در جلسه اتحادیه بین المللی امت واحده در دفتر قم توسط فعال مالزیایی مطرح شد :
ساعت ٢:٠٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٥/۱ : توسط : حسینی

در اعتراض به نسل کشی مسلمانان میانمار تظاهرات کنید!

در جلسه اتحادیه بین المللی امت واحده در دفتر قم توسط فعال مالزیایی مطرح شد:

در اعتراض به نسل کشی مسلمانان میانمار تظاهرات کنید!

هم اکنون قریب به 200 هزار مسلمان آواره و بی خانمان در میانمار وجود دارند و آمار کشته ها به بالاتر از 52 هزار نفر رسیده است در حالی که بیش از 50 روستا و 26 مسجد کاملا به آتش کشیده و ویران شده اند. استاد محمد عزمی عضو اتحادیه تشکل های اسلامی مالزی که بصورت مجازی در جلسه «بررسی آخرین وضعیت مسلمانان میانمار در دفتر اتحادیه بین المللی امت واحده واقع در قم حضور یافته بود، با بیان این مطلب اظهار داشت: متاسفانه خواهران و برادران مسلمان منطقه آرکان عملا در محاصره قرار گرفته اند و هیچ راه زمینی یا دریایی ای برای ارتباط منطقه آرکان با بیرون وجود ندارد.

این فعال حقوق بشری در بررسی تاریخچه مشکلات مسلمانان میانمار بیان کرد: کشتار مسلمانان میانمار به 5 دهه اخیر برمیگردد. دولت نظامی میانمار در همبستگی و همراهی  با بوداییان افراطی منطقه راخین اقدام به کشتار مسلمانان در دهه های گذشته کردند و این تبعیض نژادی در واقع سیاست اتخاذ شده دولت میانمار از سال 1952 است. این مردم به عنوان ساکنان منطقه آرکان از قرن هفتم هجری در این منطقه بصورت مستقل سکونت داشته اند و پس از اشغال برمه توسط امپراطوری انگلیس، انگلیسی ها آرکان را ضمیمه میانمار یا برمه سابق کردند. در سال 1982 قانون حقوق شهروندی به تصویب رسید که به واسطه این قانون از میان 144 قومیت موجود در میانمار 135 قومیت حق شهروندی دریافت کردند و 9 دسته از اقوام اقلیت از حق شهروندی محروم شدند که بزرگترین این قومیت های، قوم روهینگیا است.

وی ادامه داد: دولت میانمار برای رفع اختلافات و مشکلات میان مسلمانان و بوداییان، سیاست کوچ اجباری کل 6 میلیون مسلمان روهینگیایی را از منطقه آرکان اتخاذ کرده است. البته آمار رسمی جمعیت روهینگیا 6 میلیون نفر است اما طبق آمار غیر رسمی جمعیت این قوم که صد در صد آنها مسلمان هستند به 8 میلیون نفر می رسد. به واسطه این سیاست  اتخاذ  شده از جانب دولت قریب به 150 هزار نفر از مسلمانان آرکان به بنگلادش، 50 هزار نفر به تایلند  و 40 هزار نفر به مالزی و تعداد قابل توجهی به دیگر کشورهای آسیایی  مهاجرت کردند. در آخرین اظهار نظر رییس جمهوری میانمار بیان شده است که 800 هزار نفر از این قوم را باید از میانمار اخراج کرد تا تنش ها پایان یابد.

دکتر محمد عزمی با انتقاد از جریانات رسانه ای بین المللی تاکید کرد: عملا هیچ جریان خبری و رسانه ای در باره  مردم مسلمان میانمار ایجاد نشده است چرا که دولت مرزهای دریایی و زمینی منطقه آرکان با بنگلادش را مسدود کرده و مانع از حضور خبرنگاران و فعالان بین المللی شده است و هیچ محموله ی کمک رسانی را نمی توان به آنها رساند. در این میان متاسفانه اخبار رسانه های رسمی میانمار، تصویر درستی از وضعیت منطقه ترسیم نمی کند و در حال حاضر تنها منابع خبری ما، ارتباطات مستقیم با داخل منطقه آرکان است.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته از سوی تشکل های مردم نهاد منطقه اعلام کرد: آخرین اقدامی که در صدد انجام آن هستیم سازماندهی ناوگانی دریایی متشکل از شش کشتی از کشورهای مالزی و اندونزی است  تا بتوانیم به مرز دریایی میانمار در منطقه آراکان نزدیک شویم و بدینوسیله به کمک مردم این منطقه بشتابیم. ما از هر کشوری چه مسلمان چه غیر مسلمان و پیروان تمامی مذاهب درخواست می کنیم در این حرکت با ما همراه شوند تا بتوانیم جلوی این فاجعه انسانی را بگیریم. لکن تاکنون نتوانسته ایم مجوز حرکت کشتی را از کشورهای اطراف میانمار دریافت کنیم.

این فعال اسلامی کشور مالزی با اشاره به وضع وخیم آوارگان آرکانی بیان داشت: قریب به 200 هزار آواره نزدیک مرز بنگلادش بدون هرگونه امکاناتی حضور دارند که اگر به این مردم کمک رسانی نشود فاجعه ای انسانی رخ خواهد داد. ما نیاز به حمایت جدی برای جمع آوری کمی و انتقال آنها چه از طریق دریا و چه از راه زمینی به این مردم داریم. متاسفانه موضع کشورهای منطقه اصلا در این زمینه مناسب نبوده است.

دکتر عزمی در پاسخ به سوال یکی از حضار مبنی بر روش های کمک از سوی مردم کشورهای مختلف ضمن قدردانی از موضع وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران در قبال حوادث میانمار گفتند:

 نخستین اقدام این است که دولتمردان کشورهای مسلمان از طریق ساختار های بین المللی مانند سازمان کنفرانس کشورهای اسلامی بر دولت میانمار اعمال فشار بین المللی کنند. اقدام دوم تلاش برای جمع آوری کمک های مردمی است. هرچند اکثریت برنامه های کمک رسانی برای ماه رمضان تدارک میشود نیاز به اقدام فوری در باب کمک رسانی وجود دارد. اقدام دیگر همرامی با ناوگان همبستگی با مسلمانان میانمار است که می تواند در رسانه ای کردن هر چه بیشتر این مساله موثر باشد. در نهایت نیز پیشنهاد می کنم روزی را برای همبستگی با مردم میانمار معین کنیم و تظاهرات بزرگی را در آن روز برگزار کنیم. از دولت ایران هم این تقاضا را دارم چرا که در اینصورت دولت میانمار پیغام ملت های جهان را خواهد فهمید.

