رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور حمله ماهواره‌ای به صداو سیما در زمان مناظره‌های
ساعت ۱٢:۱٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٥ : توسط : حسینی

در زمان مناظره‌ها تلاش‌های زیادی شد که ماهواره‌ را قطع کنند چراکه خواهان فراگیر شدن تبلیغات انتخاباتی نبودند

عکس

ئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور از حمله ماهواره ای به صداوسیما در زمان مناظره های انتخاباتی خبر داد.
به گزارش خبرنگار جوان سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا جلالی در نشست خبری که روز گذشته برگزار شد با گرامیداشت هفته دفاع مقدس با اعلام مطلب گفت: در زمان انتخابات حمله های ماهواره‌ای علیه صدا و سیما صورت گرفت و در زمان مناظره‌ها تلاش‌های زیادی شد که ماهواره‌ را قطع کنند چراکه خواهان فراگیر شدن تبلیغات انتخاباتی نبودند و این تهاجم ماهواره‌ای در 5 شب متداول به صدا و سیما وارد شد که خوشبختانه پدافند غیر عامل کشور با همکاری مخابرات در سومین شب توانست در مقابله با این تهدیدات ایستادگی کند اما متاسفانه در آن زمان 13 استان از مناظره‌ها بی‌بهره بودند. وی افزود : در موازی سازی که در این زمینه انجام گرفت توانستیم در برابر تهدیدات دشمنان بایستیم و امروز نیز باید با ابزاری مدیریتی و استفاده از سیستم سایبر بتوانیم در برابر تهدیدات به طور کامل مقاومت کنیم.
رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور پدافند غیرعامل را زیر مجموعه ستاد کل نیروهای مسلح دانست که در راستای کاهش آسیب پذیری در حوزه دستگاه اجرایی تلاش می کند تا با رویکرد فنی - مدیریتی، تغییر در مفهوم تهدید بتواند در همه حوزه ها در برابر تهدیدات خارجی پایداری کند.
وی گفت: پدافند غیر عامل در اصل دفاع غیر نظامی است و مدیریت بحران در حوادث طبیعی و تهدیدات را بر عهده دارد و نحوه مدیریت بر حوادث کل کشور را در بر می گیرد و در برابر تهدیدات امروزی که همگی آن تهدیدات نرم و سایبری است جلوگیری می کند.
سردار جلالی با بیان اینکه در عصر کنونی جنگ از حوزه نظامی به حوزه های دیگر تغییر کرده است و اگر امروز کشوری توانسته باشد از فن آوری های برتر سازی استفاده کند می تواند بر تهدیدات موجود تسلط پیدا کند چرا که امروز فناوری اطلاعات، رسانه، عملیات روانی، جنگ اطلاعاتی و بیوتکنولوژی حرف اول را در دنیا می زند.
رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور با اشاره به فعالیت های سالهای گذشته این سازمان گفت: سازمان پدافند غیر عامل از سال 84 آغاز به کار کرده است که تا انتهای سال 87 و اواسط سال 88 انتهای برنامه پنج ساله آن به شمار می رود و برنامه 5 ساله اول خود تلاش کرده است که ابتدا تا منابع حقوقی و مورد نیاز خود را تنظیم و آن را به صورت آیین نامه اجرایی در آورد که تا به امروز این موضوع در حال بررسی است.
وی گفت: در سالهای اولیه ما 200 پروژه از دستگاه اجرایی را اجرایی کردیم که امسال این میزان پروژه در قالب 400 پروژه اجرایی در حال پیگیری است.
جلالی با اشاره به برنامه پنجم کشور گفت: خوشبختانه این برنامه با ملاحظات پدافند غیر عامل بوده که تلاش کرده ایم با مشارکت های دستگاه های اجرایی راهکارهایی را پیش بینی و اعمال کنیم که این اتفاق برای اولین بار است که در برنامه کلان کشور دیده شده است.
رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور با بیان اینکه متاسفانه دستگاه ها تهدیدات را نمی دانند، گفت: قرار است این موضوع از طریق برنامه ها پیگیری شود که نیازمند دستوراتی است که البته این کار سخت است ولی به دنبال اجرای این موضوع نیز هستیم.
وی همچنین از اجرای اولین جشنواره فرهنگی - هنری پدافند غیر عامل در سال جاری همزمان با آزاد سازی خرمشهر اعلام کرد و گفت: خوشبختانه نزدیک به 400 عنوان اختراع در حوزه پدافند غیر عامل را دریافت کردیم که برخی از آنها در حال تکمیل شدن است.جلالی از برگزاری دومین جشنواره پدافند غیر عامل فنی - مهندسی در هفته دفاع مقدس در سال آینده خبر داد.به گفته جلالی در همین زمینه تفاهم نامه ای با بسیج به امضا رسیده است که قرار است در تمامی حوزه ها از ظرفیت بسیج استفاده شود.
رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور با اشاره به حوزه سایبری در سازمان پدافند غیرعامل گفت: خوشبختانه در این حوزه توانسته ایم اقدامات خوبی انجام دهیم. چرا که امروز تهدید از طریق فناوری اطلاعات و برتری داشتن در تکنولوژی است که متاسفانه این حوزه در حال حاضر در انحصار غربی هاست و اگر آنها بخواهند در شبکه های ما از جمله شبکه بانکی اختلال ایجاد کنند می توانند به این امر برسند.