فرمانده نیروی هوایی سپاه: پاسخ ما به تهدیدکنندگان صریح و ویرانگر خواهد بود
ساعت ٤:٤۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٦ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: فرمانده نیروی هوایی سپاه پاسداران گفت: به صورت طبیعی ما در مقابل تهدیدات بی تفاوت نیستیم و پاسخ ما در مقابل همه کسانی که نظام و ارزشهای ما را تهدید کنند پاسخی کاملاً صریح، کوبنده، ویرانگر و پشیمان کننده خواهد بود.


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سپاه، سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی در پاسخ به سوالی در خصوص علت برگزاری این رزمایش در شرایط فعلی و ارتباط آن با تهدیدات رژیم صهیونیستی اظهار داشت: بصورت طبیعی ما در مقابل تهدید هر رژیمی حتی رژیم های ناتوان و بحران زده بی تفاوت نیستیم من یک دیپلمات نیستم و از یک موضع سیاسی صحبت نمی‌کنم بلکه فرمانده یک واحد نظامی راهبردی و دقیقاً از یک موضع نظامی و استراتژیک صحبت می‌کنم.
وی افزود: ما در مقابل همه کسانی که موجودیت، استقلال، آزادی نظام و ارزشهای ما را تهدید کنند پاسخهای کاملاً صریح، کوبنده، ویرانگر و پشیمان کننده خواهیم داد و بصورت طبیعی در مقابل همه تهدیدات کاملاً آماده و مصمم هستیم و اجرای این رزمایش نیز کاملاً منطبق با تهدیدات موجود است.
سلامی تصریح کرد: جزء دیگر فلسفه وجودی این رزمایش تناسب آن با ایام هفته دفاع مقدس و تمرین آمادگی های دفاعی و بازدارنده ما در این مقطع زمانی حساس می باشد.
فرمانده نیروی هوایی سپاه پاسداران در خصوص ویژگی های این رزمایش اظهار داشت: این رزمایش در سه مرحله و با فاصله های زمانی قابل توجه برای تمرین مدیریت و کنترل دفاع بازدارنده طولانی مدت و نیز پرتاب های پر تعداد طراحی و به مرحله اجرا گذاشته شد و مشخصات خاص پرتاب های شبانه ما نیز تمرین استمرار پرتاب های موشکی در سیستم دکترین‌ دفاع طولانی مدت خواهد بود.