دکتر محمد عزمی در پایان ضمن انتقاد از سکوت کشورهایی مانند ایالات متحده در برابر کشتارهای رخ داده و حمایت آمریکا از دولت میانمار، اظهار داشت: ضروری است گروهی مستقل و بین المللی برای بررسی ابعاد جنایات رخ داده وارد منطقه آرکان شوند و هرچه سریعتر به جنایات در حال وقوع پایان دهند. 
سکوت غرب درقبال مشکلات مسلمانان در میانمار برای منافع اقتصادی است
ساعت ٢:٠٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٥/۱ : توسط : حسینی
یک تحلیل گر سیاسی می گوید، غرب برای حفظ منافع اقتصادی خود در بازار پرمنفعت میانمار مشکلات مسلمانان "روهینگیا" را نادیده گرفته است.رمزی بارود، در مقاله ای که روز دوشنبه (۲۶ تیر، ۱۶ ژوئیه) در تارنمای پرس تی وی منتشر شد گفت: "روهینگیا در حال حاضر یکی از خشونت بارترین بخش های تاریخ خود را می گذراند و درد و رنج آن ها یکی از مهم ترین مسائل در سراسر جهان به شمار می رود."

این تحلیل گر افزود: "با این وجود وضعیت اسفناک آن ها به طرز مشکوکی در میان اولویت های منطقه ای و بین المللی وجود نداد یا تحت تاثیر منابع و ذخایر سرشار هیدروکربن، مواد معدنی، جواهرات و چوب در این کشور مورد بی توجهی قرار می گیرد."

بیش از ده ها مسلمان در ۳ ژوئن (۱۴ خرداد) در حمله یکی از اوباش نژاد راخین ها که بیشتر آن ها بودایی هستند، به یک اتوبوس مسافربری در ایالت راخین در غرب میانمار و نزدیک مرزهای بنگلادش کشته شدند.

شمار زیادی از مسلمانان روهینگیا در دو سال گذشته و به خاطر سرکوب سازمان یافته دولتی، تلاش کرد ه اند با قایق از کشور فرار کنند.

بارود ضمن انتقاد از رسانه های جریان اصلی جهان به دلیل "پوشش گذرا و بی تفاوت" رسانه ای از مصیبت و تجربه تلخ مسلمانان روهینگیا، یادآور شد که این سکوت رسانه ای در شرایطی رخ می دهد که یک گروه اقلیت تلاش می کند "برای فرار از مرگ حتمی، شکنجه یا دستگیری از سوی اکثریت بودایی در استان راخین بگریزد؛ اکثریتی که از حمایت کامل دولت میانمار برخوردار است."

این تحلیل گر همچنین از گروه های حامی دموکراسی در میانمار، به ویژه حزب اتحادیه ملی برای دموکراسی (حزب آنگ سان سو چی) به دلیل "بی تفاوتی و عدم موضع گیری" و "اجتناب از پرداختن به این مسئله مهم" انتقاد کرد.

بارود می گوید، حمله خشونت بار به اقلیت های برمه ای هنگامی صورت گرفته است که امریکا و انگلیس مبارزات خود را برای حمایت از دموکراسی علیه حاکمان نظامی این کشور رها کرده اند.

این نویسنده گفت: "سکوت غرب درباره سرکوب مرگبار مسلمانان روهینگیا در حالی است که شرکت های غربی به منظور خنثی کردن نفوذ تقریبا انحصاری چین روی اقتصاد میانمار، وارد این کشور شده اند."

این تحلیل گر در ادامه تصریح کرد، به دنبال لغو ممنوعیت سرمایه گذاری امریکایی ها در میانمار از سوی باراک اوباما و همچنین گشایش یک دفتر بازرگانی انگلیسی در یانگون در ۲۱ تیر (۱۱ ژوئیه)، مسابقه و رقابت کمپانی های غربی برای میانمار آغاز شد.

تین سین، رئیس جمهور میانمار تاکید می کند که مسلمانان روهینگیا باید از این کشور اخراج و به اردوگاه های پناهندگان سازمان ملل فرستاده شوند.

دولت فعلی میانمار که تحت کنترل شخصیت های نظامی است و همچنین به موارد گسترده نقض حقوق بشر متهم است، حاضر نیست جامعه مسلمانان روهینگیا را که جمعیت آن نزدیک به یک میلیون نفر است، به رسمیت بشناسد. سازمان ملل این گروه را یکی از گروه های انسانی در جهان می داند که آزار و اذیت زیادی را تحمل می کنند.

میانمار ادعا می کند، مسلمانان روهینگیا بومی این کشور نیستند و آن ها را در زمره مهاجران غیرقانونی قرار می دهد. این در حالی است که مسلمانان روهینگیا چندین نسل در میانمار زندگی کرده اند.


 
در بیانیه تشکل های اسلامی مالزی با اشاره به نقش انگلیس مطرح شد:
ساعت ٢:٠٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٥/۱ : توسط : حسینی

جامعه جهانی اجازه بوجود آمدن فلسطین دیگری را ندهد

 

شورای مشورتی سازمان های غیر دولتی مالزیایی و دبیرخانه مجمع علمای آسیا سیاست های اخیر میانمار جهت تبعید هشتصد هزار مسلمان این کشور را محکوم کردند.
در این بیانیه که نسخه ای از آن در اختیار رسانه ها قرار گرفته است از اتفاقات اخیر میانمار بعنوان یک اقدام واضح جنایی بین المللی نامبرده شده است.
همچنین در این بیانیه با اشاره به بهانه های دولت میانمار برای زیر پا گذاشتن حقوق انسان ها خاطر نشان شده است که روهینگیا از قدیم در سرزمین آرکان فرمانروایی اسلامی داشتند. تاریخ شناسان نیز این مسئله را تایید کرده اند لذا دولت میانمار حق تبعید روهینگیا را ندارد زیرا اتهام مهاجر بودن آنان باید ثابت شود. 
نویسندگان این بیانیه همچنین با اشاره به نقش استعمار بریتانیا و مشکلاتی که درست مثل سرزمین های اشغالی پس از اشغال میانمار برای مسلمانان و مهاجرت اجباری ایشان بوجود آمده خاطرنشان کردند آیا جامعه جهانی دارد اجازه تشکیل فلسطین دیگری را می دهد؟
همچنین در این بیانیه ضمن اعلام انزجاز از این سیاست های وحشیانه اشاره شده است ارتش ظالم میانمار، روهینگیا را در ۱۹ عملیات نظامی از سال ۱۹۶۲ تا به حال هدف قرار داده است. عملیات در حال اجرای ناساکا، رفتار غیر انسانی با جمعیت روهینگیا داشته و مردم آن را قتل عام و شکنجه می کند.

نویسندگان این بیانیه در پایان از جوامع بین المللی خواسته اند تا به دولت میانمار فشار آورده تا این بی عدالتی نسبت به مردم روهینگیا از میان برداشته شود. 
ایشان همچنین بیان کرده اند که ما از سازمان ملل خواستاریم تا از دولت میانمار بخواهد که به مردم روهینگیا که از کشور خود گریخته اند اجازه بازگشت داده و آن ها را شهروند میانمار بداند
 
 
تظاهرات مردم غزه در اعتراض به قتل عام مسلمانان میانمار
ساعت ٢:٠۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٥/۱ : توسط : حسینی

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری "معا"، ده ها نفر از جوانان غزه با برگزاری تظاهراتی قتل عام مسلمانان توسط بودائی هایی افراطی در میانمار را محکوم کرده و پرچم آمریکا و میانمار و تصویر رئیس جمهور این کشور را به آتش کشیدند.

سخنگوی تظاهرات کنندگان گفت که ما در مقابل مقر سازمان ملل که در مقابل قتل عام مسلمانان سکوت کرده است، تجمع کردیم.

