حذف وثیقه مالی برای دانشجویان و طلاب مشمول متقاضی سفر کربلا در اربعین

به گزارش خبرگزاری فارس، سردار مجید میراحمدی رئیس ستاد اربعین ستاد کل نیروهای مسلح درخصوص نحوه خروج دانشجویان و طلاب مشمول برای شرکت در مراسم پیاده روی اربعین در کربلا اظهار داشت: با توجه به اوامر مقام معظم رهبری و فرماندهی معظم کل قوا مبنی بر تسهیل در امور زائران اربعین حسینی و نیز به منظور کاهش هزینه های آنها، با موافقت ریاست ستاد کل نیروهای مسلح، آن دسته از دانشجویان و طلاب حوزه‌های علمیه مشمول که تاکنون جهت دریافت مجوز خروج از کشور برای اربعین می بایست وثیقه نقدی پرداخت می‌کردند، از این پس دیگر نیازی به سپردن وثیقه ندارند.

به گفته سردار میراحمدی، دانشجویان و طلاب می‌توانند تنها با ارائه گواهی اشتغال به تحصیل و یا سپردن یک فقره چک، با رعایت دیگر تشریفات قانونی، برای حضور در مراسم اربعین حسینی در کربلا اقدام کنند.

  
نویسنده : حسینی ; ساعت ٦:۳۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٧/٢٧
تگ ها : مذهبی

سرلشکر باقری با وزیر دفاع سوریه دیدار کرد

سرلشکر باقری با وزیر دفاع سوریه دیدار کرد/

 

 

همکاری‌های نظامی تهران-دمشق تقویت می شود

به گزارش خبرگزاری فارس، سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح که روز گذشته در صدر هیأت عالی‌رتبه دفاعی به دمشق سفر کرده است، عصر امروز با ارتشبد فهد جاسم الفریج وزیر دفاع سوریه در دمشق دیدار و در خصوص آخرین تحولات منطقه و لزوم برنامه‌ریزی برای تقویت جبهه مقاومت در مبارزه علیه تروریست گفت‌وگو کرد.

در این دیدار مسائل نظامی، امنیتی و راهبردی منطقه و نیز بررسی ابعاد و زمینه‌های توسعه و ارتقای روابط نظامی دو کشور ایران و سوریه مورد بحث قرار گرفت.

همچنین در این مذاکرات بر ضرورت استمرار همکاری برای مقابله با تروریسم و افراطی‌گری تأکید و مقرر شد که همکاری‌های دفاعی و نظامی میان نیروهای مسلح دو کشور تقویت و ارتقا یابد.  

همچنین مشورت‌های مستمر بین هیأت‌های نظامی، فرماندهان و کارشناسان دو کشور برای برداشتن آخرین گام‌های مبارزه با تروریسم مورد تأکید و توافق طرفین قرار گرفت.

بنا بر این گزارش مقامات عالی‌رتبه نظامی ایران و سوریه به موضوع توطئه جدید دشمنان امنیت منطقه و جهان اسلام در رابطه با رویکردهای تجزیه‌طلبانه نیز به گفت‌وگو پرداخته و هرگونه اقدام علیه حاکمیت ملی و خلاف وحدت سرزمینی و جغرافیایی کشورها به‌خصوص عراق و سوریه را به‌شدت محکوم کردند.


  
نویسنده : حسینی ; ساعت ٦:۳۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٧/٢٧
تگ ها : نظامی

رهبر انقلاب صبح امروز در دیدار نخبگان جوان:

بلاهت ترامپ ما را از مکر آمریکا غافل نکند/

 

اگر طرف مقابل برجام را پاره کرد ما آن را ریزریز می‌کنیم/

 

