آیت الله حائری شیرازی: طرح هاشمی رفسنجانی ارتباطی با مجلس خبرگان ندارد
ساعت ۳:۱٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٤ : توسط : حسینی

شماری از نمایندگان ملت در مجلس خبرگان رهبری در واکنش به طرح هاشمی رفسنجانی موسوم به «برون رفت از وضعیت فعلی کشور» به انتقاد از آن پرداختند.
نماینده شیراز در مجلس خبرگان رهبری این طرح هاشمی رفسنجانی را دروغ و بی ارتباط با این مجلس دانست.
آیت الله محی الدین حائری شیرازی با تاکید بر اینکه در اجلاسیه اخیر مجلس خبرگان رهبری، همه اعضا بر دفاع صددرصدی از رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید داشتند به فارس گفت: طرح هاشمی دروغ است و هیچ چیزی در این زمینه در مجلس خبرگان مطرح نشده است.
آیت الله سیداحمد خاتمی نماینده مردم کرمان و عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری در گفت وگو با فارس در پاسخ به اینکه آیا طرح هاشمی رفسنجانی موسوم به برون رفت از وضعیت فعلی کشور، با هیئت رئیسه و اعضای مجلس خبرگان در میان گذاشته شده است یا خیر، گفت: این طرح نظر خود آقای هاشمی رفسنجانی است و کاری است که خود او دنبال می کند.
این در حالی است که آیت الله سیدعلی اکبر قره باغی نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری در گفت وگو با فارس با تاکید بر اینکه طرح هاشمی با خبرگان مطرح نشده و هیچ مشورتی صورت نپذیرفته است، گفت: خبرگان در اجلاسیه اخیر اصرارشان بر آن بود که آنهایی که تسلیم قانون نشدند باید با آنان قانونی برخورد شود.
حجت الاسلام سیدمجتبی طاهری نماینده مردم ایلام نیز در حاشیه این اجلاس گفت: هاشمی تنها خبر از این طرح را اعلام کرد، نه چیز دیگر.