وی افزود: ما امروز در اینجا جمع شدیم تا همبستگی خود با برادرانمان در میانمار که تحت شکنجه قرار دارند در حالی که دولت های عربی و مسلمانان هیچ اقدامی در این باره نمی کنند، اعلام کنیم.

وی تاکید کرد که ما همبستگی خود را با مسلمانانی که در میان سکوت خبری عربی و جهانی 2 هزار نفر از آنها شهید و بیش از 90 هزار آواره شده اند، اعلام می کنیم.

سخنگوی تظاهرات کنندگان در ادامه جامعه جهانی را به توقف کشتار برنامه ریزی شده مسلمانان فراخواند و خواستار ارائه شکوائیه بین المللی علیه ارتش، رئیس جمهور و دولت میانمار شد.

وی از رهبران عرب و مسلمان خواست تا این جنایت را محکوم کرده و این موضوع را به شورای امنیت ارجاع دهند.


 
هلوکاست مسلـمانـان + جدول
ساعت ۱:٤٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٥/۱ : توسط : حسینی

با ادامه نسل کشی مسلمانان روهینگیا در میانمار نگاه به روند کشتار مسلمانان در طول تاریخ هلوکاستی فجیع از کشتار مسلمان را در جهان نشان میدهد.

به گزارش خبرنامه دانشجویان ایران، نسل کشی و پاکسازی نژادی یا "انفال" فاجعی است انسانی که در مقاطع تاریخی متفاوت رخ داده است که قریب به اکثر اهداف این پاکسازی نژادی، مسلمانان در نقاط مختلف جهان بوده اند.
 
با نگاه به سیر تاریخی این کشتار این سوال در ذهن پدیدار می شود که آیا واقعه هلوکاست یهودیان که با ابهامات شدیدی همراه است باید فاجعه ای دردناک و ضد بشری مورد تایید سازمان های حقوق بشری قرار گیرد یا نسل کشی مسلمانان بدون توجه به قومیت و ملیت آن ها و تنها به جرم مسلمان بودن؟ 
 

 

حادثه

 

سال

زمان

نام کشور

علت

تعداد تلفات

موارد دیگر

بمباران شیمیایی عراق

 

 

(عملیات انفال یا جمعه خونین)

1988

7 تیر  66 و فروردین 67

نقاط سر دشت و مریوان ایران

جنگ ایران و عراق

110 تن کشته و 80 هزار زخمی

 

 

27 اسفند 66

حلبچه در سلمانیه عراق

جانبداری مسلمان کُرد از رزمندگان ایران و مخالفت آنان با ادامه جنگ علیه ایران

80 هزار نفر: این حمله نزدیک به ۳۲۰۰ تا ۵۰۰۰ نفر را کشت و نزدیک به ۷ هزار تا ۱۰ هزار نفر را زخمی کرد.

در عرض یک ساعت بیش از 5هزار تن کشته شدند.

به صورت رسمی به عنوان نسل‌کشیمردم کردعراق شناخته شده و بزرگترین حملهٔ شیمیایی مستقیم به یک منطقهٔ شهرنشین.

 

 

فاجعه خوجالی

1992

25 و26 فبریه

منطقه خوجالی در حوالی قره باق آذربایجان و ارمنستان

جنگ ارامنه با آذربایجان بر سر منطقه قر باغ بعد از فروپاشی شوروی

آماری در دسترس نیست اما محاصره شهر و آتش کشیدن کل شهر به دست ارامنه

تنها کشور پاکستان و ایران و مکزیک این فاجعه را به عنوان نسل کشی به رسمیت شناخته است.

نسلکشی بوسنی

۱۹۹۲-۱۹۹۵

11 جولای

نسل کشی توسط نیروهایصرب بوسنیدر سربرنیتساو پاکسازی قومی در سراسربوسنی

سرکوب مسلمانان بوسنیایی به علت خواستار جدایی از یوگوسلاوی سابق توسط صرب های ساکن بوسنی

کشتار 8هزار مسلمان

تجاوز به ده ها هزار زن و دختر از 11 تا 60 سال و به دنیا آمدن 5هزار کودک نامشروع

 

 

 

 

قیام الحوثی

۲۰۰۴

۱۸ ژوئن

شهرهای مراننشور،آل‌صیفی،ضحیان و مراندر منطقه شمالی یمن

با تشکیل گروهی از جوانان شیعه، با نام «الشباب المومن» به رهبری الحوثی که مبارزه ضد آمرکایی و اسرائیلی مخالفت با هم‌پیمان‌شدن دولت یمن و آمریکا و تحریم کالاهای انان را دنبال می کردند ارتش یمن به دستور صالح با حمابت آمریکا آنان را سرکوب کرد

سازمان عفو بین‌الملل شمار تلفات غیرنظامیان را تا آن هنگام ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ تن برآورد کرد

ارتش صالح با استفاده از جنگده های بمب افکن و صدها دستگاه تانک 3 ماه به بمباران این مناطق پرداخت.

این سرکوب به اینجا ختم نشد و با 6جنگ دیگر تا 2009 ادامه پیدا کرد که صدها تن از شیعیان را قتل عام کردند

قانا

(جنگ وعده راستین)

۲۰۰۶

30 ژویه

جنوب لبنان

حمله ارتش اسرائیل به منطقه غیر نظامی در جریان جنگ 33روزه

برخورد دو بمب به یک ساختمان مسکونی چهارطبقه در مرکز روستای قانا به کشته شدن ۵۴شهروند غیرنظامی از جمله بیش از ۳۷کودک و زخمی شدن بسیاری انجامید. بسیاری از فقیران و کودکان معلول که قادر به فرار از منطقه نبودند در این ساختمان می‌خوابیدند

 

 

عملیات سرب گداخته

(شنبه سیاه طی جنگ 22 روزه)

۲۰۰۹–۲۰۰۸

27 دسامبر تا 17 ژویه

نوار غزه شمال منطقه فلسطین اشغالی

پایان زمان آتش‌بس شش ماهه میان اسرائیل و حماس   و اسرائیل به بهانه خلع سلاح کردن حماس از ادامه آتش بست امتناع ورزید که سرانجام به آتش بست یک جانبه از جانب اسرائیل انجامید

 1440 شهید
- 5450 زخمی 
- 9000 آواره 
- مساجد ویران شده: 27 مسجد
- مدارس آسیب دیده: 67 مدرسه مرکز حقوق بشر فلسطینتعداد کشتگان جنگ را ۱۴۳۴ نفر شامل ۹۶۰ غیرنظامی،  ۴۱۲ نفر کودک ۲۳۵ مبارز و ۲۳۹ پلیس معرفی کرده‌است.

طبق اعلامیونیسف، تنها در بمباران‌های روز نخست تا روز سوم حمله، ۳۰ کودک فلسطینی کشته و بیش از ۱۵۰ کودک زخمی شده‌اند

 

 

شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در ۱۲ ژانویهقطعنامه‌ای در محکومیت اقدامات اسرائیل در نوار غزه صادر کرده و این کشور را متهم به «نقض فاحش حقوق بشر» کرده است شامل:کشتار غیرنظامیان ،استفاده از سلاح‌های ممنوعه مانند بمب های فسفر سفیدو خوشه ای،حمله به اردوگاه آوارگان و مدارس سازمان ملل

بقیه جنایات در سانسور خبری است.

