عکس/ حضور وزیر سابق دفاع بر مراز شهید همدانی
ساعت ٧:۳۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۸/۱٤  کلمات کلیدی: ایثار
سردار احمد وحیدی، وزیر سابق دفاع کشورمان در سفر به همدان با حضور در گلزار شهدای این شهر، بر مزار آیت الله موسوی همدانی امام جمعه فقید همدان، شهدای همدان و شهید حاج حسین همدانی حاضر شد و با قرائت فاتحه یاد همه شهدا و بویژه همرزم قدیمی خود را گرامی داشت.

عکس : مهدی حمیدی نور - نافع


 
 
ساعت ٧:۳٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۸/۱٤  کلمات کلیدی: سیاسی

سخنرانی نماینده مجلس شورای اسلامی به مناسبت یوم‌الله 13 آبان در آبادان لغو شد.

خبرگزاری فارس: سخنرانی نبویان در آبادان لغو شد

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام سیدمحمود نبویان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی امروز چهارشنبه به مناسبت یوم‌الله 13 آبان  نشستی در دانشگاه نفت آبادان داشت که نشست مذکور لغو شده است.

در همین زمینه، حجت‌الاسلام نبویان در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به سفر خود به استان خوزستان و حضور در شهر آبان، گفت: طبق قرار امروز (چهارشنبه) به خوزستان سفر کردم اما در آنجا مطلع شدم سخنرانی بنده لغو شده است.

وی اضافه کرد: زمانی که علت لغو سخنرانی را جویا شدم به بنده گفتند آقایان با سخنرانی شما موافق نبودند و در نهایت دانشگاه سخنرانی شما را لغو کرده است.


 
فرودگاه نظامی «کویرس» سوریه در یک قدمی شکست محاصره 2 ساله
ساعت ٧:۳٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۸/۱٤  کلمات کلیدی: بین المللی

نیروهای ارتش سوریه و حزب‌الله در حومه شرقی شهر «حلب» به فاصله ۵ کیلومتری فرودگاه «کویرس» رسیده‌اند که بیش از ۲ سال است که تحت محاصره تروریست‌های داعش قرار دارد.

خبرگزاری فارس: فرودگاه نظامی «کویرس» سوریه در یک قدمی شکست محاصره 2 ساله

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، نیروهای ارتش سوریه و حزب الله لبنان پس از دو سال از محاصره فرودگاه «کویرس» به نزدیکی این فرودگاه رسیده‌اند.

پس از آغاز پیشروی ارتش سوریه در شرق، جنوب شرق و غرب استان حلب، اکنون فقط شهرک «شیخ احمد» میان ارتش و فرودگاه قرار دارد و در صورت موفقیت عملیات کنونی ارتش، حصر دو ساله فرودگاه شکسته خواهد شد.

برای مشاهده نقش بزرگتر اینجا     کلیک کنید

 

به گزارش فارس، این فرودگاه نظامی در ماههای گذشته بشدت تحت فشار تروریست‌های داعش بوده و ارتش سوریه مجبور شد تا مستقیما برای شکست حصر فرودگاه وارد عمل شود.

تکفیری‌های داعش در ماههای گذشته سعی داشتند تا با روش انتحاری به داخل فرودگاه کویرس نفوذ کنند اما هر بار ناموفق بوده‌اند و نیروهای سوری داخل فرودگاه به شدت مقاومت کرده‌اند.

هم اکنون عملیاتی که طی هفته‌های گذشته توسط ارتش سوریه و حزب الله لبنان آغاز شده، به پنج کیلومتری فرودگاه رسیده است و برای اولین بار از زمان شروع محاصره، درگیری‌ها در پنج کیلومتری فرودگاه جریان دارد.

روز دوشنبه (دیروز) نیروهای ارتش سوریه با حمایت حزب‌الله و مشاوران نظامی ایرانی، توانست پیشروی قابل ملاحظه‌ای را به سمت روستای «شیخ احمد» در حومه حلب، داشته باشد اما موفق نشد آن را از کنترل داعش خارج کند.

 


 
گزارش کامل فارس از تظاهرات ضداستکباری ۱۳ آبان
ساعت ٧:۳٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۸/۱٤  کلمات کلیدی: سیاسی

«نه» به آمریکا ۳۷ ساله شد/

 

 

دانش‌آموزانی که «کدخدا» را لعنت کردند/

 

 

حضور موشک «عماد» در تجمع ۱۳ آبان

صبح امروز دانش‌آموزان، دانشجویان و اقشار مختلف مردم در مقابل لانه جاسوسی جمع شدند تا شعار «مرگ بر آمریکا» را برای سی‌ و هفتمین سال بر سر استکبار جهانی فریاد بکشند.

خبرگزاری فارس: «نه» به آمریکا ۳۷ ساله شد/ دانش‌آموزانی که «کدخدا» را لعنت کردند/ حضور موشک «عماد» در تجمع ۱۳ آبان

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، مراسم تظاهرات ضد استکباری یوم الله 13 آبان از ساعت 10 صبح امروز در مقابل لانه جاسوسی سابق آمریکا آغاز شد.

آحاد مردم و شخصیت‌های سیاسی و لشکری کشور با شعارهای «مرگ بر آمریکا» و «هیهات منٌا الذله» انزجار خود را از جنایات آمریکا علیه ملت ایران ابراز داشتند.

«مدافعان حرم»به مراسم 13 آبان آمدند

جمعی از دانش‌آموزان مدارس تهران با سربند مدافعان حرم در راهپیمایی امروز یوم‌الله 13 آبان که مقابل لانه جاسوسی سابق آمریکا برگزار می‌شود حضور یافتند.

این دانش‌آموزان با در دست داشتن پلاکاردها و بنرهایی با همین مضمون به سمت سفارت سابق آمریکا در حرکت هستند.

*هشدار تهرانی‌ها به نفوذ سیاسی اقتصادی آمریکا

راهپیمایی کنندگان تهرانی با در دست گرفتن پلاکاردهایی همچون «حافظ آمریکا بودن ممنوع» و «نفوذ سیاسی اقتصادی ممنوع» به مسئولان کشورمان در مورد خوش‌بینی به کشور عهد شکن آمریکا هشدار دادند.

در این مراسم همچنین راهپیمایی کنندگان با شعار« نسل علی اکبریم فداییان رهبریم» حمایت خود را از رهبر معظم انقلاب ابراز داشتند.

*چون مصدق به آمریکا اعتماد نکنیم/ آقای ظریف احتیاط احتیاط

راهپیمایی‌کنندگان یوم‌الله 13 آبان با در دست گرفتن پلاکاردهایی با عنوان «چون مصدق به آمریکا اعتماد نکنیم و آقای ظریف احتیاط احتیاط» بد عهد بودن مسئولان آمریکا را به سمع و نظر مسئولان کشورمان گذاشتند.

همچنین در مراسم این راهپیمایی پلاکاردهایی با عنوان صلح آمریکایی و گفتارهایی از امام راحل مبنی بر اینکه هر چه فریاد دارید سر آمریکا بزنید، نصب شده است.

*«لعنت خدا بر کدخدا» بر پلاکاردهای دانش‌آموز نقش بست

از جمله شعارهای جدیدی که امسال در پلاکاردها و بنرهای دانش‌آموزان شرکت‌کننده در راهپیمایی یوم‌الله 13 آبان به چشم می‌خورد، «لعنت خدا بر کدخدا» است.

*مرگ بر آمریکا رمی جمرات امروز ماست

مضمون یکی دیگر از پلاکاردهایی که دانش‌آموزان تهرانی در دست داشتند «مرگ بر آمریکا رمی جمرات امروز ماست» بود.

*جدیدترین موشک بالستیک ایران به تجمع ضدآمریکایی مقابل لانه جاسوسی آمد

یکی از موضوعات قابل توجه در این راهپمایی حضور تعداد زیادی ماکت موشک بالستیک «عماد» است.

موشک بالستیک عماد با سوخت مایع، جدیدترین و در عین حال دقیق ترین موشک دوربرد ایران است که در روزهای اخیر و پس مذاکرات هسته‌ای میان ایران و 1+5 تست و رونمایی شد.

این در حالی بود که با صدور قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل، برخی نگرانی ها در داخل درخصوص احتمال تحت الشعاع قرار گرفتن روند توانمندسازی موشکی ایران شکل گرفته بود.

تست موشک عماد بازتاب فراوانی در رسانه های داخلی و خارجی داشت و برخی مقامات آمریکایی نیز دراین خصوص موضع گیری کردند.

*راهپیمایان 13 آبان پرچم آمریکا و اسرائیل را به آتش کشیدند

در اولین دقایق آغاز تجمع بزرگ ضداستکباری 13 آبان در مقابل لانه جاسوسی سابق آمریکا، پرچم این کشور به همراه پرچم رژیم صهیونیستی به آتش کشیده شد.

*رسایی: برخی فقط جسمشان از سفارت آمریکا بالا رفت و قلبشان پشت دیوار ماند

حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در حاشیه مراسم یوم الله 13 آبان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: حوادث سال‌های اخیر نشان می‌دهد آن سالی که یک عده از دیوار سفارت بالا رفتند آن بدنهایشان بود که سفارت را اشغال و تسخیر کرد.

وی افزود: برخی از تسخیرکنندگان سفارت آمریکا قلب هایشان پشت سفارت آمریکا ماند و از دیوار سفارت بالا نرفت بلکه سالهای بعد معلوم شد آن کسی که دل‌های این ها اشغال کرده است آمریکاست. بنابراین تغییر روش و منش در برخی از انقلابیون حکایت از این می‌کند که آنها معتقد به شعار مرگ بر آمریکا و مبارزه با امریکا نبودند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ابهت حضرت امام(ره) و فضای انقلابی آن روز برخی از انقلابی نماها را به این سمت برده بود و شیرینی زندگی دنیا زیر کام آنها به وضوح مشخص بود و امروز انها چهره واقعی خود را نشان دادند.

به اعتقاد رسایی کلیات ملت ایران نسبت به اوایل انقلاب تغییر نکرده و از روزی که انقلاب را شروع کرده‌اند تا به امروز ثابت کردند که سفارت آمریکا را لانه جاسوسی و منفذ نفوذ می‌دانند اما علیرغم اینکه ما سفارت آمریکا را تسخیر کردیم امروز لانه‌های جاسوسی در برخی از رسانه‌ها به چشم می‌خورد.

*اجرای سرود «ای ایران» و «یار دبستانی» توسط دانش‌آموزان تهرانی

دانش‌آموزان تهرانی در حاشیه مراسم راهپیمایی یوم‌الله 13 آبان، سرود «ای ایران» و «یار دبستانی» را همخوانی کردند.

ایرانمنش: ماهیت استکبارستیزی 13 آبان قابل تغییر نیست

احسان ایرانمنش مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شریف گفت:امروز دانشجویان از دانشگاه‌های مختلف در راهپیمایی شرکت کرده‌اند تا با حضور خود شعار « مرگ بر آمریکا» را فریاد بزنند و بگویند که شعار مرگ بر آمریکا هرگز کمرنگ نخواهد شد.

وی با بیان اینکه ماهیت استکبارستیزی 13 آبان قابل تغییر نیست، افزود: همانطور که می‌بینیم امروز در حدود 4 هزار نفر دانشجو تا این ساعت در راهپیمایی حضور دارند و این نشان می‌دهد مبارزه با استکبار و استکبارستیزی چیزی نیست که بتوان آن را از مردم گرفت، استکبار ستیزی در پوست و خون مردم رخنه کرده‌است.

این فعال دانشجویی تاکید کرد: جنبش دانشجویی و ملت بزرگ ایران هیچ‌گاه دشمنی آمریکا را از یاد نخواهند برد و خوب می‌دانند که استکبار تا به حال چه ضرباتی را به ما زده است.

وی در خاتمه گفت: شاید برخی‌ها سعی می‌کردند مراسم 13 آبان کمرنگ برگزار شود ولی امروز مردم و دانشجویان نشان دادند هیچ قدرتی نمی‌تواند مانع استکبارستیزی‌شان شود.

*دیانی: توافق هسته‌ای مانع روحیه استکبارستیزانه ملت نخواهد شد

میکائیل دیانی قائم مقام تشکیلات اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، با اشاره به حضور پرشور دانشجویان در راهپیمایی 13 آبان گفت: اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان امروز در این راهپیمایی حضوری فعال دارد و لازم است از سایر تشکل‌های دانشجویی دانشجویی هم به خاطر حضور پرشور خود در راهپیمایی 13 آبان قدردانی کنیم.

وی افزود: 13 آبان خروشی علیه استکبار جهانی است و جریان دانشجویی بویژه اعضای اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل امروز در راهپیمایی 13 آبان حضور پیدا کردند تا بر سر استکبار و همچنین آنانی که سعی می‌کنند استکبارستیزی ملت را کمرنگ کنند، فریاد بزنند.

این فعال دانشجویی با اشاره به تلاش برخی برای کمرنگ کردن شعار مرگ بر آمریکا، تاکید کرد: شعار مرگ بر آمریکا تا زمانی که رابطه سلطه‌گر و سلطه‌پذیر وجود دارد ادامه خواهد داشت و هیچکس نمی‌تواند این شعار را کمرنگ کند.

دیانی در خاتمه گفت: برخی از جریانات و افراد به دنبال تغییر هویت 13 آبان و حذف استکبارستیزی از آن هستند، یا اینکه برجام را بهانه‌ای برای حذف استکبارستیزی می‌دانند در صورتی که برجام و  توافق هسته‌ای نمی‌تواند مانع از روحیه استکبارستیزانه ملت ایران شود.

*اعلام خشم و انزجار از آل سعود در راهپیمایی روز 13 آبان

خشم دانشجویان و دانش‌آموزان حاضر در روز ملی مبارزه با استکبار علیه جنایت‌های رژیم آل سعود در برابر سفارت سابق آمریکا پررنگ‌تر از سال‌های قبل ابراز شد.

گزارش خبرنگار فارس حاکی است علاوه بر پلاکاردها و بنرهای حاوی شعارهای «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل» و دیگر شعارها که هر ساله در راهپیمایی روز ملی مبارزه با استکبار در دست دانش‌آموزان و دانشجویان دیده می‌شد امسال و به علت جنایت آل سعود در مراسم حج که منجر به قربانی شدن بیش از 4000نفر از حجاج بیت‌الله الحرام به ویژه حدود 500 نفر از زائران کشورمان شد، شعارهایی علیه رژیم آل سعود نیز بر روی پلاکاردها و بنرهایی که راهپیمایان دانش‌آموز و دانشجو در دست گرفته‌اند پررنگ‌تر از سال قبل به چشم می‌خورد.

پلاکاردهای «مرگ بر آل سعود»‌ در دست بسیاری از دانش‌آموزان و دانشجویان حاضر در راهپیمایی برافراشته شده بود و در برخی دیگر از پلاکاردها نیز جملاتی همچون «شمر و یزید و خولی، جمع شده در سعودی»‌ به چشم می‌خورد.

*تهرانی‌ها خواستار راه‌اندازی شبکه‌های مجازی ملی شدند

جمعی از شرکت‌کنندگان در مراسم یوم‌الله 13 آبان روز مبارزه با استکبار دست‌نوشته‌هایی مبنی بر لزوم راه‌اندازی شبکه‌های مجازی ملی در دست داشتند.

در این دست نوشته‌ها شبکه‌های مجازی لاین، واتساپ و تلگرام ابزارهای جاوسی سرویس‌های غرب معرفی شده و درخواست  فیلترینگ یا کنترل بیشتر بر روی آنها مطرح شده است.

*احمد توکلی: پیام حضور مردم در 13 آبان ایستادگی برابر سیاست‌های سلطه‌طلبی آمریکاست

احمد توکلی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در حاشیه مراسم یوم‌الله 13 آبان در جمع خبرنگاران گفت: آمریکا در طول تاریخ خود به ملت ایران خیانت کرده است. از جمله اینکه از شاه حمایت کرد و ظلم‌های گسترده‌ای به ملت ما روا داشت. همین باعث شد جوانان سفارت آمریکا را تسخیر کنند.

وی افزود: پس از تسخیر مشخص شد در سفارت آمریکا کارهای جاسوسی صورت می‌گیرد و اینکه به سیاست‌مداران نفوذ می‌کنند و همین باعث شد این سفارت تا روزهای طولانی در تسخیر دانشجویان نگه داشته شود.

توکلی در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه توافقاتی با آمریکا در خصوص موضوع هسته‌ای صورت گرفته آیا هنوز مردم خواهان شعار مرگ بر آمریکا هستند، گفت: قاطبه مردم خواهان مرگ بر آمریکا هستند. البته مرگ بر آمریکا مرگ بر مردم این کشور نیست بلکه به سیاست‌های سلطه‌طلبانه و تمامیت‌خواهانه هیات حاکمه آمریکا است.

نماینده مردم تهران در خصوص پیام حضور مردم در مراسم 13 آبان گفت: حضور مردم این پیام را به جهانیان اعلام می‌کند که ما تا زمانی که آمریکا زور بگوید و بخواهد منابع ما را غارت کند ما با آن خوب نیستیم و مقابل آن می‌ایستیم.

*ساداتی‌نژاد: مبارزه با استکبار ماهیت غیرقابل تغییر 13 آبان است

سیدجواد ساداتی نژاد رئیس بسیج اساتید استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس با اشاره به وقایع مهم و سرنوشت ساز رخ داده در روز سیزدهم آبان ماه گفت: مبارزه با استکبار و سلطه جهانی و نیز استقلال طلبی و آزادی خواهی پیام مهم این روز است به طوریکه می‌توان سیزدهم آبان ماه را نقطه عطفی در تاریخ معاصر کشور معرفی کرد و این ماهیت استکبارستیزی قابل تغییر نیست.

