رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر:
ساعت ۱۱:٤۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٤/٢/۳۱ : توسط : حسینی

هواپیمای کمک‌های امدادی به یمن آماده پرواز/

 

 

هواپیما از ساعت 4 آماده پرواز است

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر از اتمام بارگیری هواپیمای حامل کمک‌های امدادی برای ارسال به یمن خبر داد و گفت: این هواپیما از ساعت 4 صبح امروز آماده پرواز و در انتظار هماهنگی‌ها است.

خبرگزاری فارس: هواپیمای کمک‌های امدادی به یمن آماده پرواز/ هواپیما از ساعت 4 آماده پرواز است

ناصر چرخ ساز در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس از اتمام بارگیری هواپیمای حامل کمک‌های امدادی برای ارسال به یمن خبر داد.

وی گفت: از ساعت 4 صبح امروز این هواپیما آماده پرواز است و منتظر هماهنگی‌هایی هستیم که وزارت امور خارجه باید انجام دهد.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر همچنین از پهلو گرفتن کشتی دومی که قرار است محموله دوم امدادی را به یمن ببرد، در بندر امام خمینی (ره) خبر داد.

وی گفت: کشتی آرزو امروز در بندر امام خمینی (ره) پهلو گرفته و بارگیری آن از فردا آغاز می‌شود.

چرخ ساز با بیان اینکه بارگیری حدود یک هفته زمان می‌برد افزود: بارگیری در 2 بندر امام خمینی و بندر عباس انجام می‌شود. 
حسین شریعتمداری ‌در همایش فرصت‌ها و چالش‌های انقلاب اسلامی:
ساعت ۱۱:٤٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٤/٢/۳۱ : توسط : حسینی

توافق هسته‌ای محال است/

 

 

دشمن بازی را از ‌رقابت ‌به شراکت نکشاند

مدیرمسئول روزنامه کیهان گفت: مبادا در یک فرمول خطرناک دشمن را از عداوت به رقابت و از رقابت به شراکت بکشانیم، حریف را باید ارزیابی کرد

خبرگزاری فارس: ‌توافق هسته‌ای محال است/دشمن بازی را از ‌رقابت ‌به شراکت نکشاند

 

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حسین شریعتمداری پیش‌ از ظهر امروز در همایش فرصت‌ها و چالش‌های انقلاب اسلامی در حسینیه عاشقان کربلا اظهار کرد: در حال حاضر شرایط خطیری داریم اما شرایط خطرناک نداریم و به قول رهبر معظم انقلاب باید دیده‌ها باز باشد و صحنه‌ها را آن‌طور که هست، ببینیم.

وی با اشاره به اینکه اسلام ناب، ظلم‌ستیز است و اسلامی که ظلم‌ستیز نباشد اسلام نیست و اسلامی که به پرخوری مرفهان بی‌درد از سوی سرمایه‌داران زالو‌صفت در کنار فقرا تن دهد، اسلام نیست، افزود: قابل حدس است که نظام سلطه بین‌الملل در برابر اسلام واقعی ایستادگی می‌کند.

مدیرمسئول روزنامه کیهان با اشاره به اینکه هویت اسلام گسترش عدالت است، اسلام و غرب در ماهیت با هم درگیر هستند و کسانی که نسخه آشتی می‌پیچند ماجرا را نمی‌دانند، تصریح کرد: ما و نظام سلطه هم در ماهیت با هم درگیر هستیم و این درگیری زمانی اتمام پیدا می‌کند که یا ما از اسلام ناب دست بکشیم و اسلام را در سیاست دخالت ندهیم و یا اینکه نظام سلطه از کار خویش دست بکشد.

مدیرمسئول روزنامه کیهان با اشاره به اینکه اسلامی که ظلم‌ستیز نباشد، اسلام آمریکایی است، گفت: دشمن از همه توانش بر علیه کشور استفاده می‌کند و ما نیز باید از همه توان استفاده کنیم ولی همه استفاده نمی‌کنند.

وی با اشاره به اینکه توافق هسته‌ای محال است، افزود: وقتی ‌آمریکا پشت میز مذاکره می‌نشیند حواس‌شان به یمن، عراق، لبنان و فلسطین است بنابراین آنها با نفوذ ایران در منطقه و جهان مشکل دارند‌.

شریعتمداری با بیان اینکه استفاده از سلاح هسته‌ای برای پایان دادن به جنگ جهانی دوم دروغ بسیار بزرگ است، تصریح کرد: موضوع هسته‌ای مسئله بمب هسته‌ای نیست، موضوع آن اقتدار ایران اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه حریف نگران بمب هسته‌ای نیست و از نفوذ ایران در هراس است، اضافه کرد: یک دیدگاهی در این کشور از گذشته وجود داشت که فکر می‌کرد همه مشکلات کشور در آمریکا حل می‌شود ولی آیا در حال حاضر کسی این دیدگاه را قبول دارد؟

مدیرمسئول روزنامه کیهان با اعلام اینکه به لحاظ فنی و حقوقی دست‌مان در مذاکرات بسیار پر است، خاطرنشان کرد: هدف دشمن از مذاکرات و نتیجه آن تحقیر ایران است و آنها به مذاکره برای حل مسائل فی مابین احتیاج ندارد و ‌مذاکره را فقط برای مذاکره می‌خواهد.

وی با بیان اینکه دشمن تلاش دارد که جهان را تحت نظر خودش داشته باشد، یادآور شد: دشمن می‌خواهد به جهانیان اعلام کند که ایرانی که الگو بسیاری از کشورهای اسلامی بود مجبور شد با آمریکا مذاکره کند و آمریکا در مذاکره به دنبال شکستن اقتدار ایران است.

شریعتمداری با تاکید بر اینکه آمریکا با موجودیت ایران مشکل دارد و مشکل هسته‌ای بهانه است، ‌گفت: باید دشمن‌شناسی دقیقی در کشور انجام شود.

وی با بیان اینکه یکی از اهداف دشمن این است که جایگاه واقعی ایران شناخته نشود، اظهار کرد: باید تلاش کنیم که همیشه در صحنه باشیم و دشمن از حضورمان در صحنه در هراس باشد.

مدیرمسئول روزنامه کیهان با اشاره به اینکه دشمن زمانی که صحنه را خالی ببیند‌ از نفوذ خویش برای ورود به کشور استفاده می‌کند بنابراین نباید فضا را برای حضور دشمن خالی کرد، ادامه داد: باید پرچم هویت ایران با دیدگاه دینی بالا نگه داشته شود چرا که مردم ایران رسالت بزرگی بر دوش دارند و ایستادگی مردم ایران باعث می‌شود که مردم یمن، لبنان و فلسطین دل‌گرم باشند.

شریعتمداری با اعلام اینکه کمک به حزب‌الله و حماس صدقه نیست، افزود: دشمن تلاش دارد که به تحقق شعار نیل تا فرات دسترسی پیدا کند، بنابراین حزب‌الله لبنان نماینده ایران در پیشانی جنگ با استکبار است.

وی با اشاره به اینکه اگر دشمن راه نفوذ به کشور ‌را پیدا کند همان بلایی که سر مردم فلسطین و عراق ‌آورد در ایران هم همین جنایت‌ها را پیگیری می‌کند، ادامه داد: نباید جا بخوریم و حرف حق را باید پیگیری و مطالبات خودمان را درخواست کنیم، نباید از سر و صداها بترسیم، کسی باید از سر و صدا بترسد که از عدالت قصور کند.

مدیرمسئول روزنامه کیهان در پایان گفت: مبادا در یک فرمول خطرناک دشمن را از عداوت به رقابت و از رقابت به شراکت بکشانیم، حریف را باید ارزیابی کرد. 
لحظه به لحظه با یمن؛ عملیات «ناامید» عربستان - روز 30
ساعت ۱۱:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٤/٢/۳۱ : توسط : حسینی

منطقه نظامی کوه الردیف در عربستان تحت کنترل نیروهای یمنی در آمد/

 

 

کشته و زخمی شدن 26 نظامی سعودی/

 

 

بی‌اعتنایی سازمان ملل به کنفرانس عربستان برای یمن

عربستانی‌ها درحالی پنجاه و هفتمین روز حملات خود به یمن را آغاز کرده‌اند که حمله برق آسای قبایل یمنی به نیروهای سعودی موجی از وحشت را در میان آنها برجای گذاشته است.

خبرگزاری فارس: منطقه نظامی کوه الردیف در عربستان تحت کنترل نیروهای یمنی در آمد/ کشته و زخمی شدن 26 نظامی سعودی/ بی‌اعتنایی سازمان ملل به کنفرانس عربستان برای یمن

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، عربستان سعودی سه‌شنبه‌شب اول اردیبهشت (21 آوریل)، پایان تجاوز نظامی موسوم به عملیات «طوفان قاطع» علیه یمن را اعلام کرد و همزمان از آغاز عملیاتی جدید موسوم به «بازگرداندن امید به یمن» خبر داد.

عربستان، عملیات «طوفان قاطع» را که بیش از 2500 کشته و بیش از 3000 زخمی برجای گذاشت، بامداد روز پنجشنبه 6 فروردین آغاز و هدف آن را بازگرداندن رئیس جمهور مستعفی یمن به قدرت در یمن اعلام کرد، اما با مقاومت مردم، ارتش و جنبش انصارالله یمن، تاکنون به این هدف و دیگر اهداف اعلامی نرسیده است.

مخاطبان گرامی می‌توانند اخبار بیست و نهمین روز تجاوز در یمن را اینجا دنبال کنند.

* * * * * *

اخبار روز سی‌ام را در زیر دنبال کنید:

 

*

* بی‌اعتنایی سازمان ملل به نشست ریاض برای یمن/ انصارالله در کنفرانس ژنو

* منطقه نظامی الردیف در خاک عربستان تحت کنترل نیروهای یمنی قرار گرفت/ ارتش و کمیته‌های مردمی وابسته به انصارالله یمن کنترل منطقه نظامی کوه «الردیف» را در اختیار گرفتند و در پی درگیری در این منطقه، دهها نظامی عربستان فرار کردند/ در این درگیری تعدادی از خودروهای نظامی سعودی منهدم شد

* تشدید درگیری‌های انصارالله با نیروهای حزب اخوانی «الاصلاح» یمن در استان «تعز»/ حزب اخوانی الاصلاح تحت حمایت عربستان سعودی است

* 26 نظامی سعودی در حمله نیروهای یمنی کشته و زخمی شدند/منابع رسانه‌ای خبر دادند که در حمله روز گذشته نیروهای قبایلی یمنی به یک پاسگاه‌های مرزی عربستان در استان نجران 26 نظامی سعودی کشته و زخمی شدند.

* انتقاد ظریف از روند کمک‌رسانی بین‌المللی به یمن/محمدجواد ظریف در دیدار با هماهنگ‌کننده کمکهای اضطراری سازمان ملل گفته که اجرای قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل نباید روند کمک رسانی به یمن را با اختلال مواجه کند.

«عبدالملک الحوثی»: تنها راه‌حل سیاسی، گفتگو در کشوری بی‌طرف است/ اگر ارتش یمن و انصارالله نبودند، امروز القاعده یمنی‌ها را سر می‌برید

شورای امنیت خواستار حضور بدون پیش‌شرط گروه‌های یمنی در مذاکرات ژنو شد/ شورای امنیت از گروه‌های یمنی خواست تا بدون پیش‌شرط در مذاکرات صلح 7 خرداد ژنو حاضر شوند.

 
 

 

ریاض: آماده اعلام مجدد آتش‌بس در یمن هستیم/ایران نباید در کنفرانس ژنو شرکت کند

تصاویری از حال و روز این روزهای مردم یمن

*کشتی امدادرسان ایرانی برای بازرسی به جیبوتی می‌رود/ الحدیده یمن مقصد بعدی «ایران‌شاهد»

*ناو رزمی البرز به کنار کشتی امدادرسان ایرانی‌ در خلیج عدن آمد

*جنگنده‌های سعودی منطقه «زنجبار» در جنوب کشور را در 4 نوبت بمباران کردند 
گزارش خبرنگار اعزامی فارس با «کاروان نجات»
ساعت ۱۱:۳٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٤/٢/۳۱ : توسط : حسینی

گشت‌زنی «ایران‌شاهد» در نزدیکی آب‌های جیبوتی/

 

 

حضور 3 ناو جنگی خارجی در کنار کشتی ایرانی

کشتی امدادرسان ایرانی در حالی منتظر هماهنگی لازم برای پهلوگیری در سواحل جیبوتی است که 3 کشتی جنگی خارجی در کنار آن حضور دارند.

خبرگزاری فارس: گشت‌زنی «ایران‌شاهد» در نزدیکی آب‌های جیبوتی/ حضور 3 ناو جنگی خارجی در کنار کشتی ایرانی

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس، کشتی امدادرسان ایرانی که سفر خود را برای ارسال کمک‌های غذایی و دارویی به مردم یمن از 21 اردیبهشت‌ماه آغاز کرده بود به نزدیکی آب‌های جیبوتی رسید.

این کشتی که در حال طی کردن مسیر یمن بود برای بازرسی به سمت جیبوتی تغییر مسیر داد و هم‌اکنون منتظر هماهنگی برای پهلوگیری در جیبوتی و بازرسی کشتی توسط نهادهای بین‌المللی است.

این کشتی طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته پس از بازرسی در جیبوتی مسیر خود را به سمت بندر الحدیده یمن برای تخلیه بار خود ادامه خواهد داد.

کشتی «ایران شاهد» هم‌اکنون پس از عبور از کریدور بین‌المللی خلیج عدن در نزدیکی آب‌های جیبوتی و تنگه باب‌المندب در حال گشت‌زنی است.

این در حالی است که سه ناو جنگی خارجی در اطراف کشتی ایرانی در حال حرکت هستند 
با حضور امیر پوردستان
ساعت ۱۱:۳٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٤/٢/۳۱ : توسط : حسینی

رزمایش بزرگ نیروی زمینی ارتش در منطقه غرب کشور آغاز شد‬

رزمایش بزرگ نیروی زمینی ارتش با حضور امیر پوردستان در منطقه غرب کشور(کرمانشاه) آغاز شد‬.

خبرگزاری فارس: رزمایش بزرگ نیروی زمینی ارتش در منطقه غرب کشور آغاز شد‬

 

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، رزمایش بزرگ نیروی زمینی ارتش با نام رزمایش بیت‌المقدس 27 در منطقه غرب کشور(کرمانشاه) آغاز شد‬.

این رزمایش با حضور امیر احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش و با رمز یا حسین (ع) آغاز شد.

رزمایش بزرگ نیروی زمینی ارتش با شرکت یگان‌های پیاده، زرهی، توپخانه، یگان‌های واکنش سریع، تکاور و هوانیروز به مدت یک هفته و در سه منطقه مختلف جغرافیایی کشور پهناور ایران اسلامی ادامه خواهد داشت.

به گفته امیر پوردستان، در رزمایش بیت‌المقدس علاوه بر استفاده از تجهیزات جدید بر آن هستیم تا ارزیابی تجهیزات جدید دریافتی را در این رزمایش انجام دهیم. همچنین تاکتیک‌های پیشرفته متناسب با فضای جنگ‌های نیابتی و مشارکتی در رزمایش بیت‌المقدس مورد تست و ارزیابی قرار خواهد گرفت. 
واکنش آمریکا به سخنان امروز رهبر انقلاب
ساعت ٩:۱٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/۳۱ : توسط : حسینی
به گزارش مشرق، «ماری هارف» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا امروز به میان خبرنگاران آمد و در آخرین دقائق کنفرانسی که بیشتر به بحث داعش اختصاص داشت، در خصوص بازرسی‌های آتی آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای از ایران سخن گفت.

بحث ایرانی این جلسه از سوال یک خبرنگار در خصوص موضع آمریکا در برابر سخنان امروز رهبر ایران آغاز شد.

آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب امروز در آستانه سالروز تولد حضرت سیدالشهداء (ع) و روز پاسدار در میان فرماندهان ارشد و دانشجویان سپاه پاسداران حضور یافت و به صراحت گفت که هیچ بیگانه‌ای اجازه بازدید از مراکز نظامی و گفت‌وگو با دانشمندان هسته‌ای ایران را ندارد.

ماری هارف در پاسخ به این سوال گفت: «توافق ما بر این اصل استوار است که در صورت توافق نهایی، دسترسی‌های برای بازرسان آژانس ایجاد شود که این دسترسی‌ها شامل اماکن و افراد ایرانی خواهد شد.»

وی افزود: «در زمینه دسترسی‌ها اگر به کف خواسته‌های خود نرسیم، توافق‌نامه‌ای را امضاء نخواهیم کرد.»

این البته اولین بار نیست که آمریکا، به ترک میز مذاکرات تهدید می‌کند.

خانم هارف به بیانیه لوزان که در ایران به برجام (برنامه جامع اقدام مشترک) مشهور شده و به محتوای به گفت‌وگوهای جاری نمایندگان هسته‌ای ایران و 1+5 هم اشاره کرد و گفت: «در همکاری با ایرانی‌ها در حال تهیه فهرستی از ابعاد نظامی احتمالی ایران هستیم که افراد و اماکن مورد نیاز بازرسان آژانس هم در این مذاکرات روی میز است؛ این بحث بخشی از توافق ما و ایران در برنامه جامع اقدام مشترک بوده است.»
منبع: فارس

 
عکس/اعدام وحشیانه یک ارتشی در الرمادی
ساعت ٩:۱۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/۳۱ : توسط : حسینی
گروه تروریستی داعش یک نفر را به اتهام همکاری با ارتش عراق،از روی یکی از پل های شهر الرمادی اعدام کرد.

منبع: دیلی میل


 
جدیدترین تحولات میدانی عراق:
ساعت ٩:٠۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/۳۱ : توسط : حسینی

تقسیم‌بندی داعش در الرمادی/

 

 

سه دلیل اصلی سقوط الانبار/

 

 

درخواست دولت از حشد الشعبی برای بازپس‌گیری شهر/

 

امدادرسانی شیعیان کربلا به اهل‎‌سنت الرمادی +نقشه، فیلم و عکس

گروه بین‌الملل مشرق - استان الانبار عراق از زمان حمله گروه تروریستی تکفیری "داعش" به آن ، کانون بحران در کشور عراق بوده است. سال گذشته گروه داعش پس از اشغال استان "رقه" (شمال سوریه) و بسط سیطره خود به بیش از نود و پنج در صد از استان دیرالزور (شرق سوریه) در مجاور مرز با استان الانبار عراق ، به طرز غافلگیرانه ای به عراق حمله کرده و بخشهای مهمی از استانهای "الانبار، صلاح الدین، نینوی، دیالی" را به اشغال خود در آورد.
سقوط رمادی بدست داعش/قتل عام صدها نفر از عشایر اهل سنت/فرار مردان و جوانان از مقابل نیروهای داعش/تقاضای عاجزانه رهبران اهل سنت و نمایندگان الانبار در پارلمان عراق از حشد الشعبی برای نجات شهر
سقوط رمادی بدست داعش/قتل عام صدها نفر از عشایر اهل سنت/فرار مردان و جوانان از مقابل نیروهای داعش/تقاضای عاجزانه رهبران اهل سنت و نمایندگان الانبار در پارلمان عراق از حشد الشعبی برای نجات شهر
بنابر گزارشهای اطلاعاتی سرویسهای جاسوسی کشورهای مختلف منطقه ای و فرامنطقه ای، حمله داعش به عراق از مدتها قبل برنامه ریزی شده بوده و به همین منظور جلسات متعددی از حدود یکسال قبل از تاریخ وقوع هجوم ، در برخی کشورهای همسایه عراق برگزار شده بود.
سقوط رمادی بدست داعش/قتل عام صدها نفر از عشایر اهل سنت/فرار مردان و جوانان از مقابل نیروهای داعش/تقاضای عاجزانه رهبران اهل سنت و نمایندگان الانبار در پارلمان عراق از حشد الشعبی برای نجات شهر
این جلسات در کشورهای "ترکیه (حامی اصلی داعش و طراح عملیات های نظامی آن)، عربستان (بزرگترین حامی و صادر کننده تروریسم تکفیری در جهان) ، اردن، قبرس و دبی"، با مشارکت نمایندگانی از سرویسهای اطلاعاتی آمریکا ، اسراییل ، انگلیس ، فرانسه ، ترکیه ، اردن ، عربستان سعودی ، قطر ، نماینده مسعود بارزانی رییس یکی از احزاب کرد عراقی و نماینده حزب منحله و جنایتکار بعث (بنابر برخی روایات عزت الدوری) برگزار شده است.
تفاصیل سقوط رمادی بدست داعش/قتل عام صدها نفر از عشایر اهل سنت/درخواست دولت از حشد الشعبی برای بازپس گیری شهر
مفاد مسایل مطرح شده در این جلسات شامل ، هماهنگی جهت انضمام نیروهای گروههای تروریستی حزب بعث، فداییان صدام، ارتش نقشبندیه و برخی گروهکهای تکفیری فعال در عراق ، سازماندهی فعالیتهای اطلاعاتی شامل جمع آوری اخبار، سنجش میزان توانمندی یگانهای نظامی ارتش عراق در مناطق مختلف این کشور، مشخصات تسلیحات و امکانات نظامی پادگانهای نظامی و ... بوده است.
تفاصیل سقوط رمادی بدست داعش/قتل عام صدها نفر از عشایر اهل سنت/درخواست دولت از حشد الشعبی برای بازپس گیری شهر
همانطور که گفته شد ، داعش طی مدتی کمتر از سه ماه با خیانت برخی جناحهای داخلی حکومت عراق (رهبران عشایر اهل سنت و برخی نمایندگان استانهای صلاح الدین ، الانبار و نینوی) ، مافیای خانوادگی بارزانی ها ، بعثیون و بخشهایی از اهل سنت مناطق مذکور، موفق به بسط سیطره و تثبیت موقعیت خود در شهرهای مهم استانهای ذکر شده گردید. 
تفاصیل سقوط رمادی بدست داعش/قتل عام صدها نفر از عشایر اهل سنت/درخواست دولت از حشد الشعبی برای بازپس گیری شهر
با استقرار داعش و تثبیت موقعیت آن در بخشهای مختلف عراق ، فعالیتها و حملات این گروه برای تصرف سایر مناطق حساس این کشور نیز وارد مراحل تازه شد. اولویت نخست این گروه بسط سیطره بر کلیه مناطق استان الانبار قرار داشت که دارای موقعیت راهبردی ویژه ای از نظر جغرافیایی و اجتماعی و ... می باشد.
تفاصیل سقوط رمادی بدست داعش/قتل عام صدها نفر از عشایر اهل سنت/درخواست دولت از حشد الشعبی برای بازپس گیری شهر
از نظر جغرافیایی ، استان الانبار در مجاورت استانهای دیرالزور (یکی از دو استان اصلی محل خلافت داعش) و حمص در شرق سوریه و همچنین مرزهای دو کشور اردن و عربستان سعودی قرار دارد. این استان به دلیل نزدیک آن به بغداد پایتخت و کربلا و نجف دو شهر شیعه نشین که میزبان بارگاه ملکوتی ائمه شیعه (ع) هستند، از اهمیت دو چندان برخوردار می باشد. بدیهی است در صورت سیطره کامل داعش بر آن ، هدف بعدی مناطق یاد شده خواهند بود.
تفاصیل سقوط رمادی بدست داعش/قتل عام صدها نفر از عشایر اهل سنت/درخواست دولت از حشد الشعبی برای بازپس گیری شهر
در همین راستا ، نوک پیکان حملات داعش برای سیطره کامل بر استان الانبار ، بر تصرف شهر "رمادی" مرکز این استان متمرکز بوده است. عملیات داعش که از پنجشنبه گذشته بر علیه مواضع مدافعان شهر رمادی آغاز شده بود پس از نبردی سه روزه به اشغال کامل این شهر منجر شده است. لازم به ذکر است که از حدود 6 ماه پیش تا کنون داعش با کمک بخش اعظم عشایر بومی رمادی بر بیش از 90 درصد این شهر سیطره یافته بود.
تقسیم‌بندی داعش در الرمادی/ سه دلیل اصلی سقوط الانبار/ درخواست دولت از حشد الشعبی برای بازپس‌گیری شهر/ امدادرسانی شیعیان کربلا به اهل‎‌سنت الرمادی +نقشه، فیلم و عکس
داعش ، عملیات نظامی خود برای اشغال شهر رمادی را "غزوه ابومهند سویداوی" نامید. ابومهند سویداوی نام مستعار یک از فرماندهان ارشد داعش با نام حقیقی "عدنان العفیف حمید السویداوی" می باشد. وی سرهنگ دوم سابق گارد ریاست جمهوری دوره صدام ملعون بود که پس از اشغال این کشور از سوی آمریکایی ها از ارتش اخراج شده و به سازمانهای تروریستی بعثی و تکفیری پیوست.
تفاصیل سقوط رمادی بدست داعش/قتل عام صدها نفر از عشایر اهل سنت/درخواست دولت از حشد الشعبی برای بازپس گیری شهر
همزمان با تشکیل داعش ، وی نیز همانند هزاران افسر ارشد گارد ریاست جمهوری و ارتش صدام به این تشکیلات پیوسته و با توجه به دانش بالای نظامی و اطلاعاتی خود ، در رده فرماندهان ارشد نظامی این گروه جای گرفت. آخرین سمت وی فرمانداری ولایت الانبار در دولت کاریکاتوری و خودخوانده داعش بود که این سمت چندان برای وی خوش یمن نبود! چرا که اواخر سال گذشته میلادی طی عملیات مشترک ارتش و نیروهای امنیتی عراق شناسایی و به هلاکت رسید. 
تفاصیل سقوط رمادی بدست داعش/قتل عام صدها نفر از عشایر اهل سنت/درخواست دولت از حشد الشعبی برای بازپس گیری شهر
اما دور جدید حملات داعش به  شهر رمادی از پنجشنبه گذشته و با 9 حمله انتحاری علیه مواضع نیروهای ارتش و امنیتی عراقی در منطقه معروف به "مربع اداری یا امنیتی" آغاز شد که طی آن عوامل انتحاری داعش از کشورهای "انگلستان ، لبنان ، سوریه ، مغرب ، تاجیکستان" سوار بر خودروهای حامل دهها تن مواد منفجره یکی پس از دیگری خود را به استحکامات نظامیان رسانده و منفجر کردند.
حملات انتحاری داعش علیه مواضع دولتی  ونظامی عراقی به شرح زیر صورت پذیرفت:
1 – دو حمله انتحاری علیه ساختمان استانداری استان الانبار و مقر فرماندهی پلیس رمادی
تفاصیل سقوط رمادی بدست داعش/قتل عام صدها نفر از عشایر اهل سنت/درخواست دولت از حشد الشعبی برای بازپس گیری شهر
تفاصیل سقوط رمادی بدست داعش/قتل عام صدها نفر از عشایر اهل سنت/درخواست دولت از حشد الشعبی برای بازپس گیری شهر
2 – دو حمله انتحاری علیه مقر فرماندهی کل عملیات الانبار (قیاده عملیات الانبار) که مقر نیروهای ویژه لشکر طلایی ارتش عراق (الفرقه الذهبیه) و پلیس ویژه ( سوات ) در آن قرار داشته است.
تفاصیل سقوط رمادی بدست داعش/قتل عام صدها نفر از عشایر اهل سنت/درخواست دولت از حشد الشعبی برای بازپس گیری شهر
تفاصیل سقوط رمادی بدست داعش/قتل عام صدها نفر از عشایر اهل سنت/درخواست دولت از حشد الشعبی برای بازپس گیری شهر
3 – دو عملیات انتحاری علیه ساختمان اداره آموزش و پرورش استان الانبار که محل استقرار نیروهای عشایر موسوم به صحوات در آن قرار داشت. 
تفاصیل سقوط رمادی بدست داعش/قتل عام صدها نفر از عشایر اهل سنت/درخواست دولت از حشد الشعبی برای بازپس گیری شهر
4 – 3 عملیات انتحاری دیگر علیه خاکریزها و استحکامات دفاعی در ورودی منطقه مربع امنیتی شهر رمادی صورت پذیرفت. 
تفاصیل سقوط رمادی بدست داعش/قتل عام صدها نفر از عشایر اهل سنت/درخواست دولت از حشد الشعبی برای بازپس گیری شهر
ارسال عوامل انتحاری ، روش رایج و مورد علاقه گروههای تکفیری همچون داعش و القاعده در سوریه و عراق بوده است و موفقیتهای نظامی بیشماری برای آنها بهمراه آورده است. هدف از ارسال خودروهای انتحاری انهدام استحکامات و خطوط دفاعی ساخته شده از سوی دشمنان داعش می باشد. بلافاصله پس از آخرین انتحاری ، صدها تروریست داعشی از جهات مختلف هجوم زمینی را به داخل مربع امنیتی در قلب شهر رمادی آغازکردند.
تفاصیل سقوط رمادی بدست داعش/قتل عام صدها نفر از عشایر اهل سنت/درخواست دولت از حشد الشعبی برای بازپس گیری شهر
تفاصیل سقوط رمادی بدست داعش/قتل عام صدها نفر از عشایر اهل سنت/درخواست دولت از حشد الشعبی برای بازپس گیری شهر
تفاصیل سقوط رمادی بدست داعش/قتل عام صدها نفر از عشایر اهل سنت/درخواست دولت از حشد الشعبی برای بازپس گیری شهر
حملات زمینی داعش شامل محلات زیر بود:
1 – مربع امنیتی در "مرکز شهر رمادی" که عبارت بود از مجموعه ای از ساختمانهای اداری نهادهای دولتی 
تفاصیل سقوط رمادی بدست داعش/قتل عام صدها نفر از عشایر اهل سنت/درخواست دولت از حشد الشعبی برای بازپس گیری شهر
2 – محلات "آلبوعلوان" ، "الثیله" ، "الجمعیه" ، "الملعب" ، "الشرطه" ، "الجمهوریه" ، "اندلس" ، "الضباط" ، "المعلمین" واقع در "شرق شهر رمادی" ک هسکونتگاه عشایر مخالف داعش و نیروهای ارتش و پلیس عراق بوده است.
تفاصیل سقوط رمادی بدست داعش/قتل عام صدها نفر از عشایر اهل سنت/درخواست دولت از حشد الشعبی برای بازپس گیری شهر
3 – محلات "خمسه کیلو" و "زنکوره" واقع در حاشیه غربی شهر رمادی  و در مجاورت مقر تیپ 8 ارتش عراق 
در نبردهای شدید میان دو طرف ، صدها نفر کشته شده و صدها نفر دیگر نیز بشدت زخمی شدند. به لحاظ اینکه شهر رمادی از همه جهات در محاصره نیروهای داعش  وعشایر بومی هم پیمان آن قرار داشت نیروهای کمکی اعزامی از بغداد نیز امکان وصول به منطقه درگیری را پیدا نکردند.
تفاصیل سقوط رمادی بدست داعش/قتل عام صدها نفر از عشایر اهل سنت/درخواست دولت از حشد الشعبی برای بازپس گیری شهر
پس از سقوط شهر بدست داعش عناصر این گروه با گشت زنی در شهر پانصد نفر از مخالفان خود از عشایر "آلبو فهد ، آلبونمر ، آلبوعلوان ، آلبوریشه" و ... را طی جستجوهای خانه به خانه و بر مبنای اطلاعات  دریافتی از جاسوسان خود در داخل رمادی شناسایی ، دستگیر و به فجیع ترین وضع ممکن بصورت دسته جمعی اعدام کردند. 
تفاصیل سقوط رمادی بدست داعش/قتل عام صدها نفر از عشایر اهل سنت/درخواست دولت از حشد الشعبی برای بازپس گیری شهر
تفاصیل سقوط رمادی بدست داعش/قتل عام صدها نفر از عشایر اهل سنت/درخواست دولت از حشد الشعبی برای بازپس گیری شهر
تفاصیل سقوط رمادی بدست داعش/قتل عام صدها نفر از عشایر اهل سنت/درخواست دولت از حشد الشعبی برای بازپس گیری شهر
تفاصیل سقوط رمادی بدست داعش/قتل عام صدها نفر از عشایر اهل سنت/درخواست دولت از حشد الشعبی برای بازپس گیری شهر
در این میان خانواده های این عشایر نیز از گزند نسل کشی تروریستهای تکفیری داعش در امان نبودند و دهها زن و کودک خردسال بی گناه نیز بدست آنها به شهادت رسیدند. بطور مثال ، در یکی از حملات داعش به منزل مسکونی یکی از شیوخ عشایر عضو صحوات مخالف داعش بنام "شیخ طلال مناجد" وی به همراه همسر و دختر بچه 3 ساله خردسالش قتل عام شدند!
تفاصیل سقوط رمادی بدست داعش/قتل عام صدها نفر از عشایر اهل سنت/درخواست دولت از حشد الشعبی برای بازپس گیری شهر
تفاصیل سقوط رمادی بدست داعش/قتل عام صدها نفر از عشایر اهل سنت/درخواست دولت از حشد الشعبی برای بازپس گیری شهر
تفاصیل سقوط رمادی بدست داعش/قتل عام صدها نفر از عشایر اهل سنت/درخواست دولت از حشد الشعبی برای بازپس گیری شهر
نکته تاسف بر انگیز اینکه این فرد یکی از بستگان بسیار نزدیک "شیخ علی حاتم الدلیمی" شیخ و بزرگ عشایر الدلیم (بزرگترین عشیره استان الانبار و همکار داعش در حمله به عراق) بوده است. عشیره الدلیم و شیخ علی حاتم به پیروی از تفکر بعثی و تکفیری در سراسر استان الانبار شهره می باشند.
تفاصیل سقوط رمادی بدست داعش/قتل عام صدها نفر از عشایر اهل سنت/درخواست دولت از حشد الشعبی برای بازپس گیری شهر
لازم به ذکر است که در روزهای آغازین حملات داعش به رمادی ، اکثر ساکنین این شهر خانه و کاشانه خود را ترک گفته و به سمت بغداد و کربلاء و سایر مناطق شیعه نشین مرکز و جنوب عراق به راه افتادند. گزارش سازمان ملل و دولت عراق تعداد پناهندگان فراری از شهر رمادی را که به سمت بغداد آمده اند بیش از 25 هزار نفر ارزیابی کرده اند.
تفاصیل سقوط رمادی بدست داعش/قتل عام صدها نفر از عشایر اهل سنت/درخواست دولت از حشد الشعبی برای بازپس گیری شهر
تفاصیل سقوط رمادی بدست داعش/قتل عام صدها نفر از عشایر اهل سنت/درخواست دولت از حشد الشعبی برای بازپس گیری شهر
 این پناهندگان عموما در اردوگاههای برپا شده از سوی دولت عراق در منطقه "ابوغریب" بغداد سکنی داده شده و دولت عراق به دلایل امنیتی همچون احتمال نفوذ عناصر بعثی و داعشی در میان پناهندگان و انجام عملیات تروریستی ، از ورود آنها به محلات پایتخت جلوگیری بعمل آورد.
تفاصیل سقوط رمادی بدست داعش/قتل عام صدها نفر از عشایر اهل سنت/درخواست دولت از حشد الشعبی برای بازپس گیری شهر
تفاصیل سقوط رمادی بدست داعش/قتل عام صدها نفر از عشایر اهل سنت/درخواست دولت از حشد الشعبی برای بازپس گیری شهر
در حاشیه شهر کربلاء نیز شیعیان ساکن ، با برپایی صدها ایستگاه صلواتی و اسکان پناهندگان اهل سنت شهر رمادی به خدمات رسانی و امدادرسانی به آنها پرداختند. گفتنی است است، این اقدام بزرگ منشانه شیعیان عراقی با واکنشهای مثبت و بسیار گسترده ای در فضای سیاسی و احتماعی و رسانه ای عراق و منطقه مواجه شده است. چرا که ساکنان اهل سنت استان الانبار ، دارای سابقه بسیار منفی ارتکاب جنایات علیه شیعیان ، نیروهای ارتش و پلیس عراقی طی سالهای گذشته بوده اند. 
تفاصیل سقوط رمادی بدست داعش/قتل عام صدها نفر از عشایر اهل سنت/درخواست دولت از حشد الشعبی برای بازپس گیری شهر
پس از تکمیل عملیات اشغال رمادی ، نیروهای داعش به سه بخش تقسیم شدند:
بخش نخست: در محلات مختلف داخل شهر رمادی مستقر شده و به گشت زنی ، تفتیش اماکن و نقل و اتقال غنائم نظامی از مراکز ارتش و پلیس و صحوات مشغول شدند. این گروه وظیفه شناسایی و کشتار مخالفین بومی داعش از عشایر منطقه را نیز بر عهده داشته و دارند. لازم به ذکر است که طی 48 ساعت اول از استقرار داعش در رمادی حداقل 500 نفر از این عشایر بدست داعش به دو روش ذبح با چاقو و تیرباران در ملاعام اعدام شده اند. 
تفاصیل سقوط رمادی بدست داعش/قتل عام صدها نفر از عشایر اهل سنت/درخواست دولت از حشد الشعبی برای بازپس گیری شهر
تفاصیل سقوط رمادی بدست داعش/قتل عام صدها نفر از عشایر اهل سنت/درخواست دولت از حشد الشعبی برای بازپس گیری شهر
تفاصیل سقوط رمادی بدست داعش/قتل عام صدها نفر از عشایر اهل سنت/درخواست دولت از حشد الشعبی برای بازپس گیری شهر
تفاصیل سقوط رمادی بدست داعش/قتل عام صدها نفر از عشایر اهل سنت/درخواست دولت از حشد الشعبی برای بازپس گیری شهر
بخش دوم: در قالب کاروانی متشکل از صدها نیروی نظامی مجهز به تسلیحات سنگین شامل تانک ، نفربر ، واحدهای توپخانه ، موشکی و خمپاره انداز ، خود را به حاشیه پادگان مقر تیپ 8 زرهی ارتش عراق مستقر در حاشیه غربی شهر رمادی رسانده و این مقر را که از حضور نیروهای اهل سنت ارتش و صحوات و پلیس عراقی بومی الانبار تخلیه شده بود را به تصرف کامل خود در آوردند. 
تفاصیل سقوط رمادی بدست داعش/قتل عام صدها نفر از عشایر اهل سنت/درخواست دولت از حشد الشعبی برای بازپس گیری شهر
لازم به ذکر است که ، در داخل این مقر نظامی ، زندان کوچکی قرار داشت که گروهی از تروریستهای تکفیری و متهمین جنایی در آن نگاهداری می شدند و داعش اقدام به آزادسازی همه آنها کرده است.
تفاصیل سقوط رمادی بدست داعش/قتل عام صدها نفر از عشایر اهل سنت/درخواست دولت از حشد الشعبی برای بازپس گیری شهر
تفاصیل سقوط رمادی بدست داعش/قتل عام صدها نفر از عشایر اهل سنت/درخواست دولت از حشد الشعبی برای بازپس گیری شهر
تفاصیل سقوط رمادی بدست داعش/قتل عام صدها نفر از عشایر اهل سنت/درخواست دولت از حشد الشعبی برای بازپس گیری شهر
بخش سوم: سومین گروه عناصر داعش نیز در قالب کاروانی متشکل از صدها تروریست مجهز به تسلیحات سنگین خود را به نزدیکی خطوط دفاعی نیروهای دولتی عراقی در حاشیه شرقی شهر رمادی در نزدیکی منطقه "سجاریه" رسانده و اقدام به استقرار نیرو و تسلیحات در آن کرده و با نظامیان عراقی بشدت درگیر شده اند.
تفاصیل سقوط رمادی بدست داعش/قتل عام صدها نفر از عشایر اهل سنت/درخواست دولت از حشد الشعبی برای بازپس گیری شهر
اشغال شهرسنی نشین "الرمادی"بحدی موجبات خوشحالی فرماندهان نظامی و خلیفه خود خوانده دولت کاریکاتوری داعش را فراهم آورد که دچار توهم بزرگی شدند و در همین راستا ابوبکر البغدادی رهبر غائب از انظار و فراری داعش طی پیامی صوتی ، اشغال رمادی را تبریک گفته و وعده فتح کربلاء المقدس ، نجف الاشرف و بغداد پایتخت عراق را به نیروهایش داد!
تفاصیل سقوط رمادی بدست داعش/قتل عام صدها نفر از عشایر اهل سنت/درخواست دولت از حشد الشعبی برای بازپس گیری شهر
عوامل اصلی سقوط رمادی :
1- ضعف سیستم فرماندهی امنیتی ، اطلاعاتی و ارتش عراق مستقر در استان الانبار و شهر رمادی در عدم کسب اطلاعات لازم از احتمال حمله داعش به شهر و عدم برآورد استعداد نیرو وتوان نظامی این گروه
2 – خیانت "رهبران عشایر و نمایندگان استان الانبار در پارلمان عراق" که بعضی از آنها به همکاری با داعش پرداخته و برخی دیگر نیز به دلیل پیروی از افکار پوسیده و منحط بعثی و طایفه ای ، از اعزام نیروهای نظامی بسیح مردمی عراق (حشد الشعبی) جهت تقویت توان نظامی و دفاعی شهر رمادی ، جلوگیری به عمل آوردند. 
تفاصیل سقوط رمادی بدست داعش/قتل عام صدها نفر از عشایر اهل سنت/درخواست دولت از حشد الشعبی برای بازپس گیری شهر
لازم به ذکر است که طی ماههای اخیر در 3 مرحله ، کاروانهای نظامی متشکل از هزاران نیروی بسیح مردمی عراق از گروههای مختلف مجاهد مانند "سپاه بدر ، عصائب اهل الحق ، گردانهای حزب الله عراق ، حرکه النجباء ، گردانهای سیدالشهداء" به دستور دولت عراق به الانبار اعزام شدند که با واکنش بسیار تند و منفی رهبران عشایر اهل سنت و برخی سیاستمداران و نمایندگان فاسد بعثی الانبار و همین شهر رمادی در پارلمان و دولت عراق مواجه شدند.
تفاصیل سقوط رمادی بدست داعش/قتل عام صدها نفر از عشایر اهل سنت/درخواست دولت از حشد الشعبی برای بازپس گیری شهر
با کمال تاسف و حیرت ، این سیاستمداران و رهبران عشایر استان الانبار مانند رهبران عشیره "آلبوعلوان" طی مصاحبه هایی توهین های فراوانی را علیه حشد الشعبی عراق روا داشته و تلاش فراوانی را جهت تحریک عشایر اهل سنت عراقی این منطقه بعمل آوردند. در نهایت بنا بر دستور نخست وزیر عراق و به جهت جلوگیری از وقوع درگیری میان عشایر مذکور با حشد الشعبی ، دستور بازگشت رزمندگان داده شد.
 تفاصیل سقوط رمادی بدست داعش/قتل عام صدها نفر از عشایر اهل سنت/درخواست دولت از حشد الشعبی برای بازپس گیری شهر
3 – خیانت آشکار دولت و ارتشهای آمریکا و انگلیس در عدم تجهیز و تسلیح نیروی هوایی ارتش عراق به جنگنده بمب افکنهای اف 16 و موشکهای هوا به زمین و مهمات ویژه بالگردهای تهاجمی در اوج حملات و جنایات داعش در بخشهای مختلف کشور عراق
در همین زمینه و به اعتقاد کارشناسان ارتش عراق به غیر از دو لشکر طلایی که متشکل از نیروهای ویژه کماندویی بوده و به خوبی آموزش دیده و تجهیز شده اند ، عموما فاقد آموزشهای لازم برای نبرد با گروه چریکی مانند داعش و سایر گروههای مسلح دارای مشی پارتیزانی بوده است.
تفاصیل سقوط رمادی بدست داعش/قتل عام صدها نفر از عشایر اهل سنت/درخواست دولت از حشد الشعبی برای بازپس گیری شهر
مشخص نیست فرماندهان و مستشاران ارتشهای "آمریکا و انگلیس و فرانسه" طی ده سال (از 2003 تا 2013) از زمان اشغال این کشور چگونه نظامیان عراقی را بطور انحصاری آموزش داده اند که این ارتش توانایی مقاومت در برابر چند هزار تروریست داعشی را نیز نداشته و ندارد!
تفاصیل سقوط رمادی بدست داعش/قتل عام صدها نفر از عشایر اهل سنت/درخواست دولت از حشد الشعبی برای بازپس گیری شهر
این در حالی است که تنها در کمتر از 6 ماه از زمان ورود مستشاران نظامی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  و آموزش داوطلبان مردمی عراقی از سوی آنها یک نیروی نظامی منظم و متشکل از حداقل 40 هزار رزمنده مجهز و آموزش دیده تشکیل شده و در چند عملیات مهم و راهبردی در استانهای دیالی (آزادسازی شهرهای آمرلی و طوزخورماتو) و صلاح الدین (عملیات بازپس گیری و پاکسازی شهرهای الضلوعیه ، بلد ، تکریت ، الدور و ...) به خوبی از آزمونهای مختلف سربلند بیرون آمده و بخشهای بسیار وسیع و مهمی را آزاد کرده اند.
تفاصیل سقوط رمادی بدست داعش/قتل عام صدها نفر از عشایر اهل سنت/درخواست دولت از حشد الشعبی برای بازپس گیری شهر
نکته دیگر در همین راستا ، به واکنش نیروهای آمریکایی مستقر در پادگان "الحبانیه"واقع در17 کیلومتری حاشیه شهر الرمادی باز میگردد که به محض آغاز حمله داعش به محلات داخل شهر رمادی با چند فروند هواپیمای باری "سی 130" از این پادگان به منطقه سبز بغداد گریختند! این افراد وظیفه آموزش و هدایت عملیات نظامیان عراقی و خصوصا حملات هوایی به مواضع داعش را برعهده داشتند!
تفاصیل سقوط رمادی بدست داعش/قتل عام صدها نفر از عشایر اهل سنت/درخواست دولت از حشد الشعبی برای بازپس گیری شهر
فرار نیروهای آمریکایی از پادگان الحبانیه در حالی صورت گرفت که تا همین لحظه کوچکترین خطری در فاصله 10  کیلومتری این مرکز نظامی نیز واقع نشده است!
واکنشهای داخلی به اوضاع رمادی
پیرو سقوط شهر رمادی واحتمال سرایت بحران به بغداد و شهرهای مذهبی کربلاء و نجف ، نخست وزیر عراق طی جلسات متعدد با فرماندهان ارتش  ونیروهای امنیتی عراق و همچنین فرمانده نیروهای آمریکایی در عراق به بررسی اوضاع پرداخته و در نخستین گام کلیه نیروهای ارتش و پلیس فدرال عراق در مناطق نزدیک به رمادی و بغداد را به حالت آماده باش کامل در آورد.
تفاصیل سقوط رمادی بدست داعش/قتل عام صدها نفر از عشایر اهل سنت/درخواست دولت از حشد الشعبی برای بازپس گیری شهر
برکناری فرمانده کل نظامی ارتش در استان الانبار از دیگر اقدامات دکتر العبادی نخست وزیر عراق بوده است. در دیدار عبادی با فرماندهی نیروهای آمریکایی در عراق ، وی بطور رسمی و برای چندمین بار از فرمانده آمریکایی درخواست کرد تا تسلیحات و تجهیزات نظامی که دولت آمریکا از دو سال پیش پول ان را بطور کامل دریافت نموده به ارتش عراق تحویل دهد.
تفاصیل سقوط رمادی بدست داعش/قتل عام صدها نفر از عشایر اهل سنت/درخواست دولت از حشد الشعبی برای بازپس گیری شهر
از مهمترین این تجهیزات میتوان به هواپیماهای جنگنده اف 16 ، بالگرد تهاجمی کبری و آپاچی ،تانکهای آبرامز ، نفربرهای زرهی هاموی و هامر ، موشکهای هوا به زمین هلفایر ، توپخانه و مهمات سنگین اشاره کرد. در این دیدار فرمانده آمریکایی مجددا اعلام کرد که این درخواست نخست وزیر عراق را با مسئولان دولت آمریکا در میان خواهد گذاشت!
به راه افتادن موج حمایت از حشد الشعبی در میان اهل سنت و پارلمان عراق
در ادامه موج به راه افتاده در عرصه های سیای و اجتماعی کشور عراق در حمایت از مشارکت نیروهای مردمی در نبرد الانبار، محمد علی المسعودی نماینده وابسته به تشکل المواطن گفت: ورود نیروهای مردمی به الانبار موازنه قوا را به نفع نیروهای امنیتی تغییر خواهد داد.
تفاصیل سقوط رمادی بدست داعش/قتل عام صدها نفر از عشایر اهل سنت/درخواست دولت از حشد الشعبی برای بازپس گیری شهر
وی تاکید کرد: نیروهای مردمی تحت فرمان مرجعیت عالی دینی و در راستای دفاع از وحدت و تمامیت ارضی کشورعراق می جنگند. موافقت شورای عشایر و اداری استان الانبار با مشارکت نیروهای مردمی خیلی دیر صورت گرفت و این موجبات کشتار بی گناهان شد ، اما نمایانگر تمایل همه طرفهای عراقی اعم از شیعه و اهل سنت برای به کارگیری قدرت نیروهای مردمی (حشد الشعبی) است.
المسعودی از دولت عراق خواست که توجه ویژه‌ای به نیروهای مردمی کند به ویژه که نیروهای مردمی قریب به 9 ماه حقوقی دریافت نکرده اند. وی تصریح کرد: نیروهای مردمی قدرت کوبنده‌ای دارند که می تواند در میان داعشی‌ها رعب و وحشت ایجاد کند.
تفاصیل سقوط رمادی بدست داعش/قتل عام صدها نفر از عشایر اهل سنت/درخواست دولت از حشد الشعبی برای بازپس گیری شهر
مصوبه ای از سوی پارلمان عراق برای مشروعیت بخشیدن به نیروهای مردمی
در همین راستا ابتسام الهلالی عضو کمیته حقوق پارلمان عراق گفت: پارلمان امروز به مشارکت نیروهای مردمی در الانبار رای مثبت می دهد. وی هدف از این اقدام به اعطای مشروعیت پارلمانی و حقوقی و قانونی به تشکیلات بسیج مردمی (حشد الشعبی) عنوان کرده و گفت : "نیروهای مردمی عراق قبلا از سوی برخی از جریانات سیاسی هدف تهمت و بی حرمتی قرار گرفته بودند اما امروز همان افراد به اشتباه خود در این رابطه پی برده و یکصدا خواهان مداخله آن در الرمادی هستند.  
تفاصیل سقوط رمادی بدست داعش/قتل عام صدها نفر از عشایر اهل سنت/درخواست دولت از حشد الشعبی برای بازپس گیری شهر
عجز و التماس عشایر اهل سنت الانبار برای مداخله و اعزام حشد الشعبی!
بدنبال بالاگرفتن بحران انسانی ناشی از سقوط شهر رمادی بدست داعش و کشتار صدها نفر از عشایر اهل سنت عراقی بدست تروریستهای این گروه ، عشایر استان الانبار و خصوصا شهر رمادی که تا چند هفته پیش با توهین به نیروهای دلاور "حشد الشعبی" (بسیج مردمی) آنها را "مجوس ، ایرانی ، صفوی ، رافضی" و ... میخواندند و از حضور آنها در الانبار و رمادی بشدت جلوگیری کرده بودند ، دست دسته در مقابل دوربینهای شبکه های تلویزیونی عراقی و عربی ظاهر شده و با شرمساری و قرائت بیانیه های متعدد رسما از حشد الشعبی درخواست کردند هر چه زودتر به فریاد آنها برسد!
تفاصیل سقوط رمادی بدست داعش/قتل عام صدها نفر از عشایر اهل سنت/درخواست دولت از حشد الشعبی برای بازپس گیری شهر
به موازات آن رهبران عشایر الانبار طی تماسهای مکرر با نخست وزیر عراق "دکتر حیدر العبادی" ، از وی خواهش کردند تا دستور اعزام هزاران نیروی بسیج مردمی عراق را به این منطقه صادر کرده و از وقوع فاجعه انسانی و اشغال دائمی شهر رمادی بدست داعش جلوگیری کند. در همین رابظه سلیم الجبوری رییس مجلس کشورعراق به ملاقات نخست وزیر رفته و از وی برای کمک به مردم رمادی درخواست کمک کرد.
تفاصیل سقوط رمادی بدست داعش/قتل عام صدها نفر از عشایر اهل سنت/درخواست دولت از حشد الشعبی برای بازپس گیری شهر
به دنبال درخواستهای مکرر مشایخ و رهبران عشایر الانبار ، نخست وزیر عراق ناامید از کمک آمریکا و توان دفاعی ارتش عراق ، طی جلساتی با فرماندهان حشد الشعبی از آنها رسما درخواست کرد تا نیروهای خود را به منطقه رمادی اعزام کرده و شهررمادی را بازپس گیرند. 
تفاصیل سقوط رمادی بدست داعش/قتل عام صدها نفر از عشایر اهل سنت/درخواست دولت از حشد الشعبی برای بازپس گیری شهر
به همین منظور فرماندهی کل نیروهای حشد الشعبی در "عملیات بزگ پاکسازی رمادی" بر عهده سردار "حاج هادی (ابوحسن) العامری فرمانده سازمان بدر و وزیر سابق حمل و نقل کشور عراق در کابینه دولت آقای نوری مالکی قرار گرفت.
تفاصیل سقوط رمادی بدست داعش/قتل عام صدها نفر از عشایر اهل سنت/درخواست دولت از حشد الشعبی برای بازپس گیری شهر
با صدور این فرمان رسمی که از کلیه رادیو تلویزیونهای عراقی و منطقه ای پخش گردید ، در کمتر از چند ساعت 3 هزار رزمنده دلاور بسیح مردمی عراق خود را به پادگان الحبانیه در 17 کیلومتری رسانده و برای عملیات نظامی علیه مواضع داعش پیش از تثبیت موقعیت آن آماده می شوند.
تفاصیل سقوط رمادی بدست داعش/قتل عام صدها نفر از عشایر اهل سنت/درخواست دولت از حشد الشعبی برای بازپس گیری شهر
بطور همزمان پهبادهای حشد الشعبی بر فراز آسمان شهر رمادی به پرواز درآمده و در حال شناسایی و گشت زنی اطلاعاتی و تصویر برداری از مواضع گروه تروریستی داعش می باشند. پیش بینی می شود عملیات نظامی در سه مرحله و به شکل زیر آغاز شود:
تفاصیل سقوط رمادی بدست داعش/قتل عام صدها نفر از عشایر اهل سنت/درخواست دولت از حشد الشعبی برای بازپس گیری شهر
تفاصیل سقوط رمادی بدست داعش/قتل عام صدها نفر از عشایر اهل سنت/درخواست دولت از حشد الشعبی برای بازپس گیری شهر
1 – فعالیتهای اطلاعاتی و شناسایی مواضع ، خطوط امداد ، انبارهای ذخیره سلاح و مهمات و مراکز استقرار نیروها و تسلیحات داعش در داخل شهر الرمادی
2 – بمبارانهای شدید هوایی توسط بالگردهای پیشرفته میل 35 و بمب افکنهای سوخو 25 به همراه گلوله باران شدید توپخانه ای و موشک باران اهداف تعیین شده از سوی واحدهای اطلاعاتی و پهباد
3 – حمله زمینی از محورهای مختلف به شهر رمادی و احتمال هلی برن نیروهای ویژه در پشت خطوط دشمن تکفیری جهت گشودن جبهات متعدد و تضعیف توان نظامی آن 

 
گزیده بیانات مقام معظم رهبری در دانشگاه امام حسین ( عیله السلام )
ساعت ۸:۱۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/۳۱ : توسط : حسینی

گزیده بیانات مقام معظم رهبری در دانشگاه امام حسین ( عیله السلام )


من اجازه نمی‌دهم بیگانگان با دانشمندان ما صحبت کنند


اگر شیطنتی‌ از طرف دشمنان صورت گیرد، واکنش ایران بسیار سخت خواهد بود

 


 
با انتشار نامه‌ای صورت گرفت
ساعت ٧:٤٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/۳۱ : توسط : حسینی

هشدار 4182 عضو رسمی هیأت علمی دانشگاه‌

 

 

به رئیس‌جمهور نسبت به افت علمی کشور

4182 نفر از اعضای هیأت علمی رسمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور با انتشار نامه‌ای خطاب به حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان نسبت به افت علمی کشور هشدار دادند.