26 جنایت پراکنده از مشهورترین جنایات رژیم جعلی اسرائیل از جنگ جهانی دوم تا کنون

1-جنایت دیر یاسین

2- جنایات اللد و الرمله 

3- جنایت الطنطوره.

4- جنایت الدوایمه:.

6- جنایت قبیه:          

 7- کشتار حول

 8- جنایت کفرقاسم 

9- کشتار حانین:

.1- کشتارعیترون:

11- کشتار بنت جبیل:

 12کشتار اوزاعی:

    13کشتار راشیا:

14کشتار کونین:

15- کشتار عدلون:

16- کشتار عباسیه:

17- جنایت خان یونس: 

18- جنایت صبرا وشاتیلا:  

19- جنایت اردوگاه البرج الشمالی   

20- جنایت عیون قاره:  .

 21- جنایت کشتار نمازگزاران الاقصی

22جنایت در حرم ابراهیمی در 

23-  انتفاضه الاقصی 

24- جنایت اردوگاه جنین: 

25- جنایت در غزه (2006 تا 2010  

26- جنایت علیه ناوگان  بین المللی امداد رسان به غزه.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تعداد کشته شدگان جمعا

3898 نفر

محاصره پاراچنار

2007

16 نوامبر

پاراچنار روستای شیعه نشین در مرز پاکستان و افغانستان

در سال 2007 گروه های وهابیون،طالبان و ارتش پاکستان این روستای شیعه نشین با جمعیت 500هزار نفری را به محاصره درآورده اند

هیچگونه امار دقیقی به علت محاصره بودن در دسترس نیست تا سال 1386ه.ش 1300 نفر کشته و 1500نفر زن و کودک به علت نرسیدن آب و مواد غذایی تلف شده اند.

تمام خطوط منتهی به این روستا بسته و دولت پاکستان هیچ گونه تکلفی نسبت به این روستای تحت تابعیت خود متکلف نشده است.

نیجریه

2009

ژوئیه

نیجریه در آفریقا

از بین 55 درصد مسلمان نیجریه حدود هفت میلیون نفر شیعه هستند که در پی اعتراض به انتخابات ریاست جمهوری و تقلب جوناتان در این انتخابات مسیحیان تندروی این ناحیه دست به قتل و عام مسلمانان زدند

50 کشته و 270 نفر مجروح و 15 هزار نفر هم نیز محل زندگی خود را ترک کرده و آواره شده‌اند

 

 

خیزش های منطقه خاورمیانه بحرین

از سال 2011 تا 2012

 

 

بحرین

اعتراضات مردم بحرین علیه رژیم آل خلیفه که موجب شد این رژیم برای سرکوب مخالفان دست به  اقدام نظامی علیه آنان بزند که باهمکاری ارتش عربستان صورت گرفت

به دلیل سانسور شدید خبری آماری از کل کشته شدگان در دسترس نیست اما تخمین هاش به دست آمده از افراد آگاه حاکی از:400 نفر بازداشت و مفقود شده

15

این سانسور خبری در این حال است که وزیر کشور دولت آل خلیفه تعداد کشته شدگان اعتراضات خبری را 24 نفر اعلام کرده است.این در حالی است که احزاب مخالف دولت بحرین شمار کشته شدگان اعتراضات اخیر در اینکشور را 250 نفر و تعداد مفقود شدگان این تحولات را 90 نفر اعلام کرده اند.

عملیات های تروریستی پراکنده در پاکستان

بدون تاریخ مشخص

روستاهای کویته، هزاره در بلوچستان و کرم انجستی

بیش از 30 درصد جمعیت کشور پاکستان را شیعیان تشکیل می دهند.با نفوذ عربستان و دسیسه های دولت ها و سازمان های جاسوسی غربی و علی الخصوص کشورهای آمریکا و انگلیس و از دوران ضیاءالحق به این سو ، فعالیت گروه های افراطی و تروریستی علی الخصوص وهابیت برای ایجاد تفرقه و تجزیه پاکستان رو به افزایش گذاشته.

 

 

عملیات های تروریستی در 10 سال گذشته جان قریب به 3هزار شیعه را گرفته است:

کمیسیون حقوق بشر پاکستان ؛ تعداد شیعیان جان باخته در حملات برنامه ریزی شده و ھدفمند در سال 2012 در ایالت بلوچستان پاکستان را 60نفر عنوان کرد.

گروههای افراطی و غیر قانونی در پاکستان از سال 2001 تاکنون, 800 نفر از شیعیان را در حملات تروریستی به شهادت رسانده اند

بیش از دو هزار مسلمان شیعه از سال 2007 تنها در منطقه کرم ایجنسی (پاراچنار)کشته شده‌اند.

 

 

گروه افراطی و تفرقه افکن "لشکر جهنگوی" در سال 1996 در خاک پاکستان توسط "ریاض بصرا "  تشکیل شد. این گروه نام خود را از “حق‌نواز جهنگوی” یکی از بنیانگذاران گروه افراطی سپاه صحابه برگرفته است. "لشکر جهنگوی: با سازمان های افراطی و متعصب دیگری همانند سازمان القاعده، سپاه صحابه و جیش محمد دارای روابط مستحکم فکری و تشکیلاتی است. این گروه مسبب حملات خونبار بسیاری در پاکستان وافغانستان علیه شیعیان بوده است

میانمار

2012

مه

شمال میانمار(برمه)دومین کشور بزرگ آسیای جنوب شرقی

مسلمانان میانمار که به روهینگیا معروف هستند از فقیرترین افراد ساکن در این کشور بودائی می باشند که در شمال ایالت راخین میانمار متمرکز می باشند و دولت میانمار این اقلیت را به رسمیت نمی شناسد و آنها را مهاجران غیرقانونی می داند و بوداییان و ارتش این منطقه دست به پاکسازی نژادی زده اند.

این کشتار با حمله یک گروه بودائیان به اتوبوس حامل مسلمانان و کشته شدن یک بودائی در پاسخ به این حمله آغاز شد

تاکنون50 هزار کشته

200هزار آواره مسلمان

 بیش از 5 هزار زن در این کشور تجاوز شده است.

بیش از 50 روستا و 26 مسجد کاملا به آتش کشیده و ویران شده‌است.

 

 

دولت میانمار برای رفع اختلافات و مشکلات میان مسلمانان و بوداییان، سیاست کوچ اجباری کل 6 میلیون مسلمان روهینگیایی را از منطقه آرکان اتخاذ کرد.

در آخرین اظهار نظر رییس جمهوری میانمار بیان شده است که 800 هزار نفر از این قوم را باید از میانمار اخراج کرد تا تنش‌ها پایان یابد

 


 
واکنش سپاه به ادعای رسانه‌های صهیونیستی درباره شهادت سردار سلیمانی در دمشق
ساعت ۱:٤۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٥/۱ : توسط : حسینی

سردار رمضان شریف در پاسخ به ادعای رسانه‌های صهیونیستی درباره شهادت سردار سلیمانی در دمشق گفت که نقل این خبر آمال و آرزوهای این رسانه‌های معاند است که در قالب اطلاع رسانی به افکار عمومی ارائه می‌شود.

