علت کناره‌گیری سردار باقرزاده از سمتش
ساعت ۱:۳٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/۳۱ : توسط : حسینی

دبیر ستاد مرکزی راهیان نور گفت: کناره‌گیری سردار سیدمحمد باقرزاده از ریاست بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌مقدس به اصرار خودش بود. 

در پی انعکاس مطالبی بر روی وبلاگ شخصی حمید داودآبادی مدیر سابق سایت «ساجد»،در مورد بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و همچنین علل استعفایش از مدیریت سایت مذکور،جواد تاجیک مشاور سردار باقرزاده و دبیر ستاد مرکزی راهیان نور در این زمینه توضیحاتی ارائه کرد. 
 
جواد تاجیک در گفت‌‌وگو با ایسنا،اظهار کرد: نحوه انعکاس برخی از این مطالب آن هم توسط یک رزمنده دفاع‌مقدس که بنیاد هم به او اعتماد کرده و مسئولیت سایت «ساجد» را به وی سپرده بود،نوعی بی‌تقوایی محسوب می‌شود. کسی که این مطالب را در وبلاگ خود منتشر کرده، از سه هفته پیش مسئولیتی در مجموعه بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌مقدس نداشته است. علاوه بر این، نوع تجزیه و تحلیل این مساله از سوی این فرد و بیان برخی مطالب در مورد بنیاد جای تأسف دارد. 
 
تاجیک یادآور شد:سردار باقرزاده بعد از هشت سال فعالیت و انجام کارهای بزرگی چون ایجاد پژوهشگاه علوم و معارف دفاع‌مقدس،ستاد مرکزی راهیان نور‌‌، تحول در معماری دفاع‌مقدس از جمله المان‌ها و یادمان‌های شهدا‌،پرداختن جدی به جمع‌آوری اسناد و خاطرات دوران دفاع‌مقدس و کارهای بسیار دیگر، همچنین برای پرداختن جدی‌تر به بحث مفقودان جنگ و نیز با توجه به تحولات رخ داده در ساختار ستادکل نیروهای مسلح، از سمت خود کناره‌گیری کرد تا نیروی تازه نفس برای ادامه کارها وارد میدان شود. 
 
وی ادامه داد: بنابراین سردار باقرزاده نه تنها کنار گذاشته نشده بلکه از سمت خود استعفا داده و بر این استعفایش پافشاری کرده و این در حالی است که سرلشکر فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح از فعالیت‌های سردار باقرزاده رضایت کامل دارد. 
 
دبیر ستاد مرکزی راهیان نور گفت: بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌مقدس به عنوان نخستین ارگان به آقای حمید داودآبادی اعتماد و مسئولیت سایت «ساجد» را به وی سپرده بود اما متأسفانه او با بیان این مطالب در وبلاگش، حتی عملکرد خودش در سایت ساجد را هم زیر سوال برده است. 
 
حمید داودآبادی مدیر سابق سایت ساجد و نویسنده وبلاگ «خاطرات جبهه» در بخشی از مطالبش آورده است: باوجود همه تلاش‌های سردار باقرزاده که به حق باید دوران ریاست او بر بنیاد نسبت به روسای قبلی را دورانی طلایی و بی‌نظیر دانست، یکی دو سال گذشته به دلایل متعدد از جمله اینکه وی عملا با بنیاد هیچ کاری نداشت و امور جاری را به معاونینش واگذار کرده بود و همچنین به دلیل نفوذ برخی جریانات،عده‌ای از نیروهای ارزشی و بسیجی از بنیاد کناره گیری کردند. 
 
وی همچنین در لابه‌لای مطالب خود انتقاداتی نسبت به بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس بیان کرده است.

 
سردار باقرزاده از سمت خود کناره‌گیری کرد
ساعت ۱٠:۳٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/۳٠ : توسط : حسینی

حمید داوودآبادی، فعال فرهنگی از کناره‌گیری سردار باقرزاده از ریاست بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خبر داد.

به گزارش رجانیوز، داوودآبادی ضمن اعلام این خبر در پایگاه شخصی خود، دوران مسئولیت سردار باقرزاد را نسبت به روسای قبلی، دورانی طلایی توصیف کرده است.
 
وی در عین حال راجع به مدیریت بنیاد در یکی دو سال اخیر در پایگاه شخصی خود آورده است: «باوجود همه تلاش های سردار باقرزاده، یکی دو سال گذشته به دلایل متعدد از جمله اینکه وی عملا با بنیاد هیچ کاری نداشت و امور جاری را به معاونینش واگذار کرده بود، همچنین نفوذ برخی جریانات، عده ای از نیروهای ارزشی و بسیجی از بنیاد کناره گیری کردند.»
 
گفتنی است 'سردار بهمن کارگر، معاون اجتماعی نیروی انتظامی با حفظ سمت به این مقام منصوب شده است.

 
ادامه پاکسازی مناطق مختلف سوریه
ساعت ٢:٥٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/۳٠ : توسط : حسینی
کشته و مجروح شدن ده‌ها تروریست

خبرگزاری فارس: آخرین تحولات میدانی سوریه از ادامه پاکسازی مناطق مختلف شهر حلب و ریف درعا و همچنین ممانعت نیروهای مرزی از نفوذ تروریست‌های مسلح از مرزهای لبنان به داخل سوریه خبر می‌دهد.

خبرگزاری فارس: ادامه پاکسازی مناطق مختلف سوریه / کشته و مجروح شدن ده‌ها تروریست

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، آخرین تغییر و تحولات جاری در عرصه میدانی سوریه تاکید می‌کند که ارتش سوریه همچنان به عملیات پاکسازی مناطق و شهرهای مختلف این کشور و پیگرد گروهک‌های تروریستی مسلح ادامه می‌دهد.

براساس این گزارش، ارتش سوریه موفق شد، شمار از تروریست‌های مسلح را در برخی مناطق حلب تحت پیگرد قرار دهند و شماری از آنها را کشته و زخمی کنند که در میان کشته‌شدگان تروریست‌هایی از تابیعت‌های عربی و غیر عربی نیز مشاهده می‌شد.

منابع آگاه میدانی در این ارتباط تاکید می‌کنند که این عملیات‌های امنیتی و میدانی ارتش سوریه با کمک و همکاری اهالی شهر حلب و اطلاعاتی انجام شد که درباره اماکن تجمع و حضور تروریست‌ها و تحرکات آنها در در اختیار ارتش سوریه گذاشته شده بود.

از سوی دیگر از منطقه سیف الدوله نیز خبر می‌رسد که ارتش سوریه پاکسازی این منطقه از وجود تروریست‌های مسلح را ادامه داده و در این‌ ارتباط ده‌ها تروریست را کشته و سلاح‌های آنها را مصادره و سه بمب کار گذاشته توسط تروریست‌ها را در شهر حلب منفجر کردند، بی‌آنکه خسارات جانی از خود برجای گذارد.

همچنین یگان‌های ارتش سوریه دو مرکز تجمع تروریست‌های مسلح را در نزدیکی مدرسه الکرامه و مسجد جامع در منطقه بستان القصر در حلب منهدم کردند و با گروهک‌های تروریستی مسلح در منطقه «بوابه القصب» در منطقه الجدیده و بازار الصوف در حلب درگیر شده و ده‌ها تروریست را به قتل رساندند.

اما در مناطق قسطل الحرامی و قسطل مشط و الشابورة و میدان التنانیر و الکلاسة و الانذارات و الحیدریه در حلب نیز نیروهای ارتش سوریه با گروهک‌های تروریستی درگیر شده و ضمن وارد آوردن ضربات مهلک به آنها شماری از این تروریست‌ها را کشتند.

اما در منطقه قدیمی حلب ارتش سوریه موفق شد، یک تک تیزانداز تروریست را دستگیر کند که با استقرار در بناهای مخروبه شهروندان سوری و نیروهای ارتش را هدف قرار می‌داد.

استان ریف درعا

اما در ریف درعا نیروهای امنیتی گروهک‌های تروریست‌ مسلح را در منطقه الحراک تحت پیگرد قرار داده و شماری از آنها را کشته و شمار دیگری را دستگیر کنند. منابع آگاه اعلام کردند که در میان کشته‌شدگان روز گذشته «یاسر عدنان القطوف» و «محمد أحمد الحریری» و «حسام عبد اللطیف السلامات» از سرکرده‌های گروهک‌های تروریستی نیز مشاهده می‌شدند.

همچنین در جریان درگیری نیروهای ارتش سوریه با گروهک‌های تروریستی در شهر «الشیخ مسکین» در ریف درعا شماری از تروریست‌های مسلح را کشتند که در میان کشته شدگان «انس حمید الدیری»، از سرکردگان این گروهک‌ها نیز مشاهده می‌شد.

استان حمص

این درحالی است که نیروهای امنیتی سوریه بار دیگر مانع نفوذ گروهک‌های تروریستی مسلح از مرزهای لبنان به خاک سوریه شدند.

یک منبع آگاه در استان حمص اعلام کرد: گروهک‌های مسلح تروریستی قصد داشتند، شب گذشته از مناطق «الشبرونیه» و «ادلین» وارد سوریه شوند که با تحمل خسارت و بر جای گذاشتن مهمات به خاک لبنان فرار کردند.

این منبع در ادامه گفت: تروریست‌های مسلح به نیروهای امنیتی سوریه در تلکلخ و منطقه الحصن حمله کردند.

این منبع افزود: نیروهای امنیتی سوریه نیز با تیراندازی به طرف تروریست‌ها خسارت‌های زیادی به آنان وارد کردند.

این درحالی است که خبرنگار فارس در دمشق دیروز از جلوگیری ارتش سوریه از ورود تروریست‌های مسلح به زینبیه در دمشق و وقوع درگیری‌های شدید بین ارتش سوریه و تروریست‌های مسلح در این منطقه خبر داد.


 
فرقانی در گفت‌وگو با فارس:
ساعت ٢:٢۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/۳٠ : توسط : حسینی
حضور بان کی‌ مون در اجلاس تهران قطعی است

خبرگزاری فارس: سخنگوی شانزدهمین اجلاس سران جنبش عدم تعهد گفت: برخلاف شایعات مطرح شده، حضور دبیرکل سازمان ملل در اجلاس تهران قطعی است.

خبرگزاری فارس: حضور بان کی‌ مون در اجلاس تهران قطعی است

محمدرضا فرقانی سخنگوی شانزدهمین اجلاس غیرمتعهدها در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، اخبار منتشر شده مبنی بر انصراف دبیرکل سازمان ملل از شرکت در اجلاس «نم» در تهران به دلیل اعمال برخی فشارها را غیرواقعی دانست.

وی تصریح کرد: تماس‌ها، درخواست‌ها و فشارها برای عدم شرکت بان کی مون در اجلاس غیرمتعهدها در تهران تأثیری نداشته و دبیرکل سازمان ملل حتماً به تهران می‌آید.

بنا بر این گزارش، برخی رسانه‌های غربی طی روزهای اخیر در اقدامی شیطنت‌آمیز از عدم شرکت دبیرکل سازمان ملل در شانزدهمین اجلاس سران جنبش عدم تعهد در تهران خبر داده بودند که فرقانی سخنگوی اجلاس «نم» با تکذیب این خبر تأکید کرد سفر به تهران در برنامه‌‌های بان کی‌ مون قرار دارد و او حتماً در این اجلاس شرکت می‌کند.

اجلاس شانزدهم غیرمتعهدها از 5 تا 10 شهریورماه در کشورمان برگزار می‌شود و تاکنون 100 کشور برای حضور در این اجلاس اعلام آمادگی کردند که بیش از 40 کشور در عالی‌ترین سطح در نشست حضور خواهند یافت.


 
سخنرانی سید حسن نصر الله به زبان فارسی در دانشگاه تهران
ساعت ٢:۱٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/۳٠ : توسط : حسینی

سخنرانی سید حسن نصر الله به

 

زبان فارسی در دانشگاه تهران

سید حسن نصرالله ، بعد از آزادی جنوب لبنان، در دانشگاه تهران سخنرانی به زبان فارسی ایراد کرده است. برگزیده ای از فایل ویدیویی این سخنرانی تقدیم کاربران می شود.

فلش 3سید حسن نصرالله ، بعد از آزادی جنوب لبنان، در دانشگاه تهران سخنرانی به زبان فارسی ایراد کرده است. متن کامل این سخنرانی را در اینجا می توانید مشاهده کنید.برگزیده ای از فایل ویدیویی این سخنرانی تقدیم کاربران می شود.

 

دانلود 2دانلود «سخنرانی سید حسن نصر الله به زبان فارسی در دانشگاه تهران» با فرمت wmv و با کیفیت 256 kbps و با اندازه 14مگابایت

دانلود 2دانلود «سخنرانی سید حسن نصر الله به زبان فارسی در دانشگاه تهران» با فرمت wmv و با کیفیت 128 kbps و با اندازه 10مگابایت

دانلود 2دانلود «سخنرانی سید حسن نصر الله به زبان فارسی در دانشگاه تهران» برای موبایل با فرمت 3GP و با اندازه 2.8مگابایت 
المنار فاش کرد
ساعت ۱۱:٠٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٩ : توسط : حسینی
طرح فرانسه برای ترور «بشار اسد»

خبرگزاری فارس: فرانسه در پی ناکامی تمامی طرح‌های توطئه علیه دمشق با همکاری برخی دستگاه‌های اطلاعاتی عربی، طرح ترور رئیس‌جمهور سوریه را کلید زد.

خبرگزاری فارس: طرح فرانسه برای ترور «بشار اسد»

به گزارش فارس به نقل از هفته‌نامه فلسطینی «المنار»، منابع آگاه اعلام کردند که سرویس اطلاعاتی فرانسه و بخش اقدامات خارجی آن و سرویس‌های اطلاعاتی عربی و خاورمیانه‌ای در حال تلاش برای جمع‌آوری اطلاعات درباره حلقه اطراف «بشار اسد»، رئیس جمهور سوریه به منظور طراحی نقشه‌ای برای پاکسازی و حذف فیزیکی او هستند.

 

این منابع اعلام کردند که تماس‌ها و فعالیت‌های اطلاعاتی متعددی در این زمینه صورت گرفته است. این اقدامات پس از نشست اخیر دستگاه اطلاعات فرانسه در پاریس با نیروهای معارض سوریه و با حضور سرویس‌های اطلاعاتی عربی و خاورمیانه‌ای صورت گرفت. نشستی که به منظور ارزیابی وضعیت میدانی در سوریه و به ویژه در حلب، ریف دمشق و مناطق مرزی سوریه با اردن و لبنان برگزار شد.

بر اساس این گزارش، فضای کلی حاکم بر این نشست بیانگر شکست مداخله‌های سیاسی در سوریه در سایه اخبار مربوط به مکان‌های درگیری در حلب، ریف دمشق و سایر شهرهای سوریه بود. شرکت کنندگان در این نشست درباره اوضاع سوریه ابراز نگرانی کردند به ویژه اینکه اخبار موجود بیانگر این واقعیت بود که نظام حاکم همچنان کنترل امور را در دست دارد. در چنین شرایطی بود که تدوین راهکارها و پیشنهاد سازوکارهای جدید برای براندازی رژیم حاکم در سوریه اهمیت زیادی یافت.

این منابع افزودند: نظام حاکم بر سوریه حتی در صورت تشدید درگیری‌ها همچنان قادر است به حیات خود ادامه دهد و در چنین شرایطی کار گروهک‌های مسلح در این کشور دشوارتر می‌شود و دمشق به تدریج قادر خواهد بود از این بحران عبور کند. لذا شرکت‌کنندگان در نشست پاریس خواستار تحرکی فوری برای انجام عملیاتی غافلگیرکننده علیه ارکان نظام حاکم در سوریه شدند تا مانع کنترل تمامی امور از سوی دمشق شوند.

بنا بر این گزارش، فضای حاکم بر این نشست بیانگر اعتراف طرف‌های شرکت‌کننده به ناکامی در براندازی دولت اسد بود و نشان می‌داد که وسوسه‌های مالی و تلاش‌های زیرزمینی برای ایجاد شکاف در صفوف نزدیکان اسد و نیز هدف قراردادن مراکز امنیتی و افسران بلندپایه ارتش سوریه، ناکام مانده است زیرا با حذف هر شخصی، یک شخصیت دیگر جای او را می‌گیرد و سوریه همچنان مقتدرانه اداره می‌شود در چنین شرایطی انجام عملیاتی دقیق برای حذف رئیس جمهور سوریه کاملا ضروری به نظر می‌رسد.

این منابع افزودند: اما انجام چنین عملیاتی بسیار دشوار است و نیازمند اطلاعات دقیق و ویژه‌ای است. به ویژه اگر که اجرای این عملیات با تکیه بر بمباران مکان اقامت اسد باشد.

بر اساس این گزارش، مخالفان اسد در درجه نخست باید به دایره و حلقه تنگ اطراف اسد نفوذ کنند و پس از نفوذ در این حلقه، اطلاعات دقیق مربوط به اقامت اسد را کسب کنند. زیرا اگر چنین اقدامی با اشتباه صورت گیرد، نه تنها حذف فیزیکی اسد شکست می‌خورد که کل طرح توطئه علیه سوریه ناکام خواهد ماند و روند امور به گونه‌ای پیش خواهد رفت که به هیچ وجه به نفع طرف‌های حامی براندازی دمشق نخواهد بود.

این منابع اعلام می‌کنند که نظام حاکم بر سوریه می‌تواند سالهایی طولانی به حیات خود ادامه دهد به همین دلیل مخالفان نظام سوریه معتقدند که جایگزینی برای طرح ترور اسد وجود ندارد.


 
بازداشت 6 هزار معترض در ریاض و جده
ساعت ۱۱:٠۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٩ : توسط : حسینی
تشدید جنگ قدرت در خاندان سعودی

خبرگزاری فارس: منابع خبری از گسترش دامنه اعتراض‌های مردمی در عربستان و بازداشت 6 هزار نفر در جده و ریاض خبر می دهند.

خبرگزاری فارس: بازداشت 6 هزار معترض در ریاض و جده/ تشدید جنگ قدرت در خاندان سعودی

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری جهینه، گزارش‌های دیپلماتیکی که روزنامه لبنانی السفیر  آنها را منتشر کرده است، تاکید می‌کند انتخاب بندر بن سلطان به سمت رئیس سرویس اطلاعات عربستان سعودی در راستای ترتیبات داخلی سعودی صورت گرفته که برخی از آنها با پرونده‌ها و قضایای منطقه‌ای و برخی دیگر با اوضاع داخلی جاری در عربستان در ارتباط بوده است.

این گزارش دیپلماتیک می‌گوید، هم اکنون نزاع داخلی آشکار و شدیدی بر سر قدرت بین نسل اول شاهزادگان سعودی با نسل‌های دوم و سوم در جریان است که از زمان مرگ سلطان بن عبدالعزیز، ولیعهد اسبق و انتخاب نایف، ولیعهد سابق به این سمت به شدت افزایش یافته است.

همچنین این گزارش تاکید می‌کند مناطق فقیرنشین و محروم ریاض و جده در این اواخر شاهد ناآرامی‌ها و تحرکات مردمی گسترده‌ای علیه سیاست‌های آل سعود است، این درحالی است که دانشگاه‌های شهر ریاض نیز شاهد تحرکات دانشجویی وسیع برای دستیابی به آزادی بیان و فعالیت سیاسی و احقاق حقوق زنان است.

گزارش روزنامه السفیر تاکید می‌کند، در اعتراض‌های مردمی ریاض و جده که مقابل وزارت کشور سعودی برگزار شد، بیش از 6 هزار شهروند عربستانی بازداشت شدند.

اوج این اعتراض‌ها، اعتراض به بازداشت و مفقود شدن فعال سیاسی عربستانی «وفا یحیی» بود که  8 سال پیش به همراه دو دخترش در جده بازداشت شد و تاکنون هیچ خبری از وی در دست نیست.

گزارش مذکور تاکید می‌کند عربستان سعودی تلاش می‌کند بر تمام این اخبار سرپوش بگذارد و نگاه‌ها را تنها به منطقه الشرقیه و اعتراض‌های شیعیان این کشور متوجه کند.

همچنین گزارش شده است آل سعود به شدت از اوضاع جاری در بحرین و ناآرامی‌های این کشور نگران است، چون به خوبی می‌داند دامنه انقلاب بحرین به عربستان هم کشیده خواهد شد، به همین دلیل مجبور به ایجاد تغییراتی در دستگاه‌های داخلی خود برای تجدید نظر در اوضاع جاری در کشور بود و بندر بن سلطان به همین دلیل به ریاست سرویس اطلاعات این کشور برگزیده شد.


 
گزارش تصویری تشییع پیکر شهید عید فطر بحرین
ساعت ٩:٤٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٩ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: تشییع پیکر «حسام الحداد» که در روز جهانی قدس به شهادت رسید و به شهید عید فطر بحرین معروف شد با حضور چشمگیر مردم بحرین انجام و این مراسم به تظاهرات علیه رژیم آل خلیفه تبدیل شد.

خبرگزاری فارس: گزارش تصویری تشییع پیکر شهید عید فطر بحرین

به گزارش فارس، پیکر شهید «حسام الحداد» نوجوان 16 ساله بحرینی که بعد از ظهر جمعه در شمال شرقی منامه،‌ پایتخت بحرین به دست نیروهای رژیم آل خلیفه به شهادت رسید، تشییع شد.

این مراسم در حالی برگزار شد که هزاران بحرینی نیز در اعتراض به اقدامات سرکوب‌گرانه نیروهای امنیتی رژیم آل خلیفه تظاهرات کردند. سرکوب مردم توسط آل خلیفه، با پشتیبانی نیروهای اشغالگر سعودی انجام می‌شود.

حسام محمد جاسم الحداد(16 ساله) در حالی‌که نیروهای رژیم آل خلیفه در حال سرکوب تظاهرات روز جهانی قدس بودند، به ضرب گلوله نیروهای امنیتی این رژیم به شهادت رسید. نیروهای رژیم آل خلیفه پس از زخمی شدن حسام الحداد اقدام به ضرب و جرح وی کردند.

 

 

«حسام الحداد» شهید نوجوان عید فطر بحرین

 

 

 

وداع مادر با فرزند

 

حضور گسترده مردم بحرین در تشییع پیکر حسام الحداد

 

حضور گسترده مردم بحرین در تشییع پیکر حسام الحداد

 

حضور ده‌ها هزار نفری مردم بحرین در تشییع پیکر حسام الحداد

 

حضور چشمگیر زنان بحرینی در تشییع پیکر حسام الحداد

 

حضور گسترده مردم بحرین در تشییع پیکر حسام الحداد

 

حضور گسترده مردم بحرین در تشییع پیکر حسام الحداد

 

حضور گسترده مردم بحرین در تشییع پیکر حسام الحداد

 

خوانده شدن نماز میت بر پیکر حسام الحداد


 
نایب رئیس حزب مصر القومی در گفت‌وگو با فارس:
ساعت ٧:٥۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٩ : توسط : حسینی
حضور مرسی در تهران «شوک دوم» به
 
اسرائیل پس از عزل ژنرال‌هاست

خبرگزاری فارس: نایب رئیس حزب مصر القومی، اتحاد ایران و مصر را بزرگ ترین تهدید برای رژیم صهیونیستی دانست و گفت: حضور مرسی در اجلاس سران عدم تعهد شوک بزرگ دیگری برای اسرائیل خواهد بود.

خبرگزاری فارس: حضور مرسی در تهران «شوک دوم» به اسرائیل پس از عزل ژنرال‌هاست

 "احمد السید عبدالعال" نماینده پارلمان منحل مصر و نایب رئیس حزب مصر القومی در گفت وگو با خبرنگار فارس در قاهره درباره تغییر رویکرد دولت مصر در قبال کشورهای منطقه با به قدرت رسیدن محمد مرسی، نامزد اسلام گرا در مصر و تاثیر آن بر وضعیت رژیم صهیونیستی گفت: انقلاب های منطقه همگی موجب نگرانی اسرائیل شده است و هر چقدر کشورهای اسلامی بیشتر با یکدیگر متحد شوند، اسرائیل خود را در بن‌بست بزرگ تری می بیند.

وی افزود: از جمله اقدامات رئیس جمهور مصر در برابر تل آویو، برکناری ژنرال طنطاوی و دوستانش بود که موجب نگرانی بزرگی برای اسرائیل شده است.

وی تاکید کرد: برکناری فرماندهان امنیتی در مصر برای اسرائیل از برنامه هسته‌ای ایران نگران کننده تر است.

عبدالعال، بهبود روابط ملت های انقلابی با دیگر کشورهای اسلامی را معضلی بزرگ برای رژیم صهیونیستی دانست و گفت: اطمینان دارم حضور محمد مرسی، رئیس جمهور مصر در اجلاس سران جنبش عدم تعهد در تهران شوک بزرگ دیگری برای اسرائیل خواهد بود.

نایب رئیس حزب مصر القومی تاکید کرد: مطمئنم رئیس جمهور مصر در اجلاس تهران حاضر خواهد شد و این ضربه مهلکی بر دشمن صهیونیستی وارد می کند چرا که اتحاد ایران و مصر متحد شدن بیشتر کشورهای عربی با ایران را به همراه خواهد داشت و این امر برای اسرائیل تهدید بزرگی است.


 
جلوگیری ارتش از ورود تروریست‌ها به زینبیه
ساعت ٧:٥٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٩ : توسط : حسینی
مسیر فرودگاه دمشق بسته شد

خبرگزاری فارس: تروریست‌ها در ادامه نقشه «ساعت صفر دمشق» امروز درحالی به برخی مناطق این شهر حمله ور شدند که ارتش در منطقه زینبیه مانع ورود آنها شد.

خبرگزاری فارس: جلوگیری ارتش از ورود تروریست‌ها به زینبیه/مسیر فرودگاه دمشق بسته شد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دمشق، تروریست‌ها در ادامه نقشه ساعت صفر دمشق امروز از برخی مناطق به شهر دمشق حمله ور شدند.

در همین راستا در منطقه زینبیه درگیری شدیدی بین ارتش و تروریست‌ها در جریان است و ارتش همچنان مانع ورود آنها به زینبیه شده است.

تروریست‌ها سعی دارند از کنار پل چهارم در نزدیکی فرودگاه به سمت فرودگاه حمله کنند. همچنین از همین منطقه و از طریق جاده المستقبل به سمت زینبیه حمله کرده‌اند. 

ارتش سوریه از اوایل صبح امروز با تروریست‌ها در این منطقه درگیر شده تا نتوانند به زینبیه برسند.

به دلیل درگیری ارتش به تروریست‌ها مسیر فرودگاه از پل چهارم تا فرودگاه تا اطلاع ثانوی بسته خواهد بود. 

همچنین در مناطق حجیره و دیابیه نیز در اطراف منطقه زینبییه درگیری بین ارتش و تروریست‌ها گزارش شده است.


 
رهبر معظم انقلاب در دیدار مسؤولان نظام و سفرای کشورهای اسلامی:
ساعت ٧:٥٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٩ : توسط : حسینی
دولت‌ها و ملت‌های اسلامی مراقب توطئه
پنهان‌سازی مسأله فلسطین باشند

خبرگزاری فارس: رهبر معظم انقلاب اسلامی با تأکید بر لزوم هوشیاری در قبال توطئه‌های بسیار پیچیده جبهه استکبار، ‌خاطرنشان فرمودند: همه دولت‌ها و ملت‌های اسلامی ‌باید مراقب توطئه خطرناک پنهان‌سازی مسأله فلسطین باشند.

خبرگزاری فارس: دولت‌ها و ملت‌های اسلامی مراقب توطئه پنهان‌سازی مسأله فلسطین باشند
گزارش تصویری مرتبط

-------------------------------

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی امروز (یکشنبه) در دیدار مسؤولان نظام، جمعی از قشرهای مختلف مردم و سفرای کشورهای اسلامی در تهران، با تأکید بر لزوم موقعیت شناسی شرایط حساس و سرنوشت ساز کنونی منطقه و هوشیاری در قبال توطئه های بسیار پیچیده جبهه استکبار، ‌خاطرنشان فرمودند: مسأله اصلی دنیای اسلام، قدس شریف و موضوع فلسطین مظلوم است که به برکت بیداری اسلامی برجسته شده است و همه دولت ها و ملت های اسلامی و نخبگان سیاسی و فرهنگی، ‌باید مراقب توطئه خطرناک پنهان سازی مسأله اصلی مسلمانان و واقعیت سازی های دروغین از طریق ایجاد اختلاف میان امت اسلامی، باشند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به غفلت سال های متمادی ملت ها و دولت های اسلامی و تسلط قدرت های سلطه گر بر سرنوشت آنها و ایجاد غده سرطانی صهیونیستی در قلب دنیای اسلام، افزودند: امروز به برکت بیداری اسلامی و حوادث مهم منطقه، این پرده غفلت در حال کنار رفتن است که باید این موضوع را مغتنم شمرد.

ایشان با تأکید بر اینکه موضوع فلسطین و قدس، در قلب حوادث کنونی منطقه قرار دارد، خاطرنشان کردند: این موضوع اصلی نباید به فراموشی سپرده و به حاشیه رانده شود زیرا بسیاری از مشکلات دنیای اسلام بواسطه وجود رژیم جعلی صهیونیستی است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی افزودند: امسال در راهپیمایی روز جهانی قدس، به برکت بیداری اسلامی، ملت های منطقه توانستند موضع خود را در این قضیه بیان کنند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به ترفندها و توطئه های پیچیده دشمنان برای پنهان سازی مسأله اصلی مسلمانان، خاطرنشان کردند: امروز بار دیگر قدرت های استکباری همان ابزار قدیمی یعنی «اختلاف بیانداز و حکومت کن» را به کار گرفته اند، بنابراین دولت ها و ملت های اسلامی بویژه نخبگان سیاسی و فرهنگی و روشنفکران و علمای دین باید حقیقت و واقعیت را برای مسلمانان تبیین کنند.

ایشان صهیونیسم را خطری برای همه بشریت خواندند و افزودند: در حالیکه دشمن تلاش دارد با عمده کردن اختلاف های طبیعی در قومیت، نژاد و مذهب، میان مسلمانان ایجاد اختلاف و با واقعیت سازی، خطرهای دروغین ایجاد کند، امت اسلامی باید همت و تلاش خود را بر عمل به اسلام و حفظ و تقویت وحدت و برادری و سرپیچی از اراده قدرت های بزرگ و در رأس آنها، آمریکا قرار دهد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی،‌ اختلاف میان ملت های مسلمان را سم مهلک دانستند و تأکید کردند: همواره باید معیار مسلمانان، موقعیت و جایگاه دشمن آشکار باشد که آنجا قطعاً جبهه باطل است و مقابل آن، جبهه حق قرار دارد.

در ابتدای این دیدار آقای احمدی نژاد رئیس جمهور، ماه رمضان را شرایطی استثنایی برای تمرین عبودیت و اعتلای انسان در پیشگاه خداوند و وسیله پالایش روح و جان از آلودگی ها و تعلقات، بازگشت به فطرت الهی و کمال انسانی و میدان پرهیز از گناهان خواند.

وی با تأکید بر اینکه ملت بزرگ ایران برای ساختن کشور و پیگیری حقوق اساسی تردیدی به خود راه نخواهد داد، افزود: مستکبران در سراشیبی سقوط قرار گرفته اند و پافشاری آنها بر زیاده خواهی و ظلم و تعدی به حقوق ملت ها، آنان را نجات نخواهد داد.


 
اسماعیل هنیه در نماز عید فطر: نوار غزه تهدیدی برای مصر نیست
ساعت ٧:٥٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٩ : توسط : حسینی
فلسطین سنگر مقدم دفاع از امت اسلامی

خبرگزاری فارس: اسماعیل هنیه نخست وزیر دولت منتخب فلسطین در خطبه نماز عید سعید فطر تاکید کرد نوار غزه هرگز تهدیدی برای مصر نخواهد بود و دولت متبوعش آماده همکاری امنیتی با قاهره است.

خبرگزاری فارس: نوار غزه تهدیدی برای مصر نیست/ فلسطین سنگر مقدم دفاع از امت اسلامی

به گزارش فارس به نقل از شبکه تلویزیونی المنار لبنان، اسماعیل هنیه در جمع هزاران نمازگزار گفت: دولت منتخب فلسطین در نوار غزه آماده همکاری امنیتی با قاهره برای محافظت از منطقه مرزی مشترک بین دو طرف و منابع مشترک است و نوار غزه هرگز منبع تهدیدی برای مصر نخواهد بود.

وی افزود: ما خواهان همکاری امنیتی با برادران خود هستیم نه همکاری امنیتی با دشمن صهیونیستی... ما خواهان همکاری امنیتی با برادران خود و عمق راهبردی خود و امت خود هستیم چرا که رفاه و ثبات را به ارمغان می آورد و این امت باثبات باقی می ماند تا به مسئله فلسطین اهتمام بورزد.

هنیه تاکید کرد: نوار غزه منبع امنیت مصر، صحرای سینا، رفح و العریش خواهد بود و هرگز منبع تهدیدی برای ملت مصر نخواهد بود.

وی بر لزوم عدم درگیری های جانبی بین کشورهای عربی و انقلاب ها و انقلابیون و رهبران مومن تاکید کرد تا آنها از توجه و اهتمام به مسئله فلسطین باز نمانند.

نخست وزیر دولت منتخب فلسطین گفت: ما در سرزمین فلسطین هستیم و هرگز آن را ترک نخواهیم کرد و در سینا یا هر مکانی در غرب و شرق اقامت نخواهیم گزید چرا که مصر برای مصری ها و فلسطین از آن فلسطینی ها است و غزه بخشی از سرزمین فلسطین است و ما امروز بیشترین پایبندی به سرزمین خود را داریم و هرگونه میهن جایگزین یا کوچ یا اسکان در جای دیگری را نمی پذیریم.

وی تصریح کرد: فلسطین سنگر مقدم دفاع از امت اسلامی و عرصه درگیری با دشمنان این امت باقی خواهد ماند و باید کشور اسلامی و کشور خود را در سرزمین کامل فلسطین به پایتختی قدس شریف برپا کنیم.


 
رهبر معظم انقلاب در خطبه‌های نماز عید سعید فطر:
ساعت ٧:٥٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٩ : توسط : حسینی
تحولات اخیر دنیای اسلام مسیر آینده را تعیین می‌کند

خبرگزاری فارس: رهبر معظم انقلاب اسلامی تحولات اخیر در دنیای اسلام را عجیب و بی‌نظیر دانستند و افزودند: این تحولات که مسیر آینده دنیای اسلام را تعیین می‌کند، به فضل الهی، با همین آهنگ ادامه خواهد یافت.

خبرگزاری فارس: تحولات اخیر دنیای اسلام مسیر آینده را تعیین می‌کند

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، در خجسته ترین عید مؤمنان موحد، ایران سرافراز، لبریز نور معنویت و عطر عبودیت شد و مردم مؤمن تهران نیز به شکرانه یک ماه روزه داری و عبادت، نماز عید سعید فطر را با شکوهی به یاد ماندنی به امامت حضرت آیت الله العظمی خامنه ای اقامه کردند.

ایشان در خطبه‌های نماز عید سعید فطر تحولات اخیر در دنیای اسلام را عجیب و بی‌نظیر دانستند و افزودند: این تحولات که مسیر آینده دنیای اسلام را تعیین می‌کند، به فضل الهی، با همین آهنگ ادامه خواهد یافت.

رهبر معظم انقلاب در خطبه اول نماز با تبریک عید سعید فطر، رمضان امسال را به فضل الهی و در پرتو نیا‌یش‌ها و توسلات مردم و حضور همه قشرهای ملت در اجتماعات دینی به ویژه شبهای قدر، رمضانی حقیقتاً مبارک خواندند.

ایشان افزودند: به برکت این حقایق فضایی معنوی، مؤثر و ماندگار در کشور به وجود آمده که همه باید آن را غنیمت شمرند.

حضرت آیت الله خامنه ای توصیه کردند: آحاد مردم به ویژه جوانان ذخایر نورانی این ماه را با انس بیشتر با قرآن و حضور در صحنه‌های مبارزه با شیطان درون و برون، حفظ کنند.

ایشان با تجلیل از حرکت درخشان، به موقع و بجای ملت ایران در راهپیمایی روز جهانی قدس خاطرنشان کردند: این حرکت عظیم بدون شک تأثیرات بزرگی در دنیای اسلام به همراه خواهد آورد.

رهبر معظم انقلاب با اشاره به هماهنگی و همصدایی گسترده‌تر ملت‌های مسلمان با ملت ایران در روز قدس افزودند: امسال ملت‌های مسلمان بیشتری به ویژه در کشورهای بیدارشده اسلامی، به میدان دفاع از فلسطین آمدند و ان شاءالله این جریان ادامه خواهد داشت.

حضرت آیت الله خامنه ای راهپیمایی روز جهانی قدس را جاری شدن خون تازه در رگ‌های امت اسلامی خواندند و افزودند: با توجه به تلاش مستمر دشمنان اسلام برای فراموش شدن مسأله فلسطین، راهپیمایی روز قدس، معنایی بسیار عمیق یافته است.

رهبر معظم انقلاب تحولات اخیر در دنیای اسلام را عجیب و بی‌نظیر دانستند و افزودند: این تحولات که مسیر آینده دنیای اسلام را تعیین می کند، به فضل الهی، با همین آهنگ ادامه خواهد یافت.

ایشان تأکید کردند: دشمنان امت اسلامی با ترفندهای پیچیده‌تر و با همه قوا برای به شکست کشاندن این تحولات وارد میدان شده‌اند اما ملت‌های مسلمان، توطئه‌های دشمنان را خنثی خواهند کرد.

حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر ضرورت شناخت عمیق حوادث و پرهیز از خطا در تحلیل تحولات خاطرنشان کردند: هر جا آمریکا، صهیونیسم و سردمداران رژیم‌های جبار حرکتی را آغاز می کنند، آن حرکت و آن جهت، بی تردید غلط و باطل است و دقت در این واقعیت، مانع از اشتباه و خطا در تحلیل می‌شود.

ایشان زلزله اخیر در مناطقی از استان آذربایجان شرقی و آسیب دیدن جمعی از هم میهنان عزیز را حادثه‌ای تلخ و مصیبت‌بار خواندند و افزودند: همه ملت، اندوهگین این حادثه غم بار هستند.

رهبر معظم انقلاب با اشاره به کارهای خوبی که تاکنون برای زلزله زدگان انجام شده افزودند: تلاش‌ها باید ادامه یابد تا وظایف سنگین‌تر و بزرگ‌تری که در قبال هموطنان زلزله‌زده وجود دارد به خوبی انجام شود.

ایشان با تجلیل از حساسیت مردم و کمک‌های آنان به آسیب‌دیدگان زلزله خاطرنشان کردند: مردم ایران هرگز در قبال چنین حوادثی، بی‌اعتنا نبودند و همدلی و تعاون آنها با مسؤولان برای کمک رسانی به زلزله‌زدگان، باید ادامه یابد.

حضرت آیت الله خامنه ای ابراز امیدواری کردند با همت مسؤولان و کمک‌های مردم، آثار این حادثه به کلی از بین برود و مردم منطقه زلزله زده صفحه جدید و درخشانی از عمران و آبادانی را شاهد باشند.


 
اقدام جدید ترکیه برای تحقق اسلام مورد پسند آمریکا
ساعت ٢:۱٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٩ : توسط : حسینی

این اقدام دولت ترکیه در حالی انجام شد که چندی پیش و در آستانه ماه مبارک رمضان خانم «مروه قاوقچی» نماینده پارلمان ترکیه به دلیل محجبه بودن، از پارلمان این کشور اخراج شد. 10 روز پس از اخراج وی از پارلمان، تابعیت ترکیه ای وی را نیز سلب و ابطال کردند. به گزارش شیعه آنلاین، دولت ترکیه در اقدامی جدید به خانم «هیفاء وهبی» خواننده سرشناس لبنانی پیشنهاد تابعیت ترکیه را داد. این پیشنهاد به طور همزمان از دو وزارتخانه فرهنگ و نیز گردشگری ترکیه به این خواننده عرب داده شد.

این اقدام دولت ترکیه در حالی انجام شد که چندی پیش و در آستانه ماه مبارک رمضان خانم «مروه قاوقچی» نماینده پارلمان ترکیه به دلیل محجبه بودن، از پارلمان این کشور اخراج شد. 10 روز پس از اخراج وی از پارلمان، تابعیت ترکیه ای وی را نیز سلب و ابطال کردند.

اتهام این نماینده پارلمان ترکیه، فقط پوشیدن حجاب بوده اما امتیاز خواننده مانند «هیفاء وهبی» بی حجاب و عریان بودن، بوده است.

گفتنی است چندی پیش در خبری تحت عنوان "تصاویری از اسلام مورد پسند آمریکا و اسرائیل"، عکس هایی از مقامات دولت ترکیه منتشر کردیم تا وجهه واقعی آنان را برملا کرده و نیز اسلامی که ترک ها برای آن تبلیغ می کنند را نشان داده باشیم.

پس از آن نیز در خبر دیگری تحت عنوان "نمایی دیگر از اسلام مورد پسند آمریکا و اسرائیل"، واقعیت دیگری از ترکیه و اسلام آمریکایی – اسرائیلی موجود در این کشور را نشان دادیم.


 
تصاویر شهادت یک جوان در "روز جهانی قدس" دیروز
ساعت ٢:۱٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٩ : توسط : حسینی

"روز جهانی قدس" روز گذشته در بیش از 40 کشور جهان برگزار شد. میلیون ها مسلمان و حتی غیر مسلمان که در میان آنان یهودیانی نیز دیده می شدند، علیه رژیم اشغالگر صهیونیستی شعار سر دادند.

به گزارش شیعه آنلاین، "روز جهانی قدس" روز گذشته در بیش از 40 کشور جهان برگزار شد. میلیون ها مسلمان و حتی غیر مسلمان که در میان آنان یهودیانی نیز دیده می شدند، علیه رژیم اشغالگر صهیونیستی شعار سر دادند.

از جمله کشورهایی که "روز جهانی قدس" در آن برگزار شد، بحرین بود. ملت انقلابی بحرین نیز با خارج شدن و برگزاری تظاهرات در شهرها و مناطق مختلف این کشور، علیه رژیم صهیونیستی شعار دادند.

در پی برگزاری این تظاهرات در بحرین، نیروهای امنیتی رژیم آل خلیفه با حمایت و پشتیبانی نیروهای اشغالگر آل سعود به تظاهر کنندگان حمله کرده و به سمت آنان تیراندازی کردند.

بر اثر حمله نیروهای آل خلیفه و آل سعود، یک نوجوان 16 ساله بحرینی به نام «حسام الحداد» به شهادت رسید. وی بر اثر تیراندازی مستقیم نیروهای آل خلیفه شهید شد.

گفتنی است اولین شهید "روز جهانی قدس" که حدود ده سال پیش به شهادت رسید نیز از کشور بحرین بود. چند روز پیش گزارشی در این مورد تحت عنوان "اولین شهید "روز جهانی قدس" از کدام کشور بود؟" منتشر کردیم.
 
  


 
تصویری ناراحت کننده از خانه خدا
ساعت ٢:۱٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٩ : توسط : حسینی

طی چند روز اخیر تصویری از بالاترین طبقه یکی از این برج ها گرفته شده و در رسانه ها و سایت های اجتماعی جهان عرب منتشر شده که بسیار تأثیر گذار و ناراحت کننده بود و عمق جنایت آل سعود به خانه خدا را نشان می دهد.

به گزارش شیعه آنلاین، حدود دو سال از ساخت برج های آسمان‌خراش اطراف خانه خدا می گذرد.

به رغم همه اعتراضات و نارضایتی مسلمانان سراسر جهان از ساخت چنین برج هایی در نزدیکی کعبه، اما آل سعود به احساسات مسلمانان توجهی نکرد و مانند کسی که برای املاک و ارث پدری خود تصمیم می گیرد، به ساخت و ساز خود ادامه دارد.

از اشکالاتی که در آن زمان به این برج ها گرفته می شد، شکل ظاهری آن بود که شباهت زیادی به نمادهای فراماسونری داشت.

دیگر اشکال اساسی که به این آسمان‌خراش ها گرفته می شد، سایه و تاریکی بود که بر روی کعبه می انداختند.

در همین راستا طی چند روز اخیر تصویری از بالاترین طبقه یکی از این برج ها گرفته شده و در رسانه ها و سایت های اجتماعی جهان عرب منتشر شده که بسیار تأثیر گذار و ناراحت کننده بود و عمق جنایت آل سعود به خانه خدا را نشان می دهد.

شاید در وهله نخست نگاه کردن به این تصویر، بسیار ساده و یا حتی زیبا به نظر بیاید، اما با کمی تفکر درباره آن، هر مسلمانی احساس انزجار و ناراحتی می کند زیرا با ساخت این برج ها، خانه خدا در زاویه ای قرار گرفته که گویا در زیر پا و محلی پست قرار دارد.


 
تبلیغات ضد حجاب یک خبرنگار آمریکایی
ساعت ٢:۱٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٩ : توسط : حسینی

به گزارش شیعه آنلاین به نقل از شبستان، یک خبرنگار زن آمریکایی پس از پوشیدن حجاب و حضور در شهر نیویورک، با انتشار گزارشی به فرافکنی علیه پوشش حجاب پرداخت که این مسئله موج گسترده ای از انتقادات را در این کشور به راه انداخت.«انیت اموت راموس» نویسنده بخش مد و لباس مجله آمریکایی «فایس» چاپ نیویوریک در گزارشی موهن تجربه خود را از پوشیدن حجاب کامل و حضور در مناطق مشهور شهر نیویورک بیان کرد.

به گزارش رونامه عربستانی «الشرق»؛ راموس در این گزارش خود آورده است: با پوشیدن این لباس اسلامی پنج تکه ای با مشکلات مختلفی روبه رو شدم.

وی در این گزارش مدعی شده است که جهانگردان با دیدن وی وحشت زده شدند و وقتی که باد می وزید، احساس می کرد که «بتمن» است.

این خبرنگار آمریکایی این تجربه را منزجر کننده توصیف کرد و گفت: در این لباس گرمای شدیدی احساس و به خاطر این حجاب عرق زیادی می کردم.

اظهارات این خبرنگار نارضایتی خوانندگان مجله را در برداشت به طوری که آنها در نظرات خود نسبت به این گزارش انتقاد کردند و آن را غیر منطقی و غیر عقلانی دانستند.

راموس پس از این انتقادات گفت: این تجربه باعث شد تا به زنان محجبه احترام بگذارد و با مردم بر اساس اخلاقشان برخورد کند نه نوع لباس و پوششان.


 
شهوت ملک عبدالله در سن 86 سالگی!
ساعت ٢:۱۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٩ : توسط : حسینی

به گزارش شیعه آنلاین به نقل از سایت باراک اوباما، «محمد حسنین هیکل» روزنامه‏‌نگار و نویسنده بزرگ مصری در خاطرات خود می‌نویسد: «در جلسه‏‌ای با سیدحسن نصرالله به مدت 9 ساعت، درباره همه مسائل مهم منطقه‏‌ای و بین‏‌المللی گفت‏وگو کردیم و این 9 ساعت، بسیار سریع سپری شد... این در حالی بود که احساس کردم ملاقات نیم ساعته‏‌ام با ملک عبدالله آل‏ سعود به اندازه یک عمر طول کشید!»

وقتی از هیکل درباره آنچه بین او و پادشاه سعودی گذشت سؤال کردند، گفت: «ملک عبدالله تنها یک سؤال از من پرسید، آن هم هنگام صرف غذا: در این سنّ 80 سالگی، روابطت با زنان چگونه است؟! و روزنامه‏‌ها فردای آن روز نوشتند: ملک عبدالله و حسنین هیکل، درباره اوضاع منطقه‏‌ای و بین‏‌ا‌لمللی بحث و تبادل نظر کردند!!»


 
استعفای داودآبادی در اعتراض به حضور فتنه‌گران
ساعت ٢:۱٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٩ : توسط : حسینی

حمید داودآبادی که از اردیبهشت 1385 به درخواست و با حمایت همه جانبه سردار سیدمحمد باقرزاده - رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس - مدیریت سایت جامع دفاع مقدس "ساجد" را برعهده داشت، در اعتراض به عدم برخورد قاطع با نفوذ فتنه گران در بدنه بنیاد، از مسئولیت خود استعفا داد.

داودآبادی طی شش سال گذشته با تکیه بر خدمات و همراهی تعداد اندکی نیروی فداکار، موفق شد سایت ساجد را به زبان های فارسی، عربی و عبری با بیش از ۷۰ هزار عکس ناب و منتشر نشده و هزاران مقاله و دهها ویژه نامه، به عنوان بزرگترین پایگاه محتوایی در زمینه دفاع مقدس در اینترنت راه اندازی کند. همچنین سایت چهار دیپلمات نیز در طی این مدت که جامع ترین منبع خبری درباره چهار گروگان ایرانی در لبنان حاج احمد متوسلیان سیدمحسن موسوی کاظم اخوان و تقی رستگار بود، راه اندازی شد.
 
متاسفانه با گذشت 9 ماه از انتشار مقاله: ردپای فتنه گران در "پانزدهمین جشنواره کتاب دفاع مقدس" که به افشای ردپای فتنه گرانی که در ایام فتنه در کف خیابان به هتاکی و فحاشی علیه ارزش های انقلاب اسلامی می پرداختند، آن گونه که از مسئولین انتظار می رفت، برخورد نشد که همین امر باعث شد داودآبادی در اعتراض به تسامح و کوتاهی در برابر فتنه گران و همچنین بسیاری مشکلات عدیده دیگر معاونت ادبیات که در مقاله آمده است، از بنیاد حفظ آثار جدا شود.
 
 
وی در جدیدترین پست وبلاگ خود با انتشار متن استعفانامه خود خطاب به سردار باقر زاده دلایل بیشتری از این اقدام را شرح داده است:
 
استعفانامه از سایت ساجد و بنیاد حفظ آثار
 
انتخابات سال 88 و بخصوص فتنه بعد از آن، چهره برخی از مدعیان ولایت پذیری و ... را به خوبی روشن کرد. بسیاری از کسانی که سال ها سنگ ارزش های انقلاب اسلامی، آرمان های امام راحل و از همه مهمتر ولایت فقیه را به سینه می زدند و با استفاده همان ها بود که بر مسند قدرت و مسئولیت اکثر جاها سوار شدند، در آن ایام، به سادگی درون و ذات خویش را بروز دادند.
 
به همین لحاظ باید که خدا را بر آن امتحان بزرگ شاکر باشیم که خیلی خوب دوست را از دوست نما، و مرد را از نامرد، به ما شناساند.
 
متاسفانه یکی از جاهایی که همواره مورد سوءاستفاده ای کلانی مادی و موقعیت بوده و هست، مراکزی است که نام شهدا و دفاع مقدس را یدک می کشند، از جمله بنیاد حفظ آثار بوده و هست. برخلاف نیروهای مخلص بسیجی بسیار اندک بنیاد که در فتنه بر اعتقادات پاک خویش مردانه ایستادند، برخی مسئولین آن در ایام فتنه، به دفاع از ساکتین فتنه پرداختند و آن شد که امروز شاهدش هستیم.
 
عدم برخورد غیرتمندانه با نفوذ فتنه گران در بدنه بنیاد حفظ آثار از سوی مسئولین پرادعای آن، باعث شد تا پس از 9 ماه پی گیری مداوم، ترجیح هم تا از بدنه مریض آن سیستم خارج شوم تا خدایی ناکرده همچون آنان، بنیادی نشده و آلوده بسیاری چیزها نگردم. از حیف و میل حق الناس و حق و حقوق مولفین گرفته تا سکه پراکنی برای یکدیگر و ...
 
در طی 9 ماه گذشته، نامه های صریح و تندی از باب نهی از منکر خطاب به رئیس بنیاد دادم که متاسفانه به قهر کودکانه 9 ماهه او با سایت ساجد منجر شد و کار رسید به این جا که وی با حمایت از کسانی که با آگاهی کامل به فتنه گرن میدان داده بودند، حتی نسبت به گزارش های حیف و میل بیت المال در جشنوره های کتاب و جایزه دادن بناحق داوران از سهم مولفین به خودشان و ده ها مورد آن چنانی، هیچ گونه عکس العملی نشان نداد و این همه از آن نشات می گیرد که متاسفانه هیچ گونه سیستم نظارتی درست و برخوردی بالای سر بنیاد نبوده و نیست.
 
جالب ترین موضوع این است که سال 1390 بنیاد حفظ آثار برای سالگرد آزادی خرمشهر و هفته دفاع مقدس که از ماموریت های اصلی بنیاد است، حتی یک بیانیه خشک و خالی هم نداد، چه برسد طی سال فعالیت بکند! ولی تا آخر سال، همه بودجه مصوب سالانه به طور کامل مصرف شد؛ چرا که بنیاد نیز همچون بسیاری از دستگاه های فرهنگی، حداقل 80 درصد بودجه سالانه صرف بدنه خود و رتق و فتق امور اداری و کارمندی اش می شود که شاید و شاید! چیزی ماند تا بشود با آن برای دفاع مقدس کار کرد!!!
 
براستی مسئولین امر، تا امروز با خود اندیشیده اند که اگر تشکیلات عریض و طویل بنیاد حفظ آثار تعطیل شود، چه مشکلی برای فرهنگ دفاع مقدس که بنیاد 10 درصد هم در آن سهیم نیست، پیش می آید؟!
 
