سازنده فیلم انتخاباتی روحانی خطاب به مشاور رئیس جمهور:
ساعت ٦:۱۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٦  کلمات کلیدی: سیاسی

«سگ خواندن» نامزد انتخابات، حتی در جمع مشاوران ترامپ هم بی‌سابقه است/

 

هیچ کجای دنیا سؤالات را از قبل به پرسش‌شوندگان نمی دهند

 

به گزارش خبرنگار گروه دیگر رسانه های خبرگزاری فارس، روز گذشته رسانه های خبری صوتی از اظهارات حسام الدین آشنا مشاور رسانه‌ای رئیس‌جمهور در جلسه‌ای که اخیراً در دانشکده صداوسیما و به صورت غیرخصوصی برگزار شده، را منتشر کردند.

خبرگزاری فارس: «سگ خواندن» نامزد انتخابات، حتی در جمع مشاوران ترامپ هم بی‌سابقه است/ هیچ کجای دنیا سؤالات را از قبل به پرسش‌شوندگان نمی دهند

 

آشنا در این جلسه رسماً از عوامل برگزاری مناظره‌ها می‌خواهد که سوالات را در اختیار کاندیداها و مردم قرار دهند و مناظره‌ها در چارچوب این سوالات از پیش اعلام شده برگزار شود!

 

مشاور رئیس‌جمهور  در بخش‌های پایانی این جلسه، با توهین به کاندیداهای ریاست جمهوری عنوان کرد: چرا صداوسیما نباید مجری‌ای داشته باشد که کاندیداها مثل سگ از او بترسند! بعد از تذکر یکی از حاضران در اطراف آشنا، او می‌گوید: نگفتم که سگ چه کسی است!

 

این بخش های صحبت های نماینده روحانی با واکنش هایی همراه شد و حتی صدای حسین دهباشی، سازنده فیلم تبلیغاتی روحانی در سال 92 را هم به شدت درآورد.

 

دهباشی با انتشار توئیت هایی به این صحبت های نسنجیده مشاور رئیس دولت تدبیر و امید واکنش نشان داد.

 

وی در ابتدا نوشت: «در هیچ کجا اعلام پرسش به پرسش‌شوندگان مرسوم و درست نیست. یکی از رسوایی‌های انتخابات اخیر آمریکا، دانستن سئوالات در مناظره کلینتون با سندرز بود».

 

سازنده فیلم تبلیغاتی روحانی همچنین خطاب به آشنا نوشت: «سگ خواندن یک خبرنگار یا نامزد انتخابات، حتی در جمع مشاوران رئیس‌جمهور نابردباری چون جناب آقای ترامپ بی‌سابقه است و سخت شرم‌آور!»
 
شریعتمداری در گفتگو با فارس:
ساعت ٦:۱٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٦  کلمات کلیدی: سیاسی

حضور حسام الدین آشنا در دولت مخالف اصل ۱۴۱ قانون اساسی است

خبرگزاری فارس: حضور حسام الدین آشنا در دولت مخالف اصل ۱۴۱ قانون اساسی است

حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان در گفت و گو با خبرنگار سیاسی فارس با اشاره به جمله بی ادبانه ای که مشاور فرهنگی رئیس جمهور درباره نامزدهای ریاست جمهوری به کار برده است، گفت: این اقدام آقای آشنا نشان می‌دهد که ایشان علاوه بر تصدی پست مشاورت فرهنگی رئیس جمهور، استاد لقمان حکیم نیز هست و حال آنکه مطابق اصل ۱۴۱ قانون اساسی، معاونان و مشاوران رئیس جمهور نمی‌توانند بیش از یک شغل داشته باشند!

شریعتمداری ادامه داد: البته شایع شده که اخیرا از لقمان حکیم پرسیده اند ادب از که آموختی و ایشان با ناراحتی گفته است: بس است دیگر، چقدر می پرسید؟! تا حالا هزار بار پرسیده اید و جواب داده ام :از بی ادبان» و شما هم در کتاب های درسی نوشته اید ولی به این کلام حکیمانه عمل نکرده و بازهم می پرسید!

وی گفت: با این پاسخ قاطع لقمان حکیم به نظر می رسد که آقای آشنا خود به خود از شغل دوم برکنار شده باشند و دیگر ادامه کار ایشان در دولت اشکالی نداشته باشد و حتی با توجه به انبوه ناسزاهایی که دولتمردان طی ۴ سال گذشته حواله منتقدان کرده اند، حضور یک کارشناس برجسته فرهنگی نظیر وی در دولت از نان شب هم واجب تر باشد. 
سالک درگفت‌وگو با فارس:
ساعت ٦:۱٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٦  کلمات کلیدی: سیاسی

ردصلاحیت فله‌ای نیروهای انقلابی

 

 

در انتخابات شورا‌های شهر و روستا جای بحث و تأمل دارد

حجت‌الاسلام احمد سالک نماینده مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار انتخابات خبرگزاری فارس، ضمن اشاره به ردصلاحیت نیروهای انقلابی در برخی از استان‌ها گفت: در انتخابات اگر مرّ قانون رعایت شود، مشکلی پیش نخواهد آمد.

خبرگزاری فارس: ردصلاحیت فله‌ای نیروهای انقلابی در انتخابات شورا‌های شهر و روستا جای بحث و تأمل دارد

وی ادامه داد: قانون دست ناظران و انتخابات را باز کرده است و چهار دستگاه را برای استعلام مأمور کرده و همچنین در همین قانون از کلمه «از قبیل» استفاده شده که شامل ارگان‌هایی همچون سپاه، بسیج، دیوان محاسبات و... هم می‌شود. 

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بیان داشت: ردصلاحیت فله‌ای نیروهای انقلابی در انتخابات شورا‌های شهر و روستا جای بحث و تأمل دارد، که چرا این مسئله مطرح شده است، اگر خدای نکرده باعث ایجاد یأس در مردم شود گناه بزرگی است. 

سالک خاطرنشان کرد: اگر چنین اتفاقی افتاده باشد که نیروهای انقلابی را رد صلاحیت کرده باشند، حق‌الناس را از بین برده‌اند و این کار درستی نیست. 
رهبر معظم انقلاب در دیدار مسئولان نظام و سفرای کشورهای اسلامی:
ساعت ٦:٠٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٦  کلمات کلیدی: متن بیانات رهبری در دیدارها

کاندیداها به مردم قول دهند که برای بازکردن گره‌ها نگاهشان به بیرون از مرزها نباشد/

 

اتحاد و ایستادگی در مقابل زورگویان راه پیشرفت جهان اسلام است

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام مقام معظم رهبری، در عید پرشکوه مبعث پیامبر خاتم حضرت محمد مصطفی (ص)، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار مسئولان نظام، قشرهای مختلف مردم و سفیران کشورهای اسلامی، بعثت را برنامه ای نورانی، جاودانه و تحول آفرین برای همه جوامع بشری خواندند و با اشاره به ضرورت ایستادگی برگرفته از تعالیم اسلام در مقابل دشمنان و زورگویان جهانی، افزودند: ملت با حضور در انتخابات پیشِ رو، دشمنان اسلام و ایران را مأیوس خواهد کرد ضمن اینکه لازم است نامزدهای محترم به مردم قول دهند برای پیشرفت کشور و باز کردن گره ها، نگاهشان به خارج از مرزها نخواهد بود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تبریک عید سعید مبعث به ملت عزیز ایران و همه مسلمانان جهان خاطرنشان کردند: بعثت رسول خاتم در دنیای غرق در تاریکی و جهل و ظلم و غرور رخ داد و پیامبر گرامی اسلام با دعوت به نور یعنی تشکیل حکومتی متکی بر عدل و انصاف و وحدت و ایستادگی در مقابل ظلم، نشان داد برنامه بعثت در همه جوامع بشری و در همه دورانها، قابل تحقق و اجراست و می تواند زیرساخت تشکیل عظیم ترین تمدن بشری قرار گیرد.

ایشان با تأکید بر نیاز عمیق بشریت امروز به برنامه بعثت، شناخت افکار عمومی جهان را از معنی و مفهوم بعثت بسیار مهم برشمردند و افزودند: بعد از تشکیل جمهوری اسلامی که رشحه ای از رشحات حکومت نبوی در آن جلوه کرد، دشمنان جوامع بشری، خصومت و مبارزه با منشأ این حرکت عظیم یعنی اسلام را در دستور کار جدی قرار دادند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای «توانایی بی بدیل اسلام در رشد و شکوفایی جوامع انسانی»، «ظرفیت شکل دهی به تمدن توأمان مادی و معنوی» و نیز «قدرت اسلام در مقابله با ظلم و تعدی» را از دلایل اصلی دشمنی مستکبران با دین مبین اسلام برشمردند.
ایشان افزودند: تشکیل گروههای تروریستی به نام اسلام و تفرقه انگیزی میان کشورهای اسلامی از جمله در عراق و سوریه و بحرین و یمن از توطئه های امریکای ظالم و رژیم خبیث صهیونیستی برای مقابله با اسلام است.

رهبر انقلاب خاطرنشان کردند: البته ظالمان جهانی با جمهوری اسلامی بیشتر از دیگر کشورهای مسلمان دشمنند اما مشکل اصلی آنها اصلِ اسلام است و این واقعیت را باید همه مسلمانان درک کنند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درک علت دشمنی مستکبران با اسلام را وظیفه مسئولان کشورهای اسلامی خواندند و افزودند: دولتهای اسلامی باید بفهمند که هدف امریکا از همراهی با یک کشور اسلامی و دشمنی با یک کشور دیگر، جلوگیری از وحدت جهان اسلام و مانع تراشی بر سر راه درک مشترک مسلمانان از منافع جوامع اسلامی است.

رهبر انقلاب با ابراز تأسف از توفیق سیاستهای تفرقه افکنانه امریکاییها در منطقه افزودند: غارتگران دستشان در جیب برخی کشورهای منطقه است و برای ادامه این کار، سعی می کنند جمهوری اسلامی یا ایران یا تشیّع را دشمن آنها جلوه دهند اما همه باید این نکته را درک کنیم که اتحاد و ایستادگی در مقابل زورگویان، راه پیشرفت جهان اسلام است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، عزم و اراده ملت ایران را در مقابله با زورگویی ها، اختلال ناپذیر و قاطع خواندند و خاطر نشان کردند: همه ملت، جوانان و مردم انقلابی و مؤمن در مقابل مستکبران ایستاده اند و در هر کشوری، این ایستادگیِ بر گرفته از بعثت پیامبر محقق شود، دشمنان هیچ تعرض و هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند.

رهبر انقلاب اسلامی، «ایمان و اتحاد و حضور در صحنه» ملت را عامل شجاعت و ایستادگی جمهوری اسلامی برشمردند و تأکید کردند: شرکت در انتخابات پیشِ رو از مظاهر مهم حضور پر طراوت مردم در صحنه است.

ایشان با اشاره به ابعاد مختلف انتخابات افزودند: شرکت در انتخابات در نظام اسلامی، وظیفه مردم و تبلور «شأن و حق و قدرت» آنان در شکل دهی به رأس اجرایی حکومت است، ضمن اینکه ایستادگیِ یکپارچه ملت، جسارت دشمن و توانایی تحرک و تعرض را از او سلب می کند.

رهبر انقلاب اسلامی، سیاست‌های مشترک و تهدید آمیز همه مسئولان گذشته و حال آمریکا را در مخالفت با ملت ایران، نشانه نیت خباثت آلود مسئولان همه جریان‌های سیاسی این کشور دانستند و افزودند: امریکایی ها در همه زمانها برای ضربه زدن به ایران هر کاری می توانستند انجام داده‌اند اما همه بدانند هر کسی علیه ملت ایران تعرض کند، بدون تردید، به ضرر خودش تمام می شود چرا که عکس العمل ملت ایران در مقابل این حرکت، مستحکم خواهد بود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، آینده مردم ایران را به فضل الهی، و در پرتو ایمان و ایستادگی ملت، بهتر از گذشته خواندند و تأکید کردند: باید این «ایمان، اتحاد، ایستادگی و حضور در صحنه» را حفظ کرد و با استفاده از توانایی‌ها و ظرفیتهای داخلی و برنامه ریزی عاقلانه، ساخت درونی نظام را چنان مستحکم کرد که دشمن از توطئه هایش مأیوس شود و دست از دشمنی بردارد.

رهبر انقلاب در پایان سخنانشان از نامزدهای انتخابات خواستند در تبلیغات و برنامه هایشان به مردم یک قول دهند: قول بدهند که برای پیشرفت کشور، توسعه اقتصادی و باز کردن گره ها، به بیرون از مرزها، نگاه نخواهند کرد بلکه به توانایی های ملت و ظرفیتهای کشور چشم می دوزند.

پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، رئیس‌جمهور، مبعث را سرآغاز آخرین پیام الهی برای بشریت خواند و گفت: پیامبر اسلام (ص) با بعثت خود مردم را در مسیر برادری و عدالت قرار داد.

رئیس جمهور با بیان اینکه جهان اسلام گرفتار خشونت، ترور، تکفیر، بی‌ثباتی و ناامنی است، افزود: امروز در جهان اسلام بیش از هر زمان دیگر به شنیدن پیام بعثت پیامبر اسلام(ص) نیازمندیم و باید همه تلاش‌ها را به کار گرفت تا کشورهای اسلامی از مشکلات و ناامنی رهایی یابند. 
ادامه پیشروی ارتش سوریه در طیبه الامام
ساعت ۸:۳۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٥  کلمات کلیدی: بین المللی

ادامه پیشروی ارتش سوریه در طیبه الامام/

 

هلاکت ۶۴ تروریست/

 

آزادسازی شهرک المصاصنه +نقشه

به گزارش مشرق، نیروهای سوری و مقاومت در شمال استان حماه در محور شمالی شهر طیبه الامام عملیات جدیدی را از صبح امروز آغاز کنند و دقایقی قبل موفق شدند با پشتیبانی جنگنده های روس و یگان توپخانه بر شهرک المصاصنه مسلط شوند.

در این عملیات حدود ۶۴ تروریست جبهه النصره کشته و زخمی شدند.عملیات از دو محور شمال غرب طیبه الامام و غرب شهر صوران علیه مواضع تروریست ها در المصاصنه صورت گرفته است.عملیات بعدی نیروهای جبهه مقاومت به سمت غرب المصاصنه شامل شهرک های" زلین.محروقه و حیصا" است.

در حال حاضر، نیروهای متخصص خنثی کننده بمب در حال پاکسازی شهرک هستند.در محور شمالی شهر حلفایا نیز نیروهای جبهه مقاومت با تثبیت  مواضع  در شهرک  الزلاقیات، در حال پیشروی به سمت ایستگاه دفاعی الزلاقیات هستند 
اظهارات اخیر مشاور رسانه‌ای رئیس‌جمهور؛
ساعت ۸:۳٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٥  کلمات کلیدی: اخبارانتخابات

نگرانی دولتی‌ها از مناظره‌های تلویزیونی وارد فاز جدید شد/

 

 

"سوالات را قبل مناظره به ما بدهید"

به گزارش مشرق، حسام‌الدین آشنا که مشاور رسانه‌ای و فرهنگی رئیس‌جمهور است و مباحث رسانه‌ای مربوط به رقابت‌های انتخاباتی را برای حجت‌الاسلام روحانی پیگیری می‌کند خطاب به مسئولان صداوسیما می‌گوید که چه کسی به شما اجازه داده هوش هیجانی و یا تصویری کاندیداها را بسنجید؟

مشاور رسانه‌ای حجت‌الاسلام روحانی با این گفته که نمی‌توانیم بدون رضایت آگاهانه مناظره‌کنندگان سوال طرح کنیم، خواستار آن می‌شود که سوالات را صداوسیما قبل از مناظره در اختیار کاندیدای متبوع او و همچنین بقیه کاندیداها قرار دهد! آشنا می‌گوید: چرا اشکالی داریم که سوالات را از قبل اعلام نکنیم؟

با این اظهارات حسام‌الدین آشنا به نظر می‌رسد موضوع مخالفت و نگرانی حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور از مناظره‌های تلویزیونی وارد فاز جدیدی شده است. پیش از این به پیشنهاد وزیر کشور و پیگیری‌های او کمیسیون ویژه بررسی تبلیغات انتخابات ریاست‌جمهوری مناظره زنده نامزدهای ریاست‌جمهوری را لغو کرده بود؛ با این حال بعد از گسترش اعتراضات رسانه‌ای و سرزنش‌های افکار عمومی و علیرغم آنکه همچنان وزیر کشور بر مخالفت خود با مناظره‌های زنده اصرار داشت، اما کمیسیون ویژه بررسی تبلیغا ت انتخابات ریاست‌جمهوری از تصمیم سابق خود بازگشت و رای به پخش زنده آنها داد.

آنطور که پیداست، حالا بعد از تصویب زنده بودن مناظره‌ها، ستاد انتخاباتی حجت‌الاسلام روحانی و بویژه مشاور رسانه‌ای او اصرار دارند که قبل از این مناظره‌ها، سوالات در اختیار کاندیداها قرار بگیرد!

برخی صاحب‌نظران طی روزهای گذشته در گفت‌وگوهای متعدد تاکید کرده‌اند که احتمالاً کارنامه نه‌چندان قابل دفاع دولت در عرصه‌های مهم اقتصادی، معیشتی و ... مهمترین عامل نگرانی‌های مقامات دولتی از مناظره‌هاست.

منبع: تسنیم 
کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات تشکیل جلسه داد
ساعت ۸:۳٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٥  کلمات کلیدی: اخبارانتخابات

به گزارش مشرق، جلسه کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات دوازدهمین دوره ریاست‌جمهوری با حضور وزیر کشور در حال برگزاری است. 

قرار است در این جلسه درباره مناظره‌های تلویزیونی و کم و کیف آن تصمیم گیری شود.

منبع: تسنیم

 
تحولات سوریه
ساعت ۸:۳٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٥  کلمات کلیدی: بین المللی

احتمال معامله نیروهای دموکراتیک سوریه و داعش/

 

داعش در حال تخلیه رقه است/

 

تهدید جدی شهر دیرالزور

سرویس جهان مشرق - داعش، در اقدامی که می تواند هجوم سراسری به تاخیر افتاده به شهر «رقه» را تحت تاثیر قرار دهد، نیروهایش را از پایتخت خودخوانده خود به سمت استان دیرالزور در سوریه حرکت داده است.

شبکه «فاکس نیوز» روز شنبه گزارش داد تروریست ها و فرماندهان آن ها اکنون در 140 کیلومتری جنوب شرقی رقه متمرکز هستند. طبق این گزارش، این اقدام داعش در پی افزایش فشار جنگجویان مورد حمایت آمریکا موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه»(SDF) انجام می گیرد. فاکس نیوز مدعی شد که «حکومت داعش» دیگر در رقه وجود ندارد.

در اواخر ماه مارچ، مقامات ائتلاف موسوم به ضدتروریزم به رهبری آمریکا به هفته نامه نیوزویک گفتند که احتمالا حدود 3500 تروریست داعشی در رقه حضور داشته اند. شهر رقه «پایتخت» خودخوانده خلافت داعش و دژ اصلی ان در سوریه محسوب می شد. این شهر 300.000 نفری در 2013 توسط تروریست های گروه موسوم به دولت اسلامی(داعش) تصرف شد.

 ولی طبق گزارش های منتشر شده در رسانه های سوری، در هفته های اخیر، صدها تن از کارمندان اداری تشکیلات داعش در رقه، این شهر را رها کرده و به شهر «میادین» که تحت کنترل داعش است رفته اند. مقامات آمریکایی به فاکس نیوز گفتند که این جا به جایی ها تحت رصد پهپادهای آمریکایی قرار داشته است. با این حال هیچ اقدامی از سوی ائتلاف برای هدف قرار دادن آن ها انجام نگرفته است. میادین در 40 کیلومتری شهر دیرالزور، مرکز استانی به همین نام در شرق سوریه است که بر خلاف سایر نقاط این استان هنوز در کنترل نیروهای سوری و البته تحت محاصره کامل  داعش است. نیروهای دولت سوریه در برابر هجوم های مکرر داعشی ها تاکنون مقاومت کرده اند.

در اواسط آپریل، در پی حمله موشکی آمریکا به پایگاه هوایی «الشعیرات» ارتش سوریه، ائتلاف آمریکایی به نحو چشمگیری عملیات خود را در منطقه افزایش داده است که شامل انجام 120 حمله هوایی به مواضع داعش در رقه بوده است.

واشینگتن از گروه شبه نظامی موسوم نیروهای دموکراتیک سوریه پشتیبانی می کند که عمدتا از نیروهای کرد و به نسبت کم تر شبه نظامیان عرب سنی تشکیل شده است. این نیروها درگیر عملیاتی موسوم به «خشم فرات» هستند که از نوامبر گذشته با هدف محاصره و در نهایت بازپس گیری رقه آغاز شده است.

اگر خبر خروج داعش از رقه درست باشد، این وضعیت قطعا محاصره رقه را تحت تاثیر قرار خواهد داد، عملیاتی که بدون اعلام محدوده زمانی هجوم نهایی، ماه هاست که در جریان است. در حالی که داعش در حال بیرون بردن نیروهایش از رقه است، به نظر می رسد که هجوم نهایی SDF با پشتیبانی امریکا برای تسلط کامل بر رقه «قریب الوقوع» است.

به بیان دیگر، ظاهرا SDF به نوعی توافق با داعش رسیده اند تا با خروج این گروه از رقه، تصرف این شهر برای نیروهای مورد حمایت امریکا با کم ترین هزینه صورت گیرد و از سوی دیگر، تروریست های داعشی که به سمت دیرالزور سرازیر می شوند، نیروهای دولت سوریه را که در شهر دیرالزور در محاصره اند، با خطر جدی مواجه خواهند کرد.

استان دیرالزور شاهد شماری از خونین ترین نبردها و کشتارها بوده است که بسیاری از این رویدادها توسط رسانه های جریان اصلی در غرب پوشش داده نمی شوند. حمله هوایی ناجوانمردانه آمریکایی های به مواضع ارتش سوریه که منجر به شهادت و مجروحیت ده ها نفر از این نیروها شد، در همین استان انجام گرفت.

در حال حاضر، تنها راه رساندن کمک های انسانی به محاصره شدگان در شهر دیرالزور از راه هوایی و پرتاب محموله های کمکی از طریق هواپیماها بالگردهای نیروی هوایی روسیه و سوریه است. به گفته سرلشکر «الکساندر کوناشنکوف»، سخنگوی وزارت دفاع روسیه، تنها از طریق «مرکز روسی آشتی سوریه» هزاران تُن کمک انسانی به حلب، حما، حمض، لاذقیه، پالمیرا، دیرالزور و شهرهای دیگر رسیده است.

از سوی دیگر، در 22 آپریل منابع محلی از شهر «طبقه» گزارش دادند که داعش به غیرنظامیان اطلاع داده که می خواهد برای جلوگیری از نابود شدن «طبقه» با بمباران هوایی ائتلاف آمریکایی، شهر را ترک کند.

یک حساب شبکه اجتماعی وابسته به SDF نیز اظهاراتی را منتشر کرد که مویّد این امکان است.

از این رو، SDF تحت پشتیبانی هوایی ائتلاف آمریکایی به احتمال قوی، طبق برنامه ریزی، به نیروهای داعش اجازه داده که بدون درگیری از طبقه خارج شوند.

این به داعش اجازه می دهد که نیروهای خود را در جبهه های دیگر، به ویژه علیه نیروهای دولت سوریه، آرایش دهند. در 2016، SDF به داعش اجازه داد که از منبیج خارج شود و داعش از همین فرصت برای بازسازی نیروهای خود برای حمله گسترده به دیرالزور در ماه ژانویه 2017 استفاده کرد.

در صبح 22 آپریل، نیروهای SDF تلاش کردند از جهت شمال، از طریق سد طبقه، به سوی شهر طبقه پیشروی کنند. این در حالی است که طرف های مختلف دخیل در منطقه از جمله دولت سوریه هشدار دادند که ناحیه سد باید غیرنظامی باقی بماند چرا که خطر آسیب جدی به این سد(که بزرگ ترین سد سوریه است) و جاری شدن سیل کل منطقه را تهدید می کند.

همزمان درگیری های در ناحیه العالم در جنوب غربی طبقه ادامه دارد و SDF تاکنون توفیقی نداشته است.

در تحولی جداگانه، ائتلاف آمریکایی یک بار دیگر مواضع داعش را در طبقه و حومه غربی رقه بمباران کرد.

در عین حال، رسانه ها روز یکشنبه از درگیری های سنگین بین داعش و واحدهای کرد مورد پشتیبانی آمریکا در یک پایگاه هوایی در 50 کیلومتری پایتخت خودخوانده خلافت داعش، رقه، خبر دادند.

گروه «ناظر حقوق بشر سوریه»(وابسته به معارضان سوری) و چند رسانه سوری دیگر، این درگیری ها را «نبرد برای طبقه» می خوانند. طبقه شهری کلیدی در کنار رود فرات و در نزدیکی رقه است.

خبرگزاری دولتی المصدر سوریه گزارش داد که مقاومت داعشی ها در طبقه بسیار سنگین است و حملات انتحاری موجب کشته شدن دست کم ده جنگجوی کرد در نزدیکی سد الطبقه شده است. این گزارش البته از دفع نهایی پاتک داعش در ساعات اولیه توسط نیروهای کرد خبر داد.

سد الطبقه

تحلیل گران می گویند که «طبقه» آخرین خط دفاعی داعش برای حفظ بخش غربی شهر رقه در برابر هجوم نهایی نیروهای کرد مورد پشتیبانی آمریکاست.

SDF هفته هاست که عملیات پیشروی به سوی رقه را آغاز کرده اند و انتظار می رود که در ماه های آینده حملات گسترده نهایی خود را برای بازپس گیری رقه آغاز کنند.

در تحولی دیگر، در ساعات اولیه روز یکشنبه، جنگنده های رژیم صهیونیستی یک پایگاه سوری را در نزدیکی مرز سرزمین های اشغالی بمباران کردند که گفته می شود یک گروه شبه نظامی متحد ارتش سوریه در آن مستقر است. بیانیه وزارت جنگ اسراییل مدعی شد که این حمله هوایی در استان قنیطره در پاسخ به شلیک توپخانه ارتش سوریه به بلندی های جولان در هفته گذشته انجام گرفت. 
تسلط داعش بر بخش‌هایی از مسیر بغداد به امان
ساعت ٧:٤۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٥  کلمات کلیدی: بین المللی

به گزارش مشرق، «احمد الدلیمی» از فرماندهان پلیس الانبار از اشغال بخش‌هایی از جاده مواصلاتی میان بغداد و امان (پایتخت اردن) در 80 کیلومتری شرق شهر «الرطبه» از سوی تروریست‌های داعش خبر داد.

به نوشته خبرگزاری آناتولی، تروریست‌ها این جاده را با مین‌های کنار جاده‌ای و بمب‌های قوی، بمب‌گذاری کرده‌اند.

الدلیمی افزود: شهر الرطبه به طور کامل در کنترل نیروهای عراقی است. تروریست‌های داعش روز گذشته (یکشنبه) با حمله به یک کاروان نظامی در شرق الرطبه 10 نیروی عراقی را کشته و 20 تن دیگر را زخمی کردند.

