واکنش انبارلویی به پیشنهاد محسن رضایی درباره تشکیل کمیسیون ملی انتخابات
ساعت ۳:٢٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٥ : توسط : حسینی
دبیر سیاسی حزب موتلفه اسلامی و سردبیر روزنامه رسالت به پیشنهاد محسن رضایی درباره تشکیل کمیسیون ملی انتخابات، واکنش نشان داد.

"محمد کاظم انبارلویی" در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا گفت: کسانی که طی سی سال گذشته از نزدیک با نحوه برگزاری انتخابات و عوامل اجرایی و نظارتی آشنایی دارند، هرگز این توهم را نمی پذیرند که دولت بتواند در نتیجه انتخابات انحرافی صورت دهد.
انبارلویی گفت: انتخابات در ایران کاملا مردمی برگزار می شود و شایعه تقلب در انتخابات توهمی است که سوی عده ای مطرح می شود.
وی با اشاره به اینکه جمعی از معتمدین مردم به عنوان مجریان اصلی انتخابات در پای صندوق های رای حضور دارند، گفت: این معتمدین به عنوان هیات های اجرایی انتخابات در کنار صندوق های رای حضور دارند و از امین ترین و مخلص ترین افراد هستند.
سردبیر روزنامه رسالت اظهار داشت: اگر کسی با توهم به شایعه تقلب در انتخابات دامن بزند معنایش این است که به 600 هزار نفر از مجریان و معتمدان مردم بی احترامی کرده است.
وی گفت: علاوه بر مجریان انتخابات،ناظرین نیز به انتخابات نظارت کامل دارند و تاکنون مشاهده نشده که در شمارش آرا عددی بالا و پایین شود.
انبارلویی با اشاره به اینکه کسانی که در انتخابات موفقیتی کسب نمی کنند تلاش می کنند با شایعاتی همچون تقلب در انتخابات خود را موجه جلوه دهند، گفت: این افراد به جای اینکه رای اعتماد مردم را جلب کنند و در بین آنان برای خود مقبولیت یابند با توهماتی بحث تقلب در انتخابات را مطرح می کنند و تهمت می زنند.
انبارلویی با اشاره به اینکه در این انتخابات هم این نامزدهای بازنده تلاش کردند که بحث تقلب در انتخابات را مطرح کنند، گفت: این افراد بسیار تلاش کردند که با شایعه تقلب در انتخابات آرای مردم را مخدوش کنند ولی همگان دیدند که آنان هیچ سندی در این خصوص نیافتند.
وی با اشاره به اینکه بازشماری صندوق ها نه تنها باعث بالار فتن آرا آنان نشد بلکه باعث بالارفتن آرا احمدی نژاد شد، اظهار داشت: حرف های محسن رضایی نشان دهنده سوءظن او به دولت است.
وی تاکید کرد: محسن رضایی مطمئن باشد اگر به دولت منتخب مردم که بارای میلیونی آنان سر کار‌امده سوءظن دارد، برخلاف اخلاق و آداب سیاسی عمل کرده است.

محسن رضایی نامزد شکست خورده دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در جمع دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد مسجد سلیمان گفت: باید کمیسیون ملی انتخابات تشکیل شود تا دولت از مداخله در امور انتخابات منع شود.