 

 
خبرگزاری فارس: هشدار  4182 عضو رسمی هیأت علمی دانشگاه‌ به رئیس‌جمهور نسبت به افت علمی کشور

به گزارش خبرگزاری فارس، 4182 نفر از اعضای هیأت علمی رسمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور طی نامه‌ای به حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان نسبت به افت علمی کشور هشدار دادند.

متن کامل این نامه در ذیل آمده است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

«العلم سلطان من وجده صال و من لم یجده صیل علیه» امام علی(ع)

محضر محترم ریاست جمهوری اسلامی ایران، حضرت حجت‌الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر حسن روحانی

سلام علیکم

با عرض احترام و ادب و آرزوی توفقیات الهی برای حضرتعالی و اعضای محترم هیأت دولت در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و تحقق اهداف والای انقلاب اسلامی با حمایت و همکاری همه قوا و اقشار جامعه تحت رهبری‌های حکیمانه مقام معظم رهبری، مطالب و پیشنهادات کوتاه و مهمی را در خصوص فعالیت علمی، پژوهشی، فناوری، نوآوری و نهایتاً توسعه فعالیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان در چارچوب اقتصاد مقاومتی برای شکوفایی و اقتدار ملی با تکیه بر خیل عظیم و مشتاق اساتید و محققین دانشگاهی به همراه دانشجویان مقاطع مختلف، بخصوص تحصیلات تکمیلی و همچنین سایر ظرفیت‌های ملی در این حوزه به استحضار می‌رساند. انشاءالله مورد عنایت و بهره‌برداری حضرتعالی و همکاران محترم قرار گیرد.

اهمیت علم و فناوری و پژوهش‌های مرتبط با آن برای همه کشورها و بطور خاص برای کشور عزیز ما امر واضحی است که نیاز به بیان یا اثبات ندارد. آنچه در این خصوص مورد سؤال است اولویت و چگونگی آن می‌باشد.

شاید به دلیل برخی نیازهای روزمره و بعضاً اضطراری بنظر رسد که فعالیت‌های علمی جایگاهی ندارد و وقتی مشکلات برطرف شد به مسائل علمی پرداخته خواهد شد! حاکمیت چنین نگاهی در بنگاه‌های اقتصادی که عمدتاً منافع کوتاه مدت را می‌بینند شاید مورد قبول باشد ولی برای کشوری که دارای آرمان‌های والا و مشخصی است و علم از ارزش‌های بنیادین و مکتبی آن است قطعاً قابل قبول نیست.

رشد خیره کننده تولیدات علمی کشور در 10-12 سال اخیر و دستاوردهای فناورانه در برخی از حوزه‌های مهم مثل هسته‌ای، هوافضا، نانوفناوری، دفاعیة‌پزشکی و سلامت، عمرانی، نفت و گاز و ارتقای توانمندی صنعتی در اکثر حوزه‌های رایج دنیا با وجود تحریم‌های گسترده که از ابتدای انقلاب وجود داشته است نشان دهنده ظرفیت و استعداد بی‌نظیر کشور بریا دستیابی به قله‌های علم و فناوری دنیا است و این هدف به لطف و عنایت الهی برای ملت بزرگ ایران دست یافتنی است.

رهبر معظم و فرزانه انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (مدظله العالی) با هوشمندی کامل و بصیرت بی‌نظیر و با تکیه بر آموزه‌ها و تعالیم اسلامی همیشه بر تأثیر علم و فناوری در پیشرفت همه جانبه کشور و تحقق اهداف والای انقلاب اسلامی تأکید داشته‌اند، بنحوی که قدرت و اقتدار ملی را بر سه محور عمده فرهنگ، علم و اقتصاد بیان نموده‌اند.

ایشان در سال‌های اخیر بطور ویژه و گسترده به همه اقشار جامعه‌، بخصوص به مسئولین نسبت به اهمیت و ضرورت جهاد علمی سفارش کرده و می‌کنند. معظم‌له از ابتدای شروع دولت یازدهم، از جلسه تنفیذ تا موقعیت‌های مناسب بعدی بر این امر و بر حفظ سرعت پرشتاب علمی کشور تأکید داشته‌اند. به عنوان نمونه در حکم اخیر دوره جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی فرمودند که: شتاب رشد علمی کشور نباید به هیچ بهانه‌ای حتی اندکی کاهش یابد، بلکه باید روز‌به روز بر آن افزوده شود.

در اسناد بالادستی از جمله قانون اساسی،‌قانون برنامه پنجم، نقشه جامع علمی کشور، سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و سیاست‌های کلی علم و فناوری بر پیشرفت همه جانبه علم و فناوری تأکید شده است.

با چنین پشتوانه و الزاما مستحکم قانونی و عقلانی، روند برنامه‌ریزی و اقدامات فعالیت‌های صورت گرفته در این حوزه متناسب با اهداف و سیاست‌ها به نظر نمی‌رسد. کاستی‌های متعددی در زمینه‌های مختلف اعم از سیاست‌گذاری و هدایت فعالیت‌های پژوهشی به سمت نیازهای واقعی کشور، کاربردی نمودن مقالات و پایان‌نامه‌ها، ایجاد مشوق‌ها و سازکارهای اثربخش در ارتباط دانشگاه و صنعت، درگیر نمودن اساتید و دانشجویان تحصیلات کمیلی در طرح و پروژه‌های کاربردی، تصویب و تخصیص اعتبارات مالی برای طرح‌ها و پروژه‌های اساسی و سایر فعالیت‌های پژوهشی، میزان تولیدات علمی، اختصاص منابع موجود به زیرساخت‌ها و فعالیت‌هایی با اولویت دستاوردهای عملی، توسعه و گسترش پارک‌های علم و فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در آنها تحریک و تشویق بازار داخلی و خارجی برای دستاوردهای دانشی و فناورانه داخلی، متناسب‌سازی محتوا و شیوه‌های آموزشی با الزامات کاربردی و پژوهش‌های اصیل، تضعیف دوره‌های تحصیلات تکمیلی، پژوهش‌محور، رکورد یا حذف طرح‌های کلان ملی که از نیازها و ضروریات جدی کشور می‌باشد، شایسته‌سالاری و مدیریت حرفه‌ای و جهادی مشاهده می‌شود که آثار منفی آنها به تدریج و در حوزه‌های مختلف مثل تداوم وابستگی به خارجی،‌ بیکاری، حجم زیادی از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی،‌ لطمه به باور و اعتماد ملی، افت رتبه علمی در جهان، عدم تحقق اهداف و چشم‌انداز و جلب توجهات جامعه علمی به مسائل غیرواقعی و حاشیه‌ای آشکار می‌شود.

پیشنهاد مشخص ما اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش علمی کشور این است که با تمرکز و تقویت جهت‌گیری‌های صحیح علم و فناوری در چارچوب تدابیر، قوانین و سیاست‌های مصوب با مشارکت تمام اقشار مرتبط با این حوزه از تولید کننگان علم تا بهره‌برداران و واسطه‌های مربوط، فضای شور و نشاط و پیشرفت همه جانبه علمی را توانی مضاعف بخشیده و این عرصه را تبدیل به عرصه‌ای استثنایی برای پیشرفت کشور قرار گیرد و بر اساس آن فرصت‌های استثنایی را به وجود آورد و با سرعت زیاد وابستگی کشور به درآمدهای حاصل از خام‌فروشی، به خصوص نفت و گاز را قطع کرد و همگان شاهد رونق و شکوفایی هرچه بیشتر کشور با حفظ ارزش‌ها و آرمان‌های آن باشند.

با آرزوی توفیقات روز افزون الهی برای جنابعالی و همکارنتان در هیأت دولت جمهوری اسلامی ایران. 
پایگاه نظامی مسطومه در ادلب سقوط کرد
ساعت ٧:۳٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/۳۱ : توسط : حسینی

با عقب نشینی یگان‌های ارتش سوریه از پایگاه نظامی مسطومه در ادلب، این پایگاه بدست گروه‌های تروریستی افتاد.

خبرگزاری فارس: پایگاه نظامی مسطومه در ادلب سقوط کرد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دمشق، ساعتی پیش با عقب نشینی یگان‌های ارتش سوریه از شهر و پایگاه نظامی «مسطومه» در ریف ادلب، گروه‌های تروریستی تکفیری موسوم به «جیش الفتح» و «جبهه النصره» وارد آنها شدند.

از حدود یک ماه پیش گروه‌های مسلح تروریستی از جمله گروه‌های تکفیری مانند «جبهه النصره» و «جیش الفتح» حملات گسترده و بی‌سابقه‌ای علیه مناطق مختلف استان ادلب و ریف آن با هدف تصرف مناطق مختلف آن انجام می‌دهند.

این حملات تاکنون با تصرف دو شهر ادلب، مرکز استان ادلب و جسر الشغور، در ریف ادلب همراه بوده و شهرک مسطومه و پایگاه نظامی آن از جمله نقاط مهمی بود که ارتش سوریه آن را در کنترل داشت و ساعتی پیش از آن عقب نشینی کرد.

منابع آگاه تاکید می‌کنند که ارتش سوریه پیش از ورود جیش الفتح و جبهه النصره به پایگاه نظامی مسطومه موفق شده بود، ذخایر و تجهیزات نظامی آن را خارج کند.

هم اکنون ارتش سوریه دو نقطه اریحا و پایگاه نظامی ابو الظهور را در استان ادلب در کنترل دارد که این مناطق نیز شاهد درگیری‌هایی بین ارتش سوریه با گروه‌های تروریستی است.

آنچه نگاه گروه‌های تروریستی تکفیری به استان ادلب و مناطق مختلف آن را جلب کرده و موجب شده تا این مناطق آماج حملات این گروه‌ها از جمله جبهه النصره قرار گیرد، تلاش برای تاسیس امارتی اسلامی همانند داعش در این منطقه این‌بار توسط النصره است.

نزدیکی استان ادلب به مرزهای ترکیه از دیگر دلایل پافشاری گروه تروریستی تکفیری جبهه النصره و همچنین جیش الفتح برای تصرف آن است. با تصرف این استان و دسترسی راحت و بدون کنترل مرزهای سوریه و ترکیه در این منطقه زمینه نقل و انتقال تجهیزات نظامی و عناصر مسلح تروریستی از ترکیه به خاک سوریه نیز امکان پذیر می‌گردد.

این درحالی است که حملات جیش الفتح و النصره که منتهی به سقوط شهرهای ادلب و جسر الشغور و هم اکنون مسطومه شده، مورد حمایت همه جانبه ترکیه بوده است. 
فیلم/ رهبر انقلاب: اجازه نمی‌دهم بیگانگان با دانشمندان‌مان صحبت کنند
ساعت ٧:۳٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/۳۱ : توسط : حسینی

فیلم/ رهبر انقلاب: اجازه نمی‌دهم بیگانگان با دانشمندان‌مان صحبت کنند


 
حمله توپخانه‌ای قبایل یمنی به خودروی نظامی عربستان
ساعت ٧:۳٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/۳۱ : توسط : حسینی

حمله توپخانه‌ای قبایل یمنی به خودروی نظامی عربستان/

 

 

۶پایگاه نظامی عربستان با ۹۰ موشک و خمپاره هدف قرار گرفت/

 

 

کشته و زخمی شدن ده‌ها سرباز سعودی

 

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، قبایل یمنی یک خودروی نظامی حامل سربازان عربستانی را در منطقه «علب» در مرز یمن، هدف حملات توپخانه‌ای خود قرار دادند.

به گزارش المیادین، نیروهای قبایل یمن تاکید کردند که در این حمله همه سربازان سعودی داخل خودرو کشته شدند.

در همین حال، وزارت کشور عربستان در بیانیه‌ای «کشته شدن یک سرباز عربستانی» در حمله امروز قبایل یمنی را تائید کرده است.

پایگاه خبری العهد گزارش داد که قبایل یمنی ساکن دو منطقه «الظاهر و شدا» امروز بیش از 40 موشک و 50 گلوله خمپاره به سمت پایگاه‌های نظامی عربستان در مناطق مرزی در شمال غربی صعده شلیک کردند.

منابع محلی روز چهارشنبه اعلام کردند که قبایل یمنی در واکنش به ادامه تجاوز جنگنده های عربستان به مناطق مختلف این کشور 6 پایگاه متعلق به ارتش عربستان در نجران و جیزان را با خمپاره هدف قراردادند.

منابع خبری یمن گزارش دادند که در حملات امروز(چهارشنبه) به مناطق مرزی عربستان، ده‌ها نفر از سربازان ارتش سعودی کشته و زخمی شدند.

یکی از نیروهای گارد مرزی عربستان نیز روز گذشته در منطقه مرزی جازان کشته شده است. رسانه‌های عربستانی گزارش دادند که یکی از عناصر گارد مرزی این کشور در درگیری مسلحانه با قبایل یمنی در مناطق مرزی این کشور کشته شده است.

قبایل یمنی در واکنش به بمباران مناطق مرزی یمن توسط عربستان، روز گذشته شهر «نجران» را هدف حملات توپخانه‌ای و خمپاره‌ای خود قرار دادند.

نظامیان سعودی امروز دو منطقه «الملاحیظ» و «العشاعیش» منطقه الظاهر در مرز یمن و عربستان را هدف حملات توپخانه‎‌ای و موشکی قرار دادند(جزئیات بیشتر).


 
حمله توپخانه‌ای قبایل یمنی به خودروی نظامی عربستان
ساعت ٧:۳٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/۳۱ : توسط : حسینی

حمله توپخانه‌ای قبایل یمنی به خودروی نظامی عربستان

 

 

/۶پایگاه نظامی عربستان با ۹۰ موشک و خمپاره هدف قرار گرفت/کشته و زخمی شدن ده‌ها سرباز سعودی


 
واکنش سرلشکر صفوی به اظهارات تهدید‌آمیز صهیونیست‌ها
ساعت ٧:۳۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/۳۱ : توسط : حسینی

بیش از 80 هزار موشک آماده شلیک به تل‌آویو و حیفا است/

 

 

رصد زیردریایی‌های آمریکا توسط سپاه

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها از قدرت ایران و حزب‌الله آگاه هستند و می‌دانند بیش از 80 هزار موشک آماده شلیک به تل‌آویو و حیفا است.

خبرگزاری فارس: بیش از 80 هزار موشک آماده شلیک به تل‌آویو و حیفا است/ رصد زیردریایی‌های آمریکا توسط سپاه

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، سردار سرلشکر سیدیحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با اشاره به سالروز آزادسازی خرمشهر اظهار داشت: عراقی‌ها اشغال خرمشهر را به عنوان بزرگترین پیروزی خود اعلام کردند. در حالی که آزادسازی خرمشهر پیروزی راهبردی ایران و شکست راهبردی عراق بود.

وی با اشاره به وفاداری مردم نسبت به نظام اظهار داشت:‌ آن زمان وفاداری مردم این بود که با فرمان امام 2 میلیون بسیجی را به جبهه‌ها اعزام کردند و هم‌اکنون این وفاداری در انسجام، اتحاد و حضور مردم در صحنه‌های اقتصاد مقاومتی و حمایت از ارکان نظام و حفظ عظمت آن است. حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن با همه مشکلات حضوری افتخارآفرین و دشمن‌شکن است.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با بیان اینکه از اول تا آخر جنگ راهبرد ایران دفاعی بود، گفت:‌الان هم استراتژی ما دفاعی است و استراتژی هجومی در دکترین ما وجود ندارد. ما الان دارای یک دولت و حکومت مقتدر از نظر ثبات سیاسی، قدرت دفاعی و فرهنگی و نفوذ سیاسی در منطقه هستیم.

وی افزود: ایران برگ برنده امنیت فرامنطقه‌ای است. در منطقه غرب آسیا یک طرف هر امنیت پایدار ایران است و حرف اول و آخر را می‌زند.

صفوی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تحریم‌ها علیه ایران گفت: تحریم‌ها در زمان جنگ هم بود ولی نه به اندازه الان. امروز با یک تحریم همه جانبه و ظالمانه و جنگ اقتصادی از سوی آمریکا و همراهانش مواجه هستیم. ولی همانگونه که در زمان جنگ با یک مقاومت ملی و مدیریت صحیح با آنها مقابله کردیم الان هم راه عبور از این تحریم‌ها یک مقاومت ملی و مدیریت داخلی شجاعانه و تؤام با ابتکار و صداقت است.

وی با بیان اینکه در زمان جنگ هم همواره پیرامون تحریم ها مذاکرات سیاسی انجام می‌شد،‌گفت: امیدواریم با دولتمردان و هم ملت هوشمند تحت رهبری‌های حکیمانه مقام معظم رهبری از تحریم‌ها عبور کند. آمریکایی‌ها می‌دانند ملت ایران ملتی مقاوم است و همانطور که 8 سال جنگ را تحمل کرد الان هم با همین تحمل بالا از تحریم‌ها عبور می‌کند و آمریکایی‌ها مجبور می‌شوند به ما امتیاز دهند. مذاکره‌کنندگان ما حرفه‌ای و بسیار هوشمندان کار را جلو می‌برند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با اشاره به سخنان تهدید‌آمیز مقامات آمریکایی و صهیونیستی اظهار داشت: صهیونیست‌ها خوب می‌دانند که نتوانستند در جنگ 33 روزه در مقابل حزب‌الله و جنگ‌های 22 و 50 روزه در مقابل مردم غزه پیروز شوند در حالی که اینجا یک حکومت مقتدر و قدرتمند وجود دارد.

وی افزود: حضرت آقا فرمودند اگر آنها غلطی کنند حیفا و تل‌آویو را با خاک یکسان می‌کنیم. این حرف شعاری نیست و ایران به کمک حزب‌الله و دوستانش این قدرت را دارد که حیفا و تل‌آویو را با خاک یکسان کند.

صفوی تاکید کرد: صهیونیست‌ها مشکلات زیادی دارند و می‌دانند قدرت ایران فراتر از آن است که بخواهند با آن گلاویز شوند. مسئولین آمریکایی و صهیونیستی با این اظهاراتشان به دنبال فضاسازی هستند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: آنها از قدرت ایران و حزب‌الله آگاه هستند. بیش از 80 هزار موشک آماده شلیک به تل‌آویو و حیفا است و ایران کشوری قدرتمند است که پاسخ شکننده‌ای به آنها خواهد داد.

وی ادامه داد:‌ ما بخشی از توانمندی نظامی خود را نشان دادیم و بسیاری از دستاوردها و توانمندی خود را مخفی کرده‌ایم و نه تنها رژیم صهیونیستی بلکه هر متجاوزی بخواهد اقدامی کند پاسخ ما به آنها شکننده خواهد بود.

صفوی در ادامه با اشاره به فعالیت‌های تروریستی در منطقه گفت: دستگاه‌های اطلاعاتی سیا، موساد و برخی کشورهای کم‌عقل با پول‌ها و دلارهای نفتی خود گروه‌های تروریستی را در سوریه، افغانستان،‌ پاکستان و عراق حمایت می‌کنند. آنها حتی الان هم گروه‌های ضدانقلاب اسلامی ایران را تجهیز می‌کنند و می‌خواهند ناامنی را به مرزهای ما بکشند.

وی تاکید کرد:‌ مقام معظم رهبری امروز به آمریکا و کشورهای جنوبی خلیج فارس هشدار دادند که اگر ناامنی را به مرزهای ما بکشید‌ با پاسخ شکننده ما مواجه می‌شوید.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با اشاره به آموزش و تجهیز تروریست‌ها در ترکیه و اردن توسط آمریکا گفت: ما می‌بینیم که در عراق، آمریکایی‌ها با هواپیما برای داعشی‌ها تجهیزات می‌فرستند.

صفوی گفت: آمریکا با طرح خاورمیانه جدید به دنبال تجزیه کشورهای عربی است و جنگ‌های نیابتی که کشورهای عربی به راه انداختند و فعالیت‌های گروهای تروریستی در منطقه نتیجه‌ای جز توسعه پایگاه‌های نظامی آمریکا در منطقه و فروش میلیاردها دلار سلاح آمریکایی ندارد.

سردار صفوی با اشاره به جنایت‌های گروه‌های تروریستی در منطقه به خصوص داعش در عراق گفت:‌ داعشی‌ها اینقدر جنایت‌های وحشتناکی داشتند که نه تنها شیعیان و سایر ادیان از جمله مسیحیان از این اقدام آنها آزرده‌اند.

وی در پاسخ به این سؤال که راه مقابله با تروریست در منطقه چیست، گفت: یکی از راه‌ها و سازوکارهای مقابله با تروریست، سازوکار دولتی است که بر این اساس دولت‌های منطقه باید با یکدیگر اتحاد منطقه‌ای و پیمان دفاعی ببندند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با بیان اینکه امنیت خلیج فارس در این منطقه تحت‌الشعاع اقدامات 8 کشور است، افزود: این پیمان با خروج نیروهای بیگانه می‌تواند نقش بسزایی در افزایش امنیت داشته باشد البته بنده ریشه ناامنی منطقه را وجود نیروهای بیگانه می‌دانم.

صفوی تاکید کرد: ایجاد این اتحاد و پیمان میان کشورهای منطقه کاری مشکل است زیرا آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها با نفوذی که در برخی کشورها و دولت‌ها دارند، نمی‌گذارند این اتفاق به سرانجام برسد.

وی با اشاره به کشور عراق گفت: خوشبختانه در عراق پارلمان و دولت نسبتا خوبی برقرار است و در حال مبارزه با گروه‌های تروریستی هستند و از سوی دیگر بشار اسد در سوریه با حمایت نیروهای مردمی در مقابل گروه‌های تروریستی ایستادگی کرده است بنابراین با توجه به این مطالب می‌توان نقش رهبران و پارلمان‌ها و بهره‌مندی از نیروهای مردمی را برای مقابله با گروه‌های تروریستی مهم برشمرد.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با بیان اینکه یکی دیگر از راه‌های مقابله با تروریست این است که دولت‌ها با همراهی نیروهای مردمی خودشان با تروریسم مبارزه کنند، ادامه داد: اگر رهبران با ملت‌ها همراه شوند می‌توانند اقدامات موثری در مقابله با گروه‌های تروریستی که به این منطقه تعلق نداشته و از خارج وارد این کشورها می‌شوند، داشته باشند.

صفوی در پاسخ به این سؤال که ارزیابی شما از طرح آمریکایی تجزیه عراق چیست،‌گفت: دولت و پارلمان و مرجعیت شیعه عراق محکم در برابر تجزیه‌طلبی ایستاده‌اند تا استقلال عراق حفظ شود و در این میان جمهوری اسلامی ایران از تمامیت ارضی عراق حمایت کرده و تجزیه کشورهای منطقه را خلاف امنیت ملی خود می‌دانند.

وی ادامه داد: البته برخی گروه‌ها در داخل عراق باید بدانند نزدیک شدن به آمریکایی‌ها برای خود استقلالی، با شکست مواجه خواهد شد. البته این گروه‌ها از قبل به دنبال ایجاد دولتی کردی و ارمنی بودند که باید بدانند این اقدامات‌شان به ضررشان تمام خواهد شد و دسترسی این هدف مغایر با عقلانیت سیاسی است و تصور نمی‌کنم با تمام فشارهای آمریکا کشورهای منطقه از جمله عراق تجزیه شود.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا  در پاسخ به این سؤال که چرا منطقه خلیج فارس پرتنش است، اظهار داشت: تصور بنده این است که از 24 سال گذشته که آمریکایی‌ها به بهانه بیرون راندن عراقی‌ها از کویت پایشان به این منطقه باز شد تاکنون که درسال 2015 قرار داریم حضور بیگانگان از جمله آمریکا موجب توسعه ناامنی در این منطقه شده و هدف آنها از این حضور گسترش پایگاه‌های نظامی‌شان است.

صفوی با پراهمیت خواندن خلیج فارس به دلیل وجود 63 درصد منابع نفتی جهان در این منطقه تصریح کرد: برخی از دولت‌های منطقه دولت‌های بی‌ریشه هستند که حتی 100 سال عمر هم ندارند.

وی همچنین با اشاره به حضور آمریکا در برخی کشورهای عربی ادامه داد: آمریکا توهم اینکه ایران دشمن آنهاست را مطرح کرده و به این بهانه در آنجا حضور دارد در حالیکه رفتار ایران عاقلانه و وحدت آفرین است و هیچگاه تهدیدی برای کشورهای منطقه نبوده است.

صفوی ادامه داد: امیدواریم یک عقلانیت در برخی کشورها بوجود بیاید تا آنها مصالح خود، امت اسلامی و منطقه خلیج فارس را درست تشخیص دهند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا ادامه داد: سلاح‌هایی که آمریکایی‌ها به این کشورها می‌فروشند بالاخره روزی به دست مردم منطقه می‌افتد و علیه خود آمریکایی ها به کار می‌رود.

صفوی با بیان اینکه عربستان سعودی ۲۵ میلیون جمعیت دارد، گفت: مردم عربستان و ملتهای منطقه رشد فکری کرده و در فهم بالایی به سر می‌برند و می‌بینند که ایران دشمن آنها نیست.

وی با اشاره به هشدار امروز مقام معظم رهبری در خصوص امنیت خلیج فارس، گفت: ممکن است برخی‌ها بخواهند ناامنی را به مرزهای ما بکشانند اما بدانند ما نیروهای مسلح قوی‌ای داریم که تضمین کننده امنیت در خلیج فارس هستند.

صفوی تاکید کرد: دستگاه‌های اطلاعاتی ما اشراف کاملی بر هواپیماها و ناوهای آمریکایی و خارجی دارند، ما در عراق و سوریه و خلیج فارس آمریکایی‌ها را رصد می‌کنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ما حتی زیردریایی‌های آمریکا را نیز رصد می کنیم و حتی وقتی می‌خواهند از تنگه هرمز عبور کنند شناورهای نیروی دریایی سپاه بالای سر آنها می‌رود و به آنها هشدار می‌دهد که روی آب بیایند زیرا زیردریایی‌ها در عبور از تنگه‌های آبی جهان باید به سطح آب بیایند. 
گزارش خبرنگار اعزامی فارس با «کاروان نجات»
ساعت ٧:۳٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/۳۱ : توسط : حسینی

تصاویر اختصاصی فارس از حضور ناو رزمی البرز در کنار کشتی «ایران شاهد»

ناو رزمی البرز به نزدیکی کشتی امداد رسان ایرانی عازم یمن در خلیج عدن آمد.

خبرگزاری فارس: تصاویر اختصاصی فارس از حضور ناو رزمی البرز در کنار کشتی «ایران شاهد»

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس، ساعتی قبل ناو رزمی البرز که در قالب ناوگروه سی و چهارم نیروی دریایی ارتش در مأموریت است به نزدیکی کشتی امدادرسان ایران شاهد آمد.

کشتی امداد رسان ایران شاهد از 21 اردیبهشت ماه سفر خود را برای انتقال 2400 تن مواد خوراکی و دارویی به مردم جنگ‌زده یمن آغاز کرده است.

این کشتی از دو روز قبل وارد خلیج عدن شده و به زودی به تنگه باب‌المندب می‌رسد.

تصاویر اختصاصی خبرگزاری فارس از حضور ناو رزمی البرز در نزدیکی کشتی امدادرسان ایرانی در خلیج عدن را در ادامه مشاهده می کنید.

ناوگروه سی و چهارم نیروی دریایی ارتش متشکل از ناو رزمی البرز و ناو پشتیبانی بوشهر مأموریت خود را از اواخر فروردین ماه برای مقابله با پدیده دزدی دریایی در خلیج عدن آغاز کرده است 
گزارش خبرنگار اعزامی فارس با «کاروان نجات»
ساعت ٧:٢۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/۳۱ : توسط : حسینی

کشتی امدادرسان ایرانی برای بازرسی به جیبوتی می‌رود/

 

 

الحدیده یمن مقصد بعدی «ایران‌شاهد»

کشتی امدادرسان ایرانی برای بازرسی توسط سازمان ملل به جیبوتی می‌رود.

خبرگزاری فارس: کشتی امدادرسان ایرانی برای بازرسی به جیبوتی می‌رود/ الحدیده یمن مقصد بعدی «ایران‌شاهد»

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس، کشتی امدادرسان «ایران‌شاهد» که از چندی پیش عازم یمن شده بود برای بازرسی توسط سازمان ملل به جیبوتی می‌رود.

این کشتی پس از بازرسی جیبوتی را به مقصد بندر الحدیده یمن ترک می‌کند.

کاروان دریایی هلال احمر جمهوری اسلامی ایران برای امدادرسانی به مردم یمن، غروب روز دوشنبه 21 اردیبهشت ماه، حرکت خود را از اسکله شهید رجایی بندرعباس آغاز کرد تا برای رساندن 2500 تُن کمک های دارویی و غذایی به مردم جنگ زده یمن، مسیر 1785 مایلی را طی کند.

این 2500 تن بار شامل 2400 تن مواد غذایی از قبیل 1200 تن برنج، 700 تن آرد، 400 تن کنسرو، 50 تن آب معدنی و ... و حدود 100 تن انواع داروها و تجهیزات پزشکی است. 
منتظمی در گفت‌وگو با فارس:
ساعت ٧:٢٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/۳۱ : توسط : حسینی

تشکل‌های دانشجویی منتقد را به نشست روحانی و نخبگان راه ندادند/

 

 

صدور مجوز فقط برای حضور انجمن‌های اصلاح‌طلب

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز با بیان اینکه مسئولان استانی نمی‌خواهند منتقدین با روحانی دیدار داشته باشند، گفت: علی‌رغم دعوت از تشکل‌های منتقد دولت، مانع حضور آنها در نشست رئیس جمهور و نخبگان شدند.

خبرگزاری فارس: تشکل‌های دانشجویی منتقد را به نشست روحانی و نخبگان راه ندادند/ صدور مجوز فقط برای حضور انجمن‌های اصلاح‌طلب

متین منتظمی دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، گفت: دولت نمی‌خواهد صدای منتقدین را بشنود و با آنها رو در رو شود. دولت متاسفانه با منتقدین برخورد درستی ندارد.

وی تصریح کرد: امروز قرار بود نشستی بین نخبگان و رئیس جمهور صورت بگیرد، قرار بود تشکل‌های دانشجویی نیز در این نشست حضور داشته باشند ولی متاسفانه ما را به این جلسه راه ندادند. 

این فعال دانشجویی یادآور شد: قرار بود فضای سیاسی دانشگاه‌ها، دانشجویان و نخبگان بازتر شود نه اینکه دولت هرطور که بخواهد با منتقدین رفتار کند.

منتظمی افزود: طی هفته گذشته از استانداری تماس گرفتند و مشخصات خواستند و ما خوشحال شدیم که دولت می‌خواهد روند خود را با منتقدین تغییر بدهد از طرفی هم دانشگاه برای شرکت در نشست نخبگان با رئیس جمهور سهمیه داده بود و ما در کمال تعجب فهمیدیم که دولت، تشکل‌های متتقد را، به طرز عجیبی حذف کرده است.

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز اظهار داشت: ستاد استقبال دانشگاهیان فقط به انجمن‌های اسلامی و تشکل‌های اصلاح طلب سهمیه حضور داده است. از مسئولین استانی تعجب می‌کنم که حتی به گفته‌های خودشان هم اعتماد ندارند و زیر حرفشان می‌زنند.

وی با تاکید بر اینکه دولت نمی‌خواهد صدای منتقدین را بشنود، افزود: دولت می‌خواهد صدای منتقدان را بشنود و با آنها در ارتباط باشد. این موضوع در آذربایجان شرقی نیز به شدت محسوس است و استاندار و تیم مدیریت‌شان اجازه حضور منتقدین در جامعه را نمی‌دهند.

منتظمی در پایان گفت: از مسئولین دانشگاه تبریز و استانداری آذربایجان شرقی انتظار داریم پاسخگوی حذف منتقدین از این نشست باشند. 
رهبر انقلاب در دانشگاه افسری امام حسین(ع):
ساعت ٧:٢۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/۳۱ : توسط : حسینی

اجازه هیچگونه بازرسی از هیچ‌یک از مراکز نظامی داده نمی‌شود/

 

 

مطلقاً اجازه گفت‌وگوی بیگانگان با دانشمندان هسته‌ای و رشته‌های حساس را نمی‌دهیم/

 

 

مسئولان باید پیام عظمت ملت ایران را در مذاکرات نشان دهند

فرمانده معظم کل قوا با اشاره به اخباری مبنی بر تلاش بدخواهان ملت و برخی مسئولان منطقه خلیج فارس برای کشاندن جنگ‌های نیابتی به مرزهای ایران، فرمودند: اگر شیطنتی صورت بگیرد، واکنش جمهوری اسلامی ایران بسیار سخت خواهد بود.

خبرگزاری فارس: اجازه هیچگونه بازرسی از هیچ‌یک از مراکز نظامی داده نمی‌شود/ مطلقاً اجازه گفت‌وگوی بیگانگان با دانشمندان هسته‌ای و رشته‌های حساس را نمی‌دهیم/ مسئولان باید پیام عظمت ملت ایران را در مذاکرات نشان دهند

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، در آستانه روز پاسدار و همچنین سوم خرداد سالروز عملیات غرورآفرین بیت‌المقدس و فتح خرمشهر، صبح امروز(چهارشنبه) مراسم دانش‌آموختگی دانشجویان افسری و تربیت پاسداری دانشگاه امام حسین(ع) با حضور حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا برگزار شد.
رهبر معظم انقلاب اسلامی در ابتدای ورود به میدان، با حضور بر مزار شهدای گمنام و قرائت فاتحه، برای شهدای دفاع مقدس علوّ درجات مسألت کردند.
فرمانده کل قوا سپس از یگان‌های حاضر در میدان، سان دیدند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنین جانبازان سرافراز حاضر در میدان را مورد تفقد قرار دادند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این مراسم در سخنانی با اشاره به «گفتمان نوین اسلامی» و «گفتمان جاهلیت» به‌عنوان 2 گفتمان اصلی دنیای امروز، نزدیکی و آشتی این 2 گفتمان را غیرممکن دانستند و با اشاره به زیاده‌خواهی‌های جدید در مذاکرات هسته‌ای از جمله درخواست برای بازرسی از مراکز نظامی و گفت‌وگو با دانشمندان ایرانی، تأکید کردند: این اجازه مطلقاً داده نخواهد شد و دشمنان بدانند ملت و مسؤولان ایران در مقابل زیاده‌خواهی‌ها و زورگویی‌ها به هیچ وجه کوتاه نخواهند آمد.
فرمانده کل قوا همچنین با اشاره به اخباری مبنی بر تلاش بدخواهان ملت و برخی مسؤولان منطقه خلیج فارس برای کشاندن جنگ‌های نیابتی به مرزهای ایران، گفتند: اگر شیطنتی صورت بگیرد، واکنش جمهوری اسلامی ایران بسیار سخت خواهد بود.
رهبر انقلاب اسلامی در این مراسم، رویکرد انجام کارهای نو، ابتکاری، و پرمغز را در همه مسائل مورد تأکید قرار دادند و با اشاره به وجود این ویژگی‌ها در مراسم امروز دانشگاه امام حسین(ع)، خاطرنشان کردند: باید از انجام کارهای سطحی در همه مسائل پرهیز کرد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شجره طیبه‌ای است که به مرحله قابل قبولی از توانایی‌ها و پیشرفت و بلوغ فکری و عملی رسیده است، افزودند: دانشگاه امام حسین(ع) یکی از نشانه‌های تکامل و حرکت رو به جلو سپاه است.
ایشان عقبه این دانشگاه را، عملیات‌های مهم دوران دفاع مقدس و مجاهدت و فداکاری پیشکسوتان سپاه برشمردند و خطاب به دانشجویان این دانشگاه گفتند: امروز پرچم حرکت انقلاب عظیم اسلامی که پرچم گفتمان نوین اسلامی است، به دست شما رسیده و باید آن را همانند گذشتگان خود، با قدرت و استحکام به پیش ببرید.
رهبر انقلاب اسلامی، پرچم گفتمان نوین اسلامی را برای سعادت بشریت راهگشا و برای نسل جوان دنیا، پرکشش و پرجاذبه دانستند و خاطرنشان کردند: این حرکت پرافتخار، با رهبری امام بزرگوار ما به وجود آمد و ملت ایران با ازخودگذشتگی و فداکاری، از این حرکت پاسداری و این پرچم را بلند کرد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به وجود گفتمان دیگری تحت عنوان «گفتمان جاهلیت»، افزودند: گفتمان جاهلیت امروز که گفتمانی ظالمانه، زورگویانه، متکبرانه و خودخواهانه و از جانب قدرت‌های سلطه‌گر جهان است، در مقابل گفتمان اسلامی قرار دارد که طرفدار عدالت، آزادی بشر و از بین رفتن زمینه‌های استثمار و استعمار، و نابودی نظام سلطه است.
ایشان با تأکید بر اینکه چشمان تیزبین ملت‌ها قادر به تشخیص این 2 گفتمان و شناخت حرکت منافقانه و ریاکارانه گفتمان جاهلیت، تحت پوشش الفاظی همچون «حقوق بشر» و «عدم خشونت» است، گفتند: امکان آشتی و نزدیکی این 2 گفتمان به یکدیگر هیچگاه وجود نخواهد داشت زیرا یک گفتمان قائل به ظلم و ستیزه‌گری با ملت‌هاست، در حالی‌ که گفتمان دیگر، قائل به حمایت از مظلومان و مقابله با ظالمان است.
رهبر انقلاب با اشاره به تبلیغات دشمنان مبنی بر منزوی بودن جمهوری اسلامی ایران، خاطرنشان کردند: نظام اسلامی از ابتدا تاکنون همواره در دل ملت‌ها جای داشته است و نشانه بارز آن، ابراز علاقه و شیفتگی مردم کشورهای مختلف دنیا نسبت به رؤسای جمهور ایران، در طول سی و شش سال گذشته است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، نام ملت ایران را در میان ملت‌ها و حتی دولتمردان منصف و مستقل و آزادگان جهان، نامی بلندآوازه و پرافتخار خواندند و تأکید کردند: منزوی کسانی هستند که فقط می‌توانند با زور و دلار، برخی افراد را جذب خود کنند.
ایشان با تأکید بر اینکه ملت ایران، عزت خود را به‌ وسیله اسلام و حرکت و آرمان‌های انقلابی به دست آورده است، به وجود برخی چالش‌ها در مقابل نظام اسلامی اشاره کردند و گفتند: ما از این چالش‌ها هیچ ابا و واهمه‌ای نداریم زیرا وجود چالش نشان‌دهنده تحرک، زنده و فعال بودن، و حرکت رو به رشد است.
رهبر انقلاب تأکید کردند: ملت ایران، از این چالش‌ها، با قدرت و با توکل بر خدا و با اعتماد به نفس، عبور خواهد کرد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای یکی از این چالش‌ها را زورگویی‌ها و زیاده‌خواهی‌های طرف مقابل در مذاکرات هسته‌ای دانستند و خاطرنشان کردند: دشمنان، همچنان ملت ایران و مسؤولان را به خوبی نشناخته‌اند که حرف زور می‌زنند زیرا ملت و دولتِ برآمده از این ملت، هیچگاه تسلیم حرف زور نخواهند شد.
ایشان با تأکید بر اینکه هر مقدار در مقابل زیاده‌خواهی‌های طرف مقابل کوتاه آمده شود، آنها جلوتر خواهند آمد، خاطرنشان کردند: باید در مقابل این زیاده‌خواهی‌ها، دیواره مستحکمی از عزم و توکل و اقتدار ملی به وجود آید.
رهبر انقلاب یک نمونه از زیاده‌خواهی‌های طرف مقابل در مذاکرات هسته‌ای را، درخواست برای بازرسی از مراکز نظامی و گفت‌وگو با دانشمندان و محققان ایرانی بیان کردند و افزودند: همانگونه که قبلاً هم گفته شد، اجازه هیچگونه بازرسی از هیچ یک از مراکز نظامی و همچنین گفت‌وگو با دانشمندان هسته‌ای و سایر رشته‌های حساس و اهانت به حریم آنها، داده نخواهد شد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: من اجازه نخواهم داد که بیگانگان بیایند و با دانشمندان و فرزندان عزیز و برجسته این ملت صحبت و از آنان بازجویی کنند.
ایشان با تأکید بر اینکه هیچ ملت و دولت عاقلی اجازه چنین کاری را نمی‌دهد، گفتند: دشمن پررو و وقیح، انتظار دارد که ما اجازه دهیم آنها با دانشمندان و محققان ما درباره یک پیشرفت اساسیِ بومی و ملی گفت‌وگو کنند اما مطلقاً چنین اجازه‌ای داده نخواهد شد.
رهبر انقلاب خاطرنشان کردند: این موضوع را دشمنان نظام اسلامی و همه کسانی که منتظر تصمیم نظام هستند، به روشنی متوجه شوند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: مسؤولین عزیز کشور که با شجاعت در این میدان حرکت می‌کنند، بدانند که تنها راه مقابله با دشمن وقیح، عزم راسخ و عدم انفعال است.
ایشان تأکید کردند: مسئولان و مذاکره‌کنندگان باید پیام عظمت ملت ایران را در مذاکرات نشان دهند.
رهبر انقلاب با تأکید بر اینکه همه مسؤولان به برکت انقلاب اسلامی است که صاحب مسؤولیت شده‌اند، خاطرنشان کردند: همه ما خدمتگزار مردم هستیم و وظیفه داریم که در مقابل زورگویی، وقاحت، توقعات بی‌جا و توطئه‌ها با کمال استقامت بایستیم.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در ادامه به برخی خبرها مبنی بر تلاش مشترک دشمنان و برخی مسؤولان سفیه منطقه خلیج فارس برای کشاندن جنگ‌های نیابتی به نزدیکی مرزهای ایران اشاره و تأکید کردند: پاسداران انقلاب اسلامی و همه پاسداران حریم امنیت ملی در نیروهای مسلح هوشیار و بیدارند و اگر شیطنتی صورت بگیرد، واکنش جمهوری اسلامی ایران بسیار سخت خواهد بود.
ایشان با تأکید بر اینکه ملت ایران با امیدواری کامل به حرکت در مسیر افق روشن خود ادامه خواهد داد، خاطرنشان کردند: پیمودن مسیر حرکت به سمت آرمان‌های والا، قطعاً همراه با هزینه‌هایی است و در طول تاریخ نیز ملت‌هایی مدال لیاقت گرفته‌اند که در مقابل چالش‌ها به زانو درنیامدند و در مقابل هرگونه تجاوز سخت و نرم، حصار مستحکم عزم و اقتدار ملی را نشان دادند.
رهبر انقلاب، ملت ایران را در زمره چنین ملت‌هایی دانستند و در پایان اظهار امیدواری کردند جوانان عزیز و نسل نورسیده، بار سنگین امانتی را که از نسل گذشته به آنها رسیده، بهتر و مستحکم‌تر از قبل به پیش برند.
در این مراسم سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، هدف از ارتقای سطح آمادگی‌های همه‌جانبه سپاه را دفاع از انقلاب اسلامی و حفظ دستاوردهای آن دانست و تاکید کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با درک شرایط محیطی انقلاب اسلامی و تقابل دو جبهه مستضعفان و مستکبران به دنبال تولید قدرت روزافزون درونی با تکیه بر معنویت، ایمان، عقلانیت و هوشمندی و استفاده از فناوری‌های دفاعی و امنیتی و بروزرسانی تاکتیک‌های نبرد نامتقارن است.
سرلشکر جعفری با تاکید بر اینکه سلحشوری جزئی از پاسداری است، افزود: پاسداری انقلاب اسلامی در برابر دشمنان در سایه برق شمشیرهای‌مان و قدرتِ ایمان و فناوری‌هایی است که توازن وحشت و خطر را برای دشمنان برقرار می‌سازد.
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه دشمنان با زبان سلاح بیشتر آشنا هستند و ما هم قصد داریم با همین زبان با آنان روبرو شویم، تاکید کرد: سلاح سپاه برای عدالت‌خواهی و ظلم‌ستیزی بکار می‌رود.
سردار دریادار پاسدار مرتضی صفاری فرمانده دانشگاه امام حسین(ع) نیز گزارشی از برنامه‌ها و اقدامات علمی و فرهنگی این دانشگاه بیان کرد.
در این مراسم 2 تن از فرماندهان، 2 تن از اساتید و پژوهشگران و نماینده دانش‌آموختگان و دانشجویان نمونه دانشگاه امام حسین(ع) هدایای خود را از دست فرمانده معظم کل قوا دریافت کردند و نماینده دانشجویان دانشگاه امام حسین(ع) نیز مفتخر به دریافت سردوشی شد.
اجرای طرح «شجره طیبه» از جمله برنامه‌های مراسم امروز میثاق پاسداری دانشجویان دانشگاه افسری امام حسین(ع) بود.
همچنین در این مراسم، دانشجویان دانشگاه افسری امام حسین(ع)، نمایش رزمی اعتماد به نفس را اجرا کردند.
در این مراسم، یگان‌های حاضر در میدان از مقابل فرمانده کل قوا رژه رفتند.


 
عکس/ تشییع و تدفین دو شهید گمنام
ساعت ٥:۱۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/۳٠ : توسط : حسینی
تشییع و تدفین دو شهید گمنام دفاع مقدس روز سه شنبه در پارک کمربسته شهر سرکان از توابع شهرستان تویسرکان برگزار شد.

 
مراسم یادبود سالگرد درگذشت حاج حمید نمازی
ساعت ٥:۱۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/۳٠ : توسط : حسینی

گروه فرهنگی مشرق - مراسم یادبود اولین سالگرد درگذشت حاج حمید نمازی سردار عرصه فرهنگ و هنر روز پنجشنبه در فرهنگسرای اندیشه برگزار می‌شود.

