سردار ذوالقدر:مقام معظم رهبری از عملکرد سپاه و بسیج در ماه‌های گذشته رضایت دارند
ساعت ۱۱:٥٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٥ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: جانشین فرمانده سپاه تهران بزرگ با بیان اینکه مقام معظم رهبری از عملکرد پاسداران و بسیجیان در ماه‌های گذشته رضایت داشتند،‌ گفت: در این ایام که بنا بر فرمایشات ایشان بسیاری از نخبگان مردود شدند، پاسداران این سعادت را داشتند تا از دو آزمون بزرگ سربلند بیرون بیایند.


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی تیپ انصار النبی(ص)، مراسم تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس در تیپ پیاده انصار النبی سپاه محمد رسول‌الله(ص) تهران بزرگ امروز شنبه همزمان با پنجمین روز از هفته گرامیداشت دفاع مقدس با حضور سردار احمد ذوالقدر جانشین فرمانده سپاه تهران بزرگ برگزار شد.
سردار ذوالقدر در این مراسم ضمن تقدیر از عملکرد پاسداران گفت: مقام معظم رهبری از عملکرد پاسداران و بسیجیان در ماه‌های گذشته رضایت داشتند و در واقع در این ایام که بنا بر فرمایشات ایشان بسیاری از نخبگان مردود شدند، ما پاسداران این سعادت را داشتیم تا از دو آزمون بزرگ سربلند بیرون بیائیم. اول اینکه صراط مستقیم را بخوبی شناختیم و دوم اینکه بخوبی توانستیم فتنه را بخشکانیم.
وی با یادآوری روزهای مقدس دفاع، اشاره کرد: آنچه آن روزها سبب پیروزی سپاه اسلام در برابر دشمن شد، نیروی ایمان و بصیرت رزمندگان بود. البته از نظر توان رزمی هم نیروهای مسلح ایران اسلامی به همه آنچه یک کشور برای دفاع از کیان و مرزهای سرزمینی‌اش نیاز دارد، دست یافته اما آنچه بالاتر از این جنگ‌ افزارها سبب می‌شود نام ایران لرزه بر تن استکبار جهانی بیاندازد همین نیروی معنوی و قدرت ایمان پاسداران است. همین نیرویی که از تلاوت قرآن کریم و توسل به ریسمان الهی در دل‌های رزمندگان شکل می‌گیرد.
جانشین فرمانده سپاه محمد رسول الله(ص)، افزایش دانش و بصیرت پاسداران را در راس امور دانست و گفت: در ایامی که شناخت دشمن و تشخیص حق از باطل این قدر دشوار شده، در روزهایی که عده‌ای نام امام راحل را یدک می‌کشند اما در عمل از آرمان‌های او که استکبارستیزی و فریاد مرگ بر اسرائیل بوده تبری می جویند، هیچ چیز غیر از مطالعه، بالا بردن بصیرت و دانش نمی‌تواند به یک پاسدار کمک کند.
ذوالقدر همچنین خطاب به نیروهای با تجربه اظهار داشت: دیگر نسل ما باید جایشان را به جوان‌ترها بدهند اما تداوم روحیه شهادت‌طلبی در سپاه نیاز به این دارد که پاسداران باتجربه، دانسته‌ها و تجربیات گرانبهای خود را به جوانترها انتقال دهند تا با این میراث گرانبها و البته آمادگی جسمانی و نیروی جوانی خود بتوانند گام‌های استوار را در پیروی از ولایت فقیه بردارند.
همچنین در این مراسم از پاسداران و سربازان نمونه یگان رزمی تیپ انصار النبی(ص) تقدیر به عمل آمد.