این حمله پس از آن صورت گرفت که در بمباران نیروی هوایی عراق در شهرک «راوه» که تحت اشغال داعش است، 21 تروریست کشته شدند.

پنج‌شنبه هفته گذشته، عملیات جدیدی برای آزادی مناطق غربی استان الانبار آغاز شده است.

مرز میان عراق و اردن به خصوص گذرگاه «طریبیل» هر از چند گاهی هدف حملات تروریستی داعش قرار می‌گیرد و اوضاع امنیتی با ثباتی ندارد.

منبع: فارس

 
تبریک عید مبعث
ساعت ٧:۳۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٥  کلمات کلیدی: مذهبی

فرارسیدن عید سعید مبعث ، روز بعثت خاتم

الانبیا ، حضرت محمد مصطفی ( ص)

بر تمام محبان و دوستداران و مسلمین جهان

مبارک باد

Image result for ‫تبریک مبعث‬‎


 
مخالفت روحانی و جهانگیری با برگزاری اولین مناظره
ساعت ٧:٢۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٥  کلمات کلیدی: اخبارانتخابات

مخالفت روحانی و جهانگیری با برگزاری اولین مناظره/

 

 

تشکیل جلسه ویژه کمیسیون تبلیغات انتخابات ریاست‌جمهوری

به گزارش خبرنگار حوزه انتخابات خبرگزاری فارس، حسن روحانی و اسحاق جهانگیری دو کاندیدای دولتی حاضر در رقابت انتخابات ریاست‌جمهوری با برگزاری اولین مناظره زنده در روز جمعه هشتم اردیبهشت مخالفت کرده‌اند.

خبرگزاری فارس: مخالفت روحانی و جهانگیری با برگزاری اولین مناظره/ تشکیل جلسه ویژه کمیسیون تبلیغات انتخابات ریاست‌جمهوری

در پی این مخالفت دولتی‌ها، جلسه ویژه کمیسیون تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری تا ساعتی دیگر برای بررسی این موضوع تشکیل جلسه خواهد داد.

روحانی و جهانگیری سفر استانی در روز جمعه را علت مخالفت خود با برگزاری اولین دور از مناظره‌های پخش زنده عنوان کرده‌اند. 
به مناسبت مبعث پیامبر عظیم‌الشأن اسلام (ص):
ساعت ٧:٢٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٥  کلمات کلیدی: قضایی

رهبرمعظم انقلاب با عفو یا تخفیف مجازات تعدادی از محکومان موافقت کردند

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، در آستانه مبعث پیامبر عظیم‌الشان اسلام حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی با پیشنهاد عفو یا تخفیف و تبدیل مجازات 593 نفر از محکومانِ محاکم عمومی و انقلاب، سازمان تعزیرات حکومتی و سازمان قضایی نیروهای مسلح موافقت کردند.

خبرگزاری فارس: رهبرمعظم انقلاب با عفو یا تخفیف مجازات تعدادی از محکومان موافقت کردند

آیت‌الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه به مناسبت فرا رسیدن مبعث نبی مکرم اسلام حضرت محمد صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم طی نامه‌ای به رهبر معظم انقلاب اسلامی پیشنهاد عفو یا تخفیف و تبدیل مجازات 593 نفر از محکومان را که در کمیسیون مربوط واجد شرایط لازم تشخیص داده شده‌اند ارائه کرده بود، که مورد موافقت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای قرار گرفت. 
حجت‌الاسلام رئیسی در ارتباط زنده با مردم:
ساعت ٧:۱٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٥  کلمات کلیدی: اخبارانتخابات

رشد اقتصادی بدون اصلاح نظام مالی و پولی ممکن نیست/

 

 

طرح‌های اقتصادی خود را با نظر کارشناسان آماده کرده‌ایم

به گزارش خبرنگار حوزه انتخابات خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در ارتباط زنده با مردم از طریق اینستاگرام طی سخنانی ضمن اشاره به برخی مشکلات فعلی کشور و برنامه‌های خود برای رفع این مشکلات، اظهار داشت: مشکلات فعلی می‌تواند برای مردم نباشد و این شرایط زندگی مردم حتماً می‌تواند تغییر کند. 

خبرگزاری فارس: رشد اقتصادی بدون اصلاح نظام مالی و پولی ممکن نیست/ طرح‌های اقتصادی خود را با نظر کارشناسان آماده کرده‌ایم

رئیسی ادامه داد: ما قوانین زیادی داریم که مسبب می‌شوند اما اجرایی شدن آ‌نها سخت است هر چند که نباید به صورت یک آرمان این مسأله باقی بماند، ما در کشور ظرفیت بسیاری داریم و با توجه به چنین ظرفیت‌های داخلی ما نباید مشکل شغل یا مشکلاتی از این قبیل داشته باشیم.

وی افزود: نرخ بیکاری را می‌توان به ۸ درصد کاهش و وضعیت اشتغال را تغییر داد، همچنین می‌توان با تولید مسکن شغل‌های مستقیم و غیر مستقیم ایجاد کرد.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با طرح این سؤال که آیا ما مشکل آب داریم یا مدیریت آب، تأکید کرد: قطعاً مشکل ما در مدیریت آب است، آیا ما نیروی کارآمد انسانی پا به کار کم داریم، آیا نمی‌توان کشاورزی ایران را به قطب کشاورزی منطقه تبدیل کرد، البته گام‌هایی برداشته شده که تا حدودی مؤثر بوده اما این وضعیت را می‌توان کاملاً تغییر داد.

وی با بیان اینکه مردم تا چه زمانی باید بشنوند که موضوع فساد و پرونده‌های فساد وجود دارد،‌افزود: گاهی انسان از یک سوراخ یکبار گزیده می‌شود اما ممکن است از یک سوراخ چند بار گزیده شد و مشخص است که در این صورت مشکلی وجود دارد.

رئیسی با تأکید بر اینکه می‌توان این فساد اداری را که مزمن شده است حتماً ریشه‌کن کرد، گفت: می‌توان آن گونه با فساد برخورد کرد که در هیچ کجای نظام اداری کشور فساد لانه نکند و یکی از راه‌های آن این است که ساختارهای فسادزا شناسایی شود و باید برای این کار اراده جدی وجود داشته باشد. 

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، افزود: اگر برخی این دولت یا دولت قبل را مسئول بدانند این برای مردم اطمینان‌آور نیست بلکه مسأله وقتی برای مردم اطمینان‌آور می‌شود که بستر فساد و متخلفان شناسایی و تحویل مراجع قانونی شود نه اینکه دولت بگوید ما یک لیست داریم و دستگاه قضایی هم بگوید لیستی به ما نرسیده، این قطعاً برای مردم اطمینان‌آور نیست. 

وی با بیان اینکه باید بسترهای فساد را شناسایی و اصلاح کرد در همین زمینه،‌ افزود: ما ظرف 6 ماه در این باره به مجلس و مردم گزارش می‌دهیم و حتماً مواردی که نیاز به اصلاح دارد را به دغدغه‌مندان خواهیم گفت.

رئیسی با اشاره به اینکه بسیاری از قوانین و سیاست‌ها تدوین شده اما بحث ما اجرای این قوانین است، خاطرنشان کرد: اگر میدان اجرا فعال باشد بسیاری از این مسائل قابل حل است.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ادامه گفت‌وگوی زنده خود با مردم، تصریح کرد: برخی مشکلات اقتصادی را ناشی از ساختار می‌دانند،‌ ما این را قبول داریم و معتقدیم ساختار اقتصادی کشور نباید مبتنی بر نفت باشد اما نکته مهم این است که آیا این مشکل فقط ساختاری است.

وی در همین زمینه،‌اضافه کرد: شاید برخی مشکلات اقتصادی را در خارج از مرزها و مربوط به تحریم‌ها و تهدیدها بدانند، بله این هم ممکن است اما ضعف مدیریت اقتصادی نیز کاملاً مؤثر است و اگر قوت مدیریت اقتصادی وجود داشته باشد هم ساختار غلط اصلاح می‌شود و هم تهدیدات به فرصت تبدیل خواهد شد.

رئیسی با بیان اینکه همه دولت‌ها معتقد به رشد اقتصادی هستند، یادآور شد: رشد اقتصادی بدون اصلاح نظام مالی و پولی ممکن نیست و حتماً نظام بانکی باید اصلاح شود. 

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به برپایی نمایشگاهی برای نشان دادن آسیب دستگاه‌ها و سازمان‌ها در زمان حضور در سازمان بازرسی، ادامه داد: ما نظام بانکی را پشت ویترین قرار دادیم تا مدیران آسیب‌های موجود را ببینند و ما همچنان غصه داریم از این جهت که آسیب‌ها را می‌شناسند اما چون دستم باز نبوده آسیب‌زدایی نیز امکانپذیر نبوده است.

وی با تأکید بر اینکه آسیب‌زدایی از این ساختار حتماً به اراده راسخ نیاز دارد، گفت: ما در این زمینه طرح‌هایی داریم که با نظر کارشناسان تهیه شده است و امیدواریم این طرح‌ها به زودی عملیاتی و اجرایی شود. 
اطلاعیه کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات کشور خطاب به مدیران و اصحاب رسانه
ساعت ٧:۱۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٥  کلمات کلیدی: اخبارانتخابات

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری فارس، کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات کشور در آستان میلاد نبی مکرم اسلام (ص) اطلاعیه‌ای خطاب به مدیران و اصحاب رسانه صادر کرد.

خبرگزاری فارس: اطلاعیه کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات کشور خطاب به مدیران و اصحاب رسانه

در بخشی از این اطلاعیه آمده است:

به گزارش فارس متن کامل اطلاعیه کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات کشور به این شرح است:

«باسمه تعالی

اکنون که روند برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوی وارد دوران تبلیغات شده است و برنامه های تبلیغاتی نامزدهای محترم با ساماندهی جدی درحال تدارک و اجرا می‌باشد، کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات کشور با اذعان به نقش برجسته رسانه‌ها در این روند و تاکید بر تحقق رسالت پراهمیت رسانه ها در امر اطلاع رسانی انتخابات و انتقال برنامه های ایجابی نامزدهای محترم انتخابات به عموم مخاطبان، بر موارد ذیل تاکید می‌کند:

مطابق ماده 68 قانون انتخابات ریاست جمهوری، مؤسسات رسانه‌ای برخوردار از بودجه عمومی (به هر مقدار) از انجام هرگونه فعالیت تبلیغاتی، ‌له یا علیه نامزدها منع شده‌اند.

به منظور تحقق قانون و در عین حال زمینه سازی برای تحقق رسالت اطلاع‌رسانی رسانه ها،کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات که برابر ماده 62 و 63 قانون انتخابات ریاست جمهوری تشکیل شده است در جلسه مورخ 2/2/96، مقرر داشته است؛ رسانه های برخوردار از منابع عمومی، امکانات خود را به صورت برابر در اختیار نامزدها قرار دهند.

تحقق مفاد و مقررات قانونی فوق الذکر، مستلزم آن است که همه رسانه ها و اصحاب رسانه به شدت مراقبت نمایند از هرگونه تخریب هر یک از نامزدهای محترم انتخابات اکیداً اجتناب شود. همچنین رسانه های مصداق ماده 68 قانون انتخابات ریاست جمهوری که اسامی آنهادر اطلاعیه اخیرالصدور وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آمده است، می بایست در تهیه و انتشار اخبار و گزارش های تصویری خود در خصوص نامزدها و همچنین پوشش برنامه های نامزدها؛ به برابری کامل فرصت هایی که در اختیار 6 نامزد قرار می دهند، توجه ویژه داشته و به این مهم اکیداً پایبند باشند.

مطابق ماده 74 قانون انتخابات ریاست جمهوری؛ ((کلیه رسانه های دیداری و شنیداری و مکتوب و الکترونیک و سایر شبکه های مجازی حق ندارند آگهی یا مطالبی علیه نامزدهای انتخاباتی درج کنند.))  بر این اساس کلیه عوامل و دست اندرکاران رسانه ها از جمله رسانه های نوین؛ همچون شبکه های پیام رسان موبایلی، می بایست با پاسداشت حرمت اخلاق و قانون تمامی هم و غم خود را مصروف کنند تا روند اطلاع رسانی انتخابات به صورت حرفه ای دنبال و از انتشار مطالب خارج از چارچوب اطلاع رسانی سازنده، اجتناب شود.

برای آگاهی هرچه بیشتر فعالان رسانه ای، دستور العملهای تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا به صورت جداگانه تهیه شده و پیش از این در پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور به آدرس www.moi.ir و کانال مجازی اطلاع رسانی کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات کشور به آدرس moinews@ منتشر و در دسترس عموم مخاطبان قرار گرفته است.

کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات کشور به جملگی فعالان انتخابات از جمله مدیران مسوول رسانه‌ها و اصحاب رسانه توصیه اکید می‌نماید با مرور دقیق دستور العمل‌های یاد شده و سایر مفاد قانونی مرتبط که بخشی از آن در این اطلاعیه یادآوری شده است در شکل‌گیری یک رقابت سالم انتخاباتی در تراز جمهوری اسلامی ایران و آرمان‌های انقلاب اسلامی 57 ملت شریف ایران مشارکت نمایند.

کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات کشور، همچنین ایام مبعث نبی مکرم اسلام؛ پیامبر رحمت، حضرت خاتم المرسلین ( صلوات ا... و سلام علیه) را به عموم مردم عزیز ایران اسلامی و به طور خاص به همه فعالان رسانه ای تبریک و شادباش می گوید.

کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات کشور»


 
دادستان تهران:
ساعت ٧:۱٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٥  کلمات کلیدی: قضایی

رسانه‌های دولتی از تبلیغ له یا علیه کاندیداها خودداری کنند/

 

تهدیدها بیش‌تر اقتصادمحور است/

 

سلامت انتخابات، انتظار به حق مردم/

 

راهبرد دادستانی، مبارزه با فساد اقتصادی و پرهیز از سیاه‌نمایی است

به گزارش خبرنگار قضایی فارس، نخستین شورای معاونان دادسرای عمومی و انقلاب تهران در سال 1396، روز شنبه دوم اردیبهشت ماه به ریاست عباس جعفری دولت‌آبادی و با حضور معاونان دادستان و سرپرستان نواحی دادسرای تهران برگزار گردید.

خبرگزاری فارس: رسانه‌های دولتی از تبلیغ له یا علیه کاندیداها خودداری کنند/ تهدیدها بیش‌تر اقتصادمحور است/ سلامت انتخابات، انتظار به حق مردم/ راهبرد دادستانی، مبارزه با فساد اقتصادی و پرهیز از سیاه‌نمایی است

 اختصاص دو شعبه بازپرسی برای رسیدگی به جرایم انتخاباتی

جعفری دولت‌آبادی از تداوم بازدیدهای خود از نواحی دادسرای تهران خبر داد.

دادستان تهران با اشاره به این که چند روزی است کشور وارد فضای انتخابات شده و با نزدیک شدن به روز رأی‌گیری، فضای انتخاباتی پررنگ‌تر خواهد شد، اعلام نمود: دستگاه قضایی آمادگی برگزاری انتخابات را با شکوهِ هر چه تمام‌تر دارد و در دادسرای تهران، دو شعبه‌ بازپرسی در دادسرای فرهنگ و رسانه برای رسیدگی به جرایم انتخاباتی اختصاص یافته است.

 اولویت اقدامات پیشگیرانه در حفظ امنیت انتخابات

نکته دیگری که مورد تاکید دادستان تهران قرار گرفت، ضرورت حفظ امنیت انتخابات بود. وی در ارزیابی وضعیت فعلی اظهار داشت: با توجه به اقدامات و تدابیر اتخاذی توسط دستگاه‌های مسوول، در حال حاضر با مشکل خاصی مواجه نیستیم و دستگاه‌های اطلاعاتی، انتظامی و قضایی از جمله دادسرای تهران آمادگی لازم در تامین امنیت کشور را با اولویت اقدامات پیش‌گیرانه دارد و در موارد ضرورت، اقدامات مقابله‌ای مورد توجه قرار خواهد گرفت.

جعفری با اشاره به پیشینه‌ برگزاری انتخابات در جمهوری اسلامی که همگی به نحو مطلوب و بدون مشکل برگزار گردیده و اعلام این که در مورد حوادث تلخ سال 1388 هم مدیریت شد، از سرپرستان نواحی دادسرای تهران خواست با سرپرست دادسرای فرهنگ و رسانه همکاری لازم را داشته باشند.

وی خطاب به معاونان دادسرا افزود: لازم است ضمن حضور در برنامه‌های کشیک در این ایام؛ بدون دخالت در امر انتخابات، بر این روند نظارت داشته باشید و با توجه به احتمال تشدید تخلفات و جرایم انتخاباتی در روزهای منتهی به انتخابات، یعنی 27 و 28 اردیبهشت ماه، نظارت‌ها در این ایام تشدید شود.

 کاندیداهای انتخابات، منطبق با قانون تبلیغات نمایند

دادستان تهران از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری خواست تا منطبق با قانون انتخابات عمل نمایند و رسانه‌ها نیز وفق ماده‌ی 68 این قانون، از تبلیغ له یا علیه کاندیداها خودداری نمایند.

وی با اعلام رصد مسائل انتخابات در دادستانی تهران ابراز امیدواری کرد که در انتخابات با رعایت مقررات، رقابت مناسبی برقرار شود و مشارکت مردم گسترده باشد.

وی سلامت انتخابات را انتظار به حق مردم دانست و با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر این که آراء مردم امانتی نزد مسوولان است، همه‌ی دستگاه‌ها را موظف به دقت در حفظ این امانت دانست.

دادستان تهران بیمه شدن کشور برای آینده را مستلزم حرکت در مسیر تحقق امنیت، مشارکت گسترده مردم، رقابت سالم و سلامت انتخابات دانست.

 همایش قضات دادسراهای استان تهران در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی

جعفری دولت‌آبادی از برگزاری همایش قضات دادسراهای استان تهران در اردیبهشت ماه سال جاری خبر داد که با توجه به نام‌گذاری سال 1396 تحت عنوان «اقتصاد مقاومتی: تولید یا اشتغال» با موضوع «نقش دادسراها در تامین امنیت اقتصادی و تحقق اقتصاد مقاومتی» و با حضور رییس قوه قضاییه برگزار می‌شود.

 در سال جدید، تهدیدها بیش‌تر اقتصادمحور است

دادستان تهران از معاونان دادستان به ویژه سرپرستان سه ناحیه‌ شامل کارکنان دولت، پولی - بانکی و جرایم اقتصادی خواست با حمایت از سرمایه‌گذاری صحیح، همزمان مقابله با فساد اقتصادی را در برنامه کاری خود قرار دهند و افزود: در سال جدید، تهدیدها بیش‌تر اقتصادمحور است؛ هر چند به تهدیدها در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی نیز بی توجه نخواهیم بود.

جعفری دولت‌آبادی مبارزه با قاچاق کالا را بُعد دیگری از اقدامات دادستانی برای حمایت از تولید ملی دانست.

 تهیه‌ دستورالعمل اقتصاد مقاومتی در قوه قضاییه

دادستان تهران سیاست‌های قوه قضاییه در سال جاری را بر محور تامین امنیت اقتصادی استوار دانست و در این راستا از تدوین دستورالعمل اقتصاد مقاومتی در قوه قضاییه خبر داد و گفت: تامین امنیت سرمایه‌گذاری به عنوان یک سیاست مهم در قوه قضاییه محسوب می‌شود و راهبرد دستگاه قضایی در این زمینه، مبارزه با فساد اقتصادی و پرهیز از سیاه‌نمایی است.

دکتر جعفری دولت‌آبادی با انتقاد از برخی رویه‌ها و این که عده‌ای به زعم خود مصداقی از فساد اقتصادی را بر ملا نموده و به جای بیان واقعیت‌ها، سیاه‌نمایی می‌کنند، افزود: باید میان بیان واقعیت‌ها و سیاه‌نمایی که نتیجه آن ناامن کردن جامعه و مشوش نمودن اذهان مردم است، تفاوت قائل شد و لازم است سرپرستان نواحی مرتبط با پرونده‌های فساد اداری و اقتصادی، به این سیاست توجه داشته باشند.

 نباید راه تظلم‌خواهی را مسدود نمود

وی از دیگر سیاست‌های مورد نظر قوه قضاییه را خدمت‌رسانی به مردم و رفتار مناسب با مراجعین به دادگستری اعلام کرد و افزود: دستگاه قضایی به لحاظ وظایف ذاتی خود، نباید راه تظلم‌خواهی را مسدود نماید و وصول به این مطلوب، منوط به باز بودن درب اتاق دادستان‌ها و مراجع قضایی به روی مردم، برخورد مناسب با مراجعین و اجتناب از رفتارهای توهین‌آمیز است.

دادستان تهران با اعلام «تشدید نظارت» به عنوان یکی از برنامه‌های دادستانی در سال جاری با تاکید بر کم هزینه بودن نظارت‌ها، افزود: سرپرستان با سرکشی نوبه‌ای به کلانتری‌ها، بازداشتگاه ها و بازدید از شعب تحقیق بر نحوه تحقیقات اشراف پیدا کنند.

 اولویت پیش‌گیری از ساخت و سازهای غیرمجاز بر تخریب بنا

از موضوعات دیگری که مورد توجه دادستان تهران قرار گرفت، مقابله با زمین‌خواری و تغییر کاربری اراضی کشاورزی بود. وی با تاکید مجدد بر اولویت اقدامات پیشگیرانه اظهار داشت: در این زمینه باید از ساخت و سازهای غیرمجاز جلوگیری شود.

 برنامه‌های دادستانی تهران در سال جدید

دادستان تهران با مرور بخشی از سیاست‌ها و برنامه‌های دادستانی تهران برای سال 1396 به مواردی شامل پیش‌گیری از وقوع جرم، نظارت بر ضابطان و تحقیقات قضایی، کاهش جمعیت کیفری، کاهش موجودی شعب تحقیق و کاهش پرونده‌های قدیمی مبارزه با فساد اقتصادی و حمایت از سرمایه‌گذاری و امنیت اقتصادی اشاره نمود.

جعفری دولت‌آبادی در توضیح برنامه‌های دادسرای تهران برای سال 1396 اظهار داشت: امسال چند برنامه را به طور جدی پیگیری خواهیم کرد که از آن جمله سرعت در رسیدگی‌ و استفاده از فن‌آوری‌های نوین به منظور وصول به این هدف می‌باشد. لذا با توجه به برنامه‌ریزی معاونت آمار و انفورماتیک قوه قضاییه مبنی بر این که ابلاغ‌ اوراق قضایی از طریق الکترونیکی ارسال شود و طبق ارزیابی به عمل آمده، تحقق این مطلوب، کاهش هزینه‌های جاری دادگستری استان تهران را در پی خواهد داشت.

دادستان تهران از سرپرستان نواحی خواست ضمن پاسخگویی به مردم، از اقداماتی که موجب سرگردانی آنان بین مراجع قضایی می‌گردد، اجتناب شود و به گونه‌ای تدبیر شود که در تامین قرارهای کیفری، آزادی‌ زندانیان، انجام استعلامات و مانند آن تسریع به عمل آید.

وی مهم‌ترین موضوع پیش رو را کارآمدی دادستانی تهران دانست و خطاب به معاونان خود اظهار داشت: اگر می‌خواهیم عملکرد قوی‌تری داشته باشیم تحول در عملکرد دادسرا ضروری است. البته این امر به معنای نفی زحمات همکاران نیست و برای بهبود سیستم لازم است نواقص آن را بررسی و رفع نماییم و از میان مراجع قضایی، دادسراها که در صف مقدم اند، برای ایجاد تحول از جمله استفاده بیشتر از سیستم سمپ در اقدامات قضایی برنامه‌ریزی نمایند.

جعفری دولت‌آبادی معاون اول دادسرای تهران را مکلف نمود در سال جاری گزارش کمی و کیفی ماهانه نواحی دادسرا را در پایان هر ماه ارائه دهد. 

میانگین رسیدگی به پرونده‌های قاچاق کالا

دادستان تهران به جلسه ریاست محترم قوه قضاییه با مسوولین اجرایی کشور در خصوص قاچاق کالا اشاره کرد و پیرو دستور صادره پیرامون بررسی ادعای برخی مسوولین مبنی بر طولانی بودن رسیدگی‌های قضایی در پرونده‌های قاچاق کالا به گونه‌ای که میانگین رسیدگی‌ها 4 تا 8 سال است؛ و هم‌چنین انتقاد از تغییر قضات شعبه تخصصی دادسرا، اظهار داشت: حسب بررسی آمار شعب ویژه رسیدگی به جرایم قاچاق کالا در دادسرای اقتصادی، میانگین رسیدگی به این دسته از پرونده‌ها در دادسرای تهران 60 روز است؛ ضمن این که بیش از چهار سال است که بازپرس شعبه اختصاصی قاچاق کالا در دادسرای تهران جابجا نشده است.

 الزامات قضایی در برنامه ششم توسعه

فرخزاد جهانی معاون دادستان، الزامات قضایی مقرر در برنامه ششم توسعه را مورد توجه قرار داد که از آن جمله عبارت بود از اولویت دوایر ثبت برای اجرای مفاد اسناد رسمی، امکان استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در امر حرفه‌آموزی و سلامت زندانیان، تدوین برنامه جامع پیشگیری و سلامت و کاهش ده درصدی آمار جرایم طی مدت اجرای برنامه، تکلیف قوه قضاییه به شناسایی علل جرایم، تدوین لوایح با هدف جرم‌زدایی، تکلیف سازمان ثبت به راه‌اندازی سامانه معاملات املاک، تکلیف مقامات موضوع اصل 142 قانون اساسی به ارائه‌ی فهرست اموال خود و پیش‌بینی مجازات تعزیری برای مستنکفین و راه‌اندازی سامانه الکترونیکی اموال محکومان در قوه قضاییه. 
حجت‌الاسلام ذوالنوری در مسجد امیرالمومنین قم:
ساعت ٧:۱٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٥  کلمات کلیدی: سیاسی

ناتوانی برخی مدیران مدعی، مردم را با مشکلات اقتصادی روبرو کرده است

به گزارش خبرنگار اعزامی حوزه انتخابات خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنوری عصر امروز (دوشنبه 4 اردیبهشت‌ماه) و در نشست انتخاباتی محمدباقر قالیباف کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری که در مسجد امیرالمؤمنین(ع)‌ این شهر برگزار شد، گفت: امروز در اثر ناتوانی برخی از مدیران مدعی، مردم با برخی از مشکلات اقتصادی، بیکاری و وادادگی فرهنگی در عرصه دیپلماسی روبرو هستند.

خبرگزاری فارس: ناتوانی برخی مدیران مدعی، مردم را با مشکلات اقتصادی روبرو کرده است

وی با اشاره به اینکه جبهه انقلاب از وحدت میان نیروهای انقلابی خوشحال است، اظهار داشت: مردان مردی وارد کارزار شدند که یکی از آنها مرد کارهای سخت و بزرگ آقای دکتر قالیباف است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه در شرایطی قرار داریم که با مشکلات فراوانی روبرو هستیم، گفت:‌ ادامه این مشکلات شاید با تلاش دشمنان ضربه‌ای به نظام اسلامی وارد سازد. 
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم(ص):
ساعت ٧:۱۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٥  کلمات کلیدی: سیاسی

۲۳ هزار میلیارد تومان از دولت طلب داریم/

 

تونل کندن راحت‌تر از پیگیری یک نامه است

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، عباد الله عبداللهی فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) در مراسم امضای تفاهم‌نامه آبرسانی به شهرها، روستاها، ایجاد تأسیسات فاضلاب و اصلاح شبکه توزیع آب با اشاره به اینکه مشکلات استان خوزستان زیاد است و هر سال معضل ریزگردها وجود دارد، اظهار داشت: سزوار نیست با وجود نعمت آب مردم غیرتمند این سرزمین از این نعمت بی‌بهره باشند.