مراسم یادبود اولین سالگرد درگذشت حاج حمید نمازی سردار عرصه فرهنگ و هنر با حضور جمعی از اهالی فرهنگ روز پنجشنبه در فرهنگسرای اندیشه برگزار می‌شود.این مراسم که همزمان با سوم شعبان سالروز ولادت امام حسین (ع) و روز پاسدار برگزار خواهد شد حجت الاسلام مهدی طائب سخنرانی خواهد کرد.

مراسم یادبود اولین سالگرد درگذشت حاج حمید نمازی

 
همچنین در این برنامه مراسم شعرخوانی توسط صابر خراسانی و محمد سهرابی پیش بینی شده است. ضمن اینکه گروه بین‌المللی طه برنامه تواشیح و همخوانی را اجرا خواهند کرد.
 
اجرای این برنامه نیز بر عهده محمد سلوکی مجری شناخته شده تلویزیون خواهد بود.این مراسم روز پنجشنبه 31/02/94 از ساعت 17 در فرهنگسرای اندیشه واقع در خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، بوستان اندیشه برگزار خواهد شد.

مراسم یادبود اولین سالگرد درگذشت حاج حمید نمازی

 
حمید نمازی از چهره‌های متعهد و از فعالان فرهنگی جبهه انقلاب اسلامی بود که سال گذشته 30/02/93 بر اثر ایست قلبی در بیمارستان بقیه‌الله دار فانی را وداع گفت. حاج حمید نمازی از جمله کارشناسان خبره فرهنگی در سال‌های اخیر بود و در حوزه مقابله با عرفان‌های کاذب و نوظهور از جمله چهره‌های تأثیرگذار به شمار می‌رفت.


 
چرا انصارالله یمن حمله نمی‌کند؟
ساعت ٥:۱٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/۳٠ : توسط : حسینی

به گزارش مشرق، سعدالله زارعی طی یادداشتی در کیهان به این سوال جواب داد که "چرا انصار الله یمن حمله نمی‌کند؟" و نوشت: چرا جنبش انقلابی انصارالله به حملات وحشیانه عربستان «پاسخی درخور» به گونه‌ای که بازدارنده باشد، نمی‌دهد؟ آیا این سبب تجری بیشتر رژیم متجاوز در حمله به مردم مظلوم یمن نمی‌شود؟ آیا این عدم واکنش متقابل این تلقی را ایجاد نمی‌کند که انصارالله دارای مشکل جدی در تسلیحات است؟

 این سوالات در فضای ذهنی مردم منطقه به وجود آمده است. در این میان مردمی که شاهد فجایع ضدبشری رژیم بدوی آل‌سعود هستند، توقع جدی دارند که انصارالله ابتکار عمل را در تهاجمات نظامی بدست بگیرد. در پاسخ به این سوالات و نیز سوالات مشابه نکاتی قابل توجه وجود دارند:

1- پاسخ انصارالله به رژیم سعودی اگر در بالاترین سطح هم صورت گیرد در نهایت یک اقدام واکنشی است و بازی در میدانی است که دشمن آن را تنظیم کرده است براین اساس گروه‌های چریکی مشابه انصارالله هیچ‌گاه سطح عملیاتی خود را با عملیات آفندی دشمن تنظیم نکرده و خود به یک طراحی جدید استراتژیک روی می‌آورند به عنوان مثال در جریان جنگ 33 روزه که رژیم صهیونیستی مناطق شیعه‌نشین لبنان در جنوب این کشور را زیر بمباران شدید قرار داده بود به گونه‌ای که در استان جنوبی صور رژیم سفاک اسرائیل آنقدر بمب و موشک شلیک کرده بود که تو گویی‌ آن را سه بار شخم زده باشد در آن مقطع حزب‌الله لبنان از این امکان برخوردار بود که دو شهر حساس رژیم متجاوز یعنی تل‌آویو و حیفا را زیر ضربات شدید موشکی خود قرار دهد اما حزب‌الله پاسخ حملات گسترده را بصورت محدود داد.

شلیک حزب‌الله در آن زمان عمدتا بصورت سمبلیک و موردی بود. این شلیک‌ها کشتار وسیع نظامیان و یا شهروندان دشمن را مدنظر نداشت بلکه شکستن سیطره و پرستیژ دشمن مدنظر حزب‌الله بود. حزب‌الله با شلیک دقیق چند موشک به سمت مرکز هدایت قطار شهری حیفا و انهدام آشیانه هواپیماهای نظامی دشمن در پایگاه هوایی صفد و یا با شلیک محدود چند موشک به تل‌آویو درصدد برمی‌آمد تا اجمالا به رژیم صهیونیستی توانایی خود در زدن نقاط حساس و برد موشک خود را گوشزد نماید. حرکت چریکی همواره بر این مبنا استوار است که مشروعیت را از طرف مقابل بگیرد و امنیت روانی آن را برهم بزند به گونه‌ای که در هر لحظه در انتظار واکنش غیرقابل محاسبه نیروی چریک باقی بماند. در این میان جنبش انصارالله 48 روز پس از آغاز جنگ توانسته است علی‌رغم واکنش محدود، مشروعیت و امنیت خاطر رژیم سعودی را مخدوش گرداند.

2- در جنگ‌های چریکی، پارتیزانی و نامتقارن، نیروی مقاومت براساس «مدیریت صحنه» حرکت می‌کند. نیروی مقاومت، برخلاف ارتش کلاسیک در جهت توسعه میدان درگیری برنامه رزم خود را نمی‌چیند بلکه تلاش می‌کند تا با محدود نگه‌داشتن دامنه درگیری و در عین حال نقل و انتقال سریع در میدان محدود به دشمن ضربه‌های اساسی وارد نماید. با نگاهی به محدوده جنگ 33 روزه لبنان و جنگهای غزه می‌توانیم از یک سو این استراتژی را در صحنه رزم مشاهده نمائیم و از سوی دیگر کارآمدی چنین استراتژی را هم تصدیق کنیم. در نقطه مقابل آن می‌توانیم مثال‌هایی هم درباره اقدامات آن دسته از گروههای نامتقارن که با گسترش دامنه درگیری شکست خورده‌اند را در محیط پیرامونی خود نشان بدهیم. انصارالله در این جنگ، منطقه محدودی در شمال غرب صعده یعنی استان جیزان را منطقه عملیاتی خود قرار داد. در این محدوده تعداد تلفات نظامی که دشمن داد از تعداد افراد یمنی عضو تشکیلات انصارالله بیشتر بود.

3- در این جنگ انصارالله ناچار بود بین تمرکز بر پاکسازی داخل یمن از نیروهای وابسته به عربستان و تمرکز در پاسخ بر عملیات تجاوزکارانه دشمن، یکی را انتخاب نماید چرا که توزیع قدرت انصارالله در این صحنه هزینه‌های سنگینی را بر او تحمیل می‌کرد و باعث گسترش دامنه درگیری، شدت درگیری و طولانی شدن دوره درگیری می‌شد. انصارالله در این صحنه هوشمندانه بر داخل تمرکز کرد و تنها بصورت نمونه و موردی وارد درگیری با  ارتش عربستان شد نتیجه کار جنبش انصار این بود که از یک سو جنگ خارجی را از یک منازعه پرشدت دو طرفه به یک منازعه کم شدت و یکجانبه تبدیل کرد. از این رهگذار، عربستان سعودی نتوانست مشروعیتی برای اقدامات خود بدست آورد. این رژیم اگرچه توانست به یک قطعنامه ضد یمنی 2216 دست پیدا کند اما در این تنها دستاورد سیاسی سعودی هم نشانی از مجوز حمله به یمن وجود نداشت از این رو بود که در طول دوره جنگ، عربستان دوبار ناچار به اعلام رویکرد عملیاتی جدید شد.

در این دوران منازعه اگرچه بی‌رحمانه بود اما دامنه آن محدود بود توزیع حجم عملیاتی عربستان در این دوران به حدود 5000 سورتی پرواز نظامی رسید. از سوی دیگر جنبش انقلابی انصارالله در این دوران با پاکسازی بخش اعظم جنوب- شامل 7 استان- از عوامل وابسته به عربستان، استراتژی رژیم سعودی در بازسازی سیطره گذشته بر یمن را با شکست کامل مواجه کرد. این در حالی است که اگر انصارالله 1000 موشک به شهرهای عربستان شلیک می‌کرد - که خود نیازمند دقت شرعی بوده و با مانع دینی مواجه است- اما عوامل یمنی وابسته به عربستان موقعیت و مناصب خود را در یمن حفظ می‌کردند، برای عربستان کم ضررتر بود.

چرا انصارالله یمن حمله نمی‌کند؟

4- عربستان در این جنگ تلاش زیادی کرد تا به نام دفاع از سرزمین وحی و شهرهای مقدس مکه و مدینه و حرمین شریفین، یک جبهه ضد ایرانی و ضد یمنی را با مشارکت تعدادی از کشورهای عربی و اسلامی پدید آورد. حمله موشکی انصارالله به شهرهای سعودی- بخصوص در هفته‌های اول- به حکام ریاض کمک می‌کرد تا این داعیه باطل را جامه حقیقت بپوشانند. خویشتنداری انصارالله و محدود نگه داشتن دامنه پاسخ مبنای حرکت رژیم متجاوز را بهم ریخت.

در واقع آن هلوکاستی که رژیم سعودی برای آن تصویرسازی می‌کرد تا مشروعیتی برای حمله خود بدست آورد و پیرامون آن به یک جبهه منسجم ضدایرانی و ضدیمنی دست پیدا کند، عملا به وقوع نپیوست و فلسفه حرکت آل‌سعود باطل شد. اگر به اظهارات مقامات سعودی در اجلاس اخیر ریاض که با مشارکت افراد تبعیدی یمنی برگزار شد، نگاهی بیندازیم می‌بینیم که رژیم سعودی با اصرار زیاد تلاش می‌کند تا حمله به یمن را به درخواست منصور هادی معطوف کند و حال آنکه این رژیم در روزهای اول با این داعیه که حرمین شریفین در خطر بوده و امنیت عربستان و سایر دول عربی و اسلامی در معرض تهدید است، تهاجم نظامی را شروع کرد. ولی حالا از این شعارها فاصله گرفته و درصدد بر آمده است تا این تجاوز را به یک درخواست یمنی نسبت دهد.

 البته این هم دروغ‌ بزرگی است چرا که اگر منصور هادی درخواستی برای حمله ارائه کرده بود باید در روزهای اول جنگ در رسانه‌ها و یا مجامع حقوقی مطرح می‌شد. این در حالی است که به فرض درخواست هادی، مگر می‌توان با درخواست یک رئیس‌جمهور غیرقانونی و فراری به یک کشور حمله کرد. منصور اگر رئیس‌جمهور واقعی بود و به کل یمن هم حکومت می‌کرد و در عین حال از عربستان درخواست بمباران منازل و مساجد و بازارها و مدارس و... می‌کرد، دولت عربستان نمی‌توانست وارد عملیات نظامی علیه کشور همسایه خود شود. چه رسد به اینکه نه درخواستی بوده،نه منصور رئیس‌جمهور واقعی بوده و نه اساساً مشروعیتی برای چنین شقوقی قابل پذیرش است.

حرکت اولیه انصار و تمرکز روی دفاع داخلی مانع شکل‌گیری یک اتحاد نظامی با حضور کشورهایی نظیر پاکستان، ترکیه و مصر حول محور عربستان شد و اقدامات بعدی انصار در منطقه جیزان نیز به گونه‌ای طراحی شد که کشورهایی که در هفته اول جنگ و پس از پا پس کشیدن از مشارکت در عملیات ضد انصارالله، اعلام کردند در صورت حمله به عربستان از این کشور دفاع خواهند کرد و در کنار ارتش عربستان خواهند جنگید، عملا با وجود حملات پی در پی قبایل یمنی هوادار انصارالله به منطقه جیزان، کشورهایی نظیر پاکستان باز هم دست روی دست گذاشته و پشت آل‌سعود را خالی کردند.

5- اما به تعبیر ما «ماهی را هر وقت از آب بگیری تازه است». اگر امروز عربستان به دلیل اینکه از بالاترین حربه خود که هجمه نظامی و بمباران بوده  علیه یمن استفاده کرده و لذا حرف تازه‌ای برای گفتن ندارد، انصارالله به دلیل اینکه از حداقل حربه خویش یعنی پاسخ محدود و عشیره‌ای علیه عربستان استفاده کرده است، حرف زیادی برای گفتن دارد.

 انصارالله اگرچه هنوز در صحنه داخلی یمن به انتهای عملیات پاکسازی نرسیده است و بخصوص مرکز استان پهناور «حضرموت» یعنی مکلا که در اشغال نیروهای جریان انصارالشریعه- شاخه یمنی القاعده- نیازمند طراحی عملیات جدید از سوی انصار می‌باشد، در عین حال می‌تواند بین عملیات پاکسازی حضرموت و تهاجم به مناطقی از عربستان یکی را انتخاب کند. هم‌اینک انصارالله مطمئن است که آل‌سعود در این مواجهه نظامی تنها می‌باشد. انصار در دریا و زمین توانایی تلافی را دارد و البته می‌تواند دامنه و دایره و شدت آن را خود تعیین نماید.

 
عکس/داعش زندانیان جنایی را در رمادی فراری داد
ساعت ٥:٠٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/۳٠ : توسط : حسینی

داعش تصاویری را از فراری دادن زندانیان در شهر رمادی عراق منتشر کرد. منابع رسانه‌ای تأکید کردن اکثر کسانی که در رمادی به دست داعش از زندان‌ها آزاد شده‌اند، به دلایل جنایی زندانی بودند.

منبع: العالم


 
عکس/بیعت تکفیری‌های مصر با داعش
ساعت ٥:٠۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/۳٠ : توسط : حسینی

شبکه ای از تکفیری‌های حاضر در استان سیناء فیلمی از بیعت عناصرش با "ابوبکر البغدادی” خلیفه خودخوانده داعش منتشر کردند.
در این فیلم شماری از افراد نقاب به چهره دیده می‌شوند و "ابو اسامه مصری” رهبر این شبکه تروریستی تکفیری به نمایندگی از آن‌ها سخن می‌گوید.
این درحالی است که تعدادی از قبایل سیناء آمادگی خود را برای مقابله با گروه‌های تروریستی در کنار ارتش و پلیس مصر اعلام کردند.

منبع: عارف72


 
گزارش جدید سازمان ملل درباره اوضاع یمن
ساعت ٥:٠۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/۳٠ : توسط : حسینی
به گزارش مشرق، دفتر هماهنگی بحران های سازمان ملل متحد (اوشا) تأکید کرد که بر اساس آمار بیمارستانهای یمن، تجاوز عربستان به این کشور تا نیمه ماه مه 7 هزار و 394 مجروح به جا گذاشته است.

"ادریان ادواردز" سخنگوی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد  گفت که تعداد آوارگان از آغاز ماه مارس به بیش از پانصد و 45 هزار نفر رسیده است.

وی خاطرنشان کرد آتش بس که روز دوشنبه به پایان رسید به این کمیساریا اجازه داد که کمک های بیشتری از طریق زمین و هوا به یمن برساند و آنها را از طریق مراکز توزیع مستقر در صنعا و عدن به دست جنگ زدگان برساند.

ادواردز تاکید کرد که توزیع کمک ها در مناطق صعب العبور نیز انجام شده و 6 فروند هواپیمای حامل کمک های بشردوستانه در صنعا فرود آمده اند.

اما "الیزابت بایرز" سخنگوی برنامه جهانی غذا وابسته به سازمان ملل متحد گفت که مدت آتش بس برای توزیع تمام کمک های غذایی کافی نبود و این سازمان فقط توانست نیمی از کمک های تعیین شده را میان 400 هزار نفر از هفتصد و 38 هزار نفر توزیع کند.

منبع: العالم

 
تیپ هشتم ارتش عراق به دست داعش افتاد+عکس
ساعت ٥:٠٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/۳٠ : توسط : حسینی
به گزارش مشرق، داعش یک مقر نظامی مهم را در استان الانبار عراق اشغال کرد.

این گروه تروریستی توانست که مقر تیپ هشتم ارتش عراق را در نزدیکی شهر الرمادی واقع است، به اشغال خود دربیاورد.

با اشغال این مقر ارتش عراق به دست داعش، تعدادی زیادی خودروی نظامی، سلاح و مهمات به دست این گروه تروریستی افتاد.

داعش این تجهیزات نظامی و سلاح ها را به شهر الرمادی و مناطق دیگر عراق وسوریه منتقل کرده است تا با استفاده از آن هجوم های تروریستی جدیدی را آغاز کند.

در روزهای اخیر با عقب نشینی نیروهای نظامی عراق از شهر «الرمادی»، این شهر مهم عراق به دست داعش افتاد و نیروهای تروریستی در سطح این شهر پخش شدند.

حیدر العبادی نخست وزیر عراق پس از اشغال شهر الرمادی، اجازه ورود نیروهای مردمی را به استان الانبار داد.

هم اکنون نیروهای مردمی عراق گروه گروه برای آزادی استان الانبار وارد پایگاه های نظامی ارتش این کشور در استان الانبار می شوند.

منبع: ابنا

 
اعتراض بسیج دانشجویی در حضور روحانی
ساعت ٥:٠٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/۳٠ : توسط : حسینی
به گزارش مشرق، اعضای بسیج دانشجویی واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد صبح امروز با در دست داشتن پلاکاردهایی نسبت به محدودیت های صورت گرفته برای بسیج دانشجویی در دانشگاه آزاد اعتراض کردند.

به گفته برخی از دانشجویان این دانشگاه، افراد از چند واحد دانشگاه آزاد تهران در این تجمع شرکت کرده و قصد صحبت با رئیس جمهور را داشتند که با ممانعت مسئولین مواجه شدند.

چند هفته ای است که بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اعلام کرده است در پی صدور بخشنامه ای جدید از سوی معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد فعالیت های بسیج دانشجویی با محدودیت هایی خلاف قوانین مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی مواجه شده است.

حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد نیز در پاسخ به انتقادات مطرح شده اعلام کرده است این بخشنامه با هدف حمایت از بسیج دانشجویی صادر شده است.

منبع: مهر

 
کوچک‌ترین آواره یمنی+عکس
ساعت ٥:٠۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/۳٠ : توسط : حسینی
به گزارش مشرق، فعالان یمنی، عکسی از کوچک‌ترین آواره یمنی را در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی منتشر کردند.

سایت خبری "بوابة الیمن" در این‌باره گزارش داد، خانم "اشواق محرم" پزشک و فعال یمنی، عکسی از کوچک‌ترین آواره یمنی از استان صعده را منتشر کرد که تنها یک هفته از آغاز زندگی وی می‌گذشت.

 

کوچک‌ترین آواره یمنی+عکس

دکتر اشواق در ذیل این تصویر نوشت: کوچکترین دختر بچه آواره از استان صعده در حالی چشم به جهان گشود که فقر و گرسنگی از اولین مشاهدات اوست.

گفتنی است تجاوزات عربستان به یمن موجب آوارگی هزاران نفر از مردم این کشور از شهر و دیارشان شده است.

منبع: جبهه جهانی مستضعفین


 
گزارش خبرنگار اعزامی فارس با «کاروان نجات»
ساعت ٥:٠٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/۳٠ : توسط : حسینی

کشتی امدادی نجات در ۵۰ مایلی یمن در حال حرکت است/

 

 

پهلوگیری پنجشنبه در بندر حدیده

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس، کشتی امداد رسان جمهوری اسلامی ایران که حرکت خود را به منظور رساندن کمک‌های غذایی و دارویی به مردم جنگ‌زده یمن از غروب روز دوشنبه 21 اردیبهشت ماه از بندرعباس آغاز کرده بود هم‌اکنون در خلیج عدن و در 50 مایلی یمن در حال حرکت است.

این کشتی دو روز قبل وارد خلیج عدن شد و فردا از کریدور بین‌المللی این خلیج خارج شده و پیش‌بینی می‌شود عصر فردا وارد تنگه باب‌المندب شود.


کریدور رفت‌وآمد در خلیج عدن

کشتی نجات با عبور از تنگه باب‌المندب وارد دریای سرخ خواهد شد و در صورت مساعد بودن شرایط جوی پیش‌بینی می‌شود روز پنجشنبه در بندر حدیده یمن پهلوگیری کند.

این کشتی هم‌اکنون با سرعتی در حدود 8 گره دریایی در حال حرکت بوده و ناوگروه سی‌وچهارم نیروی دریای ارتش متشکل از ناو لجستیک بوشهر و ناوشکن البرز نیز با حضور در خلیج عدن همچنان از این کاروان پشتیبانی می‌کند.

در کشتی اعزامی جمهوری اسلامی ایران به سمت یمن، علاوه بر خبرنگاران، امداگران و پزشکان ایرانی به همراه تعدادی از افراد خارجی (از آمریکا، فرانسه، آلمان و...) عضو کمپین های ضد جنگ نیز حضور دارند.

اقلام این کشتی که وزنی بالغ بر 2 هزار و 500 تن دارد شامل هزار و 200 تن برنج، 700 تن آرد، 400 تن کنسرو، 50 تن دارو و اقلام پزشکی، 50 تن آب‌معدنی، 2 هزار تخته پتو، هزار چادر گروهی و هزار سری ظروف آشپزخانه است. 
حمله توپخانه‌ای و خمپاره‌ای قبایل یمنی به منطقه مرزی «نجران» عربستان
ساعت ٥:٠۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/۳٠ : توسط : حسینی

قبایل یمنی در واکنش به بمباران مناطق مرزی یمن توسط عربستان، شهر «نجران» را هدف حملات توپخانه‌ای و خمپاره‌ای خود قرار دادند.

خبرگزاری فارس: حمله توپخانه‌ای و خمپاره‌ای قبایل یمنی به منطقه مرزی «نجران» عربستان

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از المیادین، قبایل یمنی عصر امروز(سه‌شنبه) شهر مرزی «نجران» عربستان را هدف قرار دادند.

بر اساس این گزارش، حمله توپخانه‌ای قبایل یمنی به نجران در واکنش به ادامه تجاوزات و بمباران عربستان صورت گرفته است.

نظامیان سعودی امروز دو منطقه «الملاحیظ» و «العشاعیش» منطقه الظاهر در مرز یمن و عربستان را هدف حملات توپخانه‎‌ای و موشکی قرار دادند.

جنگنده‌های عربستان سعودی طی 24 ساعت گذشته، بیش از 100 بار بخش‌های مختلف استان صعده در شمال یمن را بمباران کردند. در این حملات شهر صعده و منطقه «الجعلمه»، «وادی علاف بسحار»، و مناطق «باقم»، «البقع» و «الملاحیط » هدف قرار گرفتند.

پیش از این نیز، قبایل یمنی مناطق مرزی عربستان را هدف حملات خمپاره‌ای خود قرار داده بودند که در پی آن چندین نفر از نظامیان عربستانی کشته و زخمی شدند. 
فعالان غربی به رویترز:
ساعت ٤:٥۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/۳٠ : توسط : حسینی

کشتی امدادرسانی ایرانی اسکورت نظامی نمی‌شود/

 

 

مأموریت کشتی کاملاً بشردوستانه است

فعالان اروپایی به یک خبرگزاری انگلیسی گفته‌اند هیچ کشتی نظامی در حال اسکورت کشتی امدادرسان ایرانی نیست.

خبرگزاری فارس: کشتی امدادرسانی ایرانی اسکورت نظامی نمی‌شود/مأموریت کشتی کاملاً بشردوستانه است

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، دو فعا غربی حاضر در کشتی امدادرسان ایرانی روز سه‌شنبه به رویترز گفتند که کشتی امدادرسان ایرانی اسکورت نظامی نمی‌شود.

به گزارش رویترز، عربستان سعودی پیش از این بر پایه این ادعا که ایران در حال ارسال سلاح به اعضای جنبش انصارالله است خواستار بازرسی از کشتی کشتی امداد رسان جمهوری اسلامی ایران شده بود.

«کریستوف هارستل»، یک فعال سیاسی آلمان به رویترز گفته کشتی امدادرسان ایرانی اسکورت نمی‌شود. وی گفت: «مأموریت این کشتی کاملاً بشردوستانه است. هیچ کشتی‌ای ما را همراهی نمی‌کند ـ چه برسد به اینکه کشتی‌های جنگی ایرانی باشند.»

این فعال آلمانی که پیشتر برای شبکه تلویزیونی ARD آلمان کار می‌کرده به رویترز گفت: «به افق که نگاه می‌کنم هیچ کشتی‌ای وجود ندارد و در طول کل سفر هم هیچ کشتی جنگی وجود نداشت.»

«کالب ماوپین»، یکی از اهالی ایالت «اوهایو» آمریکا هم که از فعالان ضد جنگ است هم اظهارات این فعال آلمانی را تإیید کرد. 

برخی رسانه‌های ایران روز دوشنبه از قول کاپیتان کشتی شاهد گزارش داده بودند که دو کشتی جنگی در حال اسکورت آن هستند.

خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس امروز، سه‌شنبه گزارش داده کشتی امداد رسان جمهوری اسلامی ایران که حرکت خود را به منظور رساندن کمک‌های غذایی و دارویی به مردم جنگ‌زده یمن از غروب روز دوشنبه 21 اردیبهشت ماه از بندرعباس آغاز کرده بود هم‌اکنون در خلیج عدن و در 50 مایلی یمن در حال حرکت است.

این کشتی دو روز قبل وارد خلیج عدن شد و فردا از کریدور بین‌المللی این خلیج خارج شده و پیش‌بینی می‌شود عصر فردا وارد تنگه باب‌المندب شود.

گزارش خبرنگار اعزامی فارس با کاروان نجات را در اینجا بخوانید 
ترور یک معلم در شهرستان خاش‌ توسط افراد مسلح
ساعت ٤:٥۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/۳٠ : توسط : حسینی

علیرضا نخعی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار کرد: صبح امروز عبدالله شهراز یکی از معلمان مدرسه تودلنگ بخش نوک‌آباد خاش در حالی که با فرزندان خود بیرون از خانه به سر می‌برد، توسط افراد مسلح ناشناس مورد سوءقصد قرار گرفت.

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان افزود: علت این حادثه در دست بررسی مسئولان امنیتی قرار دارد و متعاقبا اعلام خواهد شد.


 
جزئیات جلسه کمیسیون سیاست خارجی مجلس به روایت آصفری
ساعت ٤:٥٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/۳٠ : توسط : حسینی

پاسخ‌‌های ظریف درباره مذاکرات هسته‌ای نمایندگان را قانع نکرد

دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: پاسخ وزیر امور خارجه به سؤال نمایندگان در مورد مذاکرات هسته‌ای آنان را قانع نکرد و سؤال برای بررسی بیشتر به صحن علنی مجلس خواهد رفت

خبرگزاری فارس: پاسخ‌‌های ظریف درباره مذاکرات هسته‌ای نمایندگان را قانع نکرد

 

محمدحسن آصفری نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در جلسه امروز وزیر امور خارجه برای پاسخ به سؤالات 15 نفر از نمایندگان در کمیسیون حاضر شد که پاسخ وی به سؤالی درخصوص مذاکرات هسته‌ای نتوانست نمایندگان سؤال‌کننده را قانع کند و سؤال برای بررسی بیشتر به صحن علنی مجلس خواهد رفت.

 

وی افزود: در جلسه امروز 10 نفر از نمایندگان سؤالی در خصوص توافق ژنو، بیانیه لوزان و روند مذاکرات هسته‌ای مطرح کردند که پاسخ وزیر امور خارجه نتوانست نمایندگان سؤال‌کننده را قانع کند.

 

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس اضافه کرد: هم‌چنین 5 نفر از دیگر نمایندگان مجلس سؤالی را درمورد حضور اتباع بیگانه از جمله افاغنه در کشور و مسئله مرزها سؤالاتی را مطرح کردند که پاسخ وزیر خارجه برای آنها قانع‌کننده بود.

 

آصفری اظهار داشت: وزیر امور خارجه در جلسه امروز برای اولین بار عنوان کرد تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشور به پشتوانه حضور میلیونی مردم در انتخابات گذشته و حضور 73 درصدی مردم در انتخابات اخیر و از خودگذشتگی شهدا و ایثارگران، رزمندگان امروز پای میز مذاکره نشسته و پشتوانه آن یک پشتوانه عظیم مردمی است.

 

وی افزود: ظریف در ادامه اظهار داشت هیچ‌کس جرأت تهدید ما در پشت میز مذاکره را ندارد و وزیر امور خارجه آمریکا گفته است که رژیم صهیونیستی دچار بیماری مالیخولیایی شده و افکار آن در هیچ کجا جایگاهی ندارد. 
عکس/ الرمادی پس از اشغال به دست داعش
ساعت ٤:٥٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/۳٠ : توسط : حسینی
شهر الرمادی عراق به اشغال گروه تروریستی داعش درآمد. این شهر که مرکز استان «الانبار» است، در 100 کیلومتری غرب شهر بغداد قرار دارد.

 
اعدام مردان «الرمادی» به دست داعش +عکس
ساعت ٤:٥۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/۳٠ : توسط : حسینی

این گروه تروریستی پس از ورود به این شهر عراق، صدها تن از مردان شهر رمادی را به جرم همکاری با دولت عراق و حمل سلاح بر ضد داعش دستگیر کرد.

داعش تعدادی این مردان را بدون برگزاری هیچ دادگاهی و به صورت میدانی در خیابان های شهر رمادی اعدام کرده است.

گروه تروریستی داعش تصاویر این اعدام های میدانی در شبکه های اجتماعی منتشر کرده تا در میان مردم رعب و وحشت ایجاد کند و راه را برای پیشروی بیشتر این گروه تروریستی در عراق فراهم سازد.

منبع: ابنا

 
تحصن کودکان غزه در روز نکبت+تصاویر
ساعت ۱٢:٠٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/٢٧ : توسط : حسینی

به گزارش مشرق، کودکان جنگ‌زده غزه به مناسبت 67مین سالگرد روز نکبت فلسطین تظاهرات کردند.

خبرگزاری «خبر» فلسطین در این‌باره گزارش داد، این تظاهرات با هماهنگی وزارت فرهنگ غزه و جنبش حماس برگزار شده است.

کودکان با به همراه داشتن پرچم‌های فلسطین مقابل دفتر سازمان ملل متحد تجمع کرده و بر حق بازگشت فلسطینیان آواره و بازپس‌گیری کامل خاک کشورشان از رژیم صهیونیستی تأکید کردند.

«عاطف عسقول» مدیر رسانه‌ای وزارت فرهنگ غزه نیز گفت: ما باید با این برنامه‌ها، فرهنگ حق بازگشت فلسطینیان آواره به کشورشان را در وجود کودکانمان نهادینه کنیم.

 منبع: جبهه جهانی مستضعفین


 
تجمع یمنی‌ها در ساحل «الحدیده» برای استقبال از «کشتی نجات» ا
ساعت ۱٢:٠٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/٢٧ : توسط : حسینی

جمع کثیری از مردم یمن در استقبال از کشتی امدادی ایرانی، در ساحل شهر «الحدیده» تجمع کردند.

خبرگزاری فارس: تجمع یمنی‌ها در ساحل «الحدیده» برای استقبال از «کشتی نجات» ایران

به گزارش خبرنگار گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، جمع کثیری از اهالی مناطق ساحلی یمن از چند روز پیش از رسیدن کشتی امداد ایرانی به کشورشان، برای استقبال از آن در کنار ساحل تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، اهالی استان ساحلی «الحدیده» برای استقبال از کشتی مساعدات ایرانی در کنار ساحل تجمع کرده و بشکل نمادین یک پرچم بزرگ کشورشان بر روی آب انداختند.

این گزارش حاکی است که مردم یمن، تحرکات عربستان برای جلوگیری از رسیدن کشتی حامل کمک های انسانه دوستانه ایران به یمن را محکوم کردند.

اهالی استان الحدیده از تمام ملت یمن خواستند که در روزهای آینده برای حمایت از رسیدن «کشتی نجات» ایران به یمن، در محکومیت تهاجم عربستان و سیاست‌های خصمانه‌اش علیه کشورشان دست به تظاهرات بزنند. 
رهبر معظم انقلاب: طراح و عامل اصلی حوادث یمن آمریکاست
ساعت ۱٢:٠٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/٢٧ : توسط : حسینی

طراح و عامل اصلی حوادث یمن آمریکاست/

 

برادرکشی و تسلط گروه‌های تروریستی در منطقه از مصادیق «جاهلیت مدرن»/

 

 

خلیج فارسِ ناامن، برای همه ناامن خواهد بود

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه آمریکا به دنبال تأمین امنیت منطقه خلیج فارس نیست و صلاحیت اظهارنظر در این خصوص را هم ندارد، فرمودند: اگر منطقه خلیج فارس امن باشد، همه کشورهای منطقه از این امنیت بهره‌مند خواهند شد اما اگر خلیج فارس ناامن شود، برای همه کشورهای منطقه ناامن خواهد بود.

خبرگزاری فارس: طراح و عامل اصلی حوادث یمن آمریکاست/ برادرکشی و تسلط گروه‌های تروریستی در منطقه از مصادیق «جاهلیت مدرن»/ خلیج فارسِ ناامن، برای همه ناامن خواهد بود

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، در خجسته سالروز بعثت پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد(ص)، رهبر انقلاب اسلامی صبح امروز ـ شنبه ـ در دیدار جمعی از مسئولان و کارگزاران نظام، سفرای کشورهای اسلامی و قشرهای مختلف مردم، با تأکید بر لزوم بهره‌گیری از درس‌های بعثت برای مقابله هوشیارانه با جاهلیت مدرن امروز که بسیار خطرناک‌تر و مجهزتر از جاهلیت قبل از اسلام است، استکبار و در رأس آن آمریکا را عامل اصلی شکل‌گیری «جاهلیت مدرن» دانستند و گفتند: تجربه ۳۵ سال گذشته جمهوری اسلامی ایران، نشان داده است امت بزرگ اسلامی با حفظ دو اصل «بصیرت» و «عزم و همت» می‌تواند در مقابل این جاهلیت بایستد و آن را شکست دهد.
رهبر انقلاب اسلامی با تبریک عید بزرگ و تاریخی مبعث به ملت ایران و مسلمانان جهان و همه انسان‌های آزاده، بشریت را نیازمند درس‌های بعثت و بازخوانی این درس‌ها دانستند و افزودند: بعثت پیامبر(ص) برای مقابله با جاهلیتی بود که نه فقط مخصوص جزیرةالعرب، بلکه بر امپراتوری‌های آن روز دنیا نیز حاکم بود.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای دو عنصر اصلی این جاهلیت را «شهوت» و «غضب» برشمردند و خاطرنشان کردند: اسلام در آن زمان به مقابله با عرصه وسیعی از گمراهی در زندگی انسان‌ها پرداخت که از یک طرف ناشی از شهوات نفسانی و جنسی مهارگسیخته و از طرف دیگر ناشی از حاکمیت غضب و قساوت ویرانگر بود.
ایشان با اشاره به بازتولید جاهلیت دوران قبل از اسلام در عصر کنونی بر همان دو پایه «شهوت» و «غضب»، افزودند: امروز نیز شاهد شهوت‌رانی بی‌منطق و بی‌مهار و قساوت و کشتار بی‌حد و مرز هستیم؛ با این تفاوت که جاهلیت کنونی متأسفانه مجهز به سلاح علم و دانش شده و بسیار خطرناک‌تر است.
رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: البته در مقابل، اسلام نیز مجهزتر و نیروی عظیم اسلامی با استفاده از ابزارهای گوناگون در دنیا گسترده شده و امید به موفقیت نیز بالاست اما شرط آن «بصیرت» و «عزم و همت» است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه شرایط کنونی کشورهای اسلامی و ناامنی، برادرکشی و تسلط گروه‌های تروریستی در کشورهای منطقه، نمونه‌هایی از جاهلیت مدرن امروز است که نتیجه طراحی قدرت‌های استکباری و در رأس آنها آمریکاست، گفتند: آنها برای اجرای اهداف شوم و حفظ منافع خود، از تبلیغات گسترده مبتنی بر دروغ نیز استفاده می‌کنند که نمونه آن ادعای آمریکایی‌ها در مبارزه با تروریسم است.
ایشان خاطرنشان کردند: آمریکایی‌ها در حالی این ادعاها را مطرح می‌کنند که خودشان به دست داشتن در ایجاد خطرناک‌ترین گروه‌های تروریستی همچون داعش اذعان کردند. آمریکایی‌ها رسماً از گروه‌های تروریستی در سوریه و پشتیبانان آنها حمایت می‌کنند، آمریکایی‌ها از رژیم جعلی صهیونیستی که فلسطینی‌ها را در غزه و ساحل غربی مورد فشار قرار داده است، حمایت می‌کنند اما در شعارهای‌شان، به دروغ مدعی مبارزه با تروریسم هستند و این، همان «جاهلیت مدرن» است.
رهبر انقلاب اسلامی همه کشورهای اسلامی را خطاب قرار دادند و گفتند: ملت ایران، امت بزرگ اسلامی و زمامداران کشورهای اسلامی، بدانید، ما می‌توانیم در مقابل این جاهلیت بایستیم.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، محور اصلی سیاست‌های خباثت‌آلود استکبار در منطقه را در شرایط کنونی، ایجاد جنگ‌های نیابتی خواندند و تأکید کردند: آنها به دنبال منافع خود و پر کردن جیب کمپانی‌های اسلحه‌سازی هستند، بنابراین کشورهای منطقه باید هوشیار باشند تا اسیر این سیاست‌ها نشوند.
ایشان یکی دیگر از ادعاهای دروغین آمریکا را، ادعا درخصوص امنیت منطقه خلیج فارس دانستند و افزودند: امنیت خلیج فارس مربوط به کشورهای این منطقه است که دارای منافع مشترک هستند و نه آمریکا؛ بنابراین امنیت منطقه خلیج فارس باید به وسیله کشورهای همین منطقه تأمین شود.
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه آمریکا به دنبال تأمین امنیت منطقه خلیج فارس نیست و صلاحیت اظهارنظر در این خصوص را هم ندارد، گفتند: اگر منطقه خلیج فارس امن باشد، همه کشورهای منطقه از این امنیت بهره‌مند خواهند شد اما اگر خلیج فارس ناامن شود، برای همه کشورهای منطقه ناامن خواهد بود.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای نمونه دیگر از دروغ بودن ادعای آمریکایی‌ها مبنی بر تلاش برای حفظ امنیت منطقه را، اوضاع تأسف‌بار یمن خواندند و افزودند: امروز یمن به صحنه کشتار کودکان و زنان بی‌گناه تبدیل شده است که عامل آن کشورهای به ظاهر مسلمان هستند اما طراح و عامل اصلی آن، آمریکاست.
ایشان با اشاره به ادعای دروغین دیگر آمریکایی‌ها مبنی بر حمایت ایران از تروریسم، خاطرنشان کردند: ملت ایران با تروریسمی که با پول و حمایت آمریکا، در داخل کشور، سر بلند کرده بود، قاطعانه مقابله کرد، آن وقت ایران متهم به حمایت از تروریسم می‌شود! در حالی که آن کسی که آشکارا از تروریسم حمایت می‌کند، آمریکاست.
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه ملت ایران همواره در مقابل تروریسم و حامیان آنها بوده و خواهد بود، گفتند: ملت ایران با همه کسانی که در عراق، سوریه، لبنان و سرزمین‌های اشغالی در مقابل خطرناک‌ترین تروریست‌ها و صهیونیست‌های تروریست ایستاده‌اند، همکاری خواهد کرد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با یادآوری مجدد اقدامات تروریستی آمریکا، خطاب به دولتمردان آمریکایی گفتند: تروریست شما هستید، اقدامات تروریستی، کار شماست، ما با تروریسم مخالف هستیم و با آن مبارزه و از هر مظلومی نیز حمایت خواهیم کرد.
ایشان ملت‌های یمن، بحرین و فلسطین را از جمله ملت‌های مظلوم دانستند و خاطرنشان کردند: در حالی که در صدر اسلام، مشرکین مکه در ماه حرام، جنگ را متوقف می‌کردند، امروز در یمن، در ماه رجب که ماه حرام است، بر سر مردم بی‌گناه این کشور بمب و موشک ریخته می‌شود.
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه حمایت از مظلوم دستور صریح اسلام است، افزودند: ما هر اندازه که بتوانیم از مظلوم دفاع و با ظالم مقابله خواهیم کرد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای کشورهای منطقه را به هوشیاری در قبال سیاست استکبار برای ایجاد دشمن موهوم و ترساندن این کشورها از یکدیگر، فراخواندند و گفتند: آنها تلاش دارند تا دشمن اصلی را که استکبار و وابستگان آنها و صهیونیست‌ها هستند، در حاشیه نگه دارند و کشورهای اسلامی را در مقابل یکدیگر قرار دهند، بنابراین باید با این سیاست که همان جاهلیت مدرن است، مقابله کرد.
ایشان با تأکید بر اینکه ملت‌های منطقه بیدار شده‌اند، خاطرنشان کردند: شاید بتوان بیداری اسلامی را برای دوره‌ای موقت سرکوب کرد اما بیداری و بصیرت، سرکوب‌شدنی نیست و امروز ملت ایران و بیشتر ملت‌های منطقه، آگاه و هوشیار هستند.
رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: قدرت‌های استکباری سال‌هاست که در تلاش برای سرکوب بیداری و مقاومت در منطقه هستند و در ۳۵ سال گذشته نیز از هیچ تلاشی برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران به عنوان محور این بیداری فروگذار نکرده‌اند، اما همواره شکست خورده‌اند و بعد از این هم شکست خواهند خورد.
پیش از سخنان رهبر معظم انقلاب، حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی رئیس‌جمهور، با تبریک عید مبعث، بعثت پیامبر اسلام(ص) را به معنای برانگیخته شدن انسانیت و آغاز دوران جدیدی برای جامعه ایمانی خواند و افزود: طبق آموزه‌های بعثت، آنچه می‌تواند تاریخ آینده و جامعه توأم با قسط و عدل را بسازد، نه شمشیر و گلوله و کاخ‌های مرتفع، بلکه حق و وحی است.
وی با بیان اینکه شریعتی که پیامبر(ص) برای مردم آورد، حکمت، عدالت، فضیلت و کمالات اخلاقی است، گفت: شریعت اسلامی نسبتی با خشونت ندارد و آنها که می‌خواهند شریعت را در کنار خشونت قرار دهند، چیزی از شریعت نفهمیده‌اند.
رئیس‌جمهور با اشاره به ترویج تفرقه و توهم ایران‌هراسی در میان مسلمانان و با بیان اینکه ایران از آغاز به دنبال صلح، عدالت، کمک به دیگران و ایستادگی در برابر ظلم و زورمداران بوده و زیر بار ظلم و زیاده‌خواهی نخواهد رفت، خاطرنشان کرد: ایران به هیچ کشوری تجاوز نکرده و نمی‌کند اما اگر مورد تجاوز قرار بگیرد، پاسخش همانند دفاع ۸ ساله پشیمان‌کننده خواهد بود.
آقای روحانی با بیان اینکه ایران چیزی بالاتر از حقوق قانونی خود نمی‌خواهد، خطاب به کشورهای مسلمان منطقه و همسایگان، تاکید کرد: به کمپ پیامبر(ص) و قرآن پناه ببرید، و به سوی کمپ‌دیوید نروید، چرا که تنها اردوگاه اسلام و پیامبر(ص) می‌تواند منجی شما باشد.


 
تبریک مبعثت حضرت محمد مصطفی(ص)
ساعت ٩:٢۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٤/٢/٢٦ : توسط : حسینی

فرارسیدن مبعث ، پیامبر اکرم ، حضرت محمد مصطفی (ص)

پیامبر مهر و رحمت و نجات دهنده عالم بشریت از ظلمت و جهل مبارک باد


 
داعش یک مجری زن را اعدام کرد
ساعت ٩:۱۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/٢٦ : توسط : حسینی
به گزارش مشرق، داعش که از حدود یک سال قبل شهر موصل را تحت کنترل گرفته، اهالی این شهر را به شدت تحت فشار قرار داده است و در تازه‌ترین جنایت خود در موصل، «نادیه احمد النعیمی» را که مجری یکی از برنامه‌های شبکه ماهواره‌ای «الموصلیه» بود، اعدام کرد.

 

عناصر داعش این زن را نیمه‌های سپتامبر 2014 از منزلش در شرق موصل ربوده بودند.

 

بر اساس این گزارش، این زن در اردوگاه «البرکه» در جنوب موصل به ضرب گلوله اعدام شد.

 

داعش همچنین برای جلوگیری از هدف قرار گرفتن عناصر خود، اهالی موصل را مجبور کرده است که به روش عناصر داعش ریش بگذارند و مانند آنان لباس قندهاری بپوشند.

 

عناصر این گروه تروریستی همچنین نمادها و شعارهای داعش را از روی خودروهایشان برداشته‌اند تا هنگام تردد در شهر، هدف قرار نگیرند.

 

عناصر داعش همچنین با یورش به مدارس موصل، دانش‌آموزان را به بیعت با این گروه تروریستی و پیوستن به صفوف آن دعوت کردند؛ در همین راستا داعش کمیته خاصی را برای انتخاب دانش‌آموزان جهت پیوستن آنان به داعش تشکیل داده است و افرادی که توسط این کمیته تعیین می‌شوند، مجبورند به صفوف داعش ملحق شوند.

منبع: ایسنا

 
نقوی‌حسینی در سخنرانی پیش از خطبه نمازجمعه:
ساعت ٩:٠٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/٢٦ : توسط : حسینی

اجازه بازرسی «کشتی نجات» را نمی‌دهیم/

 

 

اگر در یمن دخالت می‌کردیم آل‌سعود محو می‌شد

به گزارش مشرق، سیدحسین نقوی حسینی نماینده مردم ورامین و سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در سخنرانی پیش از خطبه نمازجمعه امروز تهران، با تأکید بر اینکه ما برای کمک به مردم یمن منتظر مجوز هیچ نهاد بین‌المللی نخواهیم ماند، گفت: ما در یمن دخالت نمی‌کنیم و اگر دخالت می‌کردیم رژیم عربستان در همان هفته اول محو می‌شد.


وی ادامه داد: کسانی که در محافل بین‌المللی شایعه‌هایی می‌سازند می‌دانند که اگر ایران دخالت کند و تصمیم بگیرد از رژیم آل سعود چیزی باقی نمی‌ماند ولی ما تنها کمک انسان‌دوستانه می‌کنیم.

نقوی حسینی با تأکید بر اینکه کشتی نجات ایران قطعاً به یمن خواهد رسید و قلب تهدیدها را می‌شکافد، اظهار داشت: ما کشتی نجات را به یمن خواهیم رساند و اجازه بازرسی و یا متوقف کردن این کشتی را به هیچ قدرتی نمی‌دهیم.

نقوی‌حسینی همچنین با اشاره به تجاوز وحشیانه رژیم آل‌سعود به مردم یمن گفت: امروز جهان اسلام از ۲ سو تحت محاصره و جنایت است.

وی ادامه داد: از یک سو رژیم اسرائیل که با تجاوز به غزه و لبنان جنایت می‌کند و از سوی دیگر رژیم آل سعود که در کنار صهیونیست‌ها گوشه دیگری از جهان اسلام را هدف قرار داده است.

«مردم یمن با انواع گلوله‌های غیرمتعارف روبرو هستند و خانه آنان ویران شده و‌ آب و غذای آنان قطع شده است. آل سعود امروز در کنار رژیم صهیونیستی قرار گرفته و علیه ملت‌های مسلمان جنایت می‌کند.»

وی افزود: وجدان جهانی باید پاسخگو باشد که چرا ملت یمن باید به خاک و خون کشیده شود.

نقوی حسینی با اشاره به سابقه تاریخی یمن و دخالت‌های آشکار رژیم آل سعود در دوران‌های گذشته در این کشور اظهار داشت: ملت یمن در سال‌های قبل به مرور دست به دست هم دادند تا حکومتی مستقل بر سر کار بیاورند و این بزرگترین گناه مردم یمن از نگاه رژیم آل سعود است که نمی‌خواهند بیگانگان برای آنان تعیین تکلیف کنند.

نقوی حسینی ادامه داد: در گذشته یک حرکت انقلابی وحدت‌بخش در یمن صورت گرفت و این مسئله به آل سعود و دولت آمریکا که خود را کدخدای جهان می‌داند برخورد و در ادامه حرکت آمریکا و هم‌پیمانانش و آل سعود به عنوان یک مثلث جنایتکار در برابر حرکت ملی یمن شکل گرفت.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی با اشاره به تجاوز ۲ ماهه رژیم آل سعود به مردم بی‌دفاع یمن گفت: رژیم آل سعود در این تهاجم از پیشرفته‌ترین سلاح‌ها برای کشتار مردم یمن استفاده می‌کند و امروز سلاح‌هایی در یمن به کار گرفته می‌شود که برای اولین بار است در یک جنگ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نقوی حسینی کشتار بیش از 4هزار یمنی و مجروحیت هفت هزار نفر از مردم بی‌دفاع این کشور در تجازوات آل سعود را یادآور شد و اظهار داشت: همین مردم مجروح و شهید داده چنان مؤمن و استوار و انقلابی هستند که عصبانیت آل سعود را بیشتر کردند.

وی با بیان اینکه تا به امروز بیش از 900مکان عمومی در یمن با خاک یکسان شده، تصریح کرد: مکان‌های عمومی بمباران شده توسط آل‌سعود مکان‌هایی است که آب شرب، برق و خدمات بهداشتی ارائه می‌کنند و امروز با نبود این امکانات یک فاجعه انسانی در یمن در حال رخ دادن است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی با انتقاد از عملکرد سازمان‌های بین‌المللی در مقابل تجاوزات وحشیانه آل سعود به مردم یمن اظهار داشت: رژیم آل سعود در حیات خلوت خود شاهد یک حرکت انقلابی به نام انصارالله است؛ این رژیم که یک حکومت مرتجع و عقب‌مانده است و هیچ یک از حقوق ملت خود را رعایت نمی‌کند قطعاً نمی‌تواند یک حکومت مردم‌سالار دینی را در کنار خود تحمل کند.

