یک بانک ژاپنی دارایی‌های ایران را مسدود کرد
ساعت ٧:٤۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۳/۳۱ : توسط : حسینی

یکی از بانک‌های ژاپنی داراییهای بانک مرکزی ایران را در پی دستور یک دادگاه منطقه‌ای در آمریکا مسدود کرد.

به گزارش مشرق، ایسنا به نقل از روزنامه وال‌استریت ژورنال نوشت: بانک میتسوبیشی توکیو پس از دریافت حکم دادگاه آمریکایی این اقدام را انجام داد اما مخالفت خود را با دادگاه نیویورکی اعلام کرده و گفت که دادگاه آمریکایی صلاحیت اعمال نظر روی اموال و دارایی‌های موجود در ژاپن را ندارد.
این اقدام همچنین دارایی‌های دیگر نهادهای ایرانی که در بانک میتسو بیشی حساب دارند را نیز هدف قرار داده است.
بانک میتسوبیشی توکیو که حدود 80 درصد معاملات با ایران را اداره می‌کند، مالک بانک یونیون در کالیفرنیا است و قصد دارد فعالیت خود را در آمریکا گسترش دهد.
وابستگی ژاپن به واردات سوخت‌های فسیلی از سال گذشته و پس از وقوع سونامی و بحران هسته‌ای در این کشور که به تعطیلی 54 رآکتور هسته‌ای انجامید تشدید شده است.
بانک مرکزی ایران نقش کلیدی در معاملات بین‌المللی صنعت نفت ایران دارد و انسداد دارایی‌های آن نگرانیهایی را درباره‌ اختلال در عرضه‌ نفت به ژاپن در صورت عدم پرداخت‌ها به وجود می‌آورد.
اوسامو فوجی‌مورا دبیر کابینه ژاپن گفت: دولت باید برای تضمین این مساله که این امر روی عرضه پایدار نفت خام یا تجارت عادلانه بین دو کشور تاثیر نگذارد، کار کند.
بانک میتسوبیشی در حال همکاری با نهاد‌های مرتبط دولتی برای حل هرچه زودتر این مساله است.

 
اطلاعیه دفتر رئیس‌جمهور منتخب
ساعت ٧:٤٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۳/۳۱ : توسط : حسینی

دفتررئیس‌جمهوری منتخب گمانه‌زنی‌ها و پیش‌بینی‌های مطرح شده را درباره کابینه یازدهم شایعه دانست.

به گزارش مشرق، دفتر امور رسانه‌های دفتر رئیس‌جمهور منتخب عصر جمعه با صدور اطلاعیه‌ای متذکر شد که گمانه‌زنی ها و پیش بینی های منتشر شده در مورد اعضای کابینه یازدهم و همچنین کارگروه‌ها و کمیته‌های مشورتی صحت ندارد و شایعه است.
دفتر امور رسانه‌های دفتر رئیس‌جمهور منتخب در این اطلاعیه‌ای خاطرنشان کرده است که طبیعتا پس از هر انتخاباتی گمانه‌زنی‌ها و پیش‌بینی‌ها توسط اشخاص و رسانه‌ها صورت می‌پذیرد و بعضا به شکل شایعه گسترش می‌یابد.
این دفتر برای تنویر افکار عمومی اعلام کرد که هیچ یک از این گمانه‌زنی‌ها و پیش‌بینی‌ها که اخیرا درباره کابینه دولت یازدهم منتشر می‌شود صحت ندارد.
در ادامه این اطلاعیه آمده است: دولت یازدهم دولتی فراجناحی و بر مبنای شایسته‌سالاری است که با بهره‌گیری از نیروهای کارآمد تشکیل می‌شود و هرگونه اطلاع‌رسانی لازم در این زمینه بر اساس زمان‌بندی در نظر گرفته شده توسط دفتر امور رسانه‌های دفتر رئیس‌جمهوری منتخب در اختیار افکار عمومی قرار می‌گیرد.
دفتر امور رسانه‌های دفتر رئیس‌جمهوری منتخب در پایان از همه دست‌اندرکاران اطلاع‌رسانی در سراسر کشور تقاضا کرد که فقط اطلاعیه‌های صادره از سوی این دفتر را مورد استناد قرار دهند و از انتشار هرگونه گمانه‌زنی و پیش‌بینی‌ها خودداری کنند.

 
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه:
ساعت ٧:٤٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۳/۳۱ : توسط : حسینی

توصیه رهبر انقلاب به روحانی پیش‌از کنفرانس خبر‌ی‌/

 

 

 

 

 

احمدی‌نژاد سه بار برای مشایی تقاضای حکم حکومتی کرد

به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام حاج صادقی جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه شامگاه پنج شنبه در همایش استادان بسیجی قم که در سالن اجتماعات شیخ مفید دانشگاه قم برگزار شد، با اشاره به این‌که دشمن بواسطه تحریم‌ها به دنبال ایستادگی مردم در برابر نظام بود، گفت:‌ آنها می‌خواستند محاسبات مسؤولان را نیز تغییر دهد که تا حدودی در این زمنیه موفق بودند.


حجت‌الاسلام حاج صادقی ادامه داد: دشمن با پایین آمدن مشارکت مردم به دنبال این بود که نشان دهد تحریم‌ها کارساز بوده و کشورهای اروپایی را متقاعد کند تا تحریم‌های سیاسی و اقتصادی را تشدید کنند.

حجت‌الاسلام حاج صادقی ادامه داد: مردم در انتخابات ۲۴ خرداد نشان دادند فشار، سختی و رفتار بد برخی از مسؤولان را می بینند اما حاضر نیستند اصل انقلاب را با این مسائل معاوضه کنند.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه ایجاد فضای امنیتی در انتخابات را چالش دوم دشمن ذکر کرد و گفت: دشمن با استفاده از تجربه‌ های گذشته به ویژه در سال ۸۸ تلاش کرد تا به انتخابات از نظر امنیتی آسیب برساند.

حجت‌الاسلام حاج صادقی با بیان این که چندین گروه مأموریت داشتند در انتخابات ۲۴ خرداد مشکلات امنیتی به وجود بیاورند، ابراز داشت: اکثر این گروه ها از سوی وزارت اطلاعات دستگیر شدند و بقیه نیز نتوانستند کاری انجام دهند.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه تصریح کرد: امسال یکی از بی نظیر ترین انتخابات‌ها از نظر امنیتی در کشور برگزار شد.

وی با اشاره به رد صلاحیت برخی از شخصیت ها در انتخابات ریاست جمهوری، واکنش دشمن در این زمینه را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت:‌ در مراحل قبلی نظام نگران حضور حداکثری مردم در انتخابات بود و با حکم حکومتی برخی را بر می گرداندند، اما امروز آنقدر نظام اسلامی با ثبات و مطمئن است که نیازی به حکم حکومتی ندارد. این یعنی ثبات و اقتدار همراه با انعطاف و مردم سالاری.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه با اشاره به رفتار درست کاندیداهای شکست خورده در انتخابات ۲۴ خرداد و عدم رخداد حادثه ای پس از انتخابات، گفت: از رقبای منتخب ملت و جریان اصولگرایی که نشان دادند به قانون احترام می‌ گذارند باید تشکر کرد.

وی ادامه داد: کسانی که تفاوت یازده میلیون رأی را در سال ۸۸ بر نتافتند ببینند امروز اصولگرایان با دویست، سیصد هزار اختلاف رأی انتخابات را پذیرفتند و حرف از تقلب نزدند و نخستین کسانی که به رییس جمهور تبریک گفتند رقیبان او بودند.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه تأکید کرد: انتخابات آرام و بدون حادثه انجام گرفت و دشمن عصبانی است و در این زمینه نیز به اهداف خود دست پیدا نکرد.

حجت‌الاسلام حاج صادقی عدم سلامت انتخابات را سومین چالش دشمن عنوان کرد و گفت: دشمن اصرار داشت که در ایران انتخابات سالم برگزار نمی‌ شود و نمی توان به انتخابات ایران اعتماد کرد و رهبری در جواب آنها فرمودند؛ به درک که انتخابات ایران را قبول ندارید.

وی ادامه داد: دشمن مدت ها کار می کرد تا مردم را نسبت به نتیجه انتخابات بی اعتماد کند و فرضیه تقلب نیز از همین جا آغاز شد.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه تأکید کرد: یکی از چهره ‌های بزرگ نظام که در فتنه ۸۸ یازده میلیون رأی را برنتافت پس از انتخابات ۹۲ بیانیه می دهد و انتخابات ایران را یکی از بزرگ ترین و دموکراتیک ترین انتخابات جهان می داند و کوچک ترین شبهه ای به این انتخابات وارد نمی کند!

حجت الاسلام حاج صادقی با اشاره به این که انتخابات پیروزی بزرگی برای ما است، تأکید کرد: این انتخابات مهر بطلانی بر همه تبلیغات گذشته زد و دروغ بودن ادعای تقلب را نمایان کرد.

وی بیان کرد: حتی یکی از کاندیداهای جریان اصولگرا نگفت من روی این دویست، سیصد هزار رأی حرف دارم و هیچ کدام درخواست بازبینی صندوق را نیز ندادند و همان شب به رییس جمهور منتخب تبریک گفتند؛ این‌که نخستین تبریک گویندگان رییس جمهور منتخب رقیبان او بودند، اعتبار جمهوری اسلامی را می رساند.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه با اشاره به پیام تبریک دشمنان نظام اسلامی برای منتخب ملت، گفت: آنها یا حافظه خود را از دست داده یا خیال می کنند ما حافظه نداریم؛ این ها یک هفته قبل گفتند انتخابات ایران اعتبار ندارد و هر چه نتیجه آن باشد قبول نمی کنیم اما امروز پیام تبریک می دهند، آیا اگر کسان دیگری انتخاب می‌شدند آنها همین گونه رفتار می کردند؟
حجت الاسلام حاج صادقی تصریح کرد: گاهی انتخاب شدن یک کاندیدا که در مناظره ها منتقد نظام است، یک لطف خفی خداوند است.

وی با بیان این که دشمنان بر روی نخستین کنفرانس خبری منتخب مردم حساب ویژه ای باز کرده بودند، گفت: رهبری پشتیبان این رییس جمهور منتخب، همچون رییس جمهورهای گذشته هستند، ایشان قبل از نشست خبری به منتخب مردم فرمودند؛ بدانید نخستین مصاحبه شما در دنیا بسیار قابل توجه است و افراد با انگیزه های مختلفی سؤال می کنند. خدا را شکر که رییس جمهور منتخب ما توانست به زیبایی به آنها پاسخ داده و محکم در برابر آنها بایستد.

حجت الاسلام حاج صادقی با بیان این‌که چالش در نتیجه انتخابات ۲۴ خرداد از دیگر اهداف دشمن بود، ابراز کرد: دشمن تلاش کرد خروجی انتخابات رییس جمهوری باشد که یا اصولگرای محکمی باشد که در برابر آنها بایستد و تقابل، تضاد و درگیری با آمریکا را در دستور کار خود قرار دهد تا زمینه برای برخورد با او از سوی دشمن فراهم شود، یا رییس جمهوری منفعل در برابر آنها انتخاب شود و دشمن را ارباب خود بداند و این رییس جمهور منفعل بتواند حاکمیت دو گانه را که از اهداف دشمن است در ایران رقم بزند.

وی با بیان این که اصولگرایان در جریان انتخابات اشتباه کردند، گفت: از اصولگرایی نباید دست کشید و کاندیداهای جریان اصولگرایی در به وجود آمدن این قضایا کمک کردند، اما خبر نداشتیم خدا تدبیری می‌کند و رییس جمهوری منتقد به نظام اما محکم نسبت به اصولش را سر کار می آورد.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه با تأکید بر این که رییس جمهور منتخب وامدار اصلاح طلبان و اصولگرایان نیست، گفت: پس از پیروزی منتخب ملت در انتخابات، یکی از رؤسای احزاب اصلاح طلب به منتخب مردم می‌ گوید حالا وقتش است اقدام کرده و سران فتنه را آزاد کنیم، که منتخب مردم در جواب او می‌ گوید این که خودت آزاد هستی باید خدا را شکر کنی.

وی ادامه داد: منتخب مردم در کنفرانس خبری نیز در پاسخ به این سؤال که مطالبات اصلاح طلبان را فراموش نکنید، گفت: من رییس جمهور ملت هستم نه رییس جمهور یک گروه خاص.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان این که اصلاح طلبان تلاش می کنند تا منتخب مردم را مصادره کنند، ابراز کرد: شعار رییس جمهور اعتدال است و اعتدال قسیم اصولگرایی نیست و نفی اصولگرایی هم نیست، چون اصولگرایی یعنی استقامت بر احکام خدا، اعتقاد به ولایت فقیه و اعتقاد به مشارکت مردمی و این اصولگرایی خلاف اعتدال نیست، اعتدال یک روش عمل است و نمی گوید « الذین قالوا ربنا الله ثم استقاموا» غلط است.

وی با بیان این‌ که در نظام اسلامی یک سیاست گذار بیشتر وجود ندارد که آن هم ولی فقیه است، گفت: رییس جمهور رییس قوه مجریه است نه نظریه پرداز و سیاسیت گذار در روابط خارجی، سیاست های خارجی دست رییس جمهور نیست بلکه دیپلماسی خارجی بر عهده رییس جمهور است.

حجت الاسلام حاج صادقی با انتقاد از کاندیداهایی که در مناظره ها سخن از تغییر و تحول در سیاست خارجی می‌گفتند، اظهار کرد: این سخن درستی نبود، چون سیاست خارجی دست شما نیست که بخواهید آنر ا تغییر دهید این ها در حوزه اختیارات ولایت است.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه در ادامه با اشاره به عملکرد دولت فعلی، گفت: اگر این دولت یک سری اقدامات افراطی انجام داد به خاطر این بود که از اصولگرایی خارج شده بود و ما از زمانی به این دولت منتقد شدیم که اصلاح طلب شده بود.

وی با اشاره به ملاقات اخیر خود با احمدی نژاد، گفت: به رییس جمهور فعلی گفتم؛ شما با گفتمان انقلاب وارد صحنه شدید و حزب الله هم از شما حمایت کرد چرا گفتمان شما تغییر کرد.

حجت الاسلام حاج صادقی بیان کرد: مشکل ما با افراط های برخی از مدیران دولتی را نباید به حساب اصولگرایی گذاشت ما از اصولگرایان دفاع نمی کنیم از اصولگرایی حمایت می کنیم و اصولگرایی را ادبیات انقلاب اسلامی می دانیم.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه با اشاره به عملکرد چند روزه منتخب مردم، گفت: دشمن مشاهده کرد رییس جمهور منتخب نسبت به رهبری محکم است و این امر را در عملکرد همین چند روز اخیر خود نشان داد؛ امروز منتخب مردم در جمع اعضای ستاد انتخاباتی خود گفت: اگر رهبری و مدیریت ایشان نبود کشور امروز به این پیروزی نمی‌رسید و بسیاری از این سخن او عصبانی شدند.

وی با تأکید بر این که امروز برخی به منتخب مردم مشاوره می دهند که خودت عمل کن و به رهبری کاری نداشته باش، ابراز کرد: عملکرد رییس جمهور منتخب در کنفرانس خبری مثبت بود، اما در آینده با مشکلاتی روبرو خواهد شد که باید کمکش کرد.

حجت الاسلام حاج صادقی با بیان این که ما ابتدا دلمان نمی خواست چنین اتفاقاتی در انتخابات ۲۴ خرداد بیفتد، گفت: این جمله رهبری که پس از انتخابات فرمودند تا ببینیم خدا قلوب مؤمنان را به سمت چه کسی هدایت می‌کند بسیار آرام بخش بود و خدا دل ها را آنجایی برد تا رییس جمهوری انتخاب شود که شایسته باشد.

وی با بیان این که در انتخابات ۲۴ خرداد حماسه سیاسی به معنای واقعی اتفاق افتاد، گفت: به خاطر این حضور و خلق حماسه باید خدا را شکر کرد.

حجت الاسلام حاج صادقی تصریح کرد: تفاوت این انتخابات با دیگر انتخابات چه بود که رهبری فرمودند در این انتخابات هیچ دخالتی نمی کنم و حکم حکومتی نمی دهم، یک روز قبل از اعلام شورای نگهبان، ائمه جمعه استان‌ها و نمایندگان ولی فقیه مهمان رهبری بودند و رهبری فرمودند در این مرحله نه به شورای نگهبان چیزی گفتم و نه می‌گویم.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه خاطرنشان کرد: رییس جمهور سه بار برای حکم حکومتی خدمت رهبری رفت و چانه زنی کرد اما رهبری خواسته رییس جمهور را قبول نکردند.

وی با بیان این که احمدی نژاد می خواست قهرمان ملی شود اما راه قهرمانی را غلط رفت، گفت: رییس جمهور برای رسیدن به هدف باید دست از برخی اقدامات خود بر می داشت.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه در ادامه با اشاره به این که امروز رییس جمهور منتخب در برابر چالش های منطقه‌ای، داخلی و بین المللی قرار دارد، ابراز کرد: امروز باید با تمام وجود به منتخب مردم کمک کنیم.

حجت الاسلام حاج صادقی تأکید کرد: نمی خواهیم رییس جمهور منتخب زمین بخورد، باید به او کمک کرد، ممکن است برخی از ما به خاطر گفتمان مطرح شده منتخب مردم می خواستیم کسان دیگری انتخاب شوند، اما امروز به او تبریک می گوییم و این اتفاق را کار خدا دانسته و با تمام قدرت آماده کمک به او هستیم؛ روحیه بسیجی و فداکاری و روحیه ولایت مداری نیز این را می رساند چون موفقیت منتخب مردم موفقیت انقلاب اسلامی است.

وی در پایان سخنان خود با بیان این که محور بحث های روحانیت باید رابطه انقلاب اسلامی با نهضت ظهور باشد، گفت: فوکویاما گفته مهدویت را نمی شود از شیعه گرفت اما باید امام زمان مجازی جای امام زمان حقیقی را بگیرد و بگوید انقلاب و مبارزه به شما ربطی ندارد، باید بسوزید و بسازید تا من ظهور کنم.


منبع : رسا


 
پخش مدال‎های ضد شیعه در مصر+عکس
ساعت ٧:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۳/۳۱ : توسط : حسینی

وهابیان مصر، مدال‎های چینی را که عبارت «لا نبی الا علی» بر روی آن نوشته شده است را با هدف تخریب چهره دین مبین اسلام در این کشور منتشر می‎کنند.

به گزارش مشرق، رسا به نقل از براثا نوشت: گروه های وهابی مصر که به شدت در حال مبارزه با تشیع هستند در تازه ترین اقدام، عبارت «لا فتی الا علی و لا سیف الا ذوالفقار» را به «لا نبی الا علی» تغییر داده تا چنین وانمود کنند که شیعیان، امام علی(ع) را پیامبر خود می دانند.

بر همین اساس، عبارت «لا نبی الا علی» بر صدها مدال و نشان افتخار چینی که بر روی آن نوشته شده است، درج شده است و «ناصر رضوان» هماهنگ کننده ائتلاف احفاد صحابه از این مساله به سرعت سوء استفاده کرده است.


رضوان گفت: پس از معامله مسلسل کودکانی که از خودش صدای «عایشه را بکش» خارج می کند، این مدالها و نشان های افتخار که عبارت «لانبی الا علی لا سیف الا ذو الفقار» به مصر وارد شده است.

وی افزود: ائتلاف احفاد صحابه نقش آگاه سازی تجارت این مدالها و نشانها را انجام خواهد داد.

رضوان مدعی شد که این شعار تاکید می کند که دین شیعه غیر دین مسلمانان است.


 
جزئیات نتایج انتخابات ریاست جمهوری به تفکیک تقسیمات کشوری + جدول
ساعت ۱۱:٥٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۳/۳٠ : توسط : حسینی

جزئیات نتایج یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری به تفکیک بخش‌های تقسیمات کشوری در سراسر کشور منتشر شد.

به گزارش مشرق، جزئیات نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری یازدهم به تفکیک بخش‌های تقسیمات کشوری منتشر شد.

برای دیدن نتایج کامل انتخابات ریاست‌جمهوری در همه استان‌ها، شهرستان‌ها، بخش‌ها و روستاهای کشور اینـجـاکلیک کنید.

 
آیا کابینه روحانی اصلاحات را شوکه می‌کند؟
ساعت ۱۱:٥۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۳/۳٠ : توسط : حسینی

چرا هنوز خاتمی به روحانی تبریک نگفته است؟

روزهای آینده باید شاهد فاصله گرفتن بیشتر اصلاح طلبان از روحانی باشیم. این فاصله خود را در نوع کناره گیری عارف و عدم تبریک خاتمی به روحانی نشان داد.

ه گزارش مشرق؛ پس از انتخاب حجت الاسلام حسن روحانی به ریاست جمهوری ایران اسلامی بسیاری از شخصیت ها و چهره های سیاسی کشور به وی تبریک گفتند.

در این میان اصولگرایان پیشتاز بودند و به عنوان مثال افرادی نظیر آیت الله مهدوی کنی، علی لاریجانی،‌ نادران و ... و همچنین کاندیدای های اصولگرا پا به عرصه تبریک و اعلام همکاری با رئیس جمهور گذاشتند.

اما تاکنون با گذشت چهار روز از انتخاب روحانی چهره های شاخص اصلاح طلب و در راس آن محمد خاتمی هنوز به رئیس جمهور منتخب تبریک نگفته اند.

این عدم تبریک در نوع خود جای تامل دارد؛ چرا که محمدرضا عارف با نظر محمد خاتمی به نفع روحانی کنار کشید و موجبات بالا رفتن رای روحانی را به وجود آورد و انتظار می رفت که وی به عنوان اولین نفر به رئیس جمهور منتخب تبریک بگوید.

ریشه این عدم تبریک ها را می توان در مواردی مختلفی جستوجو کرد؛ مواردی نظیر عدم اعلام صریح موضع اصلاح طلبی از سوی رئیس جمهور منتخب و اعتراض گروهی از اصلاح طلبان به این مساله. البته در همین راستا اخباری نیز وجود داشت که تعدادی از اصلاح طلبان در جلسه نهایی برای معرفی کاندیدا با انتخاب دکتر روحانی شدیدا مخالف بودند.

خاتمی اکنون انگار به این نتیجه رسیده است که این کار قبل از اینکه به سود اصلاح طلبان تمام شود به سود هاشمی رفسنجانی تمام شده است. زیرا تاکنون حسن روحانی هیچ جا اعلام نکرده است که یک اصلاح طلب است. وی خود را میانه رو و اعتدال گرا می نامند.

رئیس جمهور منتخب ایران البته در اولین پیام تصویری خود که از هاشمی رفسنجانی و خاتمی تقدیر کرد ولی خبری از پیام تبریک خاتمی به وی نشد.

نکته جالب تر اینکه که به گفته فرزند محمد خاتمی حسن روحانی اولین نفری بوده است که در سال 76 به پدرش تبریک گفته است ولی چنین رفتار متقابلی از سوی خاتمی تکرار نشد.شواهد دیگری هم وجود دارد که نشان می دهد که برخی اصلاح طلبان به آینده همراه با حسن روحانی با تردید نگاه می کنند.

رئیس جمهوری منتخب ملت در اولین کنفرانس خبری به نکات جالبی اشاره کرد. وی در طول مصاحبه به هیچ وجه وارد فضایی که از سوی برخی خبرنگاران رسانه های اصلاح طلب برای گرفتن پاسخ های رادیکال از وی ایجاد شده بود؛ نشده و با تیزهوشی به سوالات پاسخ می داد.

وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره بکارگیری از افرادی نظیر عارف در پاسخ جالبی گفت: "من از همه افراد درخواست میکنم که به صحنه بیایند." وی البته در ادامه و در برابر اصرار خبرنگار برای مطمئن شدن از حضور عارف در کابینه روحانی با خنده پاسخ داد: " من که نمی توانم افراد را مجبور کنم به کابینه بیایند!"

این اظهارات در حالی است که حامیان اصلاح طلب روحانی تاکید داشتند که عارف باید معاون اول وی باشد اما رئیس جمهور منتخب نشان داد که برنامه هایش برای آینده شاید کمی متفاوت با برنامه اصلاحات باشد.

جای اشاره به این موضوع نیز وجود داره که برخی حامیان افراطی اصلاحات دقایقی پس از انتشار اخبار اولین رئیس جمهور منتخب ملت نسبت به عدم موضع گیری شفاف وی درباره سران فتنه و آزادی آنان در شبکه های اجتماعی موضع تندی گرفتند. اصلی ترین انتقاد این طیف به عدم اصلاح طلب بودن روحانی است؛ آنها معتقدند اگر یک رئیس جمهور از طیف اصلاح طلب بر سر کار می آمد بهتر می توانست مطالبات آنها را پیگیری کند.

البته به نظر می رسد که این ابتدای کار اصلاح طلبان و حسن روحانی خواهد بود. در روزهای آینده که قرار است کابینه وی نهایی شود بدون شک حامیان تند اصلاح طلب رئیس جمهور منتخب بیشتر به فکر فرو می روند و این احتمال وجود دارد که حتی برخی از کرده خود پشیمان شوند!