کافی است به خروجی و تولیدات سال 1390 بنیاد نگاهی انداخت، تا متوجه شویم هزینه تولیدات آن جا، چند ده برابر دیگر مراکز فرهنگی است!
 
به لحاظ ین که مسئولین امر همواره ثابت کرده اند به نامه ها و گزارشات خصوصی هیچ اهمیتی نمی دهند، و پی گیر تخلفات نمی شوند،  نامه استعفای خود را منتشر می کنم تا شاید و فقط شاید،  بعضی افراد تکانی به خود دادند! که همه شان در پیشگاه عدل الهی،  برای حیف و میل بیت المال در دستگاه های تحت امر خود، مسئولند و پاسخگو.
 
و این را نوشتم تا بگویم: الحمدلله رب العلمین من بنیادی نشدم و اجازه ندادم خون آلوده سیستم مریض آن جا در رگ های بنده نفوذ کند. طی شش سال مدیریت بر ساحد همواره پایین ترین حقوق ممکن را اخذ می کردم و اصلا قرارداد کاری نیز نداشتم! و خدا را بر این نعمت قناعت بسیار شاکرم.
 
 
 
 
 
بنام احکم الحاکمین
 
سردار ریاست محترم بنیاد
 
سلام علیکم
 
احتراما به استحضار می رساند، این جانب حمید داودآبادی مدیر سایت ساجد و چهار دیپلمات، به دلیل بروز بسیاری مشکلات که برجسته ترین آن عدم برخورد قاطع و غیرتمندانه با نفوذ دادن فتنه گران ضدولایت در بدنه بنیاد در ماجرای جشنواره کتاب سال و همچنین موارد بسیارِ حیف و میل بیت المال، که در مقاله بنده به آنها اشاره شده بود، غیرتمندانه از ادامه همکاری با بنیاد استعفا می دهم.
 
الحمدلله بنده نمی توانم در سیستمی دنبال نان حلال بگردم که رسما درخواست می کنند برای جذب 50 میلیون تومان بودجه سال 90 از ستاد کل، اسناد، فاکتور و قرارداد صوری تهیه کنم و ... که بقیه بماند در پیشگاه عدل الهی و یوم الحساب که به اعتقاد بنده، همه آنها نشات گرفته از سوء مدیریت جناب عالی و عدم توجه و دل سوزی شما به تشکیلات زیردست خود می باشد، و ترجیح می دهم:
 
نان کم تر به سفره خانواده ام ببرم ولی حلال!
 
 
 
این را نه به من، که به خدای خود پاسخ دهید:
 
به راستی اگر یک بسیجی ساده که هیچ عنوان، جایگاه، رابطه و درجه ای نداشت، زمان جنگ این خطای عظیم را مرتکب می شد که دشمنان عقده ای، کینه ای، هتاک و فحاشِ تابلودار را (که همه اینان از نوشته هایشان در سایت های فتنه گران مشهود است)، در خطوط خودی رخنه دهد، همین شمایان بنام غیرت انقلابی، اسلامی و ... با او چه برخوردی می کردید؟ که امروز در عرصه مهم جنگ نرم، و هجوم بی شرفانه دوست نمایان به نظام و ولایت فقیه، این گونه تسامح و کوتاهی می نمایید؟!
 
ما که رفتیم؛ شما بمانید با همرهان خویش و آنان که همه چیز خود را فدای آنان می سازید و با قهر 9 ماهه خود با ساجد، بر حمایت خویش از آنان پافشاری می نمایید.
 
مطمئن باشید: جستن و یافتن استخوان های شهدا در بیابان های سوزان، اجر و ثوابی بسیار دارد ولی کوتاهی در برابر نفوذی ها و فتنه گران آن هم در دژ و سنگر ولایت، همه خدمات انسان را همچون آتش در باغی پربار، بر باد می دهد!
 
 
 
این نامه به معنای استعفای کامل و کناره گیری از ساجد و بنیاد است و با توجه به اینکه متاسفانه "برخلاف روال قانونی و اداری، بنده هیچ گونه قرارداد مکتوب بخصوص امسال، با بنیاد ندارم، از روز شنبه 14 مرداد، از حضور در محل کار و ادامه همکاری خودداری خواهم کرد.
 
دیدار به قیامت
 
والله علیم بذات الصور
 
والسلام
 
حمید داودآبادی
 
10/5/1391

 
پناهگاه‌های شنی، ایده دانشجویان معماری اعزامی به مناطق زلزله زده
ساعت ٢:٠٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٩ : توسط : حسینی

جمعی از دانشجویان معماری که طبق برنامه قبلی قصد اجرای کارگاه ساخت خانه‌های گنبدی با کیسه‌های شنی را داشتند، به دلیل وقوع زلزله کارگاه خود را در ابعادی وسیع تر به مقصد مناطق زلزله زده آذری تغییر دادند. این گروه قصد دارند در سه سفر سه سرویس حمام-دستشویی و سه اتاق امن برای دوره گذر از بحران احداث کنند.


این ساختمان‌های مقاوم که اولین بار توسط مرحوم نادرخلیلی، معمار و نویسنده شهیر ایرانی و استاد مدرسه معماری کالیفرنیای جنوبی معرفی شد. این روش توسط سازمان ملل برای احداث پناهگاه های اورژانسی مورد تقدیر قرار گرفته است و به عنوان روشی برای ساخت اقامتگاه در ماه و مریخ به ناسا ارائه شده است. هر چند که این روش مورد تقدیر دپارتمان توسعه مسکن و شهرسازی آمریکا قرار گرفته بود، هنگامی که پس از زلزله بم خلیلی بار دیگر به ایران آمده بود و روش سریع و ارزان خود را برای اسکان زلزله زدگان معرفی کرد طرح وی مورد تایید مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن دولت خاتمی قرار نگرفت.طرح‌های او برای یک خانواده هفت نفری، قابلیت ساخته شدن در ظرف مدت یک هفته را داشتند.


در همین رابطه گروه دانشجویان معماری، که اولین گروه پیشتاز آنها پس از عید فطر در منطقه حاضر خواهند شد، با استقبال از کمکهای مردمی نیازمندی‌های خود را به شرحی که در ادامه خواهد آمد اعلام کرده‌اند. همچنین این گروه اعلام کرده‌اند که برای سفر اول نیاز به همراهی یک «تکنیسین تاسیسات» دارند.لازم به ذکر است که این فعالیت مورد تایید «شفاف» است.

تلفن تماس برای هماهنگی و اطلاعات بیشتر:
محمدرضا چینی فروشان، دبیرکانون معماری آستانه 09357751414

لینکهای مرتبط:
- لینک پایگاه مرجع خانه‌های شنی: http://calearth.org
- وبلاگ کارگاه: http://kavirworkshop.blogfa.comاقلام مورد نیاز برای تجهیز کارگاه

ساخت مجتمع سرپناه اضطراری مقاوم و حمام-دستشویی سرهم (منطقه‌ی زلزله‌زده‌ی آذربایجان)

اقلام: 
ـ آبرسانی اوّلیه
ـ منبع 1000 لیتری آب (ترجیحا با عایق حرارتی روی آن) 
ـ  بانکه دسته دار 20لیتری آب آشامیدنی (با در سفت درست حسابی) 6 عدد 
ـ بانکه دسته دار 20لیتری پلاستیکی بیکار (روغنی، نفتی هم باشه طوری نیست) برای کار بنایی
ـ پمپ آب کوچک سیّار 1 عدد (مشخّصات فنّی: آزادپور، صیرفیانپور) 

ـ برق رسانی اوّلیه 
1-    سیم رابط کلفت 100متری با 10 پریز و 10 دو شاخ محکم و ماندگار 
2-    سیم برق معمولی (برای لامپ و سرپیچ) 100 متر 
3-    لامپ 100وات با سرپیچ خوب (ترجیحا رنگ سفید) سفید 15عدد 
4-    سه راهی: 5عدد با سیم بلند 
5-    پریز سه‌شاخه تقسیم تکی: 5عدد 
6-    کلید و پریز تکی: هر کدام 10 عدد 
7-    فازمتر و سیم‌چین 2عدد
8-    چسب برق 

ـ ابزار بنایی و غیره
-    کمچه 5عدد / ماله 5عدد (ضدزنگ)
-    بیل 10 عدد  / استامبولی 10عدد ضدزنگ (دست2 هم مانعی نداره) 
-    کلنگ 3عدد   /    تیشه 1عدد
-    فرغون 2عدد  / 
-    شمشه آلمینیومی 2متری (4عدد) / تراز حبابدار عمودی-افقی (طول 60 سانتی، 1 عدد)
-    قرقره بنّایی قلّابدار یک عدد  
-    جعبه ابزار فلزّی بزرگ 2عدد 
-    تخته بنایی 3متری 5عدد
-    طناب کنفی قطر 6میل (یک توپ کوچک) 
-    فز دستی با تیغه ی آهن و سنگ و چوب 

ـ سرویس بهداشتی و حمام سرهم (همه چیز برای 5باب، ابعاد داخلی 120 در 150 سانت) ازجمله
-    در آلومینیومی خوب (عرض 50 یا 60): مشابه 
-    پنجره ی هواکش کوچک (باید خوب کیپ بشه موقع حمام کردن در سرما): مشابه
-    روشویی کوچک و کاسه توالت ایرانی کوچک و کم عمق (با 5عدد چاه بست)
-    شیرآلات دستشویی - لوله آب سرد و گرم با عایق دور آن ـ اتّصالات و لوله فاضلاب
-    اقلام نصبی (پرده ی بین حمام و دستشویی، جالباسی، جاصابونی، ...)  (هر کدام 5 عدد) 
-    کاشیکاری کف و بدنه 

ـ کیسه های طولی
-    پارچه متقال 240گرم (عرض 2متر، طول 50 متر) 10 تاقه + 5 تاقه زاپاس
-    چرخ خیاطی دستی (غیربرقی) 1عدد 
قرقره ی «نخ»ی خیّاطی از جنس محکم (به اندازه ی 3000متر دوخت زدن) 

ـ لوله (کاربرد سازه ای)
-    لوله pvc قطر نیم اینچ پوست‌کلفت (بریده شده در قطعه‌های30 سانتی و 25 سانتی- هر کدام 100 تا)
-    لوله‌ی پلی اتیلن قطر 250 میلیمتر (فشار 4بار، یا بیشتر) دو شاخه 6متری. 

ـ اجاق هیزم‌سوز وسط اتاق 
-    بخاری ذغالی استوانه‌ای (ترجیحا با دودکش در بالا) 2 عدد 
-    لوله بخاری آلومینیومی (انعطاف پذیر) 6متری (2 عدد)
-    سردودکش 2 عدد
-    150 آجر 

ـ مصالح عمده (ترجیحا برای تهیه در آذربایجان) 
-    ماسه بادی: 3 خاور 
-    سیمان: 4 تن 
-    گچ: 1تن 
-    خاک رس: 1تن
-    شن ریز: 1تن
-    سیم خاردار معمولی (ترجیحا با خارهای هرچه بلندتر): 5توپ (حدود 2000 متر طول) 

ـ عایقکاری 
فعلاً : 
-    قیر: 2 پیت (معمولا 17 کیلویی) 
-    نفت: 6 تا 20 لیتری 

ـ خورد و خوراک 
ـ برای 15 نفر کارگر در طول 10روز (اقلام اصلی قابل نگهداری برنج و روغن و عدس و ماش و ... + انواع کنسرو)


 
سخنگوی شانزدهمین اجلاس غیرمتعهدها اعلام کرد
ساعت ۱٢:٢٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٩ : توسط : حسینی
حضور 100 کشور در اجلاس تهران
فشار غرب به «بان کی مون» برای نیامدن به ایران

خبرگزاری فارس: سخنگوی شانزدهمین اجلاس غیرمتعهدها با بیان این که حضور 100 کشور عضو این جنبش در تهران قطعی شده است گفت: سیاست های خصمانه کشورهای غربی بر این نکته متمرکز شده است که برخی میهمانان شاخص در تهران حضور نیابند.

خبرگزاری فارس: حضور 100 کشور در اجلاس تهران/ فشار غرب به «بان کی مون» برای نیامدن به ایران
گزارش تصویری مرتبط

-------------------------------

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، محمدرضا فرقانی، سخنگوی ستاد برگزاری شانزدهمین اجلاس سران جنبش عدم تعهد‌، در نشست خبری خود که در محل نهاد معاونت اجرایی رئیس جمهور برگزار شد، با تشکر از رسانه‌های جمعی به خاطر اطلاع رسانی مناسب در خصوص این اجلاس گفت: من از تمام رسانه‌ها به خاطر پوشش این موضوع تشکر می‌کنم.

وی با اشاره به اعلام آمادگی یکصد کشور برای حضور در اجلاس تهران افزود: تاکنون 35 کشور در سطح سران، 5 کشور در سطح معاون اول و یک کشور نیز در سطح رئیس مجلس برای حضور در اجلاس تهران اعلام آمادگی کرده‌اند و در مجموع 41 کشور در عالی‌ترین سطح در این اجلاس شرکت می کنند.

سخنگوی ستاد برگزاری شانزدهمین اجلاس سران عدم تعهد‌ ادامه داد: 27 کشور در سطح وزرای خارجه، 5 کشور در سطح فرستاده ویژه رئیس جمهور و سایر کشورها نیز در سطح قائم مقام وزیر امور خارجه، مدیر کل و نماینده ویژه در سازمان ملل متحد در اجلاس تهران شرکت خواهند کرد و در روزهای آینده نیز آمار جدیدی از کشورهای شرکت کننده اعلام خواهد شد.

فرقانی با اشاره به اینکه کار محتوایی اجلاس توسط همکاران ما در وزارت امور خارجه در حال انجام است، اظهار داشت: اجلاس دارای 2 سند محتوایی است؛ سند اول مرتبط با سند اصلی اجلاس است که این سند از سوی دفتر هماهنگی های جنبش عدم تعهد در نیویورک به تهران ارسال شده و هم اکنون کارشناسان وزارت امور خارجه در حال آماده سازی آن هستند.

سخنگوی ستاد برگزاری شانزدهمین اجلاس سران جنبش عدم تعهد در تهران ادامه داد: این سند دارای 688 پاراگراف است که در 166 صفحه تنظیم شده و در 3 ضمیمه است.

فرقانی گفت: این سه ضمیمه شامل لیست کشورها، اصول بنیادین جنبش عدم تعهد و نقش این جنبش در سطح بین الملل است که در چهاردهمین اجلاس سران جنبش عدم تعهد در هاوانا نهایی شده است.

وی افزود: سند دیگر، سند پایانی این اجلاس است که توسط کشور میزبان در حال تهیه است و پس از تصویب نهایی به عنوان بیانیه پایانی اجلاس منتشر می‌شود.

سخنگوی ستاد برگزاری شانزدهمین اجلاس سران جنبش عدم تعهد ادامه داد: اجلاس کارشناسان نیز متشکل از 3 کمیته است که یکی از آنها کمیته سیاسی به ریاست کوبا، کمیته اقتصادی به ریاست مصر و کمیته فلسطین به ریاست فلسطین است و در این کمیته، 13 کشور عضو هستند که مسائل فلسطین را مورد بررسی قرار می‌دهند.

فرقانی با اشاره به استقبال رسانه‌های خبری دنیا برای پوشش این اجلاس گفت: تاکنون هزار و 603 خبرنگار، فیلمبردار و فعال رسانه‌ای برای پوشش خبری این اجلاس اعلام آمادگی کرده اند.

سخنگوی ستاد برگزاری شانزدهمین اجلاس سران جنبش عدم تعهد درباره انتشار تمبر یادبود برگزاری این اجلاس اظهار داشت: برای اولین بار تمبر این اجلاس توسط شرکت پست جمهوری اسلامی ایران و به صورت اولگرام تهیه شده است که در زمان اجلاس منتشر خواهد شد. همچنین تمبر یادبود سران منتشر و در اختیار آنان قرار خواهد گرفت.

وی در ادامه در پاسخ به سؤالی در خصوص اسامی کامل کشورهای شرکت کننده در این اجلاس گفت: فعلا از نام بردن اسامی کشورها به دلیل سیاست‌های خصمانه و فشارهای نامشروع برای عدم شرکت میهمانان در این اجلاس معذور هستیم و نمونه اش هم این است که به محض اعلام نام آقای بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد برای حضور در این اجلاس فشارهای زیادی بر وی برای عدم حضور در تهران وارد شده است.

سخنگوی ستاد برگزاری شانزدهمین اجلاس سران جنبش عدم تعهد در پاسخ به سؤال دیگری درباره حضور محمد مرسی رئیس جمهور مصر در این اجلاس گفت: همانطور که در جلسه قبل نیز گفتم آقای مرسی اعلام آمادگی کردند تا در این اجلاس حضور پیدا کنند، اما تاکنون هیچ درخواست رسمی در این خصوص به ما نرسیده است.

فرقانی در پاسخ به سؤال دیگری در مورد اینکه آیا بحث حمایت از عضویت فلسطین در اجلاس تهران نهایی خواهد شد یا خیر، گفت: جنبش عدم تعهد همواره از حقوق ملت فلسطین حمایت کرده است و در بیانیه‌ها و اعلامیه‌های قبلی این اجلاس نیز این موضوع ذکر شده است. اما تاکنون اطلاع خاصی از اینکه موضوع فوق توسط این کشورها در کمیته فلسطین و یا اجلاس وزرای خارجه مطرح شود به ما نرسیده است. 

وی در پاسخ به سؤال دیگری در مورد تعطیل شدن فرودگاه مهرآباد در زمان برگزاری این اجلاس گفت: با توجه به پرواز‌های VIP در روزهای هشتم تا دهم شهریورماه، سازمان هواپیمایی کشوری تصمیم گرفت کلیه پرواز‌ها از فرودگاه مهرآباد تهران در این روزها متوقف شود. 

سخنگوی ستاد برگزاری شانزدهمین اجلاس سران جنبش عدم تعهد ادامه داد: به طور حتم موضوع  لغو پروازها و اینکه این پرواز‌ها در کجا انجام خواهد شد اطلاع رسانی می شود و از سوی دیگر از آنجا که از ۷ تا ۱۱ شهریور ماه تعطیل است به احتمال زیادی تعداد زیادی از مردم تهران شهر را ترک خواهند کرد.

فرقانی در پاسخ به سؤال دیگری در مورد اینکه آیا ایران می‌تواند هر موضوعی را در بیانیه پایانی اجلاس تهران بگنجاند گفت: این کار امکان پذیر است ولی باید در چارچوب‌های خاصی باشد، چارچوب اول اینکه از سوی دفتر هماهنگی‌های جنبش در نیویورک اعلام شده باشد و دوم اینکه در اصول بنیادین این جنبش بگنجد؛ همچنین باید شعار اصلی اجلاس که توسط جمهوری اسلامی ایران به عنوان «صلح پایدار توسط مدیریت مشترک جهانی» نامگذاری شده است را دربرداشته باشد.

وی افزود: همچنین در بیانیه پایانی نباید موضوع اختلافی مطرح شود چرا که در صورت مطرح شدن موضوع اختلافی و عدم حضور کشورها در رای گیری موضوع خود به خود از دستور کار کنار گذاشته خواهد شد.

سخنگوی ستاد برگزاری شانزدهمین اجلاس سران جنبش عدم تعهد در پاسخ به سؤالی در مورد اینکه ایده‌هایی در خصوص پول واحد مشترک بین کشورهای عضو گروه نم و یا بانک مشترک توسط برخی از مسئولان اقتصادی کشور مطرح شده است ادامه داد: چنین موضوعاتی تنها در سطح ایده است و در اجلاس عدم تعهد در تهران مطرح نیست اما می‌تواند در طول 3 سال آینده که ریاست این اجلاس بر عهده  ایران است مطرح شود.

فرقانی در پاسخ به سؤال دیگری در مورد آماده شدن ساختمان این اجلاس گفت: در حال حاضر متولیان امر در حال کار تزئیناتی بر روی ساختمان اجلاس هستند و ان شاءالله این ساختمان در موعد مقرر تحویل داده خواهد شد.

وی در پاسخ به سؤال دیگری در مورد تعیین میزبان بعدی این اجلاس گفت: این مسئله در اجلاس سران در تهران مطرح و درباره آن تصمیم گیری خواهد شد و روال معمول این است که برگزاری این اجلاس در قاره‌های مختلف دنیا صورت گیرد؛ اجلاس قبلی در قاره آفریقا برگزار شد، این اجلاس در آسیا برگزار می‌شود و نوبت میزبانی اجلاس بعدی برای کشوری از قاره آمریکا است و اگر کشوری از کشورهای قاره آمریکا پیشنهادی برای برگزاری این اجلاس ارائه کند در اجلاس سران تهران تصویب می شود.

سخنگوی ستاد برگزاری شانزدهمین اجلاس سران جنبش عدم تعهد در پاسخ به سؤال دیگری در مورد هزینه‌های برگزاری این اجلاس گفت: اجلاس سران عدم تعهد با کمترین هزینه ممکن برگزار می شود چرا که تقریبا هیچ ساخت و ساز جدیدی صورت نگرفته است و تنها از امکانات موجود در کشور استفاده می‌شود.

فرقانی با اشاره به عمر 14 ساله ساختمان اجلاس سران کشورهای اسلامی تاکید کرد: حتی اگر این اجلاس برگزار نمی‌شد، این ساختمان باید مورد بازسازی قرار می‌گرفت.

سخنگوی ستاد برگزاری شانزدهمین اجلاس سران جنبش عدم تعهد در پایان تصریح کرد: برگزاری این اجلاس می‌تواند درآمد خوبی را نصیب بخش هتل داری و گردشگری کشور کند و بخشی از انگیزه کشورها برای میزبانی چنین اجلاس‌هایی بهره‌مندی از این درآمدها است.


 
تبریک عیدسعیدفطر
ساعت ۱٢:۱٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٩ : توسط : حسینی

فرارسیدن عیدسعیدفطربرتمام

 

میهمانان الهی مبارک باد


 
آسوشیتدپرس: مرسی در اجلاس تهران شرکت می‌کند
ساعت ۱٢:۱٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٩ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: یک خبرگزاری آمریکایی اعلام کرد که رئیس جمهور مصر در نشست سران جنبش عدم تعهد در تهران شرکت خواهد کرد.

خبرگزاری فارس: آسوشیتدپرس: مرسی در اجلاس تهران شرکت می‌کند

به گزارش فارس،‌ خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس اعلام کرد که «محمد مرسی» رئیس جمهور اسلامگرای مصر در نشست سران جنبش عدم تعهد در تهران حضور خواهد یافت.

دو روز پیش نیز یکی از مسئولان دفتر ریاست جمهوری مصر از قصد محمد مرسی جهت شرکت در اجلاس سران غیر معتهدها در تهران خبر داد.

چندی پیش حمید بقایی، معاون رئیس جمهور در سفر به قاهره دعوت رسمی محمود احمدی نژاد از محمد مرسی جهت شرکت و حضور وی در اجلاس سران غیر متعهدها را تقدیم وی کرد.

محمد مرسی و محمود احمدی نژاد روسای جمهوری مصر و ایران برای اولین بار در نشست فوق العاده کشورهای اسلامی که چند روز پیش در مکه مکرمه برگزار شد، با یکدیگر دیدار کرده و دیده بوسی کردند.

پیش از این "یاسر علی" سخنگوی دفتر رئیس جمهور مصر در این خصوص تاکید کرد که مرسی هنوز تصمیم قطعی درباره شرکت یا عدم شرکت در اجلاس غیرمتعهدها که قرار است پایان اوت برگزار شود، نگرفته است.


 
هلال ماه رویت شد؛
ساعت ۱٢:٠۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٩ : توسط : حسینی

یکشنبه 29 مرداد، روز اول شوال و

 

عید سعید فطر است 

دفتر مقام معظم رهبری در اطلاعیه ای اعلام کرد فردا 29 مرداد ماه 1391، روز اول شوال المکرم و عید سعید فطر است.
متن اطلاعیه به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
با آرزوی قبولی طاعات و عبادات ملت عزیز در ماه مبارک رمضان، به اطلاع عموم مردم شریف ایران می رساند، بر اساس گزارش راصدان مورد وثوق و خبره که از نقاط مختلف کشور واصل شده است، رویت هلال ماه شوال المکرم در غروب شنبه 28/مرداد/1391 مطابق با 29 رمضان المبارک 1433 هجری قمری برای رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای(مدظله العالی) محرز گردیده است، بنابراین فردا یکشنبه 29 مرداد عید سعید فطر خواهد بود.
ضمن عرض تبریک این عید سعید به تمامی برادران و خواهران ایمانی و ملت مومن و بزرگوار ایران، نماز پرشکوه عید سعید فطر در سراسر کشور اقامه خواهد شد.
دفتر مقام معظم رهبری


 
هلال ماه رویت شد؛
ساعت ۱٢:٠۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٩ : توسط : حسینی

یکشنبه 29 مرداد، روز اول شوال و

 

عید سعید فطر است 

دفتر مقام معظم رهبری در اطلاعیه ای اعلام کرد فردا 29 مرداد ماه 1391، روز اول شوال المکرم و عید سعید فطر است.
متن اطلاعیه به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
با آرزوی قبولی طاعات و عبادات ملت عزیز در ماه مبارک رمضان، به اطلاع عموم مردم شریف ایران می رساند، بر اساس گزارش راصدان مورد وثوق و خبره که از نقاط مختلف کشور واصل شده است، رویت هلال ماه شوال المکرم در غروب شنبه 28/مرداد/1391 مطابق با 29 رمضان المبارک 1433 هجری قمری برای رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای(مدظله العالی) محرز گردیده است، بنابراین فردا یکشنبه 29 مرداد عید سعید فطر خواهد بود.
ضمن عرض تبریک این عید سعید به تمامی برادران و خواهران ایمانی و ملت مومن و بزرگوار ایران، نماز پرشکوه عید سعید فطر در سراسر کشور اقامه خواهد شد.
دفتر مقام معظم رهبری


 
کلیپ شهدای هسته ای
ساعت ٥:۱٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢۸ : توسط : حسینی

کلیپ شهدای هسته ای


دانلود


 
نماز عید فطر به امامت رهبر معظم انقلاب
ساعت ۱۱:۱٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٧ : توسط : حسینی

درهای ورودی دانشگاه تهران در روز عید فطر، از ساعت ۵ و ۳۰ دقیقه صبح به روی

نمازگزارانگشوده خواهد شد.

ایرنا: ستاد نماز جمعه تهران طی اطلاعیه ای اعلام کرد که نماز عید سعید فطر به امامت حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب در دانشگاه تهران اقامه خواهد شد.

در این اطلاعیه که پس از خطبه های نماز جمعه تهران در روز قدس برای نمازگزاران قرائت شد، آمده است: درهای ورودی دانشگاه تهران در روز عید فطر، از ساعت ۵ و ۳۰ دقیقه صبح به روی نمازگزاران گشوده خواهد شد.

روز عید سعید فطر طبق تقویم، روز یکشنبه آینده خواهد بود که در صورت هرگونه تغییر در زمان آن، اخبار مربوطه از سوی ستاد استهلال دفتر رهبر معظم انقلاب به اطلاع عموم مردم خواهد رسید


 
ارزیابی وزیر اطلاعات از گروگانگیری زائران ایرانی
ساعت ۱۱:۱۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٧ : توسط : حسینی

وزیر اطلاعات با اشاره به گروگانگیری زائران ایرانی در سوریه گفت: این نوع تحرکات برای شکستن مقاومت است. 

حجت الاسلام حیدر مصلحی در حاشیه راهپیمایی مردم تهران در روز قدس در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجو، با اشاره به تهدیدهای رژیم صهیونیستی و اقدامات این رژیم علیه ایران گفت: هیچ کدام از این تهدیدها حرف جدیدی در نوع خود نیست.
 
وزیر اطلاعات با اشاره به پیشروی انقلاب های منطقه ادامه داد: جنگ 33 روزه، فرار کردن آمریکا از عراق، به گل نشستن آنها در افغانستان و مشکلاتشان در سوریه نشان می دهد که مقاومت در حال پیشروی می باشد و عربده کشی استکبار به جایی نمی‌رسد.
 
وی با اشاره به گروگانگیری اخیر زائران ایرانی در سوریه اضافه کرد: هدف دشمنان از این نوع تحرکات، مقابله با مقاومت است.
 
مصلحی خاطرنشان کرد: آنها می‌خواهند خط مقاومت را بشکنند، ولی باید بدانند که این مسئله یک خیال خام است.

 
نگرانی آمریکا از اجلاس جنبش عدم تعهد در تهران
ساعت ۱۱:۱٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٧ : توسط : حسینی

سخنگوی وزارت امور خارجه ایالات متحده رسما نگرانی خود را از برگزاری اجلاس سران جنبش عدم تعهد در «تهران» ابراز داشته و تهران را مکانی نامناسب برای اجلاس مزبور خوانده است.

 به گزارش فارس، «فرست‌پست» به نقل از رویترز نوشت: ویکتوریا نولاند، سخنگوی وزارت امور خارجه ایالات متحده روز گذشته در کنفرانس روزانه خود خطاب به خبرنگاران گفت: «جنبش عدم تعهد سازمانی است که ما عضو آن نیستیم. نقطه‌نظر ما به زبان ساده آن است که تهران با توجه به نقض متععد قوانین بین‌المللی و وظایف خود در برابر سازمان ملل متحد، به‌نظر مکانی مناسب [برای اجلاس سران جنبش عدم تعهد] نمی‌رسد.»
 
وی در پاسخ به سوالی در خصوص سفر بان ‌کی‌مون، دبیر کل سازمان ملل متحد به تهران برای شرکت در اجلاس فوق‌الذکر گفته است که «ما نقطه‌نظر خود را ابراز داشته‌ایم که تهران مکانی عجیب و نامناسب برای این اجلاس است.»
 
در اجلاس سران جنبش عدم تعهد، بسیاری از سران کشورها شرکت می‌کنند. رویترز بر این باور است که ایران که در تقابل با غرب سرناسازگاری دارد، این اجلاس را یک دست‌آورد بزرگ دیپلماتیک برای خود می‌داند.
 
این گزارش به نقل از خبرگزاری فارس یادآور شده است که 30 نفر از سران کشورها آمادگی خود را برای حضور در اجلاس جنبش عدم تعهد ابراز داشته‌اند.

 
خبرگزاری فرانسه: ایرانیان زیر آفتاب تند شعار مرگ بر اسرائیل سردادند
ساعت ۱۱:٠٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٧ : توسط : حسینی

خبرگزاری فرانسه با انعکاس راهپیمایی روز قدس در ایران نوشت: تظاهرات بزرگ ضد اسرائیلی در سراسر ایران برپا شد.

به گزارش رسا، خبرگزاری فرانسه در گزارشی از روز قدس نوشت: جمعه آخر ماه مبارک رمضان به‌عنوان روز حمایت از آرمان فلسطین و نابودی رژیم صهیونیستی یاد شده است. 
 
بنابراین گزارش، این تظاهرات که همه ساله در ایران برگزار می‌شود، امسال در میان تنش‌های بالا گرفته بین ایران و اسرائیل برگزار شد. این خبرگزاری گزارش داد: ایرانیان زیر آفتاب تند و با حمل پرچم فلسطین و شعار مرگ بر اسرائیل در تظاهرات امروز شرکت کردند.
 
رژیم صهیونیستی طی هفته‌های اخیر تهدیدات خود علیه جمهوری اسلامی ایران را افزایش داده است. خبرگزاری فرانسه افزود: مقامات نظامی ایران تاکید کرده‌اند که در صورت حمله به ایران، اسرائیل را نابود خواهند کرد.  
 
این خبرگزاری همچنین به سخنان رهبر معظم انقلاب در روزهای گذشته اشاره کرد نوشت: آیت‌الله خامنه‌ای چند روز پیش از اسرائیل به عنوان رژیم جعلی صهیونیستی در خاورمیانه نام برد که محو خواهد شد.

 
حسینیه هنر افتتاح شد + عکس و فیلم
ساعت ۱۱:٠٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٧ : توسط : حسینی

حسینیه هنر با حضور هنرمندان و شعرای انقلاب در دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی افتتاح شد.

 به گزارش  فارس، شب گذشته ضمن مراسم افطاری که در دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و با حضور هنرمندان و شعرای انقلاب برگزار شد، حسینیه هنر افتتاح شد.
 
بنابر این گزارش، در ابتدای این مراسم وحید جلیلی در سخنان کوتاهی اهداف حسینیه هنر را به عنوان گعده‌ای و محلی برای جمع شده هنرمندان انقلاب اسلامی دانست.
 
 
* فیاض: ایجاد حلقه‌های فکری، فرهنگی و هنری انقلاب ضروری است
 
 
 
در ادامه میلاد عرفان‌پور و امید مهدی‌نژاد شعر خوانی کردند و بعد از آن ابراهیم فیاض استاد علوم اجتماعی دانشگاه تهران، در سخنانی ایجاد حلقه‌های فکری، فرهنگی و هنری را مهم دانست و گفت: ضرب المثلی هست که کاش پیران می‌توانستند و جوانان می‌توانستند لذا در این حلقه‌ها می‌توان دانسته‌های پیران را به توانایی جوانان رساند.
 
وی با بیان اینکه در عصر حاضر سرعت واقعیت بسیار زیاد شده است، گفت: در این دورانی که تئوری‌ها کور شده‌اند عنصری که بتواند این واقعیت را احصا کند اهمیت بالایی دارد و در این میان این هنر و تخیل متعهد است که می‌تواند این واقعیت را احصا کند.
 
فیاض با اشاره به ضرورت‌های ایجاد حلقه‌های فکری، فرهنگی، هنری، افزود: پس از هنر، این ادبیات و سپس فلسفه است که در این دوران به کمک ما می‌آید.
 
 
 
* سلیمی‌نمین: خط مقدم فرهنگی کشور باید بتوانند حوادث یکی ـ دو سال اخیر را به درستی تحلیل کنند
 
 
 
در ادامه این نشست محمدحسین سلیمی نمین در سخنانی با بیان اینکه تجربه‌های سیاسی هم می‌تواند انسان را فربه کند برای مواجهه با حوادث آینده و هم می‌تواند انسان را مایوس و دچار سردرگمی کند، گفت: خط مقدم فرهنگی کشور باید بتوانند این حوادث یکی ـ دو سال اخیر را به درستی تحلیل کنند تا بتوانند برای رویارویی با پدیده‌های جدید آماده شوند.
 
وی افزود: امروز کوله‌بار سیاسی ما بیشتر از گذشته است و برخی تجربیات می‌تواند باعث فروپاشی عقاید شود لذا سردرگمی امروز در میان برخی از نیروها هست که می‌تواند به بهترین وجه ممکن تبدیل به سازماندهی ذهنی شود.
 
سلیمی نمین، با تاکید بر اینکه نکاتی چند سال اخیر باید مورد مطالعه دقیق‌تر قرار بگیرد، تاکید کرد: باید ببینیم چه مسایلی می‌تواند کار را منحرف کند و اگر پدیده‌هایی در جامعه وجود دارد که می‌تواند کارکرد درست جامعه را دچار اخلال کنند با آن عوامل مواجه شویم.
 
وی افزود: ما در گذشته درگیر برخی عوامل غیراصولی در جامع بود در حالی که کشف مکانیسم‌های غیرسالم در جامعه موضوع اصلی بوده است که باید در این دوران بیشتر به این توجه کنیم تا اگر مردم کسی را در جایی که باید انتخاب کردند یا از جایی که نباید باشد برداشتند مسئله پایان یافته است بلکه فعل و انفعالاتی در اطراف او شکل گرفته که این اتفاقات افتاده و مسئله اصلی شناخت این فعل و انفعالات است و مهار آن فرد مسئله اصلی ما نیست و اگر بتوانیم آن سازوکارهای غیردرست را شناسایی کنیم می‌توانیم بهتر جلو برویم.
 
 
 
* گلریز: مسئولان موسیقی تنها تماشاچی هستند
 
 
 
در ادامه این مراسم محمدرضا گلریز در سخنانی گفت: با توجه به شبیخون فرهنگی، ما از لحاظ هنری در معرض خطر هستیم لذا باید صراحتا از صداوسیما، ارشاد و حوزه هنری انتقاد شدید داشته باشم.
 
وی افزود: نمی‌دانم این دوستان چه تفکری دارند در حالیکه غرب در تلاش است که ذهن جوانان ما را منحرف کند و در مقطع بسیار حساسی هستیم، نشسته‌ایم و داریم تماشا می‌کنیم.
 
گلریز با بیان اینکه داریم خودمان را از چاله به چاه می‌اندازیم اظهار داشت: به عقیده مسئولان آنچه در حوزه موسیقی پاپ شکل گرفته می‌تواند بسیاری از جوانان را ارضا کند اما اشعار و موسیقی‌هایی که می‌شنوم ابتذال بسیاری دارد.
 
وی افزود: از مسئولان می‌خواهیم که به خود بیایند و اگر غافل شویم در آینده ذهن ما به انحراف کشیده می‌شود و هنر بسیار برنده است و اگر در مسیر نادرست باشد ما را به انحراف می‌کشاند.
 
 
 
* قاسمی: اقتصاد مقاومتی، دانشگاه مقاومتی، صداوسیما و قوه قضائیه مقاومتی می‌خواهد
 
 
 
در ادامه مراسم افتتاح حسینیه هنر سعید قاسمی نیز سخنارنی کرد و با بیان اینکه فتنه 88 ملاک انقلابی‌گری این روزهاست، گفت:هر کس اعتقاد به شیعه دارد برای صحنه‌ای خاص و عاشورا آماده می‌شود.
 
وی با بیان اینکه در جنگ تحمیلی چیزهایی از نبرد امام حسین(ع) چیزهایی فهمیدم، افزود: در فتنه 88 فهمیدم 3 جنگ اتمام علی(ع) در 5 سال با نیروی داخلی چه معنی دارد.
 
وی با اشاره به 30 شهید گمنام در فتنه که به بهانه از بین رفتن وحدت سیاسی اسمی از آنها برده نمی‌شود، گفت: پارسال در 20 کیلومتری حلب در یک روستایی در حریتان درباره ندا آقاسلطان از من پرسیدند و این جنگ رسانه‌ای و غول رسانه‌ای است که چنین قدرتی دارد.
 
قاسمی افزود: من این جنگ رسانه‌ای و غول رسانه‌ای را چون واقعه کسوف می‌دانم، مثل اینکه دو بعد از ظهر باشد اما هوا تاریک شده و رسانه چنان خیمه‌ای می‌زند بر روی شما که پاهای شما را بی‌حس می‌کند.
 
وی با اشاره به برنامه ریزی 15 ساله دشمن برای شکل‌گیری فتنه 88، تصریح کرد: قبل از هر عملیات و پس از آن باید علل شکست و پیروزی را تعیین کرد و حال باید پرسید آیا بعد از فتنه 88 علل بررسی شد؟
 
قاسمی افزود: دارند برای آینده و برای فتنه جدید برنامه‌ریزی می‌کنند و برخی ساکتان فتنه در سالگرد 9 دی به گونه‌ای صحبت کردند که گویا فتنه‌گران از مریخ آمده بودند و دیگر وجود ندارد و بدانید براساس تجربه 3 دهه دوباره به ما می‌زنند و این بستگی به مدل انسجام حزب‌آللهی‌ها دارد.
 
وی با بیان اینکه جریان انقلاب در شعب نیست و در بدر و خیبر است گفت: این به معنی آن است که در بدر و خیبر فرمانده می‌گوید که کجا محل درگیری باشد کسی به ما چیزی را تحمیل نمی‌کند.
 
سعید قاسمی در ادامه سخنان خود با اشاره به تاکید اخیر مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی، گفت: اقتصاد مقاومتی، دانشگاه مقاومتی، صداوسیما و قوه قضائیه مقاومتی می‌خواهد.
 
 
 
* قاسمی: مدل زندگی امروز ما با این پیچش تاریخی که در آن هستیم مناسب نیست
 
 
 
وی افزود: ای هنرمندان، فرهنگیان، شعرا و موزیسین‌ها، ما نیاز به یک رنسانس بزرگ و به یک تغییر نیاز داریم و با این مدل تربیت فرهنگی نمی‌توان جلوی دشمن ایستاد و جهاد کرد و به برکت خون شهدایی چون شهدای هسته‌ای است که سرپا هستیم.
 
قاسمی ادامه داد: این مدل زندگی ما با این پیچش تاریخی مناسب نیست و اگر امروز را درک نکنیم، دوباره بوسنی را از دست می‌دهیم در حالی که دو دهه پیش با علی عزت بگوویچ در قلب اروپا بودید و آن مقطع با کریستین امانپور کار رسانه‌ای کردند و شما در بوسنی بودید و عقب‌نشینی کردید.
 
وی با تاکید بر اینکه بار دیگر جبهه سرود انقلاب و کاریکاتور انقلاب، عکس، مستند، فیلم، شعر و ... باید به پای کار بیاید با اشاره به آیه « إِنَّ اللَّهَ یُحِبُّ الَّذِینَ یُقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِهِ صَفًّا کَأَنَّهُم بُنیَانٌ مَّرْصُوصٌ» از مجمع الجزایر کار کردن فعالان فرهنگی انقلاب انتقاد کرد و گفت: این مجمع‌‌الجزایر بودن اهالی فرهنگ انقلاب اسلامی است که موجب حمله می‌شود اما در طرف مقابل وحدت وجود دارد؛ وقت کم داریم و باید از تجربیات سه دهه استفاده کنیم تا انشا‌الله پرچم را به دست امام زمان(عج) و صاحب اصلی آن برسانیم.
 

 
یادداشت حاتمی‌کیا درباره فیلم شهید چمران
ساعت ۱۱:٠٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٧ : توسط : حسینی

روزهای پایانی ماه مبارک است. خدایا قسم به این ماه عزیز، نتیجه فیلم چمران آنی باشد که من شرمنده محبت‌های مردم و شهدای مظلوم پاوه نباشم.

 به گزارش فارس، «ابراهیم حاتمی‌کیا» کارگردان فیلم سینمایی «چ» در خصوص ساخت فیلم زندگی شهید چمران یادداشتی نوشته است که از نظر می‌گذرد:
 
یا لطیف
 
این روزها آخرین پلان‌های فیلم شهید چمران در شهر پاوه را فیلمبرداری می‌کنیم. سی سه سال از آن واقعه گذشته و ما روزی دوباره وارد این شهر شدیم که از نظر ماه قمری در همان ایام ماه مبارک رمضان است.
 
سی سه سال پیش شهید چمران و فلاحی با زبان روزه وارد این شهر شدند و درست در شب‌های لیالی قدر این حماسه خلق شد.
 
نزدیک چهل روز است که در این شهر پاوه هستم و در این چله با مردمی هم‌نفس شدم که بسیار از باورم دور بود.
 
شهادت می‌دهم که مردم پاوه و خانقاه و دریسان و نسمه و … را مردمی بسیار مهربان، صبور و به معنای واقعی مظلوم دیدم.
 
شهادت می‌دهم که در طول تجربه فیلمسازی تا به این حد مردم را صبور و باوقار و والانظر ندیده بودم.
 
می‌دانم و می‌دانند که به هر حال حاتمی‌کیا کارگردان مرکزنشین است. او آمده از واقعه‌ای بگوید که می‌تواند با درک و احساس این مردم زجر کشیده فاصله داشته باشد‌، ولی صبورانه تحملم کردند.
 
روزی که استاندار محترم کرمانشاه آقای مهندس هاشمی در نشستی گفتند که همه دستگاه‌های رسمی را فراخوان خواهند داد که در جلسه‌ای برای کمک به فیلم چمران توانایی‌هایشان را ارائه کنند‌، به باور تجربه‌های قبلی جدی نگرفتم و آن را یک پروتکل نمایشی دانستم، ولی با چشم و روح خود دیدم که عملی شد و من در پشت میزی بلند با همه مسئولین بلندپایه کرمانشاه و علی‌الخصوص فرمانداری پاوه روبرو شدم. نمی‌دانم تا چه این حد کمک شد. این حوزه کاری من نیست، ولی خدا کند برای بقیه همکارانم این تجربه شیرین تکرار شود. این حس که به فیلمساز کشورشان احترام می‌گذارند به قدری غرور‌انگیز و شیرین بود که همچنان کامم از آن روز شیرین مانده است.
 
روزهای پایانی ماه مبارک است. خدایا قسم به این ماه عزیز، نتیجه این فیلم چمران آنی باشد که من شرمنده این محبت‌ها و شهدای مظلوم پاوه نباشم.

 
حمله اصلاح‌طلبان و ضدانقلاب به صادق زیباکلام
ساعت ۱۱:٠٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٧ : توسط : حسینی

پس از انتشار تصاویر و اظهارات صادق زیباکلام در جلسه دیدار اساتید با رهبر معظم انقلاب، اصلاح‌طلبان افراطی و جریان ضد انقلاب، وی را مورد هتاکی و حمله قرار دادند.

به گزارش آنا، پس از انتشار تصاویر صادق زیباکلام استاد دانشگاه تهران و چهره برجسته جریان اصلا‌ح‌طلب و انتشار اظهارات وی درباره جلسه اساتید دانشگاه‌ها با رهبر معظم انقلاب، رسانه‌های ضد انقلاب و نیز شماری از اصلاح‌طلبان افراطی با درج کامنت‌هایی در برخی سایت‌های داخلی و خارجی وی را مورد هتاکی و اهانت قرار دادند.
 
آقای زیباکلام که برای اولین‌بار به جلسه اساتید با رهبر معظم انقلاب دعوت شده بود، درباره حواشی این جلسه به آنا گفته بود:" شنبه بود که از دفتر رهبر انقلاب در دانشگاه تهران با بنده تماس گرفته و گفتند که شما برای حضور در نشست اساتید با رهبری و همچنین صرف افطار دعوت شده اید.حضور در این نشست و دیدار با مسئولان نظام برایم قابل توجه و غنیمت بود؛ لذا در این نشست شرکت کردم.
 
وی در بخشی دیگر از روایت جالب خود، می‌گوید:" این اولین باری بود که در دوران زعامت آقا، ایشان را از نزدیک می‌دیدم. در زمان ریاست جمهوری رهبر انقلاب، بنده ایشان را از نزدیک دیده و بارها خدمتشان رفته بودم و حدود 10 بار گزارش ویژه به ایشان دادم."
 
لینک‌دونی بالاترین که در بین فعالان رسانه‌ای بیشتر به عنوان بازتاب‌دهنده غیر رسمی مواضع رژیم صهونیستی معروف است، با انتخاب این تیتر"مزخرف گفتیم، مزخرف شنیدیم... خوش‌گذشت". عصبانیت گردانندگان خود را از اظهارات زیباکلام اینگونه نشان داد.
 
سایت "فرارو" هم که گفته می‌شود، به یکی از مدیران وزارت ارشاد دولت اصلاحات نزدیک است، در کامنت‌های خود در قالب درج نظرات برخی خوانندگان ناشناس زیباکلام را از فحاشی بی‌نصیب نگذاشت و نوشت:" آقای زیبا کلام خودت را ارزان فروختی فقط به یک افطاری!!! ... واقعا دروغ هم حدی داره. شما که به واسطه ی جناب حداد فامیل خانوادگی هستین اقای زیبا کلام ... خوب خوبه به آرزوت رسیدی مبارکه و ..."
 
پیشترهم جریان ساختارشکن اصلاحات و ضدانقلاب برخورد مشابهی با هنرمندان، نویسندگان، بازیگران و حتی خوانندگانی که به نوعی وفاداری خود را به نظام اسلامی ابراز کرده بودند نشان داده بود.
 
پروانه معصومی، محمد رضا شریفی‌‌نیا، علی‌رضا افتخاری و شماری زیادی از هنرمندان از این دست هنرمندان بودند که مورد هتاکی این جریانات قرار گرفتند.

 
بی‌بی‌سی در راهپیمایی روز قدس مات شد
ساعت ۱۱:٠٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٧ : توسط : حسینی

حضور امروز مردم ایران در راهپیمایی روز قدس شبکه‌ دولتی بی‌بی‌سی انگلیس را وادار کرد تا در این رابطه تصمیم به سکوت کامل خبری بگیرد.

 
به گزارش فارس، در حالی که مردم کشورمان امروز هم با حضور میلیونی خود در خیابان‌های شهرهای سرتاسر ایران یکبار دیگر بر اتحاد و همبستگی خود با مردم فلسطین تاکید کردند، شبکه بی‌بی‌سی که گویی مات این حضور گسترده شده، ترجیح داده در قبال این حضور گسترده سکوت پیشه کند.
 
حضور مردم ایران در راهپیمایی امروز به حدی گسترده بود که اکثر مطبوعات و رسانه‌های بزرگ دنیا به بازتاب خبر آن پرداختند. در این میان شرکت گسترده مردم حتی روزنامه‌های صهیونیستی نظیر «یدیعوت آحارانوت»، «جروزالم‌پست» و «تایمز اسرائیل» را نیز به واکنش واداشت، به نحوی که همه این روزنامه‌ها برای توصیف حضور مردم ایران از واژگانی چون «انبوه»، «گسترده» و «پرتراکم» استفاده کردند.
 
با این وجود، شبکه بی‌بی‌سی که تریبون رسمی دولت انگلیس به شمار می‌آید، تا زمان تنظیم این گزارش بدون انعکاس حتی یک خبر مرتبط با راهپیمایی امروز مردم ایران، سکوت مطلق را در پیش گرفته است.
 
این وضعیت بیش از همه در شبکه بی‌بی‌سی فارسی به چشم می‌آید، چراکه این شبکه همواره تلاش می‌کند خود را انعکاس‌دهنده اخبار کامل ایران جلوه دهد. با این وجود این شبکه نه در بخش‌های خبری امروز و نه در پایگاه اینترنتی خود هیچ اشاره‌ای به حضور مردم ایران در راهپیمایی روز قدس نکرده است.
 
به نظر می‌رسد این شبکه که گوشی شنوا و حساس برای هر گونه انتقاد از اوضاع داخلی ایران دارد، هرگاه پای حمایت‌های مردمی و حضور ملت در صحنه‌ انقلاب در میان است، ترجیح می‌دهد چشمانی نابینا داشته باشد!

 
آیت‌الله خاتمی در خطبه های امروز نماز جمعه تهران:
ساعت ۱۱:٠۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٧ : توسط : حسینی
صهیونیست ها تنها زبان زور می‌فهمند

خبرگزاری فارس: خطیب امروز نماز جمعه تهران گفت: قرآن می‌فرماید با صهیونیست‌ها با زور برخورد کنید و آنها را به راه حق بیاورید. در طول بیش از 60 سال اشغال فلسطین آنچه جواب داده انتفاضه بوده است.

خبرگزاری فارس: صهیونیست ها تنها زبان زور می‌فهمند

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، آیت‌الله سیداحمد خاتمی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران که بعد از راهپیمایی باشکوه و میلیونی روز جهانی قدس برگزار شد، طی سخنانی از حضور آگاهانه مردم در راهپیمایی تقدیر کرد و گفت: در ابتدای خطبه می‌خواهم از حضور بسیار ارزشمند مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس تشکر کنم؛ حضور مردم در راهپیمایی در حقیقت عمل به وصیت مولای ما امیرالمومنین(ع) بود که فرمود دشمن ظالم و حامی مظلوم باشید.

وی توصیه امیرالمومنین(ع) مبنی بر حمایت از مظلوم و مقابله با ظالم را مصداق حمایت ملت ایران از مردم مظلوم فلسطین دانست و خطاب به نمازگزاران گفت: کاری که شما امروز در راهپیمایی کردید در حقیقت عمل به وصیت مولایتان که در روز نوزدهم و بیست و یکم ماه رمضان برایش گربه کردید، بود. امروز شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل شما همان حمایت از مظلوم و مقابله با ظالم است.

امام جمعه موقت تهران در ادامه به 5 شیوه قرآن برای مقابله با صهیونیست‌ها اشاره کرد و افزود: ابتدا لازم است بگویم که ما حساب اقلیت یهود که در کشور ما زندگی می‌کنند و پایبند به قوانین هستند و خودشان هم گفته‌اند که در راهپیمایی روز قدس شرکت می‌کنند را از صهیونیست‌ها جدا می‌دانیم.

وی افزود: از ویژگی‌های صهیونیست‌ها این است که آنها در تاریخشان آد‌م‌کشی و متدین‌کشی ثبت شده است. صهیونیست‌ها آنقدر جنایت کرده‌اند و آدم کشته‌اند که لکه ننگ عملکرد آنها از تاریخ پاک نخواهد شد.

خاتمی ادامه داد: خبرنگار معروف غربی در کتاب خود درباره جنایات صهیونیست‌ها نوشته است صهیونیست‌ها آوارگان دو اردوگاه فلسطینی را به شدت شکنجه داده‌اند، آنها پوست آوارگان را زنده زنده می‌کندند، شکم‌های آنها را می‌دریدند، به زنان و دختران تجاوز می‌کردند و سینه‌های آن‌ها را می‌بریدند.

وی تصریح کرد: این خبرنگار نوشته است در حمله صهیونیست‌ها به بیمارستان عکا، دست و پای بیماران را بستند و آنها را در خیابان‌ها کشاندند.

خاتمی عدم پایبندی صهیونیست‌ها را به ارزش‌های انسانی از دیگر ویژگی‌های رژیم اسرائیل دانست و گفت: اقدامات صهیونیست‌ها طوری است که گویا ذات آنها با اقدامات ضدانسانی عجین شده است.

وی عدم پایبندی صهیونیست‌ها به معاهده‌های بین‌المللی را از دیگر ویژگی‌های آنها دانست و تصریح کرد: صهیونیست‌ها به هیچ معاهده‌ای پایبند نبوده و نیستند آنها حتی به برخی معاهده‌های استعماری از جمله معاهده اسلو، مادرید، کمپ‌ دیوید و شرم‌الشیخ نیز پایبند نبودند و آن‌ها را زیر پا گذاشتند.

خاتمی با تاکید بر اینکه کار صهیونیست‌ها تحریف واقعیت است، اظهار داشت: بسیاری از رسانه‌های بین‌المللی با پول صهیونیست‌ها اداره می‌شود و به همین دلیل آنها هر طور که بخواهند سیاست‌های دنیا را می‌چرخانند.

کینه شدید به مسلمانان مورد دیگری بود که آیت‌الله خاتمی آن را از ویژگی‌های  صهیونیست‌ها دانست و با استناد به آیه 82 سوره مائده تاکید کرد: صهیونیست‌ها نسبت به مسلمانان شدیداً کینه دارند و ما نمونه آن را در جنایات آنها در غزه و لبنان دیدیم.

وی در ادامه به شیوه‌های قرآن برای مقابله با صهیونیست‌ها اشاره کرد و افزود: قرآن می‌فرماید در مقابل جنایات صهیونیست‌ها افشاگری کنید؛ بنده از صدا و سیما و رسانه‌های مکتوب می‌خواهم درباره افشاگری جنایات صهیونیست‌ها تلاش کنند و این موضوع را تنها به ایام منتهی به روز قدس اختصاص ندهند.

امام جمعه موقت تهران از ساخت فیلم سینمایی "شکارچی شنبه" تشکر کرد و افزود: فیلم شکارچی شنبه به جنایات صهیونیست‌ها پرداخته است و ان شاءالله تولید چنین فیلم‌هایی بیشتر شود.

خاتمی با استناد به آیه 118 سوره آل عمران، بدبین بودن به صهیونیست‌ها را از شیوه‌های قرآنی برای مقابله با صهیونیست‌ها دانست و اضافه کرد: قرآن با مخاطب قرار دادن یهودی‌ها، می‌فرماید نامحرمان و بیگانگان را محرم راز قرار ندهید.

وی با اشاره به همراهی برخی کشورهای اسلامی با رژیم صهیونیستی گفت: متاسفانه برخی سران کشورهای اسلامی نه تنها از صهیونیست‌ها نفرت ندارند بلکه صهیونیست‌ها را ارباب خود می‌دانند.

امام جمعه موقت تهران افزود: ما خبر دقیق داریم که برخی سران کشورهای اسلامی در حمله رژیم صهیونیستی به لبنان مشوق صهیونیست‌ها بودند؛ حالا ممکن است بگویند لبنانی‌ها شیعه بودند اما ما خبر دیگری هم داریم که برخی از سران این کشورها در حمله صهیونیست‌ها به غزه نیز آنها را تشویق کردند.

خاتمی با استناد به آیه 9 سوره حجرات، خاطرنشان کرد: قرآن می‌فرماید با صهیونیست‌ها با زور برخورد کنید و آنها را به راه حق بیاورید. در طول بیش از 60 سال اشغال فلسطین آنچه جواب داده انتفاضه بوده است و میز مذاکره مطلقاً جواب نداده، نمی‌دهد و نخواهد داد چراکه صهیونیست‌ها فقط زبان زور را می‌فهمند.

وی با تاکید بر اینکه جهان اسلام با موج بیداری اسلامی قدرتمند شده و ظرفیت زیادی کسب کرده است، تصریح کرد: در طول یک سال از گذشت بیداری اسلامی، مسلمانان 4 دیکتاتور قدرتمند را به زیر کشیدند و اگر جهان اسلام به وحدت برسد به یاری خداوند توان محو اسرائیل از صحنه روزگار برای مسلمانان فراهم خواهد شد.

آیت الله خاتمی در خطبه دوم نماز جمعه امروز ضمن دعوت همگانی به تقوای الهی و بیان جملاتی از امام سجاد(ع) در مورد ماه مبارک رمضان اظهار داشت: امیدواریم با معرفت و کوله‌باری که از ارزش‌های معنوی در این ماه بدست آوردیم از آن خارج شویم.

وی همچنین با اشاره به زلزله آذربایجان شرقی تصریح کرد: همه ما خود را شریک غم زلزله‌زدگان می‌دانیم و برای مرحومین طلب مغفرت و برای بازماندگان آرزوی صبر و تحمل داریم.

آیت الله خاتمی با بیان اینکه یک بخش، حوادث زلزله و بخش دیگر، مسائل بعد از زلزله است، اظهار داشت: دولت اقدامات بسیار خوبی را انجام داده است. مردم هم به خوبی پا به میدان گذاشته و کمک می‌کنند. اما باید توجه داشته باشیم که فصل سرما در آن منطقه 15 روز دیگر آغاز می‌شود. امیدواریم دولت سرپناه و امکانات مناسبی را تا آن زمان برای زلزله زدگان فراهم کند.

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به سوءاستفاده بعضی سایتها و شبکه‌های خارجی از زلزله آذربایجان تصریح کرد: متأسفانه بعضی از سایتها و شبکه‌های خارجی در جهت امیال و اهداف سیاسی و جناحی خودشان حتی از خون کشته شدگان زلزله آذربایجان هم نگذشتند و از آنها سوء استفاده می‌کنند.

وی با اشاره به نزدیکی هفته دولت، اظهار داشت: هفته دولت فرصت بسیار مناسبی برای ارزیابی نقاط قوت دولت و تقویت آن و شناسایی نقاط ضعف دولت و برطرف کردن آنها با راهکارهای مناسب است و بنده همه دولتمردان و منتقدان را دعوت به رعایت انصاف می‌کنم.

آیت الله خاتمی با بیان اینکه اجلاس غیرمتعهدها اجلاس بزرگی بوده و برگزاری آن به درستی قابل افتخار است، اظهار داشت: جنبش غیرمتعهدها با 25 دولت شکل گرفت اما هم اکنون نزدیک به 120 کشور عضو آن هستند. ایران نیز بعد از انقلاب اسلامی عضو جنبش غیرمتعهدها شد. انتظاری که از این اجلاس می‌رود این است که با توجه به فروپاشی بلوک شرق و یکه‌تازی آمریکا، موضع‌گیری مناسبی در مقابل این مسئله داشته باشد.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران با اشاره به نفرت جهانی از آمریکا، ضمن ارائه آماری از این مسئله اظهار داشت: آمریکا از تروریستها در سوریه و عراق حمایت می‌کند و اعضای جنبش غیرمتعهد اگر می‌خواهند به راستی عدم تعهدشان را اثبات کنند در برابر یکه‌تازی آمریکا و جنایات بحرین و نقص حقوق بشر در عربستان موضع‌گیری کنند.

وی با اشاره به حوادث سوریه تصریح کرد: آنچه در سوریه می‌گذرد گویای این است که آمریکا و دنیای استکبار به هیچ یک از شعارهایشان پایبند نیستند. بلایی که اینها بر سر سوریه آوردند بر سر هر یک از نوکرانشان در منطقه می آمد، در همان روزهای اول حکومتشان سرنگون می‌شد.

آیت الله خاتمی با تبریک به دولت سوریه که تا به امروز در مقابل فشارها مقاومت کرده است، اظهار داشت: اگر دشمنان در سوریه پیروز شوند، بعد از آن به سراغ عراق و سایر کشورها می‌‌آیند اما باید خیال خام ضربه زدن به ایران را از سرشان بیرون کنند زیرا این ملت اگر کوچکترین آسیبی به کشورشان وارد شود دشمن را نابود می‌کنند.

وی در پایان خطاب به همسایگان سوریه گفت: با طناب پوسیده آمریکا در چاه سوریه نروید زیرا آمریکا می‌خواهد دولتی که مردم حامی آن هستند، سرنگون شود و اگر این کار را کردید بدانید اول حمایت مردمی‌تان از بین می‌رود و دوم القاعده‌ای که امروز به جان سوریه انداخته‌اید بعدا به جان خودتان خواهد افتاد.


 
ورزقان داغدیده هم ملت فلسطین را تنها نگذاشت
ساعت ۱۱:٠۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٧ : توسط : حسینی
شکوه روز قدس در شهری با صدها زلزله و پس لرزه

خبرگزاری فارس: مردم زلزله‌زده شهرستان ورزقان با وجود آنکه به دنبال زلزله 6 ریشتری روز شنبه داغدار عزیزان از دست رفته‌شان بودند اما در راهپیمایی روز قدس با شکوه‌تر از سال های گذشته شرکت کردند.

خبرگزاری فارس: شکوه روز قدس در شهری با صدها زلزله و پس لرزه

به گزارش خبرگزاری فارس از اهر مردم زلزله زده شهرستان ورزقان در حالی که به دنبال زلزله 6 ریشتری روز شنبه این هفته داغدار عزیزان از دست رفته‌شان بودند اما در راهپیمایی روز قدس با شکوه‌تر از سال های گذشته شرکت کردند.

در این راهپیمایی که با حضور استاندار آذربایجان شرقی و مسئولان و اقشار مختلف مردم شهرستان ورزقان برگزار شد، راهپیمایان در حالی که از سوی ائمه جمعه، علما و روحانیون و مسئولان محلی همراهی می‌شدند با فریادهای کوبنده مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسراییل، روز جهانی قدس یوم الله یوم الله ـ بنیانگذار این روز روح الله روح الله و حمایت از فلسطین سفارش امام است و ارسباران  اویاخدی ـ انقلابا دایاخدی وحدت هر چه بیشتر مسلمانان را برای رهایی قدس شریف از چنگال صهیونیست‌ها مورد تاکید قرار دادند.

مردم داغدار شهرستان ورزقان امروز با شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس با لبیک به بنیانگذار جمهوری اسلامی و مقام عظمای ولایت اعلام کردند: تا آخرین قطره خون از آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی حراست خواهند کرد.

راهپیمایان امسال روز جهانی قدس ورزقان قبل از آغاز مراسم راهپیمایی در مراسم عزاداری عزیزان از دست رفته در زلزله اخیر این شهرستان که در گلزار شهدای  ورزقان برگزار شد شرکت کردند.

این مراسم با نوحه‌خوانی و با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان شهرستان برگزار شد.


 
مشروح/ سید حسن نصرالله:
ساعت ۱۱:٠٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٧ : توسط : حسینی
پاسخ ایران به هر گونه تجاوز اسرائیل «برق‌آسا
و تکان‌دهنده» خواهد بود

خبرگزاری فارس: دبیر کل حزب‌الله لبنان در سخنرانی خود به مناسبت روز جهانی قدس به رژیم صهیونیستی هشدار داد که هر گونه ماجراجویی این رژیم علیه ایران با پاسخ تکان‌دهنده و برق‌آسای تهران مواجه خواهد شد.

خبرگزاری فارس: پاسخ ایران به هر گونه تجاوز اسرائیل «برق‌آسا و تکان‌دهنده» خواهد بود

به گزارش فارس، سید نصر الله دبیرکل حزب الله لبنان در سخنانی که به مناسبت گرامیداشت روز جهانی قدس در سالن شهید سید محمد باقر صدر ایراد کرد، گفت: امام خمینی(ره) آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را روز جهانی قدس اعلام کرد که اشاره روشن به این دارد که توجه همه در این ماه مبارک رمضان به سمت قدس و فلسطین متمرکز شود.

 

وی که سخنانش به طور مستقیم از شبکه خبری المنار  پخش شد، افزود: حوادث و تحولات در طول یکسال تا به امروز در تمامی بلاد مسلمانان باعث شده که از قدس غافل شویم و این نشان می‌دهد که ما هر سال و بویژه در ماه رمضان نیاز به این داریم که به فلسطین و قدس بازگشته و برای خودمان اصول و مسئولیت‌های دینی در قبال قدس، مقدسات، فلسطین و ملت آن را یادآوری کنیم و با وجود همه مشکلات و دغدغه‌ها و خستگی‌های روحی این اصول را مورد تاکید قرار دهیم.

 

نصرالله تصریح کرد: در این روز ما به جهانیان و بویژه دشمن می‌گوئیم که مسئله فلسطین و قدس یک مسئله دینی و ایمانی برای ماست و هیچ یک از مشکلات و اختلافات ما ‌نمی‌تواند بر قضیه فلسطین و قدس تاثیر بگذارد.

 

وی تاکید کرد: با وجود همه اتفاقاتی که در بسیاری از کشورهای عربی از جمله بحرین و عراق رخ می‌دهد اما این اتفاقات مانع آن نشد که ملت‌های بحرین و عراق مراسم روز جهانی قدس را برگزار کنند.

 

نصرالله با اشاره به ادامه شهرک‌سازی در قدس اشغالی گفت که این اقدام به مصادره اراضی در قدس منجر شده است و وزارت اوقاف تاکید کرده است که به دلیل مصادره اراضی قدس و یهودی سازی آنها هم اکنون مسجد الاقصی در تهدید واقعی قرار دارد، به ویژه آنکه شاهد مهاجرت‌های اجباری نیز در این شهر هستیم.

تحولات منطقه به سود قضیه فلسطین پیش می رود/ اسرائیل به اختلافات اعراب و ایران دامن می زند

دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه با اشاره به اینکه 84 درصد جمعیت قدس اشغالی را اعراب ، مسلمانان و مسیحیان تشکیل می‌دهند، تاکید کرد که اکثر آنها زیر خط فقر قرار دارند و در مشکلات خود گرفتار هستند.

وی افزود: اسرائیل دارای ویژگی‌های خاصی است که از جمله آنها این است که رژیم هرسال کنفرانس‌ها و نشست‌های تحقیقاتی و پژوهشی را درباره محیط‌های استراتژیک برای اسرائیل برگزار می‌کند و در جریان آن از خطرهایی که آنها را تهدید می‌‌کند و همچنین فرصت‌های پیش‌رویشان سخن می‌گویند. آنها غیر از آن حقایق موجود را در گزارشی تهیه کرده و به همراه توصیه‌ها و پیشنهادات لازم به کنست ارائه می‌دهند تا برای آنها برنامه‌ها و طرح‌های مورد نظر را پیاده کنند.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: تمام اینها را در اسرائیل ملاحظه می‌کنیم در حالی‌‌که چنین مواردی در جهان عرب مشاهده نمی‌شود و این سوال را مطرح کرد که کشورهای عربی چه وقت برای ارزیابی اوضاع کنار هم جمع شده‌اند.

وی افزود: ما هرسال نتیجه پیش‌بینی‌ها و دیدگاه‌های آنها را در قبال حوادث منطقه می‌خوانیم و در دو سال اخیر که شاهد بهار عربی هستیم، می‌بینیم که نگرانی‌های اسرائیل چقدر افزایش یافته است و آنها از افزایش تهدیدهای منطقه‌ایشان سخن می‌گویند، و از جمله مهمترین حوادثی که در این ارتباط  روی داد، سرنگونی حسنی مبارک و عقب‌نشینی آمریکا از عراق در جریان یک شکست واقعی و حقیقی بود و تحولات منطقه اینگونه نشان دادند که رژیم‌های عربی یکی پس از دیگری در حال سرنگونی است.

سید حسن نصر الله گفت که از تحولات جاری در منطقه اینگونه برداشت شد که محوری به سود قضیه فلسطینی در منطقه در حال شکل‌گیری است، به همین دلیل فلسطینیان در کنفرانس‌های مختلف تاکید کردند که فرصت مناسبی برای قضیه فلسطینی پیش آمده است که باید از آن استفاده کرد و تمام اینها پیش از تغییر و تحولات سوریه مطرح بود.

دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه سخنان خود به مناسبت روز جهانی قدس گفت: پس از تغییر و تحولات سوریه اندکی از نگرانی‌های اسرائیل کاهش یافت، چون ترکیه که می‌توانست بخشی از محور مقاومت و حمایت‌کننده از فلسطین باشد، سطح روابط خود با سوریه را به صفر رساند و دیگر کشورهای عربی که شاهد تغییر و تحولات بودند نیز سردر گریبان خویش بودند و اوضاع داخلی خود رسیدگی می‌کردند،‌ این موجب شد تا اسرائیل از این شرایط استفاده کند و تا به اختلافات اعراب و ایران دامن بزند و به همین دلیل است که مشاهده می‌شود، از دیدگاه‌ها و مواضع ایران در قبال منطقه برداشت نادرستی صورت گرفته و ارائه می‌شود و این موضوع به شکلی ویژه درباره حوادث سوریه قابل ملاحظه است تا به دشمنی‌ها و اختلافات دامن بزنند و امروز که اسرائیل به بحران‌های سال گذشته نگاه می‌کند، بی‌تردید میزان فرصت‌ها برایش کاهش و در مقابل میزان بحران‌ها و تهدیدها افزایش می‌یابد.

ایران با وجود تمامی توطئه‌ها قدرتمند است

سید حسن نصرالله دبیر کل حزب‌الله لبنان با اشاره به لحن تند اخیر مقامات رژیم صهیونیستی در قبال ایران گفت: همانند گذشته، بار دیگر سخنان مقامات اسرائیلی علیه ایران و نوار غزه تند شده است و موضوع سوریه را به کنار کشانده و روزنه‌های قاچاق اسلحه [به داخل سوریه] را باز کرده‌اند.

وی افزود: طی یک سال و نیم گذشته موضع اسرائیلی‌ها بر اساس برداشت‌های مختلف برای حمله به برنامه هسته‌ای ایران است این در حالی است که تمامی جهان می‌داند برنامه هسته‌ای ایران صلح آمیز بوده و ایران نیز بارها اعلام کرده که به برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای صلح‌آمیز پایبند است.

دبیر کل حزب الله لبنان اضافه کرد: اسرائیل می‌داند که در این موضوع به جهان دروغ گفته است اما مشکل اسرائیل آن است که ایران کشوری اسلامی و قدرتمند است و در برابرش افق‌های بزرگتری از قدرتمندی و شکوفایی و پیشرفت علمی وجود دارد.

سید حسن نصرالله گفت: ایران با وجود تمامی توطئه‌ها قدرتمند است و به آرمان‌های خود درباره مسئله فلسطین و قدس پایبند است و پایبندی ایران به موضوع فلسطین فراتر از چانه‌زنی‌های سیاسی است.

وی افزود: ایران ثابت کرده که پایبندی به موضوع فلسطین نهایی و قاطعانه بوده و در  بدترین تهدیدها، ایران ادبیات خود در قبال فلسطین را تغییر نداده است و با وجود آنکه تحریم‌ها علیه ایران تشدید یافت اما امام خمینی ایستاد و گفت که اسرائیل غده سرطانی است که به زودی محو خواهد شد.

دبیر کل حزب‌الله لبنان اضافه کرد: مشکل اسرائیل با ایران، آن است که ایران در کنار تمامی جنبش‌های مقاومت در منطقه ایستاده است و امروزه ایران دشمن نخست اسرائیل به شمار می‌آید.

به گزارش فارس، سید حسن نصرالله گفت: کشورهای عربی می‌توانند از روسیه هر سلاحی را خریداری کنند در حالی که غرب بر اسرائیل فشار می‌آورد تا روسیه معامله فروش سلاح را متوقف کند، در روز قدس اگر ما مسلمانان و اسلامی‌‌ها اعتقاد داریم که اسرائیل باطل مطلق است و ایران ضد اسرائیل است پس این به معنای آن است که ایران حق مطلق است و باید در کنار آن بایستیم.

نصرالله اظهار داشت: آیا شایسته نیست که حاکمانی عربی که علیه ایران توطئه می‌کنند بدانند که به طرح‌های اسرائیلی خدمت می‌کنند زیرا اسرائیل اعلام می‌کند که دشمن آن ایران است و به همین دلیل در اسرائیل جنجال بر سر نحوه برخورد با ایران وجود دارد و نتانیاهو و باراک خواهان حمله به ایران هستند و با اجماع تقریبی فرماندهان نظامی برای حمله به ایران مواجه هستند و اختلافات در این زمینه نیز به معادله هزینه و فایده اقدام نظامی برمی‌گردد و این تفکر اسرائیلی است آنها از آغاز جنگ علیه کشورهای عربی دریغ نمی‌کنند و چیزی که باعث تردید آنها در اقدام به جنگ و حمله به ایران می‌شود بحث و بررسی‌های مربوط به هزینه و فواید آن است؛ ارتش اسرائیل به فرماندهان خود تاکید می‌کند که جنگ علیه ایران ده‌ها هزار کشته خواهد داشت و اگر ایران ضعیف بود اسرائیل تردیدی نداشت و از مدت‌ها قبل تاسیسات هسته‌ای ایران را بمباران کرده بود اما بحث و جدل بر سر این بمباران به خاطر آن است که ایران قدرتمند و شجاع است و همه ما می‌دانیم که اگر ایران از سوی اسرائیل هدف قرار گیرد، پاسخ ایران کوبنده و تکان‌دهنده خواهد بود و اسرائیل فرصت طلایی را به ایران که از 32 سال قبل آرزوی آن را دارد، اعطا خواهد کرد.

 

پاسخ ایران تکان‌دهنده خواهد بود/زندگی صهیونیست‌ها‌ را جهنم می‌کنیم

دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت: اسرائیل واقعا از حمله به ایران می‌ترسد و این مسئله واقعا مهم است و این یک عبرتی است که هر ملت عربی از خطر اسرائیلی در امان باشد، منطق روشنی وجود که می گوید تنها قدرتمندان در جهان محترم شمرده می‌شوند بنابراین هر کشور عربی اگر می‌خواهد از تجاوزات اسرائیل در امان باشد باید قدرتمند باشد.

وی افزود: در خصوص لبنان نیز ما شاهد تهدیدات علیه لبنان بودیم و حتی سخن از تخریب لبنان به میان می‌آوردند، ما منکر قدرت ویرانگر اسرائیل نیستیم و منکر آن نیستیم که تفکر اسرائیلی تروریستی است و پیش از این آن را انجام داده است اما آنچه که در لبنان تازگی دارد این است که من نمی‌گویم ما اسرائیل را ویران خواهیم کرد بلکه می‌توانم بگویم که ما می‌توانیم زندگی میلیون‌ها صهیونیست در فلسطین را به جهنم واقعی تبدیل کنیم و چهره اسرائیل را تغییر دهیم.

حمله به ایران به قیمت موجودیت اسرائیل تمام خواهد شد

سید حسن نصرالله در ادامه سخنان خود در مراسم روز جهانی قدس گفت: جنگ با لبنان هزینه بسیار زیادی را طلب می‌کند و اهدافی در فلسطین اشغالی وجود دارند که به راحتی و تعداد اندکی موشک می‌توان آنها را هدف گرفت، من به اسرائیلی‌ها می‌گویم که اگر شما اهدافی در کشور ما دارید که تهدید به هدف قرار دادن آنها می‌کنید، بدانید که ما نیز در مقابل در سرزمین‌های اشغالی دارای چنین اهدافی هستیم که اصابت موشک‌های ما به آنها ده‌ها هزار صهیونیست را به درک واصل خواهد کرد و ما در اینجا از ده‌ها هزار کشته اسرائیلی و موشک‌های هدف گرفته به سوی آنها سخن می‌کنیم و در هر مرحله از جنگ لحظه‌ای در به کار گرفتن آنها علیه این اهداف تردید نخواهیم کرد و اسرائیلی‌ها باید از میزان هزینه تجاوز خود به لبنان که بسیار سنگین است،‌ آگاه و مطلع باشند.

به گزارش فارس، دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه سخنان خود گفت: چند روز پیش ما مناسبت 14 اوت را پشت سر گذاشتیم، در این روز بین ژنرال‌های اسرائیلی و ایهود باراک، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نشستی به گفته تلویزیون اسرائیل برای تصمیم‌گیری درباره حمله نظامی به ایران برگزار شد و طی آن ژنرال‌های اسرائیلی باراک را متهم کردند که درس‌های لازم را از سال 2006 نگرفته است و این نشان می‌دهد که بیم و هراس این جنگ حتی تا سال 2012 نیز بر اسرائیل سایه افکنده است.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت که اسرائیلی‌ها هم اکنون در حال بررسی این امر هستند که چگونه از فرصت‌های پیش آمده در لبنان استفاده کنند و بر مقاومت غلبه کنند، اما اولمرت و پرز مرتکب حماقت بزرگی شدند، چون جنگ ژوئیه همچنان بر تصمیم‌گیری‌ها و عقل نظامی اسرائیل سایه افکنده است و من هم اکنون به نتانیاهو و باراک می‌گویم که اگر آن حماقت به شکست استراتژیک اسرائیل منجر شد، اطمینان داشته باشید، حماقت شما در جمله به ایران به قیمت موجودیت اسرائیل تمام خواهد شد.

سران کشورهای اسلامی باید سوریه را در آغوش می‌گرفتند نه آنکه طردش کنند

 

دبیر کل حزب‌الله لبنان در بخشی از سخنان خود به مناسبت روز جهانی قدس به موضوع سوریه اشاره کرد و گفت که سازمان همکاری اسلامی طی نشست اخیر خود اعلام کرد که هیچ راه حل سیاسی در سوریه وجود ندارد و بروید بجنگید و ما با کسی که پیروز شود همکاری می‌کنیم.

وی افزود: ما هراس و نگرانی خود درباره موضوع فلسطین و عبرت از موضوع آن را ابراز می‌داریم و واجب است که قدرتمند باشیم.

دبیر کل حزب‌الله لبنان ادامه داد: برخی از کشورهای عربی تلاش دارند تا از حوادثی که در منطقه و سوریه روی می‌دهد فرصت ها را از بین ببرند و این کار را با تلاش برای تقسیم و تضعیف سوریه انجام می‌دهند.

سید حسن نصرالله تاکید کرد: ما به موضوع سوریه به چشم جنگ اعراب- اسرائیل می‌نگریم و کشورهایی که پیشتر به فلسطین فشار می‌آورند تا در مواضع خود کوتاه بیاید هم اکنون خود را برای جنگی داخلی و جنگ فتنه در سوریه مهیا کرده‌اند.

دبیر کل حزب‌الله لبنان در سخنان خود با انتقاد از تصمیمات نشست اخیر سازمان همکاری اسلامی در مکه گفت: در نشست اخیر سازمان همکاری اسلامی می‌بایست سوریه را در آغوش می‌کشید نه آنکه آن را طرد می‌کردند و در این نشست می‌بایست از سوریه دعوت به عمل می‌آمد و گروهی از سران اسلامی می‌بایست به دمشق می‌رفتند و به همه می‌گفتند که خونریزی بس است و بر سر میز مذاکره بنشینید.

وی افزود: شکست احتمالی آمریکا به دلیل سرنگونی رژیم مبارک در مصر جز با شکست محور مقاومت در سوریه جبران نمی‌شود و امروز معادله این است.

مقاومت برای دفاع از کشور همچنان باقی است/لزوم پیگیری سرنوشت امام موسی صدر

سید حسن نصرالله در بخشی دیگر از سخنرانی خود به مناسبت روز جهانی قدس گفت که در روز قدس تاکید می‌کنم که مقاومت باقی مانده و از وطن دفاع می‌کند و از قدرتش ابدا هیچ چیزی کاسته نشده است.

وی به موضوع ربایش‌هایی که طی چند روز گذشته در لبنان روی داده اشاره کرد و گفت: موضوع ربوده شدگان به رسوایی سیاسی بزرگی تبدیل شد و نقش‌ رسانه‌ها نیز در این موضوع فاجعه آمیز بود. رویدادهایی که طی دو روز گذشته روی داد خارج از سیطره حزب‌الله و جنبش امل بوده و رسانه‌ها باید بر این اساس رفتار می‌کردند و در زمینه سیاسی و انسانی، اوضاع در حال خارج شدن از کنترل است.

دبیر کل حزب‌الله افزود: موضوع ربوده شدن 11 نفر و ربوده شدن "حسان المقداد" و برخی صحبت‌ها که وی از اعضای حزب‌الله بوده، غیر صحیح است. ما از زمانی که این حادثه روی داد تصمیم گرفتیم که درباره آن صحبت نکنیم و دلیل سکوت ما نیز این موضوع بود تا کسی هیچ گونه اقدامی علیه ربوده شدگان انجام ندهد به خصوص که ما نمی‌دانیم چه کسانی اقدام به ربودن این افراد کرده و به همین دلیل سکوت کرده و موضع را به دولت واگذار کردیم و نمی‌خواهیم هیچ گونه اقدامی که به ضرر بازگشت سالم بازداشت شدگان می‌شود، برداریم.

وی در پایان به موضوع امام موسی صدر اشاره کرد و گفت: موضوع امام موسی صدر طی سال جاری و پس از سرنگونی قذافی [دیکتاتور سابق لیبی]در وضعیت جدیدی قرار گرفته است و این سوال مطرح است که آیا مسئولان لیبی با جدیت موضوع امام موسی صدر را پیگیری خواهند کرد. در روز قدس امیدواریم که مسئولان لیبی و لبنانی بیشترین تلاش خود را در این زمینه انجام دهند چون گذر زمان در این موضوع مثبت نخواهد بود.


 
مشروح/احمدی نژاد در نماز جمعه روز قدس:
ساعت ۱٠:٥٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٧ : توسط : حسینی
پذیرش 2 دولت در سرزمین فلسطین
 
 
 
بر باد دادنمقاومت 100 ساله است

خبرگزاری فارس:رییس جمهور گفت: حضور صهیونیستها در یک وجب از سرزمین فلسطین خطرناک است؛ چه برسد به اینکه بخواهند دولت رسمی و قانونی داشته باشند.

خبرگزاری فارس: پذیرش 2 دولت در سرزمین فلسطین بر باد دادن مقاومت 100 ساله است

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، محمود احمدی نژاد در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه روز قدس گفت: ماه رمضان ماه مسئولیت بر پایه عدالت است. ماه رمضان ماه تأکید و یادآوری مسئولیت‌های اجتماعی انسانهاست و اتفاقا در عرصه این ابعاد انسان نیازمند انسان کامل یعنی امام پاک و معصوم و برگزیده خدای متعال است.

رییس جمهور اظهار داشت:شما می‌دانید که شناخت ذات خداوند محال است چرا که او محیط است و ما محاط. او خالق است و ما مخلوق؛ خداوند را از آیات و تجلیات می‌شناسیم و بزرگترین آیه و بزگترین تجلی امام است.

وی با بیان اینکه راهی برای شناخت خدا جز شناخت انسان کامل یعنی امام وجود ندارد اضافه کرد:امام یعنی کسی که همه کمالات و استعدادات الهی انسان در او تجلی یافته است. امام یعنی کسی که در او همه اسماء الهی تجلی یافته است و به معنی جلوه کامل خداوند و آینه تمام نمای اوست.

رییس جمهور با اشاره به این مطلب که تنظیم رابطه با خدا باید از نقطه امام بگذرد تاکید کرد:در نماز رو به قبله می‌ایستیم یعنی رو به خدا، کعبه یک نشانه است و خانه سنگی و اگر کسی رو به کعبه نباشد امتداد او به خدا نمی‌رسد و نمازش درست نیست و این وجه ظاهری نماز است اما در وجه باطنی نماز عمل صالحی است که باید از نقطه امام بگذرد تا خدایی باشد.

احمدی نژاد با بیان این نکته که امام معیار است و معیار درستی را امام نشان می دهد اظهار داشت:انسان در رابطه با شناخت خودش نیز باید امام را بشناسد و برای شناخت باید با قله شناخت  آشنا شویم نه با پایین‌تر و میانه راه.

وی اظهار داشت:انسان برای شناخت خودش با چه کسی باید مقایسه شود؟ پایین‌تر یا بالاترها و بالاترها باید با چه کسانی مقایسه شوند؟ همه ناقص هستند جز امام که کامل است. مقایسه با ناقص‌ها انسان را به جایی نمی‌رساند. انسان باید خودش را با کامل و رسیدن به قله کمال یعنی امام معصوم مقایسه کند تا راه به درستی شناخته شود و همه باید نگاه به قله داشته باشند. وگرنه انحراف و سقوط و انحطاط ایجاد می‌شود. چقدر انسان می‌شناسید که یک عمر ریاضت می‌کشند از اقوام گوناگون و مذاهب گوناگون و قدرت‌هایی بدست می‌آورد. به عنوان مثال درون انسانها را می‌خوانند یا طی الارض می‌کنند. اما در مسیر کمال حقیقی به جایی نرسیده اند چرا که به امام نزدیک نشده است.

رییس جمهور با طرح این سوال که آیا غیر از این است که فقط و فقط حکومت جهانی سرشار از عدالت توسط امام عادل و مطلق حضرت ولیعصر (عج) جامعه سعادتمند و کامل است اظهار داشت: برای اینکه بدانیم رو به جلو هستیم باید خودمان را به حاکمیت امام مقایسه کنیم.

وی با بیان این مطلب که انسان در همه ابعاد وجودی خود نیازمند شناخت امام، نشانه‌گیری امام و حرکت به سمت سنخیت با امام است  گفت:و به همین دلیل است که بدون امام زندگی جهالت است و مردن در جهالت است و همه انبیاء الهی به امام و حکومت امام وعده دادند و توجه انسانها را به سمت امام معطوف کردند.

احمدی نژاد اظهار داشت:اصولا انقلاب عظیم جمهوری اسلامی با همه عظمت خود برپا شده است که بشریت را به امام و حکومت امام دعوت کند. بنابراین ماه رمضان ماه امام است و لیلة القدر متعلق به امام و تجلی امام است.

رییس جمهور با بیان این مطلب که به نظرم ابتکار روز قدس در ماه رمضان توسط امام عظیم الشأن راحل هم یک هدیه الهی و یک لطف ویژه از ناحیه امام عصر (ع) است  گفت: روز قدس یک نشانه است و دربرگیرنده همه ابعاد وجودی انسان ،شناخت خدا، شناخت خود و همه انجام مسئولیت‌های اجتماعی است.

وی اظهار داشت: امروز بر همگان روشن است که صهیونیسم در نقطه مقابل کمال انسانها و جامعه بشری و عامل اصلی انحطاط ملتهاست ویک گروه اقلیت فاسد و مفسد و ضدبشر و ضد ارزش‌های الهی سازمان یافته و منسجم در نقطه مقابل همه ارزش‌های الهی ایستاده‌اند.

احمدی نژاد ادامه داد: رژیم صهیونیستی انسان‌های ساقط شده ‌ای هستند که فقط به قدرت و ثروت و تسلط بر دیگران می اندیشند و حداقل 400 سال است که عده قلیل صهیونیست ها  جامعه بشری را دچار تلاطم و سنگین‌ترین خسارتها و بعضا جبران ناپذیر کردند.

رییس جمهور برده داری و استعمار را عمدتا توسط صهیونیست ها دانست و گفت:جنگ‌های اول و دوم و اسناد قطعی برای تسلط دیگران و اعتبار و میدان داری دولتها توسط صهیونیستها پشت پرده طراحی و برنامه ریزی شده است.

 

* لحظه‌ای غفلت از دشمن دستاوردهای ملت‌ها را بر باد می‌دهد

احمدی‌نژاد در ادامه سخنانش اظهار داشت: صهیونیست‌ها از زمانی که بر دولت آمریکا مسلط شدند، همه امور عالم را در اختیار خودشان گرفتند.

وی افزود: عده‌ای معدود و پشت پرده دولت‌های متوالی آمریکا هستند، تمام مراکز اصلی قدرت دنیا، دولت‌های مقتدر دنیا، مراکز اصلی، بانک‌ها و ثروت دنیا و رسانه‌های اصلی دنیا دست صهیونیست‌هاست و آنان از همه این موارد برای نابودی فرهنگ‌ها، ارزش‌ها، ملت‌ها و موجودیت کشورها استفاده می‌کنند، هر جا تخریب گسترده اخلاقی است و هر جا جنگ، تفرقه و کشتار است، پشت آن صهیونیست‌ها و کمپانی‌های صهیونیست‌ها هستند.

«تأسیس رژیم صهیونیستی یک بهانه و فرصتی است برای آنکه در دولت‌هایی که آنان روی کار می‌آورند و آنان پشتیبانی می‌کنند، وحدت و همگرایی درست کنند، برای آنکه اساس رژیم صهیونیستی را به جای دین، خدا، پیامبر خدا و کتاب خدا و به جای همه ارزش‌های متعالی، بین این دولت‌ها مستقر کنند و همه آنها را به جای تعهد به آن ارزش‌ها، متعهد به این رژیم و موجودیت این رژیم کنند.»

 

رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد: رژیم صهیونیستی ابزار صهیونیست‌ها برای تسلط بر خاورمیانه و به واسطه آن تسلط بر جهان است، وجود رژیم صهیونیستی توهین به همه بشریت و تخریب شخصیت انسان‌ها و ملت‌هاست، صهیونیست‌ها در تعلیمات نژاد‌پرستانه خود، فقط خودشان را انسان می‌شمارند و بقیه ملت‌ها را صرفنظر از دین، فرهنگ، گرایش و ملیّت‌ها، در عداد حیوانات به حساب می‌آورند.

به گفته وی، صهیونیست‌ها کشتن انسان‌ها را جایز می‌شمارند، چپاول ثروت و نوامیس ملت‌ها را تبلیغ و آزاد می‌کنند و آموزش می‌دهند؛ دولت‌های غربی توهین به خودشان را تحمل می‌کنند اما یک انتقاد به رژیم صهیونیستی و اشغالگران را هرگز تحمل نمی‌کنند، تمام جنایات و آدم‌کشی‌های او را توجیه می‌کنند برای آنکه متکی به صهیونیست‌ها هستند، صهیونیست‌ها هزینه تبلیغات آنان را می‌پذیرند.

 

احمدی‌نژاد همچنین گفت: یک حزب 7 یا 8 هزار نفری منسجم شیطانی در حال اداره همه است، امروز مقابله با موجودیت صهیونیست و رژیم جعلی صهیونیستی در واقع صیانت از حقوق همه انسان‌ها و دفاع از کرامت انسانی و باز کردن راه برای نجات همه بشریت از استعمار، استکبار، فقر و بدبختی‌هاست.

«حفظ کیان رژیم صهیونیستی تعهد مشترک اکثر دولت‌های استعماری و استکباری غربی است، آنان از هر چیزی بگذرند، از این موضوع نمی‌گذرند و در نقطه مقابل روز قدس، روز اتحاد همه انسان‌ها و جامعه بشری برای پاک کردن این ننگ یعنی ننگ صهیونیست‌ها از دامان جامعه بشری است، چند صد سال است که ملت‌ها درگیر صهیونیست‌ها هستند، در کشور بزرگی مثل آمریکا، کاندیداهای ریاست جمهوری تا در برابر صهیونیست‌ها زانو نزنند و تعهد ندهند، شانس حضور در ریاست جمهوری را ندارند.»

وی با اشاره به سفر اخیرش به مکه برای حضور در اجلاس کنفرانس اسلامی که در عربستان برگزار شد، به ارائه گزارشی از این سفر پرداخت و تصریح کرد: تسلط بر فلسطین آرزوی تاریخی صهیونیست‌ها بوده است، ده‌ها و صدها جنگ برای این هدف بر پا شده و اخیراً حدود 70 سال برای تحمیل این رژیم طراحی و عمل و جنایت شده است.

رئیس‌جمهور اضافه کرد: همه مرزهای انسانی طی 70 سال اخیر زیر پا گذاشته شد برای آنکه رژیم صهیونیستی در منطقه ما تحمیل شود، همه توان دولت‌های استکباری و استعماری به کار گرفته شد و تا حدود زیادی موفق شدند، اما درست در لحظه‌ای که تصور می‌کردند رژیم صهیونیستی تثبیت شده و جا افتاده و توسط ملت‌های منطقه مورد پذیرش قرار گرفته است، با یک حرکت عظیم توسط ملت ایران به نام انقلاب اسلامی و با راهبری یک مرد الهی و به تبع آن با بیداری ملت‌ها و امواج عظیم آگاهی ملت‌ها و حرکت آنها در برابر صهیونیست‌ها و زنده شدن مقاومت جانانه ملت فلسطین، مواجه شدند.

وی ادامه داد: طی سه دهه اخیر، اساس رژیم صهیونیستی در خطر قرار گرفت، فلسفه تأسیس این رژیم زیر سؤال رفت، آنان احساس خطر کردند و امروز به دنبال نجات رژیم صهیونیستی هستند، تا قبل از انقلاب اسلامی به دنبال تثبیت و توسعه رژیم صهیونیستی بودند اما امروز به دنبال نجات صهیونیست‌ها هستند تا فرصت تاریخی برای بازسازی خودشان پیدا کنند.

احمدی‌نژاد تأکید کرد: سازمان کنفرانس اسلامی بعد از آتش‌ زدن مسجد‌الاقصی شکل گرفت، هدف این سازمان دفاع از فلسطین، مقابله با صهیونیست‌ها و نجات فلسطین بود و بر همین اساس پایه‌گذاری شد.

وی در ادامه سخنانش بh اشاره به کارکرد سازمان کنفرانس اسلامی، متذکر شد: بنده را برای حضور در یک جلسه فوق‌العاده دعوت کردند و گفتند جهان اسلام در و امت اسلامی در خطر است، بیایید چاره‌جویی کنیم و طبیعی بود که ما باید می‌پذیرفتیم و شرکت می‌کردیم، بنده از جانب ملت ایران یک بار دیگر اصل، اساس و فلسفه تأسیس این سازمان را یادآوری کردم، شرایط امروز و ضرورت‌های دوران را تشریح کردم و تحلیل ملت ایران از تحولات جاری را به طور رسمی و کامل در یک تریبون بین‌المللی بیان کردم.

«شرایط امروز، شرایط بسیار خطیری است، لحظه‌ای غفلت ممکن است همه دستاوردهای ملت‌ها را بر باد دهد و دشمنان را برای صدها سال مسلط کند، ما امروز با دو موضوع که در طول یکدیگر قرار دارند، مواجهیم، موضوع اول ضرورت تأمین حقوق اساسی ملت‌ها و مسئله دوم لزوم توجه به طراحی‌ها و برنامه‌ریزی‌های دشمنان قسم خورده است."

رئیس‌جمهوری کشورمان با بیان اینکه عدالت، آزادی، کرامت و حق انتخاب از حقوق اساسی ملت‌ها و مردم است که متأسفانه در جهان در حال لگد‌مال شدن است، تصریح کرد: امروز خوشبختانه با بیداری ملت‌ها، مطالبه حقوق اساسی مردم شکل گرفته و دنبال می‌شود، اراده ملت‌ها به سرعت پشت سر درخواست عدالت، آزادی و کرامت انسانی مستقر می‌شود، اکثریت قریب به اتفاق دیکتاتورها حقوق ملت‌ها را سرکوب می‌کنند و اتفاقاً اکثریت قاطع آنان وابسته به استکبار و صهیونیست‌ها هستند، البته دیکتاتورها راهی جز وابستگی ندارند.

محمود احمدی‌نژاد خاطرنشان کرد: امروز خوشبختانه ملت‌ها بیدار شدند و مطالبه می‌کنند، همه ملت‌ها اسیرند، حتی در آمریکا و اروپا، در غرب اکثر دولت‌ها تابع صهیونیست‌ها هستند، مردم حق انتخاب ندارند، چند حزب درست کردند، از دست این حزب به ستوه می‌آیند باید به دیگری پناه ببرند و حق انتخاب ندارند.

* دوستی با دشمنان قسم خورده حاصلی جزء ننگ ابدی ندارد

احمدی‌نژاد ادامه داد: امروز فریاد ملت‌ها حتی در اروپا و آمریکا برپا است اما فریاد رسی نیست و باید از این یکی به دیگری پناه برد.

وی ادامه داد: اصلاح وضع عالم و برقراری عدالت و آزادی حق همه ملت‌ها است و همه باید پیگیر استقرار این حقوق باشیم و خوشبختانه امروز ملت‌ها این موضوع را مطالبه می‌کنند چراکه هیچ کس حق ندارد درباره حقوق اساسی مردم مسامحه کرده و آن را نادیده بگیرد.

رئیس جمهور کشورمان با تاکید بر اینکه همه باید تابع حقوق ملت‌های باشیم، گفت: برپایی حکومت برای تامین حقوق اساسی مردم، عدالت، کرامت و آزادی انسان‌ها است و گرنه حکومت به خودی خود اعتبار و اصالتی ندارد.

احمدی نژاد در ادامه سخنان خود تصریح کرد: ملت ایران باید همواره پرچمداری عدالت، آزادی و کرامت را که البته در سایه عبودیت و پیروی از پیامبر اسلام (ص) محقق می‌شود، بر افراشته نگه دارد.

وی ادامه داد: موضوع دوم، وجود دشمنان و مستکبرانی است که نمی‌خواهند ذره‌ای از سلطه‌شان کم شود، به خون همه ما تشنه‌اند، اساس ملت‌ها را به رسمیت نمی‌شناسند و می‌خواهند فرهنگ و ثروت آنها را چپاول کنند البته وجود رژیم صهیونیستی تضمین این چپاول و سلطه و در واقع قرار گاه و سرپل آن است.

رئیس جمهور کشورمان همچنین افزود: مستکبران هیچ گاه عزت، پیشرفت و کرامت را نه برای ملت‌های مسلمان بلکه برای هیچ ملتی را نمی‌پسندند چرا که یک ملت مستقل، عزیز و آزاده در سایه عدالت و آزادی بنیان مستکبران را در هم خواهد کوبید.

احمدی نژاد با بیان اینکه عدالت نقطه مقابل استکبار است، خاطرنشان ساخت: آنها تنها قدرت و ثروت را می‌شناسند و اگر لازم باشد همه چیز را به پای قدرت و ثروت قربانی می‌کنند بنابراین همه باید توجه کنند چرا که مقابله با این دشمنان و بیرون راندن آنها از سرزمین‌های منطقه، اسلامی و همه جهان یک ماموریت مهم است.

وی افزود: یک لحظه غفلت از دشمن موجب خسارات جبران ناپذیر است و باید این دو را با هم در نظر بگیریم؛ تامین حقوق مردم و مقابله با توطئه‌های دشمنان در طول هم و لازم و ملزوم یکدیگرند و غفلت از هر کدام سبب شکست در هر دو خواهد بود.

رئیس قوه مجریه کشورمان در ادامه سخنان خود تاکید کرد: دولتی که متکی بر ملت خود نباشد نمی‌تواند در برابر مستکبران قد علم کرده و از حقوق ملت خود صیانت کند و اگر دولت و ملتی در برابر دشمنان سلطه‌گر مقابله نکنند و نایستند، قادر نخواهند بود حقوق اساسی خود را تامین کند.

احمدی نژاد ادامه داد: در تحولات اخیر دشمنان ما فریب کاری کردند؛ همان‌هایی که دیکتاتورها را مسلح کرده‌اند امروز با تغییر نقاب و چهره شعار «دفاع از حقوق مردم» را سر می‌دهند و تعیین می‌کنند که چه کسی باید برود و چه کسی باید بماند. البته هدف آنها ایجاد تفرقه، تحریک دشمنی‌ها، تحریک عصبیت‌های ملی، قومی، زبانی و مذهبی است که در نهایت هدف اصلی آنها نجات رژیم صهیونیستی است.

«با نگاه به منطقه مشخص می‌شود که بسیاری از کینه‌های تاریخی، مسائل شخصی، اختلافات قومی و قبیله‌ای و مذهبی را زنده کرده‌اند، پول و اسلحه و خون ملت‌ها برای کشتن برادران دینی یا هموطنان هزینه می‌شود.»

وی افزود: به نظر من دشمنان در تحریک عصبانیت‌ها و ایجاد درگیری درون منطقه‌ای تا حدودی موفق‌ شده‌اند چراکه به راحتی کشتار می‌شود، حتی با فریاد «الله اکبر» برادر دینی خود را به نفع مستکبرین و صهیونیست‌ها می‌کشند، سر می‌برند، گلوله باران و موشک باران می‌کنند.

رئیس جمهور یادآور شد: اینها برخی کشورها را به جان هم انداخته‌اند؛ با پول این علیه او، با رسانه این علیه او و با قدرت نظامی او علیه دیگری، بنابراین از هر طرفی که مردم کشته شوند به نفع رژیم صهیونیستی است.

احمدی نژاد با بیان اینکه دشمنان منافق همه احمق‌ها را در این صحنه فعال کرده‌اند، گفت: من در مکه نیز گفتم «همه باید هوشیار بوده و همه توجه داشته باشند که تامین حقوق مردم یک ضرورت است و منحصر به یک یا چند کشور نیست لذا همه باید تسلیم حق، عدالت و حقوق مردم باشند، به خصوص کشورهای مسلمان باید از این لحاظ پیشتاز باشند چرا که پیامبر اسلام و اسلام عزیز پیشگام این حقوق هستند».

وی با بیان اینکه بدون تامین حقوق اساسی مردم نمی‌شود در برابر توطئه های دشمنان ایستاد، تصریح کرد: نکته بعدی توجه به دشمنان قسم خورده ملت‌ها است. البته این را بارها گفته‌ام و باز هم تاکید می‌کنم که دوستی با دشمنان قسم خورده حاصلی جزء ننگ ابدی ندارد چرا که آنها نشان دادند که امین و صادق نیستند و به وقت لازم همه را قربانی می‌کنند همانطور که صدام را در حالی که به آنها خدمت کرده بود، قربانی کردند.

رئیس جمهور کشورمان بر این اساس گفت: مگر برخی دوستان 30 ساله خود را اخیرا قربانی نکردند؟ مگر آنها به آمریکا و صهیونیست کم خدمت کرده بودند؟ بنابراین باید مراقب توطئه‌ها بود و به بهانه تامین حقوق مردم نباید دشمن فراموش شود و به جان یکدیگر بیفتیم.

احمدی نژاد با بیان اینکه گلایه‌ها از یکدیگر زیاد است اما وقت برای آن باقی است، تاکید کرد: باید مراقب دشمنان باشیم، مبادا دشمن از در رانده از پنجره وارد شود و دشمنان جنایتکار دیروز، امروز در لباس دوست وارد شود که این فاجعه‌ای بزرگتر از فاجعه اول است.

وی در ادامه سخنان خود گفت: مگر نه این است که دولت‌های متوالی آمریکا به صراحت اعلام کرده و می‌کنند که به حفظ رژیم صهیونیستی متعهد هستند بنابراین باید آگاه باشیم و غفلت از دشمنان فرصت دادن به دشمن برای سلطه در منطقه است.

رئیس جمهور موضوع سوم را وحدت و همدلی و حل مسائل از طریق گفت‌وگو و تفاهم برشمرد و تصریح کرد: رمز موفقیت ما وحدت است. هر کشتاری و هر درگیری تفرقه‌ها را تشدید کرده و شرایط را خطرناک می‌کند لذا همه باید مراقب باشیم.

احمدی‌نژاد افزود: من در دیدار برخی از روسای کشورهایی که جدید‌ا به واسطه این تحولات به قدرت رسیده‌اند، گفتم که باید مراقب باشیم و حواسمان به درگیری‌ها منحرف نشود و از دشمن غافل نشویم، باید مراقب باشیم که کمک دشمن تعهدآور است و بعدا مشکل درست می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه همه باید مراقب باشیم، گفت: امروز حفظ وحدت مهمترین اصل است و لازم است تا در فضای منطقی و برادری و با گفت‌وگو تمام حقوق اساسی ملت‌ها را تامین کرد.

رئیس جمهور در پایان تاکید کرد: ملت ایران ذره‌ای از حقوق اساسی خود و سایر ملت‌ها کوتاه نمی‌آید و آن را برای همه می‌خواهد؛ البته معنای این حرف این نیست که حقوق نادیده گرفته شود بلکه بحث سر روش تامین این حقوق است.

* بهار غربی و آمریکایی در راه است/ تکلیف صهیونیستها به زودی یکسره می‌شود

احمدی نژاد همچنین اظهار داشت: همه باید مراقب طراحی‌ دشمن برای نجات رژیم صهیونیستی باشیم.

وی افزود: آنها یک روز شعار از نیل تا فرات سرمی‌دادند و حتی برای فارس و شیراز و ایران هم ادعاهایی کرده بودند که یعنی به همه جهان نظر داشتند. اما افشا شدند و زیر سؤال رفتند و ملتها حرکت کردند.

رئیس جمهور گفت: امروز آنها دست به طراحی بسیار پیچیده و فریبنده «تشکیل دو دولت» زدند و در حالی که صهیونیست‌ها غده سرطانی در سرزمین فلسطین بماند در آینده‌اش همان آش و همان کاسه است.

احمدی نژاد با بیان اینکه صهیونیستها آدم‌های سلطه‌طلبی هستند، به نمونه‌ای از توسعه‌طلبی‌های صهیونیستها در یکی از مراکز علمی آمریکا اشاره کرد و گفت: حضور صهیونیستها در یک وجب از سرزمین فلسطین خطرناک است چه برسد به اینکه بخواهند دولت رسمی و قانونی داشته باشند.

وی تصریح کرد: همه باید مراقب باشند چون شاید آنها بخواهند با راه‌اندازی یک خیمه‌شب بازی و شلوغ‌کاری از سوی رهبران آمریکا کاری کنند که اسراییلی‌ها ظاهرا و با ادا و اطفار و منت گذاشتن از مواضع خود عدول کرده و ایده دو دولت را بپذیرد.

«حتی اگر 90درصد در دست فلسطینی‌ها باشد و صهیونیستها در 10درصد مناطق اشغالی بمانند و مستقر شوند، باز هم خطر است چرا که ایده دو دولت فرصت تاریخی برای بازسازی صهیونیست‌هاست».

رئیس شورای عالی امنیت ملی کشورمان گفت: پذیرش دو دولت به معنای برباد رفتن 100سال مقاومت است و هرکس آن را بپذیرد، باید بداند که در خط ملتها نیست و در نقطه مقابل ملتها قرار دارد.

احمدی نژاد افزود: همه ملتها توجه کنند که معیار صداقت اهالی سیاست و دولتمردان در پایبندی توأمان به حقوق مردم و ضدیت با رژیم صهیونیستی است و کسی نمی‌تواند مدعی شود مدافع حقوق مردم است اما دنبال تفاهم و توافق با رژیم صهیونیستی باشد.

وی ادامه داد: مگر می‌شود کسی بگوید طرفدار حقوق ملتها هستم اما در تضاد اساسی و  نقطه مقابل سلطه آمریکا و رژیم صهیونیستی نباشد؛ چنین کسی قطعا صادق نیست.

رئیس جمهور گفت: همه باید مراقب باشند که یکباره نیروهای ناتو مدعی حقوق ملتها و آزادی نشوند چرا که عدالت و آزادی با گلوله اجنبی و نیروهای ناتو مستقر نخواهد شد.

احمدی نژاد افزود: شاید با حضور نیروهای ناتو جابه‌جایی در قدرت اتفاق بیفتد اما استقرار و حقوق اساسی ملتها حتما با حضور اجنبی محقق نخواهد شد.

وی با اشاره به تحولات منطقه که رسانه‌های غربی از آن به عنوان بهار عربی یاد می‌کنند، اظهار داشت: غربی‌ها بدانند و گوش‌هایشان را باز کنند، بهاری که گفتند فقط عربی نیست بلکه آغازش عربی است و بهاری بشری و انسانی در راه است و «بهار غربی و آمریکایی» هم در راه است و به لطف خدا به زودی برپا خواهد شد.

رئیس شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه ملتها در حال بیدار شدن هستند و غربی‌ها دیگر نمی‌توانند با فرافکنی ملتها را فریب دهند، به انتقاد از عدم پایبندی رئیس جمهور آمریکا به شعار تغییر پرداخت.

احمدی نژاد ادامه داد:‌ آن آقا گفت من می‌خواهم شرایط را تغییر دهم و طوری گفت که همه تصور کردند سیاست‌های آمریکا و سیاست‌های داخلی آنها در رابطه با ملتها تغییر می‌کند.

وی افزود: اخیرا آمد و گفت منظورم از تغییر، اتفاقاتی است که در خاورمیانه می‌افتد اما ما به آنها می‌گوییم که به نفع آنهاست صهیونیستها را کنار بزنند و مستقل عمل کنند و حقوق ملتها را به رسمیت بشناسند و منافع ملت خود را در چارچوب مرزهای جغرافیایی خود پیگیری کنند.

رئیس جمهور گفت: بهار ملتها در راه است و غربی‌ها بدانند که اگر به این نصیحت توجه نکنند به زودی زود دست قدرت ملتها که تجلی قدرت خداست آنها را به زیر خواهد کشید.

احمدی نژاد افزود: ملت‌های منطقه بیدار شدند و ممکن است نظام سلطه با تحریک قومی و مذهبی مدت کوتاهی فرصتی برای خود ایجاد کند، اما این خیلی زودگذر است و به نفع آنهاست که با ملت‌های منطقه صادق باشند.

وی تصریح کرد: به زودی زود ملتها تکلیف صهیونیست‌های غاصب در فلسطین را یکسره خواهند کرد.

رئیس جمهور گفت: غربی‌ها دنبال خاورمیانه جدید هستند و ما هم به دنبال خاورمیانه جدید هستیم که حتما شکل می‌گیرد؛ ولی به لطف خدا و یاری ملتها در این خاورمیانه جدید اثری از آمریکا و صهیونیستها نخواهد بود.

وی به غربیها هشدار داد: دست از حمایت صهیونیستها و توهین به ملت ایران بردارند و به نفع آنهاست که خود را اصلاح و  با ملت ما دوستی کنند؛ چرا که ملت ایران همه دشمنان و بدخواهان خود را در طول تاریخ دفن کرده و اکنون نیز دشمنی که ضعیف‌تر از بدخواهان گذشته است، دفن خواهد کرد و جز شرمندگی برای آنها نخواهد ماند.

احمدی نژاد در پایان با تأکید بر اینکه روز روشن ملتها در راه است و حکومت صالحان به دست مصلح کل و عاشق واقعی انسانها با همراهی حضرت عیسی و با اراده همه ملتها برپا می‌شود، گفت: همانطور که کمونیسم رفت، نظام سرمایه‌داری هم می رود و صهیونیستها نیز خواهند رفت و سلطه آمریکا در هم می‌شکند و قدس آزاد می‌شود.


 
سینماگران امروز هم کمک‌های مردم به زلزله‌زدگان را دریافت می‌کنند
ساعت ٥:۱٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٧ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: پرویز پرستویی گفت: در جریان حضور روز گذشته سینماگران در مقابل سینما آزادی برای دریافت کمک‌‌های مردم به زلزله‌زدگان که امروز نیز از ساعت 15 تا 24 ادامه دارد، حدود 58 میلیون تومان جمع‌آوری شد.

خبرگزاری فارس: سینماگران امروز هم کمک‌های مردم به زلزله‌زدگان را دریافت می‌کنند
گزارش تصویری مرتبط

-------------------------------

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، روز گذشته تعدادی از سینماگران کشور با حضور مقابل سینما آزادی، کمک‌های مردم به زلزله‌زدگان آذربایجان شرقی را جمع‌‌آوری کردند.

«پرویز پرستویی» در این باره به فارس گفت: در جریان حضور روز گذشته سینماگران برای دریافت کمک‌‌های مردم به زلزله‌زدگان آذربایجان شرقی، حدود 58 میلیون تومان جمع‌آوری شد.

وی افزود: این برنامه امروز نیز از ساعت 15 تا 24 در مقابل سینما آزادی ادامه دارد.

به گزارش فارس، بنا بر اعلام اعضای این کمیته شامل پرویز پرستویی، کمال تبریزی و رضا میرکریمی، کمک‌های جمع‌آوری شده هفته آینده طی سفر هنرمندان به مناطق حادثه‌دیده اهدا خواهد شد.

روز گذشته هنرمندانی چون رضا کیانیان، کمال تبریزی، همایون ارشادی، کوروش سلیمانی، رویا تیموریان، پرویز پرستویی، رضا میرکریمی‌، حامد بهداد، حسن پورشیرازی‌، همایون اسعدیان، نگار جواهریان‌، طناز طباطبایی، حبیب رضایی، مانی حقیقی، مازیار میری، محمدمهدی عسگرپور، سیروس ابراهیم‌زاده، صابر ابر، باران کوثری، رضا عطاران، شایسته ایرانی، علیرام نورایی، فرهاد توحیدی، مسعود رایگان و ... در این برنامه خیرخواهانه حضور داشتند.


 
روز قدسی بدون فتنه وانحر اف
ساعت ٥:۱٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٧ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: راهپیمایی روز قدس امسال در حالی برگزار شد که خبری از فتنه و انحراف نبوده و نیست.

خبرگزاری فارس: روز قدسی بدون «فتنه» و «انحراف»

"روز قدس یک روز جهانی است. روزی نیست که فقط اختصاص به قدس داشته باشد. روز مقابله مستضعفین با مستکبرین است. روز مقابله ملت‌هایی است که در زیر فشار ظلم آمریکا و غیر آمریکا بودند، در مقابل ابرقدرت‌هاست. روزی است که باید مستضعفین مجهز بشوند در مقابل مستکبرین، و دماغ مستکبرین را به خاک بمالند...

متعهدین این روز را روز قدس می‌دانند و عمل می‌کنند به آنچه باید بکنند‌ و منافقین آنهایی که با ابرقدرت‌ها در زیر پرده آشنایی دارند و با اسرائیل دوستی، در این روز بی‌تفاوت هستند، یا ملت‌ها را نمی‌گذارند که تظاهر کنند. روز قدس روزی است که باید سرنوشت ملت‌های مستضعف معلوم شود، باید ملت‌های مستضعف اعلام وجود بکنند در مقابل مستکبرین. باید همانطور که ایران قیام کرد و دماغ مستکبرین را به خاک مالید و خواهد مالید، تمام ملت‌ها قیام کنند و این جرثومه‌های فساد را به زباله‌دان‌ها بریزند.

روز قدس روزی است که باید این دنباله‌روهای رژیم سابق در ایران، و آن توطئه‌چین‌های رژیم فاسد و ابرقدرت‌ها در سایر جاها خصوصا در لبنان، تکلیف خودشان را بدانند. روزی است که باید همت کنید و همت کنیم که قدس را نجات بدهیم و برادران لبنانی را از این فشارها نجات بدهیم."

* امام خمینی(ره): روز قدس یک روز جهانی است

سخنان ذکر شده در بالا، فرمایشات بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی است که در اهمیت روز قدس بیان شده است؛ روزی که به اعتقاد امام خمینی‌(ره) یک روز جهانی و روز مقابله با مستکبرین است.

فرمایش حضرت امام خمینی(ره) نشان می‌دهد روز قدس را باید روز حمایت از ملت‌های مسلمان و مستضعف جهان نامید.

* قدس 88 و مدعیان دروغین خط امام/فتنه‌گران به آرمان امام پشت کردند

دغدغه حضرت امام درباره فلسطین باعث ‌شد همواره شاهد تاکیدات آن حضرت برای پرشور برگزار شدن راهپیمایی روز قدس و لزوم توجه به آرمان فلسطین باشیم؛ حال نکته‌ای که در این بین بازخوانی آن ضروری به نظر می‌آید، روز قدس 88 و حواشی‌ به وجود آمده در آن روز توسط عده‌ای از قانون‌شکنان و فتنه‌گران بود.

افرادی که در روز قدس 88 و در ایام پس از انتخابات دهم ریاست جمهوری در حالی که شعار «خط امامی» سر می‌دادند و تلاش داشتند خود را مدعی اصلی خط امام معرفی کنند، نه تنها برای تحقق آرمان امام(ره) در این روز گامی برنداشتند بلکه در جهت انحراف راهپیمایی روز قدس و حتی ضدیت با آن تلاش کردند.

* نماز باطل فتنه و روزه‌داری با «آب معدنی» و «ساندویچ»

فتنه‌گران، بعد از انتخابات دهم ریاست جمهوری با اسم رمز «تقلب» اقدامات غیرقانونی و هنجارشکنانه شان را آغاز و پس از آن با نشان دادن ماهیت درونی، ضدیتشان را با اندیشه‌های امام(ره)، انقلاب و حتی آموزه‌های اسلامی به نمایش گذاشتند.

براین اساس، فتنه‌گران در قدس 88 و در جمعه آخر ماه مبارک رمضان که قرار بود همگان با حضور در صحنه ضمن اعلام حمایت از آرمان امام خمینی(ره) در حمایت از قدس شریف، از صهیونیست های خونخوار اعلام انزجار کنند، با در دست داشتن «بطری‌های آب» و «ساندویچ» در خیابان‌های منتهی به محل اقامه نمازجمعه تهران حضور یافتند و شعارهای انحرافی سر دادند.

* ریشه فتنه و انحراف قطع شد

فتنه‌گران در حالی در روز قدس 88 در خیابان‌های منتهی به دانشگاه تهران حضور یافتند که حتی احکام اولیه اقامه نماز و روزه‌داری را رعایت نکردند و در صفوفی با حضور زنان و مردان در کنار هم، نماز خود را اقامه کردند که همین موضوع گلایه نمازگزاران تهرانی را در پی داشت.

در آن روز نمازگزاران تهرانی به مقابله با این خط انحرافی پرداختند و اجازه ندادند «مدعیان دروغین خط امام» مسیر حمایت از قدس شریف که از جمله آرمان‌های امام خمینی(ره) محسوب‌ می‌‌شود را به سمت باطل منحرف کنند.

* آرمان قدس شریف همچنان در مسیر صحیح/ توطئه‌ای که خنثی شد

حال که ۳ سال از آن روز و تلاش فتنه‌ برای انحراف روز قدس و ناکامی این تلاش می‌گذرد، شاهدیم راهپیمایی روز‌های قدس با شور و شعور بیشتری برگزار می‌شود و آحاد مختلف مردم با حضور در صحنه ضمن اعلام حمایت از فلسطین، بر اتحاد اسلامی و لزوم حمایت از خط مقاومت اسلامی تاکید می کنند.

-------------------------

*** گزارش: محمد میرزایی

-------------------------


 
تکرار فیلم تحسین شده «شکارچی شنبه» ساعت 16:10امروز از شبکه یک
ساعت ٤:٠٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٧ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: تکرار فیلم سینمایی «شکارچی شنبه» امروز مصادف با روز جهانی قدس از شبکه یک سیما پخش می‌شود.

خبرگزاری فارس: تکرار فیلم تحسین شده «شکارچی شنبه» ساعت 16:10امروز از شبکه یک

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، فیلم سینمایی «شکارچی شنبه» به نویسندگی و کارگردانی پرویز شیخ‌طادی ساخته شده است. این فیلم شب گذشته از شبکه اول سیما پخش شد و تکرار آن امروز از ساعت 16:10 روی آنتن خواهد رفت.

به گزارش فارس، فیلم سینمایی «شکارچی شنبه» با حضور بازیگرانی نظیر علی نصیریان، امیریل ارجمند، دارین حمزه، آرسینه سوکیاسیان، مهدی فقیه و سیلوا آندرانسیان ساخته شده و تصویربرداری آن در ایران و لبنان انجام شده است.

این فیلم سینمایی که ماهیتی ضدصهیونیستی دارد، ماجرای یکی از سران جریان فکری صهیونیسم را به تصویر می کشد که در مدت کوتاهی تاثیری شگرف بر افکار نوه خود می گذارد و او را از کودکی بی آزار با فطرتی پاک به درنده خویی خطرناک تبدیل می کند.


 
فیلم حضور رهبر انقلاب در مناطق زلزله‌زده آذربایجان شرقی
ساعت ۱٠:٤۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٦ : توسط : حسینی

فیلم حضور رهبر انقلاب در مناطق

 

زلزله‌زده آذربایجان شرقی

 

دانلود


 
نماینده اهر در گفتگو با فارس مطرح کرد
ساعت ۱٠:٤٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٦ : توسط : حسینی
حاشیه‌های بازدید رهبر انقلاب از 3 روستای زلزله‌زده

خبرگزاری فارس: نماینده مردم اهر و هریس در مجلس، با اشاره به دیدار و گفتگوی رهبر معظم انقلاب با خانواده‌های داغدار و حضور ایشان در روستاهایی که به طور کامل تخریب شده است، گفت: حتی مسئولان استان هم از سفر حضرت آقا بی اطلاع بودند.

خبرگزاری فارس: حاشیه‌های بازدید رهبر انقلاب از 3 روستای زلزله‌زده

عباس فلاحی باباجان، نماینده مردم زلزله زده اهر و ورزقان که در سفر امروز مقام معظم رهبری به اهر، ایشان را همراهی کرده بود، در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب از سه روستای زلزله زده در بخش‌های هریس، اهر و خواجه بازدید کردند.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب از روستای اورنگ و باجاباج بازدید و با خانواده‌های داغدیده گفتگو کردند. متاسفانه تمام خانه‌ها در روستای باجاباج تخریب شده و بیشترین کشته را این روستا داده بود.

فلاحی با بیان اینکه ساکنان روستاهای زلزله دیده تنها چند دقیقه قبل از دیدن مقام معظم رهبری از حضور ایشان مطلع شده بودند، افزود: حتی مسئولان استان و نمایندگان نیز از سفر حضرت آقا بی‌اطلاع بودند و سفر ایشان به مناطق زلزله زده کاملا سرزده بود.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی افزود: روستاییان به محض اینکه مقام معظم رهبری را در روستای خود دیدند، برای سلامتی ایشان، گاو و گوسفند قربانی کردند.

وی افزود: مقام معظم رهبری با خانواده‌های داغدیده گفت‌وگو کردند و از آنها خواستند با توسل به اهل بیت(ع) صبور باشند. برخی خانواده های داغدیده تلاش می‌کردند خود را به آقا برسانند و درباره از دست دادن عزیزان خود بگویند.

فلاحی با بیان اینکه حضور مقام معظم رهبری در روستاهای زلزله زده، فضای خاص معنوی را حاکم کرده بود، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی به مسئولان دستور دادند هرچه سریعتر نسبت به بازسازی روستاهای زلزله دیده اقدام کنند.


 
پخش شکارچی شنبه
ساعت ۱٠:٤۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٦ : توسط : حسینی

پخش شکارچی شنبه 

فیلم سینمایی شکارچی شنبه هم اکنون در حال پخش از شبکه یک سیما می باشد


 
رهبرمعظم‌انقلاب در جمع زلزله‌زدگان آذربایجان‌شرقی:
ساعت ٥:٤۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٦ : توسط : حسینی
ملت ایران همدرد و همدل با ساکنان مناطق زلزله‌زده هستند (همراه با گزارش تصویری)

خبرگزاری فارس: حضرت آیت الله خامنه ای صبح امروز با حضور سرزده در مناطق زلزله زده استان آذربایجان شرقی ضمن ابراز همدردی با ساکنان این مناطق از نزدیک در جریان خسارات وارد شده و نحوه کمک رسانی به زلزله زدگان قرار گرفتند.

خبرگزاری فارس: ملت ایران همدرد و همدل با ساکنان مناطق زلزله‌زده هستند (همراه با گزارش تصویری)
گزارش تصویری مرتبط

-------------------------------

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری،حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز با حضور سرزده در مناطق زلزله زده استان آذربایجان شرقی ضمن ابراز همدردی با ساکنان این مناطق از نزدیک در جریان خسارات وارد شده و نحوه کمک رسانی به زلزله زدگان قرار گرفتند.

روستای سرند از توابع شهرستان هریس یکی از مناطقی بود که مورد بازدید رهبر انقلاب اسلامی قرار گرفت.

حضرت آیت الله خامنه ای سپس با حضور در روستای کوویچ با مردم این روستا از نزدیک دیدار و گفتگو کردند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع مردم کوویچ هدف اصلی از سفر به مناطق زلزله زده را ابراز همدردی و همدلی با مردم این مناطق و عرض تسلیت بیان و تاکید کردند : همه ملت ایران با ساکنان مناطق زلزله زده همدرد و همدل هستند.

 

 

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: مردم ایران، مردمی متحد و یکپارچه هستند و همین اتحاد و یکپارچگی موجب قدرت و نیرومندی ملت شده است.

ایشان با توصیه مردم مناطق زلزله زده به صبر و بردباری خاطر نشان کردند: اگر ساکنان این مناطق با یکدیگر همکاری و همدلی داشته باشند این حادثه می تواند به سکوی پرش و دگرگونی چهره این منطقه تبدیل شود.

رهبر انقلاب اسلامی خدمت رسانی به مردم مناطق زلزله زده را خوب ارزیابی کردند و افزودند: البته مسئولان برای بازسازی و مقاوم سازی مناطق زلزله زده وظایف سنگینی دارند و مردم این مناطق نیز باید به مسئولان برای انجام این وظایف سنگین کمک کنند.


 
مرگ بر اسرائیل به ۵۷ زبان زنده دنیا!
ساعت ۳:۳۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٦ : توسط : حسینی

خبرنامه دانشجویان ایران:

 
 
 
persian : مرگ بر اسراییل
 
arabic: الموت لاسرائیل
 
english: Death to Israel
 
hebrew: מוות לישראל
 
afrikaans: Dood aan Israel
 
albanian: Vdekje Izraelit
 
armenian: Մահ Իսրայելին
 
azerbaijani: İsrailə ölüm
 
basque: Israelen Death
 
belarusian: Смерць Ізраілю
 
bengali: ইজরায়েলের মৃত্যু
 
bulgarian: Смърт на Израел
 
catalan: Mort a Israel
 
chinese (simplified): 以色列去死
 
chinese (traditional): 以色列去死
 
croation: Smrt Izraelu
 
czech: Smrt Izraeli
 
danish: Død over Israel
 
dutch: Dood aan Israël
 
estonian: Surm Iisraelile
 
filipino: Kamatayan sa Israel
 
finnish: Kuolema Israelille
 
french: Mort à Israël
 
galician: Morte a Israel
 
georgian: სიკვდილი ისრაელის
 
german: Tod für Israel
 
greek: Θάνατος στο Ισραήλ
 
gujarati: ઇઝરાયેલ મૃત્યુ
 
haitian creole: Lanmò ak pèp Izrayèl la
 
hindi: इसराइल की मौत
 
hungarian: Halál Izrael
 
lcelandic: Death til Ísrael
 
indonesian: Kematian bagi Israel
 
irish: Bás ar Iosrael
 
italian: Morte a Israele
 
japanese: イスラエルの死
 
kannada: ಇಸ್ರೇಲ್ ಡೆತ್
 
korean: 이스라엘에게 죽음을
 
latin: Mors Israhel
 
latvian: Nāve uz Izraēlu
 
lithuanian: Mirtis į Izraelį
 
macedonian: Смрт за Израел
 
malay: Kematian kepada Israel
 
maltese: Mewt għall-Iżrael
 
norwegian: Death to Israel
 
polish: Śmierć Izraelowi
 
portuguese: Morte a Israel
 
romanian: Moarte Israel
 
russian: Смерть Израилю
 
serbian: Смрт Израелу
 
slovak: Smrť Izraelu
 
slovenian: Smrt v Izrael
 
spanish: Muerte a Israel
 
swahili: Kifo kwa Israeli
 
swedish: Död åt Israel
 
tamil: இஸ்ரேலுக்கு இறப்பு
 
telugu: ఇజ్రాయెల్ కు మరణం
 
thai: ตายไปยังอิสราเอล\
 
turkish: İsrail’e Ölüm
 
ukrainian: Смерть Ізраїлю
 
urdu: اسرائیل کی موت
 
vietnamese: Cái chết đến Israel
 
welsh: Marwolaeth i Israel
 
yiddish: טויט צו ישראל

 
مستندخاکسترهای داوودیه
ساعت ۳:۱۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٦ : توسط : حسینی

مستندخاکسترهای داوودیه

فرقه داوودیه یکی از فرقه‌های دین مسیحی و منشعب از کلیسای ادونتیست است. این فرقه در سال ۱۸۳۰ در آمریکا توسط فردی بنام ویلیام میلر که کشاورزی انگلیسی بود، پایه‌گذاری شد. مشهورترین انشعابات فرقه ادونتیست فرقه داوودیه است، و برخی موسس آن را لوییس رودن می‌دانند، اما به هر حال این فرقه در سال 1955 از کلیسای ادونتیست جدا شد و به صورت فرقه‌ای اصلاح‌گرا اعلام موجودیت کرد و در ابتدا ادونتیست‌ها سعی داشتند این فرقه را فقط یک انجمن محلی معرفی کنند. دیوید کورش از مهم‌ترین رهبران این فرقه است ، البته نام اصلی وی ( ورنن وین هوول ) است که سال 1983 به رهبری این فرقه رسید و بعدها نام خود را به دیوید (داوود) کوروش تغییر داد. واقعه کشتار و سوزاندن پیروان فرقه داوودیه در 28 فوریه سال 1993 تا 19 آوریل با یورش ناگهانی به شیوه جنگی در شهر واکو واقع در ایالت تگزاس آغاز شد.در روز ۲۸ فوریه سال ۱۹۹۳ مأموران پلیس اف‌بی‌آی در ایالات متحده آمریکا به مقر فرقه داویدیان به رهبری کورش دیوید در شهرک ویکو (Waco) در ایالت تگزاس، بدستور دادستانی آمریکا، یورش بردند و این مرکز را محاصره نمودند.

Flash Required

Flash is required to view this media. Download Here.

قسمت اول/دانلود

Flash Required

Flash is required to view this media. Download Here.

قسمت دوم / دانلود

Flash Required

Flash is required to view this media. Download Here.

قسمت سوم /دانلود


 
قاضی سراج در گفت‌وگو با فارس:
ساعت ۱:۱۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٦ : توسط : حسینی
پرونده اعدامی‌های فساد بزرگ مالی بسته شده است

خبرگزاری فارس: رئیس دادگاه فساد بزرگ مالی گفت که پرونده اعدامی‌های فساد بزرگ اقتصادی بسته شده است.

خبرگزاری فارس: پرونده اعدامی‌های فساد بزرگ مالی بسته شده است

ناصر سراج رئیس دادگاه فساد بزرگ مالی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس در پاسخ به این سؤال که آقای اژه‌ای گفته‌اند که پرونده فساد اقتصادی هنوز بسته نشده، آیا این سخن به این معناست که ممکن است تعداد اعدامی‌ها افزایش پیدا کند؟ اظهار داشت: پرونده اعدامی‌ها بسته شده و سایر پرونده‌ها هم بعداً رسیدگی خواهیم کرد.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا در این پرونده دیگر اعدامی نخواهیم داشت، گفت: قاضی پرونده باید در مورد این مسئله تصمیم‌گیری کند.


 
رسوایی گروهک ارتش آزاد پس از اعدام‌ها
ساعت ۱:۱٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٦ : توسط : حسینی
انتشار فیلم رسوایی جنسی سرکرده گردان
الفاروق گروهک ارتش آزاد سوریه + عکس

خبرگزاری فارس: فعالان سوری تصاویری از عبدالرزاق طلاس سرکرده گروهک الفاروق منتشر کردند که از انحراف اخلاقی عمیق وی و محافل وهابی وابسته به گروهک ارتش آزاد حکایت دارد.

خبرگزاری فارس: انتشار فیلم رسوایی جنسی سرکرده گردان الفاروق گروهک ارتش آزاد سوریه + عکس

به گزارش فارس، هنوز ابراز انزجارها از اعدام‌های دلخراش مردم حامی نظام سوریه به دست عناصر وهابی-سلفی (جهادی)گروهک‌های مسلح وابسته به گروهک ارتش آزاد فروکش نکرده است که فعالان سوری در صفحات اجتماعی اینترنت تصاویری ویدئویی از «عبدالرزاق طلاس» سرکرده سرشناس گردان وهابی «الفاروق» زیرشاخه گروهک «ارتش آزاد سوریه» (وابسته به شورای ملی مخالفان سوریه به ریاست عبدالباسط سیدا) منتشر کردند که نشان از انحطاط اخلاقی فرماندهان سلفی گروهکهای مسلح در سوریه دارد؛ گروهک‌هایی که با ادعای جهاد علیه نظام کافر (!) سوریه به این کشور آمده‌اند و می‌جنگند.

پایگاه خبری عاجل سوریه نیز در این خصوص نوشت، فعالان سوری، تصاویری ویدئوی از عبدالرزاق طلاس منتشر کرده‌اند که وی در ماه مبارک رمضان به هنگام گفت‌وگوی اینترنتی با یک زن ناشناس، اقداماتی شنیع از خود بروز می‌دهد.

تصویری از عبدالرزاق طلاس در تصاویر ویدئویی مذکور

عاجل افزود: زمانی که عبدالرزاق این حرکات زننده را از خود بروز می‌داد صدای انفجار و گلوله در منطقه به گوش می‌رسید اما او مشغول کار خود بود.

این پایگاه خبری تصریح کرد: طلاس در طول این تصاویر کارهایی را انجام می‌دهد که آن زن ناشناس از طریق برنامه اسکای‌پی از وی می‌خواهد.

هرچند بسیاری از پایگاه‌های خبری از جمله پایگاه‌های سوری این خبر را به با تصاویر سانسور شده منتشر کردند اما به اطلاع کاربران محترم فارس می‌رساند، نه تنها امکان انتشار تصاویر مذکور وجود ندارد بلکه از انتشار این خبر نیز عذرخواهی می‌شود اما از آنجایی که عبدالرزاق طلاس از فرماندهان میدانی سرشناس گروهک‌های سلفی در سوریه است و بنا بر اعلام شبکه سیریا توب، وی یکی از الگوهای معروف در میان افراد مسلح سلفی سوریه است، و بسیاری از این افراد با گرفتن پول‌های هنگفت، به بهانه جهاد در راه خدا، علیه مردم و دولت سوریه سلاح به دست گرفته‌اند، ذکر این رسوایی برای روشنگری اذهان عمومی درباره هویت این عناصر مورد نیاز بود.

این رسوایی پس از آن در میان رسانه‌ها منتشر شده است که امروز القدس العربی به نقل از برخی افراد مسلح در حلب اعلام کرد که ترکیه پس از رسوایی گروه‌های مسلح به دلیل ارتکاب اعدام‌های فجیع علیه هواداران نظام سوریه،‌ برخی فرماندهان میدانی گروهک‌های مسلح را بشدت توبیخ و به قطع کمک تسلیحاتی و مالی تهدید کرده است.

پایگاه خبری الحقیقه سوریه نیز این خبر را به همراه بخش‌هایی از تصاویر مربوط منتشر کرد و با انتقاد شدید از گروهک‌های وابسته به ارتش آزاد سوریه، نوشت: عبدالرزاق طلاس، فرمانده گردان وهابی الفاروق که تحت حمایت مالی سرویس اطلاعات عربستان سعودی و نظارت این کشور است، در حال صحبت با یکی از معشوقه‌های خود از طریق برنامه اسکای‌بی، اقدام به حرکات جنسی زننده‌ای می‌کند که ...  .

الحقیقه افزود: انتشار این پدیده اشاره به «پدیده الرحمونیه» (نسبت به فردی به نام عمر رحمون از وابستگان به مخالفان سوریه که رسوایی اخلاقی وی پیش از این در پایگاه الحقیقه منتشر شد) در محافل ارتش آزاد دارد که افراد مسلح این گروه مشتی افراد با عقده‌های فروخورده جنسی هستند که کمبودهای اخلاقی دارند اما در ظاهر به مظاهر اسلامی تظاهر می‌کنند و ادعای عفت و طهارت می‌کنند اما در خفا مانند خفاش‌ها در تاریکی مرتکب منکرات می‌شوند.

 

طلاس در حال فعالیت علیه نظام سوریه در حضور ناظران بین‌الملل

الحقیقه در ادامه نتیجه‌گیری مهمی از این پدیده زشت کرد و افزود: مهم‌تر از آنچه ذکر شد، این است که انتشار این مرض‌های اخلاقی و پدیده‌های زننده در میان عناصر گروهک‌های مسلح نشان می دهد چه کسانی در پشت پرده تجاوز به مردمانی هستند که افراد مسلح در برخی مکان‌ها با زور سلاح بر آنان کنترل پیدا می‌کنند و کسی اقدام به این حرکات شنیع نمی‌کند جز این افراد که عقده‌های فروخورده جنسی دارند.


 
ارتش سوریه «تیم خبری ربوده‌شده» شبکه الاخباریه را آزاد کرد + عکس
ساعت ۱:۱۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٦ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: ارتش سوریه پس از در هم کوبیدن مقر فرماندهی عناصر مسلح در منطقه التل در ریف دمشق موفق شد تیم خبری ربوده‌شده شبکه الاخباریه این کشور را آزاد کند.

خبرگزاری فارس: ارتش سوریه «تیم خبری ربوده‌شده» شبکه الاخباریه را آزاد کرد + عکس

به گزارش فارس،‌ منابع سوری از آزاد شدن تیم خبری ربوده شده شبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه خبر دادند و اعلام کردند که شمار زیادی از افراد مسلح را در محاصره قرار داده‌اند.

چندی پیش افراد مسلح در منطقه التل در ریف دمشق تیم خبری شبکه الاخباریه را که متشکل از چهار نفر (خبرنگار، تصویربردار، دستیار تصویربردار و راننده) بود ربودند. گروه‌های مسلح چند روز پس از ربایش اعلام کردند که دستیار تصویربردار کشته شده است.

همچنین منابع سوری روز گذشته از در هم کوبیده شدن یک مقر فرماندهی افراد و گروه‌های مسلح در منطقه التل در ریف دمشق خبر داده بودند.

پایگاه خبری شوکوماکو سوریه اعلام کرد: ارتش سوریه در عملیاتی منحصر به فرد موفق شد یارا صالح و عبدالله طبره خبرنگار و تصویربردار الاخباریه را آزاد کند و حدود دو ساعت بعد نیز حسام عماد را آزاد کند.

 

یارا صالح خبرنگار الاخباریه پس از آزادی

پایگاه خبری عاجل سوریه نیز اعلام کرد: منابع مطلع اعلام کردند که ارتش سوریه موفق شده است یارا صالح،‌ خبرنگار، عبدالله طبره تصویربردار و حسام عماد راننده این تیم خبری را که همه از الاخباریه بودند و در منطقه التل در ریف دمشق به دست افراد مسلح ربوده شدند، آزاد کند.

افراد مسلح چند روز پس از ربایش با تصویربرداری از این سه نفر و انتشار آن،‌ به ارتش سوریه اعلام کردند که در قبال آزادی این افراد، ارتش باید از منطقه التل عقب‌نشینی کند و به خواسته‌های آنان تن بدهد.

به گزارش عاجل، یارا صالح پس از آزادی اعلام کرد که افراد مسلح ما را مجبور کردند که در آن تصاویر ضبط شده مطالبی را بگوییم که آنان به ما دیکته کرده بودند. آنها خواستار عقب‌نشینی ارتش بودند تا در مقابل ما را آزاد کنند... اطمینان داشتم ارتش ما را فراموش نمی‌کند.

 

طبره تصویربردار و صالح خبرنگار پس از آزادی

عاجل افزود: عملیات آزادسازی از طریق مذاکره با افراد مسلح نبوده و ارتش در عملیات ویژه موفق شد این افراد را آزاد کند.

منابع امنیتی سوریه به شوکوماکو اعلام کردند که شمار زیادی از افراد مسلح در التل در محاصره ارتش قرار گرفته‌اند و هیچ راه فراری ندارند.


 
عضویت سوریه در سازمان همکاری اسلامی تعلیق شد
ساعت ۱:٠٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٦ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: سران سازمان همکاری اسلامی در نشست دیروز مکه، با اکثریت آراء عضویت دمشق در این سازمان را به حالت تعلیق درآوردند.

خبرگزاری فارس: عضویت سوریه در سازمان همکاری اسلامی تعلیق شد

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری «روسیا الیوم»، عصر دیروز چهارشنبه، اجلاس فوق‌العاده سران سازمان همکاری اسلامی با حضور رهبران و نمایندگان 57 دولت به کار خود پایان داد.

تعلیق عضویت سوریه

بر اساس این گزارش، در این اجلاس، سران کشورهای عضو این سازمان با اکثریت آراء، به تعلیق عضویت سوریه از این سازمان رای دادند.

این درحالی است که کارشناسان سیاسی بر این باورند که چنین اقدامی ناشی از سیاست خصمانه کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس علیه دمشق است و این کشورهای عربی  همانند تعلیق عضویت دمشق از اتحادیه عرب، این بار نیز تحت فشارهای خارجی تصمیم به چنین تعلیقی گرفته‌اند.

در بیانیه پایانی این اجلاس، بدون اشاره به حمایت برخی از دولت‌های عضو این سازمان از خشونتها در سوریه و نیز تسلیح گروهک‌های تروریستی، نقض آشکار حقوق بشر در سوریه محکوم شد.

در نشست روز سه‌شنبه وزرای خارجه دولت‌های عضو این سازمان، پیشنهاد تعلیق عضویت سوریه طرح شده بود که ایران و الجزایر با آن مخالفت کرده بودند.

تشکیل مرکز گفت‌و‌گو میان مذاهب اسلامی

در این نشست همچنین توافق شد که به پیشنهاد ملک عبدالله پادشاه عربستان سعودی، یک مرکز برای گفت‌وگو میان مذاهب اسلامی به منظور مقابله با فتنه میان مسلمانان تاسیس شود.

ضرورت حمایت از مقدسات اسلامی در قدس

همچنین بر ضرورت تلاش برای حمایت از مقدسات اسلامی در قدس و اراضی اشغالی فلسطین تاکید شد.

بر اساس این گزارش، با اینکه مهمترین مسئله مطرح در بیانیه پایانی اجلاس سران سازمان همکاری اسلامی، پرونده سوریه بود، اما تلاشهای موجود برای یهودی‌سازی و شهرک‌سازی در قدس، مسجدالاقصی و فلسطین اشغالی نیز محکوم شد و دولت‌های عضو این سازمان بر ضرورت حمایت از ملت فلسطین به هر شکل ممکن مادی، معنوی و دیپلماتیک تاکید کردند.

محکوم کردن جنایات علیه مسلمانان میانمار

در بخش پایانی این بیانیه از تمامی دولت‌های عضو این سازمان که با دولت میانمار رابطه سیاسی، دیپلماتیک و اقتصادی دارند خواسته شد که از این روابط برای اعمال فشار بر دولت مذکور استفاده کنند و با تهدید به تحریم و توقف روابط، از تداوم کشتار و جنایت علیه اقلیت مسلمان این کشور جلوگیری به عمل آورند.


 
احمدی‌نژاد در دیدار با رییس جمهور ترکیه مطرح کرد
ساعت ۱۱:٠٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٥ : توسط : حسینی
انتقاد از مواضع ضد سوری برخی پادشاهان که
 
خود پایگاه مردمی ندارند

خبرگزاری فارس: رییس جمهور گفت:در این اجلاس تعجب می کردم که برخی پادشاهان کشورها، علیه سوریه حرف می زدند در حالیکه بیشتر مردم کشورشان آنها را نمی خواهند.

خبرگزاری فارس: انتقاد از مواضع ضد سوری برخی پادشاهان که خود پایگاه مردمی ندارند

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری فارس، محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهوری اسلامی ایران عصر امروز در حاشیه اجلاس اضطراری مکه در دیدار عبداله گل رئیس جمهور ترکیه با اشاره به روابط گسترده دوکشور در عرصه های مختلف گفت: حوادث می گذرند اما ما هستیم و باید با هم کار و زندگی کنیم.

رییس جمهوربا اشاره به اینکه ملت ها خواهان عدالت، آزادی و احترام هستند افزود: با زور هیچ کس پیروز نیست و دولتی که با زور سرکار بیاید فردا نمی تواند استقلال خود را حفظ کند.

وی با اشاره به این نکته که درباره روش های اصلاحات بحث دارد گفت: اصل اصلاحات مساله ای قطعی است و البته منتظرم ببینم که این اصلاحات کی به دیگر کشورهای منطقه می رسد.

رئیس جمهور با تاکید بر این نکته که روش های اصلاحات نباید با کشتار و جنگ باشد افزود: در این اجلاس تعجب می کردم که برخی پادشاهان کشورها، علیه سوریه حرف می زدند در حالیکه بیشتر مردم کشورشان آنها را نمی خواهند.

احمدی نژاد با اشاره به طرح ارائه شده مرسی رئیس جمهور مصر در اجلاس دیشب گفت: پیشنهاد مرسی خوب است البته ما در نظر داریم به راه حلی دست یابیم که بیشتر مردم کشورها در تصمیم گیریها برای کشورشان مشارکت داشته باشند.

رئیس جمهور درباره سوریه گفت: ایران هر کاری بتواند برای برقراری شرایط آرام، انسانی و عادلانه در سوریه انجام می دهد تا مردم کشته نشوند و شرایط پیچیده نباشد.

عبداله گل رئیس جمهور ترکیه هم در این دیدار با اشاره به اینکه ما دوست شما هستیم و اینکه شما طرفدار عدالت هستید گفت: ما به دنبال آرمانهایمان هستیم و نیامدیم تنها بر سر قدرت باشیم و دوستی ما برای قدرت نیست و می خواهیم قدمی برای آرامش برداشته باشیم.


 
سوروس رسما سهامدار فیس‌بوک شد
ساعت ۱٠:٥٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٥ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: «جورج سوروس» که پدر انقلاب‌های رنگی به شمار می‌رود، در گزارش مالی سه ماهه خود، رسما اعلام کرد بیش از 10 میلیون دلار در شبکه اجتماعی فیس‌بوک سرمایه‌گذاری کرده است.

خبرگزاری فارس: سوروس رسما سهامدار فیس‌بوک شد

به گزارش فارس به نقل از روزنامه دیلی‌تلگراف، «جورج سوروس» سرمایه‌گذار مشهور و کسی که به عنوان پدر انقلاب‌های مخملی جهان شناخته می‌شود، امروز از سرمایه‌گذاری کلان خود در شبکه اجتماعی فیس‌بوک خبر داد.

گزارش مالی سه ماهه مدیریت بنیاد سوروس که برای مراجع نظارت مالی ارسال شده، نشان می‌دهد که جورج سوروس در این سه ماهه، 341هزار سهم فیس بوک را به ارزش 10.6 میلیون دلار خریداری کرده است.

این خرید در حالی انجام شده که اکثر سهامداران فیس‌بوک به دلیل ضرر 50درصدی که این سهام داشته، اقدام به فروش سهام خود کرده‌اند و به نحوی سوروس به کمک فیس‌بوک شتافته است.

سوروس 82 ساله که این هفته برای سومین بار ازدواج می‌کند، علاوه بر سهام فیس‌بوک 4.8 میلیون سهم از مجموعه فروشگاهی «وال‌مارت» را نیز به ارزش 350 میلیون دلار خریداری کرده است.

سوروس یکی از سرمایه‌داران بزرگ آمریکایی است که خود را پیرو فیلسوف مشهور «کارل پوپر» می‌داند. غالباً از وی بعنوان «سرمایه‌دار بزرگ آمریکایی و یکی از معماران اصلی انقلاب مخملین» نام برده می‌شود. وی ادعا می‌کند که هدف نهایی‌اش تشکیل ائتلاف جوامع باز است و در این مسیر سرکایه‌گذاری کلانی در مسیر براندازی نظام کشورهای مختلف و جایگزین کردن سیستم مورد نظر خود انجام داده است.


 
افشاگری القدس العربی
ساعت ۱٠:٥٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٥ : توسط : حسینی
ترکیه تروریست‌های سوریه را به دلیل انتشار
تصاویر اعدام توبیخ کرد

خبرگزاری فارس: تروریست‌های مسلح در حلب سوریه خبر دادند افسران اطلاعاتی ترکیه بشدت فرماندهان این گروه ها را به دلیل انتشار تصاویر اعدام‌های وحشیانه هواداران نظام سوریه، توبیخ کرده‌اند.

خبرگزاری فارس: ترکیه تروریست‌های سوریه را به دلیل انتشار تصاویر اعدام توبیخ کرد

به گزارش فارس، مخالفان دولت سوریه در استان حلب به روزنامه القدس العربی اعلام کردند فرماندهان گروه‌های مسلح وابسته به گروهک ارتش آزاد بشدت توبیخ شدند.

این منابع اعلام کردند که توبیخ کنندگان، افسران اطلاعاتی ترکیه هستند که در پی انتشار تصاویری ویدئویی، فرماندهان گروه‌های مسلح را توبیخ کرده‌اند زیرا در این تصاویر رفتار وحشیانه عناصر ارتش آزاد در شهر حلب با کسانی دیده می‌شود که حامی دولت هستند؛ کسانی که ربوده و طوری شکنجه شده‌اند که با ادعاها و شعارهای آزادی‌خواهانه و مسالمت‌آمیز آنان تناقض دارد.

در روزهای اخیر افراد مسلح در سوریه چندین سوری را به جرم حمایت از نظام به شیوه‌های مختلف و منزجر کننده اعدام کردند کهاعدام با بیش از 100 گلوله از فاصله نزدیک و سر بریدن فردی چشم و دست بسته با چاقویی کوچک و به آهستگی [زجرکش] یا پرتاب کردن اجساد حامیان نظام سوریه از ساختمان چند طبقه از جمله این اعدام‌هاست.

این مخالفان به القدس العربی گفتند: افسران ترک که رابط فرماندهان میدانی گروه‌های مسلح ارتش آزاد در حلب هستند بخصوص آنانی که با گروه «لشکر توحید» در ارتباط هستند، اعلام کردند که فرماندهان ارتش آزاد به قدری توبیخ شدند که تهدید شدند اگر نیروهای ارتش آزاد از اقدامات شکنجه‌گرانه و کشتار وحشیانه مردم سوریه که حامی دولت هستند، تصویربرداری کنند و آن را در اینترنت (یوتیوب و شبکه‌های اجتماعی) منتشر کنند، حمایت لجستیک و تسلیحاتی ترکیه از آنان قطع خواهد شد،

این مخالفان همچنین اعلام کردند که گروهک ارتش آزاد، دولت ترکیه را در مقابل سازمان‌های حقوق‌بشری بشدت به دردسر انداخته است زیرا ترکیه از تروریست‌هایی حمایت می‌کند که جنایت‌های ضدبشری و وحشیانه‌ای علیه مردم بی‌دفاع سوریه انجام می‌دهند که با حقوق اولیه انسانی در تعارض است.

پیش از این نیز، مفتی "محمد العریفی" وهابی سعودی از گروه‌های مسلح ضدسوری خواسته بود مانع انتشار تصاویر حملات خود به نیروهای ارتش و شهروندان سوریه و مخالفان خود شوند.

وی در صفحه خود در شبکه اجتماعی "توییتر" از تروریست‌های سوریه خواست به حملات تروریستی و کشتار و ایجاد رعب و وحشت در میان مردم سوریه ادامه دهند اما مانع انتشار تصاویر جنایات خود شوند.


 
احمدی‌نژاد در نشست سران کشورهای اسلامی:
ساعت ۱٠:٥۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٥ : توسط : حسینی
آزادی و دموکراسی از لوله تفنگ ناتو به دست نمی‌آید

خبرگزاری فارس: رییس جمهور با بیان اینکه آزادی و دموکراسی از لوله تفنگ ناتو و با دخالت غربی‌ها به دست نخواهد آمد گفت:با نهایت تاسف مجبوریم این واقعیت را بپذیریم که دشمن فراموش شده است و خودی ها به جان هم افتاده اند.

خبرگزاری فارس: آزادی و دموکراسی از لوله تفنگ ناتو به دست نمی‌آید

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری،رییس جمهوری اسلامی ایران در نشست فوق العاده سران کشورهای عضو سازمان همکاری های اسلامی در مکه در سخنانی روشنگرانه هشدارهای قاطع ، تاریخی و صریحی درباره تحولات منطقه خطاب به سران برخی کشورهای منطقه بیان کرد.

محمود احمدی نژاد با تاکید بر اینکه نباید دشمن را دست کم گرفت و باید توجه داشت که آنان برای همه کشورها برنامه و طراحی هایی دارند ، اظهار داشت : تمام دل خوری ها و اختلافات شخصی و قومی و طایفه ای و مذهبی، زنده شده و با حداکثر قدرت در حال اثرگذاری است. آیا شادکامی آشکار دشمن را نمی بینیم؟

وی خاطر نشان کرد : همه به جان هم افتادند ، پول و اسلحه می دهند ، برای کوبیدن یکدیگر اصلاً دشمن فراموش و از دستور کار فعالان سیاسی خارج شده است .

رییس جمهور با طرح این سوال که روند دشمنی ها به سوی کیست ؟ به سوی استکبار و صهیونیست ها و یا برادران مسلمان و هموطنان و دوستان؟ گفت : آیا غیر از این است که برادرانی که باید در یک صف واحد ضمن احترام به حقوق اساسی یکدیگر یعنی آزادی ، عدالت و کرامت متحداً در مقابل دشمنان بایستند ، در مقابل هم صف آرایی کرده و با نهایت خشونت یکدیگر را می کوبند.

وی افزود : با نهایت تاسف مجبوریم این واقعیت را بپذیریم که دشمن فراموش شده است و خودی ها به جان هم افتاده اند و دردمندانه باید گفت که دشمن در بخشی از طراحی های خود موفق شده است .

 احمدی نژاد گفت : می خواهم گله ای داشته باشم، متأسفانه غفلت کرده و در دام دشمن افتادیم بدون اینکه توجه کنیم که در حال ورود به جنگ تمام عیار و خانمانسوز و بی حاصل قومی و مذهبی هستیم که ممکن است دهها سال به طول انجامد. متاسفانه اکنون نیز در نقشه دشمن بازی می شود .

رییس جمهور خاطر نشان کرد : کسانی که با شعار تغییر در سیاستهای استکباری دولت امریکا به روی کار آمدند به جای اصلاح رفتار زشت و سلطه طلبانه آن دولت در منطقه و جهان و احترام به ملتها و دولتها و تأمین خواسته های به حق مردم امریکا، امروز هدف اصلی خود از شعار تغییر را تغییرات در منطقه ما اعلام می کنند و برای همه خط و نشان می کشند.

احمدی نژاد تصریح کرد : استعمارگران و برده داران دیروز و عاملان همه بدبختی های ملتها یکباره طرفدار حقوق مردم شده اند.

رییس جمهور با بیان اینکه نیروی نظامی ناتو خواب حمله به منطقه و تسلط دوباره بر آن را می بیند ، گفت : امروز همه ما بدون اینکه متوجه باشیم وارد یک نقشه شده ایم، نقشه ای که توسط دشمن طراحی شده است. بدون دلیلی روشن و چه بسا بر اساس اطلاعات نادرست و به بهانه های گوناگون شخصی، قومی و تاریخی و حتی مذهبی با یکدیگر دشمنی می کنیم و چنانکه پیداست بهترین فرصت را رایگان به دشمن تقدیم می کنیم و امکانات مادی و رسانه ای و بلکه نظامی علیه یکدیگر به کار گرفته شده و جنگ تبلیغاتی به اوج رسیده است.

 احمدی نژاد تاکید کرد : در شرایط کنونی دشمن فرصت پیدا کرده است تا بدون هزینه و با ثروت و اسلحه و نیروی انسانی خودمان، ظرفیتهای ملی و بین المللی ما را منکوب و ملتهای ما را از فرصتهای رشد و تعالی محروم سازد و خطر رژیم صهیونیستی و حامیان او تقریباً به فراموشی سپرده شده است.

رییس جمهور افزود : سئوال من این است که امروز در منطقه ما چه کسانی، چه کسانی را می کشند در افغانستان، عراق، سوریه، سودان، بحرین و یمن و لیبی و سایر کشورها چه کسانی با چه کسانی مقابل هم قرار گرفته اند.

 احمدی نژاد گفت : اگر بپذیریم که عدالت ، آزادی و کرامت حق همه ملت هاست و همه در یک کشتی و دارای یک سرنوشت هستیم و خطر رژیم صهیونیستی و اربابان او عظیم است ، باید دست به دست هم از یک سو در فضایی برادرانه مشکلات کشورها را بر اساس آزادی و عدالت حل کنیم و انتخابات آزاد و عادلانه را برپا نماییم و از سوی دیگر در برابر دشمنان مشترک، جبهه متحد تشکیل دهیم.

رییس جمهور تصریح کرد : تا دیر نشده است باید خودمان آستین ها را بالا زده و اجازه ندهیم دیگران برای ما تصمیم بگیرند و برای زندگی ما خط مشی تعیین کنند.

 احمدی نژاد خاطر نشان کرد : برای حل اختلاف بین گروههای مختلف و یا بین آنها و دولتها و نیز برای ایجاد فضای برادری و انجام اصلاحات اساسی در کشورها و همچنین حل اختلاف بین دولتها پیشنهاد می کنم ، یک نهاد داوری متشکل از افراد مؤمن و متعهد و عادل و مورد وثوق با اختیارات کامل و سازوکار داوری عادلانه و روشن تشکیل داده و ایمان مردم و قدرت دولتهایمان را تضمین و پشتوانه داوری های او قرار دهیم و همه متعهد شویم که قضاوت های آن نهاد را بپذیریم.

رییس جمهور اظهار داشت: احاله داوری و تصمیم به نهادهای وابسته به استکبار جهانی و یا خود مستکبران همیشه به ضرر همه ما بوده و تجربه نشان داده است که آنان دوست و امین نیستند. خداوند ما را به پرهیز از رجوع به داوری آنان و ارجاع اختلافات به داوری مؤمنان فرمان داده است.

وی با بیان اینکه باید نشان دهیم که راه حلهای بهتری برای اداره جوامع و جهان امروز داریم ، گفت : باید در برابر پیامبر اعظم(ص) و خدای متعال برای اقدامات امروزمان دلیل محکم داشته باشیم ؛ بدیهی است که موضوع تشکیل نهادی برای داوری در عین اهمیت و کارکردی که برای همه اعضا دارد نیازمند گفتگوی بیشتر در جزئیات است و از این جهت پیشنهاد می کنم نشست بعدی سران در اولین فرصت برای رسیدگی به این موضوع تشکیل شود و اینجانب آماده ام تا همه برادران خود را در تهران میزبانی کنم.

رییس جمهور در ادامه توجه ویژه به رژیم اشغالگر صهیونیستی و صهیونیستها را مورد تاکید قرار داد و با بیان اینکه همه می دانید که رژیم ضد بشری صهیونیستی یک غده سرطانی بدخیم است که با ادامه حضور او در سرزمین فلسطین همه منطقه در خطر خواهد بود ، اظهار داشت : دشمن با یک طراحی پیچیده و حتی با ژست برخورد با صهیونیستهای تندرو به دنبال تثبیت این رژیم است. مگر نه اینکه دولت امریکا بارها اعلام کرده و می کند که به حفظ رژیم صهیونیستی متعهد می باشد.

احمدی نژاد گفت : جمهوری اسلامی ایران همواره از تشکیل دولت مستقل فلسطینی حمایت کرده و مدتهای طولانی در خط مقدم دفاع از آرمان فلسطین بوده است ولیکن امروز اعلام خطر می کنم که دشمن شکست خورده و در برابر ملت ها، با طرح فریبکارانه تشکیل دو دولت در فلسطین در صدد تثبیت صهیونیستهای غاصب و گرفتن فرصت تاریخی برای بازسازی سلطه خود در منطقه است.

رییس جمهور تصریح کرد:‌ تمام سرزمین فلسطین متعلق به ملت فلسطین است که با اراده و رأی آزاد آنان اداره خواهد شد و صهیونیست های بی فرهنگ نباید حتی در یک وجب از سرزمین فلسطین حاکمیت داشته باشند، در غیر این صورت در آینده نه چندان دور باید شاهد تکرار جنایات آنان و نابسامانی و تفرقه گسترده تر بین خودمان باشیم.

احمدی نژاد تاکید کرد : با توجه به تحولات منطقه امسال باید روز قدس پرشورتر و پرشکوهتر از همیشه در تمام جهان برپا شود .

رییس جمهور در ادامه با اشاره به اینکه این اجلاس در یکی از خطیرترین مقاطع تاریخی منطقه ای و بین المللی برگزار می شود و ملت ها و دولتها چشم دوخته اند که ما چه می کنیم، اظهار داشت: حدود دو سال است که کشورهای مسلمان دچار التهاب و تحولات بسیار مهمی هستند که سرنوشت مسلمانان و به نوعی جهان به آن وابسته است. بدیهی است که در اولویت باید ضرورتها، بسترها و عوامل مؤثر در تحولات و چگونگی مدیریت آن را به خوبی شناخت. این تحولات باید در منطقه مدیریت شود و بهترین ثمرات را برای ملتها نتیجه دهد.

در صورتی این تحولات توسط دیگران که دارای سابقه دیرینه خصومتند مدیریت شود آنگاه باید منتظر آسیبهای جدی به ملتها و منابع منطقه بود.

احمدی نژاد با بیان اینکه امروز با دو موضوع اساسی و بسیار مهم مواجهیم که باید هر دو را به موازات هم مورد توجه قرار دهیم ، گفت : ضرورت تأمین حقوق اساسی و رفاه و سعادت مردم و همچنین توجه به دشمنان تاریخی و قدرتمند و قسم خورده ملتها به ویژه ملتهای مسلمان دو موضوع مهم پیش روی ماست.

رییس جمهور با اشاره به موضوع اهمیت توجه به حقوق اساسی مردم ، گفت : همه انسانها حق دارند از کرامت، عدالت و آزادی و پیشرفت و رفاه برخوردار باشند این حق قطعی و خدادادی است، خداوند انسانها را آزاد خلق کرده است و زندگی با کرامت و سعادتمند را برای همگان مقرر فرموده است. بدون عدالت و آزادی و کرامت، شخصیت و حقیقت انسانی شکوفا نمی شود، پیامبر عزیز ما و اسلام ناب محمدی (ص) پیشگام و پرچمدار این حقوق برای همه ملتها بوده اند.

وی افزود : پرستش و عبودیت حقیقی و رسیدن به قله های کمال انسانی در سایه عدالت و آزادی و کرامت محقق خواهد شد؛ همه ملتها از جمله ملتهای ما در اولویت اول، حق دارند از این حقوق به طور کامل و در حد اعلاء برخوردار باشند.

رییس جمهور با بیان اینکه بدیهی است که ما با جامعه تراز اسلام حقیقی فاصله داریم و ملتهای ما از شرایط حاکم بر خود راضی نیستند لذا انجام تغییرات و اصلاحات یک ضرورت است ، تصریح کرد : هیچ کس نباید و حق ندارد درباره ضرورت اصلاحات و تأمین کامل حقوق اساسی مردم ذره ای تردید به خود راه دهد.

احمدی نژاد در ادامه به طراحی دشمنان علیه ملت های منطقه و ارزشهای الهی و انسانی اشاره کرد و گفت : نباید فراموش کنیم که جبهه استکبار صدها سال در آرزوی تسلط بر منطقه ما یعنی منطقه فرهنگ و ثروت بوده است و هزاران توطئه طراحی و اجرا شده و جنگهای متعددی بر ملتهای ما تحمیل شده است.

رییس جمهور افزود : نباید فراموش کنیم که جبهه استکبار با یک طراحی فریبکارانه، جنایتکارترین افراد را به واسطه رژیم جعلی و اشغالگر صهیونیستی به زور سلاح در قلب منطقه ما یعنی فلسطین مظلوم تحمیل کرده و به واسطه او شخصیت، حقوق و اعتبار دولتها و ملتها را لگدمال کرده است.

 احمدی نژاد اضافه کرد : نباید فراموش کنیم که صهیونیستها از زشتکارترین عناصر شناخته شده تاریخ هستند که برای تأمین منافع نامشروعشان ارزشهای الهی و انسانی را قربانی می کنند. دست به هر کاری می زنند، فرهنگ ها را نابود می کنند و سرزمینها را به آتش می کشند. جنگ راه انداخته و زندگی و اموال مردم را غارت می کنند.

رییس جمهور خاطر نشان کرد : جبهه استکبار اکثر مراکز اصلی اقتصادی و رسانه ای و قدرت را در آمریکا و بسیاری از کشورهای اروپایی و غیر اروپایی در اختیار دارند و به دنبال تسلط بر تمام جهان هستند و تسلط بر منطقه ما را لازمه تسلط بر جهان می دانند و این یک طراحی تاریخی است که حداقل پانصد سال سابقه دارد.

احمدی نژاد با بیان اینکه حدود صد سال دشمنان ما رو به جلو و ملتهای ما در حال انفعال بوده اند ، خاطر نشان کرد : در پی بیداری عظیم ملتها در دهه های اخیر و به دنبال زیر سئوال رفتن اساس رژیم جعلی صهیونیستی و به خطر افتادن منافع نامشروع آنان در برابر مقاومت جانانه مردم فلسطین و ملتهای منطقه و بلکه جهان، آنان طرحها و توطئه های جدیدی را به اجرا گذاشته اند و می خواهند مانع از پیشرفت و عزت ملتها شوند و رژیم اشغالگر صهیونیستی را از قهر ملتها نجات دهند.

رییس جمهور گفت : دشمنان ملت ها به دنبال خاورمیانه جدیدی هستند که به طور کامل تحت سلطه آنان و تأمین کننده منافع نامشروع آنان باشد از این رو آنها برای همه کشورهای منطقه برنامه ریزی کرده اند و کسی استثناء نیست؛ آنها هیچ یک از ما را پیشرفته و قدرتمند و عزیز نمی پسندند.

 احمدی نژاد خطاب به حاضرین اجلاس و همه ملت ها گفت : باید هوشمندانه هر دو موضوع یعنی ضرورت قطعی اصلاحات و تأمین حقوق اساسی ملتهایمان و همچنین مقابله شجاعانه و مدبرانه با توطئه ها و تحمیلات دشمنان قسم خورده را با هم در نظر بگیریم و در این مسیر نه وجود دشمن و طراحی و تحمیلهای او باید مانع از تأمین کامل حقوق اساسی ملتهایمان شود و نه، اشتغال به اصلاحات ما را از دشمن و برنامه هایش غافل نماید.این دو یک حقیقت و یک مأموریتند و لازم و ملزوم یکدیگر می باشند.

رییس جمهور گفت : از عوامل اصلی عدم تأمین حقوق اساسی و تحمیل شرایط غیر انسانی بر ملتها حضور ، نفوذ و اقدامات دشمنان است .

احمدی نژاد اظهار داشت : گرچه امروز ملتها به درستی بیدار شده اند و به دنبال تأمین حقوق اساسی خود هستند، اما دشمن هم طراحی های خو را دارد از این رو شرایط خطیر و حساسی پدید آمده است که باید از این شرایط، هوشمندانه و با موفقیت عبور نماییم.

رییس جمهور افزود : باید با کمک یکدیگر و بر اساس برادری، همزمان اصلاحات را انجام دهیم و هم دشمن را از منطقه بیرون کنیم و برای تحقق این هدف ما همه امکانات را در اختیار داریم البته باید مراقب باشیم که لحظه ای غفلت ممکن است دشمنان و صهیونیستها را برای صد سال بر منطقه و کشورهای ما مسلط کند.

احمدی نژاد در ادامه ضرورت وحدت و همدلی کشورها و ملت های منطقه را مورد تاکید قرار داد و گفت : اولین لازمه تأمین حقوق اساسی ملتها و مقابله با طرحیهای دشمنان، وحدت و همدلی است ؛ پیامبر عزیز ما پیامبر وحدت است و ما را به برادری فرا خوانده است. خداوند یکی است، قرآن یکی، دین اسلام یکی و پیامبر ما یکی است. او ما را دعوت به برادری و زندگی سعادتمند در سایه توحید و عدالت و آزادی و کرامت کرده است.

رییس جمهور تصریح کرد : اگر همدلی لازم، محقق نشود خطر در کمین است. این خطر شامل همگان است و هیچ کس از آن مصون نیست؛ زیاده خواهانی که در آرزوی استیلا بر انرژی و منابع سرشار منطقه اند را نمی توان به دوستی برگزید و به وفاداری آنان اعتماد کرد زیرا آنها فقط به منافع نامشروع و نامحدود خود می اندیشند. پایان کار کسانیکه فریب وعده های دروغ آنها را می خورند سخت و تلخ و قضاوت تاریخ درباره فریفتگان بسیار سنگین خواهد بود.

احمدی نژاد با تاکید بر اینکه تأمین حقوق مردم رد سایه وحدت و همدلی محقق می شود، گفت : درگیریها به ضرر همه است. هر گلوله ای که شلیک می شود و هر یک نفر که به زمین می افتد کینه ها و مشکلات عمیق تر و حل مسائل سخت تر می شود. و هر کس که فرمان درگیری می دهد و یا به دنبال تشدید کینه ها و درگیریهاست در خط دشمن است و قطعاً برادری و دوستی بهتر از دشمنی است.

رییس جمهور تصریح کرد : رمز و راز پیروزی، همدلی و وحدت همگان و کنار گذاشتن اختلافات و خودخواهی ها و برتری جوییها و گفتگو و تعامل سازنده و برادرانه است.

احمدی نژاد در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه باید خودمان و با روشهای خودمان مسائل خود را حل و فصل کنیم ، گفت : دولتهای استکباری نمی توانند و نباید به ما درس آزادی و عدالت بدهند. آنان خود منشأ بی عدالتیها و دیکتاتوریها هستند و به ملتهای خود نیز ترحم نکرده و شرایط ناعادلانه وسختی را به آنها تحمیل کردند.

رییس جمهور اضافه کرد : امروز مردم آمریکا و اروپا نیز اسیر برخی حاکمان ناکارآمدی هستند که توسط صهیونیست های بی فرهنگ بر آنها تحمیل شده و مجال اعمال اراده را از آنها سلب کرده اند از این روست که همه ملتها به تنگ آمده اند و فریاد می زنند ولی فریادرسی ندارند.

احمدی نژاد خاطر نشان کرد : مردم در چنگال نظامات حزبی و رسانه های وابسته به صهیونیسم اسیر و با ثروتهای غارت شده از منابع سایر ملتها مواجه اند. در بهترین حالت باید از یک حزب به حزب دیگری که در واقع نسخه دوم همان است پناه ببرند و دوباره روز از نو و روزی از نو.

رییس جمهور با اشاره به اینکه دولتهای استکباری نمی توانند الگوی ما باشند حتی اگر چهره و نقاب را عوض کنند ، تصریح کرد: آزادی و دموکراسی از لوله تفنگ ناتو و با دخالت غربیها به دست نخواهد آمد.

احمدی نژاد گفت: دولت های استکباری در اداره امور خودشان شکست خورده اند و خسارات سنگینی بر جامعه بشری تحمیل کرده اند نباید اجازه داد که با تغییر شغار و به نام دموکراسی و آزادی همان اهداف استعماری را محقق کنند ؛ ما باید خودمان و مبتنی بر فرهنگ و آموزه های خودمان تصمیم بگیریم و عمل کنیم؛ در شر آنان تردیدی و به خیرشان هم امیدی نیست.

رییس جمهور اظهار داشت : آزادی حقیقی و کرامت انسانی فقط و فقط در سایه عدالت و عبودیت، پیروی از دستورات پیامبر عزیز خاتم و ایمان و تقوای حاکمان و مردم محقق می شود که به لطف الهی فرهنگ ما سرشار از این ارزشهاست و همه باید با همدلی و بر اساس آموزه های پیامبر اسلام و با اتکاء به اراده ملتهایمان و با گفتگو و مناطق تلاش کنیم امت وسط و جامعه شاهد را در کشورهایمان بر پا کنیم و این خواست ملتهای ماست.

احمدی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود ضرورت نگاه جهانی به مسائل را مورد تاکید قرار داد و گفت : خداوند برای هدایت و کمال انسانها یک دین بیشتر نفرستاده است ؛ همه پیامبران متناسب با ظرفیت زمان، همان را ارائه کرده اند و تمام و کامل آن را پیامبر اعظم و خاتم (ص) عرضه فرموده است. اسلام متعلق به همه و خواهان سعادت کامل برای همه است. ما باید مدافع حقوق همه ملتها باشیم و عدالت و آزادی و کرامت را برای همه بخواهیم.

وی افزود : همه ملتها به این ارزشها معتقدند و آن را مطالبه می کنند و با هم اختلاف ندارند، خوشبختانه سلطه گران به بن بست رسیده اند. فلسفه وجودی صهیونیستها و نظام سلطه زیر سئوال رفته است.

رییس جمهور خاطر نشان کرد : گرچه ممکن است مستکبران در کوتاه مدت و با فریبکاری، گامهایی به جلو بردارند و خود را تحمیل کنند ولی بدانند که دوره تاریخی آنان به پایان رسیده است. مارکسیسم رفت و سرمایه داری هم خواهد رفت استکبار امریکایی و صهیونیستها هم رفتنی هستند؛ دوره افول حاکمیت آنها مدت هاست که شروع شده و اکنون سرعت گرفته است. این حقیقت روشن را نباید فراموش کرد یا نادیده گفت و نباید با سوء تدبیر از سرعت سقوط آنان کاست.

احمدی نژاد با تاکید بر اینکه جهان در انتظار راه و روشی نو و حاکمانی است که سعادت او را تضمین نمایند، اظهار داشت : تنها جایگزین وضع موجود جهان، حاکمیت عدالت و آزادی و توحید در مراکز قدرت جهانی، توسط انسانهای مؤمن و عادل است.جهان نیازمند حاکمیت کسی است که از جنس انبیاء، موحد ناب و پاک، عاشق مردم و برپاکننده عدالت باشد و به کرامت و حقوق همه ملتها احترام بگذارد و خوشبختانه خداوند متعال چنین موجود عزیزی را آفریده و توسط همه پیامبران به آن وعده داده است.

رییس جمهور اضافه کرد : فرزند برومند پیامبر خاتم خواهد آمد و همه غصه ها و غم های تاریخی بشریت را به شادمانی و سعادت پایدار تبدیل می کند ؛ آن روز روشن و زیبا نزدیک است. او خواهد آمد و به همراه حضرت عیسی (ع) و مصلحان همه آرزوهای تاریخی بشریت را محقق خواهد کرد.

وی گفت : بیاییم با همدلی و برادری و با پافشاری برعدالت و آزادی و مقابله با مستکبران، سهمی در تحقق این حادثه شیرین داشته باشیم.

رییس جمهور در ابتدای اظهارات خود ماه مبارک رمضان را بالاترین هدیه الهی به بشریت و فرصت بهره مندی از همه رحمت و لطف الهی برای کمال و اعتلای انسانی دانست و خاطر نشان کرد: ماه رمضان ، ماه خدا و انسان و همه بشریت ، ماه تعیین سرنوشت و پالایش روح و ماه عبودیت کامل خداوند و اتصال به انسان کامل است. ماه توجه به نیازهای جامعه بشری و تلاش برای اصلاح وضع جهان است؛ ماه بارش همه خوبی ها از آسمان و ماه جوشش مهربانی ها و برادری بین آحاد انسانهاست.

در پایان سخنان دکتر احمدی نژاد چند تن از روسای جمهور حاضر در جلسه نزد ایشان آمده و از سخنان و مواضع رییس جمهور کشورمان تجلیل کرده و با تبریک به وی اظهار داشتند که این سخنان حرف دل و موضع اصلی ما نیز درباره تحولات منطقه است اما اظهار و بیان آن از سوی ما ممکن نیست.


 
رهبر معظم انقلاب در دیدار جمعی از آزادگان کشور:
ساعت ۱٠:٤۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٥ : توسط : حسینی
زائده دروغین و جعلی صهیونیستی از صحنه
 
جغرافیا محو خواهد شد

خبرگزاری فارس: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با بیان اینکه مسأله فلسطین از اعتقادات عمیق اسلامی سرچشمه می‌گیرد،تاکید کردند:زائده دروغین و جعلی صهیونیستی از صحنه جغرافیا محو خواهد شد.

خبرگزاری فارس: زائده دروغین و جعلی صهیونیستی از صحنه جغرافیا محو خواهد شد

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، عصر امروز(چهارشنبه) در دیدار صدها نفر از آزادگان سرافراز، با ابراز همدردی مجدد با آسیب دیدگان زلزله اخیر در بخش هایی از آذربایجان شرقی، مسأله قدس را مسأله اساسی دنیای اسلام برشمردند و تأکید کردند: به فضل الهی، امسال نیز ملت مسلمان ایران، در روز قدس با حرکت خود مشتی بر دهان دشمنان اسلام و فلسطین خواهد زد.

ایشان غصب سرزمین اسلامی فلسطین و اسکان صهیونیست ها در این سرزمین را مبنای مهندسی معیوب خاور میانه و ریشه مشکلات دهه های اخیر ملت های این منطقه دانستند و خاطرنشان کردند: اگر این توطئه نبود، این جنگ ها، اختلافات و دخالت های سلطه گران و زورگویان نیز به وجود نمی آمد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی افزودند: صهیونیست ها و حامیانشان سعی فراوان می کنند تا مسأله فلسطین در افکار عمومی ملت ها به فراموشی سپرده شود اما دنیای اسلام باید در مقابل این خدعه و توطئه بایستد.

ایشان با اشاره به توجه خاص و تأکید امام خمینی بر مسأله فلسطین از همان اوایل شکل گیری نهضت اسلامی فرمودند: پیروزی انقلاب اسلامی تلاش سلطه گران را برای فراموش شدن غصب فلسطین با یک مانع تاریخی روبرو کرده است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به برخی تلاش ها برای فراموش شدن مسأله فلسطین افزودند: در همین چارچوب بحث شیعه و سنی و هلال شیعی را مطرح می کنند؛ در حالیکه 60 سال است ملت فلسطین زیر چشم اینگونه افراد تحت فشار است اما صدایی از آنها درنمی آید.

ایشان سؤال کردند: آیا مطرح کردن نام جمهوری اسلامی که مسأله فلسطین را بازسازی و احیا کرده است به عنوان خطر دنیای اسلام و سکوت در برابر فجایع صهیونیست ها خیانت نیست؟

رهبر معظم انقلاب اسلامی با تأکید بر ایستادگی ملت ایران در مقابل توطئه فراموش شدن فلسطین و قدس شریف افزودند: مسأله قدس برای ما، مسأله تاکتیکی نیست بلکه از اعتقادات عمیق اسلامی سرچشمه می گیرد و ما نجات این کشور اسلامی از سلطه و چنگال غاصبان صهیونیست و حامیان بین المللی آنها را یک وظیفه دینی می دانیم و دیگر ملت ها و دولت های اسلامی نیز باید با همین چشم به موضوع فلسطین نگاه کنند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی تأکید کردند: همچنانکه ستاره صبح امید یک بار در پیروزی انقلاب اسلامی، یک بار در حماسه دفاع مقدس و یک بار در بازگشت آزادگان درخشید، به یاری حق، شفق امید در مسأله فلسطین نیز خواهد درخشید و این سرزمین اسلامی قطعاً به ملت فلسطین باز خواهد گشت و زائده دروغین و جعلی صهیونیستی از صحنه جغرافیا محو خواهد شد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، در بخش دیگری از بیانات شان، زلزله اخیر در بخش هایی از آذربایجان شرقی و جان باختن جمعی از عزیزان هموطن را حادثه ای تلخ، غم انگیز و باعث دردمندی همه ملت ایران خواندند و مسؤولان و مردم را به یاری هم میهنان آسیب دیده و کاهش رنج این عزیزان توصیه مؤکد کردند.

ایشان از خداوند متعال مسألت کردند به آسیب دیدگان حادثه صبر عنایت فرماید و دلهای شان را آرام و صبور سازد.

رهبر انقلاب اسلامی در دیدار با آزادگان سرافراز همچنین این عزیزان ملت را گوهرهای بازیافته از ذخیره ایمان خواندند و افزودند: دوران پررنج اسارت، آزادگان ما را به الماس هایی درخشان تبدیل کرده است.

ایشان با اشاره به نیاز همیشگی جامعه به آگاهی و عبرت آموزی از داستان زیبای ایستادگی آزادگان، از کم کاری در زمینه بازخوانی و بازگویی حقایق دوران اسارت این عزیزان در عرصه های مکتوب و هنری انتقاد کردند.

رهبر انقلاب افزودند: باید چندین برابر کتاب های چاپ شده درباره خاطرات و واقعیت های دوران اسارت کتاب نوشته شود و هنرمندان و مسؤولان رسانه ها، در سطح عالی به تهیه فیلم و برنامه از آن دوران تاریخی بپردازند.

ایشان آزادگان را ذخائر و سرمایه های اسلام، جمهوری اسلامی و ملت ایران دانستند و با اشاره به بازگشت پیروزمندانه آنان به عنوان تحقق یک وعده الهی افزودند: امروز که ملت ایران با سلطه گران و زیاده خواهان جهانی در حال مقابله است، به عبرت و تأمل در این سنت الهی،‌ احتیاج جدی دارد.

رهبر انقلاب خاطرنشان کردند: آن روز که فرزندان ملت در اردوگاه ها و شکنجه گاه ها اسیر بودند، بر حسب ظاهر دریچه امیدی بر روی آنان باز نبود اما به علت پایبندی و عمل به آنچه پروردگار فرموده است، سنت صادق الهی درباره آنان محقق شد و سرافراز و پیروزمند به میهن بازگشتند و دشمنان آنان به زباله دان تاریخ پیوستند.

ایشان افزودند: امروز نیز ملت ایران در مقابل آمریکا دچار چالش هایی است که اگر همچون آزادگان عزیز،‌ به آنچه خدا گفته است عمل نماید، بدون هیچ تردیدی براساس وعده های راستین پروردگار پیروزی از آن او خواهد بود.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به اوضاع در حال تحول دنیا، افزودند: براساس قوانین الهی تصمیمات، رفتارها و اقدامات ما در شکل گیری وضع جدید جهان مؤثر است که در این زمینه درس گیری از ایستادگی آزادگان می تواند به محکم شدن دل ها و گم نکردن راه کمک کند.

رهبر انقلاب اسلامی همچنین لحظه لحظه پایداری پرشکوه آزادگان در دوران اسارت را موجب اجر مضاعف الهی دانستند و با تجلیل از صبر و پایداری خانواده های عزیز آزادگان افزودند: عزت، قدرت و صدرنشینی هر ملت در تاریخ به مجاهدت فرزندانش بستگی دارد و استقامت پیروز عزیزان آزاده، ملت ایران را در صدر نشانده است.

ایشان همچنین یاد سید آزادگان مرحوم حجة الاسلام والمسلمین سیدعلی اکبر ابوترابی، شهید تندگویان و دیگر شهیدان آزاده را گرامی داشتند.

در آغاز این دیدار 5 نفر از آزادگان سرافراز به بیان خاطراتی از صبر پرشکوه، استقامت تاریخ ساز، ابتکارات راهگشا و پایداری هوشمندانه آزادگان در سال های اسارت در زندان ها و اردوگاه های رژیم بعثی صدام پرداختند.

آقایان:

سیداسدالله میرمحمدی، دارای 10 سال سابقه مفقودالاثری و اسارت

دکتر غلامعلی قاسمی، با 90 ماه سابقه اسارت، از رهبران مقاومت آزادگان در اردوگاه های موصل 1 و 2

عبدالمجید رحمانیان، دارای 100 ماه اسارت، محقق، نویسنده و دانشجوی دکترای حقوق

قنبرعلی بهارستانی، جوان ترین رزمنده ای که اسیر دشمن شد، جانباز، برادر دو شهید، فرزند آزاده

و دکتر عبدالله کریمی، آزاده جانباز، برادر شهید، مؤلف چند کتاب

در سخنان خود ضمن تجلیل از درایت، مقاومت و هوشمندی مرحوم حجة الاسلام والمسلمین ابوترابی سید آزادگان، بر محورهای ذیل تأکید کردند:

- استقامت و بی اعتمادی به دشمن، پیام اصلی سال ها اسارت حدود 40 هزار آزاده

- بی اعتنایی به دنیا و اشتیاق به ایثار و خدمت، عامل اصلی حفظ انسجام و وحدت آزادگان در دوران اسارت

- معنویت، دلدادگی و توکل بر معبود یکتا، رمز واقعی پایداری

- ضرورت گسترش و تعمیق فرهنگ ایثار و مقاومت در عرصه های مختلف.


 
افشای طرح ترور محمد مرسی
ساعت ٤:٥٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٥ : توسط : حسینی

گزارش‌های خبری از وجود طرح‌هایی برای ترور رئیس جمهوری مصر در مراسم تشییع اجساد کشته‌های حمله‌ سیناء پرده برداشتند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه دنیا الوطن، گزارش‌های خبری حاکی از وجود طرح‌هایی برای ترور محمد مرسی، رئیس جمهوری مصر طی مراسم تشییع اجساد کشته‌های کشتار سیناست.در این گزارش‌ها همچنین به آمادگی‌ها برای کودتای نظامی در مصر در پایان ماه جاری میلادی اشاره شده است.این اخبار که توسط برخی گروه‌های امنیتی بلندپایه اعلام و جزئیات آن به رئیس جمهوری مصر ارائه شده است در حقیقت تهدید علنی برای ترور رئیس جمهوری مصر به شمار می‌آید.بر اساس گزارش مذکور، برخی منابع سازمان اطلاعات عمومی مصر در خصوص مساله حمله به منطقه رفح چند روز پیش از این اتفاق اطلاعات دقیقی را به دست آورده و حتی نام برخی از عاملان این اتفاق نیز در آن ثبت شده بود اما به جای آنکه این اطلاعات را به رئیس جمهوری مصر ارائه دهند به محمد حسین طنطاوی، رئیس سابق شورای عالی نیروهای مسلح مصر ارائه داده بودند.
 
این منابع همچنین اعلام کردند که فرماندهان نظامی با وجود این اطلاعات هیچ موضعی را نسبت به این مساله اتخاذ نکردند و این مساله باعث شد که مرسی از بی‌توجهی به جایگاه رئیس جمهوری و پنهان کردن برخی از اطلاعات در این خصوص که به کشته شدن جمعی از سربازان مصری انجامید، به خشم آید.همچنین منابع مذکور تاکید کردند که ریاست جمهوری مصر پس از دریافت این تهدیدات از دعوت برخی گروه‌ها برای کودتا در پایان ماه اوت و برکناری رئیس جمهوری اطلاع حاصل کردند.

 
اشتباه در انتشار یک خبر در مورد توطئه در یک پرواز
ساعت ٤:٥٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٥ : توسط : حسینی

برخی سایت‌های خبری روز گذشته با انتشار خبری منتسب به یکی از خبرگزاری‌های رسمی، مدعی شدند توطئه در پرواز اهواز – تهران خنثی شد، در حالی که خبر مذکور مربوط به دهم خرداد ماه 1388بوده است.

 
به گزارش فارس  روز گذشته سه‌شنبه 24/5/91 خبری روی برخی سایت‌های خبری (نه خبرگزاری‌ها) منتشر شد مبنی بر اینکه "توطئه در پرواز اهواز - تهران خنثی شد"!
 
انتشار این خبر به چند دلیل تعجب همگان را بر انگیخت و در همان لحظات اولیه کاربران به غیر معتبر بودن آن پی بردند.
 
براساس این گزارش خبر مذکور که به دلایل متعدد مورد تعجب محافل خبری واقع شد به چند دلیل فاقد اعتبار است.
 
اغلب سایت‌ها این خبر را به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران منتشر کرده بودند که چنین خبری در این خبرگزاری در این روز و روز‌های گذشته وجود نداشته است.
 
در این خبر، مصاحبه شونده مدیر سابق روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری است که این شخص سال هاست دیگر سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری و مدیر روابط عمومی نیست‌.
 
به دنبال انتشار چنین خبر کذبی، سازمان هواپیمایی کشوری سریعاً طی اطلاعیه‌ای، خبر را تکذیب کرد و توضیحات مذکور را ارائه داد.
 
در اطلاعیه روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری همچنین آمده است: وقوع چنین رویدادی طی روز گذشته و حتی روز‌های ‌قبل در پرواز‌های داخلی و خارجی تکذیب می‌شود و به راحتی می‌توان دریافت که خبر مذکور، کذب محض و غیر معتبر است.
 
بنابراین گزارش سوژه خبری پرواز اهواز – تهران، متعلق به شرکت هواپیمایی کیش ایر مربوط به تاریخ 10 خرداد‌ماه 1388 بوده است که آن روزها توسط رسانه‌های گروهی به طور کامل پوشش داده شد.

 
اشتباه در انتشار یک خبر در مورد توطئه در یک پرواز
ساعت ٤:٥٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٥ : توسط : حسینی

برخی سایت‌های خبری روز گذشته با انتشار خبری منتسب به یکی از خبرگزاری‌های رسمی، مدعی شدند توطئه در پرواز اهواز – تهران خنثی شد، در حالی که خبر مذکور مربوط به دهم خرداد ماه 1388بوده است.

 
به گزارش فارس  روز گذشته سه‌شنبه 24/5/91 خبری روی برخی سایت‌های خبری (نه خبرگزاری‌ها) منتشر شد مبنی بر اینکه "توطئه در پرواز اهواز - تهران خنثی شد"!
 
انتشار این خبر به چند دلیل تعجب همگان را بر انگیخت و در همان لحظات اولیه کاربران به غیر معتبر بودن آن پی بردند.
 
براساس این گزارش خبر مذکور که به دلایل متعدد مورد تعجب محافل خبری واقع شد به چند دلیل فاقد اعتبار است.
 
اغلب سایت‌ها این خبر را به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران منتشر کرده بودند که چنین خبری در این خبرگزاری در این روز و روز‌های گذشته وجود نداشته است.
 
در این خبر، مصاحبه شونده مدیر سابق روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری است که این شخص سال هاست دیگر سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری و مدیر روابط عمومی نیست‌.
 
به دنبال انتشار چنین خبر کذبی، سازمان هواپیمایی کشوری سریعاً طی اطلاعیه‌ای، خبر را تکذیب کرد و توضیحات مذکور را ارائه داد.
 
در اطلاعیه روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری همچنین آمده است: وقوع چنین رویدادی طی روز گذشته و حتی روز‌های ‌قبل در پرواز‌های داخلی و خارجی تکذیب می‌شود و به راحتی می‌توان دریافت که خبر مذکور، کذب محض و غیر معتبر است.
 
بنابراین گزارش سوژه خبری پرواز اهواز – تهران، متعلق به شرکت هواپیمایی کیش ایر مربوط به تاریخ 10 خرداد‌ماه 1388 بوده است که آن روزها توسط رسانه‌های گروهی به طور کامل پوشش داده شد.

 
متن دادخواست خانواده‌های شهدای هسته‌ای
ساعت ٤:٥٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٥ : توسط : حسینی

متن دادخواست خانواده های شهدای دانش هسته ای در نشستی خبری در مجتمع فرهنگی سیدالشهداء قرائت شد. 

به گزارش واحد مرکزی خبر ، متن این دادخواست که همسر شهید علیمحمدی آن را قرائت کرد به این شرح است: امروز فرزندان ایران اسلامی با درخشش در عرصه های علمی، سیاسی، معنوی، نظامی و فرهنگی توانسته اند الگوی گفتمان اصیل دینی و انقلابی را به قله های اقتدار و پیشرفت برسانند و این امر موجب انفعال و ترس ذلیلانه استکبار و صهیونیسم جهانی و ایادی و عوامل مزدور آنها و همچنین تمسک آنها به انواع توطئه ها شده است.
 
تمسک دشمنان اسلام و ایران به ترور فیزیکی دانشمندان کشور آینه تمام عیار ضعف و درماندگی آنان در برابر اقتدار، هوشمندی و حقانیت انقلاب اسلامی است و توسل به این شیوه ننگین و نفرت زا، ضعف و ترس اردوگاه استکبار به سرکردگی صهیونیسم جهانی را نمایان می سازد.
 
امروز اقتدار ایران و افق پیروزی آن بر تمامیت کفر، نفاق و استکبار در نام و راه شهیدان والامقامی مانند علیمحمدی، شهریاری، رضایی نژاد، احمدی روشن و قشقایی تبلور یافته است و ما بر خود لازم می دانیم ضمن رهروی راه آنان از طریق این دادخواست به جهان و جهانیان اعلام کنیم که اقدامات دولت های استکباری و در رأس آنان آمریکا، انگلیس و رژیم غاصب صهیونیستی در زمینه ترور نخبگان و دانشمندان هسته ای به دور از اصول انسانی بوده و ضمن اینکه شکایت و اعتراض خود را به چنین اقدامات ضد بشری اعلام می کنیم، با قاطعیت می گوییم چنین حرکت های ننگینی نه تنها فرزندان این مرز و بوم را از حرکت و تلاش سازنده در عرصه های علمی بازنخواهد داشت بلکه موجب خواهد شد آنان به مراتب محکم تر از گذشته و با عزمی راسخ تر گام های مؤثرتری بردارند.
 
ما از مردم عدالتخواه، استقلال طلب و صلح جو در سراسر جهان می خواهیم در برابر چنین حرکت های شرم آور ساکت ننشینند و با همدردی و اتحاد با سایر ملل در مقابل این اقدامات خبیثانه اعتراض خود را نشان دهند.
 
مردم جهان بدانند که ایران و ایرانی هر گونه تلاش و موفقیت در عرصه علمی را به منظور پیشبرد و آبادانی به کار می گیرد و فرزندان این مرز و بوم با مجهز بودن به سلاح تقوا، ایمان و دارا بودن روحیه ایثار و شهادت از پیشرفت های علمی در راستای احیای انسانیت و فعالیت های صلح جویانه بهره خواهند جست.
 
ما یقین داریم که تمامی ملل و به ویژه ملل مسلمان با همین سلاح و با همدلی و اتحاد با یکدیگر می توانند پیروز این عرصه باشند.

 
عکس: نشست خبری خانواده شهدای هسته ای
ساعت ٤:٥٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٥ : توسط : حسینی

نشست خبری خانواده های شهدای هسته ای با حضور خبرنگاران و رسانه های داخلی

و بین المللی امروز صبح در تالار سید الشهداء برگزار شد.


 
مسابقه عکاسی در شبکه اجتماعی افسران
ساعت ٤:٥۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٥ : توسط : حسینی

گروه های "فریم " و "فوکوس" از شبکه خبری اجتماعی افسران اقدام به برگزاری مسابقه ای به مناسبت روز قدس نموده اند.

گروه "فوکوس" که در زمینه عکاسی به فعالیت می پردازد اقدام به برگزاری مسابقه عکاسی با موضع مسئله فلسطین نموده است. مدیر این گروه در اطلاعیه ای به کاربران فضای مجازی اعلام کرده است که در صورت تمایل تصاویری با موضوع فلسطین و روز قدس را که خود عکاس آن هستند برای شرکت در این مسابقه در این شبکه اجتماعی بارگذاری نمایند.

مدیر گروه "فریم" هم از کاربران فضای مجازی خواست تا پوستر، کلیپ ، اینفوگرافی و انیمیشن های تولیدی خود با موضوع فلسطین و روزقدس را برای شرکت در این مسابقه در صفحه این گروه در شبکه اجتماعی افسران بارگذاری نمایند.

شایان ذکر است که جوایز این مسابقه توسط "ستاد مردمی الی بیت المقدس" تهیه شده است و به نفر اول هر مسابقه کمک هزینه سفر کربلا، نفر دوم ربع سکه و به نفر سوم کمک هزینه سفر مشهد مقدس اهدا خواهد شد.

برای اطلاعات بیشتر به آدرس های اینترنتی http://www.afsaran.ir/group/207#Link_121768 و http://www.afsaran.ir/link/121783 مراجعه نمایید.


 
اعلام آمادگی بارزانی برای میزبانی از منافقین
ساعت ٤:٥٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٥ : توسط : حسینی

یک منبع آگاه از تماس رئیس منطقه کردستان عراق با سرکرده منافقین و اعلام آمادگی اربیل برای میزبانی از عناصر این گروهک تروریستی خبر داد.

به گزارش فارس، یک منبع آگاه در فراکسیون همپیمانی ملی عراق در گفت‌وگو با پایگاه خبری "اشرف نیوز" گفت که "مسعود البارزانی" رئیس منطقه کردستان عراق پیشنهاد داده بود که از عناصر گروهک تروریستی منافقین در منطقه کردستان استقبال کند اما "نوری المالکی" نخست‌وزیر عراق با این پیشنهاد به شدت مخالفت کرد.
 
این منبع که خواست نامش بدلیل حساسیت این موضوع فاش نشود، گفت: بارزانی یک هفته پیش با "مریم رجوی" [سرکرده منافقین] تماس گرفته و برای میزبانی عناصر این گروهک در اربیل عراق، اعلام آمادگی کرده بود.
 
بر اساس این گزارش، برخی دولت‌های عضو اتحادیه اروپا از دولت مالکی خواسته‌اند که منافقین را در داخل عراق اسکان و به آنها حق پناهندگی دهد اما مالکی این پیشنهادها را رد کرده و آن را مخالف قانون اساسی عراق و توافقنامه امضا شده با نماینده سازمان ملل در عراق اعلام کرده است.
 
دولت عراق 21 اکتبر 2011، حضور منافقین در عراق را  6 ماه دیگر تمدید کرد و این اقدام را در پاسخ به درخواست سازمان ملل که برای اسکان ساکنان اشرف در یک کشور سوم تلاش می‌کرد، انجام داد.
 
نخست وزیر عراق در 4 فوریه 2012 در گفت‌وگو با نماینده ویژه سازمان ملل در عراق، بر ضرورت پایبندی به توافقنامه امضا شده دوجانبه در زمینه منافقین تاکید کرد.

 
پدر شهید احمدی روشن در نشست خبری خانواده‌های شهدای هسته‌ای:
ساعت ٤:٤٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٥ : توسط : حسینی
مقابل سازمان حقوق بشر چادر می‌زنم/
مصطفی همه دار و ندارم بود

پدر شهید احمدی روشن در نشست خبری خانواده‌های شهدای هسته ای گفت: مصمم هستم تا در برابر سازمان حقوق بشر چادر زده و صدای مظلومیت خانواده‌های شهدای هسته ای را به گوش جهانیان برسانم و از استکبار جهانی خونخواهی کنم.

به گزارش رجانیوز، خانواده‌های شهیدان احمدی روشن، علیمحمدی و قشقایی با حضور در جمع خبرنگاران متن دادخواست خود علیه رژیم صهیونیستی را قرائت کردند.

در ابتدای این نشست پدر شهید احمدی روشن با تشکر از سربازان گمنام امام زمان(عج) در دستگیری عوامل ترور شهدای هسته‌ای گفت: دستگیری این عوامل کافی نیست و ما را راضی نمی کند. اینکه یک غده سرطانی در منطقه عزیزان ما را ترور کند و این جنایت خونخواهی نشود برای ما مشکل است.

وی گفت: اگر صدها نفر از عوامل این جنایتها هم دستگیر شوند و به سزای اعمال خود برسند ما را راضی نخواهد کرد مگر اینکه حتی قطره‌ای از آبروی نداشته صهیونیسم جهانی را بریزیم. اگر استکبار جهانی اقدام به تروری می کنند باید بدانند که این کار عقوبت خواهد داشت و در دادگاه‌های بین‌الملی شماتت خواهند شد.

پدر شهید احمدی روشن از همه رسانه‌ها خواست که مظلومیت خانواده های شهدای هسته‌ای را پیگیری کنند و ادامه داد: مصطفی برای ما فقط یک پسر نبود، او عمود زندگی ما بود، من فقط همین یک پسر را داشتم و اینکه در راه خدا او را دادم من را راضی میکند اما از شما می خواهم که این خونها ریخته شده را پیگیری کنید. پسر من مثل خیلی از بچه‌های این کشور شبانه روز تلاش کردند تا رادیو دارو تولید شود تا تولید این داروها در انحصار کشورهای اروپایی نباشد.

وی با اشاره به صحبتهای صریح وزیر امور خارجه آمریکا درباره ترور دانشمندان هسته ای ایران گفت: قرآن به ما این اجازه را داده است که اگر مورد ظلم قرار گرفتیم به مقابله برخیزیم و علیه آنها قتال کنیم.

 

ما مظلوم واقع شدیم

پدر شهید احمدی‌روشن با برشمردن جنایتهای آمریکا و همدستانش در افغانستان، عراق، بحرین و... گفت: دیگر همه دنیا فهمیده اند که ادعاهای آمریکا و غربی‌ها درباره دموکراسی دروغ است و این بیداری اسلامی بخشی از نتیجه این دانستن است. ما باید صدای مظلومیت شهدای هسته ای و 1700 شهید ترور را به گوش جهانیان برسانیم.

وی ادامه داد: از مسئولین می خواهم که شرایطی را فراهم کنند تا من بتوانم در برابر سازمان حقوق بشر جهانی چادر بزنم و استکبار جهانی را رسوا کنم. اگر هم مسئولین کمکی نکنند تمام زندگی‌ام را می فروشم و خودم اینکار را به هر نحوی که شده انجام می‌دهم تا صدای مظلومیت شهدای هسته‌ای و خانواده‌هایشان به گوش جهانیان برسد.

پدر شهید احمدی روشن در پایان سخنانش گفت: ما مظلوم واقع شدیم؛ مصطفی همه دار و ندار ما بود. چرا باید خون فرزندان ما، خون این همسران، خون این پدران در کف خیابان‌ها بریزد؟ کسانی که این ترورها را انجام داده‌اند باید یک روز جواب مردم دنیا را بدهند و امان از روزی که مردم علیه اینها بپا خیزند.اگر 10 پسر هم داشتم تقدیم اسلام می‌کردم

پدر شهید قشقایی هم در ادامه با تایید صحبتهای پدر شهید احمدی روشن، سخنان او را حرف دل همه خانواده‌های شهدای هسته ای دانست و گفت: باید انتقام قطره قطره خون این شهدا گرفته شود، ما داغداریم، این داغ سنگین است.

مادر شهید احمدی روشن نفر بعدی بود که از جمع خانواده‌های شهدای هسته ای حاضر در سالن صحبت می کرد.
او در سخنان خود خطاب به آمریکا و رژیم صهیونیستی گفت: بدانید اگر ده تا پسر دیگر هم داشتم همه را در راه آزادی فلسطین و سربلندی ایران و اسلام فدا می‌کردم.

همسر شهید علیمحمدی هم بعنوان سخنران بعدی در ادامه این مراسم به جنایتهای آمریکا و استکبار جهانی علیه ملت ایران در طول 33 سال گذشته اشاره کرد و گفت: آیا این مردم جزو بشریت نیستند که شما که دم از حقوق بشر می زنید این جنایتها را در حق آنها انجام دادید؟ چه کسی سلاح شیمیایی به عراق داد؟ چه کسی وسایل ترور را در اختیار ترورکنندگان گذاشت؟

وی با اشاره به سوابق علمی همسر شهید خود گفت: دکتر علیمحمدی 55 مقاله ISI داشت و خیلی از دانشمندان دنیا به مقالات ایشان ارجاع داده بودند. او چهره ای شناخته شده در جهان بود پس چرا کسی پیدا نشد که به ترور وی اعتراض کند؟

همسر شهید علی محمدی ادامه داد: این شهدا فقط بدنبال آبادانی کشور خود بودند و دشمن هم از همین می ترسد. آنها فقط از پیشرفت هسته ای ما نمی ترسند بلکه با هر پیشرفتی در هر زمینه ای که باشد تنشان به لرزه می افتد. اما باید بدانند که با ترور این دانشمندان وقفه‌ای در راه پیشرفت کشور ما بوجود نخواهد آمد و دانشمندان دیگر جای آنها را پر خواهند کرد.

گفتنی است خانواده های شهدای هسته ای در سخنان خود به روز قدس اشاره کرده و خواهان حضور پرشور مردم در راهپیمایی این روز شدند.این ترورها عزم فرزندان این ملت را راسخ‌تر می‌کند

ر ادامه این نشست خبری همسر شهید علی محمدی دادخواست خانواده‌های شهدای هسته‌ای علیه رژیم صهیونیستی و استکبار جهانی را قرائت کرد، که متن آن بدین شرح است:

امروز فرزندان ایران اسلامی با درخشش در عرصه های علمی، سیاسی، معنوی، نظامی و فرهنگی توانسته اند الگوی گفتمان اصیل دینی و انقلابی را به قله های اقتدار و پیشرفت برسانند و این امر موجب انفعال و ترس ذلیلانه استکبار و صهیونیسم جهانی و ایادی و عوامل مزدور آنها و همچنین تمسک آنها به انواع توطئه ها شده است. 

تمسک دشمنان اسلام و ایران به ترور فیزیکی دانشمندان کشور آینه تمام عیار ضعف و درماندگی آنان در برابر اقتدار، هوشمندی و حقانیت انقلاب اسلامی است و توسل به این شیوه ننگین و نفرت زا، ضعف و ترس اردوگاه استکبار به سرکردگی صهیونیسم جهانی را نمایان می سازد. 

امروز اقتدار ایران و افق پیروزی آن بر تمامیت کفر، نفاق و استکبار در نام و راه شهیدان والامقامی مانند علیمحمدی، شهریاری، رضایی نژاد، احمدی روشن و قشقایی تبلور یافته است و ما بر خود لازم می دانیم ضمن رهروی راه آنان از طریق این دادخواست به جهان و جهانیان اعلام کنیم که اقدامات دولت های استکباری و در رأس آنان آمریکا، انگلیس و رژیم غاصب صهیونیستی در زمینه ترور نخبگان و دانشمندان هسته ای به دور از اصول انسانی بوده و ضمن اینکه شکایت و اعتراض خود را به چنین اقدامات ضد بشری اعلام می کنیم، با قاطعیت می گوییم چنین حرکت های ننگینی نه تنها فرزندان این مرز و بوم را از حرکت و تلاش سازنده در عرصه های علمی بازنخواهد داشت بلکه موجب خواهد شد آنان به مراتب محکم تر از گذشته و با عزمی راسخ تر گام های مؤثرتری بردارند. 

ما از مردم عدالتخواه، استقلال طلب و صلح جو در سراسر جهان می خواهیم در برابر چنین حرکت های شرم آور ساکت ننشینند و با همدردی و اتحاد با سایر ملل در مقابل این اقدامات خبیثانه اعتراض خود را نشان دهند. 

مردم جهان بدانند که ایران و ایرانی هر گونه تلاش و موفقیت در عرصه علمی را به منظور پیشبرد و آبادانی به کار می گیرد و فرزندان این مرز و بوم با مجهز بودن به سلاح تقوا، ایمان و دارا بودن روحیه ایثار و شهادت از پیشرفت های علمی در راستای احیای انسانیت و فعالیت های صلح جویانه بهره خواهند جست. 

ما یقین داریم که تمامی ملل و به ویژه ملل مسلمان با همین سلاح و با همدلی و اتحاد با یکدیگر می توانند پیروز این عرصه باشند.


 
سردار جعفری 90دقیقه با «تنهاترین امیر» + عکس
ساعت ٤:٤۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٥ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس:این 12 صحنه بازسازی شده، مسیری را پیش روی بیننده قرار می‌دهد تا آنها را متوجه عملکرد مردم کوفه در برابر امام زمانشان، امام علی(ع) کند تا چراغ راهی برای آینده ظهور باشد.

خبرگزاری فارس: سردار جعفری 90دقیقه با «تنهاترین امیر» + عکس
گزارش تصویری مرتبط

-------------------------------

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه فارس، سردار سرلشکر «محمدعلی جعفری» فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شب گذشته از نمایشگاه «تنهاترین امیر» بازدید کرد.

وی در این بازدید 90 دقیقه‌ای از نزدیک با 12 صحنه بازسازی شده از زندگانی امیر‌المؤمنین(ع) آشنا شد.

کوچه‌های خاکی این نمایشگاه مسیری را پیش روی بیننده قرار می‌دهد تا آنها را متوجه عملکرد مردم کوفه در برابر امام زمانشان، امام علی(ع) کند تا چراغ راهی برای آینده ظهور باشد که آنها امام زمان(عج) خود را در آن لحظه حساس یاری برسانند.

بخش‌های مختلف این نمایشگاه نظیر بازار کوفه، استقبال کوفیان از امیر‌مؤمنان، فضائل امیر‌المؤمنین، مقابله امام علی(ع) با سنت‌های غلط، «رحبه» مکانی در کوفه، خطبه همام و مسجد کوفه به بازخوانی متفاوت از سیره ساقی کوثر می‌پردازد و راوی با اشاره به آیات و روایت به تطبیق موضوعی آن با مسائل مهدویت می‌پردازد.

 

بر اساس این گزارش، نمایشگاه «تنهاترین امیر» به همت برخی دانشجویان دانشگاه تهران به همراه بسیجیان مسجد قبا برگزار شده و کار اجرای آن چهل روز طول کشیده است. این نمایشگاه از  15 ماه مبارک رمضان تا شب عید فطر در خیابان شریعتی ابتدای ملک از ساعت 22 تا یک بامداد دایر است.

 

همچنین در انتهای نمایشگاه، بنیاد فرهنگی مهدی موعود (عج) استان تهران در راستای گسترش فرهنگ مهدویت به ایجاد غرفه‌های حجاب و عفاف، پرسش و پاسخ، عکس و نقاشی ویژه کودکان و ولایت فقیه پرداخته است.

 

 


 
حجت‌الاسلام آقاتهرانی در گفت‌وگوی تفصیلی با فارس:
ساعت ٤:٢۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٥ : توسط : حسینی
جریان انحرافی در دولت هم هست، هم نیست
نامه بی‌سلام نشانه انحراف

خبرگزاری فارس: دبیرکل جبهه پایداری گفت: نوشتن نامه بی‌بسم‌الله، نامه بی‌سلام و والسلام، کار بدی است، از هر که باشد؛ باید التزام به ولایت در عمل نشان داده شود و اگر نباشد، خود این انحراف است.

خبرگزاری فارس: جریان انحرافی در دولت هم هست، هم نیست/ نامه بی‌سلام نشانه انحراف

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام مرتضی آقاتهرانی فارغ‌التحصیل، عضو هیئت علمی و مسئول تربیت مربی موسسه آموزشی ـ پژوهشی امام خمینی(ره) و از شاگردان نزدیک آیت‌الله مصباح یزدی است؛ وی در سال 1386 از حوزه تهران برای نمایندگی در مجلس شورای اسلامی نامزد شد و در انتخابات مجلس هشتم شرکت کرد.

آقاتهرانی در سال 1384 به دعوت احمدی‌نژاد معلم اخلاق هیئت دولت شد؛ پس از آن در دوره دهم هیئت دولت نیز به دعوت احمدی‌نژاد بار دیگر در درس اخلاق دولت شرکت کرد. حجت‌الاسلام آقاتهرانی همچنین دبیرکل جبهه پایداری انقلاب اسلامی است که 6 مرداد ماه 1390 رسماً با حضور آیت‌الله مصباح‌یزدی اعلام موجودیت کرد، وی در مجلس نهم نیز به عنوان رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی انتخاب شد.

آنچه پیش رو دارید متن گفت‌وگوی خبرنگاران حوزه احزاب خبرگزاری فارس با حجت‌الاسلام آقاتهرانی درباره مسائل سیاسی روز است.

فارس: تلخ و شیرین‌های انتخابات مجلس نهم از نظر شما چیست؟

اگر اصولگراها بیشتر با یکدیگر صحبت می‌کردند به توافقات بهتری می‌رسیدند، البته ما جلسات مختلفی با افرادی که در اصول با ما همراهی می‌کنند برگزار کردیم و اینکه موفق شدیم یا نشدیم به نوع نشست‌ها و دیدگاه‌ها بستگی دارد ولی نمی‌دانم به چه دلیل بحث‌هایی از سوی افرادی همچون آقای بادامچیان که تجربه سیاسی بالایی دارد مطرح می‌شود، البته شاید در نقل قول‌ها اشتباهی رخ داده باشد؛ چراکه این‌گونه سخنان از ایشان توقّع نیست.

البته انتخابات مجلس نهم خوب بود؛ تلخی‌ انتخابات گذشته این بود که گاهی اوقات برخی از افراد طرف مقابل را خراب می‌کردند که امر شایسته‌ای نبود و نباید بین اصولگراها این حالت‌ها به وجود آید، رقابت باید رقابت سالم باشد و ادب و احترام یکدیگر را باید حفظ کرد.

اختلاف سلایق و تفاوت‌های فردی وجود دارد و گروه‌ها مختلف هستند، اما نباید یکدیگر را خراب کنیم و نسبت به یکدیگر کارهای پست انجام دهیم؛ وقتی همه اخلاق را رعایت کنند بسیار عالی می‌شود، چراکه دیگر جنگی وجود ندارد.

در واقع زدن دیگران به این معنی است که من همه چی هستم و دیگران نه یعنی به نوعی ادعای خدایی کردن که این مطلوب نیست.

فارس: نوع حضور جبهه پایداری در انتخابات مجلس نهم، مبنای شکل‌گیری و ناگفته‌هایی از نوع ارتباط آیت‌الله مصباح با این جبهه را بیان فرمایید.

درباره اصل حضور جبهه پایداری به چند حادثه قبل از انتخابات که تقریباً با فتنه شروع شد باز می‌گردم؛ در دوران فتنه همراه با عده‌ای از نمایندگان مجلس احساس شد که اشتباهاتی حتی در بین خواص خودی در حال شکل‌گیری است.

 

 

 

*بصیرت‌دهی اساس تشکیل جبهه پایداری است

مقام معظم رهبری همانند دیده‌بانی هستند که از محل مرتفعی نگاه می‌کنند؛ ممکن است مسائلی که به نظر ما مهم نیست، به نظر ایشان مهم باشد و مواردی که از نظر ما مهم است از نظر ایشان مهم نباشد و این طبیعی است چراکه ایشان از بالا رصد می‌کنند؛ در این صورت نباید به یکدیگر پرخاش کرد و درگیر شد؛ بلکه باید بر این باور بود که حرف ایشان اصل است حتی اگر با نظر ما هم مخالف باشد.

رهبر معظم انقلاب در بیانات خود خطاب به خواص گفتند که شفاف بگویید، علنی بگویید؛ ممکن است نظر برخی خواص این باشد که حرف نزنند اما حضرت آقا اینگونه خواستند؛ نشست و برخواست ما بیشتر با خواص بود، مجلسی‌ها نیز جزو خواص هستند و منظور از خواص فقط دولت نیست؛ درک افراد متفاوت است ولی بنده به عنوان یک بچه حزب‌اللهی معتقدم همانند جبهه وقتی فرمانده حرف آخر را می‌زند دیگر نباید روی حرف ایشان حرف زد.

وقتی فرمانده حرفی را گفت دیگر نباید بحث کرد؛ قبل از آن می‌توان مشاوره داد، اما وقتی ایشان به نتیجه رسید دیگر نباید روی آن حرف زد؛ در آن زمان جلساتی بین نمایندگانی که بهتر به حرف‌های آقا عمل می‌کنند برگزار شد، خدمت آقا که مشرف شدیم حرف اصلی ایشان این بود که در تاریکی‌ها نورافکن بی‌اندازید و بصیرت‌دهی کنید؛ در واقع این مسئله‌ای است که همه به آن نیاز داریم.

*ناگفته‌های حجت‌الاسلام آقاتهرانی از آیت‌الله مصباح در تشکیل جبهه پایداری

هر فردی باید بصیرت پیدا کرده و تلاش کند روز به روز بر بصیرتش افزوده شود، مقام معظم رهبری نیز همین مسئله را مطرح کردند؛ بعد از آن بود که دوستان نشست‌های خاصی را برگزار کردند؛ عده‌ای از داخل مجلس و عده‌ای نیز از بیرون ملحق شدند و آرام‌آرام طی جلساتی خدمت آیت‌الله یزدی، آیت‌الله مصباح و آیت‌الله خوشوقت می‌رفتیم که آیت‌الله مصباح قبل از انتخابات مجلس نهم گفت چرا اعلام موضع نمی‌کنید تا عده‌ای که مثل شما فکر می‌کنند با شما هم مسیر شوند.

یادم هست در جلسه‌ای آیت‌الله مصباح درخصوص تنظیم و تهیه اساسنامه‌ای تاکید داشت و گفت الان تعقل، تعبد و عدالت بر محور ولایت را شروع کنید و از کمی افراد نترسید؛ همین مسئله که مطرح شد بسیاری از نمایندگان و دوستان دیگر به ویژه جوانان اعلام آمادگی کردند و در ترغیب و تشویق کردن ما مؤثر بودند.

البته ما گاهی می‌ترسیدیم از اینکه مبادا حضرت آقا این حرکت‌ها را نپسندند و نخواهند از این رو حواسمان بسیار جمع بود که ایشان چه می‌گویند؛ اگر در صحبت‌های ایشان یک دفعه کدی را دادند ما دقیقاً از ایشان تبعیت کنیم و چیز دیگری مطرح نباشد، حتی خود پایداری نیز در آن صورت برای ما مطرح نبود.

فارس: نگرانی شما درباره نوع رفتار بود یا اصل تشکیل جبهه؟

نسبت به اصل تشکیل جبهه خیلی زود متوجه شدیم که مقام معظم رهبری حساسیتی ندارند؛ برای اینکه یک نوع تشکل است تا دوستان به صورت تشکیلاتی کار کنند و منظم جلو بروند.

فارس:‌ در خصوص برخی شایعات درباره نظر مقام معظم رهبری درباره جبهه پایداری در دیدار با آیت‌الله مصباح چه نظری دارید؟

جالب است که آن یک جلسه سری بین مقام معظم رهبری و آیت‌الله مصباح بود و بر همین اساس آیت‌الله مصباح گفتند نمی‌خواهم بگویم که چه شده است؛ ایشان هیچ‌جا نگفته‌اند چه شده و عده‌ای که این موارد را مطرح می‌کنند از غیب خبر دارند.

آیت‌الله مصباح بارها تأکید کردند که اصلاً این مسئله را نگفته‌ام و بنا هم ندارم بگویم؛ حتی به بنده هم از آن دیدار چیزی نگفتند؛ البته من هم نمی‌پرسیدم و می‌گفتم اگر صلاح بدانند آن را مطرح می‌کنند؛ گاهی اوقات بین بزرگان جلساتی است که می‌خواهند در مجلس امانت حفظ شود و دلیل ندارد که آدم بخواهد کنکاش کند که چه اتفاقی افتاده است.

بد نیست در روزنامه‌های گذشته نگاهی داشته باشیم که چه کسانی این موضوع را مطرح کردند و بعد هم گفتند که یک آدم موثق به آنها گفته است؛ در یک جلسه‌ دو نفره که خصوصی است آن آدم موثق کیست؟ حضرت آقا در گوش شما فرموده‌اند یا آیت‌الله مصباح؟ از این رو چنین مواردی کارهای قشنگی نیست.

 

 

 

*جلسات جبهه پایداری با آیت‌الله خوشوقت و آیت‌الله مصباح یزدی

وقتی کار جبهه پایداری شروع شد جلساتی را خدمت آیت‌الله مصباح، آیت‌الله خوشوقت و آقایان دیگر داشتیم که بسیار مفید بود و شکل اصلی جبهه خود را پیدا می‌کرد و این گذشته از صحبت‌های مقام ولایت بود که ما تعقیب می‌کردیم؛ شعار پایداری برگرفته از صحبت‌های مقام معظم رهبری در 14 خرداد سال قبل در حرم امام(ره) بود از این رو ما می‌خواستیم این راه را ادامه دهیم؛ اما یک‌سری از نکات وجود داشت ما پولی نداشتیم و حزب یا گروهی هم نبودیم که پیش از این یارگیری کرده باشیم، بلکه تازه می‌خواستیم شروع کنیم و این چگونه صورت می‌گیرد؟

فارس: برخی می‌گفتند آقای محصولی هم از خمس مالش پول داده است؟

محصولی می‌گفت همان‌هایی که این مسئله را بیان می‌کنند شاهدند که خمسم را چند سال پیش به دفتر آقا تحویل دادم؛ متأسفانه برخی این مطالب را بیان می‌کنند که آدم از آنها توقع ندارد، برخی هر چیزی را به هر فردی نسبت می‌دهند مثلاً کسی که در جامعه آدم پشت سرش نماز می‌خواند، او هم از این حرف‌ها می‌زند و این‌ها همه درس است.

آیت‌الله مصباح در جلساتی که داشتیم تشبیهی داشتند مبنی بر اینکه در دفاع مقدس تعداد افراد و تجهیزات کم بود در حالی که تجهیزات دشمن کماً و کیفاً عالی‌تر بود، 160 کشور جمع شده بودند و یک هدف داشتند تا ما را به زمین بزنند و واقعا اگر به آن می‌رسیدند ایران تقسیم می‌شد اما نتوانستند؛ چرا تصور می‌شود خداوند فقط در جبهه، جنگ و جهاد وجود دارد؟‌ خداوند در دانشگاه، بازار و در وادی سیاست هم می‌تواند حضور داشته باشد.

فارس: نظر آیت‌الله مصباح درباره اعضا به چه شکل بود؟

آن زمان تلاشمان این بود که تحقیقات روی نامزدها صورت گیرد؛ همه گروه‌ها هرکسی را که می‌خواهند معرفی و کار شورای نگهبان نیز تمام شود و قبول و رد آن معلوم شود، سپس ببینیم بین آنها چه کسی اصلح است و از بین آنهایی که به نظر ما آمد بهترین هستند 30 نفر را برای تهران انتخاب کردیم.

*آیت‌الله مصباح راجع به 30 نفر لیست تهران نظر دادند

فارس: آیت‌الله مصباح هم نظر دادند؟

راجع به تهران بله ولی راجع به شهرستان‌های دیگر خیر؛ در تهران 30 نفر انتخاب کردیم و خود بنده خدمت آیت‌الله مصباح بردم، آیت‌الله خوشوقت هم لیست را دیدند؛ یکی از مواردی که ما در جبهه پایداری از همان ابتدا به آن مقید بودیم و الان هم در نوشتن اساسنامه روی آن ایستاده‌ایم این است که یک شورای فقها داشته باشیم تا آنها به مصوبات و کارهایی که می‌خواهیم انجام دهیم در بزنگاه‌ها و سرپیچ‌ها نگاه کرده و با نظارت درست آنها باشد که هم در وادی سیاست و هم در تشخیص مبانی اسلامی قوی باشند.

*تشکیل شورای فقهی در جبهه پایداری

فارس: این شورا چه کسانی بودند؟

آن زمان آیت‌الله خوشوقت، و آیت‌الله مصباح و اینک یک روحانی بزرگوار دیگری را به این شورا اضافه خواهیم کرد.

فارس: این شورا در حال حاضر هم هستند؟

جبهه پایداری یک اساسنامه، مرامنامه و اصولی می‌خواست؛ برای مثال اگر کسی می‌خواهد جزء پایداری باشد باید بداند ما چه می‌گوییم؟ در زمان انتخابات مجلس وقت این کار را نداشتیم و باید خیلی زود وارد معرکه می‌شدیم؛ از این رو با توجه به صحبت‌هایی که حضرت آقا داشتند و می‌خواستیم صحبت‌های حضرت آقا حتی‌المقدور پیاده شود، مجبور بودیم کار را به سرعت شروع کنیم.

در آن زمان یک عده اعتماد کردند و آمدند اما بعد از آن در پی این بودیم که اساسنامه را تدوین کنیم؛ در حال حاضر اساسنامه تهیه و در حالت نهایی شدن است.

فارس: آیا برای جبهه پایداری مجوز هم می‌گیرید؟

اگر قانون به ما اجازه داد به شکل تشکل عمل کنیم، به همین صورت عمل خواهیم کرد و به دنبال مجوز نمی‌رویم، اما اگر ببینیم خلاف قانون است و قانون به ما اجازه نمی‌دهد، نام جبهه را ثبت خواهیم کرد.

فارس: انتخاب نام جبهه به دلیل پیشینه تشکلی بود یا احساس می‌کردید جبهه‌ای در برابر جبهه دیگر است؟

احساس می‌کردیم یک عده ولایی بودند و با عنوان ولایت آمدند اما بر ولایت پایداری نکردند پس ما بر آن پایداری کنیم، یعنی اصل اصیلی که همه آن را مطرح می‌کنیم؛ هیچ گروه، حزب و فردی در عرصه سیاسی در ایران نیست و اگر هم هست در حال حاضر دیگر وجود خارجی ندارد که بگوید ما ولایت فقیه را قبول نداریم.

آقای کواکبیان که دوم خردادی است در مجلس می‌گفت ما ولایت را قبول داریم اصلاح‌طلبان نیز قبول دارند و اصولگرایان در هر طیفی که هستند ولایت را قبول دارند از این رو باید پای آن بایستیم؛ می‌گوییم کشور ولایی و متعلق به امام زمان(عج) است نایب امام زمان(عج) در دوران غیبت ولایت فقیه است پس باید پای این عقیده بایستیم چراکه این جزء اعتقادات ما است؛ شیعیان در کشور ما و حتی کسانی که شیعه هم نیستند ولایت را قبول دارند و منکر ولایت نیستند وقتی این وجه مشترک همه ما هست باید پای آن بایستیم.

 

 

 

*شرایط نماینده اصلح

فارس: با توجه به اینکه یکی از محورهای انتخاب اصلح این است که در برابر فتنه ساکت نباشند شرایط نماینده اصلح را بفرمائید.

از بچگی به یاد دارم که حضرت امام(ره) در هر انتخاباتی می‌فرمودند اصلح را انتخاب کنید و به مجلس بفرستید از این رو باید دید اصلح کیست؛ برخی از شرایط انتخاب اصلح در قانون اساسی، آیین‌نامه وزارت کشور و شورای نگهبان است و برخی از این شرایط نیز در صحبت‌های امام (ره) و مقام معظم رهبری بیان می‌شود و  مقام معظم رهبری در حال حاضر به روز صحبت می‌کنند؛ ایشان چند وجه افتراق گذاشته بودند که ساکت نبودن در فتنه و متصل نبودن به کانون‌های قدرت و ثروت که باید اینها را به عنوان یک اصل مدنظر قرار داد.

فارس: امکان دارد جبهه پایداری در یک جایی نسبی حساب کرده باشد و عده‌ای از ساکتین جزو جبهه پایداری باشند؟

ادعای عصمت که نمی‌کنیم، و نباید هم داشته باشیم، ممکن است در انتخاب اشتباه هم کرده باشیم، اما در هر حال، دنبال این هستیم که بهترین را برگزینیم.

فارس: برخی در مقابل می‌گویند کاسبین فتنه به میدان آمده‌اند و از کلمه ساکتین فتنه کاسبی می‌کنند معلوم نیست این تئوری از کدام کره نازل شده است؛ نظرتان در این باره چیست؟

این موضوع را حضرت آقا مفصل جواب دادند؛ این روایت در نهج البلاغه است که در فتنه مثل بچه شتر باش که نه سینه دارد که شیر بدهد و نه کمر دارد که بار بدهد و آقا به خوبی در آنجا آن را تبیین کردند؛ رهبر انقلاب این عذر را به هیچ وجه نپذیرفتند که ساکت باشیم؛ در زمان امام علی (ع) ابوموسی اشعری که ساکت بود گفت من نه در جنگ جمل می‌آیم و نه با عایشه علیه امام علی(ع) و نه با طلحه و زبیر می‌جنگم و نه با امام علی(ع)، عمار و مالک علیه معاویه و عمر و عاص می‌جنگم؛ می‌خواهم ساکت بمانم و ذکر و قرآنم را بخوانم؛ آیا چنین کسی نزد امیرالمؤمنین(ع) انسان معتبری است؟ فکر می‌کنید حضرت علی(ع) چنین آدمی را قبول دارند؟

اینکه می‌گویند این عبارت از کجا آمده باید گفت اصل آن را مقام معظم رهبری مطرح کردند؛ چون دوستان ما بیشتر به دنبال این بودند که حضرت آقا کجا کد می‌دهند و چه می‌گویند ما حواسمان جمع بود و حساسیت داشتیم هنوز هم به همین شکل است.

فارس: برخی از مردم معتقدند فضا غبارآلود شده است و اینکه می‌شود دو جبهه حق برابر یکدیگر قرار می‌گیرند؟

دو جبهه حق در برابر یکدیگر قرار نمی‌گیرند؛ در حال حاضر دو گروه اصولگرا وجود دارند اما بعضی از سؤالات مطرح است که باید به آنها پاسخ داده شود؛ مثلا وقتی حضرت آقا نسبت به چیزی حساسیت داشتند ما هم باید حساسیت داشته باشیم یا نه؟ حرف آخر را بین ما چه کسی می‌زند و اینکه فصل‌الخطاب و حجت را چه کسی می‌دانیم؟ به نظر بنده در بین افراد با حفظ احترام به همه باید مقام ولایت و صحبت‌های ایشان را حجت دانست؛ البته این کف ولایتمداری است، که همه برای حفظ اقتدار کشور و تمامیت ارضی باید این گونه فکر کنند.

فارس:‌ هر دو جبهه اصولگرا معتقدند این موضوع را مطرح می‌کنند.

احترام آیت‌الله مهدوی کنی و آیت‌الله مصباح باید حفظ شود ما در جبهه پایداری به کسی بی‌احترامی نمی‌کنیم ولی خود این بزرگواران را هم با مقام معظم رهبری چک می‌کنیم؛ ما موظفیم آیت‌الله مصباح و آیت‌الله مهدوی‌کنی را اگر صحبتی می‌کنند با مقام ولایت تراز کنیم، این کار را باید انجام دهیم و اگر انجام ندهیم اشتباه است از این رو ما با حق می‌سنجیم؛ البته احترام این بزرگان وجود دارد و کسی نباید دیگری را خراب کند چراکه خلاف اخلاق است.

*عده‌ای که قبل از انتخابات مجلس دم از وحدت می‌زدند بعد از انتخابات رقابت را در پیش گرفتند

فارس:‌ برخی این عقیده را دارند که بعد از انتخابات مجلس جبهه پایداری تا حدودی از شعارهایش مثل بحث ساکتین فتنه عقب‌نشینی کرده و کوتاه آمده و با برخی از آنها عکس‌های یادگاری می‌اندازد و اینکه تشکیل جبهه متحد و پایداری برای بازارگرمی قبل از انتخابات و بر اساس زد و بند سیاسی بود اما در اصل همه یکی بودند، این مسئله را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

مقام معظم رهبری قبل از انتخابات به رقابت سالم تأکید داشتند و اینکه یکدیگر را لکه‌دار نکنید، ایشان با اصل رقابت مخالفت نکردند، و خود ایشان نیز این واژه را به کار بردند؛ وقتی مجلس آغاز به کار کرد ایشان بحث اتحاد را مطرح کردند، بنده ولی فقیه را به روز می‌دانم و در اینجا می‌خواهند که رقابت نباشد؛ برای بنده عجیب بود برخی که آن زمان دم از وحدت می‌زدند در مجلس که آمدند رقابت را در پیش گرفتند بد نیست اینها خود را با حرف آقا چک کنند.

ایشان بعد از انتخابات فرمودند با یکدیگر رفاقت کنید الان در کمیسیون با یکدیگر کار می‌کنیم و نمی‌شود به دلیل اینکه آنها با ما نبوده‌اند هرچه گفتند مخالفت کنم؛ بنده فکر می‌کنم یک فرد اصلح است و دیگری، فرد دیگری را اصلح می‌داند نباید نسبت به یکدیگر دروغ و تهمت زده شود، صلاحیت‌ها گفته شود و مردم به هرکس که خواستند رأی بدهند؛ پس از آن هم، بنا بر قواعد هر دو نماینده هستند و باید با یکدیگر برای ارتقاء نظام کار کنند.

*یکی از علاقه‌هایم شرکت در جلسات آیت‌الله مهدوی‌کنی است

یکی از علاقه‌های بنده این است که بتوانم در جلسات آیت‌الله مهدوی‌کنی شرکت کنم و الان هم برای سخنرانی در دانشگاه امام صادق(ع) از بنده دعوت کردند؛ در ماه رمضان به هیچ‌جا قول سخنرانی ندادم و تنها سه برنامه را قبول کردم؛ سه‌شب احیاء در مصلی، مسجد بلال و حاج‌محمد طاهری چراکه می‌خواستم در کمیسیون فرهنگی که به بنده رأی دادند پای کار باشم و هرچه توان دارم برای این کمیسیون صرف کنم؛ اما وقتی بچه‌های امام صادق(ع) آمدند و دعوت کردند، استثنائاً پذیرفتم. چراکه برای دانشگاه امام صادق(ع) و آیت‌الله مهدوی احترام قائل هستم؛ بنده دوست ندارم نسبت به بزرگترهایمان بی‌ادبی صورت گیرد، و کسی که این‌گونه عمل کند، از ما نیست.

فارس: در گزارشی که در مجلس هشتم ارائه شد در بین نمایندگانی که ملاقات مردمی کمی داشتند نام شما ذکر شده بود؛ درباره این گزارش چه نظری دارید؟

به این شکل نیست؛ البته ملاقات‌‌های مردمی بنده کم است به دلیل اینکه کار جدی‌ام مجلس است و قرار ملاقات‌های مردمی را در دفترم می‌گذارم؛ در مجلس مردم را خیلی معطل می‌کنند چون حراست آنجا نیز وظیفه‌ای دارد که باید آن را انجام دهد؛ مثلا کسی می‌آید عقد دختر و پسر بخواند و یک جعبه شیرینی می‌آورد اما نمی‌گذارند داخل بیاورد از این رو در جای دیگری باشد بهتر است؛ بیشتر دوست دارم در بین مردم بیایم الان ملاقا‌ت‌های مردمی و حتی جواب نامه‌ها خیلی زیاد شده و دنبال آن هستیم.

فارس: شما دو جلسه درس اخلاق داشتید اما یکی را تعطیل کردید.

در حال حاضر دیگر دو جلسه را نمی‌روم با اینکه آقای احمدی‌نژاد دعوت کردند، اما واقعاً نمی‌توانم بروم.

فارس: در حال حاضر آیت‌الله حائری‌شیرازی به جای شما درس اخلاق دولت را می‌دهد؟

آیت‌الله حائری چهارشنبه‌ها به جای خودشان می‌روند؛ می‌خواهم برای مجلس وقت بیشتری بگذارم چراکه خیلی کار سختی است به ویژه کمیسیون فرهنگی که با 85 نهاد در ارتباط است و تعداد ما در کمیسیون خیلی نیست؛ هر چقدر بدویم به برخی از آنها نمی‌رسیم از این رو باید با اولویت‌بندی برنامه چهارساله خود را معین کنیم تا بتوان بر آن متمرکز شد.

فارس: چرا در مجلس درس اخلاق گذاشته نمی‌شود؟

باید این موضوع مطرح شود البته این مسئله به هیئت‌رئیسه مجلس باز می‌گردد؛ مقام معظم رهبری فرموده‌اند که درس اخلاق گفته شود؛ اتفاقاً نمایندگان وقت هم دارند چراکه مجلس معمولاً ساعت  8 و 15 دقیقه شروع می‌شود.

فارس: با توجه به هشدار‌های آیت‌الله مصباح که می‌گوید فتنه بزرگتری در راه است آیا شما به بحث جریان انحرافی قائل هستید؟

بله باید مترصد و مواظب بود و ممکن است فتنه‌ای بدتر از قبل هم پیش بیاید؛ مقام معظم رهبری نیز در صحبت‌هایشان این مسئله را مطرح کردند؛‌ انحراف نیز به همین شکل است هرچه جلوتر می‌رویم دقت مسئله بیشتر می‌شود و هوشیاری ما باید بیشتر باشد.

در زمان پیامبراکرم(ص) ایشان با کفار می‌جنگیدند اما امیرالمؤمنین با کفار نجنگیدند بلکه مسلمان‌نما و اهل نماز بودند؛ جنگ اول با معاویه و جنگ دوم با عایشه زن پیغمبر است که این مسئله بسیار پیچیده‌ای است؛ در جنگ نهروان هم با خوارج که نماز شب خوان هستند جنگیدند؛ هرچه جلوتر می‌رویم سخت‌تر می‌شود؛ این جریانی است که همیشه بوده و خواهد بود؛ جریان فتنه و انحراف از سنت‌های الهی هستند.

فارس: جریان اصولگرایی نسبت به اصلاح‌طلبان روشنگری بسیاری می‌کرد اما در مورد انحراف این تبیین انجام نمی‌شود؛ آیت‌الله مصباح معتقد است این جریان وابسته به فراماسونر است؛ در بحث‌های اعتقادی مثلاً اعتقاد به مهدویت، منظور جریان انحرافی چه نوع مهدویتی است؟

این امر مقداری تخصصی است؛ مؤسسه آیت‌الله مصباح مجله‌ای دارند که مفصل در این باره بحث می‌کند و ویژگی‌های انحرافاتی مثل فراماسونرها که گاهی از اوقات کلان است و در سطح جهانی مطرح می‌شود و ممکن است قرن‌ها حاکم باشند مفصل بیان می‌کند؛ حرف اصلی جبهه پایداری نیز بصیرت‌دهی است تا در آنجا مطرح شود که انحراف چیست؟ حد و حدود انحراف چگونه معین می‌شود و میزان تشخیص انحراف کجاست؟ همچنین انحراف جایگاه‌های مختلفی دارد گاهی در عقاید، اقتصاد، اخلاق و سیاست وجود دارد؛ ممکن است فردی نماز شب بخواند و در اعتقاد مشکلی نداشته باشد و به فروع اسلام هم به خوبی عمل کند اما در سیاست سکولار بوده و التقاطی فکر کند؛ به این شکل نیست وقتی کسی در ساحتی منحرف شد، الزاماً در تمام ساحت‌های دیگر نیز منحرف باشد؛ البته این قاعده هم کلیّت ندارد، چراکه رابطه موضوعات با یکدیگر یکسان نیست.

*ضرورت وجود کرسی‌های آزاد اندیشی در دانشگاه‌ها

 

 

فارس: بحث ما بیشتر روی مسائل اعتقادی است؛ مرز فساد اقتصادی یا سیاسی را قانون به خوبی مشخص کرده اما مباحث اعتقادی خیلی به قانون مربوط نیست؛ عرفان‌های کاذب و برخی مسائلی که جریان انحرافی مطرح می‌کنند خطرناک است از این منظر می‌گوییم که باید توسط علماء تبیین شود.

تبیین این مسائل با علما، حوزه، نهادهای مقام ولایت در دانشگا‌ها و کرسی‌های آزاداندیشی است که طی هفته‌های گذشته شورای انقلاب فرهنگی بحث مفصلی راجع به این کرسی‌ها داشت، اقداماتی انجام شده اما نمی‌توانم بگویم همانی است که آقا می‌خواهند و باید بیشتر از این آنها کار شود تا آئین‌نامه درستی برای کرسی‌های آزاداندیشی تدوین شود، مبادا که توهین به افراد و مقدسات در آن رخ دهد و حرمت‌ها ریخته شود؛ بلکه باید از این جلسات مسائلی را یاد گرفت و قدرت تفکر جوانان را رشد داد، در این صورت این نشست‌ها بسیار مفید خواهد بود.

پرداختن به امر مهدویت در قم سابقاً وجود نداشت اما چند سالی است که مراکزی تحت عنوان تحقیق درباره مهدویت و امام عصر (عج) و اینکه انحرافات آن از کجاست؟ به وجود آمده است؛ ادعا در این امر کم نبوده و متعلق به حال هم نیست، در حج هر چند ماه یک‌بار کسی ادعا می‌کند که من مهدی هستم و این مسائل طبیعی است، چنین مسائل ارزشمندی خیلی زود بدل‌های قلابی پیدا می‌‌کنند، از این رو باید روی این مسائل بیشتر کار شود.

فارس:‌ شما در دولت درباره ادعاهای انحرافی هم بحث می‌کردید؟

بحث خیلی خوبی داشتیم، برای جلسه دولت رساله بیستم صحیفه سجادیه مکارم‌الاخلاق را انتخاب کرده بودم؛ یک بار در دوران فتنه و انتخابات مقام معظم رهبری در نماز جمعه فرمودند این دعا را خوب تفسیر کنید و بنده بسیار خوشحال شدم که چه موضوع خوبی را برای دولت انتخاب کرده‌ام؛ امام سجاد (ع) به خوبی خط ناب اخلاق الهی را نشان می‌دهند.

* شخصیت‌ها را باید با حق سنجید

 

برخی مواقع وقتی شخصیت‌ها برای آدم مهم می‌شوند خود این مسئله انحراف سیاسی است و نباید این مسئله صورت گیرد؛ در سیاست اسلامی شخص مطرح نمی‌شود و شخصیت‌ها را باید با حق سنجید نه اینکه حق با شخصیت‌ها سنجیده شود.

فارس:‌ آیا با شما هم بحث‌هایی هم صورت می‌گرفت؟

بله، گاهی اوقات برخی از وزرا سؤالی را مطرح می‌کردند اما معمولاً چون 20 دقیقه وقت بیشتر نبود بنده خیلی اهل پرحرفی نیستم و بحث خود را قبلاً آماده می‌کردم و پس از تایپ، آن را خدمت آیت‌الله مصباح می‌بردم تا آن را ببیند؛ گاهی اوقات گوشه‌ آن نوشته‌ای یادداشت می‌کردند که این مطلب درست است، ولی در 20 دقیقه تنها ایجاد شبهه و یا سؤال می‌کند و شما وقت جواب آن را هم نداری؛ در هر حال، آیت‌الله مصباح از بالا به مقاله نظر می‌کردند، در حالی که بنده بیشتر جزئی‌نگری می‌کردم.

در جلسه اخلاق گاهی که سؤال می‌شد بنده اگر می‌توانستم جواب می‌دادم در غیر اینصورت می‌گفتم هفته دیگر روی آن کار می‌کنیم؛ اما در بین همه، خود آقای احمدی‌نژاد بیشتر از دیگران بحث را به چالش می‌انداخت و می‌پرسید چرا این را می‌گویید و بنده نیز اگر می‌دانستم جواب می‌دادم و معمولاً هم حل می‌شد چراکه قبلا روی موضوعات به خوبی کار شده بود و می‌توانست پاسخگوی سؤالات باشد؛ بنده برای جلسه هیئت دولت تقریباً یک روز وقت می‌گذاشتم یعنی از ساعت 8 صبح به دفترم می‌آمدم تا ساعت 12 ظهر سپس مطالب را خدمت استاد ارائه می‌‌کردم و اصلاحات آیت‌الله مصباح را هم به آن اضافه می‌کردم؛ کتاب‌های مختلف را مطالعه و تحقیق می‌کردم و در واقع نیمِ دیگر روز را هم به ارائه بحث و تکمیل شدن نوشته می‌پرداختم؛ در حال حاضر هم به همین دلیل نمی‌توانم قبول کنم چراکه یک روز وقت می‌خواهد.

فارس:‌ برای اصلاحات قم می‌رفتید؟

قبل از نمایندگی که قم بودم و فقط برای اخلاق به تهران می‌آمدم و بر می‌گشتم، ولی در دوران نمایندگی مجلس، این روز را به قم می‌رفتم؛ شنبه از صبح تا ظهر در دفترم بودم تا مطالب را آماده کنم و استاد آن را ببینند؛ می‌خواستم در دولت اخلاقی گفته شود که در شأن وزرا و رئیس‌جمهور باشد، از این رو کوتاه نمی‌آمدم و می‌خواستم وظیفه‌ای که دوستان به گردن بنده نهاده‌اند به بهترین شکل انجام شود و البته بر این توفیق خداوند را سپاسگزارم، امیدوارم او بپذیرد.

ممکن است کسی بگوید 10 تا 20 دقیقه زمان می‌برد اما واقعاً اینطور نیست؛ تلاش جهاد گونه رمز موفقیت افراد است؛ در هر کاری دولت، مجلس یا هرجای دیگری که وارد می‌شوید، سعی کنید به خوبی از عهده آن برآیید؛ اما هرگاه به این شکل نبوده هرکس هم که باشد زمین می‌خورد و نسبت به وقت خویش و دیگران باید پاسخگو باشد.

 

 

 

*دولت مورد اتهام است و از خود دفاع نمی‌کند

فارس: وجود جریان انحرافی در بدنه دولت صحت دارد یا خیر؟

برخی از موارد واقعیت ندارد و برخی از موارد هم واقعیت دارد؛ در برخی از موارد نیز دولت مورد اتهام قرار می‌گیرد و هیچ دفاعی برای اینکه مورد اتهام قرار نگیرد نمی‌کند، در حالی که می‌تواند شفاف بیان کند که این موارد صورت نگرفته از این رو این اتهامات وجود دارد؛ مثلاً می‌گویند یک صندلی خالی در دولت برای امام زمان (عج) گذاشته‌اند، این دروغ است ولی گاه بیانات و رفتار برخی از مسئولین با مبانی اسلام احکام آن سازگاری نداشتند و گاه مخالف است، این موارد جای بحث دارد.

اگر کار به کرسی‌های آزاداندیشی کشیده و مطرح شود خیلی از موارد روشن خواهد شد؛ بنده به خاطر حرمتی که در دولت داشتم، بر خود وظیفه می‌دانستم که اگر از دوستان دولت مطلبی را ببینم، در جلسه‌ای [خصوصی] با خود آن‌ها و یا آقای احمدی‌نژاد آن را مطرح کنم؛ البته آقای احمدی‌نژاد هم اهل بحث و گفت‌وگو است؛ اگر ابهامی درباره موضوعی وجود داشت، وظیفه می‌دانستم آن را روشن کنم و لذا با هم صحبت می‌کردیم تا موضوع به خوبی تبیین شود.

آنچه مهم است، التزام عملی به ولایت است و الاّ بسیاری می‌گویند ما به ولایت اعتقاد داریم و ما هم می‌دانیم که اعتقاد دارند اما این باید نمود پیدا کند.

پیامبر اسلام وقتی امیرالمومنین حضرت علی (ع) را به ولایت منصوب کردند، فرمودند من کنت مولاه فهذا علیٌّ مولاه و در ادامه گفتند اللهم وال من والاه و عاد من عاداه و أحِبَّ مَن أحَبَّه و أبغِض مَن أبغَضَهُ و انصُر مَن نَصَرَهُ و اخذُل مَن خَذَلَهُ و أدِرِ الحقَّ مَعَهُ حیثُ دار؛ اینها معنا دارد که پیامبر گرامی اسلام دشمنان علی را نفرین می‌کنند در حق دوستانشان دعا می‌کنند، و هر که او را یاری کند از خداوند برایش یاری خواسته  او که امام را خوار کند، خدا ذلیلش کند؛ در یک کلام حضرت مولا را مدار حق می‌دانند.

*نامه بی‌سلام نشان از انحراف است

این در قرآن کریم است که وقتی ولایت مطرح می‌شود، خداوند متعال از ما خواسته به اهل بیت (ع) مودت بورزیم؛ مودت محبت نیست، ابراز محبت است؛ یعنی بگوییم هر چه آقا گفت، با جان و دل می‌پذیریم و لذا نوشتن نامه بی‌بسم‌الله، نامه بی‌سلام و والسلام، کار بدی است، از هر که باشد.

این نقد به برخی افراد و دوستان ما هست که چرا نمی‌گویند حرف آقا حرف آخر است و اگر در دلشان قبول دارند که انشاءالله هم همین است، باید آن را ابراز کنند؛ چون ما که از دل این و آن خبر نداریم.

باید التزام به ولایت در عمل نشان داده شود و اگر نباشد، خود این انحراف است؛ از هر کسی که باشد؛ لذا بنده معتقدم جریان انحراف به نوعی می‌تواند همه جائی باشد و اینکه بخواهیم آن را به اشخاص منحصر کنیم و اسم بگذاریم، خیلی درست نیست، فکر انحراف را باید شناخت و رد کرد، سپس از وابستگان به آن باید اعلان برائت کرد.

نفاق هم همینطور است؛ وقتی صبحت از نفاق و منافق می‌شود، فوراً نام مجاهدین خلق به ذهن ما خطور می‌کند اما واقعاً فقط آنها منافقند؛ یک نماینده یا یک فعال سیاسی نمی‌تواند منافق باشد و مرتبتی از این بیماری در ما نیست؟ پس باید آن را بیابیم و حل کنیم.

امام صادق (ع) در این باره می‌فرمایند اگر فردی دروغ بگوید، وعده دهد و عمل نکند و در امانت خیانت کند، حتی اگر نماز بخواند و روزه هم بگیرد، او منافق است.

فارس: از اینکه حوصله کردید و به سؤالات ما جواب دادید، متشکریم.

بنده هم از شما که زحمت کشیدید، متشکرم، و در این ماه مبارک، دعا می‌کنم خداوند متعال به همه ما حسن عاقبت عطا کند.

گفت‌وگو از امین صبحی، مجتبی صادقی و سیده فاطمه موسوی


 
رئیس دستگاه قضا برای حضور در دانشگاه‌ها اعلام آمادگی کرد
ساعت ٤:٢۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٥ : توسط : حسینی
توصیه لاریجانی به قضات درباره مدارا با انتقادات تند دانشجویی

خبرگزاری فارس: رئیس دستگاه قضا به قضات سراسر کشور توصیه کرد در برخورد با انتقادهای تند دانشجویی که در چارچوب قانون و به دور از توهین و افترا و یا سایر عناوین مجرمانه مطرح می‌شود، توصیه حکیمانه مقام معظم رهبری را رعایت کرده و مدارا کنند.

خبرگزاری فارس: توصیه لاریجانی به قضات درباره مدارا با انتقادات تند دانشجویی

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از اداره‌کل روابط‌عمومی و تشریفات قوه قضائیه، آیت‌الله آملی لاریجانی در جلسه امروز مسئولان عالی قضائی با اشاره به اینکه باید تفکیک مناسبی میان عناوین مجرمانه و انتقادهای صریح و معقول و محترمانه صورت گیرد، گفت: انتقاد کردن برای ساختن است و دستگاه قضائی هم هیچ‌گاه خود را بی‌کم‌و کاست نمی‌داند و همواره آماده و پذیرای انتقادات است و از آن استقبال می‌کند و هیچ مسئولی نیز نباید در هیچ جایگاهی خود را مصون از انتقاد بداند.

رئیس دستگاه قضا به قضات سراسر کشور توصیه کرد در برخورد با انتقادهای تند دانشجویی که در چارچوب قانون و به دور از توهین و افترا و یا سایر عناوین مجرمانه مطرح می‌شود، توصیه حکیمانه مقام معظم رهبری را رعایت کرده و مدارا کنند.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به نمونه‌هایی از توهین‌ها و موارد کذب برخی رسانه‌ها و پایگاه‌های اطلاع‌رسانی داخلی به مقامات مسئول در قوای مختلف تاکید کرد: توهین‌های صورت گرفته در قالب برخی مطالب رسانه‌ای و یا برخی اظهارات نادرست حتی از تریبون‌های رسمی کشور را هیچ عقل سلیم و دلسوزی انتقاد نمی‌داند و هدف این گونه مطالب کذب و توهین و افترا، تضعیف جایگاه مجلس، دولت‌ و قوه قضائیه است و دستگاه قضایی در عین حالی که از هرگونه انتقادی حتی انتقاد تندی که در چارچوب قانون و متین مطرح شود استقبال خواهد کرد ولی اجازه توهین را نخواهد داد.

آملی لاریجانی در ادامه به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با دانشجویان و استادان دانشگاه‌‌ و تاکید ایشان بر لزوم حضور مسئولان عالی نظام و سایر مسئولان در دانشگاه‌ها و شنیدن سخنان و انتقادات دانشجویان اشاره کرد و از آمادگی خود برای حضور در جمع دانشجویان خبر داد و تصریح کرد: جوانان ما عمدتا کسانی نیستند که عناد داشته باشند و شور و نشاط جوانی و انقلابی آنان قطعا با انتقاد و بیان مسائل و مشکلات همراه است و حضور مسئولان در دانشگاه‌ها موجب آشنایی مسئولان با مطالبات دانشجویی و پاسخگویی می‌شود و این کار بسیار پرثمری است.

وی در پایان گفت:‌ اینجانب پیش از این نیز همواره در محیط‌های دانشجویی حضور داشته و از ابتدای امسال نیز پیشنهاد دیدار با دانشجویان را به مسئولان ذی‌ربط در دانشگاه‌ها داده‌ام که البته متاسفانه تاکنون اجابت نشده است.


 
به مناسبت فرا رسیدن عید سعید فطر
ساعت ٤:۱۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٥ : توسط : حسینی
۱۳۰ نفر از محکومان جرائم امنیتی مشمول عفو رهبری شدند

خبرگزاری فارس: به مناسبت عید سعید فطر تعداد 130 نفر از محکومان جرائم امنیتی مشمول عفو مقام معظم رهبری قرار گرفتند.

خبرگزاری فارس: ۱۳۰ نفر از محکومان جرائم امنیتی مشمول عفو رهبری شدند

به گزارش خبرنگار قضائی فارس، عباس جعفری دولت آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران روز سه شنبه با اعلام این مطلب افزود: عفو این دسته از محکومان بر اساس تقاضای عفو ارائه شده و نیز ابراز ندامت و پشیمانی از جرائم ارتکابی توسط انان صورت گرفته است.

دادستان تهران گفت: تعداد 90 نفر از محکومانی که عفو مقام معظم رهبری شامل آنان شده در حال تحمل کیفر هستند که با عفو معظم له مابقی دوران حبس اکثر انان مشمول رافت اسلامی شده و از زندان آزاد خواهند شد.

جعفری دولت آبادی اضافه کرد این گزارش هم چنین حاکیست در این فرمان عفو، مجازات حبس برخی از محکومان جرائم امنیتی نیز تخفیف و تقلیل یافته است.


 
تاریخچه اجلاس سران سازمان همکاری‌‌های اسلامی از آغاز پیدایش تاکنون
ساعت ٤:۱۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٥ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: سازمان کنفرانس اسلامی از زمان تشکیل خود در سال 1969 تاکنون 11 اجلاس سران و چند نشست فوق العاده برگزار کرده اما از زمان آغاز موج بیداری اسلامی نشست های آن به حالت تعویق درآمده است.

خبرگزاری فارس: تاریخچه اجلاس سران سازمان همکاری‌‌های اسلامی از آغاز پیدایش تاکنون

به گزارش فارس، سازمان کنفرانس اسلامی که از تیرماه سال گذشته نام خود را به سازمان همکاری های اسلامی تغییر داده، در طول تاریخ شکل گیری خود تاکنون 11 نشست سران و چند نشست فوق العاده برگزار کرده است، این نشست ها هر کدام بنا به شرایط سیاسی و اجتماعی عمومی منطقه و جهان به برخی موضوعات به صورت محوری پرداخته اند.

اجلاس اول: مراکش 1969

اولین نشست سران کشورهای اسلامی که در واقع زمینه ساز شکل گیری سازمان کنفرانس اسلامی به صورت رسمی شد، در سپتامبر سال 1969 در کشور مراکش برگزار شد، با وجود اینکه پیش از این سال نیز درخواست هایی برای تشکیل کنفرانسی از کشورهای اسلامی مطرح بود، اما اجماعی در مورد آن صورت نمی گرفت، چرا که برخی از کشورها از جمله مصر این طرح را توطئه ای آمریکایی برای نفوذ بر جهان عرب و شکستن ناسیونالیسم عربی معرفی می کردند، اما جنگ اعراب و اسرائیل و تشدید جنایات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینی ها از جمله آتش‌سوزی مسجد‌الاقصی خشم مسلمانان جهان را برانگیخت و زمینه‌ساز تقویت وحدت اسلامی در مبارزه با دشمنان شد. به دنبال این جریانات به دعوت شاه مغرب کنفرانس فوق‌العاده‌ای با شرکت 24 کشور برای بررسی خطرهایی که مقدسات اسلامی را تهدید می‌کند در مراکش تشکیل گردید که مقدمات تشکیل سازمان کنفرانس اسلامی را مهیا کرد.

اجلاس دوم: پاکستان 1974

دومین نشست سران کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی که اولین نشست بعد از تصویب رسمی تشکیل این اجلاس به شمار می رود، در روزهای 22 تا 24 فوریه سال 1974 در شهر لاهور پاکستان برگزار شد، در این نشست محورهای زیادی مورد بررسی قرار گرفت که موضوع فلسطین و اشغالگری صهیونیست ها از جمله مهم ترین محورهای آن به شمار می رود، اعضای این نشست با تاکید بر دین مشترک و مبارزه مشترک و همبستگی میان یکدیگر برای توسعه جمعی، آرمان فلسطین را آرمان تمامی کشورهای اسلامی دانسته و گفتند که اجازه نمی دهند برای تحقق منافع منطقه ای یا منافع دیگر علیه این آرمان از زور استفاده شود. آنها کشورهای اسلامی را مسئول اتفاقات فلسطین دانستند.

این نشست با تاکید بر قداست شهر قدس و مسجد الاقصی تاکید کرد که کشورهای اسلامی هیچ توافق یا پروتکلی را که اجازه ادامه اشغالگری صهیونیست ها بر قدس را بدهد، امضا نمی کنند و هر گونه مذاکرات برای تحقق سازش در منطقه را مشروط به عقب نشینی اسرائیل از قدس می دانند.

اجلاس سوم: مکه 1981

سومین نشست سران کنفرانس اسلامی در روز های 25 تا 28 ژانویه در شهر مکه مکرمه برگزار شد، این نشست بعد از مذاکرات سه روزه خود مصوباتی داشت که در زمینه های مختلف قابل بررسی است، برنامه کاری اسلامی برای مقابله با دشمن صهیونیستی، برنامه حمایت از قدس و خاورمیانه، مصوبه نشست در مورد اوضاع افغانستان، تاکید بر همبستگی اسلامی، مصوباتی در مورد جنگ ایران و عراق از دیگر موارد توافق شده در این نشست بود، بیانیه نشست در مورد جنگ تحمیلی بدون اشاره به مسئولیت عراق در تجاوز نظامی به جمهوری اسلامی، خواستار توقف فوری درگیری ها و آتـش بس میان دو طرف شد.

اجلاس چهارم: مراکش 1984

این نشست در روزهای 16 تا 19 ژانویه سال 1984 در شهر «دار البیضا» در مراکش برگزار شد، این نشست بار دیگر بر مواضع گذشته خود در موضوع اشغالگری رژیم صهیونیستی و حمایت از قدس شریف و جنگ ایران و عراق تاکید کرده و همچنین موضع گیری هایی نیز در مورد تجاوز هوایی آمریکا به سوریه و بلندی های جولان و ائتلاف آمریکا و رژیم صهیونیستی اتخاذ کرده و آن را عامل تهدید کننده منطقه دانست.

اجلاس پنجم: کویت1987

این نشست در روزهای 26 تا 29 ژانویه سال 1987 در کویت برگزار شد، بیانیه پایانی این اجلاس با اشاره به اسامی کشورها و سازمان های شرکت کننده در آن با تاکید بر حمایت مجدد از آرمان فلسطین سیاست آمریکا در حمایت نامحدود از رژیم صهیونیستی را محکوم کرده و خواستار ارتباط با گروه های اروپایی برای احترام بیشتر به قوانین و منشورهای بین المللی در این زمینه شد. این اجلاس همچنین از اعضای شرکت کننده خواست تا از هر ارتباط مستقیم و غیر مستقیم با رژیم صهیونیستی اجتناب کنند. کشورهای اسلامی حاضر در این نشست اشغالگری اسرائیل در جنوب لبنان را نیز محکوم کرده و خواستار خروج فوری صهیونیست‌ها از جنوب لبنان شدند.

اجلاس ششم: سنگال 1991

ششمین اجلاس سازمان کنفرانس اسلامی در روزهای 9 تا 11 دسامبر سال 1991 در داکار برگزار شد، این نشست نیز علاوه بر تاکید بر مواضع قبلی در زمینه آزادسازی سرزمین های اشغالی بویژه بلندی های جولان و ضرورت حمایت از آرمان فلسطین و قدس شریف جنایات صهیونیست ها در جنوب لبنان را محکوم کردند، اشغالگری عراق در کویت از دیگر محورهای مذاکرات این نشست بود و اعضا اقدام عراق در اشغال کویت را محکوم کردند.

اجلاس هفتم: مراکش 1994

اجلاس هفتم سازمان کنفرانس اسلامی نیز برای سومین بار در مراکش و شهر دار البیضا برگزار شد، این نشست بین روزهای 13 تا 15 دسامبر سال 1994 برگزار شد و اعضای شرکت کننده با تاکید بر حمایت از آرمان فلسطین و قدس اشغالی، عقب نشینی‌هایی را در تقابل با دشمن صهیونیستی از خود نشان داده و حمایت خود را از روند سازش بر اساس رویکرد «زمین در برابر صلح» و سایر طرح های دیگر اعلام کردند. این نشست البته توطئه صهیونیست ها در تقسیم حرم ابراهیمی در شهر الخلیل را محکوم کرده و خواستار پایداری شهروندان سوری و لبنانی در جولان سوریه و جنوب لبنان علیه اشغالگری صهیونیست‌ها شد. حمایت از تمامیت ارضی بوسنی و محکومیت تجاوز صرب‌ها به این کشور از دیگر بندهای بیانه پایانی این نشست بود.

اجلاس هشتم: ایران 1997

هشتمین اجلاس سران کنفرانس اسلامی در روزهای 9 تا 11 دسامبر سال 1997 در تهران برگزار شد، موضوعاتی نظیر قدس شریف و آرمان فلسطین، بوسنی و هرزه گوین، جامو و کشمیر، افغانستان، سومالی، تجاوز آمریکا به لیبی در سال 1986، همبستگی با ایران و لیبی در مورد قانون داماتو، تاکید بر خلع سلاح های کشتار جمعی در منطقه و ضرورت رهایی از زباله های هسته ای و مسموم در این اجلاس به بررسی گذاشته شد.

اجلاس نهم: قطر 2000

اجلاس بعدی سران کشورهای اسلامی در دوحه قطر و در روزهای 12 و13 نوامبر برگزار شد، بیانیه پایانی نشست نیز با اشاره به کشورها و سازمان های عضو و ناظر شرکت کننده در نشست بر ضرورت قطع روابط کشورهای عضو که با اسرائیل ارتباط دارند، تاکید کرده و جنایات صهیونیست ها در فلسطین اشغالی و قدس شریف و هتک حرمت مسجد الاقصی در بستن دربهای آن را محکوم نمودند. بیانیه با حمایت از ملت سوریه در اراضی اشغالی از رژیم صهیونیستی خواست تا به تعهدات خود در قبال منشورهای بین المللی عمل کند.

بیانیه مذکور با تبریک پیروزی ملت لبنان در بیرون راندن دشمن صهیونیستی از جنوب سرزمین های خود خواستار تعین تکلیف ربوده شده های لبنانی از زندان های رژیم صهیونیستی شد.

نشست فوق العاده قطر: مارس 2003

در سایه افزایش تهدیدات غرب درباره حمله به عراق، سازمان کنفرانس اسلامی در روز 5 مارس سال 2003 و نزدیک به یک ماه قبل از حمله آمریکا به این کشور نشست فوق العاده ای را ترتیب داد، در این نشست کشورهای عضو هر گونه حمله احتمالی به عراق را محکوم کردند و بر ضرورت حمایت از امنیت عراق تاکید کردند، آنها همچنین اعلام کردند که هیچ یک از کشورهای عضو نباید در حمله احتمالی به عراق شرکت کنند.

بررسی اوضاع خطرناک فلسطین اشغالی و افزایش جنایات و تجاوزهای صهیونیست ها در اشغال شهرها و محدود کردن ارتباطات ملت فلسطین با دنیای خارج دومین محور مذاکرات در نشست فوق العاده دوحه بود. توقف ساخت دیوار نژاد پرستانه حایل، توقف شهرک سازی صهیونیستی و پایان دادن به اشغال شهرهای فلسطین از دیگر مطالبات کشورهای اسلامی در این نشست بود.

اجلاس دهم: مالزی 2003

دهمین اجلاس سران کشورهای اسلامی در 16 و 17 اکتبر در مالزی برگزار شد، این نشست مصوبه‌هایی را در مورد آرمان فلسطین، قدس شریف و همچنین مناقشه جامو و کشمیر و اشغال اراضی سوریه و لبنان از سوی دشمن صهیونیستی و همچنین منازعه اعراب و اسرائیل داشت، کشورهای اسلامی تهدیدات رژیم صهیونیستی علیه یاسر عرفات را محکوم کرده و ادامه خشونت های صهیونیست ها علیه ملت فلسطین و شهرک سازی صهیونیستی را محکوم کردند. این کنفرانس که پیشتر مواضع تندی علیه حمله خارجی به عراق اتخاذ کرده بود، از تشکیل شورای حکومت انتقالی در عراق استقبال کرده و از اشغالگران خواست تا به آزادی های مدنی و دینی و فرهنگی عراقی ها احترام بگذارند.

نشست فوق العاده مکه: 2005

این نشست در روزهای 7 و 8 دسامبر سال 2005 در مکه مکرمه برگزار شد و در آن اوضاع فلسطین اشغالی و عراق، جامو و کشمیر، سومالی ، قبرس و سودان به بررسی گذاشته شد، همزمان با افزایش اقدامات تروریستی در عراق، این نشست اقدامات تروریستی در این کشور را محکوم کرده و همچنین تصاویر موهن و اهانت به پیامبر اعظم اسلام را نیز محکوم کرده و نسبت به آن ابراز نگرانی کرد.

