آیت‌الله یزدی از نایب رئیسی خبرگان استعفا نداده است
ساعت ۸:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٥ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: فرزند آیت‌الله شیخ محمد یزدی با تاکید بر اینکه آیت‌الله یزدی از نایب رئیسی خبرگان استعفا نداده است، افزود: ایشان فقط از دبیرخانه مجلس خبرگان به خاطر توصیه پزشک استعفا کرده‌اند.


مجید یزدی فرزند آیت‌الله یزدی نایب رئیس دوم مجلس خبرگان رهبری در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر استعفای آیت‌الله یزدی از دبیرخانه مجلس خبرگان ضمن تائید این موضوع، گفت: به خاطر کسالت آیت‌الله یزدی پزشک معالج خواسته‌اند که ایشان مقداری از کارهای خود را سبک کنند.
وی با بیان اینکه متن استعفای آیت‌الله یزدی از مسئولیت دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری به دفتر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجلس خبرگان ارسال شده است، تصریح کرد: تاکنون از دفتر رئیس مجلس خبرگان جوابی مبنی بر پذیرش و یا عدم پذیرش استعفای ایشان واصل نشده است.
فرزند آیت‌الله یزدی با تاکید بر اینکه ایشان فقط از مسئولیت دبیرخانه مجلس خبرگان استعفا کرده‌اند و در رابطه با نایب رئیسی خبرگان استعفا نکرده‌اند، گفت: بر اساس آئین نامه مجلس خبرگان رهبری مسئولیت دبیرخانه را باید یکی از نواب رئیس به انتخاب هیئت رئیسه بر عهده بگیرد و در صورت قبول استعفای آیت‌الله یزدی از سوی رئیس خبرگان این مسئولیت به آیت‌الله هاشمی شاهرودی نایب رئیس اول محول می‌شود.
این در حالی است که طی هفته‌های اخیر آیت‌الله یزدی کمتر در جلسات مختلف دیده شده است و کسالت او تاکنون ادامه داشته است.
آیت‌الله یزدی همزمان ریاست جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و شورای عالی حوزه علمیه را نیز بر عهده دارد و پیش از این آیت‌الله ابراهیم امینی به مدت هشت سال مسئولیت دبیرخانه مجلس خبرگان را بر عهده داشته است.