وی با گرامیداشت روز سیزدهم آبان ماه و یادآوری تبعید بنیانگذار انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی(قدس سره) در این روز به دلیل مخالفت با لایحه ننگین و خفت بار کاپیتولاسیون و دفاع ایشان از شرافت و کرامت ایرانیان اظهار داشت: این رخداد پدیده‌ای مهم در جریان مبارزه با نظام طاغوتی پهلوی است و شجاعت امام خمینی (قدس سره) در افشا کردن برنامه رژیم وابسته و مزدور پهلوی برای تحمیل این ذلت تاریخی به ملت مسلمان ایران سبب آشکار شدن هر چه بیشتر ماهیت سرسپردگی خاندان پهلوی شد.

ساداتی نژاد با اشاره به اعتراض صورت گرفته از جانب دانش آموزان در سیزدهم آبان ماه سال 1357 به دخالت‌های گسترده آمریکا در امور کشور و نظام مستبد و فاسد پهلوی و به دنبال آن به شهادت رسیدن تعدادی از آنان به دست دژخیمان رژیم پهلوی گفت: این اتفاق سبب شعله ور شدن هر چه بیشتر قیام مردم ایران و انقلاب اسلامی شد.

رئیس بسیج اساتید استان تهران، سومین و مهم‌ترین حادثه رخ داده در این روز را تسخیر لانه جاسوسی به دست دانشجویان مسلمان پیرو خط امام در سیزدهم آبان ماه سال 1358 برشمرد و عنوان کرد: این رخداد سبب افشا شدن شواهد و مستندات بیشمار از دخالت‌های همه جانبه آمریکایی‌ها در ایران و برنامه ریزی گسترده آنها برای نفوذ و سلطه هر چه بیشتر بر کشور شد.

وی با بیان اینکه اطلاعات و اسناد بازیابی شده به دست دانشجویان قبل از تسخیر سفارت توسط آمریکایی‌ها نابود شده بود، اظهار داشت: اطلاعات این اسناد از نظر حجم برنامه ریزی و سازماندهی گسترده آمریکایی‌ها برای به شکست کشاندن انقلاب مردم ایران بسیار حائز اهمیت و تاریخی بود.

ساداتی‌نژاد گفت: حضرت امام خمینی(ره) از این واقعه با تعبیر انقلاب دوم نام بردند، تعبیر بنیانگذار جمهوری اسلامی نشانه اوج ارزش و اهمیت کار دانشجویان در از کار انداختن مرکز جاسوسی و اتاق برنامه ریزی و عملیات استکبار برای توطئه علیه انقلاب اسلامی و از بین بردن آن بود.

ساداتی نژاد با اشاره به جو روانی دروغین ساخته شده استکبار جهانی در آن برهه و اغراق صورت گرفته در زمینه قدرت پوشالی آمریکا برای مرعوب کردن دولت‌ها و ملت‌ها و استعمار و استثمار آنها گفت: اقدام دانشجویان انقلابی در تسخیر سفارت آمریکا و تایید این حرکت ارزشی از جانب امام خمینی و مدیریت آگاهانه و مدبرانه ایشان و به دنبال آن اقدامات منفعلانه آمریکایی‌ها برای آزادی گروگان‌ها عامل از بین رفتن هیمنه پوشالی و ساختگی استکبار و به تبع آن بیداری ملت‌های مظلوم و ایجاد مانعی در برابر برنامه‌های توسعه طلبانه و سلطه گرایانه آمریکایی‌ها برای غارت منابع و تحقیر ملت‌ها بود.

*رئیسی: آمریکا مصداق شیطان بزرگ است/ اجازه نفوذ آمریکا را نخواهیم داد

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی دادستان کل کشور طی سخنانی در تجمع بزرگ ضدآمریکایی مردم تهران که بمناسبت 13 آبان در مقابل لانه جاسوسی سابق آمریکا در حال برگزاری است، اجتماع امروز را عظیم تر و با شکوه تر از هرسال دانست و گفت: قرآن کریم علل پیدایش استکبار را خود بزرگ بینی و غرور و باور نداشتن به معاد عنوان کرده است.

وی افزود: استکبار در یک کلمه به معنی مخالفت در برابر آیات روشن و فرامین حضرت حق است و شیطنت و تفرعن می‌تواند در هر فرد و اجتماعی بروز و ظهور داشته باشد چه در یک نظام چه در یک حزب و چه در یک فرد.

دادستان کل کشور، آمریکا را مصداق شیطان بزرگ دانست و اظهار داشت: 13 آبان حاوی نماد و حقیقت چند نکته اساسی است که اولین آن طمع ورزی امریکا بود که در قانون کاپیتولاسیون نمایان شد.

رئیسی ادامه داد: این قانون ظالمانه که نشانه رویکرد ارباب رعیتی امریکا در قبال ملت ایران بود ؛نماد روح تعدی و تجاوز امریکایی هاست و این امام بزرگوار بود که فریاد مخالفت با این قانون را بلند کرد و این خروش امام(ره)، مردم و دانش آموزان بود که طومار استکبار را در هم پیچید.

وی با بیان اینکه سفارت امریکا بدنبال نفوذ و دخالت از دست رفته خود در ایران بود، گفت: دانشجویان با تسخیر این لانه، انقلاب دوم را رقم زدند.

دادستان کل کشور افزود: آنچه موجب زنده ماندن 13 آبان شده، رودررویی حق و باطل و برملا شدن هویت استکبار است.

وی گفت: اگر بخواهیم جنایات امریکا را مطرح کنیم، کیفرخواست بلندی می‌شود

رئیسی، کشتار سیاهپوستان در امریکا، برده داری جدید، نقض آشکار حریم خصوصی و حقوق بشر، جنایات علیه مردم عراق و افغانستان، وضعیت زندانهای ابوغریب و عراق و افغانستان و کالیفرنیا و حمایت مستقیم از رژیم صهیونیستی را برخی جنایات رژیم آمریکا دانست و گفت: تا دیروز امریکای لاتین و افریقا را شنود می‌کردند ولی الان صدای اروپایی ها هم درآمده است.

دادستان کل کشور با اشاره به حوادث منطقه تصریح کرد: 7 ماه است آل سعود با حمایت مستقیم آمریکا بزرگترین جنایات را در یمن می کند. در زمینه نقض حقوق بشر، امریکا طبق اسناد رسمی بین المللی و حقوق بشر بالاترین سطح را دارد لذا این تنفر از نظام استکباری و سر دادن شعار مرگ بر امریکا از عمق جان بر می‌خیزد و امروز همه دنیا این فریاد عقلانی، منطقی و الهی حسین(ع) یعنی «هیهات منا الذله» را شنیده اند.

وی به برخی اقدامات آمریکا علیه ملت ایران مانند مصادره اموال جمهوری اسلامی، کوتای نوژه، هجوم نظامی، حمله به کشتی ها و سکوهای ایران، هدف قرار دادن هواپیمای مسافربری، اعمال تحریم های ظالمانه، طراحی جنگ نرم، ساختن فیلمهای ضد اسلامی و ضد ایرانی و به شهادت رساندن تعداد زیادی از مردم و مسولین توسط منافقین و نیز پناه دادن به دشمنان ملت ایران اشاره کرد و گفت: آمریکا از هرگونه فتنه و آشوب در ایران بخصوص در سالهای 78 و 88 حمایت کرد.

دادستان کل کشور گفت: مثلث شوم امریکا، اسرائیل و انگلیس اقدامات زیادی علیه نظام جمهوری اسلامی داشته اند و روزی فرا می‌رسد که در دادگاه بین المللی پاسخگوی جنایات و اقدامات خود باشند.

رئیسی خاطرنشان کرد: امروز با گذشت 36 سال، بیش از همه زمانها اقتدار و امتداد راهبردی اقتدار نظام را در عالم داریم و معتقدیم هرکس در یمن و سوریه و ... ندای حق طلبی دارد، امتداد راهبردی نظام اسلامی است.

وی در عین حال آل سعود را امتداد راهبردی استکبار و دست امریکا در منطقه دانست و گفت: هرچه بلا و مشکل در منطقه داریم از آل سعود و ایادی امریکا در منطقه است.

رئیسی با تاکید بر اینکه امروز با خطر نفوذ بویژه در حوزه فرهنگی مواجهیم، گفت: برخی دنبال حساسیت زدایی از مردم و مسولین در برابر نظام سلطه و امریکا هستند بنابراین بعد از برجام حتما باید به مسایل فرهنگی و محصولات امریکایی و سبک زندگی امریکایی توجه شود.

وی ادامه داد: از طرف دیگر آنها در نفوذ سیاسی بدنبال اثر گزاری در چهره های سیاسی هستند تا در نظام اسلامی تغییر ایجاد کنند.

دادستان کل کشور افزود: به مذاکره کنندگان می‌گفتیم باید با نفرت و خشم نسبت به امریکا در مذاکرات حاضر شوند و آمریکا را دشمن خود بدانند.

وی با بیان اینکه ما هرگز سر سازش با امریکا نخواهیم داشت، به موضوع بازداشت برخی عناصر جاسوس و قلم بدستان امریکایی توسط سپاه اشاره کرد و افزود: پیام ما و مسئولان این است که تحت هیچ شرایطی اجازه نفوذ امریکایی ها در هیچ حوزه ای را نخواهیم داد.

رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه بیداری در کشورهای اسلامی ز بین نرفتنی نیست، افزود: این بیداری برخاسته از هوشیاری و بصیرتی است که از برکت خون شهدا ایجاد شده است و نشان می دهد ملتهای مسلمان بیدار شده اند و این نوید دهنده اتحاد جماهیر اسلامی و به زیر کشیدن نظام سلطه را می دهد.

وی خاطرنشان کرد: ما سند برجام را در گرو عمل به شرایط رهبری میدانیم و این این شرایط رمز مصونیت برجام است.

دادستان کل کشور گفت: دشمن دنبال این بود تا نفوذ خود را از طریق سند برجام دنبال کند اما رهبری با این شرایط راه نفوذ آنها را سد کردند.

رئیسی در بخش پایانی سخنان خود تاکید کرد: ملت ایران با تبعیت از تدابیر رهبری، اجازه هیچ نفوذ فرهنگی، اقتصادی و سیاسی به دشمن نخواهد داد و ضدیت با استکبار را هیچگاه کنار نمی گذارد.

*درویشی: ملت به بهانه توافق هسته‌ای اجازه نفوذ را به آمریکا نخواهد داد

مجید درویشی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، با اشاره به حضور پرشور مردم و دانشجویان در راهپیمایی 13 آبان، گفت: 13 آبان سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام (ره) است که به نوعی نشان دهنده روحیه استکبارستیزی و ستیزه‌جویی دانشجویان و مردم انقلابی بود.

وی افزود: ما امروز در کنار سایر دانشجویان و مردم کشور در راهپیمایی 13 آبان شرکت کردیم تا بگوئیم ادامه دهنده راه کسانی هستیم که برای پیروزی انقلاب به خیابان‌ها آمدند و بگوئیم اگرچه برخی‌ها تغییر کردند ولی هیچ چیزی عوض نشده و استکبارستیزی ما بیشتر هم شده است.

درویشی تاکید کرد: متاسفانه برخی از مسئولان سعی دارند شعار مرگ بر آمریکا را از فرهنگ ما پاک کنند، این افراد چشم خود را به دشمنی آمریکا بسته‌اند و احساس می‌کنند با تسلیم شدن در مقابل استکبار می‌توان مشکلات را حل کرد.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان تهران در ادامه افزود: امروز ما آمده‌ایم تا با صدای بلند مرگ بر آمریکا را فریاد بزنیم و بگوئیم تا پای خون در مقابل استکبار خواهیم ایستاد.

وی در خاتمه گفت: کسانی هم که احساس می‌کنند استکبار حلال مشکلات است بدانند که ملت ایران در 13 آبان 58 آمریکا را از این کشور بیرون کردند و امروز هم به بهانه توافق و برجام، اجازه نفوذ فرهنگی سیاسی و اقتصادی به آمریکا را نخواهد داد.

آقاتهرانی: روحیه حاکم بر آمریکا استکباری است/ نفوذ فرهنگی دشمن را باید جدی بگیریم

حجت‌الاسلام مرتضی آقاتهرانی دبیرکل جبهه پایداری و نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در حاشیه مراسم راهپیمایی یوم‌الله 13 آبان در جمع خبرنگاران درباره برجام و روحیه استکبارستیزی اظهار داشت: امیدوارم مسئولان و تیم مذاکره‌کننده تایید مشروط مقام معظم رهبری را جدی بگیرند.

وی افزود: باید خطوط قرمز تصریح شده در نامه مقام معظم رهبری به رئیس‌جمهور توسط تیم مذاکره‌ کننده رعایت شود.

دبیرکل جبهه پایداری با تاکید براینکه روسیه حاکم بر مسئولان در دولت آمریکا استکبار است، گفت: این روحیه استکباری آمریکا به هیچ وجه عوض نمی‌شود شاید آنها به تاکتیک هم که شده یک قدم عقب بروند اما باید توجه داشت که 10 قدم پیش روی خواهند کرد. ما امروز با کسی درگیر هستیم که همه دنیا از این دولت سیلی خورده است.

حجت‌الاسلام آقاتهرانی تاکید کرد: برخی‌ها خیال می‌کنند آمریکا به تعهدات خود عمل می‌کند. ما هم حرفی نداریم. دولت هم طبق چارچوبی که مقام معظم رهبری مشخص کرده جلو برود.

وی درباره نفوذ سیاسی و اقتصادی دولت آمریکا از طریق برجام نیز گفت: این نفوذ یک خطر جدی است ما باید نفوذ در مقوله فرهنگی را نیز باید مورد توجه قرار بدهیم. نباید بودجه فرهنگی کشور را مثل سال 94 و 93 ببندیم. خود دولت آمریکا 30 درصد از بودجه کلی کشورش مختص به فرهنگ است بنابراین در مورد بودجه فرهنگی در مقابل نفوذ فرهنگی هم بودجه در نظر گرفت و هم برنامه‌ریزی کرد.

*طلا: نمی‌توان جنایات آمریکا را نادیده گرفت

حسین طلا نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، با اشاره به اینکه مذاکرات هسته‌ای ربطی به خوی استکبار ستیزی ملت ایران ندارد، اظهار داشت: توافق هسته‌ای بر اساس حقمان بوده و در این راستا مذاکره کرده‌ایم؛ ما روی اصول مذاکره‌ای نداشته‌ایم.

نماینده مردم تهران در مجلس تأکید کرد: ما بر روی خون‌بهای شهدایمان مذاکره نکرده‌ایم گفت: آمریکا با واسطه یا بی‌واسطه اینهمه جنایت علیه ملت ایران کرده که نمی‌توان آن را نادیده گرفت.

*آقامحمدی: تا خوی استکبارستیزی آمریکا وجود دارد یوم‌الله 13 آبان زنده است

ابراهیم آقامحمدی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در حاشیه مراسم یوم‌الله 13 آبان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، درباره یوم‌الله 13 آبان و استکبارستیزی ملت ایران اظهار داشت: 13 آبان نماد مقابله ملت ایران و در راس همه شخص امام خمینی (ره) با استکبار جهانی و آمریکاست.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: تا روزی که خوی استکبارستیزی آمریکا در روی زمین باشد و توطئه‌های آنها علیه ملت ایران به هر شکلی چه توطئه فیزیکی و چه نفوذ به صورت فرهنگی و شکل‌های دیگر این روز زنده است.

*راهپیمایان تهرانی برای سید و سالار شهیدان عزاداری کردند

در یوم‌الله سیزدهم آبان‌ماه راهپیمایان تهرانی به عزاداری برای سید و سالار شهیدان پرداختند.

همچنین فریاد «لبیک یا خامنه‌ای لبیک یا حسین است» راهپیمایان تهرانی با حضور پرشور جوانان و نوجوانان در مقابل لانه جاسوسی طنین انداز شد.

*دانشجویان تهرانی: راه سردار شهید همدانی را ادامه می‌دهیم

دانشجویان تهرانی در یوم الله 13 آبان با در دست داشتن پلاکاردهایی با مضمون «جهاد ادامه دارد» و تصاویر سردار شهید همدانی اعلام کردند که راه این سردار شهید را ادامه خواهند داد.

*حضور برخی از شخصیت‌های سیاسی در راهپیمایی یوم‌الله ۱۳ بهمن

در این مراسم برخی از شخصیت‌های سیاسی همچون حجت‌الاسلام رئیسی، محسن رضایی، حجت‌الاسلام آقاتهرانی، حجت‌الاسلام مصباحی‌مقدم نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، ابراهیم آقا محمدی، حسین طلا، شیخ‌الاسلام و ...حضور داشتند.

*قطعنامه 13 آبان 93: منازعات درونی مسئولان را از دشمنان اصلی غافل نسازد

در تظاهرات سراسری یوم الله 13 آبان؛ روز ملی مبارزه با استکبار جهانی سال 1394 قطعنامه ای در 8 بند قرائت شد که متن کامل آن در ادامه آمده است:

السلام علیک یا ابا عبدالله و علی الارواح التی حلت بفنائک

با سلام و درود بر سرور آزادگان عالم حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و گرامیداشت یاد و خاطره دانش‌آموزان و دانشجویان شهید و غیوری که با پیروی از بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) سیزدهم آبان ماه را به یکی از مهم‌ترین روزهای عزت و افتخار و ایستادگی در مقابل ظلم و استکبار تبدیل نمودند، اینک که اقتدار عظیم حاصل از پیگیری استکبارستیزی ایران اسلامی و همراهان منطقه‌ای، مانع یکه‌تازی آمریکای مستکبر در منطقه راهبردی غرب آسیا شده است، ما شرکت‌کنندگان در تظاهرات سراسری یوم‌الله 13 آبان که روز تبلور خشم الهی و انقلابی ملت ایران علیه «شیطان بزرگ» آمریکای جنایتکار است، با اعتماد به نصرت الهی و اعتقاد بر استکبارستیزی عقلانی ملهم از عاشورای حسینی و ندای هیهات من الذله، مرگ بر آمریکا، مواضع خود را با بانگ رسای الله‌اکبر و خامنه‌ای رهبر به جهانیان اعلام می‌داریم.