از اروپایی‌ها قبول نمی‌کنیم که با حرف زور آمریکا هم‌آواز شوند

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار صدها نفر از نخبگان جوان و استعدادهای برتر علمی، جوانان نخبه میهن را مایه امید به آینده درخشان ایران خواندند و با اشاره به ضرورت هوشیاری در مقابل مکر و حیله شیطان بزرگ، خطاب به مردم، مسئولان و فعالان سیاسی و مطبوعاتی هفت نکته مهم را درباره قضایای اخیر پیرامون برجام مورد تأکید قرار دادند.
حضرت آیت الله خامنه ای، وابستگی سیاسی را بسیار خطرناک و مایه تو سری‌خوری ملتها دانستند و با اشاره به قطع کامل وابستگی ایران به امریکا خاطرنشان کردند: دشمن با رصد تحولات و فعالیتهای جمهوری اسلامی ایران، از تبدیل ایران از «کشوری عقب افتاده و وابسته» به کشوری «اثرگذار، متنفذ و برخوردار از اقتدار روزافزون سیاسی، دفاعی و علمی»، کاملاً عصبانی و به‌شدت نگران است.
رهبر انقلاب، دشمنی رژیم امریکا با ملت ایران را از همان روزهای اول پیروزی انقلاب یادآور شدند و افزودند: آن روزها نه مسئله انرژی هسته ای مطرح بود و نه موشک و نفوذ منطقه ای، اما امریکایی ها فهمیده بودند که با پیروزی انقلاب، ایران را به‌عنوان کشوری «زیردست، مطیع و بسیار پرمنفعت» از دست داده اند.
حضرت آیت الله خامنه ای، الگو شدن ایران در ذهن ملتها را موجب خشم و نا‌امیدی بیشتر سلطه گران خواندند و افزودند: ملت ایران در چهل سال اخیر به جهانیان ثابت کرده است که می‌توان از ابرقدرتها نترسید، در مقابل آنها ایستادگی کرد و با وجود تحریم ها و فشارها، به رشد و پیشرفت روزافزون نیز دست یافت.
ایشان، پیشرفتهای نظامی و موشکی ایران در عین تحریم کامل را موجب حیرت و حتی تحسین برخی دشمنان کینه ورز خواندند و افزودند: مقاله چند سال قبل یک ژنرال صهیونیست در این خصوص، نمونه ای از این واقعیت است.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به اینکه «نمی خواهیم وقت جلسه خوب و مفید با نخبگان جوان را با پاسخگویی به رئیس جمهور امریکا ضایع کنیم»، افزودند: با وجود این، همه باید به یک نکته مهم توجه کنیم و آن، ضرورت شناخت دشمن است زیرا هر ملتی دشمنانش را نشناسد و او را دوست یا بی‌طرف بداند، حتماً مورد تهدید و در معرض خطر قرار خواهد گرفت.
ایشان افزودند: امیر مؤمنان در نهج البلاغه می فرمایند «خواب نمی روم و می فهمم که در اطرافم چه می گذرد»، و ملت و مسئولان ایران نیز نباید دچار خواب گرفتگی و غفلت شوند چرا که در این صورت به ما شبیخون می زنند و غارت می شویم.
رهبر انقلاب اسلامی، با اشاره به پاسخ های خوب و درست مسئولان کشور به اباطیل ترامپ، رئیس جمهور و هیأت حاکمه امریکا را به علت درک نکردن تحولات ایران و منطقه، دچار «عقب افتادگی ذهنی» خواندند و خاطرنشان کردند: آنها می خواهند ایرانِ جوان، مؤمن، انقلابی و پیشرفته را به ۵۰ سال قبل برگردانند، البته معلوم است که این کار، شدنی نیست اما آنها به علت عقب‌ماندگی از درک این واقعیت عاجزند و به همین علت دچار اشتباه محاسباتی و شکست‌های پی در پی از ملت ایران شده و می شوند.
رهبر انقلاب، رژیم بسیار شرور امریکا را به تعبیر حقیقتاً درست امام راحل «شیطان بزرگ» و «شیطان اکبر» خواندند و خاطرنشان کردند: نظام امریکا، کارگزار شبکه خطرناک و خبیث صهیونیزم بین الملل، دشمن ملت‌های مستقل و عامل اغلب جنگها در منطقه و جهان است و مانند زالو درصدد مکیدن دار و ندار ملت‌هاست.
ایشان با یادآوری سخنان ترامپ در مبارزات انتخاباتی مبنی بر بوجود آمدن داعش به‌دست امریکا افزودند: طبیعی است که سردمداران امریکا اکنون علیه سپاه پاسداران که اهداف خطرناک امریکا و داعش را در منطقه سد کرده است، نعره بکشند و سخنرانی کنند.
حضرت آیت الله خامنه ای، خنثی شدن نقشه های امریکا در منطقه از جمله در سوریه، لبنان و عراق را علت دیگر عصبانیت و خشم مقامات امریکایی برشمردند و افزودند: جمهوری اسلامی نقشه های شوم امریکا را برهم زده است.
رهبر انقلاب اسلامی پس از تبیین علل عصبانیت و ناامیدی امریکایی ها به بیان هفت توصیه مهم به مردم، مسئولان و فعالان سیاسی و مطبوعاتی درباره قضایای اخیر پرداختند.
حضرت آیت الله خامنه ای در اولین نکته تأکید کردند: همه یقین و مسلم بدانند که امریکا این بار هم از ملت انقلابی ایران تودهنی و شکست خواهد خورد.
توصیه دوم رهبر انقلاب، «پرهیز از غفلت در مقابل مکر و حیله امریکا» بود.
ایشان خاطرنشان کردند: نباید بلاهت نشان دادن رئیس جمهور امریکا، موجب شود که از مکر و توطئه دشمن غافل شویم و آن را حقیر بشماریم، بلکه باید همه با تدبیر و هوشیاری و آمادگی کامل در صحنه باشیم.
حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: البته جنگ نظامی اتفاق نمی افتد اما مسائلی هست که اهمیتش از جنگ کمتر نیست، بنابراین باید پیش بینی کنیم و مراقب باشیم.
رهبر انقلاب در توصیه سوم، به دشمنی امریکا با عناصر قدرت ایران اشاره و تأکید کردند: برعکسِ دشمن، همه باید این عناصر را تقویت کنیم.
ایشان علم و قدرت دفاعی را از جمله عناصر اصلی قدرت ملت ایران خواندند و افزودند: توان موشکی باید به کوری چشم دشمن هر روز افزایش یابد.
حضرت آیت الله خامنه ای اقتصاد را از دیگر عناصر قدرت ایران برشمردند و تأکید کردند: باید به کاهش وابستگی و افزایش قدرت درون زای اقتصادی اهتمام جدی کرد.
رهبر انقلاب در همین زمینه یادآور شدند: بارها گفته ایم که با سرمایه گذاری خارجی از جمله غربی ها مشکلی نداریم اما نباید اقتصاد کشور به ستونی متکی باشد که با نعره شخصی مثل ترامپ بلرزد.
ایشان افزودند: اقتصاد ایران باید به «ستونِ توان و ظرفیت داخلی» تکیه کند و سیاستهای اعلام شده اقتصاد مقاومتی، پیگیری و اجرا شود.
«بی اعتنایی به القائات دشمن»، چهارمین توصیه مهم رهبر انقلاب درباره قضایای اخیر است.
حضرت آیت الله خامنه ای گفتند: در برجام دشمن القا می کرد اگر توافق حاصل شود دشمنی ها برطرف می شود، توافق کردیم اما دشمنی ها بیشتر هم شد.
ایشان تأکید کردند: امروز هم نباید مطالبی مطرح شود که اگر مثلاً در فلان قضیه توافق نکردیم چنین و چنان می شود، این از القائات مورد نظر دشمن است و ما باید بی اعتنا به این القائات، مصالح خودمان را خودمان بفهمیم و آن را از دشمن نشنویم.
پنجمین توصیه رهبر انقلاب اسلامی یعنی افزایش قدرت دفاعی بر تجربه دفاع مقدس متکی بود.
ایشان خاطرنشان کردند: در آن سالها تهران زیر موشکباران صدام و حامیان غربی اش بی دفاع بود، جوانان کشور برای حل این معضل از صفر شروع کردند و به تدریج به چنان توانایی دست یافتند که دشمن وقتی توانایی مقابله به مثل ما را دید، متوقف شد.
حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: اکنون نیز باید توان دفاعی کشورمان را افزایش دهیم تا دشمنان گستاخ و جَری نشوند و به حمله و دست از پا خطا کردن، تشویق نگردند.
رهبر انقلاب در توصیه بعدی به موضوع رفتار اروپایی ها در مسئله اخیر پرداختند.
ایشان گفتند: اروپایی ها با درک اینکه برجام به نفع آنها و امریکایی هاست، با سخنان رئیس‌جمهور امریکا درباره پاره کردن برجام مخالفت کردند که این موضعگیری خوب است اما کافی نیست.
رهبر انقلاب گفتند: تا طرف مقابل، برجام را پاره نکند، ما آن را پاره نمی‌کنیم، اما اگر برجام را پاره کنند ما آن را ریز ریز می کنیم.
حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: اروپایی ها باید مقابل اقدامات دولت امریکا از جمله نقض برجام همچون تحریم هایی که انتظار دارند از کنگره بیرون بیاید بایستند و از هم صدایی با امریکایی‌ها در مسائلی نظیر قدرت دفاعی ایران و حضور ایران در منطقه بپرهیزند چرا که ما مطلقاً هم آوازی اروپایی ها با زورگویی های امریکا را قبول نمی کنیم.
رهبر انقلاب در همین زمینه افزودند: آنهایی که موشک و سلاح اتمی دارند ملت ایران را از داشتن موشک ۲ یا ۳ هزار کیلومتری نهی می کنند، این موضوع و دیگر مسائل مربوط به ایران به شما چه ربطی دارد؟
آخرین توصیه رهبر انقلاب، «جدی گرفتن اقتصاد مقاومتی و اصول آن» از جمله تولید داخلی، منع واردات غیرضروری، جلوگیری از قاچاق کالا و ایجاد اشتغال بود.
ایشان خاطرنشان کردند: بیش از نیمی از سال، گذشته است و باید برای تحقق اهداف و جبران عقب‌ماندگی‌های ناشی از حرفهای انتخاباتی، تلاش مضاعف شود تا اقتصاد ایران از اتکاء به نفت، به اقتصادی مبتنی بر ارزش افزوده تبدیل شود.
رهبر انقلاب اسلامی، در بخش دیگری از سخنانشان، دیدار با نخبگان جوان را جلسه ای شیرین و مطلوب و سرشار از امید به آینده و افق های پیش رو خواندند و با تأکید بر اینکه نخبگان، نعمت های الهی هستند و باید شکر این نعمت را بجا آورد، گفتند: من عمیقاً و قویاً، نخبه‌باور هستم و مسئولان نیز باید باور کنند که نخبه داریم و این نخبه ها می توانند سرنوشت کشور را تغییر دهند.
ایشان، پیشرفت علمی را زمینه ساز اقتدار کشور دانستند و خاطرنشان کردند: کشور ما با وجود سابقه درخشان در زمینه علم، متأسفانه در دوران سلطه بیگانگان از قافله علم عقب افتاد که باید این عقب افتادگی جبران شود.
رهبر انقلاب اسلامی، اصلی ترین راه جلوگیری از غرب زدگی کشور را، از بین بردن وابستگی دانستند و با تأکید بر اینکه از عناصر اصلی رهایی از وابستگی، پیشرفت علمی است، خاطرنشان کردند: در مسیر پیشرفت علمی و فناوری نباید هیچ مانعی از جانب دستگاههای مختلف بوجود آید.
حضرت آیت الله خامنه ای با استناد به ظرفیت های فوق العاده کشور، بستر پیشرفت علمی و فناوری را مهیا دانستند و با ابراز رضایت از اقدامات بنیاد نخبگان و معاونت علمی ریاست جمهوری افزودند: البته نباید به این حد از پیشرفت قانع بود، زیرا تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی داریم.
رهبر انقلاب اسلامی در ادامه سخنان خود به یک نکته اساسی اشاره کردند و گفتند: در پیشرفت علمی باید رویه‌سازی و جریان‌سازی شود تا سلائق و روشهای مدیریتی در دولتهای مختلف، در این مسیر تأثیرگذار نباشد و پیشرفت علمی کشور متوقف نشود.
حضرت آیت الله خامنه ای چند نکته را نیز درخصوص مسائل مرتبط با علم و فناوری بیان کردند.
«افزایش کیفیت ضوابط شرکتهای دانش بنیان»، «لزوم افزایش بودجه علم و فناوری»، «مدیریت صحیح منابع مالی در این بخش» و «ضرورت ارتقاء کیفیت مقالات علمی»، نکاتی بود که رهبر انقلاب اسلامی به آنها اشاره کردند.
ایشان، معاونت علمی ریاست جمهوری و بنیاد نخبگان را به استفاده بیش از پیش از ظرفیت های دستگاهها، توصیه مؤکد کردند.
رهبر انقلاب اسلامی همچنین گفتند: باید برای صنعت کشور، فکری اساسی شود زیرا صنعت گرفتار آفت مونتاژکاری شده است و تا وقتی که این آفت وجود دارد، نوآوری مورد توجه قرار نخواهد گرفت و تحرک و کار علمی نیز متوقف خواهد شد و در چنین شرایطی، میان دانشگاه و صنعت، ارتباطی برقرار نخواهد بود.
ایشان به موضوع لزوم اهمیت دادن به فعالیتهای فرهنگی در معاونت علمی ریاست جمهوری و بنیاد نخبگان نیز اشاره کردند و افزودند: خطرناک تر و تلخ تر از ترور فیزیکی که در سالهای گذشته انجام شد و تعدادی از دانشمندان ما شهید شدند، اسیر فکری و فرهنگی شدنِ دانشمندان است، بنابراین نخبگان باید با تقوا از خود مراقبت کنند.
رهبر انقلاب در بخش پایانی سخنان خود، شرایط امروز و جهت گیری کشور را بهترین فرصت برای جوانان به منظور افزایش ایمان، تلاش علمی در جهت پیشرفت و برطرف کردن اشکالات دانستند و گفتند: مطمئن هستم که شما جوانان، ایرانی به مراتب بهتر، پیشرفته تر و منظم تر، پیشِ رو خواهید داشت.
در ابتدای این دیدار دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان با اشاره به لزوم تغییر در رویکرد اقتصادی، از اقتصاد نفتی به سمت اقتصاد مبتنی بر نیروی انسانی خلاق و مؤمن و خودباور، گفت: طراحی مدل موفق آموزشی، تمرکز بر توانمندسازی نخبگان، جذب ایرانیان خارج از کشور و ایجاد شبکه نخبگانی از مهمترین فعالیت‌ها و رویکردهای بنیاد ملی نخبگان بوده است.
در ابتدای این مراسم، شش تن از نخبگان در سخنانی دغدغه ها و پیشنهادهای خود را بیان کردند.
آقایان:
-    محمد سالاری نسب – مهندس مکاترونیک و برگزیده جشنواره خوارزمی سال ۹۰
-    محمد امین صادقی – دکترای کامپیوتر و دارنده نشان برنز المپیاد جهانی کامپیوتر
-    محمد حق شناس – دانشجوی دکترای مدیریت و رتبه یک کنکور سراسری
-    سیدرضا کاظمی – کارشناس ارشد فلسفه علم و مدیرعامل شرکت دانش بنیان
-    عیسی زارع پور – دکترای مهندسی کامپیوتر
و خانم فاطمه خوشنویسان – دانشجوی دکترای مدیریت و برگزیده جایزه بنیاد ملی نخبگان
بر محورهای زیر تأکید کردند:
- ضرورت ایجاد فضای آرام و به دور از تنش در مراکز علمی و آموزشی
- لزوم بکارگیری نخبگان در صنعت و دستگاه‌های تصمیم‌ساز
- لزوم تغییر رویکرد دانشگاه‌ها به سمت پژوهش‌های کاربردی و بومی
- ضرورت مقابله با واردات در فضای مجازی از طریق تولید محتوای سالم و داخلی
- لزوم اصلاح قوانین شرکت‌های دانش‌بنیان و کسب و کارهای نوین

  
نویسنده : حسینی ; ساعت ٦:٢۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٧/٢٧

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در واکنش به سخنان ترامپ:

هیچ جریانی حق "اتهام‌زنی" به سپاه را ندارد/

 

تحریف نام تاریخی "خلیج فارس" اوج حماقت گویندگانش است

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در بیانیه‌ای تأکید کرد: قدرت و موجودیت نیروهای مسلح به‌ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای دفاع از کیان کشور که بر اساس مبانی اسلام و قانون اساسی ایران به‌وجود آمده، ادامه خواهد یافت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، به‌نقل از مرکز خبر حوزه، متن بیانیه جامعه‌ مدرسین حوزه علمیه قم در محکومیت سخنرانی ضدایرانی رئیس جمهور آمریکا به این شرح است:

دور جدید گزافه گویی‌های رئیس جمهور بی‌منطق و گستاخ آمریکا در تشدید سیاست‌های خصمانه ضدایرانی بار دیگر چهره ظالم و خبیث او را آشکارتر کرد.