وی در نشست خبری خود با تاکید کرد بر اینکه در کابینه اش از همه سلیقه ها، چه اصولگرا، چه اصلاح طلب و چه مستقل استفاده می کند و این موضوع نوید این را می دهد که اصلاح طلبان نه کل کابینه بلکه احتمالا چند وزیر از طیف خود را در دولت یازدهم ببنند؛ موضوعی که تحمل آن برای برخی از اصلاح طلبان سخت به نظر می رسد.

محمد خاتمی باید به این سوال پاسخ دهد که چرا هنوز به رئیس جمهوری از طیف راست سنتی که برای رای آوردنش یک اصلاح طلب را از میدان خارج کرده است؛ تبریک نگفته است؟ این عدم تبریک از سوی وی و شخصیت های مطرح اصلاحات و همچنین گروه های اصلاح طلب چه معنایی می تواند داشته باشد؟

 روزهای آینده باید شاهد فاصله گرفتن بیشتر اصلاح طلبان از روحانی باشیم. این فاصله خود را در نوع کناره گیری عارف و عدم تبریک خاتمی به روحانی نشان داد.


 
جلیلی و قالیباف با یکدیگر دیدار کردند
ساعت ۱۱:٤٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۳/۳٠ : توسط : حسینی

روز گذشته دکتر سعید جلیلی و دکتر محمدباقر قالیباف با یکدیگر دیدار کردند.

به گزارش مشرق به نقل از رجانیوز، روز گذشته دکتر سعید جلیلی و دکتر محمدباقر قالیباف دو کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در دیداری صمیمانه به طرح مسائل مختلف پرداختند.

هنوز جزئیاتی از این دیدار منتشر نشده است.


 
افتتاح راکتور هسته ای شیراز طی سه تا پنج سال آینده
ساعت ۱۱:۳٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۳/۳٠ : توسط : حسینی

رئیس سازمان انرژی اتمی کشور از پایان مکان‌یابی رآکتور هسته‌ای شیراز خبر داد

به گزارش رجانیوز، دکتر فریدون عباسی با اعلام این خبر گفت: این رآکتور در نزدیکی شمال شیراز قرار دارد و می‌تواند این شهر را به قطب مطالعات دانش هسته‌ای تبدیل کند و در صورت تأمین دقیق اعتبار، این پروژه سه تا پنج سال آینده افتتاح می‌شود

دکتر عباسی افزود: نزدیکی به فرودگاه بین‌المللی ، تأمین منابع آب و شرایط مناسب از لحاظ زمین شناسی از جمله دوری از گسل‌ها، از عوامل مهم برای مکان‌یابی این رآکتور بوده است.

دانش ساخت راکتورهای استخری در کشور بومی شده و همه تجهیزات ساخت این راکتور از جمله ساخت جرثقیل قطبی، تجهیزات بتن ریزی، طراحی و ساخت اتاق کنترل در داخل کشور موجود است و هیچگونه احتیاجی به کشورهای دیگر نداریم.


 
ارتش آزاد سوریه: تحت هیچ شرایطی با اسرائیل نمی جنگیم
ساعت ۱۱:۳٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۳/۳٠ : توسط : حسینی

ارتش آزاد سوریه اعلام کرد، در صورت ورود ارتش رژیم صهیونیستی به اراضی سوریه، هرگز با آنها وارد جنگ نمی شود.

 
به گزارش رجانیوز به نقل از پایگاه خبری «النشره»، «ابو جعفر» سخنگوی دو گردان «فرقان و تجمع آزادی قنیطره» وابسته به ارتش آزاد سوریه گفت:« نیروهای معارض دولت (سوریه) هرگز با نیروهای اسرائیل در صورت ورود به خاک سوریه نخواهند جنگید.»
وی که این مطلب را در گفت وگو با شبکه خبری «الجزیره» اعلام کرد، افزود: « اگر اسرائیل وارد سوریه شود؛ ما به دور از درگیری ها خواهیم ماند و مبارزه را به مرد مقاومت ( بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه) واگذار خواهیم کرد و تحت هیچ شرایطی با ارتش اسرائیل نخواهیم جنگید.

 
افزایش حملات علیه زنان مسلمان در فرانسه
ساعت ۱۱:۳۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۳/۳٠ : توسط : حسینی

حملات فیزیکی به بانوان مسلمان توسط گروه های نژاد پرست و مخالف اسلام در فرانسه افزایش یافته است.

به گزارش رجانیوز به نقل از "پرس تی وی"در آخرین مورد، در ۱۳ ژوئن، یک زن جوان مسلمان به دلیل داشتن روبنده در شهر« آرژانتوی» واقع در حومه پاریس مورد حمله قرار گرفت.

وکیل وی در ۱۷ ژوئن اعلام کرد ،این زن ۲۱ ساله که چهار ماهه باردار بود در پی این حمله دچار سقط جنین شد و فرزندش را از دست داد.
دو مرد با حمله به این زن جوان در وسط خیابان قصد داشتند تا روسری وی را پاره کنند. گفته می‌شود که مهاجمان به شکم این زن نیز ضربه زده‌اند.
 
در همین حال،گروهی از معترضان خشمگین با تجمع در مقابل سالن اجتماعات شهر آرژانتوی مراتب خشم خود را از حملات گروه‌های نئو نازی ابراز داشتند.
 
ربیعه، یک زن مسلمان، در گفت و گو با خبرنگار پرس تی وی گفت،« این حمله اخیر، دقیقا مشابه حمله‌ای بود که علیه من صورت گرفت. این افراد از کنار شما عبور می‌کنند و سپس بر گشته و به سمت شما حمله می‌کنند و روسری شما را از سرتان بر می‌بردارند و در مواردی مثل من که حجاب دارم ، شما را مورد ضرب و شتم قرار داده و به زمین پرت می‌کنند.»
 
شهردار آرژنتوی این حملات را قویا محکوم و اعلام کرده است که هیچ مکانی برای اسلام هراسی در شهر وجود ندارد. با این حال تظاهرکنندگان از وجود گروه‌های نژادپرست در برخی ازمحله‌های اصلی این شهر خبر می دهند.
 
یکی از معترضان گفت: « به خشونت ها پایان دهید. ما خواهان پایان این خشونت‌ها هستیم .به اندازه کافی شاهد این خشونت‌ها بوده‌ایم . می‌گویند که حقوق زنان در فرانسه رعایت می‌شود اما شاهد هستیم که این حملات شکلی عادی به خود گرفته است.»
 
گروه‌های نئو نازی همچنین آن دسته از شهروندانی را حامی حقوق اقلیت‌های مذهبی و قومی هستند، مورد حمله قرار می‌دهند.
 
دولت فرانسه می‌گوید،علیه گروه‌های افراطی ممنوعیت‌هایی را اعمال خواهد کرد اما مشخص نیست که این ممنوعیت برای جلوگیری از حملات علیه مسلمانان و دیگر اقلیت‌ها کافی باشد.

 
تحلیل متفاوت دکتر لنکرانی از انتخابات ریاست جمهوری 92
ساعت ۱۱:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۳/۳٠ : توسط : حسینی
پیام اصلی این انتخابات عقبگرد نیست؛ پیام اصلی‌اش حرکت به
جلو است/ اسلام امریکایی به دنبال انصراف مومنین از فعالیت
اجتماعی است/این انتخابات پیروزی منتقدین ‏دولت دهم بود

دکتر باقری لنکرانی، وزیر اسبق بهداشت و عضو شورای مرکزی جبهه پایداری در جمع برخی فعالان دانشجویی شیراز به تحلیل فضای سیاسی کنونی جامعه پرداخت.

 به گزارش رجانیوز، با اشاره به نتایج انتخابات ریاست جمهوری یازدهم گفت: ان شاءالله خداوند متعال به برکت این ماه به همه ما توفیق دهد که هم وظیفه خود را درست بشناسیم و ‏هم به وظیفه خود درست عمل کنیم. نکاتی را باید ما توجه کنیم. یک نکته بسیار مهم این است که تحلیل ‏درست از چرایی اتفاقات اخیر داشته باشیم. زیرا اگر این تحلیل درست را نداشته باشیم گاهی اوقات ‏نتایج غلطی می گیریم. الان هم بعضی از کارهایی که در فضای رسانه انجام می شود و به آن دامن زده ‏می شود مثل همین شعاری که مطرح می شود که "روحانی یادت باشه  ..." بعضی از آنها با واقعیات ‏جامعه ما تطبیق ندارد.

 
به گزارش صابرنیوز وی افزود: بعضی ها خیال می کنند که آقای روحانی به دلیل گردش جامعه ما به سمت ‏اصلاحات رأی آورده است! این تحلیل غلط است و شاهد غلط بودنش هم این است که در خیلی از ‏شهرهای کوچک و روستاها که اصالتاً با اصلاح طلبها مخالف هستند به آقای روحانی رأی داده اند. در ‏تهران اگر قرار بود که مبنا اصلاح طلبی باشد، ترکیب شورای شهر هم باید اصلاح طلبی می شد در ‏حالیکه در شورای شهر تهران اصولگراها اکثریت پیدا کردند. در همین شیراز خودمان اصولگراها ا ‏کثریت را حائز شدند. انتخابات مردم در این دوره و حتی دوره سال 76 انتخاب اصلاح طلبانه نبود.

لنکرانی ادامه داد: اگر این تحلیل های غلط روشن نشود در نتیجه نتایج  غلطی هم گرفته می شود. آقای روحانی خودشان ‏متوجه این نکته بیش از بقیه است که وامداری ایشان به جریان اصلاح طلب بویژه گروههای تندروی ‏اصلاح طلب نیست. اگر آن گروه ها با این پرچم به میدان می آمدند به هیچ وجه مورد اعتنای مردم قرار ‏نمی گرفتند. آنچه که به نظر بنده باعث این نتیجه آراء شد، دلیل اصلی اش نارضایتی از وضعیت دولت دهم ‏بود و دقیقاً همین اتفاق در سال 76 و 84 هم رخ داد. یعنی رأی 76 در واقع رأی نارضایتی از دولت ‏آقای هاشمی بود و چون تلقی این بود که آقای ناطق ادامه دهنده راه هاشمی است به آقای ناطق رأی ‏کمتری داده شد. در سال 84 هم رأی به نارضایتی از دولت اصلاحات بود و چون در واقع قطب مقابل ‏حرف متفاوتی از آن دولت داشت، رأی آورد.‏
 

وی تصریح کرد: الأن هم رأی به آقای روحانی رأی به مخالفت به عملکرد دولت دهم بود نه رأی به جریان خاص ‏سیاسی.‏

وی خاطرنشان کرد: تحقیق های مختلفی هم وجود دارد. از جمله مستنداتی که برای این تحلیل است این است که در انتخابات ‏شورای شهرهای کشور از جمله تهران اصولگراها رأی بیشتر و اکثریت را دادند.‏ لیست دولت با این که چهره های بسیار شاخص داشته است مثل وزیر سابق تعاون و رفاه که مرد ‏محترمی هم هست و شخصت تندی هم محسوب نمی شود و شهرت هم داشت و همچنین خواهر رئیس ‏جمهور رأی نیاورند!.
 
عضو ارشد جبهه پایداری ادامه داد: در واقع شکل گیری انتخابات را باید از این منظر بدان نگاه کنیم. رأی نیاوردن برخی از دوستان مثل ‏آقای دکتر جلیلی هم باید ازاین منظر به آن نگاه کنیم. یعنی دکتر جلیلی در این انتخابات با وجود اینکه امتداد احمدی نژاد نبود اما در تبلیغات گروه های مخالف به نماد امتداد ‏احمدی نژاد تبدیل شد. این نماد باعث ریزش آراء شد. و این در حالی بود که انتقاد و حتی سیاه نمایی برخی از اصولگرایان نسبت به شرایط موجود، بزرگترین کمک و هدیه آنها به گفتمان رقیب بود تا بخوبی بتواند خود را گزینه عبور از این شرایط سیاه نمایی شده نشان دهد.

این استاد دانشگاه افزود: به هر حال یک واقعیت اجتماعی مهم این است که مردم طی دو سال گذشته از قوه مجریه رضایت ‏ندارند و رضایت آنها رو به افول بوده و مسیر آن کاهنده بوده است و سیاه نمایی های افراطی نیز مزید بر علت شد تا این مطالبه عمومی ‏شکل گرفت که راهی غیر از این راهی که تا حالا رفته ایم را باید دنبال کنیم.‏

وزیر بهداشت دولت نهم اظهار داشت: در بین کاندیداها به طور مشخص غیر از آقای جلیلی و تا حدودی آقای غرضی، بقیه کاندیداها سعی ‏کردند که از این مطالبه عمومی استفاده کنند. کسی هم که بیشترین رأی را آورد، آقای دکتر ‏روحانی بود که  مشخصه او این است که منتقد جدی دولت بودند. یعنی در انتقاد از دولت سعی ‏کرده بودند گوی سبقت از دیگران بربایند.‏

وی ادامه داد: چرا قالیباف رأی نیاورد؟ چون مردم نسبت به آقای روحانی اقناع بیشتری در خصوص ایجاد فضای ‏جدیدتری در کشور داشتند. چون او را گزینه اصلی تقابل با دولت فعلی می دیدند و امثال قالیباف را گزینه های فرعی می دانستند. به همین دلیل اقبال عمومی از ایشان بیشتر شد و تغییر آرایی که در هفته ‏آخر اتفاق افتاد در واقع ریزش آرای قالیباف و ولایتی و رشد آرای روحانی بود و عمده جابه جایی هم ‏اینها بود.‏ بخشی از آرای آقای عارف هم به آرای آقای روحانی الحاق شد که در مجموع قابل توجه نبود و بخش  ‏عمده آرای ایشان هم اصلاً در انتخابات شرکت نکردند.‏

لنکرانی تصریح کرد: پس این تحلیل را باید روشن کنیم که این انتخابات پیروزی اصلاح طلبها نبود بلکه پیروزی منتقدین ‏دولت دهم بود.‏
 
وی افزود: یکی از دلایل مهمی که آقای قالیباف رأی نیاورد به این خاطر بود که آقای قالیباف نتوانست مردم را قانع ‏کند که می تواند ایجاد فضای تازه کند. آقای روحانی در این امر موفق بود.‏

وی در رد بحث لزوم مشهور بودن کاندیدای ریاست جمهوری برای رأی آوری گفت: این نکته بر خلاف برخی تحلیلهایی است که در زمینه انتخابات داده می شود. برخی ها می گفتند و البته ‏خلافش ثابت شد که مردم به چهره های شناخته شده رأی می دهند. این انتخابات و انتخابات 84 و 76 ‏نشان  داد که اتفاقاً مردم دنبال چهره های جدیدی هستند که بتواند آنها را قانع کنند.‏

وی ادامه داد: این اهمیت دارد و به این دلیل که نشان می دهد که اگر کسی خیال کند که از الان می تواند کاندیدایی را مطرح ‏کند و از الان مردم را نسبت به آن قانع کند و در سال 96 او را رئیس جمهور کند این غلط است! رویکرد ‏نباید رویکرد فردی باشد. یکی از اشتباهات برخی چهره ها همین بود که رویکرد رویکرد فردی بود و ‏برعکس در انتخابات نشان داده شد که افرادی که بتوانند مردم را نسبت به مطالبه اصلی اشان قانع کنند پیروز ‏می شوند نه افراد الزاماً مشهور!‏ اتفاقاً در نظرسنجی که در استان فارس خودمان در بهمن 91 انجام شده گمنام ترین کاندیدا در بین مردم استان ‏فارس آقای دکتر روحانی بوده است! یعنی عمده مردم اظهار کردند که ما نمی دانیم ایشان  کیست! این مطالبی ‏که حول و حوش چرایی انتخابات 92 وجود دارد، به ما کمک می کند که تحلیل درست داشته باشیم و در ‏نتیجه درست هم اقدام کنیم.‏

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه "اگر آقای هاشمی در انتخابات شرکت می کردند به نظر شما نتیجه چگونه رقم می خورد؟" اظهار داشت: اگر آقای هاشمی در انتخابات شرکت می کرد قطعاً انتخابات دو قطبی می شد و آقای هاشمی حداکثر موفق می ‏شد یک سوم آراء را جذب کند و حتماً رأی نمی آورد.‏ چرا؟ چون آقای هاشمی تجربه شده بود و به عنوان کسی که سیاست ایشان روشن و معلوم است مطرح بود.‏

وی در پاسخ به پرسش "تکلیف فعلی ما در این شرایط چیست؟" خاطرنشان کرد: ما باید انگیزه و امید خودمان را در همه حال حفظ کنیم. یکی از مهمترین آفات بویژه برای جوانان که در ‏روایات هم داریم دلتنگی و کسل بودن است. باید بدانیم که در انتخابات ما یک وظیفه ای داشتیم و انجام دادیم. ‏الان یک وظیفه دیگر داریم. باید ببینیم وظیفه امروز چیست و مطابق آن عمل کنیم. در انتخابات عنوان ‏شکست غلط است. انسان باید فکر کند که من به وظیفه ام عمل کرده ام یا نه. اینکه رأی آوردم یا نیاوردم ‏داستان دیگری است.‏

وی افزود: این احساس شکست باعث از بین رفتن انگیزه می شود که باید سعی کنیم این روحیه را از بین ببریم و روحیه ‏مومنانه و توکل به خداوند و باور "ان تنصروا الله ینصرکم" را جایگزین آن کنیم.‏ به موازات این و در همین راستا ما باید بدانیم که مومن حرکتش بدون آگاهی و معرفت دینی شدنی نیست.‏ در واقع کارآمدی در چهارچوب اصول دینی امکان پذیر می باشد.‏ ما باید معرفت دینی خود را که پشتوانه عملی فعالیتهای اجتماعی ما باشد تقویت کنیم. و بین این دو نباید ‏گسست وجود داشته باشد.‏
 
وی تصریح کرد: امام فرمودند که این مارهای خوش خط و خالی که اسلام آمریکایی را ترویج می کنند از آنها برحذر باشید.‏ امروز روزی است که یک عده ای ممکن است به دلیل اینکه موضع گیریهای اجتماعی و موضع گیریهای ‏سیاسی برخی هزینه تحمیل می کند، مومنین را ترغیب می کنند که از عمل اجتماعی و از موضعگیریهای ‏سیاسی پرهیز کنند. این ها همان مارهای خوش و خال اسلام آمریکایی هستند!‏ اسلامی که امام (ره) و رهبری روحی فداه روی آن تأکید دارند اسلامی است که ما را در برابر حوادث ‏روزمره حساس و مسئول قرار می دهد.‏

وی اشاره کرد: حضرت آیت ا... مصباح حفظ الله تعالی می فرمودند که ما تا قبل از امام  اسلامی که می شناختیم اسلامی بود ‏که عمدتاً در مناسک فردی و عبادات فردی خلاصه می شد. امام دید ما را باز کردند که بحث مهمی از تکالیف ‏دینی ما تکالیف اجتماعی ماست.‏ اینجا یک خطر عمل زدگی وجود دارد که ما بچسبیم به عمل اجتماعی و اسلام ناب که زیربنای عمل اجتماعی ‏است را فراموش کنیم.‏

عضو هیئت دولت نهم گفت: پس بعد از امید و انگیزه  تکلیف دوم ما این است که معرفت دینی خود را با اسلام ناب تقویت کنیم. سومین ‏تکلیف ما این است که ما باید از فرصتهای پیش رو با این دو ابزار بهترین استفاده را کنیم. متأسفانه در این ‏زمینه ما معمولاً کج سلیقه و کم کار و کند هستیم.‏ 
 
لنکرانی صراحتاً گفت: بر عکس ما کسانی که منویات صحیح ندارند در این زمینه پرکار ، خلاق و سریع العمل هستند!‏ مثل همین انتخابات اخیر. ما الان شاهد هستیم که برخی از گروههای معاند که برخی تا دیروز می گفتند ‏انتخابات را تحریم می کنیم حالا با پر رویی آمده اند و مطالبه می کنند از دولت جدید! ‏ اولاً شما که رأی ندادید. ثانیاً در صورتیکه رأی دادید مگر شما چند نفر بودید!‏ برعکس آن هم در اینجا که یک جمعیتی از مومنین هستند و رأی اصلی آقای روحانی هم رأی عامه مردم بوده ‏است، اینها مطالباتشان بیان و پیگیری نمی شود.‏

وی افزود: مثلاً شنیده ام در همین دانشگاه خودمان، عده ای که خاطرات تلخی ازشان وجود دارد در زمان مدیریتشان در ‏دانشگاه، فضای بسته ای وجود داشته و مثلاً در سال 69 از طرف جامعه اسلامی می خواستیم در سالن ‏مطهری جلسه ای بگیریم و مجوزهای لازم را هم اخذ کردیم، سخنران جلسه هم اتفاقاً حضرت آیت الله مصباح ‏بودند. بعد موقع برگزاری جلسه آقایان درب دانشکده را قفل زدند! گفتند رئیس دانشگاه گفته درب  دانشکده را ‏قفل بزنید!‏ حالا یک همچین آدمی بیاید بگوید که من طرفدار آزادی هستم و از این فضا بخواهد سوء استفاده کند!‏

لنکرانی اظهار داشت: پیام اصلی این انتخابات این نیست که ما برگردیم به عقب، پیام اصلی اش این است که ما باید برویم جلو، در ‏این فضا تشکلهای دانشجویی باید "بلندگوی مطالبات صحیح عامه" باشند.‏ مثلاً ما نمی  خواهیم دانشگاه به عقب برگردد و تبدیل به پناهگاهی برای افکاری که در جامعه مورد توجه ‏نیست بشود. نمی خواهیم دانشگاه به شکلی شود که رشد علمی کشور در آن متوقف و  حتی کند شود.‏ ما باید مطالبه الگوی پیشرفت اسلامی ایرانی را دنبال کنیم. هم خودمان روی آن کار کنیم و هم مراقبت کنیم ‏که جهت گیریهای کلان کشور دراین جهت باشد.‏ در جاهایی که احساس شود خلاف این است محترمانه و با بیان مستندات تذکر دهیم.‏

وی با اشاره به لزوم نقدپذیری در دولت ها تصریح کرد: ما می گوئیم دولت آینده باید همانطور که گفته است یک دولت فراتر از بخشهای جناحی به ‏مشکلات بپردازد.‏ با توجه به اینکه دولت آقای روحانی دولت تدبیر و امید است اگر یک عده ای فشار بیاورند که کاری با بی ‏تدبیری انجام شود یک عده ای هم باید مطالبه تدبیر کنند و بگویند که می خواهیم رو به جلو برویم.‏
 
وی در پاسخ به سؤال "آیا فکر می کنید که دولت آینده واقعاً فراجناحی می باشد؟" خاطرنشان کرد: من فکر می کنم که لااقل تیم اقتصادی دولت آینده عمدتاً متأثر از تفکرات کارگزاران خواهد  بود که این می ‏تواند برای دولت نقطه ضعف باشد و در واقع تکرار برخی گذشته ها را یادآوری کند.‏ به نظرم در این جهت باید دولت منتقدانه به این 35 سال از نظر اقتصادی نگاه کند. این گمان غلط که ما ‏سالهای 68 تا 76 موفق بودیم و برگردیم به آن موقع، یک گمان ساده انگارانه است.‏
 
وی افزود: امروز باید با درس گرفتن از آسیبهای آن موقع و 35 سال گذشته راه جدیدی را پیدا کنیم و از خرد جمعی واقعاً ‏استفاده کنیم.‏ پستهایی هم به اصولگرایان و اصلاح طلبان داده خواهد شد ولی جریان عمومی دولت لااقل در بخش اقتصادی ‏آنگونه که بیان شد، خواهد بود.‏
 
وی ادامه داد: در زمینه فرهنگی نگاه دولت احتمالاً به سمت قدری تساهل و تسامح خواهد رفت. از این جهت روی مطالبات ‏و وظایف دینی باید بیشتر تأکید بشود.‏
 
وی پیرامون سیاست خارجی این گونه بیان داشت: در خصوص سیاستهای خارجی باید بگوییم که چند قسمت است. یک قسمتی را خیلی سلیقه ای نمی شود ‏برخورد کرد. مثلاً در سوریه ما حضور نظامی نداریم و نمی خواهیم هم داشته باشیم. اما سوریه خط اول جنگ ‏مستکبران با عالم اسلام است و هر آدم مسلمانی که خطر دولت غاصب اسرائیل را درک کند، متوجه است که ‏در جنگ سوریه باید طرف دولت حاکم را گرفت و هر نوع تغییر در سوریه را باید از طریق حاکمیت فعلی ‏دنبال کرد که آقای دکتر روحانی هم در صحبتها اشاره کردند.‏

لنکرانی خاطرنشان کرد: یا مثلاً اینکه ما در غنی سازی عقب نشینی نخواهیم کرد و ایشان هم در صحبتهایشان گفتند  که دیگر زمان ‏تعلیق گذشته است این یک اصل است و ما بر نمی گردیم.‏ اما اینکه در مذاکرات جزئیاتی تغییر کند این در سلایق دولت هاست و در دولت جدید هم بر اساس سلائق ‏خودش اقدام خواهد کرد.‏

عضو جبهه پایداری در پاسخ به پرسشی مبنی بر واکنش احمدی نژاد در ماه های پایانی دولت گفت: پس از اشتباهی که ایشان در ثبت نام مشائی انجام داد، در برخوردهای بعدی اش و سکوتش و قبول نتایج و ‏اعلام آمادگی اش برای انتقال تجارب به نظرم دارد جبران می کند. دکتر احمدی نژاد ویژگیهای  مثبت مهمی ‏داشته و زحمات زیادی کشیده است. منتها یک ویژگی مهمی که مسئولیت در نظام اسلام دارد و در روایات ما ‏هم هست سعه صدر است. بالاخره بخشی از این مورد انتقاد بوده که امیدواریم حاصل شود.‏

 
عربستان محکومان به اعدام در این کشور را در مقابل اعزام به سوریه عفو می‌کند
ساعت ۱۱:٢۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۳/۳٠ : توسط : حسینی

وزارت کشور عربستان به محکومان به اعدام در این کشور پیشنهاد داده است در مقابل اعزام به سوریه برای پیوستن به گروه‌های مسلحی که با نیروهای بشار اسد می‌جنگند، از حکم عفو برخوردار شوند.