خبرگزاری فارس: ۲۳ هزار میلیارد تومان از دولت طلب داریم/ تونل کندن راحت‌تر از پیگیری یک نامه است

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) با تأکید براینکه 65 پروژه در راستای این سیاست‌ها تعریف کردیم، گفت: 20 پروژه آن مربوط به آب بود و 1.3 میلیارد متر مکعب ذخایر آب راه‌اندازی شد، همچنین 65 کیلومتر تونل کار کردیم و 700 کیلومتر خط انتقال آب و گاز انجام شده است.

وی افزود: 55 پروژه به اتمام رسیده و 8 پروژه مربوط به نفت بوده است که بزرگترین پالایشگاه میعانات جهان (ستاره خلیج فارس) را قول دادیم که عملیاتی شود و از  مورخ 95.12.26 بیش از 100 میلیون لیتر بنزین و مشتقات تولید شده و 1.3 میلیارد دلار نفت و گاز سبک و سنگین به فروش رفته است و از واردات بنزین بی‌نیاز می‌شویم و حتی صادرکننده بنزین خواهیم شد.

عبداللهی با بیان اینکه در این تفاهم‌نامه قرارگاه نباید پول بیاورد، اظهار داشت: با وجود 23 هزار میلیارد تومان طلب از دولت هیچ کاری را تعطیل نکردیم، این پروژه بالای 70 درصد به تأمین کالا نیاز دارد که اگر تأمین نشود، متوقف می‌ماند. طرح جامع آب خوزستان باید در یک چارچوب تعریف شود و برای ما سهمی بالغ بر 700 تا 800 میلیارد تومان علی‌رغم صحبت‌ها در نظر گرفته شد، اما باز هم آمادگی داریم، این امر خطیر را به خاطر وضعیت خوزستان و دغدغه‌های مقام معظم رهبری انجام دهیم.

وی تأکید کرد: باید منابع مالی به صورت یک سبد مالی در نظر گرفته شود که مجموعه‌ای از اوراق مشارکت، اسناد خزانه و دیگر منابع باشد نه اینکه فقط فاینانس باشد. هر جا دغدغه وجود دارد، از صندوق توسعه ملی منابع گذاشته می‌شود و برای این طرح نیز از این طریق باید تأمین مالی شود.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) یادآور شد: اوراقی که به ما لطف می‌کنید و می‌دهید، با نرخ‌هایی از 14 تا 16.5 درصد تنزیل می‌شود.

وی افزود: سه تا چهار روز پیش تصمیم گرفتیم که ما کار آبرسانی را انجام دهیم 50 هزار تن ورق نیاز است که هزینه آن 180 میلیارد تومان می‌شود که این کار را همین الان انجام دادیم.

عبداللهی خطاب به رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: جناب آقای نوبخت بروکراسی اداری پدر ما را درآورده تونل کندن راحت‌تر از پیگیری یک نامه است، امیدوارم با پشتیبانی از طرح کار به جلو ببریم. 
فایننشال تایمز:
ساعت ٧:۱۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٥  کلمات کلیدی: بین المللی

آمریکا باید از اظهاراتی که موجب شکست حسن روحانی در انتخابات می‌شود اجتناب کند

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، روزنامه انگلیسی «فایننشال تایمز» در تحلیلی نوشت: سخنان «رکس تیلرسون»، وزیر خارجه آمریکا علیه توافق هسته‌ای با ایران، مضحک و خطرناک بود زیرا آمریکا خود تایید کرده بود که ایران به طور کامل به تعهدهایش در زمینه توقف ساخت سلاح اتمی پایبند بوده است.

خبرگزاری فارس: آمریکا باید از اظهاراتی که موجب شکست حسن روحانی در انتخابات می‌شود اجتناب کند

 به نوشته فایننشال تایمز، بیان این‌‌که آمریکا به دنبال مذاکرات مجدد است، شاید ما را با ایران بدون تعهدی در زمینه توقف ساخت سلاح اتمی دست کم در بازه زمانی 10 ساله باقی گذارد،  امری که به خوبی سبب موجب شکست «حسن روحانی» رییس جمهور کنونی این کشور در انتخابات فرارو و دولت میانه روی او در حدود یک ماه باقی مانده می‌شود.

 این روزنامه انگلیسی با زیر سئوال بردن سخنان اخیر وزیر خارجه آمریکا  نوشت: تیلرسون گفته است که ایران حامی تروریسم است. این همان ادعای مصر،اسرائیل، عربستان و دیگر کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس است در حالی‌که  خود سرکوبگرتر از ایران هستند و در قیاس با این کشور از دموکراسی کمتری برخوردارند.

فایننشال تایمز در خاتمه نوشت: اگر بخواهیم شاهد صلح در آینده خاورمیانه باشیم، باید بین سنی‌ها و شیعیان بی‌طرف مانده و بر روابط سالم بین این دو تاکید کنیم. 
عربستان یک فعال شیعه را به اعدام محکوم کرد
ساعت ۸:٠٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٤  کلمات کلیدی: بین المللی

دادگاه ویژه کیفری عربستان یک فعال شیعه را به اعدام محکوم کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه عکاظ عربستان از صدور حکم اعدام برای یک فعال شیعی این کشور خبر داد.

 بر اساس این گزارش، دادگاه ویژۀ کیفری عربستان با صدور حکمی تعزیری این فرد را به اتهام آنچه آن را «حملۀ مسلحانه به مرکز پلیس العوامیه و حمله به مناطق بازرسی در این شهر» خواند، به اعدام محکم کرد.

 دادگاه عربستان پیش‌تر حکم اولیه این شهروند سعودی را صادر کرده بود.

 مشارکت در راهپیمایی‌های ضد رژیم، حمل سلاح گرم و آموزش حمل سلاح در شهر العوامیه به قصد حمله به نیروهای امنیتی و اظهار نفرت نسبت به مقامات دولتی و نیروهای امنیتی از دیگر اتهامات این فرد به شمار می‌رود.

 این روزنامۀ سعودی به نام این فعال شیعی اشاره‌ای نکرد.

 این در حالی است که نیروهای امنیتی عربستان سه‌شنبۀ هفتۀ گذشته ناصر علی آل ابوعبدالله، از ساکنان شهر العوامیه، را به هنگام خروج از مدرسه الجش به دلایلی نامعلوم بازداشت کردند. وی یکی از معلمان قرآن و عضو انجمن قرآنی العوامیه است.

رژیم آل‌سعود هیچ‌گونه انتقاد یا اعتراضی را از سوی اقلیت شیعیان برنمی‌تابد و به‌شدت آنان را سرکوب می‌کند.

ماه گذشته نیروهای سعودی با حمله به مزارع بستگان شیخ نمر باقر النمر، روحانی فقید شیعی، در منطقۀ الرامس در شهر العوامیه، چند تن از خویشاوندان وی را کشتند.

شیخ نمر یکی از برجسته‌ترین زندانیان سیاسی عربستان محسوب می‌شد که مهر 1393 به اتهام سرپیچی از پادشاه عربستان و انتقاد از آل‌سعود به اعدام محکوم شد.

شیخ نمر مهم‌ترین رهبر اعتراض‌های مردمی این کشور بود که علناً از پادشاهی سعودی انتقاد می‌کرد و خواهان برگزاری انتخابات در عربستان بود.

پیش‌تر نیز مقامات سعودی رسیدگی حقوقی به پروندۀ یک زن فعال شیعه را به خاطر شرکت در تظاهرات در شرق این کشور که مدت مدیدی است صحنۀ اعتراض شیعیان به تبعیض است، آغاز کردند.

شیعیان عربستان عمدتاً در نواحی نفت‌خیز شرق عربستان زندگی ‌می‌کنند. از زمان آغاز اعتراضات در سال 2011 میلادی دستکم 200 مرد به خاطر شرکت در تظاهرات محکوم‌شده‌اند.

به گفتۀ فعالان در اقدامات سرکوبگرانۀ رژیم سعودی، حدود 30 تن کشته‌شده‌اند.

اعدام شیخ نمر با محکومیت گستردۀ بین‌المللی مواجه شد و خشم شیعیان جهان را برانگیخت.

شیعیان عربستان چندی پیش در اولین سالگرد آیت‌الله نمر با برگزاری اعتراضاتی اعلام کردند که راه وی را ادامه خواهند داد.


 
بیانیه مشترک احمدی نژاد و بقایی
ساعت ۸:٠٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٤  کلمات کلیدی: سیاسی

بیانیه مشترک احمدی نژاد و بقایی/

 

از هیچ فردی حمایت نکرده و نخواهیم کرد

به گزارش گروه انتخابات باشگاه خبرنگاران جوان؛ اولین بیانیه احمدی نژاد بعد از عدم احراز صلاحیت در دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری بدین شرح است؛

ملت بزرگوار و شریف ایران
سلام و درود خدا بر شما و همه موحدان و آزادی‌خواهان و عدالت طلبان
چنانچه استحضار دارید در پی درخواستهای گسترده و مکرر شما مردم عزیز، اینجانبان با احساس مسئولیت و برای صیانیت از حقوق شما و خدمت به ملت و کشور آمادگی خود را اعلام نمودیم.
اینک با همه وجود و صمیمانه و در کمال تواضع از عواطف گرم و حمایت‌های بی‌شائبه و همه جانبه تک تک شما مردان و زنان هوشمند، غیور، مؤمن و انقلابی ایران زمین که طی هفته‌های اخیر به اشکال گوناگون ابراز شد، تقدیر نموده و برای همیشه خود را مدیون بزرگواری و لطف شما می‌دانیم. ما همواره خود را خادم کوچک ملت و سرباز انقلاب می‌شماریم و این را افتخار ابدی برای خود می‌دانیم.
به صراحت اعلام می‌داریم که در انتخابات پیش‌رو از هیچ فردی حمایت نکرده و نخواهیم کرد.
از خداوند منان تعجیل در فرج امام عصر (عج) و سلامتی، توفیق و عزت آحاد ملت را در سایه عنایات آن حضرت مسئلت داریم.


 

اولین بیانیه احمدی نژاد بعد از عدم احراز صلاحیت 
عذرخواهی داعش از رژیم صهیونیستی
ساعت ٧:٥۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٤  کلمات کلیدی: بین المللی

به گزارش مشرق، «موشه یعلون» وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی در گفت‌و‌گو با شبکه 10 تلویزیون این رژیم اذعان کرد که داعش یک بار در «جولان» در جنوب سوریه، اشتباهی به سوی نیروهای اسرائیلی شلیک کرده و معذرت‌خواهی کرده است و این ایران است که دائما اسرائیل را هدف قرار می‌دهد.


به نوشته پایگاه خبری شبکه المیادین، «موشه یعلون» گفت: ایران است که دائما حملات علیه اسرائیل را انجام می‌دهد و بیشترین موارد شلیک از مناطقی است که ارتش سوریه در آن‌جا حضور دارد و فقط یک بار داعش اخیرا اشتباها شلیک کرده و فورا معذرت‌خواهی کرده است.

تروریست‌های داعش پیش از این در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرده بودند که «مأمور جنگ با اسرائیل نیستیم» و در توجیه آن گفته‌اند که «قدس آزاد نخواهد شد تا زمانی که ما از شر این بت‌ها و خاندان‌ها که کنترل سرنوشت جهان اسلام را به دست گرفته‌اند رها شویم».

ارتش رژیم صهیونستی جمعه گذشته از اصابت سه خمپاره از خاک سوریه به داخل اراضی اشغالی که از جولان شلیک شده بود خبر داد اما تلفاتی در پی نداشت.

ارتش اسرائیل امروز (یکشنبه) پادگان «نبع الفوار» ارتش سوریه را در شمال غرب ریف قنیطره هدف قرار داد که در پی آن سه سرباز سوری کشته و دو نفر دیگر زخمی شدند.
منبع: فارس

 
فتح خطرناک‌ترین دژ تکفیری‌ها در «القابون» سوریه
ساعت ٧:٥۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٤  کلمات کلیدی: بین المللی

 به گزارش مشرق، نیروهای ارتش سوریه توانستند خیابان استراتژیک «الحافظ»‌ در محله القابون در شرق پایتخت را از اشغال تروریست‌های تکفیری آزاد کنند.

خیابان الحافظ از مهمترین و خطرناک‌ترین دژهای گروه‌های تروریستی در محله القابون به شمار می‌رود و با آزادسازی آن، مواضع تروریست‌ها در «حرستا و محله تشرین» در تیررس ارتش سوریه قرار گرفت.

عملیات ارتش سوریه در این محله القابون به هلاکت شماری از تروریست‌های مرتبط با جبهه النصره منجر شده است.

نیروهای ارتش طی روزهای اخیر هم مساجد الرضوان و الحسین در محله القابون و تمام نقاط اطراف آن را از لوث تروریست‌ها پاکسازی کردند، ۳۴ سرباز ربوده‌شده ارتش هم که تروریست‌ها از آنها در حفر تونل استفاده می‌کردند، در عملیات ارتش سوریه آزاد شدند.

از شمال سوریه هم خبر می‌رسد که نیروهای ارتش علاوه بر آزادسازی شهر مهم «حلفایا»‌در حومه شمالی حماه، مناطق «سنسحر،  زور الحیصة، بطیش، الترابیع» و تپه‌های «زلین و بطیش» و ایست الترابیع و زور ابوزید را آزاد کردند.

یک منبع میدانی در حلب گفت تمام نقاط جنوب و شرق حلفایا تحت سیطره ارتش سوریه قرار گرفته است و برای آزادسازی شهرک‌های جدید، مواضع تروریست‌ها در محورهای الزلاقیات و زورالمحروقه را زیر آتش سنگین خود قرار داده است.

این منبع خاطرنشان کرد نیروهای ارتش سوریه در جریان نبردهای خود در حومه حماه شمار زیادی از تروریست‌های تکفیری را به هلاکت رساندند و ۳۸ خودرو و سه انبار مهمات و سه دستگاه تانک آنها را منهدم کردند و مقادیر زیادی انواع مهمات را به غنیمت گرفتند.

شهر حلفایا که صبح امروز در حومه حماه آزاد شد، حدود ۲۰ کیلومتر از مرکز شهر حماه و فرودگاه نظامی آن فاصله دارد و دژ اصلی جبهه تروریستی النصره به شمار می‌رفت، نیروهای ارتش توانستند با هلاکت شمار زیادی از تروریست‌ها و فراری دادن بقیه آنها این شهر مهم را آزاد کنند.

ارتش سوریه طی ساعات اخیر مناطق متعددی را در حومه شمالی حماه از جمله چند تپه مهم در عملیاتی که از چند هفته پیش آغاز شده، آزاد کرده بود.

خبر دیگر اینکه در پی شکست‌های پیاپی گروه‌های تروریستی در حومه حماه، موجی از سرخوردگی و آشفتگی در صفوف این گروه‌ها به وجود آمده است و آنها یکدیگر را به خیانت متهم می‌کنند تا جایی که یک سرکرده سابق باند تروریستی تحریرالشام از محمد الجولانی فرمانده جبهه النصره خواسته است به‌سبب شکست‌های پیاپی و عقب‌نشینی‌های تاکتیکی، به‌شیوه شرعی خودکشی کند.

منبع: تسنیم

 
شلیک موشک زلزال ۲ ارتش یمن به مواضع نظامیان سعودی
ساعت ٧:٥٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٤  کلمات کلیدی: بین المللی

به گزارش مشرق به نقل از المیادین، یک منبع نظامی گفت که ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، حمله مزدوران عبدربه منصور هادی رئیس‌جمهور فراری و مستعفی این کشور به سمت پادگان خالد بن الولید در بخش مَوزَع در جنوب غرب استان تعز را دفع کردند که در پی این حمله ده‌ها تن از مزدوران کشته و یا زخمی شده و 4 خودروی نظامی آن‌ها نیز منهدم شد.

وی افزود که مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی و منصور هادی از چند روز قبل برای تصرف پادگان خالد بن الولید و قطع جاده‌ای که دو استان الحدیده و تعز را به هم مرتبط می‌کند، چندین حمله گسترده انجام داده‌اند، اما تمام تلاش‌های آن‌ها تاکنون به فضل دفاع نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی، ناکام مانده است.

همزمان با این تحول، ارتش و کمیته‌های مردمی یمن مواضع مزدوران منصور هادی در منطقه راهبردی کهبوب واقع بین دو استان تعز و لحج را هدف حملات موشکی خود قرار دادند. این در حالی است که درگیری‌های شدید بین نیروهای ارتش یمن و مزدوران منصور هادی در اطراف پادگان التشریفات و محله الدعوة در شرق شهر تعز از سرگرفته شد و در پی این درگیری‌ها شماری از نیروهای دو طرف کشته و یا زخمی شدند.

در پی دفع دو حمله همزمان مزدوران منصور هادی به سمت کوه الاحمر در شمال شرق بخش المُُتون در شمال استان الجوف، شماری از آن‌ها به هلاکت رسیده و یا زخمی شدند.

از سوی دیگر سه تن از مزدوران منصور هادی به ضرب گلوله تک‌تیراندازان ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در تپه المطار در بخش صِراوح در غرب استان مارب در شمال شرق این کشور از پای در آمدند. تکتیراندازان ارتش یمن همچنین دو نظامی سعودی را در پایگاه الفریضه در جیزان از پای در آوردند. 

همزمان با این تحول، جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی منطقه مرزی الخوبه در جیزان را بمباران کردند.

وزارت دفاع یمن از کشته و زخمی شدن شماری از نظامیان سعودی در پی حمله توپخانه‌ای نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی این کشور به مواضع آن‌ها در پایگاه مَلحَمه در جیزان خبر داد.

یگان موشکی و توپخانه‌ای ارتش یمن همچنین مواضع نظامیان سعودی در پایگاه‌های الجربه، عرابه، الثویله در عسیر را در هم کوبید.

نیروهای یمنی همچنین با موشک‌های کاتیوشا و گلوله‌های توپ پایگاه السدیس، پادگان الاسناد  و مواضع نظامیان سعودی در رشته‌کوه‌های واقع در پشت پایگاه الطلعه در جیزان را هدف قرار دادند.

پایگاه العُش، السُُدیس، و مراکز تجمع نظامیان سعودی در پایگاه الحُُمر، و مدرسه الزّور در نجران نیز هدف حملات موشکی و توپخانه‌ای نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن قرار گرفت.

رسانه‌های یمنی از شلیک یک فروند موشک زلزال 2 به سمت مراکز تجمع ارتش سعودی در گذرگاه علب در عسیر خبر دادند.

عربستان سعودی ضمن ائتلاف با برخی کشورهای عربی منطقه از ششم فروردین 94 حملات گسترده علیه یمن را کلید زد تا از این طریق بتواند «عبدربه منصور هادی» رئیس‌جمهوری مستعفی و فراری یمن را به قدرت بازگرداند که در پی این تجاوز، هزاران شهروند بیگناه یمنی جان خود را از دست داده و میلیون‌ها تن نیز آواره شدند.

منبع: فارس

 
تسلط ارتش سوریه بر ۸ شهرک و روستا در شمال حماه
ساعت ٧:٤۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٤  کلمات کلیدی: بین المللی

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، ادامه عملیات ارتش سوریه در شمال استان حماة، به آزادی شهرک ها و روستاهای مهم در شمال این استان منجر شد.

نیروهای ارتش سوریه پس از درگیری های چند روزه با تروریست ها در ریف شمالی استان حماه موفق شدند کنترل شهرک ها و روستاهایی مانند « حلفایا، زلین، الویبدة، بطیش، زور الناصریة، زور أبو زید، تل الناصریة وتل المنطار» را از دست تروریست ها خارج کنند.

یک منبع میدانی در ریف حماه گزارش داد که «علی احمد العبود» ملقب به «ابو عبدو کماشه» فرمانده گروهک «فصیل اجناد الشام»، در تبادل آتش با نیروهای ارتش سوریه در شمال حماه کشته شد.


 
میرزاده برکنار شد
ساعت ٧:٤٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٤  کلمات کلیدی: دانشگاه

میرزاده برکنار شد/

 

نوریان سرپرست موقت دانشگاه آزاد

ه گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، علی اکبر ولایتی رئیس هیئت موسس و هیئت امنای دانشگاه آزاد طی جلسه‌ای محرمانه حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد را برکنار کرد.

بر اساس گزارش، میرزاده از سال 92 ریاست دانشگاه آزاد را برعهده داشت.

علی‌محمد نوریان به عنوان سرپرست موقت دانشگاه آزاد منصوب شد.

در متن حکم علی اکبر ولایتی رئیس هیئت موسس و امنای دانشگاه آزاد خطاب به علی‌محمد نوریان سرپرست موقت این دانشگاه آمده است: با عنایت به مصوبه جلسه فوق‌العاده هیئت امنا سوم اردیبهشت 96، حضرتعالی به عنوان سرپرست موقت دانشگاه آزاد اسلامی منصوب می‌شوید. تا انشاءالله بر اساس مصالح عالیه جمهوری اسلامی ایران و اجرای رهنمودهای مقام معظم رهبری(حفظه‌الله تعالی) در جهت اعتلای علم و فرهنگ این مرز و بوم و ساماندهی امور این دانشگاه نهایت کوشش را مبذول فرمایید. 
زمان‌بندی مناظره‌های زنده انتخاباتی + جزئیات
ساعت ٧:٤٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٤  کلمات کلیدی: اخبارانتخابات

به گزارش خبرنگار حوزه انتخابات خبرگزاری فارس، رسانه ملی طبق مصوبه کمیسیون تبلیغات انتخابات، برنامه‌های ویژه‌ای را برای 6 کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری تدارک دیده است.

مهم‌ترین بخش برنامه‌های صداوسیما برای کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری به مناظره‌های زنده اختصاص دارد که زمان دقیق پخش آنها از شبکه‌‌های مختلف سیما اعلام شده است.

زمان دقیق پخش مناظره‌های زنده کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری به شرح زیر است: 

** جمعه 8 اردیبهشت با موضوع اجتماعی - اقتصادی

** جمعه 15 اردیبهشت با موضوع سیاسی

** جمعه 22 اردیبهشت با موضوع اقتصادی - اجتماعی

به گزارش فارس، مناظره‌های زنده کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری در زمان‌های مقرر ساعت 16 از شبکه اول سیما به روی آنتن می‌رود.


 
نقوی در گفت‌وگو با فارس خبر داد
ساعت ٧:٤٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٤  کلمات کلیدی: سیاسی

مخالفت کمیسیون امنیت با درخواست دولت برای

 

عدم نظارت بر سفرهای خارجی مسئولان وزارت خارجه

سیدحسین نقوی نماینده مردم ورامین و سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلتمی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس به ارائه گزارشی از نشست عصر امروز کمیسیون متبوعش پرداخت و اظهار داشت: این جلسه با ارائه گزارش بروجردی رئیس کمیسیون از سفر به قم و ملاقات با علما و مراجع عالیقدر قم شروع شد، وی از اقدامات فرهنگی دفتر حضرت آیت‌الله سیستانی در قم توضیحاتی ارائه کرد.

وی افزود: بروجردی همچنین از دیدار با حضرت آیت‌الله عراقی و اقدامات و فعالیت‌های ملی فرهنگی مرکز ایشان توضیحاتی داد و بیان شد که اینگونه اقدامات در جهت مقابله با آموزه‌های افراطی و خشونت‌گرایانه‌ای که معمولاً از خارج از کشور هم مدیریت می‌شود، ضرورت دارد چرا که این مدارس که از سوی سعودی‌ها هدایت می‌شوند، معمولاً پرورش‌دهنده تروریست‌ها هستند.

وی ادامه داد: بروجردی از صدور ویزا در فرودگاه حضرت امام (ره) به خارجیانی که به کشور وارد می‌شوند، انتقاد کرد و گفت که برخی رخدادها بر خلاف شئون جمهوری اسلامی است.

نقوی همچنین گفت: مصوبات هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت، به ویژه مصوبه بررسی بحث پیرامون اقتصادی مقاومتی، تولید، اشتغال با سه محور بررسی امنیت اقتصادی، بررسی سطح مناسبات اقتصادی از طریق سفارتخانه‌ها و سفرا و بررسی موضوع قاچاق کالا مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت.

وی اضافه کرد: موضوع دیگر مطرح شده در این جلسه، برنامه سفر اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی کشور پاکستان به تهران بود که 9 نفر اعضای این کمیسیون از پارلمان پاکستان از تاریخ 16 الی 20 اردیبهشت میهمان کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی خواهند بود، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی پاکستان همراه با کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از منطقه چابهار و منطقه مشترک گوادر بازدید خواهند داشت.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تأکید کرد: همچنین سفر اعضای کمیسیون امنیت ملی به سیستان و بلوچستان و بازدید از مرزهای جنوب شرق و شرقی در روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه همین هفته یعنی 6 و 7 اردیبهشت‌ماه انجام خواهد شد، مطرح و بررسی شد.

وی اظهار داشت: در ادامه جلسه، لایحه اصلاح قانون نظارت بر مسافرت‌های خارجی کارکنان دولت با حضور قشقاوی معاون وزیر امور خارجه مطرح شد.

نقوی یادآور شد: دولت در این لایحه درخواست کرده یک تبصره به عنوان تبصره 4 به ماده 3 قانون نظارت بر مسافرت‌های خارجی کارکنان دولت مصوب 20/6/1373 به این ترتیب اضافه شود که «مأموریت وزارت امور خارجه به منظور انجام وظایف اداری در نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور، حضور در اجلاس‌ها و مجامع بین‌المللی یا همراهی هیأت‌های رسمی، از شمول این قانون مستثنی است».

وی اظهار داشت: لایحه مذکور در جلسه مورخ 26/10/1395 در هیأت وزیران تصویب و با امضای رئیس‌جمهور به مجلس ارائه شد و به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به عنوان کمیسیون اصلی ارجاع شده است؛ پس از طرح موضوع، نمایندگان مخالف و موافق کلیات لایحه صحبت کردند و کمیسیون لایحه مذکور را با اکثریت آراء رد کرد و به تصویب نرساند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان با بیان اینکه نحوه حضور و غیاب مصوبه هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی در این جلسه مطرح شد و مورد تأیید قرار گرفت، خاطرنشان کرد: همچنین پیشنهاد انتخاب دکتر شیبانی وزارت امور خارجه به عنوان مشاور کمیسیون که مصوبه هیأت رئیسه کمیسیون بود نیز مطرح شد و به تصویب کمیسیون رسید، در پایان این جلسه هم، آقای صفاری گزارش سفر وزیر خارجه به گرجستان، قرقیزستان و ترکمنستان را به اعضای کمیسیون امنیت ملی ارائه کرد. 
رئیسی در دیدار نمایندگان مجلس:
ساعت ٧:٤٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٤  کلمات کلیدی: اخبارانتخابات

کشور بدون برنامه بدون ناخدا است/

 

 

هیچ وقت از اعتماد به جوانان ضرر نکرده‌ام/

 

تا نظام بانکی اصلاح نشود امکان رشد اقتصادی وجود ندارد

به گزارش خبرنگار حوزه انتخابات خبرگزاری فارس حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در دیدار نمایندگان مجلس در محل کمیسیون تلفیق با ارائه پیشینه‌ای از سوابق و فعالیت‌های خود گفت: بنده در سال 1339 در مشهد و در محله مغان به دنیا آمدم. در کودکی طعم فقر، یتیمی و کار را کشیده‌ام و در دوران نوجوانی در شهر قم وارد طلبگی شدم.  در دهه 60 نیز به دلیل آشنایی با شهید مظلوم بهشتی وارد عرصه قضایی شدم.