دولت مستکبر آمریکا که مؤسس و حامی اکثر گروه‌های تروریستی و جنایتکار است در حالی ایران را به اقدامات بی‌ثبات‌کننده متهم می‌کند که رژیم‌های دست‌نشانده و دیکتاتور در پناه حمایت‌های پیدا و پنهان آمریکا سال‌هاست پیشگام نقض حقوق بشر و ستمگری هستند.

اقدامات غیرمسئولانه آمریکا در حمایت از تروریست‌های داعشی و صهیونیست‌های غاصب، منطقه غرب آسیا را به منطقه‌ای پرآشوب تبدیل کرده است. جهان، امروز در آتش خشونت‌ها و فتنه‌هایی می‌سوزد که هیزم آنها را حکومت آمریکا فراهم کرده است.

آمریکا به‌عنوان بزرگترین ناقض حقوق بشر و قوانین بین‌المللی، عدم تعهد خود به موافقنامه هسته‌ای را بار‌ها در عمل نشان داده است. اعلام عدم پایبندی ایران به برجام و تلاش برای افزایش تحریم‌های ظالمانه، غیر قابل اعتماد بودن این دولت بی‌مسئولیت را بر تمام جهانیان آشکار کرد. تحریف نام تاریخی خلیج فارس و استفاده از عناوین مجعول بیش از آن‌که خدشه‌ای بر این نام باشکوه وارد کند اوج نادانی و حماقت گویندگانش را نشان می‌دهد.

ملت مجاهد ایران این حرف‌های تکراری و اتهامات واهی را چون همیشه پوچ و بی‌ارزش می‌داند و مسیر ایستادگی خود در حمایت از مظلومان منطقه و مبارزه با رژیم‌های جبار را ادامه خواهد داد.

ایران اسلامی به‌خواست خداوند متعال و الطاف حضرت بقیة الله الاعظم (عجّل الله تعالی فرجه الشریف) و هدایت‌های رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای «مد ظله العالی» و پاسداری رزمندگان سلحشور خود، سایه شوم گروه‌های تروریستی را از منطقه کم خواهد کرد و در راه دفاع از نظام اسلام، تجهیز و توانمند‌سازی در تمام عرصه‌های متعارف نظامی را حق خود می‌داند.

ملت مبارز و انقلابی ایران سیاست‌های خباثت‌آلود استکبار در منطقه‌ را عمیقاً می‌شناسد و قاطعانه پاسخ خواهد داد. قدرت و موجودیت نیروهای مسلح به‌ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای دفاع از کیان کشور که براساس مبانی اسلام و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به‌وجود آمده، ادامه خواهد یافت و هیچ جریانی حق یاوه‌گویی و اتهام‌زنی به این مجاهدان سرافراز را ندارد.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن محکوم‌کردن سخنان تکراری و بی‌محتوای رئیس جمهور آمریکا، از پاسخ قاطع مسئولان به این گستاخی‌ها تشکر می‌نماید و اعلام می‌دارد دولت دروغگو، فریبکار و بدعهد آمریکا در چشم مردم ایران و جهان دیگر جایگاه خود را از دست داده و آمریکای امروز یک آمریکای منزوی است. موج گسترده بیداری ملت‌های مبارز، پرده تزویر و ستم این رژیم مستکبر را بیش از پیش کنار زده است و در باتلاقی که برای خودش ایجاد کرده، فرو خواهد رفت.


  
نویسنده : حسینی ; ساعت ٦:۳٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٧/٢۳
تگ ها : سیاسی

تازه‌ترین جزئیات از روند صدور روادید اربعین حسینی + جزییات

سخنگوی ستاد مرکزی اربعین با تشریح روند صدور ویزای اربعین حسینی در دفاتر زیارتی مستقر در استانهای کشور، گفت:در صورت ثبت نام افراد در سامانه سماح و درج اطلاعات و تکمیل مراحل ثبت نام در سامانه، نیازی به مراجعه مستقیم زائر به دفاتر صدور روادید نیست.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ شهریار حیدری در تشریح روند صدور ویزای اربعین گفت: مکانیزم ثبت‌‌نام زائران از طریق سامانه سماح برنامه‌ریزی شده است و در صورت ثبت‌نام افراد در سامانه و درج اطلاعات و تکمیل مراحل ثبت‌نام در سامانه، نیازی به مراجعه مستقیم زائر به دفاتر صدور روادید وجود ندارد.

وی افزود: برنامه‌ریزی و تقسیم بندی مناسبی صورت گرفته تا پیگیری صدور ویزای زائرین اربعین، توسط سامانه به نحوی روان دنبال شود.

سخنگوی ستاد مرکزی اربعین حسینی، تقسیم بندی استانها برای صدور روادید توسط 4 کنسولگری عراق در تهران و  12 دفتر موقت صدور روادید اربعین در سطح کشور را به شرح ذیل اعلام کرد:

تقسیم بندی استانی برای دفاتر ثابت  صدور روادید اربعین:

کنسولگری عراق در تهران، مستقر در سفارت عراق در تهران:

استان های تهران و سمنان

 کنسولگری عراق در اهواز:

استان خوزستان

 کنسولگری عراق در کرمانشاه:

استانهای کرمانشاه، همدان، لرستان، کردستان

 کنسولگری عراق  در مشهد:

استانهای خراسان رضوی، خراسان شمالی و خراسان جنوبی

تقسیم‌بندی استانی دفاتر موقت صدور  روادید اربعین:

 دفتر موقت صدور روادید اربعین در شهر ایلام:

استان  ایلام و سایر مراجعان

دفتر موقت صدور روادید اربعین در شهر سوسنگرد:

استان خوزستان و  سایر مراجعان

دفتر موقت صدور روادید اربعین در شهر آبادان:

استان خوزستان و سایر مراجعان

دفتر موقت صدور روادید اربعین در شهر قم:

استان های قم و مرکزی

دفتر موقت صدور روادید اربعین در شهر ساری:

استان های مازندران – گلستان

 دفتر موقت صدور روادید اربعین در شهر رشت :

استان های گیلان – زنجان

دفتر موقت صدور روادید اربعین در شهر اصفهان:

استان های اصفهان، چهارمحال وبختیاری

دفتر موقت صدور روادید اربعین در شهر کرمان:

استان های کرمان – سیستان و بلوچستان

دفتر موقت صدور روادید اربعین در شهر کرج :

استان های البرز – قزوین – غرب استان تهران

دفتر موقت صدور روادید اربعین در شهر تبریز:

استان های آذربایجان شرقی  – آذربایجان غربی – اردبیل

دفتر موقت صدور روادید اربعین در شهر شیراز:

استان های فارس – کهکیلویه وبویر احمد – هرمزگان – بوشهر

 دفتر موقت صدور روادید اربعین در شهر یزد:

استان  یزد

  
نویسنده : حسینی ; ساعت ٦:۳٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٧/٢۳
تگ ها : مذهبی

در نشست خبری "همایش زعیم ذوفنون" مطرح شد

رونمایی از کتاب "منظومه فکری آیت‌الله العظمی خامنه‌ای"

 

با حضور چهره‌های شاخص علمی

"رهبر معظم انقلاب علاوه بر اینکه یک رهبر سیاسی هستند، یک تئوریسین دقیق و عظیم در عرصه های مختلف محسوب می شوند که واجد دستگاه معرفتی کاملا منسجم و دقیقی هستند که نیازمند مطالعه و تامل است."

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، نشست خبری همایش " زعیم ذوفنون و رونمایی از کتاب منظومه فکری آیت الله العظمی خامنه ای" با محوریت پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و همکاری دانشگاه آزاد اسلامی، امروز(شنبه 22مهرماه) با حضور عباس زاده(دبیر همایش) دکتر نصیری(مدیرکل فرهنگی-اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی) در پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار شد.

عباس زاده در ابتدای این نشست گفت: همایش زعیم ذوفنون اختصاص به بررسی ابعاد مختلف فکری مقام معظم رهبری دارد که به همین مناسبت از کتاب وزین و فاخر منظومه فکری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای رونمایی خواهد شد. اهداف این همایش عباتند از: 1) شناخت شخصیت جامع مقام معظم رهبری به لحاظ فکری و علمی 2) معرفی منظومه کری رهبر معظم انقلاب.

وی با بیان محورهای همایش پیش رو گفت: این همایش شش محور دارد که عبارتند از بحث درخصوص نظریه دیپلماسی و روابط بین الملل از منظر رهبر انقلاب که دکتر علی اکبر ولایتی سخنران این محور خواهند بود، بحث دوم عبارت است از نظام و نظریه فرهنگی و ادبی رهبر معظم انقلاب که دکتر غلامعلی حداد عادل در این مورد به طرح بحث خواهند پرداخت، مبحث سوم درمورد جامعیت و ابداعات نظری رهبر انقلاب است که آیت الله رشاد درخصوص آن ایراد سخن خواهند کرد، محور چهارم بحث عبارت است از نظام و نظریه اقتصادی رهبر انقلاب که دکتر فرهاد رهبر درمورد آن سخن خواهند گفت، پنجمین محور بحث، عبارت است از نظام و نظریه دفاعی-امنیتی رهبر انقلاب که دکتر علی اکبر احمدیان درمورد آن سخن خواهند گفت و آخرین محور این همایش مختص طرح منظومه فکری رهبر انقلاب بطور کلی است که حجت الاسلام والمسلمین خسروپناه درخصوص آن سخن خواهند گفت.

دبیر همایش زعیم ذوفنون گفت: نهادهای همکار در راستای برگزاری این همایش عبارت اند از دانشگاه آزاد اسلامی، موسسه تنظیم و نشر آثار رهبر انقلاب، مرکز مدیریت حوزه های علیمه تهران و فرهنگسرای گلستان. درکنار همایش، یک نمایشگاهی درمورد معرفی آثار مرتبط با اندیشه های رهبر معظم انقلاب خواهیم داشت که متعلق به انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و موسسه تنظیم و نشر آثار رهبر انقلاب است.