اجلاس یازدهم: سنگال 2008

این نشست در روزهای 13 و 14 مارس سال 2008 در داکار برگزار شد، حمایت از آرمان فلسطین و درگیری‌های عربی- اسرائیلی، محکومیت حمله نظامی رژیم صهیونیستی به نوار غزه، نگرانی از اوضاع انسانی در غزه و دعوت از کمیته چهارجانبه و جامعه جهانی برای حل این مشکلات، تاکید بر ابتکار عربی برای حل بحران لبنان و محکومیت شدید جنایات صهیونیست ها در حمله به لبنان از دیگر موضوعات مطرح شده در این نشست بوده است.

این نشست همچنین اقدامات آمریکا در تحمیل تحریم های یک جانبه علیه سوریه را نیز محکوم کرده و قانون مجازات سوریه را باطل اعلام کرده و بر همبستگی خود با ملت سوریه تاکید کرد. اعلام همبستگی با دولت و ملت سودان، تاکید بر حاکمیت و تمامیت ارضی سومالی از دیگر محورهای این نشست بود.

تعویق اجلاس دوازدهم در مصر

دوازدهمین اجلاس سران کشورهای اسلامی قرار بود در 15 مارس سال 2011 در شرم الشیخ مصر برگزار شود که با توجه به انقلاب مردمی در این کشور و ناآرام بودن مصر این اجلاس برگزار نشد و به زمان نامعلومی موکول شد.

نشست فوق العاده مکه: 2012

اجلاس فوق‌العاده سازمان همکاری‌های اسلامی بنا به دعوت ملک عبدالله بن عبدالعزیز شاه عربستان سعودی دیروز و امروز (14 و 15 آگوست) در مکه مکرمه در حال برگزاری است.

 

در این اجلاس سران بیش از 40 کشور از مجموع 57 کشور عضو سازمان همکاری اسلامی حضور دارند.

 

این در حالی است که سوریه در این اجلاس غایب است و بررسی اوضاع سوریه و بحران این کشور نیز بر این اجلاس سایه افکنده است.

 

سران هر یک از کشور‌های عضو پیش از ورود به محل برگزاری اجلاس در لابی با ملک عبدالله دیدار و گفت‌وگو کردند.

 

«محمود احمدی‌نژاد» رئیس جمهور کشورمان نیز در این مکان در کنار پادشاه عربستان نشسته بود. این موضوع موجب شد تا هر یک مهمانان پس از دیدار با ملک عبدالله، با رئیس جمهور کشورمان نیز گپ و گفتی کوتاه داشته باشد.

 

«محمد مرسی» رئیس جمهور مصر پس از دست‌دادن با ملک عبدالله و پادشاه قطر، با استقبال گرم احمدی‌نژاد روبرو شد و با وی مصافحه و روبوسی کرد.

 

قرار گرفتن محل نشستن احمدی‌نژاد در کنار پادشاه عربستان، این فرصت را فراهم کرد تا سران دو کشور بار‌ها مطالبی را با هم رد و بدل کنند.

 

اجلاس مکه 2 روز به طول خواهد انجامید و قرار است در آن مسائلی از جمله بحران سوریه و اوضاع فلسطین و وضعیت مسلمانان در میانمار مورد بحث و بررسی قرار گیرد


 
در فرهنگسرای اندیشه تهران
ساعت ٤:۱٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٥ : توسط : حسینی
نمایش تابلوی چهره خبرنگار ایتالیایی که برای
آرمان فلسطین کشته شد

خبرگزاری فارس: روبرتو کوتزولینو نقاش 59 ساله ایتالیایی و هموطن اریگونی مجموعه‌ای از آخرین آثارش در مورد مردم فلسطین را برای نمایش به ایران آورده است و در کنار این نقاشی ها عکسی از این خبرنگار کشته شده در غزه نیز وجود دارد.

خبرگزاری فارس: نمایش تابلوی چهره خبرنگار ایتالیایی که برای آرمان فلسطین کشته شد
گزارش تصویری مرتبط

-------------------------------

 به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس، از سال 1948 به این سو و اشغال سرزمین‌های فلسطین از سوی نیروهای صهیونیستی صلح‌طلبان و خبرنگاران فراوانی به این منطقه سفر کردند و افراد بسیاری نیز بودند که بر سر این کار جان خود را از دست دادند.

هنوز هم صدای خرد شدن استخوان‌های راشل کوری در زیر بولدوزر رژیم صهیونیستی که قصد تخریب خانه‌های فلسطینیان در غزه را داشت از گوش‌ها خارج نشده است. فعال صلحی که برای دفاع از حقوق فلسطینیان از آمریکا به نوار غزه آمد و مدت‌ها در این مکان با فلسطینیان زندگی کرد. 

یکی از آخرین خبرنگارانی که بر سر این راه جان خود را از دست داد، ویتوریو اریگونی ایتالیایی بود. اریگونی خبرنگار و گزارشگر آزاد ایتالیایی که برای تهیه گزارش از غزه وارد فلسطین شده بود پس از چند روز ناپدید شدن، سرانجام جسدش در یکی از خیابان‌های فرعی غزه پیدا شد.

 

 

پس از پیدا شدن جسد وی، گروهی ناشناس که خود را از مجموعه فلسطینی‌های سلفی می‌دانست مسئولیت ربایش و قتل او را به عهده گرفتند. انتشار این خبر بازتاب‌های فراوانی بدنبال داشت و اعتراض بسیاری از چهره‌های صلح طلب را در سراسر جهان برانگیخت.

در این روزهای گرم مرداد ماه و همزمان با برپایی روز قدس، روبرتو کوتزولینو نقاش 59 ساله ایتالیایی و هموطن اریگونی مجموعه‌ای از آخرین آثارش در مورد مردم فلسطین را برای نمایش به ایران آورده است. نام این نمایشگاه «گامی به سوی آزادی» است و نقاشی‌های وی در فرهنگسرای اندیشه به نمایش درآمده‌اند. در میان تابلوهای فراوانی که به نمایش در آمده‌اند، تصویری از ویتوریو اریگونی ایتالیایی نیز وجود دارد. تصویری که در کنار دیگر تصاویری که به دیوار آویخته شده‌اند از مظلومیت مردم فلسطین سخن می‌گوید.


 
حضور احمدی نژاد در ضیافت سحری پادشاه عربستان
ساعت ٤:۱٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٥ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: رییس جمهوری اسلامی ایران در حاشیه اجلاس فوق العاده سازمان همکاری کشورهای اسلامی به همراه سران سایر کشورهای شرکت کننده در این اجلاس در ضیافت سحری پادشاه عربستان حضور یافت.

خبرگزاری فارس: حضور احمدی نژاد در ضیافت سحری پادشاه عربستان

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، محمود احمدی نژاد سحرگاه امروز (چهارشنبه) به وقت محلی پس از پایان مراسم آغاز بکار اجلاس فوق العاده سازمان همکاری کشورهای اسلامی در مکه مکرمه در ضیافت سحری پادشاه عربستان که با حضور سران، روسا و مسئولان کشورهای شرکت کننده در اجلاس برگزار شده بود، شرکت کرد


 
حدادعادل رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس شد
ساعت ٤:۱٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٥ : توسط : حسینی

برگزاری فارس: غلامعلی حدادعادل به عنوان رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس نهم انتخاب شد.

خبرگزاری فارس: حدادعادل رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس شد

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، در جلسه امروز شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مجلس که با حضور 27 نفر از 30 نفر اعضای شورای مرکزی ‌برگزار شد، غلامعلی حدادعادل با اتفاق آراء به عنوان رئیس و احمد سالک و علی‌اصغر زارعی به عنوان نواب رئیس اول و دوم انتخاب شدند.

علیرضا زاکانی، سیدمرتضی حسینی، حسین‌علی حاجی دلیگانی، ابوالقاسم جراره، محمدصالح جوکار، شهروز افخمی و امیرحسین قاضی‌زاده نیز به عنوان دیگر اعضای هیئت رئیسه فراکسیون اصولگرایان مجلس برگزیده شدند.


 
حدادعادل رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس شد
ساعت ٤:۱٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٥ : توسط : حسینی

برگزاری فارس: غلامعلی حدادعادل به عنوان رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس نهم انتخاب شد.

خبرگزاری فارس: حدادعادل رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس شد

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، در جلسه امروز شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مجلس که با حضور 27 نفر از 30 نفر اعضای شورای مرکزی ‌برگزار شد، غلامعلی حدادعادل با اتفاق آراء به عنوان رئیس و احمد سالک و علی‌اصغر زارعی به عنوان نواب رئیس اول و دوم انتخاب شدند.

علیرضا زاکانی، سیدمرتضی حسینی، حسین‌علی حاجی دلیگانی، ابوالقاسم جراره، محمدصالح جوکار، شهروز افخمی و امیرحسین قاضی‌زاده نیز به عنوان دیگر اعضای هیئت رئیسه فراکسیون اصولگرایان مجلس برگزیده شدند.


 
سرلشکر فیروزآبادی در گفتگو با فارس:
ساعت ٤:٠۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٥ : توسط : حسینی
روابط ایران با همسایگان حسنه است
نگرانی ما از تکفیری‌هاست

خبرگزاری فارس: رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: جمهوری اسلامی ایران در شرایطی است که با همه همسایگان خود روابط حسنه دارد و وجود بعضی اختلافات یا سوء تفاهم ها، تأثیری در روابط حسنه جمهوری اسلامی ایران با کشورهای همسایه نخواهد داشت.

خبرگزاری فارس: روابط ایران با همسایگان حسنه است/نگرانی ما از تکفیری‌هاست

سردار سرلشکر بسیجی سیدحسن فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در گفتگو با خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، در پاسخ به سوالی در خصوص موضع‌گیری اخیر وی در مورد تعدادی از کشورهای منطقه غرب آسیا، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران در شرایطی است که با همه همسایگان خود روابط حسنه دارد، وجود بعضی اختلافات که زمینه تاریخی یا سوء تفاهم دارد تاثیری در روابط حسنه جمهوری اسلامی ایران با کشورهای همسایه نخواهد داشت.

فیروزآبادی افزود: از این بابت است که بنده در صحبت‌هایی که می‌کنم به کشورهای همسایه می‌گویم «دوستان ما»، مثلا ما با ترکیه روابط طولانی در انقلاب اسلامی داریم و کسانیکه اکنون در ترکیه حکومت می‌کنند دوستان انقلاب اسلامی و حامیان جمهوری اسلامی ایران هستند و یا قطر در قضیه لبنان کمک‌های زیادی به حل مسائل کرد، آنچه از من توسط خبرگزاری‌ها نقل شده است به مناسبت ماه مبارک رمضان و از باب امر به معروف و نهی از منکر به دوستانمان بوده است.

وی در ادامه تاکید کرد: ملت‌های اسلامی مخصوصا ترکیه اشتراکات زیادی با انقلاب‌ اسلامی و جمهوری اسلامی ایران دارند که ما این اشتراکات را زمینه ساز وحدت اسلامی می‌دانیم، بنابراین اختلافات بین کشورهای اسلامی خلاف قرآن است و ما مایلیم روابط دوستانه در جهت اقتدار مسلمانان در منطقه غرب آسیا و جامعه بین الملل را پاسداری کنیم.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: دشمنان ما آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی هستند که در این زمینه نیز ما با اینها اختلافات مبنایی و ایدئولوژیک داریم و آنها دائما علیه اسلام و مسلمانان توطئه می‌کنند و بایستی ما مسلمانان هشیار باشیم که توطئه‌های ابرسرمایه‌داری و صهیونیستی علیه اسلام است و آنها با اسلام کار دارند و با نام کشورهای اسلامی کاری ندارند. موضوع اصلی دفاع از اسلام، قرآن، کعبه و ایمان مسلمانان در برابر تهاجم فرهنگی، سیاسی، نظامی و اقتصادی توطئه‌گران غربی است. بنده به مناسبت این ایام نورانی ماه مبارک به برادران در ترکیه، قطر و عربستان سلام و به اشتراکات اسلامی‌مان افتخار می‌کنم.

فیروزآبادی در پایان اظهار داشت: نگرانی ما تقویت تکفیری‌ها و استفاده آمریکا از آنها در آینده در کشورهای اسلامی است که این یک حقیقت پنهان نشدنی است و امیدوارم همه دوستان ما متوجه باشند که رسول خدا(ص) فرمودند: «هر کسی ظالمی را تایید و تقویت کند، آن ظالم بر او مسلط خواهد شد».


 
ناظران اصلی‌ترین منبع کسب اطلاعات حقیقی در سوریه هستند
ساعت ٤:٠٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٥ : توسط : حسینی
مسکو: ناظران سازمان ملل در سوریه بمانند

خبرگزاری فارس: وزارت خارجه روسیه با اشاره به اینکه ناظران بین‌المللی اصلی‌ترین منبع اطلاعات واقعی در شرایط بحرانی سوریه هستند از ناظران سازمان ملل خواست به ماموریت خود در سوریه ادامه دهند.

خبرگزاری فارس: مسکو: ناظران سازمان ملل در سوریه بمانند

به گزارش فارس به نقل از شینهوا، وزارت خارجه روسیه اعلام کرد، مسکو معتقد است که ناظران سازمان ملل باید به ماموریت خود در سوریه ادامه دهند و خروج آنها از دمشق در شرایط کنونی فقط باعث بدتر شدن اوضاع می‌شود و پیامدهای منفی دارد.

وزارت خارجه روسیه همچنین اعلام کرد؛ قالب ماموریت ناظران می‌تواند تغییر کند اما نباید کاملا از برنامه خارج و حذف شود. حضور ناظران سازمان ملل در سوریه به عنوان اصلی‌ترین منبع اطلاعات در اوضاع بحرانی سوریه بسیار با اهمیت است.

وزارت خارجه روسیه همچنین تاکید کرد که مسکو از گسترش ماموریت ناظران بین‌المللی در سوریه حمایت می‌کند اما چارچوب این ماموریت باید کمی تغییر کند.

مدت ماموریت ناظران سازمان ملل از سوی شورای امنیت سازمان ملل در ماه جولای به مدت 30 روز دیگر تمدید شد اما تعداد آنها به نصف کاهش یافت.


 
در دیدار رییس جمهور تونس
ساعت ٤:٠٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٥ : توسط : حسینی
احمدی‌نژاد: کاش بشار اسد هم در اجلاس مکه
حضور داشت

خبرگزاری فارس: رییس جمهور با طرح این سوال که آیا بهتر نبود رییس جمهور سوریه نیز در این اجلاس حضور می‌داشت گفت: اگر بشار اسد حضور داشت همه برادران مسلمان با او صحبت کرده و با تبادل ‌نظر مسائل را پیش می بردیم.

خبرگزاری فارس: احمدی‌نژاد: کاش بشار اسد هم در اجلاس مکه حضور داشت

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، محمود احمدی‌نژاد شامگاه (سه‌شنبه) به وقت محلی در جریان سفر به مکه مکرمه برای شرکت در اجلاس فوق العاده سران سازمان همکاری کشورهای اسلامی، در دیدار محمد منصف المرزوقی، رییس‌جمهور تونس ضمن تبریک پیروزی های مردم این کشور و انتخاب وی به عنوان رییس جمهور تونس با بیان اینکه ملت ایران خود را در حرکت به سمت آزادی و پیشرفت در کنار ملت تونس می‌داند، گفت: ملت ایران تحولات تونس را دنبال کرده و از پیروزی‌ها و پیشرفت‌های ملت این کشور شادمان است.

رییس جمهور با اشاره به اینکه ملت تونس در راه ساختن کشوری پیشرفته و قدرتمند، مسیر سختی را پیش رو دارد، اظهار داشت: مطمئناً در این راه علاوه بر مشکلات داخلی، مخالفت‌ها و مزاحمت‌های استکبار جهانی نیز موانع مؤثری ایجاد خواهد کرد، چرا که آنها هرگز خواهان پیشرفت و قدرت یافتن کشورهای مستقل و مسلمان نیستند.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه امروز مراکز اصلی قدرت اقتصادی، سیاسی و رسانه‌ای جهان در اختیار سردمداران استکبار جهانی قرار دارد، تصریح کرد: آنها با این ابزار، ملت‌های مستقل و عدالت طلب جهان را تحت فشار قرار می‌دهند، اما به لطف خدا همه این عوامل قدرت ظاهری درهم خواهد شکست.

رییس‌جمهور با بیان اینکه ملت ایران بدون در نظر گرفتن مذهب ملت تونس در کنار آنها بوده و مردم این کشور را برادران دینی خود ‌دانسته و به این موضوع افتخار می‌کنند، ‌تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران آمادگی کامل دارد تا تجربیاتش در زمینه سازندگی، پیشرفت و آبادانی را در اختیار برادران تونسی خود قرار دهد.

احمدی‌نژاد روابط و مناسبات ایران و تونس را بسیار خوب توصیف و خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران هیچ محدودیتی برای گسترش روابط با تونس نداشته و امیدواریم دو کشور بتوانند با مبادله تجربیات و دستاوردها به پیشرفت کشورهای یکدیگر کمک نمایند.

رییس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه ایران و تونس دیدگاههای مشترک بسیاری درباره تحولات منطقه دارند، گفت: هر دو کشور از حرکت‌های مردمی حمایت کرده و معتقدند که عدالت، آزادی و احترام حق همه ملت‌ها بوده و هیچ‌کس حق تضعیف و نفی این حقوق را ندارد.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه تا استقرار کامل عدالت، آزادی، کرامت و استقلال، راهی طولانی پیش‌روی ملت ها قرار دارد، تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران خواستار برخورداری مردم همه کشورها از جمله سوریه، اردن، بحرین، یمن و دیگر کشورها از عدالت، آزادی و کرامت است.

رییس جمهور با بیان اینکه ایران در خصوص تحولات سوریه همواره تلاش کرده تا مسایل در این کشور با گفتگو و تفاهم حل شود و درگیری و کشتار از هر طرف را چیزی جز ضرر برای امت اسلامی نمی‌داند، گفت: ملت ایران راه حل مشکلات در سوریه و سایر کشورها را نه در درگیری، جنگ و کشتار، بلکه در گرو تلاش برای تفاهم و همکاری ملی می داند.

وی با اشاره به اینکه امروز مسأله مهم و اصلی در سوریه این نیست که درگیری از سوی کدام طرف آغاز شده است، اضافه کرد: مساله مهم ایجاد تفاهم میان طرفین و تنظیم برنامه‌ای مبتنی بر توافق ملی برای اصلاحات اساسی در این کشور است، به گونه‌ای که بعد از اجرای آن همدلی و وحدت جایگزین اختلافات و کینه‌ها شود.

احمدی‌نژاد با تأکید بر اینکه سوریه باید کشوری قوی و اسلامی باقی بماند، اظهار داشت: باید تلاش کنیم اگر ایده‌ای برای حل مسأله سوریه وجود دارد با همفکری آن را تبدیل به یک طرح عملیاتی نماییم، اما متأسفانه برخی برادران و دوستان ما در این عرصه خوب عمل نکرده و به جای اینکه طرفین درگیر را به گفتگو و تفاهم دعوت کنند به ارسال اسلحه به این کشور و تشویق به کشتار مشغول هستند.

رییس‌جمهور با بیان اینکه امروز دشمنان ملت‌های منطقه و نیروهای ناتو آماده هستند تا همه کشورهای اسلامی را تحت سلطه خود درآورند، ادامه داد: این امکان وجود داشت که اصلاحات را در فضایی برادرانه و تحت لوای اسلام به گونه‌ای در همه کشورهای اسلامی اجرا کرد تا شرایطی که امروز بدون دلیل منطقی موجب ایجاد اختلاف بین کشورها و برادران اسلامی شده است، پیش نیاید و این در حالی است که برادران مسلمان باید بجای رویارویی با یکدیگر در یک صف واحد بایستند.

رییس‌جمهور با تاکید بر لزوم ایجاد توافق و همدلی برای انجام اصلاحات در سوریه، خاطرنشان کرد: باید برنامه ای برای اصلاحات و برگزاری انتخابات در سوریه تنظیم و در جهت حل و فصل مشکلات در این کشور تلاش شود.

احمدی‌نژاد با اشاره به اینکه، امروز دشمنان می‌خواهند جنگ شیعه و سنی راه بیندازند، در حالی که ملت ایران از ملت تونس، مصر، یمن و فلسطین فارغ از مذهب و کیش آنان حمایت کرده و خواهد کرد، اظهار داشت: ملت ایران مردم همه کشورهای مسلمان را برادران اسلامی خود می‌داند و اگر هر یک از آنان در معرض خطر قرار گیرند، با همه وجود از آنها حمایت خواهد کرد.

رییس جمهور تصریح کرد: هر چند اختلاف سلیقه و تفاوت نظرات در مسایل فرعی بین مردم یک کشور و بین کشورها وجود دارد، اما اینها مسایل فرعی بوده و مسأله اصلی دفاع از کیان کشورهای اسلامی و حقوق ملت‌های آنان است.

وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران آمادگی کامل برای کمک به حل و فصل مسایل در سوریه بر پایه تفاهم و حاکم شدن رای مردم را دارد، گفت: ملت ایران از حاکم شدن رای مردم سوریه در این کشور، صرف نظر از اینکه نتیجه چه خواهد بود، کاملا‌ً حمایت می‌کند و معتقد است در همه کشورها باید همین رویه اعمال شود، منتها در فضایی آرام و برپایه تفاهم که بتوان در آن انتخابات آزاد برگزار کرد.

احمدی‌نژاد با اشاره به اینکه امروز در سوریه بین معارضین نیز اختلاف‌نظر جدی وجود دارد، افزود: باید مجالی فراهم کرد تا همه طرف‌ها در سوریه در کنار هم نشسته و با تفاهم، همفکری و یاری گرفتن از خدا مسایل را حل و فصل نمایند.

رییس‌جمهور با طرح این سوال که آیا بهتر نبود تا رییس جمهور سوریه نیز در این اجلاس حضور می‌داشت تا همه برادران مسلمان با او صحبت کرده و با تبادل‌نظر مسایل را پیش می‌بردیم؟‌ اظهار داشت: باید فرمولی طراحی شود تا هم مردم سوریه آن را برای حل و فصل مسایل خود بپذیرند و هم این امکان وجود داشته باشد که بتوان آن را در دیگر کشورها نیز اجرا کرد، چرا که یقیناً در آینده‌ای نزدیک کشورهای دیگری نیز در منطقه به این راه‌حل نیاز خواهند داشت.

وی ادامه داد: امروز مردم بحرین در نتیجه اعتراض به حاکمیت، تحت فشار قرار داشته و کشته می‌شوند و یقیناً تعداد کشته‌ها در این کشور هر قدر هم که کم باشد برای جمعیت کم این کشور بزرگ خواهد بود.

احمدی‌نژاد خطاب به رییس‌جمهور تونس تصریح کرد: ما و شما باید نگاهی استراتژیک به کل منطقه داشته باشیم، چرا که مسایل و تحولات کشورهای منطقه از جمله در تونس و مصر و همینطور دیگر کشورها تازه آغاز شده است؛ شاهد این مدعا نیز جمهوری اسلامی ایران است که 33 سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی، همچنان با مخالفت‌ها،‌ دشمنی‌ها و مشکلات درگیر است و مشاهده می‌کنیم که امروز در مصر نیز مخالفان زیاد و قدرتمندی وجود دارند که در مسیر پیشبرد امور کشور کارشکنی می‌کنند چرا که با پیشرفت و استقرار امنیت در کشورهای اسلامی مخالف هستند.

رییس‌جمهور خاطرنشان کرد: یقین دارم، مستکبران از درگیری‌های امروز بین امت اسلامی بسیار خوشحال هستند، چرا که در این شرایط دشمن اصلی به فراموشی سپرده شده و وضعیتی که در سوریه حاکم شده در آینده نزدیک در بسیاری از کشورهای دیگر منطقه نیز حاکم خواهد شد.

احمدی‌نژاد با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی، هیچ تعصبی بر روی هیچ جریانی در منطقه و در سوریه ندارد، تأکید کرد: ملت ایران برای ایستادگی بر حق انقلاب کرده است.

وی رژیم صهیونیستی را دشمن اصلی ملت‌های منطقه دانست و با بیان اینکه مسوولان کشورهای مستقل و عدالت طلب نمی‌توانند ضدصهیونیستی نباشند، گفت: شما و ما نمی‌توانیم ضدصهیونیستی نباشیم، چرا که صهیونیست‌ها سرزمین فلسطین را که بخشی از سرزمین ما مسلمان است، اشغال کرده‌اند و دشمن همه ملت‌های اسلامی هستند و اگر چه امروز تحت فشار ملت‌ها وادار به عقب‌نشینی از ادعاها و ایده‌های خود شده‌اند، اما ایده اشغال سرزمین‌های منطقه از نیل تا فرات در نظر آنها تغییری نکرده است.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه وزرای خارجه ایران و تونس می توانند برای تهیه یک برنامه و طرح عملیاتی با یکدیگر مشورت و همفکری کنند، افزود: اگر بتوانیم آرامشی در منطقه ایجاد کنیم، مسایل را یک گام به پیش برده و موفق بوده‌ایم، چرا که امروز این برادران ما هستند که در سوریه کشته می‌شوند و ملت ایران از این جهت بسیار متأسف است.

در این دیدار محمد منصف المرزوقی رییس‌جمهور تونس نیز با بیان اینکه از مدت‌ها پیش اشتیاق داشتم تا با جنابعالی دیدار کنم، اظهار داشت:‌ بنده تمامی مواضع جمهوری اسلامی ایران و شما در دفاع از استقلال، حاکمیت و کرامت ملی ملت و کشور تونس را پیگیری کرده‌ام و همواره این مواضع قهرمانانه را می‌ستایم.

رییس‌جمهور تونس روابط فی ما بین جمهوری اسلامی ایران و تونس را صمیمی و برادرانه توصیف و با تأکید بر مخالفت کشورش با هرگونه تهدید علیه جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: تونس همواره حق برخورداری جمهوری اسلامی ایران از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای را محترم می‌شمارد.

مرزوقی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر حل مسالمت آمیز مسایل و تحولات در سوریه و با اشاره به نشست موسوم به دوستان سوریه در تونس، افزود: دولت تونس در همان نشست صراحتاً اعلام کرد که با هرگونه دخالتی از سوی بیگانگان در سوریه مخالف بوده و به دنبال راه‌حلی توافقی بین دو طرف اختلافات در این کشور است و امروز نیز موضع ما همین است.

وی تأکید کرد: محور تلاش‌های ما این است که مردم سوریه به خواسته‌های خود رسیده و این کشور یک قدرت در جهان عرب بماند و مجالی برای دخالت بیگانگان در آن پیش نیاید.

رییس‌جمهور تونس با بیان اینکه باید همه کمک کنیم تا کشتار و درگیری در سوریه پایان یابد، خاطرنشان کرد: از جمهوری اسلامی ایران نیز می‌خواهیم تا کمک کند، سوریه همچنان به عنوان گلوگاه امنیتی منطقه قوی و قدرتمند باقی بماند.


 
سردار وحیدی خبر داد
ساعت ۳:٥٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٥ : توسط : حسینی
رونمایی از دستاوردهای جدید موشکی، هوایی
 
و دریایی در روز صنعت دفاعی

خبرگزاری فارس: وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: دستاوردهای جدید موشکی، هوایی، دریایی، ادوات و خودرویی در روز صنعت دفاعی رونمایی می‌شود.

خبرگزاری فارس: رونمایی از دستاوردهای جدید موشکی، هوایی و دریایی در روز صنعت دفاعی

به گزارش خبرگزاری فارس، سردار احمد وحیدی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح طی سخنانی اظهار داشت: به مناسبت 31 مرداد روز صنعت دفاعی، دستاوردهای جدیدی از وزارت دفاع در مراسم ویژه‌ای به همین مناسبت، رونمایی می‌شود.

وحیدی افزود: با رونمایی از این دستاوردهای جدید که در حوزه‌های هوایی، موشکی، دریایی، ادوات و خودرویی قرار دارند عرصه دیگری از خودباوری، اعتماد به نفس ملی و خودکفایی به نمایش گذاشته خواهد شد.

وزیر دفاع با اشاره به اینکه شعار روز صنعت دفاعی در سال جاری «صنعت دفاعی نماد اقتدار و تولید ملی» تعیین شده است، تصریح کرد: امروز با وجود فشارها و تحریم‌ها، صنعت دفاعی در اوج اقتدار، بالندگی و پیشرفت قرار دارد و دانشمندان و متخصصان زبده و کارآمد وزارت دفاع با توکل به خدا و تکیه بر استعدادهای ذاتی خود افتخارات جدیدی را به دفتر افتخارات جمهوری اسلامی ایران در این عرصه می‌افزایند.

وحیدی صنعت دفاعی را پشتوانه قوی و مستحکم نیروهای مسلح در دفاع از کشور توصیف کرد و افزود: نیروهای مسلح با مثلث ایمان، مدیریت و تجهیزات پیشرفته آماده دفع هرگونه تهدید هستند.

وزیر دفاع با اشاره به نقش صنایع دفاعی وزارت دفاع در توسعه ملی بویژه در بخش‌های ارتباطات، انرژی و حمل و نقل گفت: سربازان خدوم و خستگی‌ناپذیر صنعت دفاعی علاوه برتأمین نیازهای کشور با مشارکت فعال در ده‌ها پروژه‌ ملی در خدمت توسعه و تعالی ایران اسلامی قرار دارند.


 
مجموعه بنر و پوستر روز قدس
ساعت ٥:٤۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٥ : توسط : حسینی

مجموعه بنر و پوستر روز قدس

روز قدس بهانه ای بود تا علیه این غده سرطانی کمی وقت بذارم و طرحی رو در حمایت از مردم مظلوم فلسطین آماده کنم .
امیدوارم هر چه زودتر از شر این اسرائیل غاصب و یار غارش !، آمریکای جنایتکار ، راحت بشیم
و البته پیروزی نزدیک است ...

طرح ها دارای کیفیت بسیار بالا و رزولوشن 500 هست


ِDOWNLOAD                          DOWNLOAD                             DOWNLOAD

مجموعه بنر و پوستر روز قدس   مجموعه بنر و پوستر روز قدس   مجموعه بنر و پوستر روز قدس

ِDOWNLOAD                          DOWNLOAD                             DOWNLOAD


منبع : http://www.shia-art.ir


 
برای مسلمانان مظلوم میانمار
ساعت ٥:٤٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٥ : توسط : حسینی

برای مسلمانان مظلوم  میانمار

منبع : دوئل


 
نماهنگ صلح
ساعت ٥:٢٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٥ : توسط : حسینی

نماهنگ صلح

 

 

دانلود


 
فلسطین
ساعت ٥:۱٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٥ : توسط : حسینی

فلسطین


دانلود


 
جمعه دیدار
ساعت ٥:۱۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٥ : توسط : حسینی

جمعه دیدار


د انلود


 
حجاب اجباری در نگاه حجت الاسلام پناهیان
ساعت ٥:٠٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٥ : توسط : حسینی

حجاب اجباری در نگاه حجت الاسلام پناهیان


دانلود


 
اقدامات وحشیانه تروریست های سوریه
ساعت ٤:٥۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٥ : توسط : حسینی

اقدامات وحشیانه تروریست های سوریه


دانلود


 
درگیری نظامیان آل خلیفه با جوانان بحرینی
ساعت ٤:٥۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٥ : توسط : حسینی

درگیری نظامیان آل خلیفه با جوانان بحرینی


دانلود


 
"شکارچی شنبه" پنجشنبه به تلویزیون می‌آید
ساعت ۱:٥٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٥ : توسط : حسینی

فیلم سینمایی «شکارچی شنبه» روز پنجشنبه 26 مرداد ماه از شبکه یک سیما پخش می شود.

به گزارش فارس، فیلم سینمایی «شکارچی شنبه» به نویسندگی و کارگردانی پرویز شیخ طادی ساخته شده و تلویزیون تصمیم دارد این فیلم را در روزهای مصادف با روز جهانی قدس پخش کند.

بنا بر این گزارش، این فیلم سینمایی روز پنجشنبه ساعت 22 روی آنتن خواهد رفت و تکرار آن نیز روز بعد -جمعه 27 مردادماه- ساعت 16 پخش خواهد شد.

فیلم سینمایی شکارچی شنبه با حضور بازیگرانی نظیر علی نصیریان، امیریل ارجمند، دارین حمزه، آرسینه سوکیاسیان، مهدی فقیه و سیلوا آندرانسیان ساخته شده و تصویربرداری آن در ایران و لبنان انجام شده است.

 این فیلم سینمایی که ماهیتی ضدصهیونیستی دارد، ماجرای یکی از سران جریان فکری صهیونیسم را به تصویر می کشد که در مدت کوتاهی تاثیری شگرف بر افکار نوه خود می گذارد و او را از کودکی بی آزار با فطرتی پاک به درنده خویی خطرناک تبدیل می کند.


 
جزئیات برگزاری نماز عید فطر در تهران
ساعت ۱:٥٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٥ : توسط : حسینی

مسوول ستاد نماز عیدسعید فطر گفت: نماز عید فطر به امامت حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی و ولی امر مسلمین در دانشگاه تهران اقامه می شود.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین 'سید یدالله شیرمردی' روز سه شنبه در نشستی با خبرنگاران افزود: چنانچه ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری روز یکشنبه را روز عید فطر اعلام کنند، نماز عید سعید فطر صبح یکشنبه به امامت رهبر فرزانه انقلاب اسلامی و با حضور میلیونی مردم مومن تهران در دانشگاه تهران و خیابان های اطراف آن برگزار می شود.

وی تصریح کرد: نماز عید سعید فطر تهران، بزرگ ترین نماز عید فطر در دنیای اسلام است که این توفیقی برای مردم مسلمان و روزه دار تهران است.

مسوول ستاد نماز عیدسعید فطر امسال با تاکید بر اهمیت نماز عید سعید فطر گفت: نماز عید فطر از منزلت و جایگاه خاصی در نزد مسلمانان برخوردار است که امیدواریم با حضور میلیونی مردم تهران شاهد برگزاری حماسه دینی و بزرگ در این روز باشیم.


 
قاضی پور: اگر سپاه و ارتش نبودند تلفات زلزله دو برابر افزایش می‌یافت
ساعت ۱:٥۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٥ : توسط : حسینی

نماینده مردم ارومیه با بیان اینکه بدون اقدام به موقع سپاه و ارتش تعداد کشته‌شدگان زلزله حداقل چندین برابر می‌شد، گفت: دشمن قصد دارد از زلزله تبریز برای تحت تاثیر قرار دادن اجلاس عدم تعهد سوءاستفاده کند.

نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با بیان اینکه مسئولان صدا و سیما به دلیل پخش برنامه طنز خنده‌بازار عذرخواهی کردند، افزود: مسئله خنده‌بازار با عذرخواهی صدا و سیما تمام شده است مگر اینکه برخی‌ها مغرضانه بخواهند به این موضوع دامن بزنند.

وی با بیان اینکه مردم آذربایجان در زلزله اخیر رشادت‌های نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران را به وضوح دیدند، گفت: بعد از زلزله نیروهای ارتش و سپاه به امداد‌رسانی پیوستند و شبانه‌روز برای نجات زلزله‌زدگان تلاش کردند. بنده به جرات می‌توانم بگویم که اگر نیروهای سپاه و ارتش به داد زلزله‌زدگان نمی‌رسیدند حداقل تعداد کشته‌شدگان دو برابر می‌شد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس با اشاره به سوءاستفاده‌ رسانه‌های ضدانقلاب از زلزله تبریز، گفت: مردم آذربایجان به خوبی می‌دانند که دشمنان انقلاب در آستانه موفقیت‌های بزرگ کشور از هر موضوعی برای استفاده علیه انقلاب استفاده می‌کنند؛ اکنون در آستانه برگزاری اجلاس بزرگ عدم تعهد در تهران هستیم و رسانه‌های ضدانقلاب و بیگانه می‌خواهند با جو‌سازی اجلاس عدم تعهد را تحت تاثیر قرار دهند.

وی افزود: نمایندگان آذری زبان مجلس همراه با دیگر نمایندگان در جلسه علنی نسبت به تسریع در امداد‌رسانی تذکر دادند.اما واقعیت این است که اگر هرکجا چنین اتفاقی می‌افتاد لازم بود چنین تذکراتی برای تسریع در امداد‌ رسانی گفته شود و فرقی نمی‌کند چه در تبریز باشد و یا یزد و شیراز.

قاضی‌پور در پایان گفت: به نمایندگی از مردم غیور آذربایجان از مقام معظم رهبری، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ارتش و نیروهای هلال احمر و امداد‌رسانی تشکر می‌کنم و همینطور از اعضای کابینه که حضوری به موقع در منطقه زلزله‌زده داشتند تقدیر می‌کنم.


 
اسامی اعضای‌شورای مرکزی فراکسیون‌اصولگرایان
ساعت ۱:٥٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٥ : توسط : حسینی

 30 نماینده مجلس عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مجلس نهم شدند.

به گزارش فارس، اعضای شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مجلس عصر امروز تعیین شدند که اسامی این افراد به شرح ذیل است:
 
1. غلامعلی حدادعادل نماینده مردم تهران
 
2. محمداسماعیل کوثری نماینده مردم تهران
 
3. علیرضا زاکانی نماینده مردم تهران
 
4. محمد دهقان نماینده مردم چناران و طرقبه
 
5. احمد سالک نماینده مردم اصفهان
 
6. سیدمرتضی حسینی نماینده مردم قزوین
 
7. احمد توکلی نماینده مردم تهران
 
8. شهروز افخمی نماینده مردم ملکان
 
9. نصرالله پژمان‌فر نماینده مردم مشهد
 
10. علی‌اصغر زارعی نماینده مردم تهران
 
11. فاطمه آلیا نماینده مردم تهران
 
12. محمد‌صالح جوکار نماینده مردم یزد
 
13. مهرداد بذرپاش نماینده مردم تهران
 
14. مرتضی آقا‌تهرانی نماینده مردم تهران
 
15. زهره طبیب‌زاده نماینده مردم تهران
 
16. قاسم جعفری نماینده مردم بجنورد
 
17. حجت‌الاسلام سید‌محمود نبویان نماینده مردم تهران
 
18. رضا آشتیانی نماینده مردم قم
 
19. حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر
 
20. ضرغام صادقی نماینده مردم شیراز
 
21. غلامعلی جعفرزاده نماینده مردم رشت
 
22. حسین طلا نماینده مردم تهران
 
23. حسین نجابت نماینده مردم تهران
 
24. بهرام بیرانوند نماینده مردم بروجرد
 
25. امیرحسین قاضی‌زاده نماینده مردم مشهد
 
26. محمد رجایی نماینده مردم گناباد و بجستان
 
27. حمید رسایی نماینده مردم تهران
 
28. ابوالقاسم جراره نماینده مردم بندرعباس
 
29. عبدالکریم جمیری نماینده مردم بوشهر
 
30. مهناز بهمنی نماینده مردم سراب

 
تعلیق عضویت سوریه در سازمان همکاری اسلامی
ساعت ۱:٤٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٥ : توسط : حسینی

فارس نوشت:

اغلب وزرای خارجه عضو کنفرانس اسلامی با وجود مخالفت ایران به تعلیق عضویت سوریه در این سازمان رأی مثبت دادند و این موضوع باید در نشست سران نهایی شود.
 
اکمل الدین احسان اوغلو دبیر کل سازمان همکاری اسلامی اعلام کرد که اغلب وزرای خارجه (13 آگوست) در نشست مقدماتی این سازمان در جده، بر خلاف مخالفت ایران به تعلیق عضویت سوریه رأی مثبت دادند.
 
به گزارش پایگاه خبری عاجل سوریه، احسان اوغلو در پاسخ به اینکه وزرای خارجه به تعلیق عضویت سوریه توصیه کردند یا خیر، گفت: بله... این تصمیم با اکثریت مطلق در دستور کار قرار گرفت... این مسئله در نشست سران نهایی خواهد شد.
 
نشست سران سازمان همکاری اسلامی که با حضور محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهوری ایران همراه است، امروز (سه‌شنبه) و فردا (24 و 25 مرداد/ 14 و 15 آگوست) در مکه مکرمه برگزار می‌شود.
 
پیش از این علی اکبر صالحی وزیر خارجه ایران در جده اعلام کرده بود که ایران بشدت با تعلیق هر عضو یا سازمانی مخالف است زیرا تعلیق، اقدام رو به جلو نیست و تنها صورت مسئله را پاک می‌کند... هر کشور اسلامی باید در حل بحران به گونه‌ای که صلح و امنیت و ثبات را برای منطقه به همراه داشته باشد، همکاری کند.
 
شب گذشته نیز یک دیپلمات به خبرگزاری رویترز اعلام کرده بود که سازمان همکاری اسلامی قصد دارد، عضویت سوریه را به تعلیق در آورد.
 
یک مقام مطلع نیز دیشب پس از پایان نشست وزرای عضو سازمان اعلام کرد که جلسه پایان یافت و از جمله مسائلی که با آن موافقت شد، تعلیق عضویت سوریه است.
 
اتحادیه عرب نیز 12 نوامبر 2011 عضویت سوریه را به بهانه آنچه سرکوب اعتراضات در این کشور خوانده می‌شود، به حال تعلیق در آورده بود. وزرای خارجه عرب در این تصمیم‌گیری به صورت عمد، هیچ توجهی به وجود هزاران تروریست‌ مسلح در شهرهای سوریه نکرده بودند.
 
سوریه بارها اعلام کرده است که این مواضع سیاسی تاثیری در اراده دولت و مردم سوریه در مبارزه با تروریست‌هایی که از جانب کشورهای غربی و عربی تجهیز و تامین مالی می‌شوند عقب‌نشینی نخواهد کرد اما در عین حال به راه‌های سیاسی برای حل بحران از جمله گفت‌وگوی ملی با حضور مخالفان پایبند است.
 
تاکنون مخالفان خارج‌نشین سوریه با مذاکره و گفت‌وگوی ملی موافقت نکرده‌اند و همچنان به حمایت از تروریست‌های مسلح در شهرهای سوریه ادامه می‌دهند.

 
زمان دور جدید مذاکرات ایران و 1+5
ساعت ۱:٤٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٥ : توسط : حسینی

 سباستین برابانت،سخنگوی مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا اعلام کرد: دور جدید گفتگوهای تهران و کشورهای 5+1 پیرامون پرونده هسته ای ایران در پایان ماه جاری میلادی برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری روسیاالیوم؛‌ برابانت ضمن اعلام این خبر افزود: در تماس تلفنی که کاترین اشتون با سعید جلیلی داشته قرار بر این شده که مذاکرات نمایندگان ایران و گروه 5+1 در پایان ماه جاری میلادی (اوت) برگزار گردد. 
 
گفتنی است؛ سخنگوی مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا از مکان دور جدید مذاکرات اظهار بی اطلاعی کرده است.

 
توطئه در پرواز اهواز - تهران خنثی شد
ساعت ۱:٤۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٥ : توسط : حسینی

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: تهدید هواپیمای پرواز مسیر اهواز-تهران با هوشیاری نیروهای حفاظت پرواز خنثی شد. 

به گزارش ایرنا رضا جعفرزاده افزود: یک فروند هواپیمای متعلق به شرکت کیش ایر ساعت 22 و 45 دقیقه در مسیر اهواز-تهران مورد تهدید قرار گرفت که با هوشیاری و سرعت عمل ماموران و گارد حفاظت هواپیما این توطئه خنثی شد و هواپیما ساعت 22 و 57 دقیقه سالم در فرودگاه اهواز به زمین نشست. 
 
سخنگوی هواپیمایی کشوری تاکید کرد: با عملکرد خوب ماموران حفاظت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی؛ این حادثه هیچ خسارتی نداشته است.

 
آخرین جزئیات ابلاغ حکم اعدام مه آفرید
ساعت ۱:٤٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٥ : توسط : حسینی

پس از گذشت 360 روز از آغاز پرونده فساد بزرگ بانکی و برگزاری 15 جلسه دادگاه وکیل متهم ردیف اول پرونده فساد بزرگ بانکی گفت: هنوز حکم دادگاه ابلاغ نشده است.

به گزارش مهر، حدود 360 روز قبل در چنین ایامی بود که خبر فساد بزرگ بانکی رسانه های داخلی و خارجی را معطوف به خود کرد. پس از آن رئیس قوه قضائیه اعلام کرد که این پرونده در دست بررسی است.
 
 اخبار ضد و نقیض در مورد پرونده فساد ادامه داشت و هر یک از سازمانها اعم از بانک مرکزی، وزارت اقتصاد، سازمان بازرسی و حتی کمیسیون اصل 90 بر سر اینکه چه کسی ابتدا این پرونده  را کشف کرده و خبر داده است اختلاف نظر داشتند تا اینکه حجت الاسلام محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضائیه و دادستان کل کشور در نشست خبری پرده از این فساد برداشت.
 
 بر اساس این گزارش، پس از حدود 180 روز بالاخره کیفرخواست 33 متهم اصلی پرونده صادر شد و نخستین دادگاه رسیدگی به فساد بزرگ بانکی با حضور شاه کلید پرونده یعنی مه آفرید خسروی مدیرعامل مجموعه شرکتهای امیرمنصور آریا در تاریخ 29 بهمن ماه سال 90 آغاز شد. این دادگاهها تا 15 جلسه مداوم ادامه داشت تا تمامی متهمان توانستند با حضور وکیل از خود دفاع کنند.
 
 
آخرین جلسه دادگاه پرونده فساد بزرگ بانکی 25 تیرماه 91 به پایان رسید و هم قاضی پرونده و هم دادستان کل کشور اعلام کردند حکم نهایی به زودی صادر می شود. بالاخره انتظار به پایان رسید و در تاریخ 9 مردادماه سال جاری محسنی اژه ای اعلام کرد که احکام متهمان صادر شده و 4 متهم اصلی پرونده محکوم به اعدام هستند. البته وی افزود احکام در حال تایپ است و به زودی ابلاغ می شود.
 
 
امروز حدود 15 روز از اعلام سخنگوی قوه قضائیه می گذرد ولی هنوز حکم متهمان اعلام نشده است تا آنجا که ریاحی وکیل مه آفرید خسروی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: هنوز حکم دادگاه به من ابلاغ نشده است! 
 
 
هر چند که سخنگوی دستگاه قضا نامی از متهمان محکوم به اعدام نبرده است ولی با توجه به متن کیفرخواست متهم ردیف اول یعنی مه آفرید خسروی و دفاعیات وی در دادگاه این گمان قطعی است که این متهم جزو 4 اعدامی این پرونده است.
 
 
متن کیفرخواست و اتهامات مه آفرید خسروی:
 
 
 1- ارتشا، اختلاس، کلاهبرداری و جعل اسناد
 
 
2- شرکت در پولشویی از طریق مصارف حاصل از جرم
 
 
3- 136 فقره گشایش اعتبارات اسنادی در بانک صادرات به مبلغ 28 تریلیون و 544 میلیارد و 400 میلیون ریال
 
 
4- استفاده از مبلغ اختلاس در تاسیس بانک آریا
 
 
5- خروج بخشی از سرمایه به خارج از کشور
 
 
6- پرداخت رشوه که 30 فقره رشوه آن را متهم اعتراف کرده و برای 16 مورد پرداخت رشوه قرار مجرمیت صادر شده که یکی از آنها رشوه به مدیر عامل بانک ملی بوده است.
 
 
     مبلغ 24 میلیارد و 500 میلیون ریال رشوه به رئیس شعبه بانک صادرات اهواز
 
    رشوه به کارکنان شعبه مرکزی، بانک مرکزی کیش
 
    20 میلیون ریال رشوه به خانم "میم"
 
    70 میلیون ریال رشوه به آقای "ز"
 
    50 میلیون ریال رشوه به خانم "الف"
 
    20 میلیون ریال رشوه به آقای "س"
 
    10 میلیون ریال رشوه به آقای "ک"
 
    9 میلیارد ریال رشوه به آقای "الف" از مسئولان عالی وزارت صنایع
 
    550 میلیارد ریال رشوه به یکی از مسئولان شعب بانک پارسیان که هم اکنون رئیس یکی از شعب بانک تات است.
 
    266 هزار دلار و 350 میلیون ریال رشوه به آقای "ز" از مسئولان وزارت راه و ترابری
 
    113 هزار یورو رشوه به آقای "پ"
 
    230 هزار یورو و 800 میلیون ریال رشوه به آقای "الف" از مدیران وزارت راه
 
    168 هزار یورو به آقای "الف" از مدیران راه و ترابری لارستان
 
    900 میلیون تومان رشوه به آقای "الف"

 
مرسی دستور آزادی زندانیان انقلاب 25 ژانویه را صادر کرد
ساعت ۱:۳٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٥ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: یک منبع نزدیک به ریاست جمهوری مصر از آزادی زندانیان انقلاب 25 ژانویه به دستور محمد مرسی و پیش از عید فطر خبر داد.

خبرگزاری فارس: مرسی دستور آزادی زندانیان انقلاب 25 ژانویه را صادر کرد

به گزارش فارس به نقل از پاگاه خبری النشره، یک منبع نزدیک به رئیس جمهوری مصر اعلام کرد که محمد مرسی به کمیته ویژه پیگیری بازداشت‌شدگان نظامی بعد از انقلاب 25 ژانویه دستور داده، پیش از عید فطر تمام این زندانیان را آزاد کند.

این منبع در این ارتباط گفت: حضور حسین طنطاوی، در شورای عالی نظامی و نیز سامی عنان در ریاست ستاد مشترک ارتش تاکنون مانع از آزادی این بازداشت‌شدگان بود.

وی افزود: بسیاری از این بازداشت‌شدگان از مخالفان شورای عالی نظامی مصر بودند که علیه طنطاوی و عنان شعار داده بودند،‌ اما هم اکنون به نظر می‌رسد، با برکناری عنان و طنطاوی مانع آزادی آنها نیز برطرف شده باشد.

رئیس جمهور مصر یک‌شنبه شب گذشته پس از برکناری طنطاوی، ‌وزیر دفاع و سامی عنان، رئیس ستاد مشترک ارتش؛ "عبدالفتاح السیسی" را به عنوان وزیر دفاع و "محمد العصار" را به عنوان معاون وزیر دفاع و "صرقی صبحی سید احمد" را به عنوان رئیس ستاد مشترک ارتش مصر انتخاب کرد.


 
مرسی دستور آزادی زندانیان انقلاب 25 ژانویه را صادر کرد
ساعت ۱:۳٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٥ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: یک منبع نزدیک به ریاست جمهوری مصر از آزادی زندانیان انقلاب 25 ژانویه به دستور محمد مرسی و پیش از عید فطر خبر داد.

خبرگزاری فارس: مرسی دستور آزادی زندانیان انقلاب 25 ژانویه را صادر کرد

به گزارش فارس به نقل از پاگاه خبری النشره، یک منبع نزدیک به رئیس جمهوری مصر اعلام کرد که محمد مرسی به کمیته ویژه پیگیری بازداشت‌شدگان نظامی بعد از انقلاب 25 ژانویه دستور داده، پیش از عید فطر تمام این زندانیان را آزاد کند.

این منبع در این ارتباط گفت: حضور حسین طنطاوی، در شورای عالی نظامی و نیز سامی عنان در ریاست ستاد مشترک ارتش تاکنون مانع از آزادی این بازداشت‌شدگان بود.

وی افزود: بسیاری از این بازداشت‌شدگان از مخالفان شورای عالی نظامی مصر بودند که علیه طنطاوی و عنان شعار داده بودند،‌ اما هم اکنون به نظر می‌رسد، با برکناری عنان و طنطاوی مانع آزادی آنها نیز برطرف شده باشد.

رئیس جمهور مصر یک‌شنبه شب گذشته پس از برکناری طنطاوی، ‌وزیر دفاع و سامی عنان، رئیس ستاد مشترک ارتش؛ "عبدالفتاح السیسی" را به عنوان وزیر دفاع و "محمد العصار" را به عنوان معاون وزیر دفاع و "صرقی صبحی سید احمد" را به عنوان رئیس ستاد مشترک ارتش مصر انتخاب کرد.


 
اطلاعیه مهم ریاست جمهوری برای مردم
ساعت ۱٢:٥٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٥ : توسط : حسینی
مرکز حراست نهاد ریاست جمهوری در اطلاعیه ای از مردم خواست مراقب تماس های تلفنی و حضوری افراد کلاهبردار با عنوان نهاد ریاست جمهوری باشند.
 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری - در اطلاعیه مرکز حراست نهاد ریاست جمهوری آمده است : اخیرات با توجه به اطلاعات موثق، عده ای با عنوان مسول یا نماینده نهاد ریاست جمهوری برای کارگشایی درخواست های مردمی از جمله تامین مسکن مهر، وام قرض الحسنه و اشتغال به دو صورت تلفنی و حضوری و با جعل امضای مسولین و سربرک مکاتباتی نهاد مبادرت به کلاهبرداری از مردم کرده اند.