خبرگزاری فارس: عربستان محکومان به اعدام در این کشور را در مقابل اعزام به سوریه عفو می‌کند

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری النشره، بر اساس سندی که از وزارت کشور عربستان به بیرون درز کرده است محکومین به اعدام این کشور در مقابل اعزام به سوریه برای پیوستن به گروه‌های مسلح عفو می‌شوند.

در این سند که ده‌ها پایگاه خبری آن را منتشر کرده‌اند آمده است: مقامات سعودی به محکومین به اعدام در این کشور پیشنهاد داده‌اند در صورتی که در راستای تحکیم موضع گروه‌های مسلح در سوریه به این کشور اعزام شوند عفو می‌شوند و مبالغی پول نقد به خانواده‌های آنان نیز به عنوان پاداش داده می‌شود.

این سند یک نوشته رسمی و محرمانه صادر شده از دفتر وزارت کشور عربستان است که در حاشیه آن نوشته شده «تلگراف شماره 112 دفتر پادشاهی عربستان» و در آن شمار محکومین به اعدام در رابطه با جرایم کشتار، تجاوز و قاچاق مواد مخدر و ملیت آنها آمده است.


 
فارس گزارش می دهد
ساعت ۱۱:۱٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۳/۳٠ : توسط : حسینی
اصولگرایان پیروز انتخابات شوراها در مراکز ۳۰ استان+
جداول گرایش منتخبان

نتایج چهارمین دوره انتخابات شوراها در ۳۰ مرکز استان حاکی از آن است که اصولگرایان توانسته‌اند اکثریت قاطع کرسی‌ها را به خود اختصاص دهند.

خبرگزاری فارس: اصولگرایان پیروز انتخابات شوراها در مراکز ۳۰ استان+ جداول گرایش منتخبان

به گزارش خبرنگار سیاسی گروه استان‌های خبرگزاری فارس، نتایج چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا حکایت از پیروزی اصولگرایان در این دوره از رقابت‌ها دارد.

تقریبا در اکثر مراکز استان‌ها و شهرستان‌ها لیست‌های اصولگرایان توانسته‌اند بیشترین کرسی‌های شوراها را به خود اختصاص دهند.

بر اساس بررسی آمار می‌توان ادعا کرد اصولگرایان در 60 درصد از مراکز استان‌ها اکثریت را دارا هستند  و در سایر شهرستان‌ها نیز همین وضعیت با نسبت بهتری به نفع اصولگرایان است.

جالب اینجاست که جریان اصلاح‌طلبی در این انتخابات تنها در 17 درصد از مراکز استان‌ها حائز اکثریت شده است.

مستقل‌ها نیز در 23 درصد از مراکز استان‌ها توانسته‌اند اکثریت را کسب کنند.

در ذیل نتایج انتخابات شوراها در مراکز استان‌ها به تفکیک گرایش (اصولگرا-اصلاح‌طلب-مستقل) ذکر می‌شود. لازم به ذکر است که این گزارش تنها به بررسی آرای اصولگرایان در مراکز استان‌ها پرداخته است و بررسی‌ها در سرتاسر کشور نشان می‌دهد اصولگرایان توانسته‌اند قریب به 70 درصد از کرسی‌های چهارمین دوره از انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا را به خود اختصاص دهند.

1-قم/پیروز اصولگرایان:

 در چهارمین دوره انتخابات شورای شهر قم 272 نفر به عنوان کاندیدا رقابت کردند.نیروهای سیاسی اصولگرای شهر قم با لیست‌های گوناگونی در این دوره از انتخابات شورای شهر شرکت کردند که در نهایت اکثریت کاندیداهای پیروز شده در چهارمین دوره انتخابات شورای شهر قم از اصولگرایان بوده‌اند.از 21 نفر عضو دوره چهارم شورای شهر قم، 20 نفر از نیروهای سیاسی اصولگرا هستند و تنها الهام ارجمند به عنوان شخصیت سیاسی مستقل وارد شورای شهر قم شده است.

اسامی‌منتخبین میزان‌آرای‌کسب‌شده اصولگرا اصلاح‌طلب مستقل
سیدمحمد‌آتش‌زر 61848 *    
حسن بختیاری 39638 *    
محسن‌عابدینی‌پور 39339 *    
سعید روحانی 38855 *    
حسین‌فاکر‌خراسانی 38836 *    
سید مهدی مقیمی 36768 *    
زین‌العابدین‌قراچورلوی 36666 *    
الهام ارجمند 34079     *
وحید شایسته نیک 31263 *    
مصطفی ملایی 31189 *    
عباس ذاکریان 30749 *    
طوبی‌حجازی‌‌طاقانکی 30385 *    
نعمت‌اله‌عواطف‌رستمی 30104 *    
محمود مسگری 29601 *    
امیر علی احمدی 29128 *    
عباس محمدی 29012 *    
مصطفی سعادت طلب 28459 *    
ولی‌اله بیاتی 27395 *    
محمدرضا ملکی‌کهکی 27262 *    
ناصر رعیت پور قمی 25607 *    
عباس کمال‌زاده 24623 *    
 اعضای علی البدل        
زهرا نادی 24209 *    
مهدی آراسته نصب 23773 *    
احمد شوکت 23329 *    
حسین اسلامی 20389 *    
داوود نعمتی 19807 *    
حسن عابدی 17712 *    
حسن طلایی 17339 *    
نعمت الله دیانی 16882 *    

 

2- مشهد/پیروز اصولگرایان:

در انتخابات چهارمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد نیز اصولگرایان به پیروزی قاطع دست‌یافته‌اند و 24 کرسی از 25 کرسی شورای این شهر در اختیار سه طیف اصولگرایی قرار گرفته است.جبهه پیروان خط امام و رهبری ، جبهه پایداری و جمعیت دوستداران مشهد 24 کرسی شورای شهر مشهد را در اختیار خود گرفته‌اند.یک کرسی از شورای شهر مشهد نیز در اختیار مستقل‌ها قرار گرفته است.

اسامی منتخبین میزان‌آرای‌کسب‌شده اصولگرا اصلاح‌طلب مستقل
غلامرضابصیری‌پور 83 هزار و 750 *    
محمدکمال‌سرویها 69 هزار و 76 *    
محمدحسین‌جهانبخش 58 هزار و 532 *    
انسیه غفوری شعرباف 57 هزار و 85 *    
حسنعلی‌اخلاقی‌امیری 51 هزار و 933 *    
براتعلی خاکپور 50 هزار و 449 *    
فاطمه غیور رزمگاه 49 هزار و 571 *    
حسن قدیری طرقی 48 هزار و 397 *    
خلیل موحدی 43 هزار و 927 *    
سید عبدالکریم 42 هزار و 331 *    
مهدی ذاکرالحسینی 42 هزار و 158 *    
علی اصغر لطفی 41 هزار و 938 *    
مجید فاطمی ارفع 39 هزار و 248 *    
غلامحسین صاحبی 36 هزار و 763 *    
محمدرضا دیمه‌کار 36 هزار و 99 *    
محمدآصفی یزدی 35 هزار و 108 *    
سید جلال فیاضی 34 هزار و 110 *    
علی‌اصغر نخعی‌راد 33 هزار و 359 *    
محمد سهیلی 33 هزار و 56 *    
محمود هراتی 32 هزار و 249 *    
محمود عامری‌فرد 31 هزار و 521 *    
برزو دبیریان 31 هزار و 406 *    
محسن انتظاری هروی 30 هزار و 373 *    
جواد ستاری 29 هزار و 930 *    
حسن پژمان 29 هزار و 345     *
اعضای علی‌البدل        
سید‌مرتضی ‌احتشام‌فر 29 هزار و 154 *    
حسن تبرائی 29 هزار و 144     *
عبدالحسین دهقان 28 هزار و 828     *
شراره معدنیان 28 هزار و 779 *    
سید‌محمد‌محمودی‌هاشمی 28 هزار و  733 *    
علیرضا شهریاری 28 هزار و 694 *    
غلامرضا خواجی 27 هزار و 589 *    
محسن لشگری 26 هزار و 427     *
نجمه خدادادی 25 هزار و 544 *    
امیررضا رجبی 25 هزار و 72     *

 

3- زنجان/پیروز اصولگرایان:

در بین 13 نامزد اصلی راه‌یافته به چهارمین دوره شورای اسلامی شهر زنجان 6 نامزد گرایش اصولگرایانه دارند و تنها 2 نامزد از طیف اصلاح‌طلبی توانسته‌اند اعتماد مردمی را جلب نمایند. 5 نامزد دیگر نیز به عنوان نامزد مستقل شناخته‌ می‌شوند.در بین اعضای علی‌البدل نیز 2 نامزد اصولگرا، 1 اصلاح‌طلب و 3 مستقل حضور یافته‌اند.

اسامی‌منتخبین میزان‌آرای‌کسب‌شده اصولگرا اصلاح‌طلب مستقل
ناصر صیدی 14613   *  
فخرالدین‌رستمی 13439 *    
پریسا شعبانی 13061     *
سعید امیدی 12160 *    
فریدون اصفهانیان 11007     *
آراض ضیایی 10869 *    
اسماعیل دویران 9856     *
سعید‌خدادادی‌خمسه 9543 *    
محمد محمدی 9415   *  
عباس راشاد 9387 *    
کاظم افشارچی 9167 *    
معصومه حمزه‌تبار 8010     *
سونیا کشاورز 8008     *
علی‌البدل        
رزاق محمدی 7942     *
مسعودرضا خوشنام 7904 *    
هدایت حسنلو 7731     *
محمد عینی‌فرد 7531 *    
کریم رفاهی 7360   *  
علیرضا رسولی 7274     *

 

4- گرگان/پیروزی اصلاح‌طلبان:

نتایج انتخابات چهارمین دوره شوراها در گرگان حاکی از آن است که در میان اعضای اصلی شورای شهر 6 نفر اصولگرا و 7 نفر اصلاح‌طلب توانسته‌اند اعتماد مردمی در این شهر را جلب کنند.در میان اعضای علی‌البدل نیز 4 اصلاح‌طلب و دو اصولگرا حضور دارند.

اسامی‌‌منتخبین میزان‌آرای‌کسب‌شده اصولگرا اصلاح‌طلب مستقل
عبدالرضا‌چراغعلی 17190   *  
نبی هزار جریبی 16279   *  
سید‌محمدقدس‌مفیدی 14202 *    
ناصر گرزین 13672 *    
علی کلاتی 12961   *  
علی‎اصغر یوسفی 12562 *    
اسدالله کبیر 12293   *  
زهرا نورا 12004 *    
مهران فدوی 11692   *  
محمدرضا سبطی 11061 *    
محمدابراهیم جرجانی 10401   *  
صفرعلی پایین‌محلی 10319 *    
حسین ربیعی 10301   *  
اعضای علی‌البدل:        
علیرضا پزشکپور 10080   *  
فائزه عبدالهی 9775   *  
ابوالفضل تجری 9690 *    
ذبیح‎الله میقانی 9373   *  
حجت مقسم 9139 *    
محمدابراهیم کریمی 8428   *  

 

5-شیراز/پیروز اصولگرایان:

از 21 نفر اعضای اصلی چهارمین دوره شورای اسلامی شهر شیراز  16 نفر اصولگرا ،  2 نفر اصلاح‌طلب و  6 نفر بدون گرایش هستند.این نتایج نشانگر پیروزی قاطع اصولگرایان در این کلان‌شهر است.

اسامی‌منتخبان میزان‌آرای‌کسب‌شده اصولگرا اصلاح‌طلب مستقل
زین‌العابدین عرب - *    
مظفر مختاری -     *
محمدرضادیهیمی -     *
شبیر زارع‌ خفری -   *  
زهرا یقطین - *    
علی راستگو -     *
رضا محمدیان - *    
سعید سیف - *    
محمد حق‌نگر - *    
محمدتقی‌تذروی - *    
احمد‌رضا‌نقیب‌زاده - *    
سیدمحسن‌معین - *    
محمدرضا‌هاجری - *    
ابراهیم شعرا - *    
غلام‌مهدی‌حق‌دل - *    
غلام‌علی ترابی -     *
سیدمحمدکاظم‌دستغیب -   *  
بیژن زارعی -     *
سید احسان اصنافی - *    
محمدرضا طالبان - *    
بهرام پارسایی -     *
اعضای‌ علی‌البدل:        
عباس‌افراسیابی‌‌کشکولی -     *
سید‌کمال پاک‌فطرت - *    
حمزه‌ صیدی سارویی -     *
سوسن زارع -     *
محمدعلی شیخی -     *
اصغر کارگر -     *
محمود میرزایی -     *
شهرام کرمی -     *

 

6-سمنان/پیروز اصولگرایان:

نتایج در سمنان حاکی از آن است که در میان 11 عضو شورای چهارم ،7 اصولگرا وجود دارد.در این شهر تنها 2 نامزد اصلاح‌طلب توانسته‌اند به شورای شهر راه یابند و دو نامزد نیز گرایش مستقل دارند.در میان اعضای علی‌البدل نیز 2 اصولگرا، 1 اصلاح‌طلب و 2 مستقل حضور دارند.

اسامی‌منتخبین میزان‌آرای‌کسب‌شده اصولگرا اصلاح‌طلب مستقل
رمضان حیدریان 12 هزار و 678 *    
مجید نظری 12 هزار و 237 *    
محمدهادی‌عموزاده 12 هزار و 30 *    
نیره قادری 10 هزار و 787 *    
سیدکاظم‌شجاعی 9 هزار و 963 *    
عباس آلبویه 9 هزار و 580   *  
صدیقه‏بیگم‌شجاعی 9 هزار  و 390 *    
محمد طاهریان 7 هزار و 518     *
علی همتی 8 هزار و 74 *    
محمدعلی‌غریبشائیان 7 هزار و 636   *  
احمد اخلاقی 7 هزار و 577     *
اعضای علی‌البدل        
 عباس قادری 7 هزار و 338 *    
جواد عالمی 7 هزار و 315     *
حسین عزالدین 7 هزار و 303 *    
ابوالقاسم فخاریان 6 هزار و 960   *  
بیژن روحانی 6 هزار و 886     *

 

7- همدان/پیروز اصولگرایان:

در خصوص گرایشات سیاسی اعضای شورای شهر همدان نیز اخبار حاکی است که اصولگرایان توانسته‌اند در این شهر به پیروزی قاطع دست یابند به طوری که از 15 کرسی شورای شهر همدان 10 کرسی به اصولگرایان اختصاص یافته است. سرنوشت 5 کرسی دیگر کرسی‌ها نیز در دستان مستقل‌ها قرار گرفته است.لازم به ذکر است در همدان اصلاح‌طلبان فقط 4 کاندیدا معرفی کردند که هیچ کدام  از آنها نتوانستند آرای مردمی را جلب کنند.

اسامی‌منتخبین میزان‌آرای‌کسب‌شده اصولگرا اصلاح‌طلب مستقل
حسین قره‌باغی 14 هزار و 572 *    
نرگس نورالله‌زاده 14 هزار و 436 *    
سید‌احمد‌حسنی‌حلم 13 هزار و 451 *    
کامران گردان 13 هزار و 197     *
علی رضایی 13 هزار و 2 *    
علی اکبر نظری 12 هزار و 721 *    
محمد تبریزی 12 هزار و 662     *
علی رحیمی‌فر 11 هزار و 396 *    
ابراهیم مولوی 11 هزار 373     *
محمدرضا الیاسی 10 هزار و 773     *
سید مجید موسوی 10 هزار و 313 *    
رضا میرزایی 10 هزار و 100 *    
رضا غلامی‌خجسته 10 هزار و 8 *    
حمیدرضا طبی‌مسرور 9 هزار و 776     *
محمد علی پرزاد 9 هزار و 541 *    
اعضای علی‌البدل:        
اسماعیل آئینی 9 هزار و 48     *
فاطمه باغبان بهار 8 هزار و 965 *    
سعیددوست محمدی 8 هزار و 785     *
فرزانه نیکو 8 هزار و 111     *
سید اکبر حسینی 7 هزار و 961     *
محمود احدیان 7 هزار و 898 *    
جلال سرمدی جهانی 7 هزار و 672     *

 

8- شهرکرد/پیروز اصولگرایان:

از میان 11 عضو شورای اسلامی شهر شهرکرد نیز 7 نفر گرایش‌های اصولگرایانه داشته و مابقی کرسی‌ها میان اصلاح‌طلبان و مستقل‌ها پخش شده به طوری که 2 نامزد مستقل و 2 نامزد اصلاح‌طلب به شورا راه یافته‌اند.

اسامی‌منتخبین میزان‌آرای‌کسب‌شده اصولگرا اصلاح‌طلب مستقل
علیرضا‌توکلی‌زانیانی 15 هزار و 252 *    
اکرم روحی 12 هزار و 544     *
حمید‌فتح‌الهی‌دهکردی 12 هزار و 372     *
کورش ملک‌پور 12 هزار و 108 *    
مصطفی حیدری 11 هزار و 566 *    
نورالله همتیان‌دهکردی 10 هزار و 925   *  
زهرا عطایی 10 هزار و 144 *    
طیبه شریفی 10 هزار و 46 *    
محمدرضا بیاتی 9 هزار و 894 *    
فرج‌الله ارژنگ 9 هزار و 354 *    
سهراب‌چالش‌چالشتری 8 هزار    *  
اعضای علی‌البدل:        
بلالی 7 هزار و 900   *  
ندا قوامی 7 هزار و 522   *  
محمدشرافت‌چالشتری 7 هزار و 430     *
رضوان رضوی 7 هزار و 235 *    
بابک امامی 6 هزار و 790 *    

 

9-بوشهر/ پیروز اصولگرایان:

در بین 11 نفر اعضای اصلی شورای اسلامی شهر بوشهر  4 نفر اصولگرا حضور دارند و 4 اصلاح‌طلب هم شامل دو زن و دو مرد به شورا راه یافته‌اند که دو  نامزد اصلاح‌طلب عضو سومین دوره شورای اسلامی شهر بوشهر بوده‌اند. 3 تن دیگر  نیز به عنوان نامزدهای مستقل به شورای شهر راه یافته‌اند.در بین 5 عضو علی‌البدل هم دو اصلاح‌طلب و 3 اصولگرا حضور دارند.

اسامی‌منتخبین میزان‌آرای‌کسب‌شده اصولگرا اصلاح‌طلب مستقل
ندا‌ عبداله‌زاده 16 هزار و 290   *  
زهرا رضایی 10 هزار و 201 *    
الهام بارگاهی 9 هزار و 112    *  
مهرزاد آسایش 8 هزار و 957     *
غلامرضا قادریان 8 هزار و 891   *  
علی‌اکبر‌شمسا 8 هزار و 861 *    
عبدالخالق‌بزرگزاده 8 هزار و 683     *
خدیجه‌گوشاسبی 8 هزار و 185 *    
نصراله اسدی 7 هزار و 524   *  
اصغر گورکی 7 هزار و 206 *    
علی‌ آماره 6 هزار و 804     *
اعضای‌‌علی‌البدل        
حیدر رفاهی 6 هزار و 668 *    
داریوش پوربهی 6 هزار و 642   *  
علی عقاتلی 6 هزار و 613 *    
سعید‌آزادشهرکی 6 هزار و 458 *    
منوچهر‌قیصی‌زاده 6 هزار و 922   *  

 

10-رشت/ پیروزی اصلاح‌طلبان:

در دوره چهارم انتخابات شورای اسلامی شهر رشت بر خلاف اکثر شهرها ، اصلاح‌طلبان به پیروزی دست‌یافته‌اند به طوری که از 15 نفر عضو اصلی شورای شهر رشت تنها سه نفر اصولگرا ،8 نفر اصلاح‌طلب و 4 نفر مستقل هستند.

اسامی‌منتخبین میزان‌‌آرای‌کسب‌شده اصولگرا اصلاح‌طلب مستقل
رضاجمشیدی‌چناری 20 هزار و 379   *  
فرانک پیشگر 15 هزار و 346   *  
محمود‌باقری‌خطیبانی 14 هزار و 556     *
فرهاد شوقی 11 هزار و 631 *    
اسماعیل حاجی‌پور 11 هزار و 230   *  
محمدحسین‌واثق‌کارگرنیا 11 هزار و 137 *    
امیرحسین علوی 10 هزار و 770   *  
مجید رجبی 9 هزار و 657   *  
مسعود کاظمی 9 هزار و 439   *  
فاطمه شیرزاد 8 هزار و 658     *
سید‌رضا موسوی‌روزان 8 هزار و 578   *  
محمدعلی رفیعی 8 هزار و 569   *  
عباس صابر 8 هزار و 258     *
منوچهر جمالی 8 هزار و 154     *
مظفر نیکومنش 8 هزار و 61 *    
اعضای‌ علی‌البدل:        
حجت جذب - *    
رضا رسولی -   *  
حسن کریمی -   *  
قربانعلی الماس‌خاله - *    
حسین میر بلوک -   *  
مجید عزیزی - *    
مرتضی احمدی‌سراوانی -   *  

 

11- ایلام/ پیروزی مستقل‌ها:

در میان 11 نفر عضو اصلی شورای شهر ایلام 3 نفر اصلاح‌طلب و 2 نفر با گرایش اصولگرایی و 6 نفر نیز با گرایش‌ مستقل حضور دارند.

اسامی‌منتخبین میزان‌‌آرای‌کسب‌شده اصولگرا اصلاح‌طلب مستقل
مظفر میرزاد 14 هزار و 500     *
فاطمه میرزابیگی 12 هزار و 236     *
صادق‌نوری‌محمدی 11 هزار و 858   *  
حجت شاکیان 11 هزار و 303     *
عبد‌النور نیک خلق 11 هزار و 226   *  
ایوب غیاثی 9 هزار 615     *
یزدان قبادیان 9 هزار و 346   *  
حجت حسن‌زاده 8 هزار و 938 *    
حسن جوکار 8 هزار و 669     *
عباس شیری 8 هزار و 6050     *
هادی کرمی 8 هزار و 485 *    
اعضای‌‌علی‌البدل        
احمد سلیمانی                  -     *
جعفر حیدری                  -     *
شهناز شاهمرادیان                  -     *
پیمان اقبالی                  -     *
امیدرضا خاکی                  -     *

 

12-بیرجند/پیروزی اصلاح‌طلبان:

از میان 11 عضو اصلی شورای شهر بیرجند 5 نفر گرایش‌ اصلاح‌طلبی داشته و 2 نفر نیز دارای گرایش‌ اصولگرایانه هستند. 4 نفر دیگر نیز درای گرایش مستقل هستند.

در میان اعضای علی‌البدل شورای شهر بیرجند نیز 2 نفر اصولگرا ، 1 اصلاح‌طلب و 2 نفر نیز با گرایش مستقل حضور دارند.

اسامی‌منتخبین میزان‌‌آرای‌کسب‌شده اصولگرا اصلاح‌طلب مستقل
سیده‌زهراحسینی       26 هزار و 373     *
رضا زنگویی       18 هزار و 708 *    
فاطمه‌زهرا‌هلال‌بیرجندی       15 هزار و 748 *    
حسین صباغ       13 هزار و 456   *  
محمد‌علی طاهری بجد       13 هزار و 76    *  
مرتضی یزدان‌شناس       12 هزار و 917   *  
عباس‌علی نیک       12 هزار و 712     *
نفیسه نخعی       11 هزار و 805     *
مهدی عبدالرزاق       11 هزار و 403   *  
مهدی بهترین       11 هزار و 347   *  
سید هادی قالیبافان       10 هزار و 652     *
اعضای‌علی‌البدل:        
رضا حسنی‌صفت                 - *    
اسدالله سلیم                 -     *
محمدحسن‌بشیری‌زاده                 -   *  
سیدمرتضی موسوی                 - *    
محمد خوشنام                 -     *

 

13-کرمان/پیروزی اصولگرایان:

گزارش‌ها از کرمان نیز حاکی از آن است که از 15 عضو اصلی 9 نفر گرایش اصولگرایانه داشته و 3 نفر گرایش اصلاح‌طلبی و 3 تن دیگر مستقل هستند.