1ـ ما شرکت‌کنندگان در این تظاهرات عظیم، وحدت و یکپارچگی و همدلی و همزبانی ملی ، حول محور «ولایت فقیه» و پیروی از آموزه های امام راحل و رهنمودهای حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی را ضامن تثبیت عزت و پیشرفت کشور و مهم‌ترین عامل شکست و ناکامی‌های اردوگاه استکبار در همه عرصه‌ها می‌دانیم.

2ـ ما شرکت‌کنندگان در این تظاهرات ضد استکباری، آمریکا را همچنان شیطان بزرگ و مبارزه با استکبار را مبارزه‌ای منطقی، خردمندانه و متکی بر تجربیات تاریخی و اعتقادی خود دانسته و ضمن تأکید بر رعایت کامل شروط و ملاحظات دوراندیشانه و راهبردی مقام معظم رهبری در اجرای «برجام»، هرگونه تخطی از این امر را مصداق کامل نادیده گرفتن مصالح ملی و تضییع حقوق ملت عزیز ایران می‌دانیم.

3ـ ملت بیدار ایران اسلامی، فتنه تروریستی «داعش» و ظهور «تروریسم تکفیری» در منطقه را مولود سیاست‌های خصمانه آمریکا در منطقه به‌منظور امنیت‌سازی برای رژیم جعلی و غاصب صهیونیستی دانسته و اقدامات مداخله‌جویانه جبهه حامیان تروریسم در عراق و سوریه را محکوم می‌ کند.

4ـ ملت مسلمان و انقلابی ایران، جان باختن تعداد زیادی از حجاج بیت‌الله الحرام در حوادث غم‌انگیز مکه و منا را نشانه سوء مدیریت و بی‌کفایتی رژیم آل‌سعود دانسته و با تأکید بر فراموش‌ناپذیری این جنایات بزرگ؛ چاره‌اندیشی کشورهای اسلامی برای مدیریت مناسک حج را ضرورتی برای تأمین امنیت همه‌جانبه حجاج می‌داند.

5ـ ما تظاهرکنندگان یوم‌الله 13 آبان، کشتار مردم مظلوم و مسلمان یمن که در سایه سکوت مجامع بین‌المللی و حمایت‌ ظالمانه آمریکا انجام می‌شود را محکوم نموده و ادامه کودک‌کشی و جنایات وحشیانه آل‌سعود را مقدمه گسترش تنفر و انزجار مسلمانان و اضمحلال آن رژیم پلید و نابودی آنان می‌دانیم.

6ـ ملت سرافراز ایران ، حمایت از ملل مظلوم و مسلمانان جهان به‌خصوص ملت مظلوم فلسطین، یمن، سوریه، عراق ، افغانستان و بحرین را وظیفه دینی و الهی خود دانسته و رفتار غاصبانه و خباثت‌آمیز رژیم منحوس و غاصب صهیونیستی در اهانت به حریم مقدّس مسجدالاقصی را شدیداً محکوم می‌نماید.

7ـ ما شرکت‌کنندگان در این تظاهرات پرشور ، ضمن تأکید بر اجرای هرچه سریع‌تر سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، از مسئولان کشور می‌خواهیم که منازعات درونی ، آنان را از دشمنان اصلی به‌ویژه آمریکای کینه‌توز غافل نساخته و بدون توجه به نرمش‌های ظاهری دشمن حیله‌گر با مسدود‌نمودن راه هرگونه نفوذ دشمن، هوشیارانه از منافع و آرمان‌های ملت و جمهوری اسلامی حفاظت و پاسداری نمایند.

8ـ ما شرکت‌کنندگان در این تظاهرات ملی، ضمن تجدید میثاق با آرمان‌های بلند حضرت امام(ره) و شهیدان گرانقدر انقلاب اسلامی و بیعت مجدد با ولی امر مسلمین ، مقام معظم رهبری امام خامنه‌ای عزیز (مدظله العالی) منویات و رهنمودهای معظم‌له در عرصه‌های گوناگون را "فصل‌الخطاب" دانسته و بر لزوم تلاش قوای سه‌گانه و تمامی جریانات و جناح‌های سیاسی معتقد به انقلاب و نظام برای به‌کارگیری ظرفیت‌ها و فرصت‌های موجود در جهت تحقق آن تأکید می‌کنیم.

والسّلام علیکم و رحمه الله و برکاته

13 آبان 1394 -21 محرم 1437 - 4 نوامبر 2015 
بازداشت تعدادی از اعضای شبکه نفوذی وابسته به دولت‌های آمریکا و انگلیس
ساعت ٧:۳۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۸/۱٤  کلمات کلیدی: امنیتی
به گزارش مشرق، سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی هفته جاری، چند تن از اعضای شبکه نفوذی همکار با دولت های متخاصم غربی را که در فضای مجازی و مطبوعات کشور فعال بودند، بازداشت کرد.

این اقدام پس از ماه ها رصد مستمر اطلاعاتی و اشراف همه جانبه به ابعاد فعالیت های این شبکه انجام شده است.

اقدامات و تحولات بعدی در این حوزه متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.

 
تراژدی جدید در سواحل یونان + عکس
ساعت ٦:٢۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۸/۱۱  کلمات کلیدی: بین المللی
به گزارش مشرق، روز یکشنبه بر اثر غرق شدن قایقی که در حال عبور دادن شماری از پناهجویان از ترکیه بود، 11 نفر کشته شدند.

6 نفر از قربانیان این حادثه کودک بودند که در بین آنان جسد 4 نوزاد دیده میشود.

منبع: العالم

 
عکس/ایجاد سپر انسانی درسوریه توسط تروریست‌ها
ساعت ٦:۱٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۸/۱۱  کلمات کلیدی: بین المللی

به گزارش مشرق، نیروهای جیش الاسلام که تحت رهبری زهران عواش قرار دارند، در غوطه شرقی در ریف دمشق، تعدادی از اسرای خود را به همراه همسران آنها به عنوان سپر انسانی به کار برده اند.

آنها به ارتش سوریه هشدار داده اند که بمباران مناطق تحت سیطره جیش الاسلام به قیمت جان این اسرا تمام خواهد شد. این گروه اعلام کرده که اسرا، علوی ها و افسران ارتش سوریه هستند که در اسارت آنها به سر می برند.

تروریست ها، اسرا را در قفس های آهنی جای داده و قفس ها را در پشت بام ها و خیابان ها گذاشته اند. این اقدام تروریست ها در راستای پیشروهای ارتش سوریه در این منطقه سورت گرفته و نشانگر ضعف مفرط تروریست های تحت حمایت عربستان است.

نیروهای جیش الاسلام همچنین مدعی شده اند که صدها قفس دیگر را به عنوان سپر انسانی در پشت بام ها خواهند گذاشت تا بدین وسیله مناطق تحت سیطره خود را از بمباران جنگنده های روسی و سوری حفظ کنند. این اقدام در این ابعاد وسیع و بدین شکل برای اولین بار در سوریه روی داده است.


فرهنگ


 
در صحن علنی قرائت شد
ساعت ٦:۱۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۸/۱۱  کلمات کلیدی: سیاسی
نامه ۲۱۳ نماینده مجلس به روحانی برای
رعایت شروط رهبر انقلاب درباره اجرای برجام

۲۱۳ نفر از نمایندگان مجلس در نامه‌ای به رئیس‌جمهور خواستار رعایت کامل شروط تعیین‌شده توسط رهبر معظم انقلاب درباره اجرای برجام شدند.

خبرگزاری فارس: نامه ۲۱۳ نماینده مجلس به روحانی برای رعایت شروط رهبر انقلاب درباره اجرای برجام

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، 213 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با امضای نامه‌ای خطاب به حسن روحانی رئیس‌جمهور ضمن تقدیر و تشکر از زحمات تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای، اعلام کردند انتظار است در راستای اجرای قانون و دفاع از منافع ملت ایران، شروط تعیین‌شده توسط رهبر معظم انقلاب در دستورالعمل‌شان درباره اجرای برجام به صورت کامل رعایت شود.

متن کامل این نامه که ضرغام صادقی عضو هیأت رئیسه مجلس آن را قرائت کرد، به شرح ذیل است:

بسمه تعالی

جناب حجت‌الاسلام والمسلمین آقای دکتر حسن روحانی

رئیس‌جمهور محترم

با سلام و احترام؛

ضمن تشکر از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای و دولت محترم، چنانچه مستحضرید مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در دستورالعمل اجرای شروط برجام، خطر شیطان بزرگ و مضر بودن خوش‌بینی به دشمنان این ملت را یادآور شدند و برای فراهم آوردن زمینه اجرای با اقتدار برجام به 6 نقطه ضعف آن اشاره فرمودند و با بیان شروطی علاوه بر شروط 9 گانه مجلس شورای اسلامی و ملاحظات 10 گانه شورایعالی امنیت ملی مصوبه مورخ 19 مرداد 1394 شورایعالی امنیت ملی را تأیید نمودند.

بنابراین از دولت انتظار می‌رود در راستای اجرای قانون و دفاع از منافع ملت بزرگ ایران شروط تأمین‌کننده منافع ملت را به صورت کامل رعایت کنند و به ویژه علاوه بر تشکیل هیئتی با 3 ویژگی قوی، آگاه و هوشمند جهت نظارت بر اجرای برجام که در بند نهم دستورالعمل مقام معظم رهبری بدان اشاره شده است، قبل از اعلام رسمی رئیس‌جمهور آمریکا و اتحادیه اروپا معطوف به لغو کامل تحریم‌های مالی و اقتصادی، نباید هیچ اقدام عملی در اجرای برجام صورت گیرد.


 
رهبر انقلاب در دیدار سفرا و کارداران جمهوری اسلامی:
ساعت ٦:۱۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۸/۱۱  کلمات کلیدی: متن بیانات رهبری در دیدارها
تاکتیک‌های سیاست خارجی باید در خدمت مبانی راهبردی باشد/
اهداف آمریکا در منطقه ۱۸۰ درجه با اهداف ایران متفاوت است/
تصمیم‌ گرفتن ‌کشورهای دیگر درباره نظام حکومتی سوریه بدعتی خطرناک است

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تاکید بر اینکه مذاکره با آمریکا درباره مسائل منطقه معنا ندارد، فرمودند: اهداف آمریکا در منطقه، ۱۸۰ درجه با اهداف ایران، متفاوت است.

خبرگزاری فارس: تاکتیک‌های سیاست خارجی باید در خدمت مبانی راهبردی باشد/ اهداف آمریکا در منطقه ۱۸۰ درجه با اهداف ایران متفاوت است/ تصمیم‌ گرفتن ‌کشورهای دیگر درباره نظام حکومتی سوریه بدعتی خطرناک است

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (یکشنبه) در دیدار وزیر امور خارجه و سفرا و کارداران جمهوری اسلامی، با تبیین «اصول و راهبردهای ثابت و پایدار سیاست خارجی در قانون اساسی و الزامات ناشی از این اصول و سیاستها»، راه حلهای منطقی و مستحکم ایران درباره مسائل مهم منطقه از جمله سوریه، یمن و بحرین را تشریح و تأکید کردند: اهداف امریکا در منطقه، 180 درجه با اهداف ایران، متفاوت است.

حضرت آیت الله خامنه ای، سیاست خارجی کشور را همان سیاست خارجی نظام در قانون اساسی خواندند و خاطرنشان کردند: این سیاست خارجی متخذ از اسلام و منبعث از اهداف و آرمانهای انقلاب است و مسئولان وزارت خارجه و سفرا و کارداران در حقیقت «نمایندگان، سربازان و خدمتگزاران این اصول و آرمانها» هستند.

ایشان در همین زمینه افزودند: سیاست خارجی کشور مانند همه کشورهای جهان بر منافع بلند مدت و اصول و ارزشها استواراست و با رفت و آمد دولتها با سلایق سیاسی گوناگون، تغییر نمی کند، دولتها فقط در تاکتیکها و ابتکارات اجراییِ راهبردهای سیاست خارجی تأثیرگذار و دخیلند.

رهبر انقلاب افزودند: همه تاکتیکهای دیپلماسی در دولتهای مختلف باید در خدمت پیشبرد اصول سیاست خارجی در قانون اساسی باشد و نمایندگان سیاسی ایران در خارج، خود را نماینده و مدافع جدی و منطقی سیاستهای نظام بدانند.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به تبلیغات پرحجم بیگانگان درباره «تغییر اجباری یا خود خواسته» در سیاست خارجی جمهوری اسلامی افزودند: این تحلیل خوش خیالانه غربی ها، در حقیقت ناشی از فشار این واقعیت است که سیاست خارجی جمهوری اسلامی، لااقل در سطح منطقه همچون سدّی مستحکم و صخره ای استوار، مانع از یکه تازیهای قدرتهای سلطه گر بویژه امریکا شده است و آنها، همیشه در آرزوی تغییر این سیاستها هستند.

رهبر انقلاب سیاستهای امریکایی ها در منطقه بسیار حساس غرب آسیا را، علت اصلی اوضاع نابسامان منطقه برشمردند و افزودند: برخلاف نظر برخی افراد، امریکا بخش عمده مشکلات منطقه است نه بخشی از راه حل مشکلات.

ایشان با تأکید مجدد بر اینکه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، ساخته این و آن نیست بلکه مبتنی بر اصول مستحکم قانون اساسی است افزودند: در قانون اساسی، اسلام معیار سیاست خارجی است بنابراین موضع گیری در مقابل کشورها و مسائل مختلف، باید مختصات دینی داشته باشد.

حضرت آیت الله خامنه ای، با اشاره به دیگر اصول سیاست خارجی در قانون اساسی از جمله تعهدات برادرانه به همه مسلمانان جهان، حمایت بی دریغ از مستضعفان جهان، طرد کامل استعمار و جلوگیری از نفوذ اجانب در همه زمینه ها، حفظ استقلال همه جانبه، دفاع از حقوق همه مسلمانان، عدم تعهد به قدرتهای سلطه گر، روابط صلح آمیز متقابل با دولتهای غیر محارب، خودداری از هرگونه دخالت در امور داخلی ملتها و حمایت از مبارزات حق طلبانه مستضعفان در مقابل مستکبران در هر نقطه از جهان افزودند: این اصول جذاب، نو و والا، ذهن ملتها بخصوص نخبگان را به خود جلب کرده است.

ایشان افزودند: سیاست خارجی جمهوری اسلامی با این راهبردها و مختصات، سیاست خارجی انقلابی است و اگر در اجرا با راهکارهای هوشمندانه همراه شود، آثار شگفت انگیزی به همراه می آورد و ظرفیت حل بخش مهمی از مشکلات جهان اسلام را داراست.

رهبر انقلاب، با اشاره به برخی آثار مثبت اجرای راهبردهای سیاست خارجی افزودند: اجرای سیاستهای انقلابی در هر زمینه، از جمله عرصه دیپلماسی باعث افزایش اقتدار و تأثیرگذاری، ارتقای جایگاه کشور و عزت و اعتبار ایرانیان در میان ملتها می شود.

حضرت آیت الله خامنه ای، با تأکید بر تداوم بی وقفه راهبردهای ثابت سیاست خارجی افزودند: ادعا نمی کنیم به همه اهداف خود رسیده ایم یا حتی نزدیک شده ایم چون اجرای «سیاست خارجی انقلابی» در عمل با برخی غفلتها، کم کاریها، ناهوشمندیها و موانع خارجی همراه بوده است اما جایگاه عزتمند فعلی کشور، مدیون همین سیاستهای حکیمانه است و اگر به این اصول عمل نکرده بودیم، خدا می داند در داخل مرزها، با چه مشکلات و ضربات عجیبی، دست به گریبان می شدیم.

حضرت آیت الله خامنه ای در جمع بندی این بخش از سخنانشان، خطاب به مسئولین وزارت خارجه و سفرا و کارداران تأکید کردند: با «استحکام و اقتدار و افتخار»، ادامه اصول انقلابی و راهبردهای ثابت سیاست خارجی را تکرار کنید تا بیگانگان و دنباله های داخلی آنان، به تغییر در سیاست خارجی جمهوری اسلامی دلخوش نکنند.

رهبر انقلاب در ادامه سخنانشان، به الزامات ناشی از پایبندی به اصول و راهبردهای سیاست خارجی پرداختند.

ایشان خاطرنشان کردند: توجه داشته باشید که تاکتیکهای سیاست خارجی باید در خدمت مبانی راهبردی باشد نه اینکه به اسم تاکتیک، بر ضد اصول عمل شود.

رهبر انقلاب «اعتماد به نفس، صراحت و استحکام در مواجهه با عوامل مخالف و موانع» را از دیگر الزامات سیاست خارجی خواندند و در عین حال افزودند: البته هنر دیپلماسی این است که ایده ها و موانع را طوری بیان کند که تأثیرگذار باشد.

ایشان منطق جمهوری اسلامی در مسائل منطقه را دنیاپسند و محکم برشمردند و در تشریح راه حلهای ایران برای این مسائل افزودند: در مسئله فلسطین ما ضمن نفی رژیم غاصب و جعلی و محکومیت شدید فجایع و جنایات روزانه این رژیم، برگزاری انتخابات با حضور همه فلسطینی ها را پیشنهاد کرده ایم که با موازین جاری دنیا نیز کاملاً منطبق است.

ایشان افزودند: هر دولتی از دل آرای ملت فلسطین بیرون بیاید تکلیف صهیونیستها و ساکنان سرزمینهای اشغالی را مشخص خواهد کرد البته در مخالفت با پیشنهاد منطقی ما گفته اند این به معنای فروپاشی رژیم غاصب است که طبیعی است این رژیم جعلی باید دچار فروپاشی شود.

رهبر انقلاب درباره سوریه نیز تأکید کردند: حرف ما در این زمینه، مستحکم ترین حرفهاست ما معتقدیم معنی ندارد کشورهای دیگر دور هم جمع شوند و راجع به یک نظام حکومتی و رئیس آن حکومت تصمیم بگیرند، این بدعتی خطرناک است که هیچ حکومتی در جهان اجرای آن را درباره خود نمی پذیرد.

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: راه حل مسئله سوریه، انتخابات است و برای اینکار باید با قطع کمکهای نظامی و مالی به معارضین، ابتدا جنگ و ناآرامی پایان پذیرد تا مردم سوریه در محیطی امن و آرام، هرکس را می خواهند انتخاب کنند.

ایشان در همین زمینه با رد تجزیه کشورها و تبدیل آنها به واحدهای کوچک قومی افزودند: مرجع قرار دادن یکی از گروههای مسلح برای تصمیم گیری و تشکیل دولت، منطقی و مورد قبول نیست و اینگونه فرمولها عملاً باعث ادامه یافتن جنگ می شود.

حضرت آیت الله خامنه ای درباره عراق نیز گفتند: تقسیم این کشور به مناطق عرب شیعه، عرب سنی و کُرد، کاملاً مخالف منافع مردم، عملی نشدنی، بی معنا و غیرقابل قبول است.

ایشان خاطرنشان کردند: وحدت سرزمینی، تمامیت ارضی عراق و مرجع بودن آرای مردم، اصول راه حل ایران درباره عراق است.

رهبر انقلاب درباره یمن نیز افزودند: قطع فوری جنایات سعودی و آغاز گفتگوهای یمنی – یمنی، می تواند پایان بخش درگیریهای این کشور باشد.

ایشان خاطرنشان کردند: رفتار سعودی ها در یمن و سوریه، یک بام و دو هواست آنها درباره یمن می گویند به درخواست رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن در این کشور دخالت نظامی کرده اند اما درباره سوریه حاضر نیستند به درخواست رئیس جمهور قانونی این کشور، از حمایت از معارضین مسلح دست بکشند.

رهبر انقلاب درباره بحرین نیز افزودند: مردم بحرین هیچ چیزی جز حق رأی و حق انتخاب نمی خواهند و ما این درخواست آنها را منطقی می دانیم.

حضرت آیت الله خامنه ای پس از بیان راه حلهای جمهوری اسلامی برای حل مشکلات منطقه افزودند: عامل اصلی این ناامنی ها، حمایت امریکا از رژیم صهیونیستی و گروههای تروریستی است و این سیاستها با سیاستهای جمهوری اسلامی صد و هشتاد درجه متفاوت است.

رهبر انقلاب با رد مذاکره با امریکا درباره مسائل منطقه ای، خاطرنشان کردند: امریکایی ها، دنبال تحمیل منافع خود هستند نه حل مسائل، آنها می خواهند 60، 70 درصد خواسته هایشان را در مذاکره تحمیل کنند و بقیه اهدافشان را هم بطور غیرقانونی، عملاً اجرا و تحمیل کنند پس مذاکره چه معنایی دارد؟

ایشان در ادامه سخنانشان توسعه مستمر روابط با همسایگان، کشورهای اسلامی و کشورهای افریقایی را از دیگر الزامات سیاست خارجی برشمردند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای همچنین تعبیر رزمندگان و جنگ‌آوران خطوط مقدم در عرصه بین‌الملل را شایسته شغل و شأن مسئولان و کارکنان وزارت خارجه خواندند و افزودند: وزارت خارجه با توجه به اهداف و وظایف خود بخوبی فعال است و به‌خصوص در تجربه اخیر مذاکرات هسته‌ای، آقای دکتر ظریف و همکارانشان آزمون خوبی، از سر گذراندند.

رهبر انقلاب با تحسین تلاش و جدیت تیم مذاکره کننده گفتند: احساس قدرت و نشستن در مقابل 6 قدرت جهانی، دفاع از اهداف و تثبیت حضور و وجود خود به طرفهای مقابل، از جمله نقاط قوت مذاکره کنندگان کشورمان در مذاکرات هسته ای بود.

ایشان، تدین را مهمترین نقطه قوت آقای ظریف خواندند و افزودند: بنده مکرر برای شما عزیزان دعا می‌کنم.

رهبر انقلاب افزودند: در اجرای برجام نیز باید نکات مهم و مورد نظر را دنبال کنید که تحقق این موارد هم امکان‌پذیر است، همچنانکه آقای رئیس‌جمهور نیز به بنده گفتند دستیابی به برخی از نتایج ابتدا باورپذیر نبود اما شما ایستادید و ما هم ایستادیم و ممکن شد.

بخش سوم و پایانی بیانات حضرت آیت الله خامنه‌ای، توصیه‌ها و تذکراتی خطاب به سفیران و نمایندگان جمهوری اسلامی در خارج از کشور بود.

«تثبیت و تکیه بر مؤلفه‌های قدرت و اقتدار ملی» از جمله «نقش پر رنگ و تعیین کننده مردم در کشور»، «نیروی انسانی کارآمد، زبده، جوان و پر شمار» و «پیشرفتهای شگفت‌انگیز علمی و فناوری»، «پایبندی عمیق سفیران و نمایندگان خارجی به موازین دینی و روحیه انقلابی»، و «استفاده از ظرفیت کشورهای عدم تعهد و نقش آفرینی در تحقق اقتصاد مقاومتی از جمله این توصیه ها بود.

پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، دکتر ظریف وزیر امور خارجه با اشاره به شرایط حساس منطقه، تاکید کرد: دستورات و خطوط ترسیم شده از جانب رهبر معظم انقلاب مبنای کار وزارت خارجه بوده و در دوران پسابرجام نیز نامه اخیر ایشان به رییس جمهور در مورد نحوه اجرای برجام مبنای کار خواهد بود.

دکتر ظریف با اشاره به توجه وزارت امور خارجه به مسئله مقابله با نفوذ و همچنین اجرای اقتصاد مقاومتی، گفت: در همایش امسال سفرا و کارداران تلاش می کنیم از وضعیت کنونی برای پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی و نیز تقویت جریان مقاومت در منطقه و حل و فصل مشکلات غرب آسیا بر اساس موازین مورد نظر جمهوری اسلامی ایران استفاده کنیم.


 
عکس/ دیدار شیر سامراء با رهبر انقلاب
ساعت ٦:٠٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۸/۱۱  کلمات کلیدی: ایثار
به گزارش مشرق، پنجمین شماره از نشریه خط حزب الله تصویری دیده نشده از ملاقات یکی از شهدای مدافع حرم سامراء با حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای را منتشر کرد.

در توضیح این تصویر آمده است: «مهدی نوروزی» از شهدای مدافع حرم در حاشیه آخرین شب عزاداری در حسینیه امام خمینی(ره) در تاریخ 24 آبان 1392 (11 محرم 1435) با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کرد.

مهدی نوروزی که از اهالی شهر کرمانشاه بود، پس از ورود داعش به عراق، بصورت داوطلبانه برای دفاع از حرم امامین عسکریین(ع) عازم سامراء شد.

این رزمنده مجاهد که ملقب به "شیر سامراء" شده بود؛ سرانجام در جریان درگیری نیروهای مقاومت با تروریست‌های تکفیری در دی‌ماه 1393 با اصابت گلوله مستقیم از سوی دشمن به شهادت رسید.

عکس منتشر نشده از دیدار شیر سامراء با رهبر انقلاب

عکس منتشر نشده از دیدار شیر سامراء با رهبر انقلاب

عکس منتشر نشده از دیدار شیر سامراء با رهبر انقلاب

عکس منتشر نشده از دیدار شیر سامراء با رهبر انقلاب
منبع: ابنا

 
فیلم/مداحی شهید مدافع حرم به زبان عربی
ساعت ٦:٠٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۸/۱۱  کلمات کلیدی: ایثار

گروه بین الملل مشرق- پاسدار شهید "حاج نادر حمید" اهل اهواز و یکی از مستشاران نظامی سپاه پاسداران در سوریه بود که چند هفته پیش در حین انجام وظیفه به درجه رفیع شهادت نائل آمده بود. این شهید در نبردهای استان قنیطره (هم مرز سوریه با فلسطین اشغالی) مورد اصابت گلوله از ناحیه فک و گردن قرار گرفته و پس از چند روز به شهادت رسیده است. از وی یک دختر بنام ام البنین بیادگار مانده است. 

فیلم/مداحی شهید نادر حمید به زبان عربی
فیلم/مداحی شهید نادر حمید به زبان عربی
فیلم/مداحی شهید نادر حمید به زبان عربی

 
عکس/ رکن آبادی در پیاده روی اربعین
ساعت ٦:٢٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۸/۸  کلمات کلیدی: عکس های خبری
سرویس دین مشرق- غضنفر رکن آبادی دیپلمات کشورمان که در جریان فاجعه منا مفقود شده است، در مراسم پیاده روی اربعین سال گذشته شرکت کرده بود . گفتنی است سرنوشت او همچنان در هاله ای از ابهام وجود دارد.

عکس/ رکن آبادی در پیاده روی اربعین
منبع: فارس

 
عکس/ مراسم تشییع پیکر شهید باقری
ساعت ٦:٢۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۸/۸  کلمات کلیدی: ایثار
مراسم تشییع پیکر شهید "عبدالله باقری نیارکی" از شهدای مدافع حرم صبح امروز از مقابل منزلش با حضور جمع کثیری از مردم و مسئولان لشکری و کشوری در خیابان آذربایجان تهران برگزار شد.

 
واکنش شدید 17 تن از علمای برجسته شیعه و سنی ایران به حکم اعدام شیخ نمر
ساعت ٦:٢٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۸/۸  کلمات کلیدی: بین المللی
 به گزارش مشرق، دادگاه عالی و استیناف عربستان 25 اکتبر 2015 حکم اعدام آیت‌الله شیخ نمر را پس از 3 سال زندان تأیید کرد.

تأیید حکم اعدام این روحانی برجسته جهان اسلام، علاوه بر مخالفت‌های داخلی در عربستان با مخالفت‌های شدید در عرصه بین‌المللی مواجه شد و شخصیت‌های مذهبی و سیاسی ایران و جهان اسلام  به رژیم سعودی درباره اجرای این حکم و پیامدهای ناشی از آن هشدار داده‌اند.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی: علمای جهان اسلام در برابر حکم اعدام "شیخ نمر" سکوت نکنند

آیت‌الله مکارم شیرازی با صدور بیانیه‌ای در مورد اعلام حکم اعدام شیخ نمر توسط مقامات سعودی این اقدام را محکوم کرد.

متن بیانیه این مرجع تقلید به‌شرح زیر است:

بر اساس اخبار واصله، مقامات عربستان سعودی در تصمیمی نابخردانه و خطرناک فرمان اعدام عالم برجسته عربستانی، شیخ نمر باقر النمر و برخی از شیعیان مظلوم کشور خود را صادر کرده‌اند.

آیت الله النمر که سه سال قبل به گناه امر به معروف و نهی از منکر و دفاع از حقوق شهروندان کشورش به‌ویژه شیعیان محروم مناطق شرقی عربستان بازداشت شده بود، اینک در سایۀ سکوت مجامع حقوق بشری در معرض اعدام قرار گرفته است.

ما به دولتمردان کم‌تجربه عربستان سعودی نصیحت می‌کنیم که اوضاع نابسامان کشور خود را با این‌گونه اقدامات کینه‌جویانه و تحریک‌آمیز دستخوش آشوب و بی‌ثباتی بیشتر نسازید و بدانید هرگونه تعرض به علمای برجسته و آزادی‌خواه عربستان، هزینه سنگینی برای شما در پی خواهد داشت.

متأسفانه هر روز که می‌گذرد، آسیب و زخمی جدید از سوی مقامات عربستان سعودی بر پیکر جهان اسلام وارد می‌شود. هنوز مصیبت کشتار هزاران نفر حاجی شیعه و سنی در فاجعه منا التیام نیافته که خبر مذکور نگرانی جدیدی را برای ما و مردم منطقه ایجاد کرده است.

لذا ما از همه آزادی‌خواهان جهان به‌ویژه علمای جهان اسلام و شیعیان منطقه انتظار داریم در برابر اعمال نسنجیده مقامات سعودی، ساکت ننشینند و از اجرای حکم اعدام وی و برادرزاده مظلومش ممانعت به عمل آورند.

آیت‌الله نوری همدانی: مراجع تقلید در برابر اعلام حکم اعدام "شیخ نمر" سکوت نمی‌کنند

آیت‌الله نوری همدانی با بیان "جامعه امروزی نیازمند خرد جمعی و عزم جدی است تا به این وسیله به مقابله با فساد پرداخته شود و بتوانیم صدای اسلام را به جهان بشناسانیم" گفت: دشمن‌ترین دشمن ما و نوکر آمریکا امروز عربستان است که چهره وهابی دارد و تکفیری‌ها را حمایت می‌کند و با وجود این دشمنان باید به‌گونه‌ای اقدام کنیم تا در برابر چنین جهانی بایستیم.

استاد برجسته حوزه با اشاره به اعلام حکم اعدام شیخ نمر خاطرنشان کرد: شیخ نمر علیه این ظلم‌ها و کشتارها که توسط عربستان به وجود آمده، ایستاد و محکوم به اعدام شده است. ما این حکم را محکوم می‌کنیم و در برابر آن سکوت نمی‌کنیم.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اینکه در این جهان تک‌روی اثری ندارد، گفت: نیاز به خرد جمعی و عزم جدی وجود دارد؛ همه قوا باید با هم متحد شوند تا بتوانیم اثرگذار باشیم.

آیت‌الله جوادی آملی: ریخته شدن خون "شیخ نمر" دیه‌ای جز سقوط سلطنت سعودی ندارد

آیت‌الله جوادی آملی با صدور بیانیه‌ای اعلام حکم اعدام شیخ نمر را محکوم کرد.

متن بیانیه مرجع تقلید شیعیان به شرح زیر است:

جریان مبارزه‌های این مجاهد نستوه, این عالم بزرگوار، جناب شیخ نمر مورد عنایت ولی عصر(عج) خواهد بود. مسئولان کم‌خِرَد عربستان سعودی باید بدانند که کتاب الهی ضامن اجرا دارد و ضامن اجرا هم خدای سبحان است. صَدر و ساقه عالَم هم سپاه و ستاد الهی هستند که (لِلَّهِ جُنُودُ السَّماواتِ وَ الْأَرْضِ)[1] و تهدید خدای سبحان هم چنین است: (مَنْ قُتِلَ مَظْلُوماً فَقَدْ جَعَلْنا لِوَلِیهِ سُلْطاناً).[2]

عربستان بداند اگر خدای ناکرده خونی از این عالِم برجسته بریزد, ولی او سلطنتی دارد که آل‌سعود را ساقط کند. سلطنت ولی به این نیست که فرزندان او قیام کنند! فرزندان او ذی‌حقّ هستند، ولی ملت بپا خاسته اسلامی حامی فرزندان اوست! علمای حوزه‌های بلاد حامی فرزندان او هستند! نظام مقدس اسلامی حامی فرزندان اوست! این مجموعه عظیم به نام سپاه و ستاد الهی ایستاده است تا وارثان خون این بزرگوار, دیه او را که سقوط سلطنت سعودی است بگیرند، فرمود: (وَ مَنْ قُتِلَ مَظْلُوماً فَقَدْ جَعَلْنا لِوَلِیهِ سُلْطاناً). لحن قرآن لحن دیه نیست, لحن قرآن لحن قصاص نیست, لحن قرآن لحن سلطنت است! جامعه اسلامی سلطنت الهی پیدا می‌کند که آل‌سعود را ساقط کند.

امیدواریم این نصایح قرآنی در سردمداران سعودی اثر کند و آنها را به حداقل عقل برساند تا دست از این جنایت نابخشودنی بردارند، به امید آن روز!

«وَ السَّلاَمُ عَلَی مَنِ اتَّبَعَ الْهُدَی وَ رَحمَةُ اللهِ وَ بَرَکاتُه»

ماموستا خلیفه‌زاده: علما، حاکمان و عدالت‌خواهان جلوی اعدام شیخ نمر را بگیرند

ماموستا عبدالرحمن خلیفه‌زاده اظهار داشت: هدف آل‌سعود از اعدام شیخ نمر ابراز قدرت و تسلط بر مردم و ایجاد خوف و رعب در جامعه و  به خیال خود خاموشی آتشی است که خودشان نه در عربستان بلکه در خاورمیانه و کشورهایی دیگر جهان به وجود آورده‌اند.

وی تصریح کرد: اعدام شیخ نمر نه فقط در بین مردم عربستان بلکه در منطقه تبعات شومی دارد و مورد سرزنش و طعن مردم قرار گرفته و این عمل آل سعود مورد محکومیت جامعه اسلامی قرار می‌گیرد.

امام جمعه بوکان بیان کرد: وظیفه علما، حاکمان و عدالت خواهان اسلام این است که جلو این حکم ظالمان و ستمکارانه را گرفته و از اعدام این عدالتخواه بزرگ جلوگیری کنند و نگذارند آل سعود به اهداف شوم خود دست یابد.

آیت‌الله دیرباز: اعدام "شیخ نمر" پیامدهای منفیِ بین‌المللی برای عربستان در پی دارد

آیت‌الله عسگر دیرباز اظهار داشت: دولت آل‌سعود دولتی است که برای تحقق اهداف آمریکا و اسرائیل عمل می‌کند و با این تصور و توهم که با این عمل می‌تواند مخالفان خود را به‌ویژه پیروان اهل بیت(ع) سرکوب کند اقدام به اعدام رهبران مردمی آنان می‌کند تا حرکت‌های خودجوش و مردمی که علیه دولت توسط مردم انجام می‌گیرد، از این طریق مهار شود.

وی افزود: تجربه دولت‌هایی که از این طریق اقدام می‌کنند، نشان می‌دهد این سیاست، امری کاملاً شکست خورده و باطل است. اگر هدف قابل تصوری برایشان داشته باشد این است که به‌طور موقت و کوتاه‌مدت مخالفت مردم را که اغلب توسط پیروان اهل‌بیت(ع) و همراهان آنان در عربستان صورت می‌گیرد، مهار می‌کنند در حالی که این کار امری توهم‌آمیز و اشتباه است.

عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: اگر دولت عربستان حکم اعدام آیت‌الله شیخ نمر را که از رهبران دلسوز، آگاه و مردمی در جامعه هست و جریان‌های اجتماعی را به‌سوی وحدت، همگرایی و تعمیق دین اسلام هدایت می‌کند، اجرایی کند این موضوع می‌تواند پیامدهای شدید و منفی داخلی، منطقه‌ای و بین المللی را برای این دولت داشته باشد.

وی ادامه داد: این کار سبب می‌شود اعتراض‌ها و مخالفت‌های مردم بیشتر و گسترده‌تر شود، زیرا حتی افرادی را که در جریان این اتفاق‌ها قرار ندارند با سؤالاتی چون "چرا یک عالم دینی که اهل فساد بر زمین نبود و ارزش‌های انسانی را زیر پای نمی‌گذاشته، باید اعدام شود؟" درگیر می‌کند.

دیرباز با اشاره به اینکه علما و دانشگاهیان این کشور به‌لحاظ اینکه جزو خواص جامعه هستند، تأثیرگذاری بسیاری دارند، اظهار داشت: این سؤال به‌دنبال خود مطالعه و تحقیق در پی می‌آورد و افرادی را که کمتر با اهل بیت(ع) در ارتباط بودند به آن‌ها علاقه‌مند می‌کند و سبب می‌شود که میان مردم این موضوع ملموس‌تر جلوه کند که این دولت با مخالفان خود با خشونت رفتار می‌کند و کارهایی را انجام می‌دهد که دولت‌های دیکتاتور انجام می‌دهند؛ در واقع حرکت‌ها و جنبش‌های آگاه اجتماعی را به‌دنبال دارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: اینک عصر ارتباطات است و کوچک‌ترین اتفاقی که در هر جای دنیا رخ می‌دهد، مورد تحلیل و اظهار نظر قرار می‌گیرد، در نتیجه بین پیروان اهل بیت(ع) در امت‌های اسلامی همبستگی قوی ایجاد می‌شود و به‌پاس حرمت خون یکی از علما که برای تحکیم و تبلیغ مرام اهل‌بیت(ع) شهید شده است، همبستگی خود را اعلام می‌کنند.

وی با اشاره به وظایف علمای جهان اسلام در برابر این عمل گفت: وظیفه علمای اسلامی این است که نامشروع و نادرست‌بودن این حکم را معقولانه و مستند به جهانیان اثبات کنند به‌طوری که هر کسی این مطالب را می‌خواند، قانع شود که این حکم اشتباه، غیرقانونی، ناموجه و غیرشرعی بوده است.

آیت‌الله فقیهی: اعدام "شیخ نمر" سبب قیام مسلمانان علیه آل‌سعود می‌شود

آیت‌الله محسن فقیهی با اشاره به حکم اعدام آیت‌الله نمر از علمای برجسته شیعه عربستان اظهار داشت: آیت‌الله شیخ نمر احساس مسئولیت کرد تا مطالبی را بیان کند و در راه اسلام قدم بردارد که این حرکت باید از سوی علمای اسلام مورد توجه قرار بگیرد و وی را مورد حمایت خویش قرار دهند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تاکید بر لزوم موضع‌گیری مراجع تقلید در زمینه صدور حکم اعدام شیخ‌نمر عنوان کرد: علمای اسلام و به‌ویژه علمای اهل سنت و الازهر در رابطه با صدور حکم آیت‌الله نمر اقدام جدی انجام دهند و از دولت آل‌سعود بخواهند تا این حکم را اجرا نکند.

استاد حوزه علمیه تصریح کرد: یکی از مسائلی که باید مورد توجه همه مسلمانان و علمای شیعه و سنی قرار بگیرد، این است که در رابطه با صدور حکم اعدام آیت‌الله نمر توسط آل‌سعود، احساس مسئولیت کنند.

وی با اشاره به پیامدهای اجرای حکم آیت‌الله نمر تصریح کرد: اگر علمای اسلام همت کرده و نسبت به صدور حکم اعدام آیت‌ الله نمر اعتراض کنند، اقدام آن‌ها اثر می‌کند، حکومت آل‌سعود این موضوع را بداند اگر حکم اعدام آیت‌الله نمر را اجرایی کند قطعاً نابود می‌شود و مسلمانان علیه حکومت آل سعود قیام می‌کنند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه رژیم سعودی با اعدام آیت‌الله نمر کار خود را سخت‌تر می‌کند گفت: اعدام شیخ نمر سبب می‌شود تا پرونده ننگین رژیم سعودی سیاه‌تر شود.

آیت الله فقیهی با اشاره به حملات رژیم آل سعود علیه ملت یمن اظهار داشت: با توجه به حمله عربستان به یمن  خاندان آل سعود در کشور عربستان منفور واقع شده است، آل سعود این موضوع را بداند که سلطنت پایدار نیست بلکه باید حکومت مردمی در عربستان حاکم شود چون دوران  موروثی بودن حکومت گذشته است.

استاد حوزه علمیه با اشاره به حملات آل‌سعود علیه غیرنظامیان یمنی بیان کرد: کشتار کودکان و زنان و زندانی‌کردن بی‌گناهان سبب نابودشدن حکومت آل‌سعود می‌شود.

وی در ادامه سخنانش با اشاره به فاجعه خونین مِنا بیان کرد: پرونده سیاه عربستان با حادثه غمبار منا تکمیل شد و آبروی آل‌سعود در دنیا رفت.

آیت‌الله فقیهی با اشاره به حمایت‌های رژیم آل‌سعود از گروهک تکفیری داعش اظهار داشت: امروز داعش را همه مسلمانان جهان محکوم می‌کنند ولی رژیم آل‌سعود طرفدار داعش است و به کمک مالی و تسلیحاتی این گروه منحرف می‌پردازد.

وی با تاکید بر لزوم ورود مسئولان کشورمان در مسئله اعدام حکم شیخ نمر بیان کرد: وزارت خارجه و دولت با دیپلماسی فعال خود تلاش کنند از اعدام شیخ نمر جلوگیری شود تا این جنایت بزرگ اتفاق نیفتد و خون شخص بی‌گناهی چون "شیخ نمر" روی زمین نریزد.

آیت‌الله فقیهی عنوان کرد: دولت جمهوری اسلامی در جامعه بین‌الملل فعال است و کشورهای جهان با ایران روابط خوب و مناسبی دارند، کشورهای جهان با هماهنگی یکدیگر به رژیم سعودی فشار بیاورند تا حکم اعدام "شیخ نمر" اجرا نشود.

ماموستا محمودی: سکوت سازمان‌های بین‌المللی در برابر حکم اعدام "شیخ‌نمر" پذیرفتنی نیست

ماموستا مصطفی محمودی اظهار داشت: متأسفانه حکومت آل‌سعود یک فرد باتقوا، بزرگ و عالم فقیه را به‌خاطر دفاع از مظلومان و بازپس‌گیری حق و حقوق آنان دستگیر و به اعدام محکوم کرده است.

امام جمعه پیرانشهر گفت: پس این مسئله، یک عمل بسیار ناشایست و جنایتکارانه از سوی وهابیت بوده و حتی آنان از ماه‌ها پیش دامنه وحشی‌گری‌های خود را در سرزمین‌های یمن نیز تسری داده و مردمان بیگناه این کشور را به خاک و خون کشیده‌اند.

وی تصریح کرد: این در حالی است که سازمان‌های مختلف بین‌المللی تاکنون نسبت به این مسئله بی‌تفاوت بوده و اقدام خاصی را در محکوم کردن این جنایت انجام نداده‌اند.

محمودی افزود: بی‌شک اعدام یک نفر به‌خاطر بیان عقاید خود به‌خلاف آزادی است چون هر کس عقایدی داشته و باید محفوظ باشد اما متأسفانه سعودی‌ها در این زمینه قانونی نداشته و در همه مسائل، جانب افراط را در پیش گرفته‌اند.

امام جمعه پیرانشهر بیان کرد: بنابراین قوانین اجرایی آنها براساس شرع مقدس اسلام یا قوانین بین‌المللی نیست و نباید کشورهای اسلامی و غیراسلامی در برابر اعمال جنایتکارانه وهابیان سکوت کنند.

محمودی با تأکید بر اینکه اجرای حکم اعدام شیخ‌نمر تبعات داخلی و خارجی فراوانی برای حکومت عربستان دارد اظهار داشت: بی‌تردید اگر این حکم اجرا شود در داخل کشور عربستان ناآرامی‌های بسیاری به وجود می‌آید و در صحنه بین‌المللی نیز، آزادی‌خواهان این عمل شنیع آل‌سعود را محکوم کرده و مورد نفرت مردم جهان قرار می‌گیرند.

وی با ابراز تأسف از اینکه عربستان سعودی تنها در پی اجرایی شدن سیاست‌های نادرست آمریکا در منطقه است، تصریح کرد: ایالات متحده آمریکا با تشویق حکومت آل‌سعود به‌دنبال اعدام شیخ‌نمر است و از سوی دیگر با حمایت‌های خود از عربستان، زمینه حمله به یمن را فراهم کرده بود.

امام جمعه پیرانشهر گفت: هم‌اکنون علمای جهان اسلام، وظیفه قیام علیه دولت آل‌سعود و جلوگیری از اجرای حکم اعدام این عالم برجسته و فقیه را دارند.

حجت الاسلام موسوی: اجرای حکم اعدام "شیخ‌نمر" فضای داخلی عربستان را متشنج می‌کند

حجت الاسلام سیدمحمد موسوی با محکومیت حکم اعدام شیخ نمر اظهار داشت: آل‌سعود از دیرباز دشمنی فراوانی با شیعیان داشته و حکم اعدام"شیخ‌نمر" در ادامه این دشمنی‌ها است.

امام جمعه سلماس گفت: هر کس حق دارد در فضایی آزاد عقاید خود را مطرح کند اما سعودی‌ها تاب و تحمل حرف حق را نداشته و به دنبال اقدامات افراطی‌گری خود هستند.

موسوی با اشاره به تبعات داخلی اجرای حکم اعدام شیخ نمر در عربستان سعودی بیان کرد: بی‌شک اجرای حکم اعدام "شیخ‌نمر" فضای داخلی عربستان را متشنج می‌کند چون در مدینه شیعیان بسیاری زندگی می‌کنند.

وی تصریح کرد: در فضای بین‌المللی نیز جامعه جهانی این اقدام را محکوم کرده و نفرت عمومی از این حکومت شدت می‌گیرد.

امام جمعه سلماس افزود: باید تمامی رسانه‌ها، روحانیان و علما از اجرای این حکم جلوگیری کرده و  اقدامات آل سعود را محکوم کنند.

حجت‌الاسلام محمدی: علمای اهل تشیع و اهل تسنن نسبت به حکم "شیخ نمر" واکنش نشان دهند

حجت‌الاسلام عبدالله محمدی با اشاره به نقشه سران آل سعود و دولت‌های استعماری حامی این خاندان اظهار داشت: آیت‌الله شیخ نمر از علمای مجاهد شیعه در عربستان است که مدت‌هاست در زندان این رژیم به سر می‌برد و به نظر می‌رسد دولت سعودی تلاش می‌کند با صدور و اجرای حکم اعدام وی شیعیان را به واکنش وا دارد.

امام جمعه تکاب تصریح کرد: گمان می‌رود پشتیبانان رژیم آل‌سعود که اسرائیل و آمریکا از مهمترین آن‌ها هستند، قصد دارند برای افزایش تفرقه در بین مسلمانان شیعیان را تحریک کنند بنابراین باید در مقابل این توطئه هوشیار باشیم.

محمدی اظهار داشت: در عربستان حدود پنجاه سال است هیچ‌گونه انتخاباتی انجام نشده و حکومت مستبد پادشاهی سعودی سال‌هاست که مردم و به‌ویژه شیعیان را تحت فشار قرار داده در حالیکه بیش از سه میلیون شیعه در کشور عربستان زندگی می‌کنند بنابراین اعدام شیخ نمربه یقین با حرکت و اعتراض جمع کثیری از شیعیان عربستان روبه‌رو می‌شود.

وی افزود: استکبار جهانی با ابزار آل سعود در حال حاضر اقدام به تحریک شیعیان می‌کند.

امام جمعه تکاب اظهار داشت: علمای شیعه و سنی جهان نیز باید آل سعود را به‌شدت از این حرکت بر حذر دارند و در مقابل اگر عالمی در هر یک از کشورهای منطقه بخواهد رفتارهای ظالمانه حکام را زیر سؤال ببرد و در برابر آنها مقاومت نشان دهند نباید تحت فشار قرار گیرد به همین خاطر از علمای شیعه و سنی انتظار می‌رود اعتراضات رسمی و غیر رسمی خود را در مورد اجرای این حکم اعلام کنند.

ماموستا اسماعیلی: اجرای حکم اعدام "شیخ نمر" به ضرر عربستان تمام می‌شود

ماموستا یحیی اسماعیلی با اشاره به حکم اعدام "شیخ نمر" از علمای برجسته عربستان اظهار داشت: بی‌شک اجرای حکم اعدام شیخ نمر برخلاف شریعت دین مقدس اسلام است و تمامی پیروان مذاهب اسلامی آن را محکوم می‌کنند.

امام جمعه موقت مهاباد گفت: با توجه به اینکه این شخصیت بزرگ و برجسته عربستانی همواره در مقابل سیاست‌های نادرست وهابی‌ها ایستادگی کرده است، عرب‌ها چنین شخصی را کافر دانسته و تصمیم به اجرای حکم اعدام ایشان را گرفته‌اند.

وی با تاکید بر اینکه اجرای حکم اعدام شیخ نمر بزرگترین ضایعه برای جهان اسلام محسوب می‌شود تصریح کرد: نباید هیچ کس به خاطر اعتقادات خود اعدام شود و در این زمینه، اجرای این حکم به ضرر عربستان تمام می‌شود چون در این صورت مسلمانان بر علیه سعودی‌ها قیام می‌کنند.

اسماعیلی بیان کرد: متاسفانه حکومت آل‌سعود در خدمت استکبار جهانی و در راس آن‌ها ایالات متحده آمریکا است و از دستورات آنان پیروی می‌کنند.

امام جمعه موقت مهاباد اظهار داشت: بی‌شک با توجه به اینکه مسلمانان عالم دارای خوی استکبارستیزی هستند، با تاسی از امام حسین(ع) در مقابل ظالم ایستادگی کرده و اجرای حکم اعدام ظالمانه شیخ نمر را محکوم می‌کنند بنابراین پیروان مذاهب اسلامی باید در این شرایط حساس کنونی، مانع اجرای این حکم ظالمانه شوند.

مولوی پارسا: آزادی‌خواهان جهان حکم اعدام شیخ نمر را محکوم کنند

مولوی احمد پارسا درباره صدور حکم اعدام آیت الله شیخ نمر باقر النمر توسط رژیم سعودی اظهار داشت: حقوق بشر و حقوق انسان‌ها در اسلام بسیار مهم است به طوری که خداوند متعال حقوق مردم را بالاتر از حقوق خود می دانند.

امام جمعه اهل سنت سرخس افزود: آزادی مذهبی، آزادی بیان و آزادی قلم از حقوق انسان‌ها است و فرقی بین شیعه و سنی ندارد.

مولوی پارسا بیان کرد: آیت الله شیخ باقر النمر یک فرد آزادی خواه است که برای مطالبات به حق قیام کرد و حکم اعدام ایشان خلاف موازین شرعی و قانونی است.

وی اظهار کرد: حکومت دیکتاتوری سعودی موازین شرعی و قانونی را رعایت نمی‌کند و متاسفانه کشورهایی که مدعی حقوق بشر هستند نیز از این رژیم دیکتاتور حمایت می کنند.

امام جمعه اهل سنت سرخس در پایان گفت: تمام مسلمانان و آزادی خواهان جهان باید این حرکت عربستان را محکوم کنند.

حجت‌الاسلام حاجی‌صادقی: صدور حکم اعدام "شیخ نمر" نمایانگر جنایات و خودخواهی رژیم آل‌سعود است‌

حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالله حاجی‌صادقی با اشاره به حکم اعدام آیت‌الله نمر، اظهار داشت: رژیم آل‌سعود با هرگونه بیداری و آزاداندیشی مخالفت می‌کند؛ حمله به ملت مظلوم یمن و صدور حکم اعدام آیت‌الله نمر نشانگر حاکمیت اندیشه وهابی بر رژیم سعودی است.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه اعدام آیت‌الله نمر آثار و تبعات سختی را برای رژیم آل‌سعود به‌همراه دارد، افزود: حکم اعدام آیت‌الله شیخ نمر تیر خلاصی به رژیم آل‌سعود و نمایان‌گر جنایات این رژیم ظالم و خودخواه است.

حاجی‌صادقی با تأکید بر لزوم ایستادگی مسلمانان در برابر حکم اعدام شیخ نمر گفت: ملت‌های مسلمان و آزاده جهان وظیفه دارند به حمایت از اقدامات انقلابی و جهادی دولت‌های مبارز اسلامی بپردازند و توسط دشمنان بازی نخورند، چون "وحدت"، امروز مهم‌ترین نیاز جامعه اسلامی است.

وی با تذکر نسبت به اینکه کشورهای اسلامی با محکوم‌کردن جنایات رژیم سعودی جلوی این حکم را بگیرند، عنوان کرد: ملت‌های مسلمان نگذارند تا دولت سعودی دست به این اقدام جاهلانه بزند، چون هیچ دادگاهی در رابطه با اقدامات آیت‌الله نمر چنین حکمی را صادر نمی‌کند.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با اشاره به اهداف حکومت آل‌سعود از صدور حکم اعدام شیخ نمر گفت: حکومت آل‌سعود تلاش می‌کند با اجرای این حکم حرکت مسلمانان و بیداری اسلامی را متوقف کند، اما آن‌ها این موضوع را بدانند که شهادت تحرک‌آفرین است و این‌گونه اقدامات سبب بیداری و حرکت انقلابی بیش از پیش ملت‌های مسلمان می‌شود.

واکنش علمای شیعه و سنی استان گلستان به حکم اعدام "شیخ نمر"

آخوند سلاق مدیر حوزه علمیه فاروقیه سقریلقی آق‌قلا اظهار داشت: شیخ نمر یک روحانی مبارز است که حکام سعودی از ترس حرف‌های ایشان دست به صدور حکم اعدام این روحانی بزرگوار زده‌اند.

وی افزود: این نشان از بی‌عدالتی حکومت آل سعود است و اعدام شیخ نمر ضربه سنگینی بر پیکره حکومت آل سعود وارد خواهد کرد.

دوست محمد آخوند میرحسنی از علمای برجسه اهل سنت شهرستان کلاله نیز درباره حکم اعدام شیخ نمر گفت: حکومت آل‌سعود حکومتی ظالم و ستمگر است و اگر بخواهد این عالم فقیه دین را اعدام کند، چاهی برای خودش می‌کند.

وی افزود: مردم مسلمان جهان و عربستان در برابر این اقدام آرام نمی‌نشینند و انشالله توسط مردم عربستان حکومت آل سعود سرنگون خواهند شد.

آخوند میرحسنی افزود: اعدام شیخ نمر اختلاف بین حکام سعودی و خاندان آن‌ها را بیش از پیش بیشتر می‌کند و سبب سرنگونی و نابودی حکومت آل‌سعود خواهد شد.‌

آخوند سن‌سبیلی امام جمعه روستای پیرواش‌سفلی هم اعدام شیخ النمررا مهر تائیدی بر نبود آزادی بیان در جامعه سعودی اعلام کرد و گفت: این موضوع که هر روحانی حرفی مخالف با حکومت زد، او را اعدام کنند بسیار اقدام ناشایسته و نابخردانه است.

وی افزود: اعدام بدون علت یک روحانی اقدام زشتی است و من به عنوان یک طلبه اهل تسنن آن را به شدت محکوم می‌کنم.

حجت‌الاسلام حسینی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آق قلا هم در این باره گفت: کشور عربستان مدعی آزادی بیان است اما در این حرف آن‌ها عملی نمی‌بینیم و شیخ النمر خواستار آزادی بیان بود و حقایق را برای مردم اعلام می‌کرد، اما حکام آل‌سعود آزادی بیان را به نفع خود معنی می‌کند. اگر آزادی بیان خلاف این منافع بود، باید با آن برخورد شود و ما این اعدام را یک اقدام سیاسی می‌دانیم.

وی تاکید کرد: حکومت سعودی بداند که با اعدام شیخ النمر مردم ساکت نخواهند نشست.

خانم نعیمه عیدی مدرس و مدیر حوزه علمیه خواهران اهل سنت شهرستان کلاله هم در این باره به تسنیم گفت: حکومت آل سعود بر پایه ظلم بنا نهاده شده و ما می‌بینیم که در یمن و کشورهای دیگر چه ظلم و ستم‌هایی می‌کنند. اگر بخواهد این عالم دینی را اعدام کند نه تنها قدرتشان افزوده نمی‌شود، بلکه ضعیف‌تر خواهند شد.

وی تصریح کرد: چرا مجامع بین‌المللی سکوت می‌کنند و در برابر این حرکات رژیم سعودی چیزی نمی‌گویند، مگر نباید از حقوق بشر دفاع کنند. سکوت مراجع حمایت از حقوق بشر در قبال جنایات آل‌سعود در یمن و نیز تأیید حکم اعدام شیخ نمر، نشان‌دهنده عملکرد دوگانه نهادهای حقوق بشری است.
منبع: تسنیم

 
سرلشکر فیروزآبادی مطرح کرد؛
ساعت ٦:٢٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۸/۸  کلمات کلیدی: سیاسی

حضور عربستان در مذاکرات چندجانبه سوریه غیرمشروع است/

 

 

عواقب سخت در انتظار حاکمان آل‌سعود

 به گزارش مشرق، سردار سرلشکر سیدحسن فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در سخنانی با اشاره به نشست وین درباره سوریه و حضور رژیم آل سعود در آن اظهار داشت: رژیم عربستان به خاطر حمایت همه جانبه از داعش و اقدامات تروریستی در عراق، سوریه و لبنان و تروریسم دولتی بحرین و نیز جنایت های فراوان در حمله به بیمارستان ها، مدارس و خانه های مردم و تخریب زیرساخت های کشور یمن، جنایتکار جنگی است.

وی تاکید کرد: رژیم عربستان با این عملکرد، حضورش در مذاکرات چند جانبه وین در مورد سوریه، مشکوک و غیرمشروع است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح افزود: این رژیم از نظر اخلاقی، سیاسی، نظامی و اجرایی به علت تندروی های نامعقول، صرفاً با هزینه کردن دلار و بازی با منابع عظیم نفتی، سکوت مجامع جهانی را خریده است و این روزها هم درصدد است جنایت خود در مورد علمای تراز اول دین را دنبال کند.

فیروزآبادی با تاکید بر اینکه مسئولین خودخواه عربستان در قبال اقدامات و رفتارهای جنون آمیز بایستی پاسخگوی ملت خود و ملت های منطقه باشند، تصریح کرد: عواقبی سخت در انتظار حاکمان آل سعود است.
منبع: فارس 
شورای نگهبان سخت‌افزار برگزاری الکترونیکی انتخابات را تایید کرد
ساعت ٦:٢۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۸/۸  کلمات کلیدی: اخبارانتخابات

به گزارش مشرق، حسینعلی امیری سخنگوی وزارت کشور در گفت‌و‌گو با تسنیم، در خصوص آخرین وضعیت روند تایید برگزاری انتخابات در برخی حوزه‌ها به صورت الکترونیکی گفت:‌ شورای نگهبان ناظر انتخابات بوده و از بدو تا ختم ناظر است و باید نظر و تایید شورای نگهبان در این زمینه را می‌گرفتیم، لذا کارها در سطح کارشناسی انجام شد و نهایتاً یک نمونه از صندوق اخذ رای الکترونیکی را در اختیار این شورا قرار دادیم و اعضای محترم نیز نقطه نظرات‌شان را در این باره اعلام کردند.

وی افزود: نمونه دوم که در آن همه نقطه نظرات اعضا لحاظ شده بود را تقدیم شورای نگهبان کردیم و پس از بررسی‌های لازم سخت‌افزار مربوطه مورد تایید قرار گرفت.

سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه پس از تایید سخت‌افزاری انتخابات الکترونیکی، در حال تهیه نرم افزار آن هستیم،‌ اضافه کرد:‌ ما بر اساس زمان‌بندی تقویمی که در وزارت کشور صورت گرفته بود، در حال پیشرفت آن برنامه‌ها هستیم و بر همین اساس نیز ان‌شاالله بزودی نرم‌افزار این بخش تهیه و برای اظهار نظر به شواری نگهبان ارائه خواهد شد.


 
وداع کودک 20 روزه با پدر شهیدش +عکس
ساعت ٧:٤۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۸/٧  کلمات کلیدی: ایثار

به گزارش فرهنگ نیوز، شهید سجاد طاهرنیا از رزمندگان و شهدای مدافع حرم حضرت زینب (س) است که چند روز پیش در پی مجاهدت و دفاع از حرم حضرت زینب(س) به شرف شهادت نائل آمد.

از این شهید عزیز 2 فرزند به یادگار مانده که فرزند دومش تنها 20 روز است که متولد شده و هیچ وقت نتوانست آغوش گرم پدر را حس کند.

 

منبع: فارس

 
شهید مدافع حرم که نوزاد 25 روزه‌اش را ندید
ساعت ٧:٤۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۸/٧  کلمات کلیدی: ایثار
سجاد طاهرنیا شهید مدافع حرم مقیم قم است که در راه دفاع از حرم حضرت زینب(س) به آرزوی دیرینه اش رسید و در شب عاشورا مهمان سفره ارباب بی‌کفن امام حسین (ع) شد.
به گزارش فرهنگ نیوز ، ماه‌ها برای دیدنش انتظار کشیده بود، بیقرار نرمی و لطافت وجودش بود و برای بوییدنش لحظه شماری می‌کرد از مدت‌ها قبل اسمش را انتخاب کرده‌ بود شاید هر فکری می‌کرد جز اینکه آرزوی دیدن او به دلش بماند.
 
نوگلش را محمدحسین نام نهاده بود، تا از محمد نامش راهش را بشناسد و همان مسیری را برود که محمد(ص) برای هدایت و رهنمایی آن رسالت یافته بود و از حسین نامش یاد بگیرد که گاهی باید هر آنچه دارد را بگذارد و بگذرد، در راه دین و در راه آرمان، همان راهی که پدرش رفت و همان کاری که پدرش کرد.
 
محمدحسین بیست و پنج روزه را ندید و جام شهادت را نوشید، با اینکه برای دیدن فرزندش دل دل می‌کرد اما این بار باید از میان دوراهی مقابلش یک راه انتخاب می‌کرد، ماندن و نشستن و دیدن فرزندش یا بلند شدن و به راه افتادن برای آرمانی که سرمشق زندگی‌اش بود، برای دفاع از حرم بانو...
 
سجاد طاهرنیا شهید مدافع حرم گیلانی مقیم قم است که شب عاشورا و در راه دفاع از حرم حضرت زینب(س) و مقابله با یزیدیان زمان در حلب سوریه به آرزوی دیرینه‌اش رسید و در شب عاشورا مهمان سفره ارباب بی‌کفن امام حسین (ع) شد.
 
 
فاطمه 4ساله هنوز هم باورش نمی‌شود، هنوز تعریف روشنی از شهادت ندارد، هنوز نمی‌داند این جمله که" بابا رفته پیش خدا" یعنی چه و هنوز نمی‌داند که این مأموریت پدر تا ابد طول می‌کشد و با بهت و حیرت به اشک‌های مادر و مادربزرگش خیره مانده است، چه چیزی فرق کرده که این عملیات پدر این همه دردناک شده است.
 
عزت الله علی‌پرست پدر همسر شهید سجاد طاهرنیا است که خود در دوران دفاع مقدس بارها تا مرز شهادت رفته و در جبهه حق علیه باطل فعالیت کرده است، در رابطه با شهادت داماد خود در راه دفاع از حرم اهل بیت (س) اظهار داشت: کسانی که به خدا و قیامت اعتقاد دارند می‌دانند که شهادت هزینه نیست بلکه هدیه‌ای الهی به اهل یقین و اهل دل است. شهادت تماماً درآمد است، چه کنیم که درک این معنا برای ما خاکیان سخت شده...
 
زندگی‌اش خلاصه شده بود در جهاد و حرکت کردن در راستای آرمان‌های انقلاب، چه هفته‌هایی که به دور از خانواده بود و فاطمه 4ساله با وجود همه این دوری‌ها بازهم بی قرار دیدار پدر بود و برای همان روزهای اندکی که می‌آمد لحظه شماری می‌کرد...
 
پیکر پاک شهید مدافع حرم حضرت زینب(س) مقیم قم، شهید سجاد طاهرنیا روز پنجشنبه وارد ایران و برای تدفین به گیلان منتقل و در گلزار شهدای رشت دفن می‌شود.

 
عکس/ «9 دی» به نمایشگاه مطبوعات نمی‌آید
ساعت ٧:۳٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۸/٧  کلمات کلیدی: سیاسی
گروه فضای مجازی مشرق - حمید رسایی مدیر مسوول هفته نامه «9 دی» در واکنش به رفتار وزارت ارشاد خبر داد: «9 دی» امسال به نمایشگاه مطبوعات نمی‌آید.


عکس/ «9 دی» به نمایشگاه مطبوعات نمی‌آید


 
عکس/ وصیتنامه شهید مدافع حرم
ساعت ٧:۳٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۸/٧  کلمات کلیدی: ایثار

به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، علی لاریجانی، شب گذشته با حضور در منزل شهید امین کریمی، از مدافعان حرم اهل بیت (علیه السلام) که در نبرد با تروریست‌های تکفیری در حلب سوریه به شهادت رسیده بود، با خانواده این شهید بزرگوار دیدار کرد. در این دیدار متن وصیت نامه این شهید به رئیس مجلس نشان داده شد.

عکس/ وصیتنامه شهید مدافع حرم

عکس/ وصیتنامه شهید مدافع حرم


 
فیلم/آخرین تصاویر از سردار شهید مدافع حرم فرشاد حسونی زاده
ساعت ٧:٢٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۸/٧  کلمات کلیدی: ایثار

گروه بین الملل مشرق- تصاویر زیر آخرین لحظات حیات سردار فرشاد حسونی زاده، مدافع حرم حضرت زینب ( سلام الله علیها )، فرمانده اسبق تیپ صابرین، را نشان می دهد که سه روز پیش در حین ماموریت مستشاری در سوریه به شهادت رسید.

دانلود


 
آرامگاه ابدی شهید امین کریمی در چیذر+تصویر
ساعت ٧:۱٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۸/٧  کلمات کلیدی: ایثار

گروه بین الملل مشرق- پیکر مطهر شهید مدافع حرم اهل بیت عصمت و طهارت(ع)، امین کریمی ساعت 8 صبح امروز چهارشنبه 6 آبان 94 پس از تشییع با حضور عموم مردم و مسئولین به خاک سپرده خواهد شد. بنابر این گزارش، پیکر مطهر شهید کریمی به همراه پیکر مطهر شهید عبدالله باقری از مقابل ساختمان سپاه انصار المهدی(عج) واقع در خیابان پاستور شرقی در تهران تشییع شده و سپس در گلزار شهدای چیذر به خاک سپرده خواهد شد.

آرامگاه ابدی شهید امین کریمی در چیذر+تصویر
امین کریمی دانشجوی بسیجی در رشته برق الکترونیک در دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام (ره) بود که در حین انجام مأموریت در حومه شهر حلب در سوریه به شهادت رسید. این شهید بزرگوار در دفاع از حرم مطهر حضرت زینب (س) و در روز پنجشنبه 30 مهر در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی به‌دست نیروهای تکفیری در کشور سوریه به فیض عظیم شهادت نائل آمد. مراسم وداع با پیکرهای شهیدان عبدالله باقری و امین کریمی از شهدای مدافع حرم عصر دیروز سه شنبه 5 آبان 94 در معراج‌ شهدای مرکز و با حضور خانواده و بستگان دو شهید و کارکنان سپاه حفاظت انصارالمهدی برگزار شد.
آرامگاه ابدی شهید امین کریمی در چیذر+تصویر

 
شهید مدافع حرم در جوار امام‌زاده علی اکبر آرام گرفت
ساعت ٧:۱٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۸/٧  کلمات کلیدی: ایثار

به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، مراسم تشییع پیکر این مدافع حرم که روز پنج‌شنبه ۳۰ مهر همزمان با شب تاسوعای حسینی در شهر "حلب" به شهادت رسید، صبح امروز با حضور جمعی از مسئولان لشکری و کشوری و دانشگاهیان از بلوار اندرزگو، میدان شهید صالحی به سمت امامزاده علی اکبر (چیذر) تشییع و به خاک سپرده شد.

در تشییع وی حجت الاسلام ابوترابی، نایب رئیس مجلس، نهاوندیان، مسوول دفتر رئیس جمهوری، محمود احمدی‌نژاد و جمعی از اقشار مردم حضور داشتند.

تشییع پیکر شهیدان مدافع حرم،  عبدالله باقری و امین کریمی

 

کریمی دانشجوی بسیجی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی(ره) شهرری از دانشجویان رشته برق الکترونیک و در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل بود.

وی در دفاع از حرم مطهر حضرت زینب (س) و در ایام تاسوعا و عاشورا به دست نیروهای تکفیری در کشور سوریه به فیض عظیم شهادت نائل آمد.

دانشجوی شهید امین کریمی که سال‌ها با عشق و ارادت به سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین به خادمی خاندان اهل بیت عصمت و طهارت مشغول بود، هتک حرمت تروریست‌های مورد حمایت مستکبران و کشورهای مرتجع منطقه، به اماکن مقدسه در سوریه را برنتافت و برای دفاع از حرم حضرت زینب (س) راهی سوریه شد.

این شهید بزرگوار سرانجام پاداش اخلاص خود را گرفت و در ماه محرم در نبرد با سرسپردگان صهیونیسم جهانی به شهادت رسید و به دیدار مولای خود حضرت ابا عبدالله(ع) شتافت.

*آنا


 
عکس/دستخط شهید کریمی درباره محل دفن
ساعت ٧:۱٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۸/٧  کلمات کلیدی: ایثار

گروه جهاد و مقاومت مشرق - آنچه می بینید، دستخط شهید امین کریمی در پاسخ به سوال محل پیشنهادی دفن در صورت شهادت است.

شهید امین کریمی از شهدای سپاه انصار بود که چند روز گذشته در سوریه به شهادت رسید.

عکس/دستخط شهید کریمی درباره محل دفن


 
عکس/ تدفین شهید کریمی در امامزاده علی‌اکبر چیذر
ساعت ٧:۱۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۸/٧  کلمات کلیدی: ایثار
پاسدار شهید امین کریمی روز گذشته در حین انجام وظیفه مستشاری نظامی در مور عملیاتی حلب واقع در شمال سوریه به درجه رفیع شهادت رسید. پیکر مطهر شهید مدافع حرم اهل بیت عصمت و طهارت(ع)، امین کریمی ساعت 8 صبح امروز پس از تشییع با حضور عموم مردم و مسئولین به خاک سپرده شد.

 
عکس/ تشییع پیکر مدافعان حرم در خیابان پاستور
ساعت ٧:۱٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۸/٧  کلمات کلیدی: ایثار
پیکر دو شهید مدافع حرم عبدالله باقری و امین کریمی صبح امروز چهار شنبه با حضور گسترده مردم تهران و مسئولان کشوری و لشگری در تهران تشییع شدند.


عکس: محسن کرامت


 
روایت فرمانده آمریکایی از مستشاران ایران در عراق و سوریه
ساعت ٧:۱٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۸/٧  کلمات کلیدی: بین المللی

به گزارش مشرقبه نقل از رویترز،«جوزف دانفورد» عنوان داشت که ایران کمتر از دو هزار مستشار نظامی در سوریه دارد تا به ارتش بشار اسد، رییس جمهوری این کشور، کمک کنند و علاوه بر آن یک هزار نیروی نظامی نیز برای حمایت از دولت بغداد به عراق فرستاده است.

دانفورد می‌گوید که شمار نیروهای ایرانی در عراق هر از چندگاهی کم و زیاد می‌شود. وی اظهار داشت : «من فکر می‌کنم که بیش از هزار نیروی نظامی (از ایران) در عراق حضور دارند و در سوریه، فکر می‌کنیم که تعداد آنها احتمالا کمتر از دو هزار نفر است».

در همین رابطه سردار «حسین سلامی» جانشین فرمانده کل سپاه در روزهای گذشته با اشاره به حضور مستشاران ایرانی در سوریه گفته بود: مستشاران نظامی جمهوری اسلامی ایران در چهار سطح راهبردی، عملیاتی، ‌تاکتیکی، فنی و امدادی در سوریه حضور فعال دارد.

سردار سلامی به حضور مستشاری جمهوری اسلامی ایران در سوریه در ابتدای بحران در این کشور اشاره کرد و افزود: کار ما استحکام سیاسی، روانی ، اقتصادی و نظام و مردم سوریه است که در خط مقدم مبارزه با راهبرد آمریکاییها و صهیونیستها قرار دارند. در عرصه مستشاری راهبردی مباحث سیاسی و معنوی و تقویت دولت و نظام و مردم سوریه و انتقال تجربیات ارزشمند دفاع مقدس به فرماندهان عالیرتبه ارتش سوریه، نوسازی و بازسازی ساختار ارتش این کشور و تلاش برای سازماندهی ، آموزش ، طراحی و جذب نیروی انسانی جدید در ارتش سوریه است.

منبع: مهر

 
تحلیل شریعتمداری از پاسخ روحانی به نامه تاریخی رهبر انقلاب
ساعت ٧:٠۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۸/٧  کلمات کلیدی: سیاسی

به گزارش مشرق، حسین شریعتمداری در یادداشت امروز کیهان و در تحلیل نامه روحانی به رهبر انقلاب نوشت: بعد از اعلام «الزامات 9گانه رهبرمعظم انقلاب در اجرای برجام» که طی نامه‌ای به رئیس‌جمهور محترم کشورمان ابلاغ شده بود، انتظار آن بود - و بایسته‌تر هم به نظر می‌رسید- که ماجرا تمام شده تلقی شود و همگان چشم به راه اجرای برجام با تکیه بر «باید»ها و «نباید»های اعلام شده باشند.

 آنچه در این میان دور از انتظار نبود، دبه و اعتراض طرف‌های مقابل بود که حضرت آقا با نگاهی تیزبین و برخاسته از کارشناسی دقیق خود، راه سوءاستفاده آنان در مراحل اجرایی برجام را بسته بودند. اما نامه رئیس‌جمهور محترم که در قالب «لبیک» به الزامات ابلاغ شده رهبرمعظم‌انقلاب نوشته شده بود، انتظار یاد شده را با برخی از خدشه‌ها روبرو کرد و به این نگرانی احتمالی دامن زد که ایشان  الزامات یاد شده را آنگونه که باید دریافت نکرده‌اند. که یادداشت پیش‌روی فقط به چند نمونه از آن میان اشاره‌ای گذرا خواهد داشت، با این توضیح که چنانچه رئیس‌جمهور محترم موارد یاد شده را قابل تأمل می‌دانند از اصلاح و رفع ابهاماتی که در پی خواهد آمد دریغ نفرمایند.

و اما، قبل از همه اشاره‌ به این نکته ضروری است که نامه اخیر رهبرمعظم انقلاب اگرچه خطاب به رئیس‌جمهور محترم نوشته و تحت عنوان الزامات ضروری در اجرای برجام ابلاغ شده است ولی متن آن نشان می‌دهد دامنه‌ای بسیار فراتر از برجام دارد و یکی از اساسی‌ترین اسناد ماندگار انقلاب اسلامی است که «نقشه‌ راه» در دنیای پرالتهاب کنونی، نام شایسته آن است.

1- آقای رئیس‌جمهور اگرچه در بخشی از نامه خود خطاب به رهبرمعظم‌انقلاب آورده است که «دولت جمهوری اسلامی ایران با رعایت ملاحظات و الزامات حضرت مستطاب عالی و مصوبات شورای عالی امنیت ملی و مجلس شورای اسلامی نسبت به اجرای کامل و با حسن‌نیت برجام اقدام خواهد نمود» ولی متاسفانه در متن نامه ایشان، نشانه قابل توجهی از رعایت الزامات یاد شده، دیده نمی‌شود، بلکه در مواردی نه چندان اندک، بر اجرای متن بی‌کم و کاست برجام نیز تاکید شده است! و حال آن که قرار بود - و انتظار می‌رفت - در نامه جناب روحانی بر اراده جدی دولت محترم برای مقابله با «موارد متعدد نقاط ابهام و ضعف ساختاری» برجام که در ابلاغیه 9گانه رهبرمعظم انقلاب آمده است، تاکید شود و...

2- در ابتدای نامه آقای دکتر روحانی آمده است «نامه تاریخی 1394/7/29 حضرتعالی  در تائید مصوبه جلسه 634 شورای عالی امنیت ملی، موجب خشنودی ملت بزرگ ایران و دلگرمی خادمان مردم در دولت گردید.» که این نگاه، آنجا که سخن از «خشنودی ملت بزرگ ایران» در میان است، قابل تقدیر و نشانه قدرشناسی است اما، آنچه «خشنودی ملت بزرگ ایران» را در پی داشت - و دارد - تائید مصوبه 634 شورای عالی امنیت ملی نبود، بلکه درایت و هوشمندی مثال‌زدنی رهبرمعظم انقلاب در کشف نقاط ابهام و ضعف‌های ساختاری برجام و ابلاغ الزامات 9گانه برای پیشگیری از «خسارت‌های بزرگ آن در حال و آینده کشور» بود، و اگر مصوبه شورای عالی امنیت ملی برای اطمینان از اجرای بی‌خسارت برجام کافی بود، دیگر نیازی به ابلاغ الزامات و شرایط 9گانه نبود!

خلاصه کردن نامه تاریخی و تاریخ‌ساز رهبرمعظم انقلاب به تائید مصوبه شورای عالی امنیت ملی، این تردید- که ان‌شاءالله بی‌مورد باشد- را پیش می‌آورد که مبادا قرار است دولت محترم مصوبه یاد شده را «اصل» و ابلاغیه 9گانه را فرع بر آن تلقی کند؟! ضمن آن که تلاش اعضای محترم شورای عالی امنیت ملی به جای خود درخور تقدیر است.

3- در نامه تاریخی رهبرمعظم انقلاب با اشاره به این واقعیت که «پذیرش مذاکرات از سوی ایران، اساسا با هدف لغو تحریم‌های ظالمانه اقتصادی و مالی صورت گرفته است» تاکید شده بود که رئیس‌جمهور آمریکا و اتحادیه اروپا باید لغو تحریم‌ها را به صورت کتبی اعلام کنند. و آقای دکتر روحانی در نامه خود آورده است که «رئیس‌جمهور آمریکا و شورای وزیران اتحادیه اروپا به صورت کتبی و رسمی، برچیده شدن تمامی تحریم‌های اقتصادی و مالی ظالمانه و غیرقانونی را درچارچوب تعهداتشان در برجام اعلام نموده و آن را به عنوان سند قانونی در روزنامه‌های رسمی خود منتشر کرده‌اند»!

دراین خصوص گفتنی است که رئیس‌جمهور آمریکا بیانیه‌ای صادر کرده و این بیانیه در روزنامه رسمی آمریکا نیز به ثبت رسیده است ولی در این بیانیه نه فقط هیچ تضمینی مبنی بر «لغو» تحریم‌ها دیده نمی‌شود، بلکه؛

 الف: در بیانیه اوباما به جای دستور اجرای برجام، آمده است «به وزارت خارجه اعلام می‌کنم که بعد از راستی‌آزمایی آژانس و تائید آن از سوی وزارت‌ خارجه، برای کاهش - و نه لغو - برخی از تحریم‌ها کسب آمادگی کنید!

ب: به جای «لغو» از واژه کاهش - RELIEF- برای برخی از تحریم‌ها استفاده شده است!

ج: شرایط «کاهش تحریم‌ها»! در بیانیه اوباما، از شرایط «کف برجام» نیز پائین‌تر است. در برجام لغو - یا به تعبیر اوباما، کاهش! - تحریم‌ها، مشروط به تائید انجام تعهدات ایران از سوی آژانس ذکر شده است ولی رئیس‌جمهور آمریکا در بیانیه خود علاوه بر تائید آژانس، تائید وزارت‌خارجه آمریکا را هم اضافه کرده است.

د: در برجام تاکید شده بود که بند D3  از قانون موسوم به  NDAA که مربوط به تحریم فروش نفت است، لغو خواهد شد ولی در بیانیه‌ای که وزارت خارجه آمریکا در ادامه بیانیه اوباما صادر کرده است، این بخش حذف شده است!... یعنی یک گام زیر کف برجام و حتی نادیده گرفتن متن تصویب شده آن!

هـ : در متن برجام - صفحه 54 - تاکید شده بود که اجرای بند 104 از «قانون جامع تحریم‌های ایران - CISADA - که مربوط به تحریم شخصیت‌های حقوقی و حقیقی (برخی افراد و شرکت‌ها نظیر شرکت نفت) است در جریان اجرای برجام متوقف خواهد شد. ولی در بیانیه وزارت خارجه آمریکا این بند نیز حذف شده است! یعنی در این مورد نیز دولت آمریکا از آنچه در برجام آمده است -  یعنی کف برجام - هم پائین‌تر رفته است.

و: در بیانیه اوباما، آنجا که مربوط به تحریم‌های کنگره است، نه فقط از لغو این تحریم‌ها سخنی به میان نیامده است، بلکه صرفا به واژه اغماض و توقف - WAIVE - برخی از آن تحریم‌ها برای مدت 120 یا 180 روز اشاره شده است.

و نمونه‌های دیگری از این دست که پرداختن به آنها فرصت دیگری می‌طلبد و بیرون از محدوده این یادداشت محدود است. اکنون باید از رئیس‌جمهور محترم پرسید؛ آیا منظور حضرتعالی از تعهد کتبی آمریکا که نوشته‌اید «در روزنامه‌های رسمی این کشور منتشر شده است»! همین بیانیه رئیس‌جمهور و وزیرخارجه آمریکاست؟! این بیانیه‌ها که حتی از تعهدات آمریکا در متن برجام هم چند پله پائین‌تر است! و بدیهی است که نمی‌توان از آن با عنوان تعهد کتبی و ثبت شده رئیس‌جمهور آمریکا یاد کرد!

4- البته شماری از دولتمردان محترم و رسانه‌ها و افراد نزدیک به دولت بر «فصل‌‌الخطاب» بودن الزامات 9گانه رهبرمعظم انقلاب تاکید کرده‌اند که نگاه درخور تقدیری است اما، متأسفانه در برخی از اظهارنظرها، منظور از «فصل‌الخطاب» را «تائید کامل برجام»  و پایان ماجرا دانسته‌اند و حال آن که ماجرا تازه آغاز شده و در ادامه، به قول حضرت آقا نیازمند مراقبت دقیق و لحظه به لحظه بر اجرای آن با رعایت کامل الزامات اعلام شده است. به بیان دیگر آنچه فصل‌الخطاب است، الزامات 9گانه است و نه متن بدون تغییر برجام.

5- در نامه رئیس‌جمهور محترم به مواردی نظیر، لغو 6 قطعنامه الزام‌آور شورای امنیت! فروپاشی سامانه تحریم‌ها! آمادگی فضای روانی جهانی برای تعامل اقتصادی با ایران!  تائید غنی‌سازی یک کشور غیرعضو دائم شورای امنیت برای اولین‌بار! و... نیز اشاره شده است که متاسفانه صحت این ادعاها جای تأمل و درنگ فراوان دارد که فعلا می‌گذاریم و می‌گذریم.

6- و اما، در خاتمه این وجیزه باید گفت؛ در نامه رئیس‌جمهور محترم نه فقط نشانه چندانی از اراده جدی دولت برای پی‌گیری الزامات 9گانه اعلام شده دیده نمی‌شود، بلکه متأسفانه این نامه - احتمالا بی‌آن که ایشان خواسته و یا توجه داشته باشند - تاکید بر متن کنونی برجام و نادیده گرفتن «نقاط ابهام و ضعف‌های ساختاری»  آن نیز هست و در یک کلمه - با ‌تأسف و عرض پوزش - می‌تواند برای حریف حامل این پیام باشد که الزامات 9گانه اعلام شده، «چراغ قرمز» نیست که قابل عبور نباشد، بلکه «چراغ زرد چشمک‌زن»! است که آمریکا می‌تواند با رعایت احتیاط از آن عبور کند!


 
عکس/ ابراهیم یزدی روز عاشورا به مجلس فرقه صوفیه گنابادی رفت
ساعت ٦:٤٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۸/٧  کلمات کلیدی: سیاسی

گروه فضای مجازی مشرق - ابراهیم یزدی دبیرکل نهضت آزادی ایران در تاسوعا و عاشورای امسال در مجلس فرقه صوفیه گنابادیه حضور یافت و تصویری از خود در کنار نورعلی تابنده قطب فعلی فرقه صوفیه گنابادیه منتشر کرد.

عکس/ ابراهیم یزدی روز عاشورا به مجلس فرقه صوفیه گنابادی رفت


نورعلی تابنده قطب فعلی فرقه صوفیه گنابادیه همان کسی است که بعد از آنکه حیات امام زمان(عج)، عصمت امامان معصوم(ع) و اصول دین را زیر سوال برد؛ چندی پیش در جلسه سخنرانی خود که در دولتسرای تهران برگزار شده بود به مقام حضرت زهرا(س) توهین کرد و گفت با شهید نامیدن حضرت زهرا(س) مقام شهید را کم ارزش نکنید!
 
وی در جمع مریدان خود نسبت به عملکرد مسئولین در قبال واژه شهید انتقاد کرد و گفت: متاسفانه کسانی که باید خودشان حیثیت و اهمیت مصداق واژه شهید را حفظ کنند, این کار را نمی کنند و به هر نفری که به هر نحوی کشته می شود شهید می گویند و لغت شهید را کم ارزش می کنند.
 
 وی در ادامه سخنان موهنش درباره ساحت حضرت زهرا(س) عنوان داشت: یکی از دوستان سابق من که مرد مسلمان و خیلی معتقدی است به من تلفن زد و از من پرسید تقویم امسال را دیدی؟ گفتم بله گفت دیدی نوشته شهادت حضرت زهرا، خب با این حرف اجر شهید کم می شود.
 
نورعلی تابنده بعد از آنکه به مقام حضرت زهرا(س) توهین کرد بیان کرد: شهادت مقام بالایی است و شامل حضرت زهرا نمی شود و با گفتن شهادت حضرت زهرا مقام شهید را بی ارزش می کنید.


 
آلمان یک جوان ایرانی را با ادعای جاسوسی بازداشت کرد
ساعت ٦:٤٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۸/٧  کلمات کلیدی: سیاسی

پلیس آلمان یک تبعه ایران را با ادعای فعالیت اطلاعاتی وی، بازداشت کرده است.

خبرگزاری فارس: آلمان یک جوان ایرانی را با ادعای جاسوسی بازداشت کرد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس،‌ مقامات آلمانی روز چهارشنبه اعلام کردند که یک ایرانی را به اتهام جاسوسی بازداشت کرده‌اند.

به نوشته خبرگزاری آسوشیتدپرس، دادستان فدرال آلمان نام این فرد را «میثم. پ» اعلام کرده و گفته است که وی در تاریخ 23 اکتبر/1 آبان در برلین بازداشت شده است. 

مقامات آلمانی ادعا کرده‌اند که این فرد از دسامبر سال 2013 از اعضای گروه تروریستی منافقین اطلاعات جمع کرده است. 

پلیس آلمان می‌گوید آپارتمان این فرد و 5 نفر دیگر را که نسبت به آن‌ها سوءظن وجود دارد،‌ تفتیش کرده‌اند. به گفته مقامات آلمانی، تحقیقات در این رابطه در جریان است.


 
اعدام جوان فلسطینی به ضرب ۱۱ گلوله نظامیان صهیونیست
ساعت ٦:٢۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۸/٧  کلمات کلیدی: فلسطین پاره تن جهان اسلام

نظامیان صهیونیست با شلیک ۱۱ گلوله جنگی به سمت یک جوان ۲۳ ساله فلسطینی در جنوب کرانه باختری، وی را اعدام کردند.

خبرگزاری فارس: اعدام جوان فلسطینی به ضرب ۱۱ گلوله نظامیان صهیونیست

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از کانال ۱۰ تلویزیون اسرائیل، نظامیان رژیم صهیونیستی عصر امروز(چهارشنبه) یک جوان فلسطینی را با ادعای اینکه قصد انجام عملیات استشهادی با چاقو در منطقه «تل ارمیده» در شهر الخلیل را داشت، هدف گلوله قرار دادند.