وی افزود: در دهه 60 توفیق احقاق حقوق مردم، برخورد با مفاسد اجتماعی، مقابله با اخلال‌گران عرصه عمومی و کوتاه کردن سایه تروریست‌های جنایتکار از سر مردم را داشتم.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با تأکید بر اینکه در دهه 70 توفیق حضور در سازمان بازرسی کل کشور را داشتم اظهار داشت: در دوران مسئولیتم در سازمان بازرسی تقریباً با همه سازمان‌ها و دستگاه‌ها از نزدیک آشنا شدم. در دهه 80 و 90 نیز دو دوره معاونت اول قوه قضاییه را به عهده داشتم که در همکاری قوا و دستگاه‌های تصمیم گیر نقش مهمی داشت.

رئیسی بابیان اینکه در یک سال اخیر توفیق خدمت در آستان قدس رضوی را داشته‌ام، افزود: در تمام این‌یک سال تمام هم‌وغم بنده اجرای منشور هفتگانه رهبر انقلاب در قالب حکم انتساب بنده بود که با تمام وجود تلاش کردم آن را اجرایی کنم. توجه به محرومین، مستضعفان و مسائل فرهنگی سه محور اساسی فعالیت من بود.

وی با اشاره به حضور در عرصه انتخابات ریاست‌جمهور، گفت: بنده از ابتدا برای حضور در عرصه انتخابات آمادگی نداشتم اما با مسائلی که پیش آمد و دعوت گسترده علما،‌ نخبگان،‌ دانشجویان و سایر اقشار حجت را بر خود تمام یافتم و در این عرصه حضور یافتم.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به مشکلات موجود در کشور گفت: بنده با توجه به مراجعاتی که در آستان قدس رضوی از ناحیه مردم مشهد و سایر شهرها داشتم، مشکلات مردم را احساس کردم، محرومین، مستضعفین و سایر اقشار مراجعه می‌کردند و بیشترین حجم مطالبات آن‌ها درخواست کار و دغدغه بیکاری بود.

رئیسی خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم به‌صورت واقعی با مشکلات اقتصادی برخورد کنیم ریشه این مشکلات نارسایی ساختارها است. بعضی مشکلات کشور را درتهدید بیرونی و تحریم‌ها،‌بعضی در ساختارها و قوانین و بعضی در ضعف مدیریت اقتصادی می‌بینند که بنده طرفدار نظریه سوم هستم و فکر می‌کنم اگر ضعف مدیریت اقتصادی نباشد ساختارها اصلاح خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه تحریم و تهدید با مدیریت قوی به فرصت تبدیل خواهد شد، گفت: بنده با توجه به دو دهه مدیریت کلان در کشور و شناخت ساختارها معتقدم که رفع مشکلات قابل تحقق است.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به دوران مسئولیت خود در سازمان بازرسی کل کشور اظهار داشت: بعد از پیام مقام معظم رهبری برای مبارزه با فساد در سال 1380 بنده سه نمایشگاه برای رصد فعالیت‌ دستگاه‌های اجرایی و اصلاح ساختارها برگزار کردم. کار ما بررسی دقیق و جامع همه فعالیت‌های دولت برای تمام مدیران عالی، میانی و کارشناسان ارشد کشوری بود. حتی کارشناسان به ما می‌گفتند مگر شما فلان وزارت خانه تخصصی هستید که این‌قدر دقیق و کارشناسی به مسائل نظارت می‌کنید؛ ما به آن‌ها می‌گفتیم با نگاه خودمان مدیران را زیر ذره‌بین گذاشته‌ایم.

رئیسی، ‌افزود: در این نمایشگاه‌ها تمامی آسیب‌های موجود در حوزه‌های اقتصادی،‌اجتماعی و فرهنگی را شناسایی کردیم و به اطلاع مدیران رساندیم. 5 هزار نفر از مدیران دستگاه‌ها از این نمایشگاه بازدید کردند و شاهد نگاه منصفانه و آسیب شناسانه و راهکارهای ما برای حل مشکلات بودند.

وی بابیان اینکه تأکید بنده به‌جای آسیب‌شناسی بر آسیب زدایی است،‌اظهار داشت: بنده همواره غصه‌ام این بوده چرا آسیب زدایی در حاشیه قرار می‌گیرد. آسیب‌شناسی یک بعد قضیه است اما آسیب زدایی اصل است. امروز بیکاری دغدغه رهبر معظم انقلاب و نمایندگان مجلس است و به نظرم می‌توان بیکاری را در چارچوب برنامه‌های کشور رفع کرد.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به عدم ارائه برنامه ششم توسعه به مجلس‌، گفت: برای اولین بار دولت برنامه را به مجلس ارائه نکرد و شما نمایندگان برنامه ششم را به‌صورت طرح ارائه کردید. البته شما چاره‌ای نداشتید و کشور نباید بدون برنامه می‌ماند. چراکه کشور بدون برنامه بدون ناخدا است و لذا کار مجلس دراین‌باره قابل‌تقدیر است.

رئیسی تأکید کرد: شما در برنامه ششم بر رسیدن نرخ بیکاری به 8 درصد تأکید کرده‌اید بنده فکر می‌کنم با در نظر گرفتن ذخایر و منابع و نیروی انسانی کشور این موضوع نه‌تنها به‌عنوان شعار بلکه یک واقعیت قابل تحقق است.

وی ادامه داد: نرخ بیکاری 8.6 کاملاً قابل تحقق است چراکه ظرفیت نیروی انسانی کشور کاملاً عظیم است و می‌توان گام‌های بلندتری در جهت ایجاد شغل،‌ رفع بیکاری و فقرزدایی برداشت. باید به توانایی درون کشور و مردم اعتماد کنیم.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: امروز در حوزه‌های هوافضا، نانوفنّاوری و فناوری پیشرفت‌های فراوانی رخ‌داده و دانشمندان این حوزه گره‌های کشور را باز کردند. به نظرم راه اینکه وضعیت کشور را تغییر دهیم این است که به مردم و جوانان اعتماد کنیم و از نگاه‌های حزبی و سلیقه‌ای بیرون بیاییم و به همه ظرفیت‌ها و افراد دلسوز کشور اطمینان کنیم.

رئیسی بابیان اینکه در مدت حضور در آستان قدس رضوی رویکرد فعالیت‌ها را تغییر دادیم، گفت: ما با اتوبوسی از مدیران به آنجا نرفتیم بلکه رویکردها در حوزه اقتصادی و فرهنگی را تغییر دادیم یعنی کارمندان حس تغییر گرفتند و احساس کردند که رویکردها عوض‌شده است. آن‌ها وقتی این تغییر رویکرد را احساس کردند روند فعالیت‌ها را سرعت بخشیدند. لذا فکر می‌کنند به دلیل همین پشتوانه و تجربه تغییر در وضعیت کشور کاملاً امکان‌پذیر است.

وی با تأکید بر اینکه اصلاح در نظام اقتصادی کشور دغدغه بسیار جدی است،‌ افزود: تا نظام بانکی اصلاح نشود امکان رشد اقتصادی وجود ندارد مثلاً نمایندگان در برنامه ششم یا سایر برنامه‌ها بر کاهش تصدی‌‌گری و افزایش نقش نظارتی و حمایتی دولت تأکید کردند باید این موارد به‌صورت جدی در دستور قرار بگیرد.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با تأکید بر اینکه امروز وضعیت آسیب‌های اجتماعی،‌اقتصاد و فساد اداری مناسب نیست، اظهار داشت: اینکه هر دولتی بگوید دولت قبلی ایراد داشته برای مردم قابل‌قبول نیست. اینکه بتوانیم ساختار فسادزایی را اصلاح کنیم اعتماد آور است یا اینکه مفسدی را شناسایی و تحویل دستگاه قضایی دهیم ما فکر می‌کنیم در گام اول باید تغییری در مدیریت اجرایی کشور و در گام‌های بعدی تحقق کامل قانون اتفاق بیفتد.

رئیسی ادامه داد: مثلاً گاهی درباره حقوق زنان بحث‌هایی را مطرح می‌کند درحالی‌که ما معتقدیم بالاتر از حقوق زنان بحث کرامت زن مطرح است یعنی قانون‌هایی نوشته می‌شود اما اجرایی نمی‌شود. سخن مهم در اصل در عرصه اجرا است.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با تأکید بر اینکه میزان زیاد تولید پرونده‌های قضایی و فساد در کشور مناسب نیست، گفت: اگر دستگاه‌های اجرایی بسترهای فساد را از بین ببرند و آن را اصلاح کنند شاهد تولید کمتر پرونده‌های قضایی خواهیم بود. رمز کاهش پرونده‌های کیفری و حقوقی اصلاح ساختارها در دستور اجرایی است.

وی درباره نگاهش نسبت به سازمان برنامه‌وبودجه کشور گفت: سازمان برنامه‌وبودجه قوه عاقله‌ای است که برنامه‌ریزی‌های کشور در آن انجام می‌شود و لذا بنده قطعاً این سازمان را تقویت خواهم کرد. بنده معتقدم ضمن نگاه انقلابی و مدیریت جهادی می‌توان نگاه علمی به مسائل داشت امروز به سه امر جدیت علمی، عزم عملی و نگاه به آینده نیازمندیم.

رئیسی همچنین درباره عدم تشکیل شوراهای عالی کشور، گفت: شوراهای عالی منبعث از قانون حتماً باید تقویت شوند مثلاً ستاد مبارزه با مواد مخدر که رئیس آن رئیس‌جمهور است چند جلسه در سال تشکیل می‌شود؟ بحث بنده این دولت و آن دولت نیست. اگر شوراهای عالی که باید با حضور رئیس‌جمهور تشکیل شود، تشکیل می‌شد شاهد این‌همه مشکلات نبودیم. رئیس‌جمهور مسئولیت خود در شوراهای عالی را به وزرا تفویض می‌کند که این مناسب نیست.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری همچنین خاطرنشان کرد: هیچ فرد منصفی از وضعیت فعلی راضی نیست ما به‌عنوان دلسوزان و دغدغه‌مندان وضع فعلی را مطلوب و قابل‌تحمل نمی‌دانیم و فکر می‌کنیم باید دولتی در تراز دولت اسلامی به‌دوراز همه سلایق تشکیل شود.

وی ادامه داد: بنده از همه ظرفیت‌های کشور اعم از اصولگرا و اصلاح‌طلب که در خط امام باشند استفاده خواهم کرد و می‌توانم کاندیدایشان باشم شرط اصلی خط امامی بودن است. پیشینه من نشان می‌دهد نگاه گروهی و جناحی نداشتم و باید یک‌بار برای همیشه در کشور مسائل را فارغ از نگاه گروهی، جناحی و حزبی ببینیم. در مجموعه ستادهای بنده نیز همه سلیقه‌های سیاسی وجود دارد و هر سلیقه سیاسی درون نظام که قصد حمایت از بنده را دارد  می‌تواند اقدام کند و راه بسته نیست.

رئیسی در رابطه با برنامه‌اش برای رونق تولید و اشتغال در کشور گفت: برنامه‌ریزی ما برای تولید و اشتغال این است که 25 درصد واحدهای تعطیل‌شده در هرسال به مدار تولید بازگردند یعنی واحدهای تولیدی بتوانند از همه ظرفیت‌ها استفاده کنند.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری همچنین درباره تعطیلی طرح مسکن مهر گفت: مسکن مولد اشغال در کشور بود و متأسفانه در همین زمینه طرح مسکن مهر تعطیل شد اگر اشکالاتی به این طرح داشتند باید آن اشکالات را برطرف می‌کردند نه اینکه کلاً آن را تعطیل کنند. من نمی‌گویم اشکالی وجود نداشته است خودم هم به اشکالاتی برخورده‌ام اما نباید طرح به‌صورت کامل تعطیل می‌شد ما علاوه بر برنامه‌های کلان برنامه‌های خاصی هم برای هم اقلیمی داریم.

وی با اشاره به جایگاه زنان در دولت کار و کرامت، گفت: اعتقاد و باور بنده این است که حقوق زنان کسب جایگاه آنان است و کرامت زنان سقف است. بنده بعدازاینکه به آستان قدس رفتم مرکز امور زنان را تشکیل داده و برای اولین بار خانم‌هایی را در  هیئت‌امنای آستان قدس عضو کردم. زندگی شخصی بنده نیز نشان می‌دهد که از 30 سال قبل همسر و فرزندانم در عرصه تحصیل و امور اجتماعی فعال بودند و من زمینه رشد آن‌ها را برای حضور در عرصه اجتماعی فراهم کردم.

رئیسی تأکید کرد: با توجه به امکانات و نیروی انسانی کشور فقرزدایی از چهره زیبای کشور کاملاً قابل انجام است. مهم رویکرد یک مدیر است و مدیر در شکل‌دهی به دولت‌ها نقش زیادی دارد.

وی درباره جایگاه مجلس شورای اسلامی گفت: اعتقاد و باورم این است که دولت باید مورد اعتماد و مورد نظارت مجلس باشد و نظارت‌پذیری نه در حرف بلکه در سلوک بنده بوده است. بنده در قوه قضاییه به‌عنوان یک چهره مبارزه با فساد، ناهنجاری و بی‌نظمی شناخته می‌شدم.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: بحث این نیست که یک روحانی بیاید و یک روحانی دیگر برود رویکرد بنده به اداره کشور نگاه به بیرون نیست ما با بیرون تعامل می‌کنیم اما راه‌حل مشکلات اقتصادی نگاه به بیرون نیست. نباید حتی آب خوردن مردم را درگرو نگاه دیگران دانست.

رئیسی با تأکید بر اینکه داوطلب ریاست جمهوری حداقل باید یک‌بار قانون اساسی را خوانده باشد گفت: دولت در جایگاه قانون‌گذاری نیست البته می‌تواند لوایحی به مجلس ارائه دهد اما مجلس جایگاه قانون‌گذاری دارد و دولت باید در عرصه اجرا پیشتاز باشد.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به سؤال یکی از نمایندگان درباره تدریس زبان آذری در مدارس گفت: جایگاه عزیزان آذری بر کسی پوشیده نیست و بنده مکلف به اجرای قانون در دولتم خواهم بود.

وی درباره ستادهای انتخاباتی‌اش نیز اظهار داشت: بنده به همه‌کسانی که دل درگرو انقلاب و نظام‌دارند احساس نزدیکی می‌کنم هیچ‌کسی حق ندارد به نام بنده کاندیدایی را تخریب کند این خلاف شرع و قانون است و فضای انتخابات را ناسالم می‌کند.

رئیسی درباره جایگاه اقوام و مذاهب در دولت کار و کرامت گفت: سیستانی و بلوچ هزار سال در کنار هم زندگی کردند اگر فتنه فتنه‌گران نباشند و به اسم شیعه یا سنی از قانون و شرع تجاوز نکنند اقوام مشکلی باهم ندارند کسی که به راهبرد اساسی وحدت ملی توجه نمی‌کند نه سنی است نه شیعه ما به‌هیچ‌عنوان اقوام را شهروندان درجه 2 نمی‌دانیم و همه شهروندان از حقوق مساوی برخوردارند.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به دیدگاهش درباره جوانان گفت: بنده در هرجایی بوده‌ام به جوانان اعتماد کردم و از آن ضرر هم نکردم ما نمی‌توانیم به پیشکسوتان بی‌توجه باشیم اما استفاده از جوانان در پیشرفت کشور بسیار مؤثر خواهد بود.

وی درباره بحث‌هایی که در فضای مجازی نسبت به او انجام می‌شود، گفت: حرف‌های بسیاری درباره بنده می‌زنند و من می‌خوانم شایعات و حرف‌ها مطلقاً در من سستی ایجاد نمی‌کند چراکه حضورم همراه بااحساس وظیفه بوده است، تمام تلاشم را خواهم کرد تا معرفی از خود داشته باشم دست زدن به برخی کارها برای رأی جمع‌کردن را قبول ندارم و فکر می‌کنم که باید بر اساس یک چارچوب حرکت کنم. 
نتایج نهایی تأیید صلاحیت‌ها مورد قبول همه اعضای شورای نگهبان بوده است
ساعت ٧:٤۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٤  کلمات کلیدی: اخبارانتخابات

به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری فارس، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در کانال تلگرامی خود در مطلبی با عنوان «شایعات موخر» نوشت:

شایعه، شایعه است، چه قبل از اعلام و یا اقدام و چه متعاقب آن. اگر چه نوع آن متفاوت است، لیکن هدف آن خیلی فرق نمی‌کند.

مثلاً در قبل از اعلام اسامی داوطلبین به طور رسمی، اسامی فرضی گمانه‌زنی می‌شد و الان و پس از اعلام اسامی، پیرامون اینکه فلانی چند رای آورده و یا اعضا هر کدام به چه کسی رای داده‌اند، شایعه ساخته می‌شود.

آنچه برای شورای نگهبان، رسمی و قطعی است، اینکه نتایج اعلام شده به امضای تمام اعضای این شورا رسیده است، یعنی نتایج نهایی مورد قبول همه اعضا بوده و این قابل تردید نیست، پس لطفاً کسی زحمت به خود ندهد و تلاش برای رای‌خوانی افراد نکند که نه تنها به نتیجه‌ای نمی‌رسد، بلکه هیچ فایده‌ای نیز بر آن مترتب نخواهد بود.


 
مناظره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری "پخش زنده" می‌شود
ساعت ۸:٤٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۳  کلمات کلیدی: اخبارانتخابات

به گزارش خبرنگار حوزه انتخابات خبرگزاری فارس کمیسیون تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری در جلسه عصر امروز خود با اکثریت آرا با پخش زنده مناظره نامزدها موافقت کرد.

گفتنی است، کمیسیون تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری در جلسه روز پنجشنبه خود با پخش زنده مناظره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری مخالفت کرده بود که این تصمیم مخالفت هر 6 نامزد و چهره‌های سیاسی و عموم مردم را در پی داشت.


 
ذاکری در جمع خبرنگاران:
ساعت ٦:۳٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۳  کلمات کلیدی: اخبارانتخابات

موافق پخش زنده مناظره‌ نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری هستیم/

 

جزئیات برنامه تبلیغات نامزدهای ریاست جمهوری در صدا و سیما تشریح شد

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، مهدی ذاکری نماینده محمدباقر قالیباف نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری پس از جلسه کمیسیون نظارت تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری که عصر امروز در صدا و سیما برگزار شد در جمع خبرنگاران اظهارداشت: جلسه خوبی بود و ستاد نظارت بر تبلیغات نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری شرایط قانونی را توضیح داده و تبیین کردند و سپس دوستان صدا و سیما نیز جزئیات برنامه تبلیغات نامزدها در تمام شبکه‌های رادیو، تلویزیون و فضای مجازی که دارند را به تفسیر تشریح کردند.

خبرگزاری فارس: موافق پخش زنده مناظره‌ نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری هستیم/ جزئیات برنامه تبلیغات نامزدهای ریاست جمهوری در صدا و سیما تشریح شد

وی در ادامه افزود: نمایندگان نامزدها نیز نظرات و پیشنهاداتی که داشتند را مطرح کردند و برخی از آنها تصویب شد و مورد تائید کمیسیون نظارت تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری قرار گرفت و برخی دیگر قرار شد در جلسه امشب مورد بررسی قرار بگیرد که عمدتاً تأکید بر زنده بودن مناظره‌های تلویزیونی بود که همه تأکید داشتیم آن شادابی و طراوت زنده بودن مناظرات تلویزیونی حفظ شود.

نماینده قالیباف در کمیسیون نظارت تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری تأکید کرد: همین دوستان امشب جلسه‌ای دارند و قرار شد مطالبی که در جلسه ظهر امروز گفته شد را در جلسه امشب ستاد بررسی کنند و اعلام کردند نتایج آن را فردا اعلام خواهیم کرد، ما موافق پخش زنده مناظره‌های انتخابات ریاست جمهوری هستیم. 
پخش زنده مراسم قرعه‌کشی برنامه‌های تبلیغاتی کاندیداها از ۳ شبکه
ساعت ٦:۳٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۳  کلمات کلیدی: اخبارانتخابات

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری فارس، مراسم قرعه کشی جدول پخش برنامه های تبلیغات قانونی 6 نامزد ریاست جمهوری فردا شب ساعت 22 در محل سازمان صداوسیما برگزار می شود.

خبرگزاری فارس: پخش زنده مراسم قرعه‌کشی برنامه‌های تبلیغاتی کاندیداها از ۳ شبکه

بنا بر این گزارش، این مراسم به طور هم زمان از شبکه‌‌های یک، خبر و رادیو ایران به صورت زنده پخش می‌شود.


 
تایید صلاحیت 232 هزار و 392 نامزد انتخابات شوراها در کشور
ساعت ٦:۳۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۳  کلمات کلیدی: اخبارانتخابات

تایید صلاحیت 232 هزار و 392 نامزد انتخابات شوراها در کشور/

 

رد صلاحیت 9 هزار و 982 داوطلب

به گزارش خبرنگار حوزه انتخابات خبرگزاری فارس، محمد محمودی شاه نشین رئیس هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها طی سخنانی اظهارداشت: صلاحیت تعداد 232 هزار و 392 داوطلب انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا توسط هیات های نظارت و اجرایی شهرستان‌ها تایید شد.

خبرگزاری فارس: تایید صلاحیت 232 هزار و 392 نامزد انتخابات شوراها در کشور/ رد صلاحیت 9 هزار و 982 داوطلب

وی در ادامه افزود: همچنین صلاحیت تعداد 9 هزار 982 داوطلب هم از سوی هیات های اجرایی و نظارت شهرستان ها هم رد شد.

رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها با بیان اینه تعداد 289 هزار و 777 داوطلب در انتخابات شوراها نام نویسی کرده بودند گفت: مابقی این داوطلبان یعنی 47 هزار و 403 داوطلب در رقابت در این انتخابات انصراف داده اند.

محمودی شاه نشین بیان کرد: داوطلبانی که نسبت به رد صلاحیت خود اعتراض و شکایتی دارند می توانند از فردا یعنی از تاریخ 3 الی 6 اردیبهشت ماه شکایت خود را تقدیم هیات نظارت استان ها کنند. 
به ریاست رحمانی فضلی
ساعت ٦:٢۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۳  کلمات کلیدی: اخبارانتخابات

جلسه کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری آغاز شد/

 

 

بررسی نحوه پخش مناظره نامزدها در دستور کار

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، جلسه کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری دقایقی پیش به ریاست رحمانی فضلی وزیر کشور در محل وزارت کشور آغاز شد.

خبرگزاری فارس: جلسه کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری آغاز شد/ بررسی نحوه پخش مناظره نامزدها در دستور کار

بررسی نحوه پخش مناظره های تلویزیونی انتخابات ریاست جمهوری در دستور کار جلسه قرار دارد.

اعضاء کمیسیون مطابق ماده 63 قانون انتخابات:

- دادستان کل کشور یا نماینده تام‌الاختیار او

- وزیر کشور یا نماینده تام‌الاختیار او

- دبیر هیأت اجرائی مرکزی انتخابات

- رئیس شورا یا یکی از اعضای شورای نظارت بر سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران به انتخاب شورا

- رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران یا نماینده تام‌الاختیار او 
با مضحک و تکراری خواندن اتهامات تاریخ گذشته منافقین درباره پارچین
ساعت ٦:٢٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۳  کلمات کلیدی: سیاسی

عراقچی: همه موارد بدعهدی، تعلل و مقابله جویی آمریکا نسبت به برجام را در وین پیگیری می کنیم

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، در پی تکرار ادعاهای منسوخ گروهک تروریستی منافقین مبنی بر وجود فعالیت های هسته ای اعلام نشده در تاسیسات پارچین و انتشار وسیع این ادعاها در تعدادی از رسانه‌های غربی، سید عباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین‌المللی و رئیس ستاد اجرای برجام وزارت امور خارجه، ادامه این اتهامات تاریخ گذشته از سوی گروهک مزبور را مضحک و تکرار سناریوی شکست خورده ای دانست که پیش از این ابطال آن توسط آژانس بین المللی انرژی اتمی به اثبات رسیده است.

سیدعباس عراقچی گفت: بعداز بازدید مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از پارچین و گزارش وی درباره فقدان ابعاد نظامی احتمالی در برنامه هسته‌ای ایران، که موجب بسته شدن پرونده جعلی معروف به PMD و رسوایی مدعیان آن شد، توسل جستن مجدد گروهک تروریستی منافقین به این سناریوی شکست خورده نشان دهنده عمق عقب افتادگی فکری و سیاسی این گروهک و تلاش مذبوحانه آنان برای خوش رقصی در مقابل هیات حاکمه جدید آمریکا و فراهم کردن خوراک برای افراط‌گرایان آن کشور است که ناامیدانه در پی بهانه ای برای خروج از برجام هستند.

وی افزود: گروهک تروریستی و منفور منافقین هیچگاه جایگاهی نزد ملت ایران نداشته و دورانی که جامعه بین الملل به نمایش های مضحک این گروهک و جا زدن ساختمان های اداری به جای تاسیسات هسته ای، توجه نشان می داد مدتها است که گذشته است.

عراقچی در پایان به دولت آمریکا توصیه کرد در دام آدرس های غلط و پرونده سازی های گمراه کننده ای که از سوی تروریست ها و حامیان منطقه ای آنها برای ترویج ایران هراسی انجام می شود، نیفتد.

وی گفت: این مسیری است که دولت های گذشته آمریکا به کرات آزموده و هر بار سرشان به سنگ خورده است. جمهوری اسلامی ایران بهانه جویی برای عدم اجرای تعهدات برجامی را از سوی هیچ یک از طرف های برجام و به ویژه دولت آمریکا، نخواهد پذیرفت و هفته آینده در جریان کمیسیون مشترک ایران و کشورهای 1+5 تمامی موارد بدعهدی، تعلل و مقابله جویی دولت آمریکا نسبت به برجام را مطرح و پیگیری خواهد کرد. 
میرکاظمی خبر داد
ساعت ٦:٢٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۳  کلمات کلیدی: اخبارانتخابات

همکاری جلیلی با رئیسی در تدوین برنامه‌ها/

 

عدم رقابت جهانگیری و روحانی در انتخابات عادلانه نیست/

 

به گزارش خبرنگار حوزه انتخابات خبرگزاری فارس، سید مسعود میرکاظمی نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در نشست دانشجویی که عصر امروز دو اردیبهشت برگزار شد، به تحلیل وضع اقتصادی موجود پرداخت و بابیان اینکه دولت درآمد خوبی داشته است گفت: دولت نمی‌تواند ادعا کند که پول نداشتیم و نگذاشتند کارکنیم و امروز همه در رکاب دولت هستند، از مجلس شورای اسلامی تا صداوسیما.

