دشمن نسل جوان را شبانه‌روز با رسانه‌ها و شبکه‌های ماهواره‌ای هدف قرار داده‌ است
ساعت ۱۱:۱٩ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٥ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: یکی از مراجع تقلید قم گفت: دشمنان به وسیله رسانه‌ها و شبکه‌های ماهواره‌ای شب و روز شبهات را منتشر می‌کنند و نسل جوان را هدف قرار داده‌اند، بنابر این باید احساس مسئولیت داشته باشیم.


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت‌الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در ابتدای درس خارج خود کم‌کاری و بی‌نظمی را از مشکلات موجود در کشور دانست و خاطرنشان کرد: این دو آفت موجب ضایعات زیادی در عرصه‌های علمی، اقتصادی و اجتماعی شده است.
وی ضعف انگیزه‌ها را سرچشمه احتمالی این مشکلات معرفی و تصریح کرد: باید انگیزه‌ها تقویت و کم‌کاری‌ها برطرف شود.
این مرجع تقلید با بیان اینکه مسائل سیاسی اخیر، خیلی از امور را تحت‌الشعاع قرار داده است، گفت: مقدار زیادی از اوقات مردم به جر و بحث مسایل سیاسی می‌گذرد و همین امر سبب می‌شود که مسائل دیگر تحت‌الشعاع واقع شده و در این صورت زیان خواهیم کرد.
آیت‌الله مکارم‌شیرازی بر پرهیز از دامن زدن به اتهامات و شایعات تاکید کرد و افزود‌: باید مطالب بی‌‌حاصل را کنار بگذاریم و انگیزه‌ها و وجدان کاری را تقویت کنیم.
وی خاطرنشان کرد: عوامل تقویت انگیزه اهل علم خیلی زیاد است و روایات فراوانی در این زمینه موجود است.
این مرجع تقلید با اشاره به برخی روایات مبنی بر جایگاه والای علما نزد پروردگار گفت: دشمنان به وسیله رسانه‌ها و شبکه‌های ماهواره‌ای شب و روز شبهات را منتشر می‌کنند و نسل جوان را هدف قرار داده‌اند، بنابر این باید احساس مسئولیت داشته باشیم.
وی با بیان اینکه علما و حوزه‌های علمیه، اصلی‌ترین متولی اخلاق در جامعه هستند، ادامه داد: آنها علاوه بر شبهات عقیدتی به مفاسد اخلاقی هم دامن می‌زنند.
استاد حوزه علمیه قم اظهار داشت: برخی افراد با اظهار یاس از حل مشکلات، از زیر بار مسئولیت شانه خالی می‌‌کنند و می‌گویند که «فقط باید امام زمان (عج) بیایند» و برای فرار از مسئولیت به نام مقدس امام عصر(عج) پناه می‌برند.
وی دست روی دست گذاشتن، سکوت در برابر شبهه‌افکنی‌های اعتقادی و ترویج مفاسد اخلاقی را مورد نکوهش قرار داد و بیان داشت: مسئولیت حوزه‌های علمیه در مقایسه با گذشته، چند برابر، اما فعالیت‌ها کمتر شده است.
آیت‌الله مکارم ‌شیرازی با انتقاد از تعطیلی متوالی چهار ماهه اخیر در حوزه‌های علمیه ابراز داشت: حداقل انتظار این است که با کاهش کمیت، بر کیفیت افزوده شود و کیفیت تحصیل بالاتر رود و در تلاش‌های علمی، مطابق اولویت‌ها عمل کنیم.
وی تاکید کرد: مبادا دشمنان شب و روز ما را به مسائلی که وظیفه‌مان نیست درگیر کنند و از وظایف اصلی باز بمانیم.
این مرجع تقلید در پایان گفت: امیدواریم حوزه‌های علمیه مصمم‌تر و جدی‌تر از گذشته در راستای وظایف خود اقدام کنند و از خداوند مدد بگیرند.