به گزارش آنا، به دنبال انتشار خبری در توسط العربیه و برخی رسانه‌های صهیوینیستی از جمله سایت صهیونیستی "آروتز شوا"، مبنی بر شهادت سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس در انفجار تروریستی روز چهارشنبه دفتر سازمان امنیت ملی سوریه، سردار رمضان شریف مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران طی گفت‌وگویی اختصاصی با خبرگزاری آنا به این ادعای رسانه‌های صهیونیستی پاسخ داد.
 
سرلشکر پاسدار قاسم سلیمانی در سال 76 به عنوان فرمانده جدید سپاه قدس منصوب شد.
 
وی از فرماندهان ارشد سپاه در دوران جنگ تحمیلی به شمار می‌رود و در دوران دفاع مقدس فرماندهی لشکر 41 ثار الله را برعهده داشت.
 
سردار رمضان شریف درباره این خبر به آنا گفت که "این جمله، جمله مناسبی است برای پاسخ به این رسانه‌ها که اخیرا شاهدیم برخی از رسانه‌های معاند با نظام مقدس جمهوری اسلامی و صاحبان آنها آمال و آرزوهای خود را در قالب خبر به نقل از منابع متفاوت نقل می‌کنند."
 
وی در ادامه تصریح کرد: نقل این خبر هم از جمله این آمال و آرزوهای این رسانه‌های معاند است که در قالب اطلاع رسانی به افکار عمومی ارائه می‌شود.
 
مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران تاکید کرد: بعضی از رسانه‌های امروزی متاسفانه بجای انجام کار رسانه‌ای و حرفه‌ای، آمال و آرزوهای خود را در قالب اخبار تهیه و منتشر می‌کنند.
 
سردار سلیمانی در بهمن ماه سال 89 به عنوان چهاردهمین سرلشکر جمهوری اسلامی ایران، از سوی فرمانده مظعظم کل قوا به درجه سرلشکری نائل شد.
 
وی در ماه‌های اخیر از سوی کنگره امریکا تهدید به ترور شد، تهدیدی که وی در پاسخ به آن گفت که "عاشق شهادت هستم".
 
چهارشنبه هفته گذشته در پی وقوع یک انفجار تروریستی در مقر امنیت ملی سوریه، وزیر دفاع و برخی از مقامات امنیتی این کشور کشته شدند.

 
روایت تصویری آرمیتا از خانه خدا
ساعت ۱:٤٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٥/۱ : توسط : حسینی

آرمیتا رضایی نژاد چند ماه پس از سفر حج آنچه در خانه خدا مشاهده کرده بود را به تصویر کشید.

آرمیتا رضایی نژاد فرزند شهید داریوش رضایی نژاد از شهدای عرصه علمی کشور سال گذشته به همراه مادرش و خانواده شهید شهریاری عازم سفر حج شدند.
 
چند ماه پس از آن آرمیتا به اتفاق مادرش در «خبرگزاری دانشجو» حضور یافت و آنچه در خانه خدا مشاهده کرده بود را برای ما به تصویر کشید.
 
نقاشی زیر روایت تصویری دختر شهید راه دانش، داریوش رضایی نژاد از زیارت کعبه مکرمه است که با صفا و  روح او عجین شده.
 

 
جوان دانمارکی در حرم امام‌حسین(ع)مسلمان شد
ساعت ۱:٤٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٥/۱ : توسط : حسینی

یک جوان دانمارکی در صحن امام حسین(ع) به اسلام گروید و اعلام کرد همه ادیان آسمانی را مطالعه کرده و اسلام بهترین دین‌های آسمانی است که انسان را به ساحل آرامش و امنیت می‌رساند.

 به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری عراقی «ابا»، یک جوان دانمارکی در صحن امام حسین(ع) اسلام آورد.
 
بنابر این گزارش، این جوان دانمارکی که اسمش توسط رسانه‌های عراقی منتشر نشده، اعلام کرده است که اسلام بهترین دین‌های آسمانی است که انسان را به ساحل آرامش و امنیت می‌رساند.
 
وی گفته است که همه ادیان آسمانی را مطالعه کرده است و اسلام را تنها راه رسیدن به خدا می‌داند و مذهب اهل بیت(ع) را محق می‌داند.
 
این جوان دانمارکی درباره علت اسلام آوردن در صحن حسینی(ع) نیز گفته است: امام حسین(ع) و اصحاب او گروهی کوچک اما بر حق بودند که در برابر ظلم و طغیان ایستادگی کردند.

 
حضور پرویز پرستویی در سریال بابانظر
ساعت ۱:۳٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٥/۱ : توسط : حسینی

تهیه‌کننده سینما و تلویزیون با اعلام ساخت سریال بابانظر گفت: در ساخت این سریال از یاران و همرزمان شهید نظرنژاد کمک گرفته شده است و احتمال حضور بازیگران مطرح سینما و تلویزیون همچون پرویز پرستویی در این سریال وجود دارد.

علی لدنی در گفت‌وگو باخبرگزاری دانشجو در حاشیه چهارمین یادواره سردار شهید محمد حسن نظرنژاد بیان داشت: سریال بابانظر بر اساس کتاب خاطرات شهید محمدحسن نظرنژاد ساخته خواهد شد که مربوط به سال های آخر زندگی شهید بوده و در کتابی به نام «بابانظر» نگارش یافته است.
 
وی افزود: در ساخت سریال بابانظر از یاران و همرزمان شهید نظرنژاد کمک گرفته شده است و احتمال حضور بازیگران مطرح سینما و تلویزیون همچون پرویز پرستویی در این سریال وجود دارد.
 
تهیه کننده سریال بابانظر ادامه داد: این کتاب شامل خاطراتی می باشد که در سال های دفاع مقدس برای شهید نظرنژاد رخ داده است.
 
لدنی در خصوص هدف خود از تولید این سریال تصریح کرد: با توجه به چاپ کتاب «بابانظر» و مطالعه آن، مدت زیادی است که به دنبال تهیه و تولید این سریال بوده و علاقه ای برای تولید آن پیدا کرده ام.
 
وی ابراز امیدواری کرد که با توجه به تحقیقات صورت گرفته و ایجاد امکانات، فرصت مناسبی برای ساخت این سریال ایجاد شود.
 
تهیه کننده سریال بابانظر یادآور شد: اگر کار نگارش متن به خوبی پیش رفته و آماده شود، تا سال آینده اولین مراحل فیلم برداری از این سریال آغاز خواهد شد.

 
دعوت وهابی‌ها برای تخریب حرم حضرت زینب (س)
ساعت ۱:۳۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٥/۱ : توسط : حسینی

همزمان با تبلیغات رسانه های وابسته به وهابی ها برای تخریب حرم حضرت زینب (س) اطراف دمشق، عناصر مسلح تلاش کردند کنترل این منطقه را در دست بگیرند که با واکنش سریع نیروهای ارتش سوریه مواجه شدند.