خبرگزاری فارس: همکاری جلیلی با رئیسی در تدوین برنامه‌ها/عدم رقابت جهانگیری و روحانی در انتخابات عادلانه نیست/ جمنا جمع مخلص نیروهای انقلاب است

میرکاظمی ادامه داد: عملکرد مالیاتی و سهم مالیات بر ارزش‌افزوده به بالای 37 درصد رسیده است، درواقع مالیات را از اقشار ضعیف جامعه می‌گیریم و بخشی از درآمدها از منابع نفتی است.

نماینده سابق مجلس بابیان اینکه میزان نقدینگی در ابتدای دولت حدود 490 هزار میلیارد تومان و امروز 1250 هزار میلیارد تومان است و اژدهایی خفته را تحویل دولت بعدی می‌دهد.

وی با تأکید بر اینکه نقدینگی به معنای فشار بر اقشار ضعیف جامعه است، تصریح کرد: با وضع فعلی کاری کرده‌اند که می‌توانیم نفت صادر نکنیم و خلق پول‌کنیم، برای همین است که در حال حاضر زندگی برای اقشار ضعیف سخت شده است.

میرکاظمی ادامه داد: دولت باید پاسخ دهد پول‌ها را کجا خرج کرده است، یارانه که نبوده، به کارمندان هم نداده‌اند لذا یکی از مشکلات دولت بعدی هزینه‌های لجام‌گسیخته فعلی است و دیگر فرصتی برای رسیدگی به اشتغال و ازدواج جوانان نیست.

نماینده سابق مجلس با اشاره به دست‌اندازی دولت به ذخایر بانک مرکزی و صندوق ذخیره ارزی گفت: آن‌ها درحالی‌که به منابع مالی دسترسی داشتند گفتند حل مشکل آب خوردن مردم هم به مذاکرات بستگی دارد.

وی با اشاره به اینکه دولت مدل جدیدی به نام اسناد خزانه باب کرده است، گفت: امروز بانک‌های کشور وضعیت بسیار نامطلوبی دارند، میزان بدهی دولت به‌نظام بانکی 210 هزار میلیارد تومان است و این آمار در دسترس همه هست، البته اگر تا انتخابات دسترسی به این اطلاعات را قطع نکنند.

میرکاظمی یکی از نگرانی‌های آینده را وضعیت صندوق بازنشستگی دانست و گفت: مشخص نیست این باغ گلابی دولت کجاست، متأسفانه وضعیت فاصله طبقاتی با شروع کار این دولت افزایش پیدا کرد و مانند بیکاری در حال افزایش است.

وزیر اسبق نفت تصریح کرد: آقای رئیس‌جمهور می‌گوید ما بدهی خود به بانک‌ها را صاف‌کرده‌ایم درحالی‌که دولت 210 هزار میلیارد تومان طبق آمار منتشرشده در بانک مرکزی به‌نظام بانکی بدهکار است، بنابراین طبق شاخص‌ها ویرانه تحویل دولت بعدی خواهند داد.

وی با اشاره به اینکه واردات از چین در این دولت دو برابر شده است و این آمار از سوی دولت منتشرشده است، اظهار داشت: برخی فکر می‌کنند 80 میلیون نفر در کشور نمی‌فهمند، ارزش واردات خودرو نیز افزایش و از سوی دیگر واردات کالاهای مصرفی در حال حاضر افزایش داشته است و کسی ادعای کاهش کالای قاچاق را نمی‌پذیرد، چیزی که موجود است با آنچه گفته می‌شود کاملاً تفاوت دارد.

میرکاظمی با تأکید بر اینکه ادامه کار این دولت با این روند به صلاح نیست و از اول با یک راهبرد غلط مسائل کشور را به آمریکا گره زدند، افزود: به فعال اقتصادی گفتند 100 روزه مشکلات اقتصادی را حل می‌کنند اما امروز سه و سال نیم گذشته و اتفاقی نیفتاده است درحالی‌که در جشن برجام با دلار و اسکناس هزارتومانی می‌رقصیدند و فکر می‌کردند شدنی است و امروز تازه می‌گویند نوزادی آورده‌ایم و می‌خواهیم بزرگ کنیم.

وزیر اسبق نفت و نیرو ادامه داد: در این چند سال گروهی از کارشناسان اقدامات دولت را رصد کرده و برنامه خوبی دارند و می‌توانند با اقتصاد درون‌زا مشکلات فعلی کشور را حل کنند.

وی با اشاره به شناسایی ریشه‌ای و حل اساسی مشکلات در برنامه‌های حجت‌الاسلام رئیسی تصریح کرد: نیروی جوان یک فرصت برای کشور است، کشورهای عربی و مصر که نوکری آمریکا را کرده‌اند امروز قابل‌مقایسه با جمهوری اسلامی نیست.

میرکاظمی بابیان اینکه امروز با مدیریت عالمانه و اعتمادبه‌نفس و تکیه به جوانان پیشرفت‌های کشور حاصل‌شده است یادآور شد: امروز میگویند اگر این‌ها بیایند می‌خواهند ببندند، جالب است که این دولت وقتی برجام را امضا کردند گفتند دنیا ما را تائید کرد و دنیا را فقط 5 کشور می‌بینند، بنابراین ما می‌توانیم با اصلاحات ساختاری وضع موجود را تغییر دهیم.

نماینده سابق مجلس درباره انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: خود من پنج سال پیش کار روی مسائل کلان اقتصاد کشور را آغاز کرده‌ام، لذا این برنامه یک‌هفته‌ای نیست، درست است آقای رئیسی بعد عید اعلام کاندیداتوری کرده‌اند اما تحلیل‌ها و رصدها انجام‌شده است و بچه‌های حزب‌اللهی هیچ‌گاه بیکار نبوده‌اند. متأسفانه گاهی سطح حرکت در این دولت ناشی از برهم ریختگی است اما دست ما به‌اندازه کافی پر است و جای نگرانی نیست.

وی تأکید کرد: آقای رئیسی برای حضور در انتخابات به‌صورت مستقل اعلام کاندیداتوری کرد و جمنا جمع مخلصی بود که حق احترام دارند و این بدنه‌ای است که در کشور هستند اما دسته‌بندی به صلاح نیست و ایشان معتقد است مشکلات کشور آن‌قدر زیاد است نباید یکدیگر را بتراشیم و باید به وضعیت مردم رسیدگی کنیم.

میرکاظمی افزود: هم آقای رئیسی و هم آقای قالیباف می‌خواهند رقابت کنند، البته درست است جهانگیری و روحانی دور از عدالت نمی‌خواهند رقابت کنند اما بنای این بزرگواران رقابت است.

نماینده سابق مجلس با اشاره به اختلافات اصلاحات و کارگزاران در دولت دوم خرداد و عالی‌جناب سرخ‌پوش خواندن هاشمی رفسنجانی از سوی اصلاح‌طلبان افزود: در بین نیروهای انقلاب اسلامی هیچ اختلافی نیست و نباید دچار اشتباه شد.

وی اضافه کرد: اگر آقای رئیسی رئیس‌جمهور شوند باید برای آستان فکری کنند البته ایشان تحولات اساسی ایجاد کرده‌اند.

میرکاظمی درباره همکاری جلیلی و رئیسی تأکید کرد: آقای جلیلی از روز انصراف برای کمک اعلام آمادگی کرده است و این روزها درگیر کمک به آقای رئیسی است و در این چهار سال در کارهای تحقیقاتی همکاری خوبی با یکدیگر داشتیم.

جمنا جمع مخلص نیروهای انقلاب است


 
دل نوشته دختر شهید مدافع حرم شهید مصطفی زال نژاد به پدر که در اربعین شهید
ساعت ۸:٢٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٢  کلمات کلیدی: ایثار

دل نوشته دختر شهید مدافع حرم شهید مصطفی زال نژاد

 

به پدر که در اربعین شهید توسط دخترش قرائت شد

دانلود


 
صحبت های حماسی همسر شهید مدافع حرم شهید مصطفی زال نژاد در اربعین شهید
ساعت ۸:٢٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٢  کلمات کلیدی: ایثار

صحبت های حماسی همسر شهید مدافع حرم

 

 

شهید مصطفی زال نژاد در اربعین شهید

دانلود


 
حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی در همایش سراسری ستادهای استانی و کشوری:
ساعت ۸:٢۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٢  کلمات کلیدی: اخبارانتخابات

اهل سنت، شهروندان ایرانی و از خود ما هستند/

 

دولت کار و کرامت، دولت شفافیت اقتصادی است/

 

مدیریت یک حلقه خاص در کشور باید شکسته شود

به گزارش حوزه انتخابات خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی نامزد انتخابات ریاست جمهوری دوره دوازدهم صبح امروز با حضور در همایش سراسری ستادهای استانی و کشوری که در محل شهادت شهدای هفتم تیر(مجموعه فرهنگی سرچشمه) برگزار شد فعالیت انتخاباتی خود را آغاز کرد و به طرح دیدگاه‌های خود پرداخت و به سوالات نیز پاسخ داد.

حجت‌الاسلام رئیسی ضمن تبریک ایام و اعیاد رجبیه با بیان اینکه اِن‌شاءالله به برکت این ایام و لیالی به ما توفیق بندگی حضرت حق را بدهند، اظهار داشت: انتخابات یکی از جلوه‌های حضور مردم، قدرت ملی، امنیت ملی و جلوه اعتنای نظام اسلامی به رای و اراده ملت است.

رای مردم در نظام اسلامی تشریفاتی نیست

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: تمام نهادها به موجب قانون اساسی و تمام اجزای نظام اسلامی مبتنی بر رای مردم هستند از این رو، رای مردم در نظام اسلامی تشریفاتی نیست و سرنوشت‌ساز است.

وی با بیان این که رای مردم در انتخابات مختلف از جمله خبرگان، ریاست جمهوری، مجلس و شوراها تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری در نظام اسلامی را شکل می‌دهد، افزود: باید برای این که مردم در این عرصه حضور و مشارکت گسترده داشته باشند، این حضور همراه با بصیرت و آگاهی و نگاه به آینده نظام باشد.

حجت‌الاسلام رئیسی با اشاره به لزوم اجرای قانون اساسی و سیاست‌های مصوب و نیز قوانینی که در مجلس تدوین می‌شود، تصریح کرد: سخن ما تحقق آن چیزی است که در قانون آمده و خواسته ملت ایران نیز تحقق آرمان‌های بلند امام و شهیدان انقلاب اسلامی است که ما امروز در مشهد آنها (مجتمع شهدای هفت تیر) حضور داریم و آیت‌الله بهشتی و شهدای دولت همواره این موضوعات را فریاد کرده‌اند.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر این که سخن ما در باب اقدام و عمل است، یادآور شد: باید ببینیم آنچه در حوزه مسائل اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اداره امور جامعه وجود دارد، آیا در طراز این نظام هست یا خیر و اگر نیست چه باید کرد؟

مردم از فاصله وضع موجود با قوانین و اسناد بالادستی رنج می‌برند

وی با تاکید بر این که وضعیت موجود با اسناد بالادستی فاصله دارد و مردم از این فاصله رنج می‌برند، ادامه داد: مدیران دلسوز و خانواده شهیدان انتظار تحقق این قوانین و آرمان‌های شهدا و امام و باید و نبایدهایی را دارند که رهبر معظم انقلاب بر آن تاکید کرده است.
 

مشکلات اقتصادی دغدغه جدی مردم است

سید ابراهیم رئیسی گفت: امروز مشکلات اقتصادی مشکل جدی مردم است و بیکاری و فساد اداری نیز از مسائل جدی است. لذا مردم نسبت به عدم اصلاح ساختارها و وجود ساختارهای فسادزا دغدغه دارند.

حجت‌الاسلام رئیسی اظهار داشت: وجود آسیب‌های اجتماعی که بسیار هم روشن است، انسان را رنج می‌دهد، مسئله دیگر نیز عزت و کرامت انسان در رابطه با خود، جامعه و دولت و مردم و همه نظامات بین‌المللی است که باید عزت‌آفرین و در شأن ملت ایران باشد و هیچ قراردادی بدون نگاه به کرامت این مردم قابل توجیه نیست. چرا که عزت و اقتدار فعلی این نظام به برکت خون شهیدان و ایثارگری جانبازان به دست آمده است.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان این که نظام ما یک نظام مقتدر و اثرگذار در منطقه و سطح جهانی است و این اعتراف دشمنان ما است، یادآور شد: این موضوع اقتضائاتی دارد و باید نگرش به مردم متفاوت شود. لذا نگاه به برنامه‌ریزی و اقدام باید با توجه به اولویت‌ها و مشکلات مردم باشد.

حجت‌الاسلام رئیسی با تاکید بر لزوم توجه به همه ظرفیت‌های مردمی، نه صرفاً یک جناح و جریان خاص، ‌خاطرنشان کرد: اگر به یک قشر و جناح خاصی صرفاً توجه کنیم در نگاه جامع ما به کشورداری خسارت وارد می‌شود.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بر همین اساس افزود: در تمام این معادلات بین مردم و دولت و کشور و نظام و همه دولت‌ها و همچنین همکاری‌های بین‌المللی، خدمت‌رسانی به مردم و ارتباطات اجتماعی، کرامت انسانی باید مورد تاکید باشد.

وی ادامه داد: اگر بخشی از دولت به اعتبار این که در یک جایگاه قدرتمندی است، تعهد خود را بصورت یک‌طرفه لغو کرد؛ این پیمان‌شکنی بد است و در نظام اسلامی که مبتنی بر کرامت است، امری بدتر است؛ مثلاً ایران‌خودرو قرار بر تحویل ماشین به مردم داشته باشد و بدون توجیه برای مردم به تعهد خود عمل نمی‌کند یا بد عمل می‌کند.

حجت‌السلام رئیسی با بیان این که نگاه به افراد باید مبتنی بر کرامت باشد و این با ابلاغ بخشنامه هم ممکن نیست و در میدان عمل محقق می‌شود، افزود:‌ نکته دیگر تغییر در مدیریت اجرایی کشور است که نگاه‌ها باید کاملاً علمی و مبتنی بر آخرین یافته‌ها به منظور افزایش بهره‌وری باشد.


مدیریت یک حلقه خاص در کشور باید شکسته شود

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: اگر مدیریت در کشور به یک حلقه خاص مربوط می‌شود، این حلقه باید شکسته شود و مدیریت به افراد لایق و کارآمد واگذار شود.

وی با اشاره به لزوم روی کار آمدن مدیران شایسته و لایق و همچنین کارآمد،‌تاکید کرد: ما معتقدیم که باید اجماع‌آفرین باشیم لذا صحبت از هیچ گروه و جریان خاصی نیست و اصولگرا و اصلاح‌طلب اگر در خط امام باشند می‌توانند در عرصه مدیریت کشور با هم همکار و هم‌قسم شوند و ما نیز در این قضیه به دنبال اجماع هستیم.

حجت‌الاسلام رئیسی نکته مهم در حلقه مدیریتی را لزوم اعتماد به جوانان برشمرد و یادآور شد: زمانی که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید بنده 20 سال داشتم و در آن زمان امام به کارآمدی جوانان اعتقاد داشتند و شهید بهشتی نیز برای ما وقت می‌گذاشتند و امروز هم مقام معظم رهبری بر لزوم اعتماد به جوانان تاکید دارند.

واگذاری امتیاز از بخش دولتی به بخش خصوصی باید به افراد صاحب حق سپرده شود

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر این که ما معتقدیم در دولت کار و کرامت جوانان خلاق و مبتکر باید مورد حمایت قرار بگیرند، افزود: بیرون رفتن از بسترهای فسادزا بیشتر در جایی است که می‌خواهند امتیازی را از بخش دولتی به بخش خصوصی که اصطلاحاً به امضای طلایی مشهور است، واگذار کنند و این امر باید به افراد لایق و صاحب حق داده شود. بنابراین اگر بسترهای فساد اصلاح شود ما هر روز شاهد یک فساد نخواهیم بود.

وی با اشاره به لزوم اصلاح نظام بانکی و نظام مالیاتی به برخی از فرارهای مالیاتی اشاره کرد و گفت: حتی مشتریان بدحساب وام می‌گیرند، اما اگر یک مولد، وام بخواهد باید بیرون بماند. لذا اگر تسهیلات به کسانی داده شود که نتوانسته‌اند حساب خود را تسویه کنند مشکلی را حل نمی‌کند.

حجت‌الاسلام رئیسی با تاکید بر این که ما برای تمام این حوزه‌ها برنامه داریم و جزئیات کار را می‌گوییم، یادآور شد: ارتباط بین قوا و تعامل بین دستگاه‌ها مورد توجه است، در قوه قضائیه بحث معاونت اول به ما محول نشده بود بلکه ارتباط بین دستگاه‌های کشور محول شده بود و عضویت در شوراهای مختلف از جمله شورای پول و اعتبار و شورای فضای مجازی برای این منظور بود.

 جزئیات برنامه‌های خود را به زودی و از طریق صدا و سیما اعلام می‌کنیم

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر این که تطور زمان نباید مدیریت کشور را از ارزش‌های انقلاب و مردم دچار فاصله کند، افزود: نگاه اشرافی از مشکلاتی است که اگر مدیریت کشور به آن دچار شود مردم دچار مشکل خواهند شد، ما در جهت ارزش‌ها باید روبه‌جلو حرکت کنیم چون این ملت می‌خواهد تمدن و مدنیتی را به نام انقلاب اسلامی رقم بزند و حتماً توجه به مردم باید در قله قرار گیرد، لذا امکان انجام این موارد با اجماع و بسیج عمومی و همچنین مدیریت کارآمد جهادی ممکن است.

حجت‌الاسلام رئیسی با تأکید بر این که تغییرات به نفع انقلاب و به نفع مردم شدنی است و ما این تغییر را انجام خواهیم داد،‌ یادآور شد: بنده از کسانی که بنا بر حس وظیفه قبول زحمت کردند، تشکر می‌کنم، اما نکاتی را درباره مسائل ستاد باید عرض کنم؛ گروه‌های مختلفی از مردم با مراجعات بسیار برای همکاری با ستاد اعلام آمادگی کرده‌اند، لذا ستادها باید زمینه را برای پذیرش همه افراد و استفاده از همه امکانات مردمی و انسانی فراهم کنند.

وی تصریح کرد: برای پذیرش همکاری‌های مردمی در این عرصه مطلقاً نباید از امکانات غیرمجاز بهره گرفته شود؛ چراکه این موضوع خلاف شرع و خلاف قانون است.

حجت‌الاسلام رئیسی ادامه داد: شاید کسی طرفدار بخشی از گروه‌های کشور باشد، مثلاً بگوید ما طرفدار فلان هیأت هستیم، همان‌طور که دوستانی در گروه‌های مختلف و گروه‌های ارزشی اعلام آمادگی کرده‌اند، بنابراین باید از همه نیروهای انقلاب استفاده شود، این هیچ اشکالی ندارد و مسئله ملت بزرگ ایران هستند، اما افراد بد و شرور که متخلف هستند، خط قرمز ما هستند و این صحبت ما نیز یک بسته است که باید آن را در کنار یکدیگر مورد توجه قرار داد.

بنده پولی برای ارائه به ستادها ندارم

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ادامه با بیان این که نباید مردم را معطل نگه داشت، به لزوم استفاده از ابتکارات جوانان در این عرصه اشاره کرد و افزود: این که گفته شود بنده پولی را برای این بخش آماده کرده‌ام، این‌طور نبوده و اگر هم توقع دارند که بنده پولی برای بحث ستادها و استان‌ها بدهم، باید بگویم که مسئولیت بنده اقتضا نمی‌کرده که چنین پول‌هایی را جمع کنم.

وی با اشاره به حضورش در انتخابات خبرگان از استان خراسان جنوبی و تشکیل ستادهای مردمی در مغازه‌ها و منازل یادآور شد: این که از مرکز بخواهد پول یا وجهی برای استان‌ها در نظر گرفته شود برای بنده قابل تحقق نیست و کار در این رابطه با مردم است.

حجت‌الاسلام رئیسی با اشاره به لزوم تبیین افکار عمومی ادامه داد: بنده در بخش‌هایی از کشور حضور فعال نداشته‌ام، لذا حق مردم است که شناخت کافی داشته باشند، بنابراین ارتباط چهره به چهره با مردم بسیار مهم است.

استفاده از امکانات دولتی و عمومی در ستادها مطلقاً جایز نیست
کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تأکید بر لزوم سادگی و عدم تجمل در ستادها گفت: مردم و همسایگان به دلیل انجام کارهای ستاد نباید مورد اذیت قرار گیرند و کارناوال‌هایی که مطابق قانون نیست و مضر محسوب می‌شود، نباید باشد، باید در ستادها افراد خوشنام و خوش‌سابقه حضور داشته باشند که فاقد سابقه سوء هستند و بنابراین نظم و عدم استفاده از امکانات دولتی و عمومی باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.

وی در همین زمینه با بیان این که افرادی که می‌خواهند در ستاد حضور داشته باشند باید مشکل اداری خود را حل کرده و حضورشان مجاز باشد، افزود: برخی شروع به کار تخریبی کرده‌اند، اما ما نمی‌خواهیم متقابل رفتار کنیم و دست به تخریب رقبا بزنیم،‌ البته تخریب برای آنها نیز مجاز نیست، اما کار ما اثباتی و ایجابی بوده و درصدد معرفی خود و برنامه‌های خود هستیم.

حجت‌الاسلام رئیسی با تأکید بر این که تخریب، امر نامناسب و غیرمجازی است و این کار برای کلان انتخابات امری مضر محسوب می‌شود، اظهار داشت: ارتباط نزدیک با طلاب و دانشجویان که موتور محرک جامعه هستند ضروری است.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به برخی تخریب‌های صورت‌گرفته خاطرنشان کرد: برخی می‌خواهند نوعی هراس نسبت به رقبا ایجاد کنند که این امری مذموم و ناپسند است و افراد به جای این که با حجت سخن بگویند، دست به تخریب رقیب می‌زنند.

وی با بیان این که ما پیروزی در انتخابات را فقط رأی‌آوری نمی‌دانیم و در این زمینه توجه به مسائل اخلاقی را هم جزئی از پیروزی قلمداد می‌کنیم، افزود: با توجه به این که زمان آغاز تبلیغات به دلیل اعلام اسامی کاندیداها از سوی وزارت کشور تغییر کرده است، باید کار زودتر کلید زده شود و این نیاز به وقت دارد، لذا تلاش ما باید بر روی اجماع و وحدت‌آفرینی باشد.

حجت‌الاسلام رئیسی ابراز امیدواری کرد: اِن‌شاءالله همه کارها و آنچه که می‌گوییم برای رضای خدا باشد و قبل و بعد از هر کاری باید خدا را مدنظر قرار دهیم، رمز موفقیت در کار اخلاص است و باید با اخلاص و انصاف رفتار کرد.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری حضور خود در انتخابات را یک وظیفه الهی و سیاسی برای خدمتگزاری به مردم برشمرد و گفت: دولت‌ها بعد از پیروزی انقلاب خدمات درخوری داشته‌اند اما وضع موجود از دید هیچ‌کس پنهان نیست، اما خدمات دولت‌ها نباید مورد بی‌انصافی قرار گیرد.

وی تأکید کرد: سخن ما درباره وضع موجود است که از لحاظ اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی مورد توجه است و اِن‌شاءالله با نگاه وحدت‌آفرین و اجماع‌ساز کار خود را آغاز کنیم.

برنامه مکتوب خود را به‌زودی ارائه می‌کنیم

حجت‌الاسلام رئیسی در بخش سوالات و در پاسخ به سؤالی درباره نگرانی برخی از اعضای ستاد به دلیل گستردگی آرای خاکستری و عدم شناخته شدن لازم در سراسر کشور، گفت: بنده دیر آمده‌ام اما برنامه مکتوب خود را ارائه خواهیم داد و هنوز کسی برنامه مکتوب خود را ارائه نکرده است.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان این که یک برنامه ما در سطح صدا و سیماست و ما برای همه حوزه‌ها وقت گذاشته‌ و مسائل اصلی آنها را با حضور کارشناسان هر حوزه بررسی کرده‌ایم، یادآور شد: از کارهای مهم در جامعه امر قضا است و شئون این موضوع با بقیه شئون قابل مقایسه نیست، اما هیچ زمانی ارتباط مستقیم من با مردم قطع نشده است.

اهل سنت، شهروندان ایرانی برابر ما و از خود ما هستند

وی درباره سؤالی مربوط به اهل تسنن اظهار داشت: اهل سنت یک واقعیت در کشور ما هستند و نگاه ما به اهل سنت یک شهروند ایرانی است که برابر ما و از خود ما هستند، هزار سال است که سیستان و بلوچستانی‌ها (شیعه و سنی) با یکدیگر زندگی کرده‌اند اما آنچه فتنه می‌کند، نه سنی است نه شیعه.

حجت‌الاسلام رئیسی با تأکید بر اینکه اهل سنت شهروندان عزیز و باکرامت این کشور هستند،‌ خاطرنشان کرد: بنده یک‌بار به برادران اهل سنت خود گفتم ما که از فلسطین حمایت می‌کنیم مگر آنها شیعه هستند، ما اگر از موضوع فلسطین عقب‌نشینی کنیم، غرب درهای خود را به‌روی ما باز می‌کند، اما ما در این قضیه مبانی خود را داریم.

وی ادامه داد: بنابراین در این مسئله مالی وقتی ما با چنین چیزی برخورد کردیم، اقدام لازم را انجام دادیم اما اعلام نکردیم چون آستان قدس جای مقدسی است، البته ما اقدام بدون اعلام را مفید نمی‌دانیم و درواقع دزد دزد گفتن مشکل دزدی را حل نمی‌کند.

حجت‌الاسلام رئیسی تأکید کرد: آنچه برای مردم اعتمادآور است، این است که بگویند یک ساختار فساد را حل کردیم، نه این که دولت بگوید لیست مفسدان را به قوه قضائیه داده‌ایم و آنها هم بگویند چیزی به‌دست ما نرسیده است.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان این موضوع که چنین حالتی بیشتر مردم را نگران می‌کند، یادآور شد: بنابراین در مسئله آستان قدس نیز ما اقدام لازم را انجام دادیم اما اعلام نکردیم و معتقد بودیم این مسئله باید توسط خود دستگاه گفته شود؛ چراکه حق مردم آن است که بدانند تا شبهات در ذهن آنها جای نگیرد.

وی ادامه داد: در این قضیه باید یک عزم راسخ داشت و ما آماده پاسخگویی هستیم و همان‌طور که روز گذشته نیز اعلام کردیم، ما مناظره‌ها را به صورت مستقیم لازم می‌دانیم نه به صورت ضبط‌شده.

حجت‌الاسلام رئیسی درباره تیم و برنامه‌های اقتصادی خود یادآور شد: ما در تیم اقتصادی تجربیاتی از دولت‌های گذشته داشته‌ایم و با نگاه به همه آنها تیم و برنامه‌های خود را ارائه می‌کنیم و ان‌شاءالله یک تیم آشنا به مسائل اقتصادی و مجرب خواهیم داشت.