نقوی حسینی، افزود: این رژیم می‌داند که اگر مردم یمن بتواند یک حکومت مردم سالار را در کشور خود مستقر کنند پایه‌های حکومت آل سعود فرو خواهد ریخت و در این صهیونیست‌ها نیز پشت آل سعود ایستاده‌اند چون آنها نیز از ایران و حکومت مردم‌سالار دینی ضربه خورده‌اند و دیگر اجازه نمی‌دهند زیر دست حکومت دست‌نشانده آنها دوباره چنین اتفاقی رخ دهد.
منبع: فارس

 
تازه‌ترین تحولات میدانی سوریه؛
ساعت ۸:٥٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/٢٦ : توسط : حسینی

القلمون، در قبضه قدرت حزب‌الله /

 

 

فرار منطقه به منطقه القاعده/

 

 

درگیری النصره با داعش + نقشه، فیلم و عکس(18+)

گروه بین‌الملل مشرق - برای مخاطبان گزارش‌های تحولات سوریه، از تازه‌ترین تحولات میدانی جبهه «القلمون» گزارش‌هایی رسیده است که مطالعه آن را به علاقه‌مندان "تحولات در صحنه" سوریه توصیه می‌کنیم؛ با ما همراه باشید.
القلمون در قبضه قدرت حزب الله / فرار منطقه به منطقه القاعده/ درگیری القاعده با داعش!
ویژگی‌های منطقه القلمون و تاثیر آن بر بحران تروریسم تکفیری در سوریه و لبنان
منطقه مرزی دو کشور سوریه و لبنان از ابتدای وقوع بحران تروریستی تکفیری در کشور سوریه، یکی از کانون‌های اصلی حضور و فعالیت گروههای تروریستی تکفیری و مهمترین مسیر نقل و انتقال نیرو و تسلیحات و تدارکات نظامی و غیر نظامی به استان‌های "دمشق" و "حمص" بوده است. 
 
القلمون در قبضه قدرت حزب الله / فرار منطقه به منطقه القاعده/ درگیری القاعده با داعش!
تروریست‌های تکفیری با استقرار در بخشهای مختلف مرز دو کشور با همکاری و هدایت اتاق مشترک عملیات نظامی حامی تروریسم تکفیری در لبنان (متشکل از افسران اطلاعاتی سعودی، آمریکایی، ترکیه و نمایندگان جریان مزدور غرب در داخل فضای سیاسی کشور لبنان معروف به 14 مارس) نه تنها در به آشوب کشیدن بخشهای وسیعی ازسوریه ایفای نقش کردند ، بلکه تلاش فراوانی را برای انتقال بحران تروریستی به کشور لبنان از طریق موج وسیعی از حملات انتحاری ، موشک باران شهرها و روستاهای لبنانی به عمل آوردند.
 
القلمون در قبضه قدرت حزب الله / فرار منطقه به منطقه القاعده/ درگیری القاعده با داعش!
 
با افزایش قابل توجه سطح فعالیتها و تحرکات نظامی و تروریستی گروههای تکفیری همچون "القاعده در سوریه یا جبهه النصره" ، "داعش" ، "جبهه اسلامی" و "ارتش آزاد" در دو سوی مرز سوریه و لبنان ، فرماندهان ارتش و دفاع وطنی سوریه و حزب الله را مجبور به چاره اندیشی برای علاج "رشد غده چرکین و سرطانی تروریسم تکفیری" کرد.
  
القلمون در قبضه قدرت حزب الله / فرار منطقه به منطقه القاعده/ درگیری القاعده با داعش!
القلمون در قبضه قدرت حزب الله / فرار منطقه به منطقه القاعده/ درگیری القاعده با داعش!
بدین منظور و پس از جلسات متعدد بحث و بررسی، عملیات نظامی "پاکسازی منطقه القلمون" در پاییز سال 2014 میلادی آغاز شد و طی چند ماه و با  بازپس گیری بیش از 90 درصد شهرها و روستاهای بخش سوریه القلمون مانند شهرهای "یبرود"، "رنکوس"، "جراجیر"، "رأس‌المعرة"، "فلیطه"، "بخعه"، "عسال‌الورد" و ... به نتیجه رسید. 
 
القلمون در قبضه قدرت حزب الله / فرار منطقه به منطقه القاعده/ درگیری القاعده با داعش!
در این میان باقی‌مانده تروریست‌های تکفیری که طی عملیات نخست پاک‌سازی از مراکز استقرار خود آواره شده بودند به غارها و کوه‌های صعب‌العبور منطقه پناه برده و سعی در تجدید سازمان رزم و نیروهای خود کردند. این تروریست‌های آواره، در بخش‌های مختلف حاشیه ارتفاعات "جبه"، "عسال‌الورد، "جرود عرسال" و "جبل الباروح" که همگی بر دو سوی مرز مشترک سوریه و لبنان اشراف دارد، مستقر شده و پس از مدتی شروع به تحرکات ایذایی همچون ارسال خودروهای بمب‌گذاری‌شده، اعزام عوامل انتحاری و موشک باران روستاهای شیعه‌نشین لبنانی نزدیک به مرز سوریه کردند.
 
القلمون در قبضه قدرت حزب الله / فرار منطقه به منطقه القاعده/ درگیری القاعده با داعش!
القلمون در قبضه قدرت حزب الله / فرار منطقه به منطقه القاعده/ درگیری القاعده با داعش!
اوج این تحرکات، حمله مشترک دو گروه داعش و جبهه النصره (القاعده) به شهرک لبنانی "عرسال" بود که طی گروهی از افسران و سربازان ارتش و پلیس مستقر در این شهرک به اسارات تروریستها در آمده و با هدایت و حمایت علمای وهابی لبنانی به کوههای دور از دسترس منتقل شدند.
القلمون در قبضه قدرت حزب الله / فرار منطقه به منطقه القاعده/ درگیری القاعده با داعش!
بطور همزمان، یگانهای نظامی تروریستها با پشتیبانی تسلیحاتی و تدارکاتی جناح 14 مارس در داخل لبنان و هدایت سرویس‌های امنیتی ترکیه، سعودی و قطر، تلاش‌های مکرری را برای اشغال مجدد شهرهای عسال الورد ، جبه ، راس المعره و فلیطه در بخش سوری منطقه القلمون به عمل آوردند که با واکنش شدید ارتش و دفاع وطنی سوریه مواجه و ناکام ماندند.
القلمون در قبضه قدرت حزب الله / فرار منطقه به منطقه القاعده/ درگیری القاعده با داعش!
از آن تاریخ و با نزدیک شدن فصل سرمای سخت القلمون ، تلاشهای تروریستها برای اتصال مناطق پراکنده محل استقرار خود و ایجاد مسیرهای امن نقل و انتقال نیرو و تسلیحات میان آنها شدن گرفت اما در هر بار کاروانهای تسلیحاتی  نیرویی آنها در کمینهای مکرر و محکم رزمندگان حزب الله و ارتش سوریه قرار گرفته و بطور کامل منهدم می گشت.
القلمون در قبضه قدرت حزب الله / فرار منطقه به منطقه القاعده/ درگیری القاعده با داعش!
با سپری شدن فصل سرمای زمستان و ذوب شدن برفها ، دور جدید نا امنی ها مناطق مرزی سوریه و لبنان را تهدید میکرد. به همین دلیل فرماندهان ارتش و دفاع وطنی سوریه و حزب الله مجددا گرد هم آمده و برای تکمیل عملیات سال گذشته خود برنامه ریزیها و تدارکات را آغاز کردند.
القلمون در قبضه قدرت حزب الله / فرار منطقه به منطقه القاعده/ درگیری القاعده با داعش!
در حالیکه ناظران با فرارسیدن فصل بهار منتظر آغاز رسمی عملیات نظامی پاکسازی کامل القلمون از حضور تروریستهای تکفیری القاعده ، داعش ، جبهه اسلام و ارتش آزاد بودند ، تروریستهای تکفیری این بار خود راسا بستر لازم برای آغاز این عملیات را با حمله به پایگاههای مرزی حزب الله و ارتش سوریه در طول نوار مرزی منطقه القلمون فراهم آوردند.
القلمون در قبضه قدرت حزب الله / فرار منطقه به منطقه القاعده/ درگیری القاعده با داعش!
القلمون در قبضه قدرت حزب الله / فرار منطقه به منطقه القاعده/ درگیری القاعده با داعش!
هفت روز پیش صدها تروریست القاعده (جبهه النصره) با هجوم به دو پایگاه حزب الله در منطقه جرود جبه و همچنین پایگاههای ارتش و بسیج مردمی سوریه در حاشیه شهر عسال الورد ، آنها را به کنترل خود در آوردند. هدف از این اقدام تسلط بر مسیرهای امدادی میان پایگاههای حزب الله در طول خط مرزی از منطقه "جرود بریتال" تا شهرک لبنانی "الطفیل" بود.
القلمون در قبضه قدرت حزب الله / فرار منطقه به منطقه القاعده/ درگیری القاعده با داعش!
اما با هوشیاری و آمادگی کامل رزمندگان حزب الله و اجرای عملیات معکوس نظامی ، نه تنها تروریستها در نیل به اهداف اعلان شده خود ناکام ماندند بلکه با شروع زودتر از موعد عملیات کوبنده حزب الله و ارتش سوریه در دو سوی مرز در وخیمترین وضعیت از روزهای ابتدایی بحران تروریستی در سوریه قرار گرفته اند.
القلمون در قبضه قدرت حزب الله / فرار منطقه به منطقه القاعده/ درگیری القاعده با داعش!
در ادامه عملیات نظامی وسیع رزمندگان مقاومت اسلامی لبنان حزب الله ، جنبش امل ، ارتش و دفاع وطنی سوریه در دو سوی منطقه مرزی دو کشور سوریه و لبنان (القلمون) روز گذشته بخشهای بسیارمهمی از این منطقه به کنترل رزمندگان جبهه خودی در آمده است. 
القلمون در قبضه قدرت حزب الله / فرار منطقه به منطقه القاعده/ درگیری القاعده با داعش!
عملیات تصرف ارتفاعات راهبردی تل موسی با رمز "یا صاحب العصر و الزمان(عج)"
بنا بر اعلام منابع میدانی نزدیک به حزب الله ، روز گذشته رزمندگان مقاومت اسلامی طی عملیاتی ویژه با رمز "یاصاحب العصر والزمان (عج)" پس از چند ساعت نبرد سنگین با عناصر ائتلاف تروریستی "جیش الفتح القلمون" (متشکل از عناصر گروههای القاعده در سوریه ، ارتش آزاد و جبهه اسلامی تحت فرماندهی ارشد امیر القاعده در القلمون) موفق به تصرف کامل ارتفاعات "تل موسی" (به ارتفاع 2850 متری از سطح دریا) و برخی مناطق حاشیه ای آن شده اند.
القلمون در قبضه قدرت حزب الله / فرار منطقه به منطقه القاعده/ درگیری القاعده با داعش!
القلمون در قبضه قدرت حزب الله / فرار منطقه به منطقه القاعده/ درگیری القاعده با داعش!
واحدهای نخبه نظامی حزب الله طی ساعات نیمه شب با استقرار مخفیانه در بخشهای مختلف دامنه "تل موسی" منتظر اعلام رمز آغاز عملیات از سوی ستاد فرماندهی کل عملیات نظامی مقاومت اسلامی ماندند و به محض طلوع آفتاب و دریافت دستور حمله ، از همه محورها به سمت قله هجوم بردند و آن را بطور کامل پاکسازی کردند. 
القلمون در قبضه قدرت حزب الله / فرار منطقه به منطقه القاعده/ درگیری القاعده با داعش!
در این عملیات که با پشتیبانی کامل یگان موشکی و ادوات (خمپاره انداز) و توپخانه حزب الله از واحدهای نیروی ویژه کماندویی مقاومت همراه بود ، مواضع و استحکامات دفاعی تروریستهای القاعده یکی پس از دیگری هدف حملات متمرکز و دقیق موشکی قرار گرفته و نابود شدند.
القلمون در قبضه قدرت حزب الله / فرار منطقه به منطقه القاعده/ درگیری القاعده با داعش!
موشکهای کوتاه برد و ویرانگر "برکان" (ساخت مهندسین بخش موشکی مقاومت اسلامی لبنان) بر اساس مختصات و اطلاعات بدست آمده از پرواز گسترده پهبادهای شناسایی و رزمی حزب الله ، با نهایت دقت سنگرهای عناصر القاعده را هدف گرفته و بطور کامل ویران کردند. 
القلمون در قبضه قدرت حزب الله / فرار منطقه به منطقه القاعده/ درگیری القاعده با داعش!
دستاوردهای حزب‌الله از عملیات نظامی تصرف تل موسی و ارتفاعات مشرف بر رأس المعرة
از دستاورهای مهم حزب الله علاوه بر تصرف ارتفاعات حساس منطقه ، تسلط رزمندگان مقاومت بر مسیر امدادی – تسلیحاتی – نیرویی تروریستهای تکفیری داعش و القاعده از "جرود راس المعره به جرود عرسال" بوده است که این مسیر آخرین مسیر تدارکاتی تکفیریهای مستقر در حاشیه عرسال بوده است.
القلمون در قبضه قدرت حزب الله / فرار منطقه به منطقه القاعده/ درگیری القاعده با داعش!
در همین راستا ، با تصرفات روز گذشته ، روستاها و مناطق لبنانی حد فاصل بخش شرقی شهر بریتال تا شهرک یونین در بقاع لبنان از تیررس موشک پرانیهای گاه و بیگاه وعملیاتهای تروریستی تکفیریها دور شده و ایمن شده اند. همچنین با استقرار رزمندگان حزب الله بر روی ارتفاعات مذکور و انتقال واحدهای توپخانه و ضد زره ، اشراف آتش و بصری کاملی بر روی کل مناطق همجوار آن از "فلیطه تا راس المعره و جراجیر و قاره" حاصل شده است.
القلمون در قبضه قدرت حزب الله / فرار منطقه به منطقه القاعده/ درگیری القاعده با داعش!
دستاور بعدی رزمندگان حزب الله پس از گذشت یک هفته از عملیات پاکسازی منطقه القلمون عبارت بود از سیطره و کنترل کامل بر معابر غیر رسمی میان سوریه و لبنان در منطقه حد فاصل "جرود نحله و جرود جبه" که تروریستها از آن برای تردد به داخل اراضی لبنان و سوریه استفاده می کردند.
القلمون در قبضه قدرت حزب الله / فرار منطقه به منطقه القاعده/ درگیری القاعده با داعش!
دور جدید نبردها میان داعش و ائتلاف جیش الفتح القلمون
با گذشت هفت روز از آغاز این عملیات، تلفات و خسارات وارد آمده به سازمان رزم و نیروهای نظامی تروریستها به حدی رسید که آنها هم اکنون قادر به استقرار در یک موقعیت مکانی مشخص نبوده و بطور مرتب در حال فرار از نقطه ای به نقطه ای دیگر می باشند. بیش از 150 نفر از عناصر القاعده و گروههای هم پیمان آن در ائتلاف شکست خورده "جیش الفتح القلمون" هم اکنون در کوهها و دشتهای منطقه القلمون پراکنده شده است.
القلمون در قبضه قدرت حزب الله / فرار منطقه به منطقه القاعده/ درگیری القاعده با داعش!
القلمون در قبضه قدرت حزب الله / فرار منطقه به منطقه القاعده/ درگیری القاعده با داعش!
القلمون در قبضه قدرت حزب الله / فرار منطقه به منطقه القاعده/ درگیری القاعده با داعش!
القلمون در قبضه قدرت حزب الله / فرار منطقه به منطقه القاعده/ درگیری القاعده با داعش!
القلمون در قبضه قدرت حزب الله / فرار منطقه به منطقه القاعده/ درگیری القاعده با داعش!
القلمون در قبضه قدرت حزب الله / فرار منطقه به منطقه القاعده/ درگیری القاعده با داعش!
"ابومالک اللتلی" فرمانده گروه تروریستی القاعده (جبهه النصره) در منطقه القلمون به مکانی نامعلوم گریخته و تقاضایش مبنی بر پناهندگی ، همکاری و امداد رسانی از سوی گروه تروریستی تکفیری "داعش" که در مناطق حاشیه ای شهرک لبنانی "عرسال" مستقر هستند ، بشدت رد شده و "امیرداعش در القلمون" هرگونه همکاری و کمک را به "توبه و بیعت" ابومالک و عناصر القاعده با "ابوبکر بغدادی" خلیفه خودخوانده این گروه مشروط کرده است!
القلمون در قبضه قدرت حزب الله / فرار منطقه به منطقه القاعده/ درگیری القاعده با داعش!
القلمون در قبضه قدرت حزب الله / فرار منطقه به منطقه القاعده/ درگیری القاعده با داعش!
امری که با توجه به وخامت لحظه ای اوضاع میدانی و نظامی تروریستها و افزایش ساعت به ساعت تلفات و خسارات انسانی و نظامی و از دست رفته اکثر مواضع و پایگاههای القاعده در بخشهای مختلف القلمون بشدت بر "امیر القاعده" گران آمده و وی ، در قامت "فرمانده ائتلاف جیش الفتح القلمون" با صدور بیانیه ای رسمی ، ضمن متهم کردن داعش به تکفیر "مسلمین" (منظور تروریستهای القاعده و جبهه اسلامی و ارتش آزاد هست) و نفاق و کفر ، علیه آن "اعلان جهاد" کرده است.
القلمون در قبضه قدرت حزب الله / فرار منطقه به منطقه القاعده/ درگیری القاعده با داعش!
بدنبال صدور این اطلاعیه ، منابع اطلاعاتی نزدیک به حزب الله از نبردهای سخت و شدید میان عناصر داعش و النصره (القاعده) در "حاشیه شهرک عرسال و وادی حمید" خبر داده اند که منشا این درگیریها هجوم عناصر القاعده به پایگاهها و مواضع داعش بوده است. این منابع از به راه افتادن دور جدیدی از ربایش اعضا و فرماندهان دو گروه النصره و داعش از سوی یکدیگر و هلاکت و جراحت دهها نفر از دو طرف طی این نبردها خبر میدهند.
القلمون در قبضه قدرت حزب الله / فرار منطقه به منطقه القاعده/ درگیری القاعده با داعش!
القلمون در قبضه قدرت حزب الله / فرار منطقه به منطقه القاعده/ درگیری القاعده با داعش!
در این میان پا در میانی برخی شیوخ بی آبرو و فتنه گر وهابی لبنان همچون "شیخ الشهال ، احمد الاسیر ، عمر بکری فستق (ابویاسمین!!)" و ... که با اعزام واسه هایی نزد دو طرف درگیریها و یاد آوری "خطر حزب الله و ارتشهای لبنان و سوریه" از داعش و القاعده تقاضای ترک مخاصمه و تمرکز بر روی جنگ با آنها شده بودند نیز کوچکترین افاقه ای نکرده است و نبردهای شدید میان دو طرف همچنان ادامه دارد!
القلمون در قبضه قدرت حزب الله / فرار منطقه به منطقه القاعده/ درگیری القاعده با داعش!
القلمون در قبضه قدرت حزب الله / فرار منطقه به منطقه القاعده/ درگیری القاعده با داعش!
القلمون در قبضه قدرت حزب الله / فرار منطقه به منطقه القاعده/ درگیری القاعده با داعش!
لازم به ذکر است که طی عملیات روز گذشته حزب الله در منطقه القلمون واحدهای نظامی جنبش "امل" و یک گروهان از رزمندگان فلسطینی عضو تشکیلات "سرایا المقاومه" وابسته به حزب الله نیز حضور فعالی داشته اند.حضور این رزمندگان نشان دهنده همگرایی و اتحاد کامل گروههای مبارز لبنانی  وفلسطینی با حزب الله و ایضا موجب واکنشهای جنون آمیز جناح مزدور اسراییل و آمریکا و سعودی در  لبنان شده است که طی آن برخی سران این گروه به آن واکنش منفی نشان داده اند.
القلمون در قبضه قدرت حزب الله / فرار منطقه به منطقه القاعده/ درگیری القاعده با داعش!
واکنشهای رسانه های نزدیک به القاعده!
موفقیت چشمگیر رزمندگان حزب الله در تصرف ارتفاعات و مناطق حساس و راهبردی در منطقه مرزی دو کشور سوریه و لبنان (القلمون) که موجب تضمین امنیت روستاها و مناطق حاشیه مرز القلمون خواهد شد ، موج گسترده ای از شور و شعف و خوشحالی را در میان مردم لبنان به وجود آورده است. شب گذشته هزاران جوان لبنانی به خیابانهای بیروت پایتخت کشور لبنان ریخته و به به صدا در آوردن بوق خودروها و حرکت در دستجات و کاروانهای موتوری به جشن و پایکوبی پرداختند. این جوانان با به دست گرفتن پرچمهای لبنان و حزب الله فریاد حمایت از مقاومت اسلامی در برابر تروریسم تکفیری سر دادند.
القلمون در قبضه قدرت حزب الله / فرار منطقه به منطقه القاعده/ درگیری القاعده با داعش!
در همین زمینه برخی از هنرمندان لبنانی با سرودن اشعار زیبا در وصف دلاور مردی رزمندگان حزب الله در عملیات پاکسازی منطقه القلمون به استقبال پیروزی های چشمگیرو قاطع دلاورمردان مقاومت اسلامی ضد صهیونیستی و ضد تکفیری رفتند. (ویدیوی منتشر شده اختصاصی مشرق از استدیوی استاد علی برکات هنرمند مشهور لبنانی که در حال سرودن ترانه در وصف فتوحات حزب الله در القلمون می باشد)
اما در مقابل رسانه ها و هواداران گروه تروریستی بین المللی القاعده که در روزهای ابتدایی حملات تروریستها به مواضع حزب الله از کشتار دسته جمعی و نابودی کامل حزب الله و ارتش سوریه در دو سوی منطقه القلمون داد سخنها رانده بودند ، این روزها در مقابل سوالات متعدد و انتقادات کسترده و شدید حامیانشان مات و مبهوت مانده و ناچار به اعتراف به هزیمت و شکست مفتضحانه خود شده اند.
القلمون در قبضه قدرت حزب الله / فرار منطقه به منطقه القاعده/ درگیری القاعده با داعش!
القلمون در قبضه قدرت حزب الله / فرار منطقه به منطقه القاعده/ درگیری القاعده با داعش!

 
لحظه به لحظه با یمن؛ عملیات «ناامید» عربستان - روز ۲۴
ساعت ۸:٥٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/٢٦ : توسط : حسینی

انصارالله: به هیچ وجه در کنفرانس ریاض شرکت نمی‌کنیم /

 

 

کشتی ایرانی فردا به یمن می‌رسد /

 

 

نقض آتش بس با حمله هوایی عربستان به «عدن»/

 

وصول کمک‌های سازمان ملل به فرودگاه صنعاء

پس از گذشت سه روز از اعلام آتش‌بس از سوی عربستان، اما کماکان حملات سعودی به مناطق یمن ادامه دارد، همزمان رئیس کمیته عالی انقلاب یمن با قدردانی از کمک‌های ایران در یمن، هرگونه دخالت نظامی تهران در این کشور را تکذیب کرد.

خبرگزاری فارس: انصارالله: به هیچ وجه در کنفرانس ریاض شرکت نمی‌کنیم /کشتی ایرانی فردا به یمن می‌رسد /نقض آتش بس با حمله هوایی عربستان به «عدن»/ وصول کمک‌های سازمان ملل به فرودگاه صنعاء

 

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، عربستان سعودی سه‌شنبه‌شب اول اردیبهشت (21 آوریل)، پایان تجاوز نظامی موسوم به عملیات «طوفان قاطع» علیه یمن را اعلام کرد و همزمان از آغاز عملیاتی جدید موسوم به «بازگرداندن امید به یمن» خبر داد.

 

عربستان، عملیات «طوفان قاطع» را که بیش از 2500 کشته و بیش از 3000 زخمی برجای گذاشت، بامداد روز پنجشنبه 6 فرورپس از گذشت سه روز از اعلام آتش بسدین (26 مارس) آغاز و هدف آن را بازگرداندن رئیس جمهور مستعفی یمن به قدرت در یمن اعلام کرد، اما با مقاومت مردم، ارتش و جنبش انصارالله یمن، تاکنون به این هدف و دیگر اهداف اعلامی نرسیده است.

 

وزرای خارجه عربستان و آمریکا روز پنجشنبه در یک نشست خبری در ریاض بر آتش‌بس 5 روزه در یمن تاکید کردند، اما ارتش عربستان و سخنگوی ائتلاف متجاوز ساعاتی پس از این نشست، آغاز عملیات نظامی عربستان علیه صعده یمن را اعلام کرده است.

 

آتش بس برای توقف تجاوزات عربستان سعودی به یمن قرار بود سه‌شنبه شب راس ساعت 23 به وقت محلی به مدت 5 روز اجرا شود.

 

مهم‌ترین اخبار روز بیست و سوم عملیات «بازگرداندن امید» عربستان را می‌توانید در اینـجـا مرور کنید.

 

 

 

* * * * * *

 

اخبار روز بیست و چهارم را در زیر دنبال کنید

 

 

 

*

 

* بمباران منطقه «باقم» در یمن از سوی عربستان

 

* انصارالله: به هیچ وجه در کنفرانس «ریاض» شرکت نخواهیم کرد

 

* عمان: کشتی ایرانی از مقابل سواحل عمان عبور کرده و فردا به یمن می‌رسد

 

* نقض آتش بس دوباره از سوی عربستان؛ حمله هوایی به «عدن»

 

* وصول کمک‌های سازمان ملل به فرودگاه صنعاء

 

* بمباران منطقه «الملاحیط» در استان صعده از سوی عربستان

 

* با وجود چهارمین روز آتش بس بار دیگر عربستان آن را نقض کرد؛ شلیک ۸ موشک از طرف عربستان به منطقه مرزی «المرزق» در استان حجه و ۶ موشک به استان صعده

 

* کشته شدن ۱۰ نفر در درگیری‌های بین ارتش و انصارالله با طرفقداران منصور هادی در شهر استان «تعز»

 

* المیادین خبرداد: کشتی کمک‌رسانی ایران بیستم ماه جاری وارد بندر «الحدیده» یمن می‌شود

 

*«الخلیج أونلاین» گزارش داد؛ ریاض به یمنی‌های ساکن عربستان آموزش نظامی می‌دهد

 

* سازمان ملل: گفت‌وگوهای یمن، در کشوری به جز عربستان و یمن برگزار خواهد شد

 

* بمباران پایگاه «المرافق» در صعده از سوی عربستان

 

* قدردانی انصارالله از کمک‌های انسان دوستانه ایران /انصارالله: عربستان حمله کرد، چرا که باعث نگرانی اسرائیل شده بودیم 
ارتش عراق: ارسال کمک نظامی به «الرمادی» را آغاز کردیم
ساعت ۸:٥٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/٢٦ : توسط : حسینی

نیروهای ارتش عراق به همراه عشایر این کشور در حال ارسال کمک نظامی به شهر «الرمادی» هستند.

خبرگزاری فارس: ارتش عراق: ارسال کمک نظامی به «الرمادی» را آغاز کردیم

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ارتش عراق و عشایر این کشور اعلام کردند که ارسال کمک‌های نظامی به شهر «الرمادی» را آغاز کرده اند.

شبکه خبری «اسکای نیوز» گزارش داد که نیروهای ارتش عراق به همراه عشایر این کشور با انتشار بیانیه‌ای خبر دادند در حال ارسال کمک نظامی به شهر الرمادی هستند تا در برابر حمله داعش به این شهر ایستادگی کنند.

در همین راستا منابع خبری اعلام کردند که در درگیری‌های شدید بین ارتش عراق و داعش در شهر الرمادی، تروریست‌ها توانستند پرچم خود را بالای فرمانداری این شهر برافروزند.

از سوی دیگر، شورای استان الانبار از دولت عراق خواسته است که عناصر پلیس و افراد غیرنظامی حاضر در الرمادی را از چنگ تروریست‌های داعش نجات دهند.

همچنین 10 پلیس در جریان انفجارهای انتحاری کشته شدند که یک ساختمان دولتی را هدف قرار داده بود. 
رویترز: تحریم بانک‌های ایرانی برداشته نمی‌شود
ساعت ۸:۳٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/٢٦ : توسط : حسینی

رویترز: تحریم بانک‌های ایرانی برداشته نمی‌شود/

 

 

تحریم بانک‌ها جزء تحریم‌های هسته‌ای نبوده است

خبرگزاری رویترز در گزراشی به تقسیم‌بندی انواع تحریم‌های ایران پرداخته و با توجه به غیرهسته‌ای بودن تحریم بانک‌های ایرانی نتیجه گرفته که بانک‌های خارجی پس از توافق احتمالی هم به ایران بازنخواهند گشت

خبرگزاری فارس: رویترز: تحریم بانک‌های ایرانی برداشته نمی‌شود/تحریم بانک‌ها جزء تحریم‌های هسته‌ای نبوده است

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، نمایندگان ایران و 1+5 در ژنو توافق کردند که در صورت رسیدن به توافق نهایی، تحریم‌های مربوط به برنامه هسته‌ای ایران برداشته شود و حالا رویترز گزارش داده که تحریم بانک‌ها جزء تحریم‌های هسته‌ای نبوده و بنا بر این، بانک‌ها همچنان در زیر سایه تحریم باقی خواهند ماند.

در ابتدای این گزارش به تجربه تلخ بانک های اروپا و آمریکا از همکاری با ایران و متحمل شدن جریمه‌های دولت آمریکا پرداخته شده و نویسنده نوشته که با وجود ذخائر عظیم نفت و گاز هم، باز بانک‌های خارجی علاقه‌ای به ورود به بازار ایران نخواهند داشت.

نویسنده به اعلام آمادگی شرکت‌های نفتی بزرگ و به خصوص شرکت «شل» و علاقه شرکت‌های خدمات هوایی به ورود مجدد به بازار 80 میلیونی ایران هم اشاره کرده و نوشته: «بیش از 10 بانک که اکثر آنها اروپایی است، با تحریم‌های ایران-محور آمریکا گزیده شده‌اند و از سال 2009 تاکنون، چیزی حدود 14 میلیارد دلار جریمه داده‌اند.

یک مقام ارشد بانکی آمریکا هم به شرط ناشناس ماندن در این خصوص با رویترز مصاحبه کرده و گفته: «با توجه به قوانین ضدپول‌شویی، هر کس که فکر بازگشت به ایران به سرش خطور کند، دیوانه است.»

رویترز این مقاله را در خصوص روزهای پس از توافق احتمالی میان ایران و 1+5 نوشته؛ یعنی گفته که اگر تحریم‌ها هم برداشته شود، باز بانک‌ها باز نخواهند گشت.

نویسنده این خبرگزاری در توجیه استدلال خود نوشته: «توافق ژنو فقط به برداشته شدن موقت تحریم‌های مربوط به پرونده هسته‌ای پرداخته بود و جمع قابل ملاحظه دیگر تحریم‌های ایران که اکثرا هم آمریکایی هستند و به دلائل حقوق بشری و حمایت ایران از شبه‌نظامیان خاورمیانه اعمال شده بودند، بر سر جای خود باقی ماند.»

تحریم‌ بانک‌ها هسته‌ای نیست

رویترز می افزاید: «وزارت خزانه‌داری آمریکا، کل نظام مالی ایران را به عنوان «نگرانی اولویت‌دار رد بحث پولشویی» شناخته و مدعی است که ایران از تروریست‌ها حمایت مالی می‌کند و با همین سیستم مالی، به دنبال سلاح کشتار جمعی است.»

بانک‌هایی که گفته‌اند به ایران نمی‌آییم

«استاندارد چارترد» یکی از بانک‌هایی است که مجوز فعالیت در ایران را دارد ولی «جولی گیبسون» سخنگوی این بانک گفته که تمایلی برای استفاده از این مجوز وجود ندارد.

استاندارد چارترد پیش از این بخاطر همکاری با ایران، «موسسه‌ای سرکش» لقب گرفته و به پرداخت 667 میلیون دلار جریمه محکوم شده بود.

در آخرین بخش‌های این مقاله به بانک‌های متمایل به همکاری با ایران می‌رسیم و نام بانک‌های هند و چین را می‌بینیم ولی نویسنده باز هم می‌گوید که مثلا بانک دولتی هند، اعلام کرده که فعلاً برای گسترش فعالیت‌ها و یا تبدیل دفترش به شعبه برنامه‌ای ندارد.

بانک «نور» دوبی هم که پیش از این با ایران همکاری می‌کرده، به ماجرای بیرون کشیدن پول‌های خود از ایران پس از اعمال تحریم‌های آمریکایی اشاره می کند و یکی از مسئولانش به رویترز گفته: «هزینه زیر پا گذاشتن تحریم‌ها بالاست و کسی چنین ریسکی را به جان نمی‌خرد.» 
تسلط حزب‌الله بر ۸۰ درصد از پایگاه‌های جبهة النصره در القلمون
ساعت ۸:٢٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/٢٦ : توسط : حسینی

نیروهای مقاومت حزب‌الله لبنان توانستند بر ۸۰ درصد پایگاه‌های جبهة النصره در منطقه استراتژیک القلمون تسلط یابند.

خبرگزاری فارس: تسلط حزب‌الله بر ۸۰ درصد از پایگاه‌های جبهة النصره در القلمون

به گزارش گروه بین‌‌الملل خبرگزاری فارس، به نقل از شبکه المیادین، حزب‌الله لبنان در درگیری‌های منطقه القلمون تا کنون توانسته بر 80 درصد پایگاه‌های تروریست‌های جبهةالنصره تسلط یابد.

به نوشته پایگاه خبری النشره، تا کنون  ۳۳۰ کیلومتر از منطقه القلمون در لبنان و سوریه آزاد شده که ۵۶ کیلومتر آن در خاک لبنان و ۲۷۴ کیلومتر آن در سوریه قرار دارد و نیروهای مقاومت توانستند حوالی ۴۰ پایگاه تروریست‌ها را تحت تسلط خود در آورند.

10 روز است که دور جدید درگیری‌های منطقه کوهستانی و ناهموار القلمون بین ارتش سوریه و حزب‌الله لبنان با تروریست‌های جبهة النصره، جیش الفتح و بعضا با داعش آغاز شده و تسلط کامل نیروهای مقاومت بر این منطقه استراتژیک به گفته سید حسن نصرالله دبیر کل حزب‌الله لبنان می‌‌تواند معادلات منطقه را تغییر دهد.

فردا ( شنبه) سید حسن نصرالله در سخنرانی خود، به طور ویژه به درگیری‌های القلمون خواهد پرداخت 
نادر طالب‌زاده در گفت‌وگو با فارس مطرح کرد
ساعت ۸:٢۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/٢٦ : توسط : حسینی

پزشکان در حال درمان عضلات قلبم هستند/

 

 

اوایل هفته آینده مرخص می‌شوم

نادر طالب‌زاده با اشاره به اینکه حال عمومی وی مناسب است، گفت: با تلاش پزشکان عضلات قلبم در حال درمان است و به احتمال فراوان اوایل هفته آینده از بیمارستان مرخص می‌شوم.

خبرگزاری فارس: پزشکان در حال درمان عضلات قلبم هستند/ اوایل هفته آینده مرخص می‌شوم

نادر طالب‌زاده سینماگر ارزشمند انقلاب اسلامی‌مان در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس در خصوص عارضه قلبی که برای وی پیش آمده است، گفت: در حال حاضر شرایط عمومی‌ام رو به بهبود است. فعلا در بیمارستان پارسیان توسط پزشکان تحت نظر هستم.

وی همچنین درباره سابقه بیماری‌اش به خبرنگار سینمایی فارس گفت: بنده دارای نارسایی قلبی هستم و تقریبا 10 سال است که با چنین شرایطی مواجه‌ام اما طی 5 سال گذشته این بیماری شدت بیشتری پیدا کرده است و به طور جدی‌تری عوارض خود را نشان داده است. از زمانی که بستری شدم شرایط بهتری پیدا کردم.

وی به طور مشخص در مورد بیماری قلبی خود اظهار داشت:‌این بیماری مربوط به عضلات قلبم می‌شود که از 5 سال گذشته عوارض آن شدیدتر شده است. نام علمی این بیماری کاردیو میوپاتی است. پزشکان در تلاش هستند با دارو این مشکل را تا حدودی کنترل کند که نیازی به عمل جراحی نداشته باشند.

طالب‌زاده در ارتباط با زمان ترخیصش از بیمارستان گفت:‌ اگر همه چیز مرتب باشد احتمال دارد اوایل هفته آینده از بیمارستان مرخص شوم.

شایان ذکر است که طالب‌زاده در شرایطی که سرفه‌های مکرری داشت در پایان گفت‌وگو از تمامی رسانه‌ها برای پیگیری حالش تشکر کرد و اعلام داشت که به هیچ عنوان علاقه‌ای به رسانه‌ای شدن این مطلب نداشته است.

نادر طالب‌زاده از منتقدان دائمی سیاست‌های رسانه‌ای آمریکا است و بعضا در برنامه‌های تلویزیون ایران به عنوان کارشناس سینمایی حضور می‌یابد. از فعالیت‌های او می‌توان به تدریس در مرکز اسلامی آموزش فیلمسازی و مدیریت مرکز تحقیقات و مطالعات سینمایی در معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی اشاره کرد. او همچنین از مؤسسان شبکه افق بوده است. این موارد تنها بخش کوچکی از فعالیت این سینماگر مطرح ایرانی بوده است. 
نقش عربستان در آتش زدن هتل تارا
ساعت ۱:۳۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/٢٥ : توسط : حسینی
به گزارش مشرق٬ قربانعلی سعادت چهارشنبه شب در آئین اختتامیه سمینار تعامل اقوام، ادیان، مطبوعات و رسانه که در تالار وحدت مجتمع فرهنگی و هنری ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: مطالعات و تحقیقات اخیر نشان می‌دهد، که حدود 60 درصد پیام‌‌ها، فراخوان‌ها و فعالیت در سایت‌‌های مجازی برای تجمع غیرقانونی پیرو حادثه اخیر توسط عربستان سعودی صورت می‌گرفت.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برای اتحاد و همدلی موجود بین ملت کشور ما دندان طمع تیز کرده است، افزود: به دنبال ایجاد یک جنجال از یک حادثه شخصی و مسئله خصوصی هستند.

وی با اشاره به اینکه ملت ما به معنای واقعی در مقابل تحرکات دشمن بیدار هستند، افزود: هتل تارای مهاباد که چند روز پیش آتش زده شد، توسط یک سرمایه‌گذار بومی راه‌اندازی شده و تابستان سال گذشته با حضور جمعی از مسئولان افتتاح شده بود.

استاندار آذربایجان غربی ضمن ابراز تاسف از آتش زدن این هتل، خاطرنشان کرد: این قبیل حوادث و بزرگنمایی یک حادثه خصوصی و مسئله شخصی منجر به از بین رفتن فرصت‌های سرمایه‌گذاری می‌شود، بنابراین نباید به حواشی این اتفاقات دامن زده شود.

وی با اشاره به اینکه رسانه‌های جمعی در شکل‌گیری واگرایی و همبستگی به اندازه زیادی تاثیرگذار هستند، بیان داشت: فعالان عرصه خبر و رسانه در دامن زدن به اختلافات یا شکل‌گیری وحدت کلمه نقش بارزی دارند.

سعادت با اشاره به اینکه امسال توسط مقام معظم رهبری به عنوان «دولت و ملت، همدلی و همزبانی» نام‌گذاری شده است، اظهار داشت: بنابراین باید از همه ظرفیت‌‌های موجود در رسانه‌های جمعی در راستای تحقق شعار سال استفاده حداکثری به عمل آوریم.

وی با اظهار به اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران همواره در کانون توجه دشمنان و مغرضان قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: مغرضان و معاندان برای ضربه زدن به اتحاد و همدلی بین ملت ما از هیچ گونه تلاش و اقدام فروگذار نیستند.

منبع: فارس

 
سخنرانی مادر شهید احمدی روشن در آغاز اکران جشنواره عمار
ساعت ۱:۳٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/٢٥ : توسط : حسینی

سخنرانی مادر شهید احمدی روشن در آغاز اکران جشنواره عمار

 

سخنرانی همسر شهید احمدی روشن در آغاز اکران مردمی جشنواره عمار

 


 
آخرین مرثیه خوانی «روحانی شهید طبسی» در بین الحرمین یک روز قبل از شهاد
ساعت ۱:۳۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/٢٥ : توسط : حسینی

آخرین مرثیه خوانی «روحانی شهید شهید طبسی» در بین الحرمین یک روز قبل از شهادت این شهید والامقام روز سه شنبه 18 فروردین‌ماه 1394 در یک دستگاه اتوبوس که حامل زائران ایرانی از خراسان رضوی به عتبات عالیات عراق بود، در منطقه «تاجی» واقع در مسیر شهر سامرا هدف حمله یک تروریست انتحاری قرار گرفت که در پی آن حجت‌الاسلام والمسلمین «سیدمحمدرضا طبسی» روحانی کاروان و «سیدمحمدجواد طبسی» فرزند ایشان شهید و 9 تن دیگر از هموطنان به شدت مجروح شدند. ای سید بزرگوار برای ما هم دعا کن و شفیع ما در آن دنیا باش به فیض اکمل رسیده ای ...

 


 
مستند «عهدشکن»
ساعت ۱:٢٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/٢٥ : توسط : حسینی

مستند «عهدشکن»

روایتی از عهدشکنی آمریکایی ها در معاهدات بین المللی

دانلود


 
من علوی هستم!
ساعت ۱:٢۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/٢٥ : توسط : حسینی

یکی از فرماندهان حزب الله که پس اعلام شیعه بودن توسط تکفیری ها به شهادت می رسد

 


 
مداحی کربلایی قاسم یوسفی
ساعت ۱:٢٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/٢٥ : توسط : حسینی

مداحی کربلایی قاسم یوسفی

پاسداشت شهدای افغاندر مهدیه تهران ۹۴/۲/۱۴ 
روایتی از اشغال فلسطین در سالروز آن
ساعت ۱:٢٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/٢٥ : توسط : حسینی

اسرائیل..! 67 سال گذشت اما ما برمی‌گردیم + روایت تصویری

بیش از 60 سال از تاسیس رژیم محبوب چند دولت غربی در دل فلسطین می‌گذرد. صدها هزار آواره که کودکی خود را با ظلم، اشغالگیری و آوارگی آغاز کردند، معتقدند فرزندانشان به سرزمین مادری باز خواهند گشت

خبرگزاری فارس: اسرائیل..! 67 سال گذشت اما ما برمی‌گردیم + روایت تصویری

خبرگزاری فارس - وحید صمدی

در سال 1947 نیروهای انگلیس که فلسطین را به اشغال خود درآورده بودند، بر اساس طرح‌های قبلی، مقدمات تاسیس رژیمی به نام «اسرائیل» در فلسطین را فراهم کردند.

تا قبل از این، اعراب مسلمان، مسیحی و یهودی در مناطق مختلف یکدیگر زندگی می‌کردند و کسی به این دلیل که دینش متفاوت بود، کوچانده نمی‌شد یا کشته نمی‌شد یا اسیر نمی‌شد یا تحقیر نمی‌شد.


فلسطین- دهه 40 قرن 20 میلادی

 

زندگی در فلسطین در جریان بود. اما ظلم تاریخی در سال 1948 آغاز شد. فقط در همین سال بیش از 500 روستا تخریب شد. تصویر زیر، نقاط قرمز نشان دهنده 531 روستاست که در آن سال ویران شد تا اسرائیل برپا شود.


نقشه فلسطین و روستاهای تخریب شده در سال 1948-یوم النکبه

 

هزاران خانواده فلسطینی برای حفظ جان خود مجبور شدند به مناطق اطراف و حتی کشورهای اطراف کوچ کنند.

و روزگار آوارگی آغاز شد...

 

در سال 1948، طبق آمار اعلام شده، فلسطین حدود یک میلیون و 400 هزار نفر جمعیت داشت که در آن زمان 800 هزار نفر از آنان مجبور به کوچ به کرانه باختری رود اردن، نوار غزه و کشورهای عربی همسایه شدند. این آمار شامل هزاران فلسطینی نمی‌شود که با وجودی که در محدوده زندگی خود باقی ماندند اما با منطقه‌ خود به مناطق مجاور کوچانده شدند.

در آن سال حدود 1300 شهر و روستا در فلسطین بود که رژیم اسرائیل -طبق آمار اعلام شده- در آن سال (1948) 774 شهر و روستا را اشغال و 531 روستا و شهر را ویران کردند. در این سال کشتار فلسطینی‌ها هم به موازات کوچ اجباری انجام شد.

در آن سال حدود 70 کشتار در حق مردم فلسطین انجام شد که دست‌کم 15 هزار شهید بر جای گذاشت.

 

از آن زمان به بعد، فلسطین شاهد شدیدترین جنگ‌ها و ظلم‌های رژیم صهیونیستی به خود بوده اما مردم فلسطین همواره گفته‌اند که به خانه خود باز می‌گردند. مردم فلسطین کلید را نماد بازگشت خود قرار داده‌اند و هنوز بر حق بازگشت هزاران آواره به سرزمین خود تاکید می‌کنند.


نقشه فلسطین و نماد کلید در چشم و اشک دختر مقاوم فلسطینی


نماد کلید، پرچم رژیم صهیونیستی را پاره می‌کند + علامت پیروزی فلسطین

 

امسال شصت و هفتمین سالروز اشغال فلسطین است اما مردم فلسطین همچنان به مبارزه ادامه می‌دهند. آمار نشان می‌دهد که جمعیت 1.4 میلیونی فلسطین در سال 1948 تا پایان سال 2009 یعنی 6 سال پیش به حدود 10 میلیون و 900 هزار نفر رسیده است و این یعنی جمعیت فلسطین 8 برابر شده است.

فقط آمار فلسطینی‌هایی که در فلسطین تاریخی (از بحر تا نهر) زندگی می‌کنند بیش از 5.2 میلیون نفر است و این آمار تنه به تعداد اسرائیلی‌هایی می‌زند که آمارشان در سال 2015 ، 5.6 میلیون نفر اعلام شده است. گفته می‌شود که تا سال 2020 میزان یهودیان ساکن فلسطین اشغالی به حدود 48.8 درصد می‌رسد و این یعنی 6.8 میلیون یهودی مقابل 7.1 میلیون فلسطینی در فلسطین اشغالی.

آنچه مسلم است پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌هایی که در کودکی آواره شده‌اند، کلید بازگشت را که با مقاومت حفظ کرده‌اند تحویل فرزندان و کودکانی می‌دهند که بزودی به خانه خود بازخواهند گشت. 
در یادداشتی به قلم صادق زیباکلام
ساعت ۱:٢۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/٢٥ : توسط : حسینی

روزنامه آرمان: وزیر کشور تغییر نکند

 

 

دودش به چشم روحانی خواهد رفت

روزنامه آرمان طی یادداشتی با انتقاد از وزیر کشور به دلیل عدم استفاده اصلاح طلبان و اعضای ستاد انتخاباتی روحانی در عزل و نصب ها خواستار تغییر وزیر کشور از سوی رئیس جمهور شد

خبرگزاری فارس: روزنامه آرمان: وزیر کشور تغییر نکند دودش به چشم روحانی خواهد رفت

به گزارش سرویس فضای مجازی خبرگزاری فارس، روزنامه آرمان در شماره امروز 24 اردیبهشت خود در یادداشتی به قلم صادق زیباکلام، با انتقاد از عملکرد وزیر کشور، تصریح کرد که اگر رئیس جمهور در آستانه انتخابات مجلس دهم اقدام به تغییر در وزارت کشور نکند، مجلسی همانند مجلس نهم شکل خواهد گرفت که دود آن به چشم خود روحانی خواهد رفت. متن کامل این یادداشت در پی می آید:

در آستانه پایان دومین سال ریاست جمهوری آقای روحانی اگر بخواهیم در چیدمان کابینه دولت یازدهم در طول دو سال اخیر دقت کنیم به‌درستی باید اعلام شود برخی از وزرا توانایی‌های زیادی از خودشان در این مدت نشان داده‌اند؛ اما برخی دیگر کارنامه چندان موفقی در طول دو سال گذشته از خود برجانگذاشته اند؛ این ادعا شامل وزرا و معاونین آن‌ها هم می‌شود. به‌عنوان‌مثال آقای مسعود سلطانی فر در میراث فرهنگی خیلی موفق عمل کرده‌اند و حاصل عملکرد وی افزایش چشمگیر ورود توریست‌ به ایران است؛ اما برخی از معاونین و حتی وزرا در طول دو سال گذشته عملکرد خوبی از خود بر جا نگذاشته‌اند. به‌عنوان‌مثال در ترکیب فعلی کابینه وزیر بهداشت و درمان، وزیر نفت، وزیر خارجه و وزیر کار از خود کارنامه موفقی بر جاگذاشته‌اند. اگر بخواهیم به یکی از وزرا انتقاد کنیم باید عملکرد وزیر کشور را مورد انتقاد قرار دهیم و عزل و نصب‌های مربوط به این وزارتخانه که به‌خوبی صورت نگرفته است. در عزل و نصب‌ها افرادی که شایستگی دارند در نظر گرفته نشده‌اند و از جریان فکری اصلاحات که درمقاطعی در ستاد انتخاباتی آقای روحانی فعال بودند و سابقه خوب مدیریتی هم دارند استفاده‌نشده است. اغلب فعالان ستادهای انتخاباتی آقای روحانی در شهرستان‌ها از عملکرد وزیر کشور گلایه‌مند هستند من تقریبا در هراستانی که در ظرف دو سال گذشته سفرکرده‌ام این گلایه را از زبان تمامی فعالان اصلاح‌طلب و حتی اعتدالیون استان‌ها شنیده‌ام. گلایه به خاطر انتصاب‌هایی صورت گرفته که نباید صورت می‌گرفت و هم گلایه‌هایی به خاطر انتصاباتی که صورت نگرفته است و بهتر بود صورت می‌گرفت. به‌عنوان‌مثال فردی که زمان آقای احمدی‌نژاد فرماندار بوده که در آن زمان نیز عملکرد خوبی نداشت تنها به خاطر وابستگی سیاسی، جناحی یا به توصیه نمایندگان مجلس مجدد در این دولت منصوب‌شده است. به همین دلیل کسانی که در استان یا ستادهای اصلاح‌طلبان یا ستادهای آقای روحانی فعالیت داشته‌اند گلایه می‌کنند که چرا این فرد باید هنوز فرماندار یا مدیر باشد. آقای رحمانی فضلی باید پاسخ دهند که ملاک وزارت کشور و آقای رحمانی فضلی برای انتصاب این افراد چه بوده است؟ آیا به‌واسطه دانش آن‌ها بوده، یا تجربه‌شان، لیاقت، توانایی، کاردانی، یا به‌واسطه نزدیکی به اصلاح‌طلبان؟! باکمال تأسف باید بگویم ملاک و معیار آقای رحمانی فضلی در بسیاری از موارد تعامل با نمایندگان مجلس بوده است. چرا وزارت کشور که مهم‌ترین وزارتخانه دولت است باید به خاطر مصالح و حوزه انتخابیه، نماینده مجلسی بیاید و در عزل و نصب‌ها دخالت کند. بنابراین حالا که به پایان مناقشه هسته‌ای نزدیک می‌شویم و مجال بیشتری برای آقای روحانی وجود دارد تا در امور داخلی وقت بیشتری بگذارد باید وزارت کشور و عزل و نصب‌هایی که در آن صورت گرفته است را مورد ارزیابی کاملی قرار دهد. نکته بعدی که حائز اهمیت است این که در سال انتخابات قرار داریم و قضیه انتخابات از چند ماه دیگر جدی‌تر می‌شود. اگر قرار باشد نمایندگان اصولگرا همچنان از طریق بخشدار یا فرماندار رتق‌وفتق امور را در دست بگیرند. دود آن در چشم خود آقای روحانی خواهد رفت. یعنی مجلس دهمی به وجود خواهد آمد که به‌مراتب رفتار و موضع‌گیری‌های آن از مجلس نهم بدتر خواهد بود و با دولت همکاری کمتری خواهد داشت. بنابراین شایسته است آقای روحانی به فکر تغییرات در وزارت کشور باشد چراکه در غیر این صورت دود عملکردشان در چشم اصلاح‌طلبان و طرفداران دولت خواهد رفت. 
پایان موفق مرحله نخست «عملیات بزرگ» حزب‌الله در «قلمون»+نقشه
ساعت ۱:۱٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/٢٥ : توسط : حسینی

مرتفع‌ترین منطقه راهبردی قلمون (مثلث میان دمشق-حمص-مرز لبنان) در مرحله نخست عملیات بزرگ حزب‌الله و ارتش سوریه از کنترل تروریست‌ها خارج شد و پیشروی حزب‌الله و عقب‌نشینی تروریست‌ها همچنان ادامه دارد

خبرگزاری فارس: پایان موفق مرحله نخست «عملیات بزرگ» حزب‌الله در «قلمون»+نقشه

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، منابع مطلع لبنانی گفتند که عملیات بزرگ مقاومت لبنان به همراهی ارتش سوریه علیه تروریست‌های حاضر در منطقه مهم «قلمون» به پایان رسید اما عملیات ادامه دارد تا مناطق آلوده به تروریست‌ها کاملا پاکسازی شود.

