تقدیر بسیج دانشجویی دانشگاه امام‌صادق از روحانی
ساعت ٩:٥۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/۳۱ : توسط : حسینی
به گزارش مشرق، بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه السلام در نامه‌ای از مواضع انقلابی رئیس جمهور و سخنان وی در جلسه هیات دولت حمایت و قدردانی کرد.

متن نامه به شرح زیر است:


حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی،

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران؛

سلام علیکم؛

در هفته گذشته شاهد حماسه‌ای بودیم که به حق آن را می‌توان از به یادماندنی‌ترین روزهای انقلاب اسلامی دانست. حماسه‌ای که فرزندان این انقلاب چه آن‌ها که جان خود را در راه شرف و عزت میهن اسلامی ارزانی داشتند و دریادل شدند و چه آن‌ها که بعد از گذشت چند دهه،‌ پای مکتب حماسه و جهاد ایستادند و از قهرمانان آن روزها تجلیلی این چنین باشکوه کردند،‌ آفریدند.

در این میان برخی ناجوانمردانه در خنثی و پوچ جلوه دادن این حماسه برآمدند تا آن را نه تجلیل نماد عزت و مقاومت،‌ بلکه چونان تشییع جنازه افرادی نشان دهند که گویی از بد حادثه گرفتار مصیبت شده‌اند! اما رهبری معظم انقلاب با پیام نورانی خود،‌ پرده از کج‌راهه‌ها برداشته و همگان را به درک پیام حضور پرمضمون مردم در تشییع دردانه‌های به میهن بازگشته فراخواندند. این شد که به خوبی حضرتعالی با سخنانی به جا اعلام داشتید: «مردمی که دیروز به خیابان‌ها آمدند دو پیام داشتند، اول رساندن ندای مظلومیت این بچه‌ها به گوش جهانیان؛ دوم تاکید بر این واقعیت که راه و مسیر شهیدان ادامه خواهد یافت».

برای ما جای بسی خرسندی است که رئیس‌جمهور محترم، پیام ملت شهیدپرور ایران اسلامی را به خوبی دریافت کرده‌اند. بر این اساس جنبش دانشجویی وظیفه خود دانست تا از سخنان به‌جای حضرتعالی در جلسه هیأت دولت حمایت کرده و مراتب قدردانی و تشکر خود را عرضه دارد و خواستار این باشد تا دولت محترم ‌نیز صدای خود را در همه بخش‌ها متناسب با فریاد عزت ملت تنظیم نماید.

مبتنی بر آن‌چه خود بدان اذعان داشتید، ادامه راه مقاومت و ایستادگی شهدای انقلاب اسلامی، شعاری است که نه‌تنها برخی از جیب مردم آن را سر نداده، بلکه خواسته‌ای حقیقی و از دل ملتی است که فرزندان خود را در راه اقتدار نظام اسلامی فدا کرده‌اند.

حال در این ایام و با نزدیک شدن به روز امتحان دشوار دیپلماسی دولت تدبیر و امید؛ عطر سربازان سال‌های گذشته ایران اسلامی پیچید تا پشتوانه‌ای باشد برای دیپلمات‌های امروزمان، که در میدان مبارزه با کسانی که دستشان به خون بسیاری از جوانان این کشور همچون غواصان شهید آلوده است، ذر‌ه‌ای از حقوق ملی کوتاه نیامده و با صلابت و اقتدار برخورد کنند. امیدواریم که حماسه ای که ملت آفرید،‌ سبب شود تا شما و همکارانتان یکی دیگر از به یادماندنی‌ترین حوادث انقلاب را رقم زده و مدافع قدرت و امنیت ایران اسلامی در مقابل مستکبران ظالم باشید.

دانشجویان بسیجی همچون رئیس جمهور محترم بر این باور هستند که «ملت ما باید به خوبی بداند که مشکل تحریم مانع از رشد و توسعه ما نخواهد شد» و مشکل محیط زیست، اشتغال، صنعت و آب خوردن مردم را نباید به تحریم‌های ظالمانه گره بزنیم. بدون شک همانگونه که رهبری معظم انقلاب نیز اشاره فرموده‌اند، کلید حل مشکلات اقتصادی در لوزان و ژنو و نیویورک نبوده و امید بر آن است که جنابعالی و دولت محترم با تقویت نگاه به درون در سیاستگذاری‌های کلان خود، به حل مشکلات مردم بپردازید.

بار دیگر وظیفه خود می‌دانیم تا از مواضع انقلابی جنابعالی مبنی بر آنکه «باید ایستادگی و مقاومت کنیم و بی‌تردید در سایه ایستادگی و مقاومت خداوند نصرتش را بر ما نازل می‌کند» حمایت کرده و امید آن داریم تا همانگونه که در وصف شهدای دفاع مقدس فرمودید: «آنان به خوبی در برابر دشمن ایستادگی کرده و از عزت و استقلال کشور حراست کردند»، دیپلمات‌های جمهوری اسلامی نیز در مذاکرات پیش رو در مقابل زورگویی‌های استکبار جهانی ایستادگی کرده و به هیچ وجه حاضر به نادیده گرفتن عزت و استقلال جمهوری اسلامی نباشند. بدیهی است جنبش دانشجویی دیدبان آگاه جامعه است و لذا بر سر منافع ملی با هیچ جریان،‌گروه و فردی تعارف ندارد و در صورت تخطی مسوولان به روشنگری خواهدپرداخت.

توفیق روز افزون شما را در عزت و سربلندی ایران اسلامی خواستاریم.

سایه رهبری مستدام

سید محمد حسین هاشمی گلپایگانی

مسوول بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه السلام
منبع: جهان

 
حسین شریعتمداری: شهدای غواص کاسبی چه کسانی را بر هم زدند؟
ساعت ٩:٥٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/۳۱ : توسط : حسینی

شهدای غواص کاسبی چه کسانی را بر هم زدند؟/

 

 

 

آنها به وقت نیاز آمدند تا باعث دلواپسی برخی شوند

 به گزارش مشرق،یادداشت روز کیهان به قلم حسین شریعتمداری در شنبه ۳۰ خرداد با عنوان «چه وقت آمدن بود؟!» را از نظر می‌گذرانید.

1- چند سال قبل در گرماگرم یک مناظره وقتی سخن از درس‌آموز بودن قیام عاشورا به میان آمد و بر ضرورت الگو گرفتن از مقاومت سالارشهیدان تاکید شد، طرف مقابل به اعتراض گفت: چرا از ماجرای عاشورا که به سوگواری برای شهدای کربلا اختصاص دارد استفاده ابزاری می‌شود؟ و چرا عاشورای حسینی(ع) را سیاسی می‌کنید؟! به ایشان گفته شد، مگر حضرت اباعبدالله علیه‌السلام و یارانش در تصادف اتومبیل و یا سانحه سیل و زلزله کشته شده‌اند؟! سیاست به مفهوم واقعی آن، اداره امور جامعه است و از این روی نمی‌تواند بیرون از دایره وظایف و تکالیف یک مسلمان باشد. مخصوصا، حضرت امام حسین(ع) که امام مسلمین بوده‌اند. بنی‌امیه برای پیشگیری از حاکمیت سیدالشهدا(ع) که عدالت‌پرور و در تضاد با حاکمیت ظالمانه و اشرافی آنان بود، آن حضرت را به شهادت رساندند. بنابراین اگر در عزای آن بزرگوار بر ضرورت مبارزه با سلطه‌گران تأکید نشود و از نیاز به حاکمیت اسلام که خواسته آن حضرت بود، سخنی به میان نیاید، مراسم و مجالس سوگواری و عزاداری آن امام مظلوم و شهید، آنگونه که باید، برپا نشده است.

2- روز سه‌شنبه هفته گذشته و به دنبال حماسه کم‌نظیری که در تشییع پیکرهای مطهر 270 شهید غواص و گمنام خلق شد، یک جریان سیاسی که متاسفانه برخی از کرسی‌های مسئولیت نظام را در اختیار دارد، به جای همدلی و همزبانی با توده‌های عظیم مردم و افتخار به برخورداری از یک ملت هوشیار و مقاوم، زبان به گلایه گشود که چرا مراسم تشییع پیکر شهدا به «میتینگ سیاسی»!  تبدیل شده و کسانی تلاش کرده بودند پیام شهدا را به نفع یک جریان سیاسی خاص مصادره کنند! طیف مورد اشاره که اندک و کم‌شمار نیز هستند ولی از یکسو، برخی مناصب دولتی را برعهده دارند و از سوی دیگر علاوه بر رسانه‌های فراوان داخلی، از حمایت گسترده رسانه‌ها و محافل بیگانه نیز برخوردارند، در گلایه و اعتراض به تشییع باشکوه یاد شده آورده بودند؛
«هنوز مردم در راه معراج شهدا بودند که آنها که هیچ نسبتی با شهیدان ندارند، شروع به نفرت‌پراکنی و عقده‌گشایی کردند و کینه‌ها و بغض‌هایشان دوباره سر باز کرد»... و توضیح ندادند که کینه و نفرت آن روز علیه چه‌کسانی و در مخالفت با کدام مراکز قدرت سر باز کرده بود؟!

دیگری که بر کرسی معاونت رئیس‌جمهور تکیه زده است، با نوشتن یک‌متن - و به قول خودش دلنوشته- در فضای مجازی، آورده بود؛

«ای کاش شهدا توسط عده‌ای مصادره به مطلوب نمی‌شدند، در هیچ جای دنیا، با این سرمایه‌ها چنین نمی‌کنند. امشب بارها از خودم سؤال کردم که آیا شهدا و خانواده‌هایشان راضی هستند که دستمایه تسویه‌حساب‌های سیاسی شوند»؟! این معاون محترم رئیس‌جمهور توضیح نداده بود که «تسویه‌حساب سیاسی» با چه کسانی؟!

دیگری که او نیز از منصب و مسئولیتی در دولت محترم برخوردار است نوشته بود «ای کاش عده‌ای، حداقل با تشییع این پیکرهای مطهر کاسبی نمی‌کردند»!...

یک مقام دولتی دیگر گلایه کرده و گفته بود که «برگزاری میتینگ سیاسی در سایه نام بلند پاکترین فرزندان این مرز و بوم، نه گام زدن در صراط مستقیم، که پیمودن راه نفاق و خیانت به آمال این شهیدان همیشه مظلوم تاریخ است»!

و اظهارنظرهای مشابه دیگری از همین دست.

3- حالا باید از طیف یاد شده که لکه ننگ همسویی با دشمنان این مرز و بوم در فتنه آمریکایی اسرائیلی 88 در کارنامه سیاسی برخی از آنان ثبت شده است پرسید؛ مگر شعارهای مردم که در مراسم کم‌نظیر تشییع شهدای سه‌شنبه سر داده شده و یا بر صفحه پلاکاردها و پرچم‌ها نقش بسته بود، چه بود که تا این اندازه شما را عصبانی کرده است؟! اگر در مراسم باشکوه آن روز حضور نداشته‌اید، می‌توانید با مراجعه به فیلم‌ها و عکس‌ها و یا پرس‌وجو از توده‌های عظیم شرکت‌کننده در مراسم یاد شده، به شعارهای آن روز پی ببرید، شعارهایی نظیر؛ «مرگ بر آمریکا»، «می‌جنگیم، می‌میریم، سازش نمی‌پذیریم»، «هیهات ‌مناالذله»، «عزت قابل‌مذاکره نیست، حتی اگر دست‌های ما بسته باشد»، «نه سازش، نه تسلیم، نبرد با آمریکا»، «تا آخر‌ایستاده‌ایم»، «خون شهیدان ما قابل اکسید نیست»، «در منطق شهادت، تحریم حرف مفت است»، «لب تشنه جان دهیم، سازش نمی‌کنیم»، «آب‌خوردن ما وابسته به سلام بر حسین است، نه تحریم‌ها» و...

کدامیک از شعارهای یاد شده، با بینش و منش و راهی که شهدای بزرگوار و مظلوم این مرز و بوم طی کرده‌اند همخوانی ندارد؟! و از نگاه طیف مورد اشاره «سیاسی بازی»! «نفاق»! «مخالفت با منافع ملی»! «سوءاستفاده از خون شهدا»! و... تلقی می‌شود؟!

4- آیا شعار «مرگ بر آمریکا» جای گلایه دارد؟ و آیا عصبانیت جریان یاد شده از سردادن این شعار غیر از وابستگی آنان به شیطان بزرگ می‌تواند هیچ معنا و مفهوم دیگری داشته باشد؟ مگر آمریکا قاتل اصلی شهدای مظلوم ما نبوده است؟ بنابراین چرا از شعار مردم علیه قاتل شهدا برافروخته‌اید و رگ‌های گردنتان به نشانه عصبانیت بیرون زده است؟ آیا انتظار داشتید مردم در مراسم تشییع شهدایشان شعار «درود بر آمریکا»! و «زنده باد کدخدا»! سر بدهند؟! شاید هم عصبانی هستید که چرا مردم داستان جعلی مخالفت حضرت امام با شعار مرگ بر آمریکا را باور نکرده‌اند؟!... می‌توانید بفرمائید کدامیک از شهدا شعار «درود بر آمریکا»! سر داده‌ بودند که شما «مرگ بر آمریکا» را مصادره شهدا تلقی کرده‌اید؟!

5- مردم چه گناهی دارند که حاضر نیستند تن به ذلت بدهند؟! و با شعار «هیهات منا‌الذله» بر ادامه راه شهیدان که پیروی از سالار شهیدان است تاکید ورزیده‌اند؟! راستی اگر شما روز عاشورا حضور داشتید - نستجیربالله- به امام حسین(ع) اعتراض نمی‌کردید که چرا به ذلت سازش با یزید تن نداده و با سردادن فریاد «هیهات مناالذله» از حاکمان ظلم برائت جسته است؟!

6- مگر شما در پی سازش با دشمنان و تسلیم در مقابل زورگویی و باج‌خواهی آنها بوده‌اید که از شعارهایی نظیر «تا آخر ایستاده‌ایم»، و «نه‌سازش نه تسلیم» برآشفته‌اید؟! و مگر در مذاکرات به دنبال فروش عزت مردم و نظام هستید که از شعار «عزت قابل مذاکره نیست» عصبانی شده‌اید؟! تیم مذاکره‌کننده کشورمان که بارها بر حفظ عزت ایران اسلامی در مذاکرات تاکید ورزیده است، پس، شما از کدام قبیله‌اید که نسخه‌ وطن‌فروشی می‌پیچید؟! و...

7- و اما، جان کلام آن که طیف مورد اشاره به یقین می‌داند و می‌دانسته است که مخالفت با شعارهای روز سه‌شنبه مردم، برای این طیف هزینه سنگینی به دنبال خواهد داشت و عاقلانه آن بود که برای حفظ موقعیت خود هم که شده، دست به مخالفت نزند. ولی چرا با سراسیمگی و عصبانیت به مقابله با آن شعارها برخاسته است؟! پاسخ این سوال را فقط می‌توان در تدارک یک توطئه  احتمالی علیه مردم این مرزوبوم دانست که با «حضور به موقع» 270 شهید غواص و گمنام و حماسه بی‌نظیر تشییع پیکرهای مطهر آنان، نقش بر آب شده است. توضیح آن که وقتی برخی از مشاوران رئیس‌جمهور محترم به ایشان توصیه می‌کنند که حتی «آب‌خوردن» مردم را هم به رفع تحریم‌ها گره بزند، به آسانی می‌توان درک کرد که جریان نفوذ کرده در اطراف رئیس‌جمهور محترم از این طریق در پی آن است که توافق با حریف را به هر قیمتی موجه و ضروری قلمداد کند! چرا که وقتی از یکسو آب خوردن مردم هم به رفع تحریم‌ها وابسته باشد و از سوی دیگر آمریکا و متحدانش رفع تحریم‌ها را موکول به پذیرش شرایطی کنند که به یقین و بدون کمترین تردیدی، ذلت و تحقیر ایران اسلامی و مردم این مرز و بوم را در پی خواهد داشت به طور طبیعی، این توهم به مردم القاء می‌شود که اگر شرایط ذلت‌بار حریف را نپذیرید، حتی از آب خوردن هم محروم خواهید شد! چنین است که حضور به موقع پیکرهای مطهر شهدا آنهم به قول حضرت آقا «در لحظه‌های نیاز این ملت خداجوی و خداباور، بشارتهای تردید‌ناپذیر را بر دل‌های بیدار نازل می‌فرماید و غبارها را می‌زداید»...
حالا به آسانی می‌توان فهمید که شهدای غواص و گمنام با حضور به‌موقع و بصیرت‌افزای خود آنهم دقیقا «در لحظه‌های نیاز»،  «کاسبی»! چه کسانی را کساد کرده و باعث «دلواپسی»! چه کسانی شده‌اند؟! تا آنجا که انگار با زبان بی‌زبانی خطاب به شهدا می‌گویند؛

این چه وقت آمدن بود؟!

بار دیگر شعارهای آن روز را مرور کنید؛ «آب خوردن ما وابسته به سلام بر حسین(ع) است، نه تحریم‌ها»، «لب تشنه جان دهیم، سازش نمی‌کنیم» و...

حسین شریعتمداری


 
تفاوت بازداشت سفید و سیاه‌پوستان آمریکا+عکس
ساعت ٩:٥٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/۳۱ : توسط : حسینی
 به گزارش مشرق، یک روزنامه انگلیسی در گزارشی تصویری درباره نحوه رفتار آرام پلیس آمریکا با جوان سفیدپوست عامل کشتار کلیسای سیاه‌پوستان، بر تبعیض نژادی پلیس این کشور تاکید کرد.

در تیراندازی در کلیسای تاریخی سیاهپوستان آمریکا در «چارلستون» واقع در کارولینای جنوبی یک جوان سفیدپوست 9 نفر را کشت شد و پس از آن از کلیسا متواری شد. پلیس این ایالت بلافاصله اعلام کرد که مظنون این حادثه که یک مرد سفیدپوست جوان بوده بر اساس نفرتی که از سیاهپوستان داشته چنین اقدامی را مرتکب شده است.

یک روز پس از این تیراندازی سرانجام پلیس آمریکا «دیلان روف» عامل کشتار کلیسای سیاه‌پوستان چارلستون آمریکا را در حالی که در پشت چراغ قرمز خیابانی در ایالت کارولینای شمالی بود، دستگیر کرد.

روزنامه ایندیپندنت در گزارشی با انتشار تصاویری از نحوه برخورد پلیس با «دیلان روف» جوان 21 ساله که به اذعان خودش به دلیل نفرت از سیاهان و تسلط آنها بر آمریکا اقدام به این کشتار کرده بود، بر «برخورد دوگانه» نیروهای پلیس در قبال نژادپرستی تاکید کرد.

در این گزارش آمده است: «نحوه بازداشت او و به ویژه برخورد نیروهای پلیس با وی، چیزهای زیادی برای گفتن درباره موضوع نژاد در آمریکا دارد. روف که متهم به قتل 9 نفر در کمال خونسردی است، برای انتقال از یک ساختمان اسکورت شد. نیروهای پلیس حتی انگشتی هم به او نزدند و حتی جلیقه ضدگلوله به او پوشاندند».

ایندیپندنت با اشاره به خشونت منجر به مرگ یک سیاه پوست توسط نیروهای پلیس در سال 2014 نوشت: «رفتار پلیس با روف را با تصویر اریک گارنر مقایسه کنید؛ فرد ساکن نیویورک که ظرف 15 ثانیه کشته شد. اتهام او چه بود؟ فروش سیگار بدون مالیات».

اریک گارنر» دستفروش 43 ساله سیاهپوست و مبتلا به بیماری آسم بود که اوایل خرداد سال گذشته که توسط مامور پلیس آمریکا  کشته شد. او در حالی جان سپرد که در لحظات آخر زندگی به سختی می‌گفت: «من نمی‌توانم نفس بکشم». «دانیل پانتالئو» افسر سفیدپوست در حالی از اتهام قتل گارنر تبرئه شد که در تصاویر و فیلمهای منتشرشده کاملا مشخص است که با خشونت تمام دستانش را به دور گردن گارنر حلقه کرده بود.

منبع: فارس

 
توضیح سردار باقرزاده درباره بعضی حواشی تشییع شهدا
ساعت ٩:٤٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/۳۱ : توسط : حسینی

گروه فضای مجازی مشرق- سید کمیل باقرزاده، در صفحه اینستاگرامش توضیحات سردار باقرزاده را به شرح زیر منتشر کرد:

بسم الله الرحمن الرحیم
در پی برگزاری مراسم باشکوه و بی سابقه تشییع 270 تن از خط شکنان و غواصان شهید در یوم الله 26 خردادماه و خلق حماسه ای ماندگار از شور و شعور و عشق و دلدادگی به خط سرخ شهادت و مقاومت و ایستادگی در برابر آمریکا و نظام سلطه، متأسفانه برخی از افراد و جریانات سیاسی با طرح مسائل حاشیه ای تلاش نمودند از عظمت مراسم که پیامهای روشنی در برابر زیاده خواهی های آمریکا داشت، بکاهند.

توضیح سردار باقرزاده درباره بعضی حواشی تشییع شهدا
البته در این میان، برخی از افراد که از دلسوزان نظام اسلامی و در جبهه خودی قرار دارند نیز با گلایه مندی از حضور لحظه ای برخی شخصیت ها در محل جایگاه مراسم شهدا، گمانه زنی هایی داشته و آن را حمل بر اغراض سیاسی برگزارکنندگان مراسم نمودند؛ لذا جا دارد برای تنویر افکار عمومی توضیحاتی به شرح ذیل ارائه شود:

1 . اینجانب در مورد حضور و یا عدم حضور شخصیت های لشکری و کشوری حاضر در مراسم هیچگونه نظری، چه نفیاً و چه اثباتاً نداشته ام. به عبارت دیگر، شخصاً از کسی برای حضور در جایگاه دعوت ننموده و یا مانع حضور فرد بخصوصی هم نشده ام.

2 . به اعتقاد بنده، حضور جمعی شخصیت های مورد احترام نظام اسلامی در جایگاه چنین مراسم مردمی، نشانه وحدت و همبستگی مسؤولین آن هم در زیر خیمه شهدا تلقی می شود. فلذا مانع بخصوصی وجود ندارد تا در کنار هم قرار گیرند. کما اینکه در روز برگزاری مراسم نیز برای هیچ یک از مسؤولین عزیز اعم از لشکری و کشوری حاضر در میدان و یا نزدیک و پشت جایگاه منعی برای حضور در جایگاه وجود نداشت؛ و معدود افرادی هم که در جایگاه حضور یافتند با میل و علاقه شخصی خودشان بوده است.

3 . در خاتمه توصیه می شود: به جای پرداختن به مسائل حاشیه ای و خدای نکرده تفرقه انگیز، بهتر است پیرامون آثار با برکت این حماسه عظیم که تنها با اخلاص شهدا و مردم حاضر در صحنه به وجود آمده اندیشه شود، و در چنین ایام مبارکی با بهره گیری از درس های شهیدان، ضمن حفظ وحدت و انسجام ملی، خود را برای انجام رسالتهای بزرگتر آماده نماییم.

از خداوند بزرگ توفیق همگان را در مسیر نورانی شهیدان سرافراز خواهانم. والسلام علیکم و رحمة الله.

خادم الشهداء، سرتیپ پاسدار سید محمد باقرزاده


 
یکی از به یادماندنی‌ترین حوادث انقلاب به روایت مردم+تصاویر
ساعت ٩:٤٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/۳۱ : توسط : حسینی
گروه فضای مجازی مشرق- یکی از به یادماندنی‌ترین حوادث انقلاب در روز سه‌شنبه 26 خرداد با حضور پرشور و پرمضمون ملت ایران در تشییع دردانه‌های به میهن بازگشته رقم خورد. تصاویر بسیاری نیز از سوی رسانه‌ها پس از برگزاری این مراسم منتشر شد که گویای حضور پرشور، پرنشاط و خستگی‌ناپذیر مردم بود.

اما در میان تصاویری که با لنز‌های حرفه‌ای سعی داشتند گوشه‌ای از این همایش عظیم را به تصویر بکشند هرکسی علاقه‌مند بود تا یک یا چند تصویر از تشییع باشکوه پیکر مطهر شهدا را از طریق تلفن همراه برای خود به یادگار بردارد.


یادگاری‌هایی که قرار بود حضور پرشکوه و حماسی مردم تهران را برای ثبت در تاریخ به اشتراک بگذارد. اینجا دیگر مهم نیست تنظیم زاویه دوربین را بلد باشی یا تنظیمات دوربین تلفن‌همراهت بروز باشد.حتی اگر کمی دستت لرزید و عکس تار شد، مهم نیست چراکه توانسته‌ای یکی از به یادماندنی‌ترین حوادث انقلاب را به تصویر بکشی.

*یکی از به یادماندنی‌ترین حوادث انقلاب به روایت مردم

پس از برگزاری مراسم باشکوه تشییع پیکر مطهر 270 شهید تازه تفحص شده هشت سال دفاع مقدس با حضور پرشور اقشار مختلف مردم تهران شبکه‌های اجتماعی پر شد از تصاویری که ملت ایران از این حادثه تاریخی ثبت کرده بودند.

در ادامه می‌توانید بخش کوتاهی از این تصاویر به ثبت رسیده را مشاهده کنید، در انتشار این تصاویر سعی شده است تا نام افراد منتشر کننده نیز ذیل تصاویر درج شود:


بی‌نام: معراج شهدا

-معراج شهدا آماده باش زمان زیادی باقی نمانده است... یاران خمینی (ره) در راهند.


حسین دقیق‌پور: آماده سازی جایگاه روز قبل از مراسم تشییع؛ دانشگاه تهران


حسین دقیق‌پور


مرتضی یراقیان

-می‌گفتند یک روز قبل از برگزاری مراسم تشییع قرار است میهمانی برگزار شود... اینجا همان میهمانی خداحافظی یاران خمینی(ره) بود.


مرتضی یراقبافان


مرتضی یراقبافان


فاطمه قاری


فاطمه قاری

- بچه‌ها گفته بودند مراسم ساعت 4 روز سه‌شنبه برگزار می‌شود، در میدان بهارستان؛ مترو را انتخاب می‌کنم بهترین وسیله برای سریع‌تر رسیدن به کاروان شهدا... ایستگاه مترو مملو از جمعیت است... کمی می‌دوم تا خود را از میان جمعیت سریعتر بیرون بکشم، دلم کمی شور می‌زند نکند... نکند کاروان بگذرد و ...


حسام مجتهدزاده: اینجا ایستگاه مترو ملت یک ایستگاه مانده به بهارستان است٬ مردم شعار می‌دادند این همه لشگر آمده به عشق رهبر آمده.

3-4 ساعتی می‌شود که از ساعت 4 گذشته... جمعیت تنگاتنگ هم ایستاده‌اند، گه‌گاه هر کسی که توانسته خود را به روی سکویی برساند و قدش بلندتر شده به سایرین گزارش می‌دهد: «نه هنوز ... هیچ خبری نیست».

همه ایستاده‌اند... هوای تهران امروز کمی شرجی شده قرار بود باران ببارد؛ چقدر می‌چسبد نوشیدن یک لیوان آب خنک صلواتی!


بی‌نام: گرمای آفتاب، خنکای آب، یک صلوات

-چهره همه گل انداخته بود، گویا آفتاب هر لحظه خود را به زمین نزدیک‌تر می‌کرد، شلنگ‌های آب در این انتظار 3 ساعته از داخل مغازه‌ها به بیرون افتاده بود و در دست مردم دست به دست می‌شد... آبش خنک نبود اما عجیب می‌چسبید.

مردی بالای پشت بام هم انگار دارد گل آب می‌دهد، از ریختن خنکای آب در گرمای تهران به روی سر مردم لذت می‌برد.


رفته روی بام مغازه‌اش و با شلنگ آب گرفته بود روی تشییع کننده‌ها که خنک شوند

-بالاخره انتظار به سر رسید...


زهرا فرآورده: کاروان شهدا نزدیک تقاطع 17شهریور

-سربازهای محافظ شهدا یک لحظه آرام و قرار نداشتند؛ فرقی نداشت چه چیز از داخل کیفت دربیاوری برای تبرک، آن را می‌گرفتند بروی چند تابوت می‌کشیدند و به سمت جمعیت پرتاب می‌کردند، نشانه‌هایشان هم هیچ وقت اشتباه نمی‌رفت در دستان صاحبانشان فرود می‌آمد؛ از تسبیح و مهر و جانماز گرفته تا ساعت و کتابچه و خودکار، تبرکی‌های مردم در آسمان پرواز می‌کرد.


sabah khandan


sabah khandan


sabah khandan

-شنیدن صدای یک کودک که سعی می‌کند با همان لحن کودکانه شعار مرگ بر آمریکا را به تقلید از پدرش تکرار کند و فقط می‌تواند آهنگش را بزند خیلی شیرین است.


علی قنبرلو: مرگ بر آمریکا گفتن یک کودک تهرانی در روز تشییع پیکر شهدای گمنام


بی‌نام: هر تریلی حامل شهدا که رد می‌شد سلام نظامی می‌داد و به پهنای صورت اشک می‌ریخت

-چقدر امروز برایم آشناست، کمی فکر می‌‌کنم تا بیاد آورم ... چهره‌ها حرف‌ها دارد، فکر کنم 6 سال پیش بود!


حسام مجتهدزاده: شباهت امروز با نهم دی ماه


بی‌نام: نمایی از طبقه پنجم مجلس


عمودالدین


عمودالدین


عمودالدین

-هنوز خیلی راه مانده ... آن انتظار 4-3 ساعته توان از پاها برده بود، اما نباید خسته شد می‌توان کمی نفس تازه کرد و سپس به راه افتاد؛ کاروان دارد می‌گذرد.


مهدی سعیدی


مرتضی رضائیان


مهدیه یکتا

-آفتاب کم کم غروب می‌کرد و ما به معراج شهدا نزدیک‌ می‌شدیم؛ باید جدی‌تر خداحافظی می‌کردیم «خداحافظ...» اما طاقت وداع کجاست؟!


بی‌نام


بی‌نام: داخل محوطه معراج قبل از ورود شهدا

:


مردم به آب پشت کرده‌اند و رو به شهدا ایستاده‌اند!

و اما در آخر اعلام شد: عملیات کربلای 94 با موفقیت به پایان رسید و یکی از به یادماندنی‌ترین حوادث انقلاب در تاریخ ثبت شد.


عملیات کربلای 94

منبع: فارس

 
عذر خواهی ستاد برگزاری تشییع شهدا از مردم به دلیل بروز برخی ناهماهنگی ها
ساعت ٩:٤٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/۳۱ : توسط : حسینی

به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، ستاد برگزاری مراسم تشییع پیکرهای مطهر 270 شهید خط ­شکن و غواص ضمن تقدیر و تشکر از حضور مردم در بی نظیر ترین مراسم تشییع شهدا در سالیان اخیر با صدور بیانیه‌ای توضیحاتی در این زمینه ارائه کرد. متن بیانیه به شرح زیر است.

هو الحق

امّت شهیدپرور و خداجوی تهران


اکنون که وارد ایّام نورانی و پرخیر و برکت ماه مبارک رمضان شده‌­ایم، ستاد برگزاری مراسم تشییع پیکرهای مطهر 270 شهید خط ­شکن و غواص، بر خود فرض می­‌داند ضمن تبریک حلول این ماه عزیز به آحاد مؤمنین و تشکر و سپاس از پیام پرمعنا و به­ هنگام رهبر معظم انقلاب ­اسلامی امام خامنه‌­ای(حفظه الله)، و شکرگزاری و قدردانی بی‌­پایان از حضور حماسی و به ­یادماندنی مردم عزیز، نجیب و آگاه در مشایعت بی‌­نظیر فرزندان رشید و دلاور این مرز و بوم، از بروز پاره‌­ای ناهماهنگی­‌های تحمیلی و مشکلات فرساینده که با وجود تجربیات موفق چندین ساله و علی­‌رغم تدابیر و برنامه‌­ریزی­‌های اولیه و به دلیل چند برابر بودن جمعیت نسبت به برآوردها و تخمین­‌های اولیه، در جریان برگزاری مراسم باشکوه تشییع پیکرهای مطهر شهیدان رخ داد، از تک تک آحاد شرکت کنندگان اعم از زنان و مردان باغیرت و مسلمان در این رویداد عظیم عذرخواهی و به ­دلیل تنگناهای ایجاد شده، طلب حلالیت و پوزش کند.

امید است در پرتوی پر نور راه شهیدان و فرزندان عزیز و جان‌­باخته این آب و خاک و در سایه­ سار پر مهر ولایت، همواره سربلند باشید.

ستاد برگزاری مراسم تشییع پیکرهای طیبه 270 شهید خط­ شکن و غواص:

-         شهرداری تهران
-         نیروی انتظامی تهران
-         راهنمایی و رانندگی تهران
-         سازمان بسیج مستضعفین
-         سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی
-         سازمان امداد و نجات هلال احمر
-         مجلس شورای اسلامی
-         سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
-         اورژانس تهران
-         سازمان بسیج دانشجویی
-            صداوسیما
-         کمیته جستجوی مفقودین


 
روایت توصیفی از تشییع شهدا؛
ساعت ٩:۳٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/۳۱ : توسط : حسینی

از التماس‌های مادر شهید تا حراج رایگان اجناس مغازه‌ها +تصاویر

گروه جهاد و مقاومت مشرق - گزارش توصیفی زیر، روایت یکی از خبرنگاران مشرق است از اتفاقات روز سه‌شنبه هفته گذشته که یکی از پرشورترین و بی‌سابقه ترین اجتماعات مردم تهران در استقبال از شهدای غواص را رقم زد؛ روایتی از ناجیان غریقی که در لحظه نیاز، به فریاد ملت رسیدند.

***


وسایلم را تند و سریع جمع کردم. کیفم را روی کولم انداختم و بدو بدو محل کارم را ترک کردم.

حمید زنگ زد. می گفت میدان مملو از جمعیت شده زودتر خودت را برسان.

برای رسیدن به میدان بهارستان چند راه داشتم. مترو، تاکسی و اتوبوس ولی فرصت نداشتم، می خواستم هر چه زودتر خودم را به میدان بهارستان برسانم.

کنار خیابان ایستادم تا پیک موتوری بگیرم.

شک نداشتم تمام مسیرهای منتهی به بهارستان بسته شده‌اند و جمعیت از خیابان های اطراف به سمت میدان بهارستان در حرکتند.

ساعت 3:30 بود و هنوز نیم ساعت تا آغاز مراسم زمان باقی بود. ولی مشخص بود امروز استقبال چشم‌گیری خواهد شد و تهران صحنه‌های عجیبی را به خود خواهد دید.

در شبکه های اجتماعی دانشجوهای قمی وعده داده بودند که کفن پوش برای تشییع شهدای به تهران می‌آیند.

در دلم آشوب بود. کنار خیابان برای هر موتوری که از کنارم رد می‌شد دست تکان می دادم. یک پالس آبی رنگ چندمتر جلوتر از من ترمز کرد. با عجله خودم را به موتوری رساندم. جوانی خوش‌تیپ با تی‌شرت مشکی و موهای فشن بود.

گفتم: بهارستان؟ گفت: بنشین بریم.

سوار شدم با سرعت حرکت کرد. هُرم هوای گرم به صورتم می‌خورد. هوا عجیب گرم شده بود.

حدود ساعت 3:35 بود که در حوالی میدان سپاه بودیم.

داستانک مشرق/


ترافیک سنگینی شده بود و پیاده‌روها پر از جمعیت بود. همه با سرعت به سمت میدان بهارستان در حرکت بودند.

پرسید: آقا چه خبر است، این جمعیت کجا می روند، شلوغی به خاطر چیست؟

گفتم: شهید آورده‌اند، امروز در تهران قرار است تشییع شوند.

تعجب کرده بود.

گفت: این‌طور که معلوم است امروز تهران غلغله است، کاش پلیس مسیرهای منتهی به بهارستان را می‌بست تا مردم این‌طور توی ترافیک گیر نکنند.

راست می‌گفت، مسیر قفل شده بود. خودروها حتی کوچکترین حرکتی نمی‌توانستند بکنند.

جمعیت این‌قدر زیاد شده بود که پیاده‌روها پاسخگو نبود و مردم از لابه‌لای خودروها حرکت می‌کردند.

بعضی از راننده ها از ماشین پیاده شده بودند و با بهت و حیرت به جمعیت نگاه می‌کردند.

بعضی هم با دوربین گوشی‌های‌شان از سیل جمعیت که به سمت بهارستان روانه شده بود فیلم می‌گرفتند.

***

تردد موتور هم دیگر امکان‌‍پذیر نبود.

پیاده شدم و پول پیک را حساب کردم.

پرسید: آقا شهدا را الان به بهارستان می‌آورند؟

گفتم: شروع مراسم که ساعت ۱۶ اعلام شده ولی بعید می‌دانم با این حجم ترافیک و تا یک ساعت دیگر هم بتوانند شهدا را به میدان برسانند.

تشکر کرد و رفت.

داستانک مشرق/


همین طور که با سرعت از لابه لای ماشین‌ها به سمت میدان می‌رفتم. گوشی‌ام را نگاه کردم. حمید زنگ زده بود.
بلافاصله با او تماس گرفتم. ولی دیگر آنتن نداشتم. حجم زیاد جمعیت آنتن‌ها را با اختلال رو به رو کرده بود و طبق معمول مسؤولان امر هم هیچ پیش‌بینی خاصی برای این وضعیت نکرده بودند.

به نزدیکی متروی بهارستان رسیده بودم. جمعیت این‌قدر فشرده شده بود که حتی قدم برداشتن هم به سختی امکان پذیر بود.

سیل جمعیت بود که از ایستگاه مترو به سمت پیاده رو و خیابان سرازیر می‌شد.

وضعیت آشفته‌ای بود. مسوولین راه خیابان‌های اطراف را باز گذاشته بودند و ماشین‌ها و اتوبوس‌ها تمام راه خیابان و ورودی‌های اطراف میدان را بسته بودند. جا برای حرکت و تردد هیچکس نبود.

همه مسیرها قفل شده بود. جمعیتی که داخل مترو بود راهی برای بیرون آمدن نداشت.

مشخص بود این بی‌نظمی و بی‌تدبیری در این هوای گرم زحمت مردم را دو چندان می‌کند.

پیش خودم گفتم: خدایا بخیر بگذاران!


داستانک مشرق/


تلفنم زنگ خورد. حمید بود. می‌گفت: در منتهی الیه جنوبی میدان بهارستان گیر کرده و دارد به سمت جایگاه اصلی می‌آید.

زیر یک تابلوی بزرگ جلوی جایگاه با او قرار گذاشتم. فشار جمعیت هر لحظه بیشتر می‌شد. وارد میدان شده بودم و تا تابلوی بزرگ جلوی جایگاه راه زیادی نداشتم.

پلاکاردها و دست‌نوشته‌هایی که مردم بالای سر خود روی دست گرفته بودند صحنه جالبی را درست کرده بود.

تمام ساختمان‌های دور تا دور میدان بهارستان پر بود از جمعیت. خبرنگارها از موج جمعیت به پشت بام‌ها پناه آورده بودند.

محو تماشای عکاس‌ها و فیلمبردارهای روی پشت‌بام ها بودم که چشمم به یک "قاب عکس" افتاد.

پیرمردی که قاب عکس جوانِ شهیدش را بالا گرفته بود تا فشار جمعیت آسیبی به عکس نزند.

داستانک مشرق/


پیش خودم گفتم: ای کاش عکاس‌ها از شکار این صحنه‌ها عقب نمانند.

به هر زحمتی بود خودم را سر قرار با حمید رساندم و کنار تابلوی بزرگ ایستادم.

کنار تابلو چند خانم روی صندلی‌های تاشو نشسته بودند و به سیل جمعیت نگاه می‌کردند.

یکی از آنها قاب عکس شهیدی روی دست گرفته بود.

از سن و سالش حدس زدم که مادر آن شهید باشد و انگار امروز به استقبال شهیدش آمده.

داستانک مشرق/


سلام کردم و بعد خَم شدم چادر مشکی‌اش را بوسیدم.

تعجب کرده بود. هیچ حرفی نزد و همین‌طور خیره خیره نگاهم می‌کرد.

گفتم: مادر! خوش به سعادت‌تان این سیل جمعیت همه مهمان شما شده‌اند، صاحب مجلس شما هستید. برای ما جوان‌ها دعا کنید تا عاقبت بخیر شویم.

منتظر بودم حرفی بزند، دعایی بکند و یا نصیحتی بکند.

ولی هیچ چیز نگفت. همین‌طور نگاهم می‌کرد. بغض تمام گلویش را گرفته بود. هر لحظه امکان داشت اشک‌هایش سرازیر شود.

به صورت خسته و پژمرده‌اش نگاه کردم و گفتم: «مادر! روسیاهم؛ دعا کن مثل پسرت روسفید بشوم.»

داستانک مشرق/


نخواستم بیشتر از این اذیتش کنم، معلوم بود سخت دلتنگ دیدن پسرش شده است.

دلم آتش گرفته بود. نگاه‌های مادرشهید برایم خیلی سنگین بود. گویی یک بار سنگین مسؤولیت روی دوشم هوار شده است.

خیلی دوست داشتم اسم و رسم شهیدش را بپرسم ولی حال و هوایش عجیب بارانی بود.

گویی منتظر یک تلنگر کوچک بود تا ابر بهار شود.

خداحافظی کردم و برگشتم و کنار تابلو منتظر حمید ایستادم.

مراسم شروع شده بود و قرار بود محسن رضایی سخنرانی‌اش را آغاز کند.

حمید از لابه لای جمعیت داشت نزدیک می شد. عرق از سر و صورتش سرازیر بود.

مشخص بود خودش را به زحمت به محل قرار رسانده است.

رویش را بوسیدم. دست هم را گرفتیم و به سمت کوچه‌پس‌کوچه‌های اطراف میدان حرکت کردیم.

گزارش داستانی جواد توسلی از روز تشییع شهدا

این‌قدر هوا گرم و فشار جمعیت زیاد بود که نفس‌کشیدنمان هم سخت شده بود.

از کوچه‌پس‌کوچه‌های ضلع جنوبی میدان بهارستان حرکت کردیم و قدری از فشار جمعیت داخل میدان دور شدیم.

تشنگی اَمان مردم را بریده بود.

در شلوغی کوچه‌پس‌کوچه‌های بهارستان مشخص بود همه به دنبال جرعه آبی بودند تا در این گرما نفسی تازه کنند.

همین‌طور که در داخل کوچه حرکت می کردیم. چشم‌مان به یک مغازه سوپرمارکتی در انتهای کوچه افتاد.

مغازه پر بود. صاحب مغازه مرد میانسالی بود که کنار مغازه ایستاده بود و مردم را به داخل مغازه راهنمایی می‌کرد.

حمید به طرف صاحب مغازه رفت و پرسید: آب معدنی دارید؟

جواب داد: امروز مغازه‌ام وقف شهداست. آب‌معدنی‌ها که تمام شد ولی از هر چه در یخچال مانده می‌توانید استفاده کنید.

من و حمید با تعجب همدیگر را نگاه کردیم.

عجب! اجناس داخل مغازه را وقف شهدا کرده بود.

مردم هم که تنها به دنبال تازه‌کردن گلوی خود بودند، آب معدنی‌ها را قبل از ما تمام کرده بودند.

داستانک مشرق/


جوان کوتاه‌قامتی از داخل یخچال مغازه یک کارتون رانی بیرون آورد و داخل کوچه توزیع کرد.

تک‌تک افراد داخل مغازه به انتخاب خودشان جنس بر‌می‌داشتند و از صاحب مغازه تشکر می‌کردند و می‌رفتند!

حمید می گفت: قطعا شهدا به کسب و کارش برکت می دهند.

***


نبود ایستگاه‌های صلواتی و کم‌کاری مسؤولان در خدمات‌رسانی موجب شده بود تا خیلی از مردمی که به دنبال آب و شربت بودند به کوچه و پس‌کوچه‌های میدان بیایند و دنبال مغازه بگردند به همین خاطر بود که مغازه پُر آدم شده بود.

همراه ما بچه کوچکی بود که بدو بدو خودش را به مغازه رساند و دنبال پفک نمکی می گشت.

مادرش به پسر بچه کوچولویش گفت: برو از صاحب مغازه اجازه بگیر.

صاحب مغازه که حواسش به کودک بود، بلند گفت: هر چه می خواهید بردارید، امروز مهمان شهدا هستید.

کودک که خیلی خوشحال شده بود، در آن هوای گرم چند بسته پفک‌نمکی برداشت و از صاحب مغازه تشکر کرد و به همراه مادرش به سمت میدان بهارستان برگشتند.

داستانک مشرق/

من و حمید هم دوتا رانی پرتغال برداشتیم و به سمت صاحب مغازه رفتیم و تشکر کردیم.

به صاحب مغازه گفتم: اجرت با سیدالشهداء(ع)، شما کم کاری مسؤولان اجرایی رو جبران کردی.

خندید و گفت: دعا کنید توفیق خدمت را نگیرند.

خیلی خوشحال بودم. آخرین تصویری که از این دست برخوردها توی ذهنم مانده بود مربوط به "مسیر پیاده‌روی اربعین از نجف تا کربلا" می‌شد.

با حمید به سمت خیابان مصطفی خمینی حرکت کردیم.

فریادهای یاحسین(ع) جمعیت از دور دل آدم را می لرزاند.

معلوم بود سخنرانی تمام شده و دارند روضه سیدالشهداء می‌خوانند.

داستانک مشرق/

همان چیزی که فکرش را می‌کردیم اتفاق افتاده بود.

خودرو حمل شهدا پشت ترافیک سنگین بهارستان گیر افتاده بود و به کندی حرکت می‌کرد.

بعد از گذشت حدود دو ساعت از آغاز مراسم اعلام کردند خودروهای حامل پیکرهای مطهر شهدا وارد میدان شده است.

ولوله‌ای به پا شده بود. مادرهایی که تا دقایقی قبل روی صندلی‌های تاشو نشسته بودند، حالا روی پا ایستاده بودند و با دقت به مسیر ورودی شهدا نگاه می‌کردند.

همه نگاه‌ها خیره به مسیر ورودی بود. اولین خودرو حامل پیکرهای شهدا وارد میدان شد و به دل جمعیت زد.

فشار جمعیت به قدری بود که خودروها به کندی حرکت می‌کردند.

من و حمید هم به سمت خودروها رفتیم. در بحبوحه جمعیت بود که حمید دستم را گرفت و گفت: صدای مادر شهید را می‌شنوی؟

دقت کردم. مادری چند متر عقب تر از ما فریاد می‌زد و التماس می‌کرد که راه را باز کنید تا دستم به پیکرهای شهدا برسد.

این‌قدر فشار جمعیت زیاد بود که رسیدن این مادر به خودروها امکان‌پذیر نبود. ولی او دل به جمعیت زده بود و به هر طریقی بود می‌خواست دستش را به پیکرهای مطهر شهدا برساند.

حمید گفت: چاره‌ای نیست باید کمکش کنیم.

داستانک مشرق/


با چند سربازی که در کنارمان بودند حلقه‌ای درست کردیم و فشار جمعیت را کنترل کردیم تا او آسیب نبیند.

هر لحظه امکان زیر دست و پای سیل جمعیت بماند.

مشخص بود خیلی برای رسیدن این شهدا انتظار کشیده. به هر زحمتی بود می‌خواست به پیکرهای شهدا برسد.

هر طور بود جمعیت را کنترل کردیم تا به نزدیکی خودروها برسد.

به پهنای صورت اشک می‌ریخت و می‌گفت بعداز ۲۳ سال به پسرم رسیدم.

پسرش از همان غواص‌های مفقودالاثر بود.

سال‌ها بی‌خبری و انتظار او را وادار کرده بود تا دل به ازدحام جمعیت بزند.

گوشی‌ام خاموش شده بود.

به حمید گفتم فرصت را از دست نده و سریع از این صحنه‌ها فیلم بگیر.

چقدر سخت بود به آغوش‌کشیدن پیکرهای دست بسته این شهدا و چه دلی داشت این مادر شهید...

شاید قشنگ‌ترین هدیه‌ای که امروز توانستیم به ثبت و ضبط برسانیم همین اشک‌های مادر شهیدی بود که با التماس خود را به پیکرهای مطهر شهدای غواص رساند تا دل طوفانی اش بعداز گذشت ۲۳ سال کمی آرام بگیرد.

بعد از تشییع شهدا نزدیک اذان مغرب بود که من و حمید قدم‌زنان در حال برگشت بودیم.

روز خیلی خوب و عجیبی را پشت سر گذاشته بودیم.

هنوز در بهت و حیرت ناله‌های آن مادرشهید بودیم.

رو به حمید کردم و گفتم: «تا آخر دنیا هم بریم و برگردیم، وقتی مُهر ایرانی‌بودن رو پیشونی‌مون خورده. همه هستی و عزت و شرف‌مون رو مدیون این مادر شهداییم.»

*فیلم مادر شهیدی که با التماس خود را به پیکرهای مطهر شهدای غواص رساند*

 محمدجواد توسلی


 
از سوی سخنگوی قوه قضاییه تشریح شد
ساعت ٩:۳٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/۳۱ : توسط : حسینی
چگونگی افزایش محکومیت ۱۵ ساله مهدی هاشمی به 25 سال
از سوی دادگاه تجدیدنظر به استناد قانون/
محکوم تنها ۱۰ سال به حبس می‌رود

سخنگوی قوه قضاییه جزئیات نحوه صدور حکم بدوی در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب برای مهدی هاشمی و همچنین رأی دادگاه تجدید نظر و میزان حبسی که متهم براساس ماده ۱۳۴ قانون باید تحمل کند را تشریح کرد.

خبرگزاری فارس: چگونگی افزایش محکومیت ۱۵ ساله مهدی هاشمی به 25 سال از سوی دادگاه تجدیدنظر به استناد قانون/ محکوم تنها ۱۰ سال به حبس می‌رود

به گزارش خبرنگار قضایی فارس، غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری در آستانه هفته قوه قضاییه در رابطه با نحوه صدور حکم مهدی هاشمی گفت: در رابطه با اجرای مجازات‌ها دو قانون وجود دارد که یکی مربوط به قبل از سال 92 است و یکی پس از آن.

وی تصریح کرد: براساس قوانین قبل از سال 92 اگر کسی جرائم متعدد داشته باشد و هر جرم یک مجازات داشته باشد فرد باید تمام مجازات‌ها را تحمل کند اما پس از سال 92 و تصویب قانونی چنانچه فردی دارای جرائم متعدد و مجازات‌های متعدد باشد اشد مجازات در رابطه با وی اجرا می‌شود یعنی اگر کسی 2 جرم و مجازات داشته باشد مجازات کوتاه مدت را در دل مجازات بلند مدت و بزرگتر می‌گذراند.

اژه‌ای افزود: این سوال مطرح است که اگر کسی قبل از تصویب قانون سال 92 مرتکب جرم شود و پس از سال 92 مجازات شود نحوه صدور حکم برای مجازات‌ها چگونه است که در پاسخ باید گفت براساس قانون نمی‌توان به شکل عطف به ما سبق اقدام کرد مگر اینکه قانون جدید خفیف‌تر باشد و در این صورت باید بر طبق قانون جدید عمل شود.

سخنگوی قوه قضاییه در تشریح قانون فعلی گفت: اگر کسی دو جرم داشته باشد مجازات اشد در نظر گرفته می‌شود اما در صورتی که 3 جرم مطرح باشد اشد مجازات برای هر کدام در نظر گرفته می‌شود و چنانچه تعداد جرائم به بیش از 4 عدد برسد اشد هرکدام از مجازات‌ها در نظر گرفته می‌شود و قاضی می‌تواند تا نصف آن مجازات را نیز اضافه کند اما در نهایت تنها مجازات جرم اشد اجرا می‌شود.

وی گفت: مهدی هاشمی 3 جرم شامل اختلاس همراه با جعل، ارتشا با مبلغی مشخص و جرائم امنیتی داشته است که در رابطه با جرم اول 7 تا 10 سال زندان وجود دارد که قاضی وی را به 7 سال محکوم کرده است و در مورد جرم دوم براساس قانون امکان حکم 5 تا 10 سال زندان وجود دارد که قاضی وی را به 5 سال محکوم کرده است.

اژه‌ای تصریح کرد: در رابطه با جرائم امنیتی نیز قاضی می‌تواند بین 2 تا 5 سال زندان را برای وی اعمال کند که 3 سال انتخاب شد بنابراین طبق قانون قبل باید وی 15 سال زندان را می‌گذراند. در بحث این حکم توسط دادگاه تجدید نظر تغییر کرد یعنی در رابطه با جرم اختلاس با جعل به 10 سال جرم ارتشا 10 سال و جرائم امنیتی به 5 سال محکوم شد چرا که براساس قانون جرائم وی به 3 عدد رسیده بود و باید اشد مجازات در هر حکم در نظر گرفته می‌شد که در نهایت مجموع این مجازات‌ها به 25 سال می‌رسد ولی در نهایت اشد مجازات در بین 3 مجازات در نظر گرفته شد این فرد 10 سال حبس را تحمل خواهد کرد.

سخنگوی قوه قضاییه تاکید کرد: حال این سوال مطرح است که حال این قانون فعلی خفیف‌تر است یا قانون قبلی که در اینجا بین کارشناسان حقوق اختلاف مطرح است یعنی اگر قائل باشیم قانون فعلی قانون خفیف‌تر است این قانون باید اجرا شود و در غیر اینصورت خیر.

وی در رابطه با سوالی مبنی بر لزوم اطلاع رسانی قوه قضاییه در مسائلی که رسانه‌ای شده است و برخی از آن سوء استفاده می‌کنند گفت: من قبول دارم که قوه قضاییه در حوزه اطلاع رسانی اهتمام بیشتری داشته باشد اما اگر قرار باشد قوه قضاییه همواره رسانه‌ها را رصد کند و درصدد پاسخگویی به آنها برآید از کار اصلی خود باز می‌ماند و اتفاقاً افرادی که این موضوعات را مطرح می‌کنند می‌خواهند ما را به خویش سرگرم کنند.

اژه‌ای در رابطه با سوالی مبنی بر اینکه آقای محمدرضا رحیمی به علت فوت همسرشان با اسکورت از زندان خارج می‌شوند و به مراسم ختم می‌روند و دیگران خیر، گفت: من به شخصه به بیاد ندارم کسانی که محکومیت دارند ولی احتمال فرار ندارند و اگر بیرون بیایند خطر عظیم در پی نداشته باشند به علت فوت بستگان درجه یک از زندان خارج نشده باشند بنابراین برخی شاید بی اطلاع هستند یا توقعات بیش از حد دارند تا افراد به مجلس ختم همسر خود نیایند.


 
یمن با شلیک ۳۶ موشک یک پایگاه جنوبی عربستان را منهدم کرد
ساعت ٩:٢٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/۳۱ : توسط : حسینی

ارتش یمن و کمیته‌های مردمی وابسته به انصارالله، پایگاه نظامی در جنوب عربستان را موشک‌باران کردند

خبرگزاری فارس: یمن با شلیک ۳۶ موشک یک پایگاه جنوبی عربستان را منهدم کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از المیادین، ارتش یمن و کمیته‌های مردمی وابسته به جنبش انصارالله در واکنش به ادامه حملات عربستان، برج «المعین» در جیزان را هدف حملات موشکی خود قرار دادند.

منابع نظامی یمن همچنین گزارش دادند که ارتش و کمیته‎های مردمی با ۳۶ موشک پادگان نظامی در «ظهران» واقع در جنوب عربستان را بمباران کردند.

یک نظامی عربستانی امروز(شنبه) دیگر در درگیری با مبارزان جنبش انصارالله یمن در نزدیکی مرزهای عربستان سعودی کشته شد.

منابع عربستان سعودی علام کردند که  «یحیی بن احمد سلمان غزوانی» نظامی عربستانی در درگیری‌هایی که صبح امروز در منطقه مرزی الحرث در جنوب استان جازان در عربستان سعودی روی داد، کشته شد.

براساس این گزارش، در این درگیری دو سرباز دیگر سعودی و سه نیروی گارد مرزی عربستان نیز زخمی شدند.

منابع وابسته به ارتش یمن تاکید کردند تا زمانی که حملات هوایی عربستان متوقف نشود، حملات موشکی یمن نیز ادامه خواهد داشت. 
خواهر شهیدان قاسمپور در گفت‌وگو با فارس:
ساعت ٩:٢٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/۳۱ : توسط : حسینی
بیانیه‌ای را امضا نکردیم/
جز مسیر ولایت جریان سیاسی نمی‌شناسیم

خواهر شهیدان قاسمپور در واکنش به انتساب امضای پدر شهیدان قاسمپور به بیانیه موسوم به بیانیه 175 خانواده شهید گفت: خانواده شهیدان قاسمپور بیانیه‌ای امضا نکرده و روح‌مان از محتوای آن بی‌خبر است.

خبرگزاری فارس: بیانیه‌ای را امضا نکردیم/جز مسیر ولایت جریان سیاسی نمی‌شناسیم

به گزارش خبرگزاری فارس از کاشان، به دنبال انتشار بیانیه منتسب به 175 خانواده شهید در برخی رسانه‌ها و درج اسامی بعضی خانواده شهدای کاشان و آران و بیدگل در آن، فاطمه قاسمپور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کاشان، با تکذیب امضای منتسب به پدر شهیدان قاسمپور اظهار داشت: پدر شهیدان سه سال است که در بستر بیماری بوده و از انجام کارهای ضروری خود نیز ناتوان است چه آنکه بتواند از مسائل روز آگاه در امضای بیانیه مشارکت کند.

وی افزود: نه تنها پدر شهید بلکه هیچکدام از اعضای خانواده شهیدان قاسمپور از محتوای این بیانیه اطلاعی نداشته و امضایی از سوی این خانواده صورت نگرفته است.

این خواهر شهید با گلایه از استفاده ابزاری از شهدا بیان داشت: شهیدان در لبیک به فرمان رهبر و ولی زمان خود تا پای جان ایستادند و با نثار جان و خون خویش ولایت‌مداری‌شان را اثبات کردند و ما نیز به پیروی از آنها تنها یک خط را می‌شناسیم و آن خط ولایت فقیه و پیروی از مقام معظم رهبری است و هیچ جریان سیاسی را نمی‌شناسیم.

به گفته وی، خواهر دیگر شهیدان قاسمپور که خود مادر شهیدان عربیان است اعلام کرده که خانواده آنها نیز هیچ بیانیه را امضا نکرده‌اند اما اسم‌شان در لیست امضاکنندگان بیانیه آورده شده است.

 قاسمپور تصریح کرد: تمام جامعه نسبت به خون شهدا مدیون است فلذا حفظ آن امری واجب محسوب می‌شود و هرگونه سهل انگاری در این زمینه خسران اخروی را به همراه دارد.

وی با رد نارضایتی از مراسم تشییع شهدای تازه تفحص شده در هفته گذشته در بهارستان متذکر شد: از این جهت که این عزیزان را از دست داده‌ایم بسیار ناراحت هستیم اما حضور آنان در کنار ما افتخاری بزرگ محسوب می‌شود.


 
به سفارش حوزه هنری زنجان
ساعت ٩:۱٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/۳۱ : توسط : حسینی

تندیس شهید دکتر شهریاری ساخته می‌شود

رئیس حوزه هنری استان زنجان از ساخت تندیس دکتر شهید شهریاری به سفارش حوزه هنری زنجان خبر داد.

خبرگزاری فارس: تندیس شهید دکتر شهریاری ساخته می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارساز زنجان، حمیدرضا اسماعیلی عصر امروز در بازدید کارگاه هنرمند مجسمه ساز و کاریکاتوریست زنجانی اظهار کرد: استان زنجان مهد تربیت بسیاری از هنرمندان است.

وی با اشاره به اقدامات هنری انجام شده در استان زنجان در زمینه معرفی شخصیت‌های شهیر استان اضافه کرد: اصل موضوع باید معرفی شخصیت و ترسیم افق آینده به نسل بعدی باشد.

رئیس حوزه هنری استان زنجان ادامه داد: لازمه ارائه اثر مطلوب مطالعه و انجام تحقیقاتی در زمینه اثر تولیدی است.

در این بازدید کاریکاتوریست زنجانی به معرفی آثار ساخته شده پرداخت و اظهار کرد: آثار هنری ساخته شده شامل مفاخر و شخصیت‌هایی در سطح بین‌الملل، کشور و استانی بود.

علی چراغی همچنین به تندیس در حال ساخت خود اشاره کرد و گفت: تندیس استاد شهید دکتر مجید شهریاری به سفارش حوزه هنری استان زنجان در حال ساخت است.

وی با بیان این که اتود اولیه آن توسط حوزه هنری تایید و مراحل بعدی آن در حال انجام است، افزود: اثر مذکور در حدود 60 سانتی‌متر در حال ساخت است.

این هنرمند زنجانی ادامه داد: پس از ساخت مرحله گلی و قالب‌گیری آن، در نهایت تندیس برنزریزی شده و این مراحل حدود یک ماه به طول خواهد انجامید.

وی در توضیح اثر در حال تولید خود چنین اظهار کرد: تندیس در حالت نشسته شهید شهریاری و چهره وی تداعی بخش آسوده خاطر بودن وی از آینده کشورمان ایران است.

گفتنی است، ساخت تندیس شبیه‌ساز و مستند استاد شهید دکتر مجید شهریاری در راستای جشنواره آثار و تولیدات مراکز استانی و جشنواره ایران 1404 به سفارش حوزه هنری استان زنجان است.

گفتنی است، رئیس حوزه هنری استان زنجان از کارگاه هنرمند مجسمه‌ساز و کاریکاتوریست زنجانی به همراه اکبر اماملو مسئول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری از کارگاه هنرمند مجسمه ساز و کاریکاتوریست زنجان، علی چراغی بازدید کردند. 
ممانعت ترکیه از بازگشت کُردهای آواره به شهر «تل ابیض» سوریه
ساعت ٩:۱٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/۳۱ : توسط : حسینی

مقامات ترکیه اجازه نمی‌دهند کُردهایی که از درگیری‌های شهر «تل ابیض» سوریه گریخته بودند به این شهر بازگردند.

خبرگزاری فارس: ممانعت ترکیه از بازگشت کُردهای آواره به شهر «تل ابیض» سوریه

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، نیروهای ترکیه مانع از بازگشت آوراگان کُردی شدند که پس از درگیری نیروهای پشتیبانی مردم کُرد با عناصر داعش در «تل ابیض» سوریه به منطقه «اقجه قلعه» گریخته بودند.

وبگاه خبری «الیوم السابع» مصر با اعلام این اقدام ترکیه گزارش داد که آمریکا به تازگی نسبت به گزارش‌هایی ابراز نگرانی کرده است که از کوچاندن اجباری عربها و ترکمن‌ها از تل ابیض توسط نیروهای کُرد حکایت دارد.

نیروهای کُرد سوریه در پیشروی‌ها خود در تل‌ابیض، بالاخره 25 خرداد موفق شدند بخش‌هایی در جنوب و شرق این شهر را در مرز این کشور با ترکیه از اشغال تروریست‌های تکفیری داعش خارج کنند و وارد آن شوند.

تل ابیض شهری است که تکفیری‌های داعش از آن به عنوان گذرگاه در مرز ترکیه استفاده می‌کردند و از دست دادن آن ضربه بزرگی بر پیکر این گروه تروریستی بود.

وبگاه خبری «رادیکال» ترکیه نیز به نقل از مسئولین تُرک گزارش داد، اعراب و ترکمن‌هایی که پس از کنترل شهر تل ابیض به ترکیه گریخته‌اند به دلیل کوچ اجباری تمایلی به بازگشت به این شهر ندارند

 این در حالی است که مسئولان نظامی ترکیه به دولت «رجب طیب اردوغان» از آنچه آنها خطر حزب کارگران کردستان می‌نامند هشدار دادند.

اردوغان نیز نسبت به ایجاد یک کشور کُرد در منطقه مرزی با سوریه هشدار داد و بر این باور است که سیطره کُردها بر این شهر تلاش برای تغییر ترکیب جمعیتی در این منطقه است. 
آیت الله جنتی: امیدوارم پیام حضور مردم در تشییع شهدا دریافت شده باشد
ساعت ٩:۳٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/۳٠ : توسط : حسینی

گروه سیاسی - رجانیوز: حضرت آیت الله جنتی، در نشست هفتگی شورای نگهبان که با حضور فقها و حقوقدانان این نهاد برگزار شد، ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان و آرزوی بهره‌مندی از فیوضات و برکات آن؛ به مراسم با شکوه تشییع پیکر ۲۷۵ شهید گلگون کفن دفاع مقدس اشاره کرد و اظهار داشت: من این حضور مردمی را واقعاً تبریک عرض می‌کنم. این مراسم یادآور جمعیت انبوه مردم در ۲۲بهمن و ۹ دی‌ بود.

به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، دبیر شورای نگهبان، پیام این مراسم را پایبندی مردم به آرمانهای امام و شهدا دانست و خطاب به دشمنان و برخی افراد در داخل کشور، خاطرنشان کرد: برخی خیال می‌کنند که می‌شود راه شهدا و خط امام را تحریف کرد و با دشمن سازش کرد. آنها فکر می‌کنند که می‌توان مسأله حمایت از مستضعفین و مبارزه با مستکبرین را نادیده گرفت. آنها تصور می‌کنند که برای حل مشکلات خودمان، باید تسلیم بشویم، همة شعارهای گذشته را پس بگیریم و تاریخ جدیدی را آغاز کنیم؛ در حالی که شهدا نشان دادند، اینطور نیست.

وی با اشاره به حضور گسترده اقشار و اشخاص مختلف جامعه در این مراسم، گفت: ما در تشییع شهدا کسانی را دیدیم که شاید به ظاهرفکر نمی‌شد، اینقدر نسبت به شهدا عشق و علاقه داشته باشند و راه آنها را بپسندند. اما آنها آنجا حاضر بودند. من امیدواریم کسانی که باید پیام این حضور را دریافت کنند، متوجه باشند که مردم راهی غیر از راه شهدا را قبول ندارند و بدانند اگر از این راه فاصله بگیرند، از مردم فاصله می‌گیرند و منزوی خواهند شد.

وی تصریح کرد: ما نباید از وظایف خودمان غافل بشویم بلکه باید تکلیف خودمان را بفهمیم. ما برای پاسداری از دستاوردهای خون شهدا و ادامه راه آنان مسئولیت داریم. نباید کاری کنیم که روز قیامت در مقابل خدا، پیغمبر، ائمه علیهم السلام و شهدا شرمنده باشیم تا خدای ناکرده در فردای قیامت این شهدا گریبان ما را بگیرند و بگویند شما چه کردید؟!

حضرت آیت الله جنتی در ادامه با تأکید بر لزوم حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی مانند مبارزه با استکبار جهانی، حمایت از مستضعفین و پیروی از دستورات ولی فقیه، به بیانات مقام معظم رهبری در ۱۴ خرداد اشاره کرد و افزود: ما باید مطابق منویات ایشان، تصمیم بگیریم، وظیفه خودمان را تشخیص بدهیم و به آن عمل کنیم. ما باید همانگونه که ایشان فرمودند؛ تحریف‌کنندگان راه امام را بشناسیم و به خود تحریفها شناخت پیدا کنیم تا بتوانیم بصیرت‌افزایی کنیم و این امور را به مردم نیز انتقال دهیم.

وی با بیان اینکه نباید راهی را انتخاب نمود که غضب و عذاب الهی را به دنبال دارد، تأکید کرد: راهی که شهدا پیمودند همین راهی است که رهبر عزیزمان به آن معتقدند. همان مسیری است که امام رضوان الله علیه می‌رفتند. مسیر شهدا مشخص است. راه شهدا، راه ایثار، فداکاری، گذشت از مطامع دنیوی و راه "هیهات منا الذله" است.

دبیر شورای نگهبان در پایان با اشاره به مذاکرات هسته‌ای، اظهار داشت: ما نسبت به طرف مقابل بدبینی و سوء ظن داریم. بالاخره آمریکایی‌ها درس شیطنت را سالهای متمادی خوانده‌اند، قدرت عوام فریبی و فریبندگی دارند. اینها با امروز و فردا کردن و وقت گذرانی و به عقب انداختن مذاکرات، می‌خواهند ما را به ستوه بیاورند تا ناچار به تسلیم شویم. از خداوند متعال ما در نیل به اهداف شهدا موفق بدارد.


 
سخنرانی سعید قاسمی در مراسم تشییع شهدای غواص
ساعت ٩:۳٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/۳٠ : توسط : حسینی

سخنان انقلابی حاج سعید قاسمی در مراسم تشییع پیکر شهدای غواص

 

عده ای دوست دارند با امام تحریف شده مسیر خود را ادامه دهند اما کور خوانده اند.. ما این شهداء را جایی مخفی نکرده بودیم؛ هر وقت کارمان گره خورده خودشان را رسانده اند.. وقتی تهدید کردند، اگر مذاکره را قطع می کردید، اثرش را می دیدید..

یک چیزی می‌گویم که شاید جایش اینجا نباشد، ولی در تاریخ ثبت شود: شمایی که این مذاکرات را در این دولت کشاندید و به رهبر تحمیل کردید، والله اگر که دولت دیگری آمده بود و با نگرش دیگری، هیچ‌وقت رهبر و ملت را تحت فشار این مذاکرات نمی‌گذاشت که بعد رهبر انقلاب بگوید: «امیدوار نیستم، شما می‌خواهید بروید بروید، اما ما در طول تاریخ از این ناعهدی‌ها و نامردمی‌ها زیاد دیدیم.»

 


ادامه مطلب …


 
سخنرانی استاد صمدی آملی / ماه مبارک رمضان 94 / روز دوم
ساعت ٩:۳۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/۳٠ : توسط : حسینی

سلسله سخنرانی استاد صمدی آملی

با موضوع سبک زندگی/ ماه مبارک رمضان 94 / روز دوم

دانلود


 
عکس/ 175دقیقه شنا به یاد غواصان‎شهید
ساعت ٩:٥٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/٢٩ : توسط : حسینی
شناگر بسیجی مهدی تراب در عسلویه به یاد 175 غواص شهید 175 دقیقه شنا کرد.

 
روایت متفاوت و تاثیرگذار علیرضا دلبریان مسئول آموزش گردان غواص یاسین
ساعت ٩:٤۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/٢٩ : توسط : حسینی

روایت متفاوت و تاثیرگذار علیرضا دلبریان مسئول آموزش گردان غواص یاسین

دانلود


 
کاریکاتور یک کاریکاتوریست بدسابقه درباره شهدای غواص
ساعت ٩:٤۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/٢٩ : توسط : حسینی
 به گزارش مشرق، همزمان با حضور بی‌نظیر مردم در مراسم تشییع پیکر 270 شهید دوران دفاع مقدس، روزنامه اصلاح‌طلب آرمان روز چهارشنبه 27 خرداد، کاریکاتوری از این شهدا منتشر کرده که با واکنش‌ جمعی از نمایندگان مجلس، فعالان سیاسی، خانواده‌های شهدا و فعالان هنری مواجه شده است.

در این کاریکاتور که بلافاصله بعد از چاپ روزنامه در شبکه‌های اجتماعی پخش و مورد اعتراض قرار گرفت، شهدای غواص به تصویر کشیده شده به صورت برهنه رو به آسمان در حال پرواز هستند؛ دستان بسته این شهدای غواص برهنه (با پوزش از مخاطبان) روی عورتشان قرار دارد و بال‌های آنها یادآور پر پرنده "کرکس" است!

یکی از جدی‌ترین اعتراض‌های کاربران شبکه‌های اجتماعی به این کاریکاتور، اختصاص پر کرکس به عنوان بال پرواز برای این غواصان است.برخی کاربران این اقدام را کنایه به روایت‌های متواتر درباره آسمانی بودن شهدا دانستند. همچنین برخی دیگر از کاربران از انتشار تصویر برهنه و توهین آمیز از شهید ابراز نگرانی کردند.

کاریکاتور یک کاریکاتوریست بدسابقه درباره شهدای غواص

طرح اخیر یک روزنامه در تقدس زدایی از شهدا ادامه همین ادراک نفسانی از هنر است. "تن نمایی" سنخیتی با ادراک ملکوتی در هنر دینی ندارد. تنها تفاوت طرح فوق الذکر با نمونه های کلاسیک هنر رنسانس در این است که شهدا دستان بسته خود را بر عورت های خود گذاشته اند تا پیدا نباشد.

محمد طحان کاریکاتوریست روزنامه آرمان همان کاریکاتوریستی است که چندی پیش کاریکاتوری موهن درباره حماس کشیده بود که با تذکر هیئت نظارت بر مطبوعات نیز همراه شد.

کاریکاتور موهن پیشین روزنامه آرمان که توسط همین فرد(محمد طحان) کشیده شده بود، محتوا و مضمونی علیه جبهه مقاومت فلسطینی را القا می‌کند.

در کاریکاتور مذکور در یک سوی میز پینگ‌پنگ فردی با پیراهن رژیم صهیونیستی (پیراهنی مرکب از رنگهای سفید و آبی، پرچم رژیم اشغالگر قدس) و در سوی دیگر فردی با پیراهن قرمز و سرآستین‌های سفید به چشم می‌خوردند که بمبی را با راکت‌های تنیس به‌سمت یکدیگر پرتاب می‌کنند. در این میان نیز نمادی از مردم فلسطین (خانواده‌ای که مادر خانواده روسری‌ای از چفیه فلسطینی به سر داشته و کودکان خود را در آغوش کشیده) به‌جای تور میز پینگ‌پنگ قرار دارد و در نهایت بمب‌های شلیک شده از سوی دو طرف نبرد در سرزمین‌های اشغالی روی سر مردم مظلوم فلسطین فرود آمده آنها را هدف قرار می‌دهد!

آنچه در این کاریکاتور که با عنوان "بازی ناجوانمردانه" به چاپ رسیده بود، به‌نحوی عجیب و بدون در نظر گرفتن واقعیت امر در سرزمین‌های اشغالگر قدس به خواننده القا می‌شد، آن بود که در حقیقت مردم مظلوم فلسطین هیچ‌یک از طرفین دعوا نیستند، بلکه تنها بی‌طرفانی به شمار می‌روند که در شلیک بمب‌ها میان دو طرف دعوا، قربانی می‌شوند. هرچند در نگاه اول و با  تفسیر کاریکاتور می‌‌شد طرف مقابل فردی با پیراهن رژیم غاصب صهیونیستی را نمادی از مقاومت فلسطین و به‌خصوص "حماس" توصیف کرد، با این حال از سوی دیگر حتی از نگاهی دیگر می‌توان طرف مقابل فرد صهیونیستی را "ایران" نیز برداشت کرد. چه‌آنکه پیراهنی که فرد مقابل دشمن صهیونیستی در این کاریکاتور به تن دارد، می‌توانست پیراهن تیم ملی جمهوری اسلامی ایران را هم به ذهن متبادر کند.

بر همین اساس، چند تن از نمایندگان مجلس از جمله حجت‌الاسلام پژمانفر عضو کمیسیون فرهنگی خبرگزاری تسنیم از ورود مجلس به ماجرای توهین روزنامه آرمان امروز به شهدا خبر داده و گفتند: هتاکی به شهدا خط قرمز ملت ایران است و مردم به هیچ باند و گروه سیاسی اجازه هتاکی به شهدا را نمی‌دهد.

ابراهیم آقامحمدی نماینده مردم لرستان نیز در گفت‌وگو با تسنیم از هیئت نظارت بر مطبوعات خواست توهین روزنامه آرمان به شهدا را فوراً بررسی کرده و برابر قانون به این هتاکی برخورد کند.
منبع: تسنیم

 
صوت:‌ «کاروانی ازشهیدان آمده» با نوای‌مطیعی
ساعت ٩:۳٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/٢٩ : توسط : حسینی
هم زمان با تشییع پیکر ۱۷۵ شهید غواص و شهدای گمنام، فایل صوتی بسیار زیبا در وصف شهدایی که امروز در تهران تشییع خواهند شد، با نوای حاج میثم مطیعی به صورت صوتی در ادامه قابل دریافت می باشد. 
 
عنوان: کاروانی از شهیدان آمده (به یاد شهدای گمنام و غواص)
 
 
متن شعر:
مژده ی یوسف به کنعان آمده
بر کویر تشنه باران آمده
زنده شو ای شهر دل مرده که باز
کاروانی از شهیدان آمده
ای شکسته استخوان ها السلام
السلام ای قهرمان ها السلام
از شما چشم زمین روشن شده
راهیان آسمان ها السلام
با شما اینک، می وزد عطر مدینه در خیابان ها
آه و واویلا، سوی چشم مادران را برده باران ها
(ای دل می رسند از راه، فرزندان روح الله)
شد چراغان کوی و برزن با شما
می رود هر دم دل من با شما
یادتان در جان ما جا مانده است
ای همه معنای بودن با شما
ای عزاداران عزاداری کنید
از غم ما پرده برداری کنید
استخوانی آمده از یوسفش
مادر غم دیده را یاری کنید
ذکر یازهراست، بر لب چشم انتظاران شما اینک
در خزان شهر آمده گویا بهاران شما اینک
(ای دل می رسند از راه، فرزندان روح الله)
ما و اینک یاد یاران حسین
ما به قربان شهیدان حسین
بر سر مولای ما سید علی
شکرُ لله بوده دستان حسین
ای شهیدان خدا آماده ایم
رهبر آزاده ما آماده ایم
ای مدینه،! مکه! ای شام و حلب
ای نجف! ای کربلا! آماده ایم
کربلایی ها، ای خدا آماده جان دادند اینجا
با نوای یا کربلا آماده جان دادند اینجا
(ای دل می رسند از راه، فرزندان روح الله)

صوت ها

۱ . کاروانی از شهیدان آمده با نوای میثم مطیعی | دریافت فایل


 
اعلیحضرت!(گفت و شنود)
ساعت ٩:۱٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/٢٩ : توسط : حسینی

گفت: بعد از حماسه حضور عظیم و کم‌نظیر مردم در تشییع پیکر پاک ۲۷۰‌شهید غواص و گمنام، بعضی‌ها که متاسفانه برخی کرسی‌های مسئولیت‌ را هم در اختیار دارند به جای افتخار و قدردانی از مردم، اعتراض کرده‌اند که چرا مراسم تشییع به «میتینگ سیاسی» تبدیل شده بود؟!
گفتم: چرا؟! چطور مگر؟!
گفت: نوشته‌اند و گفته‌اند که چرا در این مراسم شعارهایی نظیر «مرگ‌بر‌آمریکا»، «هیهات مناالذله» و «نه سازش، نه تسلیم» و... سر داده شده است؟!
گفتم: مگر این عده طرفدار «ذلت» و «تسلیم در مقابل دشمن» و در یک کلمه پادوی آمریکا هستند؟!
گفت: معلوم نیست چرا این شعارها را به خود گرفته‌اند؟! یعنی مردم و شهداء را نمی‌شناختند؟!
گفتم: چه عرض کنم؟! می‌گویند شعبان بی‌مخ وارد ساواک شد و دید ساواکی‌ها یک جوان دانشجوی مسلمان را به باد کتک گرفته‌اند. پرسید؛ مگر چه کرده؟ گفتند از خودش بپرس. و جوان دانشجو گفت؛ جناب شعبون، من فقط یک اعلامیه پخش کردم. شعبان بی‌مخ پرسید؛ علیه چه کسی؟ و جوان گفت؛ علیه کسی که آدم می‌کشد، اموال مردم را غارت می‌کند، برای آمریکا نوکری می‌کند و... شعبان بی‌مخ با عصبانیت رو به ساواکی‌ها کرد و گفت؛ بزنید لت و پارش کنید، فلان فلان شده اعلیحضرت خودمان را می‌گوید!


 
کاخ سفید: بازرسی از ایران یک سناریوی منحصر به فرد است
ساعت ٩:۱۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/٢٩ : توسط : حسینی

سخنگوی کاخ‌سفید تصریح کرد بازرسی مدنظر از برنامه هسته‌ای ایران فراتر از پروتکل الحاقی و یک بازرسی ویژه است.
جاش گفت: بازرسی تمام زنجیره تامین دقیقا به ما این اطمینان را می‌دهد که مسیر مخفی برای دستیابی به سلاح هسته‌ای وجود نخواهد داشت.
وی گفت: کارشناسان در حال حاضر در حال گفتگو درباره جزییات این مسئله در اروپا هستند. ما شاهد هستیم ایران در توافق سیاسی که اوایل آوریل به آن رسیدیم اساسا به همکاری با سرزده‌ترین بازرسی‌ها که تاکنون بر یک کشوری اعمال شده، موافقت کرده است.
سخنگوی کاخ‌سفید گفت: آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای یک پروتکل استاندارد دارد که در انجام این نوع بررسی‌ها از آن تبعیت می‌کند اما مسلما اوضاع درباره ایران به خاطر شرایط منحصر به فرد برنامه هسته‌ای ایران متفاوت است. ارنست گفت: آنچه که در این سناریوی خاص منحصر به فرد است این است که بازرسی‌ها در سراسر زنجیره تامین انجام می‌شود. ما فقط به تاسیسات هسته‌ای یا تاسیسات نظامی نگاه نمی‌کنیم بلکه بازرسی‌ها شامل برخی تاسیسات تولید که برای عملیاتی شدن تاسیسات هسته‌ای مهم است نیز می‌شود. این بازرسی همچنین شامل منابع اورانیوم در داخل ایران می‌شود تا زمانی که این مواد اکتشاف یا انتقال می‌یابند، مورد بررسی قرار گیرند. بنابراین ما به همه زنجیره تامین نظارت خواهیم داشت که می‌تواند به آمریکا و شرکای بین‌المللی این اطمینان را بدهد که ایران به توافق گسترده‌تر (جامع) پایبند است و فقط زمانی که ایران این گام‌ها را بردارد، آمریکا و جامعه بین‌المللی آماده خواهد بود نوع خاصی از کاهش تحریم‌ها را پیشنهاد کند که می‌دانیم سران و مردم ایران مشتاق آن هستند.
وی افزود: نگرانی‌هایی درباره ابعاد نظامی احتمالی برنامه هسته‌ای ایران وجود دارد که کارشناسان در اروپا در حال گفت‌وگو درباره آن هستند و در متن توافق نهایی باید حل و فصل شوند اما بازرسی تمام زنجیره تامین دقیقا به ما این اطمینان را می‌دهد که مسیر مخفی برای دستیابی به سلاح هسته‌ای وجود نخواهد داشت. ما می‌دانیم تجهیزات خاصی برای راه‌اندازی هر نوع تاسیسات هسته‌ای نیاز است. بنابراین با رفتن به تاسیسات تولید و راستی آزمایی درباره این که این تجهیزات تولید نشده است و اگر تولید شده باشد به کجا می‌رود. اطمینان زیادی بدست خواهیم آورد که تجهیزات تولید شده در این تاسیسات برای مسیر مخفی برای دستیابی به سلاح هسته‌ای نیست. همین کار را می‌توانیم در تاسیسات استخراج انجام دهیم. ما خواهیم دانست که این مواد به کجا می‌روند و می‌توانیم راستی‌آزمایی کنیم که این مواد برای مسیر ناشناخته برای رسیدن به سلاح هسته‌ای نیست.


 
هنرمندان وطن حماسه ای دیگر آفریدند
ساعت ٩:۱۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/٢٩ : توسط : حسینی
نماهنگ "دفاع از شط"، به یاد 175 شهید غواص تولید شد + فیلم

در روزهای اخیر شاهد انتشار اخبار و گزارش هایی درباره بازگشت پیکر ۱۷۵ غواص شهید به کشورمان بودیم، به همین بهانه «باشگاه ترانه و موسیقی راه» اثری زیبا را با عنوان «دفاع از شط» تولید نموده است.

 

 

به گزارش عمار فیلم، به نقل از راه نوا،اوایل خردادماه بود که پیکرهای ۱۷۵ غواص شهید وارد کشور شدند. این شهیدان در عملیات کربلای ۴ با دستان بسته توسط نیروهای بعثی به شهادت رسیده و زنده به گور شده بودند. هنرمندان میهن نیز که وظیفه خود را پاسداری از خون این شهدا می دانند در اقدامی مثال زندنی و در کمترین فرصت ممکن، نماهنگ "دفاع از شط" را با صدای غلامرضا صنعتگر، باساز محمد رضا چراغعلی و شعری زیبا از حامد عسگری اجرا و منتشر نمودند.

 نماهنگ:

دانلود

پشت صحنه :

 

دانلود

متن ترانه :

ننه‌ش میگفت بواش قنداقه شو دید

رو بازوش دس کشید مثل همیشه 
می‌گفت دستاش مثه بال نهنگه
گمونم ای پسر غواص میشه
 
 
ننه‌ش میگفت: همه‌ش نزدیک شط بود
میترسیدم که دور شه از کنارم 
به مو‌ میگف : ننه میخام بزرگ شم
برم سی لیلا مرواری بیارم
 
 
ننه‌ش میگفت نمیخاستم بره شط
میدیدم هی تو  قلبم التهابه
یه روز اومد به مو گفت: بل بروم شط
نفس مو بیشتر از جاسم تو آبه
 
 
زد و نامردای بعثی رسیدن
مثه خرچنگ افتادن تو کارون
کهورا سوختن نخلا شکستن
تموم شهر شد غرقابه ی خون
 
 
ننه‌ش میگفت روزی که داشت میرفت
پسین بود؟ صبح بود؟ یادوم نمیاد
مو‌گفتم :بچه‌ای…لبخند زد گفت:
دفاع از شط شناسنامه نمیخواد
 
 
رفیقاش میگن : از وقتی که اومد
تو چشماش یه غرور خاص بوده
به فرمانده‌ش میگفته بل برم شط
ماها هف پشتمون غواص بوده
 
 
ننه‌ش میگف جوون برگ سدروم
مثه مرغابیای خسته برگشت
شبی که کربلای چار لو رفت
یه گردان زد به خط یه دسته برگشت
 
 
ننه‌ش میگفت‌: چشام به در سیا شد
دوای زخم نمک سودوم نیومد
مسلمونا دلم میسوزه از داغ 
جوونم دلبرم رودم نیومد
 
 
عشیره میگن از وقتی که رفته 
یه خنده رو لب باباش نیومد
تا از موجا جنازه پس بگیره 
شبای ساحلو دمام میزد
 
 
یه گردان اومده با دست بسته 
دوباره شهر غرق یاس میشه 
ننه‌ش بندا رو‌وا میکرد باباش گفت: 
مو‌گفتم ای پسر غواص میشه…

 
شب های ماه مبارک رمضان هیئت کجا برویم؟ (28 خرداد به روز شد)
ساعت ۸:٥٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/٢٩ : توسط : حسینی

عقیق: برای جستجوی آسان تر هیئت یا مداح مورد نظر خود می توانید از کلیدهای Ctrl+F استفاده نمایید.


بنر هیئت خود را نیز از طریق اینجا و تصاویر برنامه های هیئت را از  اینجا برای انتشار در عقیق ارسال نمایید.

 

هیئت

سخنران

مناجات و مداحی

مکان و زمان

مرکز تهران

مسجد ارک

حجج اسلام

سیدحسین مومنی

سیدمهدی میرباقری

سیدحسین حسینی قمی

غلامرضا قاسمیان

حاج منصور ارضی و دیگر مداحان اهل بیت(ع)

چهارراه گلوبندک، میدان پانزده خرداد

شب های ماه مبارک رمضان از ساعت 24

مهدیه تهران

دهه اول: شیخ حسین قرنی

دهه دوم: شیخ مهدی ماندگاری

دهه سوم: حجت الاسلام سیدحسین مومنی

دهه اول: حاج احمد زین العابدین

دهه دوم: حاج رضا طاهری

دهه سوم: حاج مهدی عسگری

خیابان ولی عصر(عج)، چهار راه گمرگ امیریه، مهدیه تهران

شب های ماه مبارک رمضان از ساعت 21:30

شب های جمعه: دعای کمیل

صبح های جمعه: دعای ندبه (پخش مستقیم از شبکه اول سیما)

مهدیه تهران

(لیالی قدر)

احیاء شب 19 رمضان: حجت الاسلام مهدی ماندگاری

احیاء شب 21 رمضان: حجت الاسلام سیدحسین مومنی

احیاء شب 23 رمضان: حجت الاسلام سید مهدی حائری زاده

شب 19 و 21 رمضان: حاج رضا طاهری

شب 23 رمضان: حاج حسن اخباری

خیابان ولی عصر(عج)، چهار راه گمرگ امیریه، مهدیه تهران

شب های ماه مبارک رمضان از ساعت 21:30

نماز عید سعید فطر: آیت الله شیخ علی سعیدی

مسجد جامع بازار

شبستان چهلستون

 

حاج احمد چینی

بازار بزرگ تهران، مسجد جامع بازار، شبستان چهلستون

ایام ماه مبارک رمضان بعد از نماز ظهر

نوباوگان قنات آباد

دهه اول: شیخ مرتضی اعتمادیان

دهه دوم: شیخ میثم علی پناه

دهه سوم و احیاء لیالی قدر: حجت الاسلام  سیدعبدالحمید شهاب

مناجات:

دهه اول: حاج محسن طاهری

دهه دوم: حاج مرتضی طاهری

دهه سوم: حاج محمد قدیانی

مداحی:

دهه اول: حاج مهدی غیاثی

دهه دوم: حاج کاظم غفارنژاد

دهه سوم: حاج امیر احمدی

خیابان مولوی، روبروی بانک کارگشایی، کوچه شاه حسینی، کوچه کیهانی، حسینیه نوباوگان قنات آباد

شب های ماه مبارک رمضان از ساعت 23

مکتب تشیع

پنج شب اول: حاج غلامرضا اکبرنژاد

پنج شب دوم: دکتر محمد قُلیان

دهه دوم: حجت الاسلام حاج مصطفی کرمی

دهه سوم: حجت الاسلام حاج سید عبدالحمیدشهاب

حاج کاظم غفارنژاد و آقای فرید فروغی

خیابان وحدت اسلامی،روبروی پارک شهر،کوچه شهید کاوه زهره کرمانی

آموزش قرآن:22:30 الی 23:30

سخنرانی:23:30 الی 00:15

عزاداری:00:15 الی 1بامداد

مسجد امام خمینی(ره)

دهه دوم: حجت الاسلام سید حیمد میرباقری

 

چهارراه گلوبندک، بازار بزرگ تهران، مسجد امام خمینی(ره)

ایام ماه مبارک رمضان از ساعت 14

پیروان امام حسین(ع)

دهه اول: حجت الاسلام سید احمد دارستانی

دهه دوم: حجت الاسلام سید عبدالحمید شهاب

دهه سوم: حجت الاسلام محمود ریاضت

شب های قدر: حاج سید جلال موسویان

دهه اول: حاج محسن طاهری

دهه دوم: کربلایی حامد خمسه

دهه سوم: سید محمد جوادی و حاج محمد نوروزی

ولادت امام مجتبی(ع): حاج روح الله بهمنی

شب های قدر: کربلایی حامد خمسه

خ مولوی نرسیده به چهار راه شاپور کوچه شهید قاسمی حسینیه پیروان امام حسین(ع)

شب های ماه مبارک رمضان از ساعت 21:30

حسینیه کربلائی ها

 

حاج احمد زمانی

چهارراه گلوبندک، حسینیه کربلائی ها

ایام ماه مبارک رمضان از نماز ظهر

مسجد اردبیلی ها

 

حاج امین مقدم

چهارراه گلوبندک، کوچه چال حصار

شب های جمعه و از 19 تا 23 ماه مبارک رمضان از ساعت 22

مسجد فخریه

 

حاج سید علی رضوی

خیابان کارگر جنوبی، امیریه

لیالی قدر از ساعت 24

پیر عطا

 

دهه دوم : حاج سید علی رضوی

سه راه امین حضور، علامت پرچم

شب های ماه مبارک رمضان از ساعت 22

بیت الرقیه سلام الله علیها

 

کربلایی وحید مرادی

خ ولی عصر ، خ مختاری، ک دادخواه، ک قره داغی علامت پرچم

شب های قدر یک ساعت بعد از نماز مغرب و عشا

مخصوص برادران

خادم الحسن(ع)

سید فتاح چاوشی

حاج سید جواد چاوشی و دیگر ذاکرین اهل بیت

خ ولیعصر- جنب مهدیه تهران- ک مهدیه- بیت الحسن(ع)

شب های ماه مبارک رمضان از ساعت 22:30

عشاق المهدی(عج)

شیخ مصطفی شاه محمدپور

حاج محمدحسین اپرناک

خ قزوین خ جوادیان ( قلمستان )116

از 11 تیر تا 20 تیر هر روز یک ساعت و نیم قبل از اذان مغرب

اخوالزینب(س)

حجت الاسلام محمدی

حاج مهدی غیاثی، حاج سعید خرازی، حاج حسین زبده، کربلایی محمد شکری

خ خیام، جنب ایستگاه مترو خیام، مسجد اتفاق

شب های جمعه و پنجشنبه 11/4/94 الی پنجشنبه 18/4/94 از ساعت 22

مسجد لباسچی

حجت الاسلام کاشانی

حاج حسین زبده. حاج محمد علی سلیمانی.حاج محمد شکری

خ خیام، پاچنار، مسجد لباسچی

شب های ماه مبارک رمضان از ساعت 22

بیت الحسن(ع)

سید فتاح چاوشی

حاج سید جواد چاوشی و دگر ذاکرین اهل بیت(ع)

خیابان ولی عصر(عج)، چهار راه گمرگ امیریه.ک مهدیه.بیت الحسن(ع)

شب های ماه مبارک رمضان از ساعت 22

شمال تهران

مسجد حضرت امیر (ع)

حجت الاسلام سیدمحمدباقر علوی تهرانی

حاج حسن خلج

خیابان کارگر شمالی، مقابل پمپ بنزین، مسجد حضرت امیر (ع)

شب های جمعه ماه مبارک رمضان ساعت 23 تا 1 بامداد

مسجد حضرت امیر (ع)

بین نماز ظهر و عصر:

حجت الاسلام سیدمحمدباقر علوی تهرانی

بعد از نماز عصر:

شیخ حسین انصاریان

 

خیابان کارگر شمالی، مقابل پمپ بنزین، مسجد حضرت امیر (ع)

روزهای ماه مبارک رمضان به جز جمعه ها

مسجد حضرت امیر (ع)

 

از ساعت 24: حجت الاسلام سیدمحمدباقر علوی تهرانی

از ساعت 21: حاج ذبیح الله ترابی

از ساعت 24: حاج حسن خلج

خیابان کارگر شمالی، مقابل پمپ بنزین، مسجد حضرت امیر (ع)

شب های 19 و 21 و 23 ماه مبارک رمضان

از ساعت 21 اقامه نماز جماعت، اقامه نماز قضاء، قرائت دعای جوشن کبیر

دانشگاه پیام نور

حجت الاسلام استاد داوود صمدی آملی

 

مینی سیتی. بلوار ارتش. خیابان نخل. سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور

شب های ماه مبارک از ساعت 23

مسجد اعظم تجریش

حجت الاسلام استاد داوود صمدی آملی

 

تجریش، میدان قدس، خ بهمن محمودی

ایام ماه مبارک رمضان بعد از اقامه نماز ظهر و عصر

مسجد اعظم قلهک

حجت الاسلام استاد داوود صمدی آملی

 

خ شریعتی، جنب مترو قلهک

دهه اول ماه مبارک رمضان از ساعت 22:30

رایةالعباس(ع)

حجت الاسلام سیدمهدی حائری زاده

حاج محمود کریمی

چیذر، آستان مقدس امامزاده علی اکبر(ع)

از شام میلاد امام حسن (ع) به مدت ۸ شب، یک ساعت بعد از نماز مغرب

مسجد کربلا

حجت الاسلام کاشانی

کربلائی حنیف طاهری

بزرگراه صدر، غرب به شرق، مسجد کربلا

از شب اول تا بیست و سوم ماه مبارک رمان از ساعت ۲۲

(با قرائت یک جزء قرآن کریم)

مسجد حضرت مهدی (عج)

دهه اول: حجت الاسلام کاردان

دهه دوم: حجت الاسلام محمود معرفت

دهه سوم: حجت الاسلام منصوریان دامغانی

 

ستارخان,سه راه تهران ویلا,مسجد حضرت مهدی (عج)

ایام ماه مبارک رمضان از نماز ظهر و عصر

محبین الائمه(ع)

دهه اول: شیخ محمود ریاضت

دهه دوم: شیخ مسعود تاج لنگرودی

دهه سوم: شیخ علی اوسطی

دهه اول: حاج مصطفی سماواتی

دهه دوم: حاج حسین هوشیار

دهه سوم: حاج مرتضی طاهری

خیابان سهروردی جنوبی، خیابان ملک، نبش خ شهید یوسفیان

شب های ماره مبارک رمضان از ساعت 24

جنةالعباس (ع)

برادران و خواهران

جمعه 29 خرداد: حجت الاسلام صفاهانی

جمعه 5 تیر: حاج سعید تکلو

جمعه 12 تیر و چهارشنبه 17 تیر: حجت الاسلام موسوی درچه ای

جمعه 29 خرداد: حاج علی محمدی

جمعه 5 و 12 تیر و چهارشنبه 17 تیر: برادر حاج علی محمدی

ولنجک، بلوار دانشجو، جنب مسجد النبی (ص)، حوزه علمیه ریحانةالنبی (س)

از اذان مغرب و عشاء به صرف افطار

انصار العباس(ع)

دهه سوم: حجت الاسلام سید علی غروی

 

خ اندرزگو، نبش صالحی

شب های ماه مبارک از ساعت 23

امامزاده صالح(ع)

 

حاج محسن اعتمادیان

میدان تجریش

لیالی قدر از ساعت 24

جنوب تهران

مسجد جامع حرم حضرت عبدالعظیم(ع)

پنج شب اول: حجت الاسلام حسینی قمی

پنج شب دوم: حجت الاسلام غلامرضا قاسمیان

دهه دوم: حجت الاسلام سید حمید میرباقری

دهه سوم: حجت الاسلام سیدحسین مومنی

حاج محمد رضا غلامرضا زاده

شهر ری، حرم حضرت عبدالعظیم (ع)

شب های ماه مبارک رمضان از ساعت 24 تا 2 بامداد

پیروان شهدای کربلا

دهه اول: حجت الاسلام سید حسن سعیدی

دهه دوم: حجت الاسلام حمید نجچفی

دهه سوم: حجت الاسلام حسین سیل سپور

سخنران لیالی قدر: استاد محمد شجاعی

استادحاج محمدحاج ابوالقاسمی، حاج داودشفیعی، حاج محمد سجادی، کربلایی محسن جعفری، کربلایی مجتبی حسینلویی، کربلایی مهدی مالمیر

شهر ری، خیابان شهید غیوری، بالاتر از چهارراه خط آهن، حسینیه پیروان شهدای کربلا

شب های ماه مبارک رمضان از ساعت 22

لیالی قدر از ساعت 23

مصلی حرم حضرت عبدالعظیم(ع)

دهه اول: حجت الاسلام سید علی غروی

 

شهر ری، حرم حضرت عبدالعظیم(ع)

ایام ماه مبارک رمضان از نماز ظهر

خادم مکتب الرسول(ص)

 

کربلایی علی اصغر خواجه زاده

شهرری شهرک علایین خ.میثم مسجد سیدالشهدا(ع)

دهه اول ماه مبارک رمضان ساعت 22:30 الی 24

مسجد امام علی (ع)

دهه دوم: حجت الاسلام سید علی غروی

 

م شوش، خ بلور فروش ها

ایام ماه مبارک رمضان از نماز ظهر

مسجد حضرت ولیعصر(عج)

دهه سوم: حجت الاسلام سید حیمد میرباقری

 

خانی آباد نو، مسجد حضرت ولیعصر(عج)

ایام ماه مبارک رمضان از نماز ظهر

حسینیه ولایت

حجت الاسلام وکیل پور

برادر حسین عباسی

خ قزوین خ امین الملک(امامزاده حسن) ک کشاورز حسینیه ولایت

هر پنجشنبه ساعت 19

(به صرف افطار)

رهروان شهدا

شیخ مهدی شریف

سید رضا رضوی

نازی آباد ـ میدان خورشید ـ کوچه عبیری

از شب ۱۹ رمضان الی ۲۳ رمضان بمدت ۵ شب

مراسم لیالی قدر ساعت 23:00

مراسم عزاداری امیرالمومنین ساعت 22:00

مسجد المهدی(عج)

دهه اول : حجت الاسلام فاطمی مهر

دهه دوم و سوم: حجت الاسلام درویش پور

 

خ قزوین خ تهمتن ک مهدیلو

با اقامه نماز مغرب و عشاء

جلسه قرآن و بیان احکام (ویژه بانوان) همه روزه از ساعت 10 الی 12

محبان الرقیه(س)

حجت الاسلام والمسلمین افشار

حاج مهدی صالح

یافت آباد - شهرک حضرت قائم

شبهای چهارشنبه ماه مبارک رمضان بعد از نماز مغرب از ساعت 21

شرق تهران

حسینیه همدانی‌ها

شیخ حسین انصاریان

 

خیابان ری، حسینیه همدانی‌ها

شب های ماه مبارک رمضان از ساعت 10:30 شب الی 1:00 بامداد

حوزه علمیه حضرت آیت الله حق شناس

حجت الاسلام والمسلمین سید میرهاشم حسینی

 

م بهارستان خ مصطفی خمینی بعد از چهارراه سیروس جنب امامزاده سیداسماعیل

شب های ماه مبارک رمضان از ساعت 22

مسجد شهدا

 

ساعت 24 تا 1 بامداد توسط: حاج مهدی سماواتی

از ساعت 1 تا 2:30 بامداد توسط: حاج ماشاءالله عابدی

اتوبان شهید محلاتی، نرسیده به پل اهنگ، مسجد الشهدا

شب های ماه مبارک رمضان از ساعت 24

مسجد شهید بهشتی

دهه اول: حجت الاسلام کاظم صدیقی

دهه دوم: حجت الاسلام مهدی ماندگاری

دهه سوم: حجت الاسلام حیدری کاشانی

حاج علی قربانی

پیروزی، نبرد شمالی، میدان نبرد

شب های ماه مبارک رمضان از ساعت 22

مکتب الزهرا(س)

دهه اول:حجت الاسلام سیداحمد دارستانی

دهه دوم: استاد علی اکبر رائفی پور

دهه سوم: حاج حسین سرخه ای و دکتر حشمت الله قنبری

حاج محمدرضا طاهری و کربلایی حسین طاهری

خیابان هفد شهریور نرسیده به میدان خراسان خیابان عجب گل حسینیه پیروان حضرت مهدی (عج)

شب های ماه مبارک رمضان از 27 خرداد از ساعت 24

مدرسه نور

حجت الاسلام حسین تهرانی

حاج احمد چینی

خ ایران، ک نور

شبهای ماه مبارک رمضان

آل یاسین

دهه اول: حجت الاسلام سیدعلی غروی

دهه دوم: حجت الاسلام سیدحمید میرباقری

حجت الاسلام سیدمهدی حائری زاده

دهه اول: حاج مرتضی طاهری

دهه دوم: حاج بهرام جمال پور

دهه سوم: حاج محسن طاهری

میدان شهدا، حسینیه شهید حاج همت

شب های ماه مبارک رمضان از ساعت 23

حسینیه فاطمیون

دهه اول: حجت الاسلام سید مهدی حائری زاده

دهه دوم: حجت الاسلام سید قاسم شجاعی

دهه سوم: شیخ حسن شریعت زاده

پیش منبر: حاج مهدی اصفی

دهه اول: حاج جواد اعتماد سعید، حاج سعید خرازی

دهه دوم: حاج علی مهدوی نژاد، حاج عزیز اسماعیلی

دهه سوم: کربلایی حنیف طاهری

خیابان مجاهدین اسلام، چهارراه آبسردار، حسینیه فاطمیون

شب های ماه مبارک رمضان از ساعت 23

مسجد امام حسین(ع)

 

حاج علیرضا بکائی

میدان امام حسین(ع)

شب های ماه مبارک رمضان از ساعت 24

مسجد حضرت قاسم ابن الحسن(ع)

حجت الاسلام داوود صمدی آملی

 

اتوبان آهنگ، ضلع شمال میدان محلاتی

دهه دوم و سوم ماه مبارک رمضان ساعت 22:30

بیت الحسن المجتبی(ع)

(فقط برادران)

حاج مهدی توکلی

پیش منبر: حاج سید محسن حسینی

حاج حیدر خمسه

خیابان مجاهدین چهار راه آبسردار خیابان ایران بیت الحسن المجتبی (ع)

شبهای ماه مبارک رمضان از ساعت 22

بیت الرضا(ع)

آقای احسان ارجمند

حاج حسن خلج

میدان شهدا، پشت شهرداری

دوشنبه 01 تیر ساعت: 22:30

جامعه مداحان تهران، شب های سه شنبه

 

حاج غلامرضا سازگار، سید حسن حاج احمدی، احمد زمانی، رضا غلامی

خیابان ری، چهارراه انبار گندم، مسجد امام سجاد(ع)

شب های ماه مبارک رمضان از ساعت 24 تا 2 بامداد

مسجد امام حسن مجتبی(ع)

 

حاج مرتضی طاهری

میدان امامت، مسجد امام حسن مجتبی(ع)

دهه اول ماه مبارک رمضان قبل از مغرب

مسجد بزرگ لاله زار

دهه اول: حجت الاسلام سید حیمد میرباقری

 

خیابان لاله زار

ایام ماه مبارک رمضان از ساعت 14

حسینیه بنی فاطمه

دهه دوم: حجت الاسلام سیدعلی غروی

 

چهارراه سر چشمه

شب های ماه مبارک رمضان از ساعت 24

مسجد جامع احمدیه

دهه سوم: حجت الاسلام سیدعلی غروی

 

نارمک، مسجد جامع احمدیه

شب های ماه مبارک رمضان از ساعت 23

حسینیه بنی الزهرا(س)

 

دهه سوم: حاج مرتضی طاهری

خ آبشار، خ 17 شهریور

از شب 15 تا 25 رمضان ساعت 23:30

بیت الرضا(ع)

استاد طهرانی

امیرمهدی سرور

خیابان 17 شهریور ، به سمت میدان شهدا ، خیابان کیامنش ، چهارراه مینا ، پلاک پرچم

دوشنبه ها از 1تیرماه هرهفته در ماه مبارک رمضان از ساعت 19

مسجد رضویه

حجت الاسلام سید علی اکبر حسینی

حاج وحید کاغذچی، کربلایی جواد گلمحمدی

م خراسان خ خراسان نرسیده به زیبا دست راست مسجد رضویه

لیالی قدر از ساعت 23 با قرائت دعای جوشن کبیر

اباالفضل العباس (ع)

حجت الاسلام کاویانی راد

حاج مسعود مهرجو حاج محمدرضا ایجی

اتوبان رسالت.خ حیدرخانی.خ احد زاده.حسینیه سیدالشهدا (ع)

پنجشنبه 28 خرداد ماه راس ساعت 22

مسجد جامع آل یاسین

دهه اول: حجت الاسلام باقری فر

دهه دوم: حجت الاسلام استاد فلاح

دهه سوم: حجت الاسلام ولی نژاد

 

سید خندان، خیابان خواجه عبدالله انصاری

ایام ماه مبارک رمضان از نماز عصر

حسینییه محبین الائمه (ص)

حجت الاسلام جعفری

شب های قدر: حجت الاسلام محمودی

حاج مهدی صالح - کربلایی محمد حق‌پرست - حاج محسن رضایی

خیابان پیروزی - بلوار ابوذر - بعد از پل دوم حسنییه محبین الزینب(س)

دهه دوم ماه رمضان از ساعت 22

شب های قدر: خیابان دماوند - پل خاقانی - مسیل جاجرود -کوچه اخباری (حسینییه محبین الائمه (ص))

بعد از نماز مغرب از ساعت 21

غرب تهران

محبان فاطمه زهرا(س)

دهه اول: حجت الاسلام سیدحسین مومنی

دهه دوم: حجت الاسلام کاظم صدیقی

دهه سوم: حجت الاسلام مصطفی کرمی

حاج سعید حدادیان

خیابان آزادی، بعد از یادگار امام(ره)، رزمندگان غرب تهران، مهدیه امام حسن مجتبی(ع)

شب های ماه مبارک رمضان از ساعت 22:30

حسینیه ثارالله(ع)

پنج شب اول : حجت الإسلام سید مهدی علوی

پنج شب دوم : حجت الإسلام سید مرتضی رضوی

پنج شب سوم : حجت الإسلام عباس سمیع زاده

پنج شب چهارم : حجت الإسلام محمد باقر روحانی فر

دهه سوم : حجت الإسلام محمود معرفت

حاج حمیدرضا منتظر حاج مصطفی خرسندی و جامعه ذاکرین غرب تهران

فلکه دوم صادقیه - اشرفی اصفهانی - بعد از جلال آل احمد - خ گلستان چهارم - حسینیه ثار الله(ع)

شب های ماه مبارک رمضان از ساعت 22 الی 1 بامداد همراه با قرائت دعای افتتاح

ریحانة الحسین (س)

 

حاج سید مجید بنی فاطمه

اشرفی اصفهانی، باغ فیض، خیابان ۲۲ بهمن

پنجشنبه ۱۱ تیر از ساعت ۲۲

بیت الشهدا

حجت الاسلام ترکاشوند (از شهر قم)

حاج محمد سامانی

شهر جدید پرند خیابان کوهستان کوچه کوکب 4 حسینیه بیت الشهدا

از چهارشنبه 27 خرداد هرشب ساعت 22

فاطمیون

حجت الاسلام طباطبایی نسب

حجت الاسلام حاج محسن تاج لنگرودی

حاج خلیل عینی، حاج احمد عباسی، حاج احمد اسکندری، حاج حسین محمدی فام، کربلایی علی جهانبخش، کربلایی علیرضا محمودی

شهرزیبا_بلوار تعاون_بلوار شهید فرساد شرقی_خیابان عدالت، مسجدالرضا(علیه السلام) گروه فرهنگی امام رضا(ع)

شب های ماه مبارک رمضان از ساعت 23

مسجد الرسول(ع)

 

حاج محسن اعتمادیان

سعادت آباد، میدان شهید طهرانی مقدم(کاج)

لیالی قدر از ساعت 1 بامداد

بیت المهدی عج محمدشهر - محفل رزمندگان جنوب کرج

حجت الاسلام هادی نیکوفرید

حاج رحمان نوازنی و ذاکرین مهمان

کرج - محمدشهر - بلوار امام خمینی - سر عباس اباد - خیابان بیت المهدی - حسینیه بیت المهدی

از شب میلاد امام حسن (ع) به مدت 10 شب - یک ساعت بعد از نماز مغرب


 
در یک اقدام خودجوش مردمی صورت گرفت:
ساعت ۸:٤٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/٢٩ : توسط : حسینی

نامه‌های عاشقانه کودکان البرزی برای شهدای هسته‌ای + تصویر

به گزارش عمار فیلم و به نقل از حلقه وصل- محمد زندی: چندی پیش در رسانه‌ها خبری منتشر شد که مدرسه‌ای در استان البرز و شهر کرج با همکاری عمارفیلم قصد دارد جشنواره‌ای را برگزار کند که در آن دانش‌آموزان این مدرسه نقاشی‌ها و نامه‌های خود را به علیرضا و آرمیتا (فرزندان شهدای هسته‌ای) ارسال می‌کنند. به همین جهت با خانم عمرائی یکی از معلم‌های مدرسه شهدای هسته‌ای کرج و مسئول این کار گفت‌وگوی کوتاهی را انجام دادیم تا از چگونگی شکل‌گیری این ایده و روند کار مطلع شویم.

عمرائی، معلم کلاس سوم دبستان شهدای هسته‌ای که مسئولیت ارسال نامه‌ها و نقاشی‌های دانش آموزان این دبستان به علیرضا و آرمیتا را بر عهده دارد، در گفت‌وگو با حلقه وصل در خصوص نحوه انجام این کار گفت: یک روز معلم یکی از دو کلاس اول ابتدایی که نام کلاسشان به نام شهید بزرگوار علی محمدی است، به دانش آموزانش گفت که به شهید علی محمدی یک نامه بنویسند.

وی ادامه داد: بچه‌های کلاس اول هم که دیوارهای کلاسشان به عکس‌های این شهید مزین شده است، نامه‌های بسیار زیبایی را به آن شهید بزرگوار نوشتند و حتی یکی از دانش‌آموزان عکسی که آن شهید در کنار خانه خدا انداخته بود را نقاشی کرد و احساسش را که بسیار زیبا هم بود در زیر آن نقاشی نوشت. باید بگویم نامه‌های بچه‌های اول ابتدایی با وجود آنکه سال اول تحصیلشان بود بسیار عاشقانه بود.

وی افزود: تنها یک روز پس از این ماجرا از طرف جشنواره عمار با ما تماس گرفتند و از ما خواستند که هر کدام از دانش آموزان که مایل بودند یک نقاشی و یک نامه به علیرضا و آرمیتا بنویسند و احساساتشان را در آن بیان کنند و در حقیقت به صورت خودجوش ما برنامه ای مشابه آنچه آنها تقاضا داشتند را اجرا کرده بودیم و این اتفاق که به طور همزمان انجام شد، خیلی جالب بود.

معلم کلاس سوم مدرسه شهدای هسته‌ای با بیان اینکه استقبال خوبی از این طرح توسط دانش آموزان صورت گرفت، اظهار داشت: مدرسه ما صد دانش آموز دارد که حدود 40 نفر از آنها در این طرح شرکت کرده‌اند، ضمن اینکه تمام دانش‌آموزان کلاس سوم ابتدایی که به نام کلاس شهید احمدی‌روشن است، در این برنامه حضور داشتند.

عمرائی به استقبال مدیران مدرسه از این اقدام اشاره کرد و افزود: با وجود اینکه مدیران از این کار استقبال کردند ولی تاکید نیز داشتند که نباید در انجام این کار نه برای دانش آموزان و نه برای معلمان اجباری وجود داشته باشد و خود بچه‌ها از ابتدای سال هنگامی که شهدا را معرفی کردیم و عکس های آنها را به ایشان نشان دادیم تا نام یکی از شهدا را برای کلاس خود انتخاب کنند، از این موضوع استقبال کردند.

وی در انتها خاطرنشان کرد: با وجود اینکه برای این کار تبلیغاتی صورت نگرفته است و مدرسه‌های دیگر از آن اطلاعی ندارند ولی امیدوار هستم با توجه به اینکه پدر و مادرها به عنوان رسانه در این زمینه عمل می‌کنند، این کار نیز به دیگر مدرسه‌ها انتقال یابد.

تصاویر نامه ها: 
واکاوی دکتر بیژن پیروز از دروغ هایی که «دولت و تیم هسته ای» به خورد مر
ساعت ۸:٤٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/٢٩ : توسط : حسینی

واکاوی دکتر بیژن پیروز از دروغ هایی که «دولت و تیم هسته ای» به خورد مردم میدهند!

 


 
نحوه ی شهادت غواصان ایرانی در عملیات کربلای ۴
ساعت ۸:۳۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/٢٩ : توسط : حسینی

نحوه ی شهادت غواصان ایرانی در عملیات کربلای ۴


 
رهبر انقلاب در محفل انس با قرآن کریم:
ساعت ۸:۳٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/٢٩ : توسط : حسینی
صوت خوش مقدمه القای مفاهیم قرآنی است/
قاری به مفاهیم آیات از عمق جان باور داشته باشد

حضرت آیت الله خامنه‌ای با بیان اینکه صوت خوش مقدمه القاء مفاهیم قرآنی است، گفتند که قاری باید در قرائت قرآن به مفاهیم آیات از عمق جان باور داشته باشد.

خبرگزاری فارس: صوت خوش مقدمه القای مفاهیم قرآنی است/ قاری به مفاهیم آیات از عمق جان باور داشته باشد

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، در اولین روز از ماه مبارک رمضان، ماه نزول قرآن، عصر امروز (پنج‌شنبه) به مدت بیش از سه ساعت محفل انس با قرآن در حضور حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار شد.
در این محفل نورانی که آکنده از عطر و معنویت قرآن بود، 15 نفر از حافظان، قاریان و اساتید قرآنی از سراسر کشور آیاتی از کلام الله مجید را تلاوت کردند و گروههای جمع خوانی نیز به مدح و ثنای پروردگار پرداختند.
حضرت آیت الله خامنه‌ای در این مراسم با تجلیل از پیشرفت روزافزون و کاملاً مشهود قراء ایرانی، صوت خوش را مقدمه‌ی القاء مفاهیم قرآنی در دل مخاطبان دانستند و تأکید کردند: هنوز زمینه برای اثربخشی بیشتر قرآن در جامعه زیاد است و لازمه‌ی اثربخشی قرائت قرآن نیز است که خود قاری به مفاهیم آیاتی که قرائت می‌کند، از عمق جان باور داشته باشد.
ایشان در همین خصوص افزودند: قاریان قرآن برای القاء مفاهیم قرآن می‌توانند بر روی برخی کلمات قرآن تأکید چندباره داشته باشند.
رهبر انقلاب بر پرهیز از افراط در تأکید چندباره آیات توجه دادند و گفتند: یکی دیگر از لوازم اثربخشی قرائت قرآن، رعایت موازین لحن به هنگام قرائت است.
حضرت آیت الله خامنه‌ای، یک توصیه دیگر هم به قاریان قرآن و همه قرآن‌دوستان داشتند: طولانی ادا کردن برخی کلمات و یا آیات لزومی ندارد، ضمن اینکه تشویق بیش از حد و خارج از عرف نیز ضرورتی ندارد.


 
از سوی شورای نگهبان
ساعت ۸:۳٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/٢٩ : توسط : حسینی
اعضای هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات خبرگان رهبری
و مجلس انتخاب شدند
شورای نگهبان، آیت‌الله جنتی، آیت‌الله محمد یزدی، محمدرضا علیزاده، سیامک ره‌پیک و سیدابراهیم رئیسی را به عنوان اعضای هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات برگزید
خبرگزاری فارس: اعضای هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات خبرگان رهبری و مجلس انتخاب شدند

به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری فارس، در جلسه عصر دیروز شورای نگهبان، اعضای هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و نیز هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی انتخاب شدند.

در اجرای ماده (1) قانون نظارت بر انتخابات مجلس خبرگان رهبری و ماده (1) قانون نظارت بر انتخابات مجلس شورای اسلامی، اعضای هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی که در جلسه  مورخ 27/3/94  شورای‌نگهبان انتخابات شدند به شرح ذیل اعلام می‌‌شود:

1ـ آیت‌الله احمد جنتی

2ـ آیت‌الله محمد یزدی

3ـ محمدرضا علیزاده

4ـ سیامک ره‌پیک

5ـ حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی 
جدیدترین اخبار یمن؛ بمباران مردم بی‌دفاع - 85
ساعت ۸:٢۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/٢٩ : توسط : حسینی

حمله ۴ باره عربستان به صنعاء در اولین روز ماه رمضان/

 

 

ارتش یمن پایگاه نظامی عربستان را تصرف کرد/

 

 

انصارالله و نماینده روسیه: قبل از توافق، از عدن عقب‌نشینی نمی‌شود/

 

سازمان ملل توقف درگیری‌ها و ارسال فوری غذا و دارو به یمن را خواستار شد

هشتاد و پنجمین روز نبرد در یمن در حالی آغاز شده که حملات تروریستی روز گذشته در صنعا توسط داعش اخبار جنگ را تحت تاثیر قرار داده و نگرانی‌ها درباره تبعات حمایت سعودی‌ها از تروریست‌ها در یمن بیش از پیش عیان می‌شود.

خبرگزاری فارس: حمله ۴ باره عربستان به صنعاء در اولین روز ماه رمضان/ ارتش یمن پایگاه نظامی عربستان را تصرف کرد/ انصارالله و نماینده روسیه: قبل از توافق، از عدن عقب‌نشینی نمی‌شود/ سازمان ملل توقف درگیری‌ها و ارسال فوری غذا و دارو به یمن را خواستار شد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، عربستان سعودی اول اردیبهشت (21 آوریل) پس از 27 روز بمباران یمن، پایان تجاوز نظامی موسوم به «عملیات طوفان قاطع» را اعلام کرد و همزمان از آغاز عملیات جدید موسوم به «بازگرداندن امید» خبر داد. این حملات بیش از 3 هزار کشته بر جای گذاشته است. خبرگزاری رویترز روز 12 ژوئن اعلام کرد که عملیات عربستان شکست خورده و گذر زمان به نفعش نیست.

اخبار روز گذشته، روز 84ــُم جنگ را اینجا دنبال کنید. 

* * * * *

اخبار امروز، روز 85ــُم را در زیر دنبال کنید

*درگیری فیزیکی با نماینده انصارالله در ژنو


*ارتش یمن پایگاه نظامی عربستان را تصرف کرد


* عربستان در اولین روز ماه رمضان، ۴ بار به صنعاء حمله هوایی کرد


*واشنگتن پست: کشته شدن فرمانده القاعده در یمن در حمله پهپادهای آمریکایی، تصادفی بود


*سازمان ملل توقف درگیری‌ها و ارسال فوری غذا و دارو به یمن را خواستار شد


*وال‌استریت‌ژورنال: سعودی‌ها امیدوارند اسرائیل علیه ایران وارد عمل شود


*مفتی عربستان: سربازها در مرز می‌توانند روزه نگیرند


*انصارالله و نماینده روسیه: قبل از توافق، هیچ عقب‌نشینی از عدن انجام نخواهد شد


*کامرسانت از دلایل سفر وزیردفاع سعودی به روسیه گزارش داد/ «بن سلمان» در پی خرید موشک‌ بالستیک «اسکندر»/ شاه سعودی به مسکو می‌رود


*موانع اجرای قطعنامه 2216 از زبان نماینده انصارالله در ژنو


* توافق روسیه و آمریکا درباره آتش‌بس انسانی در یمن

روسیه و آمریکا درباره ضرورت برقراری آتش‌بس انسانی طی ماه مبارک رمضان در یمن توافق کردند.


* بمباران صنعا و عدن در اولین روز ماه مبارک رمضان

«یمن پست» نوشت که جنگنده‌های سعودی در اولین روز ماه مبارک رمضان نیز پایتخت یمن را بمباران کردند و منطقه «فج عطان» را هدف قرار دادند.بامداد امروز، جنگنده‌های عربستان با 4 موشک، شرکت بنادر یمن در خلیج عدن و کوه «الساعه» در محله «التواهی» را هدف قرار داد.


*هیئت صنعا: مذاکرات ژنو تا شنبه تمدید شد


*بیش از 680 کودک قربانی حملات سعودی‌ها به یمن


*کارشکنی ترکیه و فرانسه برای به نتیجه نرسیدن مذاکرات ژنو
 


* جنبش آزادی‌خواه «آزادگان نجران» در جنوب عربستان اعلام موجودیت کرد


داعش مسئولیت حملات تروریستی صنعا را به عهده گرفت


مذاکرات صلح در ژنو تا روز جمعه تمدید شد
منابع رسانه‌ای گزارش دادند که مذاکرات صلح یمن تا روز جمعه این هفته تمدید خواهد شد.


5 انفجار در صنعاء 31 کشته بر جای گذاشت

منابع خبری از وقوع 5 انفجار مهیب در پایتخت یمن و کشته شدن 31 نفر خبر دادند.


یک تروریست القاعده‌ای عضو «هیئت ریاض» در مذاکرات ژنو است


منابع در ژنو: طرف‌های مختلف مذاکره بر سر آتش‌بس هم‌نظر هستند اما بر سر جزئیات و زمان آن هنوز به توافقی نرسیده‌اند
 
در اولین روز ماه رمضان صورت گرفت
ساعت ۸:٢٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/٢٩ : توسط : حسینی

یورش به مسجدالاقصی در اولین روز ماه رمضان/

 

 

ادامه بازداشت‌ها

شهرک‌نشینان صهیونیست در اولین روز ماه مبارک رمضان مسجدالاقصی را مورد هتک حرمت قرار دادند

خبرگزاری فارس: یورش به مسجدالاقصی در اولین روز ماه رمضان/ ادامه بازداشت‌ها

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، شهرک‌نشینان صهیونیست صبح امروز (پنجشنبه) مصادف با اولین روز ماه مبارک رمضان به مسجدالاقصی یورش بردند و در میان تدابیر شدید امنیتی آن را مورد هتک حرمت قرار دادند.

بر اساس گزارش وبگاه خبری «فلسطین الیوم»، این یورش به مسجدالاقصی در حالی صورت گرفت که تعداد زیادی از نمازگزاران فلسطینی در داخل مسجد بودند.

ادامه بازداشت‌ها در کرانه باختری

نظامیان رژیم صهیونیستی دیشب و امروز 5 فلسطینی دیگر را از بخش‌های مختلف کرانه باختری بازداشت کردند.

بر اساس گزارش‌های رسانه‌ای، این 5 نفر به اتهام مشارکت در فعالیت‌های مقاومت علیه رژیم صهیونیستی بازداشت شدند. 
گزارش اختصاصی فارس از جدیدترین وضعیت شهر حلب
ساعت ٧:۳٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/٢٩ : توسط : حسینی

شهر حلب شاهد شدیدترین درگیری‌هاست/

 

 

«الراشدین» سقوط نکرده اما مملوء از اجساد تروریست‌هاست

از صبح چهارشنبه نیروهای تروریستی با کمک اطلاعاتی، لجستیکی، تسلیحاتی، حملات وسیعی علیه مواضع ارتش سوریه در چند منطقه حلب از جمله «الراشدین،الخالدیه،الاشرفیه و باشکوی» در شهر حلب انجام دادند. درگیری‌ها هنوز شدت دارد.

خبرگزاری فارس: شهر حلب شاهد شدیدترین درگیری‌هاست/ «الراشدین» سقوط نکرده اما مملوء از اجساد تروریست‌هاست

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، شهر حلب از روز گذشته شاهد حملات وسیع، سنگین و گسترده تروریست‌ها به چند منطقه از جمله «الراشدین»، «الخالدیه»، «الاشرفیه» و «باشکوی» است.

 

رسانه‌های وابسته به تروریست‌ها پیشاپیش خبر از سقوط محله کوچک اما بسیار مهم و تعیین‌کننده «الراشدین» در حلب داده‌اند اما حقایق میدانی و کشته‌های زیاد تروریست‌ها حکایت از واقعیت دیگری دارد.

در این گزارش جدیدترین وضعیت میدانی مناطق مهم حلب پرداخته شده است.

منطقه باشکوی

باشکوی واقع در شمال حومه‌ی شهر حلب است. از صبح دیروز تعداد زیادی از نیروهای تروریستی جبهه النصره به کمک متحدان آن، حملات وسیعی را در این منطقه آغاز و همزمان حملات موشکی و خمپاره‌ای خود را به سوی اهالی منطقه و مواضع نیروهای سوری نشانه رفتند.

در همین حال نیروهای ارتش سوریه به کمک نیروهای دفاع ملی و پشتیبانی توپخانه و نیروی هوایی ارتش به خوبی توانستند این حملات را دفع کنند. ده‌ها تن از ترویست‌ها از جمله یک تن از فرماندهان آنان به نام «اسماعیل الاخرس» فرمانده گروه «حریتان» و اطرافیانش کشته شدند.

در نهایت گروه‌های مسلح با دادن تلفات و خسارت بالا از جمله منهدم شدن خودرو نظامی آنان، مجبور به عقب‌نشینی از منطقه شدند و در حال حاضر درگیری پراکنده‌ای در اطراف منطقه باشکوی گزارش شده است.

 

منطقه الخالدیه و الاشرفیه

منطقه «الخالدیه» در مجاورت منطقه «اللیرمون» قرار دارد که نزدیک به 3 سال است که نیروهای تروریستی موجود در منطقه «بنی زید» حملات خمپاره‌ای و موشکی را به مناطق مسکونی و مواضع ارتش در خالدیه ادامه می‌دهند و تاکنون صدها تن از اهالی منطقه را به شهادت رسانده‌اند.

نیروهای تروریستی جبهة النصره و متحدانش از صبح دیروز نیز حملاتی را به مناطق «الخالدیه و الاشرفیه» واقع در شمال غرب شهر حلب انجام دادند و هم‌زمان به شکلی کور با صدها خمپاره، مناطق مسکونی و مواضع نیروهای ارتش را مورد هدف قرار دادند.

به گزارش فارس،گروه‌های تروریستی از روز گذشته تاکنون شش بار مناطق «الخالدیه و الاشرفیه» را مورد هجوم قرار دادند که در تمامی موارد نیروهای ارتش سوریه به کمک نیروهای مردمی موفق شدند حملات را دفع و خنثی کنند.

در درگیری‌های این منطقه نزدیک به 200 تن از نیروهای تروریستی کشته شده‌اند و گروه‌های مسلح با دادن تلفات بالا و بدون هیچ گونه پیشروی مجبور به عقب نشینی شدند.

شایعه سقوط الخالدیه در لباس ارتش سوریه

یک منبع میدانی به گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس گفت: چهار نفر از نیروهای تروریستی حاضر در مناطق درگیری در الخالدیه و الاشرفیه با پوشیدن لباس ارتش سوریه اقدام به شایعه‌پراکنی در مناطق کردند و از اهالی مناطق خواستند که به خیابان‌ها بیایند و شادی کنند و به مردم اعلام کردند که «نیروهای انقلابی» (!) موفق شدند که مناطق را از نیروهای سوری پس بگیرند و همچنین اقدام به تیرندازی هوایی کردند که بلافاصله نیروهای ارتش سوریه نیز با مستقر شدن در این مناطق خبر سیطره تروریست‌ها را بر مناطق تکذیب کردند.

اهالی مناطق الخالدیه و الاشرفیه نیز با شنیدن خبر تکذیب سیطره تروریست‌ها اقدام به تظاهرات کردند و در شعارهای خود از ارتش سوریه حمایت کردند و از ارتش خواستند که مناطق مختلف حلب از جمله «بنی زید» را وجود نیروهای تروریستی پاکسازی کنند.

حمله بسیار سنگین به منطقه الراشدین

منطقه الراشدین واقع در غرب شهر حلب منطقه‌ای کوچک اما منطقه‌ای بسیار مهم شمرده می‌شود زیرا این منطقه ورودی شهر حلب از غرب محسوب می‌شود.

در منطقه کوچک الراشدین فقط نزدیک به 4 ساختمان وجود دارد که نیروهای ارتش سوریه و نیروهای دفاع ملی از آنها به عنوان پناهگاه استفاده می‌کردند.

منطقه الراشدین نزدیک به 400 روز تحت کنترل نیروهای ارتش سوریه بود و در این مدت بیش از 2000 موشک از سوی تروریست‌ها به این منطقه پرتاب شد که باعث کشته شدن 35 تن و زخمی شدن 237 نفر شده است.

همزمان با حملات خمپاره‌ای و موشکی تروریست‌ها به مواضع نیروهای سوری در منطقه الراشدین، صدها تن از نیروهای تروریستی از صبح دیروز تاکنون حملات سنگینی را به این انجام دادند.

به گزارش فارس، حی الراشدین در همان ساعات اولیه صبح امروز هدف نزدیک به 300 موشک و خمپاره قرار گرفت که در نتیجه این حملات تقریبا تمامی ساختمان‌ها تخریب شد و تعداد اندک نیروهای سوری موجود در ساختمان‌ها کشته شدند.

نیروهای دفاع ملی و نیروهای ارتش سوریه حاضر در منطقه به دلیل حملات سنگین، خمپاره‌ای و همه‌جانبه گروه‌های تروریستی به سمت ساختمان تحقیقات علمی واقع ىر 50 متری شمال «حی الراشدین» عقب‌نشینی کردند.

به گفته منابع میدانی به فارس، در حال حاضر توپخانه و نیروی هوایی ارتش سوریه مواضع تروریست‌ها را به شدت در منطقه کوچک و تخریب شده الراشدین هدف قرار می‌دهد و گزارش‌ها حاکی‌است تروریست‌ها در این منطقه زمین‌گیر شده‌اند.

در همین حال نیروهای سوری نیز با محکم کردن مواضع خود در ساختمان تحقیقات علمی، حملات توپخانه‌ای و موشکی خود را به مواضع تروریست‌ها در منطقه الراشدین انجام می‌دهند.

در نتیجه حملات توپخانه‌ای و هوایی ارتش سوریه دهها تن از نیروهای تروریستی در منطقه الراشدین کشته شده‌اند و گزارش‌های میدانی حاکیست این منطقه کوچک چند صد متری مملو از جسدهای برجای مانده تروریست‌هاست.

براساس آخرین خبرها در حال حاضر، درگیری شدید بین نیروهای سوری با گروه‌های تروریستی در حد فاصل بین ساختمان تحقیقات و منطقه الراشدین گزارش شده است. 
گارد خانم بازیگر درباره حجاب چگونه شکسته شد؟
ساعت ۸:٥۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/٢۸ : توسط : حسینی
به گزارش مشرق، انسانها همواره نیاز به راهنمایی و موعظه و تذکر دارند. ایران و ایرانی نیز به این مقوله نگاه ویژه‌ای داشته و دارند‌‌، خدای‌نامه‌ها، اندرزنامه‌ها و پندنامه‌هایی که از ادبیات کهن ایران به جای مانده  گواهی بر این مدعاست. حضرت علی (ع) نیز در همین رابطه می‌فرمایند، همان گونه که انسان نیاز به غذای جسم دارد، نیازمند غذای روح نیز هست، پس سخنان حکمت آموز را بجویید.
http://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1394/3/27/1086271_320.jpg

نگاهی که به این پندنامه‌ها می‌اندازیم ظرافت و طبع لطیف و ادبیات دلنشین آن تا عمق وجود ما نفوذ می کند و دیدگاه جالبی را پیش روی ما می نهند، گویی دری دیگر مقابل‌مان باز می شود که ما را وارد دنیایی تازه‌ای می‌کند. سعدی شیخ اجل، حافظ شیرین سخن و حرف‌های ژرف و دلنشین مولانا، همه ارثیه معنوی ایرانیان است. اهل بیت (ع) هم که دیگر برای ما ایرانیان و مسلمانان حجت و گواه هستند و طرز رفتار و سیره آنان آنچنان ذهن ما را تسخیر کرده که الگوی رفتار دنیا و آخرتمان شده‌اند. حال ملتی که وارث چنین فکر و اندیشه و ادبیات غنی است، چطور باید با دیگران ارتباط برقرار کند؟

نگاهی که به این میراث ارزشمند می‌اندازیم می‌بینم که امامان و بزرگان ما علاوه بر اینکه حرف خوب می‌زدند، به خوبی نیز منظور و کلام خود را بیان می‌کردند. به بیان دیگر حرف خوب را خوب می‌زدند. اما متاسفانه ماجرای امر به معروف و نهی از منکر در کشورمان در همین حوزه دارای مشکلاتی است. نگاه بعضا از بالا و احساس در موضع حق بودن، بعضا آمر به معروف را دچار خطای محاسباتی می‌کند و متاسفانه در مواردی، این نگاه گول زننده سبب می‌شود که آمرین به معروف حق گویی را کافی بدانند و بر روی ادبیات و لحن بیان خود کمتر توجه ‌کنند.

شاید روایت بهنوش بختیاری، بازیگر سینما و تلویزیون در همین مورد جالب توجه باشد. بهنوش بختیاری که حضور پررنگی در شبکه اجتماعی اینستاگرام دارد، چندی پیش درباره فردی که به زیبایی تذکری درمورد حجابش به او داده بود، نوشت: «من همیشه رنگی میپوشم چون معتقدم رنگ شاد به انسان نیروی مثبت میده..با زننده پوشی مخالفم... اما حجابم یک حجاب معمولیه... مسلمانم ومثل خیلی از شما اعتقادم تو یه چیزایی قوی وتو یه چیزایی معمولیه..البته دلایل خودمو دارم که بنا به عرف جامعه گفتنش درین فضا غیر منطقیه... نه ازروی ترس... چون من فقط از خدا میترسم و بس... درین مدت خیلیا فاز گشت ارشاد در این محیط گرفتن... به بهانه امربه معروف بی ادبی ها کردن... به اندازه عقده ها ازار کلامی رساندن... وچون من دختر بختیاریم اصولا وقتی کسی از بالا نگام میکنه لج میکنم و امکان نداره به نصیحت توخالیش گوش بدم. اما وقتی این کامنت رو دیدم با تمام وجود به این فکر کردم که حتماً مشکل از من بوده که شخصی با این حجم ادب و شخصیت ازم درخواست کردن که حجاب بهتری داشته باشم... آدمی که اگه ببینمش به دلیل شعورش... ایمان واقعیش... تربیت واصالتش... نه به دلیل تعریفش از من... بلکه به دلیل لحن پراز ادبشون... که اگه میخوای انتقادی از شخصی بکنی انقدر نرم ودرست بگی که اون فرد تحت تاثیر قرار بگیره... سرتاپاشو گل بارون میکنم... و به احترام این شخص که زیباترین کامنتو راجع به حجاب من گذاشته و به حرمت خدای عزیزی که این شخص میپرسته... سعی میکنم دقت بیشتری بر پوششم داشته باشم... وبا جان ودل دست ایشونو میبوسم. نوکرشم هستم... این یعنی مومن واقعی... خیلی ممنونتم عزیزم چشم قربان... و برای هزارمین بار بنده هیچ جا نگفتم من الگوامممممممم... من خودم دنبال الگو میگردم. من الگوی دختر خانمایی هستم که تو خیابون میبینیم؟ ؟ماشالله که همه این روزا خودشون یه پا الگو هستن که صدتا مث من وشما بایدبریم درس پس بدیم. خلاصه که دمت گرمممممممم. گارد منو شکستی..ارزوی ایرانی پر از ایمان راس راسکی...یاعلی»

موضوع اینجا بود که فردی برای این خانم بازیگر کامنتی می گذارد که بسیار مودبانه و خیرخواهانه و در صورتی که ویژگیهای مثبت خانم بختیاری را هم دیده و ذکر کرده درباره حجاب تذکری دوستانه داده است. متن طوری است که شنونده احساس نمی کند نویسنده خودش را برتر و مومن تر از خانم بازیگر دانسته و این همان نکته اسلامی و اخلاقی است که در بسیاری از مواقع آن را نادیده می گیریم. اینکه حق نداریم در مقام آمر به معروف و ناهی از منکر هم خودمان را بالاتر و برتر از فرد روبه رو ببینیم و باید بدانیم که او به احتمال زیاد و به علت سایر ویژگیهایش در نزد خداوند جایگاه بهتری نسبت به من دارد پس بهتر است مودبانه و از این منظر نکته ام را بازگو کنم.

در مورد مقوله حجاب که یکی از حساسیت‌های جامعه نیز هست، رهبر معظم انقلاب با بیانی زیبا همین موضوع را تبیین می کنند و در عین تواضع می فرمایند: «مدارا کنید، ممکن است ظاهر زننده‌اى داشته باشد (خب) داشته باشد. بعضى از همین‌هایى که در استقبالِ امروز بودند، در عرف معمولى به آن‌ها می‌گویند «خانم بدحجاب»؛ اشک هم از چشمش دارد می‌ریزد. حالا چه کار کنیم؟ ردش کنید؟ مصلحت است؟ حق است؟ نه، دل، متعلق به این جبهه است؛ جان، دلباخته‌ى به این اهداف و آرمان‌هاست. او یک نقصى دارد، مگر من نقص ندارم؟ نقص او ظاهر است، نقص‌هاى این حقیر باطن است؛ نمى‌بینند. ما هم یک نقص داریم، او هم یک نقص دارد. با این نگاه و با این روحیه برخورد کنید. البته انسان نهى از منکر هم میکند؛ نهى از منکر با زبان خوش، نه با ایجاد نفرت.»

با این اوصاف به نظر می‌رسد همانطور که باطن امر به معروف ونهی از منکر حق است و زیبا، بایستی رنگ ظاهر آن نیز با باطن آن همخوان باشد. البته خوش رویی و رفتار حسنه از صفات مومن است و در مساله امر به معروف نیز حساسیت این مساله صد چندان می‌شود. و صد البته شکی نیست که رفتار حسنه و اخلاق پسندیده خود بزرگترین معروف‌هاست و تاثیر آن هزار برابر بیشتر. اینکه آمر به معروف چنان رفتار کند که در اجرای امر به معروف دچار منکر اخلاقی (بدرفتاری) و رنجش خاطر دیگران و متعاقب آن تشدید دیدگاه منفی فرد نسبت به دین نشود، مساله‌ای مهم است که مورد اشاره بزرگان دین بوده و هست. به هر حال جامعه‌ای که خود بتواند خود را اصلاح‌ کند و نگاهی اصلاح‌گرانه خصوصا در حیطه اخلاقی داشته باشد‌، قطعا جامعه رو به پیشرفتی است و افراد می‌تواند به خوبی هم در جهت رشد مادی و روحی خود در آن زندگی کنند.

 

منبع: شهر


 
چه کسی غواصان شهید را لو داد؟
ساعت ۸:٥٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/٢۸ : توسط : حسینی

گروه جهاد و مقاومت مشرق - غواص‌های خط‌ شکن در ساعات ابتدایی عملیات کربلای ۴ توانستند در جزایر سهیل، قطعه، ام الرصاص، ام البابی و بلجانیه، نفوذ و در بعضی مناطق نیز به صورت موضعی رخنه کنند اما لو رفتن عملیات با اقدامات آمریکا، منافقین کور دل و آتش سنگین دشمن بعثی ، امکان ادامه عملیات را نداد.

مارک پری نویسنده و تحلیل‌گر آمریکایی درباره حمایت‌های اطلاعاتی آمریکا از صدام، در کتاب "کسوف؛ آخرین روزهای سیا” نوشته است: "در ماه اوت ۱۹۸۶ سازمان سیا یک سیستم بسیار پیچیده و امن ایجاد کرد که واشنگتن را مستقیم به بغداد وصل می‌کرد. برای دو ماه متوالی ، صدام از طریق ایستگاه بغداد اطلاعات مستقیمی از آرایش نظامی ایران دریافت می‌کرد.

این مرکز همچنین قادر بود اطلاعات بسیار دقیقی برای فرماندهان عراق تهیه کند. این اطلاعات برای آن ارائه می‌شد که به رژیم صدام علیه ایران برتری و امتیاز بدهد.” حالا پس از ۲۹ سال، ۱۷۵ غواص شهید به همراه حدود یکصد شهید دیگر که صدامیان، شجاعت آنها را حتی در اسارت هم تاب نیاوردند، با عزت و افتخار به آغوش مام میهن بازگشته‌اند؛ جوان‌های باغیرتی که تشنه لب، تا پای جان مقاومت کردند و جان دادند و برای ملتی، استقلال، آزادی، عزت، و سربلندی خریدند.
منبع : صدا و سیما


 
چرا داعش سرکرده‌سابق‌خود را باهمسرش سر بُرید؟
ساعت ۸:٥٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/٢۸ : توسط : حسینی
به گزارش مشرق، ساعاتی پس از آن که ابوولید مقدسی (مسئول شرعی سابق داعش)، خبر جدا شدن خود از این گروه تروریستی را در یک فایل صوتی اعلام کرد، تروریست های داعشی وی و همسرش را در قلمون سوریه به طرز فجیع اعدام کردند.

روزنامه المرصد با اعلام این خبر نوشت: دستور سر بریدن مقدسی، از سوی محمد عبدالرحیم الدلیمی معروف به "ابو ایوب عراقی" که سرکرده جدید داعش در قلمون است، صادر گردید.

ابو ایوب عراقی که برادر همسر سابق ابوبکر بغدادی است، به تازگی و پس از اعلام جدایی مقدسی جانشین وی شده بود که در نخستین اقدام، دستور سر بریدن کسی را که اکنون جانشینش شده، صادر کرد.

منبع: العالم

 
عکس/ چشمان خیس خیابان
ساعت ۸:٥۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/٢۸ : توسط : حسینی
در حاشیه تشییع 270 شهید دفاع مقدس که دیروز انجام شد.

 
مراسم بزرگداشت 175 شهید غواص در قم برگزار شد
ساعت ۸:٥٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/٢۸ : توسط : حسینی
به گزارش مشرق، مراسم گرامیداشت یاد و خاطره 175 شهید غواص دفاع مقدس از سوی هیئت فاطمیون قم برگزار شد.

این مراسم امشب و پس از نماز مغرب و عشا در مسجد اهل بیت (ع) با حضور طلاب حوزه علمیه و اقشار مختلف مردم برگزار شد.

حجت الاسلام جوادی سخنران این مراسم بود و حاج مهدی سلحشور در این مراسم به مدیحه سرایی پرداخت.

175 شهید غواص در عملیات کربلای 4 توسط حزب بعث با دستان بسته به درجه رفیع شهادت نائل شدند و پیکر پاک آن‌ها هفته گذشته از مرز شلمچه وارد کشور شد.
منبع: تسنیم

 
ماجرایی واقعی در حاشیه‌ تشییع غواصان+عکس
ساعت ۸:۳٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/٢۸ : توسط : حسینی

به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، دقایقی بعد از اذان مغرب، کاروان شهدا وارد خیابان بهشت شد تا تابوت های شهدا، روی دوش مردم فرود آیند در «معراج الشهدا». به تقلا افتادم که راهم را از میانه ی ازدحام باز کنم به سمت «معراج» در پیاده کردن شهدا شرکت کنم.
تنه زنان و لایی کشان از مقابل شهرداری تهران رد می شدم که چشمم خورد به جوانی رعنا که با چشمانی اشک آلود، عکسی از یک غواص را روی دست گرفته و زل زده به تریلرِ پر از تابوت که مقابلش ایستاده. عکس هم تازه‌ چاپ و رنگ و رو دار و خیلی خوشگل و براق بود. از آن عکس هایی که چشمان امثال من را به درخشش از نوع کارتونی‌اش می اندازد. هوا تاریک تر از آن بود که عکاسی در کلاس من بتواند عکس خوبی ثبت کند اما هر چه بود با فلاش و بالا بردن حساسیت، یه چیزکی گرفتم.
دلم نیامد اسم و رسم شهید را نپرسم. سر و صدا آن قدر زیاد بود که مجبور شدم جلو بروم و سرم را بیخ گوش جوان بگذارم و بپرسم :« شهید فامیل شما است؟» جوابی داد که اصلا نشنیدم. دوباره پرسیدم: «اسم و رسمش چیه؟» فقط این را متوجه شدم: «نمی دونم. مادرش نشسته اون جا، ازش بپرس».جوان کاملا در حال خودش بود و برای نشان دادن جای مادر، فقط سرش را کمی به چپ تکان داد. دیدم یک قدم عقب تر، زیر تیرک چراغی، پیربانویی با یک شاخه گلایول به دست، نشسته به تماشای تریلر ها. مودبانه به فاصله ام را کم کردم. برای سلام و عرض ادب، حرکات دست و سر کافی بود اما برای حرف زدن باید صدایم را بالا می بردم تا بشنود:
- حاج خانم خدا شهیدتون رو رحمت کنه. اسمشون چیه؟
- حمید میانلو مطلق
-مزارشون کجاس؟
-جنازه اش نیومده؟
عجب داستانی بود. یک لحظه احساس کردم «مادر حمید» آمده عکس پسرش را روبروی تابوت ها گرفته تا رفقای بازگشته از سفرش، خجالت بکشند و او را وادار کنند که برگردد...
-چند سالش بود حاج خانم؟
-31 سال
-بهتون گفتن کجا شهید شده؟
-بله. هورالعظیم
-یعنی عملیات «بدر» یا «خیبر»؟
احساس کردم حاج خانم یکه ای خورد و کمی فکر کرد اما یا چیزی از اسامی به ذهنش نرسید یا واقعا ربطی به آن دو عملیات نداشت. در نهایت جوابش این بود:«از بچه های اطلاعات - عملیات بوده، رفته برای شناسایی، اونجا اسیر شده و بعد هم شهیدش کردن»
در آن شلوغی و همهمه و اصراری که برای رسیدن به پایین آوردن شهدا از تریلر داشتم، دیگر دلیلی برای ادامه ی صحبت ندیدم. به فکرم رسید خم شوم و چادرِ مادر را ببوسم. دیدم مثل بچه ها خجالت می کشم. بی خیال شدم و بعد از خداحافظی، رفتم سمت «معراج». اینم روزی ما از تشییع «غواصان شهید».

27 خرداد1394
مرتضی قاسمی

داستانی کوتاه در حاشیه‌ی تشییع غواصان+عکس


داستانی کوتاه در حاشیه‌ی تشییع غواصان+عکس

داستانی کوتاه در حاشیه‌ی تشییع غواصان+عکس


 
رهبر معظم انقلاب در دیدار نخست وزیر عراق:
ساعت ۸:۳٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/٢۸ : توسط : حسینی

ایستادگی عراق در مقابل تروریست‌ها، تأمین کننده امنیت منطقه است/

 

 

از بین بردن ارکان وحدت عراق یکی از اهداف غرب

رهبر معظم انقلاب با تأکید بر اینکه ایستادگی ملت و دولت عراق در مقابل تروریست ها، تأمین کننده امنیت کشورهای منطقه است، افزودند: یکی از صفات مهم مردم عراق که در نبرد با تروریست، بیش از پیش آشکار شد، شجاعت و عزم و قدرت نیروهای داوطلب مردمی و عشایر غیور در مواجهه با دشمن است.

خبرگزاری فارس: ایستادگی عراق در مقابل تروریست‌ها، تأمین کننده امنیت منطقه است/از بین بردن ارکان وحدت عراق یکی از اهداف غرب

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (چهارشنبه) در دیدار آقای حیدر العبادی نخست وزیر عراق و هیأت همراه، هوشیاری برای حفظ وحدت سیاسی و ملی عراق را بسیار ضروری دانستند و با اشاره به عزم و همت و شجاعت جوانان عراقی در نبرد با تروریستها تأکید کردند: ظرفیت بزرگ نیروهای داوطلب مردمی، برای آینده و پیشرفت عراق در عرصه های مختلف بسیار کارآمد و تاثیرگذار خواهد بود.
ایشان با تأکید بر اینکه ایستادگی ملت و دولت عراق در مقابل تروریست ها، تأمین کننده امنیت کشورهای منطقه است، افزودند: یکی از صفات مهم مردم عراق که در نبرد با تروریست، بیش از پیش آشکار شد، شجاعت و عزم و قدرت نیروهای داوطلب مردمی و عشایر غیور در مواجهه با دشمن است.
رهبر انقلاب اسلامی وجود تروریست‌ها در عراق را یک اتفاق گذرا دانستند و خاطرنشان کردند: سرمایه عظیم نیروهای داوطلب مردمی، منبعی قابل اتکاء در عرصه های مختلف و فراتر از میدان جنگ است.
حضرت آیت الله خامنه ای گفتند: تجارب مردم عراق در گذشته از استعمار انگلیس و در حال حاضر از توسعه طلبی امریکایی‌ها نشان می دهد که بدخواهان ملت عراق هیچگاه خواستار ظهور نیروی عظیم مردمی در صحنه نیستند لذا باید از این سرمایه‌ی مردمی حراست کرد.
ایشان از بین بردن ارکان وحدت ملی و سیاسی عراق را یکی از اهداف دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی کشورهای غربی در عراق برشمردند و تأکید کردند: باید هوشیارانه و با دقت در مقابل این توطئه و تفرقه افکنی ایستاد و نگذاشت وحدت شیعه و سنی و کرد و عرب در عراق خدشه دار شود.
 رهبر انقلاب اسلامی افزودند: جمهوری اسلامی ایران از اتحاد گروههای مبارز و انقلابی عراق حمایت می کند و لازم است که مردم و مسئولان عراقی  هوشیارانه مراقب اختلاف افکنی بیگانگان باشند.
حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران امنیت و پیشرفت عراق را امنیت و پیشرفت خود می داند، خاطرنشان کردند: امریکاییها به دنبال آن هستند تا از یک طرف ثروت عراق را همانگونه که در برخی کشورهای عربی منطقه انجام می دهند، به یغما ببرند و از طرف دیگر مثل گذشته خواسته های خود را تحمیل کنند، ولی نباید اجازه داد که چنین هدفی محقق شود.
ایشان با تاکید بر حمایت همه جانبه ایران از دولت قانونی عراق  گفتند: دولت جمهوری اسلامی ایران کماکان به حمایت های خود از دولت و مردم عراق ادامه می دهد.
ایشان در بخش دیگری از سخنان خود، میهمان نوازی و کَرَم در استقبال از زائران اربعین حسینی را یکی دیگر از صفات ممتاز مردم عراق دانستند و افزودند: این رفتار عاشقانه معنوی در دنیای امروز مادی بسیار مهم و قابل توجه است و هنوز به درستی عمق این فضیلت مردم عراق شناخته نشده است. 
در این دیدار که آقای جهانگیری معاون اول رئیس جمهور نیز حضور داشت، آقای حیدر العبادی نخست وزیر عراق با اظهار خرسندی فراوان از این دیدار، تداوم حمایت های همه جانبه ایران از عراق و همکاری صمیمانه دولت جمهوری اسلامی ایران را نشانه عمق روابط دو کشور دانست و گفت: دشمنان عراق تمام توان خود را برای ایجاد اختلاف قومی و مذهبی متمرکز کرده اند اما مردم و دولت عراق مصمم به مقابله با این توطئه و حفظ وحدت ملی هستند.
وی با تأکید بر اینکه تروریست های تکفیری در عراق و سوریه هیچ تفاوتی میان شیعه و سنی قائل نیستند خاطرنشان کرد: ایستادگی دولت و ملت عراق اکنون سدی محکم در مقابل گسترش داعش در کشورهای منطقه بوجود آورده است اما مقابله جدی با این تروریست ها نیازمند اتحاد کشورهای منطقه است.
آقای حیدرالعبادی همچنین از حمایت ها و کمک های جمهوری اسلامی ایران از دولت و ملت عراق در مقابله با تروریست ها قدردانی کرد.


 
طرح khamenei.ir برای شهدای غواص
ساعت ٩:٥۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/٢٧ : توسط : حسینی
گروه فضای مجازی مشرق- این صفحه با انتشار این طرح به بیانات رهبری معظم انقلاب اشاره کرد: مجاهدت غواصان دریادل عملیات کربلای چهار و پنج، هرگز از یاد تاریخ این مرز و بوم نخواهد رفت. آنها همچنانی که خدای متعال فرموده است زنده‌اند. ما باید تلاش کنیم آن ارزشها را، که آنها به خاطر آن در این میدانها وارد شدند، زنده بداریم... این شهیدان دریادل و خط شکن متعلق به همه ملت ایرانند.
رهبر انقلاب ۲۲ و ۸۲/۷/۲۳

طرح khamenei.ir برای شهدای غواص

 
موجی که 175 غواص شهید آوردند
ساعت ٩:٥٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/٢٧ : توسط : حسینی
به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، از همان روزی که خبر پیدا شدن پیکر 175 غواص شهید که در جریان عملیات کربلای 4 با دستان بسته زنده به گور شدند و به شهادت رسیدند، منتشر شد، واکنش‌های گسترده و متفاوتی از سوی قشرهای مختلف جامعه نشان داده شد. بخش بزرگی از این واکنش‌ها به شبکه‌های اجتماعی برمی‌گشت که کاربران آن‌ها با تأثیرپذیری از این اتفاق، عکس‌ها، طرح‌ها و دلنوشته‌های مختلفی را در صفحه‌های مجازی به اشتراک گذاشتند.

عمق اتفاقی که برای این 175 غواص رخ داده بود و مظلومیت آن‌ها این‌بار قشرهای گسترده‌تری را تحت تأثیر قرار داد و به واکنش واداشت. از بازیگران سینما و ورزشکاران گرفته تا سیاست‌مداران و مردم عادی و حتی دهه هفتادی‌هایی که تجربه زندگی و حضور در زمان جنگ را نداشتند، در صفحه‌های خود در شبکه‌های اجتماعی به این اتفاق واکنش نشان دادند.

از همان زمانی که هنر گرافیک در دنیا و ایران جای خود را پیدا کرد، طراحان و گرافیست‌ها با دغدغه‌ی شخصی و با علم به این‌که سوژه‌ای که انتخاب کرده‌اند مورد توجه مردم است، طرح‌ها و پوسترهایی را ارائه کرده که توانسته‌اند حرف و هنرشان را به مخاطب برسانند. این جریان در دهه‌های 50 و 60 و همزمان با فضای ملتهب کشور در دوران انقلاب و جنگ به اوج خودش رسید. در آن دوران که هنوز چیزی به نام شبکه‌های اجتماعی وجود نداشت، دیوارهای شهر و مکان‌های عمومی محلی برای ارائه‌ی این آثار بود و کارهای اعتراضی در قالب گرافیتی روی دیوارها کشیده می‌شدند.

بیش از صدها طرح گرافیکی از زمان انتشار خبر پیدا شدن غواصان تا امروز در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده‌اند. آثاری که طراحان آن‌ها با تأثیر گرفتن از این اتفاق و استفاده از نمادهای مربوط به این جریان، آن‌ها را خلق کرده‌اند و موجی به راه افتاده است شامل تصاویر و کامنت‌هایی که در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی.

به نظر می‌رسد به‌جز موضوع پیدا شدن پیکر این شهیدان بعد از گذشت سه دهه، نحوه‌ی به شهادت رسیدن و ظلمی که نسبت به آن‌ها روا شده، تأثیر زیادی در به راه افتادن این موج داشته است. موجی که نشان می‌دهد گرافیست‌ها و طراحان امروز می‌توانند با در اختیار داشتن ابزاری مانند شبکه‌های اجتماعی از جمله اینستاگرام، طرح‌های خود در رابطه با یک اتفاق را به‌دست مخاطبان از هر قشر برسانند و کاری کنند که طرح‌های‌شان بارها دیده و به اشتراک گذاشته شود.

شبکه‌های اجتماعی در غیاب مکان‌هایی برای عرضه‌ی آثار هنری در رابطه با مسائل ملتهب و مورد توجه روز جامعه، به جایی تبدیل شده‌اند که می‌توانند (هر چند مجازی) ابزاری برای نمایش این آثار باشند.

کیانوش غریب‌پور - طراح و گرافیست - درباره‌ی واکنش گرافیست‌ها به موضوعات مهم روز، اظهار کرد: در همه جای دنیا بخشی از کار گرافیک و فضایی که طراحان در آن فعالیت می‌کنند، واکنش به اتفاقات اجتماعی است. این موضوع در دهه‌های گذشته که کشور ما خیلی بیشتر درگیر مسائل سیاسی و اجتماعی بود، دیده می‌شد. در دهه‌های 50 و 60 که اتفاقات زیاد و مهمی در حوزه سیاسی و اجتماعی می‌افتاد بخش عمده‌ای از کار طراحان گرافیک واکنش به این اتفاقات بود.

او افزود: طراحان گرافیک در این زمینه بدون این‌که منتظر سفارش‌دهنده باشند، خودشان به‌عنوان فعال اجتماعی و آرتیست، پوستر طراحی می‌کردند و آن‌ها را از راه‌های مختلف به نمایش می‌گذاشتند. این اتفاقات در دو زمینه‌ی کارتون و پوسترهای اجتماعی و سیاسی ظهور پیدا می‌کرد. کارتون‌ها لحن طنز سیاسی - اجتماعی و تلخی داشتند و پوسترها هم نمودی از اتفاقات روز به‌شمار می‌رفتند.

این هنرمند همچنین اظهار کرد: در این اتفاقات، طراح با تأثیر از اتمسفر جامعه و اتفاقاتی که قشر زیادی از مردم را تحت تأثیر قرار داده، کار می‌کند و مانعی هم در برابر آن وجود ندارد. به هر حال هنرمند همیشه به‌دنبال موضوع کار است. بنابراین وقتی شاهد به‌وجود آمدن یک کمپین اجتماعی یا یک موضوع تازه و ملتهب است، واکنش نشان می‌دهد و اثری طراحی می‌کند.

او ادامه داد: در کشورهای مختلف مکان‌ها و دیوارهایی برای نمایش آثار خودجوش هنرمندان گرافیست در نظر گرفته می‌شود تا آن‌ها کارهای شخصی خود را با موضوع مسائل اجتماعی به نمایش بگذارند.

این گرافیست درباره فعالیت قشر جوان طراحان گرافیست در زمینه پیدا شدن پیکرهای 175 غواص شهید که مربوط به دوران دفاع مقدس هستند، بیان کرد: نمی‌شود انتظار داشت که جوانان به‌خاطر حضور نداشتن در آن دوران در این زمینه کار نکنند. طبیعتا مستنداتی که درباره فضای جنگ به‌صورت تصویری و ادبی وجود دارد و فعالیت‌هایی که در سال‌های گذشته در فضای رسمی کشور شده به کمک این جوانان آمده است تا این موضوع را در کارهای‌شان نمایش دهند؛ ولی این‌که ما چقدر توانسته‌ایم تاریخ را ثبت و به آیندگان منتقل کنیم و نشانه‌های درستی از آن دوران در اختیار آن‌ها قرار بدهیم، جای سوال دارد. گاهی به‌دلیل نقص زبان تصویر و تولید نشدن نشانه‌ها، شاهد کارهای غیرخلاقه و تکراری هستیم. از طرف دیگر از بین رفتن زمینه‌های اجتماعی در رابطه با یک موضوع خاص هم باعث می‌شود کارهای طراحان خیلی موجه نباشد.

این گرافیست به آسیب‌های شبکه‌های اجتماعی در این زمینه اشاره کرد و گفت: البته حضور در فضاهای مجازی هم آسیب‌های خودش را دارد. نه‌تنها در بین طراحان گرافیک، بلکه در خیلی از موارد دیگر هم حضور در این فضاها یک قضاوت کلی را درپی دارد، چون لحن کامنت‌ها و حرف‌ها مشخص نیست و دو طرف حضور ندارند، با یک فضای ناامن مواجه هستیم که بیشتر طراحان پیشکسوت و حرفه‌ای، تمایلی به حضور در این فضاها نشان نمی‌دهند.

او ادامه داد: قطعا اگر مکان‌ها و دیوارهایی را برای نمایش این‌گونه آثار که واکنشی به رویدادهای مهم اجتماعی هستند، داشته باشیم، هنرمندان می‌توانند آثار هنری خود را به نمایش بگذارند؛ اما ما حتی برای رویدادهای رسمی‌مان هم جایی برای نصب پوستر نداریم. مکانی نداریم که نمایشگاه‌های یک روزه بدون داوری و ممیزی فضای واقعی‌تری از هنر کشور را به نمایش بگذاریم. بنابراین انتشار آثار در فضاهای مجازی، امری ناگزیر است؛ اما برای سوابق تمدن ما خطرناک و فاقد هرگونه سندیت است.

غریب‌پور اضافه کرد: وقتی ما حتی محل واقعی برای صحبت درباره اتفاقاتی که در جامعه می‌افتد نداریم، چطور انتظار داریم که فضاهای اجتماعی جای فضاهای واقعی را نگیرند. ما جایی برای جمع شدن نداریم، نه در جشن‌ها و نه در رویدادهای دیگر. تنها جایی که در شهرسازی ما به‌عنوان یک میدان واقعی می‌شناسیم، نقش جهان اصفهان است. بقیه‌ی مکان‌هایی که به اسم میدان می‌شناسیم، فلکه‌هایی هستند که فقط ماشین‌ها دورشان می‌چرخند. البته در نهایت، حضور در فضاهای اجتماعی به‌صورت درست و استفاده از مزیت‌های آن‌ها با تمرین درست می‌شود.
منبع: ایسنا

 
روایت سردار سلیمانی از غواصان در شبکه مستند
ساعت ٩:٤۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/٢٧ : توسط : حسینی
به گزارش مشرق، سه قسمت از مجموعه «روایت فتح» با موضوع غواصان به مناسبت بازگشت پیکر غواصان شهید به کشور، از شبکه مستند پخش می‌شود.

مجموعه «روایت فتح » یادگار سید شهیدان اهل قلم، شهید سیدمرتضی آوینی است که تصاویر آن همزمان با هشت سال دفاع مقدس و در مناطق عملیاتی مختلف تهیه شده است. از نکات برجسته این سه قسمت می‌توان به مصاحبه های متعدد با سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران و فرمانده وقت سپاه کرمان اشاره کرد.

این سه مستند از سه شنبه ۲۶ خرداد ماه تا پنج شنبه ۲۸ خرداد ماه، هر روز ساعت ۱۸ از شبکه مستند پخش می‌شوند.

 

منبع: سینما پرس


 
گزیده‌ای از بیانات رهبر انقلاب درباره بزرگداشت یاد شهیدان؛
ساعت ٩:٤۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/٢٧ : توسط : حسینی

گاهی رنج و زحمتِ زنده نگهداشتن خون شهید،

 

از خود شهادت کمتر نیست

به گزارش مشرق، پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR به مناسبت بازگشت و تشییع پیکر ۲۷۰ شهید دفاع مقدس، گزیده‌ای از بیانات رهبر انقلاب اسلامی درباره‌ی بزرگداشت یاد شهیدان را منتشر می‌کند.

  گاهی رنج و زحمتِ زنده نگهداشتن خون شهید، از خود شهادت کمتر نیست
شهید، چیز عظیم و حقیقت شگفت‌آوری است. ما چون به مشاهده شهدا عادت کرده‌ایم و گذشتها و ایثارها و عظمتها و وصایا و راهی که آنها را به شهادت رساند، زیاد دیده‌ایم، عظمت این حقیقت نورانی و بهشتی برایمان مخفی میماند؛ مثل عظمت خورشید و آفتاب که از شدّت ظهور، برای کسانی که دائم در آفتابند، مخفی میماند.

در دوران گذشته، وقتی که یک نمونه از این نمونه‌های شهدای امروز ما، از تاریخ صدر اسلام انتخاب و معرفی میشد و شرح حال او بیان میگردید، تغییر واضح و شگفت‌آوری در دلها و جانها و حتی در همها و نیّتها به وجود میآورد. هر یک از این ستارگان درخشان، میتواند عالمی را روشن کند. بنابراین، حقیقت شهادت حقیقت عظیمی است.

گاهی رنج و زحمتِ زنده نگهداشتن خون شهید، از خود شهادت کمتر نیست


اگر این حقیقت، به وسیله کسانی که امروز در قبال شهیدان مسؤولیت دارند، زنده بماند، حفظ و تقدیس گردد و بزرگ نگاه داشته شود، همیشه تاریخ آینده ما، از این ایثار بزرگی که آنان کردند، بهره خواهد برد. همچنان که تاریخ بشریّت، هنوز از خون به ناحق ریخته سرور شهیدان تاریخ، حضرت ابی‌عبدالله‌الحسین علیه الصّلاة والسّلام بهره می‌برد؛ چون کسانی که وارث آن خون بودند، مدبّرانه‌ترین و شیواترین روشها را برای زنده نگهداشتن این خون به کار بردند.

گاهی رنج و زحمتِ زنده نگهداشتن خون شهید، از خود شهادت کمتر نیست. رنج سی ساله امام سجّاد علیه الصّلاة والسّلام و رنج چندین ساله زینب کبری علیهاسلام از این قبیل است. رنج بردند تا توانستند این خون را نگه بدارند. بعد از آن هم همه ائمّه علیهم‌السّلام تا دوران غیبت، این رنج را متحمّل شدند. امروز، ما چنین وظیفه‌ای داریم. البته شرایط امروز، با آن روز متفاوت است. امروز بحمداللَّه حکومت حق - یعنی حکومت شهیدان - قائم است. پس، ما وظایفی داریم.
بیانات در دیدار جمعی از خانواده‌های شهدا ۱۳۷۶/۰۲/۱۷  نگذارید غبارهای فراموشی روی این خاطره‌های گرامی را بگیرد
یاد شهیدان نباید در جامعه‌ی ما از ذهنیتها خارج شود. شهیدان را باید زنده نگه داشت. یاد شهیدان را باید گرامی بدارید و زنده نگه دارید؛ در همه‌ی استانهای کشور این معنا وجود دارد. بیست و سه هزار شهید استان خراسان بزرگ - شامل سه استان کنونی - یکی از برجسته‌ترین و بزرگترین رقمهای افتخارآفرین است. نگذارید غبارهای فراموشی - که عمداً گاهی این غبارها را میخواهند بر روی این خاطره‌های گرامی بپاشند و قرار بدهند - روی این خاطره‌های گرامی را بگیرد؛ زنده نگه دارید. مسئولان هم بایستی این کار را بکنند؛ مسئولان بنیاد شهید هم موظفند؛ مسئولان دستگاههای دیگر دولتی و عمومی هم وظیفه دارند. خود خانواده‌ها هم در محیطهائی که شعاع نفوذ و سلطه‌ی آنهاست، این کار را انجام بدهند. از نام شهید و از افتخار به شهید هرگز غفلت نکنید. تبلیغات عنادآمیز دشمنان سعی کرده‌اند که ارزشهای شهید را بتدریج کم کنند و در مواردی به ضد ارزش تبدیل کنند! این در کشور ما اتفاق افتاد؛ این سعی انجام گرفت؛ البته خنثی شد. اما عده‌ای این قدر وقاحت ورزیدند که نام شهدا و اصل شهادت را زیر سئوال ببرند.

شما ببینید توطئه‌های دشمن تا کجا از لحاظ فرهنگی و سیاسی نفوذ میکند و چقدر من و شما باید هشیار باشیم که جلو این توطئه‌ها را بگیریم. معیار اسلامی، «شهید» را از زمره‌ی مردم معمولی بیرون میبَرد و در کنار اولیا و صدیقین قرار میدهد؛ آن یک نگاه والائی است که به عقل ما هم درست نمیگنجد. حتّی با نگاه‌های مادی معمولی، شهید آن کسی است که جان خود را برای نجات شرف و استقلال ملتش فدا کرده. هیچ وجدان و شرفی، هیچ دل بیدار و غیر بیماری میتواند این را انکار کند؟ در کشور ما، در ایران اسلامىِ ما در یک برهه‌ای از زمان سعی کردند این را انکار کنند. فرزندان شهدا به نام پدرانشان افتخار کنند. آنها کسانی بودند که نه در راه تهاجم به یک کشور بیگانه و به یک همسایه، در راه مقابله‌ی با تهاجم یک دشمن، در راه حفظ میهن، حفظ استقلال، حفظ شرف ملی ایستادگی کردند.... یاد شهدا، افتخارات شهدا، عزت شهدا را همه باید نصب‌العین خودشان قرار بدهند؛ نگذارید فراموش بشود. شما غفلت کنید، نیروهای انقلاب غفلت کنند، نیروهای مؤمن غفلت کنند، نفوذیهای دشمن از آن طرف وارد میشوند و چیزی هم طلبگار میشوند. «فاذا ذهب الخوف سلقوکم بالسنة حداد اشحّة علی الخیر اولئک لم یؤمنوا فاحبط اللَّه اعمالهم»؛ وقتی که روز خطر است، در لانه‌ها خزیدند و نفسشان در نیامد. وقتی خطر برطرف شد؛ مردان خطرپذیر در مقابل خطر سینه سپر کردند و خطر را برطرف کردند، اینها از لانه‌هاشان بیرون می‌آیند؛ زبانهای دراز، زبانهای تیز، طلبگار هم میشوند! مگذارید دشمنان انقلاب، دشمنان امام، دشمنان خط جهاد، دشمنان خط ایمان باللَّه، طلبگار بشوند.
بیانات‌ در دیدار خانواده‌های شهدا و ایثارگران خراسان ۱۳۸۶/۰۲/۲

  روزبه‌روز باید نکته‌یابی و نکته‌سنجی زندگی شهدا در جامعه ما رواج پیدا کند
جلسات بزرگداشت، ادامه‌ی حرکت جهادی و ادامه‌ی شهادت است. اگر نام شهیدان ما تکرار نمیشد، تجلیل نمیشدند و احترام به آنها و خانواده‌های آنها در جامعه‌ی ما به‌صورت یک فرهنگ درنمی‌آمد - که خوشبختانه به‌صورت فرهنگ درآمده  - امروز بسیاری از این یادهای ارزشمند و گرانبها فراموش شده بود؛ این ارزشگذاری عظیمی که با حرکت شهادت در یک جامعه به‌وجود می‌آید، به فراموشی سپرده شده بود. نباید بگذارید این اتّفاق بعد از این هم بیفتد؛ روزبه‌روز باید یاد شهدا و تکرار نام شهدا و نکته‌یابی و نکته‌سنجی زندگی شهدا در جامعه‌ی ما رواج پیدا کند. و اگر این شد، آن‌وقت مسئله‌ی شهادت که به معنای مجاهدت تمام‌عیار در راه خدا است، در جامعه ماندگار خواهد شد. و اگر این شد، برای این جامعه دیگر شکست وجود نخواهد داشت و شکست معنا نخواهد داشت؛ پیش خواهد رفت. عیناً مثل ماجرای حسین‌بن‌علی (علیه‌السّلام)؛ امروز ۱۳۰۰ سال یا بیشتر از شهادت حضرت اباعبدالله (علیه‌السّلام) میگذرد و روزبه‌روز این داستان برجسته‌تر و زنده‌تر شده. این داستان در بطن خود دارای یک مضامینی است که این مضامین برای حیات اسلامی جامعه ضروری است. اگر این مضامین گسترش پیدا نمیکرد، از اسلام و از قرآن و از حقایق معارف اسلامی هم امروز خبری نبود. اینجا هم همین‌جور است؛ نگذارید نام شهدا و یاد شهدا فراموش بشود یا در جامعه‌ی ما کهنه بشود؛ و البتّه با ابتکارات؛ این جلسات بزرگداشتی که آقایان به‌وجود می‌آورید - که خیلی باارزش است - صرفاً یک جلسه‌ی ترحیم باشکوه نیست؛ این جلسات، دارای مضامین ویژه‌ی خودش است؛ بایستی شهادت را معنا کند، شهید را معرّفی کند، فرهنگ شهادت را در جامعه ماندگار کند.... من عقیده‌ی راسخ دارم بر اینکه یکی از نیازهای اساسی کشور، زنده نگه داشتن نام شهدا است؛ این یک نیازی است که ما - چه آدمهای مقدّس‌مآب و متدینی باشیم؛ چه آدمهایی باشیم که خیلی هم مقدّس‌مآب نیستیم، امّا به سرنوشت این کشور و به سرنوشت این مردم علاقه‌مندیم - هرجور که فکر بکنید، بزرگداشت شهدا برای آینده‌ی این کشور، حیاتی و ضروری است. فرهنگ شهادت یعنی فرهنگ تلاش کردن با سرمایه‌گذاری از خود برای اهداف بلندمدّت مشترک بین همه‌ی مردم؛ که البتّه در مورد ما آن اهداف، مخصوص ملّت ایران هم نیست، برای دنیای اسلام بلکه برای جهان بشریت است.
بیانات در دیدار اعضای ستادهای «کنگره شهدای امور تربیتی»، «کنگره شهدای دانشجو»، و «کنگره شهدای هنرمند «۱۳۹۳/۱۱/۲۷
 
  هدفتان نفوذ معارف شهادت در دل مخاطبین باشد
بسیار کار خوب و شایسته‌اى است این کارى که شما براى بزرگداشت شهیدان استانتان انجام دادید(۲) و ان‌شاءالله انجام خواهید داد. مسئله‌ى جنگ تحمیلى و عوارض آن - که از جمله، همین فداکارى‌ها و ایثارها و شهادتها است - یک مسئله‌ى عادى نیست؛ یک مسئله‌ى متعارف و معمولى نیست؛ یک مسئله‌ى فوق‌العاده است. اگر درست نگاه کنیم، مجموعه‌ى حوادثى که در این سالها اتّفاق افتاد و این فداکارى‌هایى که جوانهاى ما کردند، میتواند یک ذخیره‌ى ماندگارى باشد براى همیشه‌ى انقلاب. نباید بگذاریم که این ذخیره بلااستفاده بماند؛ راهش هم همین است که یاد شهیدان زنده باقى بماند.

... هم ضبط خاطرات اینها و تجلیل از یاد اینها و نام اینها، ترویج تصاویر اینها یا کلماتى که از اینها نقل میشود، کارهاى بسیار خوبى است. این فهرستى که شمردید در مورد اقداماتى که انجام گرفته، خیلى خوب است منتها هدفتان این باشد که معارف مربوط به شهادت و همان معناى ایثار و ایمان در مخاطبین امروز شما به معناى عمیق کلمه نافذ باشد.... نگاه کنید ببینید که چه چیزى است که میتواند دل این جوان را درگیر کند با مسئله‌ى ایمان، با مسئله‌ى ایثار، پایبندى او را عمیق‌تر و وابستگى او را به این فکر مستحکم‌تر کند، این را مطالعه کنید؛ این چیزى نیست که به‌آسانى انسان بتواند به آن دست پیدا کند. هم مخاطب را باید شناخت که امروز مخاطبین ما ده‌ها میلیون هستند که بسیارى جوانند؛ اعم از آنهایى که در دانشگاهند یا در دبیرستانند یا در فضاهاى دیگرى زندگى میکنند؛ اینها همه مخاطبان ما هستند، هم مخاطب را باید شناخت، ظرفیّتهاى او را باید دانست؛ هم چگونگى حرف‌زدن با مخاطب را باید یاد گرفت. این خیلى مهم است؛ ببینید چه چیزى را باید بگویید. شماها نیّتهایتان خیلى خوب است، در این تردیدى نیست؛ هم نیّتتان خوب است، هم تلاش و توانتان خوب است منتها بعضى از کارها هست که احتیاج دارد به اینکه  انسان با متخصّصین کار، با کسانى که در این زمینه‌ها تجربه دارند مشورت بکند؛ این را از یاد نبرید و ببینید چه‌جور میتوانید؛ حالا فعلاً شما در محیط استان فکر کنید؛ ایشان فرمودند استان کوچکى است، خیلى هم کوچک نیست؛ یعنى از لحاظ گستردگى، استان کوچکى نیست؛ حالا ممکن است کم‌جمعیّت باشد - خیلى پرجمعیّت نیست - امّا استان کوچکى نیست. مناطق این استان از لحاظ فرهنگ با هم متفاوتند؛ یعنى فرض کنید سمنان و شاهرود یک‌جور نیستند؛ شماها که اهل استانید، بهتر از من میدانید، من هم با استان شما آشنا هستم. شما ببینید با این مخاطبى که اهل این استان است و با تنوّع فرهنگى‌اى که در استان وجود دارد، چه‌جور میتوانید حرف بزنید و آن حرفى که باید بزنید چیست تا آن حرف تأثیر بگذارد؛ آن‌وقت این کنگره‌ى شما اگر این نتایج را بتواند به دست بیاورد، واقعاً یک کار برجسته خواهد شد؛ یعنى کار بزرگى خواهد شد. از آقایان علما استفاده کنید، از کسانى که تجربه‌ى مسائل ارتباطى دارند استفاده کنید و از بین این مسائلى که وجود دارد گزینش کنید. از هنر حدّاکثر استفاده را باید کرد؛ اشاره کردید به سرود؛ این خیلى مهم است. اگر بتوانید یک سرود زیباى اثرگذار خوش‌مضمون درست کنید، جورى که بچّه‌ها وقتى در کوچه راه میروند، از خانه به مدرسه میروند، زیر لبشان آن را زمزمه کنند، یک کار بسیار بزرگى کرده‌اید؛ یعنى استفاده‌ى از هنر به شکل صحیح؛ این کار شما را آسان میکند، تسهیل میکند. به‌هرحال باید تلاش کرد، باید کار کرد.
بیانات در دیدار اعضاى ستاد کنگره‌ى بزرگداشت سه هزار شهید استان سمنان ۱۳۹۴/۰۲/۱۴

خورشید فروزان شهادت، همه حجابهای تحریف و فریب را خواهد شکافت
شهیدان ما نیز مانند بانوی بزرگوار اسلام در راه حقِ درخشانی به شهادت رسیدند، که برای کتمان و اخفاء آن، از همه‌ی ابزارها و وسائل زمان، استفاده می‌شد.

سنت لایتغیر الهی نگذاشت، که زهرای مرضیه، در پشت حجاب غلیظ اوهام پنهان بماند، و آن ستاره درخشان خونین، در گذشت زمان به خورشیدی تابان بدل شد. و امروز نام او و یاد مظلومیت او، از همه‌ی حصارهای کتمان، عبور کرده است، و به اعتماد دلها و جانها رسیده است. و این درخشندگی و فزایندگی، ادامه خواهد داشت: انا اعطیناک الکوثر ... نام و یاد شهیدان عزیز ما نیز، همانند سیده‌ی عالمیان، با گذشت زمان نورانی‌تر و نافذتر خواهد شد.


امروز، دستهای مجرم، که از آغاز انقلاب و بخصوص در دوران دفاع مقدس همه سعی‌شان این بود، که حقانیت درخشان و مظلومانه‌ی یاوران خمینی عزیز را، کتمان کنند در کار آنند که خاطره‌های دوران جنگ را، به دست تندبادهای تبلیغات مغرضانه بسپرند، و آنها را در وادی فراموشی رها کنند، ولی بی‌شک موفق نخواهند شد. همت و غیرت و ایمان صادقانه‌ی خیل عظیم مؤمنان انقلاب و اسلام بخصوص جوانان غیور و صالح که بدنه‌ی عظیم ملت ایران را تشکیل می‌دهند، یکبار دیگر در تاریخ تجربه‌ی احیاء نام و یاد آن حق مظلوم را، تکرار خواهند کرد. و به توفیق الهی خورشید فروزان شهادت، همه‌ی حجابهای تحریف و فریب را، خواهد شکافت.

 
عکس/ مهدوی کیا در مراسم تشییع شهدای غواص
ساعت ٩:٤٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/٢٧ : توسط : حسینی

عکس/ مهدوی کیا در مراسم تشییع شهدای غواص

عکس/ مهدوی کیا در مراسم تشییع شهدای غواص


 
عکس/ تشییع و خاکسپاری سردار شهید کجباف
ساعت ٩:۳٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/٢٧ : توسط : حسینی
مراسم تشییع و تدفین شهید مدافع حرم سردار هادی کجباف ظهر امروز سه شنبه با حضور گسترده مردم در شهرستان شوشتر برگزار شد.

 
عکس/ تشییع شهید روح الله سلطانی
ساعت ٩:۳۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/٢٧ : توسط : حسینی
پیکر مطهر پاسدار سرافراز سپاه اسلام حاج روح الله سلطانی در شهر هزار سنگر آمل‎ تشییع شد.

عکس: سید محمدرضا میری


 
به مناسبت ورود پیکر شهید مدافع حرم
ساعت ٩:۳۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/٢٧ : توسط : حسینی

مروری بر زندگی شهید «حاج هادی کجباف»

به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، شهید حاج هادی کجباف متولد تیر ماه سال 1340 در شهرستان شوشتر بود و دوران تحصیلات خود تا دیپلم را نیز در همین شهرستان سپری کرد.
مروری بر زندگی شهید «حاج هادی کجباف»
خدمت سربازی او از سال 1359 آغاز شد و بعد از اینکه دو ماه آموزشی را در آبادان پشت سر گذاشت، به سوسنگرد رفت. در زمان محاصره سوسنگرد آنجا بود و با بالا گرفتن درگیری‌ها به همراه یکی از دوستانش با لباس عربی از طریق رودخانه و کانال‌های اطراف شهر از مهلکه خارج می‌شوند و پیاده خود را به اهواز می‌رساند.

او مدتی بعد مجددا اعزام می‌شود. این فرمانده شجاع سال 1360 در جبهه بستان در چند جای بدنش دچار جراحت شد. در جریان این مجروحیت یک ترکش به اندازه انگشت اشاره هم به کمرش در نزدیکی نخاع اصابت کرده بود. از آنجایی که احتمال داشت پس از خارج کردن ترکش او فلج شود، تا پایان عمر و زمان شهادت این یادگاری دوران جنگ تحمیلی در بدنش باقی ماند.

حاج هادی در پی این جراحت دو ماه در خانه ماند تا اینکه باجناقش به دنبال او آمد و آذرماه سال 60 همراه یکدیگر به شوشتر رفتند. معلمی و آموزش از علائق او بود. از آنجایی که همسرش معلم بود توانسته بود تا مقدمات فعالیت‌های آموزشی حاج هادی را برای تدریس فراهم کند. اما به دلیل حضور در جنگ تحمیلی و درگیر شدن با دشمن در خوزستان در زادگاهش ماند. او معاون فرماندهی گردان مالک اشتر شوشتر از لشکر 7 ولی‌عصر(عج) بود.

حاج هادی سال 1361 با همسرش ازدواج کرد. 15 روز پس از ازدواج به جبهه رفت. حاصل این ازدواج سه فرزند به نام‌های فاطمه، سجاد و محمد است. او در طول حضور در جبهه نبرد حق علیه باطل در زمان جنگ تحمیلی عراق علیه ایران 9 بار مجروح و دو بار نیز دچار موج گرفتگی شده بود.

با آغاز تحرک داعش در منطقه حاج هادی کجباف به صورت داوطلبانه به کشور سوریه رفت تا اینکه در جنگ با تروریست‌های سوریه فروردین‌ماه امسال طی عملیاتی در منطقه «بصر الحریر» درعا به مقام شهادت رسید.

پیکر شهید کجباف پس از چند ماه‌ روز چهارشنبه 20 خرداد ماه 94 در پی تبادل پیکر شهدا در اختیار ارتش سوریه و نیروهای مدافع حرم قرار گرفت. پیکر این فرمانده شهید روز گذشته یعنی شنبه 23 خرداد ماه وارد تهران شد و پس از گذشت حدودا 50 روز از زمان شهادتش به اهواز منتقل شد.
منبع: ایسنا

 
نقشه/ مسیر تشییع ۲۷۰شهید در تهران
ساعت ٩:٢۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/٢٧ : توسط : حسینی

نقشه/ مسیر تشییع ۲۷۰شهید در تهران


 
پیام رهبر انقلاب در پی تشییع باشکوه پیکر مطهر شهدا:
ساعت ٩:٢٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/٢٧ : توسط : حسینی

صلوات خدا بر شهیدان مظلوم غواص که

 

 

با حضور خود این فروغ خاموش نشدنی را مدد رساندند/

 

 

تشییع این دردانه‌های به میهن بازگشته از به یادماندنی ترین حوادث انقلاب است

در پی تشییع باشکوه و غیرتمندانه پیکر مطهر 270 شهید دوران دفاع مقدس با حضور پرشکوه و حماسی مردم تهران، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی پیام تقدیر و سپاس صادر کردند.

به گزارش مشرق، در پی تشییع باشکوه و غیرتمندانه ی پیکر مطهر 270 شهید دوران دفاع مقدس با حضور پرشکوه و حماسی مردم تهران، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی پیام تقدیر و سپاس صادر کردند.

متن پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
صلوات و سلام خدا بر شهیدان عزیز که مشعل توحید را با ایثار خود بر فراز میهن اسلامی برافروختند. و صلوات و تحیات خدا بر شهیدان مظلوم غواص که با ظهور و حضور خود این فروغ خاموش نشدنی را مدد رساندند و پرچم یادهای عزیز و گرانبها و ذخیره های معنوی امت را با شکوهی هر چه تمام تر در کشور برافراشتند.
سلام بر دستهای بسته و پیکرهای ستم دیده شما و سلام بر ارواح طیبه و به رضوان الهی، بال گشوده ی شما. سلام بر شما که بار دیگر فضای زندگی را معطّر و جان زندگان را سیراب کردید. و سپاس بی پایان پروردگار حکیم و مهربان را که در لحظه های نیاز این ملّت خداجوی و خداباور، بشارتهای تردید ناپذیر را بر دلهای بیدار نازل می فرماید و غبارها را می زداید. و سلام بر شما ملّت بزرگ، وفادار، آگاه و مسئولیت پذیر که خطاب لطیف الهی را به درستی می شناسید و می نیوشید و پاسخ می گویید. حضور پرمضمون امروز شما در تشییع این دردانه های به میهن بازگشته یکی از به یادماندنی ترین حوادث انقلاب است. رحمت خدا بر شما.
و سپاس بی حد از خدای مالک دلها و سلام بی پایان بر حضرت بقیه الله روحی فداه که صاحب این ثروت عظیم است.
 والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
سید علی خامنه ای
 26 خرداد 1394 
عکس/ بنری که پیشاپیش شهدا حرکت می کرد
ساعت ٩:٢٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/٢٧ : توسط : حسینی
 
اقدام وحشیانه داعش با جنازه دختر ایزدی
ساعت ٩:۱٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/٢٧ : توسط : حسینی

به گزارش مشرق، عناصر گروهک تروریستی داعش در ادامه اقدامات وحشیانه خود، جنازه یک دختر ایزدی را در بین زباله‌ها انداختند تا غذای سگ‌ها شود.

سایت خبری "بوابه فیتو" مصر در این‌باره گزارش داد، داعش، جنازه "جیلان برجس نایف" دختر جوان ایزدی را که به دلیل تجاوزات مکرر تروریست‌ها به وی خود‌کشی کرده بود، در زباله‌ها پرت کردند تا خوراک حیوانات شود.

جیلان دختر ۱۷ ساله ساکن روستای کر عزیز در منطقه سنجار عراق بود که داعش پدر و شش برادر وی را ذبح کرده و وی را به همراه خواهر و مادرش به عنوان کنیز به شهر موصل عراق برد.

این دختر آواره به دلیل تاب نیاوردن مقابل تجاوز جنسی نیروهای داعش و فروخته شدن در بازار برده‌ها، در حمام خودکشی کرد.

جیلان و خواهرش جیهان از جمله ۱۵۰ زن و دختر ایزدی هستند که تاکنون به دلیل جنایات داعش دست به خودکشی زده‌اند.

خانم "امل حسو" پرستار اردوگاه آوارگان ایزدی گفت: داعش به اسرای ایزدی‌ خود اعلام کرده است چنانچه خودکشی کنند، جنازه‌شان را در زباله‌ها می‌اندازد تا خوراک سگ‌ها شوند و این جنایت را علیه زنان ایزدی اجرا کرده است.

منبع: جبهه جهانی مستضعفین


 
عکس/ آماده‌‌سازی‌ مرکبی‌ برای ۲۷۰شهید
ساعت ٩:۱۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/٢٧ : توسط : حسینی
تهران حال هوای دیگری خواهد داشت. بهار به میدان بهارستان سر خواهد زد و ۲۷۰ شهید تازه تفحص شده که در خاک عراق بودند با حضور پایتخت نشینان تشییع شد.تصاویری که مشاهده می کنید.ماشین‌هایی است که شهدا با آن در جمع مردمشان آمدند

 
گزارش مشرق از تشییع شهدا/
ساعت ٩:٠٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/٢٧ : توسط : حسینی

تهران به احترام «شهدای دست بسته» ایستاد/

 

 

کاروان شهدا به«بهشت» رسید

خبرنگار مشرق در میدان بهارستان - نوحه و اشک را در چهره تمام مردمی که خود را به میدان بهارستان رسانده‌اند می‌توانی ببینی. عقربه‌های ساعت بعد از ظهر را نشان می‌دهند و چیزی تا آغاز مراسم تشییع نمانده است.


تا چشم کار می‌کند جمعیت است که از خیابان‌های اطراف خودشان را به میدان بهارستان می‌رسانند. گوشه و کنار میدان پر شده از مادرانی که با صندلی های تاشو آمده‌اند و زیر سایه درختان در انتظار رسیدن کاروان شهدا نشسته اند. چشم هایشان خیره به مسیر ورودی کاروان شهداست.

اینجا باندها و بلندگوها هم دم گرفته‌اند و نوای "یاد امام(ره) شهداء... دلو می بره کرب و بلا" را سر می‌دهند. دل ها بوی سیب گرفته و زمین بوی گلاب ناب می دهد؛ چهره ها رنگ اشک به خود گرفته، اشک در همه چشم‌های منتظر حلقه زده است.

مسیر تشییع را اعلام کرده‌اند. کاروان شهدا قرار است از میدان بهارستان به سمت خیابان فردوسی و بعد به سمت میدان امام خمینی(ره) و در آخر به خیابان بهشت بروند و در معراج شهدا آرام بگیرند.

دوستی می گفت: خدا کند امروز، هیچ مادری به استقبال نیاید. سخت است به آغوش کشیدن پیکرهای دست بسته. آخر فکرش را بکنید حسرت در آغوش کشیدن به دل مادرهایشان می ماند. ولی اینطور که مشخص است همه مادرها آمده‌اند، دور تا دور میدان مملوء از مادرانی است که حالا سن و سالی ازشان گذشته و توان جسمی خوبی ندارند. دست بر پهلو ایستاده و با چشم‌هایی اشک‌بار خوش آمد می گویند. گویی میزبان مراسم آنانند و ما میهمان مراسم باشکوه آنها شده‌ایم.

موج خروشان مردم از خیابان‌های اطراف به سمت میدان بهارستان کماکان ادامه دارد. سیل جمعیت است که از سمت خیابان سعدی به سمت بهارستان می‌آید. جای حاج‌بخشی خالی که امروز برود بالای کامیون‌ها و میکروفن را بگیرد و «ماشاءالله حزب‌الله» بگوید.

حضور مردم در میدان بهارستان/از حمل دست نوشته‌های حسن باقری توسط یک پسربچه تا حضور مادران شهدا با صندلی‌های تاشو

پسر بچه‌ای با پلاکاردی که روی آن شعر نوشته شده است به سمت ما می‌آید، روی پلاکارد با خطی زیبا نوشته شده است: «ای کاش فشنگی پر پرواز تو می‌شد؛ آتش زده این زنده به گوری جگرم را»

«175 شهید غواص پیامی با خود آورده‌اند»، «ستاره‌های درخشان راه را به ما نشان بدهید»، «غواص‌ها دیدند ما داریم غرق میشویم؛ آمدند...»، «دست حیدر،دست زینب، دست این غواص ها...»، «بر موج‌های اروند با دست بسته رفتند، تا هیچکس نبیند بر دست های ما بند»، «دل به خاک زدید، تا آب در دلمان تکان نخورد» و «هیهات من الذّله» از جمله دستنوشته‌هایی است که در مسیر فراوان به چشم می‌خورد.

ناخودآگاه یاد دست نوشته‌های حسن باقری افتادم که در دفترچه جیبی خود این شور و اشتیاق را پیش بینی کرده بود و برای نسل من نوشته بود: روزی خواهد آمد که نسل آینده برای تشییع پیکر این رزمنده‌ها سر از پا نمی شناسد...

فرماندهِ قرارگاه‌های نصر و کربلا که در عملیات‌های فتح‌المبین، رمضان، بیت‌المقدس و آزادسازی خرمشهر خوش درخشید در دفترچه یادداشت جیبی خود از احتیاج نسل من به پیکرهای تکه تکه شده امروز شهدا چه خوب می‌نویسد که «این جنگ یک تحول تاریخی به دنبال دارد. ما در این جنگ به دنبال اهدافی فراتر از خاک و مرز هستیم. اینکه معنویت را برای نسل آینده به ارمغان بیاوریم. ما در این جنگ می توانیم عزت و افتخارمان را به جهان صادر کنیم. وضعیت سیاسی و نظامی به نفع اسلام تغییر می کند  و روزی خواهد آمد که نسل آینده اقدامات و آرمان های ما را مورد تحلیل و بررسی قرار می‌دهند...»

میدان بهارستان مملوء از جمعیت شده است. باندها و بلندگوها روضه قمربنی هاشم می‌خوانند. شهدای غواص، همگی «عطر یاس» می‌دهند. امروز با وجود این همه شهید غواص، عجیب روضه عباس(ع) می‌چسبد. دوستی می‌گفت ضجه‌های شبانه غواص‌های اروند، ریشه در نهر علقمه دارد. عباس(ع) هم دست بسته شد. دستانش را در آن روز حساس گرفتند تا «باب الحوائج» شود تا امروز بتواند گره‌های افتاده به کارمان را بهتر باز کند. گویی حکمت این دنیا اینطور است که با دست‌های بسته بهتر می‌شود گره گشایی کرد.

حضور مردم در میدان بهارستان/از حمل دست نوشته‌های حسن باقری توسط یک پسربچه تا حضور مادران شهدا با صندلی‌های تاشو

شهدای غواص هم فرزندان آخرالزمانی ام‌البنین هستند. نسلی دیگر از جوانان بنی‌هاشم(ع) که آمده‌اند تا رجز «والله ان قطعتموا یمینی...» سر دهند. اینان سنگ عزت و غیرت به سینه زدند تا امروز همه تشییع کنندگان فریاد عزت و غیرت سر دهند و با غرور به میزبانی این آلاله‌ها بشتابند.

زمان زیادی تا آغاز مراسم نمانده است، پیکرهای مطهر شهدا به نزدیکی میدان بهارستان رسیده‌اند. اشک در چشم‌ها حلقه زده و دل‌ها در شُرُف شکستن است...

ما هم به سیل خروشان جمعیت می‌پیوندیم تا دل و جانمان را به حضور پاک این شهیدان متبرک کنیم.

اخبار لحظه به لحظه از تشییع شهدای گمنام:


با نوای «یا حسین یا حسین» اولین پیکرهای پاک شهدای گمنام به «معراج شهدا» رسیدند.یک گروه دمام‌زنی، پیش از کاروان شهدا همراه با دسته سینه‌زنی و فریاد «حیدر حیدر» وارد معراج شدند.

 گزارش‌های شبکه خبر از مراسم تشییع همچنان لحظه به لحظه ادامه دارد. گزارش‌های تلویزیون از این اتفاق تاریخی، قابل‌توجه بوده است.

 کاروان شهدا به خیابان بهشت رسید.

 طنین صدای اذان مغرب در میان جمعیت استقبال‌کننده در معراج شهدا، لحظات ویژه‌ای را به وجود آورده است.چیزی نزدیک به 5 ساعت از آغاز تشییع پیکرهای پاک 270 شهید غواص گذشته است و مراسم همچنان ادامه دارد.

فریاد «لبیک یاحسین» جمعیت استقبال‌کننده در «معراج شهدا» بلند شده است. خادمان شهدا اسپند دود کرده‌اند و همه چیز برای استقبال از شهدا آماده شده است. تا دقایقی دیگر اولین کاروان شهدا به ابتدای خیابان بهشت می‌رسد. نوحه به یادماندنی «یاد امام و شهدا دل و می‌بره کرب‌وبلا...»  در حال خوانده شدن است.پرچم‌های زردرنگ با آرم هسته‌ای و با نوشته «ما ایستاده‌ایم» همچنان در دستان مردم است.

کاروان شهدا در خیابان خیام به سمت خیابان بهشت در حرکت است.

بر تعداد جمعیت استقبال‌کنندگان از کاروان شهدا در معراج شهدا، لحظه به لحظه افزوده می‌شود.جمعیت مشغول عزاداری و نوحه‌خوانی هستند و انتظار برای استقبال از شهدا به اوج رسیده است. مداحان اهل بیت در ابتدای کوچه معراج به یاد شهدا مدیحه‌سرایی می‌کنند.

مادر شهید بهروز صبوری، شهید تازه تفحص‌شده‌ای که با ماجرای فیلم «شیار 143» د رمرکز توجه رسانه‌ای قرار گرفت در میان منتظرین کاروان شهدا در معراج شهدا قرار دارد. حجت‌اسلام ماندگاری در میان جمعیت استقبال‌کننده در معراج شهدا، از تاثیرات شهدا می‌گوید. از ابتدای خیابان بهشت، حجله‌هایی برای یادبود شهدا روشن نگه داشته است. بسیجیان زن و مرد به عنوان نیروهای انتظامات، به صورت داوطلبانه در معراج شهدا خدمت می‌کنند .ایستگاه‌های صلواتی در ورودی معراج شهدا و در داخل آن از زائران استقبال و پذیرایی می‌کنند.

بعد از 3 ساعت استقبال، سرانجام کاروان شهدای گمنام،  ازمیدان بهارستان خارج شد. مسیر رسیدن به معراج شهدا همچنان با کندی طی می‌شود.

شهدا تا «بهشت» بدرقه می‌شوند/ حضور پرتعداد جانبازان ویلچری، در میان جمعیت تشییع‌کنندگان/بر میزان جمعیت لحظه به لحظه افزوده میشود/خیل عظیم مردم، خیابان های منتهی به معراج الشهدا را مسدود کرد
شهدا تا «بهشت» بدرقه می‌شوند/ حضور پرتعداد جانبازان ویلچری، در میان جمعیت تشییع‌کنندگان/بر میزان جمعیت لحظه به لحظه افزوده میشود/خیل عظیم مردم، خیابان های منتهی به معراج الشهدا را مسدود کرد.

شهدا تا «بهشت» بدرقه می‌شوند/ حضور پرتعداد جانبازان ویلچری، در میان جمعیت تشییع‌کنندگان/بر میزان جمعیت لحظه به لحظه افزوده میشود/خیل عظیم مردم، خیابان های منتهی به معراج الشهدا را مسدود کرد.

- طبق اعلام کمیته جستجوی مفقودین با وجود کندی حرکت تشییع‌کنندگان، مسیر تشییع دقیقا طیق برنامه قبلی ادامه دارد.
شهدا تا «بهشت» بدرقه می‌شوند/خیل عظیم مردمی برای حضور در مراسم تشییع در خیابانهای منتهی به میدان بهارستان/ حضور اقشار مختلف مردم با تصاویر و پلاکاردهایی درباره شهدا

حضور پرتعداد جانبازان ویلچری، در میان جمعیت تشییع‌کنندگان از نکات قابل‌توجه مراسماست.

شهدا تا «بهشت» بدرقه می‌شوند/خیل عظیم مردمی برای حضور در مراسم تشییع در خیابانهای منتهی به میدان بهارستان/ حضور اقشار مختلف مردم با تصاویر و پلاکاردهایی درباره شهدا

 معراج شهدای تهران آماده استقبال از کاروان شهداست.

شهدا تا «بهشت» بدرقه می‌شوند/خیل عظیم مردمی برای حضور در مراسم تشییع در خیابانهای منتهی به میدان بهارستان/ حضور اقشار مختلف مردم با تصاویر و پلاکاردهایی درباره شهدا

- جمعی از هنرمندان سینما از جمله حمد علی باشه آهنگر،مجتبی راعی، رضا میرکریمی، علیرضا رضاداد، محمد حسین طباطبائی نژاد، جمال شورجه،همایون اسعدیان، فرشته طائرپور، کمال تبریزی، مازیار میری،ناصر عنصری، مرتضی شایسته، ابراهیم مختاری،حسن پورشیرازی، منوچهر شاهسواری، اکبر نبوی، محسن خان‌جهانی،محمدرضا موئینی،کامران ملکی،حمیدی مقدم و... در این برنامه حاضر شدند.

- ازدحام شدید جمیعت باعث حرکت بسیار کند کاروان شهدا شده است. کاروان شهدا هم ‌اکنون در حال تغییر مسیر به سمت خیابان جمهوری اسلامی است.

- سعید حدادیان مداح اهل بیت هم‌اکنون در حال مداحی و نوحه‌خوانی هستند.فریاد «مرگ بر آمریکا»ی جمعیت، مکان تشییع شهدا را فرا گرفته است.

سعید حدادیان در سخنان کوتاهی در خلال نوحه‌خوانی گفت:‌ این پیام این شهدای غواص برای ماست. آنها امروز به سراغ ما آمده‌اند تا بگویند که ما دست بسته‌مان هم برای خدا کار می‌کند، ما بن‌بست نداریم. ما هم امروز خطاب به آنی که می‌گوید شما از جیب ملت خبر ندارید می‌گوییم که جیب ملت پر از عکس احمدی روشن است، پر از وصیت‌نامه شهداست پر از سربند یازهرا و یا حسین است. این مردم ایستاده‌اند، شما کم نیاورید...

این سخنان با استقبال وسیع مردم روبرو شد.

- هم اکنون مراسم شعرخوانی حماسی و نوحه‌خوانی توسط محمود کریمی، مداح اهل‌بیت(ع) در حال اجراست. سعید حدادیان هم در این مراسم حضور دارد. مردم در حال هم نوایی با کریمی هستند.

مردم پلاکاردهایی بر دست دارند که بر روی آن‌ها با نمایش تصویری از تابوت‌ شهدا نوشته شده است: «این سند جنایت کدخداست». همچنین جملات زیادی از امام خمینی(ره) در ضدیت با امپریالیسم جهانی و عدم سازش با آمریکا بر روی برخی پلاکاردها چاپ شده است مانند: «هر ملتی که به آمریکا اعتماد کرد ضربه خورد» بر روی یکی از دست نوشته‌های مردمی نوشته شده است: «هر کس به وقت یاری رهبرش در خواب باشد با لگد دشمن بیدار می‌شود»به دلیل ازدحام جمعیت حرکت کاروان شهدا متوقف شد/خیل عظیم مردمی برای حضور در مراسم تشییع در خیابانهای منتهی به میدان بهارستان/حضور اقشار مختلف مردم با تصاویر و پلاکاردهایی درباره شهدا/طنین کجایید ای شهیدان خدایی

به دلیل ازدحام جمعیت حرکت کاروان شهدا متوقف شد/خیل عظیم مردمی برای حضور در مراسم تشییع در خیابانهای منتهی به میدان بهارستان/حضور اقشار مختلف مردم با تصاویر و پلاکاردهایی درباره شهدا/طنین کجایید ای شهیدان خدایی

به دلیل ازدحام جمعیت حرکت کاروان شهدا متوقف شد/خیل عظیم مردمی برای حضور در مراسم تشییع در خیابانهای منتهی به میدان بهارستان/حضور اقشار مختلف مردم با تصاویر و پلاکاردهایی درباره شهدا/طنین کجایید ای شهیدان خدایی

به دلیل ازدحام جمعیت حرکت کاروان شهدا متوقف شد/خیل عظیم مردمی برای حضور در مراسم تشییع در خیابانهای منتهی به میدان بهارستان/حضور اقشار مختلف مردم با تصاویر و پلاکاردهایی درباره شهدا/طنین کجایید ای شهیدان خدایی

- سخنرانی  محسن رضایی آغاز شد. محسن رضایی با اشاره به مناسبت 26 شهریور و سالگرد شهادت شهید صفارهرندی، ایمانی، نیک‌نژاد و بخارایی، شهدای معترض به کاپیتولاسیون گفت:مناسبت امروز با حضور این شهدا قرین است. شهدایی که فضای کشور را در این چند وقت کاملا دگرگون کرده‌اند چه در فضای حضوری و کف خیابان‌ها و چه در فضای مجازی، این مردم ثابت‌ کرده‌اند که امروز پیرو راستین این شهدا هستند، در شرایطی که امروز در فضای بین‌المللی ما نیاز به نمایش وحدت و خشم انقلابی داشتیم، این حضور امروز بسیار معنا دار است. امروز داعش به 35 کیلومتری بغداد رسیده است و باید از سوی ملت ایران پیامی به آنها داده می‌شد. امروز در یمن مردم بی‌پناه یمن در حال بمباران شدن هر روزه هستند و لازم بود که بار دیگر از سوی شهدا فریاد الله اکبری بلند شود و گفته شود که فکر نکنید می‌توانید به حیات ننگین‌تان ادامه بدهید. (برای دیدن متن کامل اخبار اینجا کلیک کنید)

به دلیل ازدحام جمعیت حرکت کاروان شهدا متوقف شد/خیل عظیم مردمی برای حضور در مراسم تشییع در خیابانهای منتهی به میدان بهارستان/حضور اقشار مختلف مردم با تصاویر و پلاکاردهایی درباره شهدا/طنین کجایید ای شهیدان خدایی

- به دلیل ازدحام جمعیت حرکت کاروان شهدا همچنان روبروی درب شمالی مجلس است و حرکتش متوقف شده است.

سخنرانی محسن رضایی تا دقایقی دیگر/ حضور مادران شهید با عکس فرزند گمنامشان/کاروان شهدا وارد میدان شدند

سخنرانی محسن رضایی تا دقایقی دیگر/ حضور مادران شهید با عکس فرزند گمنامشان/کاروان شهدا وارد میدان شدند

-کاروان شهدا از درب شمالی مجلس وارد میدان بهارستان شدند.

-حضور خانواده شهدا، به ویژه مادران شهدا در این مراسم قابل‌توجه است. هیئات مذهبی نیز حضور پرشوری دارند.

-سخنرانی محسن رضایی، فرمانده سابق سپاه در طول هشت سال دفاع مقدس  تا دقایقی دیگر آغاز می‌شود.جمعیت همچنان در حال اضافه شدن است و ازدحام جمعیت به حد غیرقابل‌کنترلی رسیده است.هنوز پیکر شهدا به میدان بهارستان نرسیده است.

- محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری سابق ایران به جمع تشییع‌کنندگان پیوسته است.


-
مراسم تشییع پیکر شهدا هم اکنون با قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید آغاز شد.

- پخش مستقیم مراسم از شبکه دو و شبکه خبر تلویزیون آغاز شد.


-کاروان شهدا به میدان شهدا رسیده‌است و از آنجا به سمت خیابان مجاهدین اسلام در حال حرکت هستند.

حضور مردم در میدان بهارستان/از حمل دست نوشته‌های حسن باقری توسط یک پسربچه تا حضور مادران شهدا با صندلی‌های تاشو

حضور مردم در میدان بهارستان/از حمل دست نوشته‌های حسن باقری توسط یک پسربچه تا حضور مادران شهدا با صندلی‌های تاشو

حضور مردم در میدان بهارستان/از حمل دست نوشته‌های حسن باقری توسط یک پسربچه تا حضور مادران شهدا با صندلی‌های تاشو

- خبرها هاکی از آن است که به دلیل ترافیک و حضور بی شمار جمعیت، کاروان شهدا هنوز به میدان بهارستان نرسیده است.

حضور مردم در میدان بهارستان/از حمل دست نوشته‌های حسن باقری توسط یک پسربچه تا حضور مادران شهدا با صندلی‌های تاشو

حضور مردم در میدان بهارستان/از حمل دست نوشته‌های حسن باقری توسط یک پسربچه تا حضور مادران شهدا با صندلی‌های تاشو

حضور مردم در میدان بهارستان/از حمل دست نوشته‌های حسن باقری توسط یک پسربچه تا حضور مادران شهدا با صندلی‌های تاشو

حضور مردم در میدان بهارستان/از حمل دست نوشته‌های حسن باقری توسط یک پسربچه تا حضور مادران شهدا با صندلی‌های تاشو

حضور مردم در میدان بهارستان/از حمل دست نوشته‌های حسن باقری توسط یک پسربچه تا حضور مادران شهدا با صندلی‌های تاشو

 
جان کری: /موضع ما در مذاکرات هسته‌ای ذره‌ای تغییر نکرده است
ساعت ۸:٥٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/٢٧ : توسط : حسینی

جان کری: در PMD بر گذشته متمرکز نیستیم، تأکید ما آینده است/

 

 

موضع ما در مذاکرات هسته‌ای ذره‌ای تغییر نکرده است

وزیر خارجه آمریکا در کنفرانس خبری روزانه وزارت خارجه آمریکا به صورت ویدئو کنفرانس حاضر شد و به سوالات پاسخ داد.

خبرگزاری فارس: جان کری: در PMD بر گذشته متمرکز نیستیم، تأکید ما آینده است/موضع ما در مذاکرات هسته‌ای ذره‌ای تغییر نکرده است

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «جان کری»، وزیر خارجه آمریکا به صورت کنفرانس ویدئویی در کنفرانس خبری روزانه آمریکا حاضر شد و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

وزیر خارجه آمریکا در این کنفرانس خبری بار دیگر اعلام کرد که برای حضور در این مذاکرات به وین سفر خواهد کرد. او گفت امیدوار است که این سفر برای پایان دادن به مذاکرات هسته‌ای و حصول توافق باشد.

رئیس دستگاه دیپلماسی آمریکا با اشاره به برخی گزارش‌های منتشر شده در روزهای گذشته که از نوساناتی در مواقع آمریکا خبر می‌داد گفت که «موضع ما ذره‌ای در مذاکرات تغییر نکرده است.»

کری در پاسخ به اظهارنظر یک خبرنگار که گفت چگونه در بافت پر از نوسان و بده و بستان مذاکرات ایشان معتقد به عدم تغییر موضع دولت هستند گفت که چارچوب تفاهم حاصل شده در لوزان و «برنامه مشترک اقدام»، راه حل‌های کلی و مواردی که قرار است حاصل شوند را مشخص کرده‌اند.

او به عنوان نمونه به موضوع ابعاد نظامی احتمالی اشاره کرد و گفت که برنامه مشترک اقدام، تصریح کرده که این موضوع باید حل و فصل شود. کری به عنوان نمونه‌ای دیگر گفت که «دسترسی بسیار بسیار حیاتی است.»

وزیر خارجه آمریکا در ادامه به سوال خبرنگار روزنامه نیویورک‌تایمز که پرسید آیا رفع تحریم‌های ایران به حل مسئله ابعاد نظامی احتمالی (PMD) وابسته است و یا اینکه این موضوع، هنوز قابل مذاکره است هم پاسخ داد.

«ابعاد نظامی احتمالی» به ادعاهای مربوط به تحقیقات در زمینه چاشنی‌های انفجاری گفته می‌شود که بر پایه اسنادی غیرمستند علیه برنامه هسته‌ای ایران مطرح شده‌اند. مطابق این ادعاها، ایران پیش از سال ۲۰۰۳ دست به انجام این تحقیقات برای دست‌یابی به سلاح‌های اتمی زده است. جمهوری اسلامی ایران همواره قویاً این ادعاها را رد کرده است.

«جان کری» گفت مسئله ابعاد نظامی احتمالی توسط عده‌ای مورد تحریف قرار گرفته است و افزود: «ما در حل این مسئله نمی‌خواهیم ایران درباره آنچه در یک نقطه زمانی انجام داده توضیح بدهد، می‌دانیم که آنها این اقدام را انجام داده‌اند. شک نداریم. ما اطلاعات قطعی درباره فعالیت‌های نظامی که آنها انجام می‌دادند داریم. چیزی که ما درباره آن نگرانی داریم، آینده است و اینکه ما بتوانیم مشخص کنیم که به مرور زمان فعالیت‌ها متوقف شده‌‌اند و ما بتوانیم آن را به طریقی مشروع توضیح بدهیم.» 

توسط عده‌ای مورد تحریف قرار گرفته‌اند. کری افزود آمریکا روی این مسئله که در بخش دیگری از این کنفرانس خبری گفت موضوع مهم در PMD، حل مسائل مربوط به تحقیقات گذشته ایران نیست چرا که آمریکا از انجام این تحقیقات توسط ایران مطمئن است.

رئیس دستگاه دیپلماسی آمریکا ادامه داد مهم، رسیدن به راه حل‌هایی با ایران است که به این کشور اجازه ندهد در آینده این اقدامات را انجام بدهد. 
گزارش لحظه‌به‌لحظه فارس از تشییع باشکوه شهیدان
ساعت ۸:٤٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/٢٧ : توسط : حسینی

غواصان شهید «دُرٍّهای غلتان» اقیانوس ملت/

 

 

تهران به احترام «شهدای دست بسته» ایستاد/

 

 

رضایی:نگویید «آب خوردن» نداریم،با دستان بسته هم تسلیم نمی شویم

مراسم تشییع پیکر 270 شهید تازه تفحص شده دفاع مقدس با حضور باشکوه و گسترده مردم پایتخت در حال برگزاری است و هم اکنون کاروان شهدا با بدرقه مردم به سمت خیابان بهشت در حال حرکت هستند.

خبرگزاری فارس: غواصان شهید «دُرٍّهای غلتان» اقیانوس ملت/تهران به احترام «شهدای دست بسته» ایستاد/رضایی:نگویید «آب خوردن» نداریم،با دستان بسته هم تسلیم نمی شویم

به گزارش گروه حماسه و مقاومت خبرگزاری فارس، مراسم تشییع پیکر 270 شهید تازه تفحص شده دفاع مقدس، عصر امروز با حضور با شکوه و گسترده مردم پایتخت برگزار شد. این مراسم که قرار بود ساعت 16 بعدازظهر از میدان بهارستان آغاز شود به دلیل ازدحام جمعیت در این میدان و خیابان های اطراف آن - خیابان مجاهدین اسلام، خیابان مصطفی خمینی، خیابان جمهوری اسلامی و خیابان فردوسی-  با تاخیر یک و نیم ساعته آغاز شد.

پیکرهای پاک شهدا قبل از شروع مراسم، با تریلرهای مخصوص، از سمت میدان شهدا به سمت میدان بهارستان انتقال یافت که در این مسیر، کسبه و مردم منطقه ضمن بستن مغازه ها با پیکرهای مطهر همراه شدند که همین امر موجب کند شدن روند انتقال شهدا به میدان بهارستان و تاخیر در آغاز مراسم گردید.

 

 

تا پیش از آغاز مراسم، جمعیت حاضر سرود معروف «کجایید ای شهیدان خدایی» را زمزمه می‌کردند. همچنین مداحان اهل بیت به نوحه خوانی و مرثیه سرایی پرداختند. گروه‌های خودجوش مردمی پوسترها و تصاویر شهدا را در بین مردم توزیع می کردند و مردم در حالی که همچنان منتظر آغاز مراسم بودند اقدام به سر دادن شعارهای ضد آمریکایی چون «نه سازش، نه تسلیم، نبرد با آمریکا» و «ای رهبر آزاده، آماده‌ایم، آماده» می‌کردند.

پلاکاردهایی نیز با مضامینی چون «آب خوردن ما وابسته به یاحسین است نه تحریم»،«با دستان بسته مقاومت کردید،ما با دست باز چه کردیم» در دستان مردم به چشم می خورد.

به گزارش فارس خانواده‌های شهدا در این مراسم حضور چشمگیری داشتند. مادر شهید اکبر رضایی از شهدای کربلای 5 به خبرنگار فارس گفت: این شهدا گمنام هستند و به عنوان یک مادر شهید می‌توانم حال مادرانی را که چشم انتظار فرزندان خود هستند را درک کنم.

 

 
 

فیلم حضور باشکوه مردم در مراسم تشییع پیکر شهدای غواص

 

17:31 میدان بهارستان (ره)  و خیابان های منتهی به میدان بهارستان (ره) مملو از جمعیت است. بسیاری از خانواده‌ها همراه با فرزندان کوچک در این خیابان‌ها مستقر شدند و منتظر ورود کاروان‌های شهدا به این خیابان هستند.

17:33 کوچه بهشت که باید آخرین نقطه حرکت کاروان شهدا باشد، مملو از مردمی است که به انتظار نشسته‌اند. در این خیابان چندین حجله به یاد شهدای گمنام برافراشته شده و بساط نوحه‌خوانی، روضه و مراسم جمعی برقرار است. مردم با در دست داشتن کتاب‌های دعا و قرآن انتظار کاروان شهدا را می‌کشند.

17:35 معراج شهدا نیز پذیرای مردمی است که زودتر خود را به این نقطه رسانده‌اند. اینجا نیز جمعیتی محدودتر از خیابان‌ها، منتظر استقبال از شهدا هستند.

17:45 در خیابان فردوسی دمام‌زنی بر پاست و مسیر عبور کاروان با بنرهای طرح شهدای غواص آذین‌بندی شده است.

17:50 گل‌های گلایل سفید رنگ بین مردم توزیع شده است. با گذشت زمان نسبتاً طولانی مردم بی‌صبرانه منتظر کاروان شهدایند.

 

 

محسن رضایی:صدای این مردم را کسانی که پشت میز مذاکره اند خوب بفهمند/مثل غواصان شهید با دست بسته هم تسلم نمی شویم

 در مراسم باشکوه تشییع ۲۷۰ شهید دفاع مقدس که به تازگی تفحص شده‌اند ، سرلشکر محسن رضایی فرمانده اسبق سپاه و دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام که به عنوان سخنران حضور یافته بود گفت: من به نمایندگی از همه رزمندگان اعلام می‌کنم کسی در دنیا از نجابت ملت ایران سوء استفاده نکند، چرا که اگر روزی خشم ملت ایران به جوشش دربیاید مطمئن باشید شما یک افسوس تاریخی خواهید خورد؛ همان‌طور که در طول جنگ تحمیلی این افسوس را خوردید.

 
فیلم سخنرانی محسن رضایی در مراسم تشییع غواصان شهید

 

 

رضایی همچنین در سخنانش ضمن گرامیداشت یاد شهیدان بخارایی، امانی، صفارهرندی و نیک‌نژاد یادآور شد: ما امروز در نقطه‌ای جمع شده‌ایم که پنجاه سال پیش این عزیزان حسنعلی منصور را ترور کردند تا مانع اجرای کاپیتولاسیون آمریکایی در ایران بشوند.

وی یادآور شد: ما می‌خواهیم مانند همان جوان‌ها و غواص‌های دوران دفاع مقدس بر آرمان‌ها و راه شهدا پافشاری کنیم و بار دیگر سیلی محکمی به گوش دشمنان بزنیم. امروز در فضای بین‌المللی نیاز به این‌چنین جوشش و ترویج ارزش‌های انقلابی داشتیم، چرا که دولتمردان ما اکنون در میز مذاکرات هستند و از طرفی نیز داعش در منطقه تحرکات خاصی دارد. همچنین در یمن نیز روزی نیست که عربستان سعودی انسان‌های بیگناه را نکشد، آنها حتی در ماه حرام نیز ملت بیگناه یمن را می‌کشند. فکر نکنید می‌توانید به این صورت به حیات ننگین خودتان ادامه دهید.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنان خود گفت شد: از میان این 270 شهید، 175 غواص و خط‌کشن هستند، کارهای غواصان در دوران جنگ تحمیلی بسیار حساس بود و ماموریت آنها خط‌شکنی و از کار انداختن تیربار دشمن بود تا در موج دوم قایق‌ها بتوانند وارد عمل شوند. در حقیقت ما سال سوم جنگ به یک بن‌بست رسیدیم و باید در دریا، رودخانه و هور عملیات انجام می‌دادیم. برای همین از غواص‌ها استفاده کردیم و نتیجه آن را در هم عملیات پیروز والفجر 8 با حضور دو هزار غواص دیدیم. ‌در کربلای چهار نیز غواص‌ها وارد عمل شدند، اما تعداد‌شان کمتر بود. غواص‌ها در این عملیات یعنی والفجر 8، کربلای 4 و 5، خیبر و بدر به خوبی ماموریت خود را انجام دادند.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تقدیر از حضور گسترده مردم در مراسم تشییع غواصان شهید گفت: داعش خود را به 35 کیلومتری بغداد رسانده بود و باید پیامی از سوی ملت ایران به آنها داده می شد. در یمن حتی در ماه حرام مردم را بمباران می کنند و لازم بود که به برکت شهدا یک قیام بزرگ در ایران ایجاد شود و بگوید که ما هرگز ننگ را قبول نمی کنیم.

رضایی با اشاره به تبلیغات مذبوحانه رسانه های غربی و شیفتگان داخلی آنها گفت:  این روزها صدای اجنبی ها برخواست که این ها در خاک عراق چه می خواستند؟ صداها و رسانه هایی که در طول جنگ حامی صدام بودند می گفتند این ها در خاک عراق چه می کردند؟ توقع داشتید ما به متجاوز گل بدهیم و تشویق کنیم؟ آیا اگر این غواص ها در عمق 15 کیلومتری مرز عراق نمی جنگیدند، ایران اکنون امنیت داشت؟ اگر جنگ را بعد از فتح خرمشهر ادامه نمی دادیم و دشمن را تنبیه نمی کردیم، آیا چشم طمع دشمن از این مملکت برداشته می شد؟ تعقیب متجاوز درسی بود که غواصان ما به دشمن دادند.

وی افزود:  اخیرا گفتند که این شهدا در یک عملیات شکست خورده شهید شده اند. اگر شکست خورده است چرا دوازده روز بعد، بزرگترین عملیات انجام شد؟ چرا این کارها را می کنند؟ چون می خواهند راه شهدا را کور کنند. راه مقاومت، راه ولایت، راه امام، راه پیروزی، راه آزادسازی خرمشهر را می خواهند با تبلیغات کور کنند. اما امروز همه اعتراف کرده اند که ایران لنگرگاه منطقه است. آنها حساب شده جنگ را زیر سوال می برند، انقلاب را تخریب و تحریف می کنند تا راه شهدا ادامه پیدا نکند اما امروز همه دنیا به امنیت ایران اعتراف می کنند. اگر ایران نبود بحران تمام 500میلیون جمعیت منطقه را فرا می گرفت.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس گفت:  نشان دادیم که هم مردم و هم مسئولان پای آرمان شهدا ایستاده اند و پرچمدار انقلاب، رهبر معظم انقلاب است که با رهبری ایشان اقتدار واقعی ملت مسلمان ایران به نمایش گذاشته شده است.

وی با اشاره به شعارهای مردم در مراسم افزود: این صداها را کسانی که پشت میز مذاکره هستند باید بخوبی بفهمند. این صداها جدی است. این صداها واقعی است و این فریادها واقعی است و از عمق دل جوانانی بر می خیزد که حاضرند تا آخرین قطره خون خودشان را فدای آزادی و سربلندی انقلاب اسلامی کنند.

رضایی افزود: امیدارم خبرنگاران خارجی این فریادها را که صدای واقعی ملت ایران است به گوش جهانیان برسانند و بگویند که ایران یک قدم عقب نشینی نمی کند. این راه هم بگویم که برخی نباید اخبار غلط را به دشمن بدهند و بگویند ما آب خوردن نداریم و نمی توانیم سرپای خود بایستیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ملت ایران و اندیشمندان و جوانان ایران آن چنان غنی از انرژی، معنویت و عرفان است که همه دنیا را می تواند سیراب کند و به همه انسان های عالم کمک کند. غربی ها از نجابت ما کسی سواستفاده نکند. اگر روزی خشم ملت ایران به جوشش در آید مطمئن باشید شما یک افسوس تاریخی خواهید خورد همانطور که در جنگ افسوس خوردید. دیگر سیاست خارجی قاجاری و پهلوی به این کشور بازنخواهد گشت.

وی افزود: این شهدا برای اولین بار بعد از سیصد سال زنجیره شکست های تاریخی را پاره کردند و سرافرازی ملت ایران را سبب شدند. ما با کسی جنگ نداریم و می گوییم حرف منطقی ملت ایران را گوش کنید. ما غنی سازی می خواهیم در چارچوب اصول بین الملل. ما دنبال بمب اتم نیستیم، دنبال پیشرفت خودمان هستیم. این غواصان می گویند که اگر دست های ما بسته باشد و تیربارانمان کنید ما تسلیم زور و زیاده خواهی نخواهیم شد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ما امروز پرچم امنیت به دست داریم و می گوییم تروریسم باید تمام شود. ما دنبال آرامش و امنیت هستیم و نگویند نیروهای حزب اللهی می خواهند جنگ درست کنند. ما نمی خواهیم با دست باز ما را تسلیم کنند و همه عزت و شرفمان را زیر پا بگذارند. هیهات من الذله. دنیا مطمئن باشد تا رهبری و ولایت فقیه و شهادت طلبی در این کشور هست هیچ قدرتی نمی تواند به ایران حمله کند. قبل از اینکه در داخل کشور فتنه ایجاد کنید و یا در خارج از کشور توطئه کنید بنشینید فکر کنید تا پیشیمان نشوید.

بعد از سخنرانی محسن رضایی، محمود کریمی از مداحان اهل بیت به مرثیه سرایی و نوحه خوانی پرداخت.

 

غواصان شهید «دُرّهای غلتان» در اقیانوس ملت/تشییع باشکوه پیکرهای مطهر از بهارستان تا معراج

18:22 همچنان کاروان حامل شهدا به دلیل ازدحام جمعیت بدرقه کنندگان به میدان بهارستان نرسیده اند.

18:40 کاروان شهدا به بهارستان رسید

18:45 مردم در حال بدرقه کاروان اسطوره های دفاع مقدس به سمت خیابان بهشت هستند و با مدیحه سرایی مداحان اهل بیت(ع)،شهدا را همراهی می‌کنند.

18:57 به دلیل حضور پرشور تشییع کنندگان، حرکت کاروان شهدا به کندی صورت می‌گیرد.

19:02 در این مراسم 10 کامیون پیکر مطهر شهدا را که هم اکنون به خیابان جمهوری رسیده حمل می‌کنند.

19:20 جمعیت زیادی از سمت میدان امام خمینی(ره) به طرف تقاطع خیابان فردوسی و جمهوری در حال برگشتند، برای استقبال از کاروان شهدا.

19.45 حاج سعید قاسمی در میدان امام خمینی(ره) در میان جمعی از جوانان به گپ و گفت‌وگو مشغول است. کمی آن‌سو تر یکی از جوانان پلاکاردی را بلند کرده که روی آن نوشته شده با دستان بسته رفتند تا با دستان باز و با عزت مذاکره کنیم.

19.46  بوی اسپند و صدای مداح کاروان می‌رسد. هنوز شهدا در خیابان فردوسی هستند.

19:55 میثم مطیعی مداح اهل بیت با حضور در کاروان شهدا برای مادران شهدا روضه حضرت زهرا(س) را می‌خواند.

20:05 در هنگام عبور کاروان شهدا از مقابل سفارت انگلیس مداحی قطع شد و جمعیت یکپارچه شعار مرگ بر آمریکا مرگ بر انگلیس، مرگ بر آل‌سعود و نه سازش و نه تسلیم سر دادند.

20:10 کاروان شهدا به میدان امام خمینی رسید. جمعیتی از مردم که در معراج شهدا حضور دارند برنامه سخنرانی و مدیحه سرای تدارک دیده شده و حجت الاسلام ماندگاری برای آنها سخنرانی می‌کند و در معراج شهدا مادران شهدا از جمله مادر شهید بهروز و مادر شهید عباس صابری حضور دارند.

- 20:25 عبدالرضا هلالی از مداحان اهل بیت در حال روضه خوانی برای کاروان شهدا است این کاروان دقایقی دیگر از مقابل وزارت امور خارجه عبور خواهد کرد.

20:40 در هنگام عبور کاروان شهدا از مقابل وزارت امور خارجه مداحی هلالی قطع شد و جمعیت تشییع کننده یک صدا شعار «این همه لشکر آماده به عشق رهبر آمده» را سر می‌دادند.

20:50 کاروان شهدا همزمان با اذان مغرب وارد معراج شهدای تهران شد. جمعی از مردم اقدام به برپایی نماز جماعت در کنار کاروان شهدا کردند.

 

 

 اظهارنظر چهره های فرهنگی، هنری و ورزشی حاضر در مراسم تشییع پیکر شهدای غواص

*در مراسم باشکوه تشییع 270 شهید تازه تفحص شده، چهره های مختلف فرهنگی، هنری، رسانه ای و ورزشی حضور داشتند. کارگردانان، تهیه کنندگان و بازیگران سینما و تلویزیون از جمله چون رضا میرکریمی،مازیار میری، حسن پورشیرازی، جمال شورجه، محمدعلی باشه آهنگر،کمال تبریزی، اکبر نبوی، مجتبی راعی، همایون اسعدیان، فرشته طائرپور و... از این جمله بودند.

*جمال شورجه کارگردان سینما که در مراسم تشییع پیکر شهدای غواص حضور یافته بود، در پاسخ به این سئوال خبرنگتر فارس که اگر قرار باشد یک جمله روی تابوت شهدا بنویسید، آن جمله چیست، گفت: «می‌نویسم، جایشان خالی است و به آنها غبطه می‌خورم. امیدوارم لیاقت پاسداری از خون این شهدا را داشته باشم.»

*مازیار میری دیگر کارگردان سینما و تلویزیون هم در پاسخ به این پرسش گفت: «می‌نویسم امروز تنها روزی است که هوای تهران پاک است. 275 فرشته بال زدند و هوای تهران را پاک کردند.»

*حسن پورشیرازی بازیگر سینما و تلویزیون نیز گفت چنین می‌نویسم: «ما شرمنده شهدا هستیم.»

* مدیر مسئول روزنامه کیهان نیز یکی دیگر از چهره های رسانه ای کشورمان بود که با حضور در تشییع شهدا گفت: من بر تابوت این شهدا می‌نویسم شرمنده‌تان هستم.شریعتمداری افزود: ببینید روی تابلوها نوشته شما با دستان بسته چه کرده‌اید و ما با دستان باز چه کاری انجام داده‌ایم. مردم با بصیرت نشان دادند پیام این شهدا را درک کرده‌اند.

*علیرضا اشراقی نوه امام خمینی (ره) در مراسم تشییع 270 شهید گمنام دفاع مقدس حضور داشت و در گفت‌وگو با فارس گفت: پیام شهدا امروز مقاومت و ایستادگی در مقابل زیاده خواهی دشمنان است و مردم با این حضور گسترده نشان دادند هنوز هم در حال و هوای دهه شصت و سالهای دفاع مقدس هستند.

همچنین بسیاری از اهالی ورزش ایران برای وداع با تعدادی از شهدای غواص و گمنام امروز در مراسم تشییع پیکر این شهدا حاضر شدند.

* جمعی از اهالی ورزش در خیابان باغ سعدی قرار گذاشتند تا در آنجا جمع شده و سپس به سمت میدان بهارستان بروند که با توجه به ازدحام جمعیت برنامه آنها تغییر کرد و در میدان بهارستان کنار یکدیگر جمع شدند.

* بنری از سوی کمیته ملی المپیک جهت گرامیداشت یاد و خاطره شهدا در میدان بهارستان نصب شده بود.

* کیومرث هاشمی، رئیس کمیته ملی المپیک جزو اولین نفراتی بود که خود را به مراسم تشییع پیکر شهدا رسانده بود.

* منصور قنبرزاده مدیرعامل باشگاه نفت تهران و همچنین رئیس هیأت امنای باشگاه نفت و رئیس تربیت بدنی وزارت نفت در این مراسم حاضر شدند.

* آرش میراسماعیلی قهرمان سابق جودو در مراسم امروز حاضر شد.

* بهداد سلیمی دارنده مدال طلای المپیک و جهان در رشته وزنه‌برداری، حسین رضازاده رئیس سابق فدراسیون وزنه‌برداری و حسین توکلی دارنده مدال طلای رشته وزنه‌برداری در سال 2000 در این مراسم شرکت کردند.

* تعدادی از هواداران تیم‌های فوتبال پرسپولیس و استقلال با در دست داشتن پرچم تیم‌هایشان در این مراسم حاضر شدند.

* حسین خبیری، مدیر رسانه‌ای سابق پرسپولیس و سخنگوی فعلی باشگاه سایپا و بسیاری از خبرنگاران رسانه‌های ورزشی در این مراسم شرکت کردند. محمود عبدالهی، مدیر روابط عمومی کمیته ملی المپیک نیز در این مراسم حضور داشت.

* بسیاری از ورزشکاران رشته‌های کشتی، فوتبال، وزنه‌برداری، رشته‌های رزمی و... با حضور در میدان بهارستان در کنار سایر مردم با شهدا وداع کردند.

* مهدی مهدوی کیا، ستاره سابق تیم ملی فوتبال ایران و باشگاه پرسپولیس نیز در این مراسم حضور داشت. علی دوستی، سرمربی سابق تیم ملی نوجوانان و جوانان نیز در این مراسم حضور داشتند.

*محمود گودرزی، وزیر ورزش، مهدی تاج، رئیس سازمان لیگ و ... در مراسم حضور داشتند.

مهدی تاج که در مراسم تشیع پیکر غواصان شهید شرکت کرده بود و در جمع خبرنگاران گفت: حضور مردم در این مراسم فوق‌ تصور بود و مردم از همه اقشار جامعه وظیفه خود دانستند که در این مراسم شرکت کنند و این مراسم باشکوه نشانگر آن است که مردم خودشان را مدیون شهدا می‌دانند و قدر ایثارگری‌های آنها را می‌دانند.وی در مورد اعلام نام اسامی هیات مدیره دو باشگاه استقلال و پرسپولیس گفت: دوست ندارم در این فضای معنوی در مورد مسایل ورزشی صحبت کنم و باید شکوه این مراسم و بدرقه شهدا را ثبت کنیم.

*مهدی مهدوی‌کیا در مراسم تشییع پیکر 175 غواص شهید و 100 شهید گمنام شرکت کرده بود، در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس گفت: من وظیفه خودم می‌دانستم که در این مراسم شرکت کنم. قهرمانان واقعی شهدا و خانواده‌‌هایشان هستند. هیچ چیز با ارزش‌تر از آنها نیست.

وی ادامه داد: اگر امروز راحت زندگی و ورزش می‌کنیم به خاطر ایثارگری این شهداست. این غواصان مظلومانه به شهادت رسیدند و عکس‌هایی که از دست‌های بسته آنها دیدم من را تحت تأثیر قرار داد. من دست خانواده شهدا را می‌بوسم و خودم را مدیون آنها می‌دانم.

*علی دوستی‌مهر که در مراسم تشییع پیکر 175 شهید غواص و 100 شهید گمنام شرکت کرده بود به خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس گفت: قهرمانان واقعی این شهدا هستند. آنها ایثارگری کردند و جان خودشان را فدا کردند تا ما آسایش داشته باشیم. اگر مهدوی‌کیا و امثال او اسطوره‌های مستطیل سبز هستند، شهدا اسطوره‌های میدان جنگ هستند. وی ادامه داد: وظیفه ما بود که در این مراسم شرکت کنیم تا به شهدا بگوییم آنها را فراموش نکرده‌ایم. اگر امروز کشور ما ثبات دارد این شهدا هستند که آن را به‌وجود آورده‌اند. من و مهدوی‌کیا به این مراسم آمدیم تا به آنها بگوییم دنباله‌رو راه آنها خواهیم بود.

*اگر چه این مراسم ساعت 22 در معراج شهدا پایان یافت اما همچنان مردم محوطه اطراف آن را ترک نکرده اند. 
رفتار انسانی «سرایا السلام» با داعش+تصاویر
ساعت ٧:۱۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/٢٦ : توسط : حسینی

به گزارش مشرق،‌ در حالی که این‌روزها برخی رسانه‌های مخالف نیروهای داوطلب مبارزه با داعش تلاش می‌کنند وجهه این گروه را تخریب کنند، خبرگزاری عراقی «وردنا»، تصاویری از رفتار انسانی «سرایا السلام» وابسته به جریان صدر و از زیرمجموعه‌‌های نیروهای بسیج مردمی با اسرای داعش را منتشر کرد.

رفتار انسانی «سرایا السلام» با داعش+تصاویر

 

بر اساس این گزارش، این تصاویر مربوط به دستگیری شماری از تکفیری‌های داعش در منطقه «الاسحاقی» در استان «صلاح‌الدین» است.

رفتار انسانی «سرایا السلام» با داعش+تصاویر

در این تصاویر، سرایا السلام به تروریست‌هایی که وحشیانه‌ترین جنایات را علیه مردم بی‌گناه عراق مرتکب شده‌اند، آب و غذا می‌دهند.

 

رفتار انسانی «سرایا السلام» با داعش+تصاویر
منبع: فارس

 
«مرتضی سواری» به خیل شهدای مدافع حرم پیوست+عکس
ساعت ٧:۱٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/٢٦ : توسط : حسینی
به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، مرتضی سواری (ساری) از مدافعان حرم اهل بیت علیهم‌السلام در عراق، جام شهادت را سر کشید و به سوی معبود شتافت.
 
شهید سواری از خطه‌ی سوسنگرد (دشت آزادگان) بود که در دفاع از حرم امامان معصوم(ع)، در الرمادی عراق، به‌دست ناپاک تروریست‌ها و تکفیری‌ها، به شهادت رسید.

«مرتضی سواری» به خیل شهدای مدافع حرم پیوست +عکس
 


منبع: دفاع پرس

 
عکس/جانشین نصرالله در میدان جنگ علیه داعش
ساعت ٧:٠٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/٢٦ : توسط : حسینی
شیخ نعیم قاسم معاون دبیر کل حزب الله در جبهه های جنگ علیه داعش
جانشین نصرالله در میدان جنگ علیه داعش+عکس

 
عکس/ دلنوشته ضرغامی برای شهدای غواص
ساعت ٥:٥٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/٢٦ : توسط : حسینی
عزت الله ضرغامی رییس پیشین سازمان صدا و سیما در صفحه اینستاگرامش تصویری از دلنوشته خود برای شهدای غواص تازه تفحص شده منتشر کرد.

عکس/ دلنوشته ضرغامی برای شهدای غواص


 
سخنان جنجالی دبیرکل حزب اعتماد ملی:
ساعت ٥:٥۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/٢٦ : توسط : حسینی

نمایندگان افراطی مجلس گستاخ هستند/

 

 

آقای روحانی! وعده‌هایی که دادید روی زمین مانده است/

 

 

دلواپس‌ها دلواپسِ اختلاس‌های میلیاردی هستند

به گزارش  مشرق، شامگاه روز گذشته، همایشی تحت عنوان بزرگداشت 24 خرداد، با حضور اصلاح طلبان استان لرستان در خرم آباد برگزار شد که متن کامل سخنرانی دبیرکل حزب اعتماد ملی به شرح ذیل است.

حجت الاسلام منتجب نیا، دبیر کل حزب اعتماد ملی شامگاه دیروز در همایشی تحت عنوان بزرگداشت24 خرداد، در جمع اصلاح طلبان استان لرستان گفت: پیروزی انقلاب اسلامی یک فرصت بزرگ بود که کشور و ملت از یک نابودی و سقوط قطعی با رهبری امام راحل نجات یافت.

وی گفت: اصلاح طلبان این افتخار را دارند که معلم و استادشان حضرت امام خمینی(ره) است. ما فرزندان امام(ره) و ادامه دهندگان راه ایشان هستیم. خداوند به برکت امام، مردم را نجات داد.

منتجب نیا ادامه داد: دوم خرداد کشور ما در آستانه سقوط قطعی قرار گرفته بود!؛ اما نسیم الهی در دوم خرداد وزید. اگر در دوم خرداد سال 76 آنچه که شد انجام نمی گرفت و به گونه دیگر انتخابات برگزار می شد؛ اکنون این کشور، نظام و امنیت معلوم نبود که استمردار داشته باشد. حضور؛ حرکت و حماسه ملی موجب نجات کشور شد و مقلب القلوب کشور را نجات داد و حفظ کرد.

دبیرکل حزب اعتماد ملی، دوران اصلاحات را دوران ارزشمندی دانست و افزود: متاسفانه نه دیگران، نه من و نه شمای اصلاح طلب قدر این فرصت را ندانستیم و نتوانستیم از این فرصت استفاده کنیم. فرصت سوزی کردیم و دیگران هم ظلم کردند! تا سرانجام این نعمت الهی از ما گرفته شد.

 وی اظهار کرد: دوران اصلاحات، دوران هشت ساله ای بود که نخبگان و برگزیدگان ملت مسئولیت های اجرایی را در دولت گرفتند. افرادی پاکدست! که به فکر مردم بودند ومی خواستند مشکلات انباشته کشور برطرف ، فرهنگ کشور ترقی و سیاست کشور توسعه یابد.

اصلاح طلبان هر اشتباهی کردند؛ اما اختلاس نکردند

منتجب نیا افزود: اصلاح طلبان چه در دولت و چه در مجلس بیشترین خدمت را کرده اند و افتخاری که داریم این است که اصلاح طلبان هر اشتباهی کردند اما اختلاس نکردند!

دبیرکل حزب اعتماد ملی عنوان کرد: اصلاح طلبان اگر ضعفی هم داشتند، اما به اموال عمومی ملت تجاوز نکردند؛ دزد و غارتگر نبودند و امانت دار مردم در دولت و مجلس بودند؛ اما چون قدر این نعمت دانسته نشد، این نعمت مورد بهره برداری قرار نگرفت و کار به جایی رسیده است که هر روز خبر از اختلاس هزاران میلیاردی بود و می گفتند نمی شود مسائل را باز کرد.

شما فکر می کنید که اختلاس تنها توسط بابک زنجانی انجام گرفت، آنقدر اختلاس انجام شده که اگر عنوان شود آبرویی برای ملت و کشور نمی ماند.

وی با انتقاد تند از دولت احمدی نژاد گفت: این چه بلایی بود که بعد از فرصت سوزی اصلاحات بر ما نازل شد. حیثیت و آبروی ملت را در دنیا بردند؛ استعدادهای دورنی را خفه و ظلم هایی را به نخبگان روا کردند.

رد صلاحیت شدن هاشمی رفسنجانی ننگی است در تاریخ معاصر ایران

منتجب نیا گفت: نزدیک 24 خرداد 92 بود و حرف و حدیث ها بر اثر اینکه چه کسی می تواند کشور را نجات دهد بالا گرفته بود. من در مصاحبه ای با روزنامه "بهار" علام کردم که کسی می تواند کشور را نجات دهد که مدیریت بحران را داشته باشد.

مصداق من خاتمی- رئیس جمهور پیشین- بود اما می دانستم به هیچ وجه اجازه ورود به او داده نمی شود. از شخص هاشمی رفسنجانی تقاضا کردم که فداکاری کند و مسئولیت بگیرد و این بحران را بشکند او شرکت کرد؛ اما او را رد صلاحیت کردند واین ننگی در تاریخ معاصر ایران است.

دبیرکل حزب اعتماد ملی عنوان کرد: کاندید شدن عارف و حسن روحانی موجب شد که عقل و تدبیر احزاب اصلاح طلب ایجاب کند که متحد شوند و یکی از این بزرگان کنار برود. عارف ایثار کرد و با فداکاری تاریخی خودش توانست این برنامه را به ثمر برساند.

روحانی به عنوان منادی شعارهای اصلاح طلبان پیروز شد

وی در ادامه 24 خرداد را یوم الله نامید و اظهار کرد: 24 خرداد یوم الله است!  و ای اصولگرایان افراطی! اگر 24 خرداد روحانی انتخاب نشده بود، امروز وضعیت دیگری داشتیم. 24 خرداد ملت پیروز شد نه یک شخص. روحانی به عنوان منادی شعارهای اصلاح طلبان پیروز شد. اگر روزی برخلاف شعارهایش حرف بزند حامیان وی دلسرد می شوند. پیروزی روحانی یعنی پیروزی اصلاحات.

منتجب نیا ادامه داد: کسانی که می گویند اصلاحات مرده است؛ می گوییم اصلاحات زنده و اکثریت قاطع ملت است. اصلاحات یک تفکر الهی است! که می گوید احترام به آرای مردم، مگر می شود کسی اصلاحات را قبول نداشته باشد! کسانی که با اصلاحات مخالفند یا نمی فهمند! و یا از روی کینه مخالفت می کنند.

دبیرکل حزب اعتماد ملی با بیان اینکه اصلاح طلبان همچنان پشت سر حسن روحانی هستند، افزود:  اصلاح طلبان از روحانی حمایت می کنند و با دشمنانش می جنگند و اجازه نمی دهند رئیس جمهور را مورد آماج حملات ناجوانمردانه خودشان قرار دهند.

افراطیون در برابر مردم ناایستند

وی گفت: من به افراطیون می گویم: شمایی که رابطه خود را با ملت قطع کرده اید بدانید ملت روحانی را انتخاب کرده است و به او اعتماد دارد؛ چرا اینقدر چوب لای چرخ می گذارید. به افراطیون می گویم در برابر مردم ناایستید، هر کسی با مردم مقابله کند عاقبتش شکست است. اصلاح طلبان با کمال قدرت ایستاده اند.

نمایندگان افراطی مجلس گستاخ هستند

دبیر کل حزب اعتماد ملی گفت: من به چهار پنج نماینده گستاخ مجلس می گویم: ای افراطی گرهای تند رو! ای کسانی که مردم را قبول ندارید، دستت در ظرف اختلاس گرهاست. این هشدار را دریافت کنید که سکوت و آرامش ملت اندازه ای دارد.

منتجب نیا بیان داشت:  دلواپس ها! بی عقل ها! بی ترمزها! گستاخ ها! دلواپس، اختلاس های میلیاردی هستند!

وی افزود: آنها در حال کار کردن برای انتخابات هستند. آن ها می گویند: دولت یازدهم اگر در صحنه مذاکرات پیروز شود مجلس را برده است. آیا شما در دیپلمات ها شخصی بهترازظریف سراغ دارید، شخصی که مورد حمایت رهبری و رئیس جمهور است. اما نمی گذارند کار کند.

آقای روحانی! وعده هایی که دادید روی زمین مانده است

دبیرکل حزب اعتماد ملی در پیامی به حسن روحانی گفت: آقای روحانی! وعده های شما پیروز شد. سخنان شما وعده های خوبی است؛ اما مطالبات اصلاح طلبان و وعده های شما به مردم روی زمین مانده است. جمع عظیمی از اصلاح طلبان حمایت، امید و علاقه خودشان را به شما نشان داده اند. شما دشمنان قسم خورده ای در داخل و خارج از کشور دارید. آقایان استاندار و مدیران و معاونین هوای اصلاح طلبان را داشته باشید. شما به حمایت مردم نیاز دارید.

وی با تاکید بر وحدت اصلاح طلبان برای انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری گفت: در انتخابات مجلس پیش روی همه دست بر دست هم می دهیم و با وحدت انسجام، مجلسی درخور ملت تشکیل می دهیم.

منتجب نیا در پایان گفت: اصلاح طلبان از صحبت کردن نترسید. یکی از شعارهای دولت فضای باز سیاسی و آزادی است مراقب باشد کاری نشود جو پلیسی به وجود بیاید. همه با هم تلاش می کنیم تا افراد صالح و شایسته ای در مجلس حضور یابند  و هر چه زودتر به آرمان ها برسیم. 

 

منبع: سفیر افلاک


 
سرلشکر جعفری خبر داد:
ساعت ٥:٤٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/٢٦ : توسط : حسینی

مأموریت قرارگاه ثارالله سپاه برای شناسایی تهدیدات نرم/

 

 

باید کاری کرد تا تهدیدات نرم به سخت مبدل نشود

به گزارش مشرق، سردار سرلشکر محمد علی جعفری در همایش روحانیون شاغل در سپاه پاسداران با بیان اینکه انقلاب اسلامی دو بعد داخلی و خارجی دارد، افزود: بعد خارجی انقلاب در حال پیشرفت است و انقلاب اسلامی به دستاوردهای قابل توجهی در ورای مرزهای خود دست یافته اما این انقلاب در داخل غریب و مظلوم است.

مأموریت قرارگاه ثارالله سپاه برای شناسایی تهدیدات نرم/ باید کاری کرد تا تهدیدات نرم به سخت مبدل نشود

 

 

 

 

وی گفت: هر چه سپاه در ابعاد ایمانی و اعتقادی قوی تر باشد در ایفای نقش خود بهتر ظاهر خواهد شد.

سرلشکر جعفری افزود: فلسفه وجودی سپاه بر اساس اصل یکصد و پنجاه قانون اساسی، حفظ انقلاب و دستاوردهای آن است. سپاه تشکیل شد تا این وظیفه خطیر را با کمک حوزه های علمیه و دیگر مجموعه ها بر عهده بگیرد.

فرمانده کل سپاه افزود: مقایسه ارتش و سپاه در حوزه دفاعی و امنیتی صحیح است، اما سپاه علاوه بر دارا بودن بعد دفاعی و امنیتی مأموریتهای دیگری نیز دارد.

سرلشکر جعفری با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با نیروهای سپاه در سال 84 گفت: ایشان فرمودند مأموریت اصلی سپاه، دفاعی و امنیتی نیست، بلکه وظیفه درجه دوی سپاه فعالیت در این زمینه است.

وی افزود: حتی اگر وظیفه ما مأموریت های دفاعی و امنیتی باشد باید بسته به شرایط و تهدید خودمان را به روز کنیم.

سرلشکر جعفری با اصلی دانستن وظیفه دفاع از انقلاب گفت: یکی از ابعاد دفاع از انقلاب مقابله فیزیکی با دشمنان است، اما وظیفه اصلی دفاعی، امنیتی و نظامی نیست بلکه از جنس تهدیدات نرم است.

وی وظیفه سپاه را شناسایی و پیشگیری از تهدیدات نرم بیان کرد و افزود: باید کاری کرد تا این تهدیدات به تهدیدات سخت مبدل نشود.

فرمانده کل سپاه گفت: این مأموریت در سپاه به قرارگاه ثارالله (ع) محول شده است و این مجموعه وظیفه شناسایی تهدیدات نرم را برعهده دارد.

سرلشکر جعفری افزود: آن مأموریتی که سپاه در طیف های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی دارد مؤلفه های رزم سپاه را تغییر می دهد.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری حفظ انقلاب را به دو شکل ترسیم کرده اند، گفت: ایشان در سال 90 در دیدار پاسداران در روز پاسدار بیان فرمودند انقلاب اسلامی را به شکل محافظه کارانه که همان حفظ وضع موجود است و غیرمحافظه کارانه که روش صحیح و اصولی حفظ مسیر پیشرفت انقلاب است، می توان حفظ کرد.

فرمانده کل سپاه بزرگترین مانع را برای حفظ غیرمحافظه کارانه انقلاب بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری عادت کردن به روشهای جاری بیان کرد و گفت: در سپاه بدون روحیه و کار جهادی نمی توان انتظاراتی را که از سپاه وجود دارد محقق کرد.


 
با نام «پیامی آورده اند»؛
ساعت ٥:٤٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/٢٦ : توسط : حسینی

پویش مردمی شهدای غواص آغاز به کار کرد

به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، پویش مردمی «#پیامی_آورده_اند» با هدف مشارکت مردم در حال و هوای ورود 175 شهید غواص و خط شکن و انتشار نظرات مردم در این زمینه با نشانی 175SHAHIA.IR آغاز به کار کرد.

پویش مردمی شهدای غواص آغاز به کار کرد

در صفحه اول این سایت می خوانیم: همین چند روز قبل بود که خبر اومد جنازه های نازنین شون رو با دست بسته به میهن آوردن… جنازه هایی که زنده به گور شده بودن… 175 شهید غواص عملیات کربلای چهار رو می گم، همون عملیاتی که آمریکایی ها اطلاعاتش رو به عراق لو دادن و باعث قلع و قمع شدن بچه های ما تو عملیات کربلای چهار شدن! … حالا قراره سه شنبه همین هفته (26 خرداد) در تهران بصورت دست جمعی تشییع بِشَن… برنامه هم در جوار اجساد مطهر شهیدان خواهد بود.

# راستی پیام دست های بسته شان برای شرایط امروز کشور چی می تونه باشه؟

ما می خوایم یه موج مردمی در قالب «پویش مردمی؛ #_پیامی_آورده_اند » راه بندازیم، به همین خاطر تو اینستاگرام و شبکه های اجتماعی دیگه و همین سایت قراره هر شخصیتی بیاد و بنویسه که ؛ بازگشت شهدایی که با دست بسته مقاومت کردن، توی این مقطع زمانی چه پیامی می تونه داشته باشه؟

هر کدوم از شما هم می تونید با ذوق و سلیقه خودتون، پیام تون رو در قالب های «شعر»، «پوستر»، «دل نوشته»، «عکس»، «کلیپ»، و … برای ما بفرستید، یا علی؟!

دوستداران شهدای غواص میتوانند جهت همراهی با این پویش مردمی، طرح خام "پیامی آورده اند" را از سایت دریافت و آن در برگه a4 چاپ نمایند. سپس پیام های شهدای غواص را بر روی برگه نوشته و جهت بازنشر در سایت تصاویر آن را به آدرس pic@175shahid.ir ارسال کنند. توصیه شده است برای انتشار در شبکه های اجتماعی از هشتگ #پیامی_آورده_اند استفاده شود.

پویش مردمی شهدای غواص آغاز به کار کرد

علاقمندان به شرکت در این پویش میتوانند طرح ها، پوستر ها، شعر، متون و کلیپ های خود را در خصوص 175 شهید غواص و پویش مردمی "پیامی آورده اند" جهت انتشار در سایت به پست الکترونیکی info@175shahid.ir ارسال فرمایند.

تا کنون چهره های سرشناس زیادی به این پویش پیوسته اند و همچنان علاقمندان در حال ارسال مطالب و عکس هایشان به این پویش هستند.


 
جدیدترین اخبار یمن؛ بمباران مردم بی‌دفاع - 82
ساعت ٥:٤٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/٢٦ : توسط : حسینی

کارشکنی؛ سودان و مصر مجوز عبور هواپیمای سازمان‌ملل را لغو کردند/

 

 

انصارالله: سازمان ملل علت عدم عزیمت هیئت 15 نفره احزاب یمنی به ژنو را توضیح دهد/

 

پایگاه «الحمامه» در جنوب عربستان با 16 موشک «گراد» در هم کوبیده شد

هواپیمای حامل گروه‌های داخلی یمن، به دلایلی، هنوز از جیبوتی عازم سوئیس، محل برگزاری نشست سه روزه مذاکرات صلح یمن نشده است.

خبرگزاری فارس: کارشکنی؛ سودان و مصر مجوز عبور هواپیمای سازمان‌ملل را لغو کردند/ انصارالله: سازمان ملل علت عدم عزیمت هیئت 15 نفره احزاب یمنی به ژنو را توضیح دهد/ پایگاه «الحمامه» در جنوب عربستان با 16 موشک «گراد» در هم کوبیده شد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، عربستان سعودی اول اردیبهشت (21 آوریل) پس از 27 روز بمباران یمن، پایان تجاوز نظامی موسوم به «عملیات طوفان قاطع» را اعلام کرد و همزمان از آغاز عملیات جدید موسوم به «بازگرداندن امید» خبر داد. این حملات بیش از 3 هزار کشته بر جای گذاشته است. خبرگزاری رویترز روز 12 ژوئن اعلام کرد که عملیات عربستان شکست خورده و گذر زمان به نفعش نیست.

اخبار روز گذشته، روز 81ــُم جنگ را اینجا دنبال کنید. 

* * * * *

اخبار امروز، روز 82ــُم را در زیر دنبال کنید


* تعداد نمایندگان احزاب یمن در هواپیمای سازمان ملل 15 نفر است

سخنگوی جنبش انصارالله اعلام کرد، نمایندگان احزاب داخلی یمن که در هواپیمای سازمان ملل هستند و اکنون در جیبوتی هستند، 15 نفر است نه 7 نفر. هواپیمای حامل این افراد هنوز عازم ژنو نشده است


احتمال بازگشت هیئت‌های احزاب یمنی از جیبوتی به صنعاء

   انصارالله: سازمان ملل با انتشار بیانیه‌ای علت تاخیر ورود ما به ژنو را توضیح دهد

محمد عبدالسلام سخنگوی انصارالله در گفت‌وگو با شبکه المیادین اعلام کرد که اگر سازمان ملل نمی‌تواند گروه‌های یمنی را به ژنو برساند، دنبال راه دیگری باشد و علت تاخیر را برای همه توضیح دهد


* مصر و سودان مجوز عبور هواپیمای حامل احزاب یمنی را لغو کردند

شبکه خبری المیادین اعلام کرد که دو کشور مصر و سودان با لغو مجوز عبور هواپیمای سازمان ملل حامل نمایندگان احزاب یمنی تاکنون مانع عزیمت هواپیمای حامل احزاب یمنی به ژنو سوئیس شده‌اند


* 20 کشته در درگیری‌های انصارالله و ارتش یمن با نیروهای وابسته به «هادی»


* تأخیر هیئت «علی عبدالله صالح» یکی از علل تاخیر عزیمت هواپیما از جیبوتی به ژنو

وبگاه خبری الفجر یمن نوشت که منابع رسانه‌ای خارجی می‌گویند که هیئت رئیس‌جمهور سابق یمن، «علی عبدالله صالح» سبب شده است که هواپیمای حامل گروه‌های یمنی تا الان وارد ژنو نشده‌اند. به گفته این وبگاه خبری، اختلاف سران وابسته به صالح در مصر و اتیوپی و تاخیر آنان سبب شده است که هواپیما نتواند تاکنون عازم سوئیس شود.


* حمله جنگنده‌های سعودی به استان «الحدیده» در غرب یمن

هواپیماهای سعودی به منطقه «بیت‌الفقیه» در استان ساحلی غربی یمن حمله کردند و 6 نفر در این حمله مجروح شدند. این آمار اولیه است (شبکه المسیره یمن)


* ارتش یمن 16 موشک گراد به جنوب عربستان شلیک کرد

در این حمله که علاوه بر موشک گراد از موشک‌های «النجم الثاقب»‌هم استفاده شد، مقر نظامی «الحمامه» در «ظهران عسیر» در جنوب عربستان هدف گرفته شد. المنار با اعلام این خبر به تلفات و خسارت این حمله اشاره‌ای نکرد


* هیأت ریاض دیدار با فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن در ژنو را رد کرد* المیادین: حرکت اعضای هیأت صنعا به ژنو بار دیگر به تاخیر افتاد

سفر هیأت احزاب یمنی و انصارالله بار دیگر به تاخیر افتاد. برخی مشکلات از سوی مصر، جیبوتی و اتیوپی مانع پرواز هواپیمای حامل هیأت صنعا به سوی سوئیس شدند.*حمله جنگنده‌های سعودی به روستایی در منطقه «شعاره» در «رازح» واقع در استان «صعده»، ده‌ها کشته و زخمی برجای گذاشت*پافشاری هیأت اعزامی ریاض به «ژنو» بر یکه‌تازی در یمن


*رئیس قبایل «یام و ولدعبدالله» نجران در گفت‌وگو با فارس: استقلال نجران از عربستان حتمی است/هماهنگی قبایل با یمن علیه نظامیان آل سعود


* «بان کی مون» بدون دیدار با «هیأت صنعا»، ژنو را به مقصد نیویورک ترک می‌کند


* نمایندگان احزاب و انصارالله یمن هنوز در جیبوتی هستند

هیأت اعزامی احزاب یمن از صنعا برای نشست ژنو هنوز در جیبوتی است. «عارف الزوکا» دبیرکل حزب کنگره مردمی یمن اعلام کرد که هواپیمای این هیأت ساعت 13 عصر امروز عازم ژنو خواهد شد (المیادین)* بان کی مون در ژنو: اتفاقات یمن بمبی ساعتی است/ ما خواستار آتش‌بس در ماه رمضان شدیم


* روزنامه آلمانی: عربستان خودزنی می‌کند


* قبایل نجران عربستان: حضور گارد ملی در اینجا حکم دشمن متجاوز را دارد


* آغاز رایزنی «بان‌کی‌مون» با هیأت اعزامی از سوی رئیس‌جمهور مستعفی و فراری یمن*سرنوشت نامعلوم نشست ژنو در سایه کارشکنی‌های ریاض


* المیادین: هنوز هواپیمای انصارالله و احزاب یمنی وارد یمن نشده‌ است*یک منبع آگاه در «انصارالله»: تاخیر عمدی پرواز هواپیمای حامل هیأتهای اعزامی به ژنو به درخواست رژیم سعودی بود* پژوهشگر یمنی در آستانه نشست ژنو بررسی کرد؛ وقتی ناکامی و شکست از میدان‌ جنگ تا ژنو گریبانگیر آل‌سعود می‌شود
 


*سازمان ملل از طرف‌های یمنی خواست اختلافات خود را کنار بگذارند


*هواپیمای حامل نمایندگان انصارالله برای شرکت در نشست ژنو در جیبوتی متوقف شده است


حمله عربستان به «تعز» یمن 17 کشته بر جای گذاشت
حمله جنگنده‌های عربستانی به شهر تعز یمن به کشته شدن 17 نفر و زخمی شدن ده‌ها نفر دیگر انجامید.


هیئت‌های احزاب یمنی سرانجام راهی ژنو شدند

هیئت‌های نمایندگی احزاب یمنی سرانجام با هواپیمای سازمان ملل صنعاء را به مقصد ژنو ترک کردند (خبرنگار المیادین در صنعاء) 
گزارش اختصاصی فارس از جدیدترین وضعیت تل ابیض
ساعت ٥:٤۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/٢٦ : توسط : حسینی

«داعش» از شرق، غرب و جنوب «تل‌ابیض»

 

 

سوریه در محاصره قرار گرفت+نقشه

نیروهای کُرد سوریه موفق شده‌اند اطراف شهر تل‌ ابیض که داعش در آن مستقر است، پیشروی‌های قابل توجهی به دست بیاورند. این پیشروی‌ها داعش را از ۳ محور محاصره کرده است.

خبرگزاری فارس: «داعش» از شرق، غرب و جنوب «تل‌ابیض» سوریه در محاصره قرار گرفت+نقشه

به گزارش گروه بین‌المللی خبرگزاری فارس، سرانجام کمیته‌های دفاع مردمی کُردهای سوریه موفق شدند، شهر «سلوک» را آزاد کنند تا «داعش» یکی از مهم‌ترین پایگاه‌های خود در استان «رقه» را از دست بدهد.

شهر سلوک یکی از مهمترین پایگاه‌های گروه تروریستی تکفیری «داعش» در استان رقه در شمال شرق سوریه است که سقوط آن برای این گروه تکفیری ضربه‌ای سنگین و مقدمه‌ای برای آزادسازی شهر «تل ابیض» شمرده می‌شود.


موقعیت شهر تل‌ابیض در شمال رقه و در مرز سوریه و ترکیه

 

در ادامه جدیدترین وضعیت محورهای جنگی تل‌ابیض بررسی می‌شود؛

محور شرقی تل ابیض:

نیروهای مردمی کُرد موفق شدند از شرق تل ابیض به سمت رودخانه چلبی پیشروی کنند و با انجام عملیات جدیدی بعد از درگیری با تروریست‌های داعش از سمت محور رودخانه چلبی وارد شرق تل ابیض (در حدود ساعت 20.25  به وقت محلی) شوند. نیروهای مردمی کرد از سه محور از شرق تل ابیض وارد شده‌اند.

 

درگیری شدید از ساعات اولیه شب گذشته بین نیروهای مردمی کُرد با تروریست های داعش از شرق تل ابیض گزارش شده است. نیروهای مردمی کرد از سمت شرق تل ابیض از سه محور به مواضع تروریست های داعش حمله ور شده اند.طبق اطلاعات بدست امده تعداد زیادی از تروریست های داعش به هلاکت رسیده اند .

محور غربی تل ابیض:

نیروهای مردمی کرد با حملات سنگین خود علیه مواضع داعش موفق به پیشروی از سمت غرب تل ابیض شدند و همچنین موفق شدند درگیری ها را به شهر از محور غربی بکشانند. از سوی دیگر نیروهای مرىمی کرد نیز موفق شدند تعدادی از روستاها و مناطق موجود در غرب تل ابیض از جمله «طیبة، جهجاه، قرة الشمس فاطمه، حسیان، صوان، ابوزهور، لقلقو، زنار، بیرحسن، فوعان، صحن کوچک، صحن بزرگ، دجیان بالا، دجیان پایین، مبعوجه، بیرخوت، زنوبیا، فارس و ... را تحت تصرف خود در بیاورند.

 

محور جنوبی تل ابیض:

با سیطره نیروهای مردمی کرد بر تپه «البراج» و تپه «مراک» و مناطق «خاتونیه و حجازیه» واقع در جنوب تل ابیض راه امداد نیروهای تروریستی  داعش از جنوب نیز قطع شده است و در حال حاضر نیروهای تروریستی داعش موجود در تل ابیض از سمت شرق و غرب و جنوب در محاصره کامل بسر می‌برند.

از سوی دیگر نیروهای مردمی کرد موفق شدند بعد از درگیری با نیروهای تروریستی داعش وارد منطقه مهم و استراتژیک «عین عیسی» واقع در جنوب تل ابیض شوند. منطقه مهم و استراتژیک «عین عیسی» بین تل ابیض و شهر «الرقه» (مرکز استان الرقه) واقع شده است و از راه‌های اصلی کمک‌رسانی نیروهای داعش به یکدیگر از تل ابیض و شهر الرقه محسوب می‌شد.

در حال حاضر درگیری شدید بین نیروهای مردمی کرد با نیروهای تروریستی داعش در منطقه «عین عیسی» و اطراف آن واقع در جنوب تل‌ابیض گزار شده است.

به گزارش فارس، ده‌ها تن از نیروهای تروریستی داعش از ترس حملات نیروهای مردمی کرد به سمت ترکیه فرار کرده‌اند.

حملات خمپاره ای سنگینی از سوی نیروهای مردمی کرد مواضع تروریست های داعش را در ورودی های غربی و شرقی و مرکز تل ابیض را هدف قرار داده است. همچنین مواضع تروریست‌های داعش را عین عیسی مورد هدف قرار دادند.

نیروهای داعش نیز بعد از مطمئن شدن از سقوط شهر به دست نیروهای مردمی کرد، اقدام به بمب‌گذاری تمامی خانه‌ها،خیابان‌ها و تمامی جاده‌ها کرده‌اند.

نیروهای مردمی کرد از شب گذشته تا صبح امروز دوشنبه موفق شده‌اند حملات دیوانه وار و انتحاری تروریست های داعش از سمت شرق و غرب تل ابیض را بوبی خنثی کنند. در این حملات انتحاری دو تن از پزشکان میدانی نیروها مردمی کرد به کشته شدند. 
امشب در کنار پیکر شهدا
ساعت ٥:۳٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/٢٦ : توسط : حسینی

بوی پیراهن یوسف در دانشگاه تهران می‌پیچد

امشب دانشگاه تهران میزبان ده‌ها مهمان است. مهمانانی که مدت‌ها دور از خاک میهنشان غریبانه آرمیده بودند تا سندی باشند بر حقانیت اسلام و مجاهدینی که به ندای حضرت امام خمینی لبیک گفتند و عازم سفری بی‌بازگشت شدند.

خبرگزاری فارس: بوی پیراهن یوسف در دانشگاه تهران می‌پیچد

به گزارش گروه حماسه و مقامت خبرگزاری فارس، امشب دانشگاه تهران میزبان چند مهمان است. مهمانانی که مدت ها دور از خاک میهنشان غریبانه آرمیده بودند تا سندی باشند بر حقانیت اسلام و مجاهدینی که به ندای حضرت خمینی(ره) لبیک گفتند و عازم سفری بی بازگشت شدند.

در هیاهو و شلوغی و سرگرم بودن مردم پایتخت که در خمودگی کارهای روزانه فراموش کردند که اصلا برای چه متولد شدند و به کجا خواهند رفت امشب این مراسم می تواند تلنگری باشد و این فضای غبارآلود را بشکند و دل ها را آشنا کند با بهترین فرزندان این مملکت که به ما یاد می دهند همه چیز در دنیا وسیله ای است برای رستگاری.

 

این بار هم بسیج پیشگام برگزاری چنین مراسمی شد و آیت الله سید احمد خاتمی به سخنرانی خواهد پرداخت و سپس مردم با نوای مداحان اهل بیت می توانند دقایقی کنار پیکر مطهر این شهدا استخوانی سبک کرده و درد دل کنند با تابوت هایی که قرار است فردا بر دستانشان تشییع شود.

 

امشب تمام کسانی که به دانشگاه تهران بروند و در کنار شهدا مناجات شعبانیه را بخوانند خانواده شهیدانی هستند که در این سالها ازشان دور بودند و یا به جای همه پدران و مادران این شهدا که سالها چشم انتظار آمدن فرزندانشان بودند اما عمر دنیا فرصتی برای در آغوش کشیدن دلبندشان نداد.

بیایید امشب وداع آخر را به جای همان پدران و مادران شهدایی که در بین ما نیستند انجام دهیم.

این مراسم در شبانگاه امشب بعد از نماز مغرب و عشاء آغاز خواهد شد و عطرآگین خواهد کرد فضای دانشگاه تهران را. 
دلیل جلوگیری داعش از خروج خانواده‌ها از فلوجه
ساعت ٥:۳٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/٢٦ : توسط : حسینی
به گزارش مشرق، شبکه سومریه نیوز روز یکشنبه به نقل از شاهدان تأکید کرد، عوامل گروه تروریستی داعش با توسل به زور مانع خروج خانواده ها از شهر فلوجه استان الانبار می شوند .

به گفته شاهدان؛ حدود 200 خانواده امروز تلاش کرد از شهر فلوجه خارج شود ولی عوامل داعش به ضرب و شتم آنها پرداختند تا مانع خروج آنها از شهر شوند.

شاهدان اعلام کردند: هدف داعش استفاده از خانواده های عراقی به عنوان سپر انسانی است .

هادی العامری دبیر کل سازمان بدر عراق روز 11 ژوئن اعلام کرد که عملیات آزادسازی فلوجه تا خروج خانواده ها از این شهر اجرا نخواهد شد.

العامری خاطرنشان کرد: حیدر العبادی نخست وزیر عراق خواستار امتناع از اجرای عملیات آزادسازی فلوجه تا خروج خانواده ها از این شهر شده است.

العامری افزود: عملیات آزادسازی شهر رمادی همچنان ادامه دارد و خبر توقف آن صحت ندارد.

منبع: العالم

 
امتناع دولت از ابلاغ قانون امر به معروف
ساعت ٥:۳٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/٢٦ : توسط : حسینی
به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام سیدعلی طاهری نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه امروز متبوعش گفت: در جلسه امروز موضوع ابلاغ قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر و پیگیری‌های انجام شده در خصوص ابلاغ آن در کمیسیون فرهنگی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: طبق پیگیری‌های انجام شده معلوم شد که با توجه به امتناع دولت از ابلاغ قانون مذکور رئیس مجلس در 20 خرداد از طریق روزنامه رسمی این قانون را به دستگاه‌های ذیربط ابلاغ کرده است.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت: از تمامی دستگاه‌های مرتبط با قانون حمایت از عامران به معروف و ناهیان از منکر درخواست داریم تا تمام تلاش خود را برای اجرای این قانون به نحو احسنت به کار گیرند.
منبع: فارس

 
اژه‌ای: ممنوع‌التصویری رئیس دولت اصلاحات به دستور دادستانی است
ساعت ٥:٢٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/٢٦ : توسط : حسینی
به گزارش مشرق، حجةالاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در پاسخ به این سئوال که گفته می‌شود وی اعلام کرده ممنوع التصویری و ممنوع البیانی رئیس دولت اصلاحات براساس مصوبه شورای عالی امنیت ملی صورت گرفته است، عنوان کرد: قبلاً نیز در این‌باره سئوال شده بود که گفتم این تصمیم بر اساس مصوبه شورای عالی امنیت ملی نیست و به دستور دادستانی است.

معاون اول قوه قضاییه اضافه کرد: دادستانی بر اساس وظایف ذاتی خود اقدام کرده و تا زمانی که این دستور دادستان به قوت خود باقی باشد هر کس مخالفت کند، برخورد می‌شود.

وی توضیح داد: در این ارتباط قبلاً دو بار این سئوال شده بود که بار اول سئوال کردند آیا این تصمیم بر اساس شورای عالی امنیت ملی گرفته شده یا خیر؟ که پاسخ دادم مصوبه شورای عالی امنیت ملی نیست.

محسنی اژه‌ای خاطرنشان کرد: بار دوم نیز سئوال شد که پاسخ دادم به دستور دادستانی انجام شده است و دادستانی بر حسب وظیفه دستور قضایی داده و اگر کسی مخالفت کند طبیعتاً برخورد می‌شود.
منبع: تسنیم

 
6 فرمانده ناجا ارتقاء درجه گرفتند
ساعت ٥:٢۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/٢٦ : توسط : حسینی

به گزارش مشرق به نقل از پایگاه پلیس، صبح امروز طی مراسمی با حضور سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی ۶ نفر از فرماندهان ناجا به درجه سرتیپ دومی ارتقاء درجه پیدا کردند.

از جمله این افراد عبارتند از: سرتیپ ۲ پاسدار ابوطالب منفرد جانشین پلیس آگاهی ناجا، سرتیپ ۲ پاسدار عباسعلی محمدیان رئیس پلیس آگاهی فاتب، سرتیپ ۲ پاسدار ابراهیم رضایی نژاد رئیس دفتر ویژه فرماندهی ناجا، سرتیپ ۲ پاسدار علیرضا مظاهری فرمانده انتظامی خراسان شمالی، سرتیپ دوم پاسدار حسن اسداللهی و سرتیپ ۲ پاسدار حبیب قنبری.

بنابراین گزارش، سردارحسین ساجدی نیا فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ نیز به دست مقام معظم رهبری به درجه سرتیپ تمامی ارتقاء پیدا کرد.


 
عکس/ «مدافع حرم» در «پاسگاهِ زید»
ساعت ٥:٢٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/٢٦ : توسط : حسینی

به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، «فرهاد خوشه‌بر» به تاریخ 20 شهریور 1360 شمسی، در روستای «کوشالشاه» (از توابع «لنگرود») به دنیا آمد. وی پس از پایان تحصیلات متوسطه به «سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» پیوست.به دنبال آغاز جنگ در سوریه، علیه «مزدوران سعودی» که قصد تعرض به مقدسات شیعی را داشتند، «فرهاد» برای شرکت در عملیات «دفاع از حرم بانوی مقاومت، حضرت زینب کبری(سلام الله علیها)» به این کشور اعزام شد و روز 9 اسفند 1393 شمسی، با آتش مشرکانِ وهابی، در منطقه ی «تل قرین»، با خون خویش وضو گرفت و پیکر پاکش در «گلزار شهدای لنگرود»، تا ظهور مولایش به امانت سپرده شد.

تصویری که پیش رو دارید، شهید «فرهاد خوشه‌بر» را در منطقه‌ی مقتل‌الشهدای «پاسگاه زید» واقع در خوزستان به ثبت رسانده است. این منطقه، محل آغاز عملیات «رمضان» به سال 1361 شمسی است.

روحمان با یادش شاد
هدیه به روح بلندپروازش صلوات
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهمعکس/ «مدافع حرم» در «شلمچه»


 
آغاز قریب الوقوع عملیات زمینی آزادسازی موصل
ساعت ٥:٢٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/٢٦ : توسط : حسینی
به گزارش مشرق، پایگاه خبری العهد لبنان اعلام کرد: کمیته امنیتی شورای استانی نینوا اعلام کرد که عملیات زمینی آزادسازی موصل اواخر ماه جاری میلادی(حدود دو هفته دیگر) آغاز خواهد شد.

این کمیته همچنین اعلام کرد که عملیات هوایی آزادسازی موصل از چند روز پیش آغاز شده است.

خاطرنشان می شود شهر موصل ۲۰ خرداد سال گذشته توسط تروریست های گروه داعش اشغال شد.
منبع: مهر

 
جزئیات شب وداع و تشییع شهید سلطانی+تصاویر
ساعت ٦:٤۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/٢٥ : توسط : حسینی

به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، سرهنگ پاسدار، روح‌الله سلطانی در مبارزه با اشرار مسلح، در سردشت، نوار مرزی شمالغرب کشور به شهادت رسید.

جزئیات شب وداع و تشییع پیکر شهید سلطانی+تصاویر

وی بامداد امروز طی عملیاتی در منطقه سردشت به ندای حق لبیک گفت.

شهید سلطانی از پاسداران لشکر عملیاتی 25 کربلا، دارای دو فرزند و از اهالی روستای کچب‎کلوای بخش دابودشت آمل بود.

مراسم شب وداع با این شهید، فردا دوشنبه از نماز مغرب و عشا در حسینیه ی ثارالله سپاه آمل همراه باسخنرانی حاج آقا غلامی برگزار می شود.

جزئیات شب وداع و تشییع پیکر شهید سلطانی+تصاویر

همچنین تشییع پیکر شهید، روز سه شنبه ساعت9صبح از مقابل مسجد امام رضا(آمل) تا گلزار شهدا(امام زاده قاسم) برگزار خواهد شد.

گفتنی است هم اکنون پیکرمطهر ایشان در حال انتقال به مازندران جهت تشییع به دستان گرم امت حزب الله مازندران است.

جزئیات شب وداع و تشییع پیکر شهید سلطانی+تصاویر

این شهید در درگیری باگروهک پژاک در غرب کشور بشهادت رسید.


 
یادداشت «پناهیان» برای تشییع 175 غواص و خط شکن
ساعت ٦:٤٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/٢٥ : توسط : حسینی

گروه جهاد و مقاومت مشرق - حجت الاسلام پناهیان برای شهدای غواص و خط شکن که قرار است سه شنبه تشییع شوند، متنی نوشت:

یادداشت «پناهیان» برای تشییع 175 غواص و خط شکن

یکی از مصادیق سخن مقام معظم رهبری که شهدا مظهر قدرت ایران هستند، همین است که:

    175 شهید غواص با دست‌های بسته آمده‌اند تا یک ملت را از بند هر اسارت احتمالی و تحمیلی آزاد کنند.

    175 شهید غواص با لب‌های تشنه آمده‌اند تا یک ملت را سیراب کنند و کسی به‌خاطر کمبود آب، ملت را ذلیل بیگانگان نکند.

    175 شهید غواص از ضیافت الهی آمده‌اند تا ما را نزد خداوند متعال شفاعت کنند و برای مهمانی رمضان آماده نمایند.

    خدا چه قدرتی به شهدا داده است که خود فرمود: «وَ الَّذینَ قُتِلُوا فی‏ سَبیلِ اللَّهِ فَلَنْ یُضِلَّ أَعْمالَهُم‏؛ و کسانى که در راه خدا به شهادت رسیده‏اند، خدا هرگز اعمالشان را باطل و تباه نمی‌کند..»

    بیایید از شهدا قدرت بگیریم و دستان دعاگوی خود در ماه مبارک رمضان را به تابوت‌های نورانی شهیدان متبرک کنیم تا به استجابت دعاهایتان مطمئن باشیم.

علیرضا پناهیان

1394/03/24


 
آخرین وضعیت استانهای مورد تهاجم داعش
ساعت ٦:٤٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/٢٥ : توسط : حسینی

به گزارش مشرق، شهریور ماه سال 1393،نیروهای تروریستی داعش بر بخش اعظمی از مناطق غربی و شمال غربی عراق سیطره داشتند اما از سرعت پیشروی آنها در بعضی مناطق کم شده و در بعضی مناطق بطور کامل متوقف شده است.

مهمترین دستاورد‌های نیروهای ارتش عراق و نیروهای بسیج مردمی (الحشد الشعبی) از شهریور ماه سال 93 تا نیمه دوم خرداد سال 94 عبارتند از:

1- استان بابل: پاکسازی منطقه جرف الصخر.منطقه مهم و استراتژیک جرف الصخر استانهای (بابل و الانبار و بغداد) را بهم مرتبط می سازد.منطقه جرف الصخر داری مساحتی قریب به 50 کیلومتر مربع و دارای جمعیتی بین 80 تا 100 هزار نفر است.این منطقه بعنوان مرکز اصلی داعش در ولایت جنوب بحساب می آمد.همچنین پاکسازی مناطق مهم و استراتژیک الاسکندریه و المسیب از دیگر دستاوردهای نبرد با داعش در استان بابل بود.

استان بغداد: پاکسازی مناطق اللطیفیه،الیوسفیه،المحمودیه،ابوغریب‌، عرب جبور،التاجی،الطارمیه،المشاهده،النباعی و اطراف منطقه الرضوانیه و همچنان پیشروی به سمت منطقه سلمان پاک که تمامی مناطق ذکر شده به «کمربند بغداد» معروف هستند و دارای جمعیت اهل سنت می‌باشند.

استان دیالی:استان دیالی در شرق کشور عراق و از استانهای هم‌مرز با کشور جمهوری اسلامی ایران است.نیروهای تروریستی داعش در استان دیالی بر مناطق السعدیه،جلولاء،العظیم، المقدادیه،المنصوریه،الخالص و بخشهایی از منطقه بعقوبه و حمرین و همچنین تا نزدیکی مناطق اداری مرزی با استان صلاح الدین سیطره کامل داشتند که در  طی یکسال گذشته  نیروهای ارتش عراق به کمک نیروهای بسیج مردمی «الحشد الشعبی» موفق به پاکسازی تمام مناطق ذکر شده شدند. استان دیالی بطور کامل از وجود نیروهای تروریستی داعش پاکسازی شده است.با  اشغال کشور عراق توسط نیروهای آمریکایی ،بخش اعظمی از استان تحت اشغال نیروهای تروریستی القاعده و نیروهای بعثی درآمده بود و همچنین در طول سال گذشته نیروهای تروریستی داعش با ورود به کشور عراق بخش اعظمی از استان را تحت اشغال خود درآوردند.پاکسازی تمام استان بدست نیروهای ارتش عراق و نیروهای بسیج مردمی از مهمترین دستاورد در طول یک سال گذشته محسوب می شود.

استان صلاح الدین: استان صلاح الدین واقع در شمال پایتخت عراق و تقریبا در مرکز کشور واقع شده است دارای بافت تقریبا اهل سنت می‌باشد. پاکسازی مناطق و شهرهای مهم و استراتژیک تکریت،الدور،سامراء،بلد،الضلوعیه،الاسحاقی،یثرب،الطوز،الدجیل ،آمرلی،سلیمان بیک،بنکجه،التاجی،الضلوعیه و همچنین مناطق العلم و المعتصم بدست نیروهای ارتش عراق و نیروهای بسیج مردمی «الحشد الشعبی» از وجود نیروهای تروریستی داعش، با پاکسازی مناطق ذکر شده تقریبا می توان گفت که بیش از 95 درصد از استان صلاح الدین پاکسازی شده است.شهر و پالایشگاه مهم و استراتژیک بیجی تقریبا تحت کنترل نیروهای عراقی قرار دارد. در حال حاضر نیروهای عراقی در حال پاکسازی مهمترین پایگاه نیروهای تروریستی داعش در اطراف شهر بیجی یعنی شهرک چینی که در غرب شهر واقع شده، هستند.با پاکسازی شهرک چینی توسط نیروهای عراقی در آینده نزدیک،نیروهای ارتش عراق و نیروهای الحشد الشعبی به سمت «الشرقاط» واقع در شمال استان صلاح الدین و آخرین پایگاه تروریستهای داعش خواهند رفت.

 

استان کرکوک: تقریبا تحت سیطره نیروهای ارتش عراق و نیروهای بسیج مردمی و نیروهای پیشمرگه است.در بعضی از مناطق اطراف کرکوک از جمله مناطق و روستاهای مهم الحویجه و البشیر واقع در غرب و جنوب غرب استان کرکوک تحت اختیار داعش است.نیروهای ارتش عراق به کمک نیروهای الحشد الشعبی توانسته‌اند در طول یک سال  گذشته از مناطق مهم و استراتژیک؛ «تازة» را از وجود نیروهای تروریستی داعش پاکسازی کنند. در صورت پاکسازی کامل استان صلاح الدین در آینده نزدیک توسط نیروهای عراقی، نیروهای تروریستی داعش در استان کرکوک و بخصوص در مناطق الحویجه و روستای مهم و استراتژیک البشیر در محاصره کامل خواهند رفت.

استان نینوا: استان نینوا در شمال کشور عراق و از مناطق نفت خیز عراق محسوب می‌گردد. از مراکز و پایگاه‌های مهم نیروهای تروریستی داعش درعراق می‌توان به شهر موصل مرکز استان نینوا اشاره کرد که همچنان تحت تصرف نیروهای تروریستی داعش می باشد.در طول ماه‌های  گذشته نیروهای عراقی (ارتش و پیشمرگه) توانسته‌اند منطقه مهم و استراتژیک سنجار واقع در غرب استان را پاکسازی کنند.

استان الانبار: استان الانبار واقع در غرب کشور عراق و هم مرز با سوریه و عربستان و اردن می باشد و از مناطق مهم تحت نفوذ داعش به حساب می آید. نیروهای ارتش عراق به کمک نیروهای بسیج مردمی توانسته‌اند مرزهای خود را با کشور عربستان و اردن را تحت سیطره خود درآورند اما از مرز سوریه نیروهای تروریستی داعش بصورت مداوم نیرو و تجهیزات جدید وارد عراق می‌کنند. استان الانبار از مراکز مهم نیروهای تروریستی داعش به حساب می‌آید.با سقوط مرکز استان الانبار (الرمادی) در ماه گذشته نیروهای عراقی عملیات پاکسازی استان را شروع کردند و در کمتر از یک ماه بر بخشهای مهمی از مناطق اطراف شهر فلوجه و الرمادی سیطره پیدا کردند.با سیطره نیروهای عراقی بر مناطق «العامریة» (واقع در جنوب فلوجه) و «الحبانیة» و فرودگاه«الحبانیة» و «الخالدیة»(جنوب غرب فلوجه) و «ابوغریب»(واقع در شرق فلوجه) و  بخش اعظمی از منطقه «الکرمه»(واقع در شمال شرق فلوجه)، نیروهای تروریستی داعش از سه محور شمالی،شرقی و جنوبی اطراف شهر فلوجه در محاصره کامل قرار گرفتند و تنها از شرق و شمال شرق شهر فلوجه به سمت منطقه «الصقلاویة» ارتباط دارند.

 

از سوی دیگر نیروهای عراقی در چند روز گذشته با سیطره بر مناطق مناطق «العنکور»،«الطاش»،«35کیلومتری» و دانشگاه «الانبار» واقع در غرب،جنوب و شرق شهر الرمادی،حلقه محاصره را بر شهر الرمادی تنگ‌تر کرده‌اند و منتظر آغاز عملیات پاکسازی الرمادی هستند.

وضعیت مناطق مختلف استان الانبار

تحت سیطره داعش: منطقه هیت، القائم منطقه مرزی با سوریه، منطقه الرطبه ، راوة ، عانة، کبیسة

تحت سیطره نیروهای عراقی:حدیثه و البغدادی

منبع: فارس

 
عکس/ کاخ مادر امیر قطر در کنترل داعش
ساعت ٥:٥٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/٢٥ : توسط : حسینی
به گزارش مشرق، این امارت متعلق به شیخه موزه، همسر امیر سابق و مادر امیر کنونی قطر است که پس از اشغال شهر پالمیرا واقع در مرکز سوریه به دست داعش افتاده است.

دفتر اطلاع‌رسانی داعش در حمص با انتشار تصاویر این قصر در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرد: این بنا چند سال قبل و در دوره ریاست‌جمهوری بشار اسد و روابط عمیق وی با حمد بن خلیفه، امیر سابق قطر ساخته شده است.
منبع: ایسنا

 
سرهنگ پاسداری که امروز به شهادت رسید+عکس
ساعت ٥:٥٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/٢٥ : توسط : حسینی

گروه فضای مجازی مشرق- حسن شمشادی با انتشار تصویر این شهید والامقام نوشت: سرهنگ پاسدار، روح‌الله سلطانی در مبارزه با اشرار مسلح، در سردشت، نوار مرزی شمالغرب کشور به شهادت رسید.

وی بامداد امروز طی عملیاتی در منطقه سردشت به ندای حق لبیک گفت.

سرهنگ پاسداری که امروز به شهادت رسید+عکس


شهید سلطانی از پاسداران لشکر عملیاتی 25 کربلا، دارای دو فرزند و از اهالی روستای کچب‎کلوای بخش دابودشت آمل بود.

در باغ شهادت باز باز است
همچنان مردان مردی، در میدان نبرد، جان می دهند تا من و شما در امنیت باشیم.


 
فعالیت داعش در چند قدمی نظامیان ترکیه +عکس
ساعت ٥:٤٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/٢٥ : توسط : حسینی
 به گزارش مشرق، عکس‌های منتشر شده از این حادثه بیانگر آن است که شماری از عناصر داعش در چند قدمی نظامیان ارتش ترکیه، آوارگان سوری را به بازگشت به داخل سوریه مجبور کردند.

خبرگزاری فرانسه با انتشار چندین عکس از این ماجرا تأکید کرد که ترکیه طی روزهای اخیر اقدماتی را برای محدود کردن ورود آوارگان سوری به داخل این کشور اتخاذ کرده است.

این عکس‌ها مربوط به گذرگاه "آکچاکاله" (تل ابیض) در استان مرزی "شانلی اورفه" ترکیه است. و در این تصاویر عناصر داعش از مردم می‌خواهند به داخل شهر بازگردند.

منبع: العالم

 
عملیات انتحاری لوکس‌سواران داعش+ تصاویر
ساعت ٥:٤٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/٢٥ : توسط : حسینی
 به گزارش مشرق، یک انگلیسی، یک فلسطینی و یک کویتی عضو گروه تروریستی داعش با چهار خودروی بمب‌گذاری شده به نیروهای ارتش و مردمی عراق در منطقه الحجاج نزدیک شهر بیجی حمله کردند.

یکی از نیروهای امنیتی عراق گفت: یکی از این خودروها یک پایگاه نظامی را هدف گرفت و دو خودروی دیگر به دو ایستگاه بازرسی حمله کردند ولی نیروهای عراقی چهارمین خودروی انتحاری را هدف قرار داده و منهدم کردند.

انتحاری‌های داعش سوار بر خودروهای پر از مواد منفجره، خود را به دو ایست بازرسی امنیتی و یک قرارگاه نظامی در منطقه الحجاج کوباندند که در این حمله ۷ نیروی عراقی و ۴ نیروی مردمی شهید و ۲۷ تن دیگر زخمی شدند.

الحجاج در جاده بین بیجی و تکریت در استان صلاح الدین واقع شده است.

یک افسر ارتش نیز تاکید کرد: داعش تاکتیک عملیات انتحاری با استفاده از خودروهای نظامی زرهی را به شدت افزایش داده است و این بار از خودروهای جدید استفاده کرده بود که گمان می‌رفت یک هیأت رسمی هستند.

گروه تکفیری داعش تصاویر این چهار انتحاری را که هر کدام در کنار یک خودروی تویوتا لندکروز مشکی ایستاده بودند در اینترنت منتشر کرد و زیر تصاویر تاریخ شنبه و جمله «برادران آماده آغاز عملیات هستند» درج شده بود.

داعش اسامی این چهار نفر را «ابو یوسف البریطانی»، «ابو ابراهیم الآلمانی»، «ابوعبد العزیز الفلسطینی» و «ابو حفص الکویتی» عنوان کرد.

شهر پالایشگاهی مهم بیجی، صحنه درگیری شدید بین تروریست‌های داعش و نیروهای ارتش و مردمی بوده است که چند روز پیش کنترل مرکز شهر را در اختیار گرفتند.

ابو حفص الکویتی عضو کویتی داعش
ابو حفص الکویتی عضو کویتی داعش
ابوعبد العزیز الفلسطینی عضو فلسطینی داعش
ابوعبد العزیز الفلسطینی عضو فلسطینی داعش
ابو ابراهیم الآلمانی عضو آلمانی داعش
ابو ابراهیم الآلمانی عضو آلمانی داعش
ابو یوسف البریطانی عضو انگلیسی داعش
ابو یوسف البریطانی عضو انگلیسی داعش
منبع: ابنا

 
عکس/ گروهان تک‌تیراندازان داعش
ساعت ٥:٤٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/٢٥ : توسط : حسینی
داعش تصاویری را از فارغ‌التحصیلی تک‌تیراندازهای خود منتشر کرد؛ مهم‌ترین مأموریت این افراد کشتار غیرنظامیانی است که برای فرار از حکومت تروریستی این گروهک اقدام می‌کنند.

منبع:جبهه جهانی مستضعفین


 
کسپرسکی منتشر کرد
ساعت ٥:۳٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/٢٥ : توسط : حسینی

ویروسی که از مذاکرات هسته‌ای ایران جاسوسی می‌کرد

شرکت کسپرسکی اطلاعاتی را در مورد ویروس Duqu 2.0 که به جاسوسی از مذاکرات هسته‌ای ایران پرداخته است، منتشر کرد.

خبرگزاری فارس: ویروسی که از مذاکرات هسته‌ای ایران جاسوسی می‌کرد

به گزارش خبرگزاری فارس، کسپرسکی اوایل سال میلادی جاری از یک حمله و نفوذ سایبری به چند سیستم درون‌سازمانی خود خبر داد.

بعد از این حادثه، تحقیقات همه‌جانبه‌ای کلید خورد که به کشف پلتفرم بدافزاری جدید، ناشناخته و بسیار پیشرفته و قدرتمندی به نام Duqu انجامید.

به اعتقاد متخصصان کسپرسکی، مهاجمان با اطمینان کامل از این که هیچ رد و اثری برجا نمی‌گذارند حمله سایبری خود را ترتیب دادند. این حمله ویژگی‌های منحصربه‌فردی داشت که تا پیش از آن در حملات سایبری دیگر دیده نشده و تقریبا هیچ ردی از آن برجا نمانده بود.

این حمله با استفاده از آسیب‌پذیری‌های شناخته نشده، آزادی عمل بدافزار را افزایش داده و سپس از طریق فایل‌های Microsoft Software Installer (MSI) در شبکه گسترش پیدا می‌کند. فایل‌های MSI فایل‌هایی هستند که مدیران سیستم اغلب برای نصب نرم‌افزار روی کامپیوترهای مبتنی بر ویندوز و به‌صورت راه دور از آن استفاده می‌کنند.

این حمله سایبری هیچ رد و نشانی روی هارد دیسک یا تنظیمات سیستم برجای نگذاشت تا شناسایی آن به کار بسیار پیچیده و دشواری تبدیل شود. به بیان ساده، فلسفه و بینشی که در پس طراحی Duqu 2.0 نهفته یک نسل جلوتر از تمام تهدیداتی است که در فضای سایبری امروزی شاهد بوده‌ایم.

محققان کسپرسکی پی بردند که Duqu در خاورمیانه و همچنین در بین کشورهای غربی‌ها و چند کشور آسیایی نیز قربانی گرفته است. شاخص‌ترین مورد این آلودگی طی دو سال گذشته به حملات Duqu به محل مذاکرات هسته‌ای حساس بین ایران و گروه 5+1 برمی‌گردد. علاوه بر این گروه طراح Duqu 2.0، طی حملات مشابهی هفتادمین سالگرد آزادسازی اردوگاه آشویتس-بیرکنو در لهستان را هدف گرفتند. این درحالیست که در هر دو رویداد سیاستمداران و مقامات عالی‌رتبه‌ای حضور داشتند.

کاستین رایو (Costin Raiu) مدیر تیم تحقیق و بررسی بین‌الملل کسپرسکی می‌گوید: «تیم نرم‌افزاری طراح Duqu از نخبه ترین و پرقدرت‌ترین افراد در حوزه تهدیدات پیشرفته و مداوم تشکیل شده است. آنها برای مخفی نگه داشتن ردپای خود همه کار کردند. در این حمله بسیار پیچیده از سه آسیب‌پذیری ناشناخته استفاده شده بود که انجام چنین عملیاتی از سرمایه‌گذاری هنگفتی در پس Duqu حکایت می‌کند.

«این تهدید بدافزاری برای مخفی ماندن تنها در حافظه کرنل خود را ذخیره می‌کند تا به این ترتیب نرم‌افزارهای آنتی ویروس به راحتی آن را شناسایی نکنند. همچنین این تهدید برخلاف بدافزارهای مرسوم، به‌طور مستقیم به مرکز کنترل و فرمان مهاجمان متصل نمی‌شود. در عوض، مهاجمان با نصب درایورهای خرابکارانه، gateway و فایروال شبکه‌های سازمانی را آلوده کرده و تمام ترافیک شبکه سازمانی را به مرکز کنترل و فرمان خود تغییر مسیر می‌دهند.»

یافته‌های اولیه کسپرسکی در مطالعه Duqu 2.0 نشان می‌دهد که این حمله کاملا برنامه‌ریزی شده به‌وسیله همان گروهی انجام گرفت که حمله سایبری معروف Duqu در سال 2011 را ترتیب داده بودند. کسپرسکی براین باور است که چنین حمله‌ای تنها با حمایت مالی یک دولت امکان‌پذیر است. 
با تاکید بر حفظ اصول 6 گانه صورت گرفت
ساعت ٥:٢٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/٢٥ : توسط : حسینی

اعلام حمایت بیش از ۵ هزار فعال رسانه‌ای از گزاره برگ ملی+اسامی

5070 تن از فعالان رسانه‌ای کشورمان با امضای طوماری ضمن اعلام حمایت از «گزاره برگ ملی» خواستار رعایت اصول و شروط 6 گانه مندرج در این سند مردمی، در جریان مذاکرات و توافق هسته ای شدند

خبرگزاری فارس: اعلام حمایت بیش از ۵ هزار فعال رسانه‌ای از گزاره برگ ملی+اسامی

به گزارش خبرگزاری فارس، در پی تدوین و انتشار گزاره برگ ملی در خصوص اصول و خطوط قرمز ملت ایران در مذاکرات هسته ای، جمعی از مدیران، سردبیران، دبیران، عکاسان و خبرنگاران رسانه های کشور، طومار گزاره برگ ملی هسته ای را که شامل 6 اصل است را تأیید و امضاء کردند.
در این گزاره برگ ملی آمده است:
ما ملت ایران با تأسی به رهبر حکیم خود و با تأکید بر مواضع صریح دیگر مقامات عالی کشور با انتشار این گزاره برگ ملی شرط هر گونه توافق هسته‌ای را رعایت اصول زیر میدانیم:

اصل یک: تمام تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران باید یک‌جا و هم‌زمان با امضاء توافقنامه کاملاً لغو (نه تعلیق) شود.

اصل دوم : دستاوردهای هسته‌ای در حد نیازهای واقعی کشور باید حفظ و تقویت شود.

اصل سوم: هیچ مانعی برای استمرار تحقیقات و پیشرفت‌های علمی و فنی در امور هسته‌ای و هیچ محدودیتی برای دانشمندان مربوطه وجود نداشته باشد.

اصل چهارم: هیچ نظارتی فراتر از مقررات و عرف بین المللی اعمال نشود.

اصل پنجم : هیچ‌گونه نظارت و اعمال محدودیت بر نیروهای مسلح و مراکز نظامی و امنیتی پذیرفته نیست.

اصل ششم: توافق هسته‌ای باید بازگشت پذیر باشد و در صورت نقض عهد دشمن ما هم بتوانیم به شرایط قبل از توافق برگردیم.

بنابر این گزارش این طومار همچنان توسط اصحاب رسانه امضاء می شود، شما هم می توانید با ورود به بخش نظرات حمایت خود را از این «گزاره برگ ملی هسته ای» ثبت کنید.


فهرست اسامی فعالان رسانه ای:


1.    حسین شریعتمداری   
2.    سیدنظام‌الدین موسوی   
3.    مجید قلیزاده   
4.    عباس توانگر   
5.    علی پیرعلی
6.    جواد محمدی
7.    مرتضی خلیفه
8.    حامد افروغ   
9.    مهرداد بذرپاش
10.    مهدی محمدی
11.    محمد جواد مشتهر
12.    عبدالله داودی
13.    علی رجبی
14.    رضا سیفی
15.    علی نادری   
16.    حمیدرضا مقدم فر   
17.    عبدالله گنجی   
18.    حمیدرضا زندی   
19.    محمد ودودحیدری   
20.    مهدی فضائلی    
21.    حسن کربلایی   
22.    محسن پیرهادی
23.    محمدصالح مفتاح   
24.    مرتضی خلفی زاده   
25.    هادی قاسمی   
26.    مهدی مذهبی   
27.    بیژن مقدم   
28.    محمدمهدی شیرمحمدی   
29.    جعفر بهداد   
30.    اعظم نوری   
31.    محمدکاظم انبارلویی    
32.    مهدی گیوکی   
33.    محمد شجاعیان   
34.    ایزد مهر آفرین   
35.    علی قجری   
36.    ناصر خیرخواه
37.    امیررضا خادم   
38.    حسین حیدری   
39.    سیدحنیف غفاری   
40.    مقداد زکی زاده   
41.    احمد کوهستانی   
42.    امیر نجفی   
43.    حمید ابوالحسنی   
44.    ابوالفضل مصباح   
45.    مرتضی جعفری   
46.    شکوفه زمانی   
47.    آرمان جلیلیان   
48.    بشیر جهان تیغ   
49.    رضا حسینی   
50.    عباس کلاهدوز   
51.    دانیال درویشی   
52.    محمد حسین خدادادی   
53.    علی رحمتی   
54.    علی سوری   
55.    زینب صناعی   
56.    حسین شفیعی   
57.    محمدرضا فاضلیان   
58.    مرتضی مقدم   
59.    محمد ملک دار   
60.    داوود صباغ   
61.    محمد مهدی احمدی   
62.    حمید نوروزی   
63.    زهرا الواریان   
64.    امیر حیدری   
65.    امیر حسین علوی نیا   
66.    سید هاشم حسینی   
67.    ابوالفضل جعفر زاده   
68.    جلیل معماریانی   
69.    محمد مهدی جمالی   
70.    جواد نصیری   
71.    نجمه نادری   
72.    حمید پایمرد   
73.    حسن عباسی   
74.    حسین کریمی   
75.    حمید محمد پور   
76.    خسرو مهدی زاده   
77.    سعید پیرزاده   
78.    فهیمه معماریان   
79.    یاسر قجاوند   
80.    مصطفی حسن آبادی   
81.    علی میرزایی   
82.    حسین مرادیان   
83.    سمیرا قنبرپور   
84.    زهرا جاهد   
85.    سید جواد حسینی   
86.    مهدی شاهمحمدی   
87.    لیلا شهبازی   
88.    مهدی صاحبی   
89.    حمید تات   
90.    کیوان امیری   
91.    کمال لطفی   
92.    علی قربانی   
93.    آتنا السادات محمد پناه   
94.    مهدی محمدی   
95.    علی توکلی   
96.    مسلم معین   
97.    مهدی کاشی   
98.    بهنام عزیزی   
99.    رضا فتحی   
100.    علی کاظمی   
101.    رضا میرنژاد   
102.    منصوره رودگر   
103.    رضا روحی   
104.    علی کیانی   
105.    میلاد بیانی   
106.    رضا معماریانی   
107.    میلاد ناصحی   
108.    سید هادی سعیدی   
109.    سید علی حسینی   
110.    حسین صفرپور   
111.    عباس مشایخی   
112.    لیلا تک   
113.    علی باشی زاده   
114.    فائزه شهریزی   
115.    علی رضایی   
116.    علی محمدی   
117.    کمیل تجلایی   
118.    هادی بهرامی   
119.    راحله خدادادی   
120.    هاشم داداش پور   
121.    یونس متقی   
122.    مهران بابازاده   
123.    ابوذر موحد   
124.    زهرا گنج خانی   
125.    مریم احمدی   
126.    امیر ناصری   
127.    مهدیه عظیمی     
128.    آمنه مستقیمی   
129.    علی عباسی   
130.    آریا عظیمی نژاد   
131.    زینب میرزایی   
132.    امیر حسین سقا   
133.    حسن صادقی   
134.    مختار حداد   
135.    حسین بدری   
136.    احسان بابکان   
137.    امیر حسین هاشمی جاوید   
138.    میثم آخوندی   
139.    مهدی مسعودی   
140.    سید محمد مهدی صادقی   
141.    وحید مرتضوی زاده   
142.    سعید رجبی   
143.    مجتبی توانگر   
144.    حمید پیرهادی   
145.    حامد شهبازی   
146.    مسعود بصیری   
147.    حسن احمدی فرد   
148.    فرهاد نظریان سامانی   
149.    احسان گل محمدی   
150.    آرش خلیل خانه   
151.    محمود عزیزی   
152.    مهسا گربندی   
153.    جواد صبوحی   
154.    یوسف اسدی   
155.    امین صبحی   
156.    فائزه وخشیته   
157.    محمد ذوقی   
158.    ملک ناز نجفی   
159.    مریم مرادی   
160.    احمد سلطانی   
161.    فاطمه عبد الهی تهرانی   
162.    زینب بالایی   
163.    حمد الله مرادی   
164.    محمد حسین کیوه ای   
165.    رضا دوستی   
166.    رقیه رجبی   
167.    محمد حسین معصومی   
168.    علی اکبری   
169.    منصوره کردلو   
170.    زهرا رسولی   
171.    سمیه جعفری   
172.    رقیه فرنیا   
173.    زهرا ملابابایی   
174.    معصومه مسلمی   
175.    قنبر رسولی   
176.    علی الماسی   
177.    عبد اله جعفری   
178.    افشار نوحی   
179.    داود خیری   
180.    حسین عباسی   
181.    پرویز غفاری   
182.    سید عبد الرضا ولایی   
183.    سید سعید ساعتچی   
184.    زهرا مقدمی   
185.    رحیم مقدمی   
186.    نرگس سعادتی   
187.    سهیلا محمدی   
188.    احمد نجفی   
189.    اسماعیل ساعتچی   
190.    رقیه الماسی   
191.    یوسف قزلباش   
192.    صغری محمدی   
193.    سکینه محمد   
194.    فوزیه مهدیون   
195.    حدیثه ابولحسنی   
196.    نازنین موسوی   
197.    سعیده شریفی   
198.    جلال رستمخانی   
199.    مریم اسدی   
200.    پریسا کرمی   
201.    سمیرا بیات   
202.    زهرا فتحی   
203.    سیده فاطمه موسوی   
204.    فریبا نقی لو   
205.    علی شبیری   
206.    سید اسماعیل ساعتچی   
207.    فریدون رحیم پور   
208.    پیمان بیگدلی   
209.    سمیه هاشمی نیا   
210.    الیاس اکبری   
211.    جواد محبی   
212.    یوسف یار قلی   
213.    اکرم بیات   
214.    سهیلا نظری   
215.    ریحانه ابرو مند   
216.    الهام احمدی   
217.    مریم احمدی   
218.    مینا افشار ترک   
219.    سمیه ایمانی مریم بختیاری   
220.    فاطمه تاجبخش   
221.    فرید حائری   
222.    محمد حسین حسینی   
223.    سارا خدا کرمی   
224.    رویا رفیعی   
225.    فریبا زنگینی   
226.    اعظم شامی   
227.    لیلا عسگری   
228.    بهاره فرخی   
229.    حسین قاسملو   
230.    مریم قاسملو   
231.    زهرا کاظمی   
232.    هاجر کشاورزی   
233.    سمیه محرمی   
234.    لیلا محمدی   
235.    سعیده مصطفوی   
236.    پریسا موسوی   
237.    سیده زهره عسیی خانی   
238.    رباب نجفی   
239.    فریبا نجفی   
240.    فاطمه هاشم نژاد   
241.    اصغر کریمی   
242.    غلامرضا تروان   
243.    سعید حاجی خانی   
244.    فرشاد رحیمی   
245.    سعید جاجایی   
246.    حامد قنوعی   
247.    وحید قاسمی   
248.    رسول رتمخانی   
249.    میعود رنگ رز   
250.    مهدی شعاعیون   
251.    میکائیل حسینی   
252.    زهرا کاظمی   
253.    اکبر آبام   
254.    مصطفی نادیان   
255.    حسین شعبانی   
256.    سعید خراسانیان   
257.    وحید علیزاده   
258.    مجتبی احمدی   
259.    بیژن پولادوند   
260.    افسانه عالی بیگی   
261.    محمد نعمتی   
262.    محمد شیبانیان   
263.    محدثه جعفری   
264.    فهیمه صالح زاده   
265.    نصرین حسینی   
266.    مریم تاجیک   
267.    زهرا عدالت فر   
268.    سعید فرمانی   
269.    حسین عابدیان   
270.    مینا جبرایلی   
271.    فاطمه تاجیک   
272.    فرشته زائری فری   
273.    فاطمه ابراهیمی   
274.    فاطمه کلانتری   
275.    هانیه قاسمی   
276.    زینب خندانی   
277.    محمد مقیسه   
278.    زهرا ابراهیمی زاده   
279.    نسرین خدابنده لو   
280.    سید حمید رضا حسینی   
281.    صادق حیدری قزالانی   
282.    ناصر جمالی   
283.    علیرضا شیرازی   
284.    محمد علی عزیز و کیلی   
285.    محمد فزارام سرشت   
286.    سعید گیلانیان حدادی   
287.    سید مهدی قالیشورانی   
288.    رسول گرامی نزاد   
289.    مهدی عزیز وکیلی   
290.    ابراهیم عرب   
291.    محمد بذر افشان   
292.    هادی عزیز وکیلی   
293.    محمود صدرایی   
294.    مهدی امیری پور   
295.    مو لودسادات اسماعیلی   
296.    هادی مجیدی   
297.    لیلا مجیدی   
298.    سمانه راهی   
299.    مسعود فدایی   
300.    تقی سالک اکمل   
301.    علیرضا راهی   
302.    مریم کامرانی   
303.    امین شیری فرکوش   
304.    رضا موسی زاده کلیانی   
305.    کمیل صادق   
306.    سروش ملایی آقایی   
307.    رضا قدیر   
308.    هادی بلالی   
309.    لیلا پایندان   
310.    الناز عباسی   
311.    الهام محمودی آذر   
312.    مهدی هاشمی   
313.    مینا فرجی اترابی   
314.    یشما صمدپور   
315.    مریم محمدی آذر   
316.    احمد طلوع ضیائ سلیمانی   
317.    سید حسین صدری   
318.    غزیزاله نظری   
319.    محسن سلگی   
320.    ذبیح ال.. اصغری   
321.    مهتاب امجدیان   
322.    راحله ذاکر   
323.    ولی جودکی   
324.    قاسم اصغری   
325.    جلال جوادی   
326.    عسگر جوادی   
327.    سحر مرادی   
328.    زهرا ال.. یاری   
329.    معصومه عبدی   
330.    رسول پور حاجی   
331.    محمد گل محمدی   
332.    امیر غلامی   
333.    زهرا گنج خانی   
334.    علیرضا شکاری   
335.    حسین قربانی مصطفی احمدی مجد   
336.    مالک عزتی   
337.    امیر علیزاده   
338.    مهدی سخائی   
339.    عزیز اله نظری   
340.    حسین سلطانی   
341.    فاطمه میرازایی   
342.    اعظم آقا زاده   
343.    پریسا عبادی   
344.    زهرا تنیده   
345.    فریبا خمسه   
346.    زینب گنج خانی   
347.    فاطمه میرزابیگی   
348.    رباب فریدی   
349.    فاطمه رستمیمژگان رستمی   
350.    خدیجه گنج خانی   
351.    فرشته سادات عطایی   
352.    کبری مسافری   
353.    بهمن شریفی فقیهسمیه عباسی   
354.    ایمان توکلی   
355.    سجاد پاهنگ دار   
356.    علی خوارزم شاهی   
357.    محمد جواد محسن زاده   
358.    مهدی نوری بسطام   
359.    غلامرضا امان اله   
360.    سجاد زواره همپا   
361.    لیلا نوری   
362.    سحر عمرانی   
363.    رقیه مهری   
364.    محمدرضا عباسی   
365.    بهاره عشقی صابر   
366.    سید احمد موسوی مدنی   
367.    داود کاظمی   
368.    ساسان حق شناس   
369.    مهدی کرمی   
370.    امیر عباس رنجبر   
371.    حسین گلجاه راد   
372.    سید خلیل شیدایی   
373.    ملیحه آزادگر   
374.    اکبر علی نژاد   
375.    سیما عباسی   
376.    مهدی قیداریان   
377.    اکبر کریمی   
378.    زهرا ابو الحسنی   
379.    بهزاد کشاورز   
380.    پرویز کهنسالی   
381.    قدرت صادقی   
382.    عمران قریشی   
383.    رقیه خالقی ممان   
384.    محمد رضا نوروزی   
385.    ابو عمار رحیم زاده   
386.    بابک معصومی   
387.    مصطفی علی اکبری سراج   
388.    علی اصلان روح ال.. حسین زاده   
389.    انسیه اسماعیلی   
390.    ناهید تبریه فراهنی   
391.    الهه بصیر   
392.    ملک محمد مهر علی   
393.    لیلا صادقی   
394.    معصومه هدایی   
395.    داود هدایی   
396.    مصطفی هدایی   
397.    مهدی عابدی   
398.    رضا فغانی   
399.    بدری السادات رمیده   
400.    مهدی علی اکبری سراجه   
401.    هاجر نعیمی   
402.    مرضیه علی اکبری سراج   
403.    سید اسماعیل یوسف   
404.    کاظم سلیمی   
405.    محسن رازائی   
406.    مجتبی رازائی   
407.    علیرضا کریمی   
408.    امیر علی محمدی   
409.    علی کریمی   
410.    موسی عبدی   
411.    سید مهدی کبیری پور   
412.    حسین شیرازی   
413.    زهرا غفاری   
414.    محسن شیرازی   
415.    مهدی صدفی زاده قزوینی   
416.    مهدی حسین زاده   
417.    عاطفه صفاری   
418.    سمیه صفایی   
419.    پیمان ورزدار   
420.    داود شهابی   
421.    علی اشرف خانلری   
422.    علیرضا قرائتی   
423.    عرفان مولایی   
424.    محمد جعفر کورش شرفشاهی   
425.    حسین کاشفی فروز   
426.    فرزانه مهاجر ایرملو   
427.    لیلا غلامی   
428.    محمد سجادفر   
429.    زینب صناعی   
430.    سامان حشمتیان   
431.    مهیار رفیعی مشکانی   
432.    مجید وفا   
433.    مهدی جلیلی   
434.    محمد رضا ضابطی   
435.    محمود پاکپور   
436.    آمیر سلطانی نژاد   
437.    یاسر فلاح زاده   
438.    غلام رضا سلطانی عنبران   
439.    فرشاد مراد نژاد   
440.    غلامحسین فروزنده   
441.    ابراهیم رنجبر   
442.    حمزه مراد زاده   
443.    حسین معصوم پور   
444.    محمد ذولفقاری   
445.    ایوب خرمی استخری   
446.    زینب شکوهی طرقی   
447.    بهنام صدق   
448.    محمد رضا سوری   
449.    علی اکبر حیدری زاده   
450.    محمود رجبی ثانی   
451.    سید وحید موسوی راد   
452.    اصغر لاله دشتی   
453.    بهناز قاسمی دولت سرا   
454.    قاسم خانی   
455.    امیر احمدی   
456.    صغری خیل فرهنگ   
457.    علی پور دهقان   
458.    فرزانه فریدونی   
459.    مهدی حسنلو   
460.    مهدی خونساری   
461.    عباس جهان تاب   
462.    اکبر محمودی   
463.    سید علی حسینی فیروز   
464.    عصمت علی آبادی   
465.    فرزانه حنفی سلطانی   
466.    صدیقه سپهری راد   
467.    فرزانه شکری   
468.    پری پیراسته   
469.    اکرم مختاری آذر   
470.    رضا شوخ چشم   
471.    صدیقه بهار لو   
472.    مریم کلینی   
473.    زهره شوخ چشم   
474.    مهدیه خسروی   
475.    لیلا اسماعیلی نزاد   
476.    رویا رضایی   
477.    حسین حیدری   
478.    بهجت ولدخانی   
479.    مهین قاسم خانی   
480.    محدی ابو حکزه   
481.    محمد فدایی آشیانی   
482.    نظری شکیب   
483.    وحید نیکجو   
484.    احمد کاوه   
485.    سید رضا سید تقی   
486.    حسین خرمشاهی   
487.    حبیب اله بهرامی   
488.    سید حسین ایزدخاست   
489.    غلامرضا رضایی   
490.    سیدحسین قریشی   
491.    حسین صادق   
492.    علی اصغر معصومی فرد   
493.    جواد تبریزی   
494.    سعید حیدری   
495.    حامد جمشیدی   
496.    محمد آقایی   
497.    حامد آشک آقاسی   
498.    سید معین صالحی   
499.    مجید بهرامی مقدم   
500.    سعید کیانی   
501.    زهرا کیانی   
502.    محمد عابدی   
503.    شایان مدیلی   
504.    محسن عابدی   
505.    ام البنین مقیمی اسفند آبادی   
506.    سید محسن محمودی   
507.    سید مرتضی محمودی   
508.    فتح اله فرجی   
509.    محمود عاطفی   
510.    محمد رضا حیدری   
511.    عباس ترابی   
512.    مهدی دزیانیان   
513.    قاسم کشمیری   
514.    میثم حیدری   
515.    حسین دلبر   
516.    مهدی نیک پور کوچک سرایی   
517.    محسن سلگی   
518.    میلاد سلگی   
519.    وحید رازقی مقدم   
520.    شهاب شریف   
521.    صادق شاهین نطنزی   
522.    کبری پور محمد اورنگی   
523.    مهدیه قیطاسی   
524.    پریسا محمد نژاد سیگارودی   
525.    سمیه بصیر پور   
526.    الام هیودی   
527.    زهرا شعبانی   
528.    معصومه حامی   
529.    فرزانه دهقان   
530.    زینب تکلوبیغش   
531.    فاطمه گیاهی   
532.    فاطمه تکلوبیغش   
533.    هانیه صفدری   
534.    پریسا رحمن آبادی   
535.    رقیه محمودی   
536.    سعید جواد اصفهانی   
537.    معصومه پنجه مریم   
538.    یاسمن محمدی   
539.    اشرافی پور   
540.    زهرا صوفی   
541.    انسیه اماعیلی   
542.    لیلا کمانی خالقی داد   
543.    سمانه رسولی   
544.    فاطمه رسولی   
545.    علیرضا کریمی سپه پوریا بوجار   
546.    حسین بوجار   
547.    احمد اربابی   
548.    محسن اردنجی   
549.    پیمان داوری پور   
550.    کیهان داوری پور   
551.    ایرج امین نیا تشریق   
552.    معصومه افتخاری   
553.    هانیه محمدی   
554.    میثم فکرانه   
555.    هادی شریفی جبلی   
556.    محمد علی مرادی   
557.    عالی کمرئی   
558.    پرویز امینی   
559.    معصومه شکرانی   
560.    محمود غلامی   
561.    میلاد امین نیا   
562.    ولی ال.. شهبازی   
563.    شهاب الدین گودرزی فراهانی   
564.    امیر حسین سنگ سفیدی   
565.    محمد علی مرادی   
566.    امیر رضا صادقی فر شباف   
567.    حسین شفیعی   
568.    مریم علی اکبری زاده دهتاب   
569.    نسرین ماشائ ال...هی   
570.    سید میلاد علوی   
571.    یوسف قربانی   
572.    میثم فیضی مزرعه   
573.    ناصر رمضانی   
574.    علی کیوانی   
575.    اکرم داداش زاده   
576.    نرگس اصلانی   
577.    یوسف میرزایی   
578.    محمد رضا نجفی   
579.    رقیه رفیعی مهر   
580.    علی علیرضا لو   
581.    حسین چهار راهی   
582.    عباس باقری   
583.    مهدی مصطفوی   
584.    علی اکبر سنگ سفیدی   
585.    احسان جلیلیان   
586.    محمد رحیمی   
587.    علی افشار   
588.    داود دارونی   
589.    محمد باقر عیوضی   
590.    سجاد آقا بابایی   
591.    داود خزایی   
592.    علیرضا اکسون   
593.    بهنام ژاله   
594.    محمد مهدی پادگان   
595.    حجت اصغری   
596.    عسی وحدت جوان   
597.    احسان سبحانی جهرمی   
598.    محمد علی   
599.    دارونی   
600.    محمد حدادی شهری   
601.    سید محمد میرفتحی زاده   
602.    محمد علی یوسفی   
603.    محمد رضا زرعکانی   
604.    هامان گلزاری امین   
605.    سید مصطفی سید مونی   
606.    علیرضا عابدین طرقی   
607.    مسعود بهمنی   
608.    بهاره اسماعیلی زاده   
609.    مالک عبادی   
610.    معصومه پسندیده   
611.    اعظم سلیمان پور   
612.    محمد قادری   
613.    بهروز اسماعیلی زاده   
614.    حجت وجدانی تبار   
615.    محمد جواد اسدیان   
616.    علی سالاری مقدم   
617.    فاطمه سلیمانی پور   
618.    معصومه عزیزی   
619.    غلامرضا فرجیان   
620.    فریبا سلیمانی پور   
621.    رضا کاشی   
622.    بابک براتی   
623.    مهدی علیزاده   
624.    اعظم قرجه   
625.    فریبا ممی نژاد   
626.    محمدرضا ولیونی   
627.    روح الله چهره افروز
628.    علی نجفی   
629.    نوشین نوشادی   
630.    کیوان هاشم زاده   
631.    مهرداد جشنی پور   
632.    امین رجب زاده   
633.    محمد رضا ستمی   
634.    نصر ال.. شفیعی   
635.    سید رضایی   
636.    حسین سر مشقی   
637.    صدر ال.. محتشم   
638.    امیر حسین محتشم   
639.    سید عظیم موسوی نژاد   
640.    حبیی قاسمی   
641.    علی پیر مرادی   
642.    ماشا ال.. کازرونی   
643.    حامد فکوری   
644.    مصطفی عالی حسینی   
645.    حمید عالی حسینی   
646.    ابراهیم احمد   
647.    داود نوشادی   
648.    مبین شجاعی   
649.    مهرداد مقدم   
650.    مهراب کیانی   
651.    محمد پایبست   
652.    عبد الکریم نیسنی   
653.    امید حیدری   
654.    فرازانه راهپیما   
655.    علی فقیه   
656.    محمد مهدی ملاکی   
657.    عبد ات.. نجفی   
658.    سلمان ندومی   
659.    شهاب بشاری   
660.    علی رضا یی منفرد   
661.    سید حسین موسوی   
662.    سید عقیل موسوی   
663.    علی احمد زاده   
664.    مسعود عرب زاده   
665.    سجاد خادمی   
666.    سهیلا کرم پور   
667.    عیسی سلیمی   
668.    سید معصومه موسوی   
669.    فاطمه روزکار   
670.    کبری فقیه   
671.    محتزم هادی پور   
672.    محمد احمدی   
673.    محمد جمالی   
674.    مرجان دشتی   
675.    مریم کرم پور    
676.    عباس صالحی نیک    
677.    وحید ابراهیمی   
678.    مریم جولاییان   
679.    اصغر شعبانی   
680.    سعید آورا   
681.    ابوذر حسین پور   
682.    حسین غریبی   
683.    رضا نیسنی   
684.    مازیار هاشمی   
685.    محمد احمد احمدی   
686.    داریوش ارایش   
687.    مریم حاجی احمدی   
688.    محمد ابراهیمی   
689.    علیرضا باز بار   
690.    فواد شعله   
691.    شیوا ارام   
692.    مژده خداخ بخشی   
693.    حمید رضا تیموری   
694.    راضیه فتحی   
695.    زهره فتحی   
696.    علیرضا پولاد   
697.    قاسم بازیاری   
698.    مصطفی حیاتی   
699.    حمید شریعت   
700.    علی خواجه   
701.    محمد علی پور   
702.    احمد رضا اسفند فرد   
703.    حمید رضا اسفند ÷ور   
704.    حسن فقیه   
705.    محمد علی نیسنی   
706.    سید اسماعیل حسینی   
707.    فرهاد پروین   
708.    محمد مهدی تردست   
709.    مصطفی نصرتی   
710.    حمید رستگار   
711.    سید علی عرب   
712.    مرتضی قیسی   
713.    محمد باصولی   
714.    عادل جمالی   
715.    مهدی مظلومی   
716.    ایمان شجاعی مقدم   
717.    صادق فخری مقدم   
718.    عباس فخری مقدم   
719.    مهدی فخری مقدم   
720.    فاطمه جهان دیدیه   
721.    مرضیه جهان دیده   
722.    خدیجه جمشیدی   
723.    مهدی نوشادی   
724.    عاطفه زالی   
725.    عامنه صالحی نیک   
726.    حسین اسدی   
727.    سعید دوراهک   
728.    یوسف ناصری   
729.    خدیجه صادقی   
730.    فاطمه اجمدی پور   
731.    نرگس ایران نژاد   
732.    شیوا جنگ ارا   
733.    محمد جواد عبد الهی   
734.    امیر نیری   
735.    محسن دیری زهده   
736.    حسن هوشمند   
737.    محمد نویدی   
738.    رضا حیدری   
739.    پیمان اشوری   
740.    سعید غلامی   
741.    یوسف رضوی   
742.    پریا عاشوری   
743.    زینب خادمی   
744.    سید عبد الله موسوی نژاد   
745.    مهدی بنی تمیم   
746.    صادق فقیه   
747.    روزیتا جاوید فر   
748.    حسین نجفی   
749.    مهدی روز بادار   
750.    محمد علی جلالیان   
751.    عبد المجید آوارا   
752.    محمد ابراهیم حاجی نژاد   
753.    رضا احمدی   
754.    اسماعیل دشتی   
755.    حسین دریا زرد   
756.    سبحان زنگی   
757.    فرخ سلیمانی   
758.    اسماء قاسمیان   
759.    ابراهیم قهوه چی زاده   
760.    حسین شریفی نسب   
761.    طیبه فتحی   
762.    محمد بحرینی   
763.    اعظم فخری مقدم   
764.    محمد رضا ملاح زاده   
765.    حسین بناری   
766.    امین شجاعی مقدم   
767.    مهران خادمی   
768.    نیما بحرینی   
769.    حسین علی پور   
770.    حسین سوزن ده   
771.    فاطمه زارعی   
772.    محمد محتشمی   
773.    رضا محمدی   
774.    عباس متقی   
775.    محمد رضا هادی محمدی   
776.    اکبر کشتگر   
777.    امید رادمرد   
778.    جلال لفته زاده   
779.    فاطمه گرامی   
780.    الهام فرزین   
781.    فاطمه روزگار   
782.    کبرا فرخنده   
783.    ابراهیم احمدی   
784.    حسین دهباشی   
785.    محدثه بنجوئی   
786.    فاطمه خدری   
787.    مهرداد رستمی جبری   
788.    امید کیانی هرچگانی   
789.    فرهاد پروین   
790.    محمود اوینی   
791.    اکرم سادات لاری   
792.    سجاد قاسمی نژاد   
793.    امین رقیب زاده سروش خدا یارن   
794.    مینا مدارا   
795.    شاهین حمیدی قمر   
796.    فهیمه عباسی   
797.    سعادت صالحی نیک   
798.    سید ایوب هاشمی   
799.    محمد جعفری   
800.    عذرا شباب   
801.    سید راضیه صفوی   
802.    مهرداد رستم جبری   
803.    محمد رضا جاوید نژاد   
804.    ابراهیم نامی   
805.    حمید تماری   
806.    مسعود بشاری   
807.    رضا بشاری   
808.    سعیده رزم جو   
809.    خدابخش مظفر پور   
810.    مرتضی احمد خواه   
811.    محمد بریدانی   
812.    ابوالفضل بجلی   
813.    عبد الله نجفی   
814.    پویا ناصریان   
815.    سجاد امیری   
816.    مصطفی بحرانی   
817.    سجاد قاسمی نژاد   
818.    امین رقیب زاده   
819.    رضوان پور عباسیان   
820.    عابد تمدنی   
821.    نوشین دهدشتی   
822.    وحید ابراهیمی   
823.    وحید صمیصامی   
824.    علیرضا مشایخی   
825.    سمین سلیمانی   
826.    عبد الله فتجی   
827.    ناهید نقوی   
828.    سید ایوب هاشمی   
829.    محسن باستی   
830.    مهدی صالحی زاده   
831.    عبد الرضا کللی   
832.    مرجان دشتی   
833.    سید حسین موسوی   
834.    محمد احمد زاده   
835.    حسین قاسمی   
836.    معصومه نجفی   
837.    علی دوراهکی   
838.    تابراهیم نامی   
839.    حمید ابراهیمی   
840.    مهدی فخر مقدم   
841.    حمیده حسین پور   
842.    طیبه فرهادی   
843.    مینا راستی برازخانی   
844.    لیلا سه کناری   
845.    محمد جواد طاهری   
846.    عادل جمالی   
847.    رویا پور عباسیان   
848.    صادق بلوکی   
849.    ابراهیم رازقی   
850.    فاطمه قایدی   
851.    مهدی رحیمی   
852.    محمد امین فرامرزی   
853.    زهراءقایدی   
854.    فاطمه حیاتی   
855.    امید خدری   
856.    فاطمه محمدی   
857.    حسین حراری   
858.    رضا رحیده   
859.    لیلا گداغلی   
860.    سعید هوشمند   
861.    زهرا  محتشم   
862.    محسن نوبخت   
863.    ابوذر فرشچی   
864.    اسماعیل حاجیانی   
865.    حسین حراری   
866.    رضا رحیده   
867.    لیلا گداغی   
868.    سعید هوشمند   
869.    زهرا محتشم   
870.    محسن نوبخت   
871.    ابوذر فرشچی   
872.    اسماعیل حاجیانی   
873.    حسین ابراهیمی   
874.    حسین نعمتی   
875.    رضا حیدری   
876.    زینب محتشم   
877.    سمین سلیمانی   
878.    علی پژمان    
879.    سلیمان منصوری   
880.    محمد صادق بحرانی   
881.    سعید نوذری   
882.    حسین حجری   
883.    سامان نوذری   
884.    مصطفی آمون   
885.    علی انوار   
886.    میر جواد جواد خانی   
887.    یوسف صفر زاده   
888.    مریم لطفی   
889.    یاشار پور مجید   
890.    وحید حیاتلو   
891.    روانبخش آگاهی   
892.    بهروز نوری انگوت   
893.    ابراهیم عزیز زاده   
894.    یوسف نوروز گند یشمین   
895.    حمید رضا ملاجوادی   
896.    علی زمانی   
897.    عباس آقا بالائی دانش   
898.    یوسف یعقوبی   
899.    میثم شاددل جانیار   
900.    سید غنی فروزان   
901.    عباس نوروزی همایون   
902.    اسحق رسولی   
903.    علیرضا حسین نژاد   
904.    علی نور علی پور   
905.    تورج مهدی زاده   
906.    حاتم رسولی   
907.    عباس کریمی   
908.    سجاد ناصر آزاد   
909.    علی صباحی آقا با قر   
910.    مالک پناهی   
911.    سید عباس عسگری   
912.    اکبر غاری کلخوران   
913.    حبیب احمدی   
914.    مهران محمدی   
915.    وحید بشیری مهر   
916.    رحیم روحی زرنگیر   
917.    محمد رضا توانا   
918.    مهدی جدی سلطان آبادی   
919.    حجت کریمی   
920.    عمار احمدی   
921.    علی اکبر روح نواز   
922.    ساسان ناطق   
923.    صادق فرهمند امین   
924.    مهدی همتی   
925.    سید مهدی قدیر زاده   
926.    موسی تقوی نمین   
927.    مصطفی غاربی   
928.    حسن علیپور   
929.    سید فیروز یعقوبی هشتجین   
930.    طاهر اناری   
931.    بهمن ریازی زاده   
932.    عبد اله لاهمت شیخ احمد   
933.    سلیم مهاجری   
934.    علیرضا جوانشیر   
935.    محمد کسرایی   
936.    محمد رضا فرخ اللهی   
937.    بهروز گنجی بریس   
938.    عسگر گنجه   
939.    محمد رضا فرض اللهی   
940.    محمد ملا حمزه ابردی   
941.    سعیدصمدی   
942.    محمد رضا ملاجوادی   
943.    شهرام عبد الهی   
944.    بهرام ادشیرین پور   
945.    غلامحسین غاربی   
946.    فرشاد قنبری   
947.    اکبر رزمی   
948.    فرهاد تقی زاده   
949.    سیامک پناهی   
950.    جمال جمالی اصل   
951.    فاطمه صحرایی   
952.    مایحه ایران زاده   
953.    مهین روح نوار   
954.    شیرین تارویردی زاده   
955.    سمیه دادرس   
956.    فاطمه پوران مهر   
957.    پروین حسینی   
958.    سیده صغری جوادی قوزلو   
959.    الهام بهزاد   
960.    رویا شیری   
961.    مریم خدا پناه   
962.    پوپک قاسمی   
963.    سمیه شاهی الکران   
964.    فاطمه روح نواز   
965.    رقیه ملک زاده اصل   
966.    سمیه صمدی   
967.    معصومه منصوری   
968.    رقیه زینالی   
969.    ساناز لطیفی هر   
970.    اعظم آمون   
971.    مینا میر قاسمی کلخوران   
972.    سونیا امیر پور   
973.    عظیمه پیر یوسفی   
974.    زهرا آمون   
975.    المیرا خیر   
976.    فریده جباری   
977.    هاجر توکلی   
978.    هنگام محرم نژاد   
979.    بهاره حسن زاده   
980.    حسن ارشقی   
981.    شهرام جباری   
982.    حامد صدیقی   
983.    علیرضا انوش   
984.    ندا عیسی زاده   
985.    پرویز شهمیری   
986.    طاهر حضرتی   
987.    کامل روحی   
988.    محسن حسن زاده   
989.    قاسم ستاری   
990.    سید امیر فضل الهی   
991.    محمد حسین پسندیده   
992.    محمد نفیسی   
993.    محسن بیاتی   
994.    سید رسول زهرایی   
995.    علیرضا حکیمیان نژاد   
996.    سید محمد حسین معادی اصفهانی   
997.    محسن رستمی   
998.    حسین اسدی   
999.    محسن هیئتیان   
1000.    بهنام شیران   
1001.    احسان تیموری   
1002.    رحمان صادقی   
1003.    مجید حجتی   
1004.    حسین رشیدی   
1005.    سید اکبر رضوی   
1006.    کاظم قانع   
1007.    محمد مهدی آقاجانی اصفهانی   
1008.    محسن راعی   
1009.    احسان فرو.زنده شهرکی   
1010.    محمد اکبری   
1011.    شهرام اکبری   
1012.    مرتضی علی اکبری   
1013.    رسول معمار   
1014.    نوید اریان نسب   
1015.    محمد ناظمی   
1016.    مهدی عابدی درچه   
1017.    سید امیر مهدی ساب چیان   
1018.    سعید نصیری فر   
1019.    شهاب الدین حاج عبدالرحمانی   
1020.    سید میر حسین حسینی   
1021.    سید حسن معین الدینی   
1022.    محمد امین احمدیان   
1023.    امیر اقادادی   
1024.    امیر هادیان برسیانی   
1025.    محمد راعی دهقی   
1026.    محسن ابو طالبیان   
1027.    سید معین الدین مدنی   
1028.    رضا شهرویی   
1029.    معین مومنیان   
1030.    حمید رضا رفیعیان اصفهانی   
1031.    احسان خدمت کن   
1032.    مجید اسمعیلی دمنه   
1033.    حسن خیرخواه   
1034.    میثم نادی   
1035.    علی اکبر حسنی   
1036.    آرمین بهار   
1037.    حمیدرضا رحیمی   
1038.    محمد جواد خیرخواه   
1039.    مسعود مومنیان   
1040.    محمد ریخته گر خانه   
1041.    محمد امین جعفری   
1042.    ایمان میرزایی   
1043.    سید محمد مهدی حسینی   
1044.    علیرضا وثیق زاده   
1045.    مهدی امینی   
1046.    مهدی زرگر   
1047.    امیر حسین تاجمیر ریاحی   
1048.    منوچهر احدی   
1049.    محمود افقری   
1050.    ناصر بهروان   
1051.    علیرضا پورمند   
1052.    سید مهدی تائبی   
1053.    بهمنی توکلی فرد   
1054.    مهدی جانی پور   
1055.    احمد جزینی   
1056.    عبدالحسین جعفری شاهدانی   
1057.    غلامرضا جهانگیر مقدم   
1058.    محسن حاج کاظمیان   
1059.    محمد تقی خلیل زاده   
1060.    حسام خلیلی   
1061.    محمد رضا خلیلی   
1062.    مختار دارپرنیان   
1063.    ناصر ذبیحی   
1064.    سید حسام سید حسنی قهه   
1065.    محمد علی شاه علی   
1066.    مهدی شاه نوروزی   
1067.    محمد رضا شکرالهی   
1068.    محمد علی شیروانی   
1069.    سعید عرفان منش   
1070.    بهروز فرهمند   
1071.    منصور گلناری   
1072.    احمد رضا مهدوی   
1073.    مرتضی نریمانی   
1074.    صادق هادی   
1075.    محمد صالح   
1076.    مرتضی راعی   
1077.    علیرضا قربانی نهر خلجی   
1078.    مجید ملااقابابایی   
1079.    حسین ذوالفقاری   
1080.    اصغر عبدلی   
1081.    محمد کریمی   
1082.    امیر حسین کیوانپور   
1083.    مهدی باباربیع   
1084.    محمد علی وطن خواه   
1085.    بسیر حیدری   
1086.    بهمن راعی   
1087.    محمد سلیمانی   
1088.    سپهر طوقی عشقی   
1089.    مهدی سهرابی   
1090.    حمید رضا عشقی پور   
1091.    بهروز راعی   
1092.    احمد شفیع زاده   
1093.    امین احمدی   
1094.    علی هادی زاده   
1095.    هادی سینایی پور فرد   
1096.    یوسف اعلایی   
1097.    محمد کامران   
1098.    حمید معانی   
1099.    اکبر منتشلو   
1100.    امیر حسین اکبری   
1101.    حسن قانونی   
1102.    راضیه کشاورز کیانی   
1103.    زهره نصر اصفهانی   
1104.    سپیده السادات مدنیون   
1105.    زهره قندهاری   
1106.    مریم یاوری   
1107.    بهاره ناظمی سجزی   
1108.    الهه السادات نصر آزادانی   
1109.    سهیلا جبل عاملی   
1110.    نازیلا انصاری پور   
1111.    زینب دبیری   
1112.    ذکیه اعرابی   
1113.    ساناز رجبی   
1114.    فرزانه رسولی چتدگانی   
1115.    شهین اصلانی   
1116.    شهلا غلامی   
1117.    لیلی زواره   
1118.    زهره یعقوبی   
1119.    مرضیه معتمدی   
1120.    مرضیه امینی هرندی   
1121.    الهه مولادوست   
1122.    اکرم صالحی   
1123.    زهرا نصیری   
1124.    طاهره جعفری ولدانی   
1125.    نجمه لندی اصفهانی   
1126.    عاطفه بختیار   
1127.    زهره سادات کاظمی   
1128.    لیلا زینلی کمشچه   
1129.    راضیه زینلی کمشچه   
1130.    معصومه رسولیان   
1131.    سمیه طانی   
1132.    عاطفه قربانی   
1133.    خدیجه محسنی   
1134.    راضیه رحیمی   
1135.    فاطمه نمک خواه   
1136.    زهرا هادیان   
1137.    مرضیه رزاززاده   
1138.    ندا دستان   
1139.    مهری فروغی   
1140.    مهناز احمدی حیدری   
1141.    لیلا وهابی   
1142.    زهرا شجاعی   
1143.    پروین جوان بخت   
1144.    مژگان منیعی   
1145.    فاطمه موجودی   
1146.    طیبه موجودی رنانی   
1147.    پروین مرادی   
1148.    عارفه حقانی   
1149.    نرگس مرادی گردویی   
1150.    ناهید ایزدی   
1151.    زهره طلوعی   
1152.    مریم ابراهیم دینانی   
1153.    مژده باری جان زاده   
1154.    پروین توکلی   
1155.    مائده پورسینا   
1156.    مائده سیفی نسب   
1157.    مریم کربلایی بادی   
1158.    ریحانه راه پیما   
1159.    مژگان اشتری   
1160.    عصمت صادقیان   
1161.    زهرا آتش بار   
1162.    محدثه عسگرانی   
1163.    سید امیر حسین ابطحی   
1164.    مسعود جعفریان صدیق   
1165.    سید مصطفی رضوی   
1166.    نواب همتیان   
1167.    علی جولایی زادگان   
1168.    سعید زراعتی   
1169.    محمد حسین بهادران   
1170.    علیرضا صدر ارحامی   
1171.    سید احمد معنوی   
1172.    عبدالرضا درویش حقیقی   
1173.    اسماعیل مرادی غریب وند   
1174.    سید سعید ابطحی   
1175.    محمد رضا جباری   
1176.    محمد آقاجانی مادرکانی   
1177.    حمید احمدی   
1178.    آرش حیدری   
1179.    عیس فتحی   
1180.    اسما وفابین   
1181.    سید شکراله امامی   
1182.    حمد جهان   
1183.    پریسا حیدری   
1184.    مژکان آشوغ   
1185.    مسعود پرهیز گاری   
1186.    لیلی کریمیان   
1187.    هوشنگ جهانبخش   
1188.    سکینه درخش   
1189.    مهین تاج راوند   
1190.    قاسم خشت زر   
1191.    داریوش بهنیا   
1192.    عتی ویسی   
1193.    سیده زینب حیدری   
1194.    جمشید ضرابی   
1195.    فخر الدین رضایی   
1196.    مصطفی گلستانی فر   
1197.    مصطفی یحیی زاده   
1198.    همت اله دانش   
1199.    حمید جهان   
1200.    فتح ال.. پوریان پور   
1201.    زهرا رادمنش   
1202.    زینب محمودی   
1203.    زری پوریان   
1204.    پریسا حیدری   
1205.    صدیقه ذبیحی حسینخانی   
1206.    هوشنگ جهانبین   
1207.    غلامحسین قاسمی   
1208.    حمیده نوذری   
1209.    حجت ال.. خوش خاهش   
1210.    زهرا تقوی   
1211.    لیلی کریمیان   
1212.    سجاد بنام   
1213.    سمانه محمدی   
1214.    ابراهیم قرقانی   
1215.    آرش حیدری   
1216.    داریوش بهنیا زاده   
1217.    مژگان اشوع   
1218.    صدیقه محمدی   
1219.    پروانه کریمی   
1220.    اسمائ وفابین   
1221.    مینو اریان فر   
1222.    سید محمد دانش   
1223.    صحر بیضایی قشقایی   
1224.    یاسر سهیلی   
1225.    مرتضی رستگار فر   
1226.    اسحاق باقر زاده   
1227.    شکرال.. امامی   
1228.    روح ال.. موسوی اصل   
1229.    ابراهیم عزیزی   
1230.    سید سامان حسینی عابد   
1231.    عسی فتحی   
1232.    قاسم خشت زر   
1233.    کبرا نوروزیان   
1234.    حاجر اشینه   
1235.    مهین تاج راوند   
1236.    پروین درست   
1237.    سید زهرا حسینی عابد   
1238.    علی باقری   
1239.    سید فرهاد رجایی   
1240.    مصتفی گلستانی   
1241.    سید عنایت ال.. موسوی اصل   
1242.    محمد حسن ابراهیمی پور   
1243.    افسانه صادقی   
1244.    محمد هادی کارگر ابر قویی   
1245.    اکبر رنجبر   
1246.    محمد نوری شادکام   
1247.    جواد انصاری فر   
1248.    کاظم سبحان زاده   
1249.    محمد رضا فرهمند   
1250.    سید محمد رضا مرتضوی زاده   
1251.    مرتضی صفدری زاده   
1252.    محمد حسین تشکری بافقی   
1253.    کریمی سردبیر قانعی   
1254.    فرهاد انتظاری   
1255.    محمد عباسی   
1256.    جلیل باقری اتابک   
1257.    حمزه دهقانی زاده   
1258.    محمد حسن لطفی   
1259.    مهیه سادات عباسیان   
1260.    احمد شبانی   
1261.    عبد المجید معنوی   
1262.    عباس کلانتری سرچشمه   
1263.    مهدی زمان زاده   
1264.    عبد المجید مدد   
1265.    اخوان   
1266.    محمد مسعود ارکان   
1267.    ضیاع اولیا   
1268.    محمد حسن صداقت   
1269.    علی بهبویه   
1270.    سید رضا قبله زاده   
1271.    حمید رضا صالحی یزدی   
1272.    مهدیه سادات حدادیان   
1273.    حمید رضا عظیم زاده   
1274.    محسن قادریان   
1275.    جلال ملا نوری شمسی   
1276.    محمد رضا تابش   
1277.    محمد جواد عرفانفر   
1278.    محمد علی شاهنده   
1279.    محمد رضا انتظاری   
1280.    محمد علی کریمی مریم ابادی   
1281.    محمد عتی رادی میبدی   
1282.    احمدی   
1283.    احمد رضا غدیریان   
1284.    داود فلاح زاده   
1285.    عباس ناظمی اردکانی   
1286.    ممصطفی فلاحپور   
1287.    ابولقاسم عقیلی   
1288.    محسن ماندگاری   
1289.    عصمت خدایی اردکانی   
1290.    حمید رضا کریمی   
1291.    سید سعید مظلومی   
1292.    حمید رضا ابراهیمی   
1293.    عتی اصغر دره شیری   
1294.    محمد مهدی خواجه پور   
1295.    جواد تشکری افقی   
1296.    محمد علی جعفری   
1297.    محمد حسن فرحمند نیا   
1298.    فاطمه قادری اردکانی   
1299.    دکتر مهدی ملک ثابت   
1300.    ایمان احمدی   
1301.    عزیز ال.. صیفی   
1302.    هما دهقان   
1303.    حسن مرووتی   
1304.    ملک مسعود ملک   
1305.    سید حسین سعید نامه   
1306.    محمد رضا جانب الهی   
1307.    مجید سعیدی   
1308.    حسن گنجی نیا   
1309.    محمد رضا حائری زاده   
1310.    محمد حسین ربانی   
1311.    مهدی عسگری کامران   
1312.    محمد رضا ابر قویی   
1313.    مصطفی عابدی اردکانی   
1314.    محمد حسین میر حسینی   
1315.    عبد المجید مدد   
1316.    علی اکبر میر وکیلی   
1317.    محمد فاضل شورکی   
1318.    الهه دهقان طرزجانی   
1319.    عباسعلی فیاز   
1320.    حسنیه خزایی   
1321.    غلام رضا جعفر پور   
1322.    اعظم ناسح   
1323.    عصمت برزجی   
1324.    حسین قاسمی   
1325.    عماد جعفر پور   
1326.    هدی خالدار   
1327.    علی ایوبی   
1328.    زهرا محمدی   
1329.    زهرا محمد نژاد   
1330.    سمانه غلامی   
1331.    اسما بهروش   
1332.    زینب جعفر پور   
1333.    زهرا وسیله کار   
1334.    فاطمه حاجی پور   
1335.    فاطمه عتی اکبری   
1336.    ساره گیوکی   
1337.    زهرا بهروزی   
1338.    عتی جعفر پور   
1339.    مریم نویدی نیا   
1340.    رامین بصیرت   
1341.    سمانه اعتمادیان   
1342.    علیرضا خاتون ختم   
1343.    امین جعفر پور   
1344.    حمده دادرس   
1345.    مریم نصر آبادی   
1346.    نازنین صمیمی   
1347.    هادی کاظمی   
1348.    محدسه نصر آبادی   
1349.    زبیده محمدی   
1350.    مهدیه ملایی   
1351.    محمود اسیابان   
1352.    فضه قنری   
1353.    هامیه غلامی   
1354.    ملیه بیجاری   
1355.    علیرضا رضایی   
1356.    سعید سعید نیا   
1357.    معصومه رضایی   
1358.    ملیحه شمس آبادی   
1359.    هاجر فرخ نژاد   
1360.    مهدیه مودی   
1361.    محمد حسن قلندری   
1362.    حسین قربانی   
1363.    فاطمه زهرا قاسمی   
1364.    محمد رضا قاسمی   
1365.    زهرا حصاری   
1366.    محمد علی زاده   
1367.    عبد الله هادی نیا   
1368.    سحر ابراهیمی   
1369.    زهره نوری   
1370.    عتی انایتی   
1371.    حسن علی یوسفی نیا   
1372.    نوشین چاوشان   
1373.    مهدی ریمی   
1374.    پری حیدری   
1375.    مریم حیدری   
1376.    حسن توحیدی فر   
1377.    مهمود حیدری   
1378.    فاطمه زیرا چی   
1379.    سمانه اخگری   
1380.    مریم بهلولی   
1381.    فاعزه زیراچی   
1382.    فاطمه شعبان   
1383.    غضنفر خسروی   
1384.    سید فاطمه عمادی   
1385.    سید عماد الدین عمادی   
1386.    زینب مرز آبادی   
1387.    عصمت محمودی   
1388.    غلام رضا خوسروی   
1389.    ملیه شاهدی   
1390.    حسین نوفرستی   
1391.    محمود نوفرستی   
1392.    محسن نوفرستی   
1393.    زهرا نوفرستی   
1394.    ابوالفضل نوفرستی   
1395.    طیبه اکبری   
1396.    رضا بحنام   
1397.    محمد باقر صحرایی   
1398.    زینب شریفی   
1399.    زهرا مهر ور   
1400.    عاطفه علی زاده   
1401.    مهدیه علیزاده   
1402.    عالیه اعتمادیان   
1403.    علیرضا حاجی   
1404.    سمیه محمدی   
1405.    زهرا محمدی   
1406.    رقیه محمدی   
1407.    زینب نخیی   
1408.    سعیده ههییعتی   
1409.    بهزاد مصطفایی   
1410.    سپیده قلندری   
1411.    حدیقه سیروسی   
1412.    طاهره صلاحی مقدم   
1413.    حمیده رضایی   
1414.    حکیمه مصطفایی   
1415.    اسیه خزیمه   
1416.    سمیه سودکی   
1417.    زهرا موحدیان   
1418.    امالبنین لیمویی   
1419.    املیلا لیمویی   
1420.    سید ابراهیم یزدی نژاد   
1421.    وحید احمدی   
1422.    محمد علی عسگری زاده   
1423.    جبار رخ   
1424.    اکرم سلجوقی رسا   
1425.    رضا برینی   
1426.    ایمان غیاثی   
1427.    شهلی پور امیری   
1428.    مریم هاشمی   
1429.    اذر عسگر پور   
1430.    طاهره بادام چی   
1431.    عادل کاظمی پور   
1432.    زهرا مهدی زاده   
1433.    فریناز هسیجانی   
1434.    زهره نخیی امرودی   
1435.    شهیده یزدی نژاد   
1436.    میلاد هاشمی   
1437.    نرجس شهید زاده   
1438.    مریم معین الدینی   
1439.    زهره جهاد کرمانی   
1440.    زهرا نخعی   
1441.    محمد مهدی افضلی   
1442.    مهدی صباحی   
1443.    عصمت قدیری   
1444.    شهره رفتاری   
1445.    مهدیه سادات هاشمی   
1446.    محبوبه هاشمی   
1447.    شهین سیوندی پور   
1448.    مطهره سرگلزاده   
1449.    خدیجه امیری   
1450.    مهدیه نظری   
1451.    وحیده سادات ایران پور   
1452.    بتول یزدانی فر   
1453.    اعظم حسن زاده   
1454.    محمد علی امیری   
1455.    محمد پور عسگری   
1456.    منصور سبز علی اولادی   
1457.    محمد صالح خزایی   
1458.    عباس هرارانی   
1459.    مینا امیری مقدم   
1460.    اکرم حسن زاده   
1461.    علی شریعتی نیا   
1462.    وحید امیر طاهری افشار   
1463.    علی شهیدی زندی   
1464.    سید حسن احمدی نژاد   
1465.    اذر همتی   
1466.    حلیمه گروهی ساردو   
1467.    معصومه قادر   
1468.    رضا کامیاب مقدس   
1469.    محمد هادی شجاعی   
1470.    حمید سالخورده   
1471.    محمد رضا شجاعی   
1472.    هادی دریجانی   
1473.    علی مهدی خانی   
1474.    محمد مهدی شیخ اسدی   
1475.    امیر رضا محمودی   
1476.    محمد سهرانی   
1477.    حسین اکبری فر   
1478.    سید امیر محمدی   
1479.    غلام را دانشی کوهنی   
1480.    امید سلطانی  نژاد   
1481.    محمد حسنی   
1482.    حسین شهابی   
1483.    شیخ شعاعی   
1484.    اصغر سعیدی   
1485.    محمد حسینی سعدی   
1486.    سلمان مختاری مقدم   
1487.    سید علی موسوی   
1488.    سعید تاج الدینی   
1489.    مهین نامجو   
1490.    فحیمه طاهری   
1491.    زهرا پهلوانی نژاد   
1492.    هادی احمدی   
1493.    لیلا شیخی   
1494.    مسعود احمدی   
1495.    توفیق مفاخری   
1496.    آرمان نصر الهی   
1497.    محید رضا مجردی   
1498.    محمد هادیفر   
1499.    کمال گلباغی   
1500.    خانم سیفی   
1501.    شیلا صلواتی   
1502.    شیرین حسامی   
1503.    مژگان وفایی   
1504.    خیاط ساعدی   
1505.    سلیمان الله مرادی   
1506.    فرید سماواتی   
1507.    شهلا اخلاقی   
1508.    عرفان خادم   
1509.    هیبت هرس مالی   
1510.    محمد رضا جوانمردی   
1511.    سید لطیف حسینی نسیب   
1512.    شهرام حیاتی   
1513.    حسین بهرامی   
1514.    سمیه فرامرزامی   
1515.    فرامرز زین الدینی   
1516.    طاهره جلوخانی   
1517.    هزیر الله مرادی   
1518.    کاوه امجدی   
1519.    مطلب نوری   
1520.    مهوش رحیمی   
1521.    عباس رستمی   
1522.    مهدی رستمی   
1523.    محمد شفیعی   
1524.    اصغر جباری   
1525.    مجید بهمنی   
1526.    وفا ایوبی   
1527.    مجید حسن بیگی   
1528.    زهرا ورقانی   
1529.    کلثوم مومنی   
1530.    سارا صالحی   
1531.    فرشید علی دینی   
1532.    کمال اکبری   
1533.    شهرام سیفی   
1534.    حاج ورمقالی   
1535.    رضا زرین   
1536.    اکبر زرین   
1537.    افشین زرین   
1538.    زیبا امیدی   
1539.    اعظم محدی   
1540.    فریدون صلابت   
1541.    باژیان   
1542.    مجیدی   
1543.    فرزاد نویدی   
1544.    افسانه گلباغی   
1545.    سونیا محمدی   
1546.    امید بهمنی   
1547.    یحی مرادی   
1548.    افسانه سیفی   
1549.    کیوان قاسمی   
1550.    عدالت ناصری   
1551.    چنور صادقی   
1552.    سرور احمدی   
1553.    اعظم شریفیان   
1554.    صباح زارعی   
1555.    ملیحه سیفی   
1556.    یحیی صمدی   
1557.    پروین لطفی   
1558.    خانم ملایی   
1559.    شهسواری   
1560.    شنونوری   
1561.    شهین امجدی   
1562.    دلاوری   
1563.    عزتی   
1564.    فردین کمانگر   
1565.    روناک کنعانیان   
1566.    زهره نادری مقدم   
1567.    حسین مرادی   
1568.    محمد علی یاری   
1569.    هیوا محمدی پور   
1570.    بیژن تکاور   
1571.    ابراهیم محمدی   
1572.    سمیه فرزامی   
1573.    زیبا هوشمند   
1574.    رویا زندی   
1575.    جعفر باشکوکی   
1576.    شهر بانو مرادی   
1577.    سید حامد سبحانی   
1578.    فرشته قهرمانی   
1579.    وحید محسنی   
1580.    محمد رضا جوادیان   
1581.    امیر محمدی   
1582.    مهدی عبدی   
1583.    یونس فلاتی   
1584.    تقی حیدری   
1585.    حسین موسوی   
1586.    غریب رحیمی   
1587.    رویا کنعانیان   
1588.    هنام امیری   
1589.    چیا سلیمی   
1590.    سجاد عرفانی   
1591.    وفا فاتحی   
1592.    رامیا روحی   
1593.    حسین صالحی   
1594.    آرام نصر اللهی   
1595.    ادریس محمدی   
1596.    محدی پیروسی   
1597.    امیر حیدری   
1598.    مهرداد یوسفی   
1599.    فرشته مسلم زاده   
1600.    یعقوب رستمی   
1601.    محمد رضا سازگار   
1602.    فریدون دست فال   
1603.    باران قریشی   
1604.    عتی سالاری سردری   
1605.    حسین فرزین فر   
1606.    خسرو سلامی   
1607.    عسی آژ   
1608.    کورش رئیس گهره   
1609.    فرزین فر   
1610.    پندار   
1611.    مرتضی بازه   
1612.    عدنان حسین پور   
1613.    محمد پیشدار   
1614.    فروغ مسلم زاده   
1615.    عباس رئیسی   
1616.    سید محمد کاظم حجازی   
1617.    رضا صادقی   
1618.    احسان مطهری   
1619.    مجید مختاری   
1620.    داود گرجی   
1621.    اسدالله ربانی   
1622.    محمد صالح جباری   
1623.    سید حامد صالح جباری   
1624.    سید حامد تروهید   
1625.    علیرضا فریدونی   
1626.    مریم شهابی   
1627.    زهره پور وهابی   
1628.    اقبال الماسی   
1629.    دکتر بهزاد دانشفر   
1630.    مسلم مخفی   
1631.    خسرو نوری منعم   
1632.    زهرا کریمی عفیف   
1633.    نرگس اسکندرییان   
1634.    سجاد ارونه   
1635.    میر حسین زارعی   
1636.    نصرت الله طاقتی   
1637.    حسین نوروزی نائل   
1638.    عباس محرمی سمیه مظاهری   
1639.    بهنام نادری   
1640.    محمد حسین نوری فر   
1641.    سمیرا قادری   
1642.    سمانه پور عبد الله   
1643.    سیده فریده حسینی   
1644.   
1645.    زهرا عسگری   
1646.    هژیر فتحی   
1647.    حجت الاسلام نیازس   
1648.    دکتر روانبخش   
1649.    وحید خانی مظفری   
1650.    محمد تقی زرین چنگ   
1651.    محمد عسلی   
1652.    مهدی آماده   
1653.    فرزاد وثوقی   
1654.    ابوالحسن حقانی   
1655.    حمید رضا حقیقت   
1656.    محمد مهدی نعمتی   
1657.    مهدی نعیمی   
1658.    عزیز الله قهرمانی   
1659.    علی محمد پشتون   
1660.    محمد رضا هاجری   
1661.    مرتضی نوبخش   
1662.    هادی بستام   
1663.    عباس عسلی   
1664.    حسین امیری   
1665.    عباس امیری   
1666.    ظهرابی   
1667.    زهرا آماده   
1668.    اسماعیل عسلی   
1669.    محمد صادق در نیانی   
1670.    مریم امیری   
1671.    زهره آماده   
1672.    یوسفی منش   
1673.    سعیده اکبری   
1674.    لیا غضنفری   
1675.    فرهانی منش   
1676.    افسانه توکل   
1677.    عرفان منش   
1678.    مریم نامجو   
1679.    زینب زراع در نیانی   
1680.    زهرا مستقر   
1681.    هومن صرافیان   
1682.    مریم دوستان   
1683.    فاطمه ایزدی   
1684.    فرزانه فریدونی   
1685.    انور السادات مدرس   
1686.    سمیه زمانی   
1687.    زهرا رودکی   
1688.    سارا مجیدی   
1689.    آردشهر میر فردی   
1690.    صاری   
1691.    شکری پور   
1692.    فاطمه ایزدی   
1693.    نوشین اگوان   
1694.    محمد عسلی   
1695.    رقیه ده بزرگی   
1696.    وسی مهدی ثابت   
1697.    سعید پروین   
1698.    امیر اسکندری   
1699.    قاعد   
1700.    فروغ خرد   
1701.    نجمه اشرفی   
1702.    علی رضا بابلی   
1703.    احمد رضا بابلی   
1704.    احمد رضا سهرابی   
1705.    عبد الغفور مصطفایی   
1706.    مریم جوکار   
1707.    طاهر نظری   
1708.    مختار   
1709.    مهیار کیهانفر   
1710.    محدی مهدی رفیعی   
1711.    سعید میرزایی   
1712.    امین برج کار   
1713.    امین فائضی   
1714.    علی گز بلند   
1715.    سجاد شریفی زاده   
1716.    الهه پور حسین   
1717.    هانیه حسین پور   
1718.    بهار رزمی   
1719.    شرقی   
1720.    فرشده مرشد   
1721.    سکینه خاتمی   
1722.    چراغ پور   
1723.    قاسم توانایی   
1724.    محسن تورع   
1725.    بهنام بهتر نژاد   
1726.    حسن خسروی   
1727.    رضا قادری   
1728.    حجت رحیمی   
1729.    امیر صادقی   
1730.    راضیه نجار   
1731.    زهرا تهمتن   
1732.    مهدی آراسته   
1733.    حسین حسین پور   
1734.    لیلا اکبری زاده   
1735.    دانیال طهماسبی   
1736.    خدیجه غضنفری   
1737.    دکتر روانبخش   
1738.    کریمی   
1739.    روح العمین   
1740.    سپیده سعیده موسوی   
1741.    سید حسین رضویان   
1742.    سید حجت رضویان   
1743.    حمید دنیا دیده   
1744.    سلمان رجبی   
1745.    مرتضی پاک شریفی   
1746.    مصطفی اسماعیل زاده   
1747.    مجبی نیکو منش   
1748.    صادق شهیدی   
1749.    محمد رنجبر   
1750.    لدن شیخانی


1751.    وحید اسماعیلی   
1752.    هادی نهی قناد   
1753.    محسن فرهی   
1754.    آرش شعاع شرق   
1755.    مهدی لطفی   
1756.    حسین خاکزاد   
1757.    سید مرتضی رضویان   
1758.    محمد صالحی   
1759.    کمیلیعقوبی   
1760.    محسن خاکساری   
1761.    سعید شرافتی   
1762.    مریم روشندل   
1763.    محمد جواد نیکو منش   
1764.    سمیه بشارتی   
1765.    سبحان نعمت پور   
1766.    لیلا پاکزاد   
1767.    ام البنین فتوحی   
1768.    مرضیه محمودی   
1769.    سلطانی   
1770.    محمد فتحیپور   
1771.    معصومه لطفی   
1772.    کیوان نوروزی   
1773.    علیرضا افشار   
1774.    هوشنگ مقیان   
1775.    فرشاد سرهنگی   
1776.    هادی توماری   
1777.    علیرضا نوروزی   
1778.    نوشین کریمی   
1779.    امیر ارسلان محسنی   
1780.    ملیسا اروند   
1781.    طیبه قدیمی   
1782.    علی رضائیان   
1783.    منوچهر رسا   
1784.    ناصر شاهی   
1785.    حمید بشردون   
1786.    طاهر زائری   
1787.    مجید امین   
1788.    مهدی بابا هادی   
1789.    حسام رمضانی   
1790.    مرتضی حاج بابایی   
1791.    سمانه صادق   
1792.    علیرضا حسینی   
1793.    پیمان ناصری   
1794.    علی محسنی   
1795.    فاطمه اعتماد   
1796.    محسن جعفری   
1797.    محمد رسول سماکچی   
1798.    ابراهیم افشاری   
1799.    مانده فلاحتکار   
1800.    مهدیه شبرنگ مریدانی   
1801.    رضا ابرشهر   
1802.    ارسلان مساوات   
1803.    الیاس صادقی   
1804.    داوودصادقی   
1805.    داوود حیدری   
1806.    بهمن کاظم زاده   
1807.    سمیه اکبر پور   
1808.    حمید رازی زاده   
1809.    تقی حیدری   
1810.    محسنی   
1811.    هاجر سلیمی   
1812.    فاطمه شیرزاد   
1813.    خسرو قربانی   
1814.    صادق رمضانی   
1815.    حسین لطفی   
1816.    امیر مجتببی واعظی   
1817.    ابوالقاسم فرجی   
1818.    احمد برقی   
1819.    احمد وسکره   
1820.    آزاده بابانژاد   
1821.    اسماعیل جهانی   
1822.    الهام حسین زاده   
1823.    امید قلیلان کیایی   
1824.    آذر امیر نژاد   
1825.    آسیه امیری   
1826.    بتول سلطانی   
1827.    بهروز خسروی   
1828.    بهروز یوسفزاده   
1829.    جواد عباسی   
1830.    جعفر رعیت   
1831.    حرمت السادات نورانی   
1832.    حسن تیموری   
1833.    حسن حامدی   
1834.    حسن رحیمی   
1835.    حسن رنجبر   
1836.    حسن محمدی   
1837.    حسین یوسف نتاج   
1838.    حمیده آزاد نیا   
1839.    خدیجه خبازی   
1840.    خسرو پهلوان   
1841.    ذبیح بناگر   
1842.    ربابه حسین پور   
1843.    رستم دهقان   
1844.    رضا آقا جانی   
1845.    صائب نجفی   
1846.    عبد الحسین مرتضوی   
1847.    علی اعظم اصغری قاجاری   
1848.    علی اکبر نجار   
1849.    علی اکبر نوروزی   
1850.    علی بالویی   
1851.    علی حبیب الله نتاج   
1852.    علی رزاقی   
1853.    علی سینا رویگریان   
1854.    علی کرم زاده عمرانی   
1855.    علی کفایی مهر   
1856.    علی میری نژاد   
1857.    علی یوسف نیا   
1858.    علیرضا عزیز کمالی   
1859.    غفار داودی   
1860.    غلامرضا گرجی   
1861.    فاطمه بیابانی   
1862.    فاطمه رضایی   
1863.    فاطمه هاشمی   
1864.    فرزاد آقایی   
1865.    فضه نصیرتی   
1866.    قاسم عزیزی   
1867.    کبریا مقدس   
1868.    لالهه انگورج تقوی   
1869.    مجید عرب فیروز جانی   
1870.    محوبه بناگر   
1871.    محسن فرخی   
1872.    محسن هدایتی   
1873.    نوشین اسدی   
1874.    نیلوفر باقری   
1875.    وحیده خدا مرادی   
1876.    یحیی غزیزی   
1877.    عطفه سمیعی   
1878.    فاطمه صالحی مرزیجرانی   
1879.    فاطمه درویشی   
1880.    آزاده حیدری   
1881.    زهرا نادی   
1882.    محمد فخر الاسلام   
1883.    فائزه تاج آبادی   
1884.    امید محرای فراهانی   
1885.    زهرا صوفی   
1886.    زهره سادات میر هرندی   
1887.    مریم آجرلی   
1888.    اکرم یوسفی   
1889.    سیمین سیف   
1890.    مریم محمد قاسمی   
1891.    فاطمه حر آبادی فراهانی   
1892.    علی قاری   
1893.    سید مجتبی میر احمدی   
1894.    اکرم عسگری   
1895.    مسعود سهیلی   
1896.    سمانه عسگری   
1897.    شروین پیر هادی   
1898.    نادیه شکری قلعه   
1899.    سید محمد رضا حسینی   
1900.    زهرا شاهوردی   
1901.    نرگس لونی   
1902.    حسین آقا محمدی   
1903.    قفاطمه فراهی آشتیان   
1904.    مهدی رحمتی   
1905.    سیما سوسن آبادی فراهانی   
1906.    محمد فاضلمی   
1907.    زهره داوود آبادی   
1908.    مهدیه مولایی   
1909.    آکرم قربانی   
1910.    پروانه نور محمد کاوسی   
1911.    مریم روشن   
1912.    مرتضی ربیعی
1913.    یاسر امامی فر
1914.    محمد خالقی
1915.    عباس رمضانی
1916.    فاضل خداداد
1917.    حسین قهرمانی
1918.    مهدی چقایی   
1919.    نایب علی هداوند   
1920.    پروین عسگری   
1921.    محمد رضا داود آبادی   
1922.    حسین مولایی ساروقی   
1923.    آمنه تکبیری   
1924.    لیدا نجاتی   
1925.    محبوبه سپهر منش   
1926.    امید عبدی   
1927.    زهرا سادات موسوی نیا   
1928.    زهره روستایی   
1929.    کبری بهرامی   
1930.    مصطفی مجللی نسب   
1931.    مهدی حبیبی   
1932.    حسین حیدری   
1933.    مهدی قره داغی   
1934.    احمد رضا سیروسیان   
1935.    سیامک یادگاری   
1936.    مهدی مولایی   
1937.    آزاده میرزا محدی   
1938.    مریم علی محمدی   
1939.    سالار علی آبادی   
1940.    مجید جباری   
1941.    مهدی برزگری ساکی   
1942.    سالار جیریایی   
1943.    مجید عظیمی راد   
1944.    مریم حاجی شاه کرم   
1945.    محسن تاج آبادی   
1946.    شاهین فرشاد   
1947.    پدرام شفیعی   
1948.    حامد قمی   
1949.    سیروس نوروزی   
1950.    حسین فصاقمی   
1951.    زهرا حاجی شاه کرم   
1952.    مصطفی ذوالفقاری   
1953.    ابراهیم آنالویی   
1954.    محمد براقی   
1955.    کیانوش قاسمی   
1956.    اراهیم میرزایی   
1957.    عاطفهخدام   
1958.    الهه جعفری   
1959.    ید الله رحمتعلی   
1960.    امیر حسین رضوانی   
1961.    مهران مولائی ساروقی   
1962.    محمد ملائی ساروقی   
1963.    علی اصغر عسگری   
1964.    حبیب احمدی   
1965.    الهه روئین فرد   
1966.    الهام محمدی   
1967.    سمیه عسگری   
1968.    محمد رضا جهان بین   
1969.    علی شفیعی بزچلوئی   
1970.    فاطمه گلشن زاده   
1971.    علیرضا قاسمی   
1972.    محمد فرجی   
1973.    محمد نعیمی   
1974.    محمد تقی کارچانی   
1975.    داود مظاهری   
1976.    مهدیه احمدی   
1977.    پروانه سعادت بخش   
1978.    امید خلیلی   
1979.    راحله رحمانی   
1980.    خدیجه السادات محمدی   
1981.    مصطفی مرادی   
1982.    جعفر رجبی   
1983.    سجاد مظلومی   
1984.    علی اکبر اسفندیاری   
1985.    مینا قربانی   
1986.    اکرم خدامی   
1987.    زهرا فخر الاسلامی   
1988.    اکرم محمدقاسمی   
1989.    مهدیه سادات میربراتی   
1990.    مریم قربانی   
1991.    اعظم شهوه   
1992.    مریم السادات حسینی   
1993.    رضا کاظمی سموات   
1994.    سحر میرزایی   
1995.    لادن عبد اللهی   
1996.    سید بهزاد مالک آبادی   
1997.    ابو الفضل محسنی   
1998.    پوریا شیری   
1999.    هومن بلوچی   
2000.    مسعود امیری   
2001.    پگاه رجبی   
2002.    احسان منصوری   
2003.    معصومه دانیالی   
2004.    سید مجتبی تقوی تکیه   
2005.    عطیه رباط میلی   
2006.    محبوبه مولائی ساروقی   
2007.    محدثه حمیدی   
2008.    محدی دلیریان   
2009.    لعیا قهری   
2010.    مهدی ملکی   
2011.    محمد شیری   
2012.    مصطفی شمشیری   
2013.    حمید دانایی   
2014.    حمید رضا کمیجانی بزچلویی   
2015.    احمد شیر خانی   
2016.    الهه سقرجوقی فراهانی   
2017.    مریم سمیعی   
2018.    محمد ملکی طائمه حامد کبیری   
2019.    مهتاب شفیعی   
2020.    ابوالفضل فخر الاسلام   
2021.    حامد قاری   
2022.    محمد سمیعی   
2023.    علی اکبری   
2024.    محمد اکبری   
2025.    مهدی فراهانی   
2026.    راضیه قاسمی   
2027.    میلاد کاظمی   
2028.    میلاد حسینیه فراهانی   
2029.    آرش صحر انورد   
2030.    علی شعبانی   
2031.    میثم شایان پور   
2032.    محمد شاملو   
2033.    حمید حسینی   
2034.    مینو رستمی   
2035.    فاطمه عبد اله زاده   
2036.    لیلا آجرلی   
2037.    طیبه شعبانی   
2038.    زهرا احمدی   
2039.    میلاد کرمی   
2040.    رضا صفائی نسب   
2041.    علی یارمحمدی   
2042.    پیام خسروی   
2043.    علی رضایی   
2044.    علی عبدی   
2045.    رضا منصوری   
2046.    ندا عباسی   
2047.    احمد بیگلری   
2048.    نفیسه عیدی   
2049.    سعید تاج آبادی فراهانی


2050.    نیلوفر حاجیان   
2051.    نیلوفر شیرازی   
2052.    محمد الله دادی   
2053.    حسین ساروقی   
2054.    علیرضا نجفی   
2055.    حسین مهدی پور   
2056.    پیمان عین القضاتی   
2057.    محمد رضا میر جعفری   
2058.    محمد قربانی   
2059.    حین علیزاده   
2060.    کاوه شاهینی   
2061.    میثم قربانی   
2062.    جلال الدین اعظمی   
2063.    یحیی ریسمانکار   
2064.    عباسلسلام معرفی   
2065.    ابراهیم آقازاده   
2066.    رضا امین نژاد   
2067.    اکبر بابائی   
2068.    صابر چهره گانی   
2069.    ید اله قربانی   
2070.    یوسف رحیمی   
2071.    حامد عطائی   
2072.    علی غیور   
2073.    محسن حسین محمدی   
2074.    هادی علیزاده   
2075.    امید سیاح   
2076.    مجید رستمی   
2077.    سجاد کردلر   
2078.    اسکندر خنجری   
2079.    حجت فیروز بخت   
2080.    علیعلیزاده   
2081.    صدیقه پیغامی   
2082.    محمد آقایار لو   
2083.    محمد آقا پر   
2084.    علی اصغر جو   
2085.    مصطفی قلیزاده   
2086.    امیر مراغه   
2087.    جواد غلیزاده   
2088.    بهنام محمدی   
2089.    عتی رزم آرای   
2090.    عوض نادری   
2091.    چمران کرمی   
2092.    میثم پاکروان   
2093.    مصطفی زوار   
2094.    رضا بنیادی   
2095.    فرهاد روز بان   
2096.    احمد اسدی   
2097.    مرتضی حیدری   
2098.    نبی الله لطفی   
2099.    رسول حاجیان   
2100.    مصطفی سود بخش   
2101.    سید دانش پژوه   
2102.    رسول گلباخی   
2103.    مهران محمد صلاحی   
2104.    محمد خلیلی زاده   
2105.    محمد خلیلی زاده   
2106.    آرام ظاهری   
2107.    ناصر طالب زاده   
2108.    میر علی یوزباشی   
2109.    مجتبی اسماعیلی زاده   
2110.    احمد اسدی   
2111.    حمید یوسف زاده   
2112.    اسماعیل تقیزاده   
2113.    فرخنده امیری   
2114.    ربابه سیدی   
2115.    سیامک نجفیان   
2116.    مهشید علی بابایی   
2117.    سونیا دیع   
2118.    ساقی نصیری   
2119.    میر امید رضوی   
2120.    فرخنده امیری   
2121.    هانیه زارع   
2122.    هانیه زینالی   
2123.    رقیه قربانی   
2124.    مریم امیری   
2125.    مریم مرادی   
2126.    رویا ولیلو   
2127.    زیلا علیقی نیا   
2128.    نصیبه نیکزاد   
2129.    لیلا اصلانی   
2130.    مینا اصلانی   
2131.    راضیه ایمانی   
2132.    سلام جلیلی   
2133.    لیلا حسین پور   
2134.    لیال شعاری   
2135.    ناهید ابو ذری   
2136.    احمد نقی زاده   
2137.    زینالعابدین شیخی   
2138.    لیال محمودی   
2139.    مریم صفری   
2140.    بهاره پور علی   
2141.    المیرا پور علی   
2142.    معصومه حاتمی فر   
2143.    آرزو کریمی   
2144.    سهیلا شعبانی   
2145.    طیبه قمی   
2146.    زهره اردلانی   
2147.    ساحره کرمی   
2148.    آهو سرمستی   
2149.    الهم جلالوند   
2150.    بهاره یوسفی   
2151.    فاطمه حسینی   
2152.    مریم دارابی ده عباسیانی   
2153.    شهلا مرادی   
2154.    پروین مرادی   
2155.    زینب رازقی   
2156.    فاطمه امیری   
2157.    الهه فرهادی   
2158.    سمانه امیری   
2159.    پگاه ملکی کنشتی   
2160.    آمنه قاسمی کله سواری   
2161.    محبوبه علی آقایی   
2162.    مژگان قیاوند یان   
2163.    فرزانه امیری   
2164.    فرشته قاسمی   
2165.    فاطمه کرمی   
2166.    سمیه ایلخانی   
2167.    پروانه طاهری سربرزیی   
2168.    شهلا یهرابی   
2169.    سوسن روشنی فر   
2170.    حسین فخارزاده قاآن   
2171.    عاطفه سعیدی ورنوسفادرانی   
2172.    عطیه اسد مبینی   
2173.    روح انگیز قدمی   
2174.    طیبه ایزدی   
2175.    سمیه خنجری پیر کاشانی   
2176.    گیتا روشن فر   
2177.    لیلا امیری   
2178.    منیره دشتی ورمزانی   
2179.    شیوا آذر رمانی   
2180.    مریم امیری   
2181.    مریم حیدری   
2182.    زیبا مفتحری   
2183.    آزیتا حیدری   
2184.    شبنم دست سنگ   
2185.    فرنگیس ملکی کاوه   
2186.    مریم یوسفی   
2187.    نسرین توحیدی زاده   
2188.    زینب حیاتب فر   
2189.    فرنوش غیبی   
2190.    اکرم نغزی   
2191.    لیلا حیاتی چنگی   
2192.    زهره سهرابی   
2193.    فاطمه رزرددویی   
2194.    هادی نوروزی   
2195.    سجاد شایگانی قانع   
2196.    بهمن سلمانیان   
2197.    محمد فرهنگیان   
2198.    جعفر جعفری   
2199.    مهدی نظری   
2200.    رسول مرادی   
2201.    فرزاد منتی   
2202.    میثم فریادی   
2203.    مرضیه احمدی   
2204.    علی رحیمی   
2205.    فاطمه محجور   
2206.    امیر ازادزاده   
2207.    سکینه خرمی   
2208.    ملیحه کیوانپور   
2209.    سید حسین قدسی   
2210.    علی قلیزاده   
2211.    زینب علی ابادی   
2212.    تکتم فرهادی   
2213.    طلعت اکرمی   
2214.    فایزه نیکزاد فشانجری   
2215.    تکتم عارفی   
2216.    زهره محمدی   
2217.    حسینعلی ظفری   
2218.    غلامرضا مینا   
2219.    فاطمه امیری امیر ابادی   
2220.    حامد شاکریان   
2221.    حمیدرضا دانشپور   
2222.    محسن زاهد احمدی   
2223.    عمادالدین نوروزی فر   
2224.    امین صادقی   
2225.    علی اکبر روحانی   
2226.    سینا روحانی   
2227.    معصومه حصاری   
2228.    وحید خادمی   
2229.    مرجان شجاعی بوانلو   
2230.    علی خادمی   
2231.    هادی رحیمی کوهستانی   
2232.    پیمان نودهی   
2233.    رقیه الهی   
2234.    علی اصغر تیموریان   
2235.    علی اصغر ایزدی   
2236.    شهربانو جعفر قلی زاده   
2237.    سمانه اکبرزاده   
2238.    مریم علیزاده   
2239.    راضیه وحدتیان   
2240.    فاطمه الهی   
2241.    بهنام فرهادی   
2242.    مهتاب عبدل ابادی   
2243.      زینب غلامی
2244.    سمیرا نیستانی   
2245.    هاشم شیرازیان   
2246.    سمیرا حریری   
2247.    فاطمه معلمی   
2248.    اکرم روح ازاد   
2249.    الهام ازاد زاده   
2250.    علی احسان فر   
2251.    احسان عباسی   
2252.    محسن لطفی   
2253.    زینب ابراهیمی   
2254.    سید علیرضا هادیفر   
2255.    سید محمد رضا هادیفر   
2256.    سمانه محمد زاده ثانی   
2257.    محمود قربانی قرهباشی   
2258.    سمیرا نیستانی   
2259.    هاشم شیرازیان   
2260.    سمیرا حریری   
2261.    فاطمه معلمی   
2262.    اکرم روح ازاد   
2263.    الهام ازاد زاده   
2264.    علی احسانیفر   
2265.    احسان عباسی   
2266.    مرتضی یزدانپناه   
2267.    سروش روحانی   
2268.    نسترن عابدیان   
2269.    عفت اسدی   
2270.    محدثه جوان دلویی   
2271.    حسین اسماعیلی   
2272.    فاطمه ایزانلو   
2273.    اکرم اسعدی   
2274.    پروانه شیری   
2275.    یوسف صدقی   
2276.    مجتبی هادیپور   
2277.    خدیجه علی نیا   
2278.    محدثه لعل اقبالی   
2279.    مجتبی هادی پور   
2280.    گلثومه محمدی   
2281.    مرتضی یزدانپناه   
2282.    سروش عابدیان   
2283.    نسترن عابدیان عفت اسدی   
2284.    محدثه جوان دلویی   
2285.    حسین اسماعیلی   
2286.    فاطمه ایزانلو   
2287.    اکرم اسعدی   
2288.    پروانه شیری   
2289.    یوسف صدیقی   
2290.    مجتبی هادی پور   
2291.    خدیجه علینیا   
2292.    محدثه لعل اقبالی   
2293.    گلثومه محمدی   
2294.    رضا جعفری   
2295.    رجبعلی ابراهیمیان   
2296.    راضیه سعیدی نسب   
2297.    مرضیه اردکانی   
2298.    مهری شکری   
2299.    حسنعلی موسوی زاده   
2300.    محمد علی حصاری   
2301.    رجبعلی اسعدی   
2302.    رضا کریمی   
2303.    سید حسین مکتبیان   
2304.    علیرضا رونقی   
2305.    ملک محمد علیزاده   
2306.    علی محمد جهانی   
2307.    قدیر فیروزه   
2308.    مهدی علیزاده گرمگی   
2309.    ملیحه بیابانی   
2310.    مریم ضیغمی محمدی   
2311.    حمید جمشیدی   
2312.    جواد جهانی   
2313.    حجت اسلام هدایتی   
2314.    سید حسین سیدی زاده   
2315.    حمید رضا زاده   
2316.    شهر بانو شیردل   
2317.    علی خسروی خواجه ها   
2318.    فاطمه مقدسی باجگیران   
2319.    وحید رنجبر فلاح   
2320.    فهیمه سادات رفیعیان   
2321.    حسن برازنده   
2322.    سیده فاطمه رفیعیان   
2323.    سعید دولویی حصاری   
2324.    اصغر قدیمی   
2325.    طیبه کاظمی   
2326.    منیژه عباسپور   
2327.    کامران سیف الله   
2328.    سید پوریا مسلمی عقیلی   
2329.    محسن نور نژاد   
2330.    زهرا اسعدی   
2331.    سمانه فدایی   
2332.    صادق شادکامی   
2333.    نرگس رحمانی فضلی   
2334.    قدیر فیروزه   
2335.    مهدی علیزاده گرمگی   
2336.    بیابانی   
2337.    مریم ضیغمی محمدی   
2338.    سید شهناز موسوی   
2339.    الهام ملک زاده   
2340.    شکوفه ویسی   
2341.    محمد کریم ویسی   
2342.    یزدان ویسی   
2343.    نورالدین ویسی   
2344.    اذر یعقوبیان   
2345.    مجتبی یعقوبیان   
2346.    محمد یعقوبیان   
2347.    فاطمه مهر پاک   
2348.    سید حرمت الله موسوی مقدم   
2349.    سید اسد الله موسوی   
2350.    مریم نوری   
2351.    رضا حیدری نژاد   
2352.    امنه حسن بیگی   
2353.    رقیه کاظمی   
2354.    محمد حیدری   
2355.    محمد ولی زاده   
2356.    ناهید نظری   
2357.    محمد رضا ولد بیگیان   
2358.    سجاد صیدی   
2359.    مجید کیان   
2360.    نصرت الله حیدری   
2361.    رمضان نوری   
2362.    محمد زمانی   
2363.    اسما احمدی   
2364.    محسن ربی زاده   
2365.    فرزاد نظر علی زاده   
2366.    علی چراغیپور   
2367.    صبیه حسن بیگی   
2368.    عبدل خزلی   
2369.    سامی شهبازی   
2370.    عطا الله جمالوندی   
2371.    غلام رضا محمد مرادی   
2372.    عبد الله تاج فر   
2373.    اشکان شوهانی   
2374.    سید خلیل سجادی اسد ابادی   
2375.    حجت الله مهدی پور   
2376.    سید وحمد حایری پور   
2377.    حمید کریمی   
2378.    ارزو جمالوندیان   
2379.    غلامرضا جمالوندی   
2380.    غلامرضا میرزایی   
2381.    حیدر داودی   
2382.    حمزه عبد الهی پور   
2383.    محسن کلانتری   
2384.    یوسف احمدی   
2385.    افشین ابراهیمی   
2386.    نادر قیطاسی   
2387.    منیژه زیبایی   
2388.    ایت الله فرجی   
2389.    یاسر زینبی   
2390.    سمیه قاسمی   
2391.    مریم عبدی   
2392.    مهدی اکبری نژاد   
2393.    حشمت اله عسگری   
2394.    زاهر پور اسماعیل   
2395.    محمد اکبری   
2396.    کاکاخانی   
2397.    شهرام کارگر   
2398.    قاسم نظری   
2399.    رضا پاکزاد   
2400.    فاضل نیا   
2401.    کیومرث کوهی   
2402.    حشمت الله کرمی نژاد   
2403.    هادی کرمی   
2404.    زاهر منصوریان   
2405.    حسین اکبری   
2406.    مریم نظری   
2407.    کبری پیرزاده   
2408.    هدی علی نژاد   
2409.    خداداد ابراهیمی   
2410.    اسلام انصاری   
2411.    الهام جمالوند   
2412.    سحر یعقوبی   
2413.    سیده کبری افضلی نژاد   
2414.    محمد احمد بیگی   
2415.    عبد الجبار رحیمی   
2416.    فرید الوندی   
2417.    صغری اکبری   
2418.    فرج الله صید محمدی   
2419.    یحیی یعقوبی   
2420.    عبد النور نیکوکار   
2421.    ناهید ویسی   
2422.    اذر دوست محمدیان   
2423.    هدی خیر الهی   
2424.    پری یعقوبی   
2425.    سعید کریمی   
2426.    زینب خیر الهی   
2427.    فاطمه حمدی   
2428.    احسان یعقوبی   
2429.    طاهر یعقوبی   
2430.    امیر قبادی   
2431.    فرج الله براری   
2432.    سعید بگ نظری   
2433.    حکیمه موسی نژاد   
2434.    کبری جعفری   
2435.    الهام عبد الهی   
2436.    ایوب گلچین   
2437.    پرویز صمیم نیا   
2438.    پروین سجادی   
2439.    ولی رحیمی   
2440.    فرشته رحیمیان   
2441.    فرشته سنجیده   
2442.    امنه رحیمی   
2443.    محمد علی ستاری زاده   
2444.    امید ستاری زاده   
2445.    مرتضی سبزی   
2446.    حسن شیر خانی   
2447.    احترام شریفی   
2448.    معصومه صفایی   
2449.    محمود عزیز نژاد   
2450.    غلامرضا علی زاده   
2451.    محمد غلام نیا   
2452.    زینب فرامرزی   
2453.    مهدی کمرخانی   
2454.    هدی کرمی   
2455.    حجت الله لطفی   
2456.    پژمان مهدوی فر   
2457.    امین محمدی   
2458.    مهدی اسد بیگی   
2459.    مهدی اسدی کرد   
2460.    عاطفه ازادپور   
2461.    اسار اریایی   
2462.    اعظم اریایی   
2463.    فاطمه اذر مهر   
2464.    فریبا اذر مهر   
2465.    حامد اذر مهر   
2466.    سمیه اذر مهر   
2467.    علی بابایی فرد   
2468.    عظیم پیرانی   
2469.    زهرا موسوی   
2470.    زینب پور اسماعیل   
2471.    مریم جهانگیری   
2472.    مجید جهانگیری   
2473.    ناهید جهانگیری   
2474.    مریم جهانی   
2475.    ناهید جهانی   
2476.    فرشته حیدر یبگی   
2477.    فتطمه خالدی   
2478.    حمید دارا پور   
2479.    فریبا سبز مرادی کاکاوندی   
2480.    معصومه علی حسینی   
2481.    جبار صفر بیگی   
2482.    عزت الله همتی   
2483.    حسن بسطامی   
2484.    مسعود ریسی   
2485.    یاسر بیگ زاده   
2486.    روح الله مهدی پور   
2487.    مهدی فتاحی   
2488.    ید گوهری   
2489.    فرشاد نظری   
2490.    اسیه مهدی پور   
2491.    زینب بسطامی   
2492.    علی صفر رحیمی   
2493.    فرحناز حیدری نژاد   
2494.    طیبه نعمتی   
2495.    اسلام مهرابی   
2496.    جلال اسکندری   
2497.    ابراهیم محمدی   
2498.    روح الله احمدی   
2499.    روح الله احمدبیگی   
2500.    عبد الحمید کرمی   
2501.    مجتبی فرد تارکه   
2502.    فاطمه صفری   
2503.    علی پیر حیاتی   
2504.    رضا رستمی   
2505.    بهروز علی میرزاییان   
2506.    حسن پور مهدی   
2507.    سید داود سجادی اسد ابادی   
2508.    فرید اله علی میرزتییان   
2509.    فرید اله علی حسینی   
2510.    معصومه بیگی   
2511.    روح الله علی حسینی   
2512.    فاطمه طهماسبی   
2513.    مجتبی مهدی بیگی   
2514.    شهریار اسدی   
2515.    معصومه فداییان   
2516.    منور قربانی   
2517.    سامان اریایی   
2518.    سعیده سجادی   
2519.    سعیده ملک زاده   
2520.    کبری میرزایی   
2521.    سید یوسف موسوی   
2522.    کاظم نظری   
2523.    یوسف محمدی دهبالیی   
2524.    حامد سجادی   
2525.    فیض الله شوهانی   
2526.    سمیه فیض الاهی پور   
2527.    پریسا حسن بیگی   
2528.    عباس خزلی   
2529.    مریم صیدی   
2530.    محمد احمد بیگی   
2531.    راضیه صمیم نیا   
2532.    مهدی فلاحیان   
2533.    اذر الیاسی   
2534.    پیمان کمالوندی   
2535.    ابختی سنجابی   
2536.    محمدرضا گلچین   
2537.    محمد رضت گلچیین   
2538.    محمد علی کرمی نژاد   
2539.    علی کاوری   
2540.    مریم داری پور   
2541.    مرضیه حجتی زاده   
2542.    احمد مبارکی   
2543.    رقیه کاظمی   
2544.    زینب موسوی   
2545.    زهرا ها یزاده   
2546.    معصومه بختی   
2547.    سیده فاطمه افضلی   
2548.    مهناز کبیری   
2549.    زینب سنجیده   
2550.    مهین داوری   
2551.    محمد حسین شاوردی   
2552.    فریبا میرزایی   
2553.    معصومه حسینی   
2554.    مرتضی عبد الهی   
2555.    محمد جواد عبد الهی   
2556.    علی صبوری   
2557.    راضیه امین   
2558.    زکیه کاشفی   
2559.    نرگس مختاری   
2560.    محمد علی حلوایی   
2561.    سمانه عرب   
2562.    سمیه قاسمی   
2563.    حسن رستم زاده   
2564.    الهه پهلوان   
2565.    مجید احمد پور   
2566.    حلیمه رستم زاده   
2567.    محمد تقی همتی   
2568.    بتول احمدی   
2569.    فاطمه احمدی   
2570.    زینب مرتضایی   
2571.    فاطمه کارگران   
2572.    علی ابراهیمیان   
2573.    فاطمه شهادتی   
2574.    محمد ابراهیم سفیدیان   
2575.    محمد ولی پارسا   
2576.    فاطمه دامغانیان   
2577.    رضا تبیانیان   
2578.    علیرضا بیگی شیر مدد   
2579.    شهر بانو خسروی   
2580.    مظفر پاکزادیان   
2581.    مرتضی بینش   
2582.    مجتبی نجار   
2583.    قاسم قاسمی   
2584.    نسیم ایجی   
2585.    میلاد وحدتی   
2586.    فاطمه قریب   
2587.    سمیرا رحیمی   
2588.    عصمت طالبی   
2589.    کاظم شاملو   
2590.    سید حبیب حستی   
2591.    شکوفه پسیانی   
2592.    نرگس کریمی   
2593.    سمیه پناهنده   
2594.    خاطره حسن زاده   
2595.    سید یعیدسماوات   
2596.    سعید بیاتی   
2597.    ولی الله اقازاده   
2598.    محمد مولوی   
2599.    خانم ازاده شفقت   
2600.    سعید بیاتی   
2601.    سعید برزونی   
2602.    احمد مضا بزونی   
2603.    علیرضا بزونی   
2604.    زرین نوروزی   
2605.    محمد برزون   
2606.    حمید رضا برزوی   
2607.    حسین بهرامی   
2608.    علی قربانی   
2609.    علی شریفی   
2610.    اسیه میری   
2611.    نامدار زندی پور   
2612.    راضیه صیاری   
2613.    ارسلان احمدی   
2614.    مریم پور اعتمادی   
2615.    هجر ذولفقار زاده   
2616.    سجاد مدنی   
2617.    کسری محمدی   
2618.    زهره درخشان   
2619.    سعید یوسف پور   
2620.    طهمورشا فتاحی   
2621.    فتطمه بیاتی   
2622.    حسین فتاحی   
2623.    فاطمه باقرزاده   
2624.    مرضیه عالی پور   
2625.    شجاع کریمی   
2626.    الهام ارمانیده   
2627.    مهرداد اسدی   
2628.    هادی یوسفی   
2629.    صغری احمدی   
2630.    مهناز جعفری   
2631.    مریم ابراهیمی   
2632.    سمیه ابراهیمی   
2633.    زهرا وجدی   
2634.    فرج اله فرهادی   
2635.    مریم مهریان   
2636.    احمد غفاری   
2637.    رسول امیری   
2638.    داود بلوطی   
2639.    محمد یزدان مهر   
2640.    مظاهر توفیقی   
2641.    سپیده حمید علوی   
2642.    سید حمید حسینی   
2643.    کاظم یزدانی   
2644.    مجتبی امیری   
2645.    سید عبد الله علوی   
2646.    سید اسماعیل رضوی   
2647.    محسن عبدی پور   
2648.    محمد رضا سلیمانی   
2649.    احمد پاشایی   
2650.    بابک امین پور   
2651.    کریم دینی   
2652.    یونس رحیمی   
2653.    فاطمه ایار   
2654.    افشین نوری   
2655.    میراحمد انور نوجه ده سادات   
2656.    فرامرز تبک   
2657.    سولماز سلیمی زاده   
2658.    عالیه شفایی عباس اباد   
2659.    امین شهامی پور   
2660.    منسوره کریم پور   
2661.    سلطانعلی کلانتری   
2662.    حمید نیکمندان   
2663.    علی نواداد   
2664.    محمد رسولی نمررو   
2665.    مقصود حق اذری   
2666.    بتبک نصرت زاده   
2667.    علیرضا احسانی   
2668.    رسول صلح جو   
2669.    مینا رحمتی   
2670.    سید حسن فقیه خلجانی   
2671.    خلیل انوری   
2672.    شهروز قاسم اذر   
2673.    مریم محمد پور شکوهی   
2674.    حبیبه بالایی تازه کنده   
2675.    حمید بالایی تازه کنده   
2676.    مهدی باقرزاده دیزجی   
2677.    ندا عجبی فر شباف   
2678.    محمید محمدی کنک لو   
2679.    سمیرا عباسی قزلچه میدان   
2680.    علی حسن زاده کلجاهی   
2681.    اکبر یوسفی کلجاهی   
2682.    موسی کاظم زاده   
2683.    سید کمال طباطبایی   
2684.    رضا بالاکر   
2685.    مقصود هوشمند   
2686.    میر حی مرتضایی مهینی   
2687.    عیسی عطاپور   
2688.    توحید جعفر پور   
2689.    علی زکاوت قره باغ   
2690.    محمد عبادی   
2691.    مهدی رایی   
2692.    مهدی جدیری   
2693.    احمد بیابوردی   
2694.    اسماعیل رحیمی   
2695.    رامز امیریان   
2696.    یونس نهاری   
2697.    فرزین فربد فر   
2698.    خدیجه جمهور بخشیان   
2699.    مهین انتظاری   
2700.    هاشم باکمال   
2701.    شهرزاد پیمان   
2702.    احسان احمد پور بناب   
2703.    یاثر صبور   
2704.    شهرام نعم وند   
2705.    احد احمدی   
2706.    مهدی جلیل زاده   
2707.    صفر کریم پور   
2708.    صمد مقنی اقدم یامچی   
2709.    علی لازمی   
2710.    سید علی روشن خیر   
2711.    حسن بالاگر   
2712.    جمال سمادتپور   
2713.    سحر یکان کهریزی   
2714.    کلاویژ درد مند   
2715.    حبیب خاتمحمد پور   
2716.    جعفر قلی پور   
2717.    محمد مصطفایی   
2718.    جلیل دین محمدی   
2719.    محمد باقر ارجمند   
2720.    مهدی مقرب   
2721.    احد حیدر اغلی   
2722.    وحید پیشوا   
2723.    حسن پور عبدلی امیر خیزی   
2724.    جلال الدین پیر ایی   
2725.    عیسی فارابس   
2726.    سعید حبیبی   
2727.    رسول مهدی نژاد   
2728.    علیرضا رحیمی   
2729.    یعقوب علیزاده   
2730.    عصمت نجفلویی   
2731.    فهیمه لطف الهی   
2732.    خدیجه شریف زاده   
2733.    رامین نظامی خواه   
2734.    رویا سلیمانی   
2735.    نیر حیدری   
2736.    فاطمه ملحی   
2737.    لحمد لطف اللهی   
2738.    فایزه زنجانی   
2739.    شبنم شیخ علیپور   
2740.    مریم ناجی اسفستانی   
2741.    حامد حامدی خسرو شاهی   
2742.    یعقوب قلندر نژاد   
2743.    زکیه لطف الهی   
2744.    المیرا جلیلی   
2745.    فلام رضا عبد اله زاده بقایی   
2746.    مهسا قایمی سردرودی   
2747.    حسین ابو الحسن زاده بقایی   
2748.    اصغر افتخاری هریس   
2749.    حامد حسین زاده منیع   
2750.    رقیه قربانی   
2751.    پیمان باحجب عظیمی   
2752.    محمد رحیم پور   
2753.    مهران رزم ازما   
2754.    رضا فتوحی اسکویی   
2755.    شبنم بابا علییلو   
2756.    وحید لعلی غازانی   
2757.    سید حامد عربی   
2758.    سید حسین هاشمی   
2759.    رامین فرهودی زرنقی   
2760.    فرهاد باغشمالی اذر   
2761.    سعید ایر یلو زادیان   
2762.    حمید حمیدی   
2763.    روح الله دهقان نژاد   
2764.    امیر نوپچی پور   
2765.    سامان قلیچی پور   
2766.    سامان قلیچی خانی   
2767.    مقصود ابراهیمی   
2768.    حجت پور فتحی   
2769.    اسماعیل طالب پور   
2770.    یاشار اسمعیل دخت   
2771.    احد یگانی افشر   
2772.    اسماعیل خورشیدی صوفیانی   
2773.    چهره احمدی شرامین   
2774.    یوسف نمازی   
2775.    امیر برج خان زاده جمال کنده   
2776.    سید کاظم یوسفی   
2777.    پیمان پاکنژاد   
2778.    سعید زارع کندجانی نعمت مرادپور   
2779.    مهتاب واعظی پور   
2780.    رباب تیموری   
2781.    مینا بازکشاءاقدم   
2782.    یعقوب اسماعیلی قزلجه میدان   
2783.    محمد اسوده گرگان   
2784.    میثم جعفر پور الائق   
2785.    شهابی سفیده خوان   
2786.    صفا لیلان   
2787.    پروین امینی   
2788.    سیما نیک رفتار   
2789.    اکبر فرهادی   
2790.    علیرضا ناصری   
2791.    هادی نامور   
2792.    عادل بهنام معتمدی   
2793.    نعمت مستانی گو   
2794.    محمد مهروی   
2795.    یوسف سلیمانی   
2796.    یعقوب سلیمانی   
2797.    مهدی میرزایی   
2798.    صفوره موسویلر خسرو شاهی   
2799.    احمد طالبی   
2800.    مجتبی میرزائی   
2801.    امین عرب زاده   
2802.    معصومه درخشان   
2803.    معصومه ساعی پور   
2804.    کبری سلمانی   
2805.    امیر مسعود معینی   
2806.    محمد امین خوش نیت   
2807.    محمد سیفی ابدی   
2808.    محمد الماسی   
2809.    جواد کریم پور   
2810.    محمد رضا حسن زاده   
2811.    حمید صبری حلوایی   
2812.    افسانه کمال کاظمی   
2813.    محمد حسین نور الهی   
2814.    زهرا ابراهیمی اصل   
2815.    محمد تقی سیک دل   
2816.    نوروز قاسمی   
2817.    امیر کریم زاد شریفی   
2818.    ایدین تبریزی دخت فرد   
2819.    محمد رضا زاده   
2820.    قادر منجمی ملکی   
2821.    علی خوشخو   
2822.    حامد فرشاد   
2823.    سیامک شعبان   
2824.    سید محمد رضا درخشی   
2825.    پریسا اعتمادی   
2826.    احمد عتی پور   
2827.    ناصر شهر یوری   
2828.    سعید لطفی   
2829.    فاطمه داداشی   
2830.    کریم حجلو   
2831.    عین الله حسین زاده   
2832.    فطمه شفائی اسنجان   
2833.    یوسف قهرمان زاده   
2834.    روح الله عبد العلی زاده   
2835.    حمید محمدی   
2836.    حسن سمانی   
2837.    حکیمه لطف اللهی   
2838.    معصومه حیدری   
2839.    یحیی مشمول سعید ولی زاده فردی   
2840.    زیبا شمشیری   
2841.    یعقوب مهیا پور   
2842.    معصومه احمدی   
2843.    امین علملو   
2844.    زینب روشنی   
2845.    امیر حسین جعفری   
2846.    فریده سیف هریس   
2847.    نیکو عطاپور   
2848.    محمد رستمی گلوچه   
2849.    وحید طراح   
2850.    نادر مقصودی   
2851.    مریم خدا بخشی   
2852.    محمد باقر حجری   
2853.    نازنین نیک بان   
2854.    مریم نریمانی   
2855.    رضا علیزاده   
2856.    رعنا نیک رفتار   
2857.    ناهید زمانی   
2858.    رقیه یزدانی نظام آباد   
2859.    رضا پیر زاده   
2860.    احمد مرداپور آسیایی   
2861.    کامیار لاوه   
2862.    مهناز سیفی   
2863.    مهدی رستمی گلوجه   
2864.    مسعود بزرگر جلالی   
2865.    هادی جبار پور خورشیدی   
2866.    مهرداد خوشکار مقدم   
2867.    مختار خوش پیمان   
2868.    رسول ابراهیم اصل   
2869.    احمد بابا پور مقدم   
2870.    قادر دهقانی تیمور لونی   
2871.    امیر مسعود طایفه سلطانخانی   
2872.    سید رضا شیخ الاسلامی   
2873.    مرتضی مقدس   
2874.    مجید رشتبریان ارزیل   
2875.    محمد احسانی   
2876.    حسین نظری   
2877.    علی آقا زاده   
2878.    رقه رحمان زتده   
2879.    محمد علیپوری رویزیان   
2880.    نازیلا هریس لو   
2881.    روح اله ایمانی یامچی   
2882.    جواد صدیق لیقوان   
2883.    محمد سیاهی پور   
2884.    جعفر آقا زادامتناین   
2885.    داود اصیل کرد کندی   
2886.    حسن اصیل کرد کندی   
2887.    هانیه اصیل کردکندی   
2888.    عاطفه اصیل کردکندی   
2889.    نجیبه چرتاب نادری   
2890.    ابو الفضل ابراهیمی   
2891.    بابک صفری   
2892.    محسن اصیل کردکندی   
2893.    کیرم صفری   
2894.    محمد قلی رنگساز   
2895.    مهدی گوهریان   
2896.    عباس احمد زاده   
2897.    مهدی لیتی اصل   
2898.    علیرضا سلیمانب رزین   
2899.    حمید رضا رشید   
2900.    حوریه بزمی   
2901.    سهند مقصودی   
2902.    صدیقه باصری   
2903.    حمید باصری   
2904.    حسن ایمان   
2905.    محمد حسن رجب زاده بیرامی   
2906.    عذرا نایی   
2907.    مسعود سپری نیا   
2908.    بهزاد عزیز پور   
2909.    داود قاسم زاده   
2910.    مهدی نجفی احمد بادیران   
2911.    محمد صفری   
2912.    کریم گل پور   
2913.    محمود قاسم زاده   
2914.    الناز رضازاده   
2915.    فرشید رئوفی   
2916.    امیر رضا نوسلی   
2917.    زهرا حیدری ازاد   
2918.    اعظم قربانی   
2919.    طوفان جعفری یقین   
2920.    حسن باقری وند   
2921.    صابر اصلانی   
2922.    حمید رضا زندی   
2923.    هادی خوش بین   
2924.    فرشید بقائی   
2925.    ولی باقری   
2926.    علی قلیزاده   
2927.    مهدی صادقی موحد   
2928.    علی اصغر خوش بین   
2929.    میلاد فتح پور   
2930.    فرشته خداوندی زاده   
2931.    لیلا موئق   
2932.    باباک شعبانی   
2933.    علی مولوی   
2934.    رامین رهنمای مستحکمی   
2935.    سید محسن پاکزاد   
2936.    الناز فخر مظلومی   
2937.    غلامحسین رفیعی   
2938.    سید فرداد پیمانی   
2939.    غلامرضا سبحانی   
2940.    معصومه محمد پور شکوهی   
2941.    امیر حسین میزایی   
2942.    ملیحه عبد العلی زاده   
2943.    لیلا زمانزاده   
2944.    احد قنبری   
2945.    توحید شرکت تبریزس   
2946.    امید شرکت تبریزس   
2947.    علی حسن پور   
2948.    عادل عطار   
2949.    محمد پاشایی   
2950.    سکینه بردباری جراغلی   
2951.    محمود کاظمی   
2952.    رضا صادق پور   
2953.    میر حسین هاشمی   
2954.    حامد امجدی   
2955.    کاضم جلیلوند   
2956.    موسی عباس پور   
2957.    احمد نظری   
2958.    اسد فلاح   
2959.    فرهاد مردی نمرور   
2960.    رقیه زکی   
2961.    محمد رسول خدادادی   
2962.    میر حسین بنی هاشم   
2963.    علی خدیوی   
2964.    محمد علی عبد العلیزاده   
2965.    مجتبی کرمانی زاده   
2966.    اردوان خدا بنده   
2967.    مرتضی شفیعی دیزجی   
2968.    محمد بشیری   
2969.    وحید زینالی   
2970.    مقداد اسماعیلی   
2971.    کاری خوش زرع امیر خیز   
2972.    حامد عاطفی فرد   
2973.    مجتبی نیکو   
2974.    شادی زمانی   
2975.    اعظم حسین زاده   
2976.    مهرداد سیوانی   
2977.    محمد عابدین پور   
2978.    ناصر جهدی   
2979.    احمد غفار زاده خونی   
2980.    محمد محمد نژاد   
2981.    جعفر نوری زاده   
2982.    جلال یامع   
2983.    سید حسین معینی فرد   
2984.    احد محمد نسب   
2985.    بهزاد پازتاریان   
2986.    سجاد جهانبخش اصل   
2987.    محرم محمد زاده قره بلاغ   
2988.    علی کبیری   
2989.    پروین انصاری   
2990.    ناهید خدادادی   
2991.    اصغر پور امانی   
2992.    پروانه عبد اللهی   
2993.    پروانه علیرضا هدایی   
2994.    محمد رضا غلام نژاد   
2995.    مهدی علی نسب   
2996.    علی اصغر علیپور شعاری   
2997.    علی دستگیر زاده   
2998.    فرهاد محمدی   
2999.    احد جعفری یقین   
3000.    مهرداد خداودی زاده   
3001.    احمد اماره   
3002.    محمد علی فتح الله زاده   
3003.    سمیه ستاری   
3004.    اسماعیل موسالو   
3005.    یوسف الله وردی زاده   
3006.    عزیز برجی   
3007.    وحید رشادت   
3008.    امیر بزاز منصف   
3009.    رضا سلیمانی رامین مرادی   
3010.    فرشید فرضی   
3011.    مجید سلاطین سقین سرا   
3012.    زهرا ناصران   
3013.    رسول اصلانی   
3014.    مسعود درخشان   
3015.    بهروز فرجی سرای   
3016.    حامد مبصری   
3017.    محمد رضا نوروزی مقدم قراگونی   
3018.    حسین عبدی مایان   
3019.    رضا یوسفی   
3020.    امید ظریفی   
3021.    سامان مسمول کویج   
3022.    عارف ابراهیمی اصل   
3023.    حسین احرمی   
3024.    فرید حسن پور   
3025.    سارا ابراهیم نژاد   
3026.    مهدیه شرقی   
3027.    هادی حمیدی   
3028.    رقیه غلامی زگلوجه   
3029.    جبار صفری   
3030.    پریسا حق پرست   
3031.    حسین فرج زاده   
3032.    کمال الدین نیک رفتار خیابانی   
3033.    مهیار قهرمان زاده ثمین   
3034.    یعقوب ابراهیمی   
3035.    مسعود ابراهیمی راد   
3036.    مرتضی عبد الهی   
3037.    محمد جواد عبد الهی   
3038.    علی صبوری   
3039.    راضیه امین   
3040.    زکیه کاشفی   
3041.    نرگس مختاری   
3042.    محمد علی حلوایی   
3043.    سمانه عرب   
3044.    سمیه قاسمی   
3045.    حسن رستم زاده   
3046.    الهه پهلوان   
3047.    مجید احمد پور   
3048.    حلیمه رستم زاده   
3049.    محمد تقی همتی   
3050.    بتول احمدی   
3051.    فاطمه احمدی   
3052.    زینب مرتضایی   
3053.    فاطمه کارگران   
3054.    علی ابراهیمیان   
3055.    فاطمه شهادتی   
3056.    محمد ابراهیم سفیدیان   
3057.    محمد ولی پارسا   
3058.    فاطمه دامغانیان   
3059.    رضا تبیانیان   
3060.    علیرضا بیگی شیر مدد   
3061.    شهر بانو خسروی   
3062.    مظفر پاکزادیان   
3063.    مرتضی بینش   
3064.    مجتبی نجار   
3065.    قاسم قاسمی   
3066.    نسیم ایجی   
3067.    میلاد وحدتی   
3068.    فاطمه قریب   
3069.    محدثه زارعی   
3070.    ابو الفضل ابراهیمی   
3071.    فرزانه میر خوندچگینی   
3072.    لیلا بیگدلی   
3073.    محمد حق وردی   
3074.    مرضیه قنبری   
3075.    آرمین حاج استاد نورانی   
3076.    طیبه انصاری نژاد   
3077.    لیلا چگینی   
3078.    فاطمه باقر ی کلیشمی   
3079.    عاطفه باقری کلیشمی   
3080.    عاطفه جهانبخش   
3081.    سیده سمیه حسینی   
3082.    صغری نقدی   
3083.    سید عذرا بابایی چگینی   
3084.    علی برزکر ابراهیمی   
3085.    لیلا صفدری پوریان   
3086.    عرفان شیشه گرها   
3087.    فیروزه کاظمی   
3088.    فاطمه حیدری   
3089.    نرجس ملا حسنی   
3090.    محمد حسین ملکی قزوینی   
3091.    زهره حسنی   
3092.    فائقه فگاری   
3093.    امیر علی رضایی   
3094.    علی علیمحمدی   
3095.    حسن رجبی   
3096.    مهدی فرمانی   
3097.    فعاد گلناری   
3098.    هادی انصاری   
3099.    اصد الله طاحر خانی   
3100.    علیرضا جلالی   
3101.    احمد خورگامی   
3102.    علی اصغر خلج   
3103.    رقیه مردی   
3104.    زهری عابدی   
3105.    طیبه مه علیان   
3106.    پروین جاسمی پور   
3107.    حمید بیگلری   
3108.    زهرا قربانی   
3109.    حامد بارژ   
3110.    زهرا محمد حسینی   
3111.    سید مهدی طبا طبایی   
3112.    زهرا حسینی   
3113.    رقیه اصدی   
3114.    فاطمه شهسواری   
3115.    زهرا حقگو   
3116.    اکرم بهادر ملک وردی   
3117.    لیلی امیری   
3118.    سکینه مرادی   
3119.    عاطفه کیانی   
3120.    فاطمه میرزایی   
3121.    محسن سلیمی   
3122.    مهدی سعادت پور   
3123.    مسعود دارابی   
3124.    امیر حسین سرباز   
3125.    عباس آذر بایجانی   
3126.    مجید غلامی   
3127.    مسعود مهر پرور   
3128.    سید علیرضا حسینی   
3129.    رضا حداد   
3130.    مرتضی علی آقایی   
3131.    جواد احمدی مجرد   
3132.    سید قاسم حسینی   
3133.    میلاد دادایی   
3134.    حمید رضا قزوینی   
3135.    رسول کامران اولیایی   
3136.    عبد الرحمان عبادی   
3137.    میثم ملکی قزوینی   
3138.    حامد حاجیلو   
3139.    حامد حاجیلو   
3140.    مهسا ابراری   
3141.    زهرا عروجلو   
3142.    شبنم میرزایی نودهی   
3143.    یمانه نجفی منش   
3144.    رقیه علی محمدی   
3145.    فاطمه نعمتی نکو   
3146.    لیلا اسحاقی   
3147.    صغری عظیمی   
3148.    زهره شاهی   
3149.    مرضیه ترینیا   
3150.    فاطمه اجر لو   
3151.    سمانه مدحیسهیلا بهرام خانی   
3152.    سعید عزیزی   
3153.    رقیه ملاحسنی   
3154.    سید عبد الله قریشی   
3155.    جواد حق وردی   
3156.    محمد شریف   
3157.    حسین جعفری   
3158.    محمد مدرسی   
3159.    رضا قنبری   
3160.    ابو الفضل حکمی پور   
3161.    جعفر بخشی بینیاز   
3162.    ابو الفضل ابراهیمی پور   
3163.    فرا مرز کاکا وند   
3164.    آرزو نوری   
3165.    چنگیز اولادی   
3166.    مسعود میرزایی   
3167.    فاضل جلج   
3168.    روح الله نوروزی   
3169.    اصغر نوروزی   
3170.    علی رضا نجفی   
3171.    پریوش جعفری   
3172.    فاطمه خلج   
3173.    مهدی میرزایی   
3174.    حسین فتح خوانی