عباس زاده درباره فرآیند پژوهشی کتاب منظومه فکری آیت الله العظمی خامنه ای گفت: این کتاب محصول یک کار جمعی است که مدیریتش با حجت الاسلام والمسلمین خسروپناه است و 23محقق به ایشان کمک کرده اند و این کتاب در دو مجلد و 1000نسخه توسط نشر پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی به چاپ رسیده است. منبع اصلی این کتاب، مجموعه مکتوبات،منشورات و بیانیه های رهبر معظم انقلاب است و سعی کرده تا به دو پرسش کلیدی " 1) نظام فکری مطلوب در نزد رهبر انقلاب در سه عرصه بینشی، ارزشی و کنشی چیست؟ 2) اصول راهبری رسیدن به این نظام چه می باشد؟" پاسخ دهد.

در ادامه این نشست، نصیری، مدیرکل فرهنگی-اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان سابقه آشنایی دور و دراز خود با حجت الاسلام خسروپناه گفت:  آقای خسروپناه به حق یکی از رویشهای کم نظیر حوزه و دانشگاه است که نام ایشان در نزد عموم جامعه در اوائل دهه 70 و در بحبوحه شبهه پراکنی روشنفکران دینی و سکولار مطرح شد که در آن هنگام، با روشی مستدل و دقیق به آن شبهات پاسخ می دادند و اکنون می توان به وضوح دید که ایشان فیلسوف فقیه جهان اسلام هستند.

وی گفت: کتاب منظومه فکری آیت الله العظمی خامنه ای را می توان یک دائرة المعارف مناسب و جامعی در این عرصه محسوب کرد که با روش اجتهادی به نگارش درآمده است. در همایش پیش رو که روز دوشنبه در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی برگزار خواهد شد از این کتاب گرانسنگ و همچنین چاپ دوم آن که توسط دانشگاه آزاد اسلامی صورت پذیرفته است با حضور علمای حوزوی تهران، اساتید دانشگاه تهران و آزاد اسلامی و جمعی از فرهیختگان رونمایی می  شود البته ما امیدواریم که از این کتاب در تحقیقات دانشگاهی و مطالعات درسی دانشجویان استفاده شود.


  
نویسنده : حسینی ; ساعت ٦:۳۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٧/٢۳
تگ ها : فرهنگ

المیادین به آغوش سوریه بازگشت

آزادسازی کامل خطرناک‌ترین قلعه داعش/

 

المیادین به آغوش سوریه بازگشت

ارتش سوریه و متحدان آن در جبهه مقاومت موفق به آزادسازی کامل شهر المیادین در دیرالزور شدند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، یک منبع در ارتش سوریه اعلام کرد نیروهای ارتش و رزمندگان مقاومت موفق شدند شهر «المیادین» در حومه دیرالزور را به‌طور کامل از لوث تروریست‌ها آزاد کنند.

این منبع اضافه کرد: نیروهای ارتش سوریه به پیگرد بقایای گروه تروریستی داعش که از شهر المیادین گریخته‌اند، در سایه فروپاشی صفوف آنها ادامه می‌دهند، یگان‌های مهندسی هم در حال پاکسازی خیابان‌های شهر المیادین از وجود مین‌های کارگذاشته‌شده از سوی تروریست‌ها هستند‎.

شمار زیادی از تروریست‌های داعشی در این عملیات به هلاکت رسیدند و جنگ‌افزارهای آنها هم منهدم شد.

بر اساس این گزارش، یگان توپخانه‌ای و نیروی هوایی ارتش سوریه ضربات سنگینی به گروه تروریستی داعش وارد کردند که در نتیجه آن مخفیگاه‌ها و خطوط کمک‌رسانی به این گروه در شهرهای «المیادین، موحسن، روستاهای محکان، بقرص، البولیل، الحسینیه، الجنینه، الجیعه،‌ العلیان، محله‌های العرضی، العرفی، الصناعه، الحمیدیه، الحویقه و الشیخ یاسین» منهدم شد.

محورهای درگیری در دیرالزور هم شاهد فروپاشی سریع صفوف گروه تروریستی داعش است که تلاش می‌کنند از غیرنظامیان به‌عنوان سپر انسانی و جلوگیری از خروج آنها استفاده کنند و به همین سبب، تروریست‌های داعشی، گذرگاه‌های امنی را که ارتش سوریه برای خروج غیرنظامیان مشخص کرد، هدف قرار می‌دهند.‎

نیروهای ارتش سوریه دیروز با حمایت نیروهای همپیمان، محله‌های «البلعوم و المدیحی» شهر المیادین در شرق دیرالزور را پس از نابودی آخرین تجمعات تروریست‌های داعشی آزاد کرده بودند.

المیادین شهری است که ایران 28 خرداد امسال مراکز فرماندهی و لجستیک داعش در آن را هدف دو موشک بالستیک قرار داد.


  
نویسنده : حسینی ; ساعت ٦:۳٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٧/٢۳
تگ ها : بین المللی

رئیس جمهور عراق خواستار تحویل ۵۰۰۰داعشی گریخته به اقلیم کردستان شد

مهلت بغداد به بارزانی امشب به پایان می‌رسد/

 

اقدامات سخت‌تر در انتظار اربیل

دولت عراق در ضرب الاجل خود از بارزانی خواسته تا نیروهای شبه نظامی کرد را از مناطقی که پیش از حمله داعش در اختیار ارتش بوده و طبق توافق به پیشمرگه‌های کرد سپرده شده است، خارج کرده و این مناطق را تحویل ارتش دهد.

یک منبع آگاه در خصوص تحولات منطقه کردستان عراق به خبرنگار گروه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم، گفت: فواد معصوم رئیس جمهور عراق از دولت این کشور خواسته بود برای حل و فصل اختلافات اربیل- بغداد مهلت جدیدی در نظر بگیرد. بر این اساس مهلت 48 ساعته‌ای توافق شد که ساعت 24 امشب به پایان می‌رسد.

وی افزود: دولت عراق در این ضرب الاجل از بارزانی خواسته تا نیروهای شبه نظامی کرد را از مناطقی که پیش از حمله داعش در اختیار ارتش بوده و طبق توافق به پیشمرگه‌های کرد سپرده شده است، خارج کرده و این مناطق را تحویل ارتش دهد.

این منبع آگاه ادامه داد: دو روز پیش فواد معصوم در دیدار با مسعود بارزانی خواسته بغداد را منتقل و از رئیس منطقه کردستان خواست برای جلوگیری از جنگ به خواسته‌های دولت عبادی تمکین کند. این خواسته‌ها شامل تحویل فرودگاه کرکوک، تحویل پایگاه نظامی کیوان واقع در شهر کرکوک، تحویل چاه‌های نفتی کرکوک، برکناری نجم الدین کریم استاندار کرکوک، تحویل نیروهای داعشی که به اقلیم گریخته‌اند و گفته می‌شود تعداد آنها به حدود 5000 نفر می‌رسد و تحویل مناطقی که پیش از این در تصرف داعش بوده است، می‌شود.

وی یادآور شد: شواهد و قرائن از شکست سفر فواد معصوم رئیس جمهور عراق به اربیل حکایت می‌کند چراکه اربیل بدون پاسخ صریح به درخواست‌های حیدر العبادی نخست وزیر، خواسته‌های متقابلی را مطرح کرده که از آن تلاش برای بدست آوردن زمان فهمیده می‌شود.

این منبع آگاه گفت: تعلل بارزانی در پاسخ روشن به خواسته‌های بغداد در حالی است که نیروهای وابسته به دولت عراق در مناطقی از کرکوک و دیالی در آماده باش 100 درصد به سر برده و آرایش جنگی گرفته‌اند و از این رو چنانچه بغداد پاسخ متناسبی از مقامات اربیل دریافت نکند، آغاز جنگ در روز یکشنبه (فردا) حتمی به نظر می‌رسد و این در حالی است که تجربه ناتوانی نیروهای بارزانی در دفع حمله تابستان 1393 داعش به اربیل می‌گوید نیروهای بارزانی بازنده حتمی این درگیری خواهند بود

  
نویسنده : حسینی ; ساعت ٦:۳٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٧/٢۳
تگ ها : بین المللی

ظریف: امروز همه ایرانی‌ها «سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» هستند

وزیر امور خارجه ایران در توییتر نوشت که امروز ایرانیان از زن و مرد و پیر و جوان همگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران در توئیتی جدید نوشت: امروز ایرانیان از زن و مرد و پیر و جوان همگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هستند و با صلابت در کنار کسانی که از ما و منطقه در برابر تجاوز و ترور دفاع می کنند، ایستاده‌اند.

  
نویسنده : حسینی ; ساعت ٦:۱٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٧/٢۳
تگ ها : سیاسی

بارزانی: آماده جنگ هستیم

به گزارش مشرق، سیروان بارزانی در گفتگو با شبکه الحدث وابسته به آل سعود اعلام کرد: فرمانده نیروهای پیشمرگه اقلیم کردستان عراق از آمادباش این نیروها در داخل کرکوک و عدم عقب نشینی از این استان خبر داد.

وی در گفتگو با شبکه الحدث وابسته به آل سعود گفت: نیروهای عراقی در جنوب کرکوک اردو زده اند و تحرکات آنها غیرقابل انتظار است. نیروهای پیشمرگه در حال آماده باش هستند و از آن عقب نشینی نخواهند کرد. شواهدی درباره تحرکات نیروهای عراقی در جنوب کرکوک وجود دارد. عقب نشینی پیشمرگان از مناطق خود با هماهنگی بغداد صورت گرفت و ما هر گونه اتهامی ضد ما درباره تغییر بافت جمعیتی را رد می کنیم.
منبع: مهر
  
نویسنده : حسینی ; ساعت ٦:۱٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٧/٢۳
تگ ها : بین المللی

انتشار ۱۵۰ هزار توئیت ایرانی علیه ترامپ

به گزارش مشرق، براساس رصد و تحلیل آنلاین فضای مجازی، پس از اظهارات خصمانه رئیس جمهور آمریکا علیه ایران، کاربران ایرانی در فضای مجازی بالغ بر ۱۵۰ هزار توئیت در این باره منتشر کردند.

موج اعتراضات فراوان کاربران ایرانی بعد از سخنرانی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از شب گذشته در شبکه اجتماعی توئیتر آغازشده و همچنان ادامه دارد.

استفاده از کلمه «خلیج عربی» به جای «خلیج فارس» توسط ترامپ، موجب خشم کاربران ایرانی شده و به همین دلیل کاربران در این شبکه اجتماعی به ارسال توئیتهای فراوانی در حمایت از «خلیج فارس» پرداختند. به نحوی که وزیر ارتباطات نیز با درج هشتگ #خلیج فارس نسبت به سخنان خصمانه ترامپ واکنش نشان داد.

از این رو سامانه رصد و تحلیل آنلاین فضای مجازی (پایشگر) متعلق به یک شرکت دانش بنیان، رفتار کاربران ایرانی توئیتر را طی ۲۴ ساعت گذشته مورد تحلیل قرار داده و نمودار استفاده از ۵ هشتگ برتر را در این بازه زمانی منتشر کرده است.

براساس تحلیل صورت گرفته از شب گذشته تاکنون نزدیک به ۱۵۰ هزار توئیت از سوی کاربران ایرانی برای ۵ هشتگ ترامپ، روحانی، سپاه، خلیج فارس و nevertrustusa ایجاد شده است.

در این زمینه سهم هشتگ ترامپ ۶۷هزار توئیت، سهم هشتگ روحانی ۲۰هزار، سهم هشتگ سپاه ۳۰هزار، سهم هشتگ خلیج فارس ۱۵هزار و سهم هشتگ nevertrustusa بالغ بر ۱۵ هزار توئیت اعلام شده است. در همین حال استفاده از هشتگهایی چون آمریکا و برجام در رده های بعدی موضوعات داغ کاربران ایرانی در این فضا قرار دارد.

برآوردها نشان می دهد که برای مثال در ساعت ۹ شب جمعه ۲۱ مهرماه بالغ بر ۱۳ هزار توئیت با هشتگ ترامپ در شبکه توئیتر منتشر شده است که بیشترین میزان واکنش کاربران ایرانی به اظهارات ترامپ در ۲۴ ساعت گذشته بود.

در همین حال پس از اظهارات حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان در پاسخ به ترامپ، در ساعت ۱۱ شب، نزدیک به ۱۲ هزار توئیت در یک ساعت با هشتگ روحانی در فضای توئیتر منتشر شده است.

موضع گیری آمریکا درباره سپاه پاسداران جمهوری اسلامی، مخالفان بسیاری درمیان کاربران توئیتر داشت. کاربران ایرانی در توئیتهایشان ضمن محکومیت دخالت آمریکا، خواستار حمایت هرچه بیشتر از سپاه شدند. از سوی دیگر حمایت ترامپ از مردم ایران در سخنرانی دیروز خود، موجب تمسخر کاربران توئیتری شده است.

در همین حال کاربران ایرانی عملکرد دولت در برجام و نیز، همراهی اروپا از ایران مقابل ترامپ را نشانه سیاست ورزی صحیح دولتمردان دانستند و از آن حمایت کردند.

علاوه بر توئیتر، کاربران ایرانی در سایر شبکه های اجتماعی از جمله اینستاگرام ، اعتراض خود نسبت به رفتار خصمانه و اظهارات ایران ستیزانه روز گذشته رئیس جمهور آمریکا را اعلام و مطالب متعددی را با هشتگ خلیج فارس منتشر کردند.
منبع: مهر
  
نویسنده : حسینی ; ساعت ٦:٠٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٧/٢۳
تگ ها : سیاسی

عکس/ سردار سلیمانی بر سر مزار جلال طالبانی

حضور حاج ⁧ قاسم سلیمانی ⁩ بر مزار ⁧ جلال طالبانی رهبر فقید کردستان عراق و دست خط او بر دفتر یادبود.

  
نویسنده : حسینی ; ساعت ٦:٠٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٧/٢۳

پنج شرطِ بارزانی برای حل بحران

به گزارش مشرق، وزارت موسوم به «ثروت‌های طبیعی» اقلیم کردستان عراق، ۵ شرط را برای حل بحران اربیل-بغداد تعیین کرد. شروطی که بی‌تردید از سوی مسعود بارزانی، رهبر اقلیم تعیین شده است.

بر پایه بیانیه‌ای که این وزارتخانه منتشر کرده، شروط پنجگانه بارزانی برای بغداد عبارتند از:

۱- حکومت بغداد باید حقوق تمامی پرسنل حکومت اقلیم اعم از کارمندان و کارگزاران اداره‌های خدمات عمومی، اقتصادی و… ، پیشمرگه‌ها، پلیس، اداره امنیتی (آسایش) بازنشستگان را بپردازد. حقوق این افراد ماهانه ۹۱۵ میلیارد دینار عراق تعیین شده است!!

۲- دومین شرط اربیل، تخصیص ۱۷ درصد از درآمد نفتی عراق به اقلیم کردستان است! نسبت ۱۷ درصد برپایه نسبت جمعیت اقلیم کردستان به کشور عراق است.

۳- سومین شرط اربیل، اختصاص ۱۷ درصد طرح‌های توسعه‌ای و اشتغالزایی بغداد به اقلیم کردستان است.

۴- چهارمین شرط که به تعبیری خروج از دایره حاکمیت بغداد است، استقلال حقوقی اقلیم کردستان برای قراردادهای تجازری، مالی و اقتصادی با خارج است! به این ترتیب اقلیم بدون تأییدیه بغداد می‌تواند هر قرارداد تجاری و مالی با دنیا امضا کند. این بهترین امتیازی است که اربیل می‌تواند به تل‌آویو دهد تا در پوشش فعالیت اقتصادی، در قلب کشورهای اسلامی برای خود پایگاه دائمی بسازد.

۵- پنجمین شرط اقلیم، تخصیص ۱۷ درصد از محصولات پالایشگاه‌ها، بنزین و پتروشیمی عراق به اقلیم کردستان است.

به نظر می‌رسد هدف از ارائه این شروط پنج‌گانه، انداختن توپ در زمین بغداد باشد. پذیرش بخشی از این شروط مانند پرداخت ماهانه ۹۱۵ میلیارد دینار و بند چهارم، تخطی آشکار از حقوق اولیه یک دولت مرکزی است!

  
نویسنده : حسینی ; ساعت ٦:٠۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٧/٢۳
تگ ها : بین المللی

کُردها پیشنهاد بشار اسد را قبول کردند

به گزارش مشرق، در حالی که دمشق، تلاش‌های شبه نظامیان تجزیه طلب کرد برای سیطره بر میادین نفت و گاز شرق سوریه را به شدت محکوم می‌کند، مهم‌ترین نهاد هماهنگی تجزیه‌طلبان موسوم به «المنسقیة العامة للإدارة الذاتیة» (ستاد عالی هماهنگی اداره‌های محلی مناطق خودمختار) از مذاکره و توافق با دمشق استقبال کرد!

ولید المعلم، وزیر خارجه سوریه در آستانه سفر به روسیه، از آمادگی دمشق برای مذاکره با کردها در مورد فدرالیسم و خودمختاری خبر داد.

نهاد هماهنگی تجزیه‌طلبان با صدور بیانیه‌ای ضمن استقبال از سخنان ولید المعلم، از آمادگی برای مذاکره با دمشق خبر داد. آن‌ها در بیانیه خود علت این استراتژی را «حساسیت نسبت به خون ملت سوریه و برقراری امنیت و ثبات در سوریه و منطقه» عنوان کردند!

لازم به ذکر است که با عملیات گسترده ارتش سوریه در شمال و شرق استان حلب و از سوی دیگر عملیات موسوم به «درع الفرات» توسط ارتش ترکیه و مزدوران وی در معارضین سوری، هم‌اکنون مناطق پراکنده تحت سیطره شبه نظامیان کرد از یکدیگر فاصله دارند.

با توجه به رابطه نیمه جنگی و دشمنی مسلحین سوری و ارتش ترکیه با کردها، هم‌اکنون منطقه عفرین (قدیمی‌ترین پایگاه شبه نظامیان کرد در سوریه) واقع در شمال غرب استان حلب و محله شیخ مقصود در شهر حلب، تنها از طریق مناطق تحت سیطره ارتش سوریه با جهان خارج در ارتباط هستند.

منبع:اعلام الحربی

  
نویسنده : حسینی ; ساعت ٦:٠٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٧/٢۳
تگ ها : بین المللی

تجارب جنگ با داعش بازهم به کمک ارتقاء نیروهای مسلح آمد +عکس

جایگاه مهمی جهانی برای یگان‌های توپخانه ارتش با «حیدر ۴۱»/

 

تجارب جنگ با داعش بازهم به کمک ارتقاء نیروهای مسلح آمد +عکس

به گزارش سرویس دفاع و امنیت مشرق، نیروی زمینی ارتش در هفته های اخیر از سه دستاورد جدید خود در بخش زره پوشها، توپخانه و راکت اندازها رونمایی کردکه این سه دستاورد جدید حاوی نکات مهمی برای افزایش توان رزم نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران بودند و بر این اساس، ارتقاء نفربر بی تی آر ۶۰ ، ارتقا راکت انداز ۱۲۲ میلی متری و ارتقاء توپ ۱۲۲ میلی متری سه دستاوری بودند که توسط نیروی زمینی ارتش رسما معرفی شدند.

حیدر ۴۱؛ ارتقاء توپ هویتزر ۱۲۲ میلی متری

در بخش ابتدایی معرفی این دستاوردها، به طرح حیدر ۴۱ می رسیم که بر اساس آن اقدامات بسیار جالبی در زمینه تبدیل این توپ از یک سامانه کششی به یک سامانه خودکششی و همچنین بحث خشاب گذاری برای توپ و شلیک اتوماتیک مطرح شده است. در ابتدا بهتر است کمی با توپ ۱۲۲ میلی متری مورد نظر آشنا بشویم تا بتوانیم بهتر به عمق تغییرات پی ببریم. توپ به کار رفته در این سامانه توپ هویتزر ۱۲۲ میلی متری D-۳۰ ساخت شوروی سابق است که از جمله سامانه های اثبات شده و با کارنامه موفق در نبردهای مختلف به حساب می آید. این توپ در نبردهای بسیاری؛ از خاورمیانه گرفته تا آفریقا و منطقه بالکان و شرق اروپا حضوری موثر داشته و اکنون نیز در خدمت کشورهای زیادی در خاورمیان ، آسیای شرق و همچنین آفریقا قرار دارد.

توپ دی ۳۰

این توپ کششی در حالت استاندارد به چیزی در حدود ۷ الی ۸ نفر خدمه نیاز دارد تا بتواند به صورت استاندارد به اجرای عملیات بپردازد و بسته به تجربه و سطح آموزش خدمه، چیزی بین ۳ الی ۵ دقیقه طول می کشد تا خدمه توپ مورد نظر، آنرا حاضر به شلیک کرده و یا حاضر به راه کنند تا بتوانند از منطقه مورد نظر خارج شوند. اما در نبردهای قرن بیست و یکم این زمان، بیش از حد زیاد است ! لذا در این پروژه، نزاجا چندین حرکت جالب را انجام داده؛ اولا توپ مورد نظر روی یک شاسی کشنده ۴*۴ نصب شده و از حالت کششی به خود کششی تبدیل شده و این یعنی تحرکت بسیار بیشتر توپخانه در میدان نبرد که مشخصا عنصری مهم در بقاء پذیری توپخانه در میدان نبرد محسوب میشود.

توپ های نصب شده بر روی کامیون ها در حال حاضر به صورت رسمی و دست ساز در حال زیاد شدن در جهان هستند. از مدل هایی مثل آرچر سوئدی و سزار فرانسوی تا مدل های دست ساز که مثلا ارتش سوریه در نبرد با تروریست ها بهره می برد از جمله توپ های شبیه به این سامانه به شمار می آیند. در این توپ بازوهای هیدرولیکی نصب شده که کامیون حامل را بلند کرده و در نقش منتقل کننده شوک حاصل از شلیک به زمین نیز عمل می کند.

اما شاید مهمترین بخش از این دستاورد توپخانه ای، "خشاب گذاری اتوماتیک" در این توپ است که به نوعی در همکلاس های جهانی آن فقط در توپ ۱۵۵ آرچر ساخت سوئد دیده می شود. از این نظر می توان این طرح را حرکتی با تنها یک نمونه مشابه در جهان معرفی کرد. با استفاده از این روش، عمل گلوله گذاری به صورت اتوماتیک و به وسیله کنترل از راه دور با سیم یا بی سیم انجام می شود، تعداد خدمه مورد نیاز بسیار کم تر شده و شاید بتوان با ۳ نفر نیز عملیات را به انجام رساند. این تعداد را با تعداد خدمه اصلی توپ مقایسه کنید. در عین حال، خود توپ نیز با زانی در حدود ۳۰ ثانیه، حاضر به راه یا جنگ خواهد شد.

خدمه کمتر، خودکششی بودن و اتوماسیون گلوله گذاری یعنی نیروی انسانی کمتر در خطر ، خسته شدن کمتر نیروها ، سرعت بیشتر نقل و انتقال یگان های توپخانه ، تلفات کمتر به نیروهای خودی ، کاهش قابل توجه هزینه ها و در عین حال خسارت بیشتر به دشمن و سخت تر شدن کار آنها برای یافتن توپخانه خودی. بر اساس آنچه در مراسم رونمایی این توپ مطرح شده است تجارب بدست آمده از حضور ایران در سوریه یکی از عوامل مهم در توسعه این سیستم توپخانه ای بوده است.

حیدر ۴۴؛ پهپادها به کمک راکت اندازهای گراد می آیند

دستاورد دیگری که در جریان این رونمایی به معرض نمایش در آمد سامانه حیدر ۴۴ بود. سامانه گراد BM-۲۱ یکی از سیستم های راکت انداز به نوعی خاطره انگیز برای ایرانیان است که از زمان جنگ تحمیلی، به شدت توسط هر دو طرف مورد استفاده قرار گرفت. این راکت انداز ۱۲۲ میلی متری دارای نقطه ضعف های قابل توجهی است. گراد به صورت سنتی سامانه دقیقی نیست و برای رسیدن به نتیجه مطلوب با آن باید حجم زیادی از راکت ها را در یک نقطه متمرکز کرد.

پروژه جدید نزاجا، چندین قابلیت را برای رفع نقایص این راکت انداز ارائه می کند. اولا با استفاده از پهپاد می توان هم در امر هدف یابی بهتر اقدام کرد و هم بعد از پایان آتشباری می توان به صورت زنده نتیجه حمله را دید و از این طریق هم برآورد بهتری از خسارت وارده به دشمن را بدست آورده و در عین حال بهتر نیز برای حملات بعدی آماده شد. همچنین دیگر نیازی به فرستادن دیده بان به مناطق نزدیک به هدف نیست. این مسئله یعنی صرفه جویی در میزان راکت های مصرفی و در عین حال کاهش احتمال ایجاد خطر برای نیروی خودی.

 اما بخش مهم دیگر این دستاورد، سامانه ای است که اطلاعات مورد نیاز را از تصاویر ارسال شده توسط پهپادها استخراج کرده و از طریق سامانه کنترل کننده ای که بر روی راکت انداز مورد نظر نصب شده، می تواند به تصحیح خطای زاویه ای راکت انداز اقدام کند. این حرکت که می تواند از راه دور نیز انجام شود در حفظ جان خدمه نقشی بسیار مهم دارد و آنها را از خطرات آتش متقابل دشمن به دور نگه می دارد. نکته بسیار مهم تر این که این سیستم را می توان بر روی سایر سامانه های توپخانه ای و راکتی نیز نصب کرد و علاوه بر اینها، سرعت عمل سیستم در انهدام یک منطقه مورد نظر را به صورت قابل توجه، ارتقاء داد.

حیدر ۷؛ روحی در کالبد خسته BTR-۶۰

نفربر زرهی چرخ دار بی تی آر ۶۰ از جمله محصولات قدیمی ساخت شوروی سابق است که در تعداد بالایی ساخته و به کشورهای مختلفی صادر شده است. این زره پوش با سابقه حضور در نبردهای مختلف در طول چندین دهه خدمت خود شاید دیگر برای حضور در نبردهای قرن بیست و یکم مناسب نباشد اما نزاجا با ارتقاء حیدر ۷ توانسته، توانایی آن را کاملاافزایش دهد.  در بخش حفاظتی نیز شاهد نصب بلوک های واکنش گر انفجاری "کنتاکت یک" هستیم که بر روی بی تی آر ۶۰ نصب شده و می تواند از آن در برابر تهدیداتی مثل راکت اندازهای ضد زره حفاظت کند. در بخش قدرت آتش نیز شاهد نصب یک توپ تک قبضه ۲۳ میلی متری هستیم که از نمونه دو لول ضد هوایی به عاریت گرفته شده است. این توپ به صورت استاندارد دارای لرزش فراوانی است و شاید نتوان خیلی روی آن به عنوان یک سلاح دقیق حساب کرد.

نصب سایت دیده بانی و هدفگیری برای توپچی بی تی آر ۶۰ در نزاجا

اما در پروژه حیدر ۷ سامانه استبلایزر بومی توسعه پیدا کرد که وظیفه آن حفظ توپ در نقطه مورد نظر است. از طرف دیگر سامانه های مخصوص دیده بانی و هدف گیری با سلاح نیز در داخل این نفربر نصب شده و امکان شلیک دقیق را از داخل زره پوش فراهم می کند. توپ ۲۳ میلی متری در صورتی که بتوان ثبات آن را حفظ کرد، سلاحی است که در زمان شلیک در خط افقی به سمت جلو می تواند فواصل تا شاید بیش از ۳ کیلومتر را نیز به خوبی پوشش دهد. از این خودرو می توان در نقش های گوناگونی مثل ایجاد آتش پشتیبانی برای نیروهای پیاده و شناسایی مسلح تا اسکورت کاروان های غیر مسلح استفاده کرد.


  
نویسنده : حسینی ; ساعت ٥:٤٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٧/٢۳
تگ ها : نظامی

واکنش حجت‌الاسلام قرائتی به سخنان اخیر رئیس جمهور آمریکا

۲۰ نمونه از تودهنی خدا به مستکبران/

 

رئیس جمهورها محو می‌شوند اما «أَشْهَدُ أَنَّ مُحَمَّدًا رَسُولُ اللَّهِ» محو نمی‌شود

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام محسن قرائتی در سخنرانی خود در دانشگاه تهران به سخنان اخیر ترامپ رئیس جمهور آمریکا پاسخ داد که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید.

خداوند به مستکبرین تو دهنی می‌زند، بیست نمونه‌اش را من در پنج دقیقه می‌گویم.

هابیل و قابیل هر دو فرزندان آدم(ع) بودند، یکی از آنها گردن کلفتی می‌کرد، برادرش را به کشتن تهدید می‌کرد، گفت می‌کُشمت. برادرش گفت که من هم دوست دارم چون اگر مرا بکشی تمام گناهان من به گردن تو می‌آید؛ از نظر اسلام گناهان مقتول بر گردن قاتل می‌افتد. هابیل به قابیل گفت اگر مرا بکُشی، گناهم گردن توست، بنابراین مرا از مرگ نترسان.
 آتش درست کردند تا حضرت ابراهیم(ع) را بسوزانند؛‌ «فَأَرَادُوا بِهِ کَیْدًا»، نقشه کشیدند، ولی قرآن می‌فرماید:«فَجَعَلْنَاهُمُ الْأَخْسَرِینَ».

آیه‌ای هست که شما دانشجویان می‌توانید به راحتی آن را حفظ کنید؛ دو کلمه است، خداوند در آیه 119 سوره مبارکه آل عمران می‌فرماید: «قُلْ مُوتُوا بِغَیْظِکُمْ»؛ با همین خشمی که دارید بمیرید.

آمریکا هرکاری که می‌خواست انجام دهد نشد، از جمله؛ از اول می‌خواستند شاه را نگه دارند نشد؛ «مُوتُوا بِغَیْظِکُمْ»

بعد خلق عرب و کُرد و خلق بلوچ و... با خلق خلق، می‌خواستند کشور را تکه تکه‌اش کنند نشد؛ «مُوتُوا بِغَیْظِکُمْ» هشت سال به صدام کمک کردند تا نظام اسلامی ایران را براندازند، نشد؛ «مُوتُوا بِغَیْظِکُمْ»
طالبان را خلق کردند نشد؛ «مُوتُوا بِغَیْظِکُمْ» منافقین را حمایت کردند نشد؛ «مُوتُوا بِغَیْظِکُمْ» داعش را خلق کردند نشد؛ «مُوتُوا بِغَیْظِکُمْ» خواستند جلوی هر رقم پیشرفت را بگیرند نشد؛ «مُوتُوا بِغَیْظِکُمْ»، الحمدلله

برنامه خدا این است: ابراهیم(ع) را می‌خواستند بسوزانند، آتش گلستان شد. گفتند عکس امام خمینی(ره) اگر در خانه‌ای بود صاحبخانه را می‌گرفتند؛ هیچ مرجعی به اندازه امام خمینی(ره) عکسش چاپ نشد…

حضرت نوح(ع) به فرزندش گفت: ایمان بیاور و سوار کشتی شو، اگر ایمان نیاوری، همه شما غرق خواهید شد، گفت: «سَآوِی إِلَى جَبَلٍ»؛ می‌روم سر کوه «یَعْصِمُنِی» کوه مرا حفظ می‌کند.

حضرت نوح(ع) می‌فرمود: خدا، پسرش می‌گفت: کوه.

موسی و فرعون؛ فرعون می‌گفت «أَنَا رَبُّکُمُ الْأَعْلی»؛ من پروردگار بالای شما هستم، ولی قرآن می‌گوید: «فأغرقناهم»؛ در آب خفه‌اش کردیم.

نمرود می‌گفت: «قالَ أَنَا أُحْیِی وَ أُمِیتُ»؛ مرگ و حیات دست من است، دو زندانی را آورد به یکی گفت: تو آزادی، دیگری را هم بکشیدش. به ابراهیم(ع) گفت: دیدی مرگ و حیات دست است؟! یک زندانی را آزاد کردم یک زندانی را هم کشتم. ولی استدلال ابراهیم(ع) جوری شد که «فبهت الذی کفر» مبهوت شد.

قارون می‌گفت: پولی که درآوردم بخاطر مغز اقتصادی هست که دارم «إِنَّمَا أُوتِیتُهُ عَلَى عِلْمٍ عِنْدِی» یعنی علم دارم، فوق تخصصم، بخاطر تدبیر و تخصصم پولدار شدم قرآن می‌گوید: «فَخَسَفْنَا بِهِ وَبِدَارِهِ» خودش و پول‌هایش را به زمین فرو بردیم.

برادران یوسف گفتند: یوسف را در چاه بی‌اندازیم، محو شود، کمتر پیغمبری به اندازه یوسف مطرح شد. زلیخا همه درها را بست که هیچ کس نفهمد ولی همه فهمیدن!

پیغمبر را تحقیر کردند «أَ هَذَا الَّذِى بَعَث اللَّهُ رَسولاً»، تحقیر می‌کردند. مثل همین رئیس جمهور آمریکا که ایرانی‌ها را شب گذشته خیلی تحقیر کرد.

«أَ هَذَا الَّذِى بَعَث اللَّهُ رَسولاً» این است پیغمبر؟ قرآن می‌گوید: «وَرَفَعْنَا لَکَ ذِکْرَکَ». همه رئیس جمهورها محو می‌شوند ولی «أَشْهَدُ أَنَّ مُحَمَّدًا رَسُولُ اللَّهِ» محو نمی‌شود.

عده‌ای به ثروت خودشان می‌نازند؛ «أَنَا أَکْثَرُ مِنْکَ مَالًا وَأَعَزُّ نَفَرًا»؛ من ثروت و مالم از تو خیلی بیشتر است. قرآن می‌فرماید: «مَا أَغْنَى عَنِّی مَالِیَهْ»، «ما أَغْنی عَنْهُ مالُهُ وَ ما کَسَبَ»؛ کسانی به تاج و تختشان می‌نازند «أَلَیْسَ لِی مُلْکُ مِصْرَ». فرعون می‌گفت: نمی‌بینید حکومت مصر دست من است؛ «وَ هذِهِ الْأَنْهارُ تَجْری مِنْ تَحْتی» نمی‌گوید «تَجْرِی مِنْ تَحْتِهَا الأَنْهَارُ» پیداست صندلی‌اش اصلا روی آب بود. مثل کسانی که چهارپایه می‌گذارند روی جوی آب.

کسانی می‌خواهند نور خدا را خاموش کنند «یُرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ» و آیه دیگری داریم که می‌فرماید: «یُریدُونَ أَنْ یُطْفِؤُا» ان یطفوا؛ یعنی همین الان می‌خواهند نور خدا را خاموش کنند و لیطفوا یعنی می‌خواهند برنامه‌ریزی کنند که در آینده خاموش کنند. چه آنهایی که می‌خواهند الان خاموش کنند و چه آنهایی که می‌خواهند بعدا خاموش کنند قرآن می‌گوید «وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ» تک و پاتک است!

عده‌ای به مؤمنین می‌خندند منتها مجرم هستند «إِنَّ الَّذِینَ أَجْرَمُوا کَانُوا مِنَ الَّذِینَ آمَنُوا یَضْحَکُونَ»؛ به مومنین می‌خندند. این خنده‌ها بی‌جواب نیست «الیوم» روز قیامت می‌آید: «الَّذِینَ آمَنُوا مِنَ الْکُفَّارِ یَضْحَکُونَ» حالا اینها می‌خندند.

عده‌ای مؤمنین را ساده لوح می‌دانند. من این را از نخست وزیر رژیم صهیونیستی شنیدم که می‌گفت ایرانی‌ها ساده لوح هستند و معلوم است که ایرانی بوده یا ایرانی بلد بوده. «أَنُؤْمِنُ کَمَا آمَنَ السُّفَهَاءُ»؛ یعنی ما را هم مثل این سفها فرض می‌کنید؟ اینها امل هستند که چادر می‌گذارند و نماز می‌خوانند… تحقیر می‌کنند قرآن می‌گوید «أَلَا إِنَّهُمْ هُمُ السُّفَهَاءُ» نمی‌گوید «أَلَا إِنَّهُمْ السُّفَهَاءُ» بلکه می‌‌گوید «هُمُ السُّفَهَاءُ» یعنی خود خود خودش است. مثل «إِنَّ شَانِئَکَ هُوَ الْأَبْتَرُ» یعنی خود خود خودت ابتری.

عده‌ای پول خرج می‌کنند برای خاموش کردن. قرآن می‌گوید: «یُنْفِقُونَ أَمْوالَهُمْ لِیَصُدُّوا عَنْ سَبیلِ اللَّهِ» پول خرج می‌کنند که نور اسلام را خاموش کنند. قرآن می‌گوید: پول‌هایی که دادید هیچ! در آینده هم پول خرج می‌کنید، اما «ثُمَّ تَکُونُ عَلَیْهِمْ حَسْرَةً» داغ موفقیت به دلتان می‌ماند.

بعضی‌ها به باغ و مزرعه‌شان مشهور می‌شوند. یکی از باغدارهای بی‌دین آمد گفت «مَا أَظُنُّ أَن تَبِیدَ هذهِ أَبَدًا» این باغ دیگر از بین نمی‌رود. قرآن می‌گوید: «وَیُرْسِلَ عَلَیْهَا حُسْبَانًا مِنَ السَّمَاءِ» سنگریزه پرت کردیم و همان باغ سر سبزی که می‌گفت حالا حالاها باقی می‌ماند را روبه‌روی چشمش سوزاندیم.

شن‌های طبس را دیدید که طرح آمریکا را لغو کرد. تار عنکبوت را دیدید که پیغمبر رو تو غار حفظ کرد. بنابراین هر چه حرف بزنند خدا داریم «إِنَّ وَلِیِّیَ اللَّهُ» ما اگر صالح باشیم خدا را داریم.

خدایا همه بینی مستکبران تاریخ را به خاک مالیدی، این مستکبر زمان ما را هم پوزه‌اش را به خاک بمال…


  
نویسنده : حسینی ; ساعت ٥:٤٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٧/٢۳
تگ ها : سیاسی

جزئیات درگیری میان نیروهای پیشمرگه و الحشد الترکمانی در «طوزخورماتو»

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، جمعه شب (دیشب)، اخبار ضد و نقیضی درباره درگیری میان نیروهای الحشد الترکمانی با پیشمرگه در طوزخورماتو در رسانه‌های عراقی منتشر شد. 

یکی از نیروهای الحشد الترکمانی درباره جزئیات این مسئله به خبرنگار بخش بین‌الملل خبرگزاری فارس با تایید خبر درگیری گفت: دلیل آغاز این درگیری‌ها در طوزخورماتو، انفجار یک بمب در منطقه «الحی العسکری» در هنگام خنثی‌کردن آن از سوی نیروهای مشترک پلیس، آسایش و پیشمرگه بود. پس از انفجار این بمب، نیروهای پیشمرگه، نیروهای الحشد الشعبی در حسینیه «ده ده غائب» را با آر پی جی هدف قرار دادند و پس از این اقدام، درگیری‌ها ادامه یافت.

وی افزود: این درگیری اکنون تقریبا پایان یافته و تنها صدای تیراندازی‌های پراکنده در محله‌های «الجمهوریه»، «العسکری» و «الجمیلة» به گوش می‌رسد. پیشمرگه از خمپاره‌های 120 میلیمتری در بمباران این محله‌ها که شیعیان ترکمانی در آن ساکن هستند، استفاده می‌کند و بر اساس آمار اولیه یک کودک ترکمانی و 3 نیروی پیشمرگه در این‌ درگیری‌ها کشته شده‌اند و شماری نیز زخمی شده‌اند که به بیمارستان داقوق انتقال یافته‌اند.

 این مبارز ترکمانی افزود: همزمان با این درگیری‌ها، نیروهای الحشد و ارتش عراق در مناطق مشرف به ناحیه تازه در کرکوک مستقر شده‌اند و برای هرگونه اتفاق غیرمترقبه‌ احتمالی آماده‌اند. پیشمرگه نیز تانک‌ها و خودروهای زرهی خود را در نزیکی محل استقرار نیروهای الحشد و ارتش عراق به صف کشیده است.

  
نویسنده : حسینی ; ساعت ٥:٤۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٧/٢۳
تگ ها : بین المللی

شریعتمداری در گفت‌و‌گو با فارس:

اگر ترامپ جنایتکار نبود برای سلامتی اش دعا می کردیم/

 

پاسخ ترامپ رونمایی از موشک های قاره پیماست

حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس درباره اظهارات اخیر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا تصریح کرد: همانگونه که پیش بینی می‌شد ترامپ علی‌رغم چند ماه رجز خوانی علیه برجام، حاضر نشد از این سند که دستاورد بزرگی برای آمریکاست، دست بردارد.

وی افزود: ترامپ می‌داند برجام مجموعه‌ای از ده‌ها امتیاز نقد است که آمریکا از ایران گرفته و یک مشت وعده نسیه که در مقابل داده است بنابراین به وضوح قابل پیش بینی بود که هرگز از آن دست نمی‌کشد. سخنان دیشب ترامپ نیز نشان داد که خواستار امتیازات بیشتر است و نه لغو برجام.

مدیر مسئول کیهان با اشاره به ارجاع تصمیم درباره برجام به کنگره آمریکا گفت: ترامپ برای کنگره نیز دستور العمل ویژه‌ای صادر کرده که مانند گذشته از هماهنگی قبلی حکایت می‌کند و شامل دو محور اصلی است؛ نخست افزودن محدودیت‌های تسلیحاتی و مخصوصا در صنایع موشکی به برجام و دوم نامحدود کردن زمان پایان محدودیت‌های برجام و تبدیل آن به یک سند دائمی و مادام العمر.

شریعتمداری درباره این دو دستورالعمل اظهار داشت: آمریکا با دستورالعمل اول در پی آن است که با گنجانیدن محدودیت صنایع موشکی در برجام، این محرومیت را به یک سند بین المللی که قطعنامه 2231 تضمین آن است، تبدیل کند و در خصوص نا محدود کردن زمان خروج ایران از محدودیت‌های برجام، فقط باید پرسید اگر آمریکا آنگونه که حامیان برجام ادعا می‌کنند، برجام را به زیان خود می‌داند چرا اصرار دارد که آن را به یک سند مادام العمر تبدیل کند؟

وی درباره عکس العمل کشورمان به رجز خوانی‌های ترامپ تاکید کرد: اگر ترامپ جنایتکار نبود بایستی برای سلامتی‌اش دعا می کردیم چرا که او از چهره واقعی و بدون روتوش آمریکا پرده برداری کرد و برای دیر باورترین افراد هم کمترین تردیدی درباره غیرقابل اعتماد، دروغگو و جنایت کار بودن آمریکا باقی نگذاشت. واقعیتی که برای فهماندن آن به برخی از ساده لوحان داخلی به هزینه‌ای کلان و زحمات فراوان نیاز داشتیم.

مدیر مسئول کیهان با اشاره به این که تاخت و تاز ترامپ و خط و نشان کشیدن‌های او علیه کشورمان را نباید بی‌پاسخ گذاشت، گفت: به قول حضرت امیرالمومنین( علیه السلام) سنگی که دشمن پرتاب کرده است را باید به همان طرف پرتاب کرد که از آنجا آمده است.

به گفته شریعتمداری ترامپ در سخنان دیشب خود نشان داد که از موشک‌های ایران وحشت دارد بنابراین موثرترین واکنش ما می‌تواند و باید، رونمایی از موشک‌های بالستیک قاره پیمایی باشد که پاشنه آشیل آمریکاست. امروز آمریکا به گونه‌ای در همسایگی ماست. چرا که در منطقه 50 پایگاه و چند ده هزار نیروی نظامی دارد.

وی تاکید کرد: ترامپ باید بداند که منطقه نه فقط برای نظامیان آمریکا امن نیست، بلکه متحد استراتژیک آن یعنی رژیم جعلی اسرائیل و برخی از رژیم‌های دست‌نشانده در منطقه که برای آمریکا نقش گاو شیرده را دارند نیز نمی‌توانند از خشم مقدس ایران اسلامی در امان باشند.

شریعتمداری افزود: عربده‌های دیشب ترامپ بار دیگر و برای چندمین بار درستی نظر امام راحلمان (رضوان الله تعالی علیه) را درباره آمریکا تائید کرد. حضرت خطاب به جیمی کارتر رئیس جمهور وقت آمریکا می فرمود: «من حیفم می‎آید که مثل بزنم به شیر، که می‎گویند وقتی که مقابل یک دشمن می‎ایستد هم فریاد می‎زند و هم از آن طرفش چیزی بیرون می‎آید و هم دمش را حرکت می‎دهد. فریاد می‎زند برای اینکه طرف را بترساند.

می‎ترسد، از این جهت از او چیزی هم صادر می‎شود. دمش را حرکت می‎دهد برای اینکه میانجی پیدا کند. آقای کارتر را من حیفم می‎آید که بگویم شیر، لکن یک موجودی است که همین کارها را دارد می‎کند».


  
نویسنده : حسینی ; ساعت ٥:۳۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٧/٢۳
تگ ها : سیاسی

عقب‌نشینی نیروهای جبهه مقاومت و ارتش سوریه از شرق و مرکز شهر المیادین

به گزارش مشرق، آخرین خبرها از تحولات میدانی استان دیرالزور حاکیست، عناصر تروریستی داعش پس از ضد حملات و درگیری های سنگین موفق شدند با عقب راندن نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت، بخش های شرقی و مرکزی شهر المیادین را دوباره به اشغال خود درآورند.

تروریست های داعش در ضد حملات خود از چند خودروی انتحاری علیه نیروهای متحد استفاده کردند و با منفجر کردن آنان در نزدیکی نیروهای سوری و مقاومت موفق شدند راه را برای اشغال مجدد مناطق شرقی و مرکزی شهر المیادین باز کنند.

در حال حاضر، نیروهای جبهه مقاومت و ارتش سوریه تا مسجد «التوحید» در غرب شهر المیادین عقب نشینی کردند اما خود را برای انجام عملیات جدید و بازپس گیری مناطق اشغال شده در ساعات آینده آماده می کنند.

مجتمع های مسکونی حومه مسجد التوحید همچنان در کنترل نیروهای جبهه مقاومت است؛ در محور جنوب غرب شهر المیادین هم نیروهای متحد موفق شدند مواضع خود را در مزارع الخرافی به طور کامل تثبیت کنند؛ تلفات تروریست های داعش در 12 ساعت گذشته به 50 تن افزایش پیدا کرده است.

یک منبع میدانی در گفت وگو با مشرق خبر محاصره شهر المیادین را توسط نیروهای جبهه مقاومت تکذیب کرد و گفت: نیروهای متحد با پشتیبانی جنگنده های روسی عملیات را برای پاکسازی کامل شهر در دستور کار قرار داده اند.

از محور شرقی شهر دیرالزور هم خبر می رسد، درگیری نیروهای جبهه مقاومت و ارتش سوریه با تروریست های داعش در حومه شهرک «مراط» ادامه دارد؛ تروریست های داعش شب گذشته توانستند به این شهرک نفوذ کنند اما نیروهای مقاومت ظهر امروز موفق شدند تروریست ها را از این شهرک عقب برانند.

در حالی که تروریست های داعش به شدت در مقابل نیروهای جبهه مقاومت در شرق شهر دیرالزور مقاومت می کنند، نیروهای کرد با حداقل درگیری ها توانستند به پیشروی ها در محور شمال شرق ادامه دهند و شهرک «الصعوده» را در حومه شهرک «الصور» از اشغال تروریست های داعش خارج  و به تصرف خود دربیاروند. به گزارش مشرق، نیروهای کرد در حومه روستای مرکده همچنین توانستند چند مزرعه را تصرف کنند.

  
نویسنده : حسینی ; ساعت ٦:۳٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٧/۱٧
تگ ها : بین المللی

روایت پدر شهید حججی از دیدار با امام خامنه‌ای:

دیداری که قلب خانواده شهید حججی را آرام کرد؛ محسن می‌گفت

 

«به یقین رسیده‌ام حضرت آقا، نایبِ بر حق امام زمان (عج) است»

پدر شهید سرافراز محسن حججی با بیان اینکه خداوند خواست تا به‌واسطه شهید ما؛ عزت همه شهدا را بالا ببرد، گفت: محسن می‌گفت «به یقین رسیده‌ام حضرت آقا نایب بر حق امام زمان (عج) است».

محمدرضا حججی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان در مورد دیدار روز گذشته خانواده این شهید مدافع حرم با مقام معظم رهبری اظهار داشت: خیلی خوشحال شدم و خستگی از تنمان بیرون رفت؛ افتخاری بود که خدا قسمت ما کرد به دیدن مقام معظم رهبری رفتیم، ممنونیم که ایشان ما را به حضور پذیرفتند.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در مورد عزت بخشیدن به دیگر شهدا به‌واسطه شهید حججی اظهار داشت: همان‌گونه که رهبر انقلاب فرمودند این شهید برای ما سبب غرور و افتخار شد. ایشان مانند روزی که بر پیکر شهید حاضر شدند بار دیگر گفتند که این شهید به دلیل اخلاصی که داشته، این‌گونه نزد خداوند عزیز شد.

پدر شهید حججی پیرامون احساس خود از دیدار با مقام معظم رهبری بیان کرد: با آنکه برای از دست دادن عزیزمان ناراحت هستیم، بیانات رهبری سبب دلگرمی و خوشحال ما شد، دیدار رهبری سبب آرامش ما شد.

وی به ولایت‌پذیری شهید محسن حججی اشاره کرد و گفت: اگر قسمت آخر وصیت‌نامه شهید را مطالعه کنید، متوجه می‌شوید که او در آن گفته من به یقین رسیده‌ام که حضرت آقا نایب بر حق امام زمان (عج) است و به یقین ایشان را قبول داشت، ما نیز مانند او یقین داریم.

حججی با بیان اینکه بعد از خدا؛ مقام معظم رهبری شهید ما را معرفی کردند، افزود: در این دیدار رهبر انقلاب گفتند همه شهدا نزد خدا عزیز هستند، ما راضی نیستیم که خانواده دیگر شهدا به دلیل معروفیتی که شهید ما پیدا کرد و جهانی شد نگرانی و دلخوری داشته باشند، همان‌گونه که حضرت آقا فرمودند خداوند خواست تا به‌واسطه شهید ما عزت همه شهدا را بالا ببرد.

وی از تمام مردمی که در مراسم تشییع شهید حججی حضور پیدا کردند تشکر کرد و گفت: من خود خادم تمام خانواده شهدا هستم، شهید ما شهیدی بود مانند دیگر شهدا، همه شهدا عزیز هستند، همه شهدا با خون خود پایه‌های مملکت ما را مستحکم کردند.

پدر شهید حججی به استقبال جوانان از راه شهید حججی اشاره و تصریح کرد: برخی به دنبال آن بودند که جوانان ما با شبکه‌های مجازی و ماهواره‌ها و تبلیغات سوء، از انقلاب و نظام فاصله بگیرند اما خداوند خواست تا به آن‌ها نشان دهد که راه سعادت همیشه باز است.

وی خطاب به جوانان اظهار داشت: من از جوانان خواهش می‌کنم از شهید حججی که جوانی هم سن و سال خودشان بود الگو بگیرند تا در زندگی موفق باشند.


  
نویسنده : حسینی ; ساعت ٧:۱۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٧/۱۳
تگ ها : ایثار

← صفحه بعد صفحه قبل →