خبرنگار شبکه العالم از پایتخت سوریه گزارش داد، در پی اقدام عناصر مسلح در حمله به منطقه حضرت زینب (س) در اطراف دمشق، نیروهای ارتش در واکنشی سریع امروز به این حملات پاسخ دادند، و در این منطقه کاملا مستقر شدند.
 
حملات عناصر و گروه های مسلح به منطقه حضرت زینب (س) درحالی صورت می گیرد که رسانه های وابسته وهابی طی روزهای اخیر با تشدید تبلیغات، خواستار تخریب حرم حضرت زینب در اطراف دمشق شده اند .. امری که بیانگر وابستگی کامل عناصر مسلح و تروریست به جریانهای وهابی خارجی و تلاش آنها برای برانگیختن جنگ داخلی و طایفه ای بین قومیتها و اقشار مختلف مردم این کشور است.

 
داشتن تصویر "شیخ نمر" جرم است
ساعت ۱:۳۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٥/۱ : توسط : حسینی

3 جوان عربستانی به دلیل یافته شدن تصویر "شیخ نمر النمر" در تلفن همراهشان، بازداشت شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه العالم، نیروهای امنیتی سعودی 3 جوان را هنگام عبور از ایست بازرسی بازداشت کردند. دلیل بازداشت این 3 نفر که درحال بازگشت از مدینه به شهر "الجارودیه" در استان شرقی قطیف بودند، داشتن تصاویر شیخ نمر در تلفن همراهشان اعلام شده است.
 
این سه جوان که "علی حسن الجارودی"، "حسین تقی الجارودی"، و "محمد احمد المدن" نام دارند، برای بازجویی و تحقیقات به اداره بازپرسی شهر مدینه تحویل داده شدند.
 
منابع نزدیک به خانواده این سه جوان تأکید کرده اند که نیروهای امنیتی اتهام تحریک مردم به تظاهرات را به پرونده آنها افزوده اند.
 
اوایل ماه جاری در شهر مدینه تظاهراتی برای درخواست حل مشکل بیکاری برگزار شد. پس از این تظاهرات برای کنترل همه تحرکات اطراف شهر مدینه و ورود و خروج ها، ایست های بازرسی ایجاد شده است.
 
نیروهای امنیتی سعودی حدود دو هفته قبل آیت الله "شیخ نمر النمر" را بازداشت کردند.
 
 
نیروهای سعودی قبل از بازداشت شیخ نمر، خودرو وی را با گلوله های جنگی هدف قرار دادند که درنتیجه آن شیخ نمر به شدت مجروح شد.
 
پس از بازداشت خشونت آمیز این عالم بارز عربستانی، تظاهرات گسترده ای برگزار شد که نیروهای سعودی برای فرونشاندن خشم مردم آنها را به گلوله بستند.
 
در جریان این تیراندازی ها 3 نفر از ساکنان شرق عربستان شهید و چندین نفر دیگر مجروح شدند.

 
بازگشت جیش المهدی برای مقابله با تکفیری‌های سوریه
ساعت ۱:۳٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٥/۱ : توسط : حسینی

موافقت نخست وزیر عراق با بازگشت عراقی های مقیم سوریه به شرط دست نداشتن در اقدامات تروریستی و کشتار در عراق و تصمیم مقتدی صدر برای فعال سازی جیش المهدی با توجه به فعالیت گسترده گروههای مسلح تکفیری در سوریه از جمله خبرهای مربوط به این کشور است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه النهرین، "نوری المالکی" از سازمان ملل متحد خواست که برای حمایت از عراقی های مقیم سوریه و فراهم آوردن شرایط بازگشت به عراق، اقدام فوری به عمل آورد.
 
نخست وزیر عراق بیان کرد: عراقی ها در معرض قتل و غارت به دست گروههای تروریستی که طی سالیان گذشته عراق را بی ثبات کرده بودند، قرار دارند.
 
وی افزود: ما عراقی هایی که در خونریزی های عراق دخالتی نداشته اند را مورد عفو قرار می دهیم و مخالفان می توانند به عراق بازگردند.
 
از سوی دیگر "حاکم الزاملی" نماینده پارلمانی جریان صدر فاش کرد: مقتدی صدر قصد دارد دوباره سپاه المهدی را با توجه به خطری که اخوان المسلمین سوریه در صورت سرنگونی نظام اسد می تواند برای عراق داشته باشد، فعال کند.
 
وی افزود: مقتدی صدر نگران سرنگونی نظام بشار اسد و به قدرت رسیدن گروه اخوان المسلمین است و آن را خطری بزرگ برای عراق در آینده  می داند.
 
الزاملی بیان کرد: خطر اخوان المسلمین برای عراق به مراتب بیشتر از اسرائیل و آمریکاست و هدف اخوان المسلمین ویرانی تمدن عربی از داخل است و خط مشی آنها برای مسلمان کردن دیگران، عملیات جهادی متمدنانه است.
 
از سوی دیگر "علی الدباغ" سخنگوی دولت عراق گفت: به سب وضعیت امنیتی نابسامان از پذیرفتن آوارگان سوری معذوریم.
 
وی افزود: مناطق مرزی ما عمدتا صحرایی است و ما نمی توانیم همانند ترکیه و اردن  حمایت و کمک لازم را از آوارگان به عمل آوریم.

 
شبکه جعلی ماهواره‌ای با آرم تلویزیون سوریه
ساعت ۱:۳٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٥/۱ : توسط : حسینی

حامیان عناصر مسلح در سوریه شبکه ای ماهواره ای را با آرم تلویزیون این کشور راه اندازی کرده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه العالم، وزارت اطلاع رسانی سوریه در بیانیه ای به مردم این کشور هشدار داد که شبکه ای ماهواره ای اکنون با آرم تلویزیون سوریه در حال پخش سرودهای ملی است.
 
وزارت اطلاع رسانی سوریه، راه اندازی این شبکه را یک تله رسانه ای دانست و تأکید کرد: ممکن است در صورت قطع هرکدام از شبکه های ملی سوریه، این شبکه جعلی به جای آنها پخش شود.
 
در این بیانیه تأکید شده است: شبکه های ملی سوریه برنامه ها و مجری های شناخته شده خود را دارند، و این شبکه و شبکه های دیگر هیچ ارتباطی با رسانه های ملی سوریه ندارند.
 
اخیرا ماهواره های عربی نایل ست و عرب ست در اقدامی خصمانه، پخش شبکه سوری الدنیا را متوقف کرده اند.

 
سلفی‌های لبنان مسولیت انفجار بلغارستان را برعهده گرفتند
ساعت ۱:۳٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٥/۱ : توسط : حسینی

در حالی که مقامات رژیم صهیونیستی بلافاصله بعد از حمله به کاروان گردشگران صهیونیسم در بلغارستان، ایران و حزب الله لبنان را طراح این عملیات معرفی کردند، یکی از رهبران سلفی لبنان، شاگرد برجسته خود را عامل این حمله معرفی کرد.

 به گزارش ایرنا از بیروت،' عمر بکری فستق' شیخ سوری الاصل سلفی لبنان روز شنبه در گفت و گو با تلویزیون 'الجدید' لبنان با اشاره به حمله اخیر علیه کاروان گردشگران صهیونیسم در کشور بلغارستان گفت: عامل اصلی این عملیات شخصی به نام 'مهدی محمد الغزالی' یکی از شاگردان من در کلاس درس آموزش تفکر سلفی بوده است.
 
وی افزود: اسم اصلی الغزالی، ابو احمد است و دوره شریعت اسلامی در عقیده سلفی را در کلاس من در لندن سپری کرده است.
 
این شیخ سلفی ادامه داد: ما به این فرد افتخار می کنیم.
 
شیخ فستق تصریح کرد: الغزالی الجزایری الاصل است و در لندن زندگی می کند و این شهر محل زندگی، شخصیت های جهادی زیادی است.
 
مسئولان رژیم صهیونیستی و منابع بلغاری نیز از دست داشتن الغزالی در عملیات اخیر بلغارستان که منجر به کشته شدن هفت صهیونیسم و زخمی شدن سی تن دیگر شد، خبر دادند.
 
رادیو رژیم صهیونیستی نیز گفت: الغزالی از طرفداران سازمان القاعده است و قبلا از کشورهای عربستان، افغانستان و پاکستان دیدار کرده بود.
 
این رادیو با اشاره به انجام تحقیقات در مورد این عملیات به نقل از رییس جمهوری بلغارستان ادامه داد: تحقیقات در سطح وسیعی با مشارکت دستگاه های امنیتی آمریکایی، اسرائیلی و اروپایی در این خصوص در حال انجام است.
 
دیگر رسانه های خبری نیز گزارش دادند، مهدی محمد الغزالی متولد سال 1976 میلادی است و در وسایل خبری از وی تحت عنوان 'کوبا السویدی' نام برده می شود؛ وی مقیم پاکستان بوده و به اتهام' مبارزه غیر قانونی' توسط نیروهای آمریکایی دستگیر و در زندان گوانتانامو در سال 2002 میلای زندانی شده بود.

 
مستند رجانیوز درباره مانور مین‌روبی امریکا در خلیج فارس
ساعت ۱:٢٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٥/۱ : توسط : حسینی
فیلم: مانور مین‌روبی امریکا اثر مین‌های ایرانی را خثی خواهد کرد!؟/ بازخوانی ماجرای ناوی که با مین‌‌های دریایی نابود شد/

گروه چندرسانه‌ای: روزهای گذشته خبری روی خبرگزاری‌های غربی قرار گرفت که باعث شادی و پایکوبی مخالفان جمهوری اسلامی شد. به گزارش رجانیوز، طبق این خبر امریکا برای جلوگیری از بسته شدن احتمالی تنگه هرمز اقدام به برگزاری رزمایش مشترک مین روبی در خلیج فارس، با چند کشور دیگر خواهد کرد. اما آیا این رزمایش‌ها در کاهش احتمالی خطر مین‌های سرگردان تاثیری خواهد داشت؟

 

 

سردار فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه در این باره می‌‌گوید: « قریب به اتفاق مسئولین امروز سیاسی و نظامی امریکا، در زمان دفاع مقدس دانشجویانی بودند در سر کلاس درس و هیچ ذهنیتی از آن زمان را به یاد نداشته و نه تنها تجربه آن موقع را ندارند بلکه حتی یادشان نمی‌آید که چه اتفاقی بین ایران و امریکا در خلیج فارس افتاد. در آن زمان هم ریگان دست به اقداماتی زد از جمله اینکه 150 خبرنگار را در اولین کاروان ناوهای امریکایی که قصد اسکورت نفتکش‌های کویتی در خلیج فارس را داشتند، سوار بر ناوهای امریکایی کرد تا پس از عبور این کاروان از تنگه هرمز و هنگامی که کاروان به سلامت به کویت رسید و به زعم خودشان حقارتی را برای ما به وجود بیاورند.»
 
تاریخچه حضور نیروهای غربی در خلیج فارس پر از این رزمایش‌هاست، خصوصا در سال‌های 66 و 67 و اوج درگیری امریکا با ایران و مشهورترین آنها به ماجرای نفت‌کش «بریجتون» بر می‌گردد. این نفت‌کش حکم آبروی امریکا را در اسکورت نفت‌کش‌ها داشت و برای حفظ آن از  چهار ناو جنگی و یک ناو هواپیمابر استفاده شد و شب قبل از حرکتش نیز پیشرفته‌ترین شیوه مین‌روبی به نمایش گذاشته شد.
 
در این شیوه یک هلیکوپتر جنگی تسمه‌ای را به درون آب می‌اندازد در انتهای تسمه به فواصل متعدد، مواد منفجره تعبیه شده است. این مواد با لنگر مین‌ها برخورد کرده و آنها را قطع می‌کند. پس از این رزم‌ناوها مین‌های سرگردان را شکار می‌کنند و هنوز این شیوه تنها روش جدی و قابل اعتنای امریکا برای فرار از خطر مین‌هاست. 
 
این مین‌روبی چندساعت قبل از حرکت «بریجتون» انجام شد ولی ما حصل آن اینچنین شد: نفت‌کش«بریجتون» در ساعت هفت صبح تنها چند مایل مانده به بندر الاحمدیه کویت با مین برخورد کرد و بیش از 43 متر از بدنه آن منفجر شد. این اتفاق آنقدر برای امریکا هولناک بود که ریگان را نیمه‌شب از خواب بیدار کردند تا درباره این آبروریزی تصمیم‌گیری کند چرا که این نفت‌کش در مقابل چشم 150 خبرنگار وارد خلیج فارس شده بود.
 
دیوید پانکرا فرمانده حفاظت از بریجتون در این باره می‌گوید: « من فکر می‌کنم ما توانایی محافظت از نفت‌کش‌ها در مقابل مین را نداریم.» همین وضعیت برای ناو جنگی «ساموئل بی رابرتز» نیز در فروردین 67 حوالی تنگه هرمز اتفاق افتاد و یک مین ساده چندصد دلاری ناو عظیمی را از کمر شکست و باعث شد تا با یدک کش از خلیج فارس خارج شود.
 
این درحالی است که تنها شانس تردد کشتی‌های سنگین از کنار جزایر ایرانی است. جزایری که می‌تواند در خود قایق‌های مین‌ریز را به کثرت بسیار زیاد مخفی کنند. پس اگر ایران، اقدام به بستن تنگه هرمز کند، امریکا روزهای بسیار سخت سال‌های 65 تا 67 را ناچار باید دوباره تجربه کند. روزهایی که با همه قوا و توان دفاعی غرب و امریکا، جنگ نفت‌کش‌ها با اختلاف 100 نفت کش به سود ایران خاتمه یافت. روزهایی که امریکا با ادعای ایجاد امنیت برای نفتک‌های غیر ایرانی، پا به خلیج فارس گذاشت.
 
 
سردار فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به شرایط سال‌های 65 تا 67  می‌گوید:«ما تعداد بسیار زیادی عملیات موشکی را در سال‌های 66 و 67 انجام دادیم. بیش از 300 فروند نفت‌کش و کشتی تجاری مورد اصابت قرار گرفت. این یعنی امنیت؟ امریکا الان هم مدعی است که برای همین موضوع در خلیج فارس حضور دارد.»
 
در اینجا این سوال مطرح می‌شود که روزهایی که ایران هیچ توان موشکی قابل ملاحظه‌ای نداشت، با چند مین ساده عظیم‌ترین تجهیزات امریکایی منهدم شد. امروز پس از 24 سال شرایط برای ناوگان امریکایی چگونه است؟
 
 
سردار فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه شاید بهترین پاسخ را به این پرسش داده باشد:«این ما هستیم که بر تنگه هرمز مسلط هستیم. این ناوهای امریکایی هستند که امروز مجبورند به همه سوال‌های ما در خلیج فارس پاسخ دهند و اقداماتی را که ما طبق معاهدات بین المللی ابلاغ می‌کنیم، تمکین می‌کنند.»

 
در محله باب تومای دمشق
ساعت ۱:٢٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٥/۱ : توسط : حسینی
دانشمند موشکی سوری به همراه خانواده‌اش ترور شد

خبرگزاری فارس: سرلشکر "نبیل زغیب" از دانشمندان موشکی سوریه به همراه خانواده‌اش در محله باب تومای دمشق ترور شد.

خبرگزاری فارس: دانشمند موشکی سوری به همراه خانواده‌اش ترور شد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دمشق، شبه نظامیان مسلح عصر امروز در اقدامی دیگر سرلشکر نبیل زغیب از دانشمندان موشکی سوریه را به همراه خانواده‌اش ترور کردند.

وی که به همراه خانواده‌اش در یک خودرو در محله باب توما در حال عبور بود، هدف حمله افراد مسلح ناشناس قرار گرفت و در این حادثه نبیل زغیب و همسرش به همراه دو فرزندش هدف قرار گرفتند.

 

خبرها حاکی است که در این حادثه فقط فرزند کوچکتر این خانواده به شدت زخمی شده و در حال حاضر در بیمارستانی در دمشق بستری است ولی حال وی نیز وخیم اعلام شده است.

 

محله باب توما در دمشق یک محله مسیحی نشین و تقریباً در مرکز این شهر واقع شده است.

 

سرلشکر نبیل زغیب دارای مواضع محکم و قاطعی در حمایت از بشار اسد و نظام سوریه بود و بر همین اساس از مدت‌ها قبل در لیست ترور شبه نظامیان قرار داشت.


 
گفت‌وگوی تفصیلی فارس با همسر شهید دانشمند «داریوش رضایی‌نژاد»
ساعت ۱:۱٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٥/۱ : توسط : حسینی
این بود پدرِ آرمیتا

خبرگزاری فارس: من و داریوش متولد آبدانان ایلام هستیم. پدرم در مقطعی از تدریس، معلم او بود. داریوش هم در شهرمان به عنوان فردی شناخته شده به لحاظ علمی بود.

خبرگزاری فارس: این بود پدرِ آرمیتا

به گزارش خبرنگار حماسه و مقاومت فارس (باشگاه توانا)، یک سال گذشت از اول مرداد. سخت‌ترین روزی که برای آرمیتا و مادرش گذشت. روزی که آرمیتا فکرش را نمی‌کرد دیگر پدرش را نخواهد دید و روزی که شهره پیرانی از آن به عنوان از دست دادن زندگی‌اش یاد می‌کند.

در سالگرد شهادت شهید «داریوش رضایی‌نژاد» به گفت‌و‌گو با همسرش می‌نشینیم و او از تلاش‌های این نخبه کشورمان در دوران نوجوانی در شهر آبادانان ایلام تا شهادتش در تهران را روایت می‌کند.

* مردم آبدانان داریوش را دوست داشتند

من و داریوش متولد آبدانان ایلام هستیم. پدرم در مقطعی از تدریس، معلم او بود. داریوش هم در شهرمان به عنوان فردی شناخته شده به لحاظ علمی بود. او در شرایط سختی درس می‌خواند اما همیشه شاگرد اول بود. داریوش روی پای خودش می‌ایستاد. دوره راهنمایی و دبیرستان را جهشی ‌خواند و در 16 سالگی وارد دانشگاه شد.

من دانشجوی علوم سیاسی در دانشگاه تهران بودم و داریوش دانشجوی ارشد دانشگاه ارومیه و کارمند یکی از مؤسسات تحقیقاتی کشور بود.

ازدواج ما کاملاً سنتی و با نظر خانواده‌ها صورت گرفت. داریوش با برادر بزرگترم همکلاس بود و من هم دورادور اسم او را شنیده بودم، اما اصلاً همدیگر را ندیده بودیم.

از جایی که مردم شهر آبدانان، داریوش را به عنوان شخصیتی آرام، مردمدار و علمی می‌شناختند، همه دیدگاه مثبتی نسبت به وی داشتند.

گاهی اوقات رفتار شخص در اجتماع و خانواده باهم تعارض دارد اما داریوش شخصیت اجتماعی و خصوصی‌اش منطبق باهم بود چه در خانواده کوچک که من و آرمیتا و داریوش بودیم و چه در خانواده پدری داریوش و خانواده من.

پدر شهید رضایی‌نژاد بازنشسته سپاه است. وی از نخستین روزهای جنگ تحمیلی در جبهه جنوب غرب و غرب یعنی در ایلام و مهران حضور داشت. با توجه به این، داریوش از عملیات‌هایی که پدرش در آن شرکت داشت، به خوبی مطلع بود.

در سال 78 کارهای فرهنگی در آبدانان را آغاز کردیم. عید نوروز سال 79 جلسات عمومی در آبدانان برگزار شد که مردم هم استقبال خوبی از این برنامه داشتند اما به جهت عدم حمایت مسئولان، مجبور شدیم کار را کنار بگذاریم. با این وجود داریوش همیشه علاقمند به انجام کاری در این منطقه بود و اخبار و تحولات ایلام را پیگیری می‌کرد.

* داریوش را نمی‌شناختم؛ پدرم برای ازدواج من با او تأکید داشت

من با برادرشوهرم هم‌دانشکده‌ای‌ بودم. در رابطه با ازدواج داریوش با من، در خانواده آنها صحبت‌هایی شده بود. تا اینکه آنها به خواستگاری آمدند. داریوش برای نخستین‌ بار مرا دید و بعد از ازدواج می‌گفت «اولین بار که تو را دیدم با خودم گفتم این خانم همان کسی است که من می‌خواهم». من شناختی از داریوش نداشتم، یکی از دلایلی که در ابتدا دوست نداشتم با داریوش ازدواج کنم این بود که او می‌گفت «ترجیح می‌دهم همسرم در ابتدا خانه‌دار باشد و بعد تحصیل ‌کرده و در اجتماع حضور پیدا کند» اما پدرم تأکید می‌کرد که با او ازدواج کنم.

بالاخره زمانی که قرار شد جواب مثبت به داریوش بدهم، با یک بیت شعر «اگر شرم و طبع دخترانه‌ام بگذارد؛ سؤال عشق تو را هم جواب خواهم داد» به او جواب دادم.

من دوست داشتم، مهریه‌ام 114 سکه باشد، اما خانواده‌ام روی تاریخ تولد یا حتی بیشتر بحث می‌کