رتش یمن دیروز 19بار مناطق مختلف استان صعده را بمباران کرد
ساعت ٤:٢٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٦ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: جنبش‌الحوثی در بیانیه‌ای از ادامه حملات هوایی ارتش یمن علیه مواضع این جنبش خبر داد و اعلام کرد: ارتش یمن دیروز 19مورد حمله هوایی در مناطق مختلف استان‌های صعده و عمران انجام داد.


گروه الحوثی در بیانیه‌ای که یک نسخه از آن به خبرگزاری فارس مخابره شد، تاکید کرد که ارتش یمن امروز قصد داشت بار دیگر در منطقه "حرف سفیان " پیشروی کند که به فضل الهی بار دیگر با کشته و زخمی برجای گذاشتن مجبور به ترک میدان شد.
این جنبش در این بیانیه همچنین درباره ادامه حملات هوایی ارتش یمن از 19 حمله در روز گذشته خبر داد و اعلام کرد: 9 حمله به منطقه "حرف سفیان "،6حمله به منطقه " العمشیه "، 2 مورد حمله به منطقه "ملاحیط " و 2حمله هوایی به مناطق "مران " و "حیدان " صورت گرفته است.
جنبش الحوثی همچنین در بیانیه‌ای دیگر از کنترل کامل مبارزان این گروه بر پایگاه‌های "مدرج " در منطقه "حرف سفیان " و به دست آوردن تجهیزات جنگی ارتش این کشور خبر داده‌ است.
الحوثی همچنین در بیانیه‌ای دیگر با تاکید مجدد بر مواضع قبلی خود مبنی بر رد شروط ششگانه دولت و خواست این جنبش برای دریافت حقوق برابر با همه شهروندان یمنی بار دیگر بر تلاش خود برای کمک به آوارگان و بازگشایی راه‌ها برای رسیدن کمک‌های بشر دوستانه به منطقه تاکید کرد.
سخنگوی کمیساریای عالی آوارگان سازمان ملل دیروز اوضاع آوارگان در یمن را بحرانی توصیف و اعلام کرد که درگیری‌های یمن یک بحران انسانی واقعی است.
بر اساس گزارش سازمان ملل، از ابتدای درگیری میان گروه الحوثی و نظام حاکم بر یمن از سال 2004 تاکنون، 150هزار نفر آواره شده‌اند و هم اکنون هزاران یمنی در اردوگاههای موقت و دایمی به سر می‌برند.