در میان اعضای علی‌البدل نیز 1 نفر مستقل و 5 نفر نفر با گرایش اصولگرایانه حضور دارند.

اسامی‌منتخبان میزان‌آرای‌کسب‌شده اصولگرا اصلاح‌طلب مستقل
زهرا لری - *    
علی‌اکبرمشرفی -   *  
فتح‌الله مؤیدی - *    
منصور ایرانمنش - *    
یوسف جعفری - *    
سعید گیلانی -     *
کمال جوانمرد - *    
مهنوش مومنی -   *  
زهرا ایرانمنش                 -   *  
ماه‌بانو‌معصوم‌زاده                 - *    
علی منصوری                 -     *
محمدیاسین‌پنجعلی‌زاده‌                 -     *
رویا دیوان‌بیگی                 - *    
حجت‌الاسلام ربانی‌زاده                 - *    
صدیقه زاهدی                 -  *    
اعضای‌ علی‌البدل:                      
شهین فخرزادگان                 -     *
سید مظفر داوری                 -   *    
حسین خاکساری                 -  *    
اکبر نظری                 -     *    
مجتبی گوهرریزی                 - *    
مسعود مسعودی‌نیا                 - *    
جواد نگارستانی                 - *    

 

14- تبریز/پیروزی مستقل‌ها:

در انتخابات چهارمین دوره شورای اسلامی  که 21 کرسی دارد 53.25 درصد مردم مشارکت کردند. در چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تبریز 7 عضو که سابقه فعالیت در تشکلات حوزه اصولگرایی دارند حاضر هستند،2 عضو اصلاح‌طلب و 12 عضو تن نیز مستقل هستند.

اسامی‌منتخبان میزان‌آرای‌کسب‌شده اصولگرا اصلاح‌طلب مستقل
شهرام دبیری 105 هزار و 157     *
احتشام‌حاجی‌پور 52 هزارو 750   *  
اسماعیل چمنی 51 هزار و 239     *
بهروز خاماچی 46 هزار و 784     *
المیرا خاماچی 45 دهزار و 211     *
اکرم حضرتی 33 هزار و 403     *
اصغر عابد‌زاده 31 هزار و 814     *
جواد ششگلانی 31 هزار و 484 *    
سعید محدث 30 هزار و 868     *
حبیب شیری آذر 30 هزار و 129   *  
علی شیاری 26 هزار و 439 *    
محمدحسین‌جعفری 26 هزار و 224 *    
علی نوای‌باغبان 25 هزار و 622 *    
محمد‌حسن‌اسوتچی 24 هزار و 408 *    
جعفر مدبر 23 هزار و 638 *    
امیر حقیان 23 هزار و 618 *    
ایران آهور 22 هزار و 722     *
رسول درسخوان 22 هزار و 85     *
ایرج شهین باهر 21 هزار و 115     *
سعید‌حاجی‌زاده‌بخشایش 20 هزار و 278     *
فریدون بابایی اقدم 20 هزار و 139     *
اعضای علی البدل:        
محمد باقر لطفی 19 هزار و 139     *
سید حسن شکوری 18 هزار و 938 *    
علاالدین نورمحمدزاده 17 هزار و 508     *
عزیز زاهدی 17 هزار و 143     *
علی فخرآذر 16 هزار و 962     *
رشید صالح‌پور 16 هزار و 216 *    
اسماعیل سلیمی 16 هزار و 168 *    
مسعود برزگرجلالی 15 هزار و 763   *  

 

15-یاسوج/ پیروزی قومی:

از میان 11 عضو اصلی چهارمین شورای شهر یاسوج تمامی کرسی‌ها به نامزد‌های متعلق به اقوام مختلف رسیده است و لذا در این شهر نمی‌توان تفکیک گرایش سیاسی مشخصی داشت.

16-اهواز/ پیروزی اصولگرایان:

اخبار و گزارش ها از اهواز نیز حاکی است که از میان 21 عضو چهارمین دوره شورای اسلامی شهر 11 تن گرایش اصولگرایی داشته و 7 نفر نیز با گرایش مستقل وارد عرصه شده‌اند و تنها 3 نفر از جریان اصلاح‌طلبی توانسته‌اند آرای مردمی جلب کنند.

اسامی‌منتخبان میزان‌آرای‌کسب‌شده اصولگرا اصلاح‌طلب مستقل
زیبا صالح‌پور 35 هزار و 368 *    
هدایت ممبینی 34 هزار و 143   *  
قربان‌علی‌سعادت‌نیا 27 هزار و 615     *
اسکندر زنگنه 20 هزار و 981 *    
سید‌مهدی‌آلبوشوکه 20 هزار و 550   *  
جانعلی خورشیدی 20 هزار و 425 *    
کاظم سواری 19 هزار و 452 *    
حسین حیدری 18 هزار و 487 *    
احمد باورساد 18 هزار و 337     *
حجت مظفری 18 هزار و 3     *
آذر زمان‌پور 17 هزار و 515 *    
عاشور سواری‌پور 16 هزار و 731     *
رامین‌علاسوند‌مقدم 16 هزار و 674 *    
علی ناصری 16 هزار و 374 *    
غلامرضا سبزعلی 16 هزار و 306 *    
ابتسام الباجی 15 هزار و 461     *
مریم ابریشم‌کار       15 هزار و 362 *    
هوشنگ شیرمردی       15 هزار و 245   *  
جمشید سلحشور       15 هزار و 140     *
سیدمحمدجوادرضوی           15 هزار *    
ناجی‌ سواری       14 هزار و 627     *

 

17- یزد/ پیروز اصلاح‌طلبان:

در چهارمین دوره انتخابات شورای شهر مرکز استان یزد، 13 نفر منتخب مردم شدند که 8 نفر آنها به طور قطعی اصلاح‌طلب هستند و 3 نفر دیگر همواره در برنامه های خود اعلام کرده اند که کاندیدای مستقل هستند که از این 3 نفر نیز 1 نفر آنها از اقلیت های زرتشتی است. 2 تن نز از نامزد‌های اصولگرا به شورای یزد راه‌ یافته‌اند.

از شش عضو علی البدل شورای شهر یزد نیز تنها یک نفر آنها اصولگرا 3 نفر اصلاح‌طلب و 2 نفر مستقل است.

همچنین با بررسی تعداد افرادی که وارد شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان یزد شده‌اند، می توان گفت که 90 درصد این افراد اصلاح‌طلب یا مستقل هستند.

اسامی‌منتخبان میزان‌آرای‌کسب‌شده اصولگرا اصلاح‌طلب مستقل
مرتضی شایق 32643 *    
حمیده وزیری 23191   *  
محمد‌فقیه‌خراسانی 20866     *
امیرحسین رادمنش 20295   *  
سپنتا نیکنام 20189     *
عزت یادگار 18767   *  
عباس زارع گاریزی 17960   *  
سیدمحمدرضا‌مدرسی‌مصلی 17280 *    
وحیدرضا خباززاده یزدی 16613   *  
ملیحه امینی اصیل 15370   *  
مهدی کاشفی‌زاده 14897   *  
حمیدرضا مطهریان 14785     *
سیدمحمدعلی پاکنژاد 14666   *  
اعضای علی البدل:        
اعظم گلابگیریان 14317     *
سیدعلی محمدمیرحسینی 13920   *  
حسین بری ابرقویی 13717     *
محمدرضا حق شناسی 12678 *    
احمد نیکوکاران 12524   *  
یاسر موحدین 12014   *  

 

18-کرمانشاه/ پیروزی اصولگرایان: 

در انتخابات چهارمین دوره شوراهای اسلامی در کرمانشاه‌ نیز اصولگرایان توانستند با کسب 9 کرسی اکثریت را به دست آورند.اصلاح‌طلبان نیز توانستند 7 کرسی را به خود اختصاص دهند و 5 کرسی نیز در اختار مستقل‌ها قرار گرفت.

اسامی‌منتخبان میزان‌آرای‌کسب‌شده اصولگرا اصلاح‌طلب مستقل
کامران ملکی - *    
مازیار رضایی -   *  
سید‌حجت‌الله‌موسوی - *    
سید‌احسان‌احسانی‌ - *    
سالار احمدزاده - *    
کامبیز غلامی -   *  
غلامرضا باقری -     *
خسرو زرافشانی - *    
رضا زین‌الدین - *    
کیومرث احمدی -     *  
رضا حیدریان -     *
حسن مرادقلی -     *
محمدنبی کمری -   *  
محمد شه‌پرست -   *  
جواد جعفری - *    
اعضای‌علی‌البدل:        
بهرام عبدلی -      
جبار گوهری -   *  
علی حمیدی‌فر -   *  
کیومرث محمدی -   *  
غلامرضا امیری -     *
محمدرضا حبیبی - *    
مسعود امیری - *    

 

19-ساری/ پیروز اصولگرایان:

نتایج انتخابات شورای شهر ساری نشان از پیروزی کاندیدای اصولگرا در مرکز استان مازندران دارد. طبق نتایج هفت نفر از اصولگرایان موفق شدند که اعتماد مردم ساری را به سمت خود جذب کنند.اصلاح‌طلبان در جمع شورای شهر ساری داری 3 نماینده هستند.فرامرز نقیبی، عباس نجاریان ساری و پرویز شعبانی به عنوان کاندیدای مستقل اعتماد مردم را جلب کردند. 

اسامی‌منتخبان میزان‌آرای‌کسب‌شده‌ اصولگرا اصلاح‌طلب مستقل
فرامرز‌نقیبی‌علمداردهی 22 هزار و 847     *
سید مسعود مدینه 19 هزار و  716 *    
مسعود پیری توسنلو 19 هزار و  89 *    
سید محمد جعفری 18 هزار و 311 *    
سید محمد آقامیری 17 هزار و  447 *    
عباس نجاریان ساروی 17 هزار و 23     *
سیدمیر‌صالح‌صالحی‌نیا 15 هزار و  44 *    
کوروش یوسفی 14 هزار و 979   *  
رضا پیوندی 14 هزار و  157   *  
پرویز شعبانی 13 هزار و 932     *
علیجان شمشیربند 13 هزار و 531 *    
جمال باقری نسامی 21هزار و 190   *  
سید مهدی احمدی 12هزار و 625 *    
اعضای‌علی‌البدل:        
فیض‌اله نفخم 12 هزار و 451     *
محمدحسن‌محمدی‌کیادهی 12هزار و 296 *    
سید‌احمد‌ صالحی 12 هزار و 193 *    
زهرا جامی 11 هزار و 932     *
علی‌اکبر‌ ذلیکانی 11 هزار و 838 *    
عسگری‌ محمدیان 12 هزار و 46 *    

به گزارش فارس ممکن است که در لیست اعلام شده تغییراتی ایجاد شود.

20- خرم‌آباد/ پیروزی مستقل‌ها:

نتایج چهارمین دوره از انتخابات شورای اسلامی شهر خرم‌آباد به نفع مستقل‌ها بوده است.از میان 18 عضو اصلی و علی‌البدل شورای شهر خرم‌آباد 8 نامزد متعلق به اصولگرایی است و مابقی کرسی‌ها به مستقل‌ها تعلق دارد. در دوره چهارم اصلاح‌طلبان هیچ عضوی در شورای شهر خرم‌اباد نخواهند داشت.

اسامی‌منتخبان میزان‌آرای‌کسب‌شده اصولگرا اصلاح‌طلب مستقل‌
سیف‌الدین‌آشتیانی 20837     *
رستم کوشکی 18240     *
فرشته‌ طهماسبی 15147 *    
محسن اقبالی 14567 *    
رضا بیرانوند 14670     *
جافر وفایی 13755 *    
حسن آذری 11463     *
عبداله عزیز‌پور            10823                *
فرشاد سیفی 10987                   *
محمد حسین‌پور 12282     *
محمد مهرابی 10469 *    
سبزخدا‌صفربیرانوند 10876     *
کرم نعمتی 10418 *    
اعضای‌علی‌البدل        
رضا حاصلی - *    
علی ‌جهان‌آرا - *    
صالح کشوری -     *
اسفندیار مرادی‌پور -     *
محمد‌جعفر‌‌همت‌پور - *    

 

21-اراک/پیروز اصولگرایان:

در کلان‌شهر اراک نیز اصولگرایان توانسته‌اند اکثریت قاطع شورای شهر چهارم را در اختیار خویش بگیرند. در این شهر هیچ یک از نامزد‌های اصلاح‌طلب نتوانسته‌اند در میان اعضای اصلی شورا راه یابند در حالی که از 15 صندلی شوراها در اراک 13 عدد آن به اصولگرایان رسیده است و دو نفر دیگر نیز از نامزدهای مستقل به حساب‌ می‌آیند.

اسامی‌منتخبان میزان‌آرای‌کسب‌شده‌ اصولگرا اصلاح‌طلب مستقل
مجید کلوانی 15852 *    
علی‌جعفری‌محصولی 15570 *    
کیومرث محمودی‌ 13567 *    
جمشید زند 12609 *    
علیرضا فقیهی 11987     *
اسماعیل تاج‌آباد 1123 *    
علیرضا نوربهشت 11040 *    
اشرف بهادری 10646 *    
سیدرضا قریشی 10350 *    
غلام‌عباس‌ آجرلو 10137 *    
محمدابراهیم‌عباسی 10099 *    
منوچهر کاظمی 9409     *
محبت‌الله‌فاضلی‌ضامنجانی‌ 9374 *    
مسعود آبایی‌هزاوه 8979 *    
حمید‌ شریفی‌ 8233 *    
اعضای‌ علی‌البدل:        
محمد‌ علیمرادی 7639     *
حسین‌ دژکامه 7380 *    
علی‌چگینی 7242 *    
مصطفی عرب 7098 *    
زینت‌السادات کریمی 6905 *    
محمد رجائیان 6627     *
سید‌عماد مولایی نسب 6512 *    

 

22-سنندج/ پیروزی اصولگرایان:

در سنندج اصولگرایان توانسته‌اند اکثریت کرسی‌های چهارمین دوره شورای شهر را به خود اختصاص دهند. از میان 13 کرسی اصلی شورای شهر سنندج 8 کرسی در اختیار اصولگرایان ، 2 کرسی در اختیار اصلاح‌طلبان و 3 کرسی نیز متعلق به مستقل‌هاست. 

اسامی‌منتخبان میزان‌آرای‌کسب‌شده اصولگرا اصلاح‌طلب مستقل
یوسف اسدی 39 هزار و 823     *
سیدبهاالدین‌حسینی 6 هزار و 663 *    
جلال شریعتی 6 هزار و 37 *    
سیدانور رشیدی 6 هزار و 22 *    
فرزاد هلالی 5 هزار و 958 *    
غریب سجادی 5 هزار و 843   *  
وفا اصلانی 4 هزار و 952     *
زهرا آوجیان 4 هزار و 701 *    
اسعد فتاحی 4 هزار و 670     *
فردین زمانی 4 هزار و 415 *    
ماشاءاله رضائی 4 هزار و 240   *  
لیلا فروتن‌نژاد 4 هزار و 102 *    
سیدکمال حسینی 3 هزار و 717 *    

 

23- بندرعباس / پیروزی اصولگرایان:

در کلان‌شهر بندرعباس نیز اصولگرایان توانسته‌اند اکثریت‌ آرا را به خود اختصاص بدهند به‌گونه که از 13 عضو اصلی شورای شهر بندرعباس 9 نفر متعلق به جریان اصولگرا و ما بقی نیز مستقل هستند.

اسامی‌منتخبان میزان‌آرای‌کسب‌شده اصولگرا اصلاح‌طلب‌ مستقل
اسلام‌با‌وقار‌زعیمی 23 هزار و 527 *    
مهران‌ نجاتی 20هزار و 412 *    
فاطمه جراره 17 هزار و 546 *    
رضا حیدری‌زاده   18 هزار و 320 *    
کیانوش‌جهانبخش 16 هزار و 267     *
هومن‌رفیعی‌بندری  15 هزار و 999     *
پروین علیزاده 15 هزار و 98 *    
مسعود‌عبدالله‌زاده  15 هزار و 32 *    
عبدالله آبسواران  14 هزار و 890 *    
راحله ملایی 14 هزار و 184 *    
پرویز‌سالاری‌سردری 13 هزار و 438 *    
عباس پوریان 13 هزار و 221     *
حسام‌صمیمی‌کشکویی  13 هزار و 116     *
اعضای‌ علی البدل:        
محمد بی‌نیاز 12 هزار و 568 *    
جمشید رئیسی تختی 12 هزار و 281 *    
محمد پوریان 12 هزار و 137     *
غلامرضا رستمی 11 هزار و 706     *
فاطمه مریدی‌زاده  11 هزار و 383 *    
عبدالمجید جلالی 11 هزار و 213 *    

 

24-اصفهان/ پیروزی اصولگرایان:

در کلان‌شهر اصفهان‌ نیز اصولگرایان با نسبت خوبی توانسته‌اند کرسی‌های چهارمین دوره شورای شهر را فتح نمایند. از 21 عضو شورای شهر اصفهان در دوره جدید 15 نفر گرایش اصولگرایانه دارند.

اسامی‌منتخبان میزان‌آرای‌کسب‌شده اصولگرا اصلاح‌طلب‌ مستقل
عباس‌حاج‌رسولی‌ها  90 هزار و 177 *    
مهدی باقربیگی 66 هزار و 799     *
کریم نصراصفهانی 61 هزار و 162 *    
رضا امینی 48 هزار و 279 *    
رسول جهانگیری 47 هزار و 917 *    
محمدرضا فلاح 46 هزار و 849 *    
ندا واشیانی‌پور 46 هزار و 545     *
سیداحمدعلی‌عاملی  45 هزار و 310   *  
سید کریم داوودی 40 هزار و 696 *    
وحید فولادگر 39 هزار و 911 *    
عدنان زادهوش 38 هزار و 513 *    
علیرضا نصراصفهانی 37 هزار و 966   *  
غلامحسین‌صادقیان‌رنانی 34 هزار و 993 *    
عبدالرسول جان‌نثاری 34 هزار و 544 *    
رسول جزینی درچه 33 هزار و 746     *
نورالله صلواتی 32 هزار و 321 *    
ابوالفضل قربانی 30 هزار و 728 *    
احمد شریعتی 30هزار و 717 *    
اصغر آذربایجانی 29 هزار و 387 *    
فتح الله معین نجف آبادی 29 هزار و 91   *  
غلامرضا شیران 28 هزار و 910 *    

 

25- زاهدان/پیروزی اصلاح‌طلبان:

زاهدان یکی از شهر‌هایی است که شورای‌شهر در آن کاملا در اختیار اصلاح‌طلبان قرار دارد و هیچ یک از نامزد‌های جریان‌اصولگرایی نتوانسته‌اند در این دوره به شورا اسلامی این شهر راه یابند.

اسامی‌منتخبان میزان‌آرای‌کسب‌شده‌ اصولگرا‌ اصلاح‌طلب مستقل
محمدامیر‌براهویی 53 هزار و 841   *  
فریبا برنائی بجد 53 هزار و 18   *  
مشتاق‌احمدریگی 49 هزار و 156   *  
محمودگمشادزهی 48 هزار و 137   *  
مهین‌جدیدالاسلام‌قلعه‌نو 47 هزار و چهار   *  
پرویز سارانی 46 هزار و 960   *  
منصور کهرازهی 46 هزار و 879   *  
مهدی نخعی مقدم 46 هزار و 295   *  
عبالناصر دوخ گرگیچ 48 هزار و 335   *  
اعضای علی ‌البدل:        
عبدالله شاهوزهی 45 هزار و 145   *  
عبدالناصر ناروئی 44 هزار و 934   *  
امین اله نقشبندی 44 هزار و 883   *  
عطا الله شه بخش 44 هزار و 546   *  
عباس شیبک 44هزار و 293   *  
سیدشیرعلی‌حسینی‌ناروئی 43 هزار و 575   *  
محمد کیخا 43 هزار و 43   *  
شهرام ریگی حسین آبادی  42هزار و 827   *  
فاطمه زیرکی 42 هزار و 446   *  
علی خزائیان   39 هزار و 937   *  
شاهین مهنا 39 هزار و 46   *  
عبدالحمید دهمرده 35 هزار و 964   *  

 

26-قزوین/پیروزی اصولگرایان:

اصولگرایان در قزوین نیز با نسبت خوبی توانسته‌اند کرسی‌های چهارمین دوره شورای شهر را فتح نمایند. از 19 عضو شورای شهر قزوین در دوره جدید 12 نفر گرایش اصولگرایانه دارند.دو تن اصلاح‌طلب و یک نفر نیز به صورت مستقل وارد شورای شهر شده‌اند.

اسامی‌منتخبان میزا‌ن‌آرای‌کسب‌شده اصولگرا‌ اصلاح‌طلب ‌مستقل
علی فرخ‌زاد  23 هزار و 864 *    
احد چگینی  20 هزار و 57   *  
مریم‌نخستین‌احمدی 19 هزار و 633   *  
علی صادقی‌نیارکی 18 هزار و 245 *    
فاطمه اشدری  18 هزار و 119 *    
فرج‌الله‌فصیحی‌رامندی 16 هزار و 633 *    
حکمت‌الله داودی 15 هزار و 34 *    
سید‌کاظم مجابی  14 هزار و 740      
شهلا عطایی 14 هزار و 641     *
حسین صلح‌جو   13 هزار و 229 *    
حسین غیاثوند 11 هزار و 939 *    
عباس ظاهری 11 هزار و 647 *    
محمد‌رضا صدیقی  9 هزار و 621 *    
اعضای علی‌البدل:        
نینا سیاهکالی‌مرادی 9 هزار و 416   *  
محمد خورشیدی هشت هزار و 904 *    
مهری‌سادات تقوی هشت هزار و 903 *    
مجید رضایی هشت هزار و 472 *    
محمدرضا آرام    هشت هزار و 179      
سیف الله یوسفی هشت هزار و 773      

 

27-اردبیل/ پیروزی مستقل‌ها:

در شهر اردبیل مستقل‌ها بیشترین‌ آمار را در میان اعضای اصلی شورای شهر دارند و پس از آن اصولگرایان بیشترین نامزدها را دارند. اصلاح‌طلبان در اردبیل اصلا وضعیت خوبی ندارند و تنها 2 نامزد از این جریان توانسته‌اند در میان اعضای علی‌البدل شورای اردبیل حضور یابد.

اسامی‌منتخبان میزان‌آرای‌کسب‌شده اصولگرا اصلاح‌طلب مستقل
ولی نعمتی 22591     *
علی هدایتی 19788 *    
سلامت صفری 19075 *    
محمدرضا‌‌سرداری 17978     *
ذکی‌الله‌خوشبخت 17569 *    
محمد اصلانیان 16419     *
سالار شاکر 15803     *
جواد زنجانی 15116 *    
لیلا تقوی 15094     *
اسفندیار هوشیار 15065 *    
محمد‌فیضی زنگیر 14283     *
حسین افسانه 13981     *
رحیم‌ آقازاده 12249 *    
اعضای‌علی‌البدل        
علیرضا سلیمانی 11974   *  
سید غنی فروزان 11509 *    
ناصرناطق درآبادی 10940 *    
لیلا آزاد 9529     *
محمد دانه‌زن 9371 *    
شهریار جلایی 9336 *    

 

28- ارومیه/ پیروزی اصولگرایان:

در شهر اورمیه نیز اصولگرایان توانسته‌اند به پیروزی کامل دست‌ یابند و این در حالی است که اصلاح‌طلبان نتوانستند به هیچ عنوان به شورای شهر راومیه وارد شوند. در  دوره چهارم شورای شهر ارومیه 9 نامزد از جریان اصولگرایی حضور دارند و ما بقی کرسی‌ها نیز به مستقل‌ها رسیده است.

 

اسامی‌منتخبان میزان‌آرای‌کسب‌شده اصولگرا اصلاح‌طلب مستقل
روح‌ا‌لله‌حضرت‌پور‌طلاتپه 56 هزار و 619 *    
حسین‌بخشایشی‌چراغ‌تپه 30 هزار و 854 *    
عادل فتاحی 27 هزار و 905     *
رسول اصغرزاده مجدآذر 27 هزار و 15 *    
حسین پناهی 24 هزار و 910 *    
پرویز جلیلی 23 هزار و 168 *    
عصمت گرامی 19 هزار و 646     *
سید هادی ذاکر 18 هزار و 666 *    
هادی بهادری 17 هزار و 362     *
محمدرضا علیزاده امامزاده 16 هزار و 651     *
محمد ستارپور دیزجی 16 هزار و 252     *
مرتضی پیری 15 هزار و 918 *    
میر علی محمدی 15 هزار و 660     *
محمد خالد حاتمی 15 هزار و 465 *    
لطیفه مبین جاریحانی 15 هزار و 306 *    

 

29-بجنورد/ پیروزی مستقل‌ها

اسامی‌منتخبان میزان‌آرای‌کسب‌شده اصولگرا اصلاح‌طلب مستقل
جمشید‌گریوانی                 -      *
صغری سیدی                 -     *
اعظم‌سادات‌افشین‌فر                 -     *
علیرضا باغچقی                 -     *
سیدجلیل کشمیری                 -     *
مهستی آدینه‌زاده                 -     *
سیدمحمد لنگری                 -     *
مهدی محمدی                 -     *
سید احمد وکیلی                 -     *
سیدعباس حسینی                 -     *
حسین نقیب                 -     *
سیدرضا فیروزه                 -     *
علی‌اکبر هاتفی                 -     *

 

30- کرج/پیروزی‌ مستقل‌ها:

در کرج نیز مستقل‌ها از 21 کرسی اصلی شورای‌شهر در دوره چهارم توانسته‌اند 18 کرسی را در اختیار بگیرند. سهم‌ اصولگرایان نیز تنها 3 کرسی است.هیچ‌کدام از نامزد‌های اصلاح‌طلب در کرج نتوانستند آرای مردمی را جلب نمایند.

