نایب رییس مجلس:جمهوری اسلامی ایران نیاز به مخفی کاری در برنامه هسته ای خود ندارد
ساعت ۱۱:٢۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٥ : توسط : حسینی
نایب رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که جمهوری اسلامی ایران نیازی به مخفی کاری در برنامه هسته ای خود ندارد، موضوع فعالیت های هسته ای ایران را غیرقابل برگشت خواند و ادعاهای غربی ها را غوغاسالاری و سانتاژ رسانه ای دانست.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، حجت الاسلام محمد حسن ابوترابی فرد روز یکشنبه در آغاز جلسه علنی مجلس در سخنانی موفقیت جدید دانشمندان هسته ای جمهوری اسلامی ایران را به رهبر انقلاب و ملت بزرگ و شجاع ایران تبریک گفت.
وی افزود: اقدام فرزندان گرانقدر میهن اسلامی در راه اندازی دومین پایگاه غنی سازی اورانیوم در کشور نشانگر قدرت و توانمندی نظام در این فناوری پیچیده است.
ابوترابی فرد که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت، تاکید کرد: در مقوله انرژی هسته ای سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران، پایداری در جهت رسیدن به سطح کاملی از دانش هسته ای برای ملت ایران است.
وی با بیان این که ایران نظارت کامل آژانس بین المللی انرژی اتمی را پذیرفته است، گفت: تلاش خواهیم کرد در این عرصه گامهای استواری را برداشته و برداریم.
ابوترابی فرد با اشاره به تلاش رسانه های غربی در خصوص ابهام افکنی درباره احداث کارخانه دوم غنی سازی اورانیوم در کشور، اظهار داشت: آنچه در عرصه رسانه های غربی در این چند روز رخ داد نوعی غوغاسالاری و سانتاژ خبری بود زیرا جمهوری اسلامی ایران نیازی به مخفی کاری در برنامه هسته ای خود ندارد.
نایب رییس مجلس تصریح کرد: دکترین امنیتی جمهوری اسلامی ایران داشتن سلاح هسته ای نیست و براساس فتوای روشن رهبر معظم انقلاب آن را "حرام بین" می دانیم.
ابوترابی فرد ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران براساس معاهده NPT مرکز غنی سازی جدید خود را به آژانس اعلام کرده و همانطور که مقامات هسته ای کشور اعلام کرده اند در این مرکز تا کنون هیچ گونه غنی سازی و تزریق گاز رخ نداده است بلکه براساس ضوابط آژانس قبل از رسیدن به مراحل قانونی مراتب را به اطلاع آژانس رسانده ایم.
ابوترابی فرد تصریح کرد: نمایندگان مردم در خانه ملت ضمن حمایت کامل از برنامه هسته ای کشور اعلام می کند که این راه غیرقابل برگشت است.
نایب رییس مجلس خطاب به برخی از کشورهای غربی توصیه کرد که به جای غوغا سالاری به خواسته ملی ملت ایران تن دهند و در مذاکرات هدفمند براساس بسته پیشنهادی جمهوری اسلامی ایران به حل و فصل مسایل بپردازند.


** مسئولان امنیتی و انتظامی هر چه سریع تر عوامل مزدور در استان کردستان را شناسایی و مجازات کنند

نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی از مسئولان انتظامی و امنیتی کشور خواست که هر چه سریع تر عوامل مزدور جنایات اخیر در استان کردستان را شناسایی و مجازات کنند.
به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، ابوترابی فرد در ادامه سخنان خود با اشاره به حوادث کردستان و اقدامات وحشیانه جنایتکاران کوردل و تروریست های مزدور بیگانه، ترور دو قاضی و به شهادت رساندن دو شخصیت برجسته و روحانی گرانقدر اهل سنت شهید ماموستا شیخ الاسلام عضو مجلس خبرگان رهبری و ماموستا برهان عالی را محکوم کرد.
وی از مسئولان انتظامی و امنیتی به طور جدی درخواست کرد که هر چه سریع تر نسبت به شناسایی عوامل مزدور این جنایت و مجازات آنها اقدام کند و از همه ظرفیت و توان خویش برای ارتقای سطح امنیت در استان کردستان این نگین همیشه درخشان غرب کشور اقدام کنند.
ابوترابی فرد یادآور شد که دلاورمردان و شیرزنان کرد در طول دفاع مقدس نقش مهمی در دفاع از ایران اسلامی داشتند و در سفر مقام معظم رهبری به استان کردستان اوج عشق خود را به ولایت به نمایش گذاشتند.
نایب رییس اول مجلس در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید به بیانات مقام معظم رهبری در خطبه های نماز پرشکوه عید سعید فطر اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در سخنان خود با تقبیح برخی رفتارهای غلط رسانه ای در ترویج افترا و اتهام و تاکید بر این که گناه تهمت به نظام بسیار سنگین تر از گناه اشخاص است تصریح فرمودند «نباید کسی کل نظام را به اموری که شایسته نیست متهم کند.»
ابوترابی فرد افزود: ایشان در خطبه های نماز عید سعید فطر همچنین با اشاره به بد دلی رسانه های بیگانه درباره مسایل ایران تاکید داشتند نباید حرف ها و ادعای این رسانه های مغرض را به بهانه شفافیت تکرار و پخش کرد و به دیگران تهمت خیانت زد چرا که این کار شفافیت نیست.
وی اظهار امیدورای کرد: با الهام از این رهنمودهای راهگشای مقام معظم رهبری، وحدت آفرین و عزت بخش با سیاست دفع حداقلی و جذب حداکثری مسیر عزت و انسجام صفوف به هم فشرده ملت با عزم و اراده استوار پی گیری شود.
ابوترابی فرد همچنین بار دیگر اظهار امیدواری کرد که با الهام از این رهنمودهای همیشه راهگشا و عزت بخش و وحدت آفرین رهبر فرزانه انقلاب عرصه امروز کشور را همانند دوران دفاع مقدس به سکوی پرواز و سکوی پرش نظام به سوی افق های بلند هموار سازیم.
وی در سخنان امروز خود همچنین هفته دفاع مقدس را سالروز آفرینش معجزه بزرگ مقاومت، ایستادگی و پیروزی ملت بزرگ ایران، نیروهای مسلح در خلق زیباترین برگ زرین انقلاب اسلامی دانست.
نایب رییس اول مجلس همچنین روز شکست حصر آبادان که اولین عملیات مشترک ارتش، سپاه پاسداران، بسیج و هوانیروز بود را گرامی داشت.