آفرین چه شایعه شجاعانه و خداترسانه ای!
ساعت ۱۱:٥٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٥/٢٦ : توسط : حسینی

شماری از سرکردگان جریان های سیاسی افراطی به کروبی به خاطر رفتار انتحاری اخیرش مرحبا و آفرین می گویند. در این زمینه محمدعلی نجفی از سران جریان کارگزاران که به طور ابهام آمیز در جریان انتخابات اخیر به ستاد کروبی پیوست، اقدام وی را شجاعانه خواند. مرتضی حاجی از گردانندگان اصلی جبهه اصلاحات هم اظهار داشت: «باید به کروبی به خاطر شجاعتش آفرین گفت.»!
محمدعلی نجفی در گفت وگو با سحام نیوز (سایت اعتمادملی) با بیان اینکه «اقدام کروبی شجاعانه و خداترسانه بود»، گفت: آنچه آقای کروبی در نامه خود مطرح کرده اولین بار بیان نشده بلکه به صورت شایعه در جامعه در حال پخش است. حتی اگر احتمال(!) وقوع چنین وقایعی را بسیار کم در نظر بگیریم، ولی باید همین احتمال ضعیف هم بررسی شود»!
مرتضی حاجی هم ضمن ستایش از کروبی، مانند نجفی ادعاهای مطرح شده را در حد احتمال مهم دانست و گفت: حتی اگر احتمال آن کمتر از یک درصد باشد همه باید توجه کنند تا اینکه ذهن جامعه از ابهام نسبت به وجود چنین مسائلی پاک شود.
این دو چهره سیاسی توضیح ندادند که آیا چاره رفع ابهام های خودساخته، شایعه پراکنی و انتشار نامه های سرگشاده و آمیخته به دروغ به قصد التهاب افکار عمومی است یا رسیدگی از مجاری قانونی؟ و آیا آقای کروبی ابتدا «شنیده ها»ی خود را از طریق مراجع قضایی پیگیری کرد تا در صورت نتیجه ندادن، ادعاها را منتشر کند یا اساساً این اقدام شیطنت آمیز، در راستای فرار به جلو و کتمان نقش کروبی در برپایی اغتشاشات و خالی بودن دست مدعیان تقلب از سند و مدرک بوده است.
گفتنی است سایت کروبی روز شنبه ترفند دیگری را هم برای انحراف اذهان عمومی در پیش گرفت و آن انتشار شایعه دیگری مبنی بر زمزمه حمله به روزنامه اعتماد ملی در حاشیه نمازجمعه تهران بود سحام نیوز ادعا کرده بود کسانی در حاشیه نمازجمعه نامه دعوت به این حمله را به برخی از نمازگزاران نشان می دادند اما آن را در کاور گذاشته بودند و پخش نمی کردند! کروبی به بهانه همین شایعه خودساخته، از حامیان اعتماد ملی دعوت کرد تا در مقابل روزنامه تجمع کنند. اما محمدجواد حق شناس مدیرمسئول روزنامه اعتمادملی غروب شنبه به دویچه وله گفت«تجمع مخالفان کروبی برگزار نشد»!!
به هم ریختن اوضاع و شلوغ کردن فضا شیوه ای است که عناصر متخلف معمولاً برای گریختن از صحنه و گم کردن ردپا در پیش می گیرند.