اسامی‌منتخبان میزان‌آرای‌کسب‌شده‌ اصولگرا‌ اصلاح‌طلب ‌مستقل
فاطمه اسکندری 46127     *
فاطمه آجورلو 30422     *
بهنام محمودی 29784     *
محمود دادگو 24723 *    
خسرو سرحدی 18449     *
علی‌حاجی‌کاظم 18080     *
مریم‌قهرمانی‌صارم 17938     *
غفور ‌قاسم‌پور 17363     *
محمد‌علی‌بخشی 17336     *
امیرحسام‌عباسی 17183     *
امید‌ابراهیم‌صدیق‌بطحائی‌ 16630     *
رضا‌شریفی‌فردوئی‌ 16595 *    
داوود وحیدی‌ 16458 *    
مجید کاویانی 15861     *
مصطفی‌سعیدی‌سیرائی 15730     *
حمیدرضا ابولحسنی 14909     *
سعید فیروزگاه 14836     *
روح‌الله کیان 14338     *
محمدصادق ‌باغستانی‌ 13436     *
سعید مصطفائی 13318     *
حجت‌الله غلامرضایی 13300     *

 


 
روحانی در جمع اعضای ستاد انتخاباتی خود:
ساعت ۱۱:۱۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۳/۳٠ : توسط : حسینی
خلق حماسه را مدیون امام زمان(عج) و تدبیر
رهبر معظم انقلاب هستیم

رئیس‌جمهور برگزیده ملت ایران تأکید کرد: حماسه ۲۴ خرداد با لطف و عنایات خاصه امام زمان(عج) و تدابیر رهبر معظم انقلاب اسلامی خلق شد.

خبرگزاری فارس: خلق حماسه را مدیون امام زمان(عج) و تدبیر رهبر معظم انقلاب هستیم
گزارش تصویری مرتبط

-------------------------------

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام حسن روحانی که امروز (پنجشنبه) در مراسم تقدیر از فعالان ستاد انتخاباتی خود سخن می‌گفت، اظهار داشت: درس بزرگی که باید به آن توجه کنیم این است که باید هر کسی بیشتر به ایران عشق بورزد و فداکاری خود را برای ایران و نظام بیشتر اصلاح کند.

وی بر همین اساس از حامیانش خواست که فداکاری‌های بیشتری را در جهت تحقق آرمان‌های دولت خود انجام دهند.

رئیس جمهور منتخب ملت با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در آستانه انتخابات، گفت: اگر تدبیر مقام عظمای ولایت و رهبری نبود، معلوم نبود که ما امروز شاهد چنین روزی باشیم.

روحانی به حضور پرشور مراجع، علما، نویسندگان و هنرمندان و جوانان در روز انتخابات اشاره و تصریح کرد: بنده به حماسه‌آفرینی جوانان در اوایل انقلاب ایمان داشته‌ام اما حماسه 24 خرداد شور دیگری داشت.

وی درباره حماسه‌آفرینی زنان در انتخابات 92 نیز گفت: زنان ما با چه شور و هیجانی در صحنه حاضر شدند و من در سفرهای استانی این شور و نشاط جوانان را که گاهی با تأخیر به شهرستان‌ها سفر می‌کردم را دیدم.

روحانی از آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و خاتمی هم تشکر و خاطرنشان کرد: همه جریان‌های سیاسی از جمله اصلاح‌طلب، اصولگرا و اعتدال‌گرایان کمک کردند و همه برای تحقق سربلندی میهن‌مان تلاش کردند و از خود گذشتند.

وی همچنین تأکید کرد: خلق حماسه 24 خرداد در سایه لطف خداوند منان و عنایات خاصه امام زمان(عج) صورت گرفته است.

رئیس جمهور منتخب ملت با اشاره به مشکلات موجود در کشور گفت: امروز که با وزرای دولت فعلی در خصوص ارائه گزارش برای نقل و انتقال تدریجی قدرت صحبت می‌کنم این مشکلات را بیشتر لمس می‌کنم اما ذره‌ای از امیدم کاسته نشده است.

حجت‌الاسلام روحانی ادامه داد: انسان‌ها در سختی‌ها و فراز و نشیب‌ها خود را نشان می‌دهند و آقای دکتر عارف به معنای واقعی در این راه نقش ویژه‌ای داشت.

وی به مشکلات مالی ستاد خود در ایام انتخابات اشاره و اظهار داشت: بنده جزو کاندیداهایی بودم که پول در بساط نداشتم و حتی یکی از ستادهای استانی ما نیاز به 5 میلیون پول داشت و ما این مبلغ را نداشتیم و من همان زمان به ستادها گفتم که اتکای ما در هنگام مشکلات باید خداوند باشد.

رئیس جمهور منتخب مردم ایران با بیان اینکه پس از انتخابات شور و نشاطی در جامعه ایجاد شده است، گفت: من بسیار خوشحالم که جامعه ما حالت نشاط پیدا کرده و انتخابات در ماه شعبان صورت گرفت که ماه پیروزی است و دستاورد ما نیز سرمایه ملی خواهد بود.

حجت‌الاسلام روحانی خطاب به حضار گفت: من می‌دانم که شما برای "روحانی" قدم برنداشتید و بنده نیز همینطور؛ چرا که هدف همه ما ایران بود.

وی به حضور هنرمندانی چون شهرام ناظری و پگاه آهنگرانی در این مراسم اشاره و تصریح کرد: حضور این دو هنرمند به این معناست که همه مردم با هم هستند و قهرها تمام شد و اکنون دوران اتحاد و یگانگی آغاز شده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه هنر نقش عمده‌ای در پویایی کشور دارد، گفت: مگر می‌شود بدون هنر زندگی کرد؟ هنر فرهنگ جامعه را تلطیف می‌کند و هنر پیام‌های مقدس را در جان‌ها می‌نشاند.

حجت‌الاسلام روحانی با تاکید بر اینکه از امروز باید به فکر حل معضلات کشور باشیم، خاطرنشان کرد:‌ باید جدای از افراط و تفریط اعتدال را به اذهان سراسر ملت ایران منتقل کنیم و درست است ستادی نداریم اما وظیفه‌مان را از یاد نبردیم.

وی در پایان با بیان اینکه اساس دولت او بر شایسته‌سالاری استوار است، تصریح کرد: من بارها گفته‌ام که از همه متدینین و دلسوزان باید استفاده کرد چرا که سیاست ما جذب دیگران است؛ نه دفع آنها


 
متن نامه آیت‌الله جنتی به وزیر کشور
ساعت ۱۱:۱٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۳/۳٠ : توسط : حسینی
تأییدیه شورای نگهبان درباره صحت انتخابات یازدهم

آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان طی نامه‌ای به وزیر کشور، صحت انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری را تأیید کرد.

خبرگزاری فارس: تأییدیه شورای نگهبان درباره صحت انتخابات یازدهم

به گزارش خبرگزاری فارس، آیت‌الله جنتی روز گذشته طی نامه‌ای به مصطفی محمدنجار وزیر کشور، تأیید صحت انتخابات دوره یازدهم ریاست جمهوری را اعلام کرد.

متن این نامه که سایت رسمی شورای نگهبان آن را منتشر کرده، به شرح ذیل است:

جناب آقای مصطفی محمدنجار

وزیر محترم کشور

سلام علیکم؛

در مورد نتایج کلی و نهایی انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری روز جمعه مورخ ۲۴/۳/۱۳۹۲ بدینوسیله اعلام می‌نماید بر اساس ماده ۸۰ قانون انتخابات ریاست جمهوری پس از آگهی عمومی اعلام شکایت نسبت به روند رأی‌گیری و نحوه برگزاری انتخابات، تا انقضاء مهلت قانونی هیچ‌گونه شکایتی واصل نگردید.

اگر چه برخی تخلفات در فعالیت‌ها و تبلیغات انتخاباتی گزارش شده که به مراجع قضایی برای رسیدگی ارسال گردیده است، لیکن این تخلفات خدشه‌ای بر سلامت برگزاری انتخابات وارد نمی‌نماید بنابراین شورای نگهبان در جلسه صبح روز چهارشنبه مورخ ۲۹/۳/۱۳۹۲ بر اساس ماده ۷۹ قانون انتخابات ریاست جمهوری صحت انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری را مورد تأیید قرار داد.

شورای نگهبان فرصت را مغتنم شمرده ضمن تکریم حضور حماسی و چشمگیر مردم فهیم و بزرگوار ایران اسلامی در برگزاری شکوهمند انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری که با تجلی و ظهور جمهوریت نظام در کنار اسلامیت آن، برگ زرینی در تاریخ مردم‌سالاری دینی از خود بجا گذاشت، بر خود فرض می‌داند از تلاش همه جانبه هیئت‌ها و عوامل محترم اجرایی و نظارت و رسانه‌های گروهی و همچنین از نامزدهای محترم انتخابات که با حضور خود گرمی و رونق عرصه رقابت را فراهم آورده‌اند، قدردانی نماید.

احمد جنتی - دبیر شورای نگهبان


 
حاشیه‌های یک همایش
ساعت ۱۱:٠٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۳/۳٠ : توسط : حسینی
از سخنرانی «شوالیه» تا رمزگشایی از یک انتخاب

همایش تقدیر از فعالان ستادهای انتخاباتی حجت‌الاسلام روحانی که صبح امروز با حضور چهره‌های سیاسی و فرهنگی در سالن اجلاس سران برگزار شد، حاشیه‌هایی خواندنی داشت.

خبرگزاری فارس: از سخنرانی «شوالیه» تا رمزگشایی از یک انتخاب

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، همایش تقدیر از فعالان ستادهای انتخاباتی حجت‌الاسلام حسن روحانی که صبح امروز با حضور رئیس جمهوری منتخب ملت و چهره‌های سیاسی و فرهنگی در سالن اجلاس سران برگزار شد، حاشیه‌هایی داشت که به برخی از آنها اشاره می‌شود:

* در این مراسم علاوه بر اعضای ستاد مرکزی انتخاباتی رئیس جمهور منتخب، افرادی چون فاطمه هاشمی فرزند رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، علی مطهری نماینده تهران در مجلس، علی فلاحیان و علی یونسی وزرای اطلاعات دولت‌های سازندگی و اصلاحات، رسول منتجب‌نیا قائم‌‌مقام حزب اعتماد ملی و مصطفی کواکبیان دبیرکل حزب مردم‌سالاری حضور داشتند.

* اجرای این مراسم نیز همچون سایر همایش های روحانی در ایام تبلیغات انتخابات بر عهده رضا رشیدپور مجری سابق تلویزیون بود که در قسمتی از مراسم خطاب به علی مطهری گفت که من اصلاح‌طلبم اما آقای مطهری را دوست دارم که این حرف تشویق حضار و تشکر متقابل مطهری از آنها را در پی داشت.

* از نکات قابل توجه در این مراسم، حضور برخی چهره‌های فرهنگی - هنری همچون سیدعبدالحسین مختاباد(عضو شورای شهر تهران)، سهیل محمودی و پگاه آهنگرانی بود. 

همچنین شهرام ناظری که از دولت فرانسه نشان شوالیه ادب و هنر دریافت کرده و بسیار کم اهل سخنرانی است، در این همایش به ایراد سخنرانی و پس از آن به اجرای موسیقی پرداخت.

او دلیل حضورش در این همایش سیاسی - انتخاباتی را شادی و امیدی که در چهره مردم گل کرده است و اینکه با اعتماد در انتخابات شرکت کردند و پیروز نیز شدند، عنوان کرد.

ناظری با اشاره به انتظارات و مطالبات جوانان از رئیس جمهور منتخب ملت گفت: «هنرمندان تقاضا دارند دولت تدبیر و امید به بخش فرهنگ و هنر توجه جدی داشته باشد چرا که این قشر استحقاق آن را دارند اما برخی از آنها، اکنون در گوشه انزوا قرار گرفته‌اند».

* معاون فرهنگی - اجتماعی ستاد انتخاباتی روحانی هم در سخنانی به ائتلاف اصولگرایان و اصلاح‌طلبان و اعتدال‌گرایان در انتخابات یازدهم برای انتخاب «رئیس جمهوری معتدل و خِرَدگرا» اشاره کرد و معمار آن را آیت‌الله رفسنجانی معرفی کرد.

صالحی همچنین به نظرسنجی و هیئت حل و فصل اشاره و اضافه‌ کرد: پس از تشکیل جلسات با نمایندگان آقایان روحانی و عارف و تأکید کمیته نظرسنجی بر استقبال عمومی از آقای روحانی نتیجه این شد که ایشان به عنوان نامزد نهایی در صحنه بماند.

* رئیس جمهور منتخب ملت ساعت 11:30 وارد سالن شد که با ورود او و اشاره رشیدپور، با شعار «صل علی محمد/ یار بهشتی آمد» حضار مورد استقبال قرار گرفت.

حجت‌الاسلام روحانی به دلیل فرصت اندکی که تا زمان اذان ظهر برای سخنرانی داشت، دقایقی برای تقدیر از فعالان ستادهای انتخاباتی اش در سراسر کشور سخن گفت و با تشریح شرایط کشور از آنها خواست که همچنان یار و مددکار او در دولت آینده باشند.

در خلال سخنرانی روحانی وقتی از حمایت‌های چهره‌های سیاسی اثرگذار از خود قدردانی کرد، برخی حضار از او خواستند که از عارف هم تشکر کند که وی با بیان اینکه "هنوز حافظه‌ام اینقدر ضعیف نشده"، از نامزد انصراف داده انتخابات اخیر هم تقدیر کرد.

* در حاشیه این همایش که ساعت 10:50 آغاز و همزمان با اذان ظهر تمام شد؛ رئیس جمهور منتخب از تمبر یادبود انتخابات 24 خرداد با عنوان «ملت» که منقَّش به تصویر یک «کلید» به عنوان نماد انتخاباتی او بود، رونمایی کرد.


 
دیدار ضرغامی با رئیس‌ جمهور منتخب
ساعت ۱۱:٠٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۳/۳٠ : توسط : حسینی

حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری منتخب ملت در دیدار با رئیس سازمان صدا و سیما تأکید کرد: نگاه‌ها در کشور باید معطوف به آینده باشد.

خبرگزاری فارس: دیدار ضرغامی با رئیس‌ جمهور منتخب

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از دفتر امور رسانه‌ای دفتر رئیس ‌جمهوری منتخب، حجت‌الاسلام حسن روحانی در دیدار با سیدعزت‌الله ضرغامی رئیس رسانه ملی که امروز پنجشنبه انجام شد، با اشاره به حضور گسترده مردم ایران در انتخابات ریاست جمهوری و خلق حماسه سیاسی تاکید کرد: فرصتی مغتنم برای گسترش آرامش در کشور و حل مشکلات مردم فراهم شده و از رسانه‌ها از جمله صداوسیما انتظار می‌رود در جهت حفظ و گسترش این فرصت تلاش کنند.

وی با بیان اینکه «نگاه‌ها در کشور باید معطوف به آینده باشد»، تصریح کرد:‌ هر چه که بود باید برای گذشته گذاشت و برای تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی از مسیر اعتدال تلاش کرد.

رئیس سازمان صداوسیما نیز در این دیدار که در محل استقرار موقت رئیس‌ جمهور منتخب ملت ایران برگزار شد، با تبریک مجدد پیروزی روحانی در انتخابات یازدهم، آمادگی رسانه ملی برای همکاری با دولت آینده را اعلام کرد.

ضرغامی پیروزی حجت‌الاسلام روحانی در انتخابات ریاست جمهوری را فرصتی بزرگ برای کشور دانست.


 
با انتشار نامه‌ای خطاب به مردم
ساعت ۱٠:۳٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۳/٢٩ : توسط : حسینی
«فرزاد جمشیدی» از تلویزیون خداحافظی کرد

«فرزاد جمشیدی» با انتشار نامه‌ای برای همیشه از اجرا در سازمان صداوسیما خداحافظی کرد.

خبرگزاری فارس: «فرزاد جمشیدی» از تلویزیون خداحافظی کرد

به گزارش خبرگزاری فارس، فرزاد جمشیدی که در کارنامه خود ۲۰ سال همکاری با سازمان صداوسیما را دارد، با انتشار نامه‌ای برای همیشه از کار اجرا خداحافظی کرد.

نامه فرزاد جمشیدی را در ادامه می‌خوانید:

«هو الحلیم‌ الخبیر»

سر سفره‌ چاشت صبحگاهی، مادرم چایی شیرین قصه‌هایش را به دستمان می‌داد. از همان جا بود که قصه‌های قرآن در جانم آشیان کرد و حرارت حقیقت این کلام کبریایی، یخبندان دروغِ اهلِ دنیا را در خاطرم ذوب کرد تا باور کنم تنها رسولان حق‌اند که ویترین واقعیتشان از متاع محبت، پُر است و از قرار روزگار، همانانند که شیشه مغازه‌ معنویشان، پیوسته با سنگ مزاحمتِ بدخواهان می‌شکند و هر که با تابلوی «یاد خدا» دکان دوستی بنا کرد، بساط سخنش را می‌چینند و معرکه‌اش را بر هم می‌زنند!

هنوز از تلخی روزگار، دو قاشق از آن چای خوش عطر و طعم قصه‌های قرآنی مادرم، در خاطرم هست که گلوی گرفته‌ بغض را باز کند و سلام خوبی برای این نامه‌ خداحافظی باشد.

مادرم می‌گفت: موسای کلیم الله (ع) از خدا خواست حکمی فرما تا از حرف مردم، در امان باشم! پروردگار فرمود: کاری که برای خود نکرده‌ام! چگونه برای تو انجام دهم؟!

هنوز در کوهستان گذر عمر، پژواک صدای مادر، باقی است که می‌گفت: نمرود خواست با خدا مبارزه کند؛ دستور داد ارابه‌ای آماده کنند. آنگاه ارابه را به پای مرغی بزرگ بست و تکه گوشتی جلوتر از دهان مرغ گذاشت تا به هوس آن به آسمان پر بکشد! سپس نمرود رو به آسمان چند تیری انداخت به این پندار که سمت پروردگار، تیر پیکار افکنده!

آن وقت مادرم از همسایگی دو خاطره، نتیجه می‌گرفت:

اولین ملامتی عالم، خودِ خداست که انسان را هم که خلق کرد، فرشته‌ها از روی عبادت (و نه از روی لجاجت) ملامتش کردند. حال آنکه نمی‌دانستند آدمی غیر از خون ریختن، فرشته خصال هم خواهد شد و به عطر اخلاق محمدی(ص)اش، دنیا را تسخیر خواهد کرد. پس پسرجان! اگر می‌خواهی در این عالم بمانی، یا از نیل مشکلات، عبور کن که دست فرعون بددلی به تو نرسد و یا آنقدر بالا برو که تیر عداوت نمرود، به تو اثر نکند!

من - این حیرت زده‌ی دیار دنیا - که نه عصای استقامت موسی(ع) دارم و نه آبروی صبر ابراهیم خلیل‌الله(ع)، بی‌ریا با همان لهجه‌ سحرگاهی ماه خدا، این نامه را به نشانی مردم سرزمین‌ام پست می‌کنم. آن‌ها مرا خوب می‌شناسند. مردم میهن‌ام مرا از اینترنت پیدا نکرده‌اند که حالا با دو خط خبر، مرا در شوره‌زار اینترنت، تنها رها کنند.

هموطنان جغرافیای ایران! همسایه‌های تاریخ دین و ایمان! همکلاسی‌های درس سخت وجدان! سلام سال‌ها به دعای شما دانش اندوختم تا سکه‌ سخنم را در بازار انتخاب خود، بخرید و متاع محبت و حرف حساب‌ام را به خانه‌ خاطر پسندی خود ببرید. ترسِ مقدسِ سخن گفتن در قاب تلویزیون که معیار جهانی‌اش به من آموخته: «یک دقیقه حرف زدن در تلویزیون، یک ساعت مطالعه می‌خواهد» اسب استعداد مرا نهیب زد که باید یک نفس در دشت دانش بدوی و اگر می‌خواهی خوشه‌ علم برای مخاطبینِ تلویزیون بدوی باید صدبرابر آنچه می‌گویی، بشنوی!

حاصل این نخوردن‌ها و نخفتن‌ها و دویدن‌ها آن شد که «کتابخانه‌ام بزرگ‌تر از خانه‌ام شد» و اعتبار اعتنای مردم خوب میهنم، مثل سنجاقکی روی سینه‌ام نشست تا بدان حد که بعنوان «مرغ سحر» بالاتر از نام فرزاد جمشیدی، مسئولیت امانتی به اندازه‌ واجب نماز و روزه بر دوشم وانهاد.

هفت سال این بار امانت را با درستکاری و روزه‌داری بر دوش کشیدم و هر چه به خانه‌ محمد و آل محمد (ص) نزدیک‌تر شدم، لهیب آتش کینه‌ ابوالهب‌ها بیشتر شد؛ اینک یکسال از اجرای آخرین برنامه‌ سحرگاهی «ماه خدا» بر من و ما می‌گذرد. در این یک سال، ابر سوء تفاهم میان من و مخاطب‌ام سایه انداخت ولی چون نمی‌توان چهره‌ خورشید حقیقت را با مشتی گل دروغ پوشاند، عاقبت، آفتاب بر پهندشت وجدانِ اهل حق تابید و کشتی شکسته‌ دروغ، به گل رسوایی نشست. در چهار ضلعی «من، رسانه، شاکی و قوه‌ی قضاییه»، انصافاً هر یک نقش خود را خوب ایفا کردند ولی ناضعلی نادان‌های اینترنت، پیش از رسیدگی قضایی، نظم اخلاق را بر هم زد و عقرب قلم دروغ چند میرزا بنویس که اصولا خبرنگار نیستند، عقربه‌ سرعت خوانندگان را بالا برد تا از شیطان، سبقت بگیرند و در سراشیبی غیبت، سقوط کنند!

شلاق، زندان اوین، حکم جلب، دستبند، نامعروف، نامشروع.... و دیگر صفات اشیاء ناپسند را حتی بی‌اطلاع شاکی پرونده و بی‌استدلال و استفاده عقل و قضا، در کنار اسم من قرار دادند تا با شیطان هم‌غذا شوند؛ غیبت مرا بکنند و در حمام تهمت، گِل گناه مرا بشوند.

 

اکنون سبکبار می‌نویسم:

در این یک سال که بر من به اندازه‌ یک عمر گذشت، تیر گمانه‌زنی مردمی که اسیر امواج ملتهب فضاهای مجازی قرار گرفته بودند، بسیار به سویم پرتاب شد. در فرودست آن مرتبه‌ اوج و عرفان سحرگاهان رمضان، مثل دامنه‌های کوهسار زندگی‌ام، آشغال دروغ، بسیار ریختند. محیط زیست پاک رمضانی من و مردم را آلودند و میزان آلاینده‌های مورد رضایت شیطان و دشمنان را به حداکثر خود رساندند. پس بنا به تدبیر مادرم و راه کار موسوی و ابراهیمی که قبلاً آموخته بودم سعی کردم بالاتر بروم تا خدنگ خدعه و بدی در دلم ننشیند و ننشست.

زندگی در دیار پُر از حسادت دنیا به من آموخته: در جایی که هنوز برای خاتم پیامبران (ص) به هزینه‌ی شیطان، فیلم می‌سازند! من فقط می‌توانم به شهید فهمیده، اقتدا کنم؛ یک نارنجک، به خود ببندم و لااقل یک تانک تهمت را منهدم کنم!!

این خداحافظی، نتیجه‌ رسیدن به یک جاده‌ جدید در زندگی من است:

آنچه در حق فرزاد جمشیدی گفتند و نوشتند و پراکندند، نزد خدا، گم نمی‌شود. با این خداحافظی نیز چیزی بیشتر از آنچه رخ داده، از آبروی فرزاد جمشیدی، کم نمی‌شود! فقط می‌ماند یک تسویه حساب ساده که موعدش روز جزا و قضاوتش به عهده علی بن موسی‌الرضا (ع) است. بالا بلند نجیبی که از روز اول کارم در سازمان صدا و سیما، آبروی خودم را با آبروی رضای آل مرتضا (ع) گره زده‌ام. آن تسویه حساب، این است:

- اگر آنچه درباره‌ فرزاد جمشیدی گفته‌اند، حقیقت دارد، چه وقیحم من که باز هم رو به روی چشم سیاه دوربین بنشینم و از بخت سپید سحرگاهی رمضان، با مردم و روزه‌داران سخن بگویم!

