ضرغامی: موسوی می‌دانست با حرف‌هایش کشور را بهم می‌ریزد
ساعت ٤:٢۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۸  کلمات کلیدی: سیاسی

ضرغامی: موسوی می‌دانست با حرف‌هایش کشور را بهم می‌ریزد/

 

ضدانقلاب و منافقین با صحبت‌های موسوی به خیابان ریختند و از انقلاب انتقام گرفتند

سرویس فرهنگ و هنر مشرق - «عزت اله ضرغامی» رئیس سابق صدا و سیما ، در تازه‌ترین گفتگوی رسانه ای با تاریخ آنلاین به بازگویی و واکاوی رویدادهای مرتبط با فتنه ۸۸ می پردازد. ضرغامی در این گفتگو با دفاع از عملکرد ضدا و سیما در سال ۱۳۸۸ اشاره می‌کند عملکرد سازمان صدا و سیما در سال ۱۳۸۸ بسیار منطقی و مبتنی بر مصالح مردم بود و در واقع در جهت از  بین بردن تنش‌ها و حل شدن اتفاقات  در کف خیابان رخ می‌داد تا امنیت مردم به مخاطره نیفتد.

عضو شورای عالی فضای مجازی در این گفتگو اشاره می کند، بارها گفتم بنا بر این نبود  که مردم باید به کف خیابان بیایند و الگویشان انقلاب های رنگین باشد و آنقدر بایستند، اعتراض کنند تا انتخابات لغو شود.من به رهبران مخالف نتایج انتخابات فرصت دادم و دو تا ملاقات هم با آقای کروبی و موسوی داشتم. من به منزلشان رفتم، چون می خواستم این فتنه جمع شود. آقای موسوی تصمیمش را گرفته بود و بارها اعلام کرده بود انتخابات باید ابطال شود و نتیجه اش عوض شود، من رئیس جمهور قانونی هستم.خیلی با ایشان صحبت کردم ولی برنگشته بود. آنچیزی که وظیفه من بود با مقدماتی که به ایشان گفتم که از نظر من رای شما رای بسیار خوبی است و شما می توانید با این پشتوانه بیایید و در دور بعد حتی حضور موفقی داشته باشید، این فضا می‌تواند برای شما فراهم شود، شما در عرصه انتخابات فعال بودید.

 الان هم اگر می خواهید گفتگوهایی داشته باشد با آن فرآیندی که می توانیم باهم تفاهم داشته باشیم هیچ اشکالی ندارد. پیشنهاد موسوی این بود که من در یک برنامه مستقل باید بیایم، نه مجری باشد نه مهمان دیگری باشد، نه اجازه صحبت کس دیگری داشته باشد، آنهم بصورت زنده . من بیایم بصورت مستقیم بیایم برای مردم یک بیانیه‌ای را بخوانم، با ملت ایران صحبت کنم. پیشنهاد من این بود که آیا صحبت کردن شما مشکلی را حل می کند؟ یا می توانستیم ضبط شده از ایشان بگیریم و بعد با خود ایشان مشورت کنیم و به تفاهم برسیم. کما اینکه خیلی جاها این کار را می کردیم . بعضی مواقع شخصیت های برجسته ای، حتی در مورد مراجع در موضوعات مختلف، سابقه داشته که یک مطلبی را می فرمودند. من خودم زنگ می زدم به آن مرجع بزرگوار، ضمن اینکه تشکر می‌کردم، به عنوان یک کارشناس امین آنها می گفتم فلان جمله خاص ممکن است با یک زمینه قبلی سیاسی اجتماعی در جامعه هست، خلط شود و جایگاه شما مخدوش شود.بعضی مواقع این بزرگواران قبول و  تشکر می‌کردند. این بزرگواران می فرمودند اگر این جمله موجب فلان برداشت می شود این جمله را بردارید و بعد یک دور باهم بررسی کنیم و حرف ایشان پخش شود.ما می توانستیم که با آقای موسوی ضبط کنیم و بعد حرفهای ایشان را یک بار بررسی کنیم و پخش شود. یا حداقل کسی در استودیو باشد اگر حرفی را زدند آن فرد حاضر در استودیو با ایشان گفتگو کند، اصلا تبدیل به مناظره شود.

ضرغامی در ادامه بازخوانی خاطراتش از فتنه ۸۸ می افزاید:من حتما قائل به مناظره بودم. اصلا مجری با موسوی صحبت کند.. مردم آمدند رای دادند رئیس جمهور انتخاب شده است، به صورت قانونی حق مردم است. مثل این می ماند که شما در خرداد ۱۳۷۶ آقای ناطق رای نیاورده و  بگوید من انتخابات را قبول ندارم، تقلب شده و من باید به استودیو بیایم و برای ملت ایران بیانیه بخوانم.اصلا چنین چیزی اگر انجام می‌شد رئیس جمهور وقت ساکت می نشست قبول می کرد؟! طرفدارانش قبول می کردند؟ من یقین داشتم آن فضایی که در چند خیابان تهران ایجاد شده بود و شبکه های ماهواره ای و ضد انقلاب این فضا را تقویت می کردند.  خیلی ها از نزدیکان ما خانواده های ما حتی که به موسوی رای دادند. بعد از  آن تنش جدا شدند. یعنی بعد از اینکه فضا را دیدند و حضور ضد انقلاب را دیدند آن جمع دیگر جدا شد.

آن جمع حداقلی، ضد انقلابی بود که اوجش در عصر عاشورا بود که آن اهانت ها را انجام دادند. بازهم دوستان ما آقای کروبی و موسوی حاضر شدند اهانت کنندگان را محکوم کنند! چه اشکال داشت که محکوم کنند؟اصلا عقل سیاسی ایجاب می‌کرد آن مرزبندی که مد نظر رهبری بود را انجام می دادند. می گفتند ما حرفهایمان سر جایش است ، تقلب هم شده است، با مسئولان هم مخالفیم اما این گوگوش و اکبر گنجی و چند تا خانمی که اینجوری با این وضع لباس و شعار علیه ولایت فقیه می‌دهند، اینها مال نیستند و ما متعلق به این جریان نیستیم. این مرزبندی از اینها خواسته شده بود اما بنا بر این چیزها نبود. لذا نمی توانستم اجازه بدهم این کار انجام بشود.

ضرغامی در مورد نقش میانجگیری صدا و سیما  در سال ۸۸ اشاره می‌کند:من معتقدم که رفتار صدا و سیما نه تنها در جهت شعله ور شدن التهابات نبود بلکه در جهت افزایش آگاهی و بصیرت عمومی بود. در واقع باید مردم مطلع می شدند آن عده قلیلی که در خیابان‌ها آمدند این آتش را شعله ور نگاه داشتند به مسجد و بسیج حمله می‌کردند و آتش می‌زدند و آدم کشتند، مردم برایشان روشن می شد که این افراد از جنس آنها نیستند. کار ما بصیرت آفرینی بود.این باید آگاهی بخشی از جو التهاب را  از بین ‌می‌برود. بحث‌های گفتگو های محور هم زیاد داشتیم و افراد مختلف آمدند،حرف زدند. حتی فردی مثل آقای لاریجانی اصلا یکسویه سخن نگفت. آمد بخشی از حرفهای آنطرف را هم آقای لاریجانی زد و دیگران. مسئله اینجاست آیا وقتی در جامعه التهاب و تنش وجود دارد و در شهرها و استان‌های دیگر کشور ظهور و بروز ندارد. مردم رای دادند، خوشحال هم هستند و جشن گرفتند حالا شما از تلویزیون جمهوری اسلامی یک شبهه ای مستقیما پمپاژ کنید در سراسر کشور. کسی هم آنجا نباشد توضیح بدهد.اتفاقا کسی داشتند مسیر التهاب را ادامه می دادند، آنها نسبت به ولایت فقیه اهانت می‌کردند و جمع محدودی بودند و تصاویرش هم پخش شد. ما حتی بسیاری از تصاویر التهابات را از شبکه‌های خارجی گرفتیم و پخش کردیم. مردم با دیدن تصاویر پل کالج و اهانت‌های عصر عاشورا، احساس نگرانی کردند و ۹ دی خلق شد. شبکه های پخش کننده این تصاویر تصور می‌کردند دارند به التهابات داخلی دامن می زنند و شرایط ایران ناپایدار نشان می‌دهند اما پخش این فیلم های نتیجه معکوس داشت ، چون در این فیلم‌ها نشان داده می شود که به مقدسات مردم دارد اهانت می شود.

عضو شورای عالی فضای مجازی در ادامه این گفتگو می‌افزاید من فکر می‌کنم صدا و سیما در مورد التهابات سال ۱۳۸۸ نقش  پدرانه  و مثبتی در جهت جمع کردن حوادث خشونت بار سال ۱۳۸۸داشت.  اگر صدا و سیما نباید با بد عمل کردن و ندانم کاری شعله‌های درگیری را در شعله ورتر می‌کرد.وی در مورد ماجرای ساختگی ضد انقلاب در مورد بحث تقلب گفت: سران اصلاحات بعدا گفتند که این بحث تقلب اصلا امکان نداشته است. امکان نداشته که تقلب شده باشد. اعتراض آقای کروبی در سال ۱۳۸۴ بیشتر از سال ۱۳۸۸ بود. آقای کروبی گفت یک چرت زدم و بلند شدم دیدم رای من رفت. از این جهت ظاهر قصه کاملا مفهوم است. آقای کروبی فکر می کرد می تواند به دور دوم برود و آقای هاشمی را شکست بدهد اما بعدا آقای احمدی نژاد به دور دوم رفت.  آقای کروبی بیشتر اعتراضات در سال ۱۳۸۴ کرد آیا دولت اقای خاتمی وقعی گذاشت به حرفهای آقای کروبی ؟! آیا آقای موسوی لاری کوچکترین ارزشی برای حرف اقای کروبی قائل شد، آیا پشیزی ارزش برای حرف ایشان قائل شدند؟آیا یک جمله به صدا و سیما گفتند که صدا و سیما! چرا آقای کروبی که معترض است را  در یک برنامه ای دعوت نمی کنید که تا آقای کروبی بگوید تقلب شده است؟!اصلا مسخره کردند، هنوز که هنوز است آقای کروبی را مسخره می‌کنند به خاطر حرفهایی که درباره چرت زدن گفت. انتخابات کاملا سالم بود و آقای کروبی حق نداشت کشور را بهم بریزد. اما چطور جریان اصلاحات به خودش حق می دهد بی اعتنایی و برخورد کند با کروبی؛ اما در سال ۸۸ بگویند کروبی و موسوی درست می‌گویند؟!  

من برای آقای کروبی تاسف می خورم

ضرغامی در مورد ماجرای پادرمیانی اش می‌گوید: من برای کروبی تاسف می خورم. آقای کروبی سادگی به خرج داد. ایشان در بحث‌های سیاسی آدم زیرکی بود. ولی موجی که موسوی  ایجاد کرد کروبی را با خودش برد. کروبی دوست داشت همیشه مستقل باشد این مسئله را به من بارها گفته بود. یک بار در دوره مجلس ششم برای من درد و دل کرد. حرف های تند آقایان مجلس ششمی ها را می گفت و بعد می گفت فلانی من اگر بخواهم حرف اینها را گوش کنم در زمین اینها بازی کنم که فلان و بهمان.... .صادقانه می‌گفت. وقتی مجلس ششم تشکیل شد اکبر گنجی گفته بود که کروبی هم یک رای مثل بقیه دارد. اصلا ریاست مجلس را زیر سئوال بردند. کروبی موضوع استقلال داشت. من به او گفتم اصلا نمی گویم چه کار کن. من کوچکتر از آن هستم که بگویم موضع شما چی باشد ولی من به شما یک پیشنهاد دارم. یادتان است به من گفتید من تو زمین کسی بازی نمی‌کنم و برای استقلال خودتان ارزش قائل بودید، الان هم مستقل باشید. الان هم توی زمین موسوی بازی نکنید. من معتقدم خاتمی هم در زمین موسوی بازی کرد.من در سال ۱۳۸۸ به منزل کروبی رفتم و افراد تندرو را اطراف ایشان دیدم و فهمیدم آقای کروبی از این باتلاق درنخواهد آمد. یعنی می دانستم فضایی برای آقای کروبی ایجاد می کنند که محال است بتواند مستقل باشد. وقتی موسوی یکروز قبل از انتخابات ساعت ۱۱ شب اعلام می‌کند که من برنده قطعی انتخابات هستم و با تمام شبکه های خارجی هماهنگ است و فکر می کند اگر  این جمله را بگوید همه کشور بهم می‌ریزد.

معتقدم آقای کروبی سادگی به خرج داد و رفت دنباله رو موسوی شد و فریب خورد و افتاد توی سرازیری؛ طبق قانون فیزیک بازگشت برایش سخت‌تر خواهد بود. سیاست از این قانون فیزیک سخت‌تر است  و معلوم بود کروبی نمی‌توانست برگردد و خدا باید کمک کند. موسوی نسبت به کروبی هوشیارتر بود و می‌دانست دارد چه کاری می‌کند. موسوی کسی نبود که نداند نتیجه حرفهایش چیست و کشور دارد بهم می ریزد. بزرگترین ضربه‌ای که زدند این بود که ضد انقلابی که توی سوراخ ها خزیده بود همان ضد انقلابی که موسوی با آنها مبارزه کرده بود ،همان منافقین با این رفتارها گستاخ شدند و ریختند توی خیابانها و از انقلاب انتقام گرفتند. موسوی کسی نبود که این چیزها را نفهمد. با این حال معتقدم اطرافیان موسوی هم نقش مهمی داشتند. 
عکس/واکنش چهره های سرشناس به شهادت مرزبانان کشورمان
ساعت ٤:٢٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۸  کلمات کلیدی: سیاسی

به گزارش مشرق، در درگیری مأموران هنگ مرزی میرجاوه با اشرار، ۹ مرزبان شهید، یک نفر مفقود و ۲ نفر مجروح شدند. در پی این حادثه تروریستی تعدادی از چهره های سرشناس کشورمان در صفحات شخصی شان این حادثه تلخ را تسلیت گفتند.

منبع: فارس

 
همایش بزرگ مردمی حمایت از سیدابراهیم رییسی با سخنرانی دکتر جلیلی
ساعت ٤:۱٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۸  کلمات کلیدی: سیاسی

جلیلی: بعد از 4 سال باید پاسخ دهند در صنعت، کشاورزی و مسکن چه ارمغانی برای مردمآورده اند/

 

بر اساس تفکر انقلابی انتخابات باید عرصه چالش های عقلانی باشد نه اغوا و فریب!

گروه سیاسی- رجانیوز: عصر چهارشنبه همایش بزرگ مردمی حمایت از حجه الاسلام رییسی با سخنرانی دکتر جلیلی در حوزه هنری تهران برگزار شد.
 
به گزارش رجانیوز، سعید جلیلی در ابتدای سخنان خود گفت: سال 92 نه تنها به آرای ملت احترام گذاشتیم بلکه به رییس حمهور منتخب ملت نیز تبریک گفتیم و برای حرکت وی در مسیر انقلاب آرزوی موفقیت کرده و گفتیم تازه کار ما شروع شده چون در تفکر انقلابی توقف کار معنا ندارد.
 
وی با بیان اینکه تا زمانی که انقلاب هست تفکر انقلابی وجود دارد، افزود: بر اساس تفکر انقلابی باید صحنه انتخابات را صحنه ای برای چالش های عقلانی طراحی کرد نه صحنه ای برای اغوا و فریب!
 
جلیلی ادامه داد: تفکر انقلابی میگوید تصمیم جدید مردم نه بر مبنای ترس از تهدیدهای موهوم در آینده بلکه باید بر اساس درس گرفته شده از 4 سال گذشته باشد.
 
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: امروز فرصت بسیار مناسبی است تا با نگاه به 4 سال گذشته، برای 4 سال آینده تصمیم بگیریم لذا صحنه انتخابات هم "طریقیت" دارد و هم "موضوعیت".
 
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امروز فرصت خوبی برای حساب وعده ها؛ بیم ها، امیدها و تدبیرهای 4 سال گذشته است که کدام یک به فرجام مطلوب رسیده است؟
 
جلیلی تصریح کرد: اگر امروز درک صحیحی از ۴ سال گذشته نداشته باشیم برای 4 سال آینده هم نمی توانیم انتخاب صحیحی داشته باشیم.
 
وی افزود: مردم در سال ۹۲ به دنبال این بودند که چه کسی می تواند به نیازها و مشکلات شان که عمدتا نیز درباره اقتصاد و اشتعال بود،  پاسخ صحیح بدهد و یکی از پاسخ های مطرح شده در آن ایام به این سوال مردم نیز حل کردن مشکلات کشور از طریق گفت و گو با غرب بود.
 
 
جلیلی خاطرنشان کرد: این پاسخ هم از جانب آقای روحانی و هم دیگرانی چون آقای ولایتی که در ظاهر در جناح دیگر بود داده شد، لذا جمع بندی مردم این شد که این فرصت چهار ساله را در اختیار کسانی بگذاریم که با این روش می خواهند کشور را اداره کنند.
 
وی ادامه داد: حال زمان خوبی است تا قضاوت کنیم که آیا این پاسخ به نیاز مردم، پاسخ معتبر و صحیحی بوده است یا خیر؟
 
جلیلی در بخش دیگری از سخنانش گفت: تفکر انقلابی هیچ وقت مردم را محکوم نمیکند که چرا اینگونه انتخاب کردید بلکه می گوید ضعف های ما باعث شده که نتوانیم حرف درست و منطقی خودمان را به گوش مردم برسانیم و آنها را اقناع کنیم.
 
وی افزود: امروز کارنامه چهارساله این دولت پیش روی ماست و بدون داشتن قصد تخریب، تحقیر یا محکوم کردن  صاحبان این کارنامه، میخواهیم بدانیم مسیر صحیح اداره کشور با سرعت بیشتر و بالنده تر برای چهارسال آینده کدام است؟ چرا که به تعبیر مقام معظم رهبری یک انتخاب چهارساله حتی شاید مسیر سالهای سال را عوض کند.
 
جلیلی گفت: مجریان کشور امروز باید بگویند بعد از ۴ سال، سرمایه های کشور به چه سرنوشتی دچار شده اند؟
 
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی تاکید کرد: کسانی که می گفتند باید روز به روز بر عزت مردم ایران افزوده شود باید امروز پاسخگوی این وعده خود باشند و پاسخ دهند چرا نقدینگی از سال ۹۲ تا کنون از ۴۶۰ هزار میلیارد به ۱۲۰۰هزار میلیارد رسیده است و این تفاوت نقدینگی امروز کجاست؟
 
وی خاطرنشان کرد: کسانی که مدعی آوردن رفاه برای مردم بودند امروز باید بگویند در حوزه های مختلفی مانند صنعت، کشاورزی، مسکن و ... چه ارمغانی برای مردم آورده اند؟
 
جلیلی افزود: در صحنه انتخابات با تفکر انقلابی نباید اجازه دهیم  این عرصه به عرصه موج سواری یک عده با وعده هایی ناصادق تبدیل شود.
 
جلیلی گفت: حل کردن مشکلات کشور بیشتر از وعده دادن به تلاش و کوشش و مجاهدت و مهمتر این ها "راهبرد صحیح" نیاز دارد.
 
وی خاطرنشان کرد: اینکه عده ای می گویند مسکن مهر طرح نامناسبی است باید درعوض برای تقاضاهای کشور از جمله مسکن ۸۰۰ هزار زوجی که در سال ازدواج می کنند راهکار جایگزین داشته باشند.
 
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: مسئولان دولت فعلی در موضوع مسکن باید پاسخ دهند در این چهار سال چقدر از ظرفیت این حوزه در ایجاد اشتغال استفاده شده است؟
 
وی افزود: وعده دولت این بود که هم چرخ سانتریفیوژها خواهد چرخید هم چرخ زندگی مردم، حال پاسخ دهند که امروز  چرخ کارخانه هایی مانند صنایع نفت و پتروشیمی که اتفاقا مزیت نسبی ما نیز محسوب می شود میچرخد یا نه؟
 
 
جلیلی ادامه داد: وضعیت مطلوب اقتصادی حتی به زعم خود دولتی ها نیازمند تحول در نظام بانکی است که  طبق گزارش آبان سال ۹۵ مسئولان فعلی، دولت در سه سال گذشته تنها توانسته ۲۵ درصد این تحول را محقق کنند که با این سرعت تا 12 سال آتی هم نمی توانند این تحول را ممکن کنند!
 
