شیرین عبادی: چرا انگلیس بیشتر فشار نمی آورد
ساعت ۱۱:۳۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٥ : توسط : حسینی

خیانت های عناصر جاه طلب مدعی روشنفکری به کشور و ملت ایران به مرز جنون رسیده است. رسانه های بیگانه و ضد انقلاب مواضع تازه ای از شیرین عبادی و محسن مخملباف منتشر کردند که نشان می دهد آنها در خیانت دست دشمنان ملت ایران را از پشت بسته اند.
عبادی در گفت وگو با روزنامه انگلیسی تایمز، کشورهای غربی را به خاطر کاهش سخت گیری ها علیه ایران مورد انتقاد قرارداد و گفت: ایران باید با تحریم روبرو شود و سفارتخانه های غربی باید فعالیت خود را در ایران محدود کنند و از کشور خارج شوند. دارایی های ایران در خارج از کشور مسدود شود.
به رغم خیانت های دولت انگلیس در چندماهه اخیر علیه ملت ایران، عبادی به انتقاد از کوتاهی انگلیس در فشار علیه جمهوری اسلامی پرداخت و از اینکه نماینده سفارت انگلیس در مراسم تحلیف رئیس جمهور شرکت کرده با این تعبیر که «بدترین ترس من به واقعیت پیوست» ابراز ناخرسندی کرد. عبادی می گوید انگلیس باید محکم تر برخورد می کرد.
یک منبع وزارت خارجه انگلیس در توجیه عبادی و همقطاران وی به تایمز گفت: «تصور آنها اشتباه است. فقط مقامات دولت ایران از تعطیلی سفارت انگلیس، خوشحال می شوند. کانال های ارتباطی در تهران باید باز بمانند. ما گفته ایم ایران باید در قبال نقض حقوق بشر پاسخگو باشد اما فکر می کنیم بایکوت کردن یک مراسم رسمی به مصلحت نبود».
از سوی دیگر و در حالی که بارها هم آژانس بین المللی انرژی اتمی و هم دستگاه های اطلاعاتی آمریکا، برغیرنظامی بودن فعالیت هسته ای کشورمان اذعان کرده اند، محسن مخمل باف- که خود را سخنگوی ستاد موسوی در خارج از کشور معرفی می کند- با حمله به سفر رئیس جمهور اسلامی ایران به نیویورک، مدعی ساخت بمب اتمی در ایران شد و گفت «جنبش سبز بمب اتمی نمی خواهد»!
مخمل باف در نامه ای که برخی سایت ها و رسانه های ضدانقلاب منتشر کردند مدعی شد«من به عنوان کسی که از نزدیک با دست اندرکاران جنبش سبز در تماسم و از دیدگاه های آنان به طور دقیق اطلاع دارم، مسئول شده ام به دنیا و به ویژه آمریکا اعلام کنم جنبش سبز بمب اتمی نمی خواهد».
در میان گروهک های ضدانقلاب، تنها عناصر سازمان تروریستی منافقین هستند که حاضر شدند خفت همکاری با آمریکا برای اتهام تراشی علیه برنامه هسته ای ایران را به جان بخرند و هم پایگی مخمل باف با این فرقه تروریستی عبرت آموز است.
گفتنی است عبادی و مخمل باف جزو مواجب بگیران رسمی سازمان جاسوسی آمریکا و انگلیس هستند.