اما اگر آنچه نوشیدند و نوشتند و نشر دادند، حقیقت نداشته باشد چه کم توانم من که بخواهم تمامی ذهن‌های مخدوش را ترمیم کنم و چه کم‌توان‌تر و نحیف‌ترند آن‌هایی که باید رو به روی همین یک آینه از آیه‌های قرآن بایستند و خدای خویش را پاسخ گویند. کدام آیه؟

ای کسانی که ایمان آورده‌اید! اگر فاسقی برایتان خبری آورد، تحقیق کنید. مباد که از روی نادانی، به مردمی آسیب برسانید. آنگاه از کاری که کرده‌اید، پشیمان شوید. (سوره‌ مبارکه حجرات - آیه نورانی ششم)

پس بگذار میان من و دروغ پردازان و مُمَهدین و باعثین این خدعه خصمانه، قرآن و امامان معصوم (ع) قرار گیرد. اینک که خود دروغ می‌سازند و سپس آبروی ایمانی و قرآنی و انقلابی صدا و سیما و همه کارکنانش را با همان متر و مقیاس دروغ، اندازه می‌گیرند، من بروم بهتر است تا دامان این همه مجری، گوینده، تهیه کننده، کارگردان و هنرمندان شریف و تحصیل کرده‌ صدا و سیما، آلوده شود.

البته خلاف آنچه که دیگران فکر می‌کنند شاید این قلم و صاحب‌اش گله‌مند و منکسر و اندوهگین و از کار افتاده باشند اما به جای گله‌گذاری چند تشکر است که به چندین نفر بدهکارم!

از سید عزت الله ضرغامی (رییس رسانه ملی) که در تندباد حواشی که مثل ابر مرثیه از سَرَم عبور می‌کرد، به من‌آموخت: عزت را خدا و ماه خدا به تو داده‌اند نه رسانه‌ها و نه فقط صدا و سیما، سپاسگزارم.

از سید رمضان موسوی مقدم (قائم مقام صدا و سیما) از علی دارابی (معاون سیما) و از مهدی فرجی(مدیر شبکه یک) به عنوان کوهواره‌های ادب و اخلاق که در بارش بی‌دریغ تیغ‌های تهمت و دروغ علیه من، سایبان مهرشان را از سَرَم دریغ نفرمودند، سپاسگزارم.

از سایت‌های اینترنتی که بخاطر چند کلیک بیشتر، آبروی مرا به آتش کشیدند ولی حلقه‌ جهنم را برای خود کوبیدند و هیزم این آتش را بر دوش خویش، حمل کردند و به من یاد دادند معنی حقیقی این ضرب‌المثل را که: «آتش هر چقدر هم تند و تیز باشد فقط خودش را می‌سوزاند» و یا این ضرب‌المثل که چاه کن همیشه تهِ چاه است، ‌سپاسگزارم.

از همه رسانه‌هایی که با انتشار اخبار غیرواقع و شلیک ترکش‌های تهمت به من، درصد جانبازی‌ام را نزد خدای دانای راز، بالا بردند، سپاسگزارم.

از آن‌ها که جسم بی‌جان و متعفن شهرت دنیایی مرا روی دوش دروغ، تشییع و در گورستان گمنامی، دفن کردند،‌ سپاسگزارم.

از تعدادی از کارکنان بخش ویژه‌ای از سازمان صدا و سیما مثل آقایان: (م- ا)، (م- خ)، (س)، (ک) که با هدایت آقای (ر) به جای حراست از آبرو و تقدس خدادادی، مجری برنامه‌های رمضان، زخم اهل کوفه را بر دلم نشاندند، سپاسگزارم.

از همه آن‌ها که آلبوم دیانت و شیعه بودن مرا با چند تکه از ذغالِ دلِ سوخته‌ امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) سوزاندند تا من هم فردای قیامت، احساس کنم هم تیمی ولایت علوی (ع) هستم، سپاسگزارم.

از همه بی معرفت‌هایی که دو تا تکه سنگ (از همان جنس که ابوجهل به سمت پیامبر (ص) می افکند)، یک لقمه از خشم فرو خورده‌ امام کاظم (ع) و یک کف دست از دشت مظلومیت امام حسن مجتبی (ع) را به موزه‌ تجربه‌ من بخشیدند تا آموزه‌ عمرم شود، ممنونم.

از همه آن‌ها که با غیبت از من، سر کلاس رضایت خدای کریم، غیبت کردند و با انجام این گناه، اولآً زباله‌ معصیت مرا به پذیرایی اعمال خیر خود بردند و در ثانی، اعمال نیک و ثواب خود را به من هدیه کردند، سپاسگزارم.

از همه مسؤولان برگزاری برنامه‌ها، همایش‌ها و مراسم‌ها در بخش‌های دولتی و خصوصی، که مومنانه به حاشیه‌ها و شایعات درباره این بنده‌ حقیر خدا، توجهی نکردند و ذره‌ای از اعتمادشان نسبت به فرزاد جمشیدی، کاسته نشد، سپاسگزارم.

از آن‌ها که به فتوای فضای مَجاز، گناه کردن را برای خود مجاز کردند و با سنگ دروغ، قامتِ غرور دروغین مرا شکستند، تشکر می‌کنم. از آن‌ها که چهره‌ زرد ترس مرا در «تابه‌ تهمت» و «روغن معصیت» خودشان، سرخ کردند تا مزه شیرین شهامت را احساس کنم و برای ماندن در عرصه‌ شهرت، به هر ناکسی، التماس نکنم، تشکر می‌کنم.

از برادران هم خانواده‌ رسانه‌ای‌ام که مثل برادران غیور یوسف (ع) با درج خبرهایی سراسر دروغ، مرا به چاه امتحان خدا انداختند و از بعضی دیگر از خبرگزاری‌ها مثل «جهان نیوز، الف، مهر، تابناک، تبیان» و همانندشان که با بی‌اعتنایی کامل به این قبیل شایعات، ریسمان نجات‌ خویش و من شدند، سپاسگزارم.

در پایان و در آستانه رسیدن به نیمه راه شعبان و طلوع تولد حضرت صاحب‌العصر و الزمان (عج) برای همه شما مردمان، مؤمنان، روزه داران و سفره داران سحرگاهان ماه رمضان، بهار قرآنی خوبی آرزو می‌کنم. من هفت سال به جای سحری، کلمه و واژه نوش جان کردم و همچو آرش، جان در پیکان نهادم تا تیر توفیق‌ام از مرز خستگی بگذرد و جغرافیای جان روزه داران را وسعت دهد. برای اجرای چنین برنامه‌ای باید سربازی کرد نه سلطانی و برای استحقاق نشستن سر سفره‌ سحرگاهی رمضانی، باید خدمتگزاری کرد، نه میزبانی!

برای این بهار رمضانی هم الان در حق خودم، تفألی به حافظ شیرین بیان زدم، چه مناسب آمد:

ارغنون ساز فلک، رهزن اهل هنر است

چون از این غصه ننالیم و چرا نخروشیم

گل به جوش آمد و از می نزدیم‌اش آبی

لاجرم ز آتش حرمان و هوس می‌جوشیم

حافظ این حال عجب با که توان گفت که ما

بلبلانیم که در موسم گل، خاموشیم

از همه سپاسگزارم؛ چه آن‌ها که ترک‌ام کردند و چه آن‌ها که درک‌ام کردند.

خدا نگهدارتان امیدوارم در کلاس حضور قلب خدا، با دلی خالی از دنیا پیوسته حاضر و پابرجا بمانید.

اوایل گل سرخ و انتهای بهار - فرزاد جمشیدی


 
با انتشار نامه‌ای خطاب به مردم
ساعت ۱٠:۳٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۳/٢٩ : توسط : حسینی
«فرزاد جمشیدی» از تلویزیون خداحافظی کرد

«فرزاد جمشیدی» با انتشار نامه‌ای برای همیشه از اجرا در سازمان صداوسیما خداحافظی کرد.

خبرگزاری فارس: «فرزاد جمشیدی» از تلویزیون خداحافظی کرد

به گزارش خبرگزاری فارس، فرزاد جمشیدی که در کارنامه خود ۲۰ سال همکاری با سازمان صداوسیما را دارد، با انتشار نامه‌ای برای همیشه از کار اجرا خداحافظی کرد.

نامه فرزاد جمشیدی را در ادامه می‌خوانید:

«هو الحلیم‌ الخبیر»

سر سفره‌ چاشت صبحگاهی، مادرم چایی شیرین قصه‌هایش را به دستمان می‌داد. از همان جا بود که قصه‌های قرآن در جانم آشیان کرد و حرارت حقیقت این کلام کبریایی، یخبندان دروغِ اهلِ دنیا را در خاطرم ذوب کرد تا باور کنم تنها رسولان حق‌اند که ویترین واقعیتشان از متاع محبت، پُر است و از قرار روزگار، همانانند که شیشه مغازه‌ معنویشان، پیوسته با سنگ مزاحمتِ بدخواهان می‌شکند و هر که با تابلوی «یاد خدا» دکان دوستی بنا کرد، بساط سخنش را می‌چینند و معرکه‌اش را بر هم می‌زنند!

هنوز از تلخی روزگار، دو قاشق از آن چای خوش عطر و طعم قصه‌های قرآنی مادرم، در خاطرم هست که گلوی گرفته‌ بغض را باز کند و سلام خوبی برای این نامه‌ خداحافظی باشد.

مادرم می‌گفت: موسای کلیم الله (ع) از خدا خواست حکمی فرما تا از حرف مردم، در امان باشم! پروردگار فرمود: کاری که برای خود نکرده‌ام! چگونه برای تو انجام دهم؟!

هنوز در کوهستان گذر عمر، پژواک صدای مادر، باقی است که می‌گفت: نمرود خواست با خدا مبارزه کند؛ دستور داد ارابه‌ای آماده کنند. آنگاه ارابه را به پای مرغی بزرگ بست و تکه گوشتی جلوتر از دهان مرغ گذاشت تا به هوس آن به آسمان پر بکشد! سپس نمرود رو به آسمان چند تیری انداخت به این پندار که سمت پروردگار، تیر پیکار افکنده!

آن وقت مادرم از همسایگی دو خاطره، نتیجه می‌گرفت:

اولین ملامتی عالم، خودِ خداست که انسان را هم که خلق کرد، فرشته‌ها از روی عبادت (و نه از روی لجاجت) ملامتش کردند. حال آنکه نمی‌دانستند آدمی غیر از خون ریختن، فرشته خصال هم خواهد شد و به عطر اخلاق محمدی(ص)اش، دنیا را تسخیر خواهد کرد. پس پسرجان! اگر می‌خواهی در این عالم بمانی، یا از نیل مشکلات، عبور کن که دست فرعون بددلی به تو نرسد و یا آنقدر بالا برو که تیر عداوت نمرود، به تو اثر نکند!

من - این حیرت زده‌ی دیار دنیا - که نه عصای استقامت موسی(ع) دارم و نه آبروی صبر ابراهیم خلیل‌الله(ع)، بی‌ریا با همان لهجه‌ سحرگاهی ماه خدا، این نامه را به نشانی مردم سرزمین‌ام پست می‌کنم. آن‌ها مرا خوب می‌شناسند. مردم میهن‌ام مرا از اینترنت پیدا نکرده‌اند که حالا با دو خط خبر، مرا در شوره‌زار اینترنت، تنها رها کنند.

هموطنان جغرافیای ایران! همسایه‌های تاریخ دین و ایمان! همکلاسی‌های درس سخت وجدان! سلام سال‌ها به دعای شما دانش اندوختم تا سکه‌ سخنم را در بازار انتخاب خود، بخرید و متاع محبت و حرف حساب‌ام را به خانه‌ خاطر پسندی خود ببرید. ترسِ مقدسِ سخن گفتن در قاب تلویزیون که معیار جهانی‌اش به من آموخته: «یک دقیقه حرف زدن در تلویزیون، یک ساعت مطالعه می‌خواهد» اسب استعداد مرا نهیب زد که باید یک نفس در دشت دانش بدوی و اگر می‌خواهی خوشه‌ علم برای مخاطبینِ تلویزیون بدوی باید صدبرابر آنچه می‌گویی، بشنوی!

حاصل این نخوردن‌ها و نخفتن‌ها و دویدن‌ها آن شد که «کتابخانه‌ام بزرگ‌تر از خانه‌ام شد» و اعتبار اعتنای مردم خوب میهنم، مثل سنجاقکی روی سینه‌ام نشست تا بدان حد که بعنوان «مرغ سحر» بالاتر از نام فرزاد جمشیدی، مسئولیت امانتی به اندازه‌ واجب نماز و روزه بر دوشم وانهاد.

هفت سال این بار امانت را با درستکاری و روزه‌داری بر دوش کشیدم و هر چه به خانه‌ محمد و آل محمد (ص) نزدیک‌تر شدم، لهیب آتش کینه‌ ابوالهب‌ها بیشتر شد؛ اینک یکسال از اجرای آخرین برنامه‌ سحرگاهی «ماه خدا» بر من و ما می‌گذرد. در این یک سال، ابر سوء تفاهم میان من و مخاطب‌ام سایه انداخت ولی چون نمی‌توان چهره‌ خورشید حقیقت را با مشتی گل دروغ پوشاند، عاقبت، آفتاب بر پهندشت وجدانِ اهل حق تابید و کشتی شکسته‌ دروغ، به گل رسوایی نشست. در چهار ضلعی «من، رسانه، شاکی و قوه‌ی قضاییه»، انصافاً هر یک نقش خود را خوب ایفا کردند ولی ناضعلی نادان‌های اینترنت، پیش از رسیدگی قضایی، نظم اخلاق را بر هم زد و عقرب قلم دروغ چند میرزا بنویس که اصولا خبرنگار نیستند، عقربه‌ سرعت خوانندگان را بالا برد تا از شیطان، سبقت بگیرند و در سراشیبی غیبت، سقوط کنند!

شلاق، زندان اوین، حکم جلب، دستبند، نامعروف، نامشروع.... و دیگر صفات اشیاء ناپسند را حتی بی‌اطلاع شاکی پرونده و بی‌استدلال و استفاده عقل و قضا، در کنار اسم من قرار دادند تا با شیطان هم‌غذا شوند؛ غیبت مرا بکنند و در حمام تهمت، گِل گناه مرا بشوند.

 

اکنون سبکبار می‌نویسم:

در این یک سال که بر من به اندازه‌ یک عمر گذشت، تیر گمانه‌زنی مردمی که اسیر امواج ملتهب فضاهای مجازی قرار گرفته بودند، بسیار به سویم پرتاب شد. در فرودست آن مرتبه‌ اوج و عرفان سحرگاهان رمضان، مثل دامنه‌های کوهسار زندگی‌ام، آشغال دروغ، بسیار ریختند. محیط زیست پاک رمضانی من و مردم را آلودند و میزان آلاینده‌های مورد رضایت شیطان و دشمنان را به حداکثر خود رساندند. پس بنا به تدبیر مادرم و راه کار موسوی و ابراهیمی که قبلاً آموخته بودم سعی کردم بالاتر بروم تا خدنگ خدعه و بدی در دلم ننشیند و ننشست.

زندگی در دیار پُر از حسادت دنیا به من آموخته: در جایی که هنوز برای خاتم پیامبران (ص) به هزینه‌ی شیطان، فیلم می‌سازند! من فقط می‌توانم به شهید فهمیده، اقتدا کنم؛ یک نارنجک، به خود ببندم و لااقل یک تانک تهمت را منهدم کنم!!

این خداحافظی، نتیجه‌ رسیدن به یک جاده‌ جدید در زندگی من است:

آنچه در حق فرزاد جمشیدی گفتند و نوشتند و پراکندند، نزد خدا، گم نمی‌شود. با این خداحافظی نیز چیزی بیشتر از آنچه رخ داده، از آبروی فرزاد جمشیدی، کم نمی‌شود! فقط می‌ماند یک تسویه حساب ساده که موعدش روز جزا و قضاوتش به عهده علی بن موسی‌الرضا (ع) است. بالا بلند نجیبی که از روز اول کارم در سازمان صدا و سیما، آبروی خودم را با آبروی رضای آل مرتضا (ع) گره زده‌ام. آن تسویه حساب، این است:

- اگر آنچه درباره‌ فرزاد جمشیدی گفته‌اند، حقیقت دارد، چه وقیحم من که باز هم رو به روی چشم سیاه دوربین بنشینم و از بخت سپید سحرگاهی رمضان، با مردم و روزه‌داران سخن بگویم!

اما اگر آنچه نوشیدند و نوشتند و نشر دادند، حقیقت نداشته باشد چه کم توانم من که بخواهم تمامی ذهن‌های مخدوش را ترمیم کنم و چه کم‌توان‌تر و نحیف‌ترند آن‌هایی که باید رو به روی همین یک آینه از آیه‌های قرآن بایستند و خدای خویش را پاسخ گویند. کدام آیه؟

ای کسانی که ایمان آورده‌اید! اگر فاسقی برایتان خبری آورد، تحقیق کنید. مباد که از روی نادانی، به مردمی آسیب برسانید. آنگاه از کاری که کرده‌اید، پشیمان شوید. (سوره‌ مبارکه حجرات - آیه نورانی ششم)

پس بگذار میان من و دروغ پردازان و مُمَهدین و باعثین این خدعه خصمانه، قرآن و امامان معصوم (ع) قرار گیرد. اینک که خود دروغ می‌سازند و سپس آبروی ایمانی و قرآنی و انقلابی صدا و سیما و همه کارکنانش را با همان متر و مقیاس دروغ، اندازه می‌گیرند، من بروم بهتر است تا دامان این همه مجری، گوینده، تهیه کننده، کارگردان و هنرمندان شریف و تحصیل کرده‌ صدا و سیما، آلوده شود.

البته خلاف آنچه که دیگران فکر می‌کنند شاید این قلم و صاحب‌اش گله‌مند و منکسر و اندوهگین و از کار افتاده باشند اما به جای گله‌گذاری چند تشکر است که به چندین نفر بدهکارم!

از سید عزت الله ضرغامی (رییس رسانه ملی) که در تندباد حواشی که مثل ابر مرثیه از سَرَم عبور می‌کرد، به من‌آموخت: عزت را خدا و ماه خدا به تو داده‌اند نه رسانه‌ها و نه فقط صدا و سیما، سپاسگزارم.

از سید رمضان موسوی مقدم (قائم مقام صدا و سیما) از علی دارابی (معاون سیما) و از مهدی فرجی(مدیر شبکه یک) به عنوان کوهواره‌های ادب و اخلاق که در بارش بی‌دریغ تیغ‌های تهمت و دروغ علیه من، سایبان مهرشان را از سَرَم دریغ نفرمودند، سپاسگزارم.

از سایت‌های اینترنتی که بخاطر چند کلیک بیشتر، آبروی مرا به آتش کشیدند ولی حلقه‌ جهنم را برای خود کوبیدند و هیزم این آتش را بر دوش خویش، حمل کردند و به من یاد دادند معنی حقیقی این ضرب‌المثل را که: «آتش هر چقدر هم تند و تیز باشد فقط خودش را می‌سوزاند» و یا این ضرب‌المثل که چاه کن همیشه تهِ چاه است، ‌سپاسگزارم.

از همه رسانه‌هایی که با انتشار اخبار غیرواقع و شلیک ترکش‌های تهمت به من، درصد جانبازی‌ام را نزد خدای دانای راز، بالا بردند، سپاسگزارم.

از آن‌ها که جسم بی‌جان و متعفن شهرت دنیایی مرا روی دوش دروغ، تشییع و در گورستان گمنامی، دفن کردند،‌ سپاسگزارم.

از تعدادی از کارکنان بخش ویژه‌ای از سازمان صدا و سیما مثل آقایان: (م- ا)، (م- خ)، (س)، (ک) که با هدایت آقای (ر) به جای حراست از آبرو و تقدس خدادادی، مجری برنامه‌های رمضان، زخم اهل کوفه را بر دلم نشاندند، سپاسگزارم.

از همه آن‌ها که آلبوم دیانت و شیعه بودن مرا با چند تکه از ذغالِ دلِ سوخته‌ امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) سوزاندند تا من هم فردای قیامت، احساس کنم هم تیمی ولایت علوی (ع) هستم، سپاسگزارم.

از همه بی معرفت‌هایی که دو تا تکه سنگ (از همان جنس که ابوجهل به سمت پیامبر (ص) می افکند)، یک لقمه از خشم فرو خورده‌ امام کاظم (ع) و یک کف دست از دشت مظلومیت امام حسن مجتبی (ع) را به موزه‌ تجربه‌ من بخشیدند تا آموزه‌ عمرم شود، ممنونم.

از همه آن‌ها که با غیبت از من، سر کلاس رضایت خدای کریم، غیبت کردند و با انجام این گناه، اولآً زباله‌ معصیت مرا به پذیرایی اعمال خیر خود بردند و در ثانی، اعمال نیک و ثواب خود را به من هدیه کردند، سپاسگزارم.

از همه مسؤولان برگزاری برنامه‌ها، همایش‌ها و مراسم‌ها در بخش‌های دولتی و خصوصی، که مومنانه به حاشیه‌ها و شایعات درباره این بنده‌ حقیر خدا، توجهی نکردند و ذره‌ای از اعتمادشان نسبت به فرزاد جمشیدی، کاسته نشد، سپاسگزارم.

از آن‌ها که به فتوای فضای مَجاز، گناه کردن را برای خود مجاز کردند و با سنگ دروغ، قامتِ غرور دروغین مرا شکستند، تشکر می‌کنم. از آن‌ها که چهره‌ زرد ترس مرا در «تابه‌ تهمت» و «روغن معصیت» خودشان، سرخ کردند تا مزه شیرین شهامت را احساس کنم و برای ماندن در عرصه‌ شهرت، به هر ناکسی، التماس نکنم، تشکر می‌کنم.

از برادران هم خانواده‌ رسانه‌ای‌ام که مثل برادران غیور یوسف (ع) با درج خبرهایی سراسر دروغ، مرا به چاه امتحان خدا انداختند و از بعضی دیگر از خبرگزاری‌ها مثل «جهان نیوز، الف، مهر، تابناک، تبیان» و همانندشان که با بی‌اعتنایی کامل به این قبیل شایعات، ریسمان نجات‌ خویش و من شدند، سپاسگزارم.

در پایان و در آستانه رسیدن به نیمه راه شعبان و طلوع تولد حضرت صاحب‌العصر و الزمان (عج) برای همه شما مردمان، مؤمنان، روزه داران و سفره داران سحرگاهان ماه رمضان، بهار قرآنی خوبی آرزو می‌کنم. من هفت سال به جای سحری، کلمه و واژه نوش جان کردم و همچو آرش، جان در پیکان نهادم تا تیر توفیق‌ام از مرز خستگی بگذرد و جغرافیای جان روزه داران را وسعت دهد. برای اجرای چنین برنامه‌ای باید سربازی کرد نه سلطانی و برای استحقاق نشستن سر سفره‌ سحرگاهی رمضانی، باید خدمتگزاری کرد، نه میزبانی!

برای این بهار رمضانی هم الان در حق خودم، تفألی به حافظ شیرین بیان زدم، چه مناسب آمد:

ارغنون ساز فلک، رهزن اهل هنر است

چون از این غصه ننالیم و چرا نخروشیم

گل به جوش آمد و از می نزدیم‌اش آبی

لاجرم ز آتش حرمان و هوس می‌جوشیم

حافظ این حال عجب با که توان گفت که ما

بلبلانیم که در موسم گل، خاموشیم

از همه سپاسگزارم؛ چه آن‌ها که ترک‌ام کردند و چه آن‌ها که درک‌ام کردند.

خدا نگهدارتان امیدوارم در کلاس حضور قلب خدا، با دلی خالی از دنیا پیوسته حاضر و پابرجا بمانید.

اوایل گل سرخ و انتهای بهار - فرزاد جمشیدی


 
طلا در گفت‌وگو با فارس:
ساعت ٢:٢٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۳/٢۸ : توسط : حسینی
پیروز دیگر انتخابات ریاست جمهوری اصولگرایان بودند/
بهبود معیشت و اقتصاد؛ مطالبه مردم از روحانی

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: اصولگرایان پیروز دیگر انتخابات ریاست جمهوری بودند، چراکه آنها قانون‌مندی خود را در این عرصه به نمایش گذاشتند و به نتیجه آن تن دادند و اشتباه سال ۸۸ اصلاح‌طلبان را انجام ندادند.

خبرگزاری فارس: پیروز دیگر انتخابات ریاست جمهوری اصولگرایان بودند/ بهبود معیشت و اقتصاد؛ مطالبه مردم از روحانی

حسین طلا نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتخابات 24 خرداد اظهار داشت: آنچه که در روز 24 خرداد اتفاق افتاد، پیروزی‌های پی ‌در پی‌ای را با خود به دنبال داشت.

وی افزود: نخستین پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری 24 خرداد، متعلق به ملت ایران بود که با حضور پرشور و پشت کردن به خواسته دولتمردان خارجی مبنی بر تحریم انتخابات در پای صندوق‌های رأی حاضر شدند و دست به خلق حماسه سیاسی زدند.