دولت کار و کرامت، دولت شفافیت اقتصادی است

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: ازجمله برنامه‌های دولت کار و کرامت شفافیت به‌ویژه شفافیت در امور اقتصادی است؛ چراکه این مسئله از فساد جلوگیری می‌کند.

وی در ادامه درباره بحث حقوق زنان که مورد سؤال یکی از حضار قرار گرفت، گفت: دم زدن از حقوق زنان برای کسب منافع بیشتر و جلب توجه در نگاه برخی رسم شده است که نزدیک انتخابات اسم زن و حقوق زنان را می‌آورند، درحالی‌که ما بالاتر از حقوق زن به کرامت زن معتقدیم و حقوق زن را بخشی از این موضوع می‌دانیم.

حجت‌الاسلام رئیسی در پایان تأکید کرد: وقت شعار نوشتن گذشته و اکنون نوبت اجرا است و ما بنا داریم شاهد اجرای این قوانین ازجمله قوانین مربوط به حقوق شهروندی و حقوق زنان باشیم و خود را مستلزم به اجرا می‌دانیم. 
قاضی زاده هاشمی در جمع خبرنگاران:
ساعت ۸:٢٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٢  کلمات کلیدی: اخبارانتخابات

کمیسیون تبلیغات در جلسه امروز درباره پخش زنده مناظره نامزدها تصمیمی اتخاذ نکرد/

 

 

تصمیم نهایی فردا صورت می‌گیرد/

 

برگزاری 3 مناظره برای نماینده کاندیداها

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس احسان قاضی زاده هاشمی عضو کمیسیون تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری پس از پایان جلسه عصر امروز این کمیسیون در صداوسیما در جمع خبرنگاران گفت: در جلسه عصر امروز درباره پخش زنده مناظره نامزدها تصمیمی اتخاذ نشد. نقطه نظرات کارشناسی مطرح شد و دیروز ما مصوباتی داشتیم وامروز نقطه نظراتی مطرح شد.

وی افزود: موضوع پخش زنده شدن یا نشدن مناظره ها قرار است در جلسه فردای کمیسیون نهایی شود. همچنین مصوب شد که 3 مناظره برای نمایندگان کاندیداها برگزار می شود.

عضو کمیسیون تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: فردا بعدظهر جلسه ای با نمایندگان ستادهای نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری برگزار خواهد شد، منشور و دستورالعمل انتخاباتی رسما به آنها ابلاغ خواهد شد، این منشور هم مربوزط به قوانین و ضوابط تبلیغاتی است و  هم منشور اخلاق تبلیغات انتخاباتی است که این منشور فردا به این نمایندگان ابلاغ خواهد شد.

قاضی زاده هاشمی تاکید کرد: در مرحله بعدی قرعه کشی برای انتخاب نامزدها در ایام تبلیغات انجام خواهد شد که از آن پس برنامه های صداوسیما شروع به ضبط خواهد شد که امیدواریم در چند روز آینده صورت بگیرد.

وی در پاسخ به این سوال که دیدگاه و نظارت اعضای کمیسیون درباره پخش زنده مناظره های نامزدها چیست تاکید کرد: به هر حال همیشه اینظور نیست که نظرات یکسان باشد دیدگاه های کارشناسی متفاوتی وجود دارد، هر یک از زاویه خاص خودشان به موضوع نگاه می کنند و امیدواریم مناظره های انتخاباتی به نحوی برگزار شود که منجر به شور و شوق انتخابات و افزایش مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری باشیم و امیورایم به نتیجه مطلوب برسیم، جلسه امشب در نزدیک شدن دیدگاه ها بیار موثر بود. نظرات و دیدگاه های به هم نزدیک شده و امیدواریم در جلسه فردا جمع بندی نهایی خوبی داشته باشیم.

گفتنی است، کمیسیون تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری در جلسه روز گذشته خود با پخش زنده مناظره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری مخالفت کرده بود که این تصمیم مخالفت هر 6 نامزد و چهره‌های سیاسی و عموم مردم را در پی داشت. 
اطلاعیه جبهه مردمی نیروهای انقلاب
ساعت ۸:۱٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٢  کلمات کلیدی: اخبارانتخابات

جبهه مردمی از تصمیم شورای نگهبان استقبال می‌کند/

 

 

هرگونه مناظره انتخاباتی باید زنده برگزار شود

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری فارس، جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی اطلاعیه‌ای را پیرامون احراز صلاحیت‌نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری صادر کرد که متن آن به شرح ذیل است:

خبرگزاری فارس: جبهه مردمی از تصمیم شورای نگهبان استقبال می‌کند/ هرگونه مناظره انتخاباتی باید زنده برگزار شود

اعلام تصمیم نهایی شورای محترم نگهبان قانون اساسی به معنای برداشته شدن گامی مهم در جهت مهیا شدن ملت بزرگ ایران برای برگزاری یک انتخابات پرشور و تاریخی در 29 اردیبهشت 1396 است.

 

علی رغم اینکه شورای نگهبان از 4 کاندیدای ثبت نام کرده جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی فقط دو کاندیدا را احراز صلاحیت کرده ، جبهه از تصمیم شورا استقبال کرده و آن را ضامن اسلامیت و جمهوریت نظام اسلامی و برگزاری انتخابات قانونمند و باشکوه می داند.

آقایان سید ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف اکنون دو کاندیدای جبهه مردمی و حاضر در صحنه انتخابات هستند و جبهه با تمام امکانات و قوا برای پایان دادن به وضع موجود در دستگاه اجرایی کشور و جلب اعتماد مردم بدانها کمک خواهد کرد.

 

همچنین جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی تاکید می کند هرگونه مناظره انتخاباتی میان کاندیداها باید زنده برگزار شود تا مردم بتوانند بدون هر گونه شائبه جانبداری و دخل و تصرف از دیدگاه کاندیداها مطلع شوند. لذا جبهه از ستاد محترم انتخابات کشور تقاضا می کند هر چه زودتر در تصمیم خود تجدید نظر کرده و مجوز برگزاری مناظرات زنده را صادر نماید. 
اعلام نتیجه تایید صلاحیت داوطلبان انتخابات شورای شهر تهران از طریق پیامک در ساعت
ساعت ۸:۱۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٢  کلمات کلیدی: اخبارانتخابات

علی جنگ‌روی رئیس کمیته تبلیغات و اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات شهرستان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، گفت: نتیجه تایید صلاحیت شدگان انخابات شوراها امشب ساعت 24 از طریق پیامک به آنان اعلام می‌شود.

وی تصریح کرد: نتیجه بررسی احراز صلاحیت‌نشدگان نیز فردا از طریق پیک به درب منازلشان ارسال خواهد شد


 
با ارسال نامه‌ای به کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری صورت گرفت
ساعت ٧:٥٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٢  کلمات کلیدی: اخبارانتخابات

اعتراض یک‌هزار دانشجوی خوزستانی به عدم پخش زنده مناظره‌های انتخاباتی/

 

 

پخش ضبط شده مناظره‌ها باعث تعجب و بهت افکارعمومی و

 

به خصوص جنبش دانشجویی شد

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، بیش از یک‌هزار دانشجو از دانشجویان دانشگاه‌های مختلف استان خوزستان در نامه‌ای به اعضای کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری نوشتند: از رسانه ملی انتظار می‌رود که واقعا ملی باشد و از جناح بندی‌های سیاسی به دور باشد و در برابر فشار برخی افراد سودجو و منفعت طلب مقاومت کند البته عملکرد سازمان صداوسیما در هفته های اخیر باعث شده که راجع به عنوان رسانه ملی به شک بیفتیم و این تصمیم عملکرد نامطلوب صداوسیما را تکمیل خواهد کرد.

در ابتدای این نامه آمده است: تصمیم کمیسیون بررسی تبلیغات کاندیداهای ریاست جمهوری در ارتباط با پخش ضبط شده مناظرات حقیقتا باعث تعجب و بهت افکار عمومی و به خصوص جنبش دانشجویی شد.

در ادامه تصریح شد: همانطور که می‌دانید مناظرات انتخاباتی نقش به سزایی در شناخت آگاهانه مردم از کاندیداها و تضارب آرا و نقد و بررسی گفتمان‌های مختلف دارد که این تصمیم باعث شده است که حلقه مفقوده شفافیت در کشور به رسانه ملی هم سرایت کرده است.

در ادامه تاکید شده است: لطفا برای افکار عمومی توضیح دهید که چه چیزی باعث شده این تصمیم بگیرید و بدانید در مقابل ملت مسؤولید و نباید مناظرات طوری باشد که موجب سواستفاده جریانات معاند و سو برداشت گردد.

در ادامه خطاب به علی‌عسکری عضو کمیسیون بررسی تبلیغات کاندیداهای ریاست جمهوری آمده است: عنوان سازمان متبوع شما رسانه ملی است و از آن انتظار می رود که واقعا ملی باشد و از جناح بندی‌های سیاسی به دور باشد و در برابر فشار برخی افراد سودجو و منفعت طلب مقاومت کند البته عملکرد سازمان صداوسیما در هفته های اخیر باعث شده که راجع به عنوان رسانه ملی به شک بیفتیم و این تصمیم عملکرد نامطلوب صداوسیما را تکمیل خواهد کرد.

در پایان آمده است: نباید نقش رسانه ملی در روشنگری بین مردم نادیده گرفته شود. اگر واقعا نماینده ملت هستید و نه دولت از مردم راجع به پخش زنده یا ضبط شده مناظرات انتخاباتی نظرسنجی کنید و نتایج آن را صادقانه به مردم اعلام و طبق آن عمل کنید زیرا که معتقدیم اکثر مردم خواهان شفافیت و عدم پنهان‌کاری و خواهان شنیدن زنده نظرات کاندیداها هستند. 
اطلاعیه وزارت کشور در خصوص حواشی پخش مناظره‌های ریاست جمهوری
ساعت ٢:٢۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٢  کلمات کلیدی: اخبارانتخابات

به گزارش خبرگزاری فارس، وزارت کشور در خصوص نحوه پخش مناظره‌های ریاست جمهوری که در رسانه‌ها به آن پرداخته شد، اطلاعیه‌ای صادر کرد که متن آن در ذیل آمده است:

باسمه تعالی

نظر به فضاسازی و تلاش برخی رسانه ها در جهت انتساب مصوبه کمیته تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری در خصوص پخش غیر زنده مناظره های تلویزیونی انتخابات ریاست جمهوری به وزارت کشور، ضمن رد کامل این فضا سازی ها به استحضار ملت شریف ایران عزیز می رساند؛

1. برابر ماده 62 قانون انتخابات ریاست جمهوری، به منظور تضمین برخورداری یکسان نامزدهای ریاست جمهوری از امکانات عمومی، کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات تشکیل می‌گردد و اعضاء کمیسیون مطابق ماده 63 قانون انتخابات عبارتند از:

- دادستان کل کشور یا نماینده تام‌الاختیار او

- وزیر کشور یا نماینده تام‌الاختیار او

- دبیر هیأت اجرائی مرکزی انتخابات

- رئیس شورا یا یکی از اعضای شورای نظارت بر سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران به انتخاب شورا

- رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران یا نماینده تام‌الاختیار

بر اساس ترکیب فوق الذکر، از 5 عضو کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری، فقط 2 عضو آن مربوط وزارت کشور و یا هیأت مرکزی اجرائی انتخابات هستند.

 2. با توجه به ترکیب فرابخشی کمیسیون، انتساب تصمیمی که با حضور همه اعضای کمیسیون و پس از طرح مباحث تفصیلی، مرور تجربه های گذشته و سپس رأی گیری بین اعضاء، منعقدشده، مصداقِ بارزِجنجال آفرینی و مقابله با تصمیمات مراجع مسؤول در امر انتخابات است.

3. اعلام مخالفت یا موافقت فعالان سیاسی با تصمیمات مراجع قانونی انتخابات، مادام که در چارچوب های قانونی پیگیری شود، امری طبیعی است که در ذیل سنت پر افتخار انتخابات در جمهوری اسلامی ایران، همواره تجربه شده، اما دامن زدن به مخالفت ها با تصمیمات مراجع قانونی و سوء استفاده سیاسی جناحی از آن از سوی عوامل رسانه های برخوردار از منابع و بودجه های عمومی همچون خبرگزاری تسنیم، در حکم ایجاد اخلال در تأمین نظم و امنیت انتخابات است و استمرار آن، مطلقاً غیر قابل قبول و در صورت تکرار، با برخورد قانونی مواجه خواهد شد.

بعلاوه انتظار می رود، سازمان صدا و سیما، همچنان که برای تحقق تصمیمات نهادهای نظارتی دخیل در امر انتخابات، زمینه سازی می کند و برای اقناع افکار عمومی نسبت به تصمیمات تلاش می کند، در تحقق تصمیمات قانونی سایر مراجع مرتبط با انتخابات نیز، پیشگام باشد.

4. یادآوری می‌گردد؛ رسانه هایی که به هر مقدار از منابع عمومی بهره می برند، به تصریح ماده 68 قانون انتخابات ریاست جمهوری از انجام هرگونه فعالیت تبلیغاتی له یا علیه نامزدها، تا پایان مهلت قانونی تبلیغات منع شده اند. اجرای این تکلیف قانونی از سوی این رسانه ها، به دقت در ستاد انتخابات کشور رصد می شود و با هرگونه تخلف در این زمینه قاطعانه برخورد قانونی صورت می پذیرد.


 
وحشت صهیونیست‌ها از عملی شدن تهدید نصرالله و ورود رزمندگان حزب الله به الجلیل
ساعت ۱٠:٥٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱  کلمات کلیدی: مقاومت

وضعیت موجود در الجلیل در فلسطین اشغالی تابلویی است که به روشنی میزان ترس و وحشت شهرک نشینان را از حزب الله به نمایش گذاشته است تا جایی که هر لحظه احتمال می‌دهند یکی از مبارزان حزب الله وارد شهرک‌های آنان شود.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری العهد، وضعیت موجود در الجلیل در فلسطین اشغالی به مثابه تابلویی است که به روشنی  میزان ترس و وحشت شهرک نشینان را از حزب الله به نمایش گذاشته است تا جایی که هر لحظه احتمال می دهند یکی از مبارزان حزب الله وارد شهرک ها یا حتی خانه هایشان شوند.

سید حسن نصرالله

تلاش اسرائیل برای سد کردن راه نفوذ رزمندگان حزب الله

بر این اساس برخی شهرک نشینان از رفت و آمد در نزدیک نقطه مرزی اجتناب می کنند و برخی دیگر با ترک این منطقه به سمت جنوب نقل مکان کرده اند.

بیم و هراس اسرائیل به ویژه پس از تهدیدهای اخیر حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان مبنی بر ورود به الجلیل در صورت جنگ آینده، دشمن را به اتخاذ تدابیر دفاعی مجبور کرد و در این راستا به تدابیر امنیتی و استفاده از موانع دفاعی طبیعی و ساختگی متوسل شده است و تلاش دارد راه هرگونه نفوذ را در جنگ آینده سد کند.

اسرائیل در این راه به ایجاد صخره های شنی و استفاده از سیم های خاردار برقی و دیوار سیمانی و بسیاری موانع دیگر در نقاط مرزی لبنان و فلسطین متوسل شده است در نتیجه واحد روابط رسانه ای حزب الله دیداری را برای خبرنگاران از زنقاط مرزی ترتیب داد تا از نزدیک شاهد وحشت اسرائیل و تکاپوی آن برای تامین امنیت شهرک نشینان باشند.

در این بازدید مشاهده شد که بلدوزرهای دشمن در تکاپوی ساخت یک مانع خاکی به ارتفاع ده متر هستند و تلاش دارند این مانع را در برابر دیواری که به سیستم هشدار برقی مجهز است، بنا کنند؛ این سیستم هرگونه تحرک در فاصله چهار متری از سیم های خاردار در نقطه مرزی رصد می کند.

در این شرایط شهرک های این منطقه در حصاری از سیم های خاردار مجهز به سیستم برقی احاطه شده اند، در نتیجه باید پرسید کدام یک از دو طرف در وضعیت بیم و هراس به سر می برد؟

این اقدامات دفاعی دهها میلیون دلار برای اسرائیل هزینه داشته است و بیانگر میزان نگرانی و ترس شهرک نشینان است؛ ترسی که در گزارش های دوره ای رسانه های اسرائیل نیز نمود می یابد و در واقع وحشت اسرائیل از این است که کسی که تمام تدابیر امنیتی آن با تمام جزییات به شکل دقیق با خبر است شیوه مقابله با آن را نیز می داند.


 
هیچ اختلاف نظری میان کاندیداهای جبهه مردمی نیروهای انقلاب وجود ندارد
ساعت ۱٠:٤٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱  کلمات کلیدی: اخبارانتخابات

محمدباقر قالیباف گفت: هیچ اختلاف نظری میان کاندیداهای جبهه مردمی نیروهای انقلاب وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام, مراسم یادواره شهدای مدافع حرم در ایلام امروز و با حضور مردم قدرشناس استان ایلام, رزمندگان و پیشکسوتان هشت سال حماسه و ایثار برگزار شد.

حضور محمد باقر قالیباف در یادواره شهدای بازی دراز - کرمانشاه

این مراسم که همزمان با تشییع پیکر علیمحمد مرادی یکی از یادگاران هشت سال دفاع مقدس شده بود با شکوهی خاص و با حضور محمدباقر قالیباف یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری دوره دوازدهم انجام شد.

محمدباقر قالیباف در گفت‌وگوی کوتاهی در جمع خبرنگاران در مورد برخی گمانه‌زنی‌ها در مورد اختلاف میان کاندیداهای جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: هیچ گونه مشکلی در زمینه اتحاد میان کاندیداهای جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی وجود ندارد.

وی تأکید کرد: اصلا موضوعی در رابطه با اینکه اختلافی در اتحاد جبهه مردمی وجود داشته باشد، مطرح نیست و همان رویه ادامه دارد.


 
قاضی‌پور: ساخت تله‌کابین میلیاردی در دانشگاه آزاد برای استفاده افراد خاص
ساعت ۱٠:٤۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱  کلمات کلیدی: سیاسی

ساخت تله‌کابین میلیاردی در دانشگاه آزاد برای استفاده افراد خاص/

 

 

هزینه دانشگاه آزاد بر دوش خانواده‌های مستضعف است

نماینده مردم ارومیه در مجلس گفت: تحصیل در دوره‌های تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌ آزاد هزینه بسیار بالایی دارد که بیشتر بر دوش افراد مستضعف است.

قاضی پور

به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم، نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به بار مالی که دانشگاه آزاد برای تحصیل دانشجویان بر دوش خانواده‌ها می‌گذارد، گفت: تحصیل در دوره‌های تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌ آزاد هزینه بسیار بالایی دارد و بیشتر دانشجویان نیز از خانواده‌های در سطح مالی پایین‌تر هستند چراکه آقازاده‌ها برای تحصیل به خارج از کشور مانند انگلیس و کانادا می‌روند بنابراین از علی اکبر ولایتی رئیس هیأت موسس دانشگاه آزاد می‌خواهیم هزینه‌های دانشگاه آزاد کاهش یابد.

وی افزود: در یکی از واحدهای دانشگاه آزاد در شمال تهران تله‌کابین با هزینه بسیار بالا احداث شده که افراد خاصی از آن استفاده می‌کنند.

قاضی‌پور با بیان اینکه انضباط مالی باید در راستای اقتصاد مقاومتی در دانشگاه آزاد حاکم باشد، اظهار داشت: هرگونه مناقصه بدون آنکه به اطلاع مردم رسانده شود، غیرقانونی است. گاهی مشاهده می‌شود عده‌ای یک مناقصه را در یک روزنامه کوچک آگهی کرده و بعد خودشان همه آن روزنامه را می‌خرند تا به اطلاع مردم نرسد.

انتهای پیام/

خبرگزاری تسنیم: انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. 
امام خمینی (ره):
ساعت ۱٠:٤٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱  کلمات کلیدی: چراغ راه

همه باید تشخیص شوراى نگهبان را که قانون و میزان است، بپذیریم

من هشدار مى‌دهم که تضعیف و توهین به فقهاى شوراى نگهبان، امرى خطرناک براى کشور و اسلام است.

امام خمینی(ره)

به گزارش خبرگزاری تسنیم، فرازهایی از فرمایشات حضرت امام خمینی‌(ره) درباره شورای نگهبان به شرح ذیل است:


*    تأیید صلاحیتها بر اساس قانون اساسى‌
به حسب قانون اساسى باید این امر (تأیید صلاحیت نامزدها) به‌وسیله شوراى نگهبان عمل (شود) و آنان هستند که باید صلاحیت رئیس جمهور را به حسب موازین قانونى تشخیص بدهند.(صحیفه امام، ج 12، ص 11)


*    میزان بودن تشخیص شوراى نگهبان‌
اعضاى محترم شوراى نگهبان - ایدهم الله تعالى - حافظ مصالح اسلام و مسلمین هستند.(صحیفه امام، ج 18، ص 431) همه باید مقید به این باشید که قانون را بپذیرید، ولو برخلاف رأى شما باشد. باید بپذیرید، براى این‌که میزان اکثریت است و تشخیص شوراى نگهبان، مخالف قانون نیست، مخالف اسلام هم نیست، میزان است که همه باید بپذیریم.(صحیفه امام، ج 14، ص 377) اگر کسى بخواهد فساد کند و به مردم بگوید که این شوراى نگهبان کذا، این فساد است، یک همچو آدمى مفسد است و باید تحت تعقیب مفسد فى الارض قرار بگیرد.(صحیفه امام، ج 14، ص 370)


*    اجتناب از توهین یا تضعیف شوراى نگهبان‌
من هشدار مى‌دهم که تضعیف و توهین به فقهاى شوراى نگهبان، امرى خطرناک براى کشور و اسلام است. همیشه انحرافات به‌تدریج در یک رژیم وارد مى‌شود و در آخر، آن‌را ساقط مى‌نماید. لازم است همه به‌طور اکید به مصالح اسلام و مسلمین و به قوانین توجه کنیم و هرچند مخالف نظر و سلیقه شخصى‌مان باشد، به آن احترام بگذاریم و به این جمهورى نوپا که مورد هجوم قدرت‌ها و ابرقدرت‌ها است، وفادار باشیم.(صحیفه امام، ج 18، ص 431)


*    قانونى‌بودن شوراى نگهبان و لزوم تبعیت‌
شوراى نگهبان، قانونى است و کسى حق ندارد در مصاحبه‌ها و نطقها و رسانه‌ها به آن توهین و یا آن‌را تضعیف نماید.(صحیفه امام، ج 14، ص 201) آن کسانى‌که علمایى را که قبلا کار شوراى نگهبان را انجام مى‌دادند، کنار گذاشتند، به این خاطر بود که کم‌کم آن‌ها را مخالف خود احساس کردند و کنار گذاشتند و به‌تدریج این شیطنت صورت گرفت. پس همه ما باید بیدار باشیم.(صحیفه امام، ج 19، ص 44) 
با حضور در محل شهادت شهدای هفتم تیر
ساعت ۱٠:٤٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱  کلمات کلیدی: اخبارانتخابات

حجت‌الاسلام رئیسی رسما فعالیت‌ انتخاباتی‌ خود را آغاز کرد

حجت‌الاسلام رئیسی با حضور در محل شهادت شهدای هفتم تیر فعالیت‌ انتخاباتی‌اش را آغاز کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با حضور در محل شهادت شهدای هفتم تیر فعالیت انتخاباتی خود را آغاز کرد.

آیت اللہ سید ابراہیم رئیسی کی الیکشن دفتر میں رجسٹریشن کیلئے آمد

+خبر مرتبط: وزارت کشور اسامی 6 نامزد تأییدصلاحیت‌شده ریاست‌جمهوری را رسماً اعلام کرد

به گزارش تسنیم، دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در روز جمعه 29 اردیبهشت امسال برگزار می‌شود. 
زاکانی: برای موفقیت «رئیسی» و «قالیباف» از هرگونه کمکی دریغ
ساعت ۱٠:٤۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱  کلمات کلیدی: اخبارانتخابات

داوطلب احرازصلاحیت‌نشده انتخابات ریاست‌جمهوری در بیانیه‌ای اعلام کرد: برای موفقیت «رئیسی» و «قالیباف» از هرگونه کمکی دریغ نخواهم کرد.

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، علیرضا زاکانی نماینده مجلس نهم شورای اسلامی و داوطلب احراز صلاحیت نشده انتخابات ریاست‌جمهوری در بیانیه‌ای با تشکر از یکایک اعضای جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی اعلام کرد که از هرگونه کمک برای موفقیت دو نامزد دیگر جبهه مردمی حاضر در صحنه آقایان رئیسی و قالیباف دریغ نخواهد کرد.

زاکانی

متن بیانیه‌ زاکانی به‌شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ان العزة للّه جمیعاً

اگر خواست خدا بر این قرار می‌گرفت که در میان احراز صلاحیت‌ شده‌ها باشم، خدا را شکر می‌کردم و اکنون که مشیت الهی جز این است به‌طور مضاعف خدا را شاکرم، چرا که معتقدم اگر با اخلاص وارد این عرصه خطیر شده باشم، خداوند متعال هم اجر مجاهدت در رقابت سالم انتخاباتی یک ماه آینده و هم ثواب امر خطیر اداره اجرایی چهار سال آینده کشور را بدون هرگونه زحمت ظاهری به حساب آخرتم واریز کرده است.

معتقدم همچنان که بنده حقیر تلاش کردم به تکلیف خود عمل کنم، اعضای محترم شورای نگهبان نیز یقیناً با داشتن حجت در پیشگاه حضرت باری تعالی به تکلیف خود عمل نموده‌اند؛ لذا به تصمیم ایشان کاملاً احترام گزارده و از سایر نامزدها و جریان‌های سیاسی نیز می‌خواهم شورای نگهبان را طبق قانون اساسی فصل‌الخطاب بدانند و از هرگونه رفتار و اظهارنظری که ذره‌ای هوای نفس و تضعیف این نهاد نگهبان انقلاب در آن باشد پرهیز کنند.

از یکایک اعضای جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی، نمایندگان شهرستان‌ها، اقشار و ارکان آن تشکر و قدردانی می‌کنم که با دعوت‌شان از این‌جانب جهت کاندیداتوری و ایفای نقش در این عرصه مهم، لایقم دانستند، با رأی قابل توجه خود حمایتم نمودند و به کار سازماندهی نیروهای پرشمار انقلاب همت گماشتند.

اکنون نیز با اطمینان کامل اعلام می‌دارم از هرگونه کمک برای موفقیت دو نامزد دیگر جبهه مردمی حاضر در صحنه آقایان رئیسی و قالیباف دریغ نخواهم کرد.

تکلیف تعطیل‌بردار نیست و امروز مهمترین تکلیف، کمک به جبهه انقلاب برای پایان دادن به وضع موجود و نجات قوه مجریه از دست لیبرال‌ها، پیگیری تحقق اهداف بر زمین مانده انقلاب اسلامی بر مبنای مکتب نورانی امام خمینی(ره) و کاهش فاصله تأسف‌بار جمهوری اسلامی با انقلاب اسلامی است.