قلمون یا ارتفاعات شرق لبنان در مرز با سوریه مثلثی راهبردی است که اضلاع آن متصل کننده دمشق-حمص-مرز لبنان است و سقوط آن برای تروریست‌ها به معنای بسته شدن همیشگی مرز لبنان و از بین رفتن عقبه آنان در ریف دمشق و اطراف آن است.

وبگاه النشره به نقل از منابع لبنانی که هویت آنان را فاش نکرد، نوشت: کار برای تثبیت مواضعی که حزب‌الله و ارتش سوریه در هفته گذشته تصرف کردند ادامه دارد و همه چیز در انتظار مرحله دوم است که کاملا مشخصات آن نامعلوم است.

سقوط بلندترین ارتفاع قلمون در دستان مقاومت

النشره نوشت: بعد از حدود یک هفته از آغاز عملیات در منطقه القلمون [که البته هیچ‌گاه رسما اعلام نشد]، امروز بزرگ‌ترین پایگاه تروریست‌های «جبهة النصره» یعنی «تلة موسی» (بلندی‌های موسی) که درباره اهمیت راهبردی جغرافیایی و جایگاه آن در سیر درگیری‌ها، زیاد صحبت شده است، به تصرف مقاومت در آمد.

سقوط تلة موسی نکات مثبت مهمی برای مقاومت دارد که از جمله آن -طبق گفته منابع مطلع- فروپاشیده شدن خط آخر دفاعی افراد مسلح در جرود عرسال و داخل آن است.

تلة موسی پس از «جبل الباروح» و «جرود المعره» سقوط کرد؛ تپه‌ای مرتفع و مشرف بر مناطق الرهوه، وادی الخیل، الزمرانی و فلیطه سوریه که افراد مسلح در آن جمع شده بودند. بنابراین تسلط مقاومت در این ارتفاع، مواضع افراد مسلح تا دهها کیلومتر را تحت آتش حزب‌الله قرار می‌دهد. اکنون تنها گذرگاه افراد مسلح  عرسال است.

 

عقب‌نشینی النصره در جرود عرسال درگیری با داعش را تشدید می‌کند

همچنین روزنامه الاخبار با بیان اینکه ماموریت نخست حزب‌الله در قلمون با موفقیت به انجام رسید، نوشت: حزب الله و ارتش سوریه مرحله نخست از درگیری قلمون را فیصله دادند. منطقه راهبردی «تلة موسی» تحت کنترل درآمد و الان حرف و حدیث از این است که چطور با تجمع‌های افراد مسلح در جرود عرسال برخورد شود؛ جایی که درگیری‌های شدیدتر میان «جبهة النصره» و «داعش» با هدف سیطره بر جرود عرسال در خواهد گرفت.

منابع مطلع میدانی به الاخبار گفتند: بعد از حملات شدید حزب‌الله، عناصر النصره راهی نداشتند جز عقب‌نشینی از مناطقی مانند روستاهای قلمون که پارسال در آن موضع گرفته بودند مانند بریتال و نحله (در لبنان) و عسال الورد و الجبه سپس رأس المعره (در سوریه) که ارتش سوریه و حزب‌الله بیش از 50 درصد آن را تصرف کرده‌اند. این عناصر از این مناطق به سمت شمال غرب (قلمون) عقب‌نشینی کردند یعنی شهرک عرسال؛ جایی که امدادرسانی از آنجا صورت می‌گیرد.

این منابع گفتند که «میزان موفقیت عملیات و تلفات انسانی آن بسیار پایین‌تر از حد پیش‌بینی شده بود». درگیری‌ها «تا پاکسازی کامل مناطق مشرف به عرسال» ادامه خواهد یافت و فعلا حزب‌الله به سمت جرود عرسال لبنان پیشروی نمی‌کند.

پهپادهای شناسایی و عملیاتی در قلمون مشغول فعالیت‌ هستند

النشره در ادامه جزئیات عملیات قلمون نوشت: مرحله نخست، شاهد استفاده از سلاح‌هایی بود که در رأس آن پهپادها است که ماموریت تصویربرداری و جمع‌آوری اطلاعات را به خوبی انجام داد و برخی دیگر از پهپادها در عملیات و شلیک موشک شرکت داشت و در زمان کنونی خبر آن منتشر می‌شود که پیام‌های خاص خود را برای طرف‌های مختلف دارد؛ چه برای تروریست‌ها در مرز  چه برای اسرائیل که سیر درگیری‌ها را لحظه به لحظه پیگیری می‌کند و می‌داند اهمیت آنچه در میدان در جریان دارد، چقدر است.

عملیات قلمون ضربه کاری به عربستان و ترکیه است

الاخبار نوشت: یک منبع مطلع در این خصوص گفت که «پیشروی میدانی (حزب‌الله و ارتش سوریه) در روزهای اخیر، ضربه‌ای سخت به عربستان و ترکیه و کشورهای حامی تروریست‌هایی است که نام‌های مختلفی مانند جیش الفتح و غیره دارند».

این منبع گفت: نقشی که گروه‌های مسلح در اعمال فشار بر روستاهای منطقه بقاع لبنان داشتند، جایی که محل حضور حزب الله است، دیگر به پایان رسید. همچنین خیال رسیدن به زبدانی و تهدید مسیر و جاده دمشق بیروت نیز دیگر تمام شد. اما پاکسازی کامل منطقه‌های مرزی لبنان و تامین امنیت عرسال و رأس بعلبک و القاع بدون هماهنگی جدی و عملیاتی ارتش لبنان و سوریه انجام‌شدنی نخواهد بود.

اسارت چند سرکرده جبهة النصره/ شهادت 4 نفر از مقاومت

الاخبار افزود: منابعی در مقاومت می‌گویند که دهها نفر از افراد مسلح در درگیری‌های 9 روز قبل (از آغاز عملیات) کشته شده‌اند و همچنین تعدادی از سرکرده‌های النصره نیز به اسارت گرفته شده‌اند. در مقابل فقط چهار نفر از اعضای مقاومت به شهادت رسیده‌اند. 
رهبر معظم انقلاب در دیدار رئیس جمهوری عراق:
ساعت ۱:۱٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/٢٥ : توسط : حسینی

آثار جنایت سعودی‌ها در یمن گریبان آنها را خواهد گرفت/

 

 

جوانان عراق هر کدام قهرمان بالقوه هستند

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در ادامه به قضایای تأسف‌آور یمن نیز اشاره و تأکید کردند: سعودی‌ها مرتکب خطای بزرگی در یمن شده‌اند و قطعاً آثار جنایتی که مرتکب شده‌اند، گریبان خود آنها را خواهد گرفت.

خبرگزاری فارس: آثار جنایت سعودی‌ها در یمن گریبان آنها را خواهد گرفت/جوانان عراق هر کدام قهرمان بالقوه هستند

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر دیروز (چهارشنبه) در دیدار آقای فؤاد معصوم ریس جمهوری عراق و هیأت همراه، عراق را کشوری بسیار مهم و تأثیرگذار در میان کشورهای عربی و اسلامی دانستند و با اشاره به شرایط بسیار تأسف آور منطقه از جمله در یمن و سوریه تأکید کردند: عراق با توجه جایگاه خود، قطعاً می تواند در مسائل منطقه تأثیرگذار باشد و باید از این ظرفیت بیش از پیش استفاده شود.
رهبر انقلاب اسلامی، روابط جمهوری اسلامی ایران و عراق را بسیار عمیق و برادرانه خواندند و با استقبال از گسترش روز افزون این روابط، گفتند: روابط کنونی ایران و عراق در مقایسه با سالهای گذشته، بی سابقه است و این روند که نشان دهنده حکمت و درایت برادران عراقی است، باید همچنان ادامه یابد.
حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای ارائه کمک های مختلف بمنظور پیشرفت و ثبات عراق، سخنان آقای فؤاد معصوم درخصوص روابط دو کشور و شرایط عراق و منطقه را دقیق و جامع خواندند و افزودند: عراق در میان کشورهای عربی و اسلامی یکی از چند کشور مهم و دارای امتیازات منحصر به فردی است.
ایشان استقرار یک دولت مردمی و با ثبات در عراق را یکی از امتیازات کم نظیر این کشور در میان کشورهای عربی برشمردند و تأکید کردند: مسئولان و گروههای مختلف عراقی باید از این امتیاز بزرگ بشدت محافظت کنند و نگذارند برخی اختلاف های احتمالی، این دستاورد تاریخی مردم عراق را خدشه دار کند.
رهبر انقلاب همچنین با اشاره به تأثیرگذاری دولت عراق در دنیای عرب، گفتند: امروز منطقه و دنیای اسلام شاهد مسائل تأسف آور و حقیقتاً گریه آوری همچون موضوع فلسطین، قضایای شمال آفریقا و جنگ در سوریه و یمن است که عراق قطعاً می تواند در این مسائل تأثیرگذار باشد.
حضرت آیت الله خامنه ای نقشه دشمنان اسلام برای سوریه را بسیار خطرناک خواندند و خاطرنشان کردند: آنها به دنبال ایجاد بی ثباتی و ناامنی دائمی در سوریه هستند تا از این طریق همه منطقه را بی ثبات کنند.
ایشان با تأکید بر اینکه نقشه برخی کشورهای عربی برای سوریه بسیار ویرانگر است، افزودند: نقشه آنها، نه تنها سوریه بلکه کشورهای خودشان را نیز ویران خواهد کرد.
رهبر انقلاب اسلامی اعاده و حفظ ثبات در سوریه را مهمترین هدف دانستند و با اشاره به سخنان رئیس جمهور عراق در خصوص اقدامات تروریستی داعش در سوریه و تأثیر آن بر عراق و منطقه، گفتند: حضور گروههای متعدد تکفیری- تروریستی در سوریه و تحت عناوین مختلف، درواقع به نفع رژیم صهیونیستی و به نفع کسانی است که به دنبال بی ثباتی منطقه برای تحمیل اراده خود هستند.
حضرت آیت الله خامنه ای در ادامه به قضایای تأسف آور یمن نیز اشاره و تأکید کردند: سعودیها مرتکب خطای بزرگی در یمن شده اند و قطعاً آثار جنایتی که مرتکب شده اند، گریبان خود آنها را خواهد گرفت.
ایشان با تأکید بر اینکه باید هرچه سریعتر کشتار مردم مظلوم در یمن متوقف شود، افزودند: قضایای یمن نشان می دهد که یک تفکر غیر حکیمانه و جاهلانه ای در درون سعودیها، در مورد مسائل یمن تصمیم گیری می کند.
رهبر انقلاب اسلامی، استدلال سعودیها را برای تجاوز به یمن، احمقانه خواندند و گفتند: آنها به بهانه درخواست رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن که به کشور خود در حساس ترین شرایط، خیانت کرد، به یمن حمله کردند.
حضرت آیت الله خامنه ای، موضع گیری و ایفای نقش عراق را در این مسائل حائز اهمیت خواندند و با اظهار خوشبینی فراوان نسبت به آینده عراق، از ابتکار دولت عراق برای به صحنه آوردن مردم و استفاده از نیروهای مردمی در کنار ارتش، تجلیل کردند.
ایشان گفتند: جوانهای عراق هر کدام یک قهرمان بالقوه هستند که می توانند در شرایط مناسب و در عرصه های مختلف نقش آفرینی کنند و این، تجربه ای است که ما در ایران بدست آورده ایم. 
رهبر انقلاب اسلامی همچنین از احوال آقای جلال طالبانی رییس جمهور سابق عراق جویا شدند و از خداوند متعال سلامتی وی را مسئلت کردند.
در این دیدار که آقای روحانی رئیس جمهوری نیز حضور داشت، آقای فؤاد معصوم رئیس جمهوری عراق با ابراز خرسندی فراوان از دیدار با رهبر انقلاب اسلامی خطاب به ایشان گفت: معتقدیم جنابعالی به عنوان رهبر انقلاب اسلامی و به عنوان یک مرجع بزرگ دینی، از هر دو منظر می توانید به گسترش بیش از پیش روابط ایران و عراق و همچنین حل مسائل و مشکلات عراق  کمک کنید.
رئیس جمهور عراق با تأکید بر اینکه دولت و ملت این کشور هیچگاه کمک های جمهوری اسلامی ایران را در زمان حمله داعش و  در سخت ترین شرایط، فراموش نخواهند کرد، گفت: داعش در عراق و داعش در سوریه هیچ تفاوتی باهم ندارند زیرا خطر داعش برای همه منطقه است.
آقای فؤاد معصوم مذاکرات خود با آقای روحانی را خوب خواند و اظهار امیدواری کرد گفتگوهای انجام شده، زمینه گسترش روزافزون همکاریها را فراهم آورد.


 
روایتی اسفناک از وضعیت دانش هسته ای
ساعت ۸:۱٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/٢۱ : توسط : حسینی

روایتی اسفناک از وضعیت دانش هسته ای

روایت اسفناک "میری" کارگردان مستند "گام نهایی" از وضعیت دانش هسته ای سی‌امین «نشست فیلمسازان جوان سینمای انقلاب اسلامی» با نمایش مستند «گام نهایی» با محوریت توافق ژنو به کارگردانی سیدمحمدعلی صدری‌نیا و سیدمحمدحسین میری و تهیه‌کنندگی امین حسنی، پنجشنبه در حسینیه هنر برگزار شد. این مستند پیش از این در پنجمین جشنواره مردمی فیلم عمار هم شرکت کرده و در بخش نقد درون‌گفتمانی برگزیده شده بود. سیدمحمدحسین میری در بخش از نشست پرسش و پاسخ این فیلم گفت: وقتی مستند را با تمام سختی‌ها ساختیم، نوبت به اکران دانشگاهی رسید. اکران این مستند در دانشگا‌ه‌های مختلف لغو شد و نگذاشتند که «گام نهایی» در بسیاری از دانشگا‌ه‌ها پخش شود. حالا "بیسواد" بودیم، "بی شناسنامه" بودیم و همه فحش هایی که خوردیم و خودتون میدونید، حالا نمیگذاشتن مستندمون پخش بشه. حتی زمانی که این اثر در «دانشگاه شاهد» در حال پخش بود، فردی آمد و برق‌ها را قطع کرد و به بهانه‌ مجوز نداشتن برنامه بازهم جلوی پخش مستند گرفته شد. با همه‌ این سختی‌ها زمانی که هیئت داوران جشنواره عمار مستند ما را پسندیدند بسیار خرسند شدیم. وی به یک خاطره‌ پرداخت و اظهار داشت: زمانی‌که برای مصاحبه با اساتید هسته‌ای به دانشکده‌ مهندسی هسته‌ای دانشگاه «شهید بهشتی» رفتیم، احساس کردیم که آنجا خاک مرگ پاشیده‌اند جایی که زمانی جاسوسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی آرزو داشتند ببینند چه اتفاقاتی در آن می‌افتد، دیگر کار خاصی صورت نمی‌گیرد. وقتی با اساتید صحبت کردیم گفتند که اینجا زمانی برو بیایی داشته و بدین شکل نبوده. اما دیگر اساتید هم‌سوی دولت هم انگیزه‌ای برای کار کردن ندارند.

دانلود


 
کلیپ مداحی حاج میثم مطیعی | در حمایت از ملت مظلوم یمن و علیه رژیم آل سعود
ساعت ٧:۳٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/٢۱ : توسط : حسینی

کلیپ مداحی حاج میثم مطیعی |

 

در حمایت از ملت مظلوم یمن و علیه رژیم آل سعود

مداحی فارسی-عربی: شمیم رحمان از یمن می آید (در حمایت از ملت مظلوم یمن و علیه رژیم آل سعود)

 

دانلود


 
شطرنج با گرگها + دانلود با کیفیت های متفاوت
ساعت ٧:۳۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/٢۱ : توسط : حسینی

مستند شطرنج با گرگ ها دومین قسمت مجموعه مستندهای هسته ای ثریاست که از شبکه یک پخش شد.

 .
 

پس از مستند از هیروشیما تا لوزان قسمت دوم مجموعه مستند سالهای هسته ای جمعه شب ساعت 22:50 از شبکه یک سیما به روی آنتن رفت.

این مستند پیش از این توسط عوامل و دست اندرکاران برنامه ثریا به روح بلند مرحوم حسین احمدی سخا تقدیم شده بود.

هنرمندی که آوازه پوسترها و آثار هنری اش در رابطه با پیشرفت ها و توانمندی های کشورمان از حرم امام رضا (ع) تا گرجستان و هند و آلمان پیچیده شده بود.

«آقای ما می توانیم» اردیبهشت ماه سال جاری به خیل عظیم فرزندان امام خمینی(ره) در دیار باقی شتافت.

 

دانلود مستند با کیفیت خوب:

بخش اول

بخش دوم

 

دانلود مستند با کیفیت عالی:

بخش اول

بخش دوم

بخش سوم

بخش چهارم

 

دانلود کلیپ انتهایی با کیفیت

 


 
گزارش خبرنگار اعزامی فارس از «کاروان نجات»
ساعت ٧:۳۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/٢۱ : توسط : حسینی

تصاویر اختصاصی خبرگزاری فارس از کشتی ایرانی اعزامی به یمن

کشتی امداد رسان جمهوری اسلامی ایران با نام «ایران شاهد» پس از انجام اقدامات مربوط به بارگیری کالا، مواد غذایی و دارویی در بندرعباس برای اعزام به سمت یمن آماده شد.

 
 
 

 

 
94/02/20 - 16:37
شماره: 13940220001254
نسخه چاپیارسال به دوستان
گزارش خبرنگار اعزامی فارس از «کاروان نجات»
تصاویر اختصاصی خبرگزاری فارس از کشتی ایرانی اعزامی به یمن

کشتی امداد رسان جمهوری اسلامی ایران با نام «ایران شاهد» پس از انجام اقدامات مربوط به بارگیری کالا، مواد غذایی و دارویی در بندرعباس برای اعزام به سمت یمن آماده شد.

خبرگزاری فارس: تصاویر اختصاصی خبرگزاری فارس از کشتی ایرانی اعزامی به یمن

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس، کشتی باری جمهوری اسلامی ایران با نام «ایران شاهد» پس از انجام اقدامات مربوط به بارگیری کالا، مواد غذایی و دارویی در بندرعباس برای اعزام به سمت یمن آماده شد.

این کشتی که قرار است تحت عنوان «کاروان نجات» این اقلام را برای استفاده مردم بی‌پناه یمن به این کشور ببرد، حدود 20 خبرنگار را نیز با خود به همراه دارد.

اقلام این کشتی که وزنی بالغ بر 2 هزار و 500 تن دارد شامل هزار و 200 تن برنج، 700 تن آرد، 400 تن کنسرو، 50 تن دارو و اقلام پزشکی، 50 تن آب‌معدنی، 2 هزار تخته پتو، هزار چادر گروهی و هزار سری ظروف آشپزخانه است.

بنا بر گزارش خبرنگار فارس، این کشتی از مسیر بندرعباس، دریای عمان، اقیانوس هند،‌ خلیج عدن،‌ تنگه باب‌المندب و دریای سرخ قرار است وارد بندر الحدیده یمن شود و برای این منظور هماهنگی‌های لازم با صلیب سرخ جهانی و کشورهای مرتبط به عمل آمده است.

در ادامه تصاویر اختصاصی خبرگزاری فارس از مراحل آماده سازی این کشتی امداد رسان را مشاهده می کنید.


نصب پرچم کشورهای ایران و یمن روی کشتی «ایران شاهد» 
دادستان کل کشور:
ساعت ٧:٢٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/٢۱ : توسط : حسینی

دشمنان انقلاب با دروغ احساسات مردم مهاباد را تحریک کردند/

 

 

بازداشت افراد مسبب بحران در مهاباد

دادستان کل کشور گفت: دشمنان انقلاب با دروغ برای جریحه‌دار کردن احساسات عمومی مردم مهاباد استفاده کردند. بنا داریم با مسببین این حادثه برخورد کنیم و در همین راستا شماری از افراد بازداشت شدند.

خبرگزاری فارس: دشمنان انقلاب با دروغ احساسات مردم مهاباد را تحریک کردند/بازداشت افراد مسبب بحران در مهاباد

 

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری فارس، ابراهیم رئیسی در حاشیه همایش سراسری قضات دادسرای عمومی و انقلاب تهران در جمع خبرنگاران در رابطه با قضیه مهاباد گفت: حادثه‌ای در مهاباد روی داد و دادستان مهاباد و دادگستری استان کار را در لحظه پیگیری کردند و نیروهای انتظامی نیز به همین شکل.

 

وی گفت: نکته‌ای که در حادثه مهاباد وجود داشت جان باختن فردی در هتل بود که دشمنان بلافاصله در آن دمیدند و چنانکه شما در ماهواره‌ها و شبکه‌های فضای مجازی نگاه کنید متوجه تحریک احساسات مردم و اشاعه هر نوع دروغ و مطالبی می‌شوید که به هیچ عنوان صحت ندارد.

 

دادستان کل کشور ادامه داد: این اقدامات باعث شد که پس از وقوع حادثه مسائلی بعد از آن ایجاد شد و این حادثه به یک بحران شهری تبدیل شد و به نظر من مردم به ویژه جوانان ما و جامعه ما بدانند دشمنان انقلاب اسلامی از مسائل جزئی که به صورت یک حادثه است و در هر مجموعه‌ای پیش می‌آید آن را عمومی کردند و از آن برای جریحه‌دار کردن احساسات عمومی استفاده کردند.

 

رئیسی افزود: دشمنان این مسئله را امنیتی کرده و با کمک شبکه‌‌های ضد انقلاب آن را به یک بحران شهری تبدیل کردند.

 

وی تأکید کرد: متهمان این موضوع شناسایی شدند و موضوع در حال پیگیری است اما در اینجا لازم می‌دانم از مردم هوشیار و آگاه مهاباد تشکر کنم که در مقابل این فتنه ضد انقلاب و توطئه‌های آنها با هوشیاری و بصیرت، وضعیت را مهار کردند و امنیت شهری برقرار شد.

 

دادستان کل کشور گفت: بنا داریم با مسببین این حادثه برخورد کنیم و در همین راستا شماری از افراد بازداشت شدند و نتیجه پیگیری‌های قوه قضاییه نیز توسط سخنگو اطلاع‌رسانی می‌شود.

 

رئیسی در رابطه با مسئله شبکه‌های مجازی و مواضع قوه قضاییه در رابطه با این شبکه‌ها و اینکه دولت گویا قصد ندارد به دستورات قوه قضاییه سر بنهد گفت: ما حتماً باید از فناوری اطلاعات استفاده کنیم و از این فضای ارتباطی که دست‌ساز بشر است ملت ایران برای تسهیل امور، کسب علم و فناوری و تسریع در ارتباطات و اخبار استفاده کنند اما نکته این است که فناوری اطلاعات بستری را برای بدخواهان ایجاد کرده است تا القای شبهه و ایجاد فساد کنند.

 

وی گفت: برخی از شبکه‌های مجازی برای ایجاد ناامنی در جامعه، تهدید نهاد خانواده و از بین بردن آبروی افراد برای مثال گذاردن عکس شخصی در آن استفاده می‌کنند که این موضوع حتماً اقدامی مجرمانه است بنابراین فضای سایبر و مجازی باید از هر ناامنی مصون باشد و مقابل هرگونه ناامنی ایستادگی شود که راه‌های خاص خود را دارد.

 

دادستان کل کشور تأکید کرد:‌امروز مدیریت فضای مجازی ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است که دولت باید در این راستا پیش‌قدم باشد و با مدیریت کردن شبکه‌ها کاری کند تا آنان که قصد استفاده مناسب از فضای مجازی دارند از آن استفاده کنند و آنها که به دنبال ناامنی هستند نیز نتوانند این کار را انجام بدهند و از اقدامات آنان پیشگیری شود.

 

رئیسی گفت: به نظر من تاکنون اراده جدی برای این موضوع که خود را در عمل نشان دهد شاهد نبودیم و امیدواریم این اراده شکل بگیرد.

 

وی در رابطه با انتخابات مجلس نیز افزود: به دست‌اندرکاران انتخابات توصیه می‌کنم که اخلاق را رعایت کنند و به قانون و قانونمداری توجه کنند چرا که کشور ما کشور انتخابات است و هر ساله در آن انتخابات برگزار می‌شود.

 

دادستان کل کشور تصریح کرد:‌ اگر کاندیداها، ناظران و دست‌اندرکاران خود را برای قانونمداری مؤظف بدانند این انتخابات می‌تواند پرنشاط و عادلانه باشد ولی اگر هر کسی به خود اجازه دهد بداخلاقی کند و حریم قانون را بشکند و فضای غیراخلاقی به وجود بیاورد اولین متضرر خودش خواهد بود 
هذیان‌گویی پادشاه آلزایمری سعودی+فیلم
ساعت ٧:٢۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/٢۱ : توسط : حسینی

به گزارش مشرق، در این فیلم که در شبکه اشتراک فیلم یوتیوب هم موجود است خبرنگار شبکه " ان بی سی " از ملک سلمان پیرامون شبکه های اجتماعی و اینترنت  سوال می کند ، وی که ظاهرا سوال را فراموش کرده است یا از فهم آن عاجز است از مجری برنامه می پرسد که خبرنگار چه گفت ؟ مجری برنامه بار دیگر و با تفصیل بیشتر سوال را شرح می دهد .

اما ملک سلمان که به دلیل کهولت سن و بیماری متوجه قضیه نمی شود در ابتدا در مورد شبکه های تلویزیونی و رادیویی و همچنین در مورد تلگراف و ... صحبت می کند و در میان تعجب حاضرین الفاظ خیلی عجیبی را بکار میبرد که نشان از فراموش کردن یا نفهمیدن سوال خبرنگار دارد.

وی در ادامه و در الفاظی بی ربط می گوید : البته بر انسان ها واجب است فکر و تامل کنند ، زیرا تامل کردن خوب است و همچنین انسان نباید از سوال کردن خجالت بکشد زیرا سوال کردن ، انسان ها را به پیشرفت بیشتر هدایت می دهد .

گفتنی است کهولت سن و سطح پایین فکری حاکمان عربستان از گذشته مورد توجه محافل گوناگون بوده است چرا که غالبا موجب شده این حاکمان بدون فهم صحیح از مسائل مختلف اقدام کنند.

 

لینک دانلود

منبع: رهیاب


 
عکس/ مراسم بزرگداشت شهدای هسته‌ای
ساعت ٧:٢۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/٢۱ : توسط : حسینی
مراسم گرامیداشت اساتید و چهره های ماندگار هسته ای ظهر امروز یکشنبه با حضور علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد تهران برگزار شد.

 
ادامه پیشروی ارتش سوریه و حزب‌الله در القلمون
ساعت ٧:۱٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/٢۱ : توسط : حسینی
به گزارش مشرق به نقل از شبکه لبنانی المنار، در عملیات ارتش سوریه و رزمندگان مقاومت، سه اردوگاه آموزشی تروریست های تکفیری که المعیصرات بزرگترین و معروفترین آنها است، نابود و از لوث وجود تکفیری ها پاکسازی شد.

گروه تروریستی تکفیری جبهه النصره پیش از شروع عملیات رزمندگان مقاومت و نیروهای ارتش سوریه وعده داده بود که جلوی این عملیات را می گیرد و مانع پیشروی رزمندگان مقاومت می شود.

در درگیری هایی که در این اردوگاه ها رخ داد بیش از 20 عنصر مسلح عضو گروه تروریستی تکفیری جبهه النصره به هلاکت رسیده و باقی مانده آنها مجبور به فرار شدند.

نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان مقاومت همچنین موفق شدند ده ها مخفی گاه تروریست های تکفیری در کوه ها ، غارها و پایگاه های نظامی آنها را نابود کنند و ده ها بمب ، مین و چهار خودرو زرهی مجهز به مسلسل های سنگین را از بین ببرند.

رزمندگان مقاومت و نیروهای ارتش سوریه همچنین بر قرنه المعیصره ، تپه الدورات و عقبه ام الرکب در بلندی های الجبه سیطره یافتند.
منبع: ایرنا

 
عکس/ «کشتی نجات» در راه یمن
ساعت ٧:۱۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/٢۱ : توسط : حسینی

به گزارش مشرق، بار این کشتی، محموله های بزرگ آرد، برنج،تن ماهی، آب شرب، دارو و... بالغ بر دو هزار و ۵٠٠ تن است.
تعدادی از پزشکان متخصص ایرانی و جمعی از خارجیان صلح طلب از? کشورهای کانادا،آلمان و چند کشور دیگر وهمچنین اصحاب رسانهاین کشتی را همراهی می‌کنند.


 
انقلابی باشید آقای دیپلمات
ساعت ٧:۱٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/٢۱ : توسط : حسینی

جناب آقای ظریف! به این تصاویر با دقت نگاه کنید!

گروه سیاسی مشرق - پس از انتصاب وزیر خارجه جدید عربستان سعودی، وزیر خارجه کشورمان پیام تبریکی برای انتصاب وی به این سمت فرستاد؛ بعد هم در توجیه این عمل گفته شد که رفتاری مطابق عرف دیپلماتیک صورت گرفته؛ اما مگر آل سعود چیزی از عرف دیپلماتیک می فهمد؟ حمله به یمن مطابق کدام پروتکل های دیپلماتیک صورت گرفت؟

پس از شروع حمله ناجوانمردانه و وحشیانه آل سعود به مردم مظلوم و بی دفاع یمن، و بعد از آن که این کشور در چند زمینه با شکست مواجه شد، - از جمله عدم همراهی برخی کشورها از جمله پاکستان در ائتلاف عربی علیه یمن و هم چنین عدم دستیابی به اهداف سعود در صحنه عمل – حکومت آل سعود تغییراتی را در برخی مناصب دولتی خود ایجاد کرد. از جمله این تغییرات آمدن عادل بن احمد الجبیر به جای سعود الفیصل به وزارت خارجه این کشور بود.

این رویداد سبب شد که محمد جواد ظریف، وزیر امورخارجه کشورمان، طی پیامی به وزیر جدید امور خارجه عربستان سعودی، انتصاب وی را تبریک گفته و ابراز امیدواری کند که « در دوره مسئولیت جدید عادل بن احمد الجبیر شاهد گسترش روابط دو ملت و دو دولت جمهوری اسلامی ایران و پادشاهی عربستان سعودی باشیم».

این تبریک که با واکنش شدید بسیاری از محافل و تعجب برخی از کارشناسان و ... همراه شد، توضیحی از سوی وزارت امور خارجه در توضیح چرایی ارسال پیام تبریک ظریف را سبب شد. آنگونه که در رسانه ها نقل شد یک منبع آگاه در وزارت خارجه در خصوص پیام تبریک ظریف عنوان کرده بود:

«ارسال این پیام به هیچ وجه به معنای تایید اقدامات و حملات نظامی عربستان به مردم بی دفاع یمن نیست... پیام محمد جواد ظریف پیامی دیپلماتیک و محترمانه با حفظ مواضع اصولی و در چهارچوب اصول سه گانه عزت، حکمت و مصلحت بوده است... دو کشور ایران و عربستان به رغم فضای موجود، دارای روابط سیاسی و دیپلماتیک هستند و تبادل پیام بواسطه انتصاب وزیر خارجه امری متداول در مناسبات میان کشورها بر اساس عرف پذیرفته شده بین المللی محسوب می شود.»

درباره پیام تبریک وزیر امور خارجه کشورمان تنها به چند نکته اشاره می شود.

1. رسانه ها از همان روزهای نخست انتصاب عادل بن احمد الجبیر نوشتند که وزیر خارجه جدید عربستان یکی از طرفداران و حامیان اصلی تجاوز وحشیانه عربستان به یمن است.

2. چند روز قبل رسانه های مختلف نوشتند که دولت ونزوئلا در اعتراض به حملات و تجاوز گسترده آل سعود به یمن، سفیر عربستان را از این کشور اخراج کرده است!! حال آنکه ونزوئلا نه کشوری مسلمان است و نه جمهوری اسلامی است؛ اینجا اما دولت ما به وزیر خارجه آل سعود به خاطر انتصابش، پیام تبریک می فرستد!

3. جهت روشن شدن بهتر ابعاد موضوع و چگونگی رفتار دیپلماتیک عربستان در برابر ایران بد نیست نگاهی به یکی از اتفاقات سال گذشته بیاندازیم؛ وقتی سال گذشته «عبدالرحمن غرمان الشهری» سفیر تازه‌وارد سعودی‌ها به دیدار آیت الله هاشمی رفت و با او به گرمی برخورد شد، سفیر سعودی نیز پیشانی آیت الله را بوسید؛ عده ای نیز این دیدار را آغاز روابط بسیار گرم ایران و عربستان با وساطت هاشمی خواندند؛ اما این پایان کار نبود؛ سفیر جدید عربستان به ریاض فراخوانده شد و دیگر به ایران باز نگشت؛ امیرعبداللهیان ، معاون عربی آفریقایی وزیر خارجه در خصوص فراخوان سفیر عربستان به ریاض گفت: « رفتارشان، رفتار متعارفی نبود. ضمن اینکه برخی از سفرای کشورهای عربی در تهران همچنین برخی از مقامات کشورهای عربی در منطقه از چند هفته قبل مطالبی به ما منعکس کرده بودند که سفیر عربستان در تهران به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های کشور خودش و سوالاتی که برای مقامات کشورش ایجاد شده به ریاض فراخوانده شده است. ظاهرا سفیر عربستان که دیدار خوب و مثبتی با آقای هاشمی‌رفسنجانی داشتند، در پایان این دیدار، پیشانی آقای هاشمی‌رفسنجانی را بوسیده‌اند.» به همین راحتی؛ سعودی ها به خاطر یک بوسه سفیر بر پیشانی آیت الله هاشمی – که به دوستی و تسامح در برابر دولت آل سعود هم مشهور است – سفیرشان را فرا می خوانند؛ این عرف دیپلماتیک عربستان است؛ ولی ما چه می کنیم در برابر خون های به ناحق ریخته مردم یمن توسط همین آل سعود!

4. هنوز از یاد نبرده ایم رفتار دیپلماتیک عربستان (!) در خصوص کمک به کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی را که با کمک امریکا و با هدف ضربه زدن به اقتصاد کشورمان و ایجاد مشکل برای جمهوری اسلامی صورت گرفت؛ مگر نه اینکه رفتار دولت سعودی در قبال این مسئله آنقدر وقیحانه و غیر قابل کتمان بود که رئیس جمهور هم در سخنرانی خود به صراحت به ریاض هشدار داد؟ این اقدام هم مطابق عرف دیپلماتیک بود؟ روحانی به صراحت گفت: « آنهایی که کاهش قیمت نفت را علیه برخی از کشورها طراحی کرده اند، پشیمان خواهند شد. این راه، برای آن ها قابل ادامه دادن نیست، اگر از کاهش قیمت نفت، ایران ضرر می کند، بدانید کشورهای تولید کننده دیگر همچون عربستان و کویت بیش از ایران ضرر خواهند کرد.»

5. گفته شد که ارسال پیام تبریک دکتر ظریف به همتای سعودی، تنها در قالب عرف دیپلماتیک بوده و به معنای تایید دیگر اقدامات آنان نیست؛ سوال اینجاست که کدام رفتار دولت آل سعود مطابق عرف دیپلماتیک صورت گرفته است؟ آیا حمله به مردم بی دفاع و مظلوم یمن مطابق پروتکل های دیپلماتیک صورت گرفته است؟ آیا تجاوز گسترده و وحشیانه آل سعود به خاک یمن و دخالت در امور داخلی این کشور، مطابق عرف دیپلماتیک است؟ چه ضرورتی دارد با کشوری که از عرف دیپلماتیک هیچ نمی فهمد، مطابق عرف دیپلماتیک عمل کنیم؟ آیا فقط دولت ما موظف به رعایت عرف دیپلماتیک است و دولت عربستان چنین وظیفه ای ندارد؟

6. صرفا جهت یاد آوری به وزیر محترم امور خارجه به برخی نکات در خصوص سیاست خارجی، مندرج در قانون اساسی اشاره می کنیم؛ ذیل اصل یکصد و پنجاه و دوم آمده است که نخستین اصل سیاست خارجی کشور است « دفاع‏ از حقوق‏ همه‏ مسلمانان‏» را وظیفه دولت دانسته و ذیل اصل صد و پنجاه چهارم نیز عنوان شده است که « از مبارزه‏ حق‏ طلبانه‏ مستضعفین‏ در برابر مستکبرین‏ در هر نقطه‏ از جهان‏ حمایت‏ می‏ کند». بماند که در جای جای قانون اساسی کشورمان بر «حمایت‏ بی‏ دریغ از مستضعفان‏ جهان‏» تأکید شده است؛ اصل سوم قانون اساسی ما می گوید:

« دولت‏ جمهور اسلامی‏ ایران‏ موظف‏ است‏ برای‏ نیل‏ به‏ اهداف‏ مذکور در اصل‏ دوم‏، همه‏ امکانات‏ خود را برای‏ امور زیر به‏ کار برد:

... 16- تنظیم‏ سیاست‏ خارجی‏ کشور بر اساس‏ معیارهای‏ اسلام‏، تعهد برادرانه‏ نسبت‏ به‏ همه‏ مسلمانان‏ و حمایت‏ بی‏ دریغ از مستضعفان‏ جهان‏.»

شکی نیست امروز مردم یمن از مصادیق بارز مسلمانان مظلوم و مستضعفین جهان هستند؛ با این اوصاف چه جای تبریک است به مردی که شهره است به حمایت کامل از حمله به این مردم مسلمان و مظلوم و مستضعف یمن؟ دولت تدبیر و امید که از دولت ونزوئلا ضعیف تر و کمتر نیست!

در پایان وزیر امور خارجه کشورمان را دعوت به دیدن تصاویر زیر می کنیم؛ تصاویری که تنها گوشه ای از حال این روزهای مردم یمن را روایت می کند؛ یمنی که آل سعود او را به این روز انداخته است:


 
سنگسار 17 زن به دلیل مخالفت با «جهاد نکاح»
ساعت ٧:۱٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/٢۱ : توسط : حسینی

به گزارش مشرق، تکفیری‌های داعش، امروز (یکشنبه)، 17 زن را در شهر موصل، به دلیل عدم پذیرش آنچه که آن را «جهاد نکاح» می‌خوانند، سنگسار و به قتل رساندند.

«سعید مموزینی» مسئول اطلاع‌رسانی شعبه 14 حزب دموکراتیک کردستان در گفت‌وگو با پایگاه خبری «خندان» نوشت: تروریست‌های داعش، امروز 17 زن را در شرق موصل سنگسار کردند زیرا این زنان حاضر نشدند با عناصر این گروه تروریستی ازدواج کنند.

این نخستین بار نیست که داعش، زنان را به دلیل مخالفت با آنچه که جهاد نکاح می‌نامند، قتل عام می‌کند. 26 آذر گذشته وزارت حقوق بشرعراق در بیانیه ای اعلام کرد: «ابوانس اللیبی» از تروریستهای داعش، 150 دختر و زن عراقی را که برخی از آنها باردار بودند در فلوجه به علت اینکه حاضر نشدند درجهاد نکاح شرکت کنند به قتل رسانده است .

در بیانیه وزارت حقوق بشرعراق آمده است گروه‌های وابسته به داعش قتل عام گسترده‌ای را در فلوجه به راه انداخته و قربانیان را در 2 قبرستان در محله جولان در منطقه الزغارید دفن کردند.

منبع: فارس

 
عکس/نجات علی عبدالله صالح از بمباران
ساعت ٧:۱۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/٢۱ : توسط : حسینی
 هواپیماهای جنگی ائتلاف عربی ضد یمن، ساعاتی پیش منزل مسکونی علی عبدالله صالح در صنعا را بمباران کردند،اما به وی و خانواده اش آسیبی از این حمله نرسیده است.

 
راز مرگ دختر مهابادی با ٢۵ پیامک فاش شد
ساعت ٧:۱۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/٢۱ : توسط : حسینی

 به گزارش مشرق، بررسی پیامک‌های رد و بدل شده راز مرگ معمایی مهماندار « هتل تارا» را بر ملا کرد.  یک هفته از مرگ جنجالی و خبرساز دختر مهابادی گذشت.  مرگ مرموز این دخترک اگرچه تا روز پنجشنبه گذشته رسانه‌ای نشد، اما با حاشیه‌دار شدن این پرونده، سمت و سویی دیگر پیدا کرد. حالا اما با گذشت ٨ روز از این حادثه ابعاد تازه‌تری از ماجرا فاش شد. تحقیقات و بررسی‌های اولیه از اعترافات متهم خبر می‌دهد و پرونده خارج از نوبت درحال رسیدگی است.

بررسی پیامک‌های رد و بدل شده بین مهماندار هتل و متهم پرونده سرنخی طلایی را در اختیار پلیس قرار داد. به گزارش خبرگزاری میزان، توکل حیدری رئیس ‌کل دادگستری آذربایجان‌غربی شرح ماجرا را اینگونه بیان کرد:  « یکشنبه هفته گذشته دختر ٢۶ ساله‌ای از طبقه چهارم هتلی در شهرستان مهاباد که به‌عنوان مهماندار در آن فعالیت می‌کرد، به پائین پرت می‌شود و در دم جان می‌بازد. بلافاصله پس از این حادثه، تحقیقات برای مشخص شدن ابعاد مختلف آن از سوی دستگاه قضایی آغاز شد.  اما هنوز چند ساعت از وقوع این حادثه نگذشت که خبرهای جهت‌دار و عجیبی از آن روی شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های معاند ظاهر شد.

با این حال در تحقیقات پلیسی و کارآگاهان مشخص شد،متهم مهندس و متخصص طراحی داخلی ساختمان است و فعالیت وی در زمینه ارتقای استاندارد هتلداری بوده است.

وی برای همین منظور در هتل تارای مهاباد حضور داشته و تحقیقات ما هرگونه وابستگی وی به دستگاه‌های دولتی را رد می‌کند؛ چه برسد به این‌که وی بازرس یا مامور امنیتی باشد.

بررسی ٢۵ پیامک رد و بدل شده بین متهم و دختر مهماندار نشان می‌دهد که متهم، دختر جوان را به اتاقش دعوت کرده است، متهم نیز در این رابطه اعتراف کرد که چند دقیقه پس از حضور مهماندار هتل در اتاق و گفت‌وگوی آن دو با یکدیگر، رئیس هتل که متوجه عدم حضور کارمندش شد، تلفنی ماجرا را به مادر او اطلاع می‌دهد و مادر دختر جوان نیز با دخترش تماس می‌گیرد  و او را در جریان این‌که رئیس هتل دنبالش می‌گردد، قرار می‌دهد.

پس از این تماس، دختر جوان با یکی از همکارانش تماس می‌گیرد تا سر و گوشی آب دهد و ماجرا را به وی اطلاع دهد. بر اساس گفته‌های متهم، همکار او پس از بررسی به وی اطلاع می‌دهد که رئیس هتل مشغول کنترل دوربین‌های مدار بسته است.

متهم دستپاچه شده و تصمیم می‌گیرد اتاق را ترک کند و این کار را از طریق بالکن‌ها انجام دهد.  وی چند بالکن کناری را که هر یک حدود ٨٠ سانتیمتر با یکدیگر فاصله داشته‌اند، طی می‌کند و پس از آن تصمیم می‌گیرد که از طریق بالکن به طبقه پایین‌تر بپرد که پس از آویزان شدن از بالکن موفق به این کار نشده و به پایین پرت می‌شود.»

رد فرضیه تجاوز

در حالی که شایعات روزهای گذشته، فرضیه تجاوز به مهماندار هتل تارا در یکی از اتاق‌های طبقه چهارم بین مردم مهاباد گوش به گوش می‌چرخید رئیس‌کل دادگستری استان آذربایجان‌غربی گفت: « معاینات پزشکی قانونی هرگونه شایعه در مورد تجاوز به دختر مهماندار را رد می‌کند و نشان می‌دهد که رابطه‌ای در این حد بین او و متهم وجود نداشته است.»

توکل حیدری اضافه کرد: « دادگستری آذربایجان‌غربی ماجرای هتل تارا را از حیث ایمنی ساختمان و فقدان موانع لازم در بالکن‌ها نیز مورد بررسی قرار خواهد داد.»

یک متهم دستگیر شد

اصلان حیدری، دادستان عمومی و انقلاب مهاباد نیز در رابطه با روند رسیدگی به این حادثه گفت: « پرونده این حادثه به بازپرسی دادسرای مهاباد ارجاع شده و تحقیقات لازم در زمینه مرگ مشکوک این دختر جوان با دقت کامل درحال انجام است. مسئولان شهر و دستگاه قضایی شهرستان تمام تلاش خود را به کار بسته‌اند تا حقی در این زمینه ضایع نشود. تا زمان احقاق حق با جدیت تمام این پرونده مورد پیگیری قرار می‌گیرد. بر اساس دستورات داده شده، این پرونده خارج از نوبت و در حداقل زمان ممکن رسیدگی می‌شود. هم اکنون یک نفر متهم در همین زمینه دستگیر شده و تحقیقات از وی برای روشن شدن قضیه ادامه دارد.»

نکات مهم حادثه مهاباد

علیرضا رادفر معاون استانداری آذربایجان غربی مهم‌ترین موارد حادثه مهاباد را اینگونه بیان می‌کند: متهم احتمالی این اتفاق ناگوار هیچ ارتباطی با نهادهای امنیتی نداشته و به‌عنوان مشاور بخش خصوصی در راستای زمینه‌سازی برای ارتقای درجه هتل در آن‌جا حاضر بود.

  هیچ تعرضی به این دختر مهابادی صورت نگرفته و این امر طبق معاینه پزشکی قانونی مورد تأیید است و مشکل اخلاقی در این حادثه وجود نداشت.

 هیچ خسارتی به اموال مردمی و دولتی به جز هتل که دچار حریق شده، وارد نشده است، ٢ خودروی آتش گرفته نیز از اموال هتل مهاباد بودند.

  در این اتفاقات ٢۵ نفر مجروح شدند که از این تعداد ٧ نفر از کارکنان نیروی انتظامی مهاباد بودند.  بر خلاف فضاسازی و کشته سازی رسانه‌های معاند از این حادثه، هیچ تیراندازی توسط نیروهای انتظامی صورت نگرفته و این نیرو‌ها تنها با استفاده از روش‌های ضد اغتشاش سعی در متفرق کردن جوانان داشتند.

  خانواده دختر مهابادی نقشی در تهییج مردم و جوانان نداشته‌اند و آنها بیشتر به پیگیری این مسأله از راه‌های قانونی تأکید دارند.

  بسیاری از عکس‌هایی که در فضای مجازی از این حادثه منتشر شده واقعی نیست و به دیگر اتفاقات در سال‌های دور و نزدیک تعلق دارند.

فریناز خسروانی ٢۶ ساله مهماندار هتل تارای شهرستان مهاباد بود که ١٣ اردیبهشت‌ماه بر اثر سقوط از بالکن طبقه چهارم این هتل به کام مرگ فرو رفت.

منبع: شهروند


 
کاریکاتور/ ماساژ اسرائیلی
ساعت ٧:٠٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/٢۱ : توسط : حسینی
 
افشای اطلاعات جدید درباره ابوبکر البغدادی
ساعت ٧:٠٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/٢۱ : توسط : حسینی
به گزارش مشرق، مقامات امنیتی بسیاری از کشورها ابوبکر بغدادی، رهبر گروه داعش را "خطرناک‌ترین تروریست کنونی جهان" می‌نامند. نام اصلی بغدادی، خلیفه خودخوانده داعش، "ابراهیم البدری" است.

به تازگی دو گروه از گزارشگران آلمانی (از روزنامه زود دویچه و تلویزیون یک آلمان) موفق شدند مدارک فراوان و عکس‌های منتشرنشده‌ای از زندگی گذشته رهبر گروه داعش به دست آورند.

این مدارک جدید نشان می‌دهند که ابوبکر بغدادی در شهر سامرا در خانواده‌ای تنگدست و محروم به دنیا آمده است. به گفته گزارشگران آلمانی "مدارک جدید هم‌چنین گواه آن‌اند که بغدادی از دوران جوانی شیفته قدرت بوده است."

 

ابوبکر بغدادی

 

بغدادی به دلایل پزشکی از خدمت سربازی معاف می‌شود و بعدها به عنوان موذن و معلم قرآن در عراق مشغول به کار می‌شود.

ابوبکر بغدادی کمتر در انظار عمومی ظاهر می‌شود و تنها عکس موجود مربوط به حضور وی در "مسجد نوری" در موصل است. بنا به گزارش گاردین آنلاین، بغدادی دو ماه پیش به علت آسیب دیدگی شدید ستون فقرات از سوی دو پزشک در موصل مورد معاینه و معالجه قرار گرفته است.

بر اساس این گزارش، رهبر داعش در ۱۸ ماه مارس ۲۰۱۵ پس از حمله هوایی آمریکا به شدت مصدوم شده است. وزارت دفاع آمریکا این حمله هوایی را تایید، اما درباره مصدومیت بغدادی سکوت کرده است. گاردین با استناد به منابع خبری از موصل می‌نویسد که گروه داعش جانشین جدیدی را برای ابوبکر بغدادی تعیین کرده است.

جانشین ابوبکر بغدادی کیست؟

"عبدالرحمن مصطفی قدولی" که به نام "ابوعلا افری" مشهور است، یکی از یاران نزدیک ابوبکر بغدادی است. دولت آمریکا افری را مرد شماره ۲ گروه داعش می‌داند.

