مکالمه مهدی هاشمی و نیک‌آهنگ کوثر + صوت
ساعت ٩:۳٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/۳٠ : توسط : حسینی

انتشار فایل‌های صوتی مکالمه تلفنی مهدی هاشمی و نیک آهنگ کوثر که نزدیکان مهدی هاشمی آن‌ها ساختگی دانسته‌اند با واکنش های بسیاری همراه بوده است که مهمترین آن‌ها را می توان تاییدصحت این گفتگو ها از سوی نیک آهنگ کوثر دانست.

به گزارش تریبون مستضعفین سومین فایل صوتی از مکالمه‌های تلفنی مهدی هاشمی و نیک آهنگ کوثر منتشر شد.

در روزهای اخیر یک منبع ناشناس مدعی شده است که بیست فایل صوتی را در اختیار دارد که در آن صحبت‌هایی بین مهدی هاشمی و نیک آهنگ کوثر تبادل شده است که می‌تواند در نتیجه رسیدگی به پرونده مهدی هاشمی موثر باشد.

هرچند که نزدیکان مهدی هاشمی آن فایل‌ها را ساختگی دانسته‌اند، اما پیشتر، این فایل‌ها در دادگاهی در کانادا مورد بررسی و صحت‌سنجی واقع شده است و مورد پذیرش دادگاه واقع شده است.

ویژگی این فایل‌های صوتی آن است که در آن مهدی هاشمی به صراحت علیه نظام و رهبری آن سخن گفته و بخشی از طرح خود در راستای براندازی را افشا گرده است. در فایل اخیر نیز وی در صدد خبرسازی دروغ علیه دولت و رهبری است.

این فایل‌های صوتی جهت دانلود در لینک‌های زیر قابل دسترسی است.

 

دانلود قسمت اول

 

دانلود قسمت دوم

 

دانلود قسمت سوم


 
دومین مصاحبه تلفنی افشا شده مهدی هاشمی و نیک آهنگ کوثر
ساعت ٩:۳۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/۳٠ : توسط : حسینی

دومین مصاحبه تلفنی افشا شده مهدی هاشمی و نیک آهنگ کوثر


دانلود

منبع : nasrtv.com


 
مصاحبه نیک آهنگ کوثر درباره فایل صوتی مهدی هاشمی
ساعت ٩:۱۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/۳٠ : توسط : حسینی

مصاحبه نیک آهنگ کوثر درباره فایل صوتی مهدی هاشمی


دانلود

منبع : nasrtv.com


 
سخنان افشاگرانه رسایی در مورد مهدی هاشمی
ساعت ۸:٥٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/۳٠ : توسط : حسینی

سخنان کوبنده ، افشاگرانه رسایی در مورد مهدی هاشمی در نطق مجلس “  قانون اساسی می گوید:هیچ نژادی بر نژاد دیگر برتر نیست ولی آیا اگر فردی دیگری که از نژاد هاشمی رفسنجانی نبود و همین موارد اتهام رو داشت،در مرحلهه تحقیقات به خانواده اش اجازه ملاقات می دادید….”


دریافت فایل صوتی mp3 حجم:۳،۲۸۳مگابایت


سلامتی اقا امام زمان(عج) و امام خامنه ای صلوات

منبع : modafeclip.ir


 
انفجار مسجد به دست شورشیان در سوریه
ساعت ۸:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/۳٠ : توسط : حسینی

انفجار مسجد به دست شورشیان در سوریه

انتشار ویدیوی انفجار یک مسجد به دست عناصر گروه جبهه النصره

وابسته به القاعده ، بار دیگر مخالفان مسلح سوریه را رسوا کرد.


دانلود


 
محرمانه‌ترین سنگرهای حزب‌الله
ساعت ۸:٢٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/۳٠ : توسط : حسینی

محرمانه‌ترین سنگرهای حزب‌الله

گزارش نجف زاده از سنگرهای محرمانه حزب الله که در جنگ 33روزه از آن استفاده می کردند...


دانلود


 
در نامه‌ای به رئیس‌جمهور مطرح شد
ساعت ٧:٤٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/۳٠ : توسط : حسینی
نظر لاریجانی درخصوص ارائه تسهیلات ارزی با
نرخ مرجع هنگام عقدقرارداد

خبرگزاری فارس: رئیس مجلس طی نامه‌ای به محمود احمدی‌نژاد نظرش را در خصوص یک مصوبه هیئت وزیران اعلام کرد.

خبرگزاری فارس: نظر لاریجانی درخصوص ارائه تسهیلات ارزی با نرخ مرجع هنگام عقدقرارداد

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای به محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور کشورمان نظر خود در رابطه با صدر ماده واحده و تبصره (4) الحاقی به «قانون نحوه اجراء اصول هشتاد و پنجم (85) و یکصد و سی و هشتم (138) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران را اعلام کرد.

متن نامه لاریجانی به احمدی‌نژاد به شرح ذیل است:

جناب آقای دکتر احمدی‌نژاد

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

بازگشت به رونوشت تصویب‌نامه هیأت محترم وزیران به شماره 17948/ت47771هـ مورخ 4/2/1391، موضوع: «ارائه تسهیلات ارزی با نرخ مرجع هنگام عقد قرارداد»، متعاقب بررسی‌ها و اعلام نظر مقدماتی «هیأت بررسی و تطبیق مصوّبات دولت با قوانین» و مستنداً به صدر ماده واحده و تبصره (4) الحاقی به «قانون نحوه اجراء اصول هشتاد و پنجم (85) و یکصد و سی و هشتم (138) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و اصلاحات بعدی» و ماده (10) آیین‌نامه اجرایی آن، مراتب متضمّن اعلام نظر قطعی جهت اقدام لازم در مهلت مقرر قانونی و اعلام نتیجه به این جانب ابلاغ می‌گردد.

بدیهی است پس از انقضای یک هفته مهلت مقرر در قانون، آن بخش از مصوبه که مورد ایراد قرار گرفته است، ملغی‌الاثر خواهد بود.

«با قطع نظر از اجزاء (1) و (2) بند (5) ماده واحده قانون بودجه سال 1391 کل کشور که امکان پرداخت و بازپرداخت تسهیلات ارزی دریافتی از منابع صندوق توسعه ملی را در موضوعات خاص و تا سقف‌های معیّن‌شده درآن به صورت ریالی مجاز می‌داند، به موجب تبصره (2) بند «ط» ماده (84) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه ـ مصوب1389ـ «اعطاء تسهیلات موضوع این ماده فقط به صورت ارزی است و سرمایه‌گذاران استفاده‌کننده از این تسهیلات اجازه تبدیل ارز به ریال در بازار داخلی را ندارند»، علیهذا، عبارات مندرج در بند (1) مصوبه از حیث اطلاق و مقیّد نشدن به موضوعات و مبالغ مندرج در بند (5) قانون بودجه 1391 کل کشور، چون موجب توسعه شمول قانون است، مغایر قانون می‌باشد.»

علی لاریجانی

رئیس مجلس شورای اسلامی 
جدایی 17 عضو منافقین در ماه دسامبر
ساعت ٧:٤٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/۳٠ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: یک منبع آگاه دولت عراق از جدایی 17 عضو گروهک تروریستی منافقین و تسلیم شدن آن‌ها به هیئت سازمان ملل در عراق خبر داد.

خبرگزاری فارس: جدایی 17 عضو منافقین در ماه دسامبر

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «اشرف نیوز»، یک منبع در کمیته ویژه دولت اعلام کرد که پرونده گروهک تروریستی منافقین دیگر به مراحل نهایی خود رسیده است و طی ماه دسامبر جاری، 17 عضو این گروهک از آن جدا شده‌اند.

وی افزود: جداشدگان خود را به هیئت سازمان ملل در بغداد تسلیم کرده‌اند و خواستار پناهندگی به یکی از کشورهای اروپایی شده‌اند و منتظر اقدامات قانونی برای دریافت پناهندگی و خروج نهایی از عراق هستند.

یکی از این اعضای جداشده از منافقین در گفت‌وگو با خبرنگار «اشرف‌نیوز» تصریح کرد: پس از آنکه مطمئن شدیم، دولت‌های غربی با اعطای پناهندگی به هرکسی که از سازمان مجاهدین خلق جدا شود، موافقت کرده‌اند، به همراه تعدادی دیگر از اعضای سازمان، پنجم ماه جاری از آن جدا شدیم.

وی خواست که نامش فاش نشود تا سرکرده‌های منافقین متوجه هویت سایر افرادی که قصد دارند از مقر این گروهک فرار کنند و خود را تسلیم کنند، نشوند.

این عضو جدا شده منافقین تصریح کرد: حتی تعدادی از رهبران این سازمان تمایل به جدایی و خروج از پایگاه لیبرتی در اولین فرصت ممکن دارند.

وی گفت: سازمان ملل به ما وعده داده که در نزدیک‌ترین زمان ممکن به ما حق پناهندگی دهد. 
جوانفکر در گفت‌وگو با فارس:
ساعت ٧:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/۳٠ : توسط : حسینی
برای معالجه مرخصی گرفتم/
دوست دارم احمدی‌نژاد را ببینم

خبرگزاری فارس: مشاور مطبوعاتی رئیس‌جمهور گفت: طی این چند روز که مرخصی گرفته‌ام، می‌خواهم خودم را سر و سامان دهم تا بتوانم 3 ماه دیگر زندانم را بگذرانم.

 

علی‌اکبر جوانفکر مشاور مطبوعاتی رئیس‌جمهور و مدیرعامل خبرگزاری ایرنا که شب گذشته از زندان اوین خارج شد در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس اظهار داشت: تا صبح روز دوشنبه مرخصی دارم.

وی افزود: برای معالجه درخواست مرخصی کردم و صحبت‌هایی را با پزشک داشتم و قرار است که یک سری آزمایشات مثل سونوگرافی انجام دهم.

جوانفکر ادامه داد: شب گذشته هم که از زندان بیرون آمدم دیسک کمرم مشکل پیدا کرد که نمی‌دانم برای چیست که این موضوع هم برای من مزید بر علت شده است.

مشاور مطبوعات رئیس‌جمهور گفت: طی این چند روز که مرخصی گرفته‌ام می‌خواهم خودم را سر و سامان دهم تا بتوانم 3 ماه دیگر زندانم را بگذرانم.

جوانفکر در پاسخ به این سوال که آیا در مدت مرخصی با رئیس‌جمهور هم دیدار می‌کنید؟ اظهار داشت: همه دوست دارند آقای احمدی‌نژاد را ببینند و من هم دوست دارم اگر توفیق شد رئیس‌جمهور را ببینم.

وی در پاسخ به این سوال که بر این اساس با رئیس‌جمهور هم دیدار می‌کنید؟ اضافه کرد: نمی‌دانم؛ فعلا اولویت اصلی من معالجاتم است و اگر بتوانم معالجاتم را انجام دهم خوشحال می‌شوم رئیس‌جمهور را زیارت کنم.

جوانفکر در پاسخ به این سوال که طی مدت مرخصی در دفتر کارتان هم حضور می‌یابید یا خیر؟ گفت: فکر نمی‌کنم وقتی برای این کار باشد چرا که امکانش فعلا نیست.

مشاور مطبوعاتی رئیس‌جمهور در پاسخ به این سوال که در اوین چه شرایطی داشتید؟ اظهار داشت: در اوین بندی به نام بند 4 وجود دارد که برای من هم آن را ایجاد نکرده‌اند بلکه از قبل وجود داشت و افرادی در آن بودند و من هم به آنجا رفتم و در حال حاضر هم با بنده 6 نفر در این بند هستند.


 
دفتر آیت‌الله اعلام کرد
ساعت ٧:۳٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/۳٠ : توسط : حسینی
آیت‌الله هاشمی شاهرودی داوطلب انتخابات ریاست جمهوری نیست

خبرگزاری فارس: دفتر آیت‌الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی گمانه‌زنی‌ها درباره نامزدی ایشان در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم به عنوان کاندیدای مورد حمایت دولت را تکذیب کرد.

خبرگزاری فارس: آیت‌الله هاشمی شاهرودی داوطلب انتخابات ریاست جمهوری نیست

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، برخی رسانه‌ها به نقل از سیدرمضان شجاعی‌کیاسری سخنگوی فراکسیون رهروان ولایت مجلس از احتمال کاندیداتوری آیت‌الله هاشمی شاهرودی در انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری به عنوان نامزد مورد حمایت دولت خبر دادند.

دفتر رئیس هیئت عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوا در پاسخ به پیگیری خبرنگار فارس در این خصوص اعلام کرد: حضرت آیت‌الله هاشمی شاهرودی به هیچ وجه بنای ورود به عرصه انتخابات ریاست جمهوری را نداشته و ندارند.

دفتر آیت‌الله هاشمی شاهرودی کلیه گمانه‌زنی‌ها در خصوص احتمال کاندیداتوری ایشان که در برخی رسانه‌ها مطرح شده را کاملا بی‌اساس دانست. 
سردار حاجی‌زاده:
ساعت ٧:۳٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/۳٠ : توسط : حسینی
حلقه پدافند در زنجیره دفاعی کشور در اولویت است

خبرگزاری فارس: فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: امروز در زنجیره دفاعی کشور، حلقه پدافند در رأس و اولویت است و سپاه پاسداران توان و انرژی مناسبی به حوزه پدافند اختصاص داده‌ است.

خبرگزاری فارس: حلقه پدافند در زنجیره دفاعی کشور در اولویت است
  •  

به گزارش خبرگزاری فارس، سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در مراسم تودیع و معارفه معاون هماهنگ کننده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا (ص) اظهار داشت: جلسه تودیع و معارفه برای تکریم و تشکر از کسی که تودیع می‌شود و خیر مقدم به کسی که مسئولیت می‌پذیرد برگزار می‌شود ولی مهمتر از این جلسه تذکری است برای ما و آن اینکه هر معارفه‌ای یک تودیع دارد و هر تولدی مرگی در پی دارد و خداوند متعال در مقطعی در حوزه مسئولیت فرصتی را برای ما فراهم کرده است.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه افزود: امروز ما در فرامین و تدابیر مقام معظم رهبری می‌بینیم که بسیار در مورد پدافند هوایی اهمیت قائل می‌شوند و ما در سپاه در موارد موشک زمین به زمین، پشتیبانی هوایی و هواپیماهای بدون سرنشین مسئولیت داریم و در حوزه موشکی به نظر می‌رسد خواسته فرماندهی معظم کل قوا تامین شده است.

حاجی‌زاده در ادامه تاکید کرد: امروز در زنجیره دفاعی کشور حلقه پدافند در راس و اولویت است و ما به عنوان سپاه پاسداران توان و انرژی مناسب به حوزه پدافند اختصاص داده‌ایم و معتقدیم چون این تدبیر مقام معظم رهبری است، مسئولیت و محوریت در امور پدافند هوایی با قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا (ص) ارتش است و همه نیروها در پشتیبانی از پدافند هوایی باید آماده باشند ما هم در بخش تحقیقات، فنی و عملیات این اعلام آمادگی را کرده‌ایم و حمایت می‌کنیم و ارتباط خوبی بین ما برقرار است و امروز این جلسه نقطه عطفی است جهت ارتقا سطح همکاری بین نیروی هوا و فضای سپاه و قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا (ص) آجاست.


 
پاسخ دادستانی به اظهارات رسایی درباره پرونده مهدی هاشمی
ساعت ٧:۳٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/۳٠ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: در پی اظهارات حمید رسایی نماینده‌‌ مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در خصوص مهدی هاشمی‌، دادستانی تهران بیانیه‌ای صادر کرد.

خبرگزاری فارس: پاسخ دادستانی به اظهارات رسایی درباره پرونده مهدی هاشمی

به گزارش خبرنگار قضایی فارس به نقل از روابط عمومی، دادستانی تهران، متن این بیانیه به شرح ذیل است:

آقای حمید رسایی، نماینده‌ مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور روز سه‌شنبه 28/9/1391 در صحن علنی مجلس، درباره‌ عملکرد قوه قضائیه در پرونده‌ اتهامی مهدی هاشمی مطالبی بیان نموده‌ که برخی از آن‌ها به شرح زیر خلاف واقع  و کذب می‌باشد:

1- اظهارات آقای رسایی مبنی بر این که: « متاسفانه ... آقازاده مفسد همواره از مصونیت آهنین برخوردار بوده»، کذب محض است و رسیدگی به پرونده مهدی هاشمی, نشان دهنده‌ عدم مصونیت نامبرده در مقابل دستگاه قضایی است و به علاوه از منظر افراد بصیر، نفس رسیدگی به این پرونده، دلیل روشنی بر استقلال دستگاه قضایی است.

2- ادعای مشارالیه مبنی بر این که : «آقازاده‌ فراری به محض ورود (به کشور) به جای زندان به منزل پدر می‌رود و در همان شب تمام آموزش‌های لازم را از وکلای اجیر شده می‌بیند»؛ اگر حمل بر صحت شود، نشان می‌دهد که ایشان در این مورد خاص از واقعیت امر مطلع نبوده و  این گونه سخن گفتن، مسلماٌ با ادعای ولایتمداری وی مطابقت ندارد.

3-  بخش دیگر اظهارات وی مبنی بر: «مهدی هاشمی ... با بهانه‌ بیماری قلبی، خود را به بیمارستان می‌رساند ...» نیز کذب است؛ زیرا بازپرس طبق مقررات مکلف است در صورت اعلام بیماری زندانی، دستور اقدامات لازم پزشکی را بنا بر تشخیص پزشکان متخصص صادر نماید. در مورد این متهم نیز پس از اظهار بیماری وی و اخذ نظر پنج پزشک متخصص که یکی از آن‌ها نماینده‌ پزشکی قانونی بوده است‌، بستری شدن در بیمارستان و درمان وی به تجویز پزشکان و دستور بازپرس صورت گرفته است. لازم به ذکر است عدم اقدام بازپرس در این خصوص، چنانچه منتهی به وقوع حادثه‌ای می‌شد، مسؤولیت بازپرس و دستگاه قضایی را در پی داشت. لذا اظهارات آقای رسایی در این مورد ناشی از عدم اشراف وی به مقررات قانونی است.

4-ادعای آقای رسایی مبنی بر نامناسب بودن مبلغ وثیقه‌ صادره نیز بر خلاف واقع است؛ زیرا بازپرس با رعایت ماده‌ 134 قانون آیین دادرسی دادگاه‌های عمومی و انقلاب در امور کیفری، با توجه به اهمیت جرایم، خسارات ناشی از آن و دلایل اتهامی، نوع قرار و مبلغ آن را تعیین نموده است. توجه به این نکته لازم است که دادسرای عمومی و انقلاب تهران در ابتدای دستگیری مهدی هاشمی، با توجه به اتهامات و تکلیف قانونی به صدور قرار بازداشت موقت به لحاظ یکی از اتهامات (که در حال حاضر به جهت عدم محکومیت قطعی و ممنوعیت مندرج در تبصره‌ 1 ماده‌ی 188 قانون آیین دادرسی دادگاه‌های عمومی و انقلاب در امور کیفری، اعلام آن ممکن نیست)، برای نامبرده قرار بازداشت موقت صادر نمود.

5-این ادعا که: «متهم از طریق تلفن با مشاور عالی‌اش در ارتباط بوده و رهنمود می‌گرفت و کار به شورای امنیت کشیده شد» نیز بر خلاف واقع است و به فرموده‌ قرآن کریم از ایشان انتظار می‌رود از «آنچه بدان علم ندارند» سخن نگویند و نشر اکاذیب ننمایند. شایان ذکر است‌: اولاً، جلسه‌ مذکور در دبیرخانه‌ شورای عالی امنیت ملی برگزار شده است، نه در شورای امنیت؛ ثانیاً، جلسه صرفاً جهت ایجاد هماهنگی بین نهادهای امنیتی و اطلاعاتی بوده است‌؛ ثالثاً، دبیرخانه دخالتی در تحقیقات قضایی نداشته است؛ زیرا این امر با استقلال دستگاه قضایی منافات دارد.

6-اظهار نامبرده مبنی بر این که: « متهم به طور دائم از تلفن و امکان برقراری ارتباط با بیرون از زندان برخوردار بوده» نیز خلاف واقع است. نامبرده با اجازه‌ بازپرس از این امتیاز استفاده کرده است‌. به علاوه بیش از هشتاد روز بازداشت موید عزم جدی قوه قضاییه در رسیدگی به پرونده مطابق مقررات است.

7-ادعای نامبرده مبنی براین که: «بر اساس اطلاعات موثق هنوز در پرونده، تحقیقات به اتمام نرسیده» نیز خلاف واقع، بدون وجه و کذب است و باید از ایشان سوال کرد چگونه از پرونده‌ای که در جریان تحقیقات است و مفاد آن محرمانه است، مطلع شده است. همچنین باید به موثق بودن فرد یا مرجعی که به وی اطلاع رسانی می‌کند تردید نمود.  اگرچه دادستانی تهران در حال حاضر به لحاظ ممنوعیت قانونی، امکان اعلام اتهامات را ندارد، اما  برخلاف اظهارات آقای رسایی، تحقیقات پرونده نسبت به اکثر اتهامات متهم پایان یافته است.

8-در پاسخ به این سوال که: «آیا قوه قضاییه به اظهارات متهم که در روزهای اخیر در فضای مجازی منتشر شده، پاسخ داده و آیا تحقیقات در این‌باره انجام شده؟» نیز باید گفت قوه قضاییه وظیفه‌ رسیدگی به اتهامات را داشته و پاسخ‌گویی به اظهارات متهم یا دیگر افراد، در مواردی موردنظر مرجع قضایی قرار می‌گیرد که تنویر افکار عمومی ضرورت داشته باشد یا اظهارات مربوط، مصداق عنوان مجرمانه‌ای داشته باشد که به لحاظ جنبه‌ عمومی، تعقیب را ضرورت دهد. در خصوص انجام تحقیقات نیز همچنان که بیان شد، روند تحقیقات نسبت به تعداد زیادی از اتهامات متهم به پایان رسیده است؛ قرار نهایی صادره از ناحیه‌ بازپرس، مورد موافقت مرجع اظهارنظر قرار گرفته و در جریان صدور کیفرخواست می‌باشد و جای تاسف دارد که آقای رسایی، اظهارات وکیل متهم که به هیچ وجه در تحقیقات نقش نداشته است را دلیل تخطئه‌ قوه قضاییه قرار داده است.

9-اظهارات نامبرده نیز که پرسیده ‌است: «ریاست دستگاه قضایی به سازمان‌های تحت امرش دستور داده تا مدارکی که در اختیار دارد را به مراجع ذی‌صلاح ارائه دهند» القاکننده‌ نوعی تردید در دسترسی به اسناد موجود و مرتبط با متهم می‌باشد، خلاف واقع است. حسب دستور رییس محترم قوه قضاییه، دادستان تهران از سازمان بازرسی کل کشور و نهادهای امنیتی درخواست نموده بود که گزارشات و مستندات مربوط به متهم را ارائه دهند. حال چگونه نماینده محترم بی دلیل و بی اطلاع از واقعیت امر فرافکنی می‌کند و تردیدهای خلاف واقع القا می‌نماید.

10-در خصوص تغییر اتهامات و منحصر نمودن موارد اتهامی به ابعاد سیاسی هم باید گفت که تحقیقات صورت گرفته و قرار مجرمیت صادره توسط بازپرس، شامل اتهامات مختلف است و هیچ انحصاری به یک اتهام ندارد.

11- قوه قضاییه با توجه به تکلیف مقرر در بند 4 اصل 156 قانون اساسی، عزم جدی بر رسیدگی به کلیه‌ پرونده‌ها از جمله این پرونده را دارد و اتخاذ تصمیم نهایی در مرحله‌ دادسرا که زمینه‌ صدور کیفرخواست را فراهم می‌سازد، در مدتی کمتر از سه ماه برای پرونده‌ای با این حجم، موید این عزم جدی است.

در پایان تاکید می شود دادستانی تهران با عنایت به مجرمانه بودن برخی اظهارات آقای رسایی، مراتب را جهت رسیدگی به دادستان محترم ویژه روحانیت اعلام نموده است.


 
مصلحی گفت مهدی هاشمی 12 اتهام امنیتی و اقتصادی دارد
ساعت ٢:٢٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/۳٠ : توسط : حسینی

عضو کمیسیون امنیت ملی اظهار داشت: وزیر اطلاعات در جلسه اخیر این کمیسیون گفت 12 اتهام امنیتی و اقتصادی با اسناد محکم و روشن متوجه مهدی هاشمی است که تا به حال 5 مورد آن رسیدگی شده است.

جواد کریمی قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفتگو با  مهر با اشاره به جلسه اخیر کمیسیون امنیت ملی و حضور وزیر اطلاعات، گفت: در این جلسه آقای مصلحی در خصوص جرائم مهدی هاشمی اظهار داشت وی 12 اتهام در حوزه امنیتی، اقتصادی و برخی موارد دیگر دارد که فعلا به 5 اتهام آن رسیدگی شده است.
 
وی با بیان اینکه وزیر اطلاعات اسناد مربوط به جرائم مهدی هاشمی را واضح و روشن خواند گفت: مصلحی معتقد است این اسناد آنقدر روشن است که دیگر نیاز به سئوال کردن از مهدی هاشمی نبود و اگر مستندات در خصوص اتهامات و ارتباط با برخی افراد را به وی نشان می دادیم همه چیز روشن می شد.
 
کریمی قدوسی با بیان اینکه وثیقه سنگین مهدی هاشمی برای آزادی نشان از جرائم سنگین وی دارد، اظهار داشت: قرار شد که پرونده وی در دادگاه جمع بندی و جلسه دادگاه نیز هر چه زودتر برگزار شود.
 
عضو کمیسیون امنیت ملی با اشاره به اینکه کیفرخواست مهدی هاشمی در حال آماده شدن است گفت: درخواست ما از قوه قضائیه این است که دادگاه وی قبل از انتخابات سال آینده تشکیل شده و برای مردم نیز برخی موضوعات به خصوص نقش مهدی هاشمی در فتنه 88 کاملا روشن شود.
 
این نماینده مجلس تصریح کرد: ما همچنین به قوه قضائیه پیشنهاد می کنیم که جلسه دادگاه مهدی هاشمی به صورت علنی برگزار شود.

 
عکس:خانواده هاشمی‎ کجای تهران زندگی می‎کنند؟
ساعت ٢:٢۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/۳٠ : توسط : حسینی

خبرنگار رجانیوز با جستجوی نام خانوادگی «هاشمی بهرمانی» در سایت شرکت مخابرات به نتایج جالبی از محل سکونت این خانواده دست یافت.

نتیجه این جستجو نشان می دهد تمامی مشترکین شرکت مخابرات با نام خانوادگی «هاشمی بهرمانی» در شمالی‎ترین نقاط شهر تهران سکونت دارند.

این در حالی است که انتشار خبر توانایی خانواده هاشمی در تهیه و تودیع وثیقه 10 میلیاردی به قوه قضائیه برای آزادی مهدی هاشمی به یکی از سوژه های پر طرفدار روز تبدیل شده است.

 

 

کد خبر:145851 -


 
نامه سرگشاده 6 تشکل دانشجویی اصفهان به رئیس دستگاه قضاء
ساعت ٢:٢۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/۳٠ : توسط : حسینی
با کدام منطق،‌مهدی هاشمی با 13 عنوان اتهامی به قید وثیقه آزاد شده است؟/ نگرانی مردم و تشکل‌های دانشجویی از تبعیض در پرونده هاشمی

تعدادی از تشکل های دانشجویی اصفهان با انتشار نامه سرگشاده‌ای به آزادی مهدی هاشمی رفسنجانی واکنش نشان دادند و اعتراض خود را در قالب یک نامه سرگشاده به ریاست قوه قضائیه بیان نمودند.

 
به گزارش رجانیوز، این تشکل‌های دانشجویی با اشاره به موارد اتهامی  13 گانه مهدی هاشمی، این سوال مهم را مطرح کرده‌اند که چگونه است که تنها چند روز پس از تمدید قرار بازداشت موقت وی توسط بازپرس پرونده، به یکباره مهدی هاشمی با تودیع وثیقه 10 میلیاردی آزاد شده است؟

 این دانشجویان در نامه خود به حضور سه ساله مهدی هاشمی در خارج از کشور نیز اشاره کرده و این سوال را مطرح کرده‌اند که « چرا و بر مبنای کدام مصلحت، فردی که قرار بازداشت وی صادر شده و با آسایش تمام در خارج از کشور به فعالیت پرداخته است، پس از تاخیری طولانی در اجرای حکم بازداشت، دوباره آزاد می شود، حال آنکه مدارک موجود، نقش او را در فتنه افروزی های سال 88 به روشنی بیان می دارد؟»
 
متن کامل این بیانیه که نسخه ای ار آن در اختیار رجانیوز قرار گرفته است را می‌خوانید:
 
 
 
بسم الله الرحمن الرّحیم
ریاست محترم قوه قضائیه، آیت الله آملی لاریجانی
سلام علیکم؛
 
بر مبنای فرمایشات امام خامنه ای (حفظه الله تعالی)  مطالبه، خواستن و مدعا داشتن در زمینه های گوناگون در میان نسل جوان دانشجو هدفی جدی و اساسی است و بر این مبنا مسئولین نظام نیز وظیفه دارند به صورت شفاف پاسخگوی نسل جوان باشند.
 
مطلع شدیم که "آقای مهدی هاشمی رفسنجانی" در عین حالی که دارای چندین مورد اتهام می‌باشند با قرار وثیقه ای سنگین آزاد شده است. از آن جا که از وظایف اصلی قوه قضائیه در نظام مقدس جمهوری اسلامی عملکرد عادلانه و به دور از تبعیض می باشد، با توجه به شرایط فعلی سؤالاتی جدی در افکار عمومی ایجاد می شود که می تواند، خدای ناکرده، باعث ایجاد بی‌اعتمادی نسبت به عدالت محوری  در کشور گردد.
 
سؤال اینجاست که چگونه فردی که موارد اتهامی وی از ده مورد تجاوز می کند و مواردی حیاتی و جدی چون اخلال در نظام اقتصادی، جاسوسی، فعالیت تبلیغی علیه نظام اسلامی و... در لیست بلند بالای اتهامات وی قرار دارد می تواند با قرار وثیقه ای 10 میلیاردی، چونان فردی که در حق وی ظلم شده است، با مظلوم نمایی تمام از بازداشت رهایی یابد؟
 
اگر چه به استناد قانونی در اصل این امر قبل از صدور کیفر خواست منعی وجود ندارد اما نکته مهم آن است که چگونه چند روز بعد از تمدید دو ماهه بازداشت آقای هاشمی، تصمیم به آزادی موقت و مشروط ایشان گرفته می شود، حال آنکه در عمل نیز زمان پایان این آزادی مشروط و زمان صدور کیفر خواست مشخص نیست؟
 
یکی از سوالات اساسی ذهن دانشجویان و بسیاری از مردم این است که چرا و بر مبنای کدام مصلحت، فردی که قرار بازداشت وی صادر شده و با آسایش تمام در خارج از کشور به فعالیت پرداخته است، پس از تاخیری طولانی در اجرای حکم بازداشت، دوباره آزاد می شود، حال آنکه مدارک موجود، نقش او را در فتنه افروزی های سال 88 به روشنی بیان می دارد؟
 
آیا آزادی فردی با این سابقه و با این موارد اتهامی در شرایط حساس کنونی، مقدمات تنش زایی و التهاب آفرینی در فضای کشور و نیز محو شدن برخی شواهد، مدارک و اسناد مربوط به ایشان را فراهم نمی‌آورد؟!
 
امید است که دستگاه قضایی کشور، طبق وظیفه ذاتی و قانونی این قوه با قاطعیت تمام به گونه ای با این موضوع برخورد نماید که برای همگان ثابت شود که همه افراد جامعه، فارغ از آقازاده بودن یا نبودن، حقیقتاً در برابر قانون یکسانند و فشارهای سیاسی مانع از گسترش عدالت در سطح جامعه نخواهد شد.
ریاست محترم دستگاه قضا!
 
دانشجویان به عنوان چشم های بصیر و افسران جوان جنگ نرم ضمن تاکید بر اهمیت حفظ وحدت، تقویت همدلی و همکاری میان مسئولین نظام، با آگاهی از وظایف و تکالیف اصلی مان و با توجه به اینکه در دهه فعلی یکی از لوازم پیشرفت بحث عدالت است به صورت کاملاٌ منصفانه منتظر حسن عملکرد حضرت عالی و دستگاه قضا هستند. باشد که اجرای عادلانه و به دور از تبعیض احکام و قوانین باعث روسفیدی بیش از پیش و رستگاری نیروهای مخلص نظام اسلامی ایران گردد. انشاالله...
و السلام علی من التبع الهدی
 
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد نجف آباد
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاههای اصفهان و علوم پزشکی اصفهان
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه اصفهان
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد خوراسگان

 
جوانفکر آزاد شد
ساعت ۱:۳۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/۳٠ : توسط : حسینی

علی اکبر جوانفکر دقایقی پیش به منظور مرخصی از اوین آزاد شد.

 
به گزارش خبرگزاری فارس، اعطای مرخصی علی‌اکبر جوانفکر مشاور مطبوعاتی رئیس جمهور به درخواست خانواده وی بود و جوانفکر لحظاتی پیش با خروج از اوین به مرخصی رفت.
 
هنوز از مدت زمان مرخصی وی اطلاعی در دست نیست.
 
محمد جوانفکر فرزند علی‌اکبر جوانفکر به خبرنگار فارس گفت که پدرش لحظاتی پیش از زندان اوین خارج شده و اکنون به همراه خانواده در راه منزل است.

 
جزئیات جدید از دستگیری ۲۸ نفر در ارتباط باشبکه‌های ماهواره‌ای
ساعت ۱:۳٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/۳٠ : توسط : حسینی
برخی گویندگان رسانه ملی و مجری مشهور، در جمع دستگیرشدگان/
زنگ هشدار جدی برای توجه بیشتر مدیران صدا و سیما

در حالی که  دادستان عمومی و انقلاب تهران هفته گذشته از دستگیری 28 نفر از مرتبطین با شبکه‌های ضد انقلاب توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) خبر داده بود، خبرنگار رجانیوز اطلاعات جدیدی از هویت دستگیر شدگان به دست آورده است که مشخص می‌کند تعدادی از دستگیر شدگان اخیر جزء گویندگان صدا و سیما بوده‌اند.

به گزارش رجانیوز،  عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران عصر در حاشیه تودیع و معارفه رؤسای سابق و جدید دادسرای ارشاد با اشاره به خبر دستگیری 28 نفر از مرتبطین با شبکه‌های ضد انقلاب توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) گفت: این افراد کسانی بودند که با اجاره 10 ساختمان و تبدیل آنها به دفتر کار با شبکه‌های ضد انقلاب همکاری نزدیکی داشتند.
 
وی افزود : کسانی که شب گذشته دستگیر شدند افرادی بودند که با شبکه‌های ماهواره‌ای و ضد انقلاب همکاری داشته و بعضا در کار دوبله و ترجمه بودند. این افراد با سازماندهی در 10 ساختمان در پایتخت متمرکز بوده و اسناد نشان می دهد با سیستم بهائیت هم همکاری داشته اند.
 
در همین زمینه خبرنگار رجانیوز اطلاعات جدیدی از هویت برخی دستیگرشدگان در این عملیات دست یافته است. بر این اساس، دستگیرشدگان اخیر، به دلیل همکاری با شبکه‌های ماهواره‌ای ضد انقلاب و دوبله فیلم‌ها و سریال‌های غیراخلاقی برای این شبکه‌های ماهواره‌ای دستگیر شده‌اند.
 
این در حالی است که در میان دستگیرشدگان برخی از گویندگان صدا و سیما نیز به حضور دارند که نام یکی از مجریان مشهور رسانه ملی هم در میان آنها به چشم می‌خورد.
 
گفتنی است این 28 نفر  شبکه گسترده‌ای از عوامل همراهی کننده با شبکه‌های ماهواره‌ای بیگانه، ضدانقلاب، شبکه‌های مارک‌دار وابسته به سرویس‌های جاسوسی دشمنان ملت ایران و متصل به فرقه ضاله جهانی بهائیت را ایجاد کرده بودند که با دریافت وجوه کلان، آن هم از مجاری و روش‌های موسوم به «پولشوئی» و با اغفال تعدادی از افراد ساده‌لوح، به تامین برنامه‌ برای شبکه‌های ضدانقلاب، مبتذل و ضداسلامی می‌پرداختند و خطوط قرمز اخلاقی، اعتقادی و فرهنگی جامعه را زیر پا گذاشته‌اند.
 
این درحالی است که با توجه به پیچیدگی اقدامات این تیم‌های زیرزمینی که با رعایت حداکثر ملاحظات حفاظتی و به شکل کاملا دستوری ـ تشکیلاتی عمل می‌کردند، به ناگزیر دستگاه امنیتی کشور تصمیم به ورود به این پرونده را گرفت و پس از انجام شناسایی دقیق، به سرعت با همکاری دستگاه قضایی، موفق به اقدام همزمان و بازداشت متهمین شد.
 
با وجود همکاری برخی گویندگان رسانه ملی با این شبکه گسترده تولید محتوا برای شبکه‌های ضد انقلاب و در حالی که این جریان فرهنگی به دنبال کمرنگ کردن خطوط قرمز فرهنگی حاکم بر جامعه بوده است، مشخص نیست مدیران رسانه ملی، با چه توجیهی از چنین عواملی در تهییه برنامه‌های خود استفاده می‌کنند و اساسا چرا توجه و نظارتی به فعالیت‌های اینچنینی عوامل برنامه ساز در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران وجود ندارد.
 
به نظر می‌رسد پس از فرار برخی از مجریان و گویندگان مشهور رسانه ملی به خارج از کشور و همکاری بارسانه‌های ماهواره‌ای و ضد انقلاب، دستگیری شبکه اخیر زنگ هشداری جدی به مدیران ارشد صدا و سیما برای افزایش نظارت بر همکاران خود در تولید برنامه‌های رسانه ملی باشد.

 
3 سال قبل در تشییع جنازه منتظری چه گذشت؟
ساعت ۱:۳۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/۳٠ : توسط : حسینی

 سه سال قبل در چنین روزی (29 آذر 88) مراسم تشییع جنازه حسینعلی منتظری در قم برگزار شد که با توجه به حضور فتنه گران؛ حواشی زیادی داشت.

 

به گزارش رجانیوز؛ مهم ترین وقایع این روز به نقل از کتاب روزشمار 8 ماه نبرد مقدس  را می خوانید:

* پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری: رهبر معظم انقلاب در دیدار دست اندرکاران مراسم حج فرمودند: "خداوند به ما نشان داد که چگونه اراده الهی بر اراده طواغیت و الهه پندارهای مادی غلبه می کند و این موضوع بارها در جمهوری اسلامی تجربه شده است."

* بی بی سی فارسی: میرحسین موسوی و مهدی کروبی، در پی درگذشت آیت ا... حسینعلی منتظری، در بیانیه مشترکی روز دوشنبه 30 آذر 1388 را عزای عمومی اعلام کرده اند.

 * پارلمان نیوز: «مراسم تشییع پیکر حضرت آیت‌الله العظمی منتظری با شکوه هر چه تمام‌تر صبح امروز برگزار شد. بخش اعظمی از جمعیت تشییع کننده را شهروندان نجف‌آباد و اصفهان تشکیل می‌دادند. هم چنین بیش از 80درصد از شرکت کنندگان در مراسم امروز که به زعم رسانه‌های داخلی و خارجی بین 500هزار تا یک میلیون نفر بوده‌اند با نمادهای سبز در این مراسم شرکت کردند.

در این مراسم و پیش از برگزاری نماز میت به امام آیت‌الله شبیری زنجانی پیام مقام معظم رهبری به مناسبت درگذشت آیت‌الله منتظری قرائت شد و در پایان مراسم با خروج مردم از صحن، برخی از نیروهای لباس شخصی با مردم درگیر شدند.»

* رجانیوز: صبح امروز پس از تشییع پیکر آیت‌الله منتظری به سمت حرم مطهر حضرت معصومه(سلام الله علیها)، نماز بر ایشان به امامت آیت‌الله شبیری زنجانی در حرم مطهر اقامه شد. این درحالی بود که پیش از اقامه نماز، پیام مقام معظم رهبری به مناسبت درگذشت آیت الله منتظری قرائت شد.

اگرچه مرحوم منتظری پیشتر در وصیتنامه خویش نسبت به  سیاسی شدن تشییع جنازه خود هشدار داده بود، اما تعدادی از افرادی که از تهران و نجف آباد به قم رفته بودند، ضمن اعلام شعارهایی علیه نظام اسلامی، به سنگ پراکنی و درگیری با مردم قم و هم چنین ایجاد خسارت به اموال عمومی در خیابانهای اطراف حرم مطهر حضرت معصومه (س) پرداختند. هم چنین عدم حضور برخی از علما مراجع عظام تقلید همچون آیت الله صافی گلپایگانی، آیت الله مکارم شیرازی و آیت الله مصباح یزدی و آیت الله جوادی آملی در مراسم تدفین آیت الله منتظری مشهود بود. که این امر با دلخوری خانواده آیت الله منتظری هم روبرو بوده است.

از سوی دیگر میرحسین موسوی و مهری کروبی نیز که جهت شرکت در تشییع جنازه در قم حضور یافته بودند در نماز میت شرکت نکرده و بلافاصله پس از مواجهه با اعتراض مردم قم به حضورشان در این شهر، از صحنه گریختند. در این میان برخی از دختران حامی موسوی که بدون حجاب مناسب و بی توجه به حفظ حرمت حرم کریمه اهل بیت، مشغول انجام حرکت‌های ساختارشکنانه وتعجب آمیز بودند، موجب تعجب و ناراحتی مردم مومن قم شد.

پس از پایان آیین خاکسپاری پیکر آیت الله منتظری، گروهی از جمعیت حاضر باقی مانده در حرم، شروع به سر دادن شعارهایی ضد دولتی کردند که با حضور مردم قم متواری شدند‏. پس از این اتفاق بسیاری از مردم قم به صورت خودجوش به خیابانها آمده و اغتشاشگران را فراری دادند. آنها سپس با تجمع در خیابان های منتهی به حرم مطهر و هم چنین تجمع در برابر بیت یوسف صانعی و مرحوم منتظری اعتراض خود به فتنه انگیزی های بوجود آمده در این شهر را اعلام کردند. در همین حال و در شرایطی که بنا بر اخبار منتشر شده رسمی و عکس های ارسالی خبرگزاری‌ها، جمعیت تشییع کنندگان آیت الله متنظری بیست هزار نفر تخمین زده شده است، برخی سایت‌های خبری که همواره تلاش کرده اند با رویکردی ریاکارانه، منافع اقتصادی خود را تامین کنند، با درج اخباری عجیب و تامل برانگیز از قم، این جمعیت را میلیونی! توصیف کرده اند.»

 * رجانیوز فیلمی منتشر نشده از سخنرانی علامه حسن زاده آملی را منتشر ساخت. ایشان در این فیلم تصریح می کند: «رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید. عالمی، عادلی،‌ رهبری، مؤمنی، ‌موحدی،‌ سیّاسی، دلداری، رهبری، انسان ربانی، پاک،‌ منزه، که دنیا شکارش نکرده من جایی سراغ ندارم که عرض کنم. همان که عرض کردم:

نه شکوفه‌ای، نه برگی، نه ثمر، نه سایه دارم / همه حیرتم که دهقان به چه کار کشت ما را

قدر این نعمت عظمی را که خدا به شما عطا فرمود، قدر این رهبرِ ولیّ وهمان عبارات که سرور عزیزم جناب استاد حدادعادل، ارائه دادند؛ رهبری، ولیی، الهی.

الآن این انسجام ما، تکلیف شرعی ماست. مبادا عزیزان! آقایان مبادا! مبادا آقایان! اول انقلاب یادتان هست چند فرقه برخاستند که می‌خواستند کشور را تجزیه کنند؟ حواستان جمع باشد، مبادا این وحدت ما را، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور علوی را، مبادا این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند. خدایا به حق پیغمبر و آل پیغمبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی، حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.»

منبع: کتاب روزشمار 8 ماه نبرد مقدس


 
بازخوانی توصیه منتظری برای عفو یک مجرم اعدامی + اسناد
ساعت ۸:٥۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/٢۸ : توسط : حسینی
شهید لاجوردی: خدایا شاهد باش که با
مشاهده این تبعیض قضائی مرگم را طلب کردم

گروه تاریخ انقلاب اسلامی: یکی از الگوهای معاصر توصیه ناپذیری در دستگاه قضا را می‌توان شهید سید اسدالله لاجوردی دانست. لاجوردی که حتی در پرونده یک شیاد آشنا به قانون که توانسته بود منزل خواهر او را تملک کند، حاضر نشد علی‌رغم علمش به مظلوم واقع شدن خواهر، برای او توصیه کند. این روحیه او در برابر دشمنان نظام دو چندان می‌شد و از این رو توصیه‌کنندگان برای منافقین در چشم او بسیار کریه بودند. آنچه در پی می‌آید، یکی از اینگونه پرونده‌ها است که در برابر آن او مرگ خود را از خدا می‌خواهد و به خوبی نشان‌دهنده نقاطی که از آن آسیب دیده‌ایم، است.

برای او یکی از مهم‌ترین پرونده‌های دوران دادستانی‌اش پرونده "نوشین نفیسی" بود. اهمیت پرونده نفیسی تا حدی بود که لاجوردی در سخنرانی تودیع خود با اشاره به آخرین حضورش قبل از عزل در شورای عالی قضایی می‌گوید: «گفتم نوشین نفیسی را آزاد می‌کنید تا پدرش خوشش بیاید؛ اینکه مرکزیت و محور آزاد شود و زیرمجموعه آن اعدام، ظلم است. چرا پنج ردیف زیر او اعدام بشود اما مرکزیت آزاد بشود؟ این ظلم است و اگر قرار است یک وقت خدای نکرده این نظام جمهوری اسلامی لطمه بخورد، از ناحیه این ظلم‌ها است. اینها ظلم است و ظلم قابل تحمل برای امثال من نیست.»

نوشین نفیسی فرزند دکتر ابوتراب نفیسی، پزشک مخصوص آیت الله منتظری است که در سال 1338 در اصفهان متولد شده و در سال 1358 به عضویت گروه مارکسیستی پیکار در می‌آید. برادران نوشین نفیسی، سعید و مجید نیز از کادرهای ارشد گروهک پیکار بودند.

"سازمان پیکار در راه آزادی طبقه کارگر" پس از کودتای خونین تغییر ایدئولوژی در سازمان منافقین توسط عناصر مارکسیست سازمان که ارتداد خود از اسلام را مخفی نمی‌کردند، در آذرماه 1357 شکل گرفته بود و در طول سال‌های نخست انقلاب، همواره به انجام فعالیت‌های تروریستی علیه نظام می‌پرداخت و از جمله گروه‌هایی بود که در آشوب‌های کردستان و خوزستان نقش جدی ایفا کرد. بمب‌گذاری، غارت بانک‌ها، انهدام پل‌ها و جاده‌ها و تصرف پادگان‌ها در کنار جاسوسی و انتقال اطلاعات از طریق عواملی که در کشورهای لیبی، یمن جنوبی و عراق با آنها در ارتباط بودند، از جمله فعالیت‌های این گروهک در شرایطی بود که کشور درگیر دفاع مقدس نیز شده بود؛ آنچنان که این سازمان خشن ترین سازمان کمونیستی در ایران پس از انقلاب اسلامی نامیده شده است.

تقی شهرام رهبر این سازمان در تیرماه ۱۳۵۸ شناسایی و دستگیر شد و برخی دیگر از اعضای مرکزیت سازمان نیز به مرور دستگیر شدند و بدین صورت امکان ترقی برخی عناصر پائین تر به مرکزیت فراهم شد. پس از خرداد 1360 و ورود مستقیم گروهک‌ها به جنگ مسلحانه با نظام، نوشین نفیسی به رهبری "جناح انقلابی" یا "جناح فراکسیون" راه کارگر،- پیکار می‌رسد. نام مستعار او در تشکیلات ثریا بوده وبه همراه همسرش با نام مستعار حسین و بهمن محمودی با نام مستعار سیاوش اعضای رهبری جناح انقلابی پیکار را تشکیل می‌دادند. در تابستان 1361 با شناسایی کامل این گروهک، نوشین نفیسی، همسرش، بهمن محمودی و چند عضو دیگر بازداشت می‌شوند.

شش ماه بعد بهمن محمودی و حسین و بسیاری از اعضای پائین دست این گروهک به جرم کشتار مردم بی گناه به اعدام محکوم می‌شوند. نوشین نفیسی نیز در دادگاه انقلاب محکوم به اعدام می‌شود اما دخالت‌منتظری که به عنوان قائم مقام رهبری اختیار عفو محکومان را داشت، سبب می‌شود تا در اقدامی نادر، حکم اعدام او به آزادی تخفیف خورد.

در تاریخ 25/9/63، یوسف صانعی دادستان وقت کشور در نامه ای به آیت‌الله موسوی اردبیلی رئیس دیوان عالی کشور و رئیس شورای عالی قضایی می‌نویسد: «با توجه به سیاست کلی فقیه عالیقدر حضرت آیت الله العظمی منتظری در رابطه با برخورد با افراد وابسته به گروهک‌ها و زندانیان و با توجه به عنایت خاص ایشان نسبت به جناب آقای دکتر نفیسی حسب نقل آیت الله محمدی گیلانی و با عنایت به این که افراد نزدیکی از این خانواده محکوم به اعدام و حکم درباره آنها اجرا گشته و با عنایت به تعهد اسلامی و تخصص خود جناب آقای دکتر نفیسی و با توجه به تعهد پیوست تقاضا می‌شود. از محضر امام امت مدظله العالی دو درجه تخفیف برای محکومه نوشین نفیسی صبیه آقای دکتر نفیسی درخواست شود. ا- مجازات اعدام او به 15 سال زندان 2- مدت حبس وی به 5 سال معلق شود . بدیهی است پدرش حاضر به ضمانت هم می‌باشد.» بدین شکل زمینه آزادی عضو مرکزیت یک سازمان که به جنگ مسلحانه با نظام پرداخته است، فراهم می‌شود.

آیت الله موسوی اردبیلی نیز در نامه‌ای به شهید لاجوردی دادستان انقلاب اسلامی تهران می‌نویسد: «چون با پیشنهاد دادستان محترم کل کشور در جلسه شماره 636 – 25/9/63 شورای عالی قضایی تصویب شده است، تخفیف مجازات اعدام محکوم نوشین نفیسی فرزند ابوتراب به پانزده سال حبس و تعلیق حبس به مدت پنج سال موافقت و به تایید حضرت امام خمینی رهبر کبیر انقلاب و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران رسیده است. مراتب جهت اقدام قانونی اعلام می‌گردد.»

شهید لاجوردی نیز در پشت برگه حکم آزادی نوشین نفیسی که به وی ابلاغ شده بود، می‌نویسد: «زندانی نوشین نفیسی یکی از خبیث‌ترین و متعصب‌ترین افراد نادری است که در زندان تحمل کیفر می‌نماید، ولی با شیوه‌های منافقانه به دروغ خود را بریده نشان می‌دهد. بدیهی است کسی که از مرکزیت جناح انقلابی منشعب از پیکار مرتد محارب باشد، آزادیش چه مقدار برای جامعه خطرناک است، ولی چه می‌شود کرد؟! چون دستور آزادیش صادر شده چاره ای جز آزاد کردن نیست. (گرچه با تمام وجود مخالف آزادیش هستم و معتقدم اگر قرار باشد مرکزیت سازمان الحادی با آن همه جنایت و آمریت در کشتار مردم مسلمان و بی‌گناه و ... داشتن همه وزر و وبال اعضا و هواداران اعدام شده سازمانش، آزاد شود، پس ...؟!! خدایا تو شاهدی با دیدن این نامه و تبعیض غیرقابل تصور مرگ خود را از تو خواستم!) لذا با سپردن کفیل و وثیقه‌ای معادل یک میلیون تومان آزاد شد. 2/10/ 63»

ممکن است در ذهن مخاطب چنین پرسیده شود که چرا امام خمینی در این پرونده چنین حکمی را صادر کرده بودند. امام خمینی در مقاطعی بیش از 40 مسئولیت از مسئولیت‌های خویش را به قائم‌مقام خویش واگذار کردند و در آنها دخالت نمی‌کردند که از آن‌جمله اختیار عفو زندانیان بود. این رویه امام سبب شد در زمان حیات ایشان عدم صلاحیت منتظری اثبات شود و خطری بزرگ از نظام جمهوری اسلامی دفع شود. یکی از اولین مواردی نیز که امام از او سلب اختیار کردند، اجازه‌ای بود که در عفو زندانیان طبق اصل 110 قانون اساسی بر عهده رهبر انقلاب گذاشته شده و امام به او تنفیذ کرده بودند.

آنچنان که هاشمی رفسنجانی در خاطرات سه‎شنبه بیست‎ودوم مهر 1365 خود نوشته است: «آقای عبدالله نوری آمد و گفت آیت‎‎الله منتظری در عکس‎العمل جریان بازداشت گروه سید مهدی هاشمی، ملاقات‎ها را تعطیل کردند. مدتی که در جلسه علنی بودم، مراجعه‎های زیادی از نمایندگانی در همین خصوص داشتم. نگرانی شدیدی در نمایندگانی که مطلع شده‎اند؛ بروز کرده است... نزدیک غروب به منزل آقای منتظری رسیدیم. کمی پشت در معطل شدیم. ظاهر این بود که ایشان مصمم بوده کسی را نپذیرد... ایشان از دستور امام در خصوص تعقیب گروه سید مهدی هاشمی رنجیده‎اند و دستور امام به این‎که دیگر عفو زندانیان با آقای منتظری نباشد...»


 
احتمال جدایی دسته‌جمعی اعضای منافقین
ساعت ۸:۳٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/٢۸ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: براساس اخبار رسیده از کمپ لیبرتی اعضای منافقین مخالفت خود با رجوی را علنی کرده و احتمال جدایی دسته جمعی قوت گرفته است.

خبرگزاری فارس: احتمال جدایی دسته‌جمعی اعضای منافقین

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از «مؤسسه راهبردی دیده بان»، در عرض 3 هفته گذشته تعداد 9 نفر از اعضای منافقین موفق شدند تا از کمپ لیبرتی فرار کنند و خبرهای جدیدی از مخالفت اعضای داخلی سازمان با دستورات رجوی ارائه کردند که برای اولین بار به صورت آشکار بروز کرده است.

به گفته این 9 نفر، مسعود رجوی هفته گذشته طی یک پیام درونی به اعضای فرقه‌اش اعلام کرده که قصد ماندن در عراق را دارد، زیرا نوری مالکی و نظام ایران حداکثر تا تاریخ 30 مهر 92 سقوط خواهند کرد!

رجوی در ادامه این پیام از نیروهایش خواسته کسانی که هنوز هم قصد همراهی با سازمان را دارند به صورت کتبی تعهد دهند که تاکنون 300 نفر از امضای این تعهد سرباز زده‌اند.

جداشدگان اخیر فرقه رجوی اضافه کردند که آمار 300 نفری را خود سرکردگان منافقین اعلام کرده‌اند و به طور قطع آمار واقعی کسانی که مخالفت خود با رجوی را علنی کرده‌اند بسیار بیشتر از اینهاست.

بر پایه این خبر 2 نوشته تایپی بر روی صفحه تلویزیونی داخلی لیبرتی قرار گرفته و به اعضای منافقین دستور داده شده که هر فرد یکی از این نوشته‌ها را رونویسی و امضا کرده و در جمع بخواند.

یکی از این نوشته‌ها «پلی از لیبرتی تا تهران» نام داشته که امضا کنندگان آن متعهد می‌شوند برای همیشه با سازمان باقی بمانند و حاضرند از بدن خود پلی بسازند تا از لیبرتی به تهران برسند!

در نوشته دوم که «کثافت بورژوازی» نام داشت، امضاکنندگان آن متعهد می‌شوند در زمان مصاحبه با کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان بگویند که قصد دارند تا به کشوری ثالث پناهنده شده و فقط به عنوان یک هوادار ساده مجاهدین(منافقین) باقی بمانند!

