تجری:عده‌ای از بازداشت‌شدگان خود را با هویت جعلی به زندان معرفی کرده‌اند
ساعت ۱٢:٠٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٥/٢٦ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: نایب رئیس کمیسیون قضایی با اشاره به تحقیقات کمیته ابراز داشت: عده‌ای از افراد با هویت جعلی خودشان را به زندان‌ها معرفی کرده‌اند و الان با هویت دیگری در زندان بسر می‌برند در حالی که خانواده‌ها دنبال هویت واقعی این افراد هستند و این یکی از عوامل سرگردانی خانواده‌هاست.


فرهاد تجری در گفتگو با خبرنگار سیاسی باشگاه خبری فارس "توانا "، با رد شایعاتی مانند اعمال منافی عفت و استفاده از اراذل و اوباش در زندان‌ها برای شکنجه زندانیان گفت: از آقایان کروبی و بهشتی که زمانی در منصب و مصدر پایگاه‌های تصمیم گیری کشور بودند به دور است که یک چنین صحبت‌های بی پایه و اساسی مطرح کنند.
وی در مورد دیدار کمیته بررسی مجلس از بازداشتگاه‌های شاپور و پاسارگاد با تایید حضور بعضی از نمایندگان در این بازداشتگاه‌ها گفت: بازداشتگاه‌ها به خودی خود گویای هیچ مطلب اثباتی و سلبی نیست و ما بیشتر اظهارات خود زندانیان را محور قرار داده‌یم.
عضو کمیسیون قضایی مجلس از نبود زندانیان حوادث اخیر در این بازداشتگا‌ه‌ها خبر داد و گفت: این افراد به صورت موقت در این بازداشتگا‌ه‌ها بوده‌اند و پس از صدور قرار قضایی به زندان‌های رسمی مانند اوین منتقل شده‌اند.
وی همچنین در مورد لیست 69 نفره مقتولین ارائه شده توسط علیرضا بهشتی گفت: این اسامی فقط نام و نام خانوادگی بود و اسامی چون ترانه موسوی در آن دیده می شود.
تجری با اشاره به غیر قابل بررسی و استناد بودن این لیست گفت: ما خواستار ارائه مشخصات بیشتری از جمله نام پدر و محل سکونت این افراد شده‌ایم تا بتوانیم صحت و سقم آن را بررسی کنیم اما تاکنون مشخصات دقیقتر به ما ارسال نشده است.
نماینده مردم کرمانشاه همچنین درباره پرونده روح الامینی با کافی ندانستن گزارش‌های اولیه پزشکی قانونی گفت: هرگونه جمع بندی قبل از ارائه گزارش تکمیلی، پیش قضاوت است و بعد از نظر پزشکی قانونی کمیته نظر خود را اعلام خواهد کرد.
انتهای پیام/ی