منابع خبری فلسطین به نقل از شاهدان عینی گزارش دادند که پلیس رژیم صهیونیستی «اسلام رفیق عبیدو» جوان ۲۳ ساله فلسطینی را به ضرب 11 گلوله اعدام کردند و به شهادت رساندند.

شاهدان عینی گفتند که نظامیان پس از اعدام این جوان فلسطینی، یک چاقو را در دست وی قرار دادند تا وانمود کنند که عبیدو قصد انجام عملیات استشهادی را داشته است.

یک جوان فلسطینی نیز امروز بر اثر تیراندازی نظامیان رژیم صهیونیستی در شرق البریج واقع در مرکز غزه زخمی شد.

بر اساس آخرین آمار وزارت بهداشت فلسطین از آغاز تشدید درگیری‎ها در فلسطین اشغالی طی ماه جاری میلادی ۶۴ نفر از فلسطینیان به دست صهیونیست‎ها به شهادت رسیدند و صدها نفر دیگر نیز زخمی شدند.


 
دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه در گفت‌وگو با فارس:
ساعت ٦:٢٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۸/٧  کلمات کلیدی: سایبر
تصمیم‌گیری درباره مسدودسازی تلگرام به جلسات آینده موکول شد/
تلگرام روسی نیست

دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه گفت:‌ جلسه این کارگروه امروز برگزار شد اما به دلیل غیبت اعضا و به حدنصاب نرسیدن، تصمیم‌گیری در مورد مسدودسازی پیام‌رسان تلگرام به جلسات آینده موکول شد.

خبرگزاری فارس: تصمیم‌گیری درباره مسدودسازی تلگرام به جلسات آینده موکول شد/ تلگرام روسی نیست

عبدالصمد خرم‌ابادی در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس درباره نتیجه جلسه امروز کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه اظهار داشت: جلسه امروز کارگروه طبق قرار قبلی برگزار شد و تا آخر وقت ادامه داشت.

دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه گفت:‌در این جلسه موضوع نرم‌افزار تلگرام بررسی شد اما به دلیل غیبت اعضا و به حدنصاب نرسیدن جلسه تصمیم‌گیری درباره این پیام‌رسان به جلسات بعدی موکول شد.

وی همچنین در پاسخ به این سؤال که آیا شبکه اجتماعی تلگرام متعلق به روسیه است، گفت: در سایت تلگرام به صورت رسمی اعلام شده که این پیام‌رسان روسی نیست و مؤسس آن برادران دروف، نیکولا و پاول دروف هستند که خودشان روسی‌اند و همچنین بعضی از توسعه‌دهندگان و همکاران تلگرام نیز روسی هستند اما تلگرام هیچ ارتباط فیزیکی و حقوقی به روسیه ندارد و مقر آن در برلین آلمان است.

به گزارش فارس اخیرا وزیر ارتباطات در دیدار با همتای روسی خود گفته بود شبکه تلگرام که منتسب به روسیه است در ایران حدود 13 تا 14 میلیون کاربر دارد و سیاست ما در دولت این است محدودیتی در فعالیت این شبکه ایجاد نکنیم.

این گزارش حاکی است در جلسه امروز کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه تمام اعضاء حاضر نگرانی عمیق خود را نسبت به تداوم فعالیت شبکه‌های خارجی و انتشار گسترده محتوای مجرمانه در این شبکه‌ها اعلام کرده و اظهارداشتند در صورت عدم پایبندی به قوانین کشور،ادامه فعالیت این شبکه ها با مشکل مواجه خواهد شد.

کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه (فیلترینگ) 13 عضو دارد که اکثریت آن را نمایندگان دولتی و وزرا تشکیل می‌دهند.

موضوع فیلترینگ نرم‌افزار تلگرام در هفته اخیر به دلیل اظهارات مدیرعامل تلگرام و پاسخگویی وزیر ارتباطات که اعلام کرد تلگرام صفحاتی غیراخلاقی را برای مدتی مسدود و سپس باز کرده است، در جریان افتاد.

نماینده وزارت ارتباطات در کمیته فیلترینگ نیز در جلسه امروز حضور نداشت و علت غیبت وی حضور در مأموریت کاری اعلام شد.

پیشتر وزیر ارتباطات و وزیر فرهنگ تأکید کرده بودند که سیاست دولت بر مسدودسازی شبکه‌هایی که مردم از آنها استفاده صحیح می‌کنند، نیست. همچنین وزیر ارتباطات در دیدار با همتای روسی خود تأکید کرده بود که سیاست دولت بر این است که شبکه تلگرام در ایران بدون محدودیت فعالیت کند.

واعظی این نکته را نیز یادآور شده بود در صورتی که راهی برای مسدودسازی صفحات غیراخلاقی تلگرام وجود نداشته باشد ناگزیر به مسدود کردن این پیام‌رسان هستیم.

همچنین طبق اطلاعات به دست آمده فعالیت کانال‌های ضد انقلاب و مستهجن و ادامه دسترسی به تصاویر غیراخلاقی در این پیام‌رسان از دلایل بررسی موضوع فیلترینگ تلگرام بوده است


 
با شهادت"صابری"، "حمید" و "صدرزاده"؛
ساعت ٢:٤۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۸/٤  کلمات کلیدی: ایثار

فقط یک نفر مانده این عکس کامل شود

گروه جهاد و مقاومت مشرق - پیش از این دوبار در مقاطع زمانی متفاوت منتشر شده است. بار نخست در پس از شهادت «مهدی صابری» (فرمانده «گروهان علی اکبر» از «لشکر فاطمیون») بود که این نما در حالی منتشر شد که چهره ی سه تن از حاضران در آن محو شده بود و این یعنی آن سه تن در قید حیات و حاضر در میدان نبرد هستند. انتشار بعدی این قاب، هفته‌ی قبل، پس از شهادت «نادر حمید» (در همین پایگاه خبری) رخ داد. این بار تنها چهره‌ی دو رزمنده محو شده بود. خیلی طول نکشید تا با شهادت «مصطفی صدر زاده» (فرمانده «گردان عمار» از «لشکر فاطمیون»)، خورشید روی یکی دیگر از دلاورانِ حاضر در این عکس، شفاف شد و حالا مانده تنها یک نفر.

نمی دانیم او کیست و در کدامین گوشه ی میدان نبرد با جبهه‌ی متحد «کفر» و «تکفیر» و «نفاق» مشغول جهاد فی سبیل الله است. برایش دعا می کنیم. اما به راستی در حق این مجاهدان چه دعایی می توان کرد جز «شهادت» و الحاق یه قافله ی یاران؟

توضیح: ذکر عنوان «شهید» روی نفر آخر، به معنای «آرزوی شهادت» برای ایشان است


فقط یک نفر مانده این عکس کامل شود


 
دادستان بهبهان تشریح کرد:
ساعت ٢:٤۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۸/٤  کلمات کلیدی: امنیتی

آخرین جزئیات حادثه تیراندازی روز عاشورا در بهبهان /

 

 

 

علت ورود سپاه در جریان بازداشت مقصران

به گزارش مشرق، «فاضل محمد پور» دادستان عمومی و انقلاب بهبهان با تشریح حادثه جزئیات تیراندازی به عزاداران حسینی در مسیر امام زاده حیدر این شهرستان بیان کرد: ساعت 2:10 بامداد عاشورا یکی از این افراد با اسلحه شکاری به سمت عزاداران شلیک می‌کند که در این حادثه 7 نفر مصدوم و به بیمارستان منتقل شدند. وی افزود: بلافاصله ماموران نیروی انتظامی و سپاه وارد عمل شدند و با توجه به اینکه چند روز قبل در جلسه شورای تامین به آنان تذکرات لازم داده شده بود و با توجه به بحث داعش و قضیه دزفول در آمادگی کامل به سر می‌بردند و درکمتر  از 15 دقیقه 6 نفر از عوامل حادثه شناسایی و دستگیر شدند.

دادستان عمومی و انقلاب بهبهان همچنین گفت: تیراندازی متقابل از سمت نیروی انتظامی صورت گرفت یکی از عوامل حادثه تیر خورد و چند نفر دیگر متواری شدند، 6 نفر از عوامل حادثه در بازداشت هستند، پرونده در دست بررسی است و تحقیقات تکمیلی ادامه دارد.

وی اضافه کرد: به رغم اینکه تیراندازی صورت گرفت و شائبه قبلی هم وجود داشت که ممکن است داعش بیاید اما این عوامل هیچ تاثیری در روند عزاداری نداشت و ادامه یافت.

محمد پور ادامه داد: این حادثه قبیله ای نبوده است و حادثه تروریستی نیست و با حادثه تیراندازی در دزفول ارتباطی نداشته است.

وی خاطرنشان کرد: سه نفر از مجروحان از بیمارستان مرخص شدند و مابقی نیز تحت درمان هستند. درتلاش هستیم تا تعدادی از افرادی که متواری هستند نیز دستگیر شوند.

منبع: میزان 
یک دختر فلسطینی دیگر شهید شد
ساعت ٢:٤٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۸/٤  کلمات کلیدی: فلسطین پاره تن جهان اسلام

به گزارش مشرقبه نقل از شبکه خبری فلسطین الیوم، «لوبا السمری» سخنگوی پلیس رژیم صهیونیستی مدعی شد که یک دختر جوان فلسطینی به ایست بازرسی نیروهای پلیس گارد مرزی در مجاورت حرم شریف ابراهیمی نزدیک شد و قصد حمله با چاقو به سمت نظامیان صهیونیست را داشت که این نظامیان نیز به سمت وی تیراندازی کرده و او را به شهادت رساندند.

با شهادت این دختر جوان فلسطینی، نظامیان صهیونیست از آغاز انتفاضه قدس در اول اکتبر (25 روز پیش ) تا کنون 58 فلسطینی را در کرانه باختری، قدس اشغالی و نوار غزه به شهادت رسانده اند.

انتفاضه قدس از اوایل اکتبر جاری (25 روز پیش) با اجرای عملیات شهادت طلبانه یک نوجوان فلسطینی به نام «مهند شفیق حلبی» (19 ساله) در شهر قدس اشغالی که به هلاکت دو صهیونیست و شهادت این جوان فلسطینی منجر شد، آغاز گشت.

منبع: تسنیم

 
عاشورایی‌ترین «محرم» این سال‌ها +تصاویر شهدای مدافع حرم
ساعت ٢:۳٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۸/٤  کلمات کلیدی: ایثار

به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، طی 11 روز گذشته و مقارن با نخستین دهه‌ی «محرم الحرام»، بیش از 15 نفر از مدافعانِ ایرانی حرم بانوی مقاومت خلعت شهادت پوشیده اند.

به دنبال آغاز عملیات گسترده علیه «مزدورانِ سعودی» و «تروریست های تکفیری» در سوریه، که از حدود دو هفته ی قبل آغاز شده است، جمعی از «مدافعان حرم» در نبرد رودر رو با «پیروان اسلام آمریکایی» بال در بال ملائک گشودند. این بیش‌ترین تعداد شهدا در چنین بازه‌ی زمانی طی دو دهه‌ی گذشته است که (صرف نظر از شهدای «لشکرفاطمیون»(مجاهدان افغان تبار)) تقدیم «اسلام ناب محمدی(صلوات الله علیه و آله)» شده است.

کاروانی که با «شهید فرشاد حسونی زاده» پای در راه نهاد و امروز با «شهید سید مصطفی صدر زاده» از مرز 15 تن گذشت. به این ترتیب، ایران اسلامی، در محرم 1437 قمری، تقریبا برای هر یک روز از دهه ی اول، یک قربانی به بارگاه «آل الله» تقدیم نمود و بار دیگر پیوند تاریخی خود با «محرم» و «عاشورای حسینی» را استحکام بخشید.

در شب عاشورای حسینی، سلام و عرض ادب می کنیم به محضر این عاشوراییان و فاتحان قلل عزت و کرامت انسانی.

روحمان با یادشان شاد
هدیه به ارواح بلند پروازشان صلوات
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

 

تصاویر/

تصاویر/

تصاویر/

تصاویر/تصاویر/

تصاویر/

تصاویر/

تصاویر/

عاشورایی‌ترین «محرم» این سال‌ها +تصاویر شهدای مدافع حرم

عاشورایی‌ترین «محرم» این سال‌ها +تصاویر شهدای مدافع حرم

تصاویر/

عاشورایی‌ترین «محرم» این سال‌ها +تصاویر شهدای مدافع حرم

عاشورایی‌ترین «محرم» این سال‌ها +تصاویر شهدای مدافع حرم

تصاویر/

تصاویر/

عاشورایی‌ترین «محرم» این سال‌ها +تصاویر شهدای مدافع حرم

عاشورایی‌ترین «محرم» این سال‌ها +تصاویر شهدای مدافع حرم


 
حکم نهایی در انتظار تأیید شاه سعودی
ساعت ٢:۳٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۸/٤  کلمات کلیدی: بیداری اسلامی
مجوز اعدام «شیخ نمر» صادر شد

وزیر کشور و ولی‌عهد عربستان حکمی صادر کرد که بر اساس آن اجرای حکم اعدام شیخ نمر بدون هشدار قبلی امکان‌پذیر شده است.

خبرگزاری فارس: مجوز اعدام «شیخ نمر» صادر شد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، وزارت کشور عربستان با امضای «محمد بن نایف» ولی‌عهد این کشور حکم اعدام شیخ «نمر باقر النمر» روحانی مبارز شیعه عربستانی را تأیید کرده که به معنای مجوز به وزارت کشور برای اجرای حکم اعدام او بدون هشدار قبلی است.

«محمد النمر» برادر شیخ نمر [که از سوی رژیم آل سعود به اتهام عدم اطاعت از ولی‌امر به اعدام محکوم شده] اعلام کرد دادگاه تجدید نظر و دادگاه عالی عربستان به وزارت کشور مجوز اجرای حکم اعدام را داده است و این مجوز باید به دیوان پادشاهی این کشور ارجاع  شود و «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان نیز آن را امضا کند.

به این ترتیب مانند «علی النمر» برادر زاده شیخ نمر، امکان اجرای حکم اعدام این روحانی سرشناس شیعه بدون هشدار قبلی به خانواده او وجود دارد.

پیشتر نیز محمد النمر درباره حکم اعدام پسرش گفته بود، وقتی پادشاه عربستان تصمیم بگیرد حکم اعدام علی را اجرا کند، وزارت کشور بدون اینکه به ما اعلام کند، دست به این کار خواهد زد به همین دلیل ممکن است در صورت اجرای حکم، خبر اعدام پسرمان را از تلویزیون، رادیو یا رسانه‌ها بشنویم (جزئیات بیشتر).

در همین راستا «علی الدبیسی» رئیس سازمان حقوق بشری عربستان در اروپا در صفحه توییتر خود نوشته که تصمیم دولت عربستان برای اجرای حکم اعدام شیخ نمر به دستور محمد بن نایف ربطی به سازمان‌های حقوقی و قضائی این کشور ندارد بلکه یک مسأله کاملا سیاسی است که با توجه به در حاشیه بودن ملک سلمان نسبت به پرونده‌های احکام سیاسی و زندانیان عقیدتی صورت گرفته است.

وی همچنین پیش‌بینی کرده در پی این اقدام مدافعان حقوق بشر برای دفاع از شیخ نمر فعالیت خواهند کرد و گفت: محمد بن نایف با این کار دولت عربستان را وارد بحرانی واقعی و مداوم کرده که احتمالات مختلفی در پی خواهد داشت.

شیخ نمر باقر النمر متولد سال 1379 هجری قمری در عوامیه (در شرق عربستان) یک مجتهد شیعه و فعال حقوق بشر عربستانی است. او در پی اعتراضات شیعیان عربستان در سال 2012 بازداشت شد و در 23 مهرماه 1393 دادگاه جنایی عربستان سعودی شیخ نمر را به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و محاربه، به «اعدام با شمشیر و به صلیب کشیده شدن در انظار عمومی» محکوم کرد (جزئیات بیشتر).


 
آغاز تجمع اعتراضی مردم اصفهان به حضور جک استراو در ایران + تصاویر
ساعت ٢:۳٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۸/٤  کلمات کلیدی: سیاسی

تجمع اعتراضی مردمی - دانشجویی در واکنش به حضور جک استراو در مقابل هتل عباسی اصفهان آغاز شده است.

خبرگزاری فارس: آغاز تجمع اعتراضی مردم اصفهان به حضور جک استراو در ایران + تصاویر

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، در پی سفر جک استراو وزیر سابق امور خارجه انگلستان به اصفهان از دقایقی پیش تجمع اعتراضی مردمی ـ دانشجویی در مقابل هتل عباسی این استان شکل‌ گرفته است.

زمزمه حضور این عضو سابق مذاکره‌کننده انگلیسی در رابطه با موضوع هسته‌ای ایران در حالی عصر روز عاشورا در اصفهان شنیده شد که وی پیش از این به یزد و شیراز نیز سفر کرده بود.

سفر جک استراو به یزد و شیراز با مخالفت‌های مردمی و دانشجویی همراه شد اما همچنان هدف سفر وی مشخص نیست.

از صبح امروز نیز واکنش گروه‌های مختلف دانشجویی، مردم و اظهارنظر چهره‌های سیاسی در رابطه با حضور احتمالی استراو در اصفهان در رسانه‌های این شهر منتشر شد.

در همین راستا از ساعت 12 امروز خبر تجمعی خودجوش و مردمی در مقابل یکی از هتل‌های اصفهان برای اعتراض به ایرانگردی وزیر سابق خارجه انگلستان در شبکه‌های مجازی منتشر شد، این تجمع از ساعت 15 امروز با حضور اقشار مختلف مردم آغاز شده است.

این خبر در حال تکمیل است ...