لذا از همه نیروهای انقلاب از جمله تمامی عزیزانی که در این مدت نسبت به این‌جانب اظهار محبت و اعلام حمایت نمودند و نیز در طراحی برنامه‌ها و پروژه‌های «اقدام و اصلاح» همت گماشتند، می‌خواهم پرنشاط و با انگیزه کامل این مسیر را عاشقانه و عاقلانه را ادامه دهند که با تبعیت از رهبر فرزانه انقلاب اسلامی و خدمت صادقانه به مردم پیروزی در دسترس است.

ان‌شاءالله

کمترین فرزند ایران اسلامی

علیرضا زاکانی


 
خروج ۳۴ اتوبوس از منطقه الراشدین؛ تروریست‌ها مانع خروج ۱۰ اتوبوس باقی‌مانده می‌ش
ساعت ۱٠:٤۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱  کلمات کلیدی: بین المللی

گروه‌های تروریستی اجازه خروج ۳۴ اتوبوس از منطقه الراشدین را داده اما از خروج ۱۰ اتوبوس دیگر که بیشتر آنها خانواده‌ها شهدا و جوانان کمیته‌های مردمی مدافع فوعه و کفریا هستند،‌جلوگیری می‌کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری تسنیم در حلب، گروه‌های مسلحی که منطقه الراشدین را در اشغال خود دارند، تنها با عبور 10 دستگاه اتوبوس حامل شهروندان کفریا و فوعه و ورود آنها به حلب موافقت کردند، در مقابل هم پنج اتوبوس از سمت گذرگاه الراموسه، افراد مسلح زبدانی و مضایا را به سمت ادلب منتقل کرد.

با این گام دومین بخش از مرحله نخست توافق مبادله با ساعت‌ها تاخیر و کارشکنی گروه‌های تروریستی انجام شده است، این توافق بر خروج هشت هزار نفر از ساکنان کفریا و فوعه در مقابل اخراج تمام افراد مسلح و اطرافیانشان از مناطق الزبدانی و مضایا به سمت شهر ادلب تصریح می‌کند تا به این ترتیب این مناطق از وجود افراد مسلح پاکسازی شود.

همچنین حدود یک هفته پیش پنج هزار نفر از اهالی فوعه و کفریا پس از خروج از این مناطق و توقف کوتاه در حلب به سمت اماکن اختصاص یافته برای آنها در برخی شهرهای سوریه از جمله لاذقیه، حمص و دمشق منتقل شدند.

افزایش نگرانی اهالی گرفتار فوعه و کفریا در الراشدین

خبرنگار تسنیم در حلب لحظاتی پیش از اصابت چند گلوله خمپاره به محل استقرار اتوبوس‌های حامل اهالی کفریا و فوعه در منطقه  الراشدین که تحت سیطره گروه‌های تروریستی است، خبر داد.

‎بر اساس این گزارش، افراد مسلح، شهروندان کفریا و فوعه را از اتوبوس‌ها پیاده کرده و آنها را به دانشکده الشرطه(پلیس)‌در منطقه خان العسل که این منطقه هم تحت سیطره آنهاست، منتقل کردند. این اقدامات تروریست‌ها و حمله خمپاره‌ای لحظاتی پیش سبب رعب و وحشت در میان مردم بی‌دفاع کفریا و فوعه شده است که همچنان در این مناطق اسیر و گرفتارند و تروریست‌ها بر خلاف تعهدات خود در توافق مبادله اجازه عبور آنها از منطقه تحت اشغال و ورود به شهر حلب را نمی‌دهند.

خروج 34 اتوبوس از منطقه الراشدین،‌ تروریست‌ها مانع خروج 10 اتوبوس باقی‌مانده می‌شوند

خبرنگار تسنیم در تازه‌ ترین خبر از حلب از خروج 34 اتوبوس از مجموع 44 اتوبوس از منطقه تحت سیطره گروه‌های تروریستی خبر داد، این گروه‌ها، مانع خروج 10 اتوبوس دیگر که بیشتر سرنشینان آن خانواده‌های شهدا و جوانان کمیته‌های مدافع شهرک‌های کفریا و فوعه هستند،‌می‌شوند. اهالی در بند تروریست‌ها به شدت نگران امنیت خود هستند.

تروریست‌ها بر خلاف تعهدات خود شرط جدیدی وضع کرده و گفته‌اند تا زندانیانشان از زندان‌های دولت آزاد نشود،‌اجازه خروج این 10 اتوبوس را نخواهند داد.

هم اکنون هفت دستگاه اتوبوس دیگر حامل افراد مسلح مضایا و الزبدانی از گذرگاه الراموسه که تحت کنترل ارتش سوریه است به سمت غرب حلب حرکت کردند تا به ادلب بروند،‌ارتش سوریه همچنان به تعهدات خود بر اساس توافق تبادل عمل می‌کند.

این خبر تکمیل می‌شود...


 
شهید زال نژاد و شهید مهدی نعیمایی
ساعت ۱٠:٢٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱  کلمات کلیدی: ایثار

دو دوست ...

http://cdn.persiangig.com/preview/gtgaoiQUxh/large/%D8%B4%D9%87%DB%8C%D8%AF%20%D8%B2%D8%A7%D9%84%20%D9%86%DA%98%D8%A7%D8%AF%20%D9%88%20%D9%85%D9%87%D8%AF%DB%8C%20%D9%86%D8%B9%DB%8C%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C.jpg


 
بسیج دانشجویی دانشگاه امیرکبیر:
ساعت ٩:۳٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱  کلمات کلیدی: دانشگاه

نامزدهای انتخابات از حمله به جایگاه شورای نگهبان خودداری نمایند

ه گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو؛ بسیج دانشجویی دانشگاه امیرکبیر در بیانیه ای تاکید کرد: بازی‌هایی که منفعت طلبانه و در پی تصاحب قدرت است. بازی‌های سیاسی‌ای که در آن اخلاق رنگ می‌بازد، هجمه‌ها و تخریب‌های غیرمنصفانه قوت و فزونی میابد.

 

إِنَّ اللَّهَ یَأمُرُکُم أَن تُؤَدُّوا الأَماناتِ إِلىٰ أَهلِها وَإِذا حَکَمتُم بَینَ النّاسِ أَن تَحکُموا بِالعَدلِ ۚ إِنَّ اللَّهَ نِعِمّا یَعِظُکُم بِهِ ۗ إِنَّ اللَّهَ کانَ سَمیعًا بَصیرًا


خداوند به شما فرمان می‌دهد که امانت‌ها را به صاحبانش بدهید! و هنگامی که میان مردم داوری می‌کنید، به عدالت داوری کنید! خداوند، اندرزهای خوبی به شما می‌دهد! خداوند، شنوا و بیناست.

 

سلام بر رهبر کبیر انقلاب، حضرت امام روح الله


سلام بر شهیدان و آزادگان و مبارزین انقلاب اسلامی و دفاع مقدس


سلام بر رهبر معظم و مقتدرمان، حصرت امام خامنه‌ای


و سلام بر شما امت مسلمان و شریف ایران؛

 

در ایام انتخاباتی پیش رو، در دل کشاکش جریانات سیاسی و در میان کنش‌ها و واکنش‌های عدیده‏‌ی این روزهای سپهر سیاسی ایران اسلامی، مرقومه پیش رو را حلقه مفقوده‌ی این فعل و انفعالات بنگرید. چند کلامی که این فرزندان کوچک انقلاب اسلامی، دلسوزانه، آزادانه و تقوامدارانه خدمتتان معروض می‌دارند.


مردم شریف، مسلمان، راسخ، آزاد و آزاده‏‌ی میهن اسلامی‌مان، همانانی که همیشه در پیچ‌های تاریخی و حساس، تمام و کمال در صحنه‌‏های گوناگون نقش آفرینی داشته‌اند، بی‌گمان در این برهه نیز سربلند و مأجور خواهند بود و ثابت خواهند کرد بازی سیاسیون را بر هم می‌‏زنند.


بازی‌هایی که منفعت طلبانه و در پی تصاحب قدرت است. بازی‌های سیاسی‌‏ای که در آن اخلاق رنگ می‏‌بازد، هجمه‌ها و تخریب‌های غیرمنصفانه قوت و فزونی می‌یابد. اتهام پراکنی علیه دیگر نامزدها، تناقض گویی، نشر اکاذیب، شانه خالی کردن از زیر مسئولیت، وعده و وعیدهای بی‌محتوا و پوچ و حتی برائت جستن از همان وعده‌ها برخی از این بی‌اخلاقی هاست.


تا آنجا که وقتی این بی‌اخلاقی‌ها مقصود نامبارک این جریانات را فراهم نسازد، نوک پیکان تخطئه‌ها سوی شورای نگهبان قانون اساسی نشانه می‌رود. این تخریب‌ها نخستین و آخرین تخریب‌ها نبوده و نیست اما تکرار این مهم افاده تأکید می‏کند که ملت به وضوح دیده و به عمق جان این کلام امام امت (ره) را پذیرفته است که «شورای نگهبان حافظ احکام مقدس اسلام و قانون اساسی است»


این روزها و در کشاکش رقابت‌های انتخاباتی عده‌ای سعی کرده و می‌کنند این جایگاه والا را با فرافکنی‌ها و هجمه‌های لایتوقف خود خدشه دار کنند؛ اما سخت غافل‌اند که با این ابتذال بر دامن خود آتش می‌افکنند، چرا که مردم بیانات امام روح الله را فراموش نکرده‌اند که؛ «هیچ کس حق ندارد یک کلمه راجع به این بگوید. من نمی‌گویم رای خودش را نگوید! بگوید، رای خودش را بگوید اما اگر بخواهد فساد کند، به مردم بگوید که این شوراى نگهبان‏ کذا و این مجلس کذا، این فساد است»


در عمر قریب به 40 ساله شورا نگهبان این مهم قویاً محرز است که شورای نگهبان پاسدار حقایق و اصول دینی و ملی ملت است. مصادیق متعدد و متنوعی که در اذهان ثبت و ضبط است شاهدی بر این مدعا است.


جا دارد خطاب قرار دهیم آقایان فقها و حقوقدان شورای نگهبان قانون اساسی را که دغدغه این برادران کوچکتان را وقع نهاده و به‌دقت ملاحظه فرمایید. این دغدغه‌ها از مرور و بازخوانی اصول مسلم قانون اساسی و سخنان بی‌بدیل و واضح امام انقلاب (ره) که فرمود «مردم که به قانون اساسی رأی دادند منتظرند که قانون اساسی اجرا بشود، نه هرکس از هر جا صبح بلند می‌شود بگوید من شورای نگهبان را قبول ندارم، من قانون اساسی را قبول ندارم» ناشی می‌شود. آنگاه که می‌نگریم که در قانون انتخابات ریاست جمهوری آمده است «رئیس جمهور باید مدیر، مدبر، دارای حسن سابقه و امانت و تقوا، مؤمن و معتقد به مبانی جمهوری اسلامی ایران و مذهب رسمی کشور و از رجل سیاسی، مذهبی باشد.»


با توجه به حسن سابقه شورای نگهبان قانون اساسی در سال‌های پس از انقلاب از ایشان جز این انتظار نمی‏‌رود که از حدود اسلام و منافع ملی حفظ و حراست کنند و بررسی صلاحیت‌ها را چون گذشته و بی‌توجه به فشارهای جریان‌هایی که قصد اخلال در روندهای قانونی دارند، پیگیری کند.


مردم نشان داده‌اند که خادمین خود را از سودجویان و فرصت طلبان تمیز می‏‌دهند. مردم قویاً متوجه می‏‌شوند که کسانی که در دوران مسئولیت خود توانایی اداره و مدیریت همکاران خود را نداشتند (تا آنجا که صدای اختلافات بسیاری بین اطرافیان و همکارانشان در خانه‌های مردم نیز شنیده می‌شود) دیگر نمی‌توانند جایی در بین مقامات آینده داشته باشند. همان‌هایی که وقیحانه رو در روی رهبر معظم انقلاب امام خامنه‌ای ایستاده‌‏اند؛ و خود را عاقل‌تر از ولی امر مسلمین جهان می‏پندارند. مردم دیگر مدعیانی را که در زمان تصدی مسئولیت بسیاری میان مردم و نزدیکانشان قائل بوده‌اند و برای مصون ماندن نزدیکان خود از اجرای قانون، دست به هرکاری زده‏‌اند، مشروعیت نمی‌بخشند. همان برون نگرانِ شیفته‌‏ی خارج که در زمان پشت میز نشینی خود امین نبوده و از وارد کردن هرگونه آسیب به کشور و انقلاب اسلامی قصور نورزیده‌اند. مردم دیگر افرادی را که علناً به ملت شریف ایران دروغ می‌گویند و به‌راحتی پس از مدتی آن را تکذیب می‌کنند و تضمینی برای عمل به حرف‌ها و وعده‌های خود ندارند و همچنین متخلفانی که به دور از اخلاق، رقبای احتمالی خود را تخریب می‌کنند و در جهت فعالیت‏‌های تبلیغی خود اقداماتی را خلاف قانون ترتیب می‏دهند، بر مسندهای مدیریت نمی‌نشانند.


نامزدهایی که در صدد تصدی مسئولیت هستند بدانند اگر روزی به قدرت رسیدند و مجموعه فعالیت‌هایی را ترتیب دادند، تنها از باب کرامت و بزرگواری مردم بوده که این جایگاه را به آن‌ها امانت داده‌‏اند تا آن‌ها را در بوته‏‌ی آزمایش قرار دهند. این مهم را آنانی که دوره‌ای مسئولیت داشته‏‌اند یا دارند بیشتر باید مورد توجه قرار دهند که مصونیتی از مردم دریافت نکرده‌اند و این ملت باکسی عقد اخوت نبسته‌‏اند.


در پایان بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر همراه و هم‌نوای با مردم، به‌طور قاطع بی‌طرفی خود را از تمامی جریانات سیاسی و منتسبینی که به هر دلیلی – آگاهانه یا ناآگاهانه – جایگاه شورای نگهبان را متزلزل می‌نمایند، اعلام می‌دارد و تنها کسی را مشروع می‌داند که در خط امام و انقلاب باشند و منویات رهبری و مطالبات مردم را سرلوحه قرار دهند و همچنین حمایت از تصمیمات نهایی شورای نگهبان قانون اساسی را وظیفه شرعی خود می‏داند و به نامزدهای انتخابات توصیه اکید دارد که از حمله به جایگاه شورای نگهبان و همنوایی با دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خودداری نمایند.


والسلام علی من اتبع الهدی
30/1/1396 
هلاکت ده‌ها تروریست تکفیری و آزادسازی کامل شهرک «طیبه الامام » در حومه
ساعت ٩:٠٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱  کلمات کلیدی: بین المللی

منابع سوری از موفقیت نیروهای ارتش و همپیمانان در آزادسازی کامل شهرک طیبه الامام در حومه شمالی حماه خبر دادند.

به گزارش گروه دفاتر خارجی خبرگزاری تسنیم، خبرنگار تسنیم در حلب گزارش داد نیروهای  ارتش سوریه پس از به هلاکت رساندن ده‌ها تروریست از جمله چند سرکرده میدانی باند موسوم به جیش العزه، شهرک طیبه‌الامام در حومه شمالی حماه را به‌طور کامل آزاد کردند.

ریف حماه

ارتش سوریه همچنین منطقه «المشبطه» در غرب طیبه الامام را آزاد کرد و به پیشروی خود به‌سمت شهر «حلفایا» به‌عنوان مهمترین قلعه گروه‌های تروریستی در حومه شمالی حماه ادامه می‌دهد.

در حمص نیز نیروهای ارتش سوریه منطقه «سد ابوکله» در شمال فرودگاه التیفور را در چارچوب عملیات نظامی خود در حومه شرقی آن آزاد کرد، ارتش با پشتیبانی نیروی هوایی روسیه و سوریه به عملیات خود برای آزادسازی تپه‌های باقی‌مانده در شرق کوه القطار و جنوب کوه الابتر ادامه می‌دهد.

یک منبع نظامی گفت هدف ارتش سوریه از عملیاتش در حومه حمص، تقویت حلقه امنیتی اطراف میادین گاز و نفت و آزادسازی مناطق و تپه‌های اطراف شهر تدمر برای جلوگیری از هرگونه تلاش داعشی‌ها برای رخنه به مواضع ارتش است.

خبرنگار تسنیم در دمشق هم از پیشروی نیروهای ارتش در سمت شرق محله القابون و آزادسازی چندین نقطه پس از درگیری با تروریست‌ها که به هلاکت شمار زیادی از آنها منجر شد، خبر داد.

نیروهای ارتش در حال خنثی کردن بمب‌ها و مین‌های کارگذاشته شده از سوی تروریست‌ها در منطقه‌ای هستند که از شمال شرقی شهرک بلودان تا الزبدانی در حومه غربی دمشق پس از اخراج تروریست‌ها امتداد دارد.

 

 

 

از سوی دیگر رسانه‌های وابسته به گروه‌های تروریستی تصاویری از عبدالله المحیسنی سرکرده سعودی این گروه‌ها را پخش کردند که به استقبال از تروریست‌های اخراج‌شده از زبدانی و مضایا پرداخته است که وارد ادلب شده‌اند، المحیسنی این تروریست‌ها را به ادامه آنچه به‌زعم خود جهاد می‌خواند، و گشودن جبهه جنگ بر ضد ارتش سوریه تحریک کرده است.

استقبال المحیسنی تروریست مشهور سعودی از تروریست‌های اخراجی از زبدانی و مضایا


 
اسد: غربی‌ها مانع ورود گروه تحقیق درباره خان شیخون به سوریه شدند
ساعت ٩:٠۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱  کلمات کلیدی: بین المللی

بشار اسد گفت: غرب و آمریکا از بیم برملا شدن داستان ساختگی و دروغین آنها درباره ماجرای خان شیخون از ورود هرگونه گروه تحقیق به سوریه برای تحقیق درباره حادثه خان شیخون جلوگیری کردند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد: رئیس جمهور سوریه روز پنجشنبه اعلام کرد غرب و آمریکا از بیم برملا شدن داستان ساختگی و دروغین آن ها درباره ماجرای خان شیخون از ورود هرگونه گروه تحقیق به سوریه برای تحقیق درباره این حادثه جلوگیری کردند.

بشار اسد در مصاحبه با اسپوتنیک گفت: « ما نامه رسمی برای سازمان ملل متحد فرستادیم و از این سازمان درخواست کردیم گروهی را برای تحقیق درباره حادثه خان شیخون اعزام کند. طبعا سازمان ملل متحد تاکنون هیچ هیئت تحقیقی را به سوریه اعزام نکرده است زیرا غرب و آمریکا از ورود آن جلوگیری کردند و اگر چنین گروهی ( گروه تحقیق ) وارد سوریه شود درخواهد یافت همه ادعاها و روایت های غربی ها و آمریکا درباره حادثه خان شیخون و به تبع آن حمله به فرودگاه الشعیران ساختگی و دروغین بوده است. به همین علت هیچ گروهی اعزام نشد.»

بشار اسد افزود: « من معتقدم تنها تماس و رایزنی که اکنون درباره اعزام گروه تحقیق به سوریه صورت می گیرد بین روسیه و برخی دیگر از کشورها است و ما تا این لحظه هیچ اخبار مثبتی درباره ورود هیچ گروهی دریافت نکرده ایم.»

رئیس جمهور سوریه همچنین، اخبار منتشر شده مبنی بر بازداشت ابوبکر البغدادی سرکرده گروه تروریستی داعش را تکذیب کرد. وی گفت: « خیر، این اخبار صحیح نیست.»

اسد افزود: « خیر، اخبار منتشر شده در این باره به هیچ وجه صحیح نیست. مناطق مرزی سوریه و عراق تاکنون تحت سیطره گروه تروریستی داعش قرار دارد و تحت کنترل نیروهای سوری یا روس و یا حتی غربی ها و آمریکایی ها و هیچ طرف دیگری نیست. عناصر داعش به تنهایی بر این مناطق مرزی سیطره دارند بنابراین البغدادی در این منطقه در امان است».


 
شورای نگهبان اسامی ۶ نامزد تایید صلاحیت شده را به وزارت کشور اعلام کرد+اسامی
ساعت ۸:٥٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱  کلمات کلیدی: اخبارانتخابات

ه گزارش خبرنگار حوزه انتخابات خبرگزاری فارس، شورای نگهبان امشب (31 فروردین) اسامی 6 نامزد تایید صلاحیت شده را به وزارت کشور اعلام کرد.

خبرگزاری فارس: شورای نگهبان اسامی ۶ نامزد تایید صلاحیت شده را به وزارت کشور اعلام کرد+اسامی

اسامی نامزدهای تائید صلاحیت شده به شرح زیر است:

۱. سید مصطفی میرسلیم

۲. حجت‌الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی

۳.محمدباقر قالیباف

۴. حجت‌الاسلام حسن روحانی

۵. اسحاق جهانگیری

۶. مصطفی هاشمی‌طبا


 
پیشروی نیروهای مقاومت در شمال استان حماه
ساعت ۸:٤۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱  کلمات کلیدی: بین المللی

پیشروی نیروهای مقاومت در شمال استان حماه/

 

 

شهرک «طیبه الامام» در آستانه آزادی +نقشه

به گزارش مشرق، آخرین تحولات میدانی از شمال استان حماه حاکیست، نیروهای سوری و مقاومت از صبح امروز عملیاتی را از محورهای «صوران، پل شمال غرب شهرک معردس، منطقه المطاحن و ایستگاه قطار» علیه مواضع تروریست های جبهه النصره و سایر گروه های تروریستی مستقر در شهر راهبردی «طیبة الامام » آغاز کردند و دقایقی موفق شدند  بخش مرکزی، شرقی و جنوبی شهر را به طور کامل آزاد کنند و حدود 46 تروریست از جمله چند فرماندهان برجسته گروه تروریستی «جیش العزه » به نام های «ساهر الصالح،محمد جلاد» را کشته و  تعدادی دیگر را زخمی کنند.

در حال حاضر نیروهای جبهه مقاومت با پشتیبانی جنگنده های روسی و سوری در آستانه آزادی شهر هستند.

شهر راهبردی «طیبة الامام» از مهمترین مسیرهای امداد رسانی تروریست ها از جنوب ادلب به شمال استان حما محسوب می شود و از بزرگترین پایگاه ها تروریست ها بخصوص جبهه النصره محسوب می شود.
 

این شهر راهبردی همچنین شهرهای راهبردی «صوران، معردس، اللطمانة، حلفایا و خطاب» را در شمال استان حماه به هم متصل می کند.

در صورت پاکسازی این شهر راهبردی عملیات نیروهای مقاومت برای پاکسازی مناطق مهمی از جمله «بویضة،ایستگاه دفاعی السمان،مصاصنه،زور ابوزید و ارتفاع الناصریظ» آغاز خواهد شد.

منابع میدانی در شمال استان حماه در گفت وگو با مشرق اعلام کردند: عناصر تروریستی در حال فرار از شهر هستند و احتمال آزادی این شهر تا ساعتی دیگر وجود دارد. 
عکس/ خنثی‌سازان مین روسی در «پالمیرا»
ساعت ۸:٤٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱  کلمات کلیدی: عکس های خبری

پس از بازپسگیری شهر تاریخی پالمیرا به دنبال درخواست دولت سوریه، مهندسان مرکز بین المللی مین روبی ارتش روسیه به این منطقه اعزام شدند و عملیات خنثی سازی مین را آغاز کردند. منبع: sputniknews


 
زنگ خطر در جبهه جنوب سوریه به صدا در آمد
ساعت ۸:٤۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱  کلمات کلیدی: بین المللی

زنگ خطر در جبهه جنوب سوریه به صدا در آمد/

 

آمریکا و انگلیس برای حمله آماده می‌شوند +عکس و نقشه

سرویس جهان مشرق - این روزها حومه مرزهای جنوب سوریه به مکانی برای جولان نیروهای آمریکایی و انگلیسی تبدیل شده است و گزارش ها حاکیست، تروریست ها با کمک های ویژه تسلیحاتی و لجستیکی دولت آمریکا و انگلیس برای عملیات بزرگ آماده می شوند.

نیروهای آمریکایی و انگلیسی که در حومه مرزهای جنوبی سوریه حضور دارند، تحرکات خود را چندین برابر کرده اند و اتاق عملیات به رهبری آنان فعالیت می کند.

توضیح این نکته برای مخاطبان ضروریست، جبهه جنوب سوریه زمانی شعله ور شد که  عناصر تروریستی آتش بس را در شهر درعا شکستند و عملیات گسترده ای را برای اشغال محله راهبردی المنشیه آغاز کردند.

گروه های تروریستی که متشکل از گروه های سلفی حامی جبهه النصره بودند عملیات اشغال محله راهبردی المنشیه را « الموت ولا مذله» نام نهادند و در همان گام نخست با تمام قدرت وارد عمل شدند.

تروریست ها به لطف خودروهای انتحاری و متحمل شدن تلفات جانی فراوان توانستند بخش هایی از این محله را تصرف کنند اما با حملات معکوس نیروهای سوری و مقاومت ابتکار عمل از آنان در این محور گرفته شد.
 

تلفات ترویست ها

در نهایت تروریست ها با مقاومتی سرسختانه و پرهزینه توانستند حدود ۱۵ درصد از بخش جنوبی این محله را در اشغال خود نگه دارند.

اما در هفته های گذشته، اوضاع میدانی در محله المنشیه به صورت غم انگیزی رو به وخامت رفت و حدود ۷۰ درصد این محله با پیشروی تروریست ها سقوط کرد.

محله المنشیه یکی از مناطق نسبتا متراکم و راهبردی شهر درعا محسوب می شود و ساختمان های این محله نسبت به سایر محلات شهر به خصوص بخش های غربی شهر برتری دید دارد.

در صورت سقوط کامل این محله، مواضع مهم دفاعی ارتش سوریه در مناطق مهمی از جمله گردان ۱۳۲، گردان مهندسین و ضاحیه غربی در معرض خطر جدی قرار  می گیرد.

رصد نیروهای اطلاعات نشان می دهد تروریست ها همزمان با پیشروی در محله المنشیه، برای ورود به محله السجنه نیز در حال برنامه ریزی هستند.

واقعیت های میدانی نشان می دهد با برنامه ریزی های دولت آمریکا برای برهم زدن تحولات میدانی و توقف پیشروهای های ارتش سوریه در محورهای مختلف که بارزترین آنها حملات ارتش امریکا به پایگاه هوایی الشعیرات بود، تروریست ها در جبهه جنوب جان دوباره گرفته اند و در حالی که تا همین چند ماه قبل توان مقابله با گروه های تروریستی هم پیمان داعش را نداشتند حالا با کمک های نیروهای ائتلاف غرب موفق به مهار این جبهه شده اند.

 از سویی دیگر، تروریست ها با کمک های دولت آمریکا توانستند تجهیزات و نیروهای فراوانی را به حومه شهر درعا تزریق کنند تا برای مرحله دوم عملیات آماده شوند.

قابل ذکر است دولت اردن، رژیم سعودی، رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای مرتجع منطقه نیز با تمام توان در حال خدمت رسانی به نیروهای آمریکایی و انگلیسی در این محور هستند.

همزمان با تجمع نیروهای آمریکایی در حومه مرزهای جنوبی سوریه و حمله احتمالی تروریست ها، ارتش سوریه و متحدان فعالیت ها و رصدهای میدانی خود را چندین برابر کرده اند و برخلاف اخبار منتشر شده مبنی بر بی تحرکی آنان، اقدامات پیشگیرانه برای واکنش احتمالی در نظر گرفته شده است.

علاوه بر نیروهای جبهه مقاومت، مسکو نیز با درک شرایط میدانی جنوب سوریه به صورت علنی وارد عمل شده و از تحرکات حامیان تروریست ها غافل نشده است.

متحدان با اعزام نیروهای تازه نفس، ارسال تجهیزات و بمباران بی وقفه مواضع تروریست ها، تلاش می کنند حملات تروریست ها را کنترل کنند و وضعیت میدانی را در این منطقه سر و سامان بیشتری دهند.

به نظر می رسد در مقطع فعلی اولویت ارتش سوریه و متحدان در شهر درعا، زمین گیری تروریست ها و بازپس گیری مناطق اشغال شده است.


 اما شاید این سوال مطرح شود حامیان تروریست ها چه زمانی حملات خود را در محور جنوب آغاز می کنند؟

تروریست ها و حامیان آنان پارامترهای مختلفی از جمله سرنوشت نهایی محله المنشیه را برای شروع حملات در محور جنوب در نظر گرفته اند اما آنان به خوبی می دانند اگر در جنوب سوریه دست به انتحار بزنند مانند آنچه که در شمال استان حماه اتفاق افتاد غافلگیر و ضربات سختی را متحمل می شوند چرا که در صورت شروع حملات آنان، عملیات جبهه مقاومت در این محور تا پاکسازی کامل جبهه جنوب بدون هیچ تردیدی ادامه می یابد.

از سویی دیگر نباید اظهارات مقامات فرانسوی هم در این خصوص فراموش شود؛ مقامات کاخ الیزه اعلام کرده اند در زمانی که تهران مشغول برگزاری انتخابات است باید ضربه نهایی در جنوب سوریه وارد شود و اگر در اوج ایام انتخابات درگیری ها در این محور آغاز شد نباید تعجب کرد. 
نماینده ویژه "پوتین" با حجت‌الاسلام رئیسی دیدار کرد + عکس
ساعت ۸:۳۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱  کلمات کلیدی: سیاسی

به گزارش مشرق، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی در دیدار رستم مینیخانوف رئیس‌جمهور تاتارستان و نماینده ویژه ولادیمیر پوتین در امور ادیان مذهبی با بیان اینکه رابطه جمهوری اسلامی ایران و مردم تاتارستان تنها منحصر به جغرافیا نیست، گفت: این رابطه ریشه در باورهای مشترک اسلامی دارد و بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی این روابط عمیق تر شده است.

تولیت آستان قدس رضوی با تاکید بر اینکه آستان قدس رضوی یک مرکز فرهنگی بزرگ در جهان اسلام است، اظهار داشت: سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی(ع) می تواند ارتباط بخش های فرهنگی ما و تاتارستان را برقرارکند.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با تاکید بر اینکه اساس اقتصاد آستان قدس رضوی بر نذورات و وقف مردم استوار است، گفت: امروز در پرتو امام رضا (ع) مشکل بسیاری از محرومین و فقرا با نذورات مردم حل می شود.

تولیت آستان قدس رضوی در بخش دیگری از سخنانش درباره روابط جمهوری اسلامی ایران و روسیه، اظهار داشت: بدون تردید اراده رهبر معظم انقلاب و همه بخش‌های کشور گسترش روابط با جمهوری روسیه است و امیدواریم این روابط دوستانه گسترش بیشتری پیدا کند. امروز سیاست قطعی جمهوری اسلامی ایران گسترش روابط با همسایگان و کشورهای منطقه به ویژه روسیه و تاتارستان است.

وی همچنین به زمینه های گسترش روابط ایران و تاتارستان اشاره و خاطرنشان کرد: ما می‌توانیم در زمینه پذیرش دانشجو، اعطای فرصت مطالعاتی، گردشگری علمی و زیارت و همچنین ترجمه کتب نفیس همکاری‌های عمیقی داشته باشیم.

نماینده ویژه ولادیمیر پوتین در امور ادیان مذهبی نیز در این دیدار با ابراز خوشحالی از حضور خود و هیئت همراه در آستان مقدس امام رضا(ع) اظهار داشت: ولادیمیر پوتین اهمیت ویژه ای به توسعه ادیان از جمله دین اسلام می دهد و به همین دلیل گروه استراتژیکی برای توسعه روابط با اسلام تشکیل داده که بنده رئیس آن هستم و سی کشور در آن حضور دارند.

وی ادامه داد: ما امیدواریم با کمک دین اسلام جوان های خود را به گونه ای تربیت کنیم که تحت تاثیر فرهنگ غربی قرار نگیرند چرا که متاسفانه امروز جوانان و نوجوانان از فرهنگ و نمادهای غربی تاثیر می گیرند.

رستم مینیخانوف با تاکید بر نقش مهم دین اسلام در گسترش صلح و دوستی در جهان، اظهار داشت: امیدواریم روابط ایران و تاتارستان به صورت ویژه گسترش پیدا کند.

در پایان این دیدار نماینده پوتین و رئیس جمهور تاتارستان یک جلد قرآن کریم به همراه قالیچه چرمین از آثار صنایع دستی این جمهوری خود مختار را به حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم رئیسی تقدیم کرد.

حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی نیز نسخه نفیس چاپی از قرآن دستنویس، مشهور به قرآن بایسنقر را به رئیس جمهور تاتارستان تقدیم کرد.

در این دیدار، کامیل سامی گولین مفتی اعظم تاتارستان، لوون جاگاریان سفیر دولت روسیه در ایران، آلبرت کاریموف  معاون نخست وزیر و وزیر صنعت و تجارت، رومان شایخوتدینوف معاون نخست وزیر و وزیر اطلاعات و ارتباطات، تالیا مینولینا مسئول توسعه سرمایه گذاری و سرگی ایوانف مسئول کمیته امور گردشگری جمهوری تاتارستان حضور داشتند.

منبع: تسنیم

 
پیروزی بزرگ ارتش سوریه و حزب الله؛ پس از ۶ سال امنیت به مناطق مرزی لبنان و سوریه
ساعت ۸:۳٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱  کلمات کلیدی: بین المللی

به گزارش مشرق، روز گذشته مرحله دوم توافق مبادله شهروندان محاصره شهرک های الفوعه و کفریا با عناصر تروریستی مستقر در حومه غربی دمشق اجرایی شد و یک پیروزی بزرگ برای ارتش سوریه و جبهه مقاومت رقم خورد.

عناصر تروریستی براساس این توافق از شهرک های راهبردی « بقین، مضایا، الزبدانی، حوش عرانی، سبنا و عرانه» در غرب استان دمشق و  در نزدیکی مرز لبنان خارج و به سوی استان ادلب منتقل شدند. با خروج تروریست ها از این شهرک ها حدود ۹۵ درصد از مناطق مرزی لبنان و سوریه پاکسازی و امنیت پس از شش سال به این مناطق بازگشت که پیروزی چشمگیری برای مقاومت حزب الله و دولت سوریه به شمار می آید.

باید توجه داشت آزادی شهرک زبدانی در حومه غربی دمشق اهمیت بیشتری دارد  زیرا این شهرک در ۴۵ کیلومتری شمال غرب دمشق و ۱۱ کیلومتری مرز لبنان بهترین نقطه لجستیک تروریست‌ها برای فشار بر پایتخت سوریه بود.

اشراف کامل بر مسیر دمشق - بیروت اهمیت شهرک زبدانی را چند برابر کرده  چرا که قطع شدن این مسیر  در طول بحران به معنای  ناامن شدن شهر دمشق بود.

در حال حاضر، فقط بخش کوچکی از جنوب غرب استان حمص ( هم مرز با لبنان ) از جمله منطقه « عرسال»  و همچنین جنوب غرب استان دمشق از جمله « بیت تیما، کفرحوار، بیت سایر، مغر المیر و بیت جن » آلوده به عناصر تروریستی است.

قابل ذکر است با تامین امنیت مناطق مرزی لبنان و سوریه مشکلات در روند انتقال تجهیزات به حداقل کاهش می یابد.

یادآوری این نکته ضروریست، تروریست ها از شروع بحران سوریه اشغال مناطق مرزی لبنان و سوریه را در دستور کار قرار دادند و با کمک های رژیم صهیونیستی توانستند بخش های وسیعی از جنوب غرب استان حمص و بخش غربی استان دمشق از جمله رشته کوه های قلمون، یبرود و شهر القصیر را اشغال کنند.

عناصر تروریستی توانستند بیش از ۶۰ درصد مناطق مرزی لبنان و سوریه را تصرف کنند اما با ورود نیروهای مقاومت حزب الله شهر القصیر به طور کامل پاکسازی  و پیشروهای تروریست ها متوقف شد.

مشرق در روزهای آینده گزارش دیگری در خصوص اهمیت پیروزی ارتش سوریه و جبهه مقاومت در غرب شهر دمشق منتشر خواهد کرد.


 
اتمام بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری
ساعت ۸:۳٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱  کلمات کلیدی: اخبارانتخابات

اتمام بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری/

 

 

اعلام اسامی نامزدهای احراز صلاحیت‌ شده به وزارت کشور تا پایان امشب

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، «عباسعلی کدخدایی» سخنگوی شورای نگهبان طی سخنانی از جمع‌بندی این شورا درباره بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری خبر داد و گفت: نتایج را امشب به وزارت کشور اعلام خواهیم کرد. 

خبرگزاری فارس: اتمام بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری/ اعلام اسامی نامزدهای احراز صلاحیت‌ شده به وزارت کشور تا پایان امشب
کدخدایی افزود: بخاطر اینکه لازم بود بررسی بیشتری درباره احراز صلاحیت داوطلبان انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری داشته باشیم و از طرفی امروز مواجه بودیم با اینکه کمیسیون‌های مجلس خبرگان رهبری در قم تشکیل می‌شود و چون اعضای شورای نگهبان همزمان عضو مجلس خبرگان بوده‌اند، تشخیص داده شد جلسه امروز شورای نگهبان در قم برگزار شود تا مسائل را سریع‌تر بررسی کنیم.

وی تصریح کرد: بعد از نماز ظهر و عصر امروز، جلسه اعضای شورای نگهبان برگزار شد که محور آن ادامه بحث‌های گذشته درباره بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری بود. 

سخنگوی شورای نگهبان گفت: خوشبختانه در این جلسه به جمع‌بندی رسیدیم و در حال حاضر مشغول انجام کارهای کارشناسی و مقدمات اداری هستیم و تلاش می‌کنیم نتایج را تا پایان ساعات امروز خدمت دوستان در وزارت کشور تقدیم کنیم.

وی درباره تعداد داوطلبانی که صلاحیت آنها احراز شده‌است، گفت: چون اعلام این موضوع از وظایف دوستان وزارت کشور است ان‌شاءالله وقتی اسامی به وزارت کشور اعلام شد، دوستان وزارت کشور این کار را انجام خواهند داد.
کدخدایی تأکید کرد: تلاش می‌کنیم اسامی داوطلبانی که صلاحیت آنها احراز شده‌است، امشب اعلام شود. 

وی در ادامه اظهار داشت پس از اعلام رسمی اسامی از سوی وزارت کشور تبلیغات آغاز می‌شود و تا 24 ساعت قبل از روز برگزاری انتخابات ادامه خواهد داشت. 

سخنگوی شورای نگهبان گفت: همه داوطلبان قانون را رعایت کنند و از تخریب رقبا بپرهیزند. 

وی تأکید کرد: شورای نگهبان این امکان را دارد اگر تبلیغات به گونه ای باشد که من غیرحق در بحث انتخابات مؤثر باشد می تواند آن را در بررسی صلاحیت ها مدنظر قرار دهد.


 
در گفت‌و‌گو با فارس مطرح شد
ساعت ۸:۳۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱  کلمات کلیدی: اخبارانتخابات

حجت‌الاسلام رئیسی:‌ از «مناظره زنده» استقبال می‌کنم

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید ابراهیم رئیسی کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه انتخابات خبرگزاری فارس تأکید کرد: این‌جانب از مناظره زنده به‌عنوان یکی از راه‌های شناخت در افکار عمومی استقبال می‌کنم و این را حق مردم بزرگوار و هوشمند کشورمان می‌دانم.


خبرگزاری فارس: حجت‌الاسلام رئیسی:‌ از «مناظره زنده» استقبال می‌کنم
حجت‌الاسلام‌والمسلمین رئیسی تصریح کرد: مردم باید بتوانند از طریق رسانه ملی به‌صورت زنده شاهد مناظره رقبا در محیطی عادلانه بر مبنای رعایت اصول اخلاق اسلامی باشند.

به گزارش فارس، قرار شده است مناظرات به‌صورت زنده از رسانه ملی پخش نشود و فقط بخش گفت‌و‌گوی ویژه خبری از شبکه دو سیما به‌صورت مستقیم روی آنتن برود. 
اعتراض قالیباف به لغو مناظر‌های زنده‌ انتخاباتی
ساعت ۸:۳٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱  کلمات کلیدی: اخبارانتخابات

محمدباقر قالیباف کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در حاشیه همایش شهدای مدافع حرم کرمانشاه و در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه انتخابات خبرگزاری فارس به لغو برنامه زنده مناظر‌ه‌های انتخاباتی اعتراض کرد.

خبرگزاری فارس: اعتراض قالیباف به لغو مناظر‌های زنده‌ انتخاباتی

قالیباف بااشاره به ظرفیت‌های منحصر به فرد مناظره‌های زنده و افزایش میزان مشارکت مردم برگزاری آنها را ضرورتی برای آگاه سازی عمومی از برنامه‌ها و دیدگاه‌های نامزدهای انتخاباتی دانست.
وی با تکرار انتقاد خود از لغو زنده بودن برنامه مناظره‌ها از کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات خواست که با درخواست عمومی برای برگزاری مناظره‌های آزاد و زنده موافقت و همراهی کند.


 
 
ساعت ۸:۳٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱  کلمات کلیدی: اخبارانتخابات

طرفدار آزادترین شیوه مناظره هستم/

 

امیدوارم ستاد تبلیغات انتخابات، تجربه ها را باز مرور کند

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری فارس، حسن روحانی رئیس جمهوری در جمع جوانان و نخبگان استان فارس طی سخنانی گفت: طرفدار آزادترین شیوه مناظره هستم، حامی هر شیوه ای در مناظرات هستم که مردم بهتر انتخاب کنند.

خبرگزاری فارس: طرفدار آزادترین شیوه مناظره هستم/ امیدوارم ستاد تبلیغات انتخابات، تجربه ها را باز مرور کند

وی افزود: امیدوارم ستاد تبلیغات انتخابات، تجربه ها را باز مرور کند، من طرفدار آزادترین شیوه مناظره ها هستم که مردم بتوانند بهتر انتخاب کنند.

رئیس جمهور ادامه داد: نقد خوب است اما دروغ گناه بزرگ و اقدامی خلاف فرهنگ ایرانی است، مردم اگر بعد از خرداد 92 تا امروز همراه دولت نبودند، دستاوردی نداشتیم، راه را با مردم آغاز کردیم؛ در نیمه راه هستیم و کارهای سختی هم باقی است. 
نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه:
ساعت ۸:٢٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱  کلمات کلیدی: فرهنگ

دشمن از صلابت و روحیه جهادی ملت ایران وحشت دارد/

 

 

با وجود توطئه‌های دشمنان، انقلاب اسلامی در اوج اقتدار است

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان چالوس، حجت‌الاسلام علی شیرازی عصر امروز در مراسم نخستین سالگرد آسمانی شدن شهید مدافع حرم شهید حسین بواس، شهدای حادثه خان‌طومان و گرامی‌داشت شهدای مدافع حرم استان مازندران که با حضور پرشور خانواده‌های  شهدا، ایثارگران، جانبازان و مردم شهیدپرور در مسجد جامع این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: ماه رجب است و در دعای روزانه این ماه با خدای خود حرف زده و عظمت خداوند سبحان را تبیین می‌کنیم.

خبرگزاری فارس: دشمن از صلابت و روحیه جهادی ملت ایران وحشت دارد/با وجود توطئه‌های دشمنان، انقلاب اسلامی در اوج اقتدار است

وی با بیان اینکه با دقت در معنای این دعا درمی‌یابیم که گاهی افراد از خدا درخواست می‌کنند تا ما را عنایت کند و گاهی خدا را نمی‌شناسد و درخواستی ندارد، اما سفره عنایت خداوند باز است، خاطر‌نشان کرد: اینکه از خدا بخواهیم خیر دنیا و آخرت را نصیب کند نشان می‌دهد که خداوند دارای لطف کبیر است و در مقابل پرسش هم  پاسخ می‌دهد و در غیر این‌صورت نیز همچنان عنایت می‌کند.

نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه با اعلام اینکه خیر دنیا و آخرت بر مبنای چه فاکتورهایی است، اضافه کرد: خداوند کمال آدمی را برای بشر ترسیم می‌کند و راه را به‌ شکلی تنظیم می‌کند که ما عزت یافته در این دنیا بنده خداوند متعال شویم و تابع اولیای الهی و پیامبر و ولی اسلام باشیم.

این مسؤول با تأکید بر اینکه خداوند در قرآن کریم خیر آخرت ما را همنشینی با پیامبران، اولیا، شهدا و صالحان عنوان کرد، افزود: اینها بهترین رفیقان و دوستان هستند.

شیرازی با اشاره به اینکه عزت دنیا و عزت آخرت در حقیقت همنشینی با اولیای خدا است، تبیین کرد: درب ویژه بهشت تنها به‌ روی دوستان خاص خدا باز می‌شود و در دعای ماه رجب از خداوند عنایت کردن خیر دنیا و آخرت را می‌خواهیم.

وی با بیان اینکه شهدا با این دعاها و مناجات با قرآن انس گرفته و خود را بالا کشیدند، توضیح داد: شهدا خود را به رتبه کمال رساندند و وقتی به این درجه رسیدند چیزی جز خدا ندیدند، چراکه چیزی جز خیر دنیا و آخرت نخواستند.

نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه با تأکید بر اینکه در دعای روزانه ماه رجب از خدا می‌خواهیم تا فکر، ذکر، گفتار و عمل ما و پایان زندگی ما برای تو باشد، متذکر شد: اینها درس بزرگی بود که شهدای ما از سرور شهیدان و الگوی شهدا به ارث بردند و به این مهم رسیدند که وقتی خدا اراده کند که من هستی‌ام را برای دین بگذارم در حقیقت مطیع و تسلیم هستند.

این مسؤول با بیان اینکه با دقت در شهدای انبیا، اولیا و مدافع حرم درمی‌یابیم که آنها همواره در این فکر بودند که خدایا تو چه می‌خواهی و بر مبنای آن تسلیم فرمان خداوند می‌شوند، افزود: آنچه که برای شهدا مهم است این بود که آیا خداوند از این حرکت آنها  راضی می‌شود.

شیرازی با بیان اینکه آزادگان و جوانان این کشور باصلابت و شجاعت پای این انقلاب ایستادند تا ثابت کنند که پای آرمان‌های خود ایستاده‌اند، یادآور شد: آنها همواره می‌گفتند:«ما کتک خورده و شکنجه می‌شویم و تا پای مرگ ایستاده‌ایم اما دست از انقلاب برنمی‌داریم و اجازه نمی‌دهیم رهبری در مقابل دشمنان تضعیف شود.»

وی با ابراز خرسندی از تربیت چنین فرزندانی توسط امام راحل اظهار کرد: مرحبا بر امام که این‌چنین فرزندی تربیت کرد که حاضر است شکنجه شود، چراکه این حرکت عظیم که نزدیک 40 سال از تشکیل نظام جمهوری اسلامی گذشته، ادامه دارد و دشمن از ابتدا تا به امروز تلاش داشت تا این روحیه را بشکند.

نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه با تأکید بر اینکه آنچه دشمن را به‌ وحشت می‌اندازند این صلابت، ایمان، توکل، پایمردی و ایثار‌گری است، ادامه داد: از همینجا به دشمنانی که تصور می‌کنند ملت ایران نسبت به ولایت فقیه، انقلاب، آرمان‌ها و راه شهدا سست شده است و امروز به این امید نشسته که ملت ایران در انتخابات 29 اردیبهشت نسبت به ارزش‌های انقلاب بی‌تفاوت بوده و حضورش کمرنگ شود و انتخابش اصلح نباشد، باید بگویم که دشمن می‌داند جنگ روانی راه انداخت تا قدرت را تضعیف کند اما ما اعلام می‌کنیم که صلابت جوان ایرانی، عراقی، لبنانی، سوری و جوان مسلمان را در میدان جنگ دیدیم که محکم‌تر از جنگ هشت ساله پای انقلاب و ولایت ایستاده‌اند.

این مسؤول با اعلام اینکه امروز جوان ایرانی محکم‌تر از جوان دوران هشت سال دفاع در میدان ایستاده است و شهدای مدافع حرم سند ما برای اثبات این ادعا هستند، بیان کرد: شهید بواس، شهید شیخ‌الاسلامی و شهدای استان مازندران نمونه‌هایی از این ایثارگری و شهادت هستند؛ دشمنانی که تصور می‌کنند مردم نسبت به انقلاب بی‌تفاوت هستند بدانند که خانواده شهدای مدافع حرم و خان‌طومان گواه هستند و اینها حقیقت خیر دنیا و آخرت را درک کردند.

وی با تأکید بر اینکه مدیران و رؤسای کشور باید زانو بزنند و سر کلاس شهدای حرم درس بگیرند و بدانند دفاع از دین و زندگی کردن یعنی چه، تصریح کرد: اینها الگوی ما هستند، بنابراین همه مردم و مدیران اعم از رئیس جمهور، رئیس مجلس، وزیر، جامعه روحانیت و... باید سر کلاس درس شهدا زانو بزنند و درس بگیرند تا بیاموزند که چگونه زندگی کنند و باید خیر دنیا و آخرت را در این کلاس آموخت.

نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه با بیان اینکه باید دعا کنیم و با این دعاها مأنوس شویم، تأکید کرد: اگرچه باید با مناجات شعبانیه و روزهای ماه رجب انس بگیریم، اما حقیقت این حرکت را باید در زندگی شهدا دید.

این مسؤول با اشاره به اینکه در آستانه انتخابات قرار داریم، تأکید کرد: در این انتخابات باید افرادی را انتخاب کرد که پای شهدا و پرچم انقلاب ایستاده‌اند تا این انقلاب را با همین صلابت پیش ببریم.

شیرازی در پایان با تأکید بر اینکه ملت ایران امنیت امروز را به‌ واسطه اقتدار خود دارد، گفت: امروز امن‌ترین کشور در خاورمیانه و دنیا کشور ایران است و با وجود توطئه‌هایی که وجود دارد این انقلاب در اوج اقتدار است، بنابراین دشمن باید بداند تا یک پاسدار و بسیجی زنده است اجازه نمی‌دهد این انقلاب آسیب ببیند.

به گزارش فارس، شهید حسین بواس که در دوران خدمت خود در راه مبارزه حق علیه باطل در حین عملیات شاهد پرواز پاک دوستان شهیدش رضا قربانی و محرمعلی مرادخانی بود سرانجام پس از مدت‌ها تلاش و مجاهدت در منطقه خالدیه خان‌طومان سوریه آسمانی شد و در گلزار شهدای شهرستان چالوس به‌ خاک سپرده شد. 
ظریف: آمریکا همچنان تهدیدی برای جهان است
ساعت ۸:٢٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱  کلمات کلیدی: سیاسی

آمریکا همچنان تهدیدی برای جهان است/

 

واشنگتن باید از اجرای موفق برجام پشتیبانی کند

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «محمدجواد ظریف» وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به اوج گرفتن لفاظی‌های دولتمردان آمریکایی در قبال ایران و به خصوص برجام، بیانیه‌ای صادر کرد.

ترجمه خلاصه‌ای از بیانیه مزبور به شرح زیر است:

ایران با این دید برجام را پذیرفت که می‌تواند راه حلی معقول برای رفع نگرانی‌های مشترک و رسیدن به اهداف مشترک به خصوص در مسئله هسته‌ای باشد.

[این اقدام] بدون ورود به حوزه‌های دیگر از جمله فعالیت‌های شرارت‌بار دولت آمریکا به خصوص ماجراجویی‌های نظامی و مداخلات این کشور در فواصلی بسیار دور از سواحل آمریکا، که بستری مناسب برای رشد افراط‌گرایی و تروریسم ایجاد کرد، صورت گرفت.

دولت آمریکا جه در عمل و چه در تبلیغات همواره تلاش کرده تا حواس‌ها را از عملکرد افتضاح حقوق بشری‌اش، چه در داخل و چه در خارج از این کشور، پرت کند.

[نمونه‌هایی از این نقض حقوق بشر عبارتند از] ممنوعیت ورود مسلمانان، حمایت از قرار گرفتن تسلیحات کشتار جمعی در اختیار بدنام‌ترین متجاوزین از جمله تسلیحات اتمی غیرقانونی اسرائیل و استفاده صدام از سلاح شیمیایی علیه ایرانی‌ها و عراقی‌ها و ترورهایی که علیه افراد مختلف از دانشمندان هسته‌ای ایرانی گرفته تا اتباع آمریکایی در خارج از کشور، انجام شد.

احتمالا تکان‌دهنده‌تر از هر چیز، تداوم حمایت ایالات متحده از افراط‌گرایانی است که ایدئولوژی‌ای یکسان با عاملان یازده سپتامبر دارند و این توهینی نه فقط به مسلمانان، بلکه به مردم آمریکاست.

ایالات متحده از گروه‌های افراط‌گرا از جمله شاخه‌های القاعده در سوریه حمایت می‌کند، آن هم با وجود آنکه این گروه‌ها علیه مردم سوریه مرتکب جنایت شده‌اند، از جمله با استفاده از تسلیحات کشتار جمعی.

حمایت‌های گذشته ایالات متحده و حامیان منطقه‌ای این کشور از افراط‌گرایان تنها یک نتیجه داشته است: تروریست‌ها برای یک دوره کوتاه به استخدام [شما] درآمده‌اند و بعد همان دست‌هایی را که آن‌ها را تغذیه کرده بود، گزیده‌اند. سپس دیگران هستند که مجبورند با آن‌ها مقابله کنند.

با وجود رفتار مخرب ایالات متحده، جمهوری اسلامی ایران به واسطه مبانی اخلاقی، مذهبی و سیاسی خود و به عنوان بازیگری مسئول در جامعه بین‌الملل، همواره به تعهدات خود پایبند بوده است.

ایران با علم به این واقعیت برجام را پذیرفت که این توافق تهدید ایالات متحده علیه ایران، منطقه و قطعا جهان را نه از بین می‌برد و نه تغییر می‌دهد.

با این وجود، جمهوری اسلامی به تعهدات خود ذیل برجام پایبند است و انتظار دارد دیگر امضاکنندگان این توافق چندجانبه که مورد تائید شورای امنیت هم قرار گرفته، کاملا به تعهدات بین‌المللی خود پایبند باشند.

اتهامات تکراری آمریکا نمیتواند سرپوشی بر اعتراف (آمریکا) به پایبندی ایران به برجام باشد. اعترافی که آمریکا را ملزم می‌کند تغییر رفتار داده و تعهداتش را اجرا کند.