وی خاطرنشان کرد: امروز رییس جمهوری باید سرکار بیاید که ماشین دولت را بشناسد و بداند برای رسیدن به مقصد مطلوب، این ماشین را چگونه هدایت کند؟
 
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی تاکید کرد: کسانی که با شعار "آرامش" مردم را از تهدیدهای موهوم می ترسانند باید بدانند آرامش مردم  به اشتغال و مسکن و نظام صحیح بانکی وابسته است.
 
وی ادامه داد: دولت یازدهم از ظرفیت های فعلی کشور غافل است،  بعنوان مثال شهرستان شوش با وجود  ظرفیت جغرافیایی استثنایی که دارد از نگاه دولت مغفول مانده است. امروز فقط در استان خوزستان 550 هزار هکتار زمین کشاورزی معطل مانده که علیرغم دستور رهبر انقلاب برای برداشت یک ونیم میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی و حل مشکلات، اقدام موثر راهبردی و منجر به موفقیت انجام نشده است.
 
جلیلی ادامه داد: می گویند باید به سمت برجام های دو و سه برویم تا بقیه سرمایه های کشور هم از بین برود! و این همه ظرفیت و توان کشور برای حل مشکلات را نمیبینند.
 
وی گفت: می گویند چرا در حوزه اشتغال وعده های این چنینی می دهید؟ در جوابشان باید گفت ما معتقدیم میتوان با تکیه بر توان داخلی این وعده ها را محقق کرد و اگر شما نمیتوانید بگویید ما نمی توانیم!
 
جلیلی افزود: در حوزه جذب سرمایه گذاری دولت باید پاسخگو باشد که چقدر توانسته است در طول  ۴ سال گذشته سرمایه برای کشور جذب کند؟ اگر میخواهیم اقتصاد مقاومتی داشته باشیم باید سیاست، فرهنگ و دولتی با ساختار مقاومتی  هم داشته باشیم. 
حاجی دلیگانی مطرح کرد
ساعت ٤:۱٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۸  کلمات کلیدی: اخبارانتخابات

احتمال کناره‌گیری روحانی به نفع جهانگیری/

 

آرای روحانی بسیار ضعیف است

نماینده مردم شهرستان شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: در صورت اقبال مردم به جهانگیری اگر جریانی از داخل خود دولت فشاری وارد نکند، شرایط به نحوی خواهد شد که حسن روحانی به نفع جهانگیری کنار برود.
 
حسینعلی حاجی دلیگانی امروز در گفت‌وگو با فارس در اصفهان با اشاره به شیوه حضور نیروهای انقلابی در انتخابات ریاست جمهوری پیش اظهار کرد: به نظر بنده بهترین تدبیر در این دوره برای حضور نیروهای انقلابی به کار گرفته شده و در حال حاضر وحدت کلمه‌ای که بین نیروهای انقلابی و اصولگرایان برای نجات کشور از بحران‌ها وجود دارد، در هیچ زمانی وجود نداشته است.
 
وی با بیان اینکه همه طیف‌ها و سلایق‌ها مختلف در جامعه انقلابی و مردمی خودشان را پیدا کرده‌اند، افزود: با هدف‌گذاری‌های انجام شده به نظر می‌رسد که موفقیت برای نیروهای انقلابی حاصل شود و بتوانند کشور را از چالش اقتصادی به وجود آمده نجات دهند.
 
نماینده مردم شهرستان شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی در رابطه با موضوع حضور اسحاق جهانگیری به عنوان کاندیدای پوششی حسن روحانی در انتخابات گفت: چندین ماه گذشته اسحاق جهانگیری به خاطر گفته حسن روحانی در رابطه با پوشش دادن او در انتخابات، ناراحت و گلایه‌مند شده و گفته است که «تا همین‌جا هم دارم جور روحانی را می‌کشم و همین مانده است که بیایم و در انتخابات هیزم گرم‌کن روحانی باشم».
 
وی ادامه داد: اخیراً با وساطت رئیس دولت اصلاحات این اتفاق رقم خورده که اسحاق جهانگیری کاندیدای پوششی حسن روحانی در انتخابات 96 باشد اما این اتفاق با دو شرط از سوی اسحاق جهانگیری اتفاق افتاده است.
 
حاجی دلیگانی با اشاره به یکی از شروط جهانگیری برای پوشش حسن روحانی در انتخابات 96 خاطرنشان کرد: یکی از شروط جهانگیری این بوده که اگر در نزدیکی روز رأی‌گیری مشاهده شد که اقبال مردم به سمت خودش بیشتر است، حسن روحانی باید به نفع جهانگیری کنار رود.
 
وی عنوان داشت: پیش‌بینی این است که اگر جریانی از داخل خود دولت فشاری وارد نکند، با همین شرط جهانگیری، شرایط به نحوی خواهد شد که حسن روحانی به نفع جهانگیری کنار برود، اما اگر فشاری جریانات و یا افراد داخل مجموعه دولت روحانی نگذارند تا این اتفاق رخ دهد، طبیعتاً اتفاقات پیش رو قابل پیش‌بینی نیست.
 
نماینده مردم شهرستان شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نتایج نظرسنجی‌های انجام شده، آرای روحانی در انتخابات 96 را ضعیف توصیف کرد و یادآور شد: آرای روحانی در این انتخابات بسیار ضعیف است چراکه مردم این موضوع را از دیدگاه سلایق سیاسی نمی‌بینند بلکه با توجه به مشکلات اقتصادی و معیشتی رأی خواهند داد.
 
وی ادامه داد: مردم وقتی کارنامه دولت یازدهم را مشاهده می‌کنند، متوجه می‌شوند که در این دوران قدرت خریدشان کاهش پیدا کرده، معیشت‌شان دچار مشکل شده، اشتغالشان به خطر افتاد و رضایتی از عملکرد حسن روحانی ندارند، بنابراین به کسی رأی خواهند داد که با مردم صادقانه برخورد کند و دنبال جنگ با بحران‌های اقتصادی باشد. 
مشروح سخنان دکتر مسعود میرکاظمی در جمع دانشجویان دانشگاه امام صادق علیه السلام
ساعت ٤:۱٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۸  کلمات کلیدی: اخبارانتخابات

میرکاظمی: کاری کنیم فاجعه این چهار سال تکرار نشود/

 

دکتر رئیسی می تواند ظرفیت همه جناح ها را برای حل مشکلات اقتصادی جمع کند/

 

وضعیت اقتصادی کشور غیر عادی است

گروه سیاسی-رجانیوز: همزمان با شب مبعث نبی اکرم (ص) جلسه روشنگری پیرامون مسائل انتخابات ریاست جمهوری در محل ستاد دانشجویی حجت الاسلام رئیسی در دانشگاه امام صادق (ع) و با حضور دکتر مسعود میرکاظمی برگزار شد.
 
به گزارش رجانیوز با استقبال پر شور دانشجویان و اساتید این دانشگاه از این جلسه، سخنرانی دکتر میرکاظمی به عنوان رئیس کمیته طرح و برنامه حجت الاسلام رئیسی، به یک نشست علمی در بررسی وضعیت اقتصادی کشور و بیان راهکارهای علمی برای برون رفت از آن بدل گشت. 
 
دکتر میر کاظمی بر اساس مستندات آماری کشور به مقایسه میزان منابع در اختیار دولت و هزینه‌های جاری آن پرداخت و گفت: «در تحلیل واقعی از وضیت اقتصاد باید دید دولت چه منابعی داشته و چگونه هزینه کرده است. منابع در اختیار دولت نهم و دهم مجموعاً 668 هزار میلیارد تومان در طول 8 سال بود اما در دولت یازدهم، در طول سه سال و نیم معادل 680 هزار میلیارد تومان منابع در اختیار دولت قرار گرفته است. این در حالی است که هزینه های جاری دولت تا پایان سال 91، 89 هزار میلیاد تومان بوده است که در پایان سال 95 به عددی بالغ بر 200 هزار میلیارد تومان می‌رسد. حال سوال این است که این هزینه‌ها در کجا خرج شده؟»
 
دکتر میرکاظمی با اشاره به گزارش رسمی دیوان محاسبات در بحث فروش نفت گفت: «متوسط یک بشکه نفت در دو دولت قبل 79 دلار است و متوسط یک بشکه نفت در این دولت 65 دلار بوده است. پس مظلوم نمایی‌هایی که دولت در این زمینه انجام می‌دهد درست نیست.
 
البته در این دولت میزان صادرات نفت پایین آمده است، اما دو نکته را باید توجه کنیم یکی نرخ تبدیل ارز است که طبق گزارش دیوان محاسبات، متوسط نرخ تبدیل ارز در دولت قبل هزار و پنج تومان بوده، اما در این دولت بالای سه هزار تومان است. به همین دلیل است که علیرغم اینکه حجم صادرات نفت پایین آمده ولی میزان ریالی نفت در بودجه همیشه افزایشی بوده است، یعنی میزان وابستگی ما به نفت کمتر نشده است. در ضمن نکته دیگر این است که صادرات نفت خام کم شده اما صادرات میعانات گازی افزایش یافته است.»
 
میرکاظمی در بیان مشکلات موجود در صنایع تولیدی کشور با اشاره به واحدهای تولیدی تعطیل شده در این دولت گفت: «60 درصد واحدهای تعطیل شده کمتر از شش سال عمردارند این یعنی نبود شغل پایدار. »
 
او با اشاره به بی انضباطی های مالی دولت به مسئله برداشت‌های غیر مجاز از صندوق ذخیره ارزی و همچنین بدهی سنگین دولت به بانک ها و سازمان‌های دیگر مثل سازمان تأمین اجتماعی اشاره کرد و گفت: «در حل مشکلات اقتصادی هم مدیریت اهمیت دارد هم ساختارها و هم عوامل بیرونی مثل تحریم، پس نباید حل مشکلات را تنها با یک عامل تحلیل کرد.»
 
همچنین در تبین ریشه‌های مسائل اقتصادی کشور با اذعان به این که باید به صورت مبنایی و علمی مسائل اقتصادی را بررسی و حل کنیم گفت:«ما پنج سال کار تخصصی و علمی کرده‌ایم و من حاضر هستم با هرکسی از دولت مناظره کنم تا روی شاخص‌های اقتصادی باهم بحث کنیم. در مسائل اقتصادی ما نیاز به سخنرانی نداریم، شاخص داریم. آمار بیکاری، ضریب جینی و ... همه نشان دهنده وضع موجود است. طبق ضریب جینی فاصله طبقاتی در این دولت افزایش یافته است.»
 
در انتها رئیس کمیته طرح و برنامه حجت الاسلام رئیسی با غیر عادی خواندن وضعیت اقتصادی کشور گفت: «امروز نیاز است که به دور از فضا سازی های جناجی و گروهی دست به دست هم بدهیم و ظرفیت ها را اجماع کنیم تا بتوانیم مشکلات را حل کنیم و آقای دکتر رئیسی این توان را دارند که فارغ از دعواهای سیاسی، مشکلات را ریشه ای رصد کنند و برای حل آن ا اقدام کنند. ایشان سعه صدر خوبی دارند، قدرت سازماندهی و اجماع و استفاده از حداکثر ظرفیت ها را دارند. ایشان در طول یک سال در آستان قدس ثابت کرده اند که می توانند جناحی برخورد نکنند و رویکردها را به صورت مبنایی تغییر دهند.» 
تأیید صلاحیت غیرقانونی محکومان قضایی و فتنه‌گران برای شورای شهر
ساعت ٤:۱۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۸  کلمات کلیدی: سیاسی

تعارف کلید شهر به آشوبگرانی‌که شهر را به آتش‌کشیدند!

در هیاهوی انتخابات ریاست جمهوری که همزمان با انتخابات شوراهای شهر و روستا برگزار می‌شود، صلاحیت محکومان قضایی و کسانی که در فتنه 88 نقش فعالی داشتند از سوی هیئت نظارت تائید شد ، تائید صلاحیت این افراد تعارف کلید شهر به آشوبگرانی محسوب می‌شود که در جریان رویدادهای 88 شهر را به آتش کشیدند و برای رسیدن به قدرت هر چه خواستند گفتند و هر آن چه دلشان خواست انجام دادند!
در حالی که بسیاری از اعضای کنونی شورای شهر و کسانی که هیچ سابقه کیفری ندارند از سوی هیئت‌های اجرایی در انتخابات شوراهای شهر و روستا رد صلاحیت شده‌اند ، برخی افراد با سوابق سوء قضایی و امنیتی از جمله حضور در فتنه آمریکایی و انگلیسی 88 احراز صلاحیت شده و راه برای ورود آنان به شوراها و در نتیجه کلیدداری شهرهای بزرگی چون تهران بازشده است.
در این زمینه مصادیق زیادی را می‌توان مثال زد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت ولی سؤال اساسی اینجا است که کدام انسان عاقلی کلید شهر را به کسانی می‌سپارد که در خط مقدم آتش زدن شهر قرار داشته و می‌خواسته‌اند این شهر را یکجا تسلیم دشمنان کنند؟!
گفتنی است علیرضا رحیمی رئیس‌هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای استان تهران 20 فروردین سال جاری در گفت‌و‌گو با ایسنا اعلام کرده بود «حوادث سال 88 تاثیری بر رد یا تایید صلاحیت کاندیداهای انتخابات شوراها ندارد.»
رحیمی به این سؤال پاسخ نداده بود که چگونه و بر اساس کدام قانون هیئت‌های اجرایی تصمیم دارند کسانی را تائید صلاحیت کنند که در فتنه 88 نقش داشته‌اند ؟
از دستگیری‌های متعدد تا تأیید صلاحیت
یکی از افرادی که از سوی هیئت‌های اجرایی تائید صلاحیت شده است فردی است به نام عبدالله مومنی‌، وی مدتی دبیر تشکیلات غیرقانونی دفتر تحکیم وحدت (طیف علامه) بوده و در سال‌های 86 و 88 به دلیل اقدامات ضد امنیتی دو بار دستگیر شده بود.
عبدالله مومنی 30 خرداد 88 و به دلیل نقش‌آفرینی در فتنه دستگیر و پس از محاکمه از سوی شعبه‌ ۲۶ دادگاه انقلاب به ۵ سال حبس تعزیری ، 5 سال حبس تعلیقی و ۵ سال محرومیت از خدمات اجتماعی محکوم شد. او چندی بعد درباره برنامه‌هایش برای ایجاد آشوب از طریق تشکل‌های دانشجویی اعترافات تکان‌دهنده‌ای منتشر کرد.
عبدالله مومنی در پنجمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات طراحان و محرکان فتنه 88 به عنوان دبیر سابق تشکیلات دفتر تحکیم و سخنگوی سازمان دانش آموختگان ایران اسلامی و از ادوار تحکیم به خیانت‌های این تشکل به کشور پرداخته و گفت: تاثیر گروهک‌ها و جریاناتی نظیر سازمان منافقین، گروهک‌های مارکسیستی و نهضت آزادی، ملی مذهبی‌ها، جنبش مسلمان و اصلاح‌طلبان که همه اینها علاوه بر بی‌اصولی منجر به عدم استقلال تحکیم و وابستگی آن به گروهک‌های بیرون از دانشگاه شد در نتیجه چنین وضعیتی دفتر تحکیم وحدت مناسب‌ترین محمل برای معاندین و مخالفین نظام گردید. به طوری که حتی آرم دفتر تحکیم وحدت که مزین به تصویر حضرت امام بود تغییر پیدا می‌کند و این آغاز انحراف این مجموعه به سمت مقابله با نظام و رفتن به سوی مقابله جویی با نظام است که به عنوان مصادیق اقدامات انحرافی انجام شده به مواردی اشاره می‌کنم.
وی ادامه داد : یکی از این موارد عملکرد دفتر تحکیم وحدت در خصوص غائله ۱۸ تیر است که هم در خلق و شکل‌گیری آن و هم در تداوم آن نقش موثر داشت و هر ساله به بهانه سالگرد ۱۸ تیر با پخش اعلامیه و اعلام تجمع غیرقانونی سعی در بحران‌سازی و تنش‌آفرینی داشته و در این خصوص به تنش‌آفرینی و بحران‌سازی در داخل اکتفا ننموده و در این زمینه به نامه نگاری به مراجع بین‌المللی نظیر دبیر کل سازمان ملل و یا کمیساریای عالی حقوق بشر با طرح شکایت علیه حکومت اصل مشروعیت نظام را هدف گرفت و یا اینکه در خصوص انتخابات مجلس هفتم با نامه نگاری به خاویر سولانا ریاست سیاست خارجی اروپا، قبح دخالت بیگانگان در امور داخلی را شکستیم؛ که این نیز در راستای مصادیق انحرافی تحکیم است.
این متهم در ادامه اعترافات خود گفته بود : هدف گذاری ما در صدور بیانیه‌ها و اطلاعیه‌ها تحت عناوینی مجعول برای تخریب ارکان نظام و تلاش در راستای تاکید بر این مسئله بود که نظام به لحاظ همه امور ناکارآمد است، و سعی ما در ایجاد و به چالش کشاندن نظام از طریق القای پشتوانه مردمی نداشتن نظام با هدف انحراف افکار عمومی بود.
وی اضافه کرد: مواضع و سخنانی را به نظام نسبت می‌دادیم که وجود خارجی نداشت و برپایه همین شایعات به نظام هجوم می‌آوردیم و در دفاع از موضوعات خودساخته، کلی بیانیه و اعلامیه صادر می‌کردیم. حمایت از محکومان و مرتبطان با گروهک تروریستی پژاک و برگزاری تجمعات غیرقانونی در دفاع از حقوق تجزیه‌طلبان و فعالان قومی در دفتر سازمان ادوار از دیگر اقدامات ما بوده است.
اعترافات عبدالله مومنی در دادگاه متهمان فتنه 88 حاوی نکات بدیع ، دیده نشده و فراوانی است که به دلیل جلوگیری از اطاله کلام و رعایت اختصار از آن می‌گذریم ولی سؤال این جا است فردی که به صراحت به تلاش‌های خود و گروهی که عضو آن بوده است در جهت حمایت از منافقین ، گروهک‌های تروریستی و تجزیه‌طلب معترف بوده است چگونه می‌تواند عضو شورای شهر تهران شود و یا صلاحیت عضویت در آن را دارد؟!
تأیید صلاحیت عضو گروهک غیر قانونی!
البته این تنها عبدالله مومنی نیست که با آن سوابق که بخشی از آن گفته شد از سوی هیئت نظارت بر انتخابات تأیید صلاحیت شده است، نگاهی به لیست افراد احراز صلاحیت شده تاسف‌بار است.
عماد بهاور عضو گروهک غیرقانونی نهضت آزادی که به دلیل اقدام علیه نظام سابقه 5 سال محکومیت داشته است از دیگر افرادی است که از سوی هیئت نظارت بر انتخابات شوراها تأیید صلاحیت شده است.
شهربانو امانی عضو حزب کارگزاران سازندگی که در فتنه 88 دستگیر شده بود و همچنین حامد منتظری عضو دفتر تحکیم وحدت طیف علامه و کارگزاران که سابقه بازداشت به دلیل تحرکات امنیتی داشته است از دیگر افراد احراز صلاحیت شده در این دوره از انتخابات شوراها هستند!
به گزارش تسنیم در واقع روند بررسی صلاحیت‌ها در این دوره یادآور انتخابات شوراها در دومین دوره در سال 81 است که به‌دلیل عدم نظارت درست و نگرش جناحی نمایندگان مجلس اصلاح‌طلب ششم، نامزدهای نهضت آزادی و نیروهای ملی ـ مذهبی هم تأیید صلاحیت شدند.
برخی دیگر از افراد تأیید صلاحیت‌شده شوراها کسانی هستند که صلاحیت آنان در انتخابات مجلس دهم شورای اسلامی رد شده بود. با این حال برخی اعضای کنونی شورای شهر تنها به دلیل اصولگرا بودن رد صلاحیت شده اند!
مهدی چمران رئیس‌شورای شهر تهران در واکنش به رد صلاحیت برخی اعضای فعلی شورا می‌گوید : متاسفانه هیئت نظارت بر انتخابات به صورت جناحی عمل کرده است.
رهبر معظم انقلاب 9 اسفند 1381 همزمان با انتخابات دور دوم شوراها تاکید کردند : اگر افرادی‌ نابجا و برخلاف‌ مقررات‌ به‌ انتخابات‌ راه‌ یافته‌ باشند انتخاب‌ آنها اعتبار ندارد چرا که‌ در همه‌ مراحل‌ انتخابات‌ باید معیارها و ضوابط منطبق‌ بر مبانی‌ جمهوری‌ اسلامی‌ ایران‌ رعایت‌ شود.
با این تاکید صریح رهبری انتظار می‌رود که هیئت نظارت ویژگی‌های افراد تائید صلاحیت شده از جمله کسانی که از آن‌ها در این گزارش نام برده شد و لیست بلندبالای افراد فاقد صلاحیت‌های ابتدایی احراز صلاحیت شده را با معیارها ، ضوابط و مبانی جمهوری اسلامی انطباق داده و به این سؤال پاسخ دهند که این افراد به چه دلیل و یا دلایلی تائید صلاحیت شده‌اند؟!

منبع : روزنامه کیهان 
"مادر همه بمب‌ها" حتی برگ درختان را هم به زمین نریخت!+ تصاویر
ساعت ٤:۱۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۸  کلمات کلیدی: بین المللی

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از تلگراف، ارتش آمریکا در تاریخ 13 آوریل سال جاری میلادی (24 فروردین) یک بمب "جی بی یو 43" که به "مادر همه بمب‌ها" معروف است را برای اولین بار برای تخریب غارها و تونل های گروه تروریستی داعش در افغانستان مورد استفاده قرار داد و مدعی شد این بمب باعث ایجاد خرابی‌های زیادی در منطقه محل اصابت شده است.

اما خبرگزاری رویترز به تازگی تصاویری از مخفیگاه‌ها و تونل‌های گروه تروریستی داعش در استان ننگرهار افغانستان که آمریکا آن را با "مادر همه بمب ها" هدف قرار داد، منتشر کرده است که با آنچه تاکنون درمورد قدرت انفجار این بمب گفته شده است همخوانی ندارد.
بنابر گزارش رویترز، نیروهای ویژه افغان پس از ورود به یکی از تونل های گروه تروریستی داعش متوجه شدند که بمب آمریکا هیچ آسیبی به آن وارد نکرده است. به گفته آنها، شاخه های درختان نزدیک محل انفجار فقط اندکی سوخته اند و خانه های بسیار کمی به صورت جزئی آسیب دیده اند. در فاصله اندکی دورتر از محل انفجار، درختان سالم مانده اند و حتی روی شاخه های آنها برگ هم دیده می شود! این در حالیست که پیشتر گفته می‌شود شعاع تخریب این بمب به بیش از یک مایل (1.6 کیلومتر) می‌رسد.
مقامات افغان همچنین پس از اصابت این بمب مدعی شدند که "مادر همه بمب‌ها" حدود 100 تروریست را به هلاکت رسانده است؛ ادعایی که بلافاصله از سوی داعش رد شد.
ادعای رویترز:
ادعای رویترز:
ادعای رویترز:
ادعای رویترز:

 
رهبر انقلاب در دیدار اساتید، قاریان و حافظان برگزیده مسابقات بین‌المللی قرآن کری
ساعت ٤:۱٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۸  کلمات کلیدی: متن بیانات رهبری در دیدارها

امروز بسیاری از کشورهای اسلامی «هویت اسلامی» ندارند/

 

متأسفانه ما ملت‌های مسلمان و کشورهای اسلامی از قرآن دور افتاده‌ایم

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (پنج شنبه) در دیدار اساتید، قاریان و حافظان برگزیده سی و چهارمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم از 83 کشور جهان، هویت اسلامی را مانع از دخالت و سلطه دشمنان خواندند و با اشاره به هدف جبهه کفر برای نابود کردن این هویت ایمانی خاطرنشان کردند: معارف قرآنی نجات‌بخش و سازنده زندگی مقتدرانه و عزتمندانه امت اسلامی است و باید به گفتمان رایج و روشن در جوامع اسلامی تبدیل شود.

خبرگزاری فارس: امروز بسیاری از کشورهای اسلامی «هویت اسلامی» ندارند/متأسفانه ما ملت‌های مسلمان و کشورهای اسلامی از قرآن دور افتاده‌ایم

حضرت آیت الله خامنه‌ای تلاش برای ترویج و فهم قرآن را از بزرگترین حسنات دانستند و با تأکید بر لزوم ادامه یافتن حرکت قرآنی در کشور، افزودند: متأسفانه ما ملتهای مسلمان و کشورهای اسلامی از قرآن دور افتاده‌ایم و با مفاهیم واقعی آن ناآشنا هستیم.

ایشان، «کفر به طاغوت و ایمان به خدا» را نمونه‌ای از مفاهیم مهم و هویت‌ساز قرآنی خواندند و خاطرنشان کردند: تأکید بر «هویت ایمانی» به معنای جنگیدن یا عدم ارتباط و تبادل نیست، بلکه به معنای مرزبندی و استقلال است تا هویت ایمانی بتواند خود را در مقابل «هویت طاغوت و کفر»، حفظ کند و به پیشرفت خود ادامه دهد.

حضرت آیت الله خامنه‌ای، گرفتاریِ امروز امت اسلامی را «سلطه فرهنگ، اقتصاد و سیاست غرب» خواندند و افزودند: امروز بسیاری از کشورهای اسلامی، «هویت اسلامی» ندارند و اگرچه مردم عامل به نماز و روزه هستند اما به دلیل فقدان هویت جمعی و اسلامی، دشمنان قادر به دخالت در فرهنگ، باورها، اقتصاد، سیاست و روابط اجتماعی آنها هستند و در میان مسلمانان، جنگ و تنافر ایجاد می‌کنند.

رهبر انقلاب اسلامی، فهم و عمل به اصل قرآنیِ «ایمان به خدا و کفر به طاغوت» را تحول‌ساز و موجب عزت امت اسلامی دانستند و افزودند: امروز دنیای کفر به‌دنبال نابود کردن هویت اسلامی در هر نقطه از دنیاست.

ایشان، دور بودن از قرآن را موجب سوء استفاده دشمنان و تزریق بی‌ایمانی، وابستگی و لاابالی‌‌گری دانستند و گفتند: وضع امروز دولتها و کشورهای اسلامی در مقابل امریکا و صهیونیسم و غارتگران، ناشی از دوری از قرآن است و اگر به قرآن و هویت اسلامی نزدیک شویم، همه این مشکلات رفع خواهد شد.

حضرت آیت الله خامنه‌ای نقش هنرمندان، شاعران و نویسندگان را در ترویج مفاهیم قرآنی برجسته خواندند و خاطرنشان کردند: تبدیل کردن مفاهیم قرآنی به گفتمان عمومی در میان مردم، با همت اهل دل و اهل دین، کاری شدنی و در دسترس است.

ایشان با اشاره به مهجوریت قرآن کریم در دوران طاغوت و و رونق یافتن جلسات و معارف قرآنی در ایران به برکت انقلاب اسلامی، افزودند: امروز ما مفتخریم که مردم و جوانان ما علاقمند و آشنای با قرآن هستند و در هر نقطه از کشور که جلسات قرآنی برگزار شود، جوانان فراوانی از آن استقبال می‌کنند.

رهبر انقلاب اسلامی، کار برای قرآن را تمام‌نشدنی خواندند و با تشکر از دست‌اندرکاران برگزاری مسابقات قرآن، افزودند: باید همه مردم، خانواده‌ها و جوانان با قرآن مأنوس، و از منافع انس با قرآن بهره‌مند شوند.

پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: سی و چهارمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم با شعار «یک کتاب، یک اُمت» با حضور نمایندگان قرآنی 83 کشور دنیا و 400 شخصیت قرآنی، حافظان، قاریان، داوران، محققان و پژوهشگران برگزار شد.

وی افزود: برگزاری نمایشگاه قرآنی و همچنین همایش پژوهش‌های قرآنی و تجلیل از شهدای انقلاب اسلامی بویژه شهدای مدافع حرم از مهمترین برنامه‌های جنبی این دوره از مسابقات بود.

در ابتدای این دیدار تعدادی از اساتید و برگزیدگان مسابقات بین‌المللی قرآن کریم، آیاتی از کلام‌الله مجید را تلاوت کردند. 
حجت‌الاسلام‌ رئیسی پس از ضبط برنامه رادیویی:
ساعت ٤:٠٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۸  کلمات کلیدی: اخبارانتخابات

به‌جای رفع مشکلات «مسکن مهر» را تعطیل کردند/

 

برای تحقق اهداف برنامه ششم باید اشتغال‌زایی میلیونی انجام داد

به گزارش حوزه انتخابات خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدابراهیم رئیسی نامزد انتخابات ریاست جمهوری پس از ضبط برنامه رادیویی خود با بیان اینکه برنامه ششم توسعه، دولت را مکلف کرده است که بیکاری را از 12 درصد به 8 درصد کاهش دهد، گفت: مگر می‌شود مجلس برنامه‌ای را تصویب کند و دولت بگوید امکان انجام آن را ندارد؟

خبرگزاری فارس: به‌جای رفع مشکلات «مسکن مهر» را تعطیل کردند/ برای تحقق اهداف برنامه ششم باید اشتغال‌زایی میلیونی انجام داد

وی افزود: اگر بخواهیم بحران بیکاری را رفع کنیم، باید سالانه حداقل یک میلیون شغل ایجاد شود و این حتماً قابل افزایش است.

نامزد انتخابات ریاست جمهور با انتقاد از تعطیلی پروژه مسکن مهر تصریح کرد:به‌جای رفع مشکلات، «مسکن مهر» را تعطیل کردند.

رئیسی ادامه داد: به استان‌ها که برویم توضیح خواهم داد که در هر استان متناسب با اقلیم همان استان و متناسب با نیاز هر منطقه چه برنامه‌ای برای اشتغال‌زایی خواهیم داشت.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه هیچ‌گاه اتوبوسی نیامدم و اتوبوسی نرفتم، تصریح کرد: اکنون در آستان قدس رضوی بسیاری از مدیران ما در حوزه‌های مختلف از مدیران دوره مرحوم واعظ طبسی هستند، اما مشروط کردم که تحول‌پذیر باشند و رویکرد ما را بپذیرند. 
حاجی‌زاده: اگر نگاه به غرب باشد باید کاسه گدایی دستمان بگیریم
ساعت ٤:٠۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۸  کلمات کلیدی: سیاسی

اگر نگاه به غرب باشد باید کاسه گدایی دستمان بگیریم/

 

اینکه برخی می‌گویند برجام سایه جنگ را از سر ملت دور کرد دروغ است

به گزارش خبرنگار گروه دفاعی و امنیتی خبرگزاری فارس، سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران در مراسم گرامیداشت شهید حسن شفیع زاده و شهدای توپخانه سپاه گفت: ابتدا لازم است حادثه دلخراش سیل که تعدادی از هم وطنان جان خودشان را باختند و تعدادی از آنها از منطقه آذربایجان بودند تسلیت عرض کنم .

خبرگزاری فارس: اگر نگاه به غرب باشد باید کاسه گدایی دستمان بگیریم/ اینکه برخی می‌گویند برجام سایه جنگ را از سر ملت دور کرد دروغ است

وی ادامه داد: حضور مسئولین، علما و مردم قدر شناس و غیرتمند تبریز و خطه آذربایجان که چنین مجلس با شکوهی را پس از سی سال از شهادت برادر عزیز شهید حسن شفیع زاده برگزار کردند نشان از زنده بودن راه و یاد شهدای مسیر ولایتمداری و زنده بودن روح سلحشوری است و بی شک آنچه که امروز ما در منطقه به عنوان جزیره ثبات و امنیت شاهد هستیم و همه موفقیت‌ها، نشانه این قدردانی و قدر شناسی این ملت بزرگ ایران است.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران تصریح کرد: فرهنگ سلحشوری، وفای به عهد آرمان‌های امام راحل هنوز زنده است و امروز در جایجای کشور اسلامی شاهد این گونه مجالس باطراوت هستیم. و تا زمانی که این سیره و روش وجود دارد این انقلاب و این کشور آسیب پذیر نخواهد بود.

وی بیان داشت: این شهید بزرگ و شهدای هم زرم ایشان چون باکری‌ها، خرازی‌ها، شهید مقدم و کاظمی‌ها توانستند توطئه های عظیم غرب و شرق و کشورهای مرتجع منطقه را با یکپارچگی پاسخ دهند و توانستند کاری کنند که یک متر مربع از کشور جدا نشود و توطئه ها را از اول انقلاب ناکام گذاشتند که هنوز زوایای بسیار زیادی از این حادثه برای مردم بازگو نشد.

 

حاجی زاده تاکید کرد: جنگی که در ماه‌های اول پیروزی انقلاب که هنوز پایه های نظام ما ثابت نشده و هنوز چهارچوب نظام استقامت لازم را پیدا نکرده، نه فقط عراق که حمایت کشورهای اروپایی و بلوک شرق و غرب یکپارچه در مقابل ما صف آرایی کردند.

وی خاطر نشان کرد: آن روز آمدند کشور ما ، ملت ما و نظام ما را با شکست مواجه کنند اما آنها نتوانستند به اهدافشان برسند و یک متر از کشور ما را جدا کنند. نتوانستند که به هیچ یک ازاهدافشان برسند بلکه این تهدیدات توسط فرماندهان و مدیران مثل شهید شفیع زاده تبدیل به فرصت شد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران گفت: ما اگر دقیق بررسی کنیم می بینیم که عناصر اصلی پیروزی ما در جنگ سه پایه اصلی داشت. رهبری حکیمانه امام ، انسجام مردم ایران که همه پایه کار بودند چه در چبهه چه در اعزام و چه در پشتیبانی و سوم وجود فرماندهانی از جنس شفیع زاده.

وی بیان داشت: این سه ضلع مثلث باعث شد ما در جنگ تحمیلی پیروز شویم و بر دشمن غلبه کنیم. ما در آن شرایط تحریم تسلیحاتی بودیم. وضعیت ارتش وضعیت مناسبی نبود سپاه وارد جبهه ها شد، ما مواجه بودیم با انواع توطئه ها و در پشت جبهه منافقین که توسط غرب حمایت می شدند هر روز ترور، انفجار. از کاسب و بازاری گرفته تا نماینده مجلس و غیره ترور می کردند .

 

حاجی زاده خاطر نشان کرد: 17 هزار شهید دادیم در آن زمان، مسائل ناامنی مرزها ، مشکلاتی بود که دشمنان به آن دامن می زدند. ما اگر قرار بود فقط با عراق بجنگیم در دو سال اول مسئله عراق حل شده بود نباید به 8 سال نمی انجامید. ما یک ائتلافی را در روبرو داشتیم که اگر نبود مدیریت، ایثار و حماسه آفرینی امثال شفیع زاده ها قطعاً شکست خورده و امروز به جای عزت باید ذلت را تحمل می کردیم. این یک نکته بزرگ برای ملت ایران است.

وی تاکید کرد: هر لحظه  هر روز و حضور هر یگان و دسته برای ما تجربه گران سنگی بود. در آن دوره ما موفق بودیم. دهه اول دشمنان ما شکست خوردند.

حاجی زاده گفت: دهه‌های بعدی مسئله جنگ برای آمریکا کارایی نداشت. هرچند صحبت از حمله بارها بود اما آنچه که بنده به عنوان سرباز کوچک ملت با احاطه اطلاعاتی مطلعم آنها هیچ گاه مسئله جنگ در دهه های دوم و سوم و چهارم را مطرح نکردند. آنها مسئله قدرت هوشمند را طراحی کردند. آنها در برابر ملت با جنگ نظامی نتوانستند پیروز شوند. آنها دیدند در زمان جنگ نه تنها ملت چیزی را از دست نداد بلکه در پایان جنگ آن روزی که با دست خالی رفتند حالا با یگان ها  و تیپ ها و لشکر ها دارند خارج می شوند.

وی اضافه کرد: این ها آن روز توپ نمی دانستند چیست، حالا با گردان‌های توپخانه بیرون آمدند. در ابتدای جنگ نمی دانستیم موشک چیست در آخر جنگ تیپ های موشکی داشتیم، یگانهای پیاده و مکانیزه داشتیم. این ها را از چه چیزی توانستیم به دست بیاوریم از غنیمت؟

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران تاکید کرد: ما در جنگ ندیدیم که شفیع زاده و امثال وی نگاهشان به بیرون مرزها باشد. نگاه آنها به پشت جبهه های دشمن بود. چرا چون ما این امکانات را می خواستیم از عراقی ها به دست بیاوریم. مدیریت شفیع زاده، شهید مقدم و باکری ها تهدید را به فرصت تبدیل کرد و دست پر از جنگ بیرون آمدیم

وی ادامه داد:  آنها فهمیدند که با این ملت نمی شود جنگید و آمدند نقشه را عوض کردند. آن‌ها گفتند به روش تهاجم فرهنگی با این کشور می‌جنگیم. بید از طریق نفوذ وارد شد. یعنی یک ترکیبی از جنگ یا جنگ هیبریدی علیه ما به راه انداخت. گفتند فرزندان این مسئولین که خارج از کشور هستند روی اینها نفوذ کنیم و از آن طریق بر پدرانشان نوذ کنیم.

حاجی زاده در این‌باره تاکید کرد: آمدند تحریم اقتصادی و تسلیحاتی کردند. امثال شفیع زاده ها کمبود های تسلیحاتی ما را در دهه های دوم و سوم رفع کردند. ما نیاز به موشک داشتیم، مراکز تحقیقاتی را به راه انداختیم. دیدید و شنیدید هر هفته و ماه ها و سالها بخشی از این موفقیت ها را رسانه ای کردیم.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران در باره دستاوردهای نظامی در جنگ گفت: در بخش بدون سرنشین و راداری چه موفقیت هایی بدست آوردیم چرا؟ چون با مدیریت جهادی پایه کار ایستادیم. امروز تصادفی نیست این که به فن آوری پیچیده در تراز جهانی آن را مطرح می کنیم.تصادفی نیست که در بدون سرنشین به این جایگاه رسیدیم.

وی اظهار داشت: در حوزه های اقتصادی چون مدیریت غیر جهادی است یک مقداری عقب افتادگی داریم چون مدیریت شفیع زاده ها را نداریم. این عقب افتادگی چه علتی دارد . ما آن مثلثی که باعث موفقیت در جنگ شد نداریم. در حوزه های غیر نظامی یک عنصر لنگ می زند. رهبر و ملت همان هستند اما در مدیران مشکل و گیر داریم.آن یکپارچگی که داشتیم متأسفانه نیست. بعد می بینیم که این نفوذ با تغییر ذائقه و باور دارد کار می شود.

حاجی زاده تصریح کرد: بعضاً مسولین ما می گویند اگر ایران با غرب توافق نکند ممکن است جنگ رخ دهد. قبل از برجام این را در گوش مسئولین می کردند. بعد از آن هم برخی مسئولین می گفتند برجام سایه جنگ را از سر ملت دور کرد. متأسفانه برخی در داخل ندانسته آن راتکرار می کنند .این دروغ است. این توهین است .

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران تاکید کرد: اگر برجام استوار است خودش را حفظ کند. نمی خواهد جنگ را دور کند . این توهین به شهدا و نیروهای مسلح و ارتش و سپاه است. ما چیزی که به عنوان امنیت می شناسیم به پیشرفت دفاعی ما مربوط است. ما منکر تعاملات سیاسی نیستیم اما آدرس غلط به مردم ندهیم.

وی افزود: ما بعد از جنگ این همه تلاش کردیم و تسلیحات تولید کردیم. محقین ما در فضای علمی کار کردند و بعد بگویند سایه جنگ را برجام از سر ملت دور کرد! این حرف غلطی است. آدرس غلط به کسی ندهیم. امروز اگر قرار باشد مشکلات اقتصادی و تولید واشتغال کشور حل شود من عرض می‌کنم این کار هزاران برابر ساده تر از مسائل پیچیده نظامی است.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران با تاکید بر اینکه باید دشمن را بشناسیم گفت: ئ آمریکا را بشناسیم. آمریکا در جنگ با کویت جرأت نکرد به تنهایی وارد جنگ شود. ده‌ها کشور را همراه خود آورد. آمریکایی‌ها در جنگ با کشوری وارد می شوند که یا خلع سلاح باشند مثل لیبی و یا اینکه صد در صد بدانند به حملاتش پاسخ نخواهند داد. این حملات به سوریه اگر یک درصد احتمال می دادند پاسخ داده می شود حمله نمی کردند.

 حاجی زاده خاطر نشان کرد: یک جاهایی هم یک صداهایی در می کنند که می خواهند کسانی را بتر سانند. آنها یک بمب دارند ده تن و اسم آن را گذاشتند مادر بمب‌ها، ما هم در صنایع دفاعی بمب داریم . این روش را آمریکایی ها از عثمانی ها یاد گرفته اند، قمپز در می کنند که یک عده را بترسانند که اینها توپهایی بودند که فقط صدا داشتند و تخریب نداشتند.

وی افزود: آمریکایی‌ها این طور عمل می‌کنند . یک روش دیگر هم به این شکل است که می گویند ناو های ما به کجا رفتند بعد از مدتی می شنوید که بازگشته اند. اگر آنها کوچک‌ترین احتمال حمله را بدهند هیچگاه این عمل را انجام نخواهند داد.

حاجی زاده خاطر نشان کرد: ایران قدرتمند حتما پاسخ محکم و قوی به تهدیدات خواهد داد حتما ما شکست را از کسی نمی‌پذیریم. پایگاه‌های آمریکایی دور تا دور ما حلقه زده اند و این خودش تهدید است ، ما چند وقت پیش کلکسیونی از هواپیماهای آمریکایی را نشان دادیم: اسکن ایگل، شادو، آرکیو، هرمس. اینها را ما از حلقوم آمریکایی ها بیرون کشیدیم.

وی با تاکید بر اینکه قرار نیست آمریکایی‌ها بدون هزینه اینجا بیایند اضافه کرد: ما در بخش غیر نظامی اگر بخواهیم موفق باشیم باید مسئولین نترس و شجاع از جنس شهید شفیع زاده و باکری‌ها باشند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران گفت: اگر غیر از این باشد روز به روز سر افکنه تر می‌شویم. ما امروز اگر روحیه انقلابی از جنس شفیع زاده داشته باشیم تبدیل تهدیدات به فرصت ها را انجام می دهیم.

حاجی زاده تاکید کرد: اگر نگاه ما به غرب باشد باید کاسه گدایی دستمان بگیریم، و سرنوشت کشور را به دموکرات‌ها و جمهوری خواه ها گره بزنیم باید دائماً عقب نشینی کنیم باید دائم افتخاراتمان راببینیم که دارد یکی یکی تعطیل می شود.

وی در خاتمه گفت: ایران با تقدیم بیش از 220 هزار شهید و 500 هزار جانباز، همانگونه که جوانان ما برای شرکت در نبرد مدافع حرم و ایجاد امنیت پایدار برای کشور مشتاقند قطعاً مسیر انقلابی و جهادی را ادامه و انتخاب خواهند کرد. 
طی بیانیه‌ای عنوان شد
ساعت ٤:٠٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۸  کلمات کلیدی: سیاسی

حزب وفاق ملی دست از حمایت روحانی کشید/

 

کشور دچار بیماری اقتصادی شده است/

 

انتقاد از نگاه به بیرون رئیس دولت یازدهم

به گزارش خبرنگار حوزه انتخابات خبرگزاری فارس، حزب وفاق ملی و پیشرفت اسلامی طی بیانیه‌ای حمایت خود را از حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی اعلام کرد.

در این بیانیه آمده است: مردم غیور ایران اسلامی در اردیبهشت 96 بار دیگر در شرایط حساس و سرنوشت‌سازی قرار خواهند گرفت که در این آزمون باز بلوغ فکری و سیاسی خود را فارغ از هرگونه تبلیغات پوپولیستی در یک عرصه پرشور اما توام با شعور به جهانیان اعلام خواهند کرد که جامعه اسلامی این سرزمین هنوز در حفظ آرمان‌ها و ارزش‌های خود و پیمانی که با معمار کبیر انقلاب حضرت امام (ره) و همراه راستین ایشان مقام معظم رهبری بسته به طور راسخ و استوار به ویژه در جهت تجلی جمهوریت نظام با تکیه بر موازین اسلامی ایستاده است.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: به نظر می‌رسد هر گاه مردم این سرزمین افکار خود را از قید و بند افراد خاص برای رسیدن به منافع شخصی یا گروهی رها کرده و به حق و باطل سخنان و عملکرد آنان توجه کرده‌اند طریق پیشرفت و ترقی در ابعاد مختلف جامعه گشوده شده است.

بیانیه حزب وفاق ملی و پیشرفت اسلامی می‌افزاید: بهبود وضعیت فعلی کشور در گرو ارائه یک برنامه جامع، کاربردی و قابل احصاء در بخش  اقتصادی با تکیه بر فرامین مقام معظم رهبری در اقتصاد مقاومتی است تا مردم بتوانند با آگاهی بیشتر به انتخاب اصلح‌ تصمیم بگیرند.

در این بیانیه می‌خوانیم ما سال 92 به فرمایش مقام معظم رهبری برای عبور از پیچ تاریخی براساس تکلیف و در راستای تحقق وحدت و گفتمان انقلاب اسلامی گشایش فضای سیاسی و فرهنگی کشور حل چالش بزرگ تورم و رکود،‌التیام بزرگترین جراحی کشور با طرح هدفمندی یارانه‌ها، رفع تحریم‌ها، جلوگیری از فساد،‌قانون‌گریزی و بی‌احترامی به قانون، گردش آزاد اطلاعات، گردش نخبگان کشوری برای استفاده بهینه از توانمندی نسل جوان و دانش‌آموخته و استفاده کامل از ظرفیت‌های قانون اساسی از حجت‌الاسلام والمسلمین جناب آقای روحانی حمایت کردیم و مایه مباهات است که موجب پیروزی در این عرصه شد.

حزب وفاق ملی و پیشرفت اسلامی علی‌رغم اینکه در بیانیه خود می‌گوید ما در سال 92 از روحانی حمایت کرده‌ایم در عین حال تاکید دارد که پس از 4 سال بررسی و نقد منصفانه از کارنامه و برنامه موضوع قابل توجه برای حمایت مجدد از حسن روحانی نیافته است.

این حزب می‌گوید که کشور از نظر اقتصادی و معیشت مردم وضعیت قابل قبولی ندارد و دچار بیماری اقتصادی شده است. بنابراین کاهش کاذب و کاغذی تورم فقط براساس عدم  افزایش صحیح و حقیقی کارگران، کارمندان دولت و قدرت خرید آنان است.

در ادامه بیانیه حزب وفاق ملی و پیشرفت اسلامی تصریح شده است دریافت حقوق نجومی مدیران و سکوت دولت در برابر آنان برای حفظ وضع موجود و اعلام رضایت آنان از عملکرد بوده است و گرنه هیچ برنامه‌ ای در راستای بهبود وضعیت اقتصادی کشور و معیشت مردم قابل احصاء نیست.

در متنی که این حزب منتشر کرده است می‌خوانیم خام‌فروشی نفت در اصل تقابل با نظریه اقتصاد مقاومتی است و دلیلی برای رشد واقعی اقتصاد کشور نیست و همچنین نگاه آقای روحانی برای حل تمامی مشکلات کشور به بیرون علی‌الخصوص دول غربی و گره زدن همه این شرایط سخت به برجام سبب شد که این دول استعماری بهترین و بیشتری بهره را از این قرارداد به اصطلاح گره‌گشا داشته باشند.

بیانیه حزب وفاق ملی و پیشرفت اسلامی در پایان تاکید کرده اعلام می‌کنیم در این برهه و در انتخابات پیش رو از گزینه اصلح،‌ پاکدست، متدین،‌ مدیر، مدبر، دارای کارنامه درخشان در امر مبارزه با فساد ولی قانونی دارای برنامه کاربردی و انقلابی و از فرزند سلاله حضرت زهرا (س) و خادم‌الرضا حضرت آیت‌الله جناب آقای ابراهیم رئیسی حمایت خواهیم کرد و با کمک و حمایت از برنامه‌های انقلابی و اجرایی ایشان شاهد هم‌دلی، وحدت کلمه، وفاق ملی برای ایجاد آرامش، ثبات و پیشرفت کشور باشیم. 
فراخوان قالیباف از مردم برای ارائه پیشنهادات پیرامون مناظرات انتخاباتی
ساعت ٤:٠٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۸  کلمات کلیدی: اخبارانتخابات

به گزارش گروه انتخابات خبرگزاری فارس، کانال تلگرامی محمد باقر قالیباف کاندیدای دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری در آخرین پست خود نوشت: مردم عزیز ایران؛ فردا انتظار دارید بنده به نمایندگى از شما در مناظره، چه خواسته‌ها، موضوعات و مطالباتی را مطرح کنم.

همچنین در ادامه این پست آمده است: سوالات خود را تا ساعت 12 فردا جمعه به @ghalibafadmin ارسال فرمایید.


 
یک منبع میدانی در گفت وگو با مشرق:
ساعت ۸:٥٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٧  کلمات کلیدی: بین المللی

خبر اشغال مجدد مناطق پاکسازی شده در شمال استان حماه کذب است

 

 

/ ۹۰ تروریست کشته و زخمی شدند

به گزارش مشرق، آخرین تحولات میدانی از شمال استان حماه حاکیست، عناصر تروریستی از غروب روز گذشته چند حمله انتحاری از دو محور علیه مواضع نیروهای سوری و مقاومت در شمال شهرک المصاصنه و ایستگاه دفاعی"السامن" انجام دادند اما با هوشیاری نیروهای متحد تمامی خودروهای انتحاری قبل از رسیدن به مواضع منهدم شدند.


یک منبع میدانی در گفت وگو با مشرق اعلام کرد: با دفع تمامی حملات تروریست ها وضعیت در منطقه به حالت عادی بازگشته است.


این منبع میدانی افزود: برخلاف اخبار منتشر شده در رسانه ها، تروریست ها موفق به هیچ گونه پیشروی نشدند.

به گزارش مشرق، در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۹۰ کشته و زخمی در جریان درگیری ها کشته و زخمی شدند.


 
از نیمه شب گذشته جنگنده های روسی و سوری بیشترین حملات خود را متمرکز بر خطوط امداد رسانی تروریست ها در شمال استان حما و نزدیک مرز استان ادلب کرده اند.

نیروهای سوری و مقاومت دقایقی قبل عملیات پاکسازی حومه شهرک الزلاقیات و ایستگاه شمالی الزلاقیات را  شروع کرده اند. 
عکس/ خودرویی که روحانی با آن به صداو سیما رفت
ساعت ۸:٥۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٧  کلمات کلیدی: عکس های خبری

عصر امروز(چهارشنبه) حسن روحانی نیز برای ضبط برنامه انتخاباتی خود در رسانه ملی حاضر شد

منبع: باشگاه خبرنگاران

 
عکس/ همراهان قالیباف در صدا و سیما
ساعت ۸:٥٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٧  کلمات کلیدی: عکس های خبری

محمد باقر قالیباف برای ضبط برنامه انتخاباتی خود در ساختمان صدا و سیما حضور یافت.


 
عارف: رد صلاحیت نامزدهای انتخابات شوراها بسیار نگران کننده است
ساعت ۸:٥٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٧  کلمات کلیدی: اخبارانتخابات

به گزارش مشرق به نقل از امیدنامه، محمدرضا عارف نماینده مردم تهران و رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی درباره آخرین روند تنظیم لیست اصلاح‌طلبان برای حضور در پنجمین دوره انتخابات شورای شهر تهران، اظهار داشت: برای بستن لیست نهایی اصلاح‌طلبان برای حضور در رقابت‌های پنجمین دوره انتخابات شورای شهر تهران شاخص‌های مد نظرمان را اعلام کردیم و هم اکنون کاندیداها با توجه به این شاخص‌ها در حال ارزیابی افراد هستند.

وی افزود: برآورد ما این است که در مرحله اول بتوانیم از لیستی که حدودا 800 نفره در آن حضور دارند به یک لیست 200 نفره برسیم و این 200 نفر را در بررسی‌های بعدی که مراحل آن دقیق‌تر خواهد بود ارزیابی خواهیم کرد. شایستگی و پاک‌دستی جز اصلی‌ترین الزامات ما است و پس از آن تخصص افراد در حوزه شهری و نیاز شورای شهر خواهد بود.

رییس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان  همچنین تصریح کرد: ما سعی می‌کنیم یک شورای شهر کاملا متخصص داشته باشیم و اولویت‌هایی هم برای حضور زنان و جوان نیز در برنامه‌های شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در نظر گرفته‌ایم. ما باید از میان 200 نفر که اکثریت آنها متخصص هستند 21 نفر را انتخاب کنیم که این انتخاب بسیار سخت خواهد بود.

عارف درباره اظهارات برخی برای کنار گذاشتن اصلاح‌طلبانی که در شورای شهر چهارم عملکرد خوبی نداشتند، گفت: ما برای انتخاب اشخاص و بستن لیست نهایی اصلاح‌طلبان شاخص‌هایی داریم که همه افراد بر مبنای این شاخص‌ها انتخاب خواهند شد.

عارف با اشاره به رد صلاحیت کاندید‌اهای اصلاح‌طلب در شهرستان‌ها اظهار کرد: به صورت جدی در فراکسیون امید در مورد رد صلاحیت کاندیداهای اصلاح‌طلب در شهرستان‌ها بحث کردیم زیرا هیات ناظر چه در سطح شهرستان و چه در سطح استان از نمایندگان مجلس هستند. ما تلاش می‌کنیم تا برای رد صلاحیت‌ها مبنا را قانون و چهار مرجع قرار دهند و نه اینکه خدای ناکرده این رد صلاحیت‌ها با نظر شخصی و نظر سیاسی انجام شود.

رئیس فراکسیون امید مجلس این رد صلاحیت‌ها را بسیار نگران کننده خواند و گفت: متاسفانه در برخی از استان‌ها وضعیت رد صلاحیت اصلاح‌طلبان نگران کننده است و به نظر می‌رسد که برخی رد صلاحیت‌ها بر اساس اطلاعات حاشیه‌ای و سلیقه‌ای عمل شده است. امیدواریم که توسط هیات‌های نظارت استانی و مرکزی این موضوعات جبران شود و هرکسی که با توجه به قانون واجد شرایط است تایید صلاحیت شود.

وی در مورد اینکه آیا شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری ستادی تشکیل خواهند داد، عنوان کرد: ستادهای مشترکی با حضور اصلاح‌طلبان و افراد ستاد روحانی برای کمک به دولت تدبیر و امید در همه استان‌ها تشکیل شده است و امیدواریم بتوانیم همینطور با جدیت در کنار هم تا پایان راه به تلاش ادامه دهیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به آغاز زمان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری، به نفع حسن روحانی سخنرانی خواهد کرد، گفت: من نیز همانند همه دوستان هرکاری که برای حمایت از دولت حسن روحانی بتوانم در حد توان و در زمان مشخص انجام خواهم داد.


 
عکس/ خودرو قالیباف در صدا و سیما
ساعت ۸:٤٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٧  کلمات کلیدی: عکس های خبری

محمد باقر قالیباف برای ضبط برنامه انتخاباتی خود در ساختمان صدا و سیما حضور یافت.

منبع: باشگاه خبرنگاران

 
رئیسی در گفت‌وگوی ویژه خبری:
ساعت ۸:٤٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٧  کلمات کلیدی: اخبارانتخابات

طعم فقر چشیده‌ و در محرومیت زندگی کرده‌ام/

 

طلاق و فساد حاصل بیکاری است

به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری که از شبکه 2 سیما روی آنتن رفت، با بیان اینکه زندگی بنده با چشیدن طعم فقر همراه بوده است، گفت: احساس فقر و محرومیت را چشیده‌ام.

وی گفت: 30 درصد جوانان بیکار هستند؛ طلاق  و فساد به دنبال همین بیکاری است.

رئیسی با بیان مردم از فساد اداری رنج می‌برند و این فساد اصلا قابل قبول نیست، تاکید کرد: آنچه به امام آموخته و شهدا به ما وصیت کرده به ما می‌گوید با این شرایط باید به نفع مردم تغیر کند.

این داوطلب انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه می‌شود ریشه بیکاری را کند، گفت: می‌شود یارانه‌ها را تا 2 سه برابر افزایش داد. برخی می‌گویند مگر می‌شود مسکن میلیونی ساخت؛ می‌گویند مگر می‌شود اشتغال میلیونی برای بیکاران ایجاد کرد. تحقق برنامه‌ ششم می‌گوید که باید این مهم محقق شود.

رئیسی با بیان اینکه هیچ‌گاه ارتباطم با مردم را قطع نکردم، گفت: ما معقتدیم ارتباط با مردم یک امر ضروری است با دولت؛ طلبه از مردم با مردم و در مردم است.

وی در پاسخ به سؤالی درباره اعضای کابینه، گفت: اگر دولت بخواهد با مردم باشد، با روحیه اشراف‌گری نمی‌تواند. مردم با سختی زندگی می‌کند و انتظار ندارند که حقوق نجومی را ببیند. کسانی که الگوهای مردم هستند با اشرافی‌گری هیچ‌سازگاری ندارند.

رئیسی در پاسخ به سؤالی درباره مفاسد اقتصادی، گفت: آیا می‌شود کاری کرد که فساد نباشد؟ ما باید نظام بانکی را طوری ترسیم کنیم که فساد نباشد. سازوکارها باید طوری باشد که فسادها نباشد. کاری که مردم می‌خواهند نظام اداری سالم است. وظیفه اول دولت اصلاح‌ساختارها باشد. اولین وظیفه رئیس دولت، وزرا و دولت است که روحیه ضدفساد داشته باشد. من نمی‌گویم یک شبه همه مصعوم شوند اما دولت نباید اجازه دهد هر روز یک فساد به وجود بیایید. عدالت ایجاب می‌کند با هرکس در هر کجا و در هر سمت باید برخورد شود.

این داوطلب انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: تعهد ما به مردم این است که دولت انقلابی توام با عقلانیت را تشکیل دهیم؛ انقلابی بودن نگاه منافع ملت به صورت جامع و بلند مدت است. تعهد ما این است که در 2 سه ماه آخر دولت، دولت را فعال نکنیم. تعهد ما، تعهد به ملت عزیز، کار و کرامت است. کار یعنی دور از باند بازی، قوم خویش بازی، فساد و ... مردم از اینها به ستوه امده اند کار به این معنی است که بیکار در کشور نباشد دولت باید کار کند تا بیکار در کشور نباشد.

منبع: تسنیم 
شنبه؛ اولین همایش مردمی تهران با سخنرانی رئیسی برگزار می‌شود
ساعت ۸:٤٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٧  کلمات کلیدی: اخبارانتخابات

به گزارش خبرنگار حوزه انتخابات خبرگزاری فارس، همایش مردمی و سراسری ستاد حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی بعداز ظهر روز شنبه با سخنرانی رئیسی برگزار خواهد شد.

این مراسم از ساعت 16:30 در سالن شهدای هفتم تیر واقع در خیابان فیاض‌بخش ضلع شمالی پارک شهر برگزار می‌شود.


 
پورمختار در گفت‌وگو با فارس مطرح کرد
ساعت ۸:٤٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٧  کلمات کلیدی: سیاسی

قلع و قمع افراد حزب‌اللهی و کارآمد در جریان بررسی صلاحیت نامزدهای شوراها

محمدعلی پورمختار نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به روند بررسی صلاحیت‌ها در مورد انتخابات شوراهای شهر گفت: توقع این است که هیأت‌های نظارت بر انتخابات شوراها که از میان نمایندگان انتخاب می‌شوند در بررسی صلاحیت کاندیداهای شورای شهر عادلانه رفتار کنند همانگونه که خودشان نسبت به رفتار عادلانه شورای نگهبان در مورد خودشان همین توقع را داشته و دارند. 

خبرگزاری فارس: قلع و قمع افراد حزب‌اللهی و کارآمد در جریان بررسی صلاحیت نامزدهای شوراها

وی افزود: برحسب اخبار واصله در برخی از استان‌ها و شهرستان‌ها بعضی از اعضای هیأت نظارت از سوی اصلاح‌طلبان انتخاب شده‌اند، به نوعی ملاحظه مسائل را نمی‌کنند و رفتار آنها در بررسی صلاحیت‌ها کاملاً سیاسی است. 

عضو کمیسیون قضایی مجلس اظهار داشت: این هیأت‌های نظارت به صرف اینکه برخی کاندیداها دیدگاه‌های خلاف آنها را دارند، این نامزدها را رد کردند که در بین آنها بعضاً افراد انقلابی و حزب‌اللهی و سالم و کارآمد دیده می‌شوند که قلع و قمع شده‌اند. 

پورمختار در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم که هیأت عالی استان‌ها در چند روزی که فرصت رسیدگی به اعتراضات وجود دارد، نسبت به این موضوع موضع عادلانه‌ای را اتخاذ کند که شاهد هم‌افزایی، مشارکت و حضور همه افراد از جناح‌های مختلف باشیم که می‌تواند تضمین‌گر عملکرد اعضای شورا و شهرداران باشد. 
← صفحه بعد صفحه قبل →