آیت‌الله نوری‌همدانی: جهان اسلام برای مقابله با وهابیت چاره‌اندیشی کند
ساعت ٤:٢٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٦ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: یکی از مراجع عظام تقلید با اشاره به جنایات وهابیون علیه مسلمانان گفت: جهان اسلام باید برای مقابله با وهابیت چاره‌ای بیندیشد.


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت‌الله العظمی حسین نوری‌همدانی در درس خارج خود، با اشاره به جنایات وهابیون و تلاش‌های شیطانی آنها در تخریب آثار اهل‌بیت (ع) اظهار داشتند: وهابیون پس از تسلط بر مکه و مدینه به عنوان یک گروه سلفیه در پی تخریب قبور شهدای مظلوم بقیع برآمدند.
وی با بیان اینکه، رژیم عربستان سعودی به عنوان مدافع عقاید وهابیت بر فجایع وهابیون صحه می‌گذارد، ابراز داشت: آنها با تحریف قرآن و تفاسیر غلط، سعی در این دارند نقش پیشوای اول مسلمین و شیعیان حضرت علی ابن ابی‌طالب (ع) را کمرنگ جلوه دهند و حتی با اعراب‌گذاری در کلمات قرآن به اسلام خیانت می‌کنند.
این مرجع تقلید افزود: وهابیون با عقاید متحجرانه خود تلاش می‌کنند نقش امیرالمومنین علی (ع) را کمرنگ جلوه دهند بنابراین دست به تخریب آثار اهل‌بیت (ع) می‌زنند.
وی پیرامون سلفی‌گری و کج‌فهمی علمای وهابیون خاطرنشان کرد: عقاید انحرافی وهابیون پایه و اساس علمی ندارد و آنها از بحث و مناظره پیرامون عقاید خود اجتناب می‌‌کنند که این مسئله خود گواه و شاهدی بر رد عقاید آن گروه جنایتکار است.
آیت‌الله نوری ‌همدانی در پایان تصریح کرد: قتل‌عام شیعیان یمن، برادران و خواهران شیعه ما در جهان توسط این گروه منحط مسئله‌ای است که علمای کشورهای مسلمان در برابر آن هیچ اقدامی نمی‌کنند و از سوی عربستان سعودی از آن استقبال می‌کند.