* ملت ایران بار دیگر به ندای رهبری در خلق حماسه سیاسی لبیک گفتند

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی دومین پیروز انتخابات ریاست جمهوری را مقام معظم رهبری عنوان کرد و گفت: ملت ایران در انتخابات 24 خرداد بار دیگر به ندای ایشان در تحقق حماسه سیاسی، لبیک گفتند که جای شعف و خوشحالی دارد.

طلا در ادامه خاطرنشان کرد: پیروز سوم در انتخابات ریاست جمهوری، آقای حسن روحانی بودند که با توجه به وعده‌هایی که به مردم دادند، متقابلا آنها نیز به وی اعتماد و او را به عنوان منتخب خود، انتخاب کردند که این اعتماد جای تبریک دارد.

* انتظار مردم از دولت جدید حل هرچه سریع‌تر مشکل معیشت و اقتصاد است

نماینده تهران تصریح کرد: بنابراین بعد از مراسم تنفیذ آقای روحانی در سمت رئیس جمهور، انتظار مردم حل هرچه سریع‌تر مشکل معیشت و اقتصاد آنهاست که وی وعده آن را داده بودند.

* اصولگرایان پیروز دیگر انتخابات ریاست جمهوری بودند

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در ادامه بیان داشت: اصولگرایان پیروز دیگر انتخابات ریاست جمهوری بودند، چراکه آنها قانون‌مندی خود را در این عرصه به نمایش گذاشتند و با وجود اینکه شاید حدود 250 هزار رأی، بالای 50 درصد برای کسب حداقل آرای جهت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری، بود و با وجود اینکه اصولگرایان پرتوان و با ظرفیت بالا، وارد صحنه انتخابات شده بودند، به نتیجه تن دادند و اشتباه سال 88  را انجام ندادند.

* تمکین اصولگرایان از قانون، افتخاری برای نظام است

طلا اضافه کرد: تمکین اصولگرایان از قانون، افتخاری است برای نظام و به طور کلی با نگاهی به سوابق کشور طی 34 سال، کماکان هر بار که دولتی بر سر کار آمده و تعادل را ملاک عمل و از ظرفیت‌های مختلف بهره گرفته است، بعد از گذر زمان مردم به آنها همچنان اعتماد خواهند کرد و چنانچه رئیس آن دولت به عنوان اولین مقام اجرایی کشور، به جای پرداختن به عمران، سازندگی و تولید، مسائل حاشیه‌ای ایجاد کند و مردم احساس کنند که انتظارات آنها برآورده نشد است، بنابراین اعتماد آنها از دولت سلب و جلب اعتماد مجدد سخت می‌شود.

* مجلس آماده همکاری با منتخب ملت است

وی با بیان اینکه امیدواریم که انتظارات ملت با توجه به شعارهای دولت جدید برآورده و حرکت رو به رشدی را در پیش داشته باشیم، گفت: البته طبیعی است که مجلس نیز نسبت به همکاری با منتصب ملت، با وجود احترامی که برای آرای ملت قائل و علاقمند به رشد، شکوفایی و سربلندی ایران اسلامی در جهان است، فرو نخواهد نشست و هر زمان که احساس کنیم، نیاز به کمک است، مشارکت همه‌جانبه را انجام می‌دهیم.


 
طلا در گفت‌وگو با فارس:
ساعت ٢:٢٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۳/٢۸ : توسط : حسینی
پیروز دیگر انتخابات ریاست جمهوری اصولگرایان بودند/
بهبود معیشت و اقتصاد؛ مطالبه مردم از روحانی

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: اصولگرایان پیروز دیگر انتخابات ریاست جمهوری بودند، چراکه آنها قانون‌مندی خود را در این عرصه به نمایش گذاشتند و به نتیجه آن تن دادند و اشتباه سال ۸۸ اصلاح‌طلبان را انجام ندادند.

خبرگزاری فارس: پیروز دیگر انتخابات ریاست جمهوری اصولگرایان بودند/ بهبود معیشت و اقتصاد؛ مطالبه مردم از روحانی

حسین طلا نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتخابات 24 خرداد اظهار داشت: آنچه که در روز 24 خرداد اتفاق افتاد، پیروزی‌های پی ‌در پی‌ای را با خود به دنبال داشت.

وی افزود: نخستین پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری 24 خرداد، متعلق به ملت ایران بود که با حضور پرشور و پشت کردن به خواسته دولتمردان خارجی مبنی بر تحریم انتخابات در پای صندوق‌های رأی حاضر شدند و دست به خلق حماسه سیاسی زدند.

* ملت ایران بار دیگر به ندای رهبری در خلق حماسه سیاسی لبیک گفتند

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی دومین پیروز انتخابات ریاست جمهوری را مقام معظم رهبری عنوان کرد و گفت: ملت ایران در انتخابات 24 خرداد بار دیگر به ندای ایشان در تحقق حماسه سیاسی، لبیک گفتند که جای شعف و خوشحالی دارد.

طلا در ادامه خاطرنشان کرد: پیروز سوم در انتخابات ریاست جمهوری، آقای حسن روحانی بودند که با توجه به وعده‌هایی که به مردم دادند، متقابلا آنها نیز به وی اعتماد و او را به عنوان منتخب خود، انتخاب کردند که این اعتماد جای تبریک دارد.

* انتظار مردم از دولت جدید حل هرچه سریع‌تر مشکل معیشت و اقتصاد است

نماینده تهران تصریح کرد: بنابراین بعد از مراسم تنفیذ آقای روحانی در سمت رئیس جمهور، انتظار مردم حل هرچه سریع‌تر مشکل معیشت و اقتصاد آنهاست که وی وعده آن را داده بودند.

* اصولگرایان پیروز دیگر انتخابات ریاست جمهوری بودند

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در ادامه بیان داشت: اصولگرایان پیروز دیگر انتخابات ریاست جمهوری بودند، چراکه آنها قانون‌مندی خود را در این عرصه به نمایش گذاشتند و با وجود اینکه شاید حدود 250 هزار رأی، بالای 50 درصد برای کسب حداقل آرای جهت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری، بود و با وجود اینکه اصولگرایان پرتوان و با ظرفیت بالا، وارد صحنه انتخابات شده بودند، به نتیجه تن دادند و اشتباه سال 88  را انجام ندادند.

* تمکین اصولگرایان از قانون، افتخاری برای نظام است

طلا اضافه کرد: تمکین اصولگرایان از قانون، افتخاری است برای نظام و به طور کلی با نگاهی به سوابق کشور طی 34 سال، کماکان هر بار که دولتی بر سر کار آمده و تعادل را ملاک عمل و از ظرفیت‌های مختلف بهره گرفته است، بعد از گذر زمان مردم به آنها همچنان اعتماد خواهند کرد و چنانچه رئیس آن دولت به عنوان اولین مقام اجرایی کشور، به جای پرداختن به عمران، سازندگی و تولید، مسائل حاشیه‌ای ایجاد کند و مردم احساس کنند که انتظارات آنها برآورده نشد است، بنابراین اعتماد آنها از دولت سلب و جلب اعتماد مجدد سخت می‌شود.

* مجلس آماده همکاری با منتخب ملت است

وی با بیان اینکه امیدواریم که انتظارات ملت با توجه به شعارهای دولت جدید برآورده و حرکت رو به رشدی را در پیش داشته باشیم، گفت: البته طبیعی است که مجلس نیز نسبت به همکاری با منتصب ملت، با وجود احترامی که برای آرای ملت قائل و علاقمند به رشد، شکوفایی و سربلندی ایران اسلامی در جهان است، فرو نخواهد نشست و هر زمان که احساس کنیم، نیاز به کمک است، مشارکت همه‌جانبه را انجام می‌دهیم.


 
طلا در گفت‌وگو با فارس:
ساعت ٢:٢٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۳/٢۸ : توسط : حسینی
پیروز دیگر انتخابات ریاست جمهوری اصولگرایان بودند/
بهبود معیشت و اقتصاد؛ مطالبه مردم از روحانی

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: اصولگرایان پیروز دیگر انتخابات ریاست جمهوری بودند، چراکه آنها قانون‌مندی خود را در این عرصه به نمایش گذاشتند و به نتیجه آن تن دادند و اشتباه سال ۸۸ اصلاح‌طلبان را انجام ندادند.

خبرگزاری فارس: پیروز دیگر انتخابات ریاست جمهوری اصولگرایان بودند/ بهبود معیشت و اقتصاد؛ مطالبه مردم از روحانی

حسین طلا نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتخابات 24 خرداد اظهار داشت: آنچه که در روز 24 خرداد اتفاق افتاد، پیروزی‌های پی ‌در پی‌ای را با خود به دنبال داشت.

وی افزود: نخستین پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری 24 خرداد، متعلق به ملت ایران بود که با حضور پرشور و پشت کردن به خواسته دولتمردان خارجی مبنی بر تحریم انتخابات در پای صندوق‌های رأی حاضر شدند و دست به خلق حماسه سیاسی زدند.

* ملت ایران بار دیگر به ندای رهبری در خلق حماسه سیاسی لبیک گفتند

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی دومین پیروز انتخابات ریاست جمهوری را مقام معظم رهبری عنوان کرد و گفت: ملت ایران در انتخابات 24 خرداد بار دیگر به ندای ایشان در تحقق حماسه سیاسی، لبیک گفتند که جای شعف و خوشحالی دارد.

طلا در ادامه خاطرنشان کرد: پیروز سوم در انتخابات ریاست جمهوری، آقای حسن روحانی بودند که با توجه به وعده‌هایی که به مردم دادند، متقابلا آنها نیز به وی اعتماد و او را به عنوان منتخب خود، انتخاب کردند که این اعتماد جای تبریک دارد.

* انتظار مردم از دولت جدید حل هرچه سریع‌تر مشکل معیشت و اقتصاد است

نماینده تهران تصریح کرد: بنابراین بعد از مراسم تنفیذ آقای روحانی در سمت رئیس جمهور، انتظار مردم حل هرچه سریع‌تر مشکل معیشت و اقتصاد آنهاست که وی وعده آن را داده بودند.

* اصولگرایان پیروز دیگر انتخابات ریاست جمهوری بودند

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در ادامه بیان داشت: اصولگرایان پیروز دیگر انتخابات ریاست جمهوری بودند، چراکه آنها قانون‌مندی خود را در این عرصه به نمایش گذاشتند و با وجود اینکه شاید حدود 250 هزار رأی، بالای 50 درصد برای کسب حداقل آرای جهت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری، بود و با وجود اینکه اصولگرایان پرتوان و با ظرفیت بالا، وارد صحنه انتخابات شده بودند، به نتیجه تن دادند و اشتباه سال 88  را انجام ندادند.

* تمکین اصولگرایان از قانون، افتخاری برای نظام است

طلا اضافه کرد: تمکین اصولگرایان از قانون، افتخاری است برای نظام و به طور کلی با نگاهی به سوابق کشور طی 34 سال، کماکان هر بار که دولتی بر سر کار آمده و تعادل را ملاک عمل و از ظرفیت‌های مختلف بهره گرفته است، بعد از گذر زمان مردم به آنها همچنان اعتماد خواهند کرد و چنانچه رئیس آن دولت به عنوان اولین مقام اجرایی کشور، به جای پرداختن به عمران، سازندگی و تولید، مسائل حاشیه‌ای ایجاد کند و مردم احساس کنند که انتظارات آنها برآورده نشد است، بنابراین اعتماد آنها از دولت سلب و جلب اعتماد مجدد سخت می‌شود.

* مجلس آماده همکاری با منتخب ملت است

وی با بیان اینکه امیدواریم که انتظارات ملت با توجه به شعارهای دولت جدید برآورده و حرکت رو به رشدی را در پیش داشته باشیم، گفت: البته طبیعی است که مجلس نیز نسبت به همکاری با منتصب ملت، با وجود احترامی که برای آرای ملت قائل و علاقمند به رشد، شکوفایی و سربلندی ایران اسلامی در جهان است، فرو نخواهد نشست و هر زمان که احساس کنیم، نیاز به کمک است، مشارکت همه‌جانبه را انجام می‌دهیم.


 
با کسب نزدیک به ۷۰ درصد کرسی‌ها رقم خورد
ساعت ۱٠:٥٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/۳/٢۸ : توسط : حسینی
پیروزی قاطع نامزدهای اصولگرایان در انتخابات شوراها

بر اساس آرای شمارش‌شده در ۳۶۴ شهر کشور از جمله مراکز استان‌ها، اصولگرایان نزدیک به ۷۰ درصد کرسی‌های شوراهای شهر را به خود اختصاص داده و افراد مستقل و اصلاح‌طلبان در رده‌های بعدی قرار گرفتند.

خبرگزاری فارس: پیروزی قاطع نامزدهای اصولگرایان در انتخابات شوراها
 

به گزارش خبرگزاری فارس، جمع بندی گزارش های ارائه شده از سوی خبرنگاران خبرگزاری در 364 شهر کشور (شامل مراکز استان ها) حکایت از آن دارد که کاندیداهای اصولگرا و منتسب به این جریان با پیروزی قاطع در انتخابات روز جمعه  24 خرداد، حدود 70 درصد کرسی های شوراهای این شهرها را از آن خود کرده اند.

بنا بر این گزارش، در اکثر کلانشهرها و شهرهای بزرگ از جمله تهران، مردم در انتخابات شوراها نامزدهای اصولگرا را انتخاب کرده‌اند. نامزدهای مستقل و اصلاح طلب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.


 
به دنبال انتخاب روحانی صورت گرفت
ساعت ۱٠:٥٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/۳/٢۸ : توسط : حسینی
پیام تبریک حضرت آیت‌الله نوری همدانی به مقام معظم رهبری

مرجع تقلید شیعیان جهان در پیامی به رهبر معظم انقلاب انتخاب حسن روحانی به عنوان رئیس جمهور یازدهم را تبریک گفت.

خبرگزاری فارس: پیام تبریک حضرت آیت‌الله نوری همدانی به مقام معظم رهبری
 

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از دفتر معظم له، متن پیام تبریک حضرت آیت‌الله نوری همدانی به رهبر معظم انقلاب پیرامون حماسه حضور سیاسی مردم در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

محضر مبارک رهبر معظم انقلاب اسلامی آیت الله خامنه ای دامت برکاته

سلام علیکم

حضور پرشور مردم متعهد ایران اسلامی که به دعوت حضرتعالی لبیک گفته و حماسه سیاسی پرشکوهی ایجاد کردند را به محضر مبارکتان تبریک عرض می‌کنیم و از مردم متعهد ایران که از آغاز انقلاب اسلامی در زیر پرچم امام «رضوان الله علیه» در تمام عرصه‌ها با حضور ولایتمدارانه رشد سیاسی خود را نشان دادند و از آن پس نیز در عرصه ولایتمداری در راه نگهداری آرمان‌های اسلامی همواره حضور پر نشاط خود را حفظ کردند و اکنون با ایجاد این حماسه اتحاد و وحدت خودشان و عظمت اسلام را در برابر دشمنان به نمایش گذاشته را به محضر مبارکتان و مردم متعهد ایران که این حماسه را با شور و نشاط خلق کردند تبریک گفته و تقدیر می‌کنیم.

به جناب حجت‌الاسلام و المسلمین آقای دکتر حسن روحانی رئیس جمهور منتخب نیز تبریک گفته و امیدواریم که ان‌شاء‌الله با پیروی از منویات حضرتعالی در عرصه حفظ ارزش‌های اسلامی و رفع مشکلات مردم و ایجاد حماسه اقتصادی موفق باشند و در راه نشان دادن عظمت و اقتدار اسلامی در همه عرصه‌ها در برابر دشمنان اسلام موفق و موجب سربلندی ایران اسلامی باشند.

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته


 
در پاسخ به تذکر کوچک‌زاده
ساعت ۱٠:٥٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/۳/٢۸ : توسط : حسینی
لاریجانی: خبر شکایت بنده از احمدی‌نژاد خلاف واقع است

رئیس مجلس در پاسخ به تذکر نماینده تهران تأکید کرد: خبر شکایت بنده از احمدی‌نژاد خلاف واقع است و بنده شکایت شخصی ندارم.

خبرگزاری فارس: لاریجانی: خبر شکایت بنده از احمدی‌نژاد خلاف واقع است
 

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس مهدی کوچک زاده نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز خانه ملت در تذکری آئین‌نامه‌ای اظهار داشت: روز گذشته نامه ایی با بیش از 200 امضا به عنوان تبریک به منتخب مردم در انتخابات ریاست‌جمهوری و اعلام آمادگی برای هر گونه همکاری با دولت جدید، از سوی نمایندگان مجلس در صحن قرائت شد.

وی با خطاب‌قرار دادن لاریجانی گفت: شما هم دیداری با آقای روحانی داشتید و هر گونه همکاری مجلس با دولت تأکید کردید اما متأسفانه برخی رسانه‌ها روز گذشته شیطنتی کردند و نوشتند که رئیس‌جمهور فعلی با شکایت رئیس کمیسیون اصل 90 به دادگاه احضار شده است.

کوچک‌زاده با تأکید بر اینکه بنده به عنوان عضو کمیسیون اصل 90، هیچ اطلاعی از این موضوع ندارم، آقای پورمختار به عنوان رئیس کمیسیون اصل 90 هم طی مصاحبه‌ای گفته بود که اطلاعی از این موضوع ندارد لذا به نظر می‌رسد این مسئله شیطنت برخی رسانه‌ها بود که روز گذشته انجام شد که اگر هم راست است، دلیلی نداشت مطرح شود.

نماینده مردم تهران در مجلس همچنین یادآور شد: این ناپختگی این جزء در زیرمجموعه دستگاه قضایی را نشان می‌دهد که باید رئیس دستگاه قضا تذکر دهد تا از همین ابتدا شرایط را برای فضای تفاهم آلوده نکنند.

در ادامه علی لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به تذکر کوچک‌زاده گفت: تذکر شما به جاست، این موضوع را به گونه‌ای برخی رسانه‌ها منعکس کردند گویا شکایت رئیس مجلس بوده است، ما شکایت شخصی نداریم.

وی افزود: ممکن است کمیسیون اصل 90 تخلفی را ملاحظه کرده و به دستگاه قضا ارجاع داده باشد. یا ممکن است جزء مواردی باشد که ماده  226 آئین‌نامه داخلی، وقتی کمیسیون تخلفی را ملاحظه کند، مجلس به آن رأی می‌دهد طبق آئین‌نامه به طور روتین به دادگاه منعکس می‌شود.

رئیس مجلس در خاتمه گفت: بنابر این اینکه مسئله را به این نحو منعکس کنند، خلاف واقع است و این حرف‌ها به موقع نیست و معلوم است شیطنتی در کار بوده است.


 
معاون اول قوه قضاییه:
ساعت ۱٠:٥٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/۳/٢۸ : توسط : حسینی
سخنگوی قوه درباره احضار احمدی‌نژاد به دادگاه توضیح خواهد داد

معاون اول قوه قضاییه گفت: سخنگوی دستگاه قضایی کشور درباره احضار احمدی نژاد به دادگاه توضیح خواهد داد.

خبرگزاری فارس: سخنگوی قوه درباره احضار احمدی‌نژاد به دادگاه توضیح خواهد داد

به گزارش خبرنگار قضایی فارس، سید ابراهیم رئیس صبح امروز در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره اخبار منتشر شده در رسانه‌ها در خصوص احضار محمود احمدی نژاد به دادگاه گفت: درباره این موضوع سخنگوی قوه قضاییه در نشست خود با رسانه‌ها توضیحات لازم را ارائه خواهد کرد.

وی همچنین درباره خلق حماسه سیاسی و حضور مردم در انتخابات نیز گفت: رهبر معظم انقلاب زمینه ساز وقوع حماسه سیاسی در سراسر کشور بودند.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب زمینه را برای رقابت سالم تمام 8 کاندیدای ریاست جمهوری با استفاده از رسانه ملی ایجاد کردند.

سید ابراهیم رئیسی همچنین درپاسخ به سوال خبرنگار فارس درباره کمبودهای دستگاه قضایی کشور گفت: کمبود بودجه دستگاه قضایی یکی از دغدغه‌های اصلی دستگاه قضایی کشور است.

وی افزود: بودجه قوه قضاییه باید به صورت جهشی و واقعی و متناسب با مأموریت‌های این قوه همان‌گونه که در قانون اساسی نوشته شده است دیده شود.

ادامه دارد....


 
طی یادداشتی مطرح شد
ساعت ۱٠:٥٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/۳/٢۸ : توسط : حسینی
انتقاد شریعتمداری از «احضار» احمدی‌نژاد

شریعتمداری تصریح کرد: احضار احمدی‌نژاد در شرایط حساس کنونی که انتخابات پرشور و حماسی اخیر، دشمنان بیرونی نظام را با حیرت روبرو کرده است، حرکتی فراتر از یک «اقدام نسنجیده» است.

خبرگزاری فارس: انتقاد شریعتمداری از «احضار» احمدی‌نژاد
 

به گزارش سرویس فضای مجازی خبرگزاری فارس، حسین شریعتمداری امروز سه شنبه 28/03/92  طی یادداشتی در روزنامه کیهان نوشت:

دیروز پایگاه اطلاع‌رسانی دولت از احضاریه‌ای که دادگاه برای دکتر احمدی‌نژاد فرستاده است خبر داد. به گزارش این پایگاه «شعبه 76 دادگاه کیفری استان تهران، محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور را با شکایت علی لاریجانی، رئیس‌مجلس شورای اسلامی به دادگاه احضار کرده است». تاریخ رسیدگی به این شکایت 5 آذرماه 1392 یعنی نزدیک به 4 ماه بعد از پایان مسئولیت 8ساله رئیس‌جمهور محترم تعیین شده است!

خبر شکایت از رئیس‌جمهور و احضار ایشان به دادگاه بلافاصله پس از اعلام در صدر اخبار رسانه‌های خارجی قرار گرفت و در داخل کشور این پرسش را پدید آورد که چه کسانی و با چه انگیزه‌ای دست به اینگونه اقدامات می‌زنند؟! آیا مسئولان محترم قوه ‌قضائیه از صدور و ابلاغ این احضاریه برای رئیس‌جمهور محترم باخبر بوده‌اند؟ اگر پاسخ مثبت است، کدام انگیزه و چه ضرورت فوری و فوتی در میان بوده است که تأخیر در صدور و ابلاغ این احضاریه را جایز ندانسته! و برای ابلاغ آن در شرایط حساس کنونی کشور عجله داشته‌اند؟! آنهم احضاریه‌ای که با تاریخ تشکیل دادگاه بیش از 6ماه فاصله دارد؟!

این اقدام دستگاه قضایی، در شرایط حساس کنونی که انتخابات پرشور و حماسی اخیر، دشمنان بیرونی نظام را با حیرت آمیخته به عصبانیت روبرو کرده است حرکتی فراتر از یک «اقدام نسنجیده» است و اگر کار برخی از نفوذی‌های بدخواه مردم و مسئولان محترم قضایی نباشد به یقین پای بی‌تدبیری در میان است که شایسته دستگاه قضا نیست و در هر حال حرکتی جفاکارانه در حق رئیس‌جمهوری است که اگرچه طی چندماه اخیر نمونه‌هایی از اقدامات و مواضع غیرقابل دفاع داشته است ولی خدمات بی‌وقفه و فراوان ایشان در بسیاری از زمینه‌ها با هیچ دولت دیگری حتی قابل مقایسه هم نیست. آیا شرط انصاف و رسالت تقدیر از آن همه زحمات و خدمات دکتر احمدی‌نژاد، ارسال احضاریه برای ایشان است؟!

و اما، چنانچه مسئولان محترم دستگاه قضایی کشور از این اقدام بی‌خبر بوده‌اند و کسانی دور از چشم-ان‌شاءالله تیزبین!- آنها برای دومین شخصیت بلندپایه نظام برگه احضاریه به دادگاه فرستاده‌اند، این افراد چه کسانی هستند؟! و از این اقدام چه انگیزه‌ای داشته‌اند؟!

ممکن است گفته شود که دستگاه قضایی مصلحت‌اندیش نیست و نمی‌تواند در انجام وظیفه و رسالت قضایی خود کوتاهی کند! که در این صورت باید پرسید، اولا؛ چرا احضاریه برای دادگاهی که 6ماه دیگر نوبت آن است، امروز فرستاده می‌شود؟ آیا مسئولان محترم قضایی احتمال می‌داده‌اند بعد از پایان دوره مسئولیت آقای احمدی‌نژاد، دسترسی به ایشان نداشته باشند؟! که اگر اینگونه هم باشد، هنوز 2 ماه تا پایان دوران ریاست‌جمهوری دکتر احمدی‌نژاد فرصت داشته‌اند! و اساسا مگر شخصیتی مانند احمدی‌نژاد می‌تواند بعد از پایان مسئولیت، مجهول‌المکان! باشد؟! ثانیا؛ آیا دستگاه محترم قضایی در موارد مشابه دیگر نیز با همین سرعت و قاطعیت! برخورد می‌کند؟! یعنی احساس مسئولیت آقایان محترم فقط در برخورد با رئیس‌جمهور برانگیخته می‌شود؟!


 
واکنش عجیب یک اداره به مستند جلیلی
ساعت ۳:٢٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۳/٢٧ : توسط : حسینی

پس از پخش نخستین مستند تلویزیونی انتخاباتی سعید جلیلی با عنوان «مردم +1»، اداره جنگلبانی نوشهر مانع از ادامه حضور دامدار افشاگر مافیای قطع درختان در محل کار خود شد.

به گزارش مشرق به نقل از فارس، پس از پخش نخستین مستند تلویزیونی انتخاباتی سعید جلیلی با عنوان «مردم +1»، اداره جنگلبانی شهرستان نوشهر مانع از ادامه حضور حسین اسلامی ـ دامدار افشاگر در فیلم ـ در محل کار خود شد.

در بخشی از مستند «مردم + 1» با اشاره به وجود مافیا در قطع درختان تنومند جنگل‌های شمال کشور، تصاویری از قطع درختان پخش شد اما جنگلبانی نوشهر در اقدامی عجیب و بجای پرداختن به اصل موضوع و اقدام علیه مافیای قطع درختان، حسین اسلامی ـ دامدار افشاگر در فیلم ـ را از حضور در جنگل، منع و ضمن تخریب اصطبل دام‌های وی، او را با جریمه مالی روبرو کرده و برخی اموال وی را کردند.

بنابر این گزارش اطلاعات رسیده حاکی از کشته شدن 6 راس از دام‌های وی به دلیل تخریب اصطبل و همچنین نابود کردن تمام محصولات لبنی اوست.

در زیر می‌توانید بخشی از این مستند که مربوط به افشای مافیای قطع درختان است را ببینید
لینک دانلود


 
جزئیات منتخبان دوره چهارم شورای شهر تهران+جدول
ساعت ۳:٢۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۳/٢٧ : توسط : حسینی
اصولگرایان با ۲۰ کرسی حائز اکثریت شدند

جزئیات اسامی منتخبان دوره چهارم شورای اسلامی شهر تهران اعلام شد.

خبرگزاری فارس: جزئیات منتخبان دوره چهارم شورای شهر تهران+جدول/ اصولگرایان با ۲۰ کرسی حائز اکثریت شدند
 

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، اسامی 31 نفر ازمنتخبین مردم تهران در چهارمین دوره شورای اسلامی شهر اعلام شد که از این تعداد 20 نفر اصولگرا و 11 نفر اصلاح‌طلب هستند. همچنین حجت و دنیا‌مالی در هر ۲ لیست اصلاح‌طلبان و اصولگرایان هستند.

 

ردیف نام و نام خانوادگی اصلاح‌طلب اصولگرا  ائتلاف
1 مهدی چمران   * آبادگران ایران اسلامی
2 علیرضا دبیر   * خدمتگزاران آبادانی و پیشرفت
3 حسین رضازاده   * خدمتگزاران آبادانی و پیشرفت
4 احمد مسجد جامعی *   نخبگان شورای شهر
5 حبیب کاشانی   * آبادگران ایران اسلامی
6 هادی ساعی   * فراگیر آبادگران
7 مرتضی طلایی   * پیشرفت و عدالت ایران اسلامی
8 پرویز سروری   * خدمتگزاران آبادانی و پیشرفت
9 رضا تقی‌پور   * خدمتگزاران آبادانی و پیشرفت
10 عباس شیبانی   * آبادگران ایران اسلامی
11 الهه راستگو *   آبادگران شهر
12 اسماعیل دوستی *   متخصصین مدیریت شهری
13 احمددنیامالی * * پیشرفت و عدالت ایران اسلامی
14 محمد مهدی تندگویان *   متخصصین مدیریت شهری
15 محمدسالاری *   متخصصین مدیریت شهری
16 فاطمه دانشور *   اصلاح‌طلبان
17 احمد حکیمی‌پور *   اصلاح‌طلبان
18 رحمت‌الله حافظی   * آبادگران ایران اسلامی
19 مجتبی شاکری   * خدمتگزاران آبادانی و پیشرفت
20 محمد حقانی *   متخصصین مدیریت شهری
21 اقبال شاکری   * خدمتگزاران آبادانی و پیشرفت
22 ابوالفضل قناعتی   * آبادگران ایران اسلامی
23 عبدالحسین مختاباد *   اصلاح طلبان
24 معصومه آباد   * آبادگران ایران اسلامی
25 غلامرضا انصاری *   اصلاح طلبان
26 مهدی حجت * * ائتلاف پیشرفت و عدالت ایران اسلامی
27 عباس جدیدی   * زاگرسیان ایران اسلامی
28 عبدالمقیم ناصحی   * آبادگران ایران اسلامی
29 محمد مهدی مفتح   * خدمتگزاران آبادانی و پیشرفت
30 محسن پیرهادی   * پیشرفت و عدالت ایران اسلامی
31 محسن سرخو *   اصلاح طلبان

 


 
بیانیه انتخاباتی ۲۲۵ نماینده مجلس:
ساعت ۳:۱٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۳/٢٧ : توسط : حسینی
فصل جدیدی برای سازندگی بر پایه عقلانیت و ثبات آغاز شده است

۲۲۵ نفر از نمایندگان مجلس در بیانیه‌ای ضمن تقدیر و تشکر از حضور گسترده ملت در یازدهمین دوره انتخابات ریاست ‌جمهوری پیروزی حجت‌الاسلام روحانی در انتخابات را تبریک گفتند.

خبرگزاری فارس: فصل جدیدی برای سازندگی بر پایه عقلانیت و ثبات آغاز شده است

به‌گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، 225 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با امضای بیانیه‌ای از حضور گسترده ملت در یازدهمین دوره انتخابات ریاست ‌جمهوری تقدیر و تشکر کرده و انتخاب رئیس‌ جمهور جدید را تبریک گفتند.

در این بیانیه که علیرضا منادی عضو هیئت رئیسه مجلس آن را از تریبون خانه ملت قرائت کرد، آمده است: خلق حماسه سیاسی در 24 خرداد‌، بار دیگر میثاق پایدار ملت سر‌افراز ایران اسلامی با آرمان‌های امام راحل عظیم‌القدر (ره) و مسیر پر افتخار شهیدان همیشه جاویدان و ایثارگران و همچنین پیروان از مقام ولایت و رهبری حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای جلوه‌گر کرد.

این بیانیه می‌افزاید: ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی وظیفه خود می‌دانیم حماسه پر شور مشارکت ملی را ارج نهیم و انتخاب شخصیت انقلابی، معتدل و همراه امام و رهبری، حضرت حجت‌الاسلام جناب آقای دکتر حسن روحانی را به ایشان و مردم شریف‌مان تبریک عرض کنیم و بی‌ شک خلق این حماسه محصول راه‌گشایی‌های تاریخی مقام معظم رهبری، اعتماد به نفس همه گروه‌ها و طبقات اجتماعی در تمامی شهرها و روستاها و باور آنان به رأی و حق خویش و نیز اعتماد به سازوکار انتخابات به ویژه اعتماد به منتخب ملت است که توان و سرمایه جدیدی برای حل و فصل و مشکلات موجود در کشور به وجود آورده است.

نمایندگان مجلس در بخش دیگری از بیانیه خود نوشتند: از این پس فصل جدیدی برای ساختن کشور بر پایه عقلانیت، ثبات و بهره‌مندی از توان نیروهای سیاسی معتدل جریانات مختلف، درون خانواده انقلاب که دغدغه اسلام و ایران دارند، فراهم شده که امید می‌رود در پرتو خوش‌بینی و اعتماد مردم آگاه، موانع فراروی پیشرفت و توسعه همه جانبه کشور را یکی از پس دیگری بردارند.

در پایان این بیانیه آمده است: ما با تأکید بر فرصت به وجود آمده برای کشور، آمادگی خود را برای تعامل با رئیس‌ جمهور مخاطب در جهت میثاقی که در طول انتخابات با مردم بسته‌اند، اعلام می‌داریم و آماده‌ایم برای تحقق آن برنامه‌ها در مجلس و حوزه‌های انتخابیه‌مان، تمام تلاش خود را به کارگیریم.


 
پایگاه اطلاع‌رسانی دولت خبر داد
ساعت ۳:۱٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۳/٢٧ : توسط : حسینی
احضار احمدی‌نژاد به دادگاه با شکایت لاریجانی/
سایت دولت: قبلا هم احضاریه آمده بود

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت می گوید که شعبه 76دادگاه کیفری استان تهران، محمود احمدی نژاد رئیس جمهور را با شکایت علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی به دادگاه احضار کرد.

خبرگزاری فارس: احضار احمدی‌نژاد به دادگاه با شکایت لاریجانی/ سایت دولت: قبلا هم احضاریه آمده بود

به گزارش خبرگزاری فارس ، پایگاه اطلاع رسانی دولت می گوید که احضار احمدی نژاد به دادگاه، بر خلاف اصول مطرح قانون اساسی است.

بنا بر این گزارش، این احضاریه بدنبال شکایت علی لاریجانی و همچنین رئیس کمیسیون اصل  90 مجلس شورای اسلامی و نیز یعقوب خلیل نژاد علیه رئیس جمهور ارسال شده است.

پایگاه اطلاع رسانی دولت با مرور اصل 140 قانون اساسی متذکر شده که برای  این احضار، تشریفات قانونی بر اساس قانون اساسی انجام نشده است و بر اساس بند 10 اصل 110 قانون اساسی، رسیدگی به تخلف رئیس جمهور بر عهده دیوان عالی کشور است.

 

 

این پایگاه اطلاع رسانی در ادامه خبر خود با اشاره به اینکه موضوع اتهام در این احضاریه مشخص نشده است در حالی که طبق قانون اساسی افراد عادی هم باید از اتهام خود آگاه باشند اینچنین ذکر کرده است که دادگاه های کیفری وظیفه و صلاحیت رسیدگی به شکایاتی که موضوع و ماهیت آنها حقوقی است را ندارند.

 

 

پایگاه اطلاع رسانی دولت با ادعای اینکه ارسال احضاریه دادگاه کیفری استان تهران در حالی انجام شده است که هیچ تحقیق مقدماتی صورت نگرفته و از اساس ماهیت شکایت و دلایل آن معلوم نیست، تاریخ رسیدگی به شکایت از رئیس جمهور را 5 آذر 1392 حدود 6 ماه بعد از ابلاغ آن و چهارماه پس از پایان مسئولیت هشت ساله دکتر احمدی نژاد ذکر کرده است.

در این خبر همچنین تاکید شده که پیش از این نیز احضاریه هایی برای رئیس جمهور ارسال شده است.


 
مشاور اقتصادی روحانی خبر داد
ساعت ۳:۱٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۳/٢٧ : توسط : حسینی
حذف ۲ دهک‌ از فهرست یارانه‌بگیران/
نهایت تلاش را برای کاهش تحریم می‌کنیم

مشاور اقتصادی روحانی از تشکیل معاونت سرمایه‌گذاری در ریاست جمهوری و حذف دو دهک پردرآمد از یارانه‌بگیران خبر داد گفت: روحانی از تجربه دیپلماتیک خود استفاده می‌کند تا فشار تحریم‌ها را از طریق مذاکره کاهش دهد.

خبرگزاری فارس: حذف ۲ دهک‌ از فهرست یارانه‌بگیران/ نهایت تلاش را برای کاهش تحریم می‌کنیم

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»، محمدباقر نوبخت مشاور اقتصادی حسن روحانی رئیس جمهور منتخب ایران، شب گذشته با حضور در برنامه تلویزیونی پایش، بخشی از برنامه‌های اقتصادی دولت یازدهم را تشریح کرد.

وی در مورد اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها گفت: طبق ماده 7 این قانون دولت مجاز است حداکثر تا 50 درصد از درآمد ناشی از هدفمندی را به تناسب درآمد خانوارها به آنها اختصاص دهد، اما متأسفانه دولت یارانه را به صورت یکسان بین دهک کم‌درآمد و پردرآمد تقسیم کرد.

نوبخت ادامه داد: به همین دلیل، افرادی که نیازی هم نداشتند همانند کسانی که فاقد درآمد هستند و تعدادشان بیش از 3.5 میلیون نفر است، به طور یکسان یارانه نقدی را از دولت دریافت کردند.

*ادامه هدفمندی با حذف دهک‌های پردرآمد

وی گفت: آقای روحانی معتقد است که یارانه‌ها باید به عدالت بین مردم توزیع شود نه مساوات و نه عدالت حکم می‌کند که از افراد پر درآمد حمایت شود.

به گفته وی با حذف دو دهک بالای پردرآمد می‌توانیم چهار برابر رقم کنونی به بیکاران و دهک‌های پایین درآمدی کمک کنیم.

مشاور اقتصادی روحانی گفت: اولین اقدامی که در این زمینه باید انجام شود، این است که باید یک بانک اطلاعاتی کامل برای تفکیک گروه‌های درآمدی در اجرای قانون ایجاد شود تا منابع به صورت بهینه تخصیص پیدا کند.

*کاهش فاصله درآمدی و بهبود قدرت خرید

وی با اشاره به اینکه خانواده ایرانی در سال 96 باید احساس کند که قدرت خریدش نسبت به امسال بهبود یافته است، افزود: میزان قدرت خرید کارمندان و کارگران در سال 90 کاهش پیدا کرد و با وجود اینکه با اجرای هدفمندی در سال 90 اندکی وضعیت‌ دهک‌های پایین را بهبود بخشید اما ثروت ثروتمندان را بیشتر کرد و موجب فشار به دهک‌های متوسط جامعه شد.

وی تصریح کرد: فاصله و شکاف درآمدی دهک‌ بالا و پایین را با دو راهبرد اضافه کردن ثروت ملی و توزیع عادلانه آن کم می‌کنیم، زیرا اگر راهبردی برای تولید ثروت ملی داشته باشیم، درآمد خانوارها افزایش پیدا می‌کند، اما چون عده‌ای خانوارها جذب بازار کار نمی‌شوند، این درآمد افزایش پیدا نمی‌کند و در این صورت باید به این گروه کمک‌های مستقیم و غیرمستقیم انجام شود.

مشاور اقتصادی رئیس‌جمهور منتخب ایران با بیان اینکه سه نوع برنامه برای دوره چهارساله در نظر گرفته شده گفت: برنامه خوشبینانه، واقع‌بینانه و بدبینانه پیش‌بینی شده و انتظار ملت ایران این است که روحانی از تجربه دیپلماتیک خود استفاده کند و فشار تحریم‌ها را از طریق مذاکره کاهش دهد، البته این موضوع به منزله عبور از منافع ملی کشور نیست.

وی افزود: موقعیت ایران با پشتوانه قوی مردمی مهیا است و با توجه به سوابقی که روحانی در نظام دارد، نهایت استفاده را برای کاهش تحریم‌ها انجام می‌دهد.

نوبخت در پاسخ به سؤالی در مورد نحوه برخورد دولت آینده با معضل تورم گفت: تورم نه تنها در معیشت مردم تأثیر دارد، بلکه می‌تواند در ارزش پول ملی، بهبود فضای کسب و کار، تولید و اشتغال هم مؤثر باشد و راهکار مهار تورم باید دقیقاً از همان راه‌هایی باشد که تورم به جامعه تزریق می‌شود.

به گفته وی زمانی که تقاضا بیش از عرضه می‌شود، تورم اتفاق می‌افتد و یکی از مهمترین عوامل آن نقدینگی است که شامل پول و شبهه پول و سرمایه در گردش واحدهای تولیدی است.

وی اضافه کرد: سیاست‌های انبساطی که منجر به افزایش حجم پول می‌شود، چون تقاضا را رشد می‌دهد، یک رابطه مستقیم بین نرخ تورم و نقدینگی وجود دارد که باید آن را کنترل کرد.

نوبخت با بیان اینکه در سال‌های گذشته مناسب‌ترین نرخ رشد نقدینگی 20 درصد عنوان شده، در حالی که در برنامه چهارم و پنجم رشد اقتصادی 8 درصدی پیش‌بینی شده است، گفت: با این حساب در صورتی که رشد اقتصادی هم محقق شود، مابه‌التفاوت آن تا 20 درصد به میزان 12 درصد نقدینگی داریم.

وی ادامه داد: البته تورم از افزایش قیمت عوامل تولید هم ناشی می‌شود و برای مثال افزایش قیمت حامل‌های انرژی در قیمت تمام‌شده کالاها مؤثر است، بنابراین قطعاً دولت یازدهم از افزایش قیمت کالاها به جز کالاهایی که طبق قانون هدفمندی باید افزایش یابد، پرهیز خواهد کرد.

مشاور اقتصادی روحانی در خصوص برنامه دولت در ادامه طرح مسکن مهر گفت: دولت یازدهم خود را متعهد به تولید مسکن ارزان‌قیمت می‌داند و هم‌اکنون نیز برخی واحدهایی که دراختیار مردم قرار گرفته شایسته آنها نیست، اما این برنامه ساخت مسکن ادامه خواهد یافت و یک برنامه مسکن استیجاری نیز در کنار آن انجام خواهد شد.

نوبخت در مورد بهبود فضای کسب و کار به عنوان یکی از شعارهای دولت یازدهم گفت: در حال حاضر 450 هزار میلیارد تومان نقدینگی در دست بخش خصوصی است که این رقم می‌تواند به سمت عرضه یا تقاضا سوق پیدا کند و اگر به سمت تقاضا برود، راهی بازار ارز می‌شود، اما اگر به سمت عرضه و تولید برود در این صورت موجب کاهش قیمت‌ها خواهد شد.

* تشکیل معاونت سرمایه‌گذاری ریاست جمهوری

وی در ادامه گفت: برای هماهنگ شدن نهادهایی که در بهبود فضای کسب و کار در کشور دخیل هستند و کاهش زمان اعطای مجوز و شروع کسب و کار باید واحدی در نهاد ریاست‌جمهوری تشکیل شود که در آن واحد، نماینده تمام سازمان‌های مرتبط با این موضوع، تحت یک مدیریت واحد فعالیت کنند و این نهاد می‌تواند در سطح معاونت سرمایه‌گذاری رئیس‌جمهور انجام شود و اگر این کار انجام شود نظارت و کنترل نیز بر آن وجود خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: بهبود وضعیت معیشت مردم جزو اهداف اصلی روحانی در میان‌مدت است و برای این کار مطالعات فراوانی انجام شده است.

نوبخت گفت: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های دولت یازدهم، آماده کردن بودجه در مهلت قانونی آن در آذرماه است و باید برخی پروژه‌ها که در کشور شروع شده و بودجه کافی به آن داده نشده بررسی شود.

وی در مورد احیای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در دولت آینده گفت: سازمان مدیریت، مأموریت خاصی دارد و باید همه برنامه‌ها و پروژه‌هایی که قرار است در کشور انجام شود در آن سازمان ارزیابی و اعتبار آن پیش‌بینی شود و این سازمان به عنوان یک نهاد کارشناسی برای تخصیص بهینه منابع، یک ضرورت است.


 
پخش مستقیم مصاحبه مطبوعاتی «روحانی» از رادیو و تلویزیون
ساعت ۳:۱٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۳/٢٧ : توسط : حسینی

اولین نشست خبری «حسن روحانی» رئیس‌جمهور برگزیده مردم به صورت مستقیم از رادیو و تلویزیون پخش می‌شود.

خبرگزاری فارس: پخش مستقیم مصاحبه مطبوعاتی «روحانی» از رادیو و تلویزیون

به گزارش خبرگزاری فارس،‌ مصاحبه مطبوعاتی رئیس جمهور منتخب مردم از چند شبکه رادیویی و تلویزیونی بطور زنده پخش می‌شود.

گفت‌وگوی دکتر حسن روحانی با خبرنگاران که عصر امروز دوشنبه در مرکز مطالعات و تحقیقات استراتژیک در مجمع تشخیص مصلحت برگزار می‌شود، از شبکه‌های خبر، العالم، پرس تی وی و رادیو ایران بطور زنده پخش می‌شود. این مصاحبه مطبوعاتی و رادیو تلویزیونی ساعت 16 آغاز خواهد شد.

دکتر حسن روحانی در این مصاحبه مطبوعاتی و رادیو تلویزیونی به سوالات مختلف خبرنگارن درباره برنامه‌های آتی خود، جهت‌گیری‌های سیاسی، فرهنگی و اقتصادی دولت آینده و دیگر موضوعات روز پاسخ خواهد گفت.


 
پیام تبریک آیت‌الله جنتی به روحانی
ساعت ۳:۱٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۳/٢٧ : توسط : حسینی
رئیس جمهور منتخب ملت به خط امام وفادار باشد

آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان در پیامی انتخاب حجت‌الاسلام حسن روحانی را به ریاست جمهوری تبریک گفت.

خبرگزاری فارس: رئیس جمهور منتخب ملت به خط امام وفادار باشد

به‌گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، آیت‌الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان در پیامی انتخاب حسن روحانی به ریاست جمهوری را تبریک گفت.

آیت‌الله جنتی در این پیام با تبریک شرکت حداکثری مردم عزیز در لبیک به ندای مقام معظم رهبری در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، انتخاب حجت‌الاسلام حسن روحانی به عنوان رئیس جمهور منتخب ملت تبریک گفت.

دبیر شورای نگهبان در پایان از روحانی خواست که در خدمت به مردم، به خط امام و ولایت مقام معظم رهبری و قانون اساسی وفادار باشد.


 
حجت‌الاسلام روحانی در مرقد مطهر امام راحل:
ساعت ۳:۱۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۳/٢٧ : توسط : حسینی
ملت ایران تمام دنیا را شگفت‌زده کرد/پیروزی ملت را به رهبری تبریک گفتم

رئیس‌جمهور منتخب ملت ایران به دیدار خود با مقام معظم رهبری و ارائه رهنمودهایی از سوی ایشان طی ملاقات امروز خبر داد.

خبرگزاری فارس: ملت ایران تمام دنیا را شگفت‌زده کرد/پیروزی ملت را به رهبری تبریک گفتم

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور منتخب ملت ایران با حضور در حرم مطهر امام راحل طی سخنانی گفت: دیشب پس از اعلام رسمی نتیجه انتخابات و سرور خوشحالی همه مردم در سراسر کشور، به خاطر دستیابی ملت به هدف بلند سیاسی و اجتماعی خودشان که موفق به خلق حماسه سیاسی در این مقطع مهم شدند، بنده نیز امروز عصر به محضر رهبر انقلاب رفتم و این پیروزی و شادمانی ملت را به ایشان تبریک گفتم.

وی افزود: ‌البته راجع به مسائل مختلف، ایشان رهنمودهایی داشتند و من هم نکات و عرایضی داشتم که آنجا مطرح شد.

رئیس‌جمهور منتخب ایران ادامه داد: پس از دیدار با مقام معظم رهبری به حرم حضرت امام (ره) آمدم؛ حرمی که همه دلها به این حرم و این مرقد وابسته‌اند. امامی که آورنده عزت و سربلندی برای ملت ما بود و من احترام به این مرقد و تعظیم در برابر آن را به عنوان یک وظیفه می‌دانم.

حجت‌الاسلام روحانی ادامه داد: من به خاطر این توفیق خدا را سپاسگزارم و امیدوارم امروز به عنوان آغازی پر برکت برای فصل جدیدی از کشور ما باشد.

همچنین وی در پاسخ به سؤالی درباره حضور پرشور مردم در انتخابات و  مهمترین برنامه خود برای خلق حماسه اقتصادی، گفت: من باید در برابر حماسه بزرگی که ملت ایران آفریدند، سر تعظیم فرود بیاورم.

وی افزود: واقعاً‌ هیجان و شور ملت ایران در پای صندوق‌ها به گونه‌ای بوده که تقریباً‌همه دنیا و رسانه‌های جهان و تمام سیاسیون در برابر عظمت ملت ایران سر فرود آوردند و این نشانه عظمت ملت و حرکت مردم برای دستیابی به اهداف مهم ملی خواهد بود.

روحانی خاطرنشان کرد: انشالله این حرکت آغازی خواهد بود برای تغییر و تحولی که مورد خواست مردم است که هم البته تحول مسائل اقتصادی و همچنین تحول در مسائل فرهنگی، اجتماعی و سیاسی خواهد بود.


 
عصر دیروز انجام شد
ساعت ۳:۱٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۳/٢٧ : توسط : حسینی
دیدار حجت الاسلام روحانی رئیس جمهور
منتخب با رهبر معظم انقلاب اسلامی

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهور منتخب مردم عصر امروز(یکشنبه) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کرد.

خبرگزاری فارس: دیدار حجت الاسلام روحانی رئیس جمهور منتخب با رهبر معظم انقلاب اسلامی

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل زا پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهور منتخب مردم عصر دیروز(یکشنبه) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کرد.

در این دیدار که پس از اعلام نتیجه قطعی آرای مردم در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری صورت گرفت، مقام معظم رهبری با آرزوی توفیق برای حجت الاسلام و المسلمین روحانی، رهنمودهای لازم را ارائه کردند.


 
حرف دل در فضای مجازی!
ساعت ۳:٠۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۳/٢٧ : توسط : حسینی

یادمان نرفته رأی ما را «دروغ» خواندید

همونطور که تیتر این مطلب هست: حرف دل در فضای مجازی! یعنی اینکه این مطلب اولین بار در فضای مجازی دیده شده و بعد اینجا گذاشته شده! بازم تکرار میکنم که این مطلب اولین بار در پلاس و توسط فردی به نام رضا روزگار منتشر شد: