محسن رضایی:ولایت فقیه باید محور وحدت جریان‌های سیاسی قرار گیرد
ساعت ٤:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٦ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: دبیرمجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر حفظ وحدت در شرایط فعلی کشور گفت: محور وحدت جریانهای سیاسی باید پیرامون رهبری و ولایت فقیه قرار گیرد.


محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس با اشاره به شرایط امروز جامعه گفت: رمز عبور از شرایط فعلی کشور وحدت و برادری است به این صورت که محور وحدت جریانهای سیاسی، پیرامون رهبری و ولایت فقیه قرار گیرد و در بعد برادری دست از دشمنی، سوءظن و تهمت زدن به یکدیگر برداشته شود.
وی تاکید کرد: کروبی و موسوی با مسئولان نظام بیشتر تعامل کنند تا هم بتوانند از حقوق مردم دفاع کرده و هم وحدت و برداری را تقویت کنند.
رضایی درباره تهدیدات نرم نیز گفت: ما دو ضعف اساسی در مواجه با تهدیدات نرم در جامعه، فعالان سیاسی و دولتمردان داریم؛ اول اینکه جهل و عدم شناخت نسبت به تهدیدات نرم، باعث شده فعالان سیاسی نتوانند مرز خود را با دشمنان و صف خود را با خودی ها مشخص کنند و همچنین به دلیل عدم شناخت در تفکیک بین اعتراضات مردمی و خشونت، مقابله کنندگان با تهدیدات نرم نتوانند در این راستا تلاش کنند.عامل دوم، ضعف در روشهای مقابله با تهدیدات نرم است به این معنی که در مقابله با تهدیدات نرم نباید از روشها و ابزار و ادبیات تهدیدات سخت استفاده کرد.
وی ادامه داد: وقتی رهبر فرزانه انقلاب اعلام می کنند که برای من ثابت نشده پیشقراولان این حوادث با خارجی ها مرتبطند، مقابله کنندگان با حوادث نباید از الفاظ تند استفاده کرده و جلوتر از رهبری حرکت کنند که این مسئله به طراحان تهدیدات نرم کمک خواهد کرد.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین تاکید کرد: جهل و روشهای غلط در مورد مقابله با تهدیدات نرم به موفقیت طراحان این تهدیدات کمک می کند و به عنوان لشکر در جبهه خودی عمل می نمایند.

* تبعیت از ولایت فقیه در دوران دفاع مقدس، از تفرقه جلوگیری می‌کرد

محسن رضایی در ادامه گفتگوی خود با فارس با تاکید بر اینکه باید از تجربیات دفاع مقدس برای اداره امروز جامعه استفاده کرد، افزود: یکی از این تجربیات حفظ وحدت و برادری است.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: همه جریان‌های سیاسی در دوران دفاع مقدس با محوریت امام راحل و تبعیت از ولایت فقیه از هر نوع تفرقه و نزاع جلوگیری می‌کردند، اختلافات را به امام(ره) ارجاع می‌دادند وقتی ایشان اختلافات را حل می‌کردند همه نظرات به وحدت می رسید و در محور برادری، سوءظن ها، تهمت ها و بدگویی ها را کنار می‌گذاشتیم و فضای محبت آمیز در جبهه ها به وجود می آمد.
فرمانده سپاه در دوران دفاع مقدس ادامه داد: حتی در شرایطی که فرهنگ های متفاوت و زبانهای نامتجانس در سپاه، ارتش و جهاد سازندگی وجود داشت اما وحدت خود را در مقابل دشمن حفظ می‌کردیم. البته وحدت و برادری لازم و ملزوم یکدیگرند و باید دو طرفه صورت گیرد.
رضایی با اشاره به دوران بنی‌صدر گفت: با وجود اینکه جنگ می‌توانست وحدت و اتحاد ایجاد کند، اما تفرقه‌افکنی بنی‌صدر مانع شکل‌گیری وحدت بود.