امام جمعه کرمان: منسوب بودن به امام دلیلی برای انجام کارهای اشتباه نیست
ساعت ٥:٠۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٦ : توسط : حسینی
کرمان- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان با بیان اینکه وابسته ومنسوب بودن به امام دلیلی برای انجام برخی کارهای اشتباه نیست گفت: موسوی و کروبی نامزدهای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از بدو انتخابات بسیار بد عمل کردند و آبروی نظام مقدس جمهوری اسلامی را زیر سووال بردند.

حجت الاسلام والمسلمین سید یحیی جعفری روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: موسوی و کروبی با عملکرد ناشایست خود در بعد از انتخابات باعث شدند که بیگانگان پر رو شوند و علیه جمهوری اسلامی ایران مطالبی بیان کنند.
وی با اشاره به فرمایش امام راحل (ره) مبنی بر اینکه "حال فعلی افراد ملاک عمل است"، اظهار داشت: وابسته و منسوب بودن به امام راحل (ره) دلیلی برای انجام برخی کارهای اشتباه نیست.
وی گفت: میرحسین موسوی و کروبی نیز از یاران امام (ره) بوده و در پست هایی در کنار آن بزرگوار کار کرده اند اما به واسطه ادعای دروغ تقلب در انتخابات فرصتی را برای بیگانگان که به دنبال ضربه زدن به نظام و انقلاب اسلامی بودند، به وجود آوردند.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان بیان کرد: زورگویان غربی به دلایلی با احمدی نژاد به عنوان رییس جمهوری ایران موافق نبودند.
وی ادامه داد: کروبی و موسوی یک مساله روشن و واضح را زیر سووال بردند و با اعلام دستور راهپیمایی منجر به کشته و زخمی شدن تعدادی از هموطنان و تخریب اموال عمومی شدند.
وی اضافه کرد: موسوی با این حال هنوز هم مساله مخالفت را رها نکرده و گفته که برای احقاق حق خود به کارم ادامه خواهم داد.
حجت الاسلام جعفری با توصیه به آحاد مردم نسبت به مراقبت از هوای نفس خود گفت: علایق، شهوات، جاه طلبی، مال و منصب دنیا انسان را به انحراف می کشد.
وی موسوی را انسانی جاه طلب و بی خرد توصیف کرد و گفت: موسوی قبل از اعلام نتایج و اتمام کار انتخابات، ریاست جمهوری خود را به مردم اعلام کرد که این گواهی بر جاه طلبی و بی خردی اوست.
امام جمعه کرمان همچنین فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر اینکه "اظهار نظر گروه ها و فعالان سیاسی در مورد مسایل مختلف نه تنها ضرر ندارد بلکه فواید زیادی هم دارد اما اگر به منظور تعارض و شمشیر کشیدن در مقابل نظام باشد با آنها برخورد خواهد شد"، را یادآوری کرد.
وی گفت: برخی از افراد با مراقبت از هوای نفس خود در مقابل آن پیروز می شوند اما برخی دیگر همانند میرحسین موسوی شکست می خورند.