به گزارش دویچه‌وله، هاشم هاشمی، مشاور دولت عراق و کارشناس گروه داعش در مصاحبه‌ای با روزنامه گاردین گفت: «افری باهوش، مدبر و رهبری توانا است. در صورت مرگ بغدادی او رهبری داعش را برعهده خواهد گرفت.»

افری در حدفاصل سال‌های ۱۹۵۷ تا ۱۹۵۹ میلادی در شهر موصل در عراق زاده شد. او پس از تحصیلات دانشگاهی، استاد فیزیک در دانشگاه بوده و تا کنون چندین کتاب مذهبی نیز نگاشته است.

 

ابوعلا افری

 

او سال‌ها در گروه تروریستی‌ ابومصعب زرقاوی فعالیت داشت. زرقاوی گروه خود را شاخه القاعده در عراق می‌خواند. پس از کشته شدن زرقاوی در سال ۲۰۰۶ این گروه نام خود را به "دولت اسلامی در عراق" تغییر داد.

ابوعمر بغدادی رهبری این گروه را تا سال ۲۰۱۰ بر عهده داشت، اما او نیز در یکی ازحملات نیروهای آمریکا کشته شد. در آن زمان گفته می‌شد که افری رهبری این گروه را به عهده گرفته است، زیرا اسامه بن لادن، رهبر گروه القاعده که در سال ۲۰۱۱ کشته شد، شخصاً وی را توصیه کرده بود. اما برخلاف انتظار ابوبکر بغدادی رهبری این گروه تروریستی را عهده‌دار شد.

از سال ۲۰۱۳ این گروه تروریستی وارد جنگ داخلی سوریه شد و نام خود را نخست به "دولت اسلامی عراق و شام" (داعش) و سپس به "دولت اسلامی" تغییر داد. این گروه تروریستی از سوی سازمان ملل و نهادهای حقوق بشری متهم به نسل کشی و جنایت علیه بشریت است.

پاداش دولت آمریکا برای دستگیری ابوعلا افری

دولت آمریکا تاکنون برای دستگیری چهار تن از اعضای داعش پاداش تعیین کرده است. یکی از این افراد افری است. به گفته مقامات آمریکایی ۷ میلیون دلار پاداش به کسی تعلق می‌گیرد که اطلاعاتش منجر به دستگیری یا کشتن افری شود.

صالح فیلی، مشاور دولت اقلیم کردستان عراق این تاکتیک آمریکا را درست دانسته و در این باره می‌گوید: «در میان داعش رقابتی شدید وجود دارد. نباید فراموش کرد که تمامی فرماندهان داعش جنگ‌سالار هستند. برای آنان درآمدهای مالی بسیار مهم است. این تاکتیک آمریکا سبب تشدید رقابت‌ها می‌شود و با ایجاد فضای ترس می‌تواند سبب غفلت‌های امنیتی در این گروه شود.»

منبع: ایسنا

 
جزئیات محموله کشتی نجات‌ برای‌ مردم یمن
ساعت ٧:٠٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/٢۱ : توسط : حسینی
به گزارش مشرق، قرار است کشتی نجات «ایران شاهد» بندر شهید رجایی را به مقصد بنادر یمن ترک کند. کشتی ایران شاهد ۲ هزار و ۵۰۰ تن وزن دارد و قرار است کمک‌های انسان دوستانه مردم کشورمان را در زمان ۱۰ روز به بنادر یمن برساند.

مواد غذایی، دارویی، ملزومات اولیه مورد نیاز زندگی و چادر از جمله کالاهایی است که از طریق آب‌های خلیج فارس و بندر شهید رجایی به کشور یمن ارسال می‌شود.

تاکنون یک هزار و ۲۰۰ تن برنج، ۷۵۰ تن آرد، ۴۰۰ تن کنسروجات، ۵۰ تن دارو، یک هزار عدد چراغ والور، یک هزار عدد ظروف آشپزخانه، ۳ هزار تخته پتو و چادر و دو کانتینر ۴۰ فوت در این کشتی بارگیری شده است.

شایان ذکر است این کشتی حامل کمک‌های بشردوستانه مردم ایران برای یمنی‌هاست و همچنین این حمل و نقل دریایی با درخواست تشکل‌های مردم‌نهاد، انجمن‌های مردمی NGO و سازمان هلال احمر ایران و با هماهنگی صلیب سرخ جهانی در جریان ارسال کمک‌های امدادی در منطقه انجام می‌شود.

قرار است به محض آماده شدن و هماهنگی‌های لازم از سوی مقامات ذی‌صلاح کشتی حامل کمک‌های انسان دوستانه مردم ایران بندر شهید رجایی را به مقصد بنادر یمن ترک کند.
منبع: فارس

 
لحظه به لحظه با یمن؛ عملیات «ناامید» عربستان- روز ۱۷
ساعت ۱۱:٤۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/۱۸ : توسط : حسینی

عربستان: بمباران «صعده» بی‌وقفه و ۲۴ ساعته خواهد شد/

 

 

سازمان ملل: ۱۴۰۰ یمنی در تجاوزات عربستان کشته شدند/

 

شهادت ۱۳ عضو یک خانواده یمنی در بمباران حجه/

 

 

تظاهرات ضدسعودی در صنعا

در حالی که وزرای خارجه عربستان و آمریکا روز پنجشنبه در نشست خبری در ریاض بر آتش‌بس ۵ روزه در یمن تاکید کردند، ساعاتی بعد ارتش عربستان، آغاز عملیات نظامی «سخت» عربستان به صعده یمن را اعلام کرد.

خبرگزاری فارس: عربستان: بمباران «صعده» بی‌وقفه و ۲۴ ساعته خواهد شد/ سازمان ملل: ۱۴۰۰ یمنی در تجاوزات عربستان کشته شدند/ شهادت ۱۳ عضو یک خانواده یمنی در بمباران حجه/ تظاهرات ضدسعودی در صنعا

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، عربستان سعودی سه‌شنبه‌شب اول اردیبهشت (21 آوریل)، پایان تجاوز نظامی موسوم به عملیات «طوفان قاطع» علیه یمن را اعلام کرد و همزمان از آغاز عملیاتی جدید موسوم به «بازگرداندن امید به یمن» خبر داد.

عربستان، عملیات «طوفان قاطع» را که بیش از 2500 کشته و بیش از 3000 زخمی برجای گذاشت، بامداد روز پنجشنبه 6 فرودین (26 مارس) آغاز و هدف آن را بازگرداندن رئیس جمهور مستعفی یمن به قدرت در یمن اعلام کرد، اما با مقاومت مردم، ارتش و جنبش انصارالله یمن، تاکنون به این هدف و دیگر اهداف اعلامی نرسیده است.

وزرای خارجه عربستان و آمریکا روز پنجشنبه در یک نشست خبری در ریاض بر آتش‌بس 5 روزه در یمن تاکید کردند، اما ارتش عربستان و سخنگوی ائتلاف متجاوز ساعاتی پس از این نشست، آغاز عملیات نظامی عربستان علیه صعده یمن را اعلام کرده است.

مهم‌ترین اخبار روز شانزدهم عملیات «بازگرداندن امید» عربستان را می‌توانید در اینـجـا مرور کنید.

* * * * * *

اخبار روز هفدهم را در زیر دنبال کنید

 

*

* جنگنده‌های سعودی یک فردوگاه دیگر یمن را بمباران کردند

*سازمان ملل: 1400 یمنی در تجاوزات هوایی عربستان کشته شدند

*عربستان: صعده یمن از این لحظه آماج حملات است/ مواضع حوثی‌ها در صعده 24 ساعته بمباران خواهد شد

*شهادت 13 عضو یک خانواده در حمله جنگنده‌های عربستانی به یمن

*حملات شدید و بی‌سابقه عربستان به «صعده»+فیلم

* کمیته عالی انقلاب یمن خواستار تجمع مردمی در میدان «التغییر» صنعا در عصر روز جمعه با شعار «محاصره و تجاوز ، نسل‌کشی است» شد

* آتش‌بس 5 روزه / وزیر خارجه عربستان اعلام کرد که آتش‌بس 5 روزه در یمن را با آمریکا بررسی کرده است 
رهبر انقلاب در دیدار با اعضای ستاد کنگره بزرگداشت سه هزار شهید سمنان:
ساعت ۱۱:۳٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/۱۸ : توسط : حسینی

حفظ یاد شهیدان یک فریضه است/

 

 

معارف شهادت یعنی «ایثار و ایمان» در مخاطبان به معنای واقعی کلمه نافذ شود

رهبر معظم انقلاب با تأکید بر اینکه حفظ یاد شهیدان یک فریضه است، فرمودند: معارف شهادت یعنی «ایثار و ایمان» در مخاطبان به معنای واقعی کلمه نافذ شود

خبرگزاری فارس: حفظ یاد شهیدان یک فریضه است/ معارف شهادت یعنی «ایثار و ایمان» در مخاطبان به معنای واقعی کلمه نافذ شود

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اعضای ستاد کنگره بزرگداشت سه هزار شهید استان سمنان که در تاریخ 14/2/1394 برگزار شده بود، صبح امروز (پنج‌شنبه) در این کنگره در سالن غدیر شهر سمنان منتشر شد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این دیدار با اشاره به ویژگی‌های برجسته استان سمنان و تربیت شخصیت‌های برجسته دینی، علمی و سیاسی، برگزاری کنگره شهدای استان سمنان و تجلیل از فداکاری و ایثار شهیدان را کاری بسیار خوب و با ارزش خواندند و گفتند: فداکاری‌های شهیدان، ذخیره ماندگاری برای انقلاب اسلامی است، و حفظ یاد آن عزیزان، یک فریضه است.

ایشان به تلاش برخی بدخواهان، برای فراموش شدن یاد شهیدان اشاره کردند و افزودند: فعالیت‌ها در تجلیل از یاد شهیدان باید با این هدف باشد که معارف شهادت یعنی «ایثار و ایمان»، در مخاطبان به معنای واقعی کلمه نافذ شود.

رهبر انقلاب در بیان ضرورت توجه به ابزارهای افزایش تأثیرگذاری در مخاطبان به ویژه نسل جوان، خاطرنشان کردند: توانایی، همت، عزم و ایمان جوان امروز کمتر از جوان دهه 60 نیست، اما جوان امروز در معرض تهدیدهای خطرناک فکری قرار دارد که این افکار غلط با ابزارها و وسایل ارتباطی فراوان، در سطح گسترده‌ای قابل انتشار هستند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با یادآوری اهمیت «مخاطب‌شناسی» و برقراری ارتباط مؤثر با مخاطبان، و با تأکید بر توجه به تفاوت‌های فرهنگی در ارتباط با مخاطب، گفتند: در این زمینه باید ضمن استفاده از متخصصان، علما و کسانی که در مسائل ارتباطی تجربه دارند، از ابزار هنر نیز حداکثر بهره‌گیری صورت پذیرد.

ایشان صحنه‌های سیاسی، اقتصادی و امنیتی و مهم‌تر از همه عرصه فرهنگی را از عرصه‌های رویارویی ایران اسلامی با دشمنان، خواندند و افزودند: دشمن به شکل ویژه‌ای در حال مبارزه است و می‌بایست با آمادگی کامل و شناخت شگردهای آن، مقابله کرد. 
نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه:
ساعت ۱۱:۳٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/۱۸ : توسط : حسینی

رهبر انقلاب فرمودند شهدای مدافع حرم در زمان حیات خود از اولیاء الهی به شمار می‌روند

به گزارش مشرق، حجت الاسلام والمسلمین شیرازی شامگاه سه شنبه در مراسم بزرگداشت حجت الاسلام والمسلمین شهید محمدمهدی مالامیری نخستین شهید روحانی مدافع حرم که در مسجد اعظم برگزار شد، اظهار داشت: این طلبه شهید، مجاهدی رزمنده و عاشق اهل بیت(ع) بود.

وی با بیان اینکه بار دیگر روحانیت ثابت کرد همچنان در میدان جهاد و دفاع از ارزش ها و حرم فرزندان فاطمه زهرا(س) با تمام وجود ایستاده است، تصریح کرد: روحانیت در هر زمان و مکانی که اسلام نیاز به جهاد، مبارزه، تبلیغ دین و انگیزه بخشی به انسان ها را داشته باشد، با تمام وجود در صحنه حضور خواهد داشت.

نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه با تاکید بر اینکه روحانیت از دین و ارزش ها دفاع می کند و از گذشتن جان نیز دریغ ندارد، افزود: برای روحانیت حفظ ارزش های اسلامی و حرم اهل بیت(ع)، تکلیف است.

*روحانیت اثبات کرد از مرگ نمی ترسد   

حجت الاسلام والمسلمین شیرازی تصریح کرد: روحانیت در طول تاریخ شیعه خصوصا در عصر انقلاب اسلامی در دوران جنگ هشت ساله تا به امروز ثابت کرده است که از مرگ نمی ترسد و برای رسیدن به شهادت لحظه شماری می کند.

وی افزود: یکی از این افراد، شهید بزرگوار حجت الاسلام والمسلمین مالامیری بود که عاشق شهادت بود. در بیت تربیت شده این شهید، عشق به شهادت و اهل بیت(ع) موج می زند.

حجت الاسلام والمسلمین شیرازی افزود: همسر این شهید در پاسخ به تسلیت بنده گفت «چیزی نیست همسرم فدای رهبر معظم انقلاب شد». این صبر و روحیه و استقامت تکلیف بنده و امثال حقیر را سنگین می کند.

*شهادت شهید مالامیری افتخار حوزه و روحانیت است

نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه با بیان اینکه برای حوزه های علمیه و خانواده شهید افتخار است که چنین فرزندی و عالمی را تربیت کرده اند، گفت: عالم ارزشمندی همچون شهید مالامیری در حوزه به تدریس کفایه و رجال می پرداخت و با تواضع و ساده زیستی همچون یک انسان معمولی و رزمنده عادی برای دفاع از دین و ارزش ها وارد میدان شد.

حجت الاسلام والمسلمین شیرازی تصریح کرد: انسان وارسته ای نظیر شهید مالامیری به دلایلی نظیر عالم و دانشمند بودن برای شهادت پذیرفته می شود.

وی افزود: درجه این انسان عالم متعبد که برای احیای دین تلاش می کند و کسب علم و تدریس او برای احیای اسلام است، یک رتبه پیش از انبیا است.

نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه با اشاره به احادیث ائمه معصومین(ع) مبنی بر اینکه عالمی که از دنیا می رود فرشتگان برای او گریه می کنند، تصریح کرد: اسلام با از دنیا رفتن علما دچار خدشه می شود که به این آسانی قابل جبران نیست.

حجت الاسلام والمسلمین شیرازی با بیان اینکه شهید مالامیری عالم و دائم در حال تعلیم دادن بود، افزود: اگر یک عالم؛ مجاهد و رزمنده و شهید هم باشد اجر بسیار والایی دارد.

وی تصریح کرد: انسان مجاهد فی سبیل الله که آرزوی شهادت را دارد و برای بقای انقلاب و حفظ جبهه مقاومت، جان خود را کف دست می گیرد با یک عالمی که در حوزه بنشیند و دنبال از دفاع از دین و ارزش ها نباشد، برابر نیست.

نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با جمعی از خانواده شهدای مدافع حرم، اظهار داشت: رهبری در این دیدار گفتند، آیا در زمان حیات شهید خود به این نکته توجه داشتید که آن ها از اولیاء الهی به شمار می روند؛ ارزشی بالاتر از شهادت وجود ندارد که شهید مالامیری به این ارزش والا دست یافت.

*شهید مالامیری الگوی جوانان جبهه مقاومت است

حجت الاسلام والمسلمین شیرازی تصریح کرد: شهید مالامیری الگو برای ما در نیروی قدس و جوانان قهرمان جبهه مقاومت بود.

وی با بیان اینکه حضرت علی(ع) برای دستیابی به توفیق شهادت لحظه شماری می کردند، ابراز داشت: به خانواده شهید مالامیری باید تبریک گفت که خداوند این افتخار را به فرزند آن ها اعطا کرد

*اجر و قرب شهدای مدافع حرم از منظر رهبری

نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با جمعی از خانواده های شهدای مدافع حرم، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب تاکید کردند شهیدی که در سوریه، عراق و در هرمکان و زمانی شهید شده باشد همانند این است که جلوی درحرم امام حسین(ع) شهید شده است؛ چرا که اگر این شهیدان نبودند اثری از حرم اهل بیت(ع) نبود.

*تربیت شدگان حوزه، آماده جهاد و شهادت هستند

حجت الاسلام والمسلمین شیرازی با اشاره به شهادت نخستین شهید روحانی مدافع حرم، ابراز داشت: این افتخار برای جامعه روحانیت و حوزه های علمیه می باشد که چنین شاگردانی تربیت کرده است که در هر عصر و زمان و مکان برای دفاع از ارزش ها و دین، آماده جهاد و شهادت هستند.

وی با اشاره به اظهارات همسر یکی از سرداران شهید مدافع حرم در مراسم بزرگداشت این شهید، اظهار داشت: همسر این شهید تاکید کرد هیچ انتظاری از نظام جمهوری اسلامی نداریم که پیکر شهید ما را بیاورد و حق ندارد یک ریال از بیت المال به دشمن بدهد یا اسیر دشمن را آزاد کند و نبردی را برای گرفتن پیکر این شهید شکل دهد.

نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه تصریح کرد: دشمنان اسلام، آمریکا، اسرائیل، انگلیس، کشورهای معاند انقلاب، جبهه النصره، داعش و جیش الحر بدانند، امروز روحیه مقاومت در عراق، سوریه، لبنان، یمن، افغانستان، مصر، پاکستان و حتی در قلب آمریکا و اروپا وجود دارد و تا این روحیه در جامعه ما و کشورهای حامی مقاومت زنده است، ملت ایران هیچ نگرانی ندارند و اطمینان خواهند داشت سوریه و عراق پیروز خواهند شد.

*به زودی پشت رژیم آل سعود به خاک مالیده خواهد شد

حجت الاسلام والمسلمین شیرازی با اشاره به مقاومت ملت یمن، ابراز داشت: یمن با یاری خداوند پیروز خواهد شد و پشت دشمنان اسلام و رژیم آل سعود را به زودی به خاک خواهد مالید.  

حجت الاسلام والمسلمین شیرازی با اشاره به اینکه در کشور نیجریه که زمانی صد نفر شیعه وجود نداشت؛ امروز هزاران شیعه در این کشور وجود دارد، گفت: شیعه و غیرشیعه در روز قدس سال گذشته در شهرهای مختلف نیجریه برای دفاع از ملت فلسطین به راهپیمایی آمدند و در مقابل چشم رهبر جنبش اسلامی نیجریه، سه فرزند او را قطعه قطعه کردند و یک فرزند وی نیز جانباز شد.

وی با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با خانواده رهبر جنبش اسلامی نیجریه، اظهار داشت: مادر این سه شهید به رهبری گفت چند فرزند دیگر نیز دارم اما دعا کنید اول از همه آن ها، من فدای اسلام شوم.

نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه در پایان با بیان اینکه امام و ولایت با این دل ها چه کرده اند، خاطرنشان کرد: اگر شبانه روز برای این نعمت شکر کنیم، کم است.


منبع: خبرگزاری حوزه


 
رئیس دانشگاه امیرکبیر محکوم شد
ساعت ۱۱:۳٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/۱۸ : توسط : حسینی

به گزارش مشرق، رئیس دانشگاه امیرکبیر با حکم دیوان محاسبات کشور به دلیل تخلفات مالی در زمان ریاست بر سازمان پژوهش های علمی و صنعتی به انفصال از خدمت محکوم شد.

سید احمد معتمدی در سال 1376 به عنوان رئیس وقت سازمان پژوهش های علمی و صنعتی با سهمیه ارزی وزارت علوم و ریالی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی، 500هزار کیلوگرم (25 تریلی) مواد شیمیایی اکسید تیتان و مونوپنتاتریول (مواد کاربردی در رنگ سازی) را با ادعای استفاده برای طرح های تائیدی سازمان مزبور وارد کشور نمود. وی بر خلاف این ادعا مواد وارداتی را در بازار آزاد به فروش رساند، اما بر اساس نظریه رسمی اداره حقوقی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی، هیچ مدرکی دال بر ورود این کالا به انبار سازمان و یا فروش و گشایش اعتبار وجود ندارد.

در رابطه با این تخلف مالی، پرونده ای تشکیل شد که منجر به محکومیت معتمدی و شریک جرم وی (معاون وقت اداری مالی سازمان) شد که این دو نفر پس از کش و قوس های فراوان، سال گذشته به حکم صادره اعتراض نمودند، اما دادگاه تجدیدنظر در نهایت حکم هیات دوم مستشاری دیوان را عینا تایید نمود.

بر اساس این حکم که در تاریخ 18 فروردین 1394 صادر شده است، سید احمد معتمدی به انفصال موقت از خدمت و جریمه نقدی 710 هزار دلار آمریکا (با معادل ریالی به نرخ رسمی روز) محکوم شد.

لازم به ذکر است، معتمدی در کارنامه عملکرد خود، وزارت پست و تلگراف و تلفن دولت اصلاحات را به عهده داشت که به دلیل ضعف در عملکرد در تاریخ 14 آبان 1382 و بدون حضور رئیس دولت اصلاحات استیضاح شد که با تکاپوی بسیار و روانه نمودن بیش از 70 نفر برای رایزنی با نمایندگان مجلس جهت جلب نظر آنها در نهایت در پست خود ابقاء شد. وی در آن زمان خود را منتسب به نیروهای ارزشی معرفی نموده و مدعی بود استیضاح وی سیاسی است. این در حالی است که معتمدی هم اکنون از طرفداران و نزدیکان حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی است. همچنین وی در سال 1388 از اعضای کمیته غیرقانونی صیانت از آراء میرحسین موسوی بوده و انتصابش به ریاست دانشگاه امیرکبیر با حاشیه ها و انتقادات فراوانی همراه بود.
منبع:فرهنگ نیوز


 
نگرانی آیت الله نوری همدانی از وضعیت حجاب
ساعت ۱۱:۳٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/۱۸ : توسط : حسینی
به گزارش مشرق، آیت الله العظمی نوری همدانی در جلسه درس خارج فقه که در مسجد اعظم قم برگزار شد، بر لزوم توجه بیش از پیش به مقوله عفاف و حجاب در کشور تاکید کردند.

ایشان افزودند: مراجعات مکرر و نامه‌های زیادی به دفتر ما ارسال می‌شود که حاکی از گلایه‌مندی مردم متدین از وضعیت حجاب در کشور است.

مرجع تقلید شیعیان حجاب را از ضروریات دین دانسته و تصریح کردند: امروز بحث حجاب به یکی از دغدغه‌های جدی ما و متدینین تبدیل شده و باید برای اصلاح این وضعیت به فکر باشیم.

آیت الله نوری همدانی تأکید کردند: البته ما معتقدیم بی‌حجابی نیست بلکه بدحجابی است، اما همین وضعیت هم زیبنده نیست و با توجه به در پیش بودن فصل گرما باید دقت بیشتری در این راستا صورت گیرد.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود با استناد به فرمایشات مولا علی(ع) در نهج البلاغه، امر به معروف و نهی از منکر را از اعظم فرائض ذکر کردند.

استاد برجسته حوزه علمیه با ابراز تاسف از بی‌توجهی به این فریضه الهی، خواستار احیای آن در جامعه شده و تأکید کردند: همه باید در قبال منکرات حساس باشند و کسی نمی‌تواند در این زمینه شانه خالی کند.

آیت الله نوری همدانی همچنین تأکید نمودند: البته امر به معروف و نهی از منکر مراتب و شرایط خاصی دارد که باید به آن توجه و مطابق آن عمل شود.
منبع: ابنا

 
ابتذال جنسی نشریه دانشجویی؛
ساعت ۱۱:۳٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/۱۸ : توسط : حسینی

زیر پوست دانشگاه امیرکبیر چه می‌گذرد؟

گروه سیاسی مشرق - چندی است دانشگاه امیرکبیر آبستن حوادث مختلف سیاسی شده است و بار دیگر نام این دانشگاه صنعتی برای موضوعات سیاسی و جنجال‌برانگیز به سر زبان‌ها افتاده است.فارغ از اینکه در دانشگاه امیرکبیر از جهت سیاسی و علمی چه می‌گذرد و دانشجویان جدیدالورود به این دانشگاه با چه موضوعاتی حاشیه‌داری روبرو خواهند شد، نیم‌نگاهی به وضعیت فرهنگی امیرکبیر شاید خالی از لطف نباشد تا مسؤولان وزارت علوم بدانند زیرپوست دانشگاه معروف ایران چه می‌گذرد.


زیرپوست دانشگاه امیرکبیر چه می‌گذرد؟باخبر شدیم اخیراً در دانشگاه امیرکبیر، نشریه دانشجویی با عنوان «بامداد» به مدیرمسئولی «م.د» منتشرشده است، گاهنامه‌ای که مدعی شده در امور سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و صنفی منتشر می‌شود ولی بیشتر طعم کنایه به موضوعات اجتماعی و فرهنگی دارد و سراسر هنجارشکنی جنسی است.

در سرمقاله این نشریه دانشجویی که بیشتر به یک هذیان‌گویی شبیه است و لحنی ملتقط از ادبیات سخیف کوچه‌بازاری و شبه روشنفکرانه دارد، نویسنده سعی دارد چرایی انتشار چنین نشریه‌ای را توجیه کند و در همین باب از میزان تأثیرپذیری خود از کسی چون احمد شاملو می‌گوید و می‌نویسد: «بامدادمند برای شناخت به تحلیل رجوع نمی‌کند، بلکه غریزه هدایت‌گر اوست، مغرور باقی می‌ماند و دیگران را بیشتر از یک‌مشت احمق تشخیص نمی‌دهد. بامداد نشریه‌ای برای آگاه‌سازی دیگران یا یاد دادن اعتراض و منحرف کردن گوسفندان از ره شبان به راه گرگ و بالعکس نیست، بلکه تنها ابزاری برای ابراز وجود است،‌ اعمال قدرت، یک تریبون برای برداشتن اتهام‌های گوناگونی که جامعه به بامداد زده و برگرداندنش به خود جامعه. ما متهم نیستیم، ما شاکی‌ایم. ما «فریاد عفوی در کار نیست»‌، «حق گرفتنی‌است نه دادنی»، ما فریاد «درد مشترک»، «فریاد قرن‌ها درد مشترکیم.»

جالب اینجاست که در تمامی این نشریه این لحن ملتقط از سخیف کوچه‌بازاری و عقده‌های جنسی آمیخته با هذیان‌گویی‌های شبه روشنفکرانه وجود دارد. نویسنده که خود را کانون جهان و عقل کل می‌بیند از توهمی و درد مشترکی سخن می‌گوید که اصلاً ملموس نیست و بیشتر به یک درد بی‌دردی و توهم خود متهم بینی شبیه است.

در مطلبی از این نشریه نویسنده به سبب اینکه جامعه پذیرای سیگاری بودن او نیست به‌زعم خود تمام جهان را به چالش می‌کشد و به همان سبک و روشی که اشاره شد خود را در کانون اتهام می‌بیند و بیان می‌کند که جامعه حق دفاع را از او گرفته است. در بخشی از این مطلب با عنوان «پدر و مادر، شما متهمید، نه ما» می‌نویسند: «متهم به عرق‌خوری،‌ اعتیاد و تنبلی و ... و البته فرصت دفاع از خود هم ندارد. پایمال شدن حقوق افراد سیگاری در دانشگاه و خوابگاه‌های امیرکبیر عادت شده و تبعید و اخراج دانشجویان از خوابگاه در پس ایستادگی‌هایشان نیز موضوعی پیش‌پاافتاده است.»

در بخش دیگر این نوشتار نویسنده که گویی گرفتار جهل مرکب است با اشاره به اینکه روشنفکرانی چون شریعتی سیگاری بوده‌اند، آمده است: «با ایجاد یک فضا با تهویه مطبوع در خوابگاه‌ها یا یک کافه سیگار آزاد در دانشگاه به یک بهینه‌سازی در حل مطالبات می‌رسیم ولی انگار آموزش به گرگ‌های قدرت (از سطح دانشگاه تا جامعه جهانی) همیشه به قربانی احتیاج دارد.»

زیرپوست دانشگاه امیرکبیر چه می‌گذرد؟پرده‌دری و سخن بی‌پیرایه گفتن از مسائل جنسی نامتعارف در قالب هنر سینما و ... ازجمله مواردی است که در این نشریه دانشجویی بدون هیچ مراقبتی نمود دارد و نویسنده یکی از آمال و آرزوهای خود و آنچه به‌زعم این نشریه دانشجویی درد مشترک می‌خواند را مسائل جنسی، عریانی جامعه و آنچه دفاع از اقلیت جنسی می‌خواند، بیان می‌کند.

در بخشی از چنین مطالبی با عنوان «کاف» آمده است: «زن دیگر خود را محکوم‌به استثمار نمی‌داند، اقلیت‌های جنسی خود را بیمار نمی‌دانند، عریان شدن نماد فساد نیست بلکه این عنوان جای خود را به تجاوز کردن می‌دهد ... ولی تاریخ تحمل آن‌همه مرز شکستن را نداشت پس تمام آن آرزوها را به خاک و خون کشید و حقارت خود را در قالب‌هایی به بازتولید کشاند. از سینمای آوانگارد لاشه‌ای از فیلم‌های پورن برای ما به ارث رسید.»

نمونه دیگری از این مطالب انحرافی را که بیشتر زائده یک ذهن منحرف است تا یک دانشجوی علمی در نوشتاری با عنوان «دختران کوبانی» می‌توان دید.

زیرپوست دانشگاه امیرکبیر چه می‌گذرد؟در بخشی از این مطلب بی‌ادبانه و مبهم آماده است: « دختران کوبانی، اسطوره‌هایی بودند در دل تاریکی، نه زن، نه مرد،

حماسه‌های متعلق به تاریخ، تاریخی با قدمت منشأ خانواده و اولین جوامع، تاریخی قبل از نقش گرفتن زن به‌عنوان جنس زجرکش دستگاه جوجه کش. زنی که اجازه نمی‌دهد کسی در مورد طبیعتش، فیزیکش، نقشش، خواسته‌هایش کسی تصمیم‌گیری کند. کسی او را جنس لطیف بنامد و بنالد و یا کسی او را مسئول بقای جامعه بداند و بمالد، زن متعلق به خود پر از خروش هست نه خاصیت زیستی‌ای که به او اجازه پرورش فرزند در رحم را می‌دهد.

اگرچه بازنشر ادامه این متن برای مخاطب امکان ندارد، لکن نویسنده جنس زن و طبیعت زنانه را در پست‌ترین حالت ممکن به تصویر کشیده است.

زیرپوست دانشگاه امیرکبیر چه می‌گذرد؟در قسمتی دیگر از نشریه دانشجویی با عنوان «گوزن‌ها و گوساله‌ها»، راوی، داستان یکی از رفقای مشروب‌خور هم دانشگاهیش را تعریف می‌کند که خانواده‌ای مستضعف دارد، پدر خانواده معتاد و مادر خانواده بی‌سواد ولی از روی عادت قرآن می‌خواند و خواهر و برادرانش هر روز به چیزی عادت می‌کنند. در این داستان پر از کنایه، روای نهاد بسیج و بسیجی را مورد خطاب قرار داده و با اهانت به بسیج می‌گوید: رفیق ما آمد که درس بخواند و شبیه داستان‌های مجله خانواده سبز برای خودش کسی شود هرچند بسیجی نشد ولی از فحش دادن به آن‌هایی که ادای حق‌طلبان (و همچون بوقلمون هر روز به یک رنگ) را درمیاوردند، دریغ نورزید.

سخنی با مسؤولان دانشگاه امیرکبیر و وزارت علوم

آنچه در این نشریه آمده است، فارغ از هجویات، هنجارشکنی‌ها، توهین به مقدسات و نهادهای انقلابی، هیچ سنخیتی با فضای دانشگاهی ایران ندارد و بیشتر یادآور دوران تاریک پهلوی است، حال باید از مسؤولین دانشگاه سؤال کرد چگونه چنین نشریه‌ای بدون نظارت آن‌هم نه نظارت حداکثری بلکه حداقلی، منتشرشده است؟
مسؤولین دانشگاه امیرکبیر برای کنترل فضای فرهنگی - اجتماعی دانشگاه چه برنامه‌ای دارند؟ آیا ادعاهای راوی داستان نشریه بامداد درباره فضای اجتماعی در خوابگاه‌های دانشگاه امیرکبیر صحت دارد؟ آیا دانشجویان امیرکبیر از اصول اسلامی - انقلابی رنج می‌برند؟
حال باید بپرسیم اگر مسؤولین دانشگاه و وزارت علوم نمی‌توانند درباره وضعیت فرهنگی - اجتماعی دانشگاه تصمیمی اتخاذ کنند و یا نمی‌توانند از انتشار چنین هجویاتی جلوگیری کنند، چگونه می‌خواهند فضای علمی دانشگاه و دانشگاه‌ها را از بازی‌های مخرب سیاسی، دور نگه‌دارند؟


 
پوستر/ شهدای تیپ فاطمیون
ساعت ۱۱:٢٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/۱۸ : توسط : حسینی

به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، به منظور بزرگداشت شهدای تیپ فاطمیون در بهشت زهرای تهران، که فردا 17 اردیبهشت برگزار می گردد، پوستری زیبا شامل تصاویر 49 تن از شهدای این تیپ، طراحی و منتشر شده است که در زیر مشاهده می کنید.

علاقمندان به دریافت این پوستر با کیفیت بالا، میتوانند روی عکس کلیک نمایند:

پوستر/ شهدای تیپ فاطمیون


 
آیت‌الله‌ دری نجف‌آبادی استاندار جدید مرکزی را به حضور نپذیرفت
ساعت ۱۱:٢۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/۱۸ : توسط : حسینی
به گزارش مشرق، محمود زمانی قمی استاندار جدید مرکزی که صبح روز گذشته از سوی دولت معرفی شد، با مخالفت نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و جمعی از مردم استان همراه شده است.

در همین راستا روز گذشته جمعی از مردم استان در مخالفت با انتصاب محمود زمانی‌قمی مقابل استانداری مرکزی تجمع کردند.

از آخرین ساعات روز گذشته اخباری مبنی بر عدم حضور نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی در مراسم تودیع و معارفه استاندار جدید منتشر شد که دقایقی قبل با پیگیری خبرنگار تسنیم، دفتر آیت‌‌الله دری‌ نجف‌آبادی ضمن تائید این موضوع از عدم حضور وی در مراسم تودیع و معارفه استاندار مرکزی خبر داد.

همچنین براساس برنامه‌های همیشگی مسئولان کشوری و مسئولان استانی در بدو ورود به استان، ضمن دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان از نظرات وی استفاده و کسب نظر می‌کنند، این درحالی‌ است که آیت‌الله‌دری نجف‌آبادی صبح امروز استاندار جدید مرکزی را به حضور نپذیرفت.

منبع: تسنیم

 
داعش برای حمله به کربلا آماده می‌شود
ساعت ۱۱:٢۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/۱۸ : توسط : حسینی
به گزارش مشرق، منابع امنیتی در عراق از تلاش گروه تروریستی داعش برای زمینه سازی حمله به شهر کربلا خبر دادند.

شبکه تلویزیونی العربیه به نقل از مسئولان امنیتی در استان کربلا از گزارش‌های اطلاعاتی درباره تلاش داعش برای برنامه ریزی حمله به این شهر خبر داد.

به گفته مسئولان امنیتی در استان کربلا، داعش تلاش می‌کند با تصرف کردن منطقه النخیب در استان الانبار، آن را به پایگاهی برای حمله به کربلا تبدیل کند.

نیروهای ارتش و نیروهای داوطلب مردمی عراق برای جلوگیری از اجرای این طرح داعش به منطقه النخیب اعزام و در این منطقه مستقر شدند.

النخیب در استان الانبار و در فاصله ۲۵۰ کیلومتری شهر کربلاء قرار دارد، اما تامین امنیت آن به فرماندهی «فرات اوسط» واگذار شد.

النخیب نزدیک مرزهای عربستان سعودی و اردن است و در آن شبکه بزرگراهی وجود دارد. فاصله این منطقه تا مرزهای عربستان کمتر از ۷۰ کیلومتر است.
منبع: ابنا

 
واکنش ایران به ادعاها درباره جزایر سه گانه
ساعت ۱۱:٢۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/۱۸ : توسط : حسینی
به گزارش مشرق، «مرضیه افخم» سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به بیانیه پایانی نشست مشورتی سران شورای همکاری خلیج فارس در ریاض، جزایر ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک را بخش جدائی ناپذیر سرزمین ایران خواند.

وی تاکید کرد تکرار این ادعا‌ها تاثیری بر حقایق تاریخی نداشته و مردود است.

افخم اضافه کرد: روابط مودت آمیز با همسایگان مبنی بر عدم مداخله در امور داخلی و احترام متقابل در اولویت سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران می‌باشد و از گسترش و تعمیق مناسبات دوستانه استقبال می‌کنیم.
منبع: ابنا

 
درمان مجروحان عراقی نبرد با داعش توسط ایران
ساعت ۱۱:٢٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/۱۸ : توسط : حسینی
به گزارش مشرق، مناطق جنوب غربی کرکوک اخیرا شاهد عملیات گسترده نیروهای ارتش و نیروهای داوطلب مردمی علیه گروه تروریستی داعش بود که با پیروزیهای گسترده همراه بود. در این عملیات شماری از نیروهای عراقی جان باخته و شماری زخمی شدند که برخی از زخمی ها به علت شدت جراحت وارده نیاز به درمان در خارج از کشور داشتند.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران در این امر پیشقدم شد و درمان نیروهای عراقی که در جریان عملیات آزادسازی مناطق جنوب غربی کرکوک از دست گروه تروریستی داعش زخمی شدند، برعهده گرفت. شماری از زخمی ها برای درمان به ایران منتقل شده و شماری نیز در بیمارستانهای شهر سلیمانیه در منطقه کردستان عراق بستری شدند.

منبع: العالم

 
تماس جنگنده های سعودی با داعش بر فراز عراق
ساعت ۱۱:٢٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/۱۸ : توسط : حسینی
به گزارش مشرق، دولت آمریکا چند ماه پیش ائتلافی را با مشارکت برخی کشورها از جمله چند کشور عربی برای به زعم خود مبارزه با گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه تشکیل داد.

از آن زمان تاکنون، مسئولان دولتی، شخصیت ها و نیروهای مردمی و مقاومت در عراق بارها از ارتباط پنهانی آمریکا با داعش و کمک جنگنده ها و هواپیماهای آمریکایی به عناصر داعش در عراق و ارسال محموله های سلاح برای این عناصر خبر داده و اسنادی را در این ارتباط منتشر کرده اند.

در تازه ترین مورد، حاکم الزاملی رییس کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق در گفتگو با برنامه "غیرمتوقع" (غیرقابل پیش بینی) شبکه السومریه، گفت: برخی خلبانان سعودی، قطری و بحرینی بر فراز استان بصره در حال پرواز هستند، آنها عکس می گیرند و با عناصر تروریستی داعش در ارتباط هستند.

وی افزود: تماسهایی میان این خلبانان و داعشی ها صورت می گیرد.

الزاملی با تاکید بر عدم جدیت آمریکا در جنگ با داعش، اظهار داشت: طرح فعلی، نابودسازی ارتشهای عربی عراق، مصر و سوریه است.
منبع: العالم

 
دلنوشته تک تیرانداز تیپ فاطمیون برای خدا + عکس
ساعت ۱۱:٢۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/۱۸ : توسط : حسینی

به گزارش مشرق، شهید سلیم اقبالی تک تیرانداز تیپ فاطمیون و از مدافعان حرم در نبرد با تروریست های تکفیری جام شهادت را سرکشید و به دیدار حق شتافت. حالا دست‌نوشته‌ای از این شهید بزرگوار در اختیار اویس قرارگرفته که در آن به درد و دل با خداوند متعال پرداخته است.

"خدایا هدایتم کن تا ازت دور نشم

خدایا یاریم کن همیشه یادت باشم

خدایا رهایم نکن که بدون تو هیچم

خدایم راضیم به رضای تو و از تو یاری می‌جویم

خدایا نادانم خودت راهنماییم کن

خدایا طلب آمرزش دارم و با دین کامل از دنیا ببر و شهادت را نصیبم گردان

خدایا کاری کن که سرانجام کار تو خشنود باشی و ما رستگار

آمین یا رب‌العالمین”IMG_20150505_213919 IMG_20150505_213926

*اویس


 
پس از سایت رهبر انقلاب، فرماندهان هم خاطره هاشمی درباره فاو را تکذیب کردند/
ساعت ۱۱:٢٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/۱۸ : توسط : حسینی
 سردار قربانی: آقای هاشمی این را بداند اولین فرمانده داوطلب رفتن به فاو "رحیم
صفوی" بود/ رفیق‌دوست: میخواهند به جایی ضربه بزنند که ما هدف آنها را می‌فهمیم
 
گروه سیاسی - رجانیوز: پس از سایت رهبرانقلاب، دوتن از فرماندهان سپاه نیز به خاطره‌سازی مخدوش هاشمی از سقوط فاو واکنش نشان دادند.
 
به گزارش رجانیوز پس از آنکه نقل قول مخدوش و نادرست هاشمی از ماههای پایانی جنگ و تصمیم دادگاه‌های پایان جنگ برای اعدام فرماندهان مقصر آن شکست‌ها توسط سایت رهبر معظم انقلاب تکذیب شد؛ این‌بار دوتن از فرماندهان و دست‌‌اندرکاران دفاع مقدس نیز به آن واکنش نشان دادند. 
 
سردار مرتضی قربانی فرمانده‏ ای که نامش با فاو گره خورده است طی مصاحبه‌ای ابعاد ناگفته‌ای از سقوط فاو را بیان کرد.
 
 
مرتضی قربانی با بیان اینکه فرماندهان ارتش و سپاه همراه با آیت‌الله موسوی اردبیلی و آیت‌الله جوادی آملی در همایش قرارگاه نجف در کرمانشاه حضور داشتند و خبر سقوط فاو در آنجا به آنها رسیده ماجرای رفتن رحیم‌صفوی به فاو را اینگونه بیان می‌کند: «سراسیمه ۲ هلی کوپتر آمد و من و سردار صفوی و شهید احمد کاظمی و دو سه نفر دیگر از نیروهای دور و برمان حرکت کردیم. سردار سلیمانی توی هلی کوپتر ما نبود. فکر می‌کنم حاج قاسم با هلی کوپتر دیگر آمد. هلی‌کوپتر در دزفول نشست و سوختگیری کرد و دوباره راه افتادیم به سمت آبادان. نزدیک فاو مجددا خلبان گفت که سوخت در حال تمام شدن است. گفتیم باید ما را در فاو بنشانی. گفت سوخت تمام می شود. ما هم گفتیم اشکال ندارد باید بروی توی فاو بنشینی. خلبان شجاعی بود، رفت و در فاو نشست و من و سردار صفوی و احمد کاظمی پیاده شدیم. ساعت ۱۰ بود که به فاو رسیدیم و عراق هم شب قبل حمله کرده بود».
 
 
منطقه عملیاتی فاو
 
سردار قربانی در ادامه می‌گوید: «وقتی ما رسیدیم، خط دوم هنوز در اختیارمان بود. بچه ها ۲۴ ساعت جنگیدند تا خط را حفظ کنند. دشمن حمله می‌کرد و بچه‌ها پاتکش را جواب می‌دادند تا اینکه ارتش عراق دست به یک حمله بی محابا زد و عقبه ما را با هرچه در اختیار داشت، با هواپیما و شیمیایی، به شدت کوبید. از طرف دیگر، ما در خط هم درگیر بودیم. آقا رحیم پیام داد که برگردید ولی ما عقب نشینی نکردیم تا اینکه ۳نفر از فرمانده گردانهای ما با تیر مستقیم تانک شهید شدند. عراقی‌ها مثل صف نظام‌جمع مدرسه، تانک چیده بودند و تمام خاکریزها را با تیر تانک می زدند. با این حال شاید ۱۷ تا ۱۹ تانک را خودم زدم، حدود ۱۰-۱۵ تا دیگر هم بچه هایمان زدند.» 
 
بنابراین با توجه به اظهارات سردار قربانی این ادعای هاشمی درباره قصور رحیم‌صفوی که «فاو را با آن همه امکانات و اموال گذاشت و برگشت از روی پلی که با زحمت ساخته بودیم» نیز رد می‌شود.
 
مرتضی قربانی همچنین با اظهار تعجب از خاطره نقل شده از هاشمی درباره سقوط فاو و متهم کردن نیروهای سپاه و رحیم‌صفوی می‌گوید: «اگر آقای هاشمی چنین سخنی گفته باشند به نظر من اشتباه گفته اند. ایشان به همه لحاظ پای جنگ بود ولی اگر آمده و آقا صفوی را متهم کرده‌، اشتباه کرده و ما حاضریم با آقای هاشمی بنشینیم و صحبت کنیم، دلیل بیاوریم و بگوییم که اینجا، دشمن مقصر اصلی است نه این بچه ها و آقای صفوی.
 
آقای هاشمی هم این را بدانند -آقای هاشمی که در کرمانشاه و در قرارگاه نجف نبود- آن روز صبح که فرماندهان دیگر هم بودند، اولین فرماندهی که داوطلب شد بهمراه فرمانده لشکرها بیاید، جانشین فرمانده کل سپاه، رحیم صفوی بود.»
 
 
همزمان محسن رفیق‌دوست وزیر سپاه وقت نیز در مصاحبه با مهر از طرح مسائل این‌چنینی درباره فاو انتقاد کرده و ضمن اصرار بر عدم ورود به بحت در این‌باره می‌گوید: « موضوع فاو یک داستانی بود که امروز کسانی آن را طرح می‌کنند که می‌خواهند ضربه ای بزنند و من در پاسخ ندادنم جلوی آن ضربه را می‌گیرم.» او همچنین در پاسخ به این سوال که تبعات طرح مجدد موضوع فاو از سوی برخی افراد چیست؟ می‌گوید: «این افراد می‌خواهند به جایی ضربه بزنند که ما هدف آنها را می‌فهمیم.»

 
پاسخ رهبر انقلاب به نامه جوان انگلیسی
ساعت ۱۱:۱٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/۱۸ : توسط : حسینی
ویرایش جدید کتاب «مسیح در شب قدر» به همراه یک ضمیمه از سوی موسسه جهادی(صهبا) در نمایشگاه کتاب ارائه می شود.
 
به گزارش فارس، ویرایش جدیدی از کتاب «مسیح در شب قدر» به همراه یک ضمیمه از سوی انتشارات «موسسه جهادی(صهبا)» در نمایشگاه کتاب تهران در غرفه این انتشارات به مخاطبان ارائه خواهد شد.
 
کتاب «مسیح در شب قدر» روایت حضور حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در منازل شهدای ارمنی و آشوری از سال ۱۳۶۳ تا ۱۳۸۹، در ایام سال نو میلادی توسط انتشارات «موسسه فرهنگی ایمان جهادی(صهـبا)» پیش از سال ۹۴ و در ابتدای سال نو میلادی منتشر شده بود.
 
این کتاب عنوان دومین کتاب از مجموعه «خورشید در مهبط ملائکـة الله» است؛ روایتی از حضور مقام معظم رهبری در منازل خانواده‌‎های شهدا که در نمایشگاه کتاب تهران با ویرایشی متفاوت به همراه افزوده شدن یک ضمیمه به کتاب منتشر و عرضه خواهد شد.
 
در اشاره این کتاب آمده است: «آخرین حضور حضرت آقا در منازل شهدای مسیحی، مربوط به سال ۱۳۸۹ بود، تا اینکه چند ماه پس از چاپ اول کتاب در سال ۱۳۹۳، مطّلع شدیم که ایشان به منزل دو خانوادۀ عزیز مسیحی دیگر رفته‌اند. در ویرایش دوم کتاب «مسیح در شب قدر»، روایت این دو دیدار و مواردی دیگر، اضافه؛ و نکات اصلاحی که خانواده‌های شهدا و خوانندگان گرامی و ریزبین صهـبا تذکر داده بودند، اصلاح شده است.
 
ضمیمه اضافه شده به کتاب هم مربوط به نامه یک جوان مسیحی اهل انگلیس به آقا در سال ۵۹ است که این جوان در آن به بهانه تسخیر لانه جاسوسی به ایرانی‌ها اعتراض کرده و از آقا خواسته که جواب نامه‌اش را بدهند. آقا هم جواب جالبی مرقوم کرده‌اند که شباهت‌هایی به نامه آقا به جوانان اروپا و آمریکای شمالی دارد.»
 
علاقه‌مندان می‌توانند کتاب «مسیح در شب قدر» را در نمایشگاه کتاب از غرفه این ناشر در شبستان مصلی راهرو ۶ غرفه ۹ تهیه کنند.

 
رونمایی از جدیدترین مدل برخورد با منتقدان مذاکرات هسته ای:
ساعت ۱۱:۱۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/۱۸ : توسط : حسینی

ممانعت از سخنرانی دانشمند جانباز هسته ای/

 

 

برای تعطیلی سخنرانی دکتر عباسی درب «مسجد سید» اصفهان قفل شد

گروه سیاسی- رجانیوز: سلسله برخوردهای گازانبری دولتی ها با منتقدان مذاکرات هسته ای وارد فاز جدیدی شده است و در آخرین نمونه، از سخنرانی دکتر فریدون عباسی رییس سابق سازمان انرژی اتمی در اصفهان ممانعت به عمل آمد.
رهبر معظم انقلاب 20 فروردین ماه سال جاری در دیدار با مداحان اهل بیت علیه السلام فرموده بودند: «مسئولان که افراد صادق و علاقمند به منافع ملی هستند باید منتقدین شاخص مذاکرات را دعوت کنند و با آنان صحبت کنند؛ اگر در مطالب آنان، نکته‌ای بود، از آن برای پیشبرد بهتر مذاکرات، استفاده کنند و اگر نکته‌ای هم نبود، آنان را قانع کنند. رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: این مصداق همدلی و یکسان سازی دلها و عمل ها است.» 
به گزارش رجانیوز، این دانشمند فیزیک هسته ای که روز سه شنبه به اصفهان سفر کرده بود تا ابعاد فنی، حقوقی و سیاسی مذاکرات ژنو و لوزان را برای مردم بازگو کند نتوانست وارد «مسجد سید» شود چرا که به دستور فرمانداری اصفهان از سخنرانی وی ممانعت به عمل آمده و درب مسجد قفل زده شد.
 
مسئولان فرمانداری اصفهان علت این تصمیم خود را مجوز نداشتن برنامه اعلام کرده اند اما این در حالی است که بسیاری از حامیان دولت این روزها شهر به شهر و دانشگاه به دانشگاه به سخنرانی در حمایت از عملکرد دولت یازدهم مشغول هستند و از قضا خبری هم از لغو مجوز یا قفل زدن به درب دانشگاه ها و مساجد نیست.
 
