برای اولین بار نماز جمعه در برابر ساختمان کنگره آمریکا اقامه شد
ساعت ۳:٤٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٤ : توسط : حسینی
به نوشته پایگاه خبری شبکه تلویزیونی الجزیره قطر، هزاران مسلمان آمریکایی برای اولین بار در تاریخ این کشور، نماز جمعه را در مقابل ساختمان کنگره در واشنگتن اقامه کردند.

به گزارش گروه اخبار صوتی و تصویری ایرنا، شبکه الجزیره روز شنبه افزود: این نماز جمعه در چارچوب یک راهپیمایی با عنوان "اسلام در کاپیتال هیل 2009" برگزار شد.
هدف از این اقدام به گفته برگزار کنندگان آن قانع کردن آمریکایی ها به این امر است که اسلام و مسلمانان بخشی از جامعه این کشور هستند.
نمازگزاران اعلام کردند که ایده اقامه نماز جمعه در برابر کنگره برگرفته از دعوت باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا برای اتخاذ رویکری باز در برابر مسلمانان در این کشور و جهان است.
پایگاه خبری اسلام آنلاین نیز در این باره نوشت: این اقدام که از سوی یکی از مساجد نیوجرسی صورت گرفت برای اثبات ارزش تنوع گرایی و مساوات در دین اسلام است .
در مراسم نماز جمعه "شیخ احمد دویدار" خطیب جمعیت اسلامی مرکز منهتن و محمد جبریل قاری برجسته مصری آیاتی از قرآن مجید را تلاوت کردند.
به نوشته اسلام آنلاین، مایکل کسلر نویسنده یکی از ستونهای روزنامه واشنگتن پست این اقدام را ایده ای عالی برای تجمع مردم در پایتخت آمریکا برای دعا و عبادت در سالی که ترس وحشت بر آن حاکم است توصیف کرد.