 

نهاد ریاست جمهوری در اطلاعیه خود تاکید کرده است : مرکز حراست نهاد ریاست جمهوری درپی وقوع این جریان - هشدار داده است، مردم فریب این افراد را که به عناوین مختلف و با ارائه شماره حساب بانکی درخواست واریز وجه را برای ارائه خدمات و کارگشایی می کنند، نخورند و مراقب تلفن و مراجعه افراد مشکوک باشند.


 
یک روزنامه پاکستانی افشا کرد
ساعت ۸:۱۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٤ : توسط : حسینی
ملاقات افغان‌ها و "ملا برادر" با میانجیگری آمریکا 
پیشنهاد 3 وزارت و 10 ولایت به طالبان

خبرگزاری فارس: یک روزنامه پاکستانی ضمن تأیید مذاکرات مقامات افغان و طالبان، ابعاد جدیدی از این مذاکرات را افشا کرد.

خبرگزاری فارس: ملاقات افغان‌ها و "ملا برادر" با میانجیگری آمریکا /پیشنهاد 3 وزارت و 10 ولایت به طالبان

به گزارش فارس به نقل از روزنامه "امت" پاکستان، هیئتی از مقامات افغانستان یک ماه پیش با نمایندگان طالبان در پاکستان دیدار کرده است.

این هیئت به نمایندگان طالبان اطمینان داده است که اگر طالبان با کرزی همکاری کنند، می‌توانند با شرکت در انتخابات ریاست جمهوری، وزارت‌های دفاع، کشور، اقوام و قبایل یا وزارت مبارزه با مواد مخدر را در اختیار داشته باشند.

بر اساس این منبع، هیئت افغانستان افزوده است که علاوه بر واگذاری این وزارت‌ها، اداره ولایت‌های "قندهار"،"زابل"،"ارزگان"، "هلمند"، "کنر"، "نورستان"، "لوگر"، "غزنی"، "وردک" و "ننگر‌هار" به طالبان واگذار می‌شود.

این روزنامه از قول طالبان افزوده‌ است که دولت حامد کرزی به خوبی می‌داند، طالبان نظام انتخاباتی افغانستان را قبول ندارند و خود دولت افغانستان نیز نتوانسته بر اساس این نظام عمل کند، بنابراین این پیشنهاد فقط برای بدنام ساختن طالبان و اثبات این مطلب که طالبان تشنه قدرت هستند، مطرح شده است.

این منابع اعلام کرده‌است که طالبان آزادی زندانیان خود از گوانتانامو و زندان‌های پاکستان را شرط اصلی مذاکره برای صلح عنوان کرده‌اند.

گزارش دیگری حاکی از این است که آمریکا ترتیب ملاقات مشاور امنیت ملی افغانستان با ملا برادر، مرد شماره 2 طالبان را داده است.

بر اساس این گزارش، آمریکا و دولت افغانستان ابراز تمایل کرده‌اند که اگر طالبان حاضر به مذاکره شوند، اعضای طالبان در ارتش و پلیس افغانستان استخدام می‌شوند.

روزنامه امت افزوده است: آمریکا اعلام کرده که اگر طالبان حاضر به مذاکره شوند، حاضر است وزارت مبارزه با مواد مخدر را به آنان بسپارد.

در ادامه گزارش روزنامه امت آمده است: افرادی که آمریکا موفق به برقراری ارتباط با آنان شده است، در زندان به سر می‌برند و نمی‌توانند به نمایندگی از طالبان متعهد به مذاکره با آمریکا شوند.

به نقل از این منبع، بعد از ملاقات هیئت افغانستان با ملا برادر، "سراج‌الدین حقانی" رهبر شبکه حقانی اعلام کرده به طور مستقیم در مذاکرات صلح شرکت نخواهد کرد و فقط ملا عمر حق دارد وارد مذاکره با آمریکا شود.

در حال حاضر شبکه حقانی جزء قدرتمندترین گروه‌های مسلح افغانستان است زیرا علاوه بر اینکه این گروه از نظر تعداد جنگجویان و سلاح تأمین است، روابط خوبی با حزب اسلامی و حزب "یونس خالص" دارد.

امت افزوده است: با آن که آمریکا به راحتی می‌توانست با جلال‌الدین‌حقانی وارد مذاکره شود اما مذاکره با سراج الدین حقانی و جمیل حقانی بسیار مشکل است و آمریکا مذاکره با آنان را غیر ممکن می‌دانند به همین علت مذاکره با شبکه حقانی متوقف شده است.

این رسانه پاکستانی افزوده است: آمریکا سعی داشت قبل از ماه نوامبر با طالبان مذاکره کند اما بعد از اینکه از مذاکره با طالبان و شبکه حقانی ناامید شد، به نظر می‌رسد زمینه برای آزادی پنج زندانی طالبان از گوانتانامو فراهم شود.

بر اساس اطلاعات این منبع، " آغا‌جان معتصم" وزیر دارایی سابق طالبان بعد از حذف شدن نامش از لیست سیاه، قرار است ظرف چند روز آینده خود را به افغانستان برساند.

وی از سازمان ملل متحد درخواست کرده تا نام 40 نفر از رهبران طالبان را از لیست سیاه خارج کند.

معتصم در این زمینه ابراز داشت: اگر کشورهای دنیا خواهان صلح در افغانستان هستند، باید نام سایر رهبران دولت امارات اسلامی را نیز از لیست سیاه خارج کنند.

بر نوشته روزنامه امت، کارشناسان معتقدند تلاش‌های آغاجان معتصم برای به توافق رسیدن با آمریکایی‌ها و مذاکره با ملا برادر در یک راستا می‌باشند و ممکن است در آینده شخصیت‌های دیگری از طالبان وارد سناریوی آمریکا برای مذاکره شوند.


 
پیام آیت‌الله مهدوی‌کنی به مناسبت روز قدس
ساعت ۸:۱٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٤ : توسط : حسینی
دولت تروریست صهیونیستی ‌خطری
برای همه بشریت است

خبرگزاری فارس: رئیس مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: ملت سرافراز ایران امسال ‌در راهپیمایی روز قدس سنگ تمام گذاشته و برائت خود از جرثومه‌های فساد سیاسی، اقتصادی و فرهنگی در زمین را اعلام خواهد کرد.

خبرگزاری فارس: دولت تروریست صهیونیستی ‌خطری برای همه بشریت است

به گزارش خبرگزاری فارس، آیت‌الله محمدرضا مهدوی‌کنی رئیس مجلس خبرگان رهبری طی پیامی به مناسبت روز قدس با تأکید بر حمایت از آرمان ملت فلسطین، از عموم ملت ایران خواست حضوری باشکوه در راهپیمایی روز جمعه داشته باشند.

بر اساس این گزارش متن کامل این پیام به شرح زیر است:

«روز جهانی قدس»، ‌ابتکار هوشمندانه‌ پیشوای فقید انقلاب اسلامی، از یک سو نماد باور صادقانه نظام اسلامی به آموزه‌های دینی، از دیگر سو نمود حمایت از آزادی و انسان ستمدیده است؛ ابتکاری که آرمان‌های دینی، انسانی، سیاسی و تاریخی امت اسلام را با قداست «شهرالله» پیوند داد و زمینه‌ساز بازیابی هویت اسلامی شد.

امام خمینی (رضوان‌الله تعالی علیه) با نامیدن روز قدس به عنوان «روز اسلام و روز رسول اکرم»، قبله اول مسلمانان را از مرز جغرافیا، سیاست و ملیت فراتر برد. معنایی معنوی و اعتقادی به آن بخشید و آن را به سرمنشأ جریانی جهانی بدل کرد؛ چنانکه امروز، حمایت از آرمان فلسطین به شاخص و شعار نظام ما تبدیل شده است. امروز، در سایه بیدارگری‌های ایران اسلامی، دنیا دریافته است که ملت فلسطین اگر‌ چه هنوز مظلوم است، اما تنها نیست؛ دریافته است که فلسطین هنوز «مسأله ما»ست، دریافته است که اسرائیل، دشمن بشر و دولت ترور است؛ دولتی که رسماً در بزرگداشت جنایت هورا می‌کشد و به آن افتخار می‌کند؛ دولتی جعلی که افزون خواهی‌اش، نه تنها برای جهان اسلام، بلکه برای تمام بشر، خطرساز است.

پیام روز قدس این است که اتحاد امت اسلام، تنها راه نجات فلسطین است. ارائه طرح‌هایی با ماهیت سازش و با این پندار که اسرائیل در برابر توافق‌های بین‌المللی تسلیم خواهد شد و به قیمت واگذاری خودمختاری در بخشی از سرزمین‌های اشغالی، از توسعه طلبی دست خواهد کشید، نشانه نشناختن ذات غاصبانه صهیونیسم جهانی است.

اما روز قدس امسال، رنگ و بویی دیگر دارد؛ آنچه با نام «بیداری اسلامی» در منطقه رخ داد، برآمده از منطق ظلم‌ستیزانه پیام امام خمینی (رضوان‌الله تعالی علیه) در روز قدس بود؛ منطقی که از ایدئولوژی اسلام و قابلیت‌های حیرت‌انگیز آن بهره می‌گرفت.

این، ‌اندیشه امام بود که هرگاه ملت‌ها بیدار شوند، دولت‌ها را به حرکت در مسیر صحیح رهنمون می‌شوند. امام (ره) با وقوف به مشکلات درونی جهان اسلام، از جمله ناتوانی و وابستگی بعضی سران کشورهای اسلامی،‌ بر شعور جمعی جهان اسلام، که برآمده از اشتراکات دینی و فرهنگی بود، تأکید بلیغ داشت.

اکنون جلوه‌های رنگارنگ بیداری اسلامی و اظهار وجود امت اسلامی در زمانه ما، بیش از پیش، پیام امام در روز قدس را باز می‌نمایاند و بر این واقعیت تأکید می‌کند که واکنش دشمن، برخاسته از آگاهی ماست. اینک در ماجرای سوریه، به عیان، می‌بینیم که سرآسیمگی، فتنه‌انگیزی و خونریزی دشمنان امت اسلام به این دلیل است که در تنگنا قرار گرفته‌اند و کار به آن جا رسیده است که دیگر حتی به ظاهر رفتار حقوق بشری هم پایبند نیستند و آشکارا به خشونت روی آورده‌اند. این اضطراب غرب، نشان از آن دارد که بیداری اسلامی یک گام به پیش بود.

برادران و خواهران مسلمان!

مشیت و سنت خداوند، چنانکه خود فرموده است، حتمی و غیرقابل تغییر است و گام ‌زدن در مسیر حق، سرانجام و لاجرم، نتیجه دلخواه را در پی خواهد داشت. شیرینی دفاع ازحق، از سختی‌های سلوک در صراط مستقیم الهی خواهد کاست و دستاوردهای دلنشین به بار خواهد آورد. این سنت الهی، در پیوند با آگاهی عمومی اهل اسلام، بی‌تردید، آزادی قدس شریف و عزت مسلمانان را نوید خواهد داد.

ملت سرافراز ایران، به نشانه سرکوبی ستم و در حمایت هماره از آرمان‌ها و رهبر معظم انقلاب‌اسلامی و با همراهی مراجع عالیقدر، عالمان و مسئولان، امسال نیز در راهپیمایی روز قدس سنگ تمام خواهد گذاشت و برائت خود از جرثومه‌های فساد سیاسی، اقتصادی و فرهنگی در زمین را اعلام خواهد کرد.

مجلس خبرگان رهبری نیز، با تکریم و تعظیم ملت آگاه ایران، روز جهانی قدس را ارج می‌نهد و همپای ملت در این گردهمایی شکوهمند شرکت می‌کند. به امید اتحاد هر چه بیشتر امت اسلام و به امید ظهور موعود جان‌ها و جهان‌ها حضرت حجت‌بن الحسن (عجل‌الله تعالی فرجه الشریف).


 
یت‌الله مکارم‌شیرازی: برخی کشورهای منطقه در سوریه پادوی آمریکا و اسرائیل شده‌اند
ساعت ۸:۱۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٤ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: یکی از مراجع تقلید در قم با اشاره به اینکه شرکت در راهپیمایی روز قدس یک واجب شرعی است گفت: این نشانه نادانی برخی حاکمان منطقه است که در مسئله سوریه برای اسرائیل و آمریکا نقش پادو را بازی می‌کنند.

خبرگزاری فارس: برخی کشورهای منطقه در سوریه پادوی آمریکا و اسرائیل شده‌اند

به گزارش خبرگزاری فارس از قم حضرت آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی پیش از ظهر امروز در دیدار رئیس ستاد انتفاضه و اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اظهار داشت: تعیین روز قدس ابتکار جالبی بود که در جهان اسلام تاثیر بزرگی گذاشت.

وی ادامه داد: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی و مطرح شدن روز قدس، ابتکار عمل در مسئله فلسطین اشغالی به دست جریانات چپ‌گرا و پس از آن به دست جنبش‌های نژاد‌پرستانه بود که نتوانستند پیروزی در این زمینه به دست بیاورند.

این مرجع تقلید ابراز داشت: در این دوران ضربات اسرائیل بر پیکر جهان اسلام بسیار سنگین بود که نمونه آن جنگ شش روزه اسرائیل علیه اعراب است.

وی خاطر نشان کرد: پس از اینکه جنبش آزادی‌خواهی رنگ اسلامی به خود گرفت و با انگیزه‌های قوی مذهبی دنبال شد، معادلات قدرت تغییر کرده و اسرائیل در موضع ضعف واقع شد.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی اظهار داشت: اگر این تحولات در گرایش مبارزات فلسطینی و جنبش مقاومت پیدا نشده بود، حزب‌الله لبنان هیچ‌گاه نمی‌توانست در برابر ارتش مجهز اسرائیل بایستد.

وی با اشاره به اینکه باید این عامل پیروزی را که همان انگیزه الهی در مبارزات است تقویت کرد ادامه داد: روز قدس باید به روز یک اعتراض قوی، همگانی و یکپارچه علیه غاصبان و اشغالگران تبدیل شود.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه روز قدس منحصر به مسلمانان نیست گفت: در خارج از جهان اسلام نیز کسانی هستند که به سرنوشت فلسطین علاقه‌مند بوده و اسرائیل را غاصب و ستمگر می‌دانند.

وی با اشاره به اینکه روز قدس هزینه خاصی ندارد خاطر نشان کرد: کمتر حرکتی مانند راهپیمایی روز قدس، کم‌ هزینه و پر درآمد است.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی عنوان داشت: شرکت در راهپیمایی این روز نتایج بسیار مهمی برای جهان اسلام دارد و هر راهپیمایی که با قوت انجام شود، استکبار را یک قدم به عقب خواهد راند.

وی با اشاره به وجوب شرعی شرکت در راهپیمایی روز قدس اضافه کرد: وقتی خانمی از ما سئوال می‌کند که همسرم راضی به شرکت من در این راهپیمایی نیست، به او می‌گوئیم، شرکت کنید چرا که همسر نمی‌تواند مانع از این واجب بزرگ اسلامی و این مبارزه مؤثر شود.

این مرجع تقلید ضمن دعوت از مردم برای شرکت در راهپیمایی روز قدس ادامه داد: یکی از اعمالی که در ماه رمضان می‌تواند موجب قرب الهی شود، همین شرکت در راهپیمایی روز قدس است.

وی با اشاره به فشارهای امروز اسرائیل بر جهان اسلام خاطر نشان کرد: اسرائیل امروز ماهیت خود را برای تمام جهان آشکار کرده است و در واقع ابزاری برای پیگیری منویات فاسد قدرت‌های زورگو است.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی افزود: اگر روزی اسرائیل بر منطقه مسلط شود، نقشه منطقه عوض شده و کشورهای اسلامی بیچاره خواهند شد.

این استاد برجسته حوزه علمیه با اشاره به فشارهای استکبار علیه سوریه ادامه داد: این نشانه نادانی برخی حاکمان منطقه است که در مسئله سوریه برای اسرائیل و آمریکا نقش پادو را بازی می‌کنند.

وی فشار بر سوریه را مقدمه فشار بر دیگر کشورهای اسلامی دانست و خاطر نشان کرد: کشورهای اسلامی که در قضیه سوریه با آمریکا و اسرائیل همراه شده‌اند، در واقع زمینه نابودی خود را فراهم می‌کنند.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی افزود: فشار بر سوریه به این دلیل است که این کشور در خط مقدم مقاومت قرار داشته و مانعی برای استکبار محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه اصلاحات در کشور سوریه ضروری است عنوان داشت: حرکتی که امروز در سوریه آغاز شده یک حرکت اسرائیلی است که جز با سرنگون کردن حکومت و جایگزین کردن یک حکومت دست‌نشانده راضی نخواهد شد.


 
گزارش فارس از آیین تجلیل از عوامل فیلم
ساعت ۸:۱٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٤ : توسط : حسینی
فروش سه و نیم میلیاردی «قلاده‌های طلا»
پرفروش‌ترین فیلم سال

خبرگزاری فارس: تهیه‌کننده فیلم سینمایی «قلاده‌های طلا» از فروش سه و نیم میلیاردی این فیلم در اکران خبر داد و گفت: این فروش بدون احتساب نمایش در دانشگاه‌هاست.

خبرگزاری فارس: فروش سه و نیم میلیاردی «قلاده‌های طلا»/ پرفروش‌ترین فیلم سال
گزارش تصویری مرتبط

-------------------------------

به گزارش خبرنگار سینمایی باشگاه خبری فارس «توانا»، آیین تجلیل از عوامل «قلاده‌های طلا» و رونمایی از لوح فشرده این فیلم که به تازگی وارد بازار شده است، با حضور سردار محمدرضا نقدی، محمدرضا شرف‌الدین، محمد خزاعی، ابوالقاسم طالبی، محمدرضا شریفی‌نیا، حمیدرضا پگاه، علی‌رام نورایی و مهدی صبایی از طرف بنیاد فرهنگی روایت در سالن فرهنگی هنری اسوه برگزار شد.

 

* «قلاده‌های طلا »نشان داد فیلمی که در جشنواره فجر دیده نشود هم مخاطب خود را دارد

 

«محمدرضا شرف‌الدین» رئیس انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس در این مراسم گفت: فیلم سینمایی «قلاده‌های طلا» به دلیل وجود تهیه‌کننده آن به نظر می‌آمد باید در جشنواره فیلم فجر توجه ویژه‌ای به آن شود اما به با آن عدم توجه چیزی از ارزش این فیلم سینمایی نه تنها کم نشده است بلکه الزاما نشان داد که فیلمی که در جشنواره دیده نشده است مخاطبان خود را داد.

وی در ادامه ارائه نسخه DVD این فیلم در شبکه نمایش خانگی گفت: این نسخه باعث می‌شود که این فیلم میان خانواده‌ها بیشتر وارد شود. این فیلم که واقعیات سیاسی را به نمایش می‌گذارد جایگاه بیشتری به نسبت باقی کارها در خانواده‌ها دارد.

وی در ادامه افزود: فیلم سینمایی «قلاده‌های طلا» فیلمی است که باید چندین بار آن را تماشا کرد و یکی از ویژگی‌های این فیلم سینمایی بصیرت بخشی برای جامعه مورد نظر است و آنچه مد نظر خیلی از افراد بوده است در این فیلم حقیقت‌یابی می‌شود.

شرف‌الدین اظهار داشت: در این بین باید به دو نکته توجه کرد، یکی اینکه اگر با سرعت درباره وقایع اتفاق افتاده به مردم اطلاع درست و صادقانه دهیم مردم به طور حتم به ما اطمینان خواهند کرد و جواب سوال‌هایشان را از ما خواهند گرفت و نکته دوم اینکه اگر یک سوژه سیاسی به خوبی پرداخته شود و اگر جامعه ما بلوغ و رشد خود را نشان دهند این سوژه‌ها به طور حتم به خوبی کار خواهند شد و مردم از آن استقبال می‌کنند. سوژه‌هایی نیز هستند که بازگشت سرمایه دارند البته تنها زمانی می‌توان به این سوژه‌ها پرداخت که مسئولان ما سعه صدر بیشتری نشان دهند.

وی در انتها خاطر نشان کرد: با توجه به نگاه رهبری و با توجه به راهگشایی‌های ایشان درباره مسائل موجود در جامعه، اگر مدیران سعه صدر نشان دهند به راحتی می‌توان با این نگاه همه مسائل را برای مردم و مخاطبان بیان کرد.

 

* «قلاده‌های طلا» یک سند تاریخی است

 

در ادامه این برنامه سردار نقدی گفت: هنر این اثر هنرمندانه - قلاده‌های طلا - که هم جذابیت بصری دارد و هم دارای محتوای غنی‌ای است که کارگردان این اثر به خوبی توانسته آن را نشان دهد. باید این فیلم را یک سند تاریخی شناخت.

سردار نقدی در ادامه خاطر نشان کرد: این فیلم سینمایی دستگاه قضایی، نیروی انتظامی و بسیج را نقد می‌کند اما چون مبتنی بر واقعیت است، دل‌نشین است.

وی درباره مسائل سال 88 گفت: بسیج در سال 88 بسیار مظلوم بود و روزی نبود که یکی از رؤسای جمهور کشور‌های غربی، بسیج را نکوبد. این فیلم تا حدی توانسته آن مظلومیت را نشان دهد.

سردار نقدی در خصوص این فیلم سینمایی اظهار داشت: فیلم سینمایی «قلاده‌های طلا» در هر مقطعی پیام خود را منتقل می‌کند و به دلیل اینکه در فرصت کوتاهی پیام‌های متعددی را بیان می‌کند، ممکن است فردی لازم داشته باشد تا این فیلم سینمایی را چند بار ببیند تا پیام‌های متعدد آن را درک کند.

وی در انتها خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه این فیلم مقدمه‌ای برای اکران نداشت اما خوشبختانه از مخاطبان بالایی برخوردار بود و این نشان می‌دهد مردم به دنبال چنین سوژه‌هایی هستند و این فیلم‌ها توقعات مردم را بالا می‌برد که باز هم این سوژه‌ها تکرار شوند و چه بسیار است سوژه‌هایی که بشود در این حوزه کار کرد.

در ادامه این مراسم «ابوالقاسم طالبی» به علت برخی دلخوری‌ها مبنی بر عدم ذکر بعضی از اسامی بر روی پوستر از دوستانش عذرخواهی کرد و گفت: امیدوارم دوستانی که از ما دلخوری داشتند ما را عفو کنند. در اینجا می‌خواهم به مردم و مخاطبان فیلم سینمایی «قلاده‌های طلا» بگویم که این فیلم برای شما بود و برای شما ساخته شد و من فقط گل را در دروازه انداختم.

محمد خزاعی نیز در انتهای این برنامه درباره فروش این فیلم سینمایی گفت: فیلم سینمایی «قلاده‌های طلا» 3 میلیارد و نیم فروش داشته است که تا به امروز هیچ جایی اعلام نشده بود. این فروش به جز فروش دانشگاه‌ها و باشگاه‌ها است که نشان می‌دهد این فیلم سینمایی پرفروش‌ترین فیلم سینمایی از ابتدای سال تا به حال بوده است.

به گزارش فارس، در انتهای مراسم، بنیاد فرهنگی روایت از تمام دست‌اندرکاران این فیلم همچون ابوالقاسم طالبی، محمد خزاعی، عباس شوقی، محمدرضا شریفی‌نیا، چنگیز جلیلوند، داریوش اسد‌زاده، غفار رضایی، علی‌رام نورایی، حمیدرضا پگاه، مریم سلطانی، آزیتا ترکاشوند، کیانوش گرامی، مهدی صبایی، اسحاق خانزادی، حسین هادیان‌فر، محمدرضا قومی، کوروش پیرو و دیگر دست‌اندکاران تقدیر به عمل آورد.


 
رئیس ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خبر داد
ساعت ۸:٠۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٤ : توسط : حسینی
برگزاری راهپیمایی روز قدس در 70 کشور جهان

خبرگزاری فارس: رئیس ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: با توجه به بعد بین‌المللی مسئله فلسطین راهپیمایی روز قدس امسال در 70 کشور جهان برگزار می‌شود.

خبرگزاری فارس: برگزاری راهپیمایی روز قدس در 70 کشور جهان

به گزارش خبرگزاری فارس از قم رمضان شریف پیش از ظهر امروز در دیدار رئیس و اعضای ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با آیت‌الله مکارم‌شیرازی اظهار داشت: ستاد انتفاضه و قدس به موازات ستاد دهه فجر که برای برگزاری راهپیمایی 22 بهمن تشکیل شده، مسئولیت برگزاری راهپیمایی روز قدس را به عهده دارد.

وی ادامه داد: در طول 33 سال گذشته با وجود فشارهای رسانه‌ای دشمن علیه روز قدس، اقدامات مثبتی برای برگزاری راهپیمایی روز قدس در سطح بین‌المللی صورت گرفته است.

رئیس ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی عنوان داشت: این موضوع موجب شده که هر سال موضوع فلسطین به صورت جدی در معرض افکار عمومی قرار گرفته و رسانه‌ها و اهل قلم در سراسر دنیا به قضیه فلسطین اشغالی بپردازند.

وی با اشاره به تاریخچه مبارزات ملت مظلوم فلسطین افزود: در روند مبارزاتی که فلسطینی‌ها داشته‌اند، ابتکار عمل در دوره‌ای به دست گروه‌های مارکسیستی بود و پس از آن ناسیونالیست‌ها وارد میدان شدند.

شریف خاطر نشان کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی و نام‌گذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز قدس، به تدریج گرایش‌های مذهبی در میان مبارزان فلسطینی قدرت گرفت به گونه‌ای که در سال‌های گذشته، جریان مسلط و تاثیرگذار مقاومت با شعارهای اسلامی پیش می‌رود.

وی با اشاره به تاثیر راهپیمایی روز قدس در جهان ادامه داد: در حال حاضر ستاد خارجی انتفاضه و قدس در بیش از 70 کشور جهان زمینه را برای برگزاری راهپیمایی فراهم می‌کند.

رئیس ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با اشاره به استقبال مسلمانان جهان از برگزاری راهپیمایی روز قدس گفت: در برخی از کشورهای آسیایی و آفریقایی جمعیت‌های قابل ملاحظه‌ای در راهپیمایی روز قدس شرکت می‌کنند.

وی ابراز داشت: جنگ 33 روزه و 22 روزه گروه‌های مقاوم فلسطینی و لبنانی و عملکرد جریان مقاومت در سال‌های اخیر شرایط را به نفع گفتمان انقلاب اسلامی تغییر داده است.

شریف ادامه داد: در داخل کشور نیز پرسش‌هایی در زمینه چرایی دفاع از فلسطین و جریان مقاومت اسلامی مطرح می‌شد که در طول سال‌های اخیر و به خصوص پس از شرارت‌هایی که اسرائیلی‌ها علیه دانشمندان ما داشته‌اند، بسیار کم شده و تقریبا به صفر رسیده است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر مطالبه افکار عمومی در کشور در این راستا است که چرا نظام علیه شرارت‌های اسرائیل اقدام عملی انجام نمی‌دهد.

رئیس ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اظهار داشت: در حال حاضر فضای داخلی کشور برای پرداختن به موضوع فلسطین بسیار مناسب است.

وی با اشاره به اینکه جریان مقاومت در سطح بین‌المللی در شرایط خوبی قرار دارد خاطر نشان کرد: امروز فشار همه‌جانبه به سوریه بزرگ‌ترین چالش مقاومت در سطح بین‌الملل است.

شریف گفت: این فشارها به این دلیل است که سوری‌ها در خط مقدم جبهه مقاومت قرار داشته و مانع بزرگی برای استکبار بودند.

وی ادامه داد: اهمیت سوریه برای انقلاب اسلامی به این دلیل بود که این کشور نقش پل ارتباطی میان ایران و نیروهای مقاومت در لبنان و فلسطین را بازی می‌کرد و دشمن تلاش می‌کند این راه را از جمهوری اسلامی گرفته و خط مبارزه را دچار مشکل کند.

رئیس ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اظهار داشت: به همین منظور امسال ستاد انتفاضه و قدس فعالیتی را در بعد رسانه‌ای و در بعد گفتمان‌سازی آغاز کرده است.

وی اضافه کرد: این تحولات در سوریه و فشارهای استکبار ضرورتی را در این زمینه به وجود آورده که ملت ما با حضور یکپارچه در صحنه، مانند 33 سال گذشته توطئه‌ها را خنثی می‌کنند.


 
رئیس ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خبر داد
ساعت ۸:٠۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٤ : توسط : حسینی
برگزاری راهپیمایی روز قدس در 70 کشور جهان

خبرگزاری فارس: رئیس ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: با توجه به بعد بین‌المللی مسئله فلسطین راهپیمایی روز قدس امسال در 70 کشور جهان برگزار می‌شود.

خبرگزاری فارس: برگزاری راهپیمایی روز قدس در 70 کشور جهان

به گزارش خبرگزاری فارس از قم رمضان شریف پیش از ظهر امروز در دیدار رئیس و اعضای ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با آیت‌الله مکارم‌شیرازی اظهار داشت: ستاد انتفاضه و قدس به موازات ستاد دهه فجر که برای برگزاری راهپیمایی 22 بهمن تشکیل شده، مسئولیت برگزاری راهپیمایی روز قدس را به عهده دارد.

وی ادامه داد: در طول 33 سال گذشته با وجود فشارهای رسانه‌ای دشمن علیه روز قدس، اقدامات مثبتی برای برگزاری راهپیمایی روز قدس در سطح بین‌المللی صورت گرفته است.

رئیس ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی عنوان داشت: این موضوع موجب شده که هر سال موضوع فلسطین به صورت جدی در معرض افکار عمومی قرار گرفته و رسانه‌ها و اهل قلم در سراسر دنیا به قضیه فلسطین اشغالی بپردازند.

وی با اشاره به تاریخچه مبارزات ملت مظلوم فلسطین افزود: در روند مبارزاتی که فلسطینی‌ها داشته‌اند، ابتکار عمل در دوره‌ای به دست گروه‌های مارکسیستی بود و پس از آن ناسیونالیست‌ها وارد میدان شدند.

شریف خاطر نشان کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی و نام‌گذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز قدس، به تدریج گرایش‌های مذهبی در میان مبارزان فلسطینی قدرت گرفت به گونه‌ای که در سال‌های گذشته، جریان مسلط و تاثیرگذار مقاومت با شعارهای اسلامی پیش می‌رود.

وی با اشاره به تاثیر راهپیمایی روز قدس در جهان ادامه داد: در حال حاضر ستاد خارجی انتفاضه و قدس در بیش از 70 کشور جهان زمینه را برای برگزاری راهپیمایی فراهم می‌کند.

رئیس ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با اشاره به استقبال مسلمانان جهان از برگزاری راهپیمایی روز قدس گفت: در برخی از کشورهای آسیایی و آفریقایی جمعیت‌های قابل ملاحظه‌ای در راهپیمایی روز قدس شرکت می‌کنند.

وی ابراز داشت: جنگ 33 روزه و 22 روزه گروه‌های مقاوم فلسطینی و لبنانی و عملکرد جریان مقاومت در سال‌های اخیر شرایط را به نفع گفتمان انقلاب اسلامی تغییر داده است.

شریف ادامه داد: در داخل کشور نیز پرسش‌هایی در زمینه چرایی دفاع از فلسطین و جریان مقاومت اسلامی مطرح می‌شد که در طول سال‌های اخیر و به خصوص پس از شرارت‌هایی که اسرائیلی‌ها علیه دانشمندان ما داشته‌اند، بسیار کم شده و تقریبا به صفر رسیده است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر مطالبه افکار عمومی در کشور در این راستا است که چرا نظام علیه شرارت‌های اسرائیل اقدام عملی انجام نمی‌دهد.

رئیس ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اظهار داشت: در حال حاضر فضای داخلی کشور برای پرداختن به موضوع فلسطین بسیار مناسب است.

وی با اشاره به اینکه جریان مقاومت در سطح بین‌المللی در شرایط خوبی قرار دارد خاطر نشان کرد: امروز فشار همه‌جانبه به سوریه بزرگ‌ترین چالش مقاومت در سطح بین‌الملل است.

شریف گفت: این فشارها به این دلیل است که سوری‌ها در خط مقدم جبهه مقاومت قرار داشته و مانع بزرگی برای استکبار بودند.

وی ادامه داد: اهمیت سوریه برای انقلاب اسلامی به این دلیل بود که این کشور نقش پل ارتباطی میان ایران و نیروهای مقاومت در لبنان و فلسطین را بازی می‌کرد و دشمن تلاش می‌کند این راه را از جمهوری اسلامی گرفته و خط مبارزه را دچار مشکل کند.

رئیس ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اظهار داشت: به همین منظور امسال ستاد انتفاضه و قدس فعالیتی را در بعد رسانه‌ای و در بعد گفتمان‌سازی آغاز کرده است.

وی اضافه کرد: این تحولات در سوریه و فشارهای استکبار ضرورتی را در این زمینه به وجود آورده که ملت ما با حضور یکپارچه در صحنه، مانند 33 سال گذشته توطئه‌ها را خنثی می‌کنند.


 
کلیپ (( باز هم آژانس شیشه ای ))
ساعت ٤:٢۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٤ : توسط : حسینی

کلیپ (( باز هم آژانس شیشه ای ))

فیلمی از جشنواره لحظه های عاشورایی هنگامی که کلیپ

بسیار زیبایی از دفاع مقدس

و آژانس شیشه ای پخش می شود و ابراهیم حاتمی کیا …..

این کلیپ رو حتما دانلود کنید

دانلود کلیپ با فرمت FLV با حجم ۳٫۰۵ – لینک غیر مستقیم 
آهنگ (( بازی عوض شده ))
ساعت ٤:٠٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٤ : توسط : حسینی

آهنگ (( بازی عوض شده ))

این دوستانی که دم از جنگ می زنند

چرا از تیرها و ترکش های نخورده لنگ می زنند

هم سفره های خلوت آن روز ها ببین

این روزها چه ساده به هم انگ می زنند…

 

دانلود با فرمت MP3 با حجم ۶٫۶MB – لینک غیر مستقیم 
در واکنش به اظهارات اکمل‌الدین احسان‌اوغلو
ساعت ٥:۱۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٤ : توسط : حسینی
صالحی: ایران با تعلیق عضویت هر کشور عضو
سازمان همکاری اسلامی مخالف است

خبرگزاری فارس: وزیر امور خارجه ایران تاکید کرد که تهران با تعلیق عضویت هر کشوری در سازمان همکاری اسلامی مخالف است.

خبرگزاری فارس: صالحی: ایران با تعلیق عضویت هر کشور عضو سازمان همکاری اسلامی مخالف است

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، "علی اکبر صالحی" وزیر امور خارجه ایران روز دوشنبه گفت که تهران با تعلیق عضویت هر کشوری در سازمان همکاری اسلامی مخالف است.

وی که در جده این سخنان را مطرح می‌کرد، گفت: من آشکارا علیه تعلیق عضویت هر کشور یا سازمانی هستم.

وزیر امور خارجه ایران افزود: با تعلیق عضویت، این بدان معنا نیست که شما در حال حرکت به جلو برای حل مسئله هستید بلکه به معنای پاک کردن مسئله هستید.

علی اکبر صالحی اضافه کرد: هر کشوری، به خصوص کشورهای سازمان همکاری اسلامی باید دست در دست هم دهند تا این مسئله را به شیوه‌ای که به ثبات و امنیت در منطقه منتهی می‌شود حل کنند.

"اکمل الدین احسان‌اوغلو" دبیر کل ترکیه‌ای سازمان همکاری اسلامی پیشتر به خبرگزاری فرانسه گفته بود که سوریه در نشست سران کنفرانس اسلامی در جده حضور نخواهد داشت و وزیران امور خارجه این سازمان که از روز دوشنبه گرد هم آمده‌اند درباره پیشنهاد لغو عضویت سوریه در این سازمان با یکدیگر بحث خواهند کرد.


 
معلمی که منافقین قصد ترورش را داشتند
ساعت ٥:۱۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٤ : توسط : حسینی

یک روز مسئول اطلاعات سپاه کردستان در حالیکه یک سری کاغذ و مدارک دستش بود به دیدنم آمد و گفت: «مواظب خودتان باشید. منافقین نقشه ترور شما را کشیده‌اند. این را یک دختر منافق که به تازگی به دادم افتاده اعتراف کرده است.

به گزارش فارس، اوایل انقلاب که بخش هایی از شهر های مرزی ایران دچار هرج و مرج شده بود، بسیاری از نیروهای مردمی که غیر بومی هم بودند جهت آرامش بخشی به این مناطق رفتند و ادارات وسازمان‌های این مناطق را اداره کردند.آقای علی اصغر فانی که در حال حاضر با عنوان استاد در دانشگاه به تدریس مشغول است خاطرات خود از آن روزها را این گونه بیان می‌کند: 
 
در سال‌های 60 تا 64 که اوج شهادت بچه‌های ما به دست منافقان و دموکرات‌ها بود. مسئولیت آموزش و پرورش کردستان، به عهده بنده بود. روستای نِگِل در جاده پر خطر سنندج، مریوان قرار داشت و جزء بخش‌هایی بود که آموزش و پرورش در آنجا نمایندگی داشت.
 
به خاطر وضعیت نابسامان آن دوران، شهید رجایی مدارس را برای مدتی منحل اعلام کرده بود. وقتی آموزش و پرورش با نیروی بسیجی مؤمن شکل گرفت دوباره شروع به کار کرد. یکی از نیروهای متعهد شهید خائفی بود که از داراب فارس آمده بود. ضد انقلاب او را هنگامی که برای سرکشی به مدارس نگل می‌رفت در بین راه به شهادت می‌رساند. ما اصرار داشتیم که حتما مراسم هفت و چهلم با شکوهی برای شهدا برگزار شود تا به دشمن بفهمانیم که ما هنوز زنده‌ایم و ذره‌ای عقب نخواهیم نشست.
 
این عمل هر چند با شهادت‌های بعدی و تهدید دشمن روبرو بود اما با شهامت هر چه بیشتر بچه‌های سپاه و دیگر نیروها ادامه می‌یافت. بطوری که پس از برگزاری مراسم چهلمین روز شهادت خائفی هنگام برگشت از روستای نگل به کمین نیروهای کوموله برخوردیم و 19 نفر از بهترین نیروهای سپاه و بسیج به شهادت رسیدند.
 
پس از شهادت خائفی، آقای شهباز که از ساوه داوطلبانه آمده بود گفت: «حکم بدهید من همین امروز به منطقه می‌روم».
 
روز 22 بهمن بچه‌ها سازماندهی شدند و راهپیمایی با شکوهی ترتیب داده شد حضور آنها آن روز یک پیروزی بزرگ بود. ساعت 6 صبح روز جمعه خبردادند که دانش‌آموز دوم راهنمایی «رضا علی بهمنی» که جرمش انتظامات راهپیمایی بود به شهادت رسیده. او در عباس آباد که از مناطق محروم اطرف سنندج بود زندگی فقیرانه‌ای داشت ماجرای شهادتش این گونه بود:
 
... ساعت 11 شب در خانه را می‌زنند، او در را باز می‌کند. با دیدن افراد مسلح فرار کرده داخل می‌رود و در را پشت سر می‌بندد ولی آنها با رگبار اسلحه کلاش و ژ - 3 از پشت در سوراخ سوراخش می‌کنند. دقیقا دو خشاب در بدنش خالی کردند. وقتی به بیمارستان توحید رفتیم. پدر و مادرش آنجا بودند - در آنجا شخصی را آوردند که بدنش را مثله کرده مغز را از جمجمه‌اش در آورده بودند و استخوان ساعدش خرد شده بود - خانواده رضا اصرار و التماس می‌کردند بدون سر و صدا شهید را در روستایمان دفن کنید و ما می‌گفتیم فردا باید تشییع باشکوهی انجام شود. آنها می‌گفتند: «اگر تشییع شود ضد انقلاب همه ما را می‌کشد.»
 
چنین جو خفقانی در آن جا حاکم بود خون بهمنی تداوم بخش شهدای دانش‌آموزی شد.
 
یک روز مسئول اطلاعات سپاه کردستان در حالیکه یک سری کاغذ و مدارک دستش بود به دیدنم آمد و گفت: «مواظب خودتان باشید. منافقین نقشه ترور شما را کشیده‌اند. این را یک دختر منافق که به تازگی به دادم افتاده اعتراف کرده است و طبق نقشه قرار است شما را بین محل کار و نمازخانه ساختمان امور تربیتی ترور کنند.» پس از آن بود که سپاه برایم دو محافظ گذاشت. ما همیشه لطف و دست خدا را در کارها می‌دیدیم. کارگردان اصلی او بود و هدایت می‌کرد. گاهی اصرار داشتیم کاری را انجام بدهیم نمی‌شد. مدتی بعد می‌فهمیدیم که چقدر خوب شد که نشد.
 
آن‌ها به نیروهای بومی خودشان هم رحم نمی‌کردند. در آن منطقه هر روز حادثه‌ای رخ می‌داد. اسفند ماه سال 61 بود، در سنندج برف زیادی باریده بود. در میان مردم آن جا دوستان کرد مسلمان زیادی بودند که دلسوزانه با ما همکاری می‌کردند و مورد خشم ضد انقلاب، کوموله، و دمکرات بودند. نظام جمهوری اسلامی آن روز مصمم شده بود که از این عزیزان بیشتر استفاده کند و بتدریج مدیریت‌های استان و شهرستان‌ها را به افراد بومی آن جا بسپارد.
 
«نامدار مرادی» یکی از همکاران خوب و موفق بومی مسلمان طرفدار انقلاب بود که مدیریت یکی از دبیرستان‌های دخترانه را به عهده داشت. او با جان و دل زحمت می‌کشید و خودش را وقف مردم و انقلاب کرده بود. یک روز با او صحبت شد که شهردار سنندج بشود. سادگی می‌کند و این خبر بسیار محرمانه را که استاندار به او گفته بود به اطرافیان و بقال سر خیابان می‌دهد و جریان لو می‌رود و خیلی زود خبر به گوش دشمن می‌رسد. شنبه صبح زود تعقیبش می‌کنند و در یک فرصت مناسب که «نامدار» به سمت دبیرستان می‌آمده همان جلوی محل خدمتش او را ترور می‌کنند.
 
وقتی من خودم را به آن جا رساندم او را برده بودند و خون پاکش روی برف‌ها ریخته شده بود. بعد از ترور، دوستان سریع سوارش می‌کنند و به سمت بیمارستان کرمانشاه می‌‌بردند. این دوست بسیار خوب انقلاب و امام، نزدیک کامیاران جان به جان آفرین تسلیم می‌کند و از همان جا او را بر می‌گردانند. می‌گفتند وقتی شهیدش کردند دختری که از پنجره روبرویی شاهد حادثه بود، ضارب را برای فرار راهنمایی کرد!
 
من که در این شهر غریب، نیروهای فداکارم را یکی یکی از دست می‌دادم خیلی متأثر شدم، چون امکان شناسایی و جایگزین کردن نیروهای خوب اینچنین خیلی کم بود.
 
مراسم ختمی برای «نامدار» برگزار کردیم و باز به دفتر کارم برگشتم، وقتی به آنجا رسدیم با تعجب دیدم که همه مدیران از دبیرستان‌های سنندج استعفاها را نوشته روی میز گذاشته‌اند! می‌گفتند ما امنیت نداریم کار نمی‌کنیم. پیشنهادشان این بود که بیایید مدیریت را ماهانه کنید یعنی به طور چرخشی ماهی یک نفر مدرسه بیاید. گفتم: «اینطور که نمی‌شود تا مدیر بیاید آشنا بشود و چم و خم کار را یاد بگیرد یک ماه تمام می‌شود. لذا برگه استعفاها را جمع کردم و گذاشتم لای پوشه و گفتم: «موافقت نمی‌کنم بروید سر کارتان».
 
این گذشت و من در فکر نیروی جایگزین برای دبیرستان بودم تا جمعه. پس از خواندن نماز جمعه به نیت جستجو و پیدا کردن یک مدیر و مدبر و شجاع راهی تهران شدم. آنقدر دستم تنگ بود که مجبور شدم خودم دست بکار شوم. مدرسه دخترانه بود و می‌بایست دنبال مدیر خانم می‌گشتم. همان شنبه‌اش در تهران به چند منطقه سر زدم نشد. هر کس به نحوی مغذور بود. یکی خانواده‌اش اجازه نمی‌داد و یکی دیگر مشکل دیگری را مطرح می‌کرد و خلاصه دست از پا کوتاهتر به سنندج برگشتم. خیلی دلم گرفته بود پشت میزم نشستم و به خدا شکایت کردم و گفتم: «آخر چه وضعی است!؟ واقعا ما را سر کار گذاشتی‌ها ما را فرستادی جایی که هیچ امکاناتی ندارد. هر روز ترور و آدم‌کشی و خیانت است. دو روز رفتم تهران کسی را پیدا نکردم. حالا هم این مدرسه بی‌صاحب است، بگو من چکار کنم ای خدا هنوز حرفم تمام نشده بود که دیدم در می‌زنند، در را باز کردم، خواهری بود که از مازندران آمده بود و یادداشتی از مدیرکل آموزش و پرورش آنجا در دست داشت. در آن نوشته شده بود شوهرم این خانم مسئول بهداری کردستان شده و خودش مسئول انجمن اسلامی مازندران است و مدیر مناسبی است برای مدارس آنجا!!!
 
خدا را بخاطر این همه لطف و عنایت شکر و سجده کردم و گفت: «این هم پاسخ خدا» واقعا من دست خدا را در تمام امور لمس کردم آن ما نبویم که اوضاع را اداره می‌کردیم فقط خدا بود و بس.
 
در کردستان هر روز برای ما اول مهر بود. اجازه داشتیم هر وقت که روستایی از اشغال ضد انقلاب پاکسازی می‌شد با هماهنگی سپاه بلافاصله مدرسه تأسیس و درس را شروع کنیم که بعد از این تجربه در جبهه‌ها هم استفاده شد. خلاصه آنجا تمام نهادها در صحنه بودند و آموزش و پرورش هم در این مهم نقش عمده‌ای داشت و حالا باز این ما هستیم که باید از ارزش‌ها پاسداری کنیم.

 
موشک موسوم به «آتشفشان» در اختیار تروریست‌های سوریه + فیلم
ساعت ٥:٠٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٤ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: یک گروهک تروریستی در سوریه از یک نوع موشک استفاده کرد و مدعی شد که دست‌ساز است.

خبرگزاری فارس: موشک موسوم به «آتشفشان» در اختیار تروریست‌های سوریه + فیلم

به گزارش فارس، یک گروهک تروریستی در حمص سوریه روز گذشته (12 آگوست/23 مرداد) از یک موشک استفاده کرد که طبق گفته استفاده‌کنندگان دست‌ساز است.

تروریست‌های مسلح موشک مذکور را «آتشفان 1» نامیدند.

 پایگاه موسوم به «مرکز اسناد سوریه» اعلام کرد که گروهک تروریستی موسوم به «نوادگان خالد بن ولید» روز گذشته اقدام به شلیک چند موشک کردند.

بنا بر این گزارش،‌ این موشک در منطقه قدیمی حمص استفاده و شلیک شد و به نظر می‌رسد حتی شلیک‌کنندگان هم نمی‌دانستند به چه نقطه‌ای اصابت خواهد کرد.

گروه سیریا توب سوریه نیز اعلام کرد که شلیک موشکی که صاحبان آن نمی‌دانند دقیقا به کجا اصابت خواهد کرد، سبب کشته شدن مردم خواهد شد.

پیش از این نیز گزارشهای خبری از تجهیز افراد مسلح در سوریه به موشک‌های دوش‌پرتاب سام 7 خبر داده بودند.

 مشاهده فیلم

 
فیلم فارس از لحظه بازگشت شهرزاد میرقلی‌خان به ایران
ساعت ٥:٠۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٤ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: شهرزاد میر قلی خان، شهروند ایرانی که به مدت پنج سال در زندان های آمریکا در بازداشت بود، یکشنبه شب وارد تهران شد.

خبرگزاری فارس: فیلم فارس از لحظه بازگشت شهرزاد میرقلی‌خان به ایران

به گزارش فارس، "شهرزاد میرقلی خان" زن ایرانی که 5 سال در زندان های آمریکا زندانی بود، یکشنبه شب وارد تهران شد.

وی هفته گذشته آزاد شد و پیش از عزیمت به تهران توقفی کوتاه در عمان داشت.

قلی‌خان پس از بازگشت به کشورمان و دیدار با خانواده خود گفت: احساس می‌کنم دوباره متولد شدم و به آغوش خانواده بازگشتم؛ تنها خدا را شکر می‌گویم.

فیلم فارس از لحظه بازگشت وی به تهران را در ادامه مشاهده کنید.

 

 مشاهده فیلم
شهرزاد میرقلی خان در فرودگاه امام خمینی (ره)

شهرزاد میرقلی‌خان به اتهام واهی خرید تجهیزات دوگانه به همراه همسرش در اتریش دستگیر شد و با گذراندن دوران محکومیت و تبرئه توسط دادگاه این کشور، به ایران بازگشت، اما در سفری به قبرس در سال 1386 توسط مأموران این کشور دستگیر و به درخواست آمریکا به این کشور منتقل و در اقدامی غیرانسانی و غیرحقوقی به 5 سال حبس در آمریکا محکوم و در 19 دسامبر 2007 در آمریکا زندانی شد.


 
مخفی کردن 48 زائر ایرانی در اطراف دمشق
ساعت ٥:٠٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٤ : توسط : حسینی

تعدادی از منابع آگاه سوری وجود افرادی از سپاه پاسداران را در میان ربوده شدگان نفی کرده و تاکید کردند که زائران ایرانی در بیش از یک منطقه در اطراف دمشق توزیع شده اند تا بدین گونه از آزادی آنها توسط دستگاه های امنیتی سوریه جلوگیری شود. 

به گزارش جهان، پایگاه خبری پایگاه الانتقاد که ارگان رسمی حزب الله لبنان به شمار می آید و اخبار سوریه را با حساسیت و دقت ویژه ای دنبال می کند، از مخفی کردن 48 زائر ایرانی ربوده شده در سوریه توسط ارتش آزادی خواه در منطقه "غوطه" در اطراف دمشق خبر داد.   
 
 48 زائر ایرانی که 14 مرداد سال جاری جهت زیارت در قالب کاروان های آزاد عازم دمشق شده بودند، در مسیر خود به حرم حضرت زینب سلام الله علیها در منطقه ریف دمشق از سوی گروه های مسلح دستگیر و ربوده شدند.

 
عکس:غم‌انگیزترین صحنه از زلزله روستای ورزقان
ساعت ٥:٠۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٤ : توسط : حسینی

غم‌انگیزترین صحنه از زلزله روستای ورزقان 
آمادگی دانشجویان برای اعزام به مناطق زلزله‌زده
ساعت ٥:٠٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٤ : توسط : حسینی

5 اتحادیه بزرگ دانشجویی کشور با انتشار بیانیه‌ای از دانشجویان و مردم دعوت کردند با همه توان به کمک زلزله‌زدگان آذربایجان بشتابند.

به گزارش فارس، 5 اتحادیه دانشجویی با انتشار بیانیه‌ای از دانشجویان و مردم دعوت کردند ‌با همه توان به کمک زلزله‌زدگان شمال غرب کشور بشتابند.
 
متن کامل این بیانیه به شرح ذیل است:
 
انا لله و انا الیه راجعون
 
حادثه اسفبار زلزله در شهرهای شمال غربی کشور و کشته و مجروح شدن تعدادی از هموطنان عزیزمان باعث تالم خاطر مردم سراسر ایران و همچنین ما دانشجویان شد.
 
این حادثه در حالی رخ می‌دهد که مردم ایران بارها و در اتفاقات مشابه نظیر زلزله بم نشان داده‌اند که هیچ‌گاه هموطنان خود از هر نژاد و قومی را تنها نخواهند گذاشت و با لبیک به فطرت انسانی و اسلامی و همچنین پیام رهبر انقلاب مبنی بر کمک به مردم آسیب دیده شهرهای زلزله‌زده، به کمک آنان خواهند شتافت.
 
از این رو تشکل‌های دانشجویی ضمن اعلام آمادگی برای اعزام دانشجویان و همچنین کمک به مردم زلزله‌زده آذربایجان شرقی، از مردم نوع دوست ایران اسلامی دعوت می‌کنند که مانند گذشته به کمک هموطنان خود بشتابند.
 
بدیهی است هم‌اکنون مهمترین موارد مورد نیاز مردم مناطق زلزله‌زده در رتبه نخست اهدای خون در گروه‌های مختلف در مراکز اهدای خون سراسر کشور بوده و در مرحله بعد نیز اهدای کمک‌های نقدی و غیرنقدی به مراکز کمیته امداد امام خمینی (ره( در اولویت خواهد بود.
 
در پایان ضمن تشکر از خدمات انجام شده در راستای امداد‌رسانی به مصدومان و آسیب دیدگان این حادثه، از همه دانشجویان، مردم و مسئولان درخواست می‌کنیم تمام تلاش خود را برای امداد رسانی به مردم شهرهای زلزله زده به کار ببندند.
 
بسیج دانشجویی دانشگاه‌های کشور
 
اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان
 
دفتر تحکیم وحدت
 
اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل
 
جنبش عدالتخواه دانشجویی

 
شهرزاد در آغوش پدر/ میرقلی‌خان از زندان‌های آمریکا می‌گوید+ فیلم
ساعت ۱٢:٥٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢۳ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: زن ایرانی زندانی در زندان های آمریکا گفت که