 در آخرین مورد روز دوشنبه هاشمی رفسنجانی به دانشگاه امیرکبیر رفته و علیرغم اعتراض دانشجویان، سخنان خود در حمایت از دولت را مطرح کرده بود. قبل از وی نیز تعدادی دیگر از چهره های تندرو و ساختارشکن از جمله علی مطهری، محمد رضا خاتمی، ابراهیم اصغرزاده و ... در این دانشگاه سخنرانی کرده بودند.
 
گفتنی است برخوردهای گازانبری دولت یازدهم با منتقدان خود در یک سال و نیم گذشته در عرصه های مختلف ادامه داشته است و جدای از توقیف چندباره هفته نامه ۹ دی و شکایت از روزنامه وطن امروز، تعدادی دیگر از منتقدان مذاکرات از جمله سعید زیباکلام، سید محمود نبویان و ... مورد شکایت قرار گرفتند.
 
همچنین در دولت جدید بسیاری از دانشمندان سازمان انرژی اتمی به طور محترمانه از این سازمان برکنار شده اند.
 
لازم به ذکر است رهبر معظم انقلاب ۲۰ فروردین ماه سال جاری در دیدار با مداحان اهل بیت علیه السلام فرموده بودند: «مسئولان که افراد صادق و علاقمند به منافع ملی هستند باید منتقدین شاخص مذاکرات را دعوت کنند و با آنان صحبت کنند؛ اگر در مطالب آنان، نکته‌ای بود، از آن برای پیشبرد بهتر مذاکرات، استفاده کنند و اگر نکته‌ای هم نبود، آنان را قانع کنند. رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: این مصداق همدلی و یکسان سازی دلها و عمل ها است.»
 
اما در عمل نه تنها چنین اتفاقی نیفتاده است بلکه حتی سخنرانی ها و نقدهای دلسوزان کشور درباره موضوعات مهم از جمله پرونده هسته ای نیز مورد تحمل قرار نگرفته و با برخوردهای عجیب و  غریب مواجه شده است. 
در گفت‌وگو با فارس
ساعت ۱۱:۱٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٤/٢/۱٧ : توسط : حسینی

شاکی «مرسک‌لاین»: امیدوارم سازمان بنادر برای

 

 

آزادی کشتی تضمین محکمی گرفته باشد

شاکی خصوصی پرونده مرسک‌لاین گفت: سازمان بنادر با آزادسازی کشتی توقیفی مرسک‌لاین اختلالی در اجرای حکم دستگاه قضا ایجاد کرد اما امیدواریم تظامین جدی از مرسک‌لاین اخذ شده باشد تا حقوق ما و دولت ضایع نشود.

 

خبرگزاری فارس: شاکی «مرسک‌لاین»: امیدوارم سازمان بنادر برای آزادی کشتی تضمین محکمی گرفته باشد

 

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس کشتی مرسک‌لاین که از هشتم اردیبهشت‌ماه امسال به دلیل بدهی به شرکت خصوصی توقیف شده بود، امروز رفع توقیف شد.

مدیرعامل شرکت پارس طلاییه به عنوان طلب‌کار مرسک‌لاین در این باره به فارس گفت:‌ قطعاً سازمان بنادر و دریانوردی از مرسک‌لاین ضمانت‌نامه معتبر اخذ کرده و این انتظار وجود دارد که شرایط محکمی مبنی بر اجرای این ضمانت‌نامه اتخاذ شده باشد.

جهانیان گفت:‌ اگر سازمان بنادر با تضامینی که از مرسک‌لاین اخذ کرده است، حقوق ما را تأمین نکرد باید شکایت خود را به کجا ببریم و چه کسی در این مورد پاسخگو است؟

شاکی خصوصی پرونده مرسک‌لاین اظهار داشت: اگر این ضمانت‌نامه‌ها قابلیت اجرا نداشت و یا مرسک‌لاین تعهدات خود را اجرا نکرد چه کسی پاسخگوی حق ما خواهد بود و ما در این باره از سازمان بنادر و دریانوردی انتظار داریم.

وی به بیانیه سازمان بنادر و دریانوردی درباره رفع توقیف کشتی مرسک‌لاین اشاره کرد و گفت: در این بیانیه به الزام مرسک‌لاین بر تمکین به احکام‌ تأکید شده است.

جهانیان ادامه داد: لازم است ضمانت‌نامه دریایی از این شرکت حمل‌کننده اخذ شود و این موضوع استاندارد بین‌المللی دارد و البته بیمه P&I در این باره ضمانت‌نامه‌ها را صادر می‌کند.

مدیرعامل شرکت پارس طلاییه اظهار داشت: این بیمه تعهدات شرکت دریایی را بیمه می‌کند و در این مورد اعداد و ارقام ذکر می‌شود ضمن آنکه این تعهدات تاریخ بررسی دارد و قطعاً اگر سازمان بنادر چنین ضمانتی از مرسک‌لاین گرفته باشد حقوق پارس طلاییه و دولت تضمین شده است.

وی گفت: البته اگر این موضوع صرفاً‌ فقط یک تعهد معمولی باشد و زمان سررسید نداشته باشد،‌ سازمان بنادر و دریانوردی مسئولیت حقوقی دارد و در این باره باید توضیح دهد.

جهانیان یادآور شد:‌ حکم دستگاه قضایی تعهد ایجاد کرده است اما سازمان بنادر و دریانوردی با اجرای این مورد اجرای حکم را مختل کرد‌؛ قطعاً اخلالی ایجاد شده و لازم بود در بیانیه سازمان بنادر و دریانوردی به همه جزئیات اشاره می‌شد نه اینکه به صورت کلی مطالبی مطرح شود.

شاکی خصوصی پرونده مرسک‌لاین با بیان اینکه حکم توقیف و مصادره اموال مرسک‌لاین در صورت عدم تسویه حساب، حکمی قطعی بود، گفت: این حکم نباید به شرط و شروط منوط شود.

وی با انتقاد از عملکرد سازمان بنادر در خصوص احقاق حق ‌بیان کرد:‌ سازمان بنادر سعی کرد بیشتر منافع خارجی‌ها را در نظر بگیرد تا منافع شرکت‌های داخلی؛ هر خط کشتیرانی که به کشور وارد شود قطعاً اگر تخلفی کرد باید رسیدگی شود.

جهانیان اظهار داشت: قطعاً اگر شرکتی متخلف باشد تجار ایرانی از ادامه فعالیت با آن خودداری می‌کنند و کالاهای خود را به چنین شرکت‌هایی نمی‌سپارند.

وی درباره انتظار از سازمان بنادر توضیح داد: انتظار ما این است که سازمان بنادر تعهد با ضمانت اجرایی محکم از‌ شرکت مرسک‌لاین گرفته باشد تا بعداً باز ما مجبور به ارائه تقاضای اجرای مجدد حکم نداشته باشیم‌ و دستور توقیف دیگری صادر شود.

شاکی خصوصی پرونده مرسک‌لاین ادامه داد: لازم است تعهدی مبنی بر رد دیون مرسک‌لاین از این شرکت اخذ شود و این تعهد پشتوانه محکمی داشته باشد.

جهانیان با تأکید براینکه لازم است منافع ملی در این باره لحاظ شود، اظهار داشت: موضوع توقیف کشتی مرسک‌لاین به هیچ عنوان سیاسی نبود.

شاکی خصوصی پرونده مرسک‌لاین افزود: ما خود به حکم دستگاه قضایی تمکین کردیم و قانون هم اعلام کرد که مرسک‌لاین باید مبلغ را پرداخت کند، اما‌ باید ضمانت‌های محکم نیز اخذ شود. 
سردار باقرزاده در گفت‌و‌گو با فارس:
ساعت ۱۱:٠۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٤/٢/۱٧ : توسط : حسینی

پیکر 222 شهید دفاع مقدس وارد کشور می‌شود

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح از ورود پیکر 222 شهید دفاع مقدس به کشور همزمان با سالروز شهادت امام موسی بن جعفر(ع) خبر داد

خبرگزاری فارس: پیکر 222 شهید دفاع مقدس وارد کشور می‌شود

سید محمد باقرزاده امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در سردشت زیدون اعلام کرد: پیکر مطهر 220 شهید دفاع مقدس،در روز 28 اردیبهشت ماه همزمان با سالروز شهادت امام موسی بن جعفر(ع) وارد کشور خواهد شد.
فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: همزمان با سالروز شهادت امام موسی بن جعفر (ع) تعداد چهار شهید در 2 نقطه استان خوزستان تشییع خواهند شد که بخش سردشت زیدون و دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر از مکان‌هایی است که پیکر مطهر این شهدا در آن دفن خواهد شد.
وی اضافه کرد: در دو هفته اخیر با تلاش کمیته جستجوی مفقودین در جنوب عراق فاو، ابو فلوس ،شلمچه، مجنون و زبیداد تعداد 222 شهید شناسایی شده است که در روز 28  اردیبهشت ماه از مرز شلمچه وارد کشور خواهند شد و مورد استقبال عشایر غیور دشت آزادگان قرار خواهند گرفت.
باقرزاده خاطرنشان کرد:  این شهدا برای مراسم وداع به سوسنگرد منتقل خواهند شد و مراسم استقبال کاملا عشایری برگزار خواهد شد.
وی افزود: با توجه به اینکه همزمان با سالروز شهادت امام موسی بن جعفر(ع) این شهدا تشییع خواهند شد انتظار می‌رود مردم از این شهدا استقبال باشکوهی داشته باشند.
وی در ادامه گفت: تاکنون در سراسر کشور استقبال بسیار خوبی از شهدای گمنام شده است و یک‌هزار و 200 نقطه و 180 دانشگاه درکشور در نوبت هستند.
فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در بخشی از سخنان خود ضمن اشاره به اینکه حرم مطهر شهدای گمنام باید مدیریت و برنامه داشته باشد افزود: برگزاری شب شعر، نقد کتاب دفاع مقدس، خاطره‌گویی از برنامه‌هایی است که مدیران این اماکن مطهر باید مدنظر داشته باشند.
باقرزاده اضافه کرد: باید سعی شود در کنار حرم مطهر شهدای گمنام یک کتابخانه دفاع مقدس راه‌اندازی شود تا نسل جوان با فرهنگ شهید و شهادت و کتاب و کتابخوانی که یک فریضه است آشنا شوند.
وی ادامه داد: شکی نیست که این شهدا با عنایت حضرت حق میهمان مردم و شهرها می‌شوند.
فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: شهدا میهمانان بهشتی هستند و باید به بهترین شکل ممکن جانمایی شوند.


 
واکنش گسترده مخاطبان و کاربران شبکه‌های اجتماعی به اظهارات«آلن ایر» در
ساعت ۱۱:٠۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٤/٢/۱٧ : توسط : حسینی

اظهارات سخنگوی پارسی‌زبان وزارت خارجه آمریکا در مصاحبه با خبرگزاری فارس در خصوص حمایت واشنگتن از حملات ائتلاف تحت رهبری عربستان به یمن، واکنش‌های فراوانی در بین مخاطبان فارس و نیز شبکه‌های اجتماعی به همراه داشت.

خبرگزاری فارس: واکنش گسترده مخاطبان و کاربران شبکه‌های اجتماعی به اظهارات«آلن ایر» در گفت‌وگو با فارس

«آلن ایر» سخنگوی پارسی‌زبان وزارت خارجه آمریکا روز چهارشنبه (دیروز) در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری فارس برای توجیه کمک‌های تسلیحاتی واشنگتن به عربستان در جنگ یمن مدعی شد که جنش انصارالله تهدیدی برای از بین‌بردن ثبات یمن و کل منطقه و همچنین دولت یمن است.

وی سپس با متهم کردن جنبش انصارالله ادامه داد که آمریکا از حق قانونی عربستان برای دفاع از مرزهای جنوبی‌اش حمایت می‌کند.

آلن ایر بحث فروش بمب‌های خوشه‌ای به عربستان که به کشته شدن غیرنظامیان یمنی منجر شده است را به میان آورد و گفت که آمریکا در مورد انتقال بمب‌های خوشه‌ای به کشورهای مختلف مقررات بسیار دقیقی دارد و همین‌طور هر کشوری که از ما بمب‌های خوشه‌ای بگیرند، باید قول دهند که از آن علیه اهداف غیرنظامی استفاده نکنند.

این سخنگوی پارسی زبان وزارت خارجه آمریکا قبل از اینکه مصاحبه‌اش در خبرگزاری فارس منتشر شود، در صفحه «فیس‌بوک» خود محور اصلی مصاحبه‌اش را قرار داد و گفت که با یکی از خبرگزاری‌های ایران درباره یمن مصاحبه کرده است.

کاربران فیس‌بوک واکنش بسیار تندی به اظهارات وی در حمایت از عربستان نشان دادند. پاسخ کاربران به آلن ایر آنقدر گسترده و یکپارچه بود که واکنش بسیاری از رسانه‌های داخلی به آن را نیز موجب شد و «خود واکنش کاربران» تبدیل به یک خبر مجزا و گزارش شد. نکته اصلی در میان واکنش کاربران این بود که همه آنها از طیفها و سلیقه‌های مختلف به صورت یکپارچه آن را محکوم کردند. این مصاحبه بعد از آنکه در خبرگزاری فارس نیز منتشر شد، با واکنش‌های منفی مخاطبان و خوانندگان فارس هم مواجه شد. مخاطبان مواضع دوگانه واشنگتن در قبال امنیت کشورهای جهان را به باد انتقاد گرفتند و از آقای آلن ایر درباره این مواضع متناقض توضیح خواستند.

به دلیل بازتاب گسترده این مصاحبه و بازخورد آن در میان مخاطبان و همچنین کاربران شبکه‌های اجتماعی گزارشی را در این زمینه تهیه کردیم که در ذیل آمده است.

برخی از واکنش‌های کاربران خبرگزاری فارس به اظهارات آلن ایر به شرح زیر است:

محمد حسین 

این اقدامات ثبات زدا یعنی چه؟ هر جا کم میاره می گه ثبات زدا. خدایی از اینا بی حیا تر خودشونن

حسین رفیعی

همیشه می گویند ما نگران این هستیم که ایران بمب اتم بسازد و در اختیار تروریستها قرار دهد یا حزب الله را تروریست می دانند و محاصره دریایی و زمینی و هوایی می کنند که بهش سلاح نرسد و ... ,خب شما که می دانید عربستان از القاعده حمایت می کند و در یمن پول و سلاح در اختیار آنها قرار می دهد پس چرا هر نوع سلاحی به آنها می دهید ؟!!! من فکر می کنم آلن با مزه ما از مصاحبه کنندگان فارس خواسته است سوالات مشخصی از ایشان بپرسند وگرنه که به راحتی می توان او را خلع سلاح کرد.

ناشناس 

شما از دشمن چه انتظاری دارید! از وحشی های وهابی حمایت میکنند، برای کشتن گربه عزادار میشند اما قتل عام مردم و میگن دفاع از خود .پز ابر قدرتی میدن اما برای گروهک داعش برنامه چند ساله برای مهار آن ارائه میدن.

استاد دانشگاه

احسنت. شما از آلن و مالن وکری و مری و بقیه بر وبچ که نوچه و نوکر صهیونیستها هستند چه انتظاری دارید دقیقا مثل یک عروسک خیمه شب بازی که به دست و پاش نخ وصله و از بالا دارن حرکتشون میدن.

یک ایرانی 

چرا با این ها مصاحبه میکنید و بهشون مشروعیت میدین؟ اینها غزه رو تروریست میدونند که از خودشون دفاع میکنند ولی به عربستان که از یمن یه گلوله بهش شلیک نشده ،اجازه کشتار مردم به اسم دفاع از خود میدهند.

امیر 

توهم!؟ چه توهمی محمد بن سلمان صراحتا به کنترل دریای عرب و باب المندب با گرفتن حضر موت یمن اشاره دارد . وعربستان همچنان طرح های تجزیه یمن تضعیف شده رابا همکاری آمریکا پیگیری میکند.

محسن 

در مورد تک تک پاسخ هاشون میشه ساعت ها و شاید روزها استدلال کرد و البته حسابی خندید. ببینید اگر ما بتونیم یک قدرت رسانه ای در جهان ایجاد کنیم، چقدر میتونیم اینها رو زیر سوال ببریم و اینها رو به چه مصیبتی در برابر افکار عمومی جهانی قرار بدیم. در سوریه تروریست ها مخالفن، ولی در یمن مخالفان تروریستن. در اوکراین مخالفان مخالفند چون منافع آمریکا رو دنبال می کنند ولی در یمن مخالفان تروریست منحصر به فردند چون منافع آمریکا رو به خطر میندازن.اگر قرار بر دخالت کشورها بر اثر تهدید منافعشون پذیرفته شده هست و عربستان حق داره از منافع خودش دفاع کنه، چرا ایران بخاطر دفاع از منافع خودش در لبنان و سوریه و عراق و فلسطین تحریم میشه؟ چرا حمایت معنوی ایران از انقلابیون بحرینی دخالت در امور کشور بحرین هست ولی حمایت مادی و اعزام نیروی نظامی عربستان به بحرین و البته حمله نظامی عربستان به یمن مشروعه؟ اگر هر حکومتی بخواد یک منافعی برای خودش در دنیا تعریف کنه و بعد طبق اون منافع پیش بره آیا چیزی از جهان باقی خواهد موند؟ فرض کنید ایران امروز عربستان رو تهدید میدونه، امارات رو تهدید میدونه، بحرین رو تهدید میدونه و اتفاقا میتونه با استفاده از زور منافع خودش رو در این سه کشور تامین کنه، آیا اجازه این کار رو داره؟ در کمال وقاحت میگه امنیت عربستان به خطر افتاده. خب امنیت یمن ده ها سال هست در خطر بوده و امروز یمنی ها دارن برای اولین بار از امنیت خودشون اون هم در داخل مرزهای خودشون دفاع میکنن. منطق کثیف آمریکایی رو ببینید...

ایرانی 

نه، توهم توطئه را لطفاً پیش نکشید، نه، اینطور نیست. این نوع فرضیات جدی گرفته نمی‌شود......شیطان همیشه میگه نه عزیزم ،من هیچ قصدی ندارم !بعد که خدمتت رسید بهت میخنده.

علی 

آره، از بمب های خوشه ای مثلاًدرست استفاده می کند که بیشتر را می ریزد روی مردم بی دفاع و می کشد.

سیده 

حقوق بشر کجا بود؟! اینا حقوق بشر(نوکری امریکا و اسراییل ) را قبول دارند.مابقی شر هستن و باید نابودشان کرد.

ناشناس 

اللهم عجل لولیک الفرج

سیامک 

آقای آلن ایر، بین دلیل واقعی و دلیل تراشی تفاوت بسیار است. این موضع گیری دولت آمریکا یک دلیل تراشی است. شما خیلی خوب می دانید که اقدام سعودی ها در حمله نظامی به کشوری دیگر هیچ مبنای قانونی و حقوقی ندارد. اگر تنها "احساس تهدید کردن" دلیل کافی برای حمله نظامی باشد پس هر کشوری با همین توجیه می تواند علیه همسایه خود دست به حمله نظامی بزند. آن وقت دیگر در هیچ جای دنیا امنیت وجود نخواهد داشت. نمی شود که در یمن هزاران غیر نظامی بی پناه زیر بمب های سعودی ها تکه تکه شوند چون سعودی ها نگران مرزهای جنوبی شان هستند! کار با اظهار تاسف و تعارفات دیپلماتیک هم درست نمی شود. در مورد بحرین چه دارید که بگویید؟ رژیم بحرین اکثریت شیعه آن کشور را سرکوب می کند و عربستان در آنجا هم دخالت نظامی کرده است. دولت آمریکا بدترین و واپسگرا ترین حکومت های منطقه یعنی رژیم سعودی را به عنوان متحد برگزیده و تا اندازه زیادی چشمش را بر روی واقعیت ها بسته است. همین متحد شما خاستگاه و پشتیبان القاعده است!

ح ت 

منطقی حرف زدن را هم فهمیدیم تجاوز به کشور دیگر بنام دفاع این زشت ترین نوع منطق بافی است که می توان سراغ داشتچه نشانه ای از قصد تهاجم انصارالله به عربشتان وجود دارد که چنین ادعای مسخره ای می کنی ؟

ناشناس 

شکستشون حتمی است

ناشناس 

حتما تکفیری ها, سعودی ها و صهیونیست ها ثبات آور منطقه هستند. ؟

مقداد 

آیا حوثی ها به عربستان حمله کردند ؟کشتار در عراق و سوریه و افغانستان و پاکستان کار چه کسانی است ؟آیا داعش و القاعده از عناصر وهابی نیستند ؟آیا عربستان مسئول گسترش تفکر وهابیت نیست ؟رابطه آمریکا با کشوری مثل عربستان که تروریست پرور است بسیار بسیار صمیمانه و عالی است .... خودتو نزن بخواب آدمی که خوابه رو میشه بیدار کرد کسی که خودشو میزنه به خواب رو نمیشه بیدار کرد

پارسا 

آقای آلن ایر، یه چیزی هست که بهش میگن "وجدان،" کمی از اونو به آمریکا وارد کنین.

ناشناس 

باز هم سیاست یک بام و دو هوا.دروغ و بلعکس جلوه دادن مسایل تا به کجا؟

فرزام 

سلام آقای الن ایر سوالی داشتم از شما . در حملات 11 سپتامبر بیش از 3000 آمریکایی کشته شدند و مسئول حمله " القاعده " اعلام شد . آیا اکنون القاعده ی یمن دیگر تهدید نیست؟ آیا تحرکات فزاینده ی القاعده ی یمن و حمایت مالی و عقیدتی عربستان از القاعده ی یمن را نادیده می گیرید ؟ آیا یک نفر از این 1000 فرد کشته شده در یمن عضویتی در گروه القاعده ی یمن داشته اند ؟ آیا ثبات یمن مهم تر از ثبات سوریه است ؟ هیچ انسان صاحب خردی نیست که این استانداردهای دوگانه ی سیاست خارجی آمریکا را درک نکند . شما نیز درک می کنید پس از چه چیزی دفاع می کنید ؟؟ در آخر شما رو به تفکر در این دو بیت سعدی دعوت می کنم :اگر ممالک روی زمین به دست آریو ز آسمان بربایی کلاه جباریو گر خزاین قارون و ملک جم دارینیرزد آن که وجودی زخود بیازاری

ناشناس 

واقعا آقای ایر تصور میکنه جوابهای منطقی به سوالات مطرح شده داده؟خودش حرفای خودشو باور میکنه؟

هاشم 

فقط میشود گفت تز احمقانه امریکائی

محمودs 

لعنت برپدر دروغگووقتی یمن درگیر جنگ داخلیه ، تهدید نمیتونه باشه دفاع از خودزمانیه که یمن به عربستان حمله کرده باشه که این اتفاق نیفتاده. اگه هرکشوری در خیال خود دیگری رو تهدید بدونه وبه اون حمله کنه که تو دنیا سنگ رو سنگ بند نمیشه سازمان ملل!هم که شده برده آمریکا دیگه هرکشوری باید به تنهایی از خودش دفاع کنه وگرنه میشه یه یمن دیگه

ناشناس 

آقای آلن ایر فقط سفسطه کرده و هیچ سوالی را به درستی پاسخ نداده حتی در سوال پایانی فرار به سمت جلو کرده و گرنه کنترل بر باب المندب اصل موضوع این همه جنایات در یمن است که آنرا توهم توطئه قلمداد کرده من از ایشون خواهش می کنم به شعور خوانندگانش احترام بگذاره راستش نظر من در مورد آقای آلن ایر عوض شد

راجی

خسته نباشی. اون بایدم این کار رو بکنه. درس خونده و پول می گیره که این کار رو بکنه. کاش ماهم چندتا دیپلمات اینجوری داشتیم ولی مشکل اینجاست که مصاحبه گیرنده زرنگ نبوده و بلد نبوده طرف رو درست کنترل کنه. اون بنده خدا داره برای مملکت خودش همه کار می کنه. کار اون اشتباه نیست. مشکل ما اینه که داریم از زهر عقرب گلایه می کنیم.

مجتبی 

آقای آلن ایر شما می دونی وجدان چیه؟ لطفا کمی از اونو داشته باش...

مجید 

منطق شما برا مردم دنیا تازه داره رو میشه.مردم میبینند و قضاوت می کنند.شما هم به جای اینکه هر روز فارسی تو قوی کنی برو به بزرگتر هات بگو از توهم در بیایین مردم یمن و ملت های انقلابی خدا را دارن شما می خواهید جلوی قدرت بی کران واستید؟ خنده داره

باقر 

افرین به خبرنگار فارس برای پرسیدن سوالها ننگ بر سخنگو برای این جوابهاش کامل استکباری و بی ربط مثل اربابهاش

سعید110 

شما هیچگاه به دنبال حقیقت نبودید. بلکه همواره سعی داشته اید که هر نفسانیان ضد بشری را با مهندسی ذهن، به عنوان حقیقت به خورد مردم بدهید. اما کور خواهنده اید. ملت ها بیدار شده اند. تعجب اصلی اینجاست که چرا مجامع بین الملل همان هموژنی و افکار جنایتکارانه آمریکاست؟ مگر آنها از تمامی ملل جهان تشکیل نشده اند؟ اگر ساختار سازمان ملل صد در صد آلوده است، که هست، آیا در این مجامع یک مرد هم پیدا نمی شود که از حقوق مردم مظلومی که به نا حق کشته می شوند، دفاع کند. دیپلماسی ما که سراسر مشغول تلفن زدن به اوبامای با ادب! و خندیدن به خانم اشتون و پیاده روی با کری و معطل گذاشتن دیپلمات پاسپورت به دست، پشت در سازمان ملل متحد و اینجور قضایاست!خدا قوت بسیجیان مخلص بی ادعا و سربازان گمنام امام زمان عجل االه تعال فرجه الشریف اگر شما ها نبودید کل جهان را مصیبت فرا گرفته بود. همین که دل امام زمانتان و نایب بر حق ایشان را راضی می کنید، برایتان بس است. خدا بر توفیقات شما بیافزاید.

مهدی 

ممنون از این مصاحبه روشنگری .. حتما ادامه بدید

محمد 

مرگ بر آمریکا...

ناشناس 

با با این یارو مشنگه

سعید110 

آمریکا هیچ چیز از خود برای حمله ندارد. اتفاقا خیلی از چیزهایی که دارد، خودش تهدیدات بزرگی محسوب می شوند. تنها امید آمریکا مزدوان او در منطقه هستند. اروپا هم وضعیت به مراتب بدتری برای خود درست کرده است. چون از روی بی عقلی پذیرفته اند که گنده آنها آمریکاست. مگر نمی بینید اولان چقدر حقیرانه دست گدایی به سمت شیوخ مرتجع منطقه دراز کرده است؟! اتفاقا وضعیتش از همه بدتر است. فرانسه تا به این حد در سطح بین الملل کوچک و پست نبوده است. البته لیبرال مسلک ها داخل ایران هم کم ظرفیت سوزی برای ما و فرصت سازی برای آمریکا نکرده اند.لذا اگر خودمان و منطقه را تحت کنترل درآوریم قضیه حلهتحت کنترل یعنی به استمرار جنایات آمریکا و تقویت جانیات او، حتی یک لحظه، کمک نکنیم. ظرقیت های خود را برای خودمان بکار ببندیم. بی شک با این رویکرد نظام بانکداری بین المللی که تحت سلطه استکبار است و یا سایر مجامع بین الملل که در خدمت نظام سلطه هستند را از بین خواهیم برد. بطوریکه مجامع بین الملل را حقیقتا نماینده واقعی کشورها قرار خواهیم داد و آدم های با شرف و وجدان بر اداره آنهاخواهیم گمارد و به این طریق ظرفیت های ما در خدمت کل بشریت نیز بکار گرفته می شود.

ناشناس 

اولا بنظر من امریکا نباید بخاطر منافع اقتصادی و سیاسی کوتاه مدت در این جنگ طرف سعودی ها را بگیره. ثانیا عربستان سعودی عامل بی ثباتی در منطقه خاورمیانه است. رئیس جمهور آمریکا از یک طرف بنیادگرایی را بزرگترین خطر برای آمریکا میدونه و از طرف دیگه از کشورهایی حمایت میکنه که حامی اصلی این بنیادگرایی هستند.

مصطفی امجد 

این جوابهای آقای ایر رو هرکی بخونه متوجه میشه که چقدر آمریکا وقیح و بی منطق هست . به قول خودمون به مرغ پخته بگی خندش میگیره.... آقای ایر اون دنیا یه جور دیگه ازت سوال میپرسن.... جواب سربالا بدی خبرنگار فارس نیست که خنده معنا دار بهت بندازه.... اون روز دیر نیست..........

م-ف 

باسلام وعرض خسته نباشید و تشکر از پرسشهای خوب خبر گزاری فارس ، سوالات خیلی خوب و منطقی بود اما جواب دهنده خیلی بی حیا و خدانشناس وسوال از آدم خدانشناس فایده ای ندارد ولی راه حلی دارد وهمت و تلاش ، راه حل را رهبر معظم خیلی وقت پیش عملاً به ما آموخت و آن این بود که سوالاتمان را از جوانان ومردم این کشورها بپرسیم و آنها را به تفکر وا داریم واین بهترین روش و بهترین راه حل عملی است .پس (یاعلی)

سید محمد علی اسلامی  

بله دیگه وفت عربستان شده یک خورده پول های نفت را خرج کند.. هر کشوری که در این منطقه پول زیاد جمع کند محکوم به یک برنامه خاص است

ناشناس 

برو عمو امریکا برای پول و فروختن سلاح همه چیز را زیر پا می گذارد

ناشناس 

یعنی واقعا آمریکائیها اینقدر نادان هستند یا خود را به نادانی می زنند کسی که از عربستان حمایت کند عربستانی که نه دموکراسی دارد نه انتخابات واقعا چقدر باید ذلیل باشد

ناشناس 

شیطان بزرگ

ناشناس 

مصاحبه با کسی که دچار تناقض گویی و دروغگویی است. از نسل یهود و دزدان دریاییبیش از انتظاری نیست. ریشه و شکل گیری آمریکا براساس اشغال سرزمین دیگران و برده کشی جسمی و فکری سایر ملت ها است، انوقت انتظار داشته باشیم که این آقا از روی وجدان انسانی جنایتهای آل یهود را محکوم کند.اینها که به منافع خود می رسند حقوق بشر برایشان مهم نیست، برای اینکه تشکیل حک.من آمریکا مبتنی بر نقض حقوق ملیونها انسان بیگناه است.واقعا برای این سازمانهای به اصطلاح حوق بشر متاسفم که در خونریزیهای رژیم سفاک وهابی آل یهود شریک شده است. این رژیم کثیف و جنایتکار از اسرائیل هم جنایتکار است. حد اقل جنایتکاران اسرائیلی در جنایت های خود ظاهرا ملاکهایی را رعایت میکنند و لی جانیان وهابی به هیچ عقیده ای پایبند نیستند. صبا از مشهد

ناشناس 

مطابق قانون اساس یمن، رئیس جمهور بدون کسب اجازه مجلس حق دعوت از نیروی خارجی برای هیچ کاری را ندارد. اقدام عبد ربه هادی کاملا بر خلاف قانون اساسی یمن است و آمریکا و عرستان نمی توانند به بهانه حمایت از رئیس جمهور قانونی یمن و دعوت او، اقدام به تجاوز به یک کشور مستقل کنند.

علی 

این اقا با این شعارش به دیگران اجازه حمله به امریکا را به عنوان دفاع از خودصادر کرده است .پس مرگ برامریکا رامقدمه ان بداند.

هادی 

امریکائی ها همیشه از جنایتکار و دیکتاتور حمایت میکنند .. مرگ بر امریکا

محمد 

من نمیدونم وزارت خارجه برا ما ایرانیها سخنگو گذاشته یا کشورایه دیگه ی فارسی زبان!بابا من نمیدونم اینادرباره مردم ایران چی فکر میکنن؟!ببخشید ببخشید اینا یا ... یا خودشونو به ... زدن!!ساده ترین ادمای ایرانی میدونن که چقدر این جوابهای اقای سخنگو با واقعیت فاصله دارهیکی نیست به اینا بگه دیگه با کلماتی مثل حفظ ثبات دفاع از دموکراسی حداقل ایرانی هارو نمیشه فریب دادوقتی یه کشور ازعربستان دفاع میکنه تا اخر حمایت از حقوق بشرشو بخونبابا رو هم حدو اندازه داره!

 

کاربران شبکه اجتماعی فیس‌بوک نیز به پست آلن ایر درباره مصاحبه با خبرگزاری فارس در خصوص مسئله یمن واکنش گسترده ای نشان دادند که در زیر آمده است؛

 

رژمان محمدی:
شما از کشته شدن مردمِ عادی هم دفاع میکنید؟ از حمایت عربستان از گروه تا دندان مسلح داعش نیز حمایت میکنید؟ از حمایت مستقیم عربستن از گروه های شبه نظامی سوریه که امنیت مردم بدبخت سوریه رو به بازی گرفتند چی؟ از اونهم حمایت میکنید؟ راستی از نقض آزادی های شهروندی مردم عربستان نیز حمایت میکنید؟ از تجاوز ماموران بی شرف عربستانی به دو نوجوان ایرانی هم حمایت میکردید‍!

حیدر میرانی:
آقای آلن ایر.....شما فقط دروغ می گویید ....همیشه دم از دمکراسی می زنید ....و از عقب مانده ترین دیکتاتور خاور میانه ....که حتی زنانش حق رانندگی ندارند دفاع می کنید ....حقوق بشر برای شما تعریف دو گانه دارد ....اگر عربستان به اسرائیل حمله می کرد ....آیا واکنش شما همین بود ....شما فقط خوب بلد هستید دروغ بگویید ... عربستان تمام منشور های سازمان ملل را لجن مال کرد ....وقتی عراق به کویت حمله کرد ...شما با تمام قوا به عراق حمله کردید ....و خنده دار تر اینکه یمن را محاصره کرده اید تا از گرسنگی بمیرند.....نفرین بر این همه دروغ

کیانوش محسنی:
چرا در سوریه این سیاست رو دنبال نمیکنید و به نیروهای شورشی در سوریه آموزش میدید ؟!! خب اگه کار درستیه ایران هم داره همین کارو در یمن انجام میده !!! دلیل حمایت بی دریغ شما از عربستان چیه؟؟ پول اعراب؟!! حقوق بشر و حقوق زنان رو در عربستان نمیبینید ؟!!! واقعا دوست دارم دلیل این چشم پوشی و سیاست بی خردانه ی شمارو بدونم !! به تاریخ باید جواب پس بدید آلن جان ! نه شما - بلکه هر کس دیگه ای که به خاطر منفعت طلبی جان انسان ها و کودکان بی گناه رو به خطر بیاندازه و بگیره

آرمین ق:
آخه این چه رفتاری شما دارین استانداردتون چند گانس؟؟؟؟سوریه مخالفانش آزادی خواه هستند ولی یمن تروریست ؟؟؟؟؟تو خاک خودشون دارن با جنگنده بهشون حمله میکنند عربستانیها

مازیار معروفی:
واقعا استانداردهای دوگانه شما حال به هم زن است . اگر ایران اقدام مشابهی کرده بود هم همین مواضع رو می گرفتید؟ همین رفتارهای احمقانه تونه که باعث شده اکثریت مردم در خاورمیانه ازتون متنفر باشن . فقط مردم ایران ازتون متنفر نبودن که با این فرمونی که دارید میرید اونها هم بزودی به صف دشمنان آمریکا می پیوندند

ناصرکریمی:
شما کد خدایی ؟ ؟ یا فوضول محله ای ؟

بهزاد برادران کاظمیان:
متاسفم که این پست شما (به دلیل مواضع بسیار بی شرمانه و بی منطق) باعث شد شما رو آنلایک کنم.

مهدی نایت

منم آنلایکش کردم. دوستان شما هم به این روند بپیوندید.
این بابا حتی یک درس هم از سعدی و مولانا و حافظ نگرفته که اکه گرفته بود این جوری از آدم کشی و کودک کشی به بهانه های خنده دار دفاع نمی کرد.


فرهاد خلج:
اول میگی از توانمندی نظامی به یک کشور دفاع میکنی، بعد میگی اقدام نظامی تو یه کشور دیگه باید متوقف بشه، بعدش ادعا میکنی راه حل نظامی نیست و باید از راه مذاکره حل بشه.عجب آلن جان خودتی.البته همون طور که خیلی واضح گفتی سیاست شما اینکه به یکی قدرت نظامی بدید بزنه یکی دیگه رو بترکونه بعد بیان با هم مذاکره کنن.

ایمان خ:
هر چهار مورد شما تناقض داره دفاع در خاک کشور مقابل؟ حمله مستقیم و فروش تسلیحات سنگین به کشورهای درگیر موجب ثبات میشه؟ تنها روی راه حل نظامی دارین مانور میدین.ازون ور میکوبین ازون ور میگین بیاین مذاکره؟ چماق و هویج یه هویجی داشت کدومه الان

حمید آزاد:
من به هیچ وجه طرفدار حوثی نیستم اما چند تا سوال از شما دارم آلن آیا از کشته شدن زنان ومردان بی گناه توسط عربستان در یمن هم حمایت می کنید !!؟؟عربستان حقوق بشر به خصوص حقوق زنان را به شدت پایمال می کند به طوری که حتی زنان حق رانندگی ندارند پس چرا شما همیشه ایران را به علت نقض حقوق بشر محکوم می کنید !!؟؟ای بابا حنای شما دیگه رنگی نداره هرجا پول ونفت هست شما طرفدار آنهایید حتی اگر به قیمت جان هزاران نفر تمام شود

سعید شاهقلی:
مشکلات داخلی‌ یمن چه ربطی‌ به امنیت مرز‌های جنوبی عربستان داره که حمایت می‌کنید ؟ از سلطه جویی عربستان در منطقه حمایت می‌کنید، از پایین نگه داشتن قیمت نفت توسط عربستان حمایت می‌کنید، از سکوت عربستان در قبال اسرائیل حمایت می‌کنید، از زیاده خواهی عربستان در بحرین حمایت می‌کنید، چگونه از اقدامات کشوری با این حجم وسیع نقض حقوق بشر حمایت می‌کنید ؟ چگونه از حکومتی فاسد در قبال مخالفانش حمایت می‌کنید ؟

سینا فلاح زاده:
افتضاح بود آلن!

احمدرضا حیدری:

آلن شما امریکایی ها چرا اصلاح نمیشید
هرجا رفتید اونجارو به گند کشیدید

احسان نوربخش:
خب شما چطور از عملیات «نابودسازی تسلیحات سنگینی و موشک ها که تهدیدی برای» روسیه هستند حمایت نمیکنید؟ حالا من کشته مرده روسیه یا عربستان (و اوکراین و حوثی ها) نیستم، ولی چطوریه اوکراین رییس جمهورش رو انداخت بیرون قانونی بود و روسیه حق حمایت نظامی نداره، ولی عربستان کاملا حقشه به یمن حمله کنه دقیقا به همون دلیل؟ بگین دلتون میخواد، ولی ژست دفاع از حق نگیرین. ادم به حرفای دیگه اتون هم شک میکنه.

حمید شاهرخی:
من به عنوان ایرانی آمریکایی آقای ایر به شما میگم که برین خجالت بکشید . ما در آمریکا به ما میگن آمریکا از حقوق بشر دفاع میکنه و با دیکتاتوری میجنگد . شما خیلی بیجا میکنید از عربستان دیکتاتور حمایت میکنید جان مادرت دیگه مصاحبه نکن . اینجا مردم ایران میدونند عربستان کیه . در آمریکا می تونید کار را ماست مالی کنید .چرا دولت سند همکاری عربستان را در 911 آزاد نمیکند ّ

عارف کاظمی:
واقعا خسته نشدین از تکرار اینهمه حرف مفت و ابلهانه؟

مزدک:
ایشالا وقتی دوباره سعودیها و القاعده و... بهتون حمله کردن میدونین که ایراد کارتون کجا بوده. افغانستان و حمایتتون از تکفیریها را یادتون میاد؟ حالا هی برو افتخار کن به دوستیت با آل سعود وهابی..این شتریه که در خونه شماهم می خوابه...

سعید بیگدلی:
آقای ایر جسارتا جملاتت شبیه به جوک میمونه

امید رحمانی:
عربستان به چه حقی داره با سلاحهایی که شما بهش فروختین تو یمن کشتار میکنه؟ سیاست یک بام و دو هوای شما جالبه. شما دارید از تجاوز نظامی حمایت میکنید.

جلال:
چرا سیاست شما در یمن و سوریه متفاوت هست؟ در سوریه از شبه نظامیان حمایت میکنید اما در یمن انهارو تروریست میدونید

امیرعباس انصاری:
عجیب اینه که با وجود اینهمه ضرر از طرف شریک عربستانی بازم امریکا سیاستهای کهنه خودش رو تکرار میکنهآقای ایر اعراب سعودی اصلا موجودات قابل اعتمادی نیستن ذره ای شک نداره بزودی با این آدمها دچار مشکل خواهید شدهمانطور که با اوبل و طرز تفکر تندروی طالبان دچار مشکل شدیناعراب سعودی و وهابی از شما متنفرن این درک کنین لطفاچون قدرتمند هستین و توان شکست دادن و چیرگی بر شما رو ندارن از شما متنفر هستن و در نهان خودشون هرگز برای شما و کشور و ملت شما احترامی قایل نیستن ...

سید رضا آباقی:
حقوق بشر مترسکی است که غولهایی مثل آمریکا آن را در هر مزرعه سبزی که بخواهند درو کنند ، می کارند!!!

آرمین طهماسبی:
خیلی هم بی منطق. خیلی هم استاندارد دوگانه. خیلی هم سیستم «می تونیم، می‌کنیم. همینه که هست». خیلی هم ابراز تأسف برای
شما.

محمد قره داغی:
آقای ایر من اصلا به حمایت مستقیم ایران از حوثی ها شک دارم! ولی شما دارین کشورهایی رو تا دندان مسلح می کنین که منشا القاعده و داعش بودن! فقط امید وارم بدونین دارین چی کار می کنین!
احسان ناصر:
"ما به قاتلان سعودی و تکفیری در بی نظم و نا امن کردن منطقه و دنیا کمک میکنیم و حمایت قاطع میکنیم....:
"ما از کشتن انسان های بی دفاع، زنان و کودکان بی گناه حمایت میکنیم..."
"ما کلاً از ظالم در مقابل مظلوم حمیات میکنیم...!"
جناب آلن ایر این همون آزادی و ارزش های آمریکایی هست که ازش دفاع میکنید؟؟؟!!

سمیه سادات:
شما همیشه عادت دارید که 1-از خیلی چیزای بیخود به اسمای دهن پرکن دفاع کنید.2-شما مصداق همیشگی یک بام ودوهوا هستید.پ.ن:کامنتها عاااالی بود. امیدوارم یه چیزایی دستگیرتون بشه از خوندن کامنتهای ایرانی ها!

وحید وحیدی:
بقیه اش رو هم می گفتی:- ما از کشتار غیر نظامیان به دست رژیم آل سعود حمایت می کنیم- ما با قطعنامه های سازمان ملل در خصوص آتش بس به منظور کمک رسانی مخالفیم- نقض حقوق بشر در کشور عربستان برای ما اصلا" مهم نیست- دولت ایالات متحده آماد تحویل تجهیزات مدرن نظامی به رژیم سعودی, برای کشتار مردم یمن می باشد

محمدرضا باقی پور:
تعداد لایک رو ببین!حالا متوجه شدی که اگه بهت میخندیم و حرفات رو دوست داریم و...، حواست رو جمع گنی که این ملت دشمن های واقعیش رو و کشور های عوضی اطرافش رو حتی یک ثانیه هم بر نمیتابد.خیلی خوبه که خود شما در یک پست بعدی در فیس بوک بگی که متوجه حساسیت ملت ایران در مورد منافع ملی شدم.اگه این کار رو نکنی آدم دو رو یی هستی

سعید فاضل:
شما کلا از تروریستها و دیکتاتورهای که در جهت منافع شما حرکت کنن حمایت می کنید...گفتنش لازم نیست... داعش و النصره و القاعده و طالبان گروههای تروریستی ساخته پرداخت شما هستند و حکومتهای دیکتاتوری عربستان و بحرین و یمن و... مورد حمایت تام شما و اسرائیل کودک کش نیز حاکم مطلق بر شما...

مید ه:
تا کی می خواهید به حمایت از حکومتهای عقب مانده دیکتاتوری تروریست پرور ادامه بدهید؟ وقتشه به سیاستهای به شدت شکست خورده تون که نه تنها خاور میانه بلکه کل دنیا رو به گند کشیده خاتمه بدید. تمام خاورمیانه تبدیل شده به میدان جنگ و فروشندگان تسلیحات امریکایی و فرانسوی و بریتانیایی برای فروش جنگ افزارهاشون و باز پس گرفتن دلارهای نفتی از شیوخ عرب صف بستن. با این سیاست جنگ افزایی در خاورمیانه مطمین باشید امریکا و غرب هم روی آرامش نخواهد دید. تروریستها در خاک کشورتون رخنه کردن و هر لحظه ممکنه از یه جایی سر بر بیارن که نمونه اش همین هفته در دالاس شاهد بودید. وقتشه تجدید نظر کنین و دست از جنگ افروزی در منطقه که هدفش پر کردن جیب شرکتهای فروشنده اسلحه و تجزیه کشورهاست بر دارید. این تفکر استراتژیک نیست که فکر کنیم خاورمیانه ناآرام و در حال جنگ به نفع غرب و امریکا است. پس چی شد شعر بنی ادم اعضای یک دیگرند که لغ لغه زبون شما و اوباماست؟

اشکان کریمی:
آلن جان خوب شما این چیزایی که داری میگی اصلا با منطق جور در نمیاد ، از چی حمایت میکنی؟ اینکه عربستان بریزه اونارو بکشه بعد شما حمایت کنید که اونا با عربستان هیچ کاری نداشته باشن؟ فرض کن خانوادت رو کشور همسایه حمله کنه بکشه بعد شما میشینی همینطوری نگاه میکنی؟ والا منطق هم خوب چیزیه آلن جان، والا ما تنها چیزی که میبینیم اینه که شما از پول عربستان و تضمین اینکه پول عربستان همیشه به سوی شما روان باشه حمایت میکنید و لاغیر

مرجان دانه کار:
اقای آلن عزیز!امریکا هرگز ویژگی های ممتاز تاریخی و فرهنگی "ایران "را نشناخت!..طرفداری از عربستان که در ذات خود متحجر است ، یا یک بد سلیقگی وحشتناک است یا یک جور رندی!...

محمد اس:
ما هم از توانمندی یمن برای دفاع از مرزهای شمالی اش. و نابود سازی هواپیماها و سایر تجهیزات سنگین بزرگترین حامی داعش و طالبان و القاعده حمایت میکنیم.

ابراهیم احمدیان:
درباره حمله به یک کشور مستقل بدون مجوز سازمان ملل نظر شما چیست؟

هادی کبیریان:
الن عزیز حمایت کردن یا نکردن مهم نیست مهم اینست که امریکا بتواند سلاح بفروشد و پول نفتی را که به عربها داده دوباره به جیب برگرداند شما خوب میدانید ایران خطری برای هیچ کسی نیست بیشترین تروریستها از گشورهای عربی هستند و تمهمی هزینه های تروریستی و داعش را هم انها پرداخت میکنند.

هادی بحرینی:
آلن جان یکی به نعل میزنی یکی به میخ...
هم میگی بحران یمن راه حل نظامی نداره هم همه جانبه از عربستان حمایت میکنید... واقعا خنده داره.

علی بهاری:
شما اصلا کار خوبی نمیکنیدچرا باید بخاطر اینکه عربستان قیمت نفت را در دسترس دارد حمایتش کنیدمگر جان کودکان و زنان بیگناه اسباب بازی است که بازیچه شما و سیاستهای ادمکشی شما شوداگر ادمکشی بشار اسد در سوریه بد است ادمکشی متحدین شما در یمن و فلسطین وغزه هم بد است!الن از تو انتظار نداشتم از ادمکشی حمایت کنیزودتر عذرخواهی کن

مهدی دلکوک:
اگه به جای عربستان هر کشور دیگه ای همچین کاری میکرد دودمانش رو به باد میدادید. داعش نصف عراق رو گرفت و سریال سربریدن و زنده سوزی هاشون هر هفته روی اینترنت منتشر شد هیچکس صداش در نیومد و حتی یه تیر طرفشون شلیک نکرد اونوقت برای حوثی ها ائتلاف عربی تشکیل میدن. روی پیشونی مردم دنیا مطلب خاصی نوشته؟!

مهدی بی غم:
عربستان مهد تروریست پروری است و دشمن شماره یک دموکراسی است و به هیچ وجه نمی شود از آن حمایت کرد. مشکل اول خاورمیانه خود عربستان است.

علیرضا:
چه کسی عربستان سعودی را تهدید کرده بود؟ تسلیحات سنگین و موشک ها اگر بوده در اختیار ارتش قانونی یمن بوده که نخواسته از یک رییس جمهور تحمیلی فراری حمایت کند. این ریاکاری غرب آزارنده است و سبب کشتار بی گناهان می شود. فروش مدرن ترین تجهیزات به کشورهای حاشیه ی خلیج فارس به ناامنی دامن نمی زند؟ درگیری داخلی در یمن دست کم سابقه ی 50 ساله دارد- قبل از انقلاب ایران. این ها بهانه است. حوثی ها بیشتر کشور را گرفته بودند ولی تعداد بسیار اندکی کشته شده بودند. بر اثر حمله ی عربستان چه تعداد بی گناهان مردند؟ حوثی ها جنایتکارند ولی داعش و جبهه ی نصره ولشکر طیبه و اااشباب و طالبان که با پول عربستان و قطر و امارات تغذیه می شوند خیلی نازنین اند؟ شما آمریکایی ها یک کم فکر کنید: چه کشورهایی حکومت طالبان را به رسمیت شناختند؟ عربستان سعودی - امارات متحده و پاکستان! در گوانتامونو از همه ی ملت ها تروریست بودند از جمله از آمریکا و بریتانیا و استرالیا. آیا یک ایرانی هم بود؟ ولی مرتب ایران را به عنوان بزرگترین حامی تروریسم مطرح می کنند. ایران از مبارزه علیه اسراییل حمایت کرده و می کند. شما حزب الله را تروریست می دانید ولی بسیاری از مردم جهان حزب الله را نیروی مقاومت در برابر اشغالگری می دانند و سازمان ملل هم اسراییل را اشغالگر می خواند. لطفا" کمی به سرچشمه های ایدیولوژیک وهابیت و سلفی گری و افراط گرایی اسلامی که دارد سراسر جهان را به جنگ می کشد فکر کنید. ایران تهدیدی برای کسی نیست. خیلی عرضه داشته باشد گرفتاری های داخلی خودش را رفع و رجوع کند. عربستان در بحرین به سرکوب مردم پرداخت و در یمن هم دارد همین کار را می کند بدون هیج مجوزی از سازمان ملل- دنیای بلبشویی است و قدرت های غربی هم فقط به فروش اسلحه فکر می کنند.

کامران نیکنامیان:
آفرین که همه جانبه از کشتار مردم بی دفاع توسط یک دولت خارجی در یک کشور دیگه حمایت می کنید ... در دموکراسی خواهی نمی دونیم قسم حضرت عباس ع رو باور کنیم یا دم خروس رو آلن عزیز!

روزبه شهرستانی:
سنگین‌تر بود این مایه رسوایی رو جار نمی‌زدید حالا

 

اسماعیل کارگر:

خاک بر سرت!

ابراهیم مهدی آبادی:
نخود هر عاش

احمد خیر:
راستش بگو گاو صندوق عربستان چقدر پول توش انبار کردن که تا تخلیه نشه دستبردار نیستید و تا حالا چند درصدش تخلیه شده و تا تخلیه کامل آن چقدر وقت در نظر گرفتید که بنظرم اون وقت پایان درگیری خواهد بود

اسماعیل ملکی نژاد:
خیلی خوب شد در فیسبوک صفحه بازکردی تا ازروی مواضعتان شمارابشناسیم حوثی داره با خطرناک ترین گروه القاعده که دریمن است میجنگه وعربستان داره ازالقاعده حمایت میکنه"سخنگوی عملیات‌ طوفان قاطع گفته هدف ما نبردباداعش واالقاعده نیست "پس نشون میده جنگ شماباالقاعده وداعش بهانه است.احتیاج شما به نفت کم بشه همین کشورهای عربی را هم ول میکنید.هدف شما فقط خریدنفت ارزان وفروش اسلحه است.شما حتی نمی خواهید کشوری مانند عربستان که حتی یک انتخابات دراین کشوربرگزارنمیشه تاچه برسد به انتخابات آزادرا به خاطر حقوق بشرمحکوم کنید.حتی نمی خواهید سعودیها که این همه تروریست به کشورهای دنیا صادرمیکنند رامحکوم کنید.این سیاست های دوگانه شمابه خاطرچیه؟ چون فقط نفت شما واقتصاد شما بابت فروش اسلحه دست اونهاست.

مجید بابایی:
الن ایر خیلی شر و ور میگی..شما امریکایی خودتون گاوید یا بقیه رو گاو فرض کردید؟؟؟ عربستان هر غلطی خواست با ارتش اجاره ایش کرد حالا یمن تهدید شده ؟؟ اصلا به این الاغ های سعودی کی اجازه داده اونجا رو بمباران کنند..به اونها چه ربطی داره ؟؟ مگه نماینده سازمان ملل شدن سعودی ها؟؟ بسه دیگه خجالت اور شده ادعاهای شما امریکایی ها

مهدی نوروزی:
جناب آلن ! صحبتهاتون بی نهایت غیر منصفانه است. عربستان چون پول داره هر کاری بکنه به به و چه چهه، ملتهای فقیر و بیچاره هم که همیشه اخند.

دیانا رفیعی:
واقعا استانداردهای دوگانه شما حال به هم زن است . ای بابا حنای شما دیگه رنگی نداره هرجا پول ونفت هست شما طرفدار آنهایید حتی اگر به قیمت جان هزاران نفر تمام شود

باران بهاری:
لطفا اگه ممکنه جواب سوالات مارو بده ..کدام اقدام حوثی ها تهدید برای منطقه بوده؟کدام اقدامش وحشتناکتر از اقدامات داعش بوده که حتی راجعبش اظهار نطر نکردید؟ایا سر بریدنای دسته جمعی داعش...اتش زدن خلبان اردنی...اعدام با وحشتناکترین روشها مثه پرتاب بتن روی سر پرتاب از ساختمان بلند هتک حرمت هزاران زن که سر بریده مرداشونو جلوشون گذاشتن تخریب تمدن هزار ساله ....هنوز شمارو مجاب نکرده که حوثی ها یک هزارم داعشی که درست کردید خطرناک نیست؟؟؟؟؟پیشنهاد میکنم اخبار جنایات داعش رو پیگیری کن بعد حمایت و محکوم کن.....

کوروش اسکندری:
آقای آلن,آمریکا برای چندمین بار در سیاست خارجی دچار اشتباه شد.مرگ یک کودک یا هر انسانی,مرگ تمام بشریت است.حمایت از گروههای شیعه هنوز بهتر است چون دیده اید که تشیع وحشیگری ندارد اما در تسنن از نوع وهابیت قتل و کشتار و وحشیگری و تجاوز به عینیت دیده میشود.راه نجات خاورمیانه فروپاشی آل سعود است,اگر چنین شد که قطعا منطقه آرام خواهد گرفت و در غیر این صورت,ضربات آنها متوجه شما هم خواهد شد.

وریا تیموریان:
آقاى آلن ایر، براى شما به عنوان یک انسان احترام قائلم. همچنین به عنوان یک ایرانى، علاقه اى را که به زبان و ادبیات و شعر ایرانى نشان داده اید، ارج مینهم. اما گاهى که پست هاى شما را میبینم، با خودم فکر میکنم که سیاستمدارى به عنوان یک شغل، باید کار بسیار سختى باشد. شغلى که انسان را مجبور کند سخنانى را بر زبان بیاورد که خلاف باور و فکر و اعتقاد شخصى اوست. مطمئنم که شما پدر هستى و اگر به فرزندان معصوم و بیگناهت نگاه کنى درک میکنى که کشور شما با اتخاذ سیاست هاى ظالمانه که خیلى راحت تحت عنوان "حفاظت از منافع امریکا و هم پیمانانش" در افکار عمومى داخلى شما تأیید و حتى تشویق و تقدیر میشود، چه خانمان ها که به باد فنا داده و چه پدرها داغدیده کرده و چه فرزندها را یتیم کرده. آقاى آلن ایر به عنوان یک عضو جامعه بشریت از شما میپرسم، پس چه کسى از "منافع انسان ها"، انسان هاى مظلوم و محروم، فارغ از نژاد و مذهب دفاع میکند؟ آقاى آلن ایر، جرم و خطا و خطر حوثى ها کجا، خطر و خطا و حجم فاجعه داعش کجا؟ شما مگر داعش و القاعده و طالبان را خودتان بوجود نیاوردید؟ متاسفانه درستکارى و راستگویى ظاهرا اولین صفاتى است که در راه سیاستمدارى باید با آنها خدا حافظى کرد. ایران هنوز هم بهترین و قابل اعتماد ترین شریک شما در خاورمیانه میتواند باشد. مواضع سیاسى ایران (با تمام مشکلات ریز و درشتش) معمولا با ثبات و با منطق و صلح جویانه ترین بوده نسبت به تمام کشور هاى همسایه اش. شما نگاه کنید به وضعیت سیاست خارجى ترکیه و اشتباه هاى پى در پى محاسباتى آقاى اردوغان و تغییر موضع هاى پیاپى آنها. عربستان سعودى را ببینید که با دخالت در یک قائله نسبتا کوچک داخلى، چه بلوایى به پا کرده و آتش را به شکلى نابخردانه به داخل خاک خودش کشیده امروز. اینهمه نارضایتى و فقر و فقدان حقوق بشر در سعودى که بارها از ایران وضعش خرابتر است براى شما هیچ زنگ خطرى نیست؟ به قول خودتان: Doesn't all this ring a bell?When do want to wake up? Hah

محمد:
شما از هرچی قتل و خونریزیه دفاع می کنید اینو همه میدونن

حسین نیکفرجام:
آلن جان خودت میدونی داری از چه جنایت کارهایی حمایت میکنی؟؟؟واقعا نمیدونید یا خودتون زدید به خواب؟؟ بس نیست؟؟اسراییل،داعش،شاه های دیکتاتور؟؟؟تا کی؟

احمدی:
قبلآنا من مخالف مرگ بر امریکا بودماما در این چند سال که حمایت همه جانبه امریکا رو از خون خوارهای خاورمیانه دیدم فهمیدم نه انگار این قدیمیا چیزی میدونستندشخصآ حالم از امریکا و دولتهای عرب که کاری جز خونخواری و جنایت ندارند بهم میخکره اقای الن حالم از دروغات بهم خورد حیف زبان فارسی که تو داری باهاش حرف میزنیکوروش ما دروغگو نبود پس پارسی قداست داره

محمد شیرازی:
شما ازاینکه هر جباری راه رو برای منافع استعمار امریکا باز کنه حمایت میکنین ....

مسیح مهرید:
شما از استفاده از بمب فسفری هم دفاع میکنید آیا شما و دولت متبوعتون بویی از انسانیت بردین آیا ذره ای از کشته شدن زن و بچه های بی گناه احساس گناه میکنید روزی همین کشتارها دامن زندگیتونو میگیره و ما از کشته شدن شما و خانواده های شما حمایت خواهیم کرد

فتحعلی خلج:
جناب ایر ! چهره شما در ظاهر به آدمهای خوب میمونه ! همانطور که چهره حضرت کارتر بنطر خوب میامد !! این را دوستانه بگم، متاسفانه در چند دهه اخیر سیاست خارجی آمریکا بویژه دمکرات ها خیلی خیلی ظالمانه و فجیحانه و بیرحمانه و غیر انسان و 1 بام 2 هوا شده است و دگر نشانه ای از بهشت زیبای دفاع از حقوق بشر و دموکراسی و ثبات در جهان ، که آمریکا سردمدار مبارزه با آن و تروریسم و فاشیست بود، نه تنها خبری نیست !!! بلکه مروج و حامی تروریسم و عدم ثبات در جهان نیز شده است. که باعث تاسف است! و بهتر است شما و جناب اوباما آلت دست تئوریسین های پشت پرده شبیه چون برژنسکی و اسلاف ویرانگر او نشوید ! که آنان برای مطامع زراندوزی کثیف شان !! شما ها را نیز همانند کارتر بینوا، 1 دلقک و مترسک و ننگ تاریخ انسانیت سازند !!؟؟؟

رضا شهباز:
واقعا مواضع آمریکا در مقابل جنایات سعودى شرم آوره.

مهتا بذرفشان:
جناب آلن ایر، ما قسم حضرت عباس شما ( ادعای حوق بشری تان ) باور کنیم یا دم خروس ( بمبهای خوشه ای ساخت امریکا که داره می ریزه رو سر مردم بی گناه خاور میانه ) .

مهدی:
امریکا همیشه حامی جنایتکاران بوده و هست . با کشتن کودکان فقط نفرت مردم جهان رو برمی انگیزید . اقای ایر شما فکر کردید که با خواندن چند بیت شعر از حافظ و سعدی میتوانید دید مردم را نسبت به آمریکا عوض کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ زهی خیال باطل

علی مهر:
آلن جان دارین رو اسب بازنده شرط بندی میکنین .. از ما گفتن بود

فرخنده خلیلی:
این همه زن وبچه بیگناه به چه جرمی ؟

مزدک موسلی:
جناب ایر حوسی های یمن یه اقلیت داری جمعیت زیاد ودارای مطالبات اساسی هستند . که سالها ساله عربستان برای تحکیم دیکتاتوری خود داره اینرو سرکوب میکنه این کجا با دمکراسی همخوانی داره یا حقوق بشر. بقول یکی از هم وطتناتون بمب اتم بده ولی باید تاسیسات هسته‌ای ایران رور با بمب اتم زد. چیزی تو مایه دمب خروس

رضا نفری:
پس از این صحبت شما میشه نتیجه گرفت که شما از استفاده عربستان از سلاحهای ممنوعه مثل بمبهای خوشه ای هم حمایت کرده اید.البته این بار اول آمریکا نیست.شما بارها از استفاده اسرائیل از اینگونه تسلیحات چشم پوشی کرده اید.برای همین است که جمهوری اسلامی عربستان و اسرائیل را در یک ردیف میگذاره.

رضا نژاد:
هم پیمانی و دفاع از سیاستهای توسعه طلبانه مرتجع ترین حکومت حال حاضر دنیا شرم آور ه.

حامد شبانی:
شما منتظر هستید نسل یمنی ها منقرض شود شما منتظر هستید نسل عراقی ها وسوری ها منقرض شود وداعش رو بعنوان آلتر ناتیو ایران درمنطقه علم کنید زهی خیال باطل ما تا الانشم با داعش مراعات کردیم مطمین باشید زمانش برسه همین ها که به نظام فحش میدهند صف اول جبهه اند مارو دست کم نگیرید

ابی رف:
آلن عزیز تو کشوری زندگی می کنید که خشت خشتش با خون بومی هاش بنا شده آدم کشی و جنگ افروزی تو وجود شماست حالا هی بیا بگو اینجوری و اون جوری راستی ابراز نگرانی نکردی چرا

حسین ناصری:
فکر کردم فارسی صحبت میکنی راه و منشتم مثل فارسی زبانا شده ولی گند زدی حالم ازت بهم خورد یخورده از سعدی یاد بگیر: تو کز محنت دیگران بی غمی نشاید که نامت نهند آدمی!

محمد فرح پور:
جناب ایر واقعا باید متاسف بود برای سیاستهای دوگانه شما در خاورمیانه...

رضا:
عربستان بعنوان یک کشور کثیف و تولید کننده تروریست است و حمایت شما از این رژیم به معنای حمایت از تروریست و دامن زدن به جنگهای مذهبی است... چه حوثی و چه داعش فرقی نمی کنه هر گروهی که باعث مرگ کودکان و کلا غیر نظامیان بشود خائن به بشریت است...واقعا متاسفم براتون بعنوان یک انسان این نوع مصاحبه یعنی حمایت از ترویج جنایت

ابراهیم جوانمردی:
واقعا این رفتار شما جای تاسف داره در دنیا دیکتاتور ترین کشور که حتی ابتدایی ترین حقوق مردم را رعایت نمی کند و کشوری که حتی نام کشور را به نام خانواده خود یعنی سعودی ثبت کرده و با بمب باران کور زنان و کودکان بی گناه را به خاک و خون می کشد را پشتیبانی می کنید و نام خودتون را مدافع حقوق انسانها می نامید . من فکر نمی کنم در دنیا رفتاری خیانت آمیز تر از رفتار آمریکا نسبت به بشریت وجود داشته باشد . جنایاتی که شما در سالهای اخیر نسبت به مردم بی گناه در دنیا بخصوص بر علیه مسلمانان چه بصورت مستقیم و چه با استفاده از مزدورانتان در جنگ های نیابتی روا داشته اید در طول تاریخ بی نظیر بوده است . قطعا تا ابد شرمنده ی انسانیت و وجدانهای پاک خواهید بود . بترسید از آه مظلومین که روزی دامنتان را خواهد گرفت . اگر چه وجدان انسانی شما سالهاست که خواب مرگباری فرو رفته ولی بدانید از دست انتقام الهی گریزی نیست. شما چه دوست داشته باشید چه نداشته باشید عربستان منفورترین کشور در نزد ایرانیان و مردم مظلوم بحرین و عراق و .... است . حتی آمریکا با این سیاستهای دغل بازش نتوانسته از این خاندان خود خواه ووفاسد و منافق منفور تر باشد . از خدا ذلت هر چه زودتر رژیم اهریمنی عربستان را خواهانیم .وافتخار است که این نابودی بدست پر توان رزمندگان ایران در دفاع از مظلومین باشد.

فرید فیلی:
ای بابا.... آقای آلن ... ،‌ سئوال دارم از خدمتت اگه بتونین شفاف جواب بدین ممنون میشم سئوال اینه :‌1- چه چیزی باعث شده که انقلاب حوثی ها رو مثل مصر و سوریه و لیبی و ... بهار عربی ندونین و اونها رو شورشی خطاب کنین؟؟!!!
2 - عربستان داره در یمن به دولت در حال سقوط کمک میکنه و شما علنا و عملا کارش رو تایید میکنین ؛‌اما چرا در سوریه اقدام مشابهی انجام ندادید و از ایران به خاطر کمک به دولت در حال سقوط حمایت نکردید؟!!!!!البته یه تفاوتی بین شورشیان سوریه با یمن وجود داره و اون اینکه حوثی ها همون شیعه های یمنی هستن که شما بهتر از من میدونین در طول تاریخ چه ظلم هایی در حقشون شده... اما در سوریه کسانی که برای سرنگونی بشار اسد اقدام کردند معمولا غیر سوری و از اعضای داعش و طالبان و القاعده و جبهه النصره و .... بودن
آلن عزیز (‌که خیلی هم به ادبیات ایران ارادت داری )‌ما درین مورد ضرب المثلهای زیادی داریم از جمله اینکه درین مواقع میگیم :‌ سیاست یک بام و دو هوا !!!!............ یا : به ما رسید آسمون تپید........
بی خیال برادر.... ما هرچقدر از فارسی حرف زدنت خوشم بیاد بازم دلیل نمیشه شما رو بعنوان آدمهای یکرنگ و طرفدار حقوق انسانها بپذیریم

حمیدرضا صغیر:
آقای الن آیر امیدوارم از مقایسه ی کامنت های این پست تون با بقیه پست هاتون متوجه مشکل تون در سیاست خارجی آمریکا بشوید. این همه سال این سیاست های دوگانه رو دنبال کردید و هر جا به نفع تون بوده چشم تون رو بستید و هر جا به ضرر تون بوده دم از حقوق بشر و ... زدید و تمام این سیاست ها در آخر بک فایر کرده به سمت خودتون علاوه بر اینکه جان و زندگی میلیون ها انسان رو به خطر انداخته. حتما ضرب المثل حنای شما دیگه رنگی نداره رو شنیدید. اگر بهش فکر کنید متوجه میشید چرا ملت ها روز به روز کمتر به شما اعتماد می کنند.

مسعود صادقی:
آقای آلن سیاستمداران شما گرگی هستنید که به لباس میش دراومدند . خدارو شکر ادبیات فارسیتم خوبه دقیقا متوجه منظورم میشید. حرف دل شما اینه حقوق بشر سیخی چنده فقط اسرائیل رو بچسب اگه کسی زبونی اسرائیلرو تهدید میکرد شما انقد آروم و ساکت وایمیستادید اونوقت اینجا دم از دفاع مرزها و مذاکره میزنید . شما میدونید کودک کشی یعنی چی بس کنید. چی شد انقد نوکری اسرائیل و عربستان رو کردید؟ یه خورده انسانیت اینهمه آدم کشی و باز حرف از این چرتو پرتا .....

محمد دایی:
آقای ایر موظب بودین خدایی نکرده به دوستای سعودیتون بر نخوره که؟احیانا نظرتون رو در مورد حمله به یمن در حالی که هیچ آسیبی به عربستان نرسونده بود چیه؟خیلی دوست دارم بدونم اگه این حمله از طرف ایران انجام شده بود چه واکنشی داشتید.

حامد مالکی:
سر تا پا تناقض چه در حرف چه در عمل

محمد کریمی:
آقای ایر یه نفر محض نمونه حرفتو تایید نکرده یکم به خودت بیا و وقتی تو خلوت خودت نشستی به سیاستهای غلط و چندگانه سیاستمدارای آمریکا فکر کن.

امیرطاهری:
در کدام بخش از قوانین بین الملل حمله نظامی یک کشور به کشور دیگری به بهانه تغییر حکومت مجاز می باشد؟ حرکت امروز عربستان سعودی مانند حرکت سال 1980 عراق علیه ایران است

ادیب بابادی:
آلن در عجبم از دموکراسی سیاسی شما که چرا حوثی ها که پنجاه درصد جمعیت یمن را دارند چرا حق حاکمیت بر سرنوشت خودشان را نداشته یاشند ؟؟چون شیعه هستند؟؟شما خود به خوبی میدانید که این دلارههای باداورده نفتی عربستان و قطر است که هزینه جلادان داعش و طالبان و القاعده را تامین مینمایند .اما شما خود را بکوری زده اید-چرا؟؟چون کمال همنشینی در تو اثر کرد.

شهرام اکبری:
امریکا تنها گنده لات و قلدر و زورگیر و باج گیر در دنیاست و برای حفظ این مقام از هیچ ظلمی به دیگران ابایی نخواهد داشت

محسن رضایی:
شما جنایت میکنید بعد قیافه حق به جانب هم می گیرید ، ننگ ابدی برای شما خواهد ماند،همه می دانند هدف شما کسب درآمد از قبل ناامن کردن منطقه است

دریا کریمی:
من اگر جای شما بودم دلیل می اوردم و مصاحبه نمیکردم چون میدونستم برأی منافع کشورم مجبورم چرندیات تحویل طرف مصاحبه کننده بدم.

یسرا بخاخ:

با خبرگزاری فارس مصاحبه کردید ؛ این کامنتا رو باید قاب طلا گرفت کاربرای ایرانی یکصدا و متحد علیه سیاست‌های دوگانه آمریکا و عربستان متجاوز

رضا دهقانی

حالا جالبه با خبرگزاری فارس مصاحبه کرده، مطمئناً آلن ایر دوست نداره به تپه تپه افتادنش رو تو مصاحبه با خبرنگار رو بگه
آلن جان میبینی کامنت ها رو؟ تجدید نظر کنید تو رفتاراتون.

فرشاد خان

خدا لعنت کنه جهود ها و حامیان پول پرستش رو که هر چی آتیش جنگ و فساد و فقر و بدبختی تو این دنیاست از گور اونهاست.

میلاد سبز

حوثی ها انقلابی هستند نه شورشی.خزعبلاتی که امثال بی بی سی تو مختون کردن و باور نکنید.خودتون ببینید و بشنوید.

بابک انصاریان


صدرحمت به پینوکیو الن جان ما روبگو که چی فکرمیکردیم چی شد ، اینم حقوق بشر امریکایی عربستان تو روز روشن وسط خیابون زنارو با شمشیرگردن میزنه اونوقت جناب اولاند و ایر احمدشهید و مامور ویژه پرونده حقوق بشر ایران میکنن ،جناب شما که اینهمه دلت واسه حقوق بشر میسوزه سلاح عربستانو کی تامین میکنه ، جناب، شورشیان تو ایران میشن ازادیخواه ولی تو یمن و سوریه و بحرین میشن تروریست من ازنبود ازادی درایران دفاع نمیکنم ولی حالم ازسیاستهای دوگانتون به هم میخوره دیگه نبینم اسم ازحقوق بشر بیارین.

امیر محمد مشکین


آلن جان سیر داغ عزیزم سیر داغ

درآمد اینترنتی

درود به شرفت... حرف از حقوق بشر فقط ادعاست... تا جایی که منافعشون باشه حمایت می کنن.

آرمان آذری

خبر فوری . عدن به کنترل انتقلابیون درآمد . آلین ایر و دار و دستش هم برن به حمایت هاشون از تروریسم ادامه بدن.

دیو ویدسون

اوضاع یمن دقیقا مثل اوکراین شد. چرا از رئیس جمهور برکنار شده (و نه مستعقی) اوکراین حمایت نکردید ولی از رئیس جمهور مستعفی یمن حمایت می کنید؟
چرا ایران حق نداره از برادران شیعه خود در یمن دفاع کنه ولی آمریکا که 6000 مایل با منطقه فاصله داره به خودش اجازه میده به عربستان وحشی بمب خوشه ای بده تا سر مردم بی گناه بریزه؟ آلن جان وجدان خوب چیزیه.
 

امیر هاشمی مقدم

بالاخره دولت برای شما مهم است یا مردم؟ در سوریه حرف از حقوق مردم می زنید و علیه دولت اقدام می کنید. اما در یمن از دولت دفاع می کنید. گیرم که بگویید بخشی از مردم یمن دولت را می خواهند، اما در بحرین که همه مردم مخالف دولت بودند و عربستان مستقیما دخالت کرده و آنها را گلوله باران کرد، حقوق بشرتان کجا بود؟ پروژه ایران هراسی به راستی کی متوقف می شود؟

مهدی آس


عربستان وجود نداره به اسراییل حمله کنه عین سگ میترسه این عرب کشی هم که این ال سعود راه انداخته میخواد اظهار وجود کنه جلوی ایران بگه من هم وجود دارم
آمریکا هم دوتا علت داره حمایتش از عربستان
1. سلاح های که فروخته عربستان باید یکم کم بشه تا بتونه سلاح جدید بفروشد جنگ هم که سلاح میخواد هرقدر هم که طول بکشه فروش سلاح آمریکا به این ال سعود زیاد میشه
2. شما تصور کن یه ترقه تو یکی دوتا میدانها نفتی عربستان برکه نفت میکشه بالا باز آمریکا سود می‌برد از قیمت نفت بالا
این که عربستان از ناحیه 4تا کلاش بدست حوثی‌ها تهدید میشه بزک دوزک رسانه ای هست برای شور کردن اوضاع.

ابی فدا

حرف حساب جواب نداره...دقیقاً..تا زمانی که کشوری برای آمریکا بهتر بگم یهودی جماعت نفع داشته باشه با اونه زمانی که روغنشو کشید مثل تفاله میندازه دور بعد میره سراغ یکی دیگه...آقا همینجوری نمیگه ما به آمریکا اعتماد نداریم.

سارا میرسولار

الن کجاییی ؟؟ خزیدی تو سوراخ موش؟؟ بیا جواب بده دیگه 
لحظه به لحظه با یمن؛ عملیات «ناامید» عربستان- روز 16
ساعت ۱٠:٥۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٤/٢/۱٧ : توسط : حسینی

بمباران شدید و بی‌سابقه «صعده»/

 

 

وزیر خارجه عربستان: آتش‌بس 5 روزه در یمن را با آمریکا بررسی کردیم/

 

 

 

4 پایگاه دیگر عربستانی در تصرف قبایل/

 

سرنگونی بالگرد آپاچی سعودی/

 

تظاهرات فردا در صنعاء

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، عربستان سعودی سه‌شنبه‌شب اول اردیبهشت (21 آوریل)، پایان تجاوز نظامی موسوم به عملیات «طوفان قاطع» علیه یمن را اعلام کرد و همزمان از آغاز عملیاتی جدید موسوم به «بازگرداندن امید به یمن» خبر داد.

عربستان، عملیات «طوفان قاطع» را که بیش از 2500 کشته و بیش از 3000 زخمی برجای گذاشت، بامداد روز پنجشنبه 6 فرودین (26 مارس) آغاز و هدف آن را بازگرداندن رئیس جمهور مستعفی یمن به قدرت در یمن اعلام کرد، اما با مقاومت مردم، ارتش و جنبش انصارالله یمن، تاکنون به این هدف و دیگر اهداف اعلامی نرسیده است.

مهم‌ترین اخبار روز پانزدهم عملیات «بازگرداندن امید» عربستان را می‌توانید در اینـجـا مرور کنید.

* * * * * *

اخبار روز شانزدهم را در زیر دنبال کنید

*

* حملات شدید و بی‌سابقه عربستان به «صعده»+فیلم

* کمیته عالی انقلاب یمن خواستار تجمع مردمی در میدان «التغییر» صنعا در عصر روز جمعه با شعار «محاصره و تجاوز ، نسل‌کشی است» شد

*هشدار 22 سازمان فعال در زمینه حقوق بشر درباره یمن

* حمله مجدد جنگنده‌های سعودی به «صعده»، 3 کشته و 8 زخمی برجای گذاشت

* آتش‌بس 5 روزه / وزیر خارجه عربستان اعلام کرد که آتش‌بس 5 روزه در یمن را با آمریکا بررسی کرده است

* عربستان می‌گوید هواپیمایش در «تل‌آویو» فرود نیامده است

* رئیس‌جمهور فراری یمن، سرتیپ «حمد حسان الحارثی» فرمانده نیروهای ویژه در تعز و سرتیپ «محمد عبدالجلیل الشامی» رئیس پلیس «إب»  و سرتیپ «عادل حمید عنتر» را از هر فعالیت حرفه‌ای برکنار کرد

* فرود اضطراری یک بالگرد «آپاچی» عربستان در «نجران»

* یک منبع در وزارت دفاع عربستان از پرواز پهپادهای سعودی در آسمان «جازان» و «نجران» خبر داد

* تصرف 4 پایگاه نظامی سعودی دیگر در جازان/ قبایل یمنی موفق شدند امروز 4 پایگاه دیگر عربستانی در جازان (جیزان) را تصرف کنند/ در درگیری‌های امروز چند نیروی گارد مرزی عربستان نیز کشته شدند

* 377 کشته در 6 روز / سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمن گفت حملات 6 روز گذشته عربستان 377 کشته و بیش از 2000 زخمی بر جای گذاشته است

* هیئت هواپیمایی یمن خواستار توقف حملات به فرودگاه صنعاء شد / این هیئت از جامعه بین‌الملل و سازمان ملل خواست تا عربستان را برای متوقف کردن حملات به فرودگاه صنعاء، تحت فشار قرار بدهند

* قبایل یمنی یک بالگرد آپاچی عربستانی را ساقط کردند

* تشکیل یگان اطلاعات جنگی در «عدن» از سوی شورشیان «هادی»

*اعتراف عربستان به حمله به غیرنظامیان یمنی العسیری: قبایل یمنی حامی جنبش انصار الله را هدف قرار می‌‌دهیم

*جان کری در ریاض با رئیس جمهور مستعفی یمن دیدار کرد

* استفاده عربستان از یک سلاح جدید علیه یمن/شلیک موشک از یک ناو به سوی «حجة»

* جنگنده‌های سعودی 50 متری ورودی گذرگاه «الطوال» در «حرض» واقع در استان «حجة» را بمباران کردند

* نماینده یمن در سازمان ملل خواستار دخالت زمینی در کشورش شد

*پاداش «عبدربه منصور هادی» به مشاور فراری‌اش در ریاض

* جنگنده‌های سعودی، صبح امروز بار دیگر صنعا و صعده را به شدت بمباران کردند/بمباران مناطق مرزی یمن در شمال این کشور نیز همچنان ادامه دارد
* جنگنده‌های سعودی فرودگاه و مقرهای پدافند در «الحدیده» را بمباران کردند و همچنان در حال پرواز بر فراز این شهرند

* یکی از رهبران انصار الله: 10 تروریست‌ در درگیری‌های عدن به هلاکت رسیدند

* نماینده دائمی عربستان در سازمان ملل: ایران نباید در حل بحران یمن جایگاهی داشته باشد
*سازمان ملل: احتمالا «ژنو» میزبان مذاکرات برای حل بحران یمن باشد/ سخنگوی دبیر کل سازمان ملل بدون اشاره به زمان برگزاری مذاکرات احزاب مختلف یمنی برای حل بحران این کشور تاکید کرد که احتمال دارد، ادامه این مذاکرات در ژنو صورت بگیرد.

* منابع رسانه‌ای خبر دادند طرح آتش‌بس آمریکایی روی میز سران سعودی

8 پایگاه نظامی عربستان به کنترل قبایل یمنی درآمد/قبایل یمنی 8 پایگاه نظامی عربستان در منطقه مرزی نجران را تحت کنترل خود درآوردند.

آمریکا: به یمن کمک بشردوستانه می کنیم/وزیر امور خارجه آمریکا همزمان با حمایت از حملات ارتش عربستان اعلام کرد که دولت واشنگتن به یمن کمک‌های بشردوستانه خواهد کرد.

کشته شدن فرمانده شبه نظامیان طرفدار منصور هادی در عدن/فرمانده نیروهای شبه نظامیان طرفدار رئیس جمهور فراری یمن در درگیری با نیروهای ارتش در عدن کشته شد.

کشتی‌های جنگی سعودی سواحل یمن را گلوله باران کردند/کشتی‌های جنگی سعودی شهر بندری الحدید در غرب یمن را گلوله باران کردند.

عربستان کشته شدن 5 نظامی خود را تائید کرد/مقامات محلی عربستان از کشته شدن 5 نفر و زخمی شدن 11 نفر دیگر در حمله خمپاره‌ای به منطقه مرزی نجران خبر دادند.

* اسارت نظامیان عربستانی توسط قبایل یمنی/قبایل یمنی ضمن اسارت تعدادی از سربازان عربستان سعودی مستقر در منطقه مرزی نجران، چندین فروند موشک و سلاح‌ نظامیان سعودی را به غنیمت گرفتند.

* انصارالله: ارتش یمن و کمیته‌های مردمی منطقه «التواهی» عدن را بازپس گرفتند/سخنگوی جنبش انصارالله اعلام کرد که ارتش یمن وکمیته‌های مردمی وابسته به این جنبش با کمک مردم جنوب یمن موفق شدند منطقه «التواهی» که مهمترین پایگاه القاعده در عدن محسوب می‌شود را بازپس بگیرند.

* المیادین: قبایل «بکیل» یمن به آتش‌باری عربستان در مرز جنوبی این کشور پاسخ دادند / شبکه خبری الجزیره نیز گزارش کرد که یمنی‌های منطقه نجران را هدف گرفتند. روز گذشته نیز سه نظامی سعودی در پاسخ قبایل یمنی کشته شده بودند 
شاکی خصوصی پرونده مرسک در گفت‌وگو با فارس:
ساعت ٦:٥٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٤/٢/۱٦ : توسط : حسینی

دادگاه حکم تخلیه و مزایده محموله کشتی مرسک را صادر کرد

شاکی خصوصی شرکت کشتیرانی مرسک گفت: بعدازظهر امروز شعبه ۳۱ مجتمع شهید مدنی حکم تخلیه بار و مزایده کشتی توقیفی مرسک را به میزان دیون شرکت مرسک و دولت صادر کرد.

خبرگزاری فارس: دادگاه حکم تخلیه و مزایده محموله کشتی مرسک را صادر کرد

حمیدرضا جهانیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس درباره آخرین جزئیات توقیف کشتی خط‌ لاینری مرسک و مزایده کالاهای این کشتی اظهار داشت: پس از حکم دادگاه مبنی بر تخلیه بارهای کشتی توقیف شده خطوط لاینری مرسک در ایران، سازمان بنادر و دریانوردی مدعی شد که این کشتی متعلق به خطوط لاینری مرسک نیست و حکم تخلیه کالاها و مزایده آنها به نفع دولت و شرکت پارس طلاییه کمی به تعویق افتاد.

جهانیان تأکید کرد: پنتاگون، سفارت ایران در دانمارک و بیانیه شرکت مرسک، اصالت کشتی توقیف شده به نام مرسک را تأیید کردند و این توقیف از دایره سیاست و امنیت خارج شده است و جای تأمل داشت چرا سازمان بنادر مدعی بود این کشتی متعلق به خط لاینری مرسک نیست.

وی ادامه داد: متأسفانه عده‌ای به دنبال منافع شخصی کارشکنی‌هایی انجام دادند اما این مشکل ساعاتی پیش رفع شد.

جهانیان توضیح داد: قاضی ملکوتی در مجتمع شهید مدنی ‌ساعاتی پیش در این باره به بندرعباس حکم داد که بارهای کشتی متعلق به خطوط لاینری مرسک که در لنگرگاه عباسی (مجموعه بندر شهید باهنر و بندر شهید رجایی) متوقف شده است تخلیه شود و به اندازه دیون شرکت مرسک و دولت، اموال آنها به مزایده گذاشته شود.

وی اظهار داشت: در کنار بدهی شرکت مرسک به شرکت پارس طلاییه، این شرکت همچنین 5 میلیارد ریال به دولت بابت جریمه حکم بدهکار است که در قالب مزایده کالاها اخذ می‌شود.

شاکی پرونده مرسک ‌گفت:‌ نظر به اینکه رسیدگی به پرونده موضوع شرکت پارس طلایی با خط لاینری مرسک توسط قاضی ملکوتی ریاست شعبه 31 مجتمع شهید مدنی بوده است و از آنجا که مراحل اجرا وفق مقررات تحت ریاست صادرکننده رأی است، به منظور پرهیز از هر گونه اظهارنظر فنی و قضایی، شایسته است صرفاً برابر قانون قاضی صادر کننده را تا حصول نتیجه عملیات اجرایی مدیریت کنید.

مدیرعامل شرکت پارس طلاییه اظهار داشت: پیامی برای شرکت مرسک داریم مبنی بر اینکه بهتر است این خط لاینری به دادگاه 31 مجتمع شهید مدنی مراجعه و با پرداخت دیون خسارت دولتی و کسب رضایت شرکت پارس طلاییه، آزادی کشتی خود را فراهم کند.

وی با تأکید بر اقتدار نیروهای مسلح ایران در آب‌های خلیج فارس و دریای عمان یادآور شد: اقتدار هر کشور به قدرت دستگاه قضایی و نیروهای مسلح آن کشور است که ایران جزو برترین‌هاست و دارای بالاترین ضریب امنیت هوایی، دریایی و زمینی است، در این عرصه تجارت ‌رونق داشته و حتی تحریم‌ها هم نتوانسته است به این امنیت خدشه وارد کند و فراموش نکنیم که 37 سال است در تحریم هستیم.

‌بنابراین گزارش روز هشتم اردیبهشت‌ماه بود که‌ ‌‌ایران یک کشتی باری را با 34 خدمه‌ توقیف کرد.

‌شناور یادشده متعلق به شرکت «maersk» (مرسک) است. کشتی مذکور با‌ پرچم جزایر مارشال تردد داشته است و شکایت شاکی ‌منجر به صدور حکم قضایی دادگاه در تاریخ 25 اسفندماه سال گذشته برای توقیف اموال این شرکت شده بود.

بنا به گفته معاون دریایی سازمان بنادر شرکت ایرانی مبلغی از ‌شرکت مذکور طلب دارد و دادگاه نیز شرکت مرسک را به پرداخت بدهی خود محکوم کرده است. دادگاه این موضوع را به سازمان بنادر و دریانوردی ارجاع می‌دهد، سازمان بنادر هم موضوع را به اطلاع ستاد مشترک نیروهای مسلح می‌رساند و آنها هم از طریق گارد ساحلی عمل می‌کنند و کشتی مذکور توقیف می‌شود 
رهبر انقلاب در دیدار معلمان سراسر کشور:
ساعت ٥:۳٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٤/٢/۱٦ : توسط : حسینی

باید عظمت و هیبت ملت ایران محفوظ بماند/

 

 

موافق مذاکره زیر شبحِ تهدید نیستم/

 

 

دوران بزن و در رو تمام شده است و ملت ایران کسی را که بخواهد به او تعرض کند، رها نخواهد کرد

رهبر انقلاب با اشاره به اظهارات مقامات رسمی آمریکا در روزهای اخیر که گفته بودند اگر چنین شرایطی پیش آید ما حمله نظامی می‌کنیم، خطاب به دولتمردان آمریکایی گفتند: اولاً غلط می‌کنید؛ ثانیاً دوران بزن و در رو تمام شده است.
باید عظمت و هیبت ملت ایران محفوظ بماند/ موافق مذاکره زیر شبحِ تهدید نیستم/ دوران بزن و در رو تمام شده است و ملت ایران کسی را که بخواهد به او تعرض کند، رها نخواهد کرد
به گزارش مشرق، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار وزیر و مسئولان آموزش و پرورش و جمع زیادی از معلمان سراسر کشور ضمن تبیین جایگاه بی بدیل آموزش و پرورش و همچنین نقش بسیار مهم و تأثیرگذار معلم در تربیت نسلی با ایمان، دانا، روشن بین، دارای اعتماد به نفس، پرنشاط و امیدوار، تحقق چنین اهداف والایی را در گرو اجرای منسجم و کامل سند تحول بنیادین آموزش و پرورش دانستند و تأکید کردند: مسئولان دولت بویژه مسئولان اقتصادی باید نسبت به آموزش و پرورش و مسائل معیشتی معلمان نگاه ویژه و فراتر از دستگاههای دیگر داشته باشند و بدانند هرگونه هزینه در این مجموعه، سرمایه گذاری برای آینده و ایجاد ارزش افزوده است.

ایشان همچنین با اشاره به تهدیدهای اخیر مقامات رسمی آمریکا همزمان با برگزاری مذاکرات هسته ای تأکید کردند: من موافق مذاکره زیر شبحِ تهدید نیستم. مسئولان سیاست خارجی و مذاکره کنندگان باید خطوط قرمز و اصلی را به دقت رعایت کنند و همزمان با ادامه مذاکرات، باید از عظمت و هیبت ملت ایران نیز دفاع کنند و زیر بار هیچ تحمیل، زور، تحقیر و تهدیدی نروند.

رهبر انقلاب اسلامی در ابتدای سخنان خود با گرامیداشت خاطره شهید آیت الله مطهری، مهمترین ویژگی ایشان را، معلم بودن همراه با اخلاص و تلاش خستگی ناپذیر دانستند و با اشاره به نقش بی بدیل آموزش و پرورش در ساختن آینده کشور، گفتند: در آموزش و پرورش، معلم کانونی ترین و تأثیرگذارترین نقش را در شکل دهی شخصیت فکری و روحی دانش آموزان و نسل آینده کشور دارد به گونه ای که حتی پدر و مادر و محیط زندگی چنین تأثیرگذاری بر دانش آموز ندارند.

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: با توجه به جایگاه آموزش و پرورش و معلمان در آینده کشور، هرگونه هزینه در این بخش، در واقع سرمایه گذاری است.

ایشان با تأکید بر اینکه باید با چنین نگاهی، برای اقتصاد آموزش و پرورش برنامه ریزی شود، به نقش معلم در تربیت انسانهای بزرگ و شخصیت های برجسته اشاره کردند و گفتند: وظیفه معلم تربیت نسلی با ایمان، دانا، دارای اعتماد به نفس، امیدوار به آینده، با نشاط، روشن بین، با اراده و دارای سلامت جسمی و روحی است.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: وظیفه معلم در واقع ایجاد جامعه انسانی برتر و والاتر است که در امتداد وظیفه انبیاء یعنی تعلیم و تزکیه است.

حضرت آیت الله خامنه ای محقق شدن رسالت واقعی معلمان را نیازمند الزاماتی دانستند و گفتند: یکی از این الزامات توجه به مسئله معیشت معلمان است. مسئولان دولتی بویژه مسئولان اقتصادی باید با وجود محدودیت ها، نگاه ویژه ای به آموزش و پرورش و معلمان داشته باشند و آن را در مسائل اولویت دار خود قرار دهند.

ایشان با تأکید بر اینکه اگر درخصوص مسئله معیشت معلمان غفلت شود، دشمن سوءاستفاده خواهد کرد، افزودند: البته معلمان انسانهای مؤمن، نجیب و هوشیاری هستند و متوجه توطئه های دشمنان و افراد کینه توز نسبت به نظام اسلامی هستند که می خواهند به بهانه معیشت معلمان شعارهای فتنه گرانه و خطی و سیاسی مطرح و برای نظام دردسر درست کنند.

رهبر انقلاب اسلامی، موضوع دانشگاه فرهنگیان را نیز از جهت آنکه جذب و آموزش معلمان از طریق آن انجام می شود، بسیار مهم دانستند و تأکید کردند: همه فرآیندها در این دانشگاه بویژه بررسی صلاحیت ها برای جذب معلمان، محتوای دروس و انتخاب اساتید و اعضای هیأت علمی باید سالم و مطابق با معیارهای اسلام و انقلاب باشد.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، و تأیید آن از جانب کارشناسان زبده و برجسته، افزودند: لازمه نتیجه بخش بودن این سند، اجرای منسجم و کامل مواد آن است و اگر بخشی از سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش اجرایی شود و بخش دیگری مورد غفلت قرار گیرد، این سند تأثیرگذار نخواهد بود و تحولی رخ نخواهد داد.

ایشان لزوم آشنا کردن بدنه آموزش و پرورش و معلمان با مطالبات این سند را مورد تأکید قرار دادند و گفتند: در این خصوص دستگاههای تبلیغاتی بویژه صدا و سیما باید به کمک آموزش و پرورش بیایند.

رهبر انقلاب اسلامی استفاده از ظرفیت برنامه ششم که انشاالله بر اساس سیاست های کلی در آینده تدوین خواهد شد، و نگاه ویژه در این برنامه به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را ضروری برشمردند و خطاب به مسئولان آموزش و پرورش تأکید کردند: مراقب باشید برنامه های سطحی و روزمره جایگزین تحول بنیادین در آموزش و پرورش نشود.

حضرت آیت الله خامنه ای شرایط کشور را مهیا و آماده برای تحول اساسی در آموزش و پرورش دانستند و گفتند: امروز خوشبختانه کشور دارای ثبات و امنیت است و مسئولان دولتی با علاقه مندی مشغول کار هستند و در چنین شرایطی، زمینه برای کیفی کردن آموزش و پرورش و رساندن آن به نقطه مطلوب فراهم است.

ایشان در پایان این بخش از سخنان خود با تجلیل مجدد از معلمان گفتند: من از همین جا به همه معلمان سراسر کشور سلام و درود می فرستم.
رهبر انقلاب اسلامی بخش دوم سخنان خود را به موضوع نحوه برخوردهای اخیر مقامات رسمی امریکا با ملت ایران، همزمان با مذاکرات هسته ای، اختصاص دادند و نکات مهمی را بیان کردند.

حضرت آیت الله خامنه ای ابتدا به یک واقعیت انکارناپذیر اشاره کردند و گفتند: در طول 35 سال گذشته، دشمنان نظام اسلامی با وجود رجز خوانی های فراوان، اما همواره متوجه عظمت و هیبت ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی بودند.

ایشان تأکید کردند: این هیبت و عظمت، متوهمانه نیست بلکه واقعی است زیرا کشور بزرگ ایران با جمعیتی بیش از هفتاد میلیون، دارای سابقه فرهنگی و تاریخی اصیل و عمیق و شجاعت و عزم مثال زدنی است.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه این ملت همواره از هویت و شخصیت خود دفاع کرده است خاطرنشان کردند: در هشت سال دفاع مقدس، همه قدرتهای جهان تلاش کردند تا این ملت را به زانو درآورند اما نتوانستند، بنابراین باید این عظمت و هیبت را حفظ کرد.

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: به اذعان آشکار و پنهان بسیاری از مسئولان سیاسی کشورهای گوناگون، اگر تحریم ها و فشارهای کنونی بر ضد ملت ایران، علیه هر کشور دیگری اعمال می شد، آن کشور منهدم می شد اما جمهوری اسلامی ایران مقاوم و استوار ایستاده است.

ایشان تأکید کردند: این مسائل، موضوعات کوچکی نیستند، ولی تبلیغات جهانی همواره تلاش داشته است مردم کشورهای مختلف از واقعیات ایران مطلع نشوند اما بسیاری از ملتها نیز این واقعیات را می دانند و مسئولان سیاسی دنیا هم به خوبی به این واقعیات واقف هستند اگر چه بر زبان نمی آورند و بگونه ای دیگر سخن می گویند.

رهبر انقلاب اسلامی بعد از بیان این مقدمه خطاب به مسئولان کشور بویژه مسئولان سیاست خارجی و همچنین نخبگان جامعه گفتند: بدانید، اگر یک ملتی نتواند از عظمت و هویت خود در مقابل بیگانگان دفاع کند، قطعاً تو سری خواهد خورد، بنابراین باید قدر هویت و شخصیت ملت را دانست.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به تهدید نظامی دو مقام رسمی آمریکا در روزهای اخیر و همزمان با مذاکرات هسته ای، افزودند: مذاکره در زیر شبح تهدید معنایی ندارد و ملت ایران مذاکره زیر سایه تهدید را بر نمی تابد.

ایشان با اشاره مجدد به اظهارات مقامات رسمی آمریکا در روزهای اخیر که گفته بودند اگر چنین شرایطی پیش آید ما حمله نظامی می کنیم، خطاب به دولتمردان آمریکایی گفتند: اولاً غلط می کنید. ثانیاً همانطور که در زمان رئیس جمهور قبلی آمریکا هم گفتم، دوران بزن و در رو تمام شده است و ملت ایران کسی را که بخواهد به او تعرض کند، رها نخواهد کرد.

رهبر انقلاب اسلامی بار دیگر با تأکید بر اینکه همه مسئولان بویژه مذاکره کنندگان باید به این موضوع توجه داشته باشند، افزودند: مذاکره کنندگان هسته ای همواره باید خطوط قرمز و اساسی مد نظرشان باشد و انشاءالله از این خطوط عبور نخواهند کرد.

حضرت آیت الله خامنه ای خاطرنشان کردند: این، قابل قبول نیست که همزمان با مذاکرات، طرف مقابل دائماً تهدید کند.

ایشان افزودند: آمریکاییها نیازشان به مذاکره اگر بیشتر از ما نباشد، کمتر نیست. ما تمایل داریم که مذاکرات به سرانجام برسد و تحریم ها برداشته شوند اما این بدان معنا نیست که اگر تحریم ها برداشته نشوند، ما نمی توانیم کشور را اداره کنیم.

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: اکنون برای همه در داخل ثابت شده است که اینگونه نیست که حل مشکلات اقتصادی کشور وابسته به رفع تحریم ها باشد بلکه مشکلات اقتصادی باید با تدبیر و اراده و توانایی های خودمان حل شوند، چه تحریم ها باشند و چه نباشند.

حضرت آیت الله خامنه ای خاطرنشان کردند: البته اگر تحریم ها نباشد، شاید حل مشکلات اقتصادی راحت تر باشد اما در صورت ادامه تحریم ها نیز، حل مشکلات امکان پذیر است.

ایشان با تأکید بر اینکه موضع جمهوری اسلامی نسبت به مذاکرات هسته ای چنین موضعی است، در بیان دلیل نیاز بالای دولت امریکا به مذاکرات کنونی، گفتند: آنها برای آنکه در کارنامه خود یک نقطه اساسی مطرح کنند، بشدت نیازمند این هستند که بگویند «ما ایران را سر میز مذاکره آوردیم و برخی موضوعات را به او تحمیل کردیم!».

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: با مذاکراتی که زیر شبح تهدید باشد، موافق نیستم.

حضرت آیت الله خامنه ای خطاب به تیم مذاکره کننده افزودند: به مذاکره با رعایت خطوط اصلی ادامه دهید و اگر در این چارچوب به توافق هم رسیدید اشکالی ندارد اما به هیچ وجه زیر بار تحمیل، زور، تحقیر و تهدید نروید.

ایشان با تأکید بر اینکه امروز دولت امریکا، بی آبروترین دولت در جهان است، یک دلیل آن را حمایت صریح امریکا از جنایات دولت آل سعود در یمن دانستند و گفتند: دولت آل سعود بدون هیچ توجیهی و تنها با این بهانه که چرا مردم یمن فلان شخص را برای ریاست قبول ندارد، سرگرم کشتار مردم بیگناه و زنان و کودکان در یمن هستند و امریکاییها نیز از این جنایت عظیم پشتیبانی می کنند.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه امریکا در میان ملتهای منطقه هیچ آبرویی ندارد، خاطرنشان کردند: امریکاییها بدون آنکه خجالت بکشند، از کشتار مردم یمن حمایت می کنند اما ایران را که به دنبال کمک دارویی و مواد غذایی به مردم یمن است، متهم به دخالت در این کشور و ارسال سلاح می کنند.

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: