پخش اسرائیلیات از جبهه اصلاحات
ساعت ۱۱:٥۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٥/٢٦ : توسط : حسینی

ستاد جنگ روانی با استفاده از صدها سایت و روزنامه، انتشار وسیع شایعات را شدت بخشیده است. این ستاد که شبکه ای برآمده از بخش اطلاعاتی چند سفارتخانه، حلقه ای از سیاست بازان محفلی و طیفی از روزنامه نگاران زنجیره ای را شامل می شود هر روز ده ها شایعه با محوریت القای «درگیری و اختلاف میان ارکان نظام»، «فوق العاده و اضطراری بودن شرایط کشور»، «ادامه تشنجات و التهابات» و... را به صورت قصه پردازی-توأم با جزئیات فریبنده- پردازش و درسطح وسیع به صورت زنجیره ای منتشر می کند. آخرین نمونه از این شایعات ادعای تعطیلی دانشگاه ها در ترم آینده بود. شایعه سازان مدعی شدند شورای عالی انقلاب فرهنگی چنین تصمیمی گرفته است، ادعایی که از سوی دبیرخانه شورا به طور مطلق تکذیب شد. این شایعه را یک سایت ویژه ستاد اغتشاش به نقل از «یک منبع مطلع در وزارت علوم» منتشر کرده بود.
شایعه دیگر ادعای لغو مراسم معارفه رئیس جدید قوه قضائیه با این ادعا بود که وی حاضر نشده مسئولیت پرونده اغتشاشگران را به عهده بگیرد. این تدارک و سپس لغو! مراسم معارفه کذایی در حالی از سوی شایعه پراکنان مطرح شد که اساساً تا دیروز، رئیس جدید قوه قضائیه معرفی نشده بود تا برای وی مراسم معارفه ای هم برقرار شود. همچنین معرفی حجت الاسلام والمسلمین صادق لاریجانی- از چهره های نخبه و خوشفکر- به عنوان رئیس جدید قوه قضائیه، بی پایگی شایعه پراکنی منافقین را آشکار کرد. شایعه پراکنان ادعاهایی را نیز از جانب خود به دادستان کل کشور نسبت داده بودند که از سوی روابط عمومی این نهاد اعلام شد ادعاهای مذکور کذب محض بوده و با عوامل انتشار اکاذیب مذکور برخورد قانونی خواهد شد.
برخی سایت های وابسته به حزب مشارکت و سازمان مجاهدین (انقلاب) و باند شب نامه پراکن مهدی هاشمی، در کنار سایت های رسمی بیگانه نقش ویژه ای در انتشار اسرائیلیات کذایی ایفا می کنند.