جداشدگان اخیر فرقه رجوی ادامه دادند: طبیعی بود که کسانی که نوشته دوم را انتخاب کردند نمی‌توانستند این موضوع را در جمع بخوانند و تعداد زیادی از اعضای سازمان که حاضر به حضور در جلسه نشست نشدند در واقع همان افرادی بودند که یا نوشته دوم را انتخاب کردند یا اینکه اساساً حاضر به هیچ تعهدی نشدند.

این اولین باری است که این تعداد از اعضای سازمان به صورت علنی با دستور رجوی مخالفت می‌کنند و این موضوع آنقدر به چشم آمد که سرکردگان سازمان مجبور شدند، اعلام کنند که فقط 300نفر حاضر به ارائه تعهد نشده‌اند.

با توجه به شدت یافتن اختلافات داخلی در گروهک منافقین انتظار می‌رود در آینده نزدیک شاهد خروج دسته جمعی تعداد زیادی از اعضای این گروهک باشیم. 
سردار سلامی در اختتامیه همایش جغرافیا، توسعه، دفاع و امنیت:
ساعت ۸:۳۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/٢۸ : توسط : حسینی
دشمن توانمندی‌های ما را در نبردهای اطلاعاتی
و اقتصادی دیده است

خبرگزاری فارس: جانشین فرمانده سپاه با بیان اینکه ما قادریم در صورتی که دشمن بخواهد منافع حیاتی ما را تهدید کند، منافع حیاتی‌اش را به شکل متوازن و یا حتی بالاتر تهدید کنیم، گفت: این را دشمن در نبردهای اطلاعاتی و اقتصادی دیده است.

 

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه در مراسم اختتامیه همایش جغرافیا، توسعه، دفاع و امنیت خلیج فارس و تنگه هرمز که عصر امروز برگزار شد، گفت: اقتصاد، اعتقاد، فرهنگ، عناصر اجتماعی،‌توان نظامی و شرایط جغرافیایی از ارکان مفهوم ژئوپلتیک هستند و تحولات سیاسی و اجتماعی می‌تواند دامنه نفوذ ژئوپلتیک منطقه را کم و یا زیاد کند.

وی افزود: به عنوان مثال عربستان سعودی به لحاظ طبیعی در ساختار ژئوپلتیک خود عناصر بزرگی از قدرت را دارد، مانند تسلط بسیار خوب بر سرزمین رژیم صهیونیستی، تسلط دوسویه بر دریای مدیترانه و خلیج فارس ولی چون اراده سیاسی ندارد، تمام این عناصر ژئوپلتیک بی‌خاصیت شده و عکس آن عمل می‌کند.

سلامی تاکید کرد: نگاهمان به ژئوپلتیک باید نگاهی پویا باشید، منطقه خلیج فارس در جمهوری اسلامی که به تعبیر ژئوپلیتیسین‌ها قلب جهان است، مرکز این قلب تلقی می‌شود.

جانشین فرمانده کل سپاه ادامه داد: در دیدگاه آمریکایی‌ها و شوروی‌ها کمترین اثر انقلاب اسلامی تغییر ژئوپلتیک موازنه قوای جهانی در سطح سیاسی است و این تأثیر کم‌کم میدان برخوردهای جهانی را تغییر می‌دهد، جنگ‌ها در امتداد خطوط گسلی اتفاق می‌افتد که از نظر ژئوپلتیک باردار هستند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: انقلاب اسلامی این ظرفیت را داشت که نظم جدیدی با چالش روبرو کرد و میدان درگیری‌های جهانی را کم‌کم تغییر داد. به این دلیل منطقه خلیج فارس دارای اهمیتی بسیار فراتر از گذشته شد.

سلامی ادامه داد:‌ اهمیت ژئوپلیتیک خلیج فارس باعث شده از 33 سال پیش و وقوع انقلاب اسلامی تاکنون همه جنگ‌هایی که دارای بُعد بین‌المللی قوی هستند، همگی در منطقه خلیج فارس صورت بگیرند و بزرگترین جنگ غرب از لحاظ زمان و مقیاس جنگ تحمیلی بود که در آن همه قدرت شرق و غرب متحد شده بودند زیرا هر دو از بروز انقلاب اسلامی احساس مخاطره می‌کردند.

وی با تاکید بر اینکه اهمیت تنگه هرمز و خلیج فارس فقط به دلیل نفت نیست، گفت: منطقه خلیج فارس، منطقه‌ای است که دارای قدرت انبساط و نفوذ در مجموعه‌های امنیتی جهان اسلام اعم از شمال آفریقا، شرق مدیترانه، عراق، خلیج فارس و ... است. قلمرو ژئواستراتژیک قوی با چند حوزه ژئوپلیتیک در خلیج فارس قرار گرفته که بازیگران امنیتی در آن بازی می‌کنند و نتیجه نهایی هندسه قدرت جهانی از برآورد مقابله بین ایران و استکبار جهانی در این منطقه حاصل می‌شود.

جانشین فرمانده کل سپاه ادامه داد: خلیج فارس در سایر مجموعه‌های امنیتی منطقه نقش بسیار تأثیرگذاری دارد. امنیت در خلیج فارس است که اجازه می‌دهد این دستگاه‌ها فعالیت کنند.

سلامی تاکید کرد:‌اگر هرگونه ناامنیی و اخلالی در خلیج فارس بوجود بیاید،‌عربستان، آمریکا و باقی کشورها می‌دانند که توانایی قدرت‌های بازیگر در صحنه‌های استراتژیک بعدی به شدت پائین خواهد آمد. در آن صورت عربستان دیگر نمی‌تواند به این راحتی نفت خود را صادر و پول‌های آن را هزینه کارهایش کند و به همین دلیل است که امروز عربستانی‌ها و سلفی‌ها به سوریه فشار می‌آورند.

وی افزود: خلیج فارس نیروی پیشران تحولات در سایر میدان‌های امنیتی در مجموعه‌های منطقه است و این اقتدار و امنیت ما را تضمین می‌کند و کلید اقتدار ماست. همه می‌دانند عقبه امنیت ذخایر جهانی در کنترل و تسلط کامل ایران است.

سلامی با بیان اینکه منطقه خلیج فارس نقش بسزایی در چرخه عمر قدرت‌های جهانی دارد، گفت: تقاضای نفت روز به روز در حال افزایش است و آمریکایی‌ها به دلیل عدم تقارن نفتی با ایران به دنبال این هستند که آن را در عدم تقارن انرژی هسته‌ای جبران کنند و سلاح هسته‌ای موضوع آمریکایی‌ها نیست.

وی با بیان اینکه نفت برای اروپا و آمریکا موضوع امنیت ملی است، اظهار داشت: اهمیت منطقه خلیج فارس برای غربی‌ها و آمریکایی‌ها در آینده بیشتر خواهد شد.

جانشین فرمانده کل سپاه ادامه داد: در منطقه خلیج فارس کشورهای ضعیفی هستند که ثروت زیادی دارند و می‌خواهند به بازیگران قدرت‌مند فرامنطقه‌ای متکی شوند و این راه را برای آمریکایی‌ها باز می‌کند و آنها از این راه برای موازنه قدرت و حضور مستمر در منطقه استفاده می‌کند.

سلامی تاکید کرد: رژیم صهیونیستی جزو عوامل اصلی تشدید کننده ناامنی در منطقه است زیرا از موازنه قدرت سود می‌برد و به همین دلیل این منطقه، منطقه تحولات و درگیری‌های سیاسی، امنیتی، اقتصادی، فرهنگی و حتی نظامی در آینده خواهد بود.

وی افزود: در این نبرد موازنه قوا، انقلاب اسلامی از یک توانایی بالا برخوردار است. زیرا توانسته شعاع اثر و نفوذ امنیتی و دفاعی خود را بسیار فراتر از مرزهای جغرافیایی توسعه دهد و شاهدیم بدون حضور مستقیم ایران ساختارهایی از قدرت انقلاب اسلامی در جهان شکل گرفته که در حال فعالیت هستند.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه ما در میدان هستیم و بر صحنه مدیریت می‌کنیم، گفت: ما به دشمن واقع‌بینانه نگاه می‌کنیم و از ظرفیت‌های بالفعل و بالقوه منطقه به شکل جالبی استفاده می‌کنیم. ما امروز قادریم در صورتی که دشمن بخواهد منافع حیاتی ما را تهدید کند، منافع حیاتی‌اش را به شکل متوازن و یا حتی بالاتر تهدید کنیم و این را دشمن در نبردهای اطلاعاتی و اقتصادی دیده است.

سلامی ادامه داد: ما امروز قادریم از همه ظرفیت‌های بالفعل و بالقوه نظام استفاده کنیم. موازنه دولت به سود اسلام در حال تغییر است و دشمن هر روز در حال تشییع جنازه سیاسی و از دست دادن یک میدان استراتژیک است.

جانشین فرمانده کل سپاه در پایان خاطرنشان کرد: امروز آمریکایی‌ها از جنگ به رکود رسیدند و این موضوع در سیستم نظامی و اقتصادی آنها اخلال بوجود آورده است.

 


 
لاریجانی احکام اعضای هیئت تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد را صادر کرد
ساعت ۸:۳٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/٢۸ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: رئیس مجلس امروز احکام اعضای هیئت تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد را صادر کرد و اولین جلسه این هیئت هفته آینده تشکیل می‌شود.

خبرگزاری فارس: لاریجانی احکام اعضای هیئت تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد را صادر کرد

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز (سه‌شنبه) احکام اعضای هیئت تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد را صادر کرد.

بر این اساس امروز احکام اعضای این هیئت در اختیار افراد قرار گرفته و عملا تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد کلید خورد.

اولین جلسه هیئت تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد و عملکرد جاسبی رئیس سابق این دانشگاه طی 30 سال گذشته، هفته آینده تشکیل می‌شود و در این جلسه قرار است رئیس، نایب‌ رئیس و دبیران این هیئت انتخاب شوند تا برنامه‌ریزی‌های لازم برای تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد انجام شود. 
مشخصات و محل تدفین پیکر شهدا اعلام شد
ساعت ۸:٢۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/٢۸ : توسط : حسینی

تشییع پیکر مطهر 80شهید دفاع‌مقدس در سالروز

 

 

شهادت حضرت‌رقیه(س)

خبرگزاری فارس: فردا، همزمان با سالروز شهادت دردانه سیدالشهدا (ع) حضرت رقیه (س) پیکرهای گلگون کفن 80شهید دوران دفاع مقدس در 40 نقطه و 18 استان کشور تشییع و به خاک سپرده خواهند شد که مشخصات شهدا و محل دفن آنها از سوی کمیته جستجوی مفقودین اعلام شد.

خبرگزاری فارس: تشییع پیکر مطهر 80شهید دفاع‌مقدس در سالروز شهادت حضرت‌رقیه(س)

به گزارش خبرنگار حماسه و مقاومت فارس (باشگاه توانا)، همزمان با ایام شهادت حضرت رقیه (سلام الله علیها) 28 و 29 آذرماه مصادف با چهارم و پنجم صفر، پیکرهای مطهر و نورانی 80 شهید دوران دفاع مقدس در 18 استان کشور تشییع و خاکسپاری خواهند شد.

 

از این میان، چند شهید معظم شناسایی شده‌اند که پیکرهای مطهر آنها در استان‌های اصفهان، تهران، مازندران و همدان تشییع و به خاک سپرده خواهند شد.

مشخصات 72شهید گمنام دفاع مقدس نیز که فردا با حضور خود فضای شهرهای مختلف کشورمان را عطرآگین خواهند کرد، به شرح ذیر است:

جزئیات مشخصات پیکرهای مطهر 72 شهید گمنام دفاع مقدس
ردیفاستانمحل دفنسنعملیاتمحل شهادتتعداد کل
1 اصفهان شهر اردستان 19 تک دشمن

 شرهانی

15
2 22 والفجر 8 فاو
3 24 والفجر 8 فاو
4 شهر باغ بهادران 19 والفجر 8 فاو
5 23 خیبر مجنون
6 شهر زاینده رود 17 بدر فاو
7 28 والفجر 8 مجنون
8 دانشگاه آزاد اسلامی

فلاورجان

16 بدر مجنون
9 25 خیبر مجنون
10 شهر ورنامخواست 16 تک دشمن فاو
11 18 تک دشمن فاو
12 اداره اطلاعات 16 بدر مجنون
13 پایگاه هوایی نهاجا 28 برون مرزی خاک عراق
14 دانشگاه آزاد اسلامی‌ شهررضا 19 والفجر 8 فاو
15 20 والفجر 8 فاو
16 قم دانشگاه پردیس قم 21 والفجر 8 فاو 3
17 دانشگاه قم 17 والفجر 8 فاو
18 23 خیبر مجنون
19 ایلام دانشگاه ایلام 18 والفجر 8 فاو 2
20 31 قدس مجنون
21 یزد اداره اطلاعات 18 والفجر 8 فاو 1
22 خراسان خراسان شمالی/دانشگاه آزاد اسلامی بجنورد 19 خیبر مجنون 2
23 23 والفجر 8 فاو
24 خراسان جنوبی/شهرستان درمیانه 24 خیبر مجنون 2
25 19 والفجر 8 فاو
26 خراسان رضوی/دانشگاه آزاد اسلامی گناباد 16 خیبر مجنون 2
27 20 خیبر مجنون
28 خراسان رضوی/دانشگاه آزاد اسلامی تربت جام 19 والفجر 8 فاو 2
29 22 خیبر مجنون
30 خراسان رضوی/اداره اطلاعات 17 خیبر مجنون 1
31 گلستان شهر کردکوی 18 والفجر 8 فاو 6
32 19 والفجر 8 فاو
33 21 والفجر 8 فاو
34 شهر درگز 19 والفجر 8 فاو
35 19 والفجر 8 فاو
36 20 والفجر 8 فاو
37 خوزستان دانشگاه صنعت نفت 19 والفجر 8 فاو 4
38 20 والفجر 8 فاو
39 اداره اطلاعات 20 خیبر مجنون
40 23 والفجر 8 فاو
41 بوشهر جزیره فارسی 18 والفجر 8 فاو 6
42 24 والفجر 8 فاو
43 شهر بندر کنگان 20 والفجر 8 فاو
44 23 والفجر 8 فاو
45 پارس جنوبی (عسلویه) 20 والفجر 8 فاو
46 24 والفجر 8 فاو
47 فارس پایگاه هوایی نهاجا 28 برون مرزی خاک دشمن 2
48 اداره اطلاعات 18 بدر مجنون
49 قزوین اداره اطلاعات 20 والفجر 8 فاو 1
50 کرمانشاه اداره اطلاعات 22 ثارالله قصرشیرین 1
51 هرمزگان پایگاه هوایی نهاجا 29 برون مرزی خاک دشمن 1
52 کهکیلویه و بویراحمد شهر باشت 16 تک دشمن فاو 2
53 24 والفجر 8 فاو
54 مازندران قائم شهر 18 والفجر 8 فاو 5
55 19 والفجر 8 فاو
56 19 والفجر 8 فاو
57 20 والفجر 8 فاو
58 21 والفجر 8 فاو
59 همدان دانشگاه علوم پزشکی همدان 17 والفجر 8 فاو 4
60 26 خیبر مجنون
61 دانشگاه آزاد اسلامی تویسرکان 18 والفجر 8 فاو
62 20 والفجر 8 فاو
63 تهران شهرک شهید فکوری 20 تک دشمن ابوغریب 10
64 35 ثارالله قصرشیرین
65 شهرک چهادانگه اسلامشهر 20 محمدرسول‌الله غرب نوسود
66 24 والفجر 8 فاو
67 دانشگاه علوم پزشکی ارتش 20 تک دشمن شرهانی
68 ستاد نیرو هوایی سپاه 16 محمدرسول‌الله غرب نوسود
69 17 والفجر 8 فاو
70 19 بدر مجنون
71 21 خیبر مجنون
72 22 تک دشمن مجنون

 کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در پایان با دعوت از عموم مردم شهیدپرور شهرهای یاد شده به ویژه جوانان و دانشجویان عزیز درخواست کرد تا با شرکت گسترده خود در مراسم تشییع شهدا، بار دیگر با آرمان‌های شهیدان تجدید پیمان کنند.
 
سرلشکر صفوی:
ساعت ۸:٤۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/٢٤ : توسط : حسینی

افزایش بیماری‌های صعب‌العلاج در

 

 

 

ایران عجیب و قابل تحقیق است

دستیار و مشاور ارشد رهبر معظم انقلاب با بیان اینکه یکی از اقدامات موسسه خیریه امدادگران عاشورایی کمک به درمان بیماران محروم است، گفت: اخیرا در کشور ما بیماری های صعب العلاج مانند سرطان زیاد شده و این افزایش بیماری های صعب العلاج عجیب و قابل تحقیق است.

جوان آنلاین: دستیار و مشاور ارشد رهبر معظم انقلاب با بیان اینکه یکی از اقدامات موسسه خیریه امدادگران عاشورایی کمک به درمان بیماران محروم است، گفت: اخیرا در کشور ما بیماری های صعب العلاج مانند سرطان زیاد شده و این افزایش بیماری های صعب العلاج عجیب و قابل تحقیق است.

به گزارش مهر، سرلشکر رحیم صفوی در یازدهمین مجمع موسسه خیریه امدادگران عاشورایی که صبح جمعه در سالن همایش های رازی در تهران برگزار شد، با بیان اینکه چالش های پیش روی موسسه های خیریه با خلق جریان درآمدی پایدار، نیروی انسانی است، گفت: حرکت موسسه های خیریه باید در مسیر درست و منطقی و منطبق با اهداف و اساسنامه و عملکرد شفاف در امور مالی باشد.

عضو هیات مدیره موسسه خیریه امدادگران عاشورایی با بیان اینکه موسسه ما فارغ از کارهای سیاسی است و در مسیر رهبری حرکت می کند، اظهار داشت: به تمام پزشکان، مسئولان کشوری و لشکری، پیشنهاد می کنم ۳۰ سال دوم خدمت خود را در راستای ۳۰ سال اول صرف امور خیریه کنند.

وی همچنین با بیان اینکه یکی از اهداف این موسسه رسیدگی به بیماران مستضعف و محروم و پرداخت هزینه درمان آنهاست، گفت: در کشور ما اخیرا مرض های صعب العلاج مانند سرطان زیاد شده است و این افزایش بیماری های صعب العلاج عجیب و قابل تحقیق است.


 
خاطره متکی از حاضرجوابی رییس‌جمهور
ساعت ۸:٤٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/٢٤ : توسط : حسینی
منوچهر متکی وزیر پیشین امور خارجه در سایت شخصی خود خاطره‌ای از دیدار دبیر کل سازمان همکاری‌های اسلامی با رییس‌جمهور منتشر کرده است.
 
به گزارش ایسنا در این مطلب آمده است:
 
آقای اکمل‌الدین احسان اوغلو، که از سال 2005 میلادی دبیر کلی سازمان همکاری اسلامی (سازمان کنفرانس اسلامی) را بر عهده دارد، اهل ترکیه و دارای مطالعات اسلامی و مسلط به زبانهای عربی و انگلیسی است و کمی نیز فارسی می‌داند.
 
ایشان از لحاظ شخصیتی فردی جدی، صمیمی، نکته‌سنج و بذله‌گوست که در مدت همکاری‌اش در سازمان کنفرانس اسلامی گام‌های قابل توجهی برداشته است.
 
دبیر کل سازمان همکاری اسلامی در یکی از سفرهای خود به تهران در خردادماه 1385 با رییس‌جمهور کشورمان دیدار کرد.
 
احسان اوغلو در این ملاقات و پیش از شروع گفتگوهای رسمی و موضوعی خطاب به آقای احمدی نژاد اظهار داشت: «مرحوم پدرم همیشه به من توصیه می‌کرد اعتدال در حرکت لازم است» و بعد به فارسی اضافه کرد: «آهسته و پیوسته».
 
احسان اوغلو در حقیقت به دنبال ترغیب رییس‌جمهور به رفتاری منعطف در روابط خارجی بود.
 
آقای احمدی‌نژاد بلافاصله در پاسخ گفت: « مرحوم پدر من هم، همواره به من می‌گفت تو یک مهندس هستی! بجای اینکه پله‌ها را یکی یکی طی کنی خوب است یک آسانسور (بالابر) بسازی و مسیر را سریع‌تر طی کنی».
 
در این هنگام آقای احسان اوغلو به من رو کرد و به فارسی گفت: «آقای رییس‌جمهور خیلی زیرک هستند».

 
وزیر خارجه رژیم صهیونیستی استعفا کرد
ساعت ۸:۳٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/٢٤ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: وزیر خارجه اسرائیل در پی اتهاماتی مبنی بر فساد مالی و اخلاقی‌اش از سمت خود استعفا کرد.

خبرگزاری فارس: وزیر خارجه رژیم صهیونیستی استعفا کرد

به گزارش فارس، رسانه دولتی بی‌بی‌سی گزارش داد آویگدور لیبرمن، وزیر خارجه اسرائیل که به سوء استفاده از اعتماد عمومی متهم شده بود، رسماً از سمتش استعفا داد.

پرونده لیبرمن به یک رسوایی مالی در یک دهه پیش برمی‌گردد؛ وی ابتدا به پولشویی متهم شد اما به علت نبود ادله کافی برای اثبات جرم، اتهامش به سوء استفاده از اعتماد عمومی تخفیف یافت.

این اتهام او به سوء استفاده از منصب وزارت خارجه و دریافت اسناد و مدارک محرمانه از سفیر سابق اسرائیل در بلاروس در باره تحقیقات علیه پرونده خود مربوط است.

لیبرمن، علی‌رغم این، در بیانیه‌ای که دفترش منتشر کرده، گفته است: «اگرچه جرمی مرتکب نشده‌ام، اما تصمیم گرفتم از سمت‌های خود در مقام وزیر امور خارجه و معاون نخست‌وزیر کناره‌گیری کنم.» 
3 شهید ایرانی در حادثه تروریستی سامرا
ساعت ۸:۳٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/٢٤ : توسط : حسینی
حال 2 نفر وخیم است

خبرگزاری فارس: تعداد شهدای ایرانی حادثه تروریستی در سامرا به سه تن رسید و حال دو نفر دیگر وخیم گزارش شده است.

خبرگزاری فارس: 3 شهید ایرانی در حادثه تروریستی سامرا / حال 2 نفر وخیم است

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان بهشهر، 41 نفر از زائران بهشهری با پرواز مستقیم ساعت 14:30 روز گذشته ساری-بغداد عازم عراق شدند.

این افراد حوالی ساعت 10 صبح امروز حین اعزام از کاظمین به سامرا مورد حمله انتهاری یک فرد تروریست قرار گرفتند.

دقایقی پیش جلسه هماهنگی مسئولان مربوطه استانی و شهرستانی به‌منظور اطلاع از آخرین وضعیت شهدا و مجروحان و چگونگی انتقال و تشییع جان باختگان و استقبال از مجروحان حادثه با حضور سید حبیب‌الله ساداتی مدیر حج و زیارت استان مازندران به ریاست محمدرضا البرزی فرماندار بهشهر در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

به گفته فرماندار بهشهر، بر اساس آخرین اخبار واصله از بغداد، مجروحان حادثه در بیمارستان‌های بغداد و سامرا با حضور تیم‌های پزشکی از ایران و عراق تحت مداوا قرار گرفتند.

محمدرضا البرزی افزود: شهدای حادثه در سردخانه بیمارستان سامرا نگهداری می‌شوند.

وی تصریح کرد: در آمار اولیه تعداد مجروحان 20 و تعداد شهدا دو نفر بود که با به شهادت رسیدن یکی دیگر از مجروحان شمار شهدا به سه تن و شمار مجروحان به 19 تن رسید.

البرزی ادامه داد: نازدانه سعدی، ام لیلا کشاورزیان و گوهر صدیق شهدای این حادثه هستند.

فرماندار بهشهر افزود: حال دو تن از مجروحان به نام‌های قدمعلی رمضانی فرزند رمضانعلی و حمیدرضا آقا براری فرزند رمضانعلی وخیم است.

البرزی در پایان با بیان اینکه حادثه تروریستی در عراق را به شدت محکوم می‌کنیم، اظهار داشت: چنین حادثه‌ای نخستین بار است که برای کاروان مازندران اتفاق افتاده است. 
حدادعادل در کرسی‌های آزاد اندیشی دانشجو و بصیرت:
ساعت ۸:۳۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/٢٤ : توسط : حسینی
اگر بگویم اصلاً قصد کاندیداتوری در انتخابات را
ندارم یا دارم دروغ گفته‌ام

خبرگزاری فارس: حدادعادل نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه هنوز ورود به بحث‌های انتخابات ریاست جمهوری را زود می‌دانم، خاطرنشان کرد:‌ تصور می‌کنم، مسائل اقتصادی مهم‌تر است.

خبرگزاری فارس: اگر بگویم اصلاً قصد کاندیداتوری در انتخابات را ندارم یا دارم دروغ گفته‌ام

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، غلامعلی حدادعادل عصر امروز در دومین برنامه کرسی‌های آزاد اندیشی با موضوع دانشجو و بصیرت عاشورایی در سالن اجتماعات دانشگاه سما، پاسخگوی سؤالات دانشجویان بود.

حداد‌عادل در بخش نخست این برنامه، به تبیین شعار وحدت حوزه و دانشگاه پرداخت و در ادامه به سؤالات کتبی و سپس سؤالات شفاهی دانشجویان پاسخ داد.

نماینده مردم تهران در مجلس، در این نشست به سؤالاتی از قبیل، احتمال کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری، جایگاه زنان در جمهوری اسلامی، وضعیت فرهنگی دانشگاه‌ها سینما و تلویزیون، ارتباط با آمریکا، حضور اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری آینده، وظایف دانشجویان در مقابل مسائل فرهنگی، تحریم، گرانی‌های اخیر و ... پاسخ داد.

وی درباره احتمال کاندیداتوری خود در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، اظهار داشت: اگر بگویم اصلا قصد کاندیداتوری ندارم، دروغ گفته‌ام و اگر هم بگویم که تصمیم قطعی برای کاندیداتوری ریاست جمهوری دارم، باز هم دروغ است.

حدادعادل با اشاره به اینکه مهم نیست، من بیایم و یا فرد دیگری، یادآور شد: امیدوارم آنچه به صلاح کشور است اتفاق بیفتد.

وی با بیان اینکه هنوز ورود به بحث‌های ریاست جمهوری را زود می‌دانم، خاطرنشان کرد:‌ تصور می‌کنم مسائل اقتصادی مهم‌تر است.

حدادعادل افزود: شش ماه تا انتخابات فرصت باقی است و بهتر است در این زمینه عجله نکنیم.

به گزارش فارس، حدادعادل با تأخیر بیش از یک ساعته در این

مشروح این نشست، متعاقبا ارسال می‌شود. 
جزئیات جلسه امروز جبهه پیروان با جامعه مدرسین
ساعت ۸:۳٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/٢٤ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: یک عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری به دیدار امروز این جبهه با جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اشاره کرد و گفت: حساسیت نسبت به دین و دنیای مردم، از موضوعات مهم مطرح‌شده در این جلسه بود.

خبرگزاری فارس: جزئیات جلسه امروز جبهه پیروان با جامعه مدرسین

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس یک عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری به جلسه امروز عصر این جبهه با جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اشاره کرد و اظهار داشت: جبهه پیروان دیدار با علما و بزرگان به ویژه جامعتین را در دستور کار خود قرار داده است و بر همین اساس امروز نیز با جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و آیت‌الله یزدی دیدار داشتیم.

وی تصریح‌ کرد: برداشت ما از آنچه که در جلسه امروز مطرح شد دلسوزی و حساسیت اعضای جامعه مدرسین روی دین مردم و مشکلات آنها است که با دقت و تیزبینی آن را دنبال می‌کنند.

این عضو جبهه پیروان بر همین اساس به حساسیت و احساس مسئولیت اعضای جامعه مدرسین نسبت به دین، دنیا و مسائل نظام جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: جبهه پیروان خط امام و رهبری همواره به دنبال گرفتن رهنمود از جامعتین هستند؛ اعضای جامعه مدرسین نیز مطالبی را ارائه کردند.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا در این جلسه درباره انتخابات ریاست‌جمهوری نیز مسائلی مطرح شد، گفت: بحث‌های مختلفی مطرح شد و اعضای جبهه مطالب را مطرح کردند.


 
خاخام تندرو صهیونیست به اسلام گروید
ساعت ۸:۳٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/٢٤ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: یک خاخام و از مبلغان جریان صهیونیستی در داخل سرزمین های اشغالی که از اعضای حزب تندرو «شاس» بود به همراه خانواده‌اش به اسلام گروید.

خبرگزاری فارس: خاخام تندرو صهیونیست به اسلام گروید

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری المنار، خاخام یوسف کوهین از مبلغان جریان صهیونیستی در داخل رژیم صهیونیستی که از اعضای حزب تندرو «شاس» بود به اسلام گرویده است.

کوهین که یک اسرائیلی آمریکایی‌الاصل است از طریق یک روحانی مسلمان کویتی و از طریق ارتباط اینترنتی و در طول دو سال با اسلام آشنا شد و پس از آن با یکی از روحانیون مسلمان در بیت‌المقدس تماس برقرار کرد.

وی سپس قرآن را به زبان انگلیسی آموخت و پس از مدتی به صورت رسمی اعلام کرد نه تنها خود بلکه همه خانواده‌اش به اسلام گرویده‌اند.

یوسف کوهین که امروز نام «یوسف محمد» را بر خود نهاده است و 36 سال دارد پس از اسلام آوردن با مشکلات بسیاری از سوی وزارت داخله رژیم صهیونیستی مواجه شد.

اعلام اسلام او در محافل دینی یهودیان و به‌ویژه حزب تندرو «شاس» تاثیر طوفان بزرگی را ایجاد کرد به گونه‌ای که یکی از اعضای این حزب اعلام کرد یوسف کوهین اقدامی دیوانه‌وار انجام داده است و باید او به تیمارستان منتقل شود.

اسلام آوردن این خاخام صهیونیست با توهین، مسخره‌ کردن و ترس اسرائیلی‌ها از ورود دیگران به اسلام مواجه شد که البته در این حد باقی نماند و حتی والدین کوهین که اسلام نیاورده بودند در این زمینه سختی‌هایی کشیدند.

این خاخام مسلمان شده امروز در جمعیت خیریه اسلامی در بیت‌المقدس کار می‌کند اما برخی هم در جهان اسلام نسبت به اسلام آوردن واقعی او مشکوک هستند.

به گزارش فارس، پیش از این روزنامه اسرائیلی «یدیعوت آحارانوت» با اشاره به برنامه‌های تبلیغاتی مسلمانان در ماهواره و اینترنت و همچنین حضور مبلغان مسلمان در جامعه اسرائیل نوشت: سالانه 20 یهودی به اسلام می‌گروند. 
دور بعدی مذاکرات ایران و آژانس ۲۷دی‌ماه در تهران
ساعت ٢:۱٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/٢٤ : توسط : حسینی
آژانس بین المللی انرژی اتمی و ایران توافق کردند،دور بعدی مذاکرات میان طرفین اواخر دی ماه در تهران برگزار شود.
 
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از یک منبع آگاه، تیم آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در سفر یکروزه به تهران صبح و بعدازظهر امروز (پنجشنبه) مذاکرات مثبت و سازنده‌ای با تیم ایرانی انجام داد.
 
طرفین در جریان این گفت‌و‌گوها توافق کردند که دور بعدی مذاکرات میان ایران و آژانس 27 دی ماه در تهران برگزار شود.

 
اظهارات نصرت الله تاجیک پس از اتمام حبس
ساعت ٢:۱٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/٢٤ : توسط : حسینی
دیپلمات پیشین جمهوری اسلامی ایران که پس از شش سال حبس خانگی در لندن، امروز آزاد شد، اعلام کرد نقض حقوقش را پیگیری خواهد کرد.
 
 نصرت الله تاجیک در مصاحبه با خبرنگار واحد مرکزی خبر در لندن گفت:  پرونده حقوقی و شکایت من، پس از این آزادی، به طور جدی پیگیری خواهد شد و تا وزیر کشور انگلیس را به دادگاه نکشانم، از پای نمی نشینم.
 
وی افزود: آمریکا و انگلیس به عنوان مدعیان حقوق بشر، باید بدانند که حقوق من به عنوان یک انسان، نقض شده است.
تاجیک گفت: دریافت حکم آزادی من، یک پیروزی شخصی نیست بلکه یک پیروزی ملی برای جمهوری اسلامی ایران است.
دیپلمات پیشین کشورمان در این مصاحبه همچنین افزود: مسوول تخریب سلامت من و خانواده ام، وزیر کشور انگلیس است و نخستین اقدام پس از بازگشت به میهن اسلامی، شکایت از وزیر کشور انگلیس به دادگاه خواهد بود.
 
نصرت الله تاجیک، دیپلمات پیشین جمهوری اسلامی ایران، در پی صدور حکم آزادی، در بیانیه ای با بر شمردن اذیت و آزاری که در شش سال حبس خانگی در انگلیس متحمل شده است گفت: چند روز دیگر به میهن اسلامی باز می گردد. 
 
به گزارش واحد مرکزی خبر از لندن، تاجیک در بیانیه خود که در برابر دادگاه وست مینستر مجیستریتس در جمع خبرنگاران در لندن قرائت کرد، درخواست استرداد آمریکایی ها را اقدامی سیاسی و تعلل دولت انگلیس را در رد این درخواست، نقض حقوق بشر نامید. در بیانیه نصرت الله تاجیک آمده است،دولت آمریکا در سال 2006 میلادی، به صورت غیر قانونی، صدا و تصویر مرا ضبط کرد و سپس با اتهامات واهی و بدون ارائه هیچ مدرکی، خواستار استردادم شدند ولی آگاهی و همکاری مقامات انگلیسی، از این فعالیت های غیر قانونی آمریکایی ها در هاله ای از ابهام است. 
 
وی افزود: پس از آشکار شدن نبود مدرک علیه من و بی توجهی آمریکایی ها و تعلل انگیسی ها، آزارهایی همچون انزوای اجتماعی، بروز مشکلات جسمی، دوری از خانواده و وطن، نقض آشکار حقوق بشر، به مدت شش سال ادامه یافت. تاجیک گفت: رای دادگاه نشان داد که تصمیم درباره استرداد نباید در اختیار دولت انگلیس باشد. 
 
در این بیانیه همچنین آمده که وی گروگان دولت آمریکا بوده است زیرا واشنگتن قصد داشته است با طولانی کردن روند درخواست استرداد، سه زندانی آمریکایی را در ایران، آزاد کند و دولت انگلیس نیز با وقت کشی و بی اعتنایی به نبود اطلاعات و مدرک درباره اتهامات علیه من، فقط به فکر دیپلمات های فعال خود در ایران بود. همچنین وی در این بیانیه از 40 ماه بی توجهی به وضعیت درمانی خود و نیز تعلل دو سال اخیر انگلیسی ها در پایان دادن به این اذیت شش ساله، ابراز نارحتی کرد و از سازمان های حقوق بشر خواست به این آزارها رسیدگی کنند. 
 
در پایان بیانیه، آقای تاجیک از خانواده اش، مردم و مقامات ایران، رسانه ها و وکلایش به علت تلاشها و نیز دادن امید به وی، سپاس گزاری و اعلام کرد: در روزهای آینده، به میهن اسلامی باز می گردد. 
 
نصرت الله تاجیک در چهارم آبان سال 85 در محل تحصیل خود در شهر دورهام انگلیس بازداشت شد. تاجیک پیش از بازنشستگی در سمت‌هایی چون مشاور وزیر، مدیرکل وزارت خارجه و سفیر ایران در اردن اشتغال داشته است. او شش سال قبل هدف یک عملیات‌ آمریکایی در انگلیس قرار گرفت و به اتهام تلاش برای صدور بدون مجوز تجهیزات دید در شب آمریکایی به ایران، تحت تعقیب قرار گرفت.

 
تظاهرات خیابانی در بحرین با وجود سرکوب‌های آل خلیفه+ فیلم
ساعت ٢:٠٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/٢٤ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: بحرینی‌ها بار دیگر در اعتراض به سرکوب‌های آل خلیفه در منامه و دیگر مناطق این کشور تظاهرات کردند.

خبرگزاری فارس: تظاهرات خیابانی در بحرین با وجود سرکوب‌های آل خلیفه+ فیلم

به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری فارس، مخالفان آل خلیفه شب گذشته نیز با برگزاری تظاهرات خشم خود را نسبت به ادامه سرکوبگری‌های این رژیم اعلام کردند.

 مشاهده فیلم

این در حالی است که رژیم آل خلیفه در هفته گذشته مدعی شده بود برای آغاز مذاکرات با مخالفان خود آمادگی دارد ولی نیروهای این رژیم همچنان به سرکوب ادامه می‌دهند.

همزمان با ادامه اعتراضات مردمی و سرکوب‌های رژیم، همایشی در حمایت از مردم بحرین در لبنان برگزار شده است.

 

مشاهده فیلم


 
وقتی تروریست‌های سوری به جان هم می افتند
ساعت ٢:٠۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/٢٤ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: نشریه فلسطینی المنار از درگیری خونین در بین گروهک‌های تروریستی سوریه خبر داد.

خبرگزاری فارس: وقتی تروریست‌های سوری به جان هم می افتند

به گزارش خبرگزاری فارس، یک دیپلمات غربی به نشریه فلسطینی المنار گفت: درگیری شدید و خطرناکی بین گروه های شبه نظامی تروریست مورد حمایت عربستان و قطر با دیگر گروه های تروریستی وابسته به القاعده در سوریه جریان دارد.

این مقام دیپلماتیک گفت: که درگیری های خونین بین تروریست ها بر سر به چنگ آوردن تسلیحات و کنترل مناطق خارج از شهرهای سوریه است.

وی با هشدار درباره خطرات گروهک های تروریستی سوریه برای همسایگان این کشور گفت: به همین دلیل دولت آمریکا در الحاق برخی گروه های تروریستی سوریه به فهرست سیاه تروریسم شتاب کرد و خواهان مقابله با ارسال گسترده سلاح به سوریه شد؛ سلاح‌هایی که ریاض و دوحه می‌خرند و به سوریه می فرستند تا به چنگ تروریست هایی برسد که خون مردم سوریه را بر زمین می ریزند.

دیپلمات غربی گفت: واشنگتن هنوز درباره سیاستی که برای حل بحران سوریه در پیش خواهد گرفت موضع گیری جدی نگرفته است. 
اسامی شهدا و مجروحان ایرانی انفجار تروریستی سامرا اعلام شد
ساعت ٢:٠۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/٢٤ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت اسامی شهدا و مجروحان ایرانی حادثه تروریستی عراق را اعلام کرد.

خبرگزاری فارس: اسامی شهدا و مجروحان ایرانی انفجار تروریستی سامرا اعلام شد

مسعود اخوان در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: در حادثه تروریستی انفجار اتوبوس حامل زائران ایرانی در نزدیکی سامرا شهادت 2 زائر ایرانی تایید شد.

وی گفت: ام‌لیلا کشاورزیان و نازدانه سعدی اسامی دو شهید این حادثه تروریستی است.

مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت به اسامی مجروحان این حادثه اشاره کرد و افزود: رضا سعدی، محمدعلی سعدی، قدمعلی رمضانی، اسماعیل عالی، حمیدرضا آقابراری، حسینعلی اسدیان، زینب حجتی، سید ابراهیم حسینی، طاهره مشرقی، فیروزه قلی‌پور، طوبی اسماعیلی، محمدعلی علیوردی، قنبرعلی علیوردی، هاجر علیوردی، ربابه کشاورزیان، سید حسن تقوی، صنم عباسی، کلثوم دماوندی، حسن صفدری و گوهر صادقی از مجروحان این حادثه هستند.

به گفته این مقام مسئول در سازمان حج و زیارت متاسفانه حال 2 نفر از مجروحان نیز وخیم است.

اخوان افزود: مجروحان ایرانی حادثه تروریستی انفجار اتوبوس زائران ایرانی در حال حاضر در بیمارستانی در کاظمین هستند که برخی از آنها پس از مداوای اولیه مرخص شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فارس، ساعتی پیش یک اتوبوس حامل زائران ایرانی در نزدیکی شهر سامرا با بمب‌های کار گذاشته شده در سطح جاده برخورد کرده که در پی آن 4 انفجار رخ داد و اتوبوس حامل زائران ایرانی که از مازندران بودند، منفجر شد. 
مشروح یک گفتگوی خواندنی با آیت‌الله خزعلی
ساعت ٩:٥٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/٢۳ : توسط : حسینی
آیت الله خامنه ای پیروز است، چون با قناعت زندگی می‌کند/
به نظر من آقای مصباح، مطهری دوم است/
ارتباطی با پسرم ندارم

 

 

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: به نظر بنده ظهور نزدیک است و ریشه همه معاندان اسلام کنده می‌شود.

آیت‌الله ابوالقاسم خزعلی از معدود چهره‌های ماندگاری است که از دوران جوانی و با ورود به حوزه علمیه قم در حلقه شاگردان و پاک‌باختگان حضرت امام خمینی(ره) قرار گرفت و مبارزه با ظلم و فساد ستم‌شاهی و تحمل تبعید را از دهه سوم قرن معاصر آغاز کرد.

 

این راد‌مردِ خستگی‌ناپذیر از نخستین روزهای نهضت در دهۀ 40 تا پیروزی انقلاب اسلامی در همراهی حضرت امام (قدس سره)  هرگز از پا ننشست و در این راه الهی بارها دستگیر، زندانی و تبعید شد و فرزند ارشدش نیز در راه به‌ثمر‌رسیدن انقلاب اسلامی به شهادت رسید؛ آیت‌اله خزعلی که روح و قلبش با حفظ قرآن در جوانی با کتاب خدا و نهج‌البلاغه عجین شده است، همچنان در راه دفاع از ولایت و ارزش‌های الهی و مبارزه با کفر و نفاق، پایدار و استوار مانده و اینک در مرز 90‌سالگی پای سخن او که می‌نشینی همان شور و نشاط و سلحشوری دوران جوانی را همراه با اخلاص و معنویت مضاعف درمی‌یابی.

متن مصاحبه پاسدار اسلام با آیت‌الله خزعلی به شرح زیر است:                                             

جنابعالی به‌عنوان یکی از یاران نزدیک امام و از مبارزان نستوه و دیرین انقلاب اسلامی برای همگان شناخته‌شده هستید، ولی برای آشنایی نسل چهارم انقلاب با مفاخر علمی و دینی خود، در ابتدای گفت‌وگو به سوابق خانوادگی و تحصیلی خود اشاره مختصری بفرمایید.

بسم‌اله الرحمن الرحیم. من در سال 1304 هجری شمسی در بروجرد به دنیا آمدم. تا ده‌سالگی در آنجا بودم و به مکتب می‌رفتم.

پدر و مادر و جدّمان به مشهد رفتند. جدمان برگشت، اما پدر و مادرم در مشهد ماندند. در سال 1327 ازدواج کردم.

حاصل ازدواج ما 9 فرزند است که یکی از آنها به شهادت رسید، آنکه شهید شد، حسین پسر بزرگم بود.

چه سالی به قم مشرف شدید؟

صرف‌و‌نحو و رسائل و مکاسب و کفایه را که در مشهد تمام کردم، یک سال درس خارج را خدمت حاج شیخ هاشم قزوینی خواندم. بعد دیدم درس قم به لحاظ غنا و محتوا عالی‌تر است.

پس از ازدواج به قم آمدم و ابتدا از یکی از دوستان اتاقی گرفتم. پس از مدتی اتاقی اجاره کردم و همسرم را به آنجا بردم. در درس فقه آیت‌اله بروجردی با امام شرکت می‌کردم در آن موقع امام در کلاس فقه آیت‌اله بروجردی شرکت می‌کرد. یکی از کسانی که آیت‌اله بروجردی را دعوت کرد تا به قم بیاید حضرت امام بود. همچنین با درس امام(ره) نیز ارتباط برقرار کردم. ایشان در آن زمان جوان بود و چون به اندازۀ آیت‌اله بروجردی مشغله نداشت، کلاس درس ایشان از نظر علمی پُربار بود.

در کلاس درس آیت‌اله حجت نیز شرکت می‌کردم و از درس مکاسب ایشان بهره‌ها بردم. از درس سیدمحمدتقی خوانساری هم بهره می‌بردم.

پس ابتدا در درس آقای بروجردی با امام همراه بودید.

بله و ایشان مثل یک طلبۀ متواضع می‌آمد و روی زیلو می‌نشست.

بعد از آن شنیدم که درس امام خیلی قوی است، از این‌رو همزمان با آقای سبحانی به درس امام رفتیم و دریافتیم که درس ایشان بسیار پربار است. اول که جمعیت کم بود، دور هم می‌نشستیم، بعد که جمعیت زیاد شد، برای امام صندلی گذاشتیم. ایشان روی صندلی ننشست و گفت: «این جای پیغمبر(ص)است. من جای پیغمبر(ص) بنشینم؟» همه به گریه افتادند.

جنابعالی چند سال درس امام را درک کردید؟

ده‌دوازده سال.

چه درس‌هایی؟

هم فقه، هم اصول.

روحیۀ امام روحیۀ بسیار عجیبی بود. الان هم من نمی‌توانم هیچ‌کس را با ایشان مقایسه کنم و با اینکه چندین سال از رحلت امام گذشته، باز هم همان‌قدر از تداعی یاد و خاطره‌اش متأثر می‌شوم.

دو نفر از بهترین استادان من در مشهد حاج شیخ مجتبی قزوینی و شیخ هاشمی قزوینی بودند؛ حاج شیخ هاشم استاد آیت‌اله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب نیز بود.

شیخ مجتبی قزوینی هنگامی که امام(ره) دستگیر شد و ایشان را به قیطریه بردند همیشه به فکر امام بود. پس از آن که امام آزاد شد، بنده به ایشان نامه‌ای نوشتم و عرض کردم مناسب است با امام دیداری کنید که پذیرفت. با این جانب تماس گرفت و اظهار تمایل کرد که به منزل ما بیاید، در جواب گفتم: باور از بخت ندارم که تو مهمان منی. قدمتان روی چشم. پس از آمدن به منزل و پس از آنکه قدری استراحت کرد، رفتیم منزل امام(ره). آنجا من کنار کشیدم که اینها خلوت کنند، پیش خود گفتم: من جوان‌ترم بهتر است که آنها را تنها بگذارم. حضرت امام حاج شیخ مجتبی را می‌شناخت.

پس از پایان ملاقات، ایشان برگشت منزل و با اشاره به امام(ره) سه مطلب گفت: یکی اینکه این مرد، حق است، این حرف را در سال 1343 گفت. مطلب دیگر این بود که کسانی که اعلامیه می‌دهند و همراهی می‌کنند تا نیمۀ راه می‌آیند و بعداً اعلامیه نخواهند داد. مطلب سومی که گفت این بود: این مرد به مبارزه ادامه می‌دهد و پیروز می‌شود. این شخص در سال‌های 43 و سپس 50 آن سوی پرده و عالم غیب را می‌دید؛ البته سخنان زیادی مبنی‌بر پیروزی نهایی امام(ره) بر زبان آورد. امام هم ایشان را دوست داشت.

چیزهایی از این استاد شنیده‌ام که همه از کرامات و الطاف الهی بود در این بساط حوزه چیزهای شگفت‌انگیزی هست که پروفسورها و مکتشف‌ها و مخترعان قادر به فهم آنها نیستند؛ البته این آقایان محترم‌اند، ولی متأسفانه به معانی بلندی که بزرگان حوزه رسیده‌اند، نرسیده‌اند.

میرزاجواد آقا تهرانی نیز که از اساتید و بزرگان مشهد بود در هشتاد‌و‌چند سالگی لباس بسیجی پوشید و خود را مطیع جوان‌های 25 و 30‌ساله کرد. یک‌بار در جبهه، فرماندۀ بسیار جوانی با شنیدن صدای هواپیمای دشمن به آنها گفت بخوابید، میرزا جواد آقا تهرانی زودتر از همه دراز کشید، بعد از بلند‌شدن، گفت: خیال نکنید از ترس جان دراز کشیدم، بلکه من امر فرماندۀ بسیجی را امر خدا می‌دانم، این ارتش، ارتش خداست. بنابراین در اینجا فرمان آن فرمانده، دستور خداست. ایشان وصیت کرده بود هرجا که کشته شدم همان‌جا دفنم کنید. حتی اگر در آمبولانس نیز جان دادم در مجاور آن مرا دفن کنید. او جوان‌ها را از زیر قرآن رد می‌کرد و به جبهه می‌فرستاد و بعد از آن جای پوتین آنها را می‌بوسید.

نخستین‌باری که دستگیر شدید در کجا و برای چه بود؟

نخستین‌باری که دستگیر شدم در دهۀ 1330 در زمان آقای بروجردی بود که در رفسنجان برای تبلیغ رفته بودم. یکی از پولداران این شهر سینمایی تأسیس کرده بود. با توجه به فیلم‌های زیان‌بخش آن زمان که به‌منظور انحراف اخلاقی جوانان تهیه می‌شد، وظیفۀ خود دانستم در مقابل آن بایستم. سرمایه‌داران رفسنجان میلیون‌ها تومان هزینه کردند تا مرا از بین ببرند، اما من همچنان سخنان خود را بی‌هیچ تزلزلی در این‌باره و موارد دیگری که حساسیت رژیم را برمی‌انگیخت بیان می‌کردم. در یکی از منبرهایی که برگزار کردم دربارۀ اهمیت فقاهت و مقام بالای آیت‌اله بروجردی چنین گفتم: شاه مانند حلقه و انگشتری است در دست آیت‌اله بروجردی که مدام در دست ایشان می‌گردد.

برخی از کسانی که مستمع این سخنرانی بودند، به‌خصوص پولدارانی که ذکر آنها رفت، چون حرف‌های مرا خلاف مصلحت خود می‌دانستند، چیزهایی به سخنان من اضافه کردند و به ساواک گزارش دادند. آنها چنین گزارش دادند که خزعلی گفته است آقای بروجردی هروقت اراده کند شاه را از سلطنت خلع می‌کند. این گزارش را به تهران ارسال کردند و البته من کاملاً بی‌خبر بودم.

یک‌روز بر طبق قرار، به منطقه‌ای نزدیک رفسنجان برای تبلیغ و موعظه رفتم، اما ژاندارمری ماشین مرا در نزدیکی همان محل متوقف کرد. بعد مأموران مرا سوار ماشین خود کردند و به رفسنجان بردند. شب را در منزلی نگه داشتند و فردای آن روز گفتند تو را به کرمان می‌بریم. نکتۀ جالبی که لازم است در اینجا گفته شود این است که صاحب آن منزل صبح زود، قرآنی آورد که از زیر آن عبور کنم. قرآن را از آن شخص گرفتم و باز کردم این آیه آمد: «والذین اخرجوا من دیارهم بغیر حق الا ان یقولوا ربنااله». این تفأل قرآن مرا بسیار خوشحال کرد.

در این ماجرا دست نصرت خدا را بر پشت خود احساس کردم. در کرمان مرا به یک سرهنگ ژاندارمری تحویل دادند. ابتدا فکر کردم این سرهنگ از همان اول مرا زیر مشت‌و‌لگد می‌گیرد، بنابراین خود را از قبل آمادۀ هر ناملایمت و بی‌مهری کرده بودم، به‌خصوص با توجه به اینکه در این منطقه کاملاً غریب و تنها بودم. اما این سرهنگ بسیار مؤدبانه با من رفتار کرد. اتاقی تمیز و مرتب با ملحفه و چند جلد کتاب در اختیار من قرار داد و غیرمستقیم و مؤدبانه گفت: نباید از این اتاق خارج شوی. بعد ادامه داد چند جلد کتاب آورده‌ام که دلتنگ نشوی، به خانم هم دستور داده‌ام حتی با چادر در حیاط نیاید تا شما راحت باشید. دو سه روزی در خانۀ این سرهنگ ماندم. سپس مرا به گناباد که یکی از مراکز تصوف بود انتقال دادند. در کرمان بازجویی سیاسی از من به عمل نیامد. فقط نام و نام خانوادگی و اسم پدر و مادرم را پرسیدند، ولی از گفته‌ها و سخنان آنان برمی‌آمد که اتهام و جرم من در‌افتادن با شاه بود.

چگونه و چرا به گناباد فرستاده شدید؟

برای فرستادن من به گناباد دو ژاندارم تعیین شد. آن سرهنگ به این دو ژاندارم گفت خزعلی را به گناباد برسانید و تا رضایت‌نامه‌ای مبنی‌بر خوش‌رفتاری با وی تا مقصد از او نگیرید، حق برگشت ندارید. این دو ژاندارم چنان رفتار خوب و شایسته‌ای با من داشتند که حتی اگر برادرانم نیز با من بودند این‌قدر به من خدمت نمی‌کردند. چون در آن سال‌ها جوان بودم و خیلی وسواس داشتم. از وضو‌گرفتن در قهوه‌خانه اکراه داشتم. چون هرکسی به آنجا می‌آمد، آلودگی ایجاد می‌کرد. این دو نفر می‌رفتند از چاه آب می‌کشیدند، می‌آوردند و من وضو می‌گرفتم. در بین راه، جایی توقف کردیم و نان و ماستی خوردیم. در این هنگام یک ژاندارم با کمال مهربانی به من نزدیک شد و مرا به ناهار دعوت کرد.

رفتار بسیار گرم او باعث شد از او پرسیدم: آیا مرا می‌شناسی؟ او گفت من بارها پای منبر شما بودم. در این سفر چنان‌که گفتم الطاف خدا همیشه با من بود مسیر کرمان به گناباد در آن زمان بسیار بد و سنگلاخی بود، اما ما بی‌هیچ مشکلی خود را به راه اصلی رساندیم. در جادۀ آسفالت ماشینمان دو بار خراب شد، اما در آن جادۀ سنگلاخی هیچ عیب و اشکالی پیدا نکرد. حس کردم در جادۀ سنگلاخی تمام اتکا به لطف الهی بود و از این‌رو صدمه‌ای رخ نداد. در جادۀ آسفالت قهراً انسان اطمینان به‌خوبی جاده می‌کند، شکست ماشین در اینجا روی می‌دهد. در این عبرتی است برای هرفرد متوجه. به گناباد که رسیدیم مرا به شهربانی بردند. در این شهر باید کسی ضمانت مرا می‌پذیرفت در غیر این صورت می‌بایست در همان شهربانی می‌ماندم. در گناباد سراغ یک روحانی به نام آقای منتظری را گرفتم که نمایندۀ آیت‌اله بروجردی بود. پس از اینکه به‌سختی پیدایش کردم و جریان ضمانت را برایش تعریف کردم او ترسید و به‌ بهانۀ کار‌داشتن حاضر نشد که ضمانت مرا بپذیرد.

مرتب با پاسبان قدم می‌زدم و در این فکر بودم که شب را باید در شهربانی بگذرانم و این فکر برایم آزاردهنده بود. در همین فکر بودم که در نزدیکی شهربانی جوانی کت‌و‌شلواری پیش رویم قرار گرفت و پس از سلام و احوالپرسی گفت: تو خزعلی هستی؟ گفتم بله. گفت: اینجا چه می‌کنی؟ گفتم: تبعیدی هستم و احتیاج به یک ضامن دارم. او پذیرفت مرا ضمانت کند. از او پرسیدم مرا از کجا می‌شناسید؟ جواب داد در مشهد درس مطوّل را پیش شما گذراندم. این جوان به نظرم بیش از بیست سال نداشت و چون پدرش روحانی سرشناسی بود، او را نیز می‌شناختند. به نظرم این هم از لطف‌های خداوند در این ماجرا بود. اسم این جوان سیدحسین روحانی بود. مدتی در خانۀ آنها بودم، اما تصمیم گرفتم خانۀ جداگانه‌ای بگیرم تا مزاحم خانوادۀ ایشان نشوم.

چه مدتی در گناباد بودید؟

مدت سه ماه را به‌صورت تبعید در گناباد گذرانیدم. چون خانه‌ای اجاره کرده بودم، خانواده‌ام نیز به آنجا آمدند. صوفی‌های گناباد بسیار مایل بودند با من ملاقات کنند، اما من نمی‌پذیرفتم تا اینکه یک‌روز صبح زود سرزده به خانۀ من آمدند. رئیس صوفیان گناباد فردی به نام سلطان حسین تابنده بود که با آن جمع آمده بود. سپس شروع به بحث و گفت‌وگو کردیم. کم‌کم سلطان حسین تابنده شروع کرد سربه‌سر من گذاشتن، من هم گفتم شما اهل بدعت هستید و روایت داریم وقتی بدعت ظاهر شد اگر کسی جلوگیری نکند لعنت خدا و ملائکه و همۀ مردم نثارش خواهد شد. به هرجهت مباحثه با این صوفی به نظرم تبلیغ خوبی برای اسلام شد.

واکنش آیت‌الله بروجردی و امام(ره) در خصوص تبعید شما چگونه بود؟

پس از پایان تبعید به حضور آیت‌اله بروجردی شرفیاب شدم. آقای حاج احمد، مباشرِ آیت‌اله العظمی بروجردی جلو روی ایشان گفت آقا برای شما تب کرده بود، اگر این حرف را در غیاب آیت‌اله بروجردی می‌گفت شاید شک می‌کردم، اما چون روبه‌روی ایشان این را گفت من به خود لرزیدم. با خود گفتم: مرجع بزرگ برای یک طلبه چنین احساساتی دارد. به مرجع عظیم‌الشأن گفتم آقا از شما عذر می‌خواهم که باعث زحمت شما شدم. ایشان با وقار گفت: این کار برای خدا بوده است. انشاءاله سرانجامش خوب است. این جملات روحیه‌ای قوی و عجیب به من بخشید.

تبعید من به گناباد، لطف امام(ره) را هم نسبت به من زیاد کرد. بعد از خارج‌شدن از منزل آیت‌اله بروجردی امام مرا خواستند، به منزل ایشان رفتم، ولی موضوع و جریان را با آب‌و‌تاب برای ایشان بیان نکردم. گفتم نکند امام بفرماید چرا این کار را می‌کنی، اما امام نه‌تنها آن را نگفت، بلکه متوجه شدم اصلاً روحیۀ امام و نظر ایشان نسبت‌به رژیم، روحیه و نظر پرخاشگری و تقابل است. از این زمان، پیوند این جانب و امام(ره) گرم شد و هیچ‌وقت این پیوند سست نشد. من برای این ارتباط همیشه با امام صریح بودم. این ارتباطات همه از نتایج آن تبعید بود. امام(ره) در نخستین ملاقات پس از تبعید گناباد بعد از اینکه به حرف‌های من گوش دادند، گفتند چیزی نیست؛ یعنی باید بیشتر از این جوشید. حضرت امام(ره) در واقع انتظار فعالیت بیش از اینها را داشت.

امام(ره) دلدادۀ مرحوم مدرس بود و بلایی را که دودمان پهلوی بر این روحانی وارد کرده بودند همیشه در ذهن داشت. یک‌بار دربارۀ مدرس به من گفتند: او ذخیره‌ای بود از خداوند متعال که زودتر از همه به مفاسد خانوادۀ پهلوی پی برده بود.

در اینجا می‌خواستم دربارۀ شخصی سؤال کنم که حیات او هم مقارن با همان دوره است. شما دقیقاً در چه مقطعی با مرحوم کربلایی کاظم ساروقی، حافظ معروف قرآن ملاقات کردید؟

سال 1332 بود که من با ایشان در کنار حوض مدرسۀ فیضیه ملاقات داشتم و گفتم: «کربلایی کاظم! لِکُلِّ نَبَإٍ مُسْتَقَرٌّ وَ سَوْفَ تَعْلَمُونَ». و « لَتَعْلَمُنَّ نَبَأَهُ بَعْدَ حِینِ » دو تا آیه را انتخاب کردم که در یک کلمه مشترک باشند و پرسیدم: «کجای قرآن است؟» بلافاصله جواب داد: «یکی مال سورۀ انعام، آیۀ 67 است و یکی هم مال سورۀ ص، آیه 88»! حتی یک ثانیه هم معطل نکرد. این دو آیه را عمداً کنار هم گذاشتم تا ببینم متوجه می‌شود یا نه؟ فهمیدم قضیه چیز دیگری است. نور قرآن را می‌دید. دو تا «واو» را که می‌نوشتند، می‌گفت: «یکی مال قرآن است، یکی مال غیر قرآن!». از نویسنده پرسیدم: «قضیه چیست؟» جواب داد: «یکی رابه نیت ِ«واو» ولاالضالین نوشتم، یکی را همین ‌طوری». کربلایی کاظم گفت: «این «واو» نور دارد، آن یکی ندارد!» یکی از انسان‌های عجیبی که در عمرم دیدم، ایشان بود.

آیا اطلاع پیدا کردید که کربلایی کاظم چگونه حافظ قرآن شده بود؟

بله، داستانش معروف است. از حرام پرهیز می‌کرد. در قریه‌شان زکات نمی‌دادند، گفت: «من نمی‌مانم». رفت جای دیگر کار می‌کرد و مزد می‌گرفت. به او گفته بودند: «بیا در قریه، خودت کشت کن، خودت هم درو کن». مثلاً 20 من گندم برای زمینی به او می‌دادند، 10 من را به فقرا می‌داد و می‌گفت: «همین10 من برای من بس است». وقتی هم که درو می‌کرد، باید یک‌دهم می‌داد، پنج‌‌دهم می‌داد. روحیه و همت بسیار عالی و بلندی داشت. من در مسافرتی به ساروق رفتم. هم امامزادۀ آنجا را دیدم، هم جایی را که دست روی سرش گذاشته بودند. دو نفر که یکی احتمالاً امام زمان(عج)بوده‌اند، می‌آیند و می‌گویند: «کربلایی کاظم! نمی‌آیی زیارت؟» می‌گوید: «چرا». علوفه‌هایش را جلوی در امامزاده می‌گذارد و داخل می‌رود و فاتحه می‌خواند. به او می‌گویند قرآن بخوان. می‌گوید: «بلد نیستم». ناگهان دور‌تا‌دور امامزاده به رنگ سبز می‌شود و آیات قرآن پدیدار می‌شوند. کربلایی کاظم بی‌هوش می‌شود.

بعد که به هوش می‌آید، می‌بیند تمام قرآن در سینۀ اوست. همه هم می‌گشتند که ببینند کربلایی کاظم کجاست؟ به هوش که می‌آید، برمی‌گردد قریه‌شان و به شیخ آنجا می‌گوید: «من همۀ قرآن را از بَر هستم». می‌گویند: «این حرف را نزن». می‌گوید: «بپرسید» و هرجا را پرسیدند، جواب داد، بلکه بالاتر، می‌گفتند فلان آیه را در قرآن نشان بده، قرآن را باز می‌کرد و با دست همان آیه را نشان می‌داد! دستش هدایت شده بود. فرقی هم نمی‌کرد که قرآن قدیمی باشد یا جدید، چاپی باشد یا خطی. هرآیه‌ای را که می‌گفتند، دستش می‌رفت همان‌‌جا و نشان می‌داد! بسیار عجیب بود. عجیب بود. از نعمت‌های خدادادی در زندگی من، یکی هم دیدن کربلایی کاظم بود.

این از معجزات الهی و از دلایل روشن حقانیت قرآن و جلوۀ واقعی «و انّا لَهُ لحافظون» هست که آنچه به او عطا شده بود بدون یک حرف کم‌و‌زیاد منطبق با همین قرآن بود که در دست همگان است.

اصلاً سواد نداشت که بتواند حفظ کند. مردم قریه‌اش هم سواد نداشتند. همین‌طور است که گفتید.

حتی مرحوم آقای بروجردی زیاد او را امتحان کرده بودند. هیچ غرور هم نداشت که چنین شأنی دارد. تواضع محض بود. همه قبول داشتند که آنچه برای او اتفاق افتاده، یک عنایت غیبی است.

از چه زمانی با نهضت امام(ره) همراه شدید؟

در جریان نهضت روحانیان در برابر لایحۀ انجمن‌های ایالتی و ولایتی(1) فضلا و مدرسان منتظر تصمیمات مراجع تقلید بودند تا نتایج آن گفت‌وگو‌ها در اعلامیه‌هایی بنویسند و در سراسر کشور پخش کنند. مرحوم آیت‌اله ربانی شیرازی نقش مهمی در امضای فضلا و مدرسان حوزۀ علمیۀ قم داشت. ایشان با بیشتر مراجع رابطۀ نزدیکی داشتند. هر اعلامیه‌ای را که برای امضا نزد من می‌آورد 8 یا 9 امضا روی آن دیده می‌شد.

در جریان مبارزۀ یاد‌شده، من همیشه در خدمت امام(ره) بودم و یک لحظه ایشان را ترک نمی‌کردم. حتی یک‌ماه پیش از آن پیام ایشان را به مردم و علمای نجف‌آباد رسانده بودم.

شاه به‌دنبال فرصتی بود تا بساط دین را جمع کند و نفوذ علما را از بین ببرد. در غیاب مجلس(2) وی انجمن‌های ایالتی و ولایتی را مطرح کرد که البته کاملاً غیرقانونی بود. به این ترتیب راه برای ادیان غیرالهی و نیز فرقۀ بی‌ریشۀ بهائیت باز می‌شد. چون سوگند به قرآن و وفاداری به مشروطه تبدیل به سوگند به هر کتاب آسمانی(3) و نیز قسم به صداقت و امانت شد.

کاملاً مشخص بود که امام(ره) در پی فرصتی برای آغاز نهضت اسلامی بودند. امام(ره) جریان مبارزۀ خود در این مقطع را روی نخبگان و روحانیان برجسته متمرکز کرد. مثلاً واعظ معروف آقای فلسفی در مسجد ارک و سید‌عزیزاله نظریات مرجع تقلید را با قدرت بیان کرد. این جانب در نجف‌آباد اصفهان دربارۀ لایحۀ فوق صحبت می‌کردم و نظریات امام(ره) را بیان می‌کردم. آیت‌اله گلپایگانی نیز زحمات زیادی در راه مبارزه با این لایحه کشید.

برای تبلیغ به خوزستان رفتم و هنگام برگزاری رفراندوم 6 بهمن 1341 در شهر شوش حضور داشتم. مردم این شهر به‌رغم تهدیدات رژیم پهلوی در انتخابات کذایی شرکت نکردند و به ارشادات و اوامر رهبر و قائد،‌ جواب مثبت دادند. همچنین علما و مراجع دینی، ماه رمضان آن سال‌ها،‌ در اعتراض به اصلاحات مورد نظر شاه و آمریکا، نماز جماعت و منبر را هم در قم و در تهران و برخی شهرستان‌ها تعطیل کردند.

منظور آنها کاملاً مشخص بود، چون مردم با تعطیلی منابر و مجالس دینی کنجکاو می‌شدند و به جست‌وجوی دلایل آن می‌پرداختند و به اختلاف عمیق روحانیان و شاه پی می‌بردند و در نتیجه شعور سیاسی آنها بالا می‌رفت. این شیوه را می‌توان مبارزۀ منفی نامید، چون مجال مبارزۀ مستقیم فراهم نشده بود و میدان فعالیت سیاسی باز نشده بود. از این‌رو،‌ با تهدید توانستند منظور و هدف خود را به مردم بفهمانند.

ایام محرم 1342، من در خوزستان بودم و در این هنگام اخبار وقایع فیضیه را به مردم می‌رسانیدم؛ ‌البته روزهای اول محرم بیشتر موعظه‌های مذهبی را مطرح می‌کردیم، چون اگر از مسائل سیاسی سخن به میان می‌آوردم مانع سخنرانی می‌شدند و اما پس از چند روز و با جمع‌شدن بیشتر مردم از فرصت استفاده کردم و موضوعات سیاسی را با مردم در میان گذاشتم.

در اینجا لازم است به واقعۀ مهم و حساسی که مربوط به قبل از قیام 15‌خرداد است اشاره کنم. پس از فاجعۀ فیضیه، امام(ره) مرا خواست و گفت: نزد آقایان گلپایگانی و شریعتمداری برو و از آنها بخواه تا سه‌نفری اعلامیه‌ای در محکومیت جنایات رژیم صادر کنندۀ من ابتدا به منزل آیت‌اله گلپایگانی رفتم، اما چون ایشان از فاجعۀ حملۀ مزدوران رژیم بسیار ناراحت و حتی مریض شده بود، از این جهت دستور داده بود هیچ‌کس را به حضور ایشان نیاورند. بنابراین نتوانستم با ایشان در این‌باره صحبت کنم و از مخالفت یا موافقت وی با خبر شوم.

سپس راهی منزل شریعتمداری شدم ایشان تا مرا دید، مثل کسی که مثلاً در فرانسه بوده و حالا یک هموطن را دیده باشد، با من گرم گرفت. پیشنهاد امام را به ایشان گفتم. وی موضوع اعلامیۀ سه مرجع (گلپایگانی، شریعتمداری و امام) را رد کرد و گفت این موضوع به صلاح نیست. حتی ایشان نپذیرفت که در صورت امضا‌نکردن اعلامیه، حداقل منکر اطلاع خود از موضوع نشود. پس از آن به دیدار امام(ره) رفتم و موضوع را با ایشان مطرح کردم. ولی امام(ره) آن اعلامیۀ معروف را صادر کرد.

یکی از صحنه‌های فراموش‌نشدنی تاریخ نهضت، سخنرانی جنابعالی در جشن آزادی امام در مدرسۀ فیضیه است. مایلیم خاطرۀ آن روز را از زبان خودتان بشنویم.

روزنامۀ اطلاعات پس از آزادی ایشان دست به شیطنت زد و در روز 18 فروردین چنین نوشت: خرسند هستیم که روحانیت در رابطه با انقلاب سفید با مردم همراه شد. این مطلب امام(ره) را بسیار ناراحت کرد و ایشان تصمیم گرفت روز 21 فروردین در مدرسۀ فیضیه در این‌باره صحبت کند. منظور و هدف ایشان این بود که هم جواب آن روزنامۀ کذایی را بدهد و هم چون در مدت ده‌ماهۀ غیبت هیچ‌گاه فرصت بیان مواضع خود را نیافته بود از این موقعیت استفاده کند. بعضی با سخنرانی امام مخالفت می‌کردند؛ زیرا هراس داشتند مبادا به این سبب خطری متوجه امام(ره) شود.

ایشان مرا خواست و فرمود از جانب من جواب این روزنامه را بده والا خودم در منبر همه‌چیز را خواهم گفت. من گفتم اینکه چیزی نیست اگر جان خود را نثار اهداف شما کنیم باز کاری نکرده‌ایم. در ضمن فرمودند: شما و آقای مشکینی و دو نفر دیگر که الان اسمشان را در خاطر ندارم همیشه اینجا باشید.

بزرگ‌ترین اجتماع مردم در فیضیه به مناسبت جشن آزادی امام صورت گرفت. بسیاری از مردم با شور و احساسات زیاد شرکت کرده بودند. من در تمام عمرم هیچ‌وقت به‌اندازۀ آن شب در سخن‌گفتن به زحمت نیفتاده بودم. سخنران قبل از بنده به‌خاطر ازدحام جمعیت نتوانست به‌طور عادی سخنان خود را به اتمام برساند، بنابراین از منبر پایین آمد. شوق مردم برای زیارت امام(ره) به‌قدری شدید بود و مردم آن‌چنان به ایشان عشق می‌ورزیدند و احساسات خود را بروز می‌دادند که واقعاً سخن‌گفتن را برای من سخت کرده بود. سخنران قبلی هرچه فریاد خود را بلندتر کرد هیچ نتیجه‌ای نگرفت، بنابراین من تصمیم گرفتم کاری کنم تا مردم را به طرف خود جلب کنم.

شروع به سخن کردم و حمد و ثنای خدا را به پایان رساندم، اما جمعیت آرام نشد، حالا امام(ره) هم منتظر سخن‌گفتن من بود. من ناگهان گفتم: الف. ب، پ، ت، ث، ج، چ، ح، خ، د، … دیدم مردم با شنیدن حروف فوق آرام شدند. لابد فکر می‌کردند که به‌زبان‌آوردن الفبا در این مکان و جلسه چه دلیلی دارد، چون هیچ‌کس روی منبر، الف، ب نمی‌گوید. خلاصه، جلسه آرام شد و شعری قرائت کردم که مضمون آن اظهار مسرت از خوشحالی حضرت امام بود.

سخنان اصلی خود را ادامه دادم و گفتم: غرض من از آوردن الفبای نشان‌دادن این است که ما هنوز در آغاز راهیم. باید آماده باشیم تا نهضت را با موفقیت تا آخر برسانیم. درست یادم می‌آید آن شب آرام‌آرام باران می‌بارید. از این موقعیت استفاده کردم و گفتم: ای باران! آرام ببار، تو بدن مردم را بشور و ما با کلمات، ارواح ‌آنها ‌را. عاقبت توانستم ضمن آرام‌کردن مجلس سخنان خود را بر زبان آورم.

جمعۀ آن هفته امام(ره) در منزلشان در حضور جمعی سخنرانی کردند و در جواب شاه که در سفر به بروجرد گفته بود پانزده خرداد روز ننگینی بود، چنین فرمود: این نکته درست است که پانزده خرداد روز ننگینی بود، اما به این دلیل که با پول مردم، توپ و تانک و اسلحه را گرفتند و به جان مردم افتادند، در واقع به این دلیل روز ننگینی برای شاه بود.

در اینجا باز لازم است به واقعه‌ای اشاره کنم که حکایت از روشنگری و شجاعت امام دارد. زمانی که امام در بازداشتگاه یا قیطریه بودند، رئیس ساواک پاکروان، به حضور ایشان می‌آید و با ایراد سخنرانی می‌خواهد معظم‌له را از پرداختن به سیاست منصرف کند. از جمله می‌گوید: سیاست یعنی نیرنگ و در یک کلمه یعنی پدرسوختگی و این دون شأن و منزلت شماست. امام در جواب می‌گوید: خیر، سیاست برای رشد مردم است، اصلاً کار ائمه سیاست بوده است و به این ترتیب جواب دندان‌شکنی به این مأمور امنیتی رژیم پهلوی می‌دهد. دستگیری یا تحت نظر بودن ده‌ماهۀ امام، هیچ‌تأثیری بر روحیۀ مبارزاتی ایشان نداشت، حتی به یقین امام را برای مبارزه با رژیم مصمم‌تر کرد.

جنابعالی در منطقۀ خوزستان هم فعالیت‌های مبارزاتی زیادی داشتید؛ این فعالیت‌ها در چه سال‌هایی بود؟

با شروع نهضت اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) در سال 1342 در بسیاری از مناطق ایران و به‌خصوص در خوزستان تحرکاتی از سوی مردم و روحانیان صورت گرفت. حساسیت خوزستان از نظر اقتصادی و سیاسی موجب شد رژیم نسبت‌به این منطقه توجه ویژۀ امنیتی بکند. بیشتر فعالیت‌های من در سال‌های پس از 42 در اهواز و مقدار کمی هم در آبادان بود و به‌دلیل روابط دوستانه‌ای که با بسیاری از افراد متشخص دینی در خوزستان داشتم با مشکل چندانی در این منطقه مواجه نشدم.

در جریانات و اعتراضات مردم در سال 1357، منبر رفتن در حسینیۀ اعظم اهواز به عهدۀ بنده بود. قبل از توضیح وقایع این سال پرافتخار، لازم می‌دانم واقعه‌ای را که مربوط به سال 1343 است بیان کنم و بعد ماجرا‌های سال 57 را توضیح دهم. چون وقایع فوق تا حدودی شبیه یکدیگر است، لازم است به دنبال یکدیگر آورده شود. در شب عاشورای سال 43 در‌حالی‌که حسینیۀ اعظم اهواز مملو از جمعیت بود از امام(ره) و اقدامات و شخصیت ایشان سخنان و حکایت‌هایی را برای مردم بازگو کردم. در این مراسم رئیس شهربانی و رئیس ساواک اهواز نیز حضور داشتند این دو با شنیدن سخنان من تقریباً دیوانه شدند.

اینجانب در خوزستان همیشه طرف توجه مردم بودم. یک‌بار در مسجدی گفتم: مسجد به فرش احتیاج دارد؛ البته این نیاز را با حرارت بیان کردم و بعد دیدم یک نفر فرش خانه‌اش را آورد و گفت بسیار زشت است خانۀ خدا فرش نداشته باشد و خانۀ من مفروش باشد، این در حالی بود که آن شخص تا مدت‌ها پس از آوردنِ فرش خانه‌اش،‌ روی موزاییک می‌نشست.

در دورۀ نخست‌وزیری شاهپور بختیار، طرفداران حکومت شاه درصدد ترتیب‌دادن راهپیمایی به نفع رژیم برآمدند، من فوراً به منبر رفتم و اعلام کردم که راهپیمایی برای تقویت شاهپور بختیار، حرام است هر گروه که متعهد به شرع است نباید در این راهپیمایی ساختگی شرکت کند. در نتیجۀ این سخنان عدۀ بسیار کمی در حدود 300 تا 400 نفر در این راهپیمایی شرکت کردند.

جمعی از زنان که در این راهپیمایی شرکت کرده بودند زن‌های منحرفی بودند که از مراکز فحشا گرد آورده بودند. در یکی از این راهپیمایی‌ها که ترتیب آن از قبل داده شده بود، نیروهای نظامی رژیم با تانک و دیگر سلاح‌ها به خیابان‌ها ریختند تا نگذارند انقلابیان مانع انجام آن شوند. در سخنرانی که همان روز انجام دادم گفتم ما در مسیر دیگری راهپیمایی خواهیم کرد و هر مسئله‌ای که ایجاد شود دولت مقصر است. در نتیجۀ این سخنان تانک‌های ارتش به پادگان خود برگشتند.

یکی از خاطرات جالب من در اوج مبارزات مردم اهواز بر ضد رژیم شاه، تلفن شهید مطهری به این جانب بود؛ ایشان چند روز قبل از ورود امام در یک تماس تلفنی که بیش از نیم‌ساعت طول کشید از من خواست فوراً به تهران بروم. مرحوم مطهری گفت: عده‌ای تصمیم دارند هنگامی که امام وارد فرودگاه می‌شود، خانوادۀ رضایی‌ها را به فرودگاه ببرند که به امام خیر مقدم بگویند. ایشان اضافه کرد، با توجه به اینکه اینها منافقان کافرند، بهتر است شما فوراً به تهران بیایید و جلوی کار آنها را بگیرید من با تشکر از آقای مطهری گفتم: اهواز وضعیتی دارد که نمی‌توانم اینجا را ترک کنم. اگر به نهضت اسلامی مردم صدمه‌ای برسد چه جوابی به امام می‌توانم بدهم.

جنابعالی از این افتخار بزرگ هم برخوردارید که بهترین فرزندتان در مسیر پیروزی انقلاب اسلامی به شهادت رسید. به‌عنوان پدر این شهید عزیز از شهادت فرزندتان برایمان بگویید.

بعد از زندان قزل‌قلعه، به‌دنبال سخنرانی‌ها و امضای اعلامیه‌های نهضت دستگاه‌های قضایی رژیم مرا به تبعید محکوم کردند، اما این بار تن به آن ندادم و به‌صورت مخفیانه در تهران زندگی می‌کردم. در اردیبهشت 1357 به‌احتمال زیاد به مناسبت چهلم شهدای تبریز، در شهر قم جوانان دست به اقداماتی از قبیل پخش اعلامیه زدند که در همین هنگام نیروهای امنیتی رژیم با آنها برخورد کردند و در نتیجۀ تیراندازی، فرزندم حسین به شهادت رسید. حسین جوانی بسیار خوب و متعهد به شرع اسلام بود. مادرش حکایت‌های سوزناکی از او نقل می‌کند.

این پسر سعی داشت حتی‌الامکان از نظر اقتصادی خودکفا باشد. مادرش در این‌باره می‌گوید: یک‌بار رفتم مشهد و سری به حسین زدم، دیدم ناشتایی فقط نان خالی دارد، فهمیدم که پول نداشته پنیر بخرد. زمانی که در دامغان تبعید بودم و او دورۀ دبیرستان را می‌گذراند یک روز سر کلاس نرفت. معلم پرسیده بود چرا کلاس نیامدی؟ گفت خورشید گرفته بود و به دلیل خواندن نماز آیات نتوانستم بیایم.

زمانی که حسین به شهادت رسید(4) چنان‌که گفتم در تهران زندگی می‌کردم. بعضی از بستگان با چشم اشک‌آلود و حالت نگران‌کننده نزدم آمدند، پرسیدم: چه شده؟ گفتند: حسین شهید شده، من احساس کردم اینجا باید استقامت نشان داد و دشمن نباید شاهد اشک ریختن ما باشد. در فکر تهیۀ وسایل دفن و کفن برآمدم، اما آشنایان گفتند اگر بیرون بیایی تو را خواهند گرفت، گفتم این موقع مرا بگیرند بهتر است. جسد را به تهران آوردند. برای دیدن بدن حسین حرکت کردم. مادرش هم آمده بود. مادر حسین می‌خواست جسد را ببیند.

گفتم به‌شرطی اجازه می‌دهم که هنگام دیدن آن هیچ ناله‌ و فریادی بلند نکنی. خدا توفیق داد، مادر حسین نیز زاری نکرد. دوستان چون مرا ساکت دیدند خیال کردند غم سنگینی بر قلبم فشار می‌آورد، علت آن را خودداری من از گریه‌کردن می‌دانستند، به همین خاطر گفتند برای اینکه آرام شوی قدری گریه کن. نگاه تندی به آنها کردم و گفتم به خدا اگر لباس دامادی پوشیده بود و به حجلۀ زفاف می‌رفت این قدر آرام نبودم که الان هستم، چون آنچه که پیش آمده در راه خداست. در ضمن در فکر گریه‌کردن من نیز نباشید. خواستم برای تشییع جنازه به قم بروم، ولی دوستان و آشنایان مانع شدند و گفتند: در قم تو را می‌گیرند و به این علت فشار دیگری بر خانواده وارد می‌شود. حسین را در قبرستان معصومیۀ قم دفن کردند.

حضرتعالی علاوه بر دستگیری و تبعید در قبل از نهضت امام خمینی بارها هم در اثنای نهضت دستگیر شدید. دستگیری‌ها برای چه و در چه زمان‌هایی بود؟

در سال 1349 به دلیل امضای اعلامیه‌ای که در آن مرجعیت امام تأیید شده بود به زابل تبعید شدم. مدت زمان تبعید این جانب در این شهر سه سال معین شده بود، اما به‌واسطۀ پا درمیانی شخصی که البته از او ناراضی هستم تنها شش ماه طول کشید.

زابل هوای بسیار بدی داشت. من تصمیم گرفته بودم قرآن را حفظ کنم، اما هوای بد این شهر، مانع اجرای این تصمیم شد. هوای زابل گاه به 51 و 52 درجه هم می‌رسید.

در سال 1352 باز به دلیل امضای نامه و اعلامیه به نفع حضرت امام به بندر گناوه تبعید شدم. آنچه در گناوه آن هم در دی و بهمن ماه ما را اذیت می‌کرد، مگس‌های مزاحم بود که از سر ما دست برنمی‌داشتند. این شهر آب‌و‌هوایی بدتر از زابل داشت. تنها منبع ارتزاق مردم این شهر محصولاتی بود که لنج‌های این بندر با خود می‌آوردند. هر مترمکعب آب شیرین در این شهر 18 تومان بود، در حالی که قیمت آن در تهران فقط 5 ریال بود. مدت تبعید من در این شهر 6 ماه بود. مردم این شهر با محبت بودند. در خیابان بسیار مورد احترام بودم و بسیاری از ساکنان شهر به منزلم می‌آمدند و پرسش‌های فرهنگی، دینی و سیاسی می‌کردند.

دو‌سال‌و‌نیم هم در دامغان بودم. گاهی مانع منبرهای من می‌شدند، اما به هر تمهیدی متوسل می‌شدیم تا جلسات دینی را تشکیل دهیم. در این شهر برای فضلا و مردم درس تفسیر قرآن گذاشتم. افرادی متمایل به اسلام در شهربانی بودند که تا حدودی دست ما را باز گذاشتند. در دامغان ابتدا علما محتاط بودند و زیاد به من نزدیک نمی‌شدند، اما به‌تدریج ملاحظه را کنار گذاشتند و از برنامه‌های انقلابی حمایت کردند.

 زندانی هم شدید؟

با آغاز سال 1354 مرتب به مسجدالجواد می‌رفتم. بیشتر اوقات از قم به تهران می‌رفتم و سخنرانی‌های متعددی می‌کردم. یک روز آقایی در مسجدالجواد از من خواست استخاره‌ای برایش بگیرم. از من خواست پشت دیواری که روبه‌روی آن قرار گرفته بودیم استخاره را انجام دهم، من به خیال اینکه لازم است درخواست مؤمنی را به‌جا آورم به جایی که او درخواست کرده بود رفتم وقتی که به پشت دیوار رفتم آن آقا از من خواست تا سوار ماشینی شوم که در کنارش بود. در این موقع مردم منتظر بودند تا نماز مغرب و عشا را به امامت من ادا کنند. یک راست مرا به زندان قزل‌قلعه بردند. بعضی فکر کردند شاید به خانه‌ام در قم مراجعت کرده‌ام.

همان شب مأموران رژیم به خانه‌ام در قم ریختند. تمام اسباب و اثاثیه، به‌خصوص کتابخانه‌ام را زیرورو کردند. آنها به عکسی از امام برخوردند. از همسرم پرسیدند این عکس اینجا چه می‌کند، همسرم با شهامت جواب داد ما به آقا اعتقاد داریم؛ ایشان اصلاً منکر اعتقاد به امام(ره) در برابر ساواکی‌ها نشد.

سرانجام مرا در یک اتاق 2 در2 جای دادند. 48 روز در این سلول بودم. دلیل دستگیری من این بود که به اتفاق آیت‌اله ربانی شیرازی از طریق سخنرانی یا امضای اعلامیه‌ها بر مرجعیت امام تأکید داشتیم. مرحوم شیرازی در این هنگام با من در قزل‌قلعه، ولی در بند عمومی بود.

شنیده‌ایم در زندان یک‌نفر را هم مسلمان کردید؟

در سلول من فردی بود که به دلیل داشتن تمایلات چپی به زندان افتاده بود. از دیگر کسانی که در این مدت به سلول انفرادی رفت آیت‌اله شیرازی بود که به‌سبب سخنان و اقدامات انقلابی در بند عمومی به‌ناچار به انفرادی انتقالش دادند. هم‌سلولی من جوان سرتراشیده با سیمایی روشن بود که محاسنی هم داشت. در ابتدا فکر کردم شاید طلبه‌ای باشد. از او پرسیدم طلبه هستید؟ با لهجۀ خاص خودش گفت: نا. از لهجه‌اش تعجب کردم، دوباره فکر کردم شاید بازاری باشد که نوع حرف زدنش و کلماتی که به کار می‌برد شبیه مذهبی‌هاست.

گفتم از بازارید؟ گفت: نا. گفت: من ارمنی هستم.

سلول ما به این صورت بود که یک مترش پایین ساخته شده بود. به همین علت بین من و او فاصله‌ای بود، اما با وجود این، همۀ ترس من این بود که مبادا دست یا ترشح دستش به من بخورد، از این رو به او گفتم هم من و هم تو استحمام و نظافت را رعایت می‌کنیم، اما مقررات مذهبی ما به‌گونه‌ای است که اجازۀ دست‌دادن به یکدیگر را نمی‌دهد، بنابراین نباید ترشحات دست شما به لباس من اصابت کند، چون در اینجا شستن لباس‌ها و حتی بدن کار ساده‌ای نیست. هم‌سلول ارمنی از نحوۀ برخورد من خیلی خوشش آمد و گفت بله من از این مسائل با اطلاع هستم.

او گفت: زمانی که در تبریز زندگی می‌کردیم هرگاه مادرم برای خرید نان می‌رفت و می‌دید نانوایی شلوغ است، عمداً دست خود را به نان‌ها می‌زد. آن موقع داد مردم درمی‌آمد و فریاد می‌زدند که نان‌ها نجس شد. آنگاه آنها را به مادرم می‌دادند. رفتار این ارمنی بسیار عاقلانه بود.

در آخر، حادثۀ خوبی رخ داد. روزی از من پرسید: اگر از زندان آزاد بشوی چه کار می‌کنی؟ گفتم بانویی هست که می‌روم زیارت قبر او، او گفت: من اگر آزاد بشوم یک شکم شراب می‌خورم، چون مدتی است شراب نخورده‌ام، سپس می‌روم منزل، من چیزی نگفتم خوب دیدم ارمنی است و در مذهب آنها چنین چیزهایی جایز است. دو‌سه شب به‌آرامی در رابطه با شراب با او صحبت کردم در نهایت گفت: به احترام هم‌‌سلولی‌بودن با تو، تا زنده‌ام دیگر شراب نمی‌خورم. یک شب به من گفت: صبح موقع نماز مرا هم بیدار کن. صبح او را بیدار کردم و مشغول عبادت به شیوۀ ارمنی‌ها شد. شروع کردم دربارۀ اسلام با او صحبت‌کردن. سپس او اسلام آورد و مسلمان شد.

 

حفظ قرآن و نهج‌البلاغه را در کجا و کی انجام دادید؟

من از اول جوانی به نهج‌البلاغه علاقه داشتم. قرآن را زود حفظ کردم و در سطح ایران اول و در سطح بین‌المللی دوم شدم. بعد نهج‌البلاغه را پیش کشیدم و به دانشگاهی‌ها گفتم: «با شما شرط می‌کنم در ظرف دو سال نهج‌البلاغه را حفظ کنم. اگر شما برنده شدید، من شما را به مکه می‌فرستم. اگر من برنده شدم، شما 500 تومان به فقرا بدهید». قبول کردند و مشغول شدیم. حتی در تاکسی و ماشین هم نهج‌البلاغه همراهم بود و سر دو سال کل آن را حفظ کردم و رفتم و دیدم آنها نتوانسته‌اند حفظ کنند. بعضی‌ها تا نصف هم رفته بودند. خلاصه من برنده شدم. گفتم که قرآن را قبل از نهج‌البلاغه حفظ کردم.

آن موقع هر آیه‌ای را که می‌خواستم، می‌دانستم کجاست. یکی از قاریان مصر که به اینجا آمده بود، من قرآن را خواندم و وارونه آن را هم خواندم. آن‌‌قدر خوشش آمده بود که رفته بود به مصر و گفته بود در ایران هم از این خبرها هست.

بد نیست به این نکته هم اشاره کنم که در سوره‌های مکی که 86 سوره هستند، حتی یک یا ایها الذین آمنوا  نداریم، ولی در سوره‌های مدنی که 28 سوره هستند، 89 تا یا ایها الذین آمنوا داریم. قرآن می‌خواهد چه بگوید؟ می‌خواهد بگوید که شما تک‌تک مؤمن بودید، اما گروه نبودید. پیغمبرتان در فشار، سه سال در شعب ابی‌طالب محبوس، اما وقتی به مدینه آمدید و شمشیر کشیدید و دشمنان را شکست دادید، شدید گروه و به شما خطاب می‌شود: «یا ایها الذین آمنوا». آن موقع گروه نبودید، در مدینه بود که گروه شدید.

آشنایی شما با مقام معظم رهبری از چه زمانی و چگونه بود؟

من در تبعید بودم و ایشان خودش را به من رساند. آمد و با هم صحبت کردیم و دیدم مرد دانشمندی است. پدرش آسیدجواد هم مرد بسیار محترم و مقدسی بود. آقای خامنه‌ای به پدرش بسیار علاقه‌مند بود و می‌گفت: «این مقامی که الان دارم به خاطر رعایت حال پدر است». پدر ایشان نابینا شد و ایشان درس در قم را رها کرد و برای پرستاری پدر به مشهد آمد.

شما پیش‌بینی می‌کردید که ایشان در جایگاه رهبری قرار بگیرد؟

نه، ولی بعد دیدم بسیار خوب است و در مجلس خبرگان به ایشان رأی دادیم. خودش حاضر نشد به خودش رأی بدهد، ولی ما رأی دادیم و بعد هم دیدیم خیلی رأی مثبت و خوبی شد. وله‌الحمد.

موقعی که رأی دادید، باور داشتید همینی خواهد شد که الان شده است؟

به این درجه نه، اما بعداً به‌‌مرور فهمیدم که انتخابمان بسیار خوب بوده است. امام هم به ایشان نظر بسیار مثبتی داشت و یک مقدار هم با بیان امام بود که ما در آن مجلس به این فکر افتادیم. ایشان به کرۀ شمالی رفته بود و امام در تلویزیون ایشان را دیده و گفته بود به درد رهبری می‌خورد. این جملۀ امام، ما را تکان داد، ولی باز آن‌قدر در ما عمیق نبود، اما بعد دیدیم بسیار انتخاب خوبی بود و ارادتمان چند‌برابر شد.

ارزیابی شما از نقش ایشان در جایگاه رهبری و صیانت از انقلاب و ادامۀ خط امام چیست؟ الان خیلی‌ها مدعی خط امام هستند و به نام امام و با ادعای خط امام، فاصلۀ زیادی با اندیشه و راه امام دارند. تحلیل جنابعالی از نقشی که ایشان برای امتداد خط امام ایفا کرده است، چیست؟

به نظر من آقای مصباح، مطهری دوم است. ایشان می‌گوید: اگر آیت‌اله خامنه‌ای نبود، انقلاب از دست رفته بود. این انقلاب را ایشان حفظ کرد و خدا هم به ایشان کمک کرد.

از بُعد معنوی آقا چه مقدار خبر دارید؟

من این را می‌دانم که ایشان هنوز دارد مانند گذشته و همیشه، ساده زندگی می‌کند. این‌طور نیست که حالا که به جایی رسیده، برای خود زندگی مفصلی را تشکیل داده باشد. به پسرانش هم گفته اگر خواستید در اقتصاد وارد شوید، نام خامنه‌ای را از روی خود بردارید. همۀ فرزندانش انسان‌های سالمی هستند. ایشان پیروز است، چون دارد با قناعت و ساده زندگی می‌کند.

اگر صلاح می‌دانید دربارۀ آن فرزندتان که در جهت مخالف نظام اسلامی حرکت می‌کند، نیز برای اطلاع مردم به نکاتی اشاره کنید.

چند‌وقت پیش، آمد اینجا و بیرونش کردم. به خانم هم گفتم جواب سلامش را ندهید. وقتی در صدای آمریکا صحبت کرد، گفتم از خانۀ من برو بیرون. رفت و دیگر نمی‌آید. منحرف است و من هم کنارش زدم. دعا می‌کنم هدایت شود. امام هادی(ع) مگر ازسلالۀ پاک نبی(ص) نبود، پسرش جعفر کذاب از کار درآمد. مگر نوح(ع) پاک نبود؟ پسرش آن‌طور از کار در آمد. نه من بالاتر از آن ذوات مقدس هستم و نه لزوماً پسرم بدتر از فرزندان آنها، با این همه الان دیگر هیچ ارتباطی با او ندارم.

تصور و پیش‌بینی شما از آیندۀ نظام و انقلاب چیست؟

به نظر من ظهور نزدیک است و ریشۀ همۀ معاندان اسلام کنده می‌شود.

با توجه به دشمنی‌های آمریکا و تحریم‌های اقتصادی و دیگر مشکلاتی که برای ایران ایجاد می‌کنند، با شناختی که از مردم ایران و رهبری دارید، چه آینده‌ای را ترسیم می‌کنید؟

این اجلاس عدم تعهد، تحریم‌ها را به‌هم زد. مطمئن باشید که با روند موجود، اسرائیل تا چند سال دیگر از بین می‌رود و ریشۀ آن کنده می‌شود. آمریکا هم دارد هر روز ضعیف‌تر می‌شود. روزگاری دو ابرقدرت آمریکا و شوروی بودند. شوروی که از بین رفت و آمریکا می‌خواست خودش را قلعه‌بان جهان قرار بدهد، ولی در حال حاضر به‌قدری در فشار است که از مضار و مفاسد آن جای هیچ نگرانی و اندوهی نیست. کاری که امام کرد، در واقع کار امام زمان(عج) بود. خدا یاری می‌کند، منتهی ما باید بیدار باشیم که نفاق در بین ما نیاید.

با این سابقۀ مبارزاتی و تلاش‌هایی که برای اعتلای احکام اسلام کرده‌اید، در حال حاضر مهم‌ترین آرزوی شما چیست؟

آرزویم این است که انقلاب و نظام اسلامی پابرجا بماند و همواره برای این موضوع دعا می‌کنم. هرکسی هم که می‌گوید برایم دعا کنید، می‌گویم دعا می‌کنم در انقلاب پا برجا باشید. این انقلاب مقدمۀ ظهور است ان‌شاءاله.

 و کلام آخر؟

در راه انقلاب ثابت‌قدم باشید. این راه درست است و برو برگرد ندارد. چیزهایی دیدیم که اطمینان داریم راه صحیح است؛ البته در بین خودمان منحرفانی را داریم و بایستی خیلی بیدار باشیم.

از لطف بسیار شما متشکر و ملتمس دعایتان هستیم.


 
تصاویر دیده نشده از سینه زنی سید حسن نصرالله
ساعت ٩:٥٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/٢۳ : توسط : حسینی
تصاویر دیده نشده از سینه زنی سید حسن نصرالله


 
دوره تربیت فیلمنامه نویس متعهد در دانشگاه امام صادق (ع)
ساعت ٩:٥٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/٢۳ : توسط : حسینی

واحد فرهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(علیه السلام) دوره جامع آموزش و تربیت فیلمنامه نویسان متعهد را با حضور اساتید برجسته و حجت الاسلام علیرضا پناهیان برگزار می‌کند.

به گزارش «خبرگزاری دانشجو»، واحد فرهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(علیه السلام)دوره جامع آموزش و تربیت فیلمنامه نویسان متعهد را با حضور اساتید برجسته برگزار می کند.
 
لازم به ذکر است، این دوره ها با حضور حجت الاسلام علیرضا پناهیان (مدرس حوزه و دانشگاه و نظریه پرداز سینمای دینی)، علی نوری اسکویی (کارشناس ارشد فیلمنامه و فارغ التحصیل از دانشگاه هنر کالیفرنیا، مدرس دانشگاهU.C.M.T و عضو انجمن فیلمنامه نویسان امریکا)، هادی مقدم دوست (نویسنده و کارگردان سینما و تلویزیون)، محمود سالاری (کارشناس ارشد رسانه، رئیس بنیاد ادبیات نمایشی، معاون آموزشی اسبق دانشکده صدا و سیما، مدرس انجمن سینمای جوانان ایران و دانشکده صدا و سیما)، مجید آسودگان (کارشناس ارشد فیلمنامه و مدرس دانشکده سینما و تئاتر) و علی اردستانی (مدرس و منتقد سینما) برگزار می شود.
 
خاطرنشان می شود، متقاضیان جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر مشخصات خود (نام و نام خانوادگی،نام دانشگاه، رشته و مقطع تحصیلی و شماره تماس) را تا 25 آذرماه به شماره 300074173 پیامک و یا به آدرس honar.adab.enghelab@gmail.com ارسال کنند. ثبت نام برای عموم آزاد است.

 
اعترافات و اسناد جدید در پرونده مهدی هاشمی
ساعت ٩:٥۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/٢۳ : توسط : حسینی

اعترافات و اسناد جدیدی را ارائه کرده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، چندی پیش بود که یک منبع آگاه در گفتگو با باشگاه خبرنگاران از دستگیری عناصر و مرتبطین بسیار مهم در پرونده مهدی هاشمی خبر داد.
 
وی در رابطه با دستگیری این افراد عنوان داشت که دستگیری این افراد، کمک بسیار شایانی به رمزگشایی از پرونده مهدی هاشمی خواهد کرد.
 
پس از آن بود که در جلسه سخنگوی قوه قضاییه، دادستان کل کشور اصل خبر دستگیری عناصر مرتبط با مهدی هاشمی را تأیید کرد.
 
در همین رابطه یک منبع مطلع در مصاحبه با خبرنگار دفاعی - امنیتی باشگاه خبرنگاران، اعلام کرد: فرد جدیدی با نام اختصاری (ف.ج) در تحقیقات و بازجویی‌های صورت گرفته اعترافات و اسناد جدیدی را ارائه کرده است.
 
این منبع مطلع در خصوص اعترافات جدید ارائه شده از سوی (ف.ج) گفت: (ف.ج) در اعترافات خود اسناد جدید، ناب و فوق‌العاده مهمی در خصوص این پرونده را افشا کرده است که از جمله آنها می‌توان به مواردی همچون اخلال در امور اقتصادی کشور، سوء استفاده‌های کلان مالی، اخذ رشوه و جمع‌آوری اسناد و ارائه آنها به بیگانگان اشاره کرد.
 
وی در ادامه اضافه کرد: اعترافات جدید، کمک بسیار شایانی به کشف دیگر ابعاد پرونده خواهد کرد و پرونده با اسناد جدید به مراحل بسیار حساسی رسیده است.
 
به نظر می‌رسد دستگاه قضا به دور از التهابات و فضاسازی‌های خبری، با دقت همه‌جانبه، تمام زوایای پرونده را زیر نظر دارد و در راه تکمیل آن گام برمی‌دارد.

 
یگان ویژه فرانسه معمر قذافی را ترور کرد
ساعت ٩:٤٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/٢۳ : توسط : حسینی

مسئول امور اطلاعات خارجی و نظامی شورای ملی انتقالی سابق در لیبی فاش کرد نیروهای ویژه فرانسوی، معمر قذافی دیکتاتور سابق این کشور را کشتند تا بر رسوایی مالی نیکلا سارکوزی رئیس‌جمهور سابق فرانسه سرپوش بگذارند.

به گزارش خبرگزاری فارس، «رامی العبیدی» مسئول امور اطلاعات خارجی و نظامی وابسته به شورای ملی انتقالی سابق در لیبی در گفت‌وگو با روزنامه اینترنتی فرانسوی «مدیا پارت» تأکید کرد: یگان‌های ویژه فرانسوی به طور مستقیم معمر قذافی را ترور کردند.
 
العبیدی که برای نخستین بار جزئیات کشته شدن معمر قذافی را فاش می‌کرد افزود: اداره کل امنیت خارجی فرانسه از همه تحرکات خودروهای حامل قذافی اطلاع داشت.
 
العبیدی افزود: بمباران کاروان خودروهای حامل قذافی از طرف سازمان اطلاعات فرانسه، برنامه ریزی شده بود.
 
وی تأکید کرد: هدف از ترور معمر قذافی نیز سرپوش گذاشتن بر حمایت مالی قذافی از مبارزات انتخاباتی سارکوزی در بین سال های 2006 تا 2007 بود.
 
العبیدی گفت: تصاویری که در اینترنت منتشر شده است و نشان می‌دهد جمعیتی جسد سرهنگ معمر قذافی را لگدمال می کنند فقط تلاش برای سرپوش گذاشتن بر جنایت یک کشور است.
 
وی گفت: معمر القذافی به صورت مستقیم به دست نیروهای ویژه فرانسوی ترور شد تا برای همیشه ساکت شود.
 
العبیدی اظهار داشت: ریاست جمهوری فرانسه در آن زمان تأکید کرد که تهدید قذافی برای بر ملا کردن راز حمایتش از نیکلا سارکوزی، جدی است و همین، برخی طرف‌ها را در کاخ الیزه بر آن داشت برای خلاص شدن از این تهدید به هر طریقی اقدام کنند.
 
این مقام لیبیایی تصریح کرد که هسته اطلاعاتی که وی بر آن نظارت می کرد گزارشی را در این باره تهیه و در آن جزیئات دست داشتن سازمان اطلاعات فرانسه را در اعدام قذافی فاش کرد اما شورای ملی انتقالی لیبی این گزارش را با توجه به اینکه زیر سلطه فرانسه و قطر بود مصادره کرد و از سرنوشت این گزارش که به شورای ملی انتقالی تحویل داده شد اطلاعی در دست نیست.
 
العبیدی درباره پول هایی که سارکوزی برای تأمین مخارج مبارزات انتخاباتی خود از قذافی دریافت کرده بود گفت: این اطلاعات شایعه نیست بلکه حقیقت است که می توان از طریق نوری مسماری و سیسیلیا سارکوزی همسر سابق رئیس جمهور سابق فرانسه درباره آن و همچنین از طریق تعداد سفرهای همسر سارکوزی به لیبی و پرسش از وی درباره علت سفرهایش اطمینان حاصل کرد.

 
شیرین‌زبانی‌های کودک پنج ساله برای رهبر انقلاب
ساعت ٩:٤۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/٢۳ : توسط : حسینی

سید علی عزیزی کودک پنج ساله‌ای است که در حسینیه امام خمینی(ره) گفت‌‌وگویی شیرین با رهبر معظم انقلاب دارد.

به گزارش تسنیم، چندی پیش سید علی عزیزی که کودک پنج ساله‌ای است، به همراه پدر خود برای اقامه نماز به حسینیه امام خمینی(ره) خدمت مقام معظم رهبری رفته بود.
 
وقتی آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی برای اقامه نماز وارد حسینیه می‌شوند؛ سید علی 5 ساله دست پدر خود را رها می‌کند و به سمت ایشان می‌دود و دست رهبر انقلاب را می‌گیرد.
 
سید علی که علی‌رغم سن کم خود حافظ 5 جزء قرآن کریم نیز هست، خطاب به رهبر انقلاب می‌گوید: "آقا می‌شود چفیه‌تان را به من بدهید؟". تصویر هدیه شدن چفیه رهبری واقعه‌ای بوده که او بارها از تلویزیون آن را تماشا کرده است.
 
مقام معظم رهبری پاسخ درخواست سیدعلی را با لبخندی داده و خطاب به همراهان خود می‌گویند که " چفیه را بدهید به آقا". پدر سید علی در خاطره‌ای می‌گوید: از آن به بعد هر وقت با این بچه هم کلام می‌شوم او به من می‌گوید که "آقا به من گفتند آقا".
 
در ادامه ماجرای دیدار این کودک با رهبر انقلاب در حالی‌که آیت‌الله خامنه‌ای دست نوازش بر سر او می‌کشیدند، سید علی 5 ساله از ایشان می‌پرسد: "آقا شما که اینقدر مهربان هستید، چرا آمریکا اینقدر از شما می‌ترسد؟" که این سؤال با لبخند دیگری از سوی رهبر انقلاب مواجه می‌شود. در همین هنگام یکی از همراهان رهبر انقلاب در پاسخ به سؤال سید علی می‌گوید: "حضرت آقا آدم خوبی است؛ و چون از خدا می‌ترسد آن‌ها(آمریکایی‌ها) هم از آقا می‌ترسند".

 
تروریست‌های مسلح سوری اتباع روسی، اوکراینی و ایرانی را تهدید کردند
ساعت ٩:٤۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/٢۳ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: تروریست‌های مسلح سوریه تهدید کردند سفارتخانه‌های روسیه و اوکراین در دمشق و اتباع آنان و نیز ایرانی‌ها را هدف حمله قرار خواهند داد.

خبرگزاری فارس: تروریست‌های مسلح سوری اتباع روسی، اوکراینی و ایرانی را تهدید کردند

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری روسیا الیوم، تروریست‌های مسلح سوری تهدید کردند که به سفارت روسیه و اوکراین در دمشق و اتباع دو کشور مزبور و نیز اتباع ایرانی در سوریه حمله خواهند کرد.

گروهی از تروریست‌های مسلح که در اکتبر گذشته «انهار کوتچنیوا» خبرنگار اوکراینی را ربودند، تهدیدات خود را در نوار ویدئویی ضبط  و برای تلویزیون اوکراین ارسال کردند، تهدید کرده‌اند که هیچ تبعه روسی، اوکراینی و ایرانی از سوریه جان به در نخواهد برد.

ناظران بر این باورند که تهدیدات تروریست‌های مسلح سوری در واکنش به بیانیه وزارت خارجه اوکراین مبنی بر درخواست آزادی فوری خبرنگار این کشور، اعلام شده است.


 
انفجار در دمشق 16 کشته و 25 زخمی برجای گذاشت
ساعت ٩:٤٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/٢۳ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: لحظاتی پیش، انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده در دمشق، 16 کشته و 25 زخمی برجای گذاشت.

خبرگزاری فارس: انفجار در دمشق 16 کشته و 25 زخمی برجای گذاشت
  •  

به گزارش خبرگزاری فارس، تلویزیون المنار در خبری فوری اعلام کرد که با انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده در «قطنا» واقع در جنوب غرب دمشق، ده‌ها نفر کشته و زخمی شدند.

بر اساس این گزارش در این انفجار، دست‌کم 16 نفر کشته و بیش از 25 نفر از جمله چندین زن و کودک زخمی شدند.

هنوز هیچ‌ طرفی مسئولیت این انفجار را برعهده نگرفته است اما به نظر می‌رسد که مثل همیشه، گروهک‌های تروریستی وابسته به القاعده در پشت پرده این اقدام باشند.


 
۶ سال حبس پایان یافت
ساعت ٩:۳۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/٢۳ : توسط : حسینی
تاجیک اواسط هفته آینده در تهران

خبرگزاری فارس: دیپلمات سابق ایرانی که ۶ سال در حبس خانگی در انگلیس به سر می‌برد امروز پس از صدور حکم دادگاه و لغو استردادش به آمریکا آزاد و اواسط هفته آینده به تهران برمی‌گردد.

خبرگزاری فارس: ۶ سال حبس پایان یافت/تاجیک اواسط هفته آینده در تهران

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری فارس، نصرت‌الله تاجیک سفیر اسبق ایران در اردن که به اتهام واهی دوربین دید در شب به مدت 6 سال در انگلستان در حبس خانگی به سر می‌برد، با تلاش‌های دولت عمان و همچنین وزارت خارجه کشورمان امروز پس از صدور حکم دادگاه آزاد و حبس خانگی وی لغو شد.

بر اساس این حکم استرداد تاجیک به آمریکا نیز لغو و احتمالا فردا گذرنامه وی به او تحویل خواهد شد.

خبرنگار فارس اطلاع یافت که تاجیک احتمالا اواسط هفته آینده به تهران باز خواهد گشت.

نصرت‌الله تاجیک سفیر اسبق ایران در اردن و استاندار اسبق هرمزگان چهارم آبان 1385 در شهر دورهام انگلیس به اتهام واهی و اثبات نشده خرید 10 عدد دوربین دید در شب بازداشت شد.

اولین جلسه دادگاه دو روز بعد از دستگیری وی برگزار و پس از آن تاجیک زندانی شد. دادگاه اعلام کرد که بازداشت سفیر اسبق ایران در اردن بنا به درخواست دولت آمریکا و بر اساس موافقتنامه استرداد بین دو کشور (آمریکا و انگلیس) مربوط به سال 2003 انجام شده است.

در پی تلاش‌های وزارت خارجه کشورمان و سفارت ایران در لندن تاجیک پس از دو هفته با وثیقه 500 هزار پوندی موقتا آزاد و از آن زمان تاکنون در حبس خانگی به سر می‌برد.

در تاریخ 30 فروردین 1386 قاضی دادگاه حکم قطعی استرداد تاجیک را به آمریکا اعلام کرد اما به علت وضعیت جسمی و بیماری وی دادگاه تا مشخص شدن وضعیت سلامتی این دیپلمات سابق، موضوع، استرداد را به تعویق انداخت.

علاوه بر اقدامات انجام شده در راستای آزادی هر چه سریع‌تر نصرت‌الله تاجیک و پرداخت وثیقه 500 هزار پوندی برای آزادی موقت وی، تاکنون سه هیئت بلندپایه از کشورمان به انگلستان سفر کردند که از آن جمله سفر اسفند ماه 1389 حسن قشقاوی معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت خارجه کشورمان به لندن بود. علاوه بر آن دو هیئت حقوقی و کنسولی از جمهوری اسلامی ایران به انگلیس سفر کردند و بیش از 50 بار کاردار و سفیر انگلیس در تهران به وزارت خارجه دعوت و احضار شده‌اند و یادداشت‌های مختلفی در خصوص آزادی تاجیک به سفارت انگلیس در تهران و وزارت خارجه این کشور ارسال شد.


 
دریادار تنگسیری: جزیره‌های ایران در منطقه خلیج فارس به مثابه 19ناو هواپیمابر هست
ساعت ۱٠:٠۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/٢۱ : توسط : حسینی

جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: تنگه هرمز یکی از نقاط سوق‌الجیشی جهان بوده و بیشترین ذخایر گاز و نفت جهان در همین منطقه حساس قرار دارد و در این منطقه، خداوند به ما 19 جزیره داده که به مثابه 19 ناو هواپیمابر محسوب می‌شوند.

ه گزارش حوزه دفاعی - امنیتی باشگاه خبرنگاران، سردار علیرضا تنگسیری جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران در دیدار با مسئولان ستاد همایش سراسری جغرافیا، توسعه، دفاع و امنیت و جمعی از اساتید و دانشجویان اظهار داشت: جزایر ایران در خلیج فارس در عمیق ترین نقاط واقع شده و کلیه شناورها برای ورود به آن مجبورند از کنار این جزایر عبور کنند؛ لذا این جزایر و این وضعیت خاص جغرافیایی در خلیج فارس برای ما یک نعمت خدادای است و از این نعمت باید به درستی استفاده کرد.وی با تشریح عوامل توانمندساز جغرافیایی کشور در منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز افزود: طولانی‌ترین ساحل در خلیج فارس را ما دارا هستیم، بیشترین عمق آب در خلیج فارس آب‌های ساحلی ایران است. اما کشورهای جنوبی خلیج فارس مجبور هستند برای نزدیک شدن به سواحل از کانال‌ها و موانع متعدد عبور کنند زیرا عمق آب در آنجا بسیار کم است.

* نیروی دریایی سپاه بر ورود و خروج شناورها از تنگه هرمز تسلط کامل دارد

سردار تنگسیری با تشریح اقدامات و توانمندی‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کنترل تنگه هرمز اظهار داشت: نیروی دریایی سپاه بر ورود و خروج شناورها از تنگه هرمز تسلط کامل دارد. ما تمامی کشتی‌ها، شناورها و ناوهای نظامی که وارد تنگه هرمز می‌شوند را در مورد مقصد، نوع کشتی، مبدأ، ملیت و غیره مورد سوال قرار می‌دهیم.

وی افزود: این کنترل را تا قبل از انقلاب فقط کشور عمان انجام می‌داد اما پس از انقلاب این فرزندان انقلاب هستند که نظارت و کنترل تنگه هرمز را انجام می‌دهند و امنیت رادر آن جا برقرار می‌کنند و اگر هم آنها جواب ندهند، شناور گسیل کرده و شناسایی میدانی و مثبت انجام می‌دهیم و در زمان شناسایی مثبت با ارتباطی که با آن شناور دارند، دقیقا جواب سوالات ما را می‌دهند که این یک اقدام اساسی و از موضع اقتدار است.

وی حضور نظامیان فرامنطقه‌ای در خلیج فارس را بیانگر اهمیت منطقه دانست و افزود: تاریخ خلیج فارس بیانگر اهمیت و حساسیت خلیج فارس است و حضور بیگانگان در آن نشان از اهمیت خلیج فارس دارد و این حقیقت بر هیچ‌کس پوشیده نیست. به تاریخ که برگردیم در قرن 19 استعمارگران، اسپانیایی‌ها و بعد پرتقالی‌ها آمدند و در اواخر قرن بعد و در قرن 21 هم آمریکایی‌ها آمدند و این اهمیت بالای منطقه را نشان می‌دهد.

* نیروهای فرامنطقه ای، مخل امنیت هستند


جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه حضور نظامیان فرامنطقه ای درخلیج فارس را چالش آفرین دانست و خاطرنشان کرد: امروزحضور ناوهای بیگانه در منطقه خلیج فارس مهم‌ترین چالش منطقه است. آنها مخل امنیت هستند. کشورهای دوست و همسایه ما باید این حقیقت را درک کنند که نیروهای فرامنطقه‌ای امنیت را باخود هدیه نمی‌آوردند. آنها با چند هدف در منطقه هستند الان که دیگر صدامی وجود ندارد، خطری نیست؛ جمهوری اسلامی ایران نیز تا به امروز نه به کشوری حمله کرده و نه اسلام این اجازه را به ما می‌دهد. ما هرگز به دنبال خاک کسی نیستیم و این خط تبلیغاتی ایران‌هراسی هیچ معنا و مفهومی ندارد.

وی در تشریح تبعات حضور نظامی کشورهای فرامنطقه‌ای در خلیج فارس تصریح کرد: یکی از تبعات و مخاطرات حضور بیگانگان در منطقه، خطر زیست محیطی است. به عنوان مثال ناوهای هسته‌ای که آنها دارند اگر اتفاقی برای یکی از آنها بیفتد فاجعه‌آفرین خواهد بود؛ چون خلیج فارس یک خلیج بسته بوده و ممکن است در صورت بروز هر گونه آلودگی، سال‌های سال در این منطقه بحران زیست‌محیطی ایجاد شود.

دریادار تنگسیری افزود: وجود این ناوها در منطقه و پسماندهایی که دارند مثل سوخت‌های دیزل، روغن‌هایی که وارد آب می‌شود و زباله‌هایی که می‌ریزند خطرات جدی را متوجه منطقه کرده است.

وی خاطرنشان کرد: من خودم دیدم که یکی از ناوهای نظامی کوهی از زباله را که داخل یک تور بسته شده بود را به دریا انداختند، آنها که دلسوزی نمی‌کنند که بخواهند زباله‌ها را در اسکله تخلیه کنند.

* هیچ  هدفی غیر از برقراری امنیت نداریم

وی فروش سلاح و تجهیزات نظامی را از دلایل حضور کشورهای فرامنطقه‌ای در خلیج فارس دانست و افزود: حربه و تاکتیک آنها برای ترغیب کشورهای جنوبی خلیج فارس به خریداری سلاح و تجهیزات نظامی، پروژه ایران هراسی و در واقع اسلام‌هراسی است و هم‌اکنون متأسفانه کشورهای مسلمان حاشیه خلیج فارس به طور گسترده درحال خرید تسلیحات هستند؛ بدون اینکه توجه کنند که چقدر ایران در بحث نظامی خودش سرمایه‌گذاری کرده است.

جانشین نیروی دریایی سپاه با اشاره به سرمایه‌گذاری نظامی و دفاعی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی اظهار داشت: ما یک سوم آنها هم در بحث نیروهای مسلح سرمایه‌گذاری و بودجه‌ریزی نکردیم. ما هدفی غیر از امنیت نداریم. حتی در رزمایش‌هایی که برگزار می‌کنیم همواره پیام دوستی، مودت و برادری به آنها می‌دهیم و اعتقاد داریم در خلیج فارس این امنیت را می توان با مشارکت کشورهای منطقه‌ای ایجاد کرد.

سردار تنگسیری در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر ضرورت و اهمیت برگزاری همایش سراسری جغرافیا، توسعه، دفاع و امنیت گفت: واقعیت این است که ما باید یک کار علمی کنیم ، اعتقاد داریم که کار علمی و دانشگاهی می‌تواند هزینه کمتری داشته باشد، محافل دانشگاهی بسیار می‌توانند تأثیرگذار باشند، در عرصه پیشرفت و توسعه جزایر بی‌تردید اساتید و دانشجویان با تمرکز بر وضعیت و قابلیت‌های منطقه می‌توانند نقش بسزایی ایفا کنند و با آشنا شدن با نیازها و چالش‌های موجود موثر واقع شده و مسئولیت بپذیرند.

وی ادامه داد: ما در مسائل نظامی می‌گوییم هدف ما باید دارای چند خصوصیت باشد؛ اول اینکه اهمیت لازمه را برای ما داشته باشد. شما می‌خواهید جانتان را نثار کنید، باید بدانید که هدف چقدر برای شما اهمیت دارد، لذا اگر شما نفهمیدید یعنی جوانان ما، دانشگاهیان ما ندانند خلیج فارس، تنگه هرمز، سواحل و جزایر ما از چه اهمیت بالای استراتژیک برخوردارند، قطعا کمتر به آن اهمیت می‌دهند، اما با علمی که پیدا می‌کنید متوجه اهمیت آن می‌شوید، پس باید برویم در میدان و علم پیدا کنیم و دانشگاه‌ها و نخبگان ما می‌توانند این ذهنیت را ایجاد کنند که این یکی از ثمرات و نتایج برگزاری این‌گونه همایش‌هاست.

سردار تنگسیری نام و عنوان همایش سراسری جغرافیا، توسعه، دفاع و امنیت را بسیار مهم و قابل تأمل عنوان کرد و اظهار داشت: جغرافیا، در برگیرنده همان وضعیت و اهمیت جغرافیایی منطقه است، توسعه معطوف به الزامات، ابزارها و چگونگی تحقق آن است. بخشی از توسعه نیز به امنیت برمی‌گردد و اینکه هم در آینده و هم در زمان کنونی چه باید کرد، چگونه دفاع باید کرد و امنیت را با چه راهکارها و اقداماتی برقرار و پایدار کرد.

وی تصریح کرد: به نظر من با یک موضوع بسیار جامع و مناسبی این همایش برگزار می‌شود؛ موضوعات بسیار خوب و موثر هستند و مقالاتی که نوشته می‌شود باید در این چارچوب باشد و راهکار عملی ارائه بدهد.

گفتنی است، در پایان این دیدار، جمعی از مسئولان همایش سراسری جغرافیا، توسعه، دفاع و امنیت گزارشی از رونداقدامات و برنامه‌های آینده خود ارائه دادند.


 
اعتراف تکان دهنده نیک آهنگ:
ساعت ٩:٥۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/٢۱ : توسط : حسینی

درخواست مهدی هاشمی از آمریکایی ها برای تحریم بیشتر مردم ایران و

 

 

خبرسازی و انتشار خبرهای جعلی از طرف مهدی هاشمی در سایت های فتنه + فیلم

 

مهدی هاشمی منبع خبری بسیاری از رسانه های ( ضد انقلاب ) خارج از کشور بود که گاهی وقتها که تماس میگرفت تا خبری را به ما برساند ، وقتی با منبع دوم خبری چک می کردیم می دیدیم خبر درست نیست و به نظر می رسید وی ( مهدی هاشمی ) نقش بزرگی در خبر سازی و جعل خبرهای دروغین دارد و بسیاری از خبرهایی که به رسانه های سبز ( فتنه ) داده می شد و حتی رسانه های بزرگتر توسط وی هدایت شده بود.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران، نیک آهنگ کاریکاتوریست فراری نشریات زنجیره ای پیش از این اعلام کرده بود که به درخواست مهدی هاشمی، برای وی روزنامه نگاران اجاره ای معرفی کرده است. این ضد انقلاب فراری در جدیدترین اظهاراتش البته پس از اختلاف با مهدی هاشمی در مصاحبه ویدیویی با فردی به نام "جهانشاه جاوید" اطلاعات جدید و قابل تأملی را ارائه کرده است .

وی در ابتدا با ارائه اطلاعات روابط نزدیکش با خانواده هاشمی  اظهار می دارد:"  در سال 2010 من ( نیک آهنگ )  و مهدی هاشمی باهم مدتها راجع به مسائل مختلف حرف می زدیم و مهدی هاشمی اتهام بزرگی داشت و بخاطر آنکه بارها پیش آمده بود که وی حرفها و ادعاهایش را  تغییر داده بود، من پس از چک کردن با قوانین کانادا تصمیم گرفتم اظهاراتش را ضبط کنم و در مواردی هم که خودش با من تماس گرفته بود ، این موضوع را به خودش نیز اعلام کرده بودم.

مهدی هاشمی منبع خبری بسیاری از رسانه های ( ضد انقلاب ) خارج از کشور بود که گاهی وقتها که  تماس میگرفت تا خبری را به ما  برساند ، وقتی با منبع دوم خبری چک می کردیم می دیدیم خبر درست نیست و به نظر می رسید وی ( مهدی هاشمی )  نقش بزرگی در خبر سازی دارد و  بسیاری از خبرهایی که به رسانه های سبز ( فتنه ) داده می شد و حتی رسانه های بزرگتر توسط وی هدایت شده بود.

*درخواست مهدی هاشمی از آمریکایی ها

وی با اظهار تعجب از برخی از رفتارهای مهدی هاشمی ادامه می دهد :" من و مهدی هاشمی بارها با هم در تماس بوده ایم. در یکی از موارد که به من زنگ زد و وقتی فهمید من در حال رفتن به واشنگتن هستم از من خواست تا راجع به بحث تحریم اقتصادی ایران کسانی را در امریکا ببینم و می خواست بداند واشنگتن چه کسانی هستند که بشود با ارتباط و تشویقشان  تحریمهای سنگین تری را علیه مردم ایران تحمیل کرد . این برای من مساله عجیبی بود که مهدی هاشمی پدر و خانواده اش در ایران باشد و بخواهد این بحث تحریم را از طریق امریکایی ها پیگیری کند  و البته با ادمهای مختلفی نیزدر این زمینه صحبت کرده بود."

 *علت جدایی مهدی هاشمی از نیک آهنگ چه بود؟

این ضد انقلاب فراری در خصوص کیفیت روابطش با مهدی هاشمی و چگونگی پایان یافتن آن اینگونه اظهار نظر می کند :"آقای هاشمی در جلسه راستی آزمایی خود ( در دادگاه کانادایی) میزان آشنایی اعضای خانواده خود را با بنده تکذیب کرده و همچنین می‌گویند که هر از گاهی سایت خودنویس را می‌خوانده‌اند و بعد از مدتی به خاطر عدم اعتبار خبرهایش آن را نگاه نمی‌کرده‌اند. آقای هاشمی نمی‌گویند که در محدوده زمانی پیش از ۱۶ اکتبر ۲۰۱۰، چند ده بار به خودنویس زنگ زده است تا خبرهای مختلف را به ما بدهد که برخی بعدا دروغ از آب در آمده و ما از انتشار بسیاری که شاهد دیگری نداشته خودداری کرده بودیم. من در شهادت‌نامه سطح گفتگوها را تشریح و مدارک را ضمیمه کردم. اتفاقا بر سر یکی از خبرها که غیر واقعی بودن آن را به روی‌شان آوردم، با لحنی تهدید آمیز هر چه دل‌شان خواست را به من گفتند و از آن تاریخ یعنی ۱۶ اکتبر ۲۰۱۰ تماس ما قطع شد.

*منبع خبرهای سایتهای فتنه مهدی هاشمی بود

ماجرا بر سر این بود که خبرهایی بدون ارائه  مستندات و شواهدی در سایتهای سبز ( فتنه ) منتشر می کردند که عملا وجود خارجی نداشته و وقتی از آدمها و سایتهای مختلف که می پرسیدم آخر سر کارها به مهدی هاشمی ختم می شد . من به مهدی هاشمی می گفتم که  شما خبر را جعل می کنید و خبر سازی می کنید . گاهی مهدی هاشمی اطلاعات مختلفی به ما می داد که منبع دوم خبری هم با وی هماهنگ بود و برخی از خبر سازی هایش برای تحت تاثیر قرار دادن حکومت انجام می گرفت. "

 

مشاهده فیلم

 

اظهارات این نویسنده روزنامه های زنجیره ای در حالی بیان می شود که چندی پیش نیز" مهرداد حیدر پور" از عناصر ضد انقلاب در مصاحبه با تلویزیون ضد انقلاب میهن با افشاگری پشت پرده منابع مالی سایت های موسوم به "سبز" و مأموریت مخفیانه "مهدی هاشمی" در خارج از کشور مدعی شد: "مهدی هاشمی" در سال 2011 از لندن به پاریس رفته و چهل هزار یورو پول خرج سایت های موسوم به " سبز" کرده است و از جمله سایت هایی که مهدی هاشمی هزینه هایشان را داده است سایت "کلمه" ، "جرس" و"روز آنلاین" هستند.

ادعایی که با منبع خبر شدن سایت کلمه در زمان وابستگی آن به عناصر فتنه گر و معاند جمهوری اسلامی از همان روزهای بعد از انتخابات نمایان شده و نقش جدی تری به خود می گیرد . در همان بدو ورود مهدی هاشمی به کشور بود که مصاحبه‌ای از قول فاطمه هاشمی در سایت "کلمه" منتشر شد (مصاحبه ای که نمی توانست در روزهای خارج از کشور گرفته شده باشد). در حالی که باز هم جریان‌های سیاسی کشور منتظر بودند تا این مصاحبه با صدور بیانیه‌ای تکذیب شود، در عین ناباوری یادداشتی در کلمه منتشر شد که تعجب همگان را به همراه داشت.

خانم عفت مرعشی پس از بازداشت مهدی هاشمی و انتقال او به زندان اوین یادداشتی را در سایت "کلمه" منتشر کرد که دستاویز خبری بسیاری از رسانه‌های ضد انقلاب شد.  نکته قابل تامل در خصوص انتشار این شبه بیانیه اینکه بنا به نوشته سایت "کلمه" یادداشت عفت مرعشی در اختیار این سایت قرار گرفته و سپس در دیگر رسانه‌های ضد انقلاب نیز منتشر می شود.

*پشت پرده همکاری مهدی هاشمی با سایت "کلمه" و " BBC  فارسی "

نوع همکاری همراهان مهدی هاشمی با سایت "کلمه" در جایی بسیار تامل برانگیز شد که مهدی هاشمی برای انجام معاینات پزشکی بیشتر به بیمارستان دی منتقل شد. سایت "کلمه" دو عکس  با کیفیت بسیار بالا در خبر خود از روند ویزیت مهدی هاشمی منتشر کرد،عکس‌هایی که کاملا شفاف بودند و معلوم نبود از طریق چه منبعی در اختیار ستاد سایت "کلمه" قرار گرفته بود. در حالیکه هیچ کدام از رسانه های دیگر داخلی چنین عکسهایی را در اختیار نداشتند. سایت "کلمه" در ماجرای ورود مهدی هاشمی به کشور پس از 3 سال حضور در لندن نیز از همه فعالتر بود و خبرهایی که منتشر می‌کرد از همه رسانه‌ها دسته اول‌تر و به روز تر بود.

نیک آهنگ با اشاره به وضعیت حال حاضر مهدی هاشمی با افسوس و ناراحتی اظهار می کند : " ای کاش که نوه اقای هاشمی رفسنجانی و وکیل اقای مهدی هاشمی به درخواست من توجه می کردند و مدارک ( ارائه شده به دادگاه کانادایی) را آزاد نمی کردند.

من از روز اول به وکیل آقای هاشمی هشدار داده بودم و اخطار کرده بودم این موضوع را، نمی شود فهمید که چه کسی این فایلها ( مکالمات محرمانه ) را منتشر کرده و امیدوارم که فایلهای بعدی انتشار نیابد . مهدی هاشمی اشتباه بزرگی که کرد به ایران بازگشت و محاسبه پیامدهای انتشار این فایلهای صوتی را نکرد و افراد خانواده هاشمی همین که اقای مهدی هاشمی را هشدار نداده اند بسیار بی مسئولیت عمل کرده اند.

لازم به یاد آوری است مهدی هاشمی در یک مکالمه محرمانه 20 دقیقه ای با نیک آهنگ کوثر  به نکاتی در خصوص نگاهش به سیاست داخلی ایران، شرایط بعد از انتخابات ۸۸ و درگیری‌ها و موضوع گیری‌های خودش و پدرش اشاره می‌کند.

 

 

مهدی هاشمی در حالی از پیامدهای مصاحبه با بی بی سی سخن به میان آورده که منبع خبر بودن بی بی سی از خانواده هاشمی در بسیاری موارد برای افکار عمومی عملا اثبات شده است. از جمله ماجرایی کاملاً هماهنگ شده با بی بی سی در خصوص انتشار اختصاصی تصویر عبور وی از ورودی فرودگاه دبی به همراه یک مصاحبه اختصاصی کوتاه در هنگام بازگشتش به ایران و یا انتشار اولین خبر حضور آقای هاشمی در زندان اوین و ملاقات با فرزندانش از تلویزیون شایعه پراکن بی‌بی‌سی بود.

 در جدیدترین این موارد نیز شب گذشته بی بی سی فارسی با اشاره به ماجرای انتشار فایل صوتی محرمانه خبر از افشای مورد مشابه ای از همین گفتگوهای خصوصی مابین مهدی هاشمی و نیک آهنگ با محتوای نظیر آنچه که اتفاق افتاده است در گذشته داد بدون آنکه اعتراضی از سوی خاندان هاشمی در اصالت آن صورت گرفته باشد . بی بی سی دلیل این حساسیت و تشکیک در  فایل جدید را که حتی از لحاظ محتوای گفتگوی بسیار شبیه فایل قبلی بوده است سفرش به ایران و در بازداشت بودنش عنوان کرده است. 
در میان سکوت کامل و بایکوت رسانه‌های غربی صورت گرفت
ساعت ٩:٥٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/٢۱ : توسط : حسینی

مرگ یک تبعه ایرانی، 3 روز پیش

 

 

در بازداشتگاه شهر هاوتن هلند + اسناد

سایت خبری وبگردی 2030 با انتشار خبری از مرگ 3 روز پیش یک تبعه ایرانی در یکی از بازداشتگاه‌های هلند خبر داد.

به گزارش گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران به نقل از وبگردی 2030؛ یک شهروند ایرانی 3 روز پیش در میان سکوت کامل و بایکوت خبری رسانه‌های غربی جان خود را در بازداشتگاه شهر هاوتن هلند از دست داد.

بر اساس این گزارش، 3 روز پیش بود که یک تبعه مرد 40 ساله ایرانی در یکی از خیابان‌های شهر اوترخت بازداشت شد. این تبعه ایرانی که دارای ناراحتی جسمی بود پس از بازداشت به بازداشتگاه شهر هاوتن منتقل شد. بر اساس اطلاعات به دست آمده، هنوز ساعتی از دستگیری این فرد نگذشته بود که وی در بازداشتگاه پلیس جان خود را از دست داد.

این اتفاق در حالی رخ داد که رسانه‌های غربی خبر مرگ این تبعه ایرانی را در سکوت و بایکوت خبری کامل قرار داده‌اند و تنها رسانه‌های محلی شهر اترخت خبر مربوط به مرگ این شهروند 40 ساله ایرانی را پوشش داده‌آند. البته در این میان خبرگزاری ای.ان.پی هلند فقط یکبار این خبر را منتشر و جزئیات بیشتری از آن را منتشر نکرد.

بررسی‌ها در خصوص علت مرگ این شهروند ایرانی در دست بررسی عنوان شده است.

 

 

اخبار تکمیلی در این خصوص متعاقبا ارسال خواهد شد.


 
حاشیه‌های نقد «من مادر هستم»
ساعت ٩:٥۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/٢۱ : توسط : حسینی
برنده‌ها و بازنده‌ها

خبرگزاری فارس: حسین الله‌کرم در نشست نقد و بررسی فیلم «من مادر هستم» گفت: در این جریان‌ها ما حزب‌اللهی‌ها چماق‌دار می‌شویم و روشنفکران هم مظلوم شمرده می‌شوند در حالی همگی قربانی این روند هستیم.

خبرگزاری فارس: برنده‌ها و بازنده‌ها

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، نشست نقد و بررسی فیلم «من مادر هستم» با حضور فریدون جیرانی، مسعود فراستی، محمدتقی فهیم، حسین الله‌کرم، لیلا لاریجانی، رحمان سیفی‌آزاد و جمع کثیری از اهالی رسانه و دانشجویان در لانه جاسوسی برگزار شد.

بنابراین گزارش این نشست نقد و بررسی که پس از نمایش فیلم من مادر هستم برگزار شد با حاشیه‌ها و اتفاقات جالبی همراه بود که در ادامه می‌آید: 

* در زمان نمایش فیلم سالن مملو از جمعیت بود و افراد بسیاری ایستاده یا نشسته بر سکوهای بین صندلی‌ها فیلم را تماشا می‌کردند، علاوه بر این تعدادی صندلی نیز در کنار ردیف‌های جلوی سالن اضافه شد تا برخی از حضار بتوانند فیلم را راحت‌تر تماشا کنند. 

*حضور عوامل فیلم «من مادر هستم» و منتقدان سینما روی سن، جمعی از اعضای انصار حزب‌الله صلوات فرستادند و بقیه حضار کف و سوت زدند.

*در ابتدای جلسه نقد و بررسی حسین الله‌کرم به دعوت مجری روی سن آمد اما جایی برای وی در نظر گرفته نشده بود و الله‌کرم از مجری خواست که جا به جا شود و در کنار محمدتقی فهیم قرار گرفت.

‌* یکی از مباحث مورد توجه در این جلسه، چانه‌زنی افراد سر گرفتن وقت برای صحبت بود و به طور مثال حسین الله‌کرم بر سر اینکه چرا رحمان سیفی‌آزاد 12 دقیقه حرف زده و  این، دو دقیقه از زمان حد تعیین شده، بیشتر بود، اعتراض کرد، البته این بحث سر زمانبندی‌ها به این ماجرا ختم نشد و تا پایان جلسه ادامه داشت.

حسین الله‌کرم در بخشی از سخنان خود با اشاره به جریان روشنفکری در سینما، حزب اللهی‌ها و روشنفکران را اسیر جریان روشنفکری قلمداد کرد و گفت: در این جریان‌ها ما حزب‌اللهی‌ها چماق‌دار می‌شویم و روشنفکران هم مظلوم شمرده می‌شوند در حالی همگی قربانی این روند هستیم و بهره‌برداری سیاسی‌اش به هم به جریان‌های سیاسی می‌رسد.

 * در جریان گفت‌وگوی منتقدان، فهیم خطاب به حسین الله‌کرم گفت: من پیشنهاد می‌کنم ایشان ابتدا صحبت کنند چون بحث طولانی می شود و حقیقتاً جلسه تحمل آن را ندارد، به هر حال ایشان را دعوت کرده‌اند، اما ایشان سوخته است و الله‌کرم در واکنش به این صحبت فهیم گفت: من می‌دانم سوخته شدیم، 8سال دفاع مقدس سبب سوختن ماست، اصلا ما نسل سوخته‌ایم. بنده به عنوان اصلی‌ترین فرد در این جلسه دعوت شده‌ام، نمی‌دانم چرا به آقایان نگفته‌اند.

‌* یکی از نکات دیگر این جلسه نقد این بود که همزمان با شروع صحبت‌های محمدتقی فهیم در مورد فیلم، تعدادی از حضار سالن را ترک کردند.

‌* حسین الله‌کرم در پایان سخنان خود گفت: جیرانی خوش به حالت که طرفداری مثل فراستی داری، فراستی در سینما یک ملت است!

در بین حضار سید غلامرضا موسوی تهیه کننده فیلم حضور داشت و فریدون جیرانی نیز کم‌حرفترین فرد این جمع بود و در پایان سخنان خود عنوان کرد که دیگر در مورد فیلم من مادر هستم حرف نمی‌زند.

‌* جلسه نقد و بررسی فیلم من مادر هستم، با اعلام اتمام زمان نقد به پایان نرسید، بلکه پس از آن افراد زیادی از دور فریدون جیرانی حلقه زده  و  سؤالات متعددی را در مورد فیلم پرسیدند و جیرانی نیز با حوصله به اکثر آنها پاسخ گفت.


 
رحیم‌پور ازغدی در نشست دانشجو و استکبارستیزی:
ساعت ٩:٤٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/٢۱ : توسط : حسینی
امروز به جای گلوله پایان‌نامه‌ تأثیرگذار است

خبرگزاری فارس: رحیم‌پور ازغدی گفت: امروز به جای گلوله پایان‌نامه‌های ما تأثیرگذار است و اگر ما نتوانیم در زمینه تحقیقات درست عمل کنیم، خیانت کرده‌ایم.

خبرگزاری فارس: امروز به جای گلوله پایان‌نامه‌ تأثیرگذار است

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، حسن رحیم‌پور ازغدی استاد دانشگاه در نشست دانشجو و استکبارستیزی در دانشکده فنی دانشگاه تهران با اشاره به تفاوت‌های نهضت بیداری اسلامی با جهان غرب گفت: بحث ما در دو مبحث است یکی نهضت بیداری اسلامی در جهان اسلام و نسبت به آن با جنبش دانشجویی و روشنفکران مسلمان در ایران و جهان اسلام است.

وی افزود: تجربه دانشگاه ما در نوع مواجهه با بیداری اسلامی در داخل کشور منحصر به فرد نبوده و در کل کشورهای اسلامی روندی شبیه به آنچه در ایران از زمان تأسیس دانشگاه تهران بوده رخ داده است.

رحیم‌پور ازغدی اظهار داشت: تفسیر اول این است که غربی‌ها می‌گویند جهان اسلام با پیشرفت و دموکراسی مشکل دارد و عقده عقب ماندگی که نسبت به غرب دارد باعث می‌شود تقصیر عقب ماندگی‌اش را به گردن دیگران بیندازد در حالی که ظرفیت پیشرفت را ندارد.

این استاد دانشگاه عنوان کرد: این تعبیرات با سخنان رسمی بوش رئیس جمهور وقت آمریکا زمانی که عراق و افغانستان را تسخیر کرد دیده شد ولی در حال حاضر آنها نگران هستند زیرا کشورهایی که برایشان مجلس ختم گرفته بودند و آنها را نابود شده می‌دانستند به رقیب درجه یک سرمایه داران و استکبار غرب تبدیل شدند.

وی در رابطه با نقش دانشجویان مسلمان در بیداری اسلامی گفت: بازگشت به ارزش‌های اسلامی وظیفه دانشجوی مسلمان است البته این بازگشت به معنای بازگشت به گذشته نیست.

رحیم‌پور ازغدی افزود: تفسیر دوم نیز تفسیر صحیح نهضت بیداری اسلامی است و آن این است که دانشگاه‌های ایران انجام دادند و پیشگام و پیشوای دانشگاه‌های جهان اسلام هستند و از آنها الگوبرداری می‌کنند.

وی عنوان کرد: اگر جنبش دانشجویی مسلمان در پیشرفت الگوی اسلامی عدالت اجتماعی با تفسیر اسلامی پیشرفت تکنولوژی با رعایت مصالح ملت و ارزش‌های اخلاقی موفق شوند در یک دهه آینده کل نخبگان جهان اسلام موفق هستند.

این استاد دانشگاه در رابطه با تفاوت‌های نهضت بیداری اسلامی با جهان غرب گفت: مسئله ما دو بخش است یکی اینکه غرب، اروپا و آمریکا در 150 سال گذشته به جهان اسلام هجوم آوردند و منابع ما را غارت کردند و حتی سطح زندگی و مذهب ما را تحقیرگرانه زیر ضربه قرار دادند و سعی کردند زنان ما را به سبک زنان غربی برهنه کنند که این سابقه 150 ساله جنگ افروزی همچنان ادامه دارد.

این استاد دانشگاه اظهار داشت: موج دوم تفاوت بیداری اسلامی و جهان غرب بعد فرهنگی است ولی مسئله ما بر سر تکنولوژی و حقوق بشر نیست زیرا اینها مفاهیمی هستند که ده‌ها و صدها تعریف دارند و ما بر روی اصل این مفاهیم اختلافی با آنها نداریم بلکه بر روی مبانی و روش‌ها بحث داریم.

وی گفت: بحث ما این است که چرا غرب در 150 سال گذشته به جهان اسلام اهانت و ستم کرده و هنوز ادامه می‌دهد و چرا در باب مسائل فرهنگی و ارزشی تن به گفت‌وگوی منطقی و استدلالی نمی‌دهد.

رحیم‌پور ازغدی اضافه کرد: نابود کردن و محو غرب و شرق جزو اهداف نهضت بیداری اسلامی نیست بلکه ما طرفدار استقلال، آزادی نفی ستم، نفی تحمیل، رشد مردم جهان و گفت‌وگوی برابر و اخلاقی هستیم در صورتی که غربی‌ها سعی می‌کنند مدل‌های دیگری را از بیداری اسلامی در جهان مطرح کنند.

وی گفت: آنها به ارائه چهره خشن و افراطی از بیداری اسلامی می‌پردازند و با کسی که تابع مذهب آنها نیست مشکل دارند و می‌گویند بیداری اسلامی یک تفکر متحجرانه است تا دنیا را بترساند. این کار را در سوریه و لبنان انجام دادند و می‌خواهند به ایران هم بکشانند.

رحیم‌پور ازغدی گفت: غربی‌ها می‌گویند مردم جهان تا زمانی که زیر سلطه غرب هستند، زندگی آرامی دارند و نسبت بیداری اسلامی ناامنی و ترور را به همراه دارد و می‌خواهند نفرت و یاس ایجاد کنند تا بتوانند نسخه ایده‌آل غرب را در جهان اسلام مطرح کنند و آن نسخه اسلام سکولاریزه و لیبرالیزه است.

 

رحیم‌پور ازغدی اظهار داشت: آنها در 150 سال گذشته وابستگی مالی در جهان اسلام ایجاد کردند که به تدریج تبدیل به سلطه بر جهان اسلام شد و پس از آن امتیازات اقتصادی را از کشورهای اسلامی دریافت کردند.

 

وی افزود: آنها به کادرسازی در جهان اسلام پرداختند تا کسانی را با زبان فارسی و چهره ایرانی در کشور حاکم کنند که منافع انگلیس را انجام بدهد به طوری که در کشورهای دیگر نیز این کار را انجام داده‌اند و در 100 سال اخیر به نوعی جهان اسلام را بین چند ارتش اروپایی تقسیم کرده‌اند و بعد دو مسیر را شروع کردند. یکی اینکه چگونه اقتصاد و سیاست مستقل جهان اسلام را در اختیار بگیرند و دیگری اینکه چگونه بر افکار نخبگان مسلط شوند و یکی از اهداف تأسیس دانشگاه تهران نیز همین بود.

 

رحیم‌پور ازغدی اظهار داشت: آنها می‌خواستند دو نسل از نخبگان ما را مطابق با میل خود تربیت کنند تا در آینده نیز کارهایی به نفع آنها انجام دهند، ‌آنها می‌گفتند باید کاری کنیم که ایرانی‌ها آرزوی ترک زندگی غربی را داشته باشند و مذهب خود را منشأ بدبختی بدانند.

 

این استاد دانشگاه گفت: آنها در کشورهای اسلامی به طوری کادرسازی کردند که در حال حاضر دانشجویان ترکیه خط رسمی خودشان را هم نمی‌توانند بخوانند و در کشور ما نیز هنوز تحصیل درس انگلیسی اجباری است و اینها جزو بقایایی از سلطه انگلیس در قرن نوزده است که همچنان باقی مانده است.

 

وی ادامه داد:‌ آنها می‌گویند زن عالم، مبارز، مجاهد و عاقل مترقی نیست بلکه زن برهنه مترقی است و به این صورت فرهنگ ما را تحقیر می‌کنند.

 

رحیم‌پور ازغدی اظهار داشت: مسلمانان عقیده دارند، حقوق بشر در چارچوب شریعت و اسلام انجام شود و کینه‌ای با غرب و شرق ندارند.

 

وی گفت: در جهان غرب صحبت از دین دنیادار مطرح است ولی در جنبش بیداری اسلامی دنیای دیندار عنوان می‌شود و مشکل نظری ما و غرب این است که سکلاریسم را در بخش‌های مختلف نمی‌پذیریم.

 

این استاد دانشگاه در ادامه گفت: برخی بیداری اسلامی را یک رنسانس اسلامی می‌دانند که البته از نظر تاریخی می‌تواند درست باشد ولی به لحاظ تئوریک اصلا درست نیست، زیرا اتفاقات تئوریکی در رنسانس رخ داد که در جهان اسلام موجه نیست.

 

این استاد دانشگاه جریان غزه و سوریه را بزرگترین افشاگری تاریخ دانست و گفت: سوریه می‌خواست از طریق منطق و دموکراسی پیش برود ولی آنها قبول نکردند. در غزه نیز جنگ‌های 33 ،22 و 8 روزه انجام شد و امیدواریم در جنگی نیم روزه ریشه صهیونیست از بین برود.

وی عنوان کرد: البته جنگ 8 روزه با کمک ایران بود و مقام معظم رهبری نیز اعلام کردند که ما همه جا پشتیبانی مسلمانان هستیم. در بیداری اسلامی مرزهای قانونی محترم است ولی آن دوران که بگویند به دلیل وجود مرزها نسبت به برادر مسلمان خود بی‌تفاوت باشیم، گذشت.

وی گفت: ما برای تمدن‌سازی اسلامی برنامه‌ریزی می‌کنیم و این برنامه‌ریزی با ارزش‌های تولیدی همسان است و دانشجوی مسلمان باید بتواند در این برنامه‌ریزی‌ها قدرت نظریه‌پردازی داشته باشد، زیرا در غیر این صورت قافیه را باخته‌ایم.

رحیم‌پور ازغدی اظهار داشت: ما معتقدیم مردم‌سالاری آری، ولی در ذیل توحید، نبوت و معاد.

وی ادامه داد: تفاوت فرهنگی ما این است که ما معتقدیم پیشرفت و حقوق انسان در ذیل نام خداست. آنها از نظام رسانه‌ای و آموزش و پرورش نیز دین‌زدایی کردند و می‌گویند دین منهای شریعت را قبول دارند. ولی ما به لحاظ حقوقی برای مؤمن و کافر نیز حقوق قائلیم ولی از نظر معرفتی باید مرز انسان‌ها مشخص باشد.

وی ادامه داد: آنها می‌گویند خدای خالق را می‌پرستیم ولی خدای شارع را نه، یعنی خداوند انسان را خلق کرده و دیگر به سبک زندگی کاری ندارد.

وی ادامه داد: البته در جایی که استقلال عقلی و تجربه مطرح باشد بین اسلام و سکولار تفاوتی نیست زیرا ما در مباحث عقلی و برهانی با کسی مشکلی نداریم.

این استاد دانشگاه خطاب به دانشجویان گفت: باید تمدن اسلامی را دوباره بسازند، البته در حال حاضر بازخوانی 16 آذر سال 32 مشکل را حل نمی‌کند ضمن آنکه الان در سال 91 هستیم.

رحیم‌پور ازغدی اظهار داشت:‌ غربی‌ها می‌گویند ما دین را می‌پذیریم ولی در حد مسئله شخصی و روانشناسی یعنی دین را به عنوان یک مواد مخدر محترمانه قبول دارند در صورتی که ما دین را فقه اشتهادی می‌دانیم و حوزه و دانشگاه باید برای تمدن‌سازی دین تلاش کنند و اگر به قدرت نرسند، در 10 سال آینده باید جواب خون شهدا را بدهیم.

وی گفت: امروز به جای گلوله پایان‌نامه‌های ما تأثیرگذار است و اگر ما نتوانیم در زمینه تحقیقات درست عمل کنیم، خیانت کرده‌ایم.

این استاد دانشگاه افزود: حوزه و دانشگاه اگر تا 10 سال آینده نتوانند از موانع مهم بیداری اسلامی عبور کند، باید محاکمه علمی شود.

وی گفت: نگرانی اصلی غربی‌ها این بود که الگوی ایران برای کشورهای دیگر به یک هنجار تبدیل نشود آنها می‌خواهند الگوی آل سعود و ترکیه را مطرح کنند ولی ما آنها را نفی می‌کنیم.


 
رهبر معظم انقلاب در دیدار میهمانان اجلاس اساتید و بیداری اسلامی:
ساعت ٩:٤٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/٢۱ : توسط : حسینی
دشمنان از کلمه «بیداری اسلامی» می‌ترسند/
کشورهای انقلابی باید نظام سازی کنند

خبرگزاری فارس: رهبر معظم انقلاب با بیان اینکه دشمنان از کلمه بیداری اسلامی می‌ترسند و سعی می‌کنند این کلمه به کار نرود،‌ فرمودند: آنها از اسلامی که در توده مردم امتداد عملی دارد در هراس هستند.

خبرگزاری فارس: دشمنان از کلمه «بیداری اسلامی» می‌ترسند/ کشورهای انقلابی باید نظام سازی کنند

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (سه شنبه) در دیدار صدها تن از استادان، نخبگان و اندیشمندان شرکت کننده در اجلاس جهانی «اساتید دانشگاههای جهان اسلام و بیداری اسلامی» ضمن تبیین اهمیت عنوان «بیداری اسلامی»، تحلیلی جامع درخصوص جایگاه اسلام و شریعت اسلامی و همچنین مردم در کشورهای انقلاب کرده و آسیب ها و خطرات پیش روی آنها ارائه کردند.

ایشان با اشاره به نقش خواص و اندیشمندان جامعه در سعادت و نجات ملتها تأکید کردند: از این منظر، اجلاس «اساتید دانشگاههای جهان اسلام و بیداری اسلامی» از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

رهبر انقلاب اسلامی شرط اصلی نقش آفرینی اساتید، نخبگان و فرزانگان برای حرکت جامعه به سمت سعادت و نجات را اخلاص، شجاعت، هوشیاری، کار و تلاش و نبود طمع دانستند و خاطرنشان کردند: بیداری اسلامی و رسوخ این بیداری در امت اسلامی، حادثه بزرگی است که امروز دنیا با آن مواجه و در برخی کشورها نیز منجر به انقلاب و تغییر رژیم های فاسد شده است.

حضرت آیت الله خامنه ای بیداری اسلامی را عمیق و گسترده خواندند و با اشاره به هراس دشمنان از عبارت «بیداری اسلامی» افزودند: آنها تلاش بسیاری می کنند تا عنوان «بیداری اسلامی» برای حرکت عظیم کنونی در منطقه بکار نرود زیرا دشمنان از بروز اسلام حقیقی و واقعی به شدت وحشت دارند.

ایشان تأکید کردند: آنها از اسلامِ برده دلار، اسلامِ غرق در فساد و اشرافی گری و اسلامی که در توده مردم امتداد ندارد، نگران نیستند ولی از اسلام عمل و اقدام، اسلام توده مردم، اسلام توکل بر خدا و اسلام حُسن ظن به وعده الهی به لرزه می افتند.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: ما معتقدیم حرکت عظیم کنونی یک بیداری حقیقی اسلامی و دارای امتداد است که به این آسانی ها هم منحرف نخواهد شد.

حضرت آیت الله خامنه ای در تبیین علت «اسلامی» نامیدن این بیداری افزودند: شعارهای اسلامی مردم در انقلابهای منطقه و نقش معتقدان به اسلام در شکل گیری اجتماعات گسترده و ساقط کردن رژیم های فاسد، همه مؤید این است که این حرکت، اسلامی است.

ایشان دلیل دیگر بر اسلامی بودن این حرکت را، رأی مردم به اسلام گراها در انتخابات این کشورها دانستند و تأکید کردند: امروز اگر در بیشتر مناطق دنیای اسلام، یک انتخابات آزاد و خوب برگزار شود و رهبران و سیاسیون اسلامی نیز در وسط میدان باشند، مردم به اسلام گراها رأی خواهند داد.

رهبر انقلاب اسلامی در ادامه ، برخی نکات را درخصوص حرکتها و انقلابهای منطقه متذکر شدند.

آسیب شناسی این حرکتها و انقلابها بخصوص در مصر، تونس و لیبی اولین نکته ای بود که حضرت آیت الله خامنه ای به آن اشاره کردند و گفتند: در کنار آسیب شناسی باید هدفهای این انقلابها نیز تبیین شوند زیرا اگر هدفها مشخص نباشند، سردرگمی بوجود خواهد آمد.

ایشان ، «رهایی از شر سلطه جهانی» را یکی از هدفهای بیداری اسلامی برشمردند و تأکید کردند: این موضوع باید با صراحت اعلام شود زیرا هرگونه تصوری مبنی بر اینکه استکبار جهانی به سردمداری امریکا ممکن است با حرکتهای اسلامی کنار بیاید، خطا است.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: هرجا که اسلام و اسلام گراها باشند، امریکا با همه وجود تلاش خواهد کرد تا آنها را از بین ببرد و البته در ظاهر هم لبخند خواهد زد.

حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه انقلابهای منطقه باید حد فاصل خود را با استکبار جهانی مشخص کنند، خاطرنشان کردند: ما نمی گوییم آنان به جنگ استکبار بروند اما اگر حد فاصل خود را نیز مشخص نکنند، فریب خواهند خورد.

ایشان با اشاره به استفاده استکبار جهانی از ابزار پول، سلاح و علم برای تسلط بر جهان افزودند: با وجود این ابزارها، یکی از مشکلات بزرگ کنونی دنیای غرب، نداشتن فکر و اندیشه نو برای ارائه به بشریت است در حالیکه دنیای اسلام، دارای ایده نو و نقشه راه است.

رهبر انقلاب اسلامی،‌اسلام را دارای نقشه راه و اندیشه های جدید دانستند و خاطرنشان کردند: این موضوع، نقطه قوت دنیای اسلام است که با ترسیم شدن هدفها بر پایه این اندیشه ها، دیگر، سلاح، پول و علم غرب، همچون گذشته تأثیرگذاری نخواهند داشت.

حضرت آیت الله خامنه ای یکی دیگر از هدفهای مهم بیداری اسلامی را، محوریت اسلام و شریعت اسلامی برشمردند و افزودند: تلاش گسترده ای در جریان است تا اینگونه وانمود شود که شریعت اسلامی با پیشرفت، تحول و تمدن سازگاری ندارد در حالیکه اسلام جوابگوی همه نیازهای انسانها و برای همه قرنها و همه دورانهای پیشرفت بشریت است.

ایشان با اظهار تأسف فراوان از برخی جریانهای متحجر که با سخنان و اقدامات خود زمینه ساز شکل گیری تصور سازگار نبودن اسلام با پیشرفت می شوند، خاطرنشان کردند: آنچه که مهم است، تفکری است که جوابگویی اسلام به نیازهای بشریت را قبول داشته باشد.

رهبر انقلاب اسلامی، نظام سازی را یکی دیگر از اهداف بیداری اسلامی دانستند و با اشاره به برخی تجربه های تاریخی منطقه شمال آفریقا که به دلیل نبود نظام سازی با شکست مواجه شدند، افزودند: اگر در کشورهای انقلاب کرده،‌ نظام سازی نشود و مبنای مستحکمی بوجود نیاید، خطر آنها را تهدید خواهد کرد.

حضرت آیت الله خامنه ای یکی از مسائل مهم در انقلابهای منطقه را حفظ پشتیبانی های مردم برشمردند و تأکید کردند: قدرت حقیقی در دست مردم است، و هر جا که مردم همدل و یکصدا، پشتیبان رهبران و مسئولان خود باشند، امریکا و بزرگتر از امریکا  هیچ غلطی نمی توانند بکنند.

ایشان با تأکید بر لزوم حفظ مردم در صحنه افزودند: روشنفکران، نویسندگان، شاعران و بویژه علمای دین نقش مهم و برجسته ای دارند و باید با تشریح اهداف انقلابها، و موانع و دشمنان آنها، مردم را آگاه و با بصیرت نگاه دارند.

رهبر انقلاب اسلامی تربیت علمی جوانان و پیشرفت علمی و فناوری، برای قدرتمند شدن را از جمله مسائل بسیار ضروری برای کشورهای اسلامی بویژه کشورهای انقلاب کرده دانستند و خاطرنشان کردند: این کار، امکان پذیر است و تجربه عملی و موفق آن، جمهوری اسلامی ایران است.

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: ایران، قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در رده های بسیار پایین علمی قرار داشت اما اکنون به برکت اسلام و انقلاب در رتبه های علمی بالای دنیا قرار دارد و آمارهای مراکز علمی و معتبر بین المللی، این حرکت شتابان علمی را تأیید می کنند.

ایشان تأکید کردند: باید این تجربه موفق، در کشورهای اسلامی، ادامه پیدا کند و دنیای اسلام به مرحله ای برسد که در جایگاه مرجع علمی دنیا قرار گیرد.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: نظام اسلامی در ایران اثبات کرد که می توان براساس اسلام و شریعت اسلامی، به شتاب و جایگاه علمی بالا رسید.

حضرت آیت الله خامنه ای،‌ وحدت را یکی از مسائل اساسی و مورد نیاز دنیای اسلام دانستند و افزودند: غرب و امریکا تلاش دارند تا تحت عناوین «شیعه و سنی»، «قومیتها» و «ملیتها» میان مسلمانان ایجاد اختلاف کنند، بنابراین همه ،باید هوشیار باشند، و مسائل را با این دید ، مورد بررسی قرار دهند و نسبت به آنها موضعگیری کنند.

ایشان با تاکید بر اینکه با وجود تلاشها و توطئه های جبهه استکبار، دنیای اسلام در حال پیشروی است، خاطر نشان کردند: یکی از نشانه های این پیشروی، جنگ هشت روزه است که یک طرف آن فلسطینی های ساکن  در یک منطقه بسیار کوچک جغرافیایی به نام غزه قرار داشتند و در طرف دیگر، دولت صهیونیستی مدعی قوی ترین ارتش جهان، که در هنگام آتش بس ، طرفی که شرط  گذاشت، فلسطینی های غزه بودند.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: آیا ده سال پیش چنین اتفاقی، باور کردنی بود؟

حضرت آیت الله خامنه ای گفتند: آفرین بر فلسطینی ها، آفرین بر حماس و جهاد اسلامی و گردانهای مبارز فلسطینی در غزه که از خود اینگونه شجاعت نشان دادند.

ایشان افزودند: من به سهم خود از همه مبارزان فلسطینی بخاطر این فداکاری و تلاش و صبر تشکر می کنم.

رهبر انقلاب اسلامی جنگ هشت روزه غزه را یک درس مهم برای مردم فلسطین و همچنین همه مسلمانان دانستند و تأکید کردند: جنگ غزه نشان داد که اگر همه با هم متحد باشند و در سختی ها صبر کنند، وعده الهی مبنی بر فرج و آسانی، بعد از سختی، محقق خواهد شد.

حضرت آیت الله خامنه ای به موضوع بحرین نیز اشاره کردند و افزودند: متأسفانه در قضیه بحرین، شاهد سکوت دنیای اسلام هستیم که ناشی از نگاه غلط به این موضوع است.

ایشان خاطر نشان کردند: نگاه برخی به قضیه بحرین، از دریچه مسائل مذهبی است و بر همین اساس دفاع از ملتی که بر ضد یک حکومت فاسد قیام کرده، جایز شمرده می شود مگر آنکه همچون مردم بحرین،‌شیعه باشند!

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: نگاه صحیح، به قضایای منطقه، نگاه براساس طراحی دشمن و ابزارها و حیله های او است.

حضرت ایت الله خامنه ای  با تأکید بر اینکه موضع ایران در قضیه سوریه، از همین دیدگاه ناشی می شود، افزودند: جمهوری اسلامی ایران با ریخته شدن یک قطره خون از هر مسلمانی، مخالف است، اما مقصران وضعیت کنونی در سوریه، کسانی هستند که آن را به جنگ داخلی و تخریب و برادرکشی کشانده اند.

ایشان در پایان خاطرنشان کردند: همه خواسته های ملتها باید از روشهای متعارف و بدور از خشونت برآورده شوند.

در ابتدای این دیدار 7 نفر از اندیشمندان و اساتید کشورهای اسلامی به بیان دیدگاههای خود درخصوص تحولات کنونی منطقه و بیداری اسلامی و آسیبهای پیش روی آنها پرداختند.

آقایان:

- دکتر منیر شفیق - اندیشمند و نظریه پرداز از فلسطین

- دکتر مجدی حسین - مبارز انقلابی و رئیس حزب الشعب مصر

- دکتر راشد الراشد - پژوهشگر و فعال سیاسی از بحرین

- دکتر بابا اینویای - پژوهشگر و وزیر اسبق امور مذهبی سنگال

- دکتر علی فیاض - نماینده مجلس لبنان

- دکتر عمرالشاهد - استاد دانشگاه و فعال سیاسی از تونس

- و خانم دکتر عابد علی - رئیس بخش روابط بین الملل دانشگاه قائد اعظم پاکستان

در سخنان خود به محورهای زیر اشاره کردند:

- جمهوری اسلامی ایران به رهبر امام خمینی (ره) آغازگر بیداری اسلامی در جهان بود.

- وحدت میان مسلمانان، تنها راه حل اصلی برای غلبه بر توطئه ها و مشکلات است.

- لزوم استفاده مناسب از موفقیت ها، پیروزیها و ظرفیت های سالهای اخیر دنیای اسلام و جبهه مقاومت

-    نظام اسلامی در ایران الگوی اجتناب ناپذیر حرکتها و انقلابهای منطقه است

- مبنای حرکتها و انقلابهای منطقه،‌اسلام است.

- اهمیت توجه به جوانان در بیداری اسلامی، و روشنگری برای آنها

- لزوم اتخاذ مواضع شفاف و صریح در قبال استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی، در کشورهای انقلاب کرده

- ضرورت توجه به حرکت و پیشرفت علمی در کشورهای اسلامی

- انتقاد از سکوت مجامع بین المللی و دنیای اسلام در قبال کشتار مردم بحرین

- و هوشیاری در قبال توطئه ایجاد بی ثباتی و آشوب در منطقه بوی‍ژه در کشورهای انقلاب کرده

همچنین در ابتدای این دیدار آقای دکتر ولایتی دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی ضمن اشاره به سابقه تشکیل این مجمع و نشستهایی که تاکنون برگزار شده است تأکید کرد: در اجلاس جهانی «اساتید دانشگاههای جهان اسلام و بیداری اسلامی» با شعار «پیشرفت، عدالت و مردمسالاری دینی» و با حضور بیش از 500 تن از اساتید و پژوهشگران کشورهای اسلامی مهمترین مسائل جهان اسلام و تحولات منطقه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

دکتر ولایتی مواردی از جمله تغییر معادلات منطقه ای و تأثیر آن بر مسأله فلسطین، مشخصه های نظام های مردم سالاری دینی، ضرورت ها و اولویت های دولتهای نوپا در جهان اسلام، فرصت های جنبش بیداری اسلامی، ضرورت بهره گیری از تجربیات اندیشمندان جهان اسلام را از سرفصل های مهم این اجلاس بیان کرد.


 
جزئیات تدوین برنامه جبهه پایداری برای ریاست‌جمهوری یازدهم
ساعت ٩:٤٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/٢۱ : توسط : حسینی
سخنگوی جبهه پایداری درباره زمان نهایی شدن برنامه این جبهه برای انتخابات 92 گفت: امیدواریم قبل از اینکه فضای انتخابات مصداقی شود، کار تدوین به اتمام برسد تا آن را به عنوان مطالبه از دولت یازدهم پیگیری کنیم.
 
کامران باقری لنکرانی سخنگوی جبهه پایداری در گفت‌و‌گو با خبرگزاری فارس درباره تشکیل تیم تدوین برنامه ریاست‌جمهوری یازدهم ‌از سوی جبهه پایداری اظهار داشت: با توجه به اینکه جبهه پایداری در انتخابات برنامه‌محور خواهد بود، دوستانی در شورای مرکزی منصوب شدند تا برنامه‌هایی را برای دولت یازدهم تدوین کنند و در آن تلاش شود که بر اساس آرمان معنویت، عدالت و عقلانیت حول محور ولایت این برنامه تبلور یابد.
 
لنکرانی ادامه داد: از سوی دیگر با در نظر گرفتن واقعیات کشور در عرصه داخلی و بین‌المللی باید یک برنامه کارآمد با در نظر گرفتن تمام امکانات و توجه به آرمان‌ها تعیین شود که هر فردی در مسئولیت اداره دولت یازدهم قرار گرفت ما به عنوان مطالبه خود از وی دنبال کنیم.
 
* توجه جبهه پایداری به احکام حکومت و مردم‌سالاری دینی در برنامه جدید
 
سخنگوی جبهه پایداری با بیان اینکه در برنامه دولت یازدهم ریاست‌جمهوری تلاش شده از ظرفیت نظری و عملی جبهه مدافعان انقلاب برای برنامه‌ریزی مومنانه و علاج جویانه استفاده شود، خبر داد که در تیم تدوین اساتیدی از حوزه‌های علمیه در زمینه احکام حکومتی، اجتماعی، فلسفه حکومت و مردم‌سالاری دینی حضور دارند.
 
وی با بیان اینکه افرادی که تاکنون مشخص شده‌اند حدود  10 تا 12 نفر هستند، گفت که برخی افراد که سابقه اجرایی در حد معاونت رئیس‌جمهور، وزارت، قوه مقننه و برنامه پنجم توسعه را دارند، در تدوین برنامه ریاست‌جمهوری یازدهم جبهه پایداری حضور دارند.
 
* زمان آماده شدن برنامه ریاست‌جمهوری جبهه پایداری
 
لنکرانی با تاکید بر اینکه این ترکیب ظرفیت خوبی را فراهم آورده که خروجی آن می‌تواند مورد استفاده دولت یازدهم قرار گیرد،‌ درباره آماده شدن این برنامه یادآور شد: امیدواریم قبل از اینکه فضای انتخابات وارد مصداق شود، کار تدوین انجام شود تا آن را به عنوان مطالبه از دولت یازدهم پیگیری کنیم.

 
وقتی برادر شهید از شدت ناراحتی، نتوانست «یک خانواده محترم» را تا انتها
ساعت ٩:٤۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/٢۱ : توسط : حسینی

مسوول فرهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) خطاب به ریاست سازمان صدا و سیما گفت: اگر صداقت دارید‌، نسخه جشنواره‌ای «یک خانواده محترم» را در رسانه ملی نمایش دهید تا مردم در این‌باره تصمیم بگیرند.

علی فروغی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره نمایش و بررسی «یک خانواده محترم» در دانشگاه امام صادق(ع) و در پی آن انتقاد دانشجویان و اعتراض دختر شهید کاوه بیان کرد: این فیلم یکی از عجایب فرهنگی کشور ما است و واقعا برای ما جای سوال دارد که چگونه با پول بیت‌المال فیلمی علیه همه مقدسات مردم‌، ایران‌، امام‌ (ره)، مقام معظم رهبری،‌ شهدا‌ و خانواده آنها ساخته می‌شود و تمام المان‌های مذهبی و دینی ما را مورد هجمه و توهین قرار می‌دهد.
 
وی ادامه داد: بیش از آنکه ساخته شدن «یک خانواده محترم» برای ما جای سوال داشته باشد،‌ اکنون با این تناقض و پرسش مهم روبه‌رو هستیم که سینمای ما به کجا رفته که در بستر آن چنین فیلمی ساخته می‌شود؟ در چه بستری تهیه کننده و کارگردان «یک خانواده محترم» به خودشان اجازه می‌دهند چنین فیلمی را بسازند.
 
فروغی با اشاره به اعتراض شدید خانواده شهدا در نشست بررسی این فیلم در دانشگاه امام صادق(ع) خاطر نشان کرد: شب گذشته پس از نمایش فیلم،‌ دختر شهید کاوه و برادر شهید جوزی به شدت به ساخته شدن آن اعتراض کردند. یا جانباز 70 درصدی در میان جمعیت بود که از دیدن این فیلم حالش بد شده بود. برادر شهیدی در سالن بود که از شدت ناراحتی در حین نمایش فیلم جلسه را ترک کرد. برای ما جای سوال است که چگونه در زیر مجموعه آقای ضرغامی چنین فیلمی در وهن خانواده شهدا ساخته می‌شود.
 
وی ادامه داد: پس از نمایش «یک خانواده محترم» در دانشگاه،‌ آقای وحید جلیلی(فعال فرهنگی و روزنامه‌نگار) و خانم لاله افتخاری(از اعضای کمیسیون فرهنگی) درباره فیلم صحبت کردند. علاوه بر صحبت‌های آقای جلیلی نکته قابل توجه در بررسی این فیلم اعتراض خانم افتخاری به عنوان کسی بود که خودش همسر و دختر شهید است. ایشان قرار شد موضوع ساخت این فیلم را به صورت جدی در جلسه کمیسیون فرهنگی پیگیری کند.
 
فروغی در بخش دیگری از این گفت وگو در پاسخ به این پرسش که «یک خانواده محترم» چگونه و با چه کیفیتی در دانشگاه به نمایش درآمده است‌، بیان کرد: نسخه‌ای که ما دیدیم نسخه‌ی با کیفیتی بود.
 
وی تصریح کرد: آقای آفریده و مجموعه صحنه‌گردانان فکر می‌کنند که می‌توانند صحنه را به نفع خودشان تغییر دهند. آنها دو نسخه از فیلم دارند که یک نسخه را به جشنواره‌های خارجی می‌فرستند و نسخه دیگر را اصلاح کرده و در داخل به برخی نشان می‌دهند. نسخه‌ای که در دانشگاه امام صادق به نمایش درآمد همان نسخه‌ای است که اکنون در پاریس اکران می‌شود و در جشنواره کن و ابوظبی به نمایش درآمد.
 
مسئول فرهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) در بخش پایانی سخنانش با انتقاد شدید از رویکرد فعلی سازمان صدا و سیما درباره «یک خانواده محترم» اظهار کرد: برای ما سکوت اهالی سینما و مدیران فرهنگی در قبال ساخت این فیلم جای سوال دارد. «یک خانواده محترم» در دنیا آبروی ما را می‌برد. اما چرا باز هم آقایان آفریده و بخشی در دو هفته متوالی به برنامه هفت دعوت می‌شوند.
 
وی با تاکید بر پیگیری اعتراض دانشجویان و خانواده شهدا درباره این فیلم خاطرنشان کرد: در نمایش این فیلم که دانشجویان و جمعی از خانواده شهدا حضور داشتند اعتراضات شدیدی به این فیلم شد و خانم افتخاری به عنوان عضوی از کمیسیون فرهنگی مجلس قول دادند که اعتراض شدید دانشجویان و همچنین اعتراض شدید جمعی از خانواده شهدا را به گوش اعضای کمیسیون برسانند و مطالبه جدی آنها برای برخورد با آقای آفریده و مسببین ساخت این فیلم را پیگیری کنند.
 
علی فروغی در پایان این گفت‌وگو خطاب به عزت‌الله ضرغامی رئیس سازمان صدا و سیما گفت: اگر آقای ضرغامی با مردم صادق است، نسخه بین‌المللی و جشنواره‌ای «یک خانواده محترم» را از تلویزیون به نمایش بگذارد تا عکس‌العمل مردم را ببینند.

 
خبر دادستان تهران از تشکیل پرونده برای فیلم جیرانی
ساعت ٩:٤٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/٢۱ : توسط : حسینی

دادستان عمومی و انقلاب تهران، تشکیل پرونده برای فیلم «من مادر هستم» به کارگردانی فریدون جیرانی را سرانجام بصورت رسمی اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، عباس جعفری دولت‌آبادی در پاسخ به سوالی مبنی براینکه آیا برای فیلم «من مادر هستم» پرونده‌ای تشکیل شده است، گفت: در مورد چند فیلم در دادسرا تشکیل پرونده شده از جمله فیلمی که نامش را بردید و کار کارشناسی بر روی فیلم در حال انجام است.
 
وی با اشاره به اقدامات دادستانی تهران در حوزه جرایم فرهنگی گفت: رصدهای ما پرهیاهو نیست و مبتنی بر اقدامات کارشناسانه است. در تئاتر «هدا گابلر» بسیار سر و صدا صورت گرفت، ما موضوع را پیگیری کردیم و دادگاه آنها را محکوم کرد. هم‌چنین در فیلم «تهران من حراج» که بازیگر حجاب خود را رعایت نکرده بود، ما بررسی کردیم، به دادگاه ارسال شد و دادگاه حکم داد.
 
جعفری دولت آبادی تصریح کرد: در هفته‌های اخیر نیز برخی از فیلم‌ها مطرح شد، من از دغدغه مردم حزب‌اللهی تشکر می‌کنم و خوشحالم که جوانان غیوری هستند که به ما تذکر می‌دهند. ما نه تنها ناراحت نشدیم بلکه به این دغدغه احترام می‌گذاریم.
 
دادستان تهران یادآور شد: قاضی که نمی‌تواند متخصص فیلم و سینما باشد بنابراین باید به کارشناس متخصص مراجعه شود. در فیلم‌هایی که اخیرا مورد شکایت بود از بازپرس خواستیم که با کارشناسان فیلم را مورد بررسی قرار دهند و نظر فنی و کارشناسی دهند اما قاضی در رد یا پذیرش نظریه مختار است. این چند فیلمی که به آن اعتراض شده را در حال بررسی هستیم.

 
تشکیل پرونده برای آقای «ج»
ساعت ٩:٤٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/٢۱ : توسط : حسینی

دادستان تهران از صدور 15 کیفر خواست برای اخلال‌گران بازار ارز و همچنین تشکیل پرونده برای آقای «ج» به خاطر ساخت یک فیلم خبر داد.

به گزارش فارس عباس جعفری دولت‌آبادی عصر امروز در حاشیه مراسم تودیع و معارفه سرپرستان سابق و جدید دادسرای ارشاد در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه امروز خبری مبنی بر اجرای حکم 4 پرونده زمین‌خواری در رسانه‌ها منتشر شده بود گفت: این پرونده‌ها مربوط به زمین‌خواری است و در دادسرای ناحیه 3 تهران مورد بررسی قرار گرفته و منجر به صدور حکم شده است.
 
وی افزود: این پرونده‌ها مربوط به تصرف زمین در حاشیه رودخانه‌ها و ساخت و ساز در این مناطق است که پس از صدور حکم و تأیید آن اجرا خواهد شد.
 
جعفری دولت‌آبادی در پاسخ به سؤال یکی دیگر از خبرنگاران مبنی بر اینکه خبری مبنی بر دستگیری یک دلال نفتی در رسانه‌ها منتشر شده است گفت: یک پرونده‌ایی موسوم کرسنت و مسائل نفتی منجر به صدور حکم شد و پرونده به دیوان عالی کشور رفت.
 
وی افزود: البته فردی که شما به پرونده آن اشاره کردید کسی است که اتهامات متعددی دارد اما برخی از پرونده‌‌اش یک اتهام نفتی هم وجود دارد که به همین دلیل به دلال نفتی معروف شده است.
 
وی گفت: اتهامات این فرد شامل جعل اسناد است و سوء استفاده شخصی از این افراد که به دلیل معذور قانونی از بیان جزئیات آن معذورند.
 
خبرنگار فارس از دادستان تهران درباره انتشار یک فیلم مربوط به زورگیری چهار مجرم از یک مرد جوان سؤال پرسید که دادستان تهران پرسید به محض انتشار آن فیلم در شبکه‌های اجتماعی موضوع به دادسرای جناحی تهران ارجاع داده شد و یک بازپرس برای مشخص شدن سرنوشت پرونده مسئول شد. هر چند هنوز نتیجه‌ای حاصل نشده است.
 
یکی از خبرنگاران گفت: شنیده‌ایم برای آقای «ج» سازنده یک فیلم پرونده‌ای در دادسرای فرهنگ و رسانه تشکیل شده است ایا این خبر صحت دارد.
 
جعفری دولت‌آبادی گفت: بله برای این فرد به واسطه تولید آن فیلم پرونده‌ایی تشکیل شده و در حال حاضر بحث‌های کارشناسی برای مشخص شدن اتهامات این فرد در رابطه با ساخت این فیلم در حال انجام است.
 
یکی از خبرنگاران گفت: به تازگی یک فایل صوتی در رابطه با مهدی هاشمی منتشر شده آیا دادستانی بر روی این پرونده مطالعه‌ای انجام خواهد داد.
 
جعفری دولت‌ابادی گفت: هر کسی این موضوع را تکذیب کند به خودش منتسب می‌شود.
 
دولت‌آبادی از پاسخگویی بیشتر به این سؤال خودداری کرده و عنوان کرد: جواب همان یک جمله‌ای بود که گفته‌ام.
 
دولت‌ابادی همچنین در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران در رابطه با آقای ب وزیر سابق دولت و آزادی وی با قرار وثیقه گفت: لطف کنید از افراد اسم نیاورید اما در این رابطه بی‌خبر هستم.
 
وی درباره فردی به نام جمشید بسم‌الله که عنوان می‌شود. وی از نقش‌آفرینان در اختلالات بازار ارز بوده است گفت: لقب این فرد بسم‌الله نبوده بلکه او صبح‌ها که کارش را در بازار ارز شروع می‌کرده با نام یاد و خدا این کار را می‌کرده که به همین دلیل از طرف دوستانش به این لقب معروف شده است.
 
وی گفت: این فرد همچنان در بازداشت به سر می‌برد و هنوز هم آزاد نشده است.
 
جعفری دولت‌ابادی درباره سرنوشت اخلال‌گران بازار ارز و سکه گفت: برای 15 اخلال‌گر کیفر خواست صادر شده و تحقیقات در رابطه با سایر افراد همچنان ادامه دارد.
 
وی گفت: به طور کلی 45 نفر تا به امروز در رابطه با اخلال در بازار ارز و سکه دستگیر شده‌اند که هیچ کدامشان آزاد نشدند و به تدریج برای آنها کیفر خواست صادر خواهد شد.

 
دادستان تهران: آزادی کفاشیان با قرار تأمین
ساعت ٩:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/٢۱ : توسط : حسینی

دادستان تهران ماجرای اعطای مرخصی به فائزه هاشمی و همچنین علی‌اکبر جوانفکر را تشریح کرد و از آزادی کفاشیان با قرار تأمین مناسب خبر داد.

به گزارش فارس؛ عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان عمومی و انقلاب تهران در بخش دیگری از مصاحبه خود با خبرنگاران درباره سرانجام پرونده مرگ ستار بهشتی گفت: در این پرونده تاکنون 3 نفر از مأموران ناجا بازداشت شدند که این افراد بر روی پرونده فعالیت می‌کردند.
 
وی گفت: تحقیقات مفصلی درباره این پرونده آغاز شده و کماکان هم ادامه دارد اما به دلیل ابهاماتی که وجود دارد هنوز نمی‌توان نظر قطعی در این رابطه اعلام کرد.
 
وی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس درباره سرنوشت فرد جنایت‌کاری که در خیابان مدنی یک نفر را کشت و 11 نفر را مجروح کرد گفت: درباره این پرونده دو نظریه وجود داشت عده‌ای معتقد بودند که این فرد در سلامت سالم به سر می‌برد و  عده‌ای هم معتقد بودند که وی دارای جنون است.
 
دولت‌آبادی گفت: با توجه به این دو نظر متفاوت مقرر شد تا کمیته تخصصی بار دیگر شرایط این فرد را بررسی کند و نسبت به سلامت یا جنون وی پاسخ دهد.
 
دادستان تهران همچنین از بازداشت یک فرد و آغاز رسیدگی به پرونده وی در دادسرای کارکنان دولت خبر داد و گفت: این فرد نقش بسیار زیادی در اخلال بازار ارز و سکه داشت به گونه‌ای که از برخی مراجع ارز‌های هنگفتی گرفته و در بازار پخش می‌کرد.
 
وی گفت: برخی از خبرگزاری‌ها طی 48 ساعته گذشته اعلام کرده بودند که این فرد قرار است آزاد شود ولی این موضوع صحت ندارد و این فرد که خیلی معروف است از سه ماه پیش تاکنون بازداشت بوده و بازداشت وی ادامه دارد.
 
جعفری دولت‌آبادی در پاسخ به سؤال دیگر خبرنگار فارس در مورد تمدید قرار بازداشت مهدی هاشمی گفت: موضوع تمدید قرار صحت دارد و همچنان تحقیقات برای مشخص شدن نتیجه نهایی پرونده ادامه دارد.
 
یکی از خبرنگاران به جعفری دولت‌آبادی گفت: خانم فائزه هاشمی مدعی شده که دستگاه قضایی قصد داشته به وی مرخصی اجباری دهد اما او عنوان کرده که افرادی از وی واجب‌تر هستند که به مرخصی بروند که دادستان تهران گفت: دستگاه قضایی براساس عدل و عدالت حرکت می‌کند.
 
دادستان تهران گفت: آقای سعید تاجیک درخواست مرخصی کرد و ما پس از بررسی به وی مرخصی اعطا کردیم همان زمان در نقطه مقابل به خانم هاشمی گفتیم حالا که سعید تاجیک از مرخصی استفاده کرده شما هم اگر بخواهید می‌توانید از مرخصی استفاده کنید که ایشان صلاح داستند از مرخصی استفاده نکنند.
 
خبرنگاری در این لحظه خطاب به جعفری دولت‌آبادی گفت: آیا به آقای جوانفکر هم مرخصی می‌دهید که دادستان گفت: آقای جوانفکر درخواست بدهند ما درخواستشان را بررسی می‌کنیم.
 
وی همچنین درباره بازجویی 24 ساعته از علی کفاشیان و آزادی وی گفت: این فرد هم اکنون با قرار تأمین مناسب آزاد شده است اما رسیدگی به پرونده وی همچنان ادامه دارد.
 
وی درباره بازجویی از طالقانی نیز گفت: طالقانی به عنوان مطلع به دادستانی آمد و از او سؤالاتی پرسیده شد.
 
جعفری دولت‌ آبادی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس درباره دستگیری 4 عضو شورای شهر استان تهران نیز گفت: هنوز گزارشی در مورد دستگیری و آزادی این افراد به دادستانی تهران نرسیده است.
 
دادستان تهران درباره سرنوشت پرونده روزنامه مغرب نیز گفت: بخشی از پرونده مربوط به مسائل مالی بوده که در دادستان اقتصادی به آن رسیدگی می‌شود و بخشی هم مربوط به مسائل رسانه‌ای بوده که در دادسرای فرهنگ و رسانه در حال رسیدگی به آن هستیم.
 
وی درباره برگزاری دادگاه‌های فساد اقتصادی و علنی و غیرعلنی بودن آن گفت: تشخیص علنی و غیرعلنی بودن یک محکمه با قاضی پرونده است که درباره این پرونده به خصوص نظر قاضی در علنی برگزار شدن این دادگاه ها است.
 
جعفری دولت‌آبادی خاطر نشان کرد: دادگاه‌ها به صورت علنی برگزار می‌شود اما برای خبرنگاران کارت دعوتی ارسال نشده که به دادگاه بروند.
 
وی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار فارس درباره رسیدگی به بخش دوم پرونده اختلاس از بیمه ایران گفت: حکم بخش اول رسیدگی به این پرونده صادر شد اما دادستانی به این حکم اعتراض کرد و به این ترتیب پرونده به دیوان عالی کشور گفت.
 
وی گفت: در مورد بخش دوم نیازمند یکسری تحقیقات برای مشخص شدن مقصد پول‌های ناشی از اختلاس هستیم که هنوز به نتیجه رسیده‌ایم.
 
یکی از خبرنگاران خطاب به دادستان تهران درباره ضرورت همکاری‌های بین سازمانی برای مقابله با جرایم فرهنگی اشاره کرد که دادستان تهران گفت: ما معتقدیم هزینه جلوگیری از انتشار کتاب به مراتب پایین‌تر از آن  است که بخواهیم یک کتاب را پس از انتشار و توزیع از خانه‌های مردم جمع‌آوری کنیم.
 
وی گفت: به نظر ما باید دستگاه های فرهنگی و سازمان‌های متولی با دستگاه قضا ارتباط برقرار کرده و در یک تعامل دو سویه نسبت به پیشگیری از وقوع جرایم این چنینی نقش ایفا کنند.

 
دستگیری مرتبطان با شبکه‌های خارجی مبلغ بهائیت
ساعت ٩:۳٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/٢۱ : توسط : حسینی

دادستان تهران از دستگیری مرتبطان با شبکه‌های خارجی مبلغ بهائیت در تهران خبر داد.

به گزارش فارس، عباس جعفری دولت آبادی گفت: این افراد در 10 دفتر فعالیت می‌کردند که شب گذشته به صورت همزمان دستگیر شدند.
 
وی افزود: این افراد با برخی از شبکه‌های نزدیک به بهائیت ارتباط داشتند اما با قاطعیت، دادستانی با این افراد برخورد خواهد کرد.
 
دادستان تهران گفت: این افراد با شبکه‌های ضد انقلاب در ارتباط بودند.

 
جدایی حاتمی‌کیا از عرب‌نیا بر سر چند دقیقه تأخیر!
ساعت ٩:۳٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/٢۱ : توسط : حسینی

جوان- اختلافات میان ابراهیم حاتمی‌کیا، کارگردان «چ» و فریبرز عرب‌نیا بازیگر نقش شهید «چمران» که سابقه تاریخی دارد، مانع آن نشد که حاتمی‌کیا سکانس پایانی فیلم خود را بدون حضور عرب‌نیا به پایان برساند.

 بر اساس برخی شنیده‌ها، حاتمی‌کیا که در تلاش برای رساندن فیلم خود به جشنواره فیلم فجر است، این بار و در پی اختلاف با فریبرز عرب‌نیا، جایگزین کردن یک نابازیگر را به صلح و مصالحه ترجیح داده و سکانس‌های بدون عرب‌نیا را از دور فیلمبرداری کرده است! 
 
پروژه سینمایی «چ» از دمدمه‌های کلید خوردنش با اختلاف و قهر و آشتی میان عوامل فیلم همراه بوده است. عرب‌نیا بازیگر کارکشته‌ای که چهره‌اش تشابه جالب توجهی به چهره شهید چمران دارد، در ابتدای کار گزینه بسیار خوبی برای حاتمی‌کیا بود. کارگردانی که کم فیلم می‌سازد و آثار سینمایی‌اش هر یک به پدیده‌ای در عالم سینمای کشور تبدیل می‌شود، در ابتدای کار از جذب بازیگری چون «عرب‌نیا» به پروژه خود در پوستش نمی‌گنجید اما با رو به جلو رفتن روند کار، همه چیز باب میل او و عرب‌نیا پیش نرفت. از میانه‌های این پروژه سینمایی بروز برخی اختلافات، هم حاتمی‌کیا و هم عرب‌نیا را از ادامه این همکاری دلسرد کرد. 
 
اکنون چند روزی است که اقدام عرب‌نیا به ترک پروژه آن هم در شرایطی که پایان این فیلم تنها به تصویر‌برداری سکانس پایانی‌اش گره خورده بود، حرف و حدیث‌های بسیاری را در میان رسانه‌های کشورمان رقم زد. هر چند حاتمی‌کیا برای به پایان رساندن اثرش دیگر تن به مصالحه با بازیگر نقش اول فیلمش نداده است تا تصویربرداری فیلم با بازی یک نابازیگر در روز گذشته به پایان برسد. 
 
بر اساس این گزارش، فیلمبرداری سکانس پایانی فیلم «چ» پروژه سینمایی «چ» از دمدمه‌های کلید خوردنش با اختلاف و قهر و آشتی میان عوامل فیلم همراه بوده است. عرب‌نیا بازیگر کارکشته‌ای که چهره‌اش تشابه جالب توجهی به چهره شهید چمران دارد، در ابتدای کار گزینه بسیار خوبی برای حاتمی‌کیا بود
 
حاتمی‌کیا در پادگان دهکده مقاومت انجام و سعی شد در صحنه‌هایی که نابازیگر جایگزین عرب‌نیا در آن حضور دارد، از فریم‌های دور تصویربرداری شود. اتفاقی که بی‌شک در اولین اکران جشنواره‌ای این فیلم خبرساز می‌شود. برنامه‌ریزی‌ها برای سکانس پایانی فیلم «چ» در حالی تغییر کرد که به گفته عوامل این پروژه سینمایی، حاتمی‌کیا تمام چیدمان و صحنه‌هایی را که قرار بود با بازی عرب‌نیا دنبال شود، تغییر داده است و از این حیث تفاوتی نمی‌کند که چه کسی در سکانس پایانی جای عرب‌نیا را بگیرد. 
 
عرب‌نیا، بازیگری که ساکن امریکا است و برای بازی در پروژه‌های سینمایی به ایران سفر می‌کند، در فیلم حاتمی‌کیا در نقش شهید چمران حاضر می‌شود؛ فیلمی که از روز ۲۵ تا ۲۷ مرداد ۱۳۵۸ دو روز و دو شب از زندگی این شهید گرانقدر را روایت می‌کند. گفته می‌شود که اختلاف عرب‌نیا با پروژه «چ» حاصل برخی بی‌برنامگی‌ها بوده است. از قضا عرب‌نیا معتقد است که مدت قراردادش با پروژه «چ» به پایان رسیده است. اختلافی که حاکی از حساسیت شدید بازیگر شناخته شده سینمای کشورمان به بر‌نامه‌ریزی‌های صورت گرفته در یک پروژه سینمایی است.
 
بر اساس برخی شنیده‌ها عرب‌نیا از جمله بازیگرانی است که به شدت مقید رعایت نظم و ترتیب زمانی در بر‌نامه‌ریزی‌های یک پروژه سینمایی است به شکلی که حتی به تأخیر افتادن چند دقیقه‌ای روند کار در ساخت فیلم «چ» نیز آزردگی خاطر او را بر‌می‌انگیخته است و در مقابل، خود او نیز در حضور به موقع چه در پشت صحنه و چه در مقابل دوربین حاتمی‌کیا بازیگری وقت شناس و منظم بوده است. نقاط قوتی که شاید در فرهنگ کنونی سینمای کشورمان کمتر محلی از اعراب داشته باشد و از این حیث عرب‌نیا را به خاطر بروز چنین واکنشی آن هم در بحبوحه پایان کار در مقام تقصیر قرار دهد. 
 

هنوز نه عرب‌نیا و نه حاتمی‌کیا درباره اختلافات پیش آمده در پایان پروژه حساسی چون پروژه سینمایی «چ» اظهار نظری نکرده‌اند و نیز بعید به نظر می‌رسد که سینمای کشور در آینده شاهد همکاری مجدد این دو هنرمند بزرگ سینمای کشور در کنار یکدیگر باشد. بر اساس این گزارش، «سعید راد»، «مریلا زارعی»، «بابک حمیدیان»، «محمدمهدی سلطانی»، «امیررضا دلاوری» و «اسماعیل سلطانیان» از دیگر بازیگران فیلم سینمایی «چ» ابراهیم حاتمی‌کیا هستند؛ فیلمی که اکنون پس از سر خود رد کردن آخرین خان اختلافاتش مراحل فنی را برای رسیدن به سی و یکمین جشنواره فیلم فجر پشت سر می‌گذارد.


 
دستگیری چند عضو شوراهای شهر استان تهران
ساعت ٩:۳٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/٢۱ : توسط : حسینی

مشاور حقوقی استاندار تهران از دستگیری 4 نفر از اعضای شورای شهر شهرستان‌های استان تهران خبرداد و گفت: این افراد فعلاً با قید وثیقه آزاد شده‌اند.

ولی‌الله داوریان در گفت‌وگو با فارس، درباره دستگیری 4 نفر از اعضای شورای شهر شهرستان‌های استان تهران اظهار داشت:‌ سوء استفاده‌هایی این افراد داشته‌اند و میزان تخلفات آن‌ها مختلف است.
 
وی با اشاره به اینکه دادگاه هنوز پرونده این افراد را رسیدگی نکرده است بیان داشت: جرائم آن‌ها جنبه عمومی و خصوصی دارد.
 
مشاور حقوقی استاندار تهران افزود: بعضی از این افراد عضو شرکت‌های تعاونی مسکن‌ مهر و هم عضو شورای شهر بوده‌اند که در این خصوص شکایت‌هایی از آن‌ها شده است.
 

داوریان گفت: پرونده این افراد در مرحله اتهام است و هنوز بررسی نهایی نشده است


 
رئیس قرارگاه عمار: اثبات خیانت آشکار مهدی هاشمی نیازی به فایل صوتی هم نداشت
ساعت ٩:۳٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/٢۱ : توسط : حسینی

مهدی طائب در گفتگو با «نسیم» گفت: کشف ماهیت فکری مهدی هاشمی نیازی به انتشار فایل صوتی ندارد. اگر ثابت شود این فایل متعلق به او است، دست دستگاه قضایی برای رسیدگی به پرونده وی بازتر می‌شود.

رئیس قرارگاه عمار با بیان اینکه خانواده هاشمی با اصل صداقت و ایمان مشکل دارند و دنیاگرایی آنها منجر شده است که سمبل‌های نظام چون ولایت فقیه را مورد هدف قرار دهند اظهار داشت: فایل صوتی منتشر شده از مهدی هاشمی مقدمات رسوایی خانوداه هاشمی را فراهم کرده است. وی افزود: اظهارات خانواده هاشمی در فتنه سال 88 نشان داد که از امام و انقلاب و رهبری دل خوشی ندارند و به دنبال تغییر مسیر انقلاب هستند.


 
مشروح مناظره الله کرم و جیرانی با حضور فراستی
ساعت ٩:۳٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/٢۱ : توسط : حسینی
حسین الله‌کرم با وارد دانستن نقدهای جدی بر فیلم "من مادر هستم" گفت: نقدهای جدی به این تفکر دارم اما معتقدم به شخص جیرانی بر نمی‌گردد چرا که من و جیرانی هر دو قربانی یک ساختار سیاسی معیوب هستیم.
به گزارش خبرنگار مهر، نشست نقد و بررسی فیلم سینمایی "من مادر هستم" در حالی در محل مجتمع فرهنگی 13 آبان (لانه جاسوسی) برگزار شد که ترکیب مهمانان این نشست از همان ابتدا نوید نشستی متفاوت را می‌داد.
 
در این نشست که عصر امروز و پس از اکران فیلم برگزار شد فریدون جیرانی کارگردان و رحمان سیفی‌آزاد و لیلا لاریجانی نویسندگان فیلمنامه به‌عنوان عوامل "من مادر هستم" حضور داشتند و نقد فیلم را محمدتقی فیهم به‌عنوان مخالف و مسعود فراستی به‌عنوان موافق فیلم پی گرفتند. در این میان حضور حسین الله‌کرم نه فقط برای حاضران که برای مهمانان نیز جالب توجه بود.
 
مجری برنامه در ابتدا ضمن تأکید بر "اخلاق متناسب با بسیج دانشجویی" از حاضران خواست تا با رعایت احترام متقابل اجازه دهند فرصت نقد سالم اثر فراهم شود. در ادامه مسعود فراستی هم تأکید کرد: امیدوارم در این نشست شعار ندهیم، دست نزنیم و اجازه دهیم که فیلم جیرانی نقد شود چراکه در این شرایط ملتهب معتقدم هنوز فیلم جیرانی به‌صورت صحیح نقد نشده‌است.
 
الله‌کرم: در برابر فیلم جیرانی از طبقه متوسط دفاع می‌کنم
 
پس از این اظهارات نقد و بررسی فیلم با اظهارات حسین الله کرم آغاز شد. الله کرم در صحبت‌های خود تأکید کرد: بنده نسبت به این فیلم از سه منظر سیاسی، اعتقادی و فرهنگی نقد دارم و فکر می‌کنم اساسا در چنین ترکیبی نقاد اصلی بنده هستم. 
 
وی در ادامه افزود: جریان حزب‌الله هیچگاه ادعای هنرمندی نداشته‌است اما فکر می‌کنم در این نشست این امکان فراهم شده تا برای نخستین‌بار و به‌صورت مستقیم ما نیز دغدغه‌های‌مان را با سینماگران طرح کنیم تا ببینند حرف اصلی ما چیست. شاید پذیرفتند و شاید هم ما را توجیه کردند. 
 
 
 
الله‌کرم در ادامه و به‌عنوان نقد فرهنگی نسبت به فیلم جیرانی گفت: فرهنگ دارای دو لایه اصلی-رویی و فرعی-زیرین است. که لایه‌های رویی شامل رفتارها و نمادهای اجتماعی می‌شود. فیلم "من مادر هستم" دقیقاً با تکیه بر همین لایه به صورت مهندسی معکوس توانسته بر باورها و دیدگاه‌های مخاطب خود اثر بگذارد. 
 
وی افزود: این فیلم به‌واسطه نمایش برخی نمادها و حریم‌ها روی ارزش‌های اجتماعی مخاطب اثرگذاشته و جهان‌بینی او را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد.
 
الله‌کرم در بحث اعتقادی خود درباره فیلم هم گفت: در فیلم شاهد طرح موضوع مکافات عمل از سوی پدر آوا هستیم و این دقیقاً همان بحثی است که در تاریخ اسلام ما شاهد طرح آن از سوی یزید خطاب به حضرت زینب(س) بودیم که گفت آنچه در کربلا گذشت مکافات عمل شما بود. در پاسخ به آن استدلال امام سجاد(ع) فرمود: مصائب دو وجه دارند که یک وجه آن مکافات عمل است، روی دیگر آن امتحان الهی است. از همین منظر معتقدم فیلم مبانی اعتقادی ما را هم زیر سوال برده‌است.
 
وی تأکید کرد: انقلاب ما انقلابی فرهنگی بود و بقای این انقلاب هم در گرو کار فرهنگی است اما جریان روشنفکری از ابتدای دهه 90 در سینمای ایران  به‌دنبال سیاه‌نمایی هستند و به‌واسطه همین سیاه‌نمایی جایزه‌های جهانی همچون اسکار را از ‌آن خود کرده‌اند. بنده اتفاقاً در برابر این نوع نگاه از طبقه متوسط ایرانی دفاع می‌کنم چرا که این طبقه نه اهل زنا است و نه اهل مشروب.
 
این فعال سیاسی در ادامه ضمن تشریح دیدگاه سیاسی خود درباره این فیلم گفت: در وضعیت کنونی هم شاهدیم که جریان‌ روشنفکری کماکان به‌دنبال سیاه‌نمایی اجتماعی است و در این راستا سینماگران هم آلت دست سیاستمداران شده‌اند. سیاستمدارانی که گویی عادت کرده‌اند به آهو بگویند بدو و به شکارچی بگویند شکارش کن!
 
من و جیرانی هر دو قربانی یک ساختار سیاسی معیوب هستیم
 
وی افزود: درباره سیاه‌نمایی هم سینماگر را به سمت آن سوق می‌دهند و بعد از ما می‌خواهند جلوی آن را بگیریم! سر این جریان هم به جریانات سیاسی بازمی‌گردد. جریانی که قصد دارد بنده و هم‌ردیفان بنده را به‌عنوان جماعتی خشن در جامعه معرفی کند و در عین حال خود را طرفدار جریانات شبه مدرن. قربانی هم در این میان امثال جیرانی هستند.
 
الله‌کرم تأکید کرد: این فیلم و نمونه‌های شبیه آن انتقام جریان روشنفکری سیاسی و جبهه ملی از انقلاب و امام(ره) است که قصاص را از احکام قطعی اسلام معرفی کرد. در این میان جیرانی و جیرانی‌ها مانند ما قربانی هستند؛ به جیرانی می‌گویند به این سمت بدو به ما می‌گویند بگیریدش.
 
وی در ادامه ضمن آنکه آوا را در فیلم مستحق اعدام ندانست گفت: کاراکتر آوا در این فیلم به‌عنوان یک فرد غیور باید مورد حمایت قرار می‌گرفت نه اینکه به چوبه دار سپرده شود. این‌ها نقدهای جدی به این تفکر است که معتقدم به شخص جیرانی هم بر نمی‌گردد. بنده علاقمند جیرانی هستم. مگر چند نفر اهل نقد و مطالعه در این سینما داریم اما من و جیرانی هر دو قربانی یک ساختار سیاسی معیوب هستیم.
 
سیفی‌آزاد: "من مادر هستم" کلیت جامعه ایرانی نیست
 
پس از اظهارات الله کرم رحمان سیفی‌آزاد در پاسخ به انتقادات وی گفت: درباره بحث سیاه‌نمایی معتقدم این فیلم نمایانگر کلیت جامعه ایرانی نیست. بلکه تصویرگر یک قشر خاص از این جامعه است. این فیلم در ادامه "مرگ تدریجی یک رویا"‌ساخته شده است و چگونه می‌توان آن را به کلیت جامعه ایرانی تعمیم داد و از آن نتیجه سیاه‌نمایی گرفت. 
 
وی افزود: فیلم کاملاً مصداق‌محور است و ما می‌خواهیم بگوییم این سبک زندگی خاص سیاه‌ است و در این زمینه تعمد هم داشتیم.
 
نویسنده "من مادر هستم" در ادامه گفت: درباره بحث قصاص هم بنده شما را به قانون ارجاع می‌دهم. زمانی یک فرد مستحق اعدام نیست که در دادگاه ثابت شود مقتول مستحق اعدام بوده‌است. در حالی که در فیلم اینگونه نیست و طبق قانون سعید مستحق اعدام شناخته نمی‌شود.
 
وی افزود: شاید آنگونه که آقای الله‌کرم اشاره کردند از نظر حسی و عاطفی مخاطب به آوا حق بدهد اما از نظر حقوقی نمی‌توان اینگونه قضاوت کرد. طبق قانون چون زن یک روز پس از تجاوز و با نقشه قبلی سراغ سعید رفته مصداق قتل را مرتکب شده و باید اعدام شود.
 
سیفی‌آزاد ادامه داد: به عقیده بنده قیاس کاراکتر اصلی فیلم و دیالوگ او در دادگاه با آنچه منظور نظر حضرت سجاد(ع) بوده هم قیاس مع‌الفارق است چراکه مصائب درباره معصومان، بزرگان دینی و مومنان صورت امتحان به‌خود می‌گیرد و آنچه ما از خانواده نادر در این فیلم دیدیم به‌هیچ عنوان مصداق امتحان الهی نمی‌تواند باشد.
 
فراستی: جریان حزب‌اللهی به راحتی به دام روشنفکری می‌افتد
 
در ادامه نشست مسعود فراستی در نقد زاویه نگاه حسین الله‌کرم گفت: متأسفانه علی‌رغم ظاهر ضدروشنفکری جریان حزب‌الله، این دوستان به راحتی به‌دام این نگاه می‌افتند. جریان روشنفکری در سینما در مقاطع  مختلفی موضع مشترک با این دوستان حزب‌الله داشته ‌است مانند همین فیلم که به‌طرز جالب توجهی هم دوستان حزب‌الله از آن بدشان می‌آید و هم روشنفکران!
 
وی افزود: من مادر هستم زندگی بی‌آرمان و جدای از مردم شبه‌روشنفکران را نقد می‌کند و این به‌هیچ عنوان نمی‌تواند نماینده همه طبقه متوسط باشد. این قشر بخش کوچک اما مهمی از طبقه متوسط هستند. آنها کاملاً پارازیت و وابسته به غرب هستند و متأسفانه دوستانی که با شعار عدالت وارد میدان شدند در این 8 سال بستر رشد بیش از پیش این قشر را فراهم کردند.
 
فراستی گفت: فیلم جیرانی نقد همان طبقه‌ای است که محصول این جریان سیاست‌گذاری است. جریانی که 8 سال پیش با حمایت دوستان معترض امروز بر سر کار آمدند. این‌ها شاید در ظاهر یک پنجم طبقه متوسط را تشکیل دهند اما خطرشان خیلی بیشتر از این درصد است.
 
وی افزود: دختران و پسران جنوب شهری ما امروز رویای این سبک زندگی را در ذهن دارند و این حاصل سیاست‌های غلط دولت است. فیلم جیرانی در نقد این شرایط اثری بی‌نظیر در سینمای ایران محسوب می‌شود. سیاه‌نمایی فیلم درباره این طبقه خاص عین واقعیت است.
 
بر خلاف الله‌کرم معتقدم فیلم جیرانی در این شرایط قربانی نیست
 
فراستی در انتقاد به اظهارنظر الله‌کرم درباره دفاع از طبقه متوسط در برابر این فیلم گفت: بنده هم مدافع طبقه متوسط هستم اما طبقه متوسطی که امروز زیر فشارهای اقتصادی در حال نابودی است و من و شما جزو آن‌ هستیم نه این قشر بی‌هویت که در فیلم جیرانی آن‌ها را می‌بینیم. این قشر در شرایط اقتصادی امروز روز به روز پروارتر می‌شوند.
 
این منتقد سینمایی تأکید کرد: اتفاقاً بر خلاف نظر جناب الله‌کرم معتقدم فیلم جیرانی در این شرایط قربانی نیست بلکه یک اثر انتقادی و متعرض به شرایط است و فیلمش اتفاقاً این شانس را داشته که از هر دو سو مورد تهاجم باشد. من مادر هستم ابداً مبلغ فحشا و شراب‌خواری نیست و کار بزرگ جیرانی این است که در تمامی صحنه تقبیح این موارد را مدنظر داشته است.
 
جیرانی: واقعیت جامعه ایرانی امروز واقعاً تلخ است
 
در ادامه فریدون جیرانی ضمن ارائه تحلیلی درباره چگونگی تولد طبقه متوسط در ایران و تفاوت آن با طبقه متوسط اروپایی درباره مباث طرح شده گفت: متأسفانه امروز بخش قابل توجهی از سرمایه طبقه متوسط ما خرج بهره‌مندی از فرهنگ زیر زمینی از کانال ماهواره و فیلم‌های غیرمجاز می‌شود. این رقم اصلاً رقم کوچکی نیست و باید بدانیم رشد فرهنگ زیر زمینی بیش از قشر مرفه بر طبقه متوسط آسیب‌پذیر لطمه وارد می‌کند.
 
کارگردان "من مادر هستم" افزود: واقعیت جامعه ایرانی امروز واقعاً تلخ است و به جای فرار از آن باید آن را تحلیل کنیم. در این مورد هم اتفاقاٌ روی سخن من با برادران انصار حزب‌الله است. چراکه معتقدم هرچه فشارها در سطح جامعه بیشتر شود مراجعه مردم به فرهنگ زیرزمینی هم بیشتر می‌شود این خطرناک است.
 
وی افزود: دوستان عزیز فکر نکنید فیلم من درباره قشر کوچکی از جامعه و مربوط به ساکنان بالای جردن است، امروز ماهواره‌ها در بخش گسترده‌ای از جامع ما سبکی از زندگی را تبلیغ می‌کنند که برای بسیاری تبدیل به رویا شده‌اس. شما بروید ببینید چرا یک سریال ترکیه‌ای باید این میزان مخاطب در تهران و شهرستان‌ها داشته باشد. اتفاقاً شما به‌عنوان بسیح دانشجویی باید در این زمینه وارد میدان شوید.
 
جیرانی ادامه داد: به خدا قسم امروز بخش عمده‌ای از طبقه متوسط ما گرایش به مصرف بیشتر و این سبک زندگی خاص دارد. اگر در فیلمم این طبقه را اینگونه به تصویر می‌کشم از روی شکم حرف نمی‌زنم بنده با تحقیق به این جمع‌بندی رسیده‌ام.
 
فهیم: "من مادر هستم" به‌جای علت سراغ معلول رفته‌است
 
پس از سخنان جیرانی و فراستی محمدتقی فهیم گفت: این حرف‌ها همه حرف‌هایی درست است که طبیعتاً همه با آن موافقیم اما مشکل بنده با "من مادر هستم" بحث ساختاری آن است که در انتقال این مفاهیم ناکام می‌ماند.
 
فهیم با اشاره به فیلم "قصاص" ساخته نظام فاطمی در سال 1350 فیلم جیرانی را کپی آن توصیف کرد و گفت: اگر قرار است فیلم پیام داشته باشد پیامش را هم نه در ساختار که به‌صورت دیالوگ پایانی یکی از کاراکترها بیان کند این کار را فیلمفارسی می‌کرد. مشکل ما با فیلم جیرانی این است که در این زمینه نمی‌تواند پیام خود را منتقل کند. چرا که اساساً به‌جای علت سراغ معلول رفته‌است.
 
پس از سخنان فهیم تعدادی از دانشجویان حاضر در سالن سوالات و دیدگاه‌های خود را درباره فیلم جیرانی مطرح کردند و پس از آن باردیگر نوبت به حسین الله‌کرم رسید. الله‌کرم با اشاره به صحبت‌های فراستی و جیرانی گفت: این حرف‌ها همان نگاه ما است و نگاه درستی است. اگر چنین فیلمی با این نگاه در دوران خاتمی و هاشمی ساخته می‌شد بیش از این هم از آن تشکر می‌کردیم اما ایراد ما به ساختار کنونی فیلم است.
 
الله‌کرم: آوا در "من مادر هستم" مظهر غرور و عزت‌نفس است
 
وی افزود: آنچه در خروجی فیلم ما شاهد آن هستیم اشاعه فحشا است وگر بحث‌های نظری شما را می‌پذیریم. بنده نگاه جیرانی در نقد زندگی شبه مدرن امروز را تقدیر هم می‌کنم اما در فیلم چیز دیگری دیدیم. الله‌کرم در ادامه با اشاره به یک مبحث جامعه‌شناسی گفت: انسان دارای سه بعد میل، عقل و تیموس است. لیبرال‌ها به‌دنبال میل هستند و رئالیستها به‌دنبال عقل. اما مهم عدم غفلت از تیموس یا عزت‌نفس است.
 
وی بر اساس همین تحلیل گفت: در فیلم "من مادر هستم" متأسفانه ما شاهد اعدام تیموس هستیم. آوا در فیلم مظهر غرور و عزت‌نفس است و هشدار می‌دهم که اگرچه فیلم شما پیرو میل و عقل است اما تیموس را قربانی می‌کند و این خطرناک است.
 
محمدتقی فهیم هم در ادامه گفت: خوب است که فیلم‌هایی از جنس فیلم جیرانی ساخته شوند که لااقل تحلیل دارند و به همین دلیل می‌شود درباره تحلیل آن‌ها صحبت کرد اما بنده هم به‌عنوان مخاطب تحلیل خودم را دارم. کماکان معتقدم عناصر فیلمفارسی در فیلم جیرانی قابل مشاهده است هر چند ظواهرش تغییر کرده‌است.
 
پس از این صحبت‌ها فراستی با رد وجود عناصر فیلمفارسی در فیلم جیرانی این فیلم را اثری انتقادی دانست که اساسا نمی‌تواند فیلمفارسی باشد. جیرانی هم در واکنشی کوتاه گفت: فهیم آنگونه که باید فیلمفارسی را نمی‌شناسد و علاقمند در فرصتی دیگر با او در این زمینه صحبت کنم.
 
در صحبت‌های پایانی این نشست حسین الله‌کرم گفت: فقط باید بگویم خوش به‌حال جیرانی  که حامی‌ای مانند فراستی دارد. در سینمای ایران فراستی یک ملت است!
 
نشست نقد و بررسی "من مادر هستم" هم‌زمان با اذان مغرب به پایان رسید.

 
افشای جنایت هولناک منافقین علیه زنان و دختران در پادگان اشرف؛
ساعت ٩:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/٢۱ : توسط : حسینی
آسیب به دختران برای لذتِ سرکرده منافقین/
مسعود رجوی می‌گفت رابطه جنسی با من از نماز شب هم واجب‌تر است!

ساختار کثیف و غیراخلاقی سازمان منافقین موضوعی است که بار‌ها از سوی افراد مختلف به آن اشاره شده و اسنادی نیز درباره آن ارائه شده است اما در روزهای اخیر، یکی از افرادی که توانسته از چنگ این فرقه فرار کند و خود را به ایران برساند، جزئیاتی درباره روابط کثیف جنسی سرکرده منافقین با ساکنین اشرف اعلام کرده که می‌تواند نام این گروهک تروریستی را وارد کتاب رکوردهای «گینس» کند؛ چرا که چنین رفتاری در تاریخ گروه‌های تروریستی، کم سابقه و یا حتی بی‌سابقه است. 

به گزارش رجانیوز، «زهراسادات میرباقری» که سابقه عضویت در گروهک منافقین و حضور طولانی مدت در اشرف را داشته است، اخیرا در یک جلسه سخنرانی، اقدام به ارائه لیستی ۱۰۰ نفره از دختران و زنانی کرده است که در پادگان اشرف مورد عمل جراحی جنسی قرار گرفته‌اند و «زنانگی» آن‌ها از بین برده شده تا بتوانند به عنوان برده جنسی مسعود رجوی فعالیت کنند و نگرانی درباره روابط گسترده و نامشروع جنسی وجود نداشته باشد. 
 
خانم میرباقری در بخشی از سخنان خود با اشاره به نام اعضای این لیست، گفته است: «در این مرحله می‌خواهم لیستی از ۹۵ نفر از قربانیان زن این فرقه را به اطلاع افکار عمومی برسانم من یک لیست تهیه کردم از اسامی ۹۵ نفر که البته اسامی بیشتر از این‌ها و بالا‌تر از ۱۰۰ نفر است که انشالله در مراحل بعدی لیست را کامل می‌کنم و به اطلاع افکار عمومی می‌رسانم. این لیست موضوعش چیست؟ موضوعش در واقع عمل جراحی است که سازمان مجاهدین خلق با حیله‌ها و نیرنگهای مختلف روی این قربانیان انجام داده است؛ عمل جراحی خارج کردن رحم و تخمدان‌ها.» 
 
وی ادامه داده است: «در مرحله بعد می‌خواهم موضوع دیگری از استثمار جنسی زنان را برای شما مطرح کنم حتما شما هم مثل من از خبر تجاوز مسعود رجوی به زنان شورای رهبری لایه اول شوکه شدید و برای شما این سوال بزرگ پیش آمده چگونه مسعود رجوی بعد از عبور از بندهای انقلاب و بحثهای ایدئولوژیک داغ به این رسید که به تجاوز جنسی شورای رهبری دست ساز خودش مبادرت کند؟
 
من می‌توانم مراحلی که در این مدت در سازمان وجود داشته و به دور از چشم برادران و مردان در جلسات زنان و دختران با مسعود رجوی طی شده مقداری برای شما باز گو کنم تا این پازل که از الف به ی منتهی شد چگونه انجام شد.
بطور نوبه‌ای بنام بحثهای انقلاب و جلسات مسعود رجوی ما را، زنان را به نزد مسعود رجوی صدا می‌کردند و ما مستمر با جشن‌های مختلف مواجه می‌شدیم در این جلسات خبری از بحثهای ایدئولوژیک نبود و در واقع فقط بحث رابطه زدن با رهبر عقیدتی و برخوردهای ناموسی و یگانه بامسعود رجوی مطرح بود با هدایای مختلفی که از طریق مریم رجوی و خود مسعود رجوی شخصا به ما داده می‌شد شامل حوله حمام، لباسهای زیر زنانه، عطر و ادکلن و چیزهائی از این قبیل توسط زنان شورای رهبری لایه بالا‌تر که به مسعود رجوی نزدیک بودند و قبلا این مراحل را گذرانده بودند و به اصطلاح به یگانگی رسیده بودند.» 
 
این عضو سابق سازمان مجاهدین خلق، از اجبار به برقراری رابطه جنسی و عاشقانه با مسعود رجوی سخن گفته و اضافه کرده است: «ما را تشویق می‌کردند که رابطه‌ای یگانه بزنیم با مسعود رجوی و از کلمات عاشقانه و صحبتهای عاطفی با مسعود رجوی صحبت بکنیم خوب ما همیشه برایمان سخت بود چون بیشتر از هرچیز ما این را یک روابط ایدئولوژیک می‌دانستیم بخاطر فرهنگ سنتی و فرهنگی که بین زنان ایران رواج داشت و بحث شیعه و مسلمان بودن روابطی بود که اقتباس گرفته شده بود از امام حسین یا پیامبر روابط زنان با پیامبر بیشتر ما در این رِنج می‌دیدیم و فکر می‌کنیم که ما چیزی را نمی‌فهمیم که باید بفهمیم و از این زنان شورای رهبری که قبلا این مسیر را گذرانده و بیشتر شناخت دارند و آگاه‌تر از ما هستند بعنوان خواهران بزرگ‌تر ما باید یاد بگیریم و مرحله به مرحله اینطوری مغز شوئی ما گسترش و عمق پیدا می‌کرد.
 
مثلا غیر از آن هدایائی که گفتم گردنبندهای طلا می‌دادند گردنبند‌ها ابتدا گردنبند مریمی بود که به خودم هم هدیه دادند ما در جلساتی که فقط زنان بودند بامسعود رجوی خوب بعضا ما مشاهده می‌کردیم و خود من تعجب می‌کردم بالاخره بحثی که بود بعنوان زنان مسلمان داشتیم این بود که بحث محرم ونامحرم و اینجورچیز‌ها هم در سازمان خیلی مطرح کرده بودند ما در این تحویل گرفتن هدیه می‌دیدیم که حتی دست مسعود رجوی لمس می‌شد یا خود مسعود رجوی از روابطی که داشت از شوخی هائی که استفاده می‌کرد و بحثی که او هم مستمر مطرح می‌کرد: ناموس همچون خودش ما نمی‌فهمیدیم که ناموس همچون خودش یعنی و همینطور تکرار می‌کردیم خوب البته اگر کمی دقت می‌کردیم خوب در خیلی از بحث‌ها گفته شده بود که بحث طلاق شامل مسعود و مریم نمی‌شود پس این بحث ناموس که مطرح می‌کنند ناموس همچون خودش پس ما هم باید همچون مریم این مراحل را طی کنیم.
 
این را هیچوقت نمی‌فهمیدیم و بیشتر به اصطلاح روی ابر‌ها وبحثهای ایدئولوژیک سیر می‌کردیم. مثلا غیر از آنکه گفتم گردنبند مریمی که عکس حضرت مریم بود روی آن طلائی که داده بودند غیر از آن در مرحله بعد به زنان شورای رهبری لایه دوم که من جزو آنها بودم و می گفتند شورای رهبری آزمایشی گردنبندی به ما هدیه داده شد در این جشنها که الان شما مشاهده می کنید عکس مسعود رجوی روی آن حک شده است.» 
 
 
خانم میرباقری در بخش دیگری از سخنان خود به ترفندهای مسئولان پادگان اشرف برای اجبار دختران و زنان به انجام عمل جراحی اشاره کرده و با اشاره به توجیهات سرکرده تروریست‌های منافقین برای ارضای شهوانی خود، گفته است: «این لیست که مشاهده می‌کنید همانطور که گفتم شامل ۹۵ نفر از قربانیان زن این فرقه را شامل می‌شود که با حیله‌های مختلف حیله‌های مختلف مثلا چی بود اینکه شما کم خون هستید، برای عمل سنگ کلیه، برای درمان سردر باید این عمل را انجام بدهید مثلا افسانه طاهریان دوست من بود یعنی با هم هم یگان بودیم او فرمانده یک یگان بود من فرمانده یک یگان و همانطور که می‌شناسید همسر سابق محمد آقا هستند افسانه من دیدم بستری بود بیمارستان خوب کمردرد داشت این‌ها مراحل مختلفی را داشتند برای انتقام گرفتن یا برای بی‌بازگشت کردن این‌ها و برای اینکه برای این‌ها آینده‌ای متصور نباشد یا اینهمه انرژی گذاشتن برای این‌ها و اینکه با دادن مقام و منصب به آنها او را از شوهرسابقش جدا بکنند و به مسعود رجوی نزدیک بکنند.
 
ایشان لایه اول بودند و من متوجه شدم خواهر دیگرم هم که شورای رهبری لایه اول است به من گفت که افسانه را عمل زنان کردند. تو را هم اگر اینکار را بکنی کمرت بهتر می‌شود این در واقع پیغامشان را به من می‌رساند یکی از فرماندهان رده بالا عجیب دنبال من افتاده بود که این عمل را انجام بده. چون همه این‌ها قبل از این آگاه شده بودند که نفراتی که جدا می‌خواهند بشوند از سازمان و مسئله دارند به این شکل این‌ها را هم به رهبری نزدیک‌تر می‌کنند اسم این مرحله را گذاشته بودند رفتن بالای قله! این‌ها زنانی هستند که به قله رهائی رسیده‌اند، اگر این قله رهائی است پس چرا مسعود رجوی خودش در هنگام اجرای روابط جنسی خودش با شورای رهبری لایه اول می‌گوید این روابط جنسی از نماز شب هم واجب‌تر است.
 
از آن طرف به آقایان و خانم‌های داخل تشکیلات می‌گوید فکر رابطه جنسی هم حرام و خیانت است ولی خودش در اتاق خوابش برای وادار کردن زنان می‌گوید که مثل نماز شب است و به زنانی که عمل جراحی می‌کرده‌اند تشویق کرده و می‌گوید که از جنسیت‌‌‌ رها شدید و بالای قله رفتید.» 
 
این اظهارات تکان‌دهنده درباره رفتار جنسی فوق کثیف سران سازمان مجاهدین خلق و برده‌داری رسمی آنان در پادگان اشرف زمانی دردناک‌تر به نظر می‌رسد که کشورهای اروپایی و غربی که همیشه جمهوری اسلامی ایران را به نقض حقوق بشر و حقوق زنان متهم می‌کنند، در برابر این جنایات هولناک علیه زنان و دختران در اشرف کاملا سکوت می‌کنند و حتی به عنوان پاداش این جنایات جنگی، نام این گروهک تروریستی را از لیست سیاه گروه‌های تروریستی خارج می‌کنند.

 
استقبال یامین پور از دعوت تهیه کننده «راستش را بگو» برای مناظره تلویزی
ساعت ٩:٢٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/٢۱ : توسط : حسینی
شاید عوامل راستش را بگو ندانند،برخلاف آنها، ما وهمفکرانمان
ممنوع‎‌التصویریم /از مناظره استقبال می‌کنم

انتقادات اخیر رسانه‌ای به سریال «راستش را بگو» عوامل تهییه این سریال پر حرف و حدیث را به واکنش واداشت به نحوی که فاطمه ثمرقندی تهیه کننده این سریال از وحید یامین‌پور دعوت کرد در مناظره‌ای مستقیم و تلویزیونی به مناظره پیرامون این سریال بپردازد.

به گزارش رجانیوز، پس از آنکه وحید یامین‌پور در انتقاد از سریال تلویزیونی «راستش را بگو» این سریال را یکی از حرفه‌ای ترین محصولات جنگ رسانه ای علیه انقلاب اسلامی عنوان کرد، تهیه کننده این سریال گفت: عوامل این سریال یامین پور را به دلیل انتشار یادداشت در فضای مجازی دعوت به مناظره زنده تلویزیونی برای پاسخگویی به این ادعاها می کنند.
 
وی در این زمینه اعلام کرد: « به این راحتی نمی توان با نظر شخصی و کج خیالی خودبا کسانی که دردهای جامعه را به تصویر می کشند برخورد کرد.
 
ثمرقندی در واکنش به انتقادات یامین‌پور نیز اعلام کرد: عوامل این سریال یامین پور را دعوت به مناظره زنده تلویزیونی برای پاسخگویی به این ادعاها می کند.
 
ساعاتی پس از انتشار این خبر، وحید یامین‌پور نیز در وبلاگ شخصی خود از آمادگی‌اش برای انجام این مناظره تلویزیونی خبر داد و اعلام کرد که در حالی که تلویزیون چند سالی هست که به تریبونی مناسب برای همفکران ثمرقندی تبدیل شده، اما امثال وی در این سال‌ها از حضور در رسانه ملی منع شده‌‌اند.
 
در ادامه متن یادداشت یامین‌پور را می‌خوانید:
 
پس از انتشار متن پیشین در پلاس، تهیه کننده سریال «راستش را بگو» بنده را به مناظره زنده ی تلویزیونی دعوت کرده است. بنده بسیار استقبال می‌کنم. بالاخره بعد از دو سال ممنوع التصویری این دعوت را به فال نیک می گیرم. از عملکرد تلویزیون سوالهای بسیاری دارم که یک برنامه ی زنده ی تلویزیونی این فرصت را در اختیار بنده قرار خواهد داد. البته نمی دانم که تهیه کننده ی محترم این سریال می دانند که بنده و بسیاری از دوستانم ممنوع التصویر هستیم یا خیر ولی به هر ترتیب اینکه تلویزیون جرأت نقد خود را داشته باشد اتفاق مبارکی است. در این سالها ایشان و همفکرانشان همیشه برای بیان سلایق و ایده هایشان به وفور از تلویزیون استفاده کرده اند و ما حداکثر در صفحات خصوصی اینترنتی مان نقد کرده ایم, این هم فرصت اندکی است بلکه ما هم حق مان را از تلویزیون استیفاء کنیم. همه ی ما به تلویزیون به عنوان بزرگترین و اثرگذارترین ابزار فرهنگی و همچنین بخاطر انتساب به مقام معظم رهبری حساسیت داریم. بالاخره باید این حساسیت در قالب نقادی بروز کند... هرچند که از طرف عده ای به «کج خیالی» متهم بشویم.
 
منتظر دعوت رسمی شبکه یک برای مناظره ی زنده با عوامل این سریال و مدیران شان می مانم...
 
گفتنی است یامین‌پور پیش از این در مطلبی با اشاره به اتمام پخش سریال راستش را بگو نوشته بود: 
 
پارادایم «دروغ» راچه کسی در ایران برجسته می کند؟ دروغ گو بودن نظام و مسوولین نظام اسلامی آخرین حربه و اثرگذارترین هجمه ی روانی به مردم است. پارادایم دروغ همان پارادایم سیاه نمایی ایران است تا ریشه ی اعتماد مردم را بسوزاند. بیاد بیاوریم که دقیقاً از سال دوم دولت نهم عده ای بر دروغگو بودن دولت و بعد نظام تاکید میکردند. کار به آنجا رسید که روزنامه اعتماد ملی متعلق به کروبی در صفحه ی اول خود تصویر پینوکیو را با دماغی دراز شده می کشد و خطاب به رییس جمهور خطابه می خواند!
 
«راستش را بگو» مانیفست تقلبی یک دروغ بزرگ است. آن دروغ بزرگ، دروغگو بودن نظام است. مخاطب این جمله ی امری، خود نظام است که به مردمش اعتماد ندارد، بیخود مزاحم آنها می شود و دست آخر می فهمد که اشتباه کرده و باید استعفا بدهد! اینکه آتیلا پسیانی نامی جز «مسوول» ندارد بسیار قابل توجه است. این مسوول دست آخر عذاب وجدان میگیرد و به مردم کشور میپیوندد.
 
پیامبر مردم خسته ی ایران، زنی است با چشمان رنگی که از امریکا برگشته است. دیالوگ مشترک همه ی بازیگران این صحنه در پیشگاه خدا، این است که «ما از جایی تاریک و سیاه آمده ایم؛ جایی که فرزندانش قاتل می شوند، دخترهایش خودکشی می کنند، مسوولانش نفس پرست اند و...»! 
 
شهدا در وصیت نامه هاشان نوشته اند که ما رفتیم تا اخلاق بماند اما واویلا که از اخلاق هیچ نمانده و دروغ همه جا را گرفته است. وحید مشتاق بازمانده ی نسل اخلاقی ایران اسلامی است که امروز از او جز بیماری رنجور و درمانده چیزی نمانده و دست آخر در مترو دست در دستان شهید چمران به شهادت می رسد(بسیجی واقعی همت بود و باکری... و چمران!)
 
«راستش را بگو» جوانان ایران را فرا میخواند تا دست در دست هم بدهند و نمونه هایی از شبکه های اجتماعی غیر رسمی را در شهرها تشکیل دهند تا به مقابله با دروغ سازمان یافته ی نظام بروند و از همان ابتدا هم با ظرافت آنها را از سختی هایی مثل بازجویی و تعقیب سیستم امنیتی آگاه می کند.
 
برای افشا کردن نشانه های منافقانه و امریکایی این سریال چند مقاله باید نوشت؛ رجوع کنید به اسامی، رنگ لباس ها و ادبیات مورد استفاده ی سر یال و... .

 
تکاپوی جدی بستگان و کار چاق‌کن‌های آقازاده زندانی در مقابل افشای فایل صوتی
ساعت ٩:٢٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/٢۱ : توسط : حسینی
باید بگوییم فایل‎صوتی تقطیع شده و ساختگی
و نیک‌آهنگ هم نفوذی نظام است!

انتشار فایل صوتی بسیار مهم یکی از آقازاده‌های زندانی با نیک‌آهنگ کوثر (ضد انقلاب خارج نشین) موجب شده است تا بستگان و کارچاق‌کن‌های این آقازاده، تکاپوهای جدی را برای ماله‌کشی رسانه‌ای- حقوقی ماجرا آغاز کنند.

به گزارش رجانیوز، "ع.ه" (برادرزاده فرد زندانی) در جایی بیان کرده است که در حال طراحی مجموعه اقداماتی هستند تا فایل صوتی منتشر شده را "ساختگی"، "تقطیع شده" و "تقلید صدا" جا بزنند.

وی افزوده است که بر خلاف تصور برخی اعضای خانواده‌ی ما، این ماجرا از داخل کشور شروع نشده، بلکه مربوط به شاکی عمویم در پرونده‌ای است که علیه عمو در کانادا مفتوح است و آن‌ها قصد دارند ما را در داخل ایران نیز گرفتار پیامدهای آن کنند تا بتوانند با قوت بیشتری پرونده را به نفع خود به پیش ببرند.

"ع.ه" اضافه کرده است: ما هم بنا بر پیشنهاد "ف.ص" (کار چاق‌کن رسانه‌ای خانواده و گرداننده یکی از سایت‌های التقاطی مسدود شده که نقش روابط عمومی را برای این خانواده بازی می کند) قرار است بگوییم که نیک‌آهنگ کوثر نفوذی نظام است و این کار را به اشاره نظام انجام داده است تا با فراگیر کردن این شایعه، هم از تبعات منفی بیشتر در داخل پیشگیری کنیم و هم پیشاپیش فایل‌های صوتی دیگری را که شاکی عمویم در اختیار دارد و تهدید به افشای آن‌ها کرده، بی‌اثر کنیم.

برادرزاده "م.ه" همچنین گفته است: مطلع شدیم که فایل‌های صوتی دیگری در اختیار شاکی عمویم هست که در آن‌ها، ادعاهایی در مورد مباحث مالی، اقتصادی و بده بستان‌های عمو بیان شده است که انتشار آن فایل‌ها ممکن است دردسرهای بیشتری ایجاد کند، به همین جهت تصمیم گرفتیم در ظرف روزهای آینده، یکی دیگر از اعضای خانواده "ه.ر" را به ملاقات شاکی بفرستیم تا بنحوی، او را به کوتاه آمدن از انتشار این فایل‌ها وادار کند.

 این در حالی است که ف.ص در صفحه شخصی خود در یکی از شبکه های اجتماعی نیز در قالب نکاتی پیرامون این فایل صوتی مواردی نزدیک به همین مضمون مبنی بر ادعای خدشه در اصالت فایل صوتی از سوی این خانواده را مطرح کرده است.

یکی از نزدیکان ف ص نیز که سابقا در سایت های وابسته طنز می نوشت و اکنون به بیان مطالب علیه تشیع و  روحانیت مشغول است نیز به تکرار مواضع ف ص پرداخته است.


 
تلاش برای سرپوش گذاشتن بر یک رسوایی رسانه‌ای
ساعت ٩:٢٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/٢۱ : توسط : حسینی

محسن هاشمی: فایل صوتی

 

 

 

تقطیع شده و‌ تقلید صدا بوده است

انتشار فایل صوتی گفتگوی مهدی هاشمی و نیک‌آهنگ کوثر در فضای اینترنت آنچنان که رجانیوز پیش‌بینی کرده بود، خانواده هاشمی را به تلاش برای تکذیب آن واداشت،‌تا محسن هاشمی فرزند برادر بزرگتر مهدی هاشمی در مصاحبه با روزنامه آرمان روابط عمومی که از آن به عنوان روابط عمومی خانواده هاشمی نیز یاد می‌شود، این فایل صوتی را ساختگی،‌ تقطیع شده و غیر واقعی بخواند.

به گزارش رجانیوز، روز گذشته و پس از انتشار فایل صوتی مکالمه محرمانه مهدی هاشمی و نیک‌آهنگ کوثر و افشای برخی مواضع ضد انقلاب مهدی هاشمی، ‌رجانیوز در خبری از برنامه ریزی بستگان و برخی کارچاق‌کن‌های رسانه‌ای این آقازاده برای سرپوش گذاشتن حقوقی و رسانه‌ای این موضوع خبر داده بود.
 
در این خبر از طراحی مجموعه‌ای از اقدامات برای جا زدن این فایل به عنوان "ساختگی"، "تقطیع شده" و "تقلید صدا" خبر داده شده بود و اینکه بنا به پیشنهاد "ف.ص" (کار چاق‌کن رسانه‌ای خانواده و گرداننده یکی از سایت‌های التقاطی مسدود شده که نقش روابط عمومی را برای این خانواده بازی می کند) مقرر شده است تا نیک آهنگ کوثر به عنوان نفوذی نظام معرفی شده و فایل‌های دیگری که در شرف انتشار هستند نیز بی‌اثر شود.
 
این در حالی است که ف.ص نیز نه تنها در صفحه شخصی خود در یکی از شبکه های اجتماعی نیز در قالب نکاتی پیرامون این فایل صوتی مواردی نزدیک به همین مضمون مبنی بر ادعای خدشه در اصالت فایل صوتی از سوی این خانواده را مطرح کرده بود بلکه تمامی مرتبطین رسانه‌ای خود را نیز برای عملیاتی کردن این پروژه به کار گرفته است.
 
بر همین اساس،‌ روزنامه آرمان روابط عمومی نزدیک به محمد هاشمی، امروز (دوشنبه) در مصاحبه‌ای با محسن هاشمی که مطهره شفیعی، از خبرنگاران اصلاح‌طلب و همکار سایت مسدود شده آینده آنرا تنظیم کرده است، به بیان مواردی مشابه به محورهای مطرح شده در خبر رجانیوز پرداخت.
 
محسن هاشمی در این زمینه به مطهره شفیعی گفت: « من به‌عنوان برادر بزرگ مهدی می‌گویم که او علاقه زیادی به نظام و کشورش دارد بنابراین می‌توانم پاسخ شما را این‌گونه بدهم که نوار ساخته شده و مشکوک است. سازندگان این نوار، احتمالا صداهای پراکنده از مهدی داشتند و در بخشی قسمت‌ها هم به تقلید صدای مهدی پرداخته‌اند و در نهایت معجونی را به عنوان صدای ضبط شده مهدی تحویل این سایت‌ها داده‌اند.»
 
برادر مهدی هاشمی البته ادله خاصی مبنی بر ساختگی بودن این نوار ارائه نکرد و همچین به این سوال پاسخ نداد که اصولا او و خانواده هاشمی در جریان همه مکالمات و گپ و گفت‌های تلفنی مهدی هاشمی قرار داشته‌اند که به این صراحت آنرا رد می‌کنند و یا اینکه این تکذیبیه از یک طراحی رسانه‌ای حکایت دارد.
 
هاشمی در ادامه ادعای جالب دیگری را هم مطرح کرده است: « این نوار از نظر من، مهدی و بقیه اعضای خانواده کذب و ساخته شده است و هدف آن هم بسیار مشهود است.»
 
وی در ادامه نیز تلاش کرد سایت‌های منشر کننده این فایل را اینگونه تهدید کند که : «با آنها کاری نداریم اما فکر می‌کنم پخش اظهارات صحیح و واقعی افراد جرم است چه برسد به اینکه اظهاراتی خودساخته را منتشر کرده باشند.»
 
به نظر می‌رسد فایل صوتی منتشر شده و فایل‌های صوتی دیگری که در آستانه انتشار هستند، به قدری واضح و  غیرقابل انکار باشند که امکان هرگونه تشکیک کودکانه از این قبیل را از خانواده هاشمی بگیرد. جمع آوری صوت مهدی هاشمی،‌تقلید صدا و... ادعاهای مضحکی است که قطعا افکار عمومی و محاکم قضایی را قانع نخواهد کرد و این موضوع را به یک رسوایی بزرگ رسانه‌ای تبدیل خواهد کرد که می‌تواند عامل برخی تصمیمات مهم سیاسی باشد.

 
برنامه هیات‌ها در دهه سوم محرم
ساعت ٩:۱٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/٢۱ : توسط : حسینی

سومین دهه ماه عزاداری سرور و سالار شهیدان آغاز شده و هیئتی ها پس از بیست روز عاشقی ، هنوز رخت ماتم به تن داردند.

سایت "عقیق" برای دسترسی آسانتر و برنامه ریزی دقیق برای حضور در هیئات این دهه ، جدول برنامه های دهه سوم را متشر می کند.

 

بیت الزهرا (س)

ریحانة النبی (س)

جاسبی های مقیم مرکز

سخنران:
حجت الاسلام شیخ رضا جعفری(5شب اول) و حجت الاسلام قاسمیان (5شب دوم)

مداح:
حاج مننصور ارضی

مکان:
خیابان ولیعصر (عج) جنب مهدیه تهران حسینیه بیت الزهرا

زمان:
دهه سوم محرم از نماز مغرب و عشاء

 

سخنران:
حجت الاسلام سید احمد خاتمی خوانساری


مداح:
محمد حسین پویانفر


مکان:
فرمانیه – جنب کوه نور - کوچه فربین - کوچه حاتم خانی

زینبیه شهدای گمنام


زمان:
عزاداری دهه سوم ماه محرم

از شب ۲۰ محرم به مدت ۱۰ شب ساعت ۲۰:۳۰ الی ۲۳

 

سخنران:
حجت الاسلام سلطانی

مداحان:
سید احمد صالحی خوانساری

آدرس:
خیابان 17 شهریور، اتوبان شهید محلاتی، خیابان شهمیرزاد شمالی، کوچه میرصانع

زمان:
دهه سوم 
از ساعت 20:30 الی 22

 

محبین الائمه

حسینیه مبارکه آل یاسین

روضه

سخنران:

حجت الاسلام هاشمیان

 

مداح:

حاج علیرضا بهاری

 

زمان:

دهه سوم 7 صبح الی 8:30

 

مکان:

بلوار میرداماد ، روبروی مسجد الغدیر خیابان رادان جنوبی ، علامت پرچم

سخنرانی:

آیت الله حسینی زابلی

حجت الاسلام مهدیزاده

 

مداح:

امیر کاتوزیان ، سید محسن حسینی ، مهدی غیاثی ، مصطفی سماواتی و حمید رمضانپور

 

زمان:

دهه سوم محرم از ساعت 18:45

 

مکان:

میدان قیام ، خیابان شهید دیانی کوچه باغ پلاک 16

ویژه برادران

سخنران:

 حجت الاسلام و المسلمین: سید حسین هاشمی نژاد

 

زیارت عاشورا:

حاج مهدی سماواتی

 

مداح:

حاج ذبیح الله ترابی

 

زمان:

از روز چهار شنبه 15/9/91 به مدت 9 شب از ساعت 19 الی 30/21

 

زیارت ناحیه مقدسه

توسط حاج مهدی سماواتی

 

روز جمعه 17/9/91 رأس ساعت 19

 

نشانی:

میدان منیریه، خیابان شهید معیری، کوچه زعیم، جنب آموزش و پرورش منقه 11

هیئت حبیب ابن مظاهر

مجمع محبان الزهرا (س)

هیأت محبان الهادی (ع)

سخنران:

استاد آتشکار

 

آدرس:

خیابان شهید عراقی، بن بست سعدی، پلاک 6.

 

زمان:

از روز چهارشنبه 15/9/91 به مدت ده شب از ساعت 19

سخنران:

حجت الاسلام طبیعت پور

 

عزاداری توسط ذاکرین اهل بیت علیه السلام

 

زمان:

چهار شنبه 15/9/91 لغایت 24/9/91

از ساعت 30/19 الی 22

 

مکان:

خیابان ایران، کوچه ملکی، پلاک پرچم.

 

سخنران:

سید مرتضی میر صالح

 

مداح:

مداحان اهل بیت علیهما السلام

 

زمان:

دوشنبه 20/9/91 الی پنج شنبه  23/9/91 ساعت شروع 19:30

 

مکان:

خیابان شهید سعیدی( غیاثی)، خیابان شهید بهزادی بخش، کوچه شهید عالی فکر، پلاک 15.

 

هیأت انصار الحسین (ع)

هیأت شهدای بسیج مسجد محمدی

حسینیه مجانین العباس (ع)

سخنران :

حجت الاسلام عطاء الدین فروزان

 

ذاکر:

کربلایی مجتبی سلیمانی

 

زمان:

یکشنبه 19/9/91 لغایت سه شنبه 28/9/91 ساعت شروع 8 شب

 

مکان:

میدان خراسان، خیایان هفده شهریور جنوبی، خیابان حداد عادل، خیابان اعلاء، کوچه توکلی ، بیت الحسین علیه السلام.

 

سخنران:

حجت الاسلام آقای پور محسنی

 

با مداحی برادران:

حاج عباس عطاران و کربلائی بهروز جلالی

 

زمان:

از روز سه شنبه 14/9/91 به مدت ده شب با اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء تا ساعت 20

 

مکان:

خیابان زیبای شمالی، روبروی دیبرستان هاجر، بن بست اخباری، پلاک 3.

 

ذکر مصیبت و عزاداری:

حاج حسین عرب سرخی، کربلائی یاسر بیانی

 

زمان:

پنج شنبه 16الی دوشنبه 20 آذر ماه 91 ساعت 20 تا 22

 

مکان:

خیابان شهید آیت الله سعیدی، کوچه پور صالح،

روضه

حسینیه جنت الزهرا (س)

هیئت یا علی (ع)

سخنران :

حجت الاسلام و المسلمن الهی فر

 

مداح:

مرتضی پارسا و سایر مداحین اهل بیت علیه السلام

 

از تاریخ 15/9/91 لغایت 24/9/91 به مدت ده شب

 

زیارت عاشورا و سخنرانی و مداحی

از ساعت 18

 

آدرس:

خیابان مجاهدین اسلام، جنب حسینیه فاطمیون، کوچه شهید حشمتی، پلاک 13.

 

سخنران:

حجت الاسلام و المسلمین سرشار

 

مداحان:

کربلائی سید علی میرزائیو برادر امیر حسین ابوالقاسم پور

 

زمان:

چهار شنبه 15 آذر ماه به مدت 3 شب از ساعت 20

 

مکان:

خیابان ری، خیابان شهید عبدالله رضوی( آبمنگل)، کوچهکردبچه، بن بست ولیعصر.

 

سخنرانان:

حجج الاسلام آقایان میثم علیپناه، دکتر منصوریان دامغانی

 

مداح:

حاج جواد محمدی، کربلائی مجتبی فیلسوف زاده، کربلائی حسین صاحب جمعی

 

زمان:

 15/9/91 الی 19/9/91

شروع مراسم: ساعت 20:30

 

مکان:

میدان خراسان، خیابان خراسان، کوچه شهید عطاردی، پلاک پرچم

 

هیئت الرقیه (س)

هیئت مجانین الزینب (س)

روضه

سخنران:

حجت الاسلام حاج علی لطفی و حجت الاسلام حمید رضا برنا

 

مداحی:

حاج محمد لطفی

 

زمان:

سه شنبه 14/9/91 الی جمعه 24/9/91 ساعت شروع مراسم: 19:30

 

خیمه گاه عزا:

میدان شهداء، خیابان هفده شهریور، خیابان شهید قادری، حسینیه شهدای نقوسان.

 

سخنران:

استاد حاج محمد سراج

 

مداحی:

مادحین اهل بیت علیه السلام

 

زمان:

جمعه 17/9/91 لغایت یکشنبه19/9/91 از ساعت 19:30

 

مکان:

میدان خراسان، خیابان خراسان، روبروی مسجد آیت الله فومنی، کوچه زالی، دارالبکاء حضرت زینب سلام الله علیها.

 

سخنرانان:

حجج الاسلام آقایان حاج سید ابوالفضل ابطحی، حاج محمد حسین قرنی

 

مداح:

حاج مصطفی سماواتی

 

زمان:

پنج شنبه16/9/91 الی جمعه 24/9/91 از ساعت: 30/14 الی 30/16

 

مکان:

میدان قیام، بلوار قیام، کوچه شهید رستگار نژاد، کوچه شیرازیان پلاک 6. منزل محمد تقی زائری

 

هیأت شهدای بسیج مسجد محمدی

حسینیه هدایت

 

سخنران:

حجت الاسلام آقای پور محسنی

 

مداح:

حاج عباس عطاران و کربلائی بهروز جلالی

زیارت عاشورا توسط : برادر کربلائی حمید مستعان

 

زمان:

از روز سه شنبه 14/9/91 به مدت 10 شب با اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء تا ساعت 20

 

مکان:

خیابان زیبای شمالی، روبروی دبیرستان هاجر ، بن بست اخباری، پلاک 3.

 

سخنرانی :

استاد حسین انصاریان

 

مداحی:

حاج علی بهاری

 

شروع مراسم ساعت 30/5 صبح

همراه با نماز جماعت و زیارت عاشورا و مداحی

 

مکان: میدان قیام ، حسینیه هدایت

سخنران:

آقای حاج مهدی توکلی

 

مداحی:

حاج مصطفی سماواتی

 

زمان:

از چهار شنبه تاریخ 15/9/91 به مدت 10شب از ساعت 18:30

 

مکان:

خیابان مجاهدین اسلام، چهار راه آبسردار، جنب مرکز پذیرش سپاه، پلاک پرچم.

 

حسینیه بنی هاشم

مجمع اسلامی

محبان المهدی (عج)

هیئت ام المصائب زینب (س)

زمان:

از مورخه 16/9 پنج شنبه به مدت 10 روز صبحها از ساعت 6 الی 8 صبح

 

نشانی:

حسینیه بنی هاشم، خیابان مولوی،مقابل خیابان تختی، خانی آباد سابق، کوچه مسجد بینائی

 

سخنرانی توسط:

حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا انصاری

 

قرائت زیارت پر فیض عاشورا:

برادر کربلائی علی بیدمشکی

 

مداحی :

ذاکر اهل بیت(ع) حاج سید موسی میر خانی

 

مرثیه و عزاداری توسط:

حاج سید صادق مرعشی و حاج مهدی راشدی

 

زمان:

روز شنبه 11/9 بعد از فریضه مغرب و عشاء

 

آدرس:

خیابان ولیعصر(عج)، پل امیر بهادر، خیابان شهید بشیری، مسجد حاج حسن، پایگاه سردار شهید سید مجتبی هاشمی

 

سخنران:

حجت الاسلام شیخ محمد علی آخوند

 

زمان:

از شب 21 محرم به مدت 10 شب

رأس ساعت 21

 

مکان:

خیابان وحدت اسلامی، خیابان فرهنگ، کوچه ششم، پلاک پرچم.

 

روضه

محبان الجواد (ع)

رهروان شهدا

حسینیه جرعه نوشان کوثر

سخنرانی:

حجت الاسلام حاج  سید مهدی طباطبائی

 

زمان:

از روز پنج شنبه 21 محرم برابر با 16/9/91 تا آخر ماه محرم

صبها از ساعت 7 الی 30/8

 

زیارت عاشورا توسط:

حاج سید محمد محمودی

 

مداحی :

حاج عزیزالله اسماعیلی

 

مکان:

خیابان ایران، کوچه کبریت چی، چهار راه جوان تاش، پلاک 58.

منزل خادم الحسین مرحوم خوشنماء

 

سخنران :

حجت الاسلام سید حسین نواب

مداح:

سید مرتضی صادقی

زمان:

از شب بیست و چهارم محرم به مدت هفت شب تا آخر محرم
از ساعت 19:30 

مکان:

میدان شهدا خیابان کفایی امانی (زرین نعل) . روبروی دانشگاه . حسینیه جوادالائمه(ع(

سخنرانان:

شب اول تا هفتم: 

حجت الاسلام شیخ مهدی کربلائی

 

شب هشتم تا دهم:

استاد مهندس سید مجتبی حسینی

 

مداحان:

حاج محمد حسین فیضی فرید عطالو، ابوالقاسم علیپور، احمد وزیر نژاد ، حاج محسن عسگری، حاج عنایت کریم پور ، حاج امیر بالایی ، حاج سید ابوالفضل مصطفایی، حاج ابراهیم رهبر ، حاج ابراهیم قائم مقامی، حاج مهدی قربانی

 

زمان:

از شب اول دهه سوم از ساعت 20

 

مکان:

میدان منیریه ، خیابان ابو سعید، روبروی کلاتری،

هیئت مرحوم حاج حسین برنجی

 

عاشقان حضرت علی اصغر (ع)

رهروان شهدا (ابوالفضلیان تهران)

محبان الزهرا (س)

سخنران:

حاج علی پور مقدس

 

شعر خوانی :

حاج صابر خراسانی و کربلائی سیامک رجاور

 

مداحان:

کربلائی میلاد خانمحمدی، کربلائی امیر حسین فراهانی ، کربلائی محمد ملا سلیمانی، کربلائی حامد به حق ، حاج سید صادق مرعشی، کربلائی محمد مولاء ، حاج علی علیان، کربلائی حسین فروغی،  حاج محمد نوروزی، کربلایی مرتضی معیری، حاج حسین یعقوبیان ، حاج کاظم غفار نژاد، کربلائی سید علی فالی از قم ، حاج محسن عسگری، کربلائی رضاجوان و  فرهاد بختیاری

 

زمان:

دهه سوم - از ساعت 30: 20

 

مکان:

خیابان مولوی، روبروی قنات آباد، انتهای کوچه مسعود، علامت پرچم.

 

سخنران:

استاد همت علی

مداحان:

کربلایی محسن مرادی و کربلایی رضا ریحانی

زمان:

از چهارشنبه 15 آذر 91 به مدت 10 شب از ساعت 20 الی 22/30

مکان:

خیابان 17شهریورجنوبی انتهای خیابان شهیدحدادعادل

مسجد حضرت ابالفضل(علیه السلام)


سخنران:

حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای سمیع زاده

مداح:

 حاج سعیدقربانی،متشرعی

زمان:

از چهارشنبه 15 آذر تا پنجشنبه 23 ساعت19:30

مکان:

خیابان اشرفی اصفهانی،خیابان پارک بعداززیرگذرضلع شرقی مجمع صادقین بوستان1
منزل حاج آقای سلیمی

 

حسینیه دلدادگان مهدی (عج)

مسجد حسین بن علی (ع)

مهدیه تهرانپارس

سخنران:

برادر مصطفی ایلخانی

 

مداحی:

 امیراحمد محمددی

و دیگر ذاکرین میهمان

 

زمان:

از چهارشنبه شب، پانزدهم آذرماهبمدت 10 شب، از ساعت 20

 

مکان:

نارمک،چهارراه تلفنخانه، خیابان آیت جنوبی، جنب کوی شهید رجب بلوکات ، مخصوص برادران

 

سخنران:

حجت الاسلام سعیدیان

 

زمان:

دهه سوم از نماز مغرب و عشاء

 

مکان:

خیابان پاسداران اسلام ، مسجد حسین بن علی علیه السلام

سخنران:

حجت الاسلام سعیدیان

 

مداح:

جواد مقدم

 

زمان:

دهه سوم محرم از ساعت 22

 

مکان:

تهرانپارس ، مهدیه تهرانپارس

هیئت قمر بنی هاشم(ع)

هیئت انصار سید الساجدین

هیئت محبان الجواد (ع)

 رهروان شهدا

سخنران:
حجت الاسلام سعیدیان

 

زمان:
دهه سوم از ساعت 19

 

مکان:
شهرک ابوذر ، هیئت قمر بنی هاشم

سخنرانان :
حجج اسلام پناهیان ، ادیب یزدی ، شهاب مرادی ، غروی ، مومنی و


مداحان :
آقایان غلامرضازاده ، واعظی ، غفار نژاد ، مرعشی


زمان :
به مدت 7 شب از جمعه 17 آذر 91

 

مکان :
میدان شهرری ، خ 24 متری ، بعد از سازمان آب ، مسجد حضرت امیرالمومنین علیه السلام

سخنران:
حجت الاسلام و المسلمین شکوری


مداحان :
کربلایی سید مرتضی صادقی
کربلایی سید محمد موسوی
کربلایی علی هاشمی

زمان :
شنبه 18 / 9 / 91 الی جمعه 24 / 9 / 91 به مدت هفت شب از ساعت 20


مکان :
میدان شهدا خیابان کفایی امانی روبروی دانشگاه صنایع حسینیه جوادالائمه (ع(

مسجد خرقانی

هیئت ام ابیها (س)

مطیعین الائمه (ع)

سخنران:
حجت الاسلام حمیدی کیا

 

مداح:
مداحان اهل بیت علیهم السلام

 

زمان:
دهه سوم از نماز مغرب و عشاء

 

مکان:
خیابان بهار شمالی بالاتر از بیمارستان سجاد علیه السلام کوی شهید محمدی

سخنران:
حاج سعید دارستانی

 

مداح:
حاج حسن کلانتر

 

زمان:
چهارشنبه 15 آذر لغایت جمعه 24 آذر ساعت 20

 

مکان:
خیابان وحدت اسلامی نرسیده به چهارراه وحدت اسلامی (شاپور) دست چپ کوچه آقا محمدی علامت پرچم

عزاداری دهه سوم

 

زمان:
از پنج شنبه 16/9/91 به مدت 2
شب از ساعت 18:30

 

مکان:
شهرک شهید محلاتی (مینی سیتی) فاز 3 خیابان نور 4 برج آبنوس حسینیه بیت الزهرا (س)

 

با حضور خواهران و برادران

روضة الحسن (ع)

بضعة النبی (س)

مسجد امیرالمومنین (ع)

سخنران:
حجت الاسلام و المسلمین صادقی

 

زمان:
دهه سوم از ساعت 20:30

 

مکان:
اتوبان ارتش اراج شهرک ولی عصر (عج) حسینیه شهدا

سخنران:
حجت الاسلام شیخ محسن عظیمی

 

مداح:
کربلایی سید موسی حسینی

 

زمان:
از چهارشنبه 15/9/91 لغایت یکشنبه 19/9/91 راس ساعت 19

 

مکان:
شهرک شهید محلاتی فاز 3 میدان امام علی علیه السلام حسینیه مدرسه امام جعفر صادق علیه السلام

 باحضور خواهران و برادران

سخنرانان:
آیت الله صدیقی
حجت الاسلام قرنی

 

زمان:
دهه سوم محرم از نماز مغرب و عشاء

 

مکان:
شهرک شهید محلاتی فاز 3

 

با حضور خواهران و برادران

عاشقان ابالفضل (ع)

هیئت فداییان ولایت علوی

مسجد سادات اخوی

مداح:
حاج سید وحید مصطفوی

 

زمان:
5 شب اول دهه سوم از ساعت 20:30

 

مکان:
خیابان شیخ هادی روبروی بیمارستان سورنا پلاک 202 حسینیه حضرت ابالفضل علیه السلام منزل شهید میردامادی

سخنران:
حجت الاسلام صفاری

 

مداح:
حاج حسین سازور

 

زمان:
دهه سوم - از ساعت 19

 

مکان:
شهرری - میدان نماز - 35 متری امام حسین (دیلمان) - حسینیه فاطمه الزهرا سلام الله علیها

 

سخنران:
حجت الاسلام ریاضت

 

مداح:
ذاکران اهل بیت علیهم السلام

 

زمان:
دهه سوم ماه محرم ازنمازمغرب وعشاء

 

مکان
میدان شهدا-خیابان مجاهدین اسلام- خیابان ایران مسجد سادات اخوی

 

سجادیه نازی آاباد

هیئت سالار زینب (س)

هاشمیون (ری)

سخنران:
حجت الاسلام حاج شیخ مصطفی کرمی

 

مداح:
حاج محمد نوروزی و حاج حیدر توکلی

 

زمان:
دهه سوم، از چهارشنبه 15/9 الی جمعه 24/9 از ساعت 21 الی 23

 

آدرس:
ته خط نازی آباد خیابان شهید شیرمحمدی حسینیه سجادیه

سخنران:
داود صادقی

 

مداح:
سید امیر عقدایی

 

زمان:
دهه سوم از چهارشنبه 15/9 لغایت 24/9 از ساعت 20:30

 

مکان:
شهر ری میدان ساعی بلوار آوینی کوچه نظری

مداحی:
علی اسدی

 

زمان:
پنجشنبه 16/9 لغایت شنبه 25/9 از ساعت 20:30

 

مکان:
شهر ری ، شهرک علائین خیابان کاشانی پلاک هیئت

قرآن و عترت

هیئت ام المصائب (س)

انصار سید الساجدین(ع)

سخنران:
حجت الاسلام آقا بابا

 

مداح:
حاج داود شفیعی ، حاج حامد گرجی و حاج حامد شفیعی

 

زمان:
از 17/9 بمدت 7 شب از ساعت 20

 

مکان:
شهر ری چهارراه چشمه علی کوچه شهید عرشی

سخنران:
حاج داود احمدپور

 

مداح:
محمدرضا میرزاخانی و محمدرضا معتمدی

 

زمان:
از چهارشنبه 15/9 به مدت 10 شب از ساعت 20

 

مکان:
قبله تهران (شهر ری) میدان نارنج خیابان شهید قمی کوچه مسلم بن عقیل بیت الشهادا، محفل رهروان شهدای گردان میثم

سخنرانان:
حجج الاسلام پناهیان، غروی، ادیب یزدی، سید حسین مومنی، شهاب مرادی و باقر بیک

مداح:
ذاکرین اهل بیت علیهم السلام

 

زمان:
از جمعه 17/9 لغایت پنجشنبه 23/9 ساعت 19:30

 

مکان:
میدان شهر ری خیابان 24 متری مسجد امیرالمومنین علیه السلام

آستان مقدس امامزاده عبدالله(ع)

هیئت نورالائمه (س)

حسینیه آل یاسین (ع)

سخنران:

حجت الاسلام حاج حسین عامری

 

مداح:

حاج حمیدرضا قلیچ خانی

 

زمان:

از پنجشنبه 16/9 لغایت دوشنبه 20/9 از ساعت 19:30

 

مکان:

شهر ری سه راه ورامین آستان مقدس امامزاده عبدالله عیله السلام

سخنران:

حجت الاسلام استاد حسین الهی

 

مداح:

ذاکران اهل بیت علیهم السلام

 

زمان:

از چهارشنبه 15/9 لغایت جمعه 24/9 بعد از نماز مغرب و عشاء از ساعت 19:30 الی 22

 

مکان:

میدان 15 خرداد مسجد ارک تهران

سخنران:

حاج مهدی توکلی

 

مداح:

حاج مرتضی پارسا

 

زمان:

از پنجشنبه 15/9 لغایت جمعه 24/9 صبح ها از ساعت 6:30

 

مکان:

چهارراه آبسردار خیابان خورشید کوچه رفعت

هیئت کربلا

هیئت کربلا 

مسجد امام بازار 

سخنران:
حجت الاسلام سید حسین مومنی

 

مداح:
حسین یعقوبیان

 

زمان:
از چهارشنبه 15/9 به مدت 10 شب از ساعت 20

 

مکان:
بلوار ابوذر پل ششم خیابان بهشتی کوچه سی و پنجم

سخنران:
حجت الاسلام شیخ حسین مهدیزاده

مداح: 
ذاکرین اهل بیت علیهم السلام 

زمان:
از چهارشنبه 22 آذر الیجمعه 24 آذر ساعت 20:30

مکان:
اتوبان محلاتی خیابان عارف شمالی خیابان قوامی کوچه شهید شریعت  بیت شهید شریعت 

 

سخنران:
حجت الاسلام پناهیان

زمان:
از تاریخ 91/9/16 پنج‌شنبه تا 91/9/23 بعد از نماز ظهر و عصر

مکان:
بازار تهران - مسجد امام خمینی (ره)

 

مسجد الرسول سعادت آباد.

منزل حاج رضا بکایی

مسجد جامع سمنگان نارمک

سخنران:
حجت الاسلام پناهیان

 مداح:
ذاکرین اهل بیت علیهم السلام

 

زمان:
از تاریخ 16/09/91 (پنج‌شنبه) تا  23/09/91 بعد از نماز مغرب و عشاء،

 

مکان:
مسجد الرسول سعادت آباد.

 

سخنران:
حاج سید مهدی طباطبایی

 مداح: 
مداحان محترم


زمان:
دهه سوم محرم

مکان:
خیابان ولی عصر ارواحنا فداه جنب کلانتری جامی داخل کوجه پلاک پرچم

منزل حاج رضا بکایی

سخنران:
حجت الاسلام سید حسین مومنی

مداح:
ذاکرین محترم


   زمان:
چهارشنبه 91/09/15 دهه سوم بلافاصله بعد از نماز مغرب و عشاء

مکان:
نارمک ، مسجد جامع سمنگان نارمک

 

 


 
یوتیوب ایرانی راه اندازی شد
ساعت ٩:۱٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/٢۱ : توسط : حسینی

معاون رسانه های مجازی سازمان صدا و سیما، از آغاز فعالیت و راه اندازی یوتیوب ایرانی یا سایت مهر نماد (mehr.ir) خبر داد.

به گزارش واحد مرکزی  خبر ،‌ لطف الله سیاهکلی در حاشیه نخستین همایش فضای مجازی و آسیب های اجتماعی نوپدید گفت: از این پس مردم می توانند با ورود به این سایت، علاوه بر قرار دادن فیلم های ویدئویی خود در قالب بسته های کوتاه، از فیلم های مورد علاقه خود در صدا و سیما که دسترسی به آنها مشکل است، بهره مند شوند.
 
وی با بیان اینکه بزودی شاهد برگزاری جشنواره مجازی در سازمان صدا و سیما خواهیم بود، افزود : مردم می توانند با ارسال فیلمهای کوتاه و یا انیمیشن های خود به سایت مهر نماد، در این جشنواره شرکت کنند.
 
سیاهکلی همچنین از علاقه مندان خواست با مراجعه به این سایت در صورت مشاهده هرگونه مشکل، مراتب را از طریق همین سایت اعلام کنند تا در اسرع وقت این مشکلات برطرف شود.
 
وی از مردم خواست، فیلم های کوتاه از مراسم عزاداری در تاسوعا و عاشورای حسینی را در یوتیوب ایرانی قرار دهند تا همه علاقه مندان در سراسر جهان با فرهنگ مردم ایران بیش از پیش آشنا شوند.
 
معاون رسانه های مجازی سازمان صدا و سیما همچنین به آئین های خوب و ماندگار مردم در عید نوروز مانند سفره های هفت سین، دعای تحویل سال و دید و بازدید اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه دیدن تصاویر این صحنه های زیبا برای همه مردم لذت بخش است، سایت مهر نماد آمادگی دارد، این تصاویر را میزبانی کند.

 
مستند عملیات انتحاری مسجد جامع زاهدان
ساعت ۱٠:۱٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/۱٩ : توسط : حسینی

مستند عملیات انتحاری مسجد جامع زاهدان

دانلود

مستند شبکه پرس تی وی درباره عملیات انتحاری گروهک تروریستی جندالله در مسجد جامع زاهدان


 
مستند عملیات انتحاری مسجد جامع زاهدان
ساعت ۱٠:۱٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/۱٩ : توسط : حسینی

مستند عملیات انتحاری مسجد جامع زاهدان

دانلود

مستند شبکه پرس تی وی درباره عملیات انتحاری گروهک تروریستی جندالله در مسجد جامع زاهدان


 
هولوکاست
ساعت ٩:٠۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/۱۸ : توسط : حسینی

هولوکاست 
میتینگ جبهه مشارکت اصفهان در تهران
ساعت ۸:٥۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/۱۸ : توسط : حسینی

فتنه گران اصفهانی درراه تهران

این گروه که در حال حاضر در شبکه های اجتماعی حضور فعالی دارند ؛ تصمیم گرفته اند به منظور انسجام بخشی به فعالیت های اصلاح طلبان و جبهه مشارکت هفته آینده میتینگ سیاسی تشکیل دهند.

عامل: حاکی از آن است که به دنبال بیانیه جبه مشارکت وصحبت های های تند موسوی خوئینی ها جمعی از عناصر فتنه گر اصفهان قصد دارند در هفته جاری در تهران برای انجام بخشی از فعالیت های خود میتینگی داشته باشند
بنا بر این گزارش این گروه که در حال حاضر در شبکه های اجتماعی حضور فعالی دارند ؛ تصمیم گرفته اند به منظور انسجام بخشی به فعالیت های اصلاح طلبان و جبهه مشارکت هفته آینده میتینگ سیاسی تشکیل دهند.
این میتینگ سیاسی قرار است در تهران برگزار شود و در حال حاضر اعضای جبهه مشارکت اصفهان در حال تدارک مقدمات برگزاری این نشست و حضور فتنه گران اصفهان در تهران می باشند.خبرهای رسیده حکایت از برنامه ریزی این گروه برای انجام تحرکات جدید در انتخابات پیش رو می باشد.


 
فیلم موهن دیگری در راه است
ساعت ۸:٥٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/۱۸ : توسط : حسینی

یک کارگردان پاکستانی‌الاصل مقیم اسپانیا با مشارکت «تری جونز» فیلم موهن جدیدی را ساخته و قصد دارد به زودی آن را منتشر کند.

فارس به نقل از شبکه راشاتودی، به زودی قرار است فیلمی در جدید با ماهیت ضداسلامی منتشر شود و به همین دلیل پلیس چند کشور اروپایی از جمله بلژیک به حالت آماده‌باش درآمده‌اند. به نوشته راشاتودی این فیلم به شدت تحریک‌آمیز بوده و با مشارکت «تری جونز» کشیش هتاک آمریکایی ساخته شده است. جونز چندین مرتبه قرآن‌سوزی را در کارنامه خود دارد.

کارگردان این فیلم پاکستانی‌الاصلی به نام «عمران فراست» است. فراست در حال حاضر در اسپانیا زندگی می‌کند. این فرد نام فیلم خود را «پیامبر بی‌گناه» نامیده و گفته است فیلمش در مورد زندگی پیامبر اسلام است. لازم به ذکر است که فیلم موهنی که چند ماه قبل تظاهرات‌های زیادی را در جهان اسلام به راه انداخت، «بی‌گناهی مسلمانان» نام داشت و فیلم جدید را می‌توان دنباله‌ای بر همان فیلم دانست.

این فیلم قرار بوده ۱۴ دسامبر منتشر شود، اما ترس از ناآرامی و احتمال اعتراضات مردمی در جهان اسلام و اروپا، کارگردان این فیلم را مجبور کرده تا تاریخ انتشار آن را موقتا به تعویق بیاندازد. وی هنوز تاریخ جدیدی برای انتشار فیلم اعلام نکرده است.

خبرگزاری «فلندر» نیوز به نقل از وزیر کشور بلژیک نوشته است که پلیس این کشور در اقدامی پیشگیرانه به حالت «تهدید جدی» درآمده است. این کشور از جمله مناطقی بود که چند ماه قبل در جریان انتشار فیلم موهن اول، با اعتراضات گسترده مسلمانان روبرو بود.


 
شرط ربایندگان برای آزادی زائران ایرانی
ساعت ۸:٥٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/۱۸ : توسط : حسینی

یک رسانه عربی در گفتگویی با سرکرده گروه رباینده ۴۰ زائر ایرانی در سوریه به آخرین وضعیت آنها پرداخت.

مهر: مجری شبکه اسکای نیوز عربی لحظاتی پیش با سرکرده گروهی که اخیرا ۴۰ زائر ایرانی را در سوریه ربودند، گفتگو کرد.

"عبدالناصر الشمیر" سرکرده گروه مسلح موسوم به گردان "البراء" دمشق قائد کتیبه البراء دمشق در گفتگو با اسکای نیوز عربی مدعی موفقیتهای گروههای مسلح سوری در برابر ارتش سوریه شد.

وی اعلام کرد جاده منتهی به فرودگاه قطع شده است، فرودگاه از طرف گروههای مسلح محاصره شده است و درگیریها ادامه دارد.

این سرکرده گروه مسلح مدعی شد ما کارکنان فرودگاه بین المللی دمشق را هدف قرار نمی دهیم.

شرط ربایندگان برای آزادی زائران ایرانی

سرکرده این گروه مسلح اعتراف کرد ۴۰ زائر ایرانی ربوده شده در سوریه همچنان در اسارت این گروه قرار دارند.

وی در پاسخ به سئوال مجری اسکای نیوز عربی اذعان کرد بله ما ایرانی ها را اسیر کرده ایم.

الشمیر از انجام مذاکراتی درباره زائران ربوده شده ایرانی خبر داد، اما به طرف مذاکره کننده اشاره نکرد، ما در عین حال گفت به زودی نتایج مذاکرات را اعلام خواهیم کرد

سرکرده این گروه مسلح در پاسخ به سئوال مجری اسکای نیوز عربی که مهمترین شرط شما برای آزادی ایرانیان ربوده شده چیست؟ اظهار داشت خواسته اساسی ما، آزادی بازداشت شدگان ما در زندانهای نظام سوریه است.

خاطر نشان می شود اواخر ماه گذشته، سفیر جمهوری اسلامی ایران در دمشق از انجام چند دور گفتگو با گروگان گیران اتباع ایرانی در سوریه خبر داد و ابراز امیدواری کرد در آینده نزدیک دیدگاه های طرفین به هم نزدیک شود تا شاهد آزادی ایرانیان باشیم.

محمد رضا رئوف شیبانی گفته بود: ما با توجه به سابقه گروگانگیری اتباع ایرانی در سوریه توسط گروه های مسلح اعتقاد داریم که آزادسازی این افراد در طی یک پروسه امکان پذیر است.

وی تاکید کرد: ما تجربه آزاد سازی ۲۲ زائر ایرانی را که از قبل در گروگان بوده اند، داریم که موفق شدیم از طریق ارتباط با کانال های ویژه آنها را آزاد کنیم و علاوه بر این ۵ مهندس ایرانی و ۳ کامیون دار ربوده شده نیز بر اساس همین پیگیری ها تاکنون آزاد شده اند.

به گفته شیبانی، تا زمان کنونی و بر اساس اطلاعی که ما داریم کلیه زائران ایرانی در سلامت کامل هستند هر چند در رابطه با محل اسارت در شرایط سختی هستند اما خوشبختانه اطلاعاتی که ما داریم نشان می دهد که از نظر جسمی در وضعیت مناسبی قرار دارند.


 
شرط ربایندگان برای آزادی زائران ایرانی
ساعت ۸:٥٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/۱۸ : توسط : حسینی

یک رسانه عربی در گفتگویی با سرکرده گروه رباینده ۴۰ زائر ایرانی در سوریه به آخرین وضعیت آنها پرداخت.

مهر: مجری شبکه اسکای نیوز عربی لحظاتی پیش با سرکرده گروهی که اخیرا ۴۰ زائر ایرانی را در سوریه ربودند، گفتگو کرد.

"عبدالناصر الشمیر" سرکرده گروه مسلح موسوم به گردان "البراء" دمشق قائد کتیبه البراء دمشق در گفتگو با اسکای نیوز عربی مدعی موفقیتهای گروههای مسلح سوری در برابر ارتش سوریه شد.

وی اعلام کرد جاده منتهی به فرودگاه قطع شده است، فرودگاه از طرف گروههای مسلح محاصره شده است و درگیریها ادامه دارد.

این سرکرده گروه مسلح مدعی شد ما کارکنان فرودگاه بین المللی دمشق را هدف قرار نمی دهیم.

شرط ربایندگان برای آزادی زائران ایرانی

سرکرده این گروه مسلح اعتراف کرد ۴۰ زائر ایرانی ربوده شده در سوریه همچنان در اسارت این گروه قرار دارند.

وی در پاسخ به سئوال مجری اسکای نیوز عربی اذعان کرد بله ما ایرانی ها را اسیر کرده ایم.

الشمیر از انجام مذاکراتی درباره زائران ربوده شده ایرانی خبر داد، اما به طرف مذاکره کننده اشاره نکرد، ما در عین حال گفت به زودی نتایج مذاکرات را اعلام خواهیم کرد

سرکرده این گروه مسلح در پاسخ به سئوال مجری اسکای نیوز عربی که مهمترین شرط شما برای آزادی ایرانیان ربوده شده چیست؟ اظهار داشت خواسته اساسی ما، آزادی بازداشت شدگان ما در زندانهای نظام سوریه است.

خاطر نشان می شود اواخر ماه گذشته، سفیر جمهوری اسلامی ایران در دمشق از انجام چند دور گفتگو با گروگان گیران اتباع ایرانی در سوریه خبر داد و ابراز امیدواری کرد در آینده نزدیک دیدگاه های طرفین به هم نزدیک شود تا شاهد آزادی ایرانیان باشیم.

محمد رضا رئوف شیبانی گفته بود: ما با توجه به سابقه گروگانگیری اتباع ایرانی در سوریه توسط گروه های مسلح اعتقاد داریم که آزادسازی این افراد در طی یک پروسه امکان پذیر است.

وی تاکید کرد: ما تجربه آزاد سازی ۲۲ زائر ایرانی را که از قبل در گروگان بوده اند، داریم که موفق شدیم از طریق ارتباط با کانال های ویژه آنها را آزاد کنیم و علاوه بر این ۵ مهندس ایرانی و ۳ کامیون دار ربوده شده نیز بر اساس همین پیگیری ها تاکنون آزاد شده اند.

به گفته شیبانی، تا زمان کنونی و بر اساس اطلاعی که ما داریم کلیه زائران ایرانی در سلامت کامل هستند هر چند در رابطه با محل اسارت در شرایط سختی هستند اما خوشبختانه اطلاعاتی که ما داریم نشان می دهد که از نظر جسمی در وضعیت مناسبی قرار دارند.


 
بی‌توجهی رسانه ملی به شرایط بحرانی شیعیان اندونزی
ساعت ۸:٢٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/۱۸ : توسط : حسینی

ندای هل‌من ناصرینصرنی شیعیان

 

اندونزی را می‌شنوید؟!

چند وقتی است که شیعیان اندونزی درشرایط بسیاربدی به سر می‌برند، به‌طوری‌که اشرار وابسته به فرقه مجعول و ساختگی وهابیت که ازمحرم سال گذشته شیعیان مظلوم اندونزی را به دلیل برگزاری مراسم عزاداری امام حسین(ع) مورد حمله، ضرب، جرح، قتل و طرد قرار داده بودند، امروز با فشارو ارعاب بیشتری روبه‌رو هستند و حتی با کمک نیروهای دولتی، آب و غذا را نیز ازپیروان اهل بیت(ع) دریغ کرده و آنان را برای تغییرعقیده خود تحت فشار قرارمی‌دهند آن ‌هم تنها به جرم شیعه بودن! و دراین میان ما که ندای ام‌القرای جهان اسلام را سر می‌دهیم، سکوت اختیارکرده‌ایم. به‌راستی چرا درمورد مظلومیت شیعیان امام علی(ع) درکشورهایی مانند اندونزی کاری نمی‌کنیم آیا باید این اخبار را اول خبرگزاری‌های الجزیره و بی‌بی‌سی بگویند تا بر مسئولان ما صحت و سقم خبر ثابت شود و بعد دست به کار شوند؟! آیا باید برای هرموضوعی اعم از کوچک و بزرگ ولی امرمسلمین وشخص اول مملکت وارد میدان شوند و سخنرانی مبسوطی کنند تا همه متوجه وخامت اوضاع شیعیان جهان شوند؟! جای تعجب اینجاست که در این زمینه انگار همه چشمان‌شان را به ظلمی که برشیعیان اهل بیت(ع) روا داشته می‌شود بسته‌اند، آن‌هم در ایام محرم و عزاداری امام حسین(ع) که ندای حسین‌حسین و حمایت از اهل بیت(ع) شعار عمومی است؟! 

ما در مورد مسلمانان برمه بیشتر از شیعیان اندونزی می‌دانیم، البته برای آنها هم باید اقدام کرد، ‌زیرا بنا به فرمایش امام علی(ع) به غیر از اینکه در انسان بودن با هم شریک هستیم در مسلمان بودن هم با هم نزدیکیم اما آیا تا وقتی که خبرگزاری‌ها و رسانه‌های بیگانه این موضوع را اعلام نکنند ما نیز باید سکوت اختیار کنیم و دست روی دست بگذاریم؟! البته این کم‌توجهی و اهمال از سوی نهادها و سازمان‌ها به‌خصوص صداوسیما چیزی نیست که برای اولین بار رخ داده باشد. سال گذشته کاپیتان شهبازی خلبان شجاعی که توانست هواپیمای مسافربری را بدون چرخ ماهرانه روی زمین بنشاند نیز از این نوع رفتارها گله‌مند بود که چرا رسانه‌های ما آن هم در تهران این قضیه را پوشش ندادند وتا وقتی که رسانه‌های بیگانه با آب وتاب آن را تعریف نکرده‌ بودند، برای آقایان این مسئله بی‌اهمیت و پیش پاافتاده بود. 

ماجرای شیعیان اندونزی هرچند غمناک و اسفبار است ولی نشان می‌دهد نهادهای عریض و طویل وسازمان‌های بزرگ ما درعمل به وظایف‌شان قصور می‌کنند، در صورتی‌که به صراحت در قانون اساسی قید شده که ما موظف به حمایت از مظلومان و مستضعفان عالم هستیم. مطمئناً اندونزی، بحرین نیست که بخواهیم به بهانه دخالت در امور کشور دیگر در این زمینه محتاط باشیم. اگر ما ام‌القرای جهان اسلام وتشیع هستیم به‌خصوص در این بحبوبه بیداری اسلامی که به نوعی الگویی برای کشور‌های اسلامی هم محسوب می‌شویم، باید قبل از هر چیز موضع‌گیری‌مان درباره حقوق مسلمانان به‌ویژه شیعیان جهان باشد، در چنین اوضاعی وظیفه شبکه‌های پرس‌تی‌وی، ‌العالم، اسپان‌تی‌وی مسلماً دفاع از حقوق شیعیان مظلوم اندونزی است تا پرداختن به اخبار حاشیه‌ای و دست‌چندمی دنیا.
شک نکنیم که اگر چنین اتفاقی برای گروهی از وهابیون افتاده بود شبکه‌های الجزیره و العربیه گوش فلک را کرکرده بودند، پس چرا حداقل پیگیری رسانه‌ای این ماجرا و پیگیری دیپلماتیک و قانونی آن صورت نمی‌گیرد. در این میان NGOها، دانشگاه‌ها و ‌قوه قضائیه باید اعلام جرم کنند، حتی سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی در جلسات مطبوعاتی‌اش به آخرین اخبار شیعیان جهان از جمله اندونزی و پاکستان نیم‌نگاهی داشته باشد. چرا باید وهابیون این‌قدر جری و گستاخ بشوند؟! 

مطمئناً اندونزی، ‌پاراچنار، بحرین، برمه، قطیف و... تنها جاهایی نخواهند بود که شیعیان آن مورد اذیت و آزار فرقه افراطی وهابیت قرار می‌گیرند، اگر قرار باشد وزارت خارجه و صداوسیمای جمهوری اسلامی این‌گونه دست و پا بسته برخلاف قانون اساسی با چنین وقایعی برخورد کنند، به‌طورحتم فرقه ضاله وهابیت در هر کجا که شیعه‌ای وجود داشته باشد به پشتوانه حمایت‌های مالی و انسانی عربستان، ‌قطر و در رأس آن امریکا قدعلم خواهد کرد تا آنچه یزید نتوانست با شیعیان انجام دهد را کامل کنند. این یکی از مسائل آشکار است که هرکجا اقلیتی وجود داشته باشد با کمک اکثریتی که درکشور دیگر زندگی می‌کنند از حقوق خود دفاع نمی‌کند. سکوت مسئولان کشور ما درباره وضعیت شیعیان اندونزی چه توجیه منطقی دارد؟ آیاکسی ما را به خاطر موضع‌گیری ساده تحریم خواهد کرد؟ آیا کسی به خاطر دم زدن از حقوق بشر و حقوق اولیه هر انسان مجازات خواهد کرد؟ آیا منافع ملی‌مان در صورت انتقاد به خطرخواهد افتاد که با توسل به قوانین بین‌المللی از حکومت اندونزی بپرسیم چرا؟ آ‌قایان اگر در ایام محرم و عزاداری‌ها از بدی‌های مردم کوفه در حق شیعیان امام علی(ع) تن‌تان لرزیده است و اشکی ریختید، بدانید که امروز در چند قدمی ما شیعیان امام زمان(عج) به فجیع‌ترین شکل درحال قتل‌عام هستند حداقل موضعی داشته باشید تا تاریخ نام شما را در سیاه کوفیان زمان نبرد.


 
۲۵ توصیه رهبر معظم انقلاب به دانشجویان
ساعت ۸:٢٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/۱۸ : توسط : حسینی

به مناسبت روز دانشجو، ۲۵ توصیه رهبر معظم انقلاب به دانشجویان منتشر شد.

فارس: دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، ۲۵ توصیه رهبر انقلاب به دانشجویان را منتشر کرد.

در این اینفوگرافی، به مرور توصیه‌های مطرح‌شده در دیدار اخیر دانشجویان که روز شانزدهم مردادماه سال جاری برگزار شد، پرداخته شده است.

این اینفوگرافی اینجا قابل دریافت است. 
حمله منافقین به سفارت ایران دردانمارک
ساعت ۸:٢٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/۱۸ : توسط : حسینی

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خبر داد که منافقین امروز به دستور اسرائیل به سفارت ایران در دانمارک حمله کرده‌اند.

ایسنا: احمد بخشایش گفت: یک گروه ۵۰ نفری مجهز به تمامی تجهیزات وارد سفارت ایران در دانمارک شده و علاوه بر شکستن شیشه‌ها، شعارهایی علیه جمهوری اسلامی بر روی دیوار سفارت نوشته است.

وی با بیان اینکه حمله به سفارت ایران در کانادا، در ادامه حمله به سفارت ایران در آلمان انجام شده است، در تشریح جزییات این موضوع گفت: گروهی ۵۰ نفره از منافقین با داشتن تمامی امکانات حتی نردبان از دیوار سفارت بالا رفته و حتی با قیچی‌های خاص سیم‌های خاردار را بریدند و بعد از ورود به سفارت، شیشه‌ها را شکسته و شعار علیه جمهوری اسلامی نوشته‌اند با این مضمون که جمهوری اسلامی موشک به فلسطین در جنگ ۸ روزه داده است، این همان شعارهایی است که بر روی دیوار سفارت ایران در آلمان نوشته شده بود.

وی افزود: در زمان حمله به سفارت جمهوری اسلامی در کانادا، نیروهای پلیس حضور نداشتند، البته ظاهرا ایران از ابتدای صبح اعلام کرده بود که امکان تعرض به سفارتخانه وجود دارد، اما متاسفانه پلیس زمانی به محل سفارت رسیده است که دیگر منافقین، سفارتخانه را ترک کرده بودند.

نماینده مردم اردستان با بیان اینکه حمله به سفارت ایران در دانمارک به دستور اسرائیل و توسط منافقین انجام شده است، ادامه داد: منافقین با داشتن نقش مزدوری، مجبورند برای احیای خود دست به هرکاری بزنند همان کاری که در گذشته به عنوان مزدور صدام حسین انجام می‌دادند.

بخشایش ادامه داد: اسرائیل منافقین را به استخدام خود در آورده تا افکار عمومی را از شکست رژیم صهیونیستی در جنگ ۸ روزه با غزه منحرف کند و به سمت اتفاقاتی همچون حمله به سفارت ایران در کشورهای مختلف سوق دهد، شاید این کار در آینده علیه سایر سفارتخانه‌های ایران صورت گیرد، با این هدف که به افکار عمومی جهانی القا کنند که ایران، کشور منفوری است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه اسرائیل بازی حمله به سفارتخانه‌های ایران در کشورهای مختلف را آغاز کرده است، گفت: اسرائیل از دو ماه قبل تحت سناریویی هر شب جنگ روانی شدیدی درباره حمله به ایران راه انداخته بود، به طوری که همه منتظر جنگ اسرائیل و آمریکا علیه ایران بودند.

بخشایش افزود: بعد از شکست اسرائیل مقابل غزه و حضور خالد مشعل بعد از ۲۵ سال در غزه، اسرائیل چاره‌ای جز تسلیم شدن برای خود ندید، بنابراین سناریویی شروع کرده تا افکار عمومی غرب را به خیال خود علیه ایران تهییج کند، این در حالی است که جمهوری اسلامی، افکار عمومی کشورهای اسلامی و عربی را به نفع خود مصادره کرده است.


 
مروری بر سابقه درخشان روباه پیر در ایران!
ساعت ۸:۱٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/۱۸ : توسط : حسینی

خبرگزاری دانشجو-  «استعمارگر پیر»؛ شاید هر شهروندی ایرانی با شنیدن این واژه در وهله اول نقشه بریتانیا در ذهنش نقش ببندد و سپس بر اساس مطالعات، دیده‌ها و شنیده‌های خود خصومت‌هایی را که دولت انگلستان بر مردم این سرزمین در سال‌های گذشته روا داشته در ذهن مرور کند. 

 اولین قدم‌های متکبرانه چکمه‌پوشان انگلیسی در خاک ایران و نگاه طمع آلود به مرزهای جغرافیایی این کشور به سال 1247 هجری شمسی بازمی‌گردد که روباه پیر قصد تصرف بلوچستان در زمان ناصرالدین شاه قاجار را داشت. 
 
این در حالی بود که شاه قاجار به راحتی تسلیم اراده اربابان انگلیسی خود شد و با وجود مخالفت مردم بلوچستان، در نهایت نیمی از بلوچستان جدا شد و به پاکستان فعلی الحاق گشت و این بود قدم‌های انگلیس در راه پر فراز و نشیب چشمداشت به منابع و منافع متعدد و مختلف در خاک سرزمین ایران. 
 
بریتانیای کبیر و ریختن خون 10 میلیون ایرانی/ ایران در کجای پازل جنگ جهانی اول بود؟ 
 
ایران با وجود اینکه در جنگ جهانی اول اعلام بی‌طرفی کرد، اما کشتار قریب به 10 میلیون ایرانی بی‌گناه باعث شد تا نیمی از جمعیت کشور، قربانی زیاده‌خواهی‌های عمال انگلیسی در بین سال‌های 1917 تا 1919 شود. 
 
نیروهای متخاصم انگلیس با آگاهی از اعلام بی‌طرفی ایران، گستاخانه وارد خاک ایران شدند و به دلیل بیم وقوع کودتای آلمانی در ایران، سربازان خود را تا نزدیکی دروازه‌های پایتخت پیش آوردند. 
 
به اضطراب و نگرانی مردم ایران در آن زمان، قحطی و گرسنگی را نیز باید افزود؛ در این بیدادی قحطی، همه روزه تعداد زیادی از مردم جان خود را از دست می‌دادند؛ عدم رعایت بهداشت از سوی سربازان انگلیسی نیز مزید بر علت شد تا با شیوع بیماری‌هایی نظیر وبا و آنفلوانزا جان‌های بیشتری از مردم ستانده شود.
 
ایران در اشغال بریتانیا بود و اعمال سیاست‌های نابخردانه مالی و بازرگانی سبب مرگ میلیون‌ها ایرانی می شد. 
 
در حالی که مردم ایران در قحطی بسر می‌بردند، بریتانیا به دلیل ترک مواضع خود در اثر پیشروی عثمانی، آذوقه‌ای را که نمی‌توانستند با خود ببرند برای نرسیدن به دست عثمانی‌ها از بین بردند تا دست به یک جنایت جنگی بزنند!
 
اسناد وزارت خارجه آمریکا نیز بیانگر این نکته است که انگلیسی‌ها از ورود مواد غذایی از آمریکا به ایران جلوگیری می‌کردند؛ اندک مطالعه‌ای در وقایع تاریخی آن سال‌ها به هر ذهن بی‌طرفی ثابت می‌کند که محروم کردن ایران از منابع مالی خود توسط بریتانیا در راستای خط ‌مشی انگلیس در محروم کردن ایران از تامین مایحتاج مردم بود.
 
تردید نمی‌توان داشت که قحطی و نسل کشی، اقدام جنگی تعمدی بریتانیا برای تصرف ایران بوده است و دنسترویل، یکی از ژنرال‌های انگلیس در بخشی از خاطرات خود درباره قحطی در ایران می‌نویسد: انگلیسی‌ها مخفیانه تمام مخابرات میان حکومت تهران و حاکمان ولایت در غرب ایران را شنود کرده‌اند و بهترین شیوه برای ما این است که از هر جایی که می‌شود آذوقه و محصول خریداری کنیم. 
 
کودتای 28 مرداد؛ کار، کار انگلیسی‌هاست
 
از انگلیس جز این انتظار نمی‌رفت که با ملی‌ شدن صنعت نفت در ایران، برای بازگرداندن منافع و مطامع خود راه‌های نامشروعی را در پیش بگیرند.
 
از دست رفتن سلطه انحصاری نفت ایران، انگلیس را سخت وحشت‌زده کرده بود، بنابراین بی‌درنگ در پی تضعیف دولت مصدق برآمد؛ هر چند در ابتدا تلاش کردند مسائل را با گفت‌وگو پیش ببرند، اما در آخر تنها راه را در سرنگونی دولت وقت جستجو کردند. 
 
اختلاف بین سران نهضت ملی، بخصوص مصدق و آیت الله کاشانی سبب شد تا عمال بریتانیا با پول و رشوه برخی افراد را به خیابان‌ها بکشانند. 
 
عدم تشخیص واکنش صحیح از سوی مردم در حالی که بین سران نهضت ملی اختلاف جدی به وجود آمده بود، سبب شد انگلیس بازی خود را در میدان این اختلافات به نحو نامشروعی ایفا کند و پایه‌گذار کودتای 28 مرداد شود. 
 
مقدمات کودتا به دست عوامل انگلیس و شرکت نفت سابق و هوادارانشان در داخل طراحی شد، ولی چون با مشارکت آمریکایی‌ها به اجرا رسید، به کودتای آمریکایی شهره شد و در همان اوایل اجرای قانون ملی شدن نفت سرنگونی رهبران نهضت ملی نقطه سبیل اهداف استعمارگر پیر بود.
 
مارگارت تاچر، بانوی آلزایمری 87 ساله‌ آن روز از سیاستمداران مورد اعتماد حکومت پهلوی در اروپا بود؛ او آخرین روز خود در ایران در زمان حکومت پهلوی را در اردیبهشت 57 تجربه کرد و در کاخ نیاوران حاضر شد. 
 
او خریدهای تسلیحاتی ایران از انگلیس را باعث به وجود آمدن هزاران شغل در صنایع انگلیس دانست و معتقد بود، شاه کمک شایانی به مبارزه با بیکاری در این کشور کرده است؛ تاچر را از لحاظ بازی دادن‌های سیاسی می‌توان با کمی اغماض در سطح چرچیل دانست.
 
خصومت‌های تاچر با جمهوری اسلامی
 
پیروزی انقلاب اسلامی آغازی بود بر 11 سال سیاست خصمانه تاچر علیه جمهوری اسلامی؛ بانوی به اصطلاح آهنین با اعلام موافقت با برخی مقامات آمریکایی مبنی بر حمله نظامی به ایران، در پاسخ به تصرف سفارت آمریکا در تهران، استارت ایران ستیزی خود را زد.
 
تاچر در اردیبهشت 59 و پس از حمایت از مداخله نظامی آمریکا در طبس، حمله تروریستی به سفارت ایران در انگلیس را تنها نظاره کننده بود.
 
 
 
در سال 1360 نیز کنسولگری ایران در منچستر و دفتر هواپیمایی ایران در لندن، سه بار مورد حمله عناصر ضد انقلاب قرار گرفت.
 
حمایت تمام قد تاچر از سلمان رشدی مرتد
 
انتشار کتاب آیات شیطانی توسط رشدی مرتد و حمایت‌های سوال برانگیز تاچر از این حرکت و در پی آن فتوای امام مبنی بر مهدورالدم بودن سلمان رشدی تنش اساسی در روابط ایران و انگلیس را به وجود آورد.
 
تروریست نامیدن ایران از سوی تاچر سبب تخریب پل‌های پشت سر بانوی گستاخ انگلیس شد.
 
در سال 1368تعداد 248 نفر از نمایندگان مجلس عوام انگلیس طی بیانیه‌ای خواستار اخراج ایران از سازمان ملل و جایگزینی نماینده سازمان مجاهدین خلق در آن سازمان شدند.
 
 
 
دمیدن آتش جنگ ایران و عراق توسط روباه پیر
 
جنگ هشت ساله‌ ایران و عراق و پیش انداختن صدام توسط غربی‌ها برای انتقام‌گیری از ایران، دولت انگلیس را بر آن داشت تا مثل همیشه از موقعیت پیش آمده بهره برداری‌های لازم را انجام دهد. 
 
انعقاد قراردادهای تسلیحاتی متعدد با عراق، از جمله تحویل تانک به ارزش یک میلیارد دلار و فروش 300 هواپیمای هاوک به مبلغ دو میلیارد دلار بخشی از اقدامات نامشروع و غیرقابل توجیه از سوی بریتانیا بوده است. 
 
دولت انگلیس کمک و تسهیل اقدامات متجاوزانه عراق به ایران را به همین جا ختم نکرد و در اختیار قرار دادن سلاح‌های شیمیایی برای بمباران خاک ایران و یاری دادن صدام برای تولید سلاح‌های شیمیایی از دیگر تحرکات کثیف انگلیس علیه مردم مظلوم ایران بود. 
 
بر اساس برآورد انجمن فناوری ابزارهای ماشین انگلیس (MTAA)، فروش ابزارهای ماشین این کشور به عراق از 5.31 میلیون دلار در 1987 میلادی به 9.2 میلیون دلار در سال 1988 افزایش یافت تا جنایت‌های خود علیه ایران را تکمیل‌تر کند. 
 
ایران هسته‌ای پدیده‌ای که بریتانیا برنمی‌تابد 
 
هضم ایران هسته‌ای که برای سران اروپایی و آمریکایی صلح آمیزبودن آن عیان شده (هر چند به ظاهر وانمود می‌کنند این حقیقت را درنیافته‌اند) سخت و شاید غیرممکن باشد. 
 
درک این موضوع زمانی ساده‌تر می‌شود که بخشی از سلطه جویی‌های انگلیس در این سرزمین را که در این گزارش آمده است با دقت بیشتری از نظر بگذرانیم. 
 
نقش جدی انگلیس در اتخاذ تحریم‌های فراتر از قطعنامه‌های سازمان ملل بر کسی پوشیده نیست؛ قطع کامل تبادلات مالی با بانک‌های جمهوری اسلامی از جمله بانک مرکزی که خارج از تحریم‌های سازمان ملل متحد بود، از نمونه این اقدامات است. 
 
فشارهای انگلیس هر چند فراز و نشیب‌های فراوانی در عرصه هسته‌ای ایران داشته، اما هرگز درجه صفر را به خود ندیده است. 
 
هر چند سیاستگذاری سیاستمداران و دولتمردان ایرانی نیز در این فراز و نشیب بی‌تاثیر نبوده است و تاریخ ثابت کرده هر زمان انگلیس و غرب گام‌های ایران را لرزان دیده گستاخانه‌تر رفتار کرده و کشور را به سمت پرتگاه هل داده و هر زمان عزم و جدیت توام با اعتماد به نفس از سوی دولتمردان ایران دیده حساب شده‌تر رفتار کرده است.
 
در فتنه ساخته سفارت انگلیس که محصول 88 بود باز هم پای انگلیس در میان است
 
انتخابات 88 و حضور 85 درصدی مردم اتفاقی نبود که دولتمردان انگلیس بتوانند آن را تحمل کنند؛ بر همین اساس ماموریت ویژه سفارت انگلیس برای القای تقلب در انتخابات 88 کلید خورد.
 
در این راستا رسانه‌های انگلیس از جمله «بی.‌بی.سی» فارسی نیز بیکار نبود و با شانتاژهای خبری و بازی‌های رسانه‌ای سعی در بر هم زدن افکار عمومی در داخل کشور داشت. 
 
 
 
نخست وزیر انگلیس در 26 خرداد 88 اعلام کرد: سوالات جدی درباره‌ چگونگی اداره‌ انتخابات اخیر ایران وجود دارد و نباید هیچ خشونتی در پاسخ به اعتراضات وجود داشته باشد. 
 
از سوی دیگر اولین بیانیه دیوید میلیبند در 23 خرداد 88 تصریح کرد که نگرانی دو نامزد انتخابات نسبت به شمارش آرای صندوق‌ها را دریافت کردیم و روند تحولات در ایران را دنبال می‌کنیم.
 
حمایت انگلیس از قاتلین مردم ایران
 
در ادامه دلسوزی‌های دولتمردان بریتانیا برای مردم ایران، وزیر خارجه انگلیس بار دیگر زبان گشود و این بار از دو تروریست بمبگذار گروهک تروریستی انجمن پادشاهی حمایت تمام قد کرد.
 
انگلیس در موقعیت های گوناگون محاکمه عوامل این شبکه تروریستی را زیر سوال برد و چشم بر جنایات این گروه در عملیات هایی ماننده انفجار در حسینیه سیدالشهدای شیراز بست.
 
 
 
اذعان یکی از مقامات انگلیس مبنی بر عدم تقلب در انتخابات
 
اذعان به عدم تقلب در انتخابات 88 توسط فرانک بیکر، از مسئولان وزارت خارجه انگلیس مایه تعجب کارشناسان سیاسی شد؛ او که در دیدار با یکی از نمایندگان مجلس عربی به این موضوع اعتراف کرده بود، در اظهارنظری گستاخانه گفت: ما می‌دانستیم در انتخابات تقلب نشده، اما موضوع رکسانا صابری و انتخابات 88 فرصتی بود تا بریتانیا انتقام بازداشت 15 ملوان بریتانیایی را از ایران بگیرد.
 
فتنه به کارگردانی سفارت انگلیس؛ محصول 88
 
تعداد کارکنان ثابت سفارت انگلیس در تهران 250 نفر و کارکنان محلی در حدود 150 نفر هستند؛ مواضع رسمی علیه مسائل داخلی ایران و به دور از عرف دیپلماتیک توسط دولتمردان انگلیس نشان داد که فشار و عصبانیت روباه پیر بر روی درجه آخر قرار دارد. 
 
کارگردانی سفارت انگلیس در اجرای فتنه 88 باعث شد چند کارمند محلی سفارت انگلیس توسط نیروهای امنیتی ایران بازداشت شوند و دو دیپلمات بریتانیایی نیز از کشور اخراج گردند و یک نفر از نیروهای سفارت انگلیس رسماً محاکمه و محکوم شود.
 
دیدار دبیر اول سفارت انگلیس با برخی اعضای حزب اعتماد ملی و دفتر تبلیغاتی یکی از کاندیداها بخشی از اعترافات دستگیرشدگان است. 
 
این کارمند سفارت انگلیس اذعان کرد، این سفارت پیگیر موضوع ادعای تقلب یکی از کاندیداها بوده و دبیر دوم سیاسی سفارت، در درگیری‌های 14 خرداد 84 حضور داشته است. 
 
 
 
اینها تنها بخشی از اعترافات این کارمند سفارت انگلیس در دادگاه بود که بار دیگر ثابت کرد روباه هرگز ترک عادت نمی‌کند.
 
مصوبه پر امتیاز کاهش رابطه با انگلیس
 
نقش مخرب انگلیس در فتنه 88، مجلس را بر آن داشت تا در طرحی دو فوریتی به کاهش رابطه با بریتانیا اقدام کند؛ مصوبه‌ای که تنها چهار مخالف در مجلس داشت و این بیانگر موضع جدی نمایندگان مردم برای پاسخگویی به اقدامات روباه پیر است. 
 
روابط ایران و انگلیس با این دو مصوبه به سطح روابط کاردار تنزل یافت تا کشور با بستن چمدان سفیر انگلیس در تهران نفسی تازه کند. 
 
برگزاری بی حاشیه و بی‌دغدغه انتخابات مجلس نهم در حالی رخ داد که سفارت انگلیس ایام تعطیلی خود را سپری می‌کرد؛ این امر بار دیگر ثابت کرد که در پای هر فتنه‌ای در کشور امضای انگلیس است و نبود این سفارت، به‌ آرامش کشور کمک شایانی می‌کند، بنابراین چرا باید در پی دایر کردن مجدد خانه تئوریسین‌های مغرض با کشور باشیم. 
 
این در حالی است که شاهد تقلای قطعی دولتمردان انگلیس برای بازگشایی مجدد سفارتخانه در تهران هستیم؛ تقلایی که با نگاهی واقع‌بینانه بوی توطئه می‌دهد.

 
چرا کویت به حضور شیعیان در قدرت نیاز دارد؟
ساعت ۸:۱۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/۱۸ : توسط : حسینی

دیدبان- کویت را می توان متفاوت ترین کشور در بین کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس دانست، کویت در ظاهر کشوری آرام و بی حاشیه است اما در درون خود انواع نا آرامی را تجربه می کند.

کویت را تنها کشور حاشیه خلیج فارس است که نسبتا ساختار دموکراتیک دارد و تلاش می کند از این مجرا اختلافات سیاسی درون خود را حل کند؛ ظرفیتی که هم می تواند تهدید و هم می تواند فرصت باشد. تهدید از این نظر که در بین کشورهایی که هیچ گونه تجربه ی دموکراتیک ندارند می توانند از این فرصت برای انواع بحران آفرینی استفاده کنند و فرصت از این نظر که مخالفان سیاسی می توانند از این مجرا مشکلات خود را حل کنند.
اما در چند ماه گذشته کویت روزهای نا آرامی را گذرانده است. هر چند این اختلافات را نمی توان به تحولات بیداری اسلامی که در سایر کشورهای عربی رخ داده مربوط دانست اما بی شک از این تحولات بی تأثیر نیست.

همچنین باید به نقش قطر و عربستان در نا آرامی های اخیر در کویت اشاره داشت که باعث شده تا بحران هایی در این کشور رخ داده و تحت فشار گروه های سلفی امیر کویت مجبور به انحلال مجلس الامه کویت شود. کویت از جمله‌ کشورهایی است که به دلیل ساختار قدرت در آن پس از انقلاب‌های عربی شاهد تنش‌ها و بحران‌های سیاسی بسیاری بوده که بازتاب آن در انحلال مستمر پارلمان و دولت این کشور نمود پیدا کرده است.

درگیری در مجلس الامه کویت

در این مجال تلاش می شود با توجه به برگزاری انتخابات پارلمان کویت (مجلس الامه) در 11 آذز امسال و نتایج حاصل از این انتخابات تحلیلی نسبت به تحولات اخیر کویت داشته باشیم. برای درک درست از تحولات کویت نیاز است ابتدا نسبت به ساختار سیاسی کویت و موقعیت شیعیان و سایر گروه های سیاسی در این کشور اطلاعاتی داشته باشیم و بعد از آن به تحلیل از نتایج اخیر این کشور بپردازیم.

 

ساختار قدرت سیاسی در کویت

کویت از جمله کشورهای امیر نشین حاشیه ی خلیج فارس است که بعد از استقلال با تکیه بر قانون اساسی توانست ساختاری نسبتا دمکراتیک را در این کشور به وجود آورد. کویت که از سال 1914 تحت الحمایه انگلیس بود با صدور اعلامیه استقلال در سال 1961، در زمان عبد الله‌ السالم الصباح، مستقل گردید. قانون اساسی کویت که‌ توسط مجلس موسسان تدوین شد در سال 1952 به‌ تصویب رسید و براساس آن انتخابات اولین دوره مجلس‌ الامه کویت در سال 1963 برگزار و مجلس در همان‌ سال آغاز به کار نمود.

طبق قانون اساسی این کشور کویت زیر نظر خاندان الصباح به عنوان امیران این کشور و زیر نظر سه قوه ی مقننه، قضائیه و مجریه اداره می شود. مجلس الامه نیز به عنوان مهمترین نهادی که نماد دموکراسی در این کشوراست؛ نهادی مشورتی بوده و به امیر کویت در اداره ی کشور کمک می کند. این مجلس 65 عضو دارد که 15 عضو آن توسط امیر کویت و 50 عضو آن توسط مردم کویت انتخاب می شوند. نخست وزیر را امیرکویت منصوب می کند و مجلس الامه نیز می تواند نخست وزیر و وزرا هیئت دولت را استیضاح کند اما حق برکناری نخست وزیر را ندارد.

مهمترین گروه های اثرگذار در ساختار سیاسی کویت گروه های اهل تسن، افراطی های سلفی و شیعیان می باشند. افراطی های سلفی تحت تأثیر عربستان به شدت به دنبال تغییر موازنه ی قدرت به نفع خود در کویت هستند تا جایی که یکی از علمای وهابی با صدور فتوایی حکومت کویت را نامشروع دانسته و مخالفت بر علیه آن را جایز دانست. فتوایی که پادشاه عربستان را مجبور به عذرخواهی از امیر کویت کرد.

شیعیان نیز تلاش دارند در ورای فرصت ایجاد شده در ساختار سیاسی کویت به حقوق خود رسیده و از آن استفاده کنند. به نظر می رسد طبق تحولات اخیر کویت نشان از رابطه ی خاندان حاکم که نماینده طیف اهل سنت معتدل در کویت هستند با شیعیان این کشور بیشتر از گروه های افراطی می باشد که از سوی قطر و عربستان تحریک می شوند.

 

 

 

 

وضعیت سیاسی ـ اجتماعی شیعیان

شیعیان کویت عمدتا ادامه ی جغرافیای شیعیان جنوب عراق و شیعیان خوزستان ایران می باشند. همچنین ترکیب جمعیتی شیعیان این کشور را باید از ایران، عراق، عربستان و بحرین دانست که به این سرزمین آمده‌اند. شیعیان ایرانی الاصل که در اصطلاح‌ «عجم کویتی» نامیده می‌شوند، عموما از سواحل جنوبی ایران و استان‌های بوشهر، فارس، خوزستان به این کشور آمده‌اند. اغلب شیعیان عراقی‌ از مناطق جنوبی عراق، بصره، نجف و کربلا هستند. شیعیان عربستان از منطقه شرقیه و از الاحساء(حساوی‌ها) هستند. گروهی از شیعیان بحرینی نیز به‌کویت آمده که به بحارنه و قلالیف مشهورند. نکته ی قابل تأمل آن است که اکثریت شیعیان این کشور را شیعیان دوازده امامی تشکیل می دهند.

طبق آخرین سرشماری که در کویت در سال 2001 انجام گرفته؛ شیعیان جمعیتی 30 درصدی را در کویت تشکیل می دهند که خود شیعیان معتقدند حداقل جمعیت شیعیان در کویت 40 درصد می باشد. به دلیل حضور شیعیان در پایگاه های اجتماعی مختلف جامعه ی کویت و ایستادگی شیعیان در مقابل تهاجم قبایل عربستانی و حمله ی عراق؛ خاندان الصباح که در این کشور حاکم است روابط نزدیکی با شیعیان کویت داشت. هر چند این روابط در سال های اخیر با رشد افکار سلفی و تفکر ناسیونالیستی عرب در این کشور کمرنگ شده و باعث شده تا موقعیت شیعیان در کویت در خطر بیفتد. همچنین با برتر شدن موقعیت ایران در منطقه و تشکیل دولتی شیعی در عراق و پیروزی حزب الله علیه اسرائیل باعث شده تا همواره فعالیت شیعیان در کویت مورد رصد گروه ها سلفی قرار گیرد.

شیعیان حضور خود را در مجلس الامه از ابتدا خوب شروع کردند و توانستند در دوره های اول تا سوم ده کرسی از 50 کرسی این مجلس را تصاحب کنند. اما این حضور در دوره های پنجم و ششم به حداقل یعنی یک نفر رسید که ناشی از انقلاب اسلامی ایران و جنگ عراق علیه ایران بود که باعث شد تا بسیاری از فعالان شیعی کویت دستگیر و زندانی شوند. هر چند در با توجه به تحولات سال های اخیر موقعیت شیعیان کویت د راین کشور شبیه موقعیت شیعیان بحرین و عربستان است اما شیعیان در این کشور یک مزیت بزرگ دارند و آن به رسمیت شناخته شدن حقوق آنان در فعالیت های سیاسی و اجتماعی از سوی نظام حاکم در این کشور است. هر چند شیعیان در همه ی این کشورها به عنوان نیروهای بالقوه ی ایران تلقی می شوند.

اوضاع نا آرام در کویت

 

با به بن بست رسیدن ترکیب هیئت دولت در کویت؛ امیر این کشور مجلس الامه را منحل و فرمان انتخابات پیش از موعد را اعلام کرد. این اقدام امیر کویت جرقه ی اولیه ی ناآرامی های سیاسی را در کویت زد. این اقدام با دستور امیر این کشور مبنی بر تعدیل قانون انتخابات در این کشور دو برابر شد. در قانون قبلی انتخابات هر فرد می توانست چهار فرد را انتخاب کند که این اختیار در قانون جدید به یک یا دو نفر تقلیل پیدا کرد. این بند از قانون جدید انتخابات مخالفان دولت را به خیابان ها آورد. در جریان درگیری ها 110 نفر زخمی شدند و رئیس پلیس این کشور به دلیل خشونت وزارت کشور این دولت با مخالفین استعفا داد. هر چند مخالفان اعلام کردند که هرگز قصدشان مخالفت با امیر کویت نیست.

منابع امنیتی کویت نیز اعلام کردند که بیگانگان در تحولات و نا آرامی های کویت نقش داشته اند و تلاش کرده اند با استفاده از آزادی های نسبی موجود در کویت اختیارات امیر این کشور از وی سلب کنند. با توجه به فتوایی که علمای وهابی عربستان مبنی بر مشروع بودن مخالفت با امیر کویت صادر کرده اند و همچنین تلاش های رسانه ای که قطر در انعکاس نا آرامی های کویت انجام داده؛ نشان می دهد که عربستان و قطر به دنبال اهدافی در نا آرامی های کویت هستند. مخالفان خواستار اختیارات بیشتر و حضور حداکثری در کابینه هستند.اختیاراتی که قدرت خاندان حاکم را محدود می کند و امیر کویت حاضر نیست تن به این خواسته ها بدهد. جالب اینکه پیش از این، امیر کویت درخواست عربستان برای اتحاد کشورهای عضو شورای همکاری های خلیج فارس را رد کرده بود. مخالفان از برخی از نمایندگان سابق مجلس الامه و برخی از بازرگانان کویتی که با جریان های سلفی نزدیکی فکری دارند استفاده می کنند بندر بن سلطان پیش از گفته بود که آل صباح به دلیل تمرد از آل سعود هزینه های زیادی خواهد داد.

اما انتخابات در اوایل آذر ماه امسال در کویت برگزار شد و در جدال بین گروه ای سلفی با خاندان حاکم؛ پیروز این انتخابات شیعیان کویت بودند که توانستند یک سوم کرسی را تصاحب کنند. قدرتی که برای اولین بار نشان از ترکیبی جدید از شرایط سیاسی کویت داشت.

 

جمع بندی و نتیجه گیری

شیعیان در کویت توانستند یک سوم کرسی های مجلس را تصاحب کنند. این موفقیت را رسانه های مغرض؛ به عنوان تسلط شیعیان بر اوضاع کویت نشان داده اند در صورتی که به دلیل اختلافات اهل تسنن کویت و گروه های سلفی و افراطی باعث شده تا قدرت واقعی شیعیان در کویت خود را نشان داده و بروز یابد. قدرتی که بسیاری تلاش می کنند آن را به ایران نسبت داده و آن را سرکوب کرده و یا مشکوک جلوه دهند.

شیعیان در کویت جمعیتی بین 30 تا 40 درصد دارند که این نتایج طبیعی انتخابات در کویت محسوب می شود نه ناشی از توطئه ای مشکوک. دلیل بدبینی حاکمان کویت به گروه های سلفی، نزدیکی آنان به عربستان و قطر و تلاش برای محدود ساختن اختیارات و سلب قدرت حاکمان کویت است. تحلیلی که منابع امنیتی کویت نیز آن را تأیید کرده اند، از سوی دیگر، پیروزی شیعیان در کویت هرگز به معنای نزدیکی و خوش بینی حاکمان این کشور به شیعیان نیست.


 
مصاحبه خواندنی با پسر فرمانده ارشد اسرائیل
ساعت ۸:۱٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/۱۸ : توسط : حسینی

خبرگزاری نسیم: "مایکو پلد"، سال 1961 در یک خانواده صاحب‌نام صهیونیست در بیت‌المقدس متولد شد. پدربزرگش از رهبران امضا کننده اعلامیه استقلال رژیم صهیونیستی، و "متی پلد"، پدرش، از ژنرال‌های افسانه‌ای ارتش صهیونیست‌ها در جنگ‌های شش روزه و فتح کرانه باختری و بلندی‌های جولان بود.

مایکو پلد که سال‌ها با افتخار به سابقه خانوادگی خود زندگی می‌کرد، اکنون اما به یکی از جدی‌ترین مخالفان رژیم صهیونیستی تبدیل شده و حتی تاکید دارد که تنها راه حل مسئله فلسطین، نابودی صهیونیسم است.
 
 
پلد در گفتگوی اختصاصی خود با «نسیم» چگونگی بروز چنین تحولی در خود را اینگونه توصیف می‌کند: آغاز این تحول در خانه پدری‌ام رخ داد. سال 1948 به مادرم پیشنهاد دادن تا در خانه‌ای که از یک خانواده فلسطینی مصادره شده بود زندگی کند.مادرم این پیشنهاد را رد کرد و گفت که "هیچ‌گاه در خانه یک مادر دیگر که به زور مجبور به ترک خانه‌اش شده، زندگی نمی‌کنم".
 
پدر مایکو هم پس از بازنشستگی از ارتش اسرائیل در سال 1968، دیگر به سابقه خود افتخار نمی‌کرد و باقی عمر خود را به فعالیت برای حمایت از فلسطینیان صرف کرد. متی پلد معتقد بود که اسرائیل باید به فلسطینیان اجازه دهد تا یک دولت مستقل را در کرانه باختری و غزه و به پایتختی قدس شرقی تشکیل دهند.
 
اما حادثه اصلی که سرآغاز تحول مایکو را رقم زد، کشته شدن خواهرزاده‌اش در سال 1997 و در نتیجه یک عملیات انتحاری توسط نیروهای مقاومت فلسطین بود.
 
پلد می‌گوید: واکنش خواهرم به کشته شدن دخترش تکان دهنده بود. او نه تنها فلسطینیان را به خاطر این عملیات محکوم نکرد بلکه خود ما و رژیم اسرائیل را عامل اصلی آن دانست و گفت: ما اسرائیلی‌ها فلسطینیان را به نهایت ناامیدی و بی پناهی رساندیم، آنها را از سرزمین‌شان بیرون کردیم، خانه‌هایشان را ویران می‌کنیم، پدرانشان را به زندان می‌اندازیم و برادران و خواهران کوچک‌تر آنان را در مدارس به قتل می‌رسانیم و آینده و امیدشان را نابود می‌کنیم.
 
مایکو پلد پس از این حادثه تصمیم می‌گیرد تا فلسطینیان را بشناسد. وارد مناطق فلسطینی نشین سرزمین‌های اشغالی می‌شود، داستان زندگی آنها را می‌شنود و به گفته خودش درمیابد که تاکنون اسیر "داستان دروغ صهیونیست‌ها" بوده است.
 
خبرنگار «نسیم» در آمریکا، گفتگوی مشروحی را با مایکو پلد که هم‌اکنون چند سالی است در ایالات متحده زندگی می‌کند انجام داده است، که بخش اول آن را در ادامه می‌خوانید:
 
چرا تلاش‌های 60 سال گذشته برای حل مسئله فلسطین ناکام مانده؟ آمریکا و انگلیس چه نقشی در این تلاش‌ها داشته‌اند؟
 
- آمریکا و انگلیس شریک تمامی جنایات علیه مردم فلسطین هستند.
 
- شکست تلاش‌ها برای برقراری صلح به این خاطر است که در واقع این دو کشور اصلا برای ایجاد صلح تلاش نمی‌کنند. آنها به دنبال تسلیم کردن فلسطینیان هستند که البته تاکنون موفق نشده‌اند.
 
مذاکره با رژیم صهیونیستی بی‌فایده است
 
- یاسر عرفات مثال خوبی از نتیجه مذاکره و حتی عقب‌نشینی فلسطینی‌هاست.
 
 
عرفات بیش از سی سال بیشترین تلاش‌ها را برای برقراری صلح انجام داد.عرفات حتی با طرح تشکیل دولت فلسطین در دو منطقه غزه و کرانه باختری موافقت کرد. پذیرش این طرح به معنای از دست دادن 78 درصد خاک کشورش، فلسطین، بود. با این حال عرفات حاضر شد برای رسیدن به صلح این طرح بپذیرد.
 
با تمام این عقب‌نشینی اما اسرائیل باز هم حاضر به صلح نشد. صهیونیست‌ها از عرفات می خواستند تا از کرانه باختری هم چشم‌پوشی کرده و فلسطین را به یک منطقه بسیار بسیار کوچک محدود کند که این امر برای عرفات غیرممکن بود.
 
زمانی که عرفات خواسته صهیونیست‌ةا را نپذیرفت، اسرائیل با تانک‌های خود دفتر وی را محاصره کرد، تا زمانی که وی در سال 2004 جان خود را از دست داد.
 
- تا زمانی که اسرائیل به عنوان بخشی از تلاش کشورهای غربی برای دستیابی به صلح در نظر گرفته شود، صلح محقق نخواهد شد.
 
- اسرائیلی‌ها و صهیونیسیم با صلح مخالفند. آنها ادعا می‌کنند که فلسطین سرزمین اسرائیل است، و به یهودیان تعلق دارد و هیچ کس دیگری اجازه حضور در آن را ندارد. بنابراین آن‌ها هرگز مصالحه نخواهند کرد.
 
-  صلح تنها وقتی بدست می‌اید که هیچ دولت یهودی تشکیل نشود. حکومت آینده فلسطین باید ضمن ایجاد دموکراسی، برای همه ساکنان این سرزمین حقوق برابر و احترام به حقوق بشر فراهم کند.
 
- امیدوارم که فروپاشی دولت صهیونیسم و تشکیل به یک جامعه دموکراتیک و بدون خشونت را همانند سقوط رژیم آپارتاید در آفریقای جنوبی شاهد باشم.
 
پیشنهاد رهبر ایران برای حل مسئله فلسطین
 
- با پیشنهاد رهبر ایران برای برگزاری یک رفراندوم با حضور همه شهروندان فعلی و قبلی فلسطین از جمله یهودیان، مسلمانان و مسیحیان موافقم تا خود این شهروندان نوع، شکل و ماهیت حکومت‌شان را انتخاب کنند.
 
- این ایده‌ای است که بر اساس آن همه مردم فلسطین با هم برابر خواهند بود و همه از حقوق بشر و حقوق شهروندی خود در یک جامعه دموکراتیک استفاده خواهند کرد.
 
- این طرح تنها زمانی محقق خواهد شد که صهیونیسم همانند آپارتاید از قدرت کنار رود.
 
طرح پیشنهادی غرب برای تشکیل دو کشور فلسطین و اسرائیل
 
- فکر نمی‌کنم که ایده خوبی باشد و تاکنون هم موفقیتی در این طرح شاهد نبوده‌ایم.
 
- نمی‌توان در یک کشور عربی که نیمی از جمعیت آن یهودی نیستند، یک دولت یهودی ایجاد کرد.
 
- تحقق این امر تنها با وحشیگری و وضع قوانین نژادپرستانه ممکن است.
 
- اسرائیل سرزمینی بدون حضور فلسطینیان می‌خواهد و هرگز به دنبال مصالحه نخواهد بود، به همین دلیل به نظر می‌رسد که این طرح موفقیت‌آمیز نخواهد بود.
 
تلاش برای آگاه‌سازی ساکنان سرزمین‌های اشغالی از حقایق فلسطین
 
- کتابی با عنوان "پسر ژنرال، سفر یک اسرائیلی به فلسطین" نوشته‌ام تا دروغ‌های رژیم اسرائیل را فاش کنم. در سخنرانی‌های خود نیز همواره به این مطلب می‌پردازم.
 
- افراد بسیاری در اسرائیل هستند که با وجود آگاهی از اقدامات وحشیانه این رژیم از آن حمایت می‌کنند. اما هستند افرادی که مخالف این اقدامات بوده و از مقاومت مردم فلسطین حمایت می‌کنند.
 
اگر یک فلسطینی بودم...
 
- فلسطینی‌ها خواهان صلح هستند، اما آنان با رژیمی همچون اسرائیلی روبرو هستند که می‌خواهد تمام سرزمین‌شان را غصب کند. بنابراین مذاکره جوابگو نیست.
 
- من از تمام شیوه‌های مقاومت حمایت می‌کنم و فکر می‌کنم مقاومت در ایجاد صلح و عدالت برای فلسطینیان نتیجه‌بخش خواهد بود.
 
پیامی برای ایران
 
- می‌دانم که مردم ایران از تحریم‌ها و تهدیدات اسرائیل دل خوشی ندارند. و امیدوارم این مشکلات هرچه زودتر پایان یابد.
 
- اسرائیل از طرح تهدید ایران برای انحراف افکار عمومی از جنایات این رژیم در فلسطین استفاده می‌کند.
 
- برای مردم ایران آرزوی موفقیت می‌کنم و امیدوارم بتوانم روزی این کشور را از نزدیک ببینم.

 
جشن مقاومت فلسطین به مناسبت پیروزی در جنگ 8 روزه+ فیلم و عکس
ساعت ۸:٠٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/۱۸ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: جشن بزرگ مقاومت اسلامی فلسطین به مناسبت پیروزی در جنگ غزه و بیست‌وپنجمین سالگرد تاسیس حماس در غزه برگزار شد.

خبرگزاری فارس: جشن مقاومت فلسطین به مناسبت پیروزی در جنگ 8 روزه+ فیلم و عکس

به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری فارس به نقل از شبکه تلویزیون الجزیره، هزاران نفر از مردم در غزه در مراسم بیست‌و پنجمین سالگرد تاسیس مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در نوار غزه شرکت کردند.

 

 

همچنین خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی حماس مهمان ویژه مراسم امسال بود و در کنار اسماعیل هنیه نخست وزیر و موسی ابومرزوق از رهبران حماس حضور داشت.

فلسطینی‌ها با پرچم‌های سبز رنگ حماس و پرچم فلسطین در زیر باران با سردادن شعار، حمایت خود از مقاومت فلسطین را اعلام کردند.

 

 مشاهده فیلم

الجزیره مراسم امسال را بی سابقه عنوان کرده و تصریح کرد که رسانه های غیر عربی و غربی متعددی برای پوشش جشن 25 سالگی حماس در غزه حضور دارند.

دولت حماس مراسم امسال را با عنوان جشن پیروزی در جنگ 8 روزه برگزار کرده است.


 
صادق‌الحسینی در دانشگاه تهران مطرح کرد
ساعت ۸:٠۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/۱۸ : توسط : حسینی
نابودی اسرائیل در 8ساعت/
تخریب گنبد آهنین 3هزار میلیارد دلاری با پهپاد کم‌هزینه

خبرگزاری فارس: کارشناس مسائل خاورمیانه با اشاره به جنگ‌های 33 روزه،‌22 روزه و هشت روزه گفت: اگر اسرائیل دوباره حماقت‌های خود را تکرار کند و جنگی را به وجود بیاورد، قطعاً 8ساعته از بین خواهد رفت.

خبرگزاری فارس: نابودی اسرائیل در 8ساعت/تخریب گنبد آهنین 3هزار میلیارد دلاری با پهپاد کم‌هزینه

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، محمد صادق‌الحسینی کارشناس مسائل منطقه در همایش زنده باد مقاومت که در دانشگاه آزاد تهران مرکز برگزار شده بود با بیان اینکه پیروزی اخیر غزه به عنوان فرهنگ مقاومت است، اظهار داشت: جنگ اسرائیل علیه غزه از جنس نامتقارن است.

صادق‌الحسینی با بیان اینکه پایه‌گذار تئوریک جنگ نامتقارن خداوند است، تصریح کرد: خداوند در قرآن می‌فرماید «ای پیامبر مؤمنین را برای جنگ بسیج کن که 20نفر از شما می‌تواند 200نفر از دشمن را از بین ببرد و همچنین اگر شما 100نفر باشید می‌توانید 1000نفر از دشمن را از بین ببرید زیرا دشمنان جاهل هستند و فقط محاسبات مادی انجام می‌دهند».

این کارشناس مسائل منطقه با اشاره به جنگ 33روزه لبنان، گفت: در جنگ 33روزه‌ای که علیه لبنان انجام شد یک نفر 33 روز در سنگر انفرادی برای مقابله با دشمن تکان نخورد و بعد از پیروزی وقتی که به خانه خود رفته بود نمی‌توانست بدون پوتین بخوابد ولی دشمن وحشت‌زده است و می‌خواهد در اولین فرصت فرار کند.

صادق‌الحسینی ادامه داد: در جنگ 33روزه لبنان رئیس ستاد نیروهای مشترک اسرائیل تمام سهام خود را فروخت و به دنبال آن بود که به اروپا فرار کند. به همین دلیل است که سید حسن نصرالله می‌گوید خانه اسرائیل از خانه عنکبوت ضعیف‌تر و نازک‌تر است.

کارشناس مسائل خاورمیانه به دیدار امیر کویت با جرج‌بوش اشاره کرد و گفت: دیدار امیر کویت و جورج بوش که در روزهای عاشورا و تاسوعا صورت گرفت؛ امیر کویت به جرج‌بوش گفت: که اینها 1400سال پیش کشته دادند و هنوز به دنبال انتقام‌گیری هستند و نمی‌شود با اینگونه اشخاص جنگ را ادامه داد.

صادق‌الحسینی گفت: حضرت امام بارها فرمودند که بر خود تلقین کنید که می‌توانید و خواهید توانست.

وی افزود: تمام کشورهای منطقه و خیزش‌های عربی در طی 33سال گفتند ما می‌توانیم و بر همین اساس بود که فرعون مصر را پایین کشیدند و برای ریشه‌دار کردن انقلاب خود همچنان تلاش می‌کنند.

این کارشناس مسائل خاورمیانه با بیان اینکه جنگ اراده‌ها با نام مقام معظم رهبری است، تصریح کرد: ظاهر امر این است که ما الان در محاصره هستیم ولی ما همواره قوی‌تر هستیم زیرا در زمینه‌های مختلف ایستادگی می‌کنیم.

وی افزود: با وجود جنگ اراده‌ها که همان اقتصاد مقاومتی،‌ بسیج مقاومتی،‌ دانشگاه مقاومتی و ... است که نمی‌توانیم حتی یک جمله از دشمن را تحمل کنیم و در مقابل دشمن ایستادگی می‌کنیم.

صادق‌الحسینی معتقد است در جنگ‌های مختلف اگر مقاومت جمهوری اسلامی نبود امکان وقوع پیروزی‌های حزب‌الله لبنان و غزه فراهم نمی‌شد.

کارشناس مسائل منطقه با بیان اینکه امروز اسلامگرایان هستند که در مقابل اسرائیل ایستاده‌اند، تصریح کرد: اسرائیل ناتوان است و سلاح‌های اسرائیل آهن‌پاره می‌شود.

صادق‌الحسینی با اشاره به جنگ‌های 33 روزه،‌22 روزه و هشت روزه گفت: اگر اسرائیل دوباره حماقت‌های خود را تکرار کند و جنگی را به وجود بیاورد قطعاً 8ساعته از بین خواهد رفت همانطور که کسینجر گفت در 8 سال دیگر اسرائیل در نقشه‌ها وجود نخواهد داشت.

این کارشناس مسائل منطقه با بیان اینکه مشرق زمین جهان اسلام است و ما معادلات را در منطقه تعیین می‌کنیم، اظهار داشت: امروز معادله پیروزمندان جنگ جهانی دوم از بین می‌رود.

وی افزود: اگر سوریه سقوط کند، ناتو در پشت دروازه‌های مسکو می‌آید و به این دلیل است که روسیه برای امنیت خود جنگ می‌کند.

به گفته صادق‌الحسینی امروز معادله‌ای برقرار می‌شود که فقط دولت‌ها در آن مستقر نیستند و گروه‌های مبارز و گروه‌های اجتماعی نیز در این معادله حضور دارند که همان هنر مقاومت است.

کارشناس مسائل خاورمیانه با اشاره به دیدار بشاراسد، احمدی‌نژاد و سیدحسن نصرالله در سال گذشته گفت: وقتی که کشورهای غربی این دیدار مشترک را دیدند برای آنها دیوانه‌کننده بود و به خاطر همین جنگ را در سوریه شروع کردند و این از هنر مقاومت و اردوگاه مقاومت است که همه جا حضور دارد و قطعاً ما پیروز می‌شویم.

صادق‌الحسینی با بیان اینکه 1میلیون یهودی بعد از جنگ8 روزه فرار کردند، افزود: یهودیان سه‌هزار میلیارد دلار برای گنبد آهنی هزینه کرده بودند ولی این گنبد آهنی با یک هواپیمایی با نام ایوب که به دست حزب‌الله لبنان مونتاژ شده بود در هم ریخت در حالیکه هزینه ساخت این هواپیمای ایوب به اندازه هزینه خرید یک موتورسیکلت در تهران است.

کارشناس مسائل خاورمیانه با اشاره به برخی شعارها مانند «نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران» که توسط برخی اشخاص در سال 88 در ایران سر داده شد گفت: کسانی که این شعار را سر دادند در واقع می‌گفتند جانم فدای صندلی و ... و اینها دروغ می‌گویند زیرا ایران را هم دوست ندارند.

وی افزود: این کسانی که شعارهایی مانند نه غزه ، نه لبنان جانم فدای ایران را سر می‌دهند نمی‌دانند امنیت ملی ما در غزه،‌یمن، بحرین و... است و اگر پولهایی را برای غزه و لبنان خرج نکنیم تهران در خطر است.

صادق‌الحسینی با بیان اینکه معادلات دنیا در حال تغییر است، گفت: مردم فلسطین در 100سال اخیر در حال مقاومت هستند و تا پیروزی کامل و محو کامل غده سرطانی مقاومت خود را ادامه خواهند داد.


 
مشعل: هرگز اسرائیل را به رسمیت نخواهیم شناخت
ساعت ۸:٠۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/۱۸ : توسط : حسینی
زمان پایان دودستگی‌ها فرا رسیده است

خبرگزاری فارس: رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس امروز در جشن بیست‌وپنجمین سالروز تاسیس این جنبش تاکید کرد که حماس هرگز اسرائیل را به رسمیت نخواهد شناخت.

خبرگزاری فارس: مشعل: هرگز اسرائیل را به رسمیت نخواهیم شناخت/ زمان پایان دودستگی‌ها فرا رسیده است

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری سما، «خالد مشعل» طی سخنانی در جشن بزرگ بیست‌وپنجمین سالروز تاسیس حماس تاکید کرد: هرقدر که زمان بگذرد، حماس رژیم صهیونیستی را به رسمیت نخواهد شناخت.

وی افزود که حماس آماده توافق سیاسی فلسطینی-عربی در خصوص برنامه سیاسی مشترک است و حماس هرگز برنامه‌ای که همسو با اصول ملی نباشد، نمی‌پذیرد.

مشعل اظهار داشت که ما خواهان انتخابات و شراکت ملی هستیم و حماس موافق با تصمیم ملی فلسطین است.

وی تصریح کرد: اشغالگری، شهرک‌سازی، یهودی‌سازی و محاصره همه باطل است و به زودی مقاومت همه اینها را زیر پا خواهد گذاشت؛ آزادسازی فلسطین واجب و یک حق و هدف و غایت است و مسئولیت ملت فلسطین، امت عربی و اسلامی است.

مشعل اشاره کرد که جهاد و مقاومت مسلحانه تنها راه حقیقی و درست برای بازپس‌گیری حقوق است، سیاست از رحم مقاومت متولد شده و ما به عنوان سیاستمداران مدیون رهبران مقاومت و شاخه‌های نظامی هستیم.

وی همه کشورهای عربی و اسلامی را به حمایت از مقاومت مسلحانه فلسطین فراخواند و خطاب به رهبران عرب گفت: مقاومت در فلسطین به مال و سلاح شما نیاز دارد.

مشعل درباره مراجعه «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین به سازمان ملل نیز اظهار داشت: اقدام عباس خوب بود اما می‌خواهیم از آشتی و برنامه ملی حمایت کند.

وی خواستار آشتی حقیقی و پایان دادن به اختلافات شد و خطاب به گروه‌های فلسطینی گفت: بیایید آشتی و وحدت ملی و حقیقی را محقق کرده و به صفحات سیاه دودستگی پایان دهیم.

وی افزود: آشتی یعنی وحدت نظام سیاسی، دولت واحد، رئیس واحد، نخست‌وزیر واحد، مجلس قانونگذاری واحد و مرجعیت واحد که همان سازمان آزادی‌بخش است که همه اصول ملی در آن جمع شوند و برنامه آن بر حفاظت از اصول از جمله حق بازگشت و قدس استوار باشد.


 
افشای فایل صوتی مهم از مکالمه محرمانه مهدی هاشمی + صوت
ساعت ۸:٠٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/۱۸ : توسط : حسینی
مهدی هاشمی در مکالمه محرمانه‌اش درباره رجانیوز چه گفت؟/ طرفهای من می‌فهمند که من دارم چه کاری علیه نظام می‌کنم

افشای یک فایل صوتی در اینترنت میان مهدی هاشمی رفسنجانی و چهره شناخته شده ضدانقلاب که اکنون در کانادا ساکن است، مشخص کرد که یک برنامه‌ریزی دقیق میان وی و جریان برانداز به منظور اعمال فشار به ارکان نظام برای کوتاه آمدن در برابر فتنه‌گران وجود داشته است که نقشه آن توسط جریان ضدانقلاب در خارج از کشور طراحی می‌شده و توسط خانواده هاشمی در ایران پیاده می‌شده است.

 

 

به گزارش رجانیوز، مهدی هاشمی که بنا به اعتراف مجرمان آشوب‌های خیابانی سال ۸۸، لیدر اصلی طراحی و برنامه‌ریزی این آشوب‌ها بوده و برای شکل‌گیری اغتشاشات در هر منطقه از تهران، مبالغ هنگفتی را هزینه کرد، در این گفتگوی تلفنی با نیک آهنگ کوثر، کاریکاتوریست سابق نشریات زنجیره‌ای اصلاحات و سردبیر فعلی سایت ضداسلامی «خودنویس»، از تلاش برای بالا بردن فشار به مسئولان نظام از سوی پدرش اشاره می‌کند و سخنان اکبر هاشمی رفسنجانی در آن مقطع (سال ۸۸) را در راستای خواسته‌های جریان فتنه معرفی می‌کند. 

این مجرم امنیتی در بخشی از این گفتگو اعلام می‌کند: «ما داریم رو بازی می‌کنیم، من با بی‌بی سی و این‌ها نمی‌توانم مصاحبه کنم چون در ایران این کار جرم تعریف شده است. حرفهایی که ما‌ها می‌زنیم حرفهایی که بابای من زد، از همه حرفهای آقایون (اصلاح‌طلب) تند‌تر بوده است. ما تقسیم کار کرده‌ایم هر کسی کار خودش رو می‌کند. بابا کار خودش رو می‌کند. این‌ها به من گیر داده‌اند چون می‌خواهند وظیفه اصلی‌ام را انجام ندهم. وظیفه من به عنوان مهدی هاشمی این نیست که رسانه‌های خبری را کنترل کنم. من وظیفه‌ای برایم تعریف شده که آن را انجام می‌دهم.» 

او همچنین به اخلالگری‌های خود در کشور هم اشاره کرده و می‌گوید: «کارهایی که من کرده‌ام صد برابر بد‌تر از سخنرانی‌های شما‌ها ست و نظام هم می‌داند که من دارم چه کار می‌کنم. و این‌ها هم می‌دانند اخلالهایی که در زمان رفتن رییس جمهور ایران (آقای احمدی‌نژاد) به سازمان ملل ایجاد شد توسط من بوده است و این مساله حتی به تاج‌زاده و بهزاد نبوی و رضا خاتمی و این‌ها هم بر خورده است. من خبر دارم. من هم نگفتم کار ما بوده و وارد این بازی نشدم ولی طرفهای من می‌فهمند که من کیم و می‌فهمند من دارم چه کاری علیه نظام می‌کنم و با من بد هستند.» 

مهدی هاشمی به بیان علت عدم حضور خود در رسانه‌های ضدانقلاب هم پرداخته و ضمن اذعان به این مساله که مواضع این رسانه‌ها را تایید می‌کند و حتی مواضع تندتری نسبت به جمهوری اسلامی هم دارد، می‌گوید: «من با بی‌بی سی مصاحبه کنم خیلی کارهای دیگر را نمی‌توانم بکنم و الان از ایران از بالا و پایین کشور با من ارتباط دارند و من اگر فردا با بی‌بی سی مصاحبه کنم این‌ها دیگر نمی‌توانند با من ارتباط داشته باشند. بازی من آنطوری نیست که شما بتوانید بفهمید. اینکه من الان بخواهم رو بازی کنم خیلی زود است. البته من حرفهای شما را قبول دارم که اقای هاشمی باید فتیله را بکشد بالا. ما‌ها هیچ امتیاز عملی الان نمی‌توانیم از رهبری بگیریم و خیالت راحت باشد نظام هیچ امتیازی الان به ما نمی‌دهد.» 

مهدی هاشمی همچنین به نقش افشاگرانه «رجانیوز» درباره فعالیت‌های ضدانقلابی خود و همچنین ایستادگی در برابر فتنه‌گران اعتراف کرده و در واکنش به عصبانیت نیک آهنگ کوثر از تاثیرگذاری رجانیوز، مدعی می‌شود: «برنامه آنها (حامیان انقلاب اسلامی) فقط اینترنتی است. مگر سایت‌های آنها چقدر بازدید دارد؟ تابناک که سایت آنها نیست... شما برو رجا رو ببین. رجا رو من دیدم. 25 هزارتا بازدید داره. بحث اینترنتی آنها، خب ما هم مقابله می‌کنیم و فعالیت اینترنتی داریم. فحش‌هایی که مسئولان نظام می‌خورند، خیلی بیشتر از فحش‌هایی است که من می‌خورم.» 

انتشار این فایل صوتی و اعتراف وی به برنامه ریزی با جریان برانداز در خارج از کشور و انتقال مطالبات و خواسته‌های آنان به پدرش در تهران، علاوه بر اینکه سندی برای اثبات جرائم امنیتی گسترده مهدی هاشمی علیه کشور و مردم به ویژه پس از انتخابات ریاست جمهوری نهم است، از برخی مواضع عجیب و معنادار اکبر هاشمی در سال‌های اخیر نیز پرده برداری می‌کند. 

تلاش برای بیان خواسته‌های جریانات ضدانقلاب و همسو با طیف فتنه در کشور از تریبون‌های رسمی  یکی از مواردی است که با توجه به این فایل صوتی، از آنها رمز گشایی شده است.

از سوی دیگر، محتوای این مکالمه میان مهدی هاشمی و نیک آهنگ کوثر مشخص می‌کند که ارتباط میان برخی فعالان سیاسی در داخل کشور و جریانات ضدانقلاب در خارج از ایران، به طور گسترده‌ای برقرار است و بسیاری از مواضعی که از سوی آنان در داخل کشور اتخاذ می‌شود و زمینه را برای سوءاستفاده رسانه‌های خارجی فراهم می‌کند، حاصل یک سناریوی از پیش طراحی شده و دقیق است که ابتدا یک مساله از سوی آنان در ایران مطرح شود و سپس رسانه‌ها که از پیش آمادگی بسط دادن آن را دارند، به هیاهو و جنجال درباره آن مساله بپردازند. 

به نظر می‌رسد با توجه به انتشار گسترده این فایل صوتی در فضای وب و آشکار شدن بخشی از پشت پرده فعالیت‌های خیانتکارانه مهدی هاشمی علیه ایران، دستگاه قضایی که تاکنون نیز رویکرد بسیار مناسبی در زمینه پرونده او داشته و اجازه نداده تا تبلیغات رسانه‌ای، تاثیری بر روی این پرونده بگذارد، باید هر چه سریع‌تر به اقدامات مجرمانه مهدی هاشمی رفسنجانی رسیدگی کند تا بخش‌های جدیدی از اقدامات مجرمانه او برای مردم نیز مشخص شود.


 
عکس: ورود خالد مشعل به غزه پس از 45 سال
ساعت ۸:٠٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/۱۸ : توسط : حسینی
عکس: ورود خالد مشعل به غزه پس از 45 سال


 
جهت اطلاع خانم ابتکار؛ نحوه برخورد دولت اصلاحات با منتقدین در دانشگاه‌ها + اسناد
ساعت ٧:٥۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/۱۸ : توسط : حسینی

خبرنامه دانشجویان ایران: « متاسفانه امروز فضای دانشگاه های ما، فضای آماده برای آزادی اندیشه فضای تضارب آرا و دیدگاهای مختلف نیست… امروز آنقدر فعالیت جنبش دانشجویی پرهزینه شده است که یک مقدار فضا برای فعالیت جنبش دانشجویی، مخصوصاً اگر جنبش های مستقل و نقد کننده نهاد قدرت باشد، غبار آلود شده است. آقای خاتمی در دولت اصلاحات با دانشجویان نشست هایی زیادی داشتند که دانشجویان خیلی راحت ایشان را نقد می‌کردند و هیچ اتفاقی برای دانشجویان نمی افتاد!… به نظرم چیزی که دانشجویان از ما انتظار دارند این است که این مشکلات حل شود و فضای دانشگاه طوری شود که جنبش دانشجویی بتواند به راحتی فعالیت داشته باشد. امروز چرا انجمن های اسلامی اکثراً نمی توانند فعالیت داشته باشند؟ به این دلیل که شرایط را نقد کرده اند و مشکلات را مطرح کرده اند؟ »

جملات و عبارات بالا، بخش هایی از سخنان خانم معصومه ابتکار است که با ژستی معصومانه و البته طلبکارانه در برنامه این هفته «دیروز، امروز و فردا» مطرح شد. وی در این برنامه با اشاره به وضعیت فعلی برخی دانشجویان منتقد، چنان با آب و تاب از آزادی دانشجویان در دوره اصلاحات سخن گفت که هرکس نداند، تصور می‌کند در آن دوران آزادی بیان و عقیده واقعا در دانشگاه‌ها وجود داشته است. این سخنان یا ناشی از فراموشی ایشان است و یا اینکه خدای نکرده می‌خواهند از فراموشی ما سوءاستفاده کنند!
 
این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که بسیاری از دانشجویانِ منتقد اصلاحات، در آن دوران وضعیت مناسبی نداشتند و در مواردی با برخورد شدید مسئولان اصلاح‌طلب دانشگاه‌ها مواجه و حتی از دانشگاه اخراج می‌شدند. اگر به زعم خانم ابتکار، امروز برخی از دانشجویان به جرم اعتراض به حاکمیت و یا دولت، از تحصیل محروم می‌شوند، در دوره گل و بلبل اصلاحات برخی دانشجویان صرفا به علت اعتراض به مسئولان اصلاح طلب دانشگاه از تحصیل محروم می‌شدند!
 
در این مطلب می‌خواهم به یک نمونه از شاهکار اصلاح طلبان در برخورد با دانشجویان منتقد اشاره و به طور مستند ادعای آزاد اندیشی، آزادی خواهی، انتقادپذیری و قانون گرایی آنها را بررسی ‌کنم. البته منظور من به هیچ وجه تایید شرایط فعلی نیست، اما اینکه از گذر زمان و فراموشی ناشی از آن، سوءاستفاده کنیم و چنان صحبت کنیم که انگار هیچ اتفاق خاصی در گذشته نیافتاده، دور از انصاف و حقیقت است.
 
وقایع دانشگاه شهید چمران اهواز در دوره اصلاحات
 
به طور خلاصه ماجرای دانشگاه شهید چمران اهواز از اختلاف بین انجمن اسلامی دانشجویان این دانشگاه و «دفتر تحکیم وحدت» آغاز شد. انجمن اسلامی این دانشگاه از جمله تشکل‌های دانشجویی منتقد دفتر تحکیم بود و معمولا مواضعی مخالف آن داشت. بعد از دوم خرداد ۷۶ و پیروزی اصلاح طلبان، دفتر تحکیم و مسئولان دانشگاه اهواز فضا را برای انتقام گیری از انجمن اسلامی دانشگاه مناسب دیدند. در این راستا، دفتر تحکیم برخلاف اساسنامه خود و انجمن های اسلامی، در یک اقدام غیرقانونی (و فراتر از اختیارات خود) در نامه‌ای خطاب به ریاست دانشگاه اهواز، انجمن اسلامی آن دانشگاه را منحل و خواستار برگزاری انتخابات جدید برای تعیین اعضای انجمن اسلامی شد!
 
این درخواست، با مخالفت انجمن اسلامی دانشجویان روبرو شد اما ظاهرا مسئولان دانشگاه (که برخی از آنها بعدا عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت شدند) با حمایت وزیر (مصطفی معین) و با همکاری استاندار وقت (احمد خرم) عزمشان را جزم کرده بودند تا به هر قیمت ممکن تکلیف این تشکل دانشجویی منتقد را یکسره کنند. به این منظور هیاتی سه نفره از مسئولان دانشگاه مامور برگزاری انتخابات انجمن های اسلامی دانشگاه شدند. این در حالی است که انجمن های اسلامی نهادی کاملا دانشجویی هستند و هرگز سابقه نداشته که مسئولان دانشگاه‌ها، انتخابات انجمن اسلامی را برگزار کنند!
 
به هرحال در واکنش به این اقدامات غیرقانونی، انجمن اسلامی دانشگاه شهید چمران موضوع را از مسیر قانونی و شکایت به مراجع ذی‌صلاح (کمیسیون اصل نود مجلس، شورای عالی انقلاب فرهنگی و قوه قضائیه) پیگیری کرد که همه آنها به «غیرقانونی بودن دخالت وزارت فرهنگ و آموزش عالی وقت» در ماجرای انتخابات دانشگاه اهواز حکم دادند اما از آنجایی که همیشه دشمنانِ واقعی آزادی و قانون گرایی، آنهایی هستند که بیش از همه شعار آزادی و قانون سر می‌دهند، مسئولان وزارت، دانشگاه و استانداری، به هیچ یک از احکام صادره از مجاری قانونی کشور، تمکین نکردند و ثابت کردند که برای خفه کردن تک صدای مخالف، حتی قانون را هم به راحتی کنار می‌گذارند.
 
در نتیجه مسئولان دانشگاه با قلدری تمام و با حمایت مطلق وزارت و دفتر تحکیم و در راستای یکسان‌سازی و یکپارچه سازی تشکل‌های دانشجویی به نفع جنبش اصلاحات، انتخاباتی را به منظور تعیین اعضای جدید انجمن اسلامی برگزار کردند که با واکنش و مخالفت انجمن قانونی مواجه شد. دانشجویان معترض همچنین به سمت ساختمان مرکزی دانشگاه حرکت و در اتاق ریاست تحصن کردند اما رییس دانشگاه، حاضر به پاسخگویی نشد و از دانشگاه خارج شد!
 
قسمت جالب قضیه (که احتمالا برای خانم ابتکار هم جالب خواهد بود) اینجاست که بلافاصله کمیته انضباطی دانشگاه وارد عمل شد و اعلامیه‌های تهدید آمیزی را علیه دانشجویان منتقد در خوابگاه‌ها توزیع کرد. اسامی دانشجویان را چندین مرتبه از طریق بلندگوها در خوابگاه‌های مختلف خواندند و همه را به تنبیه و مجازات تهدید کردند. حتی نامه‌هایی را هم به آدرس خانواده دانشجویان ارسال کردند و از تخلفات انضباطی فرزندان به خانواده‌ها گزارش دادند! نمی‌دانم خانم ابتکار معنی این رفتار را می‌فهمد یا نه؟ آیا می‌داند که این اقدام چه نگرانی‌ها و چه تصوراتی را برای خانواده‌ها (مخصوصا خانواده‌ی دانشجویان دختر) در پی دارد؟!
 
به هرحال کمیته انضباطی دانشگاه اهواز (مشابه دادگاه های صحرایی) جو رعبی را در دانشگاه به وجود آورد. برای ۲۶ نفر از دانشجویان منتقد پرونده تشکیل داد، ۶ نفر از آنها را به مدت دو ترم از تحصیل تعلیق کرد که برخی از آنها علی‌رغم قبولی در مقطع کارشناسی ارشد، از ادامه تحصیل محروم شدند. از بقیه دانشجویان هم تعهد گرفته شد که دیگر اعتراض نکنند. تنها به این جرم که اصلاح طلب نبودند و یا مثل اصلاح طلبان فکر نمی‌کردند! به عبارت بهتر این دانشجویان نه اعتراضی به عملکرد دولت اصلاحات داشتند و نه به مقدسات اصلاحات توهین کرده بودند، فقط اصلاح طلب نبودند!
 
البته علی رغم این تهدیدات و تنبیهات، اعضای انجمن اسلامی دانشگاه شهید چمران اهواز، تسلیم زورگویی‌ها نشدند تا اینکه مسئولین دانشگاه در روزهای تعطیلات پایان ترم (که دانشجوها در دانشگاه حضور نداشتند) بعد از قطع آب و برق و تلفن دفتر انجمن و با حمله به آنجا، اعضای انجمن را مورد ضرب و شتم قرار دادند و آنها را از ساختمان بیرون کردند و بعد از مدتی کل ساختمان را با خاک یکسان کردند!
 
مشابه این قبیل برخوردها در برخی دانشگاه‌های دیگر هم که انجمن های اسلامی آن‌ها با دفتر تحکیم روابط خوبی نداشتند، اتفاق افتاد. حالا سخنان زیبای خانم ابتکار را دوباره بخوانید: «فعالیت جنبش دانشجویی پرهزینه شده است. چیزی که دانشجویان از ما انتظار دارند این است که این مشکلات حل شود و فضای دانشگاه طوری شود که جنبش دانشجویی بتواند به راحتی فعالیت داشته باشد. امروز چرا انجمن های اسلامی اکثراً نمی توانند فعالیت داشته باشند؟ به این دلیل که شرایط را نقد کرده اند و مشکلات را مطرح کرده‌اند؟»
 
درخواست انجمن اسلامی دانشگاه اهواز برای مناظره با دفتر تحکیم وحدت

درخواست انجمن اسلامی دانشگاه اهواز برای مناظره با دفتر تحکیم وحدت

یکی از نامه های شورای عالی انقلاب فرهنگی درخصوص وظایف شورای سه نفره دانشگاه

بخشی از بیانیه انجمن اسلامی دانشگاه اهواز درباره حکم شورای عالی انقلاب فرهنگی و تخلفات شورای سه نفره

نمونه ای از تهدیدات کمیته انضباطی دانشگاه برای برخورد با منتقدان

نمونه ای از احکام صادره علیه دانشجویان منتقد

سوال نمایندگان مجلس از وزیر وقت درباره اتفاقات دانشگاه اهواز

نظر کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی درباره شکایت انجمن اسلامی دانشگاه اهواز از وزارت

بازتاب رای مجلس در نشریات

نامه انجمن اسلامی دانشجویان خطاب به استاندار خوزستان


 
عیادت رهبر انقلاب از آیت‌الله مجتبی تهرانی
ساعت ٧:٥٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/۱۸ : توسط : حسینی

حجت‌الاسلام و المسلمین عطری‌نژاد از مسئولان دفتر آیت‌الله مجتبی طهرانی گفت که آیت‌الله خامنه‌ای به عیادت آیت‌الله طهرانی آمدند و جهت شفای ایشان حمد و حدیث کساء خواندند.

حجت‌الاسلام و المسلمین عطری‌نژاد از مسئولان دفتر آیت‌الله مجتبی طهرانی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، گفت: پس از صحبت‌هایی که درخصوص عیادت مقام معظم رهبری از آیت‌الله طهرانی نقل شد، بنده از حسین آقا پسر ایشان خبر را جویا شدم و ایشان تایید کردند که آیت‌الله خامنه‌ای به عیادت آیت‌الله طهرانی آمدند و جهت شفای ایشان حدیث کساء و 70 بار سوره حمد خوانده‌اند.
 
وی همچنین درباره حال جسمانی این مرجع تقلید شیعیان گفت: حال آیت‌الله طهرانی کماکان همانطور است و از نظر جسمانی ضعیف هستند.

 
استقبال روس‌ها از «مسئله حجاب»
ساعت ٧:٥٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/۱۸ : توسط : حسینی

ویرایش جدید ترجمه روسی کتاب ”مسئله حجاب“ اثر شهید مطهری از سوی بنیاد مطالعات اسلامی در مسکو چاپ و منتشر شد.

به گزارش تسنیم، این اثر با ویراستاری خانم دکتر ایرینا تایراوا آماده شده و با طرح جلد جدید در 240 صفحه قطع رقعی، ماه نوامبر 2012 چاپ و منتشر شده است.
 
چاپ نخست این اثر از سوی بنیاد مطالعات اسلامی و توسط انتشارات ایستوک در 208 صفحه  و با تیراژ 1500 نسخه در مهر 1388 در مسکو منتشر شده و تیراژ آن به پایان رسیده است. «مسئله حجاب» از روز نخست نمایشگاه نان فیکشن  (non/fiction 2012)مسکو، در غرفه بنیاد مطالعات اسلامی عرضه گردید و با استقبال خوب بازدیدکنندگان مواجه شد.
 
با توجه به حضور بیش از 20 میلیون مسلمان در روسیه امروز «حجاب» به عنوان یکی از چالش‌های اجتماعی فدراسیون روسیه محسوب می‌شود.

 
تکذیب ستاره‌دار شدن دانشجویان منتقد
ساعت ٧:٥٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/۱۸ : توسط : حسینی

مدیر کل حقوقی سازمان امور دانشجویان، با تکذیب ستاره دار شدن دانشجویان منتقد، اعلام کرد که در حال حاضر حتی یک دانشجوی ستاره دار نداریم.

حسین شمسیان در گفتگو با مهر درباره اظهارات عضو شورای شهر تهران در خصوص ستاره دار شدن دانشجویان منتقد با بیان اینکه گوینده این سخنان در آستانه روز دانشجو با این سخنانش به دنبال کسب پرستیژ برای خود بوده، اظهار داشت: ابتدا باید از فردی که به ستاره دار شدن دانشجو اشاره می کند سوال کرد تعریفش از "ستاره دار" بودن چیست و اصلاً دانشجو به چه علت باید ستاره دار شود؛ این افراد تنها کلی گویی می کنند و حتی نمی دانند ستاره دار شدن چرا اتفاق می افتد.
 
وی با تاکید بر باز بودن فضای دانشگاهها نسبت به زمان اصلاحات، گفت: فضای کنونی دانشگاهها اگر نسبت به زمان اصلاحات بازتر نباشد اما به همان اندازه باز است.
 
مدیرکل حقوقی سازمان امور دانشجویان با اشاره به مصوبه ای در سال 77 گفت: در زمان اصلاحات مصوبه ای در شورای عالی انقلاب فرهنگی با امضای رئیس جمهور وقت به تصویب رسید که بر اساس آن اگر علیه دانشجویی در هر کمیته انضباطی حکمی صادر شود هیچ مرجع دیگری حتی دیوان عدالت اداری که تنها مرجع تظلم خواهی است، حق ورود به این پرونده را ندارد.
 
این مقام مسئول در وزارت علوم با تاکید بر ابطال این مصوبه در زمان فعلی، ادامه داد: در حال حاضر طبق هماهنگی وزارت علوم با دیوان عدالت اداری، دانشجویان علیه هر رایی که برایشان صادر شده در دیوان عدالت اداری حق اعتراض دارند و مصوبه زمان اصلاحات در واقع هیچگونه قابلیت اجرایی ندارد.
 
مدیر کل حقوقی سازمان امور دانشجویان با تأکید بر اینکه حتی یک دانشجوی ستاره دار هم نداریم، تصریح کرد:  اگر دانشجو به صورت مستند اعلام کند که تمام شرایط پذیرش را از نظر قانونی در مقاطع تحصیلی داشته اما به علت موارد انضباطی این حق از وی سلب شده است، ما آمادگی داریم که از این شخص رفع تظلم کنیم.
 
به گزارش مهر، متن مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص ممنوعیت حق اعتراض دانشجویان به آراء کمیته انضباطی در سال 77 به این شرح است:
 
احکام و آرای تنبیهی صادره از کمیته انضباطی دانشگاهها
 
مصوبه جلسه 439، 25/12/1377 شورای عالی انقلاب فرهنگی
 
موضوع استفسار دیوان عدالت اداری در خصوص قابلیت یا عدم قابلیت تجدید نظر در احکام و آرای تنبیهی صادره از کمیته انضباطی دانشگاهها در آن دیوان مطرح و مقرر شد: احکام و آرای تنبیهی از کمیته انضباطی دانشگاهها، غیرقابل رسیدگی در دیوان عدالت اداری است.
 

تصویر مصوبه کمیته انضباطی دانشگاهها در زمان اصلاحات


 
آمار پدران و مادر شهید در قید حیات
ساعت ٧:٥٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/۱۸ : توسط : حسینی

حسن خسروآبادی، مدیرکل روابط عمومی بنیاد شهید در گفتگو با «نسیم»: در حال حاضر 71 هزار و 563 پدرشهید و 120 هزار و 829 مادر شهید در قید حیات هستند

وی گفت: تاکنون 222 هزار و 153 شهید تقدیم اسلام شده است که بیش از 90 درصد آنان در دوران انقلاب و دفاع مقدس به شهادت رسیده‌اند.


 
باهنر از مناظره درباره قانون انتخابات طفره رفت
ساعت ٧:٥۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/۱۸ : توسط : حسینی

محمدمیثم نداف مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس به اختلاف نظرهایی که در رابطه با طرح اصلاح قانون انتخابات در مجلس وجود دارد، اشاره کرد و گفت: در موضوع طرح اصلاح قانون انتخابات جنبش دانشجویی موضع مشترکی دارد و معتقد است که در حال حاضر زمان مناسبی برای طرح اصلاح قانون انتخابات نیست.

 
وی افزود: جنبش دانشجویی برای آن که بتواند نظریات خود را در رابطه با طرح اصلاح قانون انتخابات منتقل کند، روش مناظره را انتخاب کرده است.
 
این فعال دانشجویی ادامه داد: در این راستا بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) محمدرضا باهنر، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی را که نقش ویژه‌ای در طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری دارد را برای حضور در دانشگاه دعوت کرد.
 
مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) با اشاره به اینکه باهنر در گفت‌وگو با خبرنامه دانشجویان ایران اعلام آمادگی می‌کند که برای تشریح طرح اصلاح قانون انتخابات در دانشگاه‌ها حضور یابد، اظهار داشت: پس از اعلام آمادگی آقای باهنر با وی تماس گرفتیم، ولی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی به بسیج دانشجویی برای حضور در دانشگاه جواب رد داد.
 
وی افزود: آقای باهنر ابتدا فضای رسانه‌ای را به سمت خود معطوف می‌کنند ولی هیچ‌گاه حاضر نیستند گفته‌های خود را در مقام عمل به اثبات برسانند.

 
«مرگ بر تو ای اسرائیل» ساخته شد
ساعت ٧:٤٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/۱۸ : توسط : حسینی

فارس: «اسفندیار قره‌باغی» خواننده سرود «آمریکا، آمریکا، ننگ به نیرنگ تو» از ساخت سرود «مرگ بر تو ای اسرائیل» خبر داد. 

«اسفندیار قره‌باغی» خواننده سرود «آمریکا، آمریکا، ننگ به نیرنگ تو»، اظهار داشت: کار آهنگسازی و خوانندگی سرود «مرگ بر تو ای اسرائیل» به پایان رسیده است و برای پخش از رسانه ملی تحویل خانه سرود انقلاب اسلامی وابسته به موسسه اوج قرار داده شده است. 
 
وی درباره اینکه هنوز این سرود از تلویزیون پخش نشده، توضیح داد: ما کار را تحویل داده‌ایم ولی اینکه چرا هنوز در رسانه ملی پخش نشده را نمی‌دانم. 
 
به گزارش فارس، رهبری گروه کُر تالار وحدت، رهبری گروه کُر صدا و سیما، رئیس مرکز سرود و آهنگ‌های انقلابی، ریاست کمیته آواز کلاسیک خانه موسیقی، مسئول موسیقی رادیو و نایب رئیس کانون هنرمندان ایران از جمله سوابق مسئولیتی قره‌باغی محسوب می‌شود.

 
"آزادی‌بیان اصلاحات متعلق به براندازان نظام بود"
ساعت ٧:٤۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/۱۸ : توسط : حسینی

دبیر انجمن اسلامی مستقل دانشگاه تهران گفت: آزادی بیانی که خانم ابتکار ادعا می‌‌کنند که در دوران اصلاحات وجود داشت، صرفا متعلق به کسانی بود که هدفشان حذف نظام بود، لذا هر کس قصد دفاع از اصول اساسی جمهوری اسلامی را داشت با برخورد شدید دولت اصلاحات مواجه می‌شد.

علی عبدی در گفتگو با خبرنگار دانشگاه باشگاه خبرنگاران، در رد ادعای معصومه ابتکار در ارتباط با عدم آزادی بیان و اندیشه در فضای دانشگاه اظهار داشت: آزادی بیانی که برخی ادعا می‌ کنند که در دوران اصلاحات وجود داشت، صرفا متعلق به کسانی بود که هدفشان حذف نظام بود، لذا هر کس در آن دوران قصد دفاع از اصول اساسی جمهوری اسلامی را داشت با برخورد شدید دولت اصلاحات مواجه می‌شد.
 
وی در ادامه با ذکر مثالی از برخورد با دانشجویان انجمن اسلامی مستقل در دوران اصلاحات گفت: زمانی که دانشجویان این انجمن در اعتراض به عملکرد وزارت علوم و دولت وقت مقابل وزارت علوم تجمع داشتند شاهد ارسال نامه‌ای از سوی معین به سید محمد خاتمی برای دستور برخورد قضایی- نظامی و امنیتی با دانشجویان بودیم،‌ این یک نمونه کاملا شفاف از آزادی بیان و اندیشه در دوران اصلاحات است.
 
عبدی افزود: نمونه دیگر از آزادی بیان محمد خاتمی جلسه‌ای بود که دانشجویان در اعتراض به وی سخن گفتند و خاتمی آنها را تهدید کرد که «اگر اعتراض کنید می‌گویم شما را از اینجا بیاندازند بیرون».
 
این فعال دانشجویی در ادامه افزود: باید در تعریف اصلاح طلبان از مفهوم آزادی شک کرد و اگر منظور عده‌ای از آزادی در فضای دانشگاهی بدین صورت است پس با این اوصاف اختناق را چگونه معنا و اجرا می‌کنند؟
 
عبدی تاکید داشت: اگر چنانچه دانشجویان در فضای دانشگاهی از مسیر اصلی و انقلابی خود خارج شوند و به پیاده نظام احزاب تبدیل‌ می‌شوند، قطعا باید با این قبیل افراد برخورد شود چرا که اساس دانشجویی باید بر مباحث نظری- آزادی عمل و اندیشه باشد که تا حدودی در دوران کنونی شاهد این مسئله در میان دانشجویان و مسئولان هستیم.
 
وی با اشاره به اینکه آزادی بیان برای دانشجویان و دیگر افراد در جامعه وجود دارد خاطرنشان کرد: حضور خانم ابتکار و یا عباس عبدی در تلویزیون و خبرگزاری‌ها و دانشگاه‌ها، خود نشانه‌ای از وجود آزادی بیان در میان اقشار مختلف است و محدودیتی هم در بیان کردن مباحث مختلف ندارد.
 
عبدی ابراز داشت: در فضای دانشگاهی نیز شاهد آن هستیم که مخالفان نظام می‌آیند و به راحتی حرف خود را بیان می‌کنند و این در حالی است که عده‌ای مفهوم آزادی را با ساختار شکنی اشتباه می‌گیرند و حتی برخی از دانشجویان برای بیان مقاصد خود در دانشگاه‌ها سطل آشغال پرتاب و یا شیشه‌ها را می‌شکنند تا از این طریق به اهداف خود برسند.
 
 دبیر انجمن اسلامی مستقل دانشگاه تهران در پایان خاطر نشان کرد: باید به این افراد که ادعای عدم وجود آزادی در جریان دانشجویی دارند؛ گوشزد کرد که دانشگاه  جای ساختارشکنی نیست بلکه فضایی برای کسب علم و اندیشه به شمار می‌آید.

 
فراخوان‌دومین‌همایش‌تجلیل‌از طلایه‌داران‌عفاف‌و‌حجاب
ساعت ٧:٤٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/۱۸ : توسط : حسینی

دبیر دومین همایش بین المللی "تجلیل از طلایه داران عفاف و حجاب" هدف از برگزاری آن راترویج، تعمیق و ارتقای فرهنگ عفاف و حجاب در داخل کشور، تلاش جهانی برای دفاع ازحقوق زنان محجبه  تعامل و هماهنگی بین بانوان دیگر کشورها و آشنایی با نقش زنان دربیداری اسلامی عنوان کرد.

به گزارش دبیرخانه همایش بین المللی تجلیل از طلایه داران عفاف و حجاب، خانم حسینی با اشاره به فضاسازی بدیع و زیبا از موضوع حجاب برای مخاطب داخلی،  نامگذاری ثانوی همایش را"رخ مهتاب درآب" عنوان کرده و گفت: موضوعاتی مانند خانواده، عفاف وحجاب،آثارسیاسی- اجتماعی آن، بیداری اسلامی وحجاب، شهدای زن وحجاب، نقش عفاف وحجاب درترسیم جایگاه و نقش زن مسلمان ، رویکرد جوامع غربی نسبت به حقوق زنان مسلمان و بررسی آسیب های موجودو ارائه راهکار جهت تقویت جایگاه عفاف و حجاب مواردی است که محورهای اصلی همایش را شامل می شود.

وی آخرین مهلت ارسال آثاررا 15 دی ماه اعلام نموده و اظهارداشت: علاقه مندان و فعالان حقیقی و حقوقی درموضوع عفاف و حجاب می توانند کلیه آثار هنری اعم از شعر، داستان، عکس ،نقاشی ، خوشنویسی ، پوستر  ، فیلم کوتاه ومستند و کلیپ ...،تولیدات فضای مجازی شامل  وبلاگ، سایت، آثار علمی شامل مقالات،کتاب ، ترجمه و طرح های اجرایی-فرهنگی را که درقالب ایده های برتر در راستای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در بخش ویژه همایش ارائه داده و از طریق سایت www.hijab-isf.ir به آدرس دبیرخانه همایش ارسال کنند.
 
دبیر دومین همایش تجلیل از طلایه داران عفاف و حجاب، با اشاره به توهین های صورت گرفته  نسبت به محضر پیامبر اکرم(ص) از سوی دنیای کفرو استکبار تإکید کرد: با توجه به جایگاه والای پیامبر اسلام و اینکه پیامبر اسلام  محور رحمت و وحدت مذاهب مختلف اسلامی محسوب می شوند ، این همایش به خاتم پیامبران و رحمة للعالمین تقدیم می گردد.
 
لازم به ذکراست دومین همایش بین المللی تجلیل از طلایه داران عفاف و حجاب، 17 بهمن ماه به میزبانی بسیج جامعه زنان استان اصفهان, با حضور فعالان فرهنگی و حقوقی در عرصه بین المللی با همکاری نهادها و ادارات استان برگزار می گردد.
 

 
سخنرانی حماسی سعید قاسمی در حسینیه هنر
ساعت ٧:٤٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/۱۸ : توسط : حسینی

اشکال از ماست و الا رهبری همان حیدر کراریست که در موردش گفتند؛ فقط یک نفر می‌توانست جمهوری اسلامی را از وقایع سال 88 به سلامت عبور دهد.

به گزارش خبرنگار «نسیم»، این فعال فرهنگی در بخش‌های دیگری از اظهارات شب گذشته خود در حسینیه هنر افزود: 

سرگرم بازی‌های سیاسی شده‌ایم و ذهن‌مان از ایران فراتر نمی‌رود.
 
از سیستم درسی و دانشگاهی امروز مملکت نیروی انقلاب بیرون نمی‌آید.
 
چند مرتبه‌ایست که می‌گویند اینقدر روی تلخی‌های قطعنامه تکید نکنید، حلاوت‌هایی هم داشت. واقعا نمی‌دانیم حلاوت‌هایش کجا بودیم. نمی‌دانیم این حرف‌ها را باور کنیم یا حرف امام که سخن از جام زهر می‌زند.
 
امام و رهبری از ما می‌خواستند هر کدام‌مان سربازی باشیم که یک گوشه عالم برای اسلام شمشیر بزنیم.

 
آزادی یکی از ربوده شدگان ایرانی در سوریه
ساعت ٧:٤۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/۱۸ : توسط : حسینی
خبرنگار العالم در سوریه، لحظاتی پیش از آزادی یکی از 48 ایرانی ربوده شده در حومۀ دمشق خبر داد.
 
گفتنی است فرد آزاد شده یکی از 48 نفری است که در نیمۀ مرداد ماه گذشته در سفر زیارتی شخصی به سوریه، هنگام بازگشت به فرودگاه دمشق توسط گروه های مسلح مخالف نظام سوریه ربوده و به مکان نامعلومی منتقل شده بودند.
 
اخبار تکمیلی در این باره متعاقبا اعلام خواهد شد.

 
دستور سیدحسن نصرالله به المنار درخصوص حماس
ساعت ٧:٤۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/۱۸ : توسط : حسینی

سیدˈحسن نصراللهˈ دبیرکل حزب الله لبنان طی حکمی از رسانه های مقاومت اسلامی بویژه شبکه ˈالمنارˈ خواسته تا در راستای حمایت از مقاومت اسلامی فلسطین خصوصا جنبش حماس، حساسیت به خرج دهند.

به گزارش ایرنا از بیروت، روزنامه لبنانی ˈالاخبارˈ در شماره روز جمعه خود نوشت: دبیرکل حزب الله لبنان طی حکمی از مسئولین شبکه خبری المنار خواسته تا در برنامه های خود از شخصیت هایی که در موضع گیری های خود جنبش حماس را بویژه پس از پیروزی اخیر غزه مورد انتقاد قرار می دهد، دعوت نکنند.
 
طی ماه های اخیر شایعات و جنجال رسانه ای بویژه از سوی غرب و برخی رسانه های عربی درخصوص ایجاد اختلاف میان حزب الله لبنان و حماس مطرح شده بود که بیشتر این شایعات با محوریت موضع گیری های مختلف در رابطه با بحران سوریه شکل گرفت.
 
اما طی جنگ هشت روزه غزه و رژیم صهیونیستی با حمایت قاطع سران حزب الله از غزه در جریان این نبرد، این شایعات رنگ باختند.
 
در این رابطه ˈکامل الرفاعیˈ عضو فراکسیون وفاداری به مقاومت مجلس لبنان (وابسته به حزب الله) در گفتگویی رسانه ای با اشاره به تلاش برخی برای اختلاف افکنی بین این تشکل با حماس گفت: علی رغم اختلاف سلایق، برادران ما در حزب الله لبنان برای جنبش حماس احترام زیادی قائل هستند.
 
وی با اشاره به روابط میان حماس و حزب الله گفت: روابط نظامی، دینی و سیاسی متینی بین طرفین جاری بوده و این روابط از لحاظ موضع گیری نسبت به اسراییل کاملا مشترک است.
 
پیش از این نیز دبیرکل حزب الله لبنان در اولین موضع گیری خود درخصوص جنگ غزه با تاکید بر اینکه جنگ اخیر، تنها مختص مردم غزه نبوده و معرکه ای برای همه ما است، گفت: تمامی آزادگان جهان باید دوشادوش مردم غزه و رزمندگان مقاومت فلسطین بایستند، چرا که هم اکنون ما در برابر جلوه ای از رویارویی خون و شمشیر قرار گرفته ایم.
 
چند ماه پیش نیز روزنامه لبنانی ˈالسفیرˈ از دیدار هیاتی از جنبش حماس با دبیرکل حزب الله خبر داد که در آن سید حسن نصرالله از تلاش جنبش حماس در همکاری و هماهنگی با سایر گروههای اسلامی به خصوص پیرامون برگزاری نشست های گسترده جهت بررسی اوضاع مختلف لبنان و منطقه تجلیل به عمل آورد.

 
دستور سیدحسن نصرالله به المنار درخصوص حماس
ساعت ٧:٤۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/۱۸ : توسط : حسینی

سیدˈحسن نصراللهˈ دبیرکل حزب الله لبنان طی حکمی از رسانه های مقاومت اسلامی بویژه شبکه ˈالمنارˈ خواسته تا در راستای حمایت از مقاومت اسلامی فلسطین خصوصا جنبش حماس، حساسیت به خرج دهند.

به گزارش ایرنا از بیروت، روزنامه لبنانی ˈالاخبارˈ در شماره روز جمعه خود نوشت: دبیرکل حزب الله لبنان طی حکمی از مسئولین شبکه خبری المنار خواسته تا در برنامه های خود از شخصیت هایی که در موضع گیری های خود جنبش حماس را بویژه پس از پیروزی اخیر غزه مورد انتقاد قرار می دهد، دعوت نکنند.
 
طی ماه های اخیر شایعات و جنجال رسانه ای بویژه از سوی غرب و برخی رسانه های عربی درخصوص ایجاد اختلاف میان حزب الله لبنان و حماس مطرح شده بود که بیشتر این شایعات با محوریت موضع گیری های مختلف در رابطه با بحران سوریه شکل گرفت.
 
اما طی جنگ هشت روزه غزه و رژیم صهیونیستی با حمایت قاطع سران حزب الله از غزه در جریان این نبرد، این شایعات رنگ باختند.
 
در این رابطه ˈکامل الرفاعیˈ عضو فراکسیون وفاداری به مقاومت مجلس لبنان (وابسته به حزب الله) در گفتگویی رسانه ای با اشاره به تلاش برخی برای اختلاف افکنی بین این تشکل با حماس گفت: علی رغم اختلاف سلایق، برادران ما در حزب الله لبنان برای جنبش حماس احترام زیادی قائل هستند.
 
وی با اشاره به روابط میان حماس و حزب الله گفت: روابط نظامی، دینی و سیاسی متینی بین طرفین جاری بوده و این روابط از لحاظ موضع گیری نسبت به اسراییل کاملا مشترک است.
 
پیش از این نیز دبیرکل حزب الله لبنان در اولین موضع گیری خود درخصوص جنگ غزه با تاکید بر اینکه جنگ اخیر، تنها مختص مردم غزه نبوده و معرکه ای برای همه ما است، گفت: تمامی آزادگان جهان باید دوشادوش مردم غزه و رزمندگان مقاومت فلسطین بایستند، چرا که هم اکنون ما در برابر جلوه ای از رویارویی خون و شمشیر قرار گرفته ایم.
 
چند ماه پیش نیز روزنامه لبنانی ˈالسفیرˈ از دیدار هیاتی از جنبش حماس با دبیرکل حزب الله خبر داد که در آن سید حسن نصرالله از تلاش جنبش حماس در همکاری و هماهنگی با سایر گروههای اسلامی به خصوص پیرامون برگزاری نشست های گسترده جهت بررسی اوضاع مختلف لبنان و منطقه تجلیل به عمل آورد.

 
پخش مستندهای جشنواره عمار امشب از شبکه 1
ساعت ٧:٢۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/۱۳ : توسط : حسینی

مستند های برگزیده جشنواره عمار امشب از شبکه اول سیما پخش می‌شود

به گزارش خبرگزاری دانشجو، امشب و به مناسبت سالگرد به زمین نشاندن پهپاد آمریکایی توسط متخصصان ایرانی انیمیشن های «سوپر هایتک» ساعت 15:56، «جانور قندهار» 18:07، «بچه های ایرانی» بعد از خبر ساعت 21 و «عکس یادگاری» ساعت23 از شبکه یک پخش می شود.

 
تایید سخنان خوئینی‌ها از سوی جاسوس منافقین
ساعت ٧:٢٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/۱۳ : توسط : حسینی

 سخنگوی سازمان فتنه در خارج کشور، اظهارات اخیر خاتمی و موسوی خوئینی ها را نشانه همگرایی کامل «اصلاح طلبان» و «جریان سبز» عنوان کرد.

به گزارش کیهان، اردشیر امیرارجمند با کمک کنسولگری آمریکا در اسلامبول توانست از کشور خارج شود و سپس در پاریس اقامت بگیرد. وی سخنگوی گروه موسوم به شورای هماهنگی سبز و یکی از رابطین در بخش خارجی و داخلی شبکه فتنه است. وی اخیرا در مصاحبه با تلویزیون دولتی انگلیس شرکت کرد.
 
بی بی سی در آغاز مصاحبه گفت: «محمد موسوی خوئینی ها دبیر مجمع روحانیون مبارز گفته است ترجیح می دهد در انتخابات شرکت نکند تا این که بخواهد از میرحسین موسوی و مهدی کروبی اعلام برائت کند». امیرارجمند در پاسخ به این سؤال که موضع شما نسبت به حرف های موسوی خوئینی ها چیست؟ گفت: به نظر می رسد که خوشبختانه در بین سران اصلی اصلاحات و جنبش سبز افرادی مانند خاتمی، موسوی خوئینی ها و شورای هماهنگ سبز امید یک همگرایی کاملا روشن و مطلوبی وجود دارد.
 
امیرارجمند افزود: اگر اختلاف سلیقه های جزیی وجود داشته باشد تنها در مورد مواردی مانند این که یک تصمیمی چه وقتی باید اعلام بشود و چگونه اعلام بشود فکر می کنم خوئینی ها نقاط اشتراک جریان سبز و اصلاح طلب را به صورت روشن و واضح بیان کرد.
 
وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر این که عبدالله نوری چند وقت پیش گفته بود ممکن است زمانی لازم باشد اصلاح طلبان در انتخابات شرکت کنند و هستند کسانی مانند او که معتقد هستند اصلاح طلبان باید در صحنه سیاسی حضور داشته باشند؟ تاکید کرد: به نظر می رسد مواضع بسیار نزدیک به هم است اگر نقاط اشتراک صحبت هایی که در چند وقت اخیر از جانب تمام بزرگان اصلاح طلب صورت گرفته را مقایسه کنیم به نقاط مشترکی می رسیم که این نقاط مشترک این است که باید برای انتخابات شرایط خاصی مهیا باشد.
 
امیرارجمند در پاسخ به این سؤال که آیا آزادی بی قید و شرط موسوی و کروبی جزو آن است؟ گفت: نکته مهم تغییر شرایط و اوضاع است تغییر شرایط و اوضاع احوال یعنی اینکه شرایط امنیتی کشور تغییر پیدا بکند آزادی افرادی را که چهار سال پیش در انتخابات شرکت کردند و تا به امروز در زندان هستند یقینا نشانه اول تغییر شرایط و آزادی کلیه زندانیان از جمله موسوی و کروبی است.

 
نام مستعار امام خمینی در نامه اسرای ایرانی+عکس
ساعت ٧:۱۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/۱۳ : توسط : حسینی

یکی از مواردی که بعثی‌ها در نامه‌‌های اسرا بسیار به آن حساس بودند، نوشتن نام حضرت امام و پرس و جوی اسرا از احوالات رهبرشان بود که سانسور نامه یا عدم ارسال آن و حتی جریمه اسیر را در پی داشت.

به گزارش فارس، رزمندگان کشورمان در دوران اسارت در اختناق شدیدی به سر می‌بردند و نه تنها دراختیار داشتن ساده‌ترین و ابتدایی‌ترین امکانات برای آنها به رؤیا تبدیل شده بود، بلکه احساس امنیت نیز در اسارتگاه‌های بعثی مثال کیمیا را یافته بود؛‌ تا جایی که وقتی اسرا برای خانواده یا دوستانشان نامه می‌نوشتند، نامه‌های‌شان دست کاری و بعضاً سانسور می‌شد.
 
یکی از مواردی که بعثی‌ها در نامه‌‌های اسرا بسیار به آن حساس بودند، نوشتن نام حضرت امام و پرس و جوی اسرا از احوالات رهبرشان بود که سانسور نامه یا عدم ارسال آن و حتی جریمه اسیر را در پی داشت؛‌ به همین دلیل اسرا به ویژه برای نام مبارک امام خمینی (ره)‌از رمز استفاده می‌‌کردند.
 
نمونه این ابتکار اسرا، نامه‌ زیر است که توسط آزاده جانباز «کرامت یزدانی» نوشته شده است؛‌ این نامه در سال 64 از اردوگاه رومادی 3 کمپ 9 برای «علی اصغر یزدانی» فرمانده پایگاه ثارالله روستای ترکان هرابرجان استان یزد فرستاده شده است؛ در این نامه به ظاهر ساده از محل بسیج به عنوان «روستای کنار مدرسه» و از «سید آقا» به عنوان اسم رمزی برای امام راحل نام برده شده است؛ فرستنده در هنگام نوشتن نامه  سیزده ساله و کلاس دوم راهنمایی بوده است؛ در جواب نامه نیز منظور از «پدر بزرگ»، امام راحل است. متن و تصویر این نامه‌ها که در سایت فاش نیوز منتشر شده، به شرح زیر است:
 
 
*****
 
خدمت دوست عزیزم علی اصغر یزدانی؛ انشاالله که صحیح و سالم باشید و از دور دست سلام مرا بپذیرید و  تمام اسرای ایرانی سلام می‌رسا[نند] و از شماها مردم اهل روستای کنار مدرسه تقاضا دارم که یادی هم به تمامی اسرای خود بکنید. آخه ما هم روزی در روستای کنار مدرسه بودیم و حال مرا فراموش مکنید. نامه‌ای یاد ما کنید. باری ما هم اسیر شدیم و جایمان خیلی خوب است و تنها ناراحتی ما دوری از شماهاست که روزی هم به امید آرزوها می‌رسیم و به کشورمان برمی‌گردیم و اگر توانستید یک عکس دسته جمعی برایم بفرستید. ابراهیم یزدانی و محمود غلامی از هرات سلام می‌رسانند. و بگو ببینم محمدعلی حسینی زنده است یا نه. یوسف را سلام می‌رسانم. فرهاد، مجید، پیمان، امیدعلی، محمدعلی و تمامی بچه‌های مدرسه ابوذر غفاری و مدرسه صاحب‌الزمان را سلام برسانید و به خانه سیدآقا رفیق پدرم در باغ سید بروید و بگوئید نامه‌ای یاد من کند. پدر و مادرت و همسرت را سلام می‌رسانم.
 
کرامت‌الله یزدانی
 
25 مهر 64
 
  ******
 
 
حضور محترم دوست عزیزم کرامت‌الله یزدانی، سلام. امیدوارم که به یاری خدا حالت خوب و صحیح و سالم باشد. نامه شما رسید. از اینکه یادی از دوست ناقابل خود کردید متشکرم. خداوند نگهدارت باشد. امیدوارم به زودی دیدارها تازه گردد و به آرزوی خود برسید. این را بدان که هیچ موقع فراموشت نخواهم کرد و همگی دوستانت در کلاس شبانه در مدرسه جامع احمدیه به یاد شما هستند و سلام می‌رسانند. تمامی دوستان از مدرسه ابوذر و مدرسه صاحب‌الزمان سلام می‌رسانند. کلیه دوستان از روستای کنار مدرسه راهنمائی که شبانه درس می‌خوانند سلام می‌رسانند و به یاد آن شب‌ها هستیم که با هم درس می‌خواندیم و امیدوارم که شما برگردید و در آن مدرسه درس را ادامه دهید. تمامی ا‌سرای ایرانی به خصوص ابراهیم و محمود غلامی را سلام برسانید. اگر از محمدعلی حسینی و حمید تقی‌زاده از مروت خبری داری بنویس. خانواده‌ات مخصوصاً پدر بزرگت روح الله سلام می‌رساند. خانواده‌ام سلام می‌رساند. سیدآقا رفیق پدرت که در باغ سید است حالش خوب است و همیشه از شما یاد می‌کند. مرا فراموش نکنید و جواب نامه را بنویسید. صدای شما را از رادیو شنیدیم. عکس دسته جمعی فرستادم.

 
آخرین وضعیت جسمانی آیت‌الله مجتبی تهرانی
ساعت ٧:۱٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/۱۳ : توسط : حسینی

در روزهای گذشته پیامکهای متعددی در مورد وضعیت بیماری آیت الله مجتبی تهرانی منتشر شده که حاکی از نگرانی دوستداران و علاقه مندان ایشان است.

به گزارش مهر، بیماری آیت الله مجتبی تهرانی از اساتید برجسته اخلاق و حوزه علمیه موجب نگرانی بسیاری از علاقمندان ایشان شده به گونه ای که پیامکهای زیادی در مورد وضعیت جسمانی ایشان در روزهای گذشته رد و بدل شده است.
 
در آخرین پیگیری های صورت گرفته از سوی خبرنگار مهر متاسفانه خبر نامساعد بودن حال آیت الله مجتبی تهرانی تائید شده و علاقه مندان ایشان امیدوارند با دعای خیر مردم وضعیت سلامتیشان بهبود یابد.
 
آیت‌‌الله‌‌ حاج‌‌آقا مجتبی تهرانی، که از مراجع عظام تقلید و از شاگردان مبرّز مکتب فقهی، اصولی، فلسفی، اخلاقی و عرفانی امام خمینی(رضوان‌‌الله‌‌تعالی‌‌علیه) می‌‌باشند و بیش از 30 سال است که کرسی دروس اسلامی ایشان در حوزه‌ علمیه‌‌ تهران، طلاب و فضلای اُمّ‌‌القرای جهان اسلام را سیراب می‌‌سازد، از سال 1380 هـ.ش در بیانات ایّام دهه‌‌ اوّل محرّم‌‌الحرام و دهه‌‌ آخر ماه صفر خود، به تشریح ابعاد گوناگونی از قیام و انقلاب حضرت سیّدالشّهداء پرداخته‌‌اند که مورد توجه بسیاری از جوانان و نیز مردم تهران قرار گرفته است.
 
در محرم امسال نیز به رسم سالهای گذشته طی اطلاعیه از دفتر آیت الله مجتبی تهرانی، به برپایی سخنرانی ایشان پیرامون نهضت عاشورا خبر داده شد اما به علت کسالتی که برای ایشان پیش آمد، امکان حضور فراهم نشد و فقط سه شب نخست از دهه اول محرم را به سخنرانی پرداختند و در ادامه دهه به دلیل تب و کسالت سخنرانی ایشان ادامه نیافت.
 
خبرگزاری مهر برای ایشان آرزوی سلامتی دارد.

 
اعتراف آمریکا به جاسوسی در رآکتور بوشهر
ساعت ٧:۱٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/۱۳ : توسط : حسینی

مقامات وزارت دفاع آمریکا، سرانجام از عملیات جاسوسی خود از رآکتور اتمی بوشهر پرده برداشتند.

به گزارش تسنیم به نقل از روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال»، مقامات وزارت دفاع آمریکا از افزایش اقدامات جاسوسی از فعالیت‌های هسته‌ای ایران در نیروگاه اتمی بوشهر طی دو ماه گذشته پرده برداشتند.
 
بنا بر این گزارش، این مقامات مدعی شدند نگرانی آمریکا از برنامه هسته‌ای ایران و امنیت پلوتونیوم غنی‌شده پس از جداسازی غیرمنتظره میله‌های سوخت از تجهیزات هسته ای، موجب شد تا عملیات جاسوسی از این راکتور در دستور کار قرار گیرد.
 
به اعتراف مقامات رسمی پنتاگون، جاسوسی از نیروگاه اتمی بوشهر زیر نظر این سازمان و با استفاده از هواپیماهای جاسوسی بدون سرنشین و بر فراز آبهای خلیج فارس صورت گرفته است.
 
وزارت دفاع آمریکا مدعی شد که در نتیجه این تحقیقات جاسوسی، تصاویر هوایی از این نیروگاه و همچنین ارتباطات رادیویی شنودشده از مجموعه راکتور بوشهر به دست آمده است.
 
ایران پیش از این، به خاطر نقض حریم هوایی و آبی خود توسط پهپادهای آمریکایی در 1 نوامبر و تحرکات غیرقانونی ناوهای آمریکایی در نزدیکی مرزهای آبی ایران به آمریکا هشدار داده و از سازمان ملل خواسته بود در صورت بی‌اعتنایی آمریکا به هشدار ایران علیه این کشور اقدامات عملی و قانونی  انجام دهد.

 
پخش مستند سمیه کردستان از شبکه یک
ساعت ٧:۱٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/۱۳ : توسط : حسینی

مستند 'شهید ناهید فاتحی کرجو' طبق توافق به عمل آمده بین وزارت آموزش و پرورش، سازمان بسیج مستضعفین و صدا و سیما ساعت 10 صبح چهارشنبه، 15 آذر از شبکه یک سیما پخش و در تمامی مدارس راهنمایی و دبیرستان سطح کشور برای دانش آموزان نمایش داده می‌شود.