سید صولت مرتضوی: نیازی به طرح هاشمی در اوج وحدت نداریم
ساعت ٤:٢٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٦ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: استاندار خراسان جنوبی با اشاره به طرح وحدت و برون رفت از وضع موجود هاشمی رفسنجانی گفت: در حال حاضر در اوج وحدت هستیم و نیازی به طرح وحدت هاشمی نداریم.


سید صولت مرتضوی امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در بیرجند با بیان اینکه تاکنون کسی از طرح وحدت هاشمی استقبال نکرده است، اظهار داشت: باید از کسانی که چنین طرح‌هایی مطرح می‌کنند سئوال کرد آیا شرکت 85 درصدی در انتخابات مگر اوج وحدت نیست.
وی ادامه داد: هاشمی رفسنجانی باید طرح خود را کمی اصلاح کند و با توجه به مبانی وحدت در طرح خود به اصلاح کسانی بپردازد که عامل خدشه وحدت در کشور هستند و در غیر این صورت وحدت امت اسلامی و آحاد مردم ما در حال حاضر در حد اعلایش است.
مقام عالی دولت در خراسان جنوبی حضور باشکوه مردم ایران در نماز عید فطر و راهپیمایی روز قدس را نمونه‌هایی از وحدت بالای ملت ایران خواند و گفت: طرح آقای هاشمی طرح ناقصی است و باید اشخاصی که مدنظر آقای هاشمی هستند بنشینند و عواملی که مانع ایجاد وحدت شده است را شناسایی کنند و به خرد جمعی هم توجه کنند.
وی در زمینه سکوت برخی نخبگان و انتقاد رهبری در این راستا افزود: برخی خواص که منافع فردی خود را بر منافع ملی و نظام ترجیح داده‌اند در حوادث اخیر بی‌بصیرتی کردند و در مقابل حوادث سکوت کردند.
استاندار خراسان جنوبی گفت: اکنون که مشخص شده در حوادث اخیر دست دشمنان خارجی و ضد انقلاب و استکبار جهانی در پس پرده بوده است باید خواص و نخبگان جامعه از سکوت خارج شوند.
مرتضوی با اشاره به جایگاه رهبری و وحدت حول محور ولایت فقیه ادامه داد: رهبری با آرای مردم انتخاب شده زیرا خبرگان با رای مستقیم مردم انتخاب شده‌اند و این امر مشروع و قانونی است و از سویی دیگر باید توجه داشت رهبری در کشور ما و جامعه اسلامی عمود انقلاب و محور نظام اسلامی است.
وی تصریح کرد: وفاق حول محور ولی فقیه نه تنها برای جریانات داخلی بلکه برای جریانات خارج از مرزها نیز تکلیف شرعی بوده و توجه داشته باشیم که منش ولی امر مسلمین جهان طوری بوده است که ایشان را به ستونی برای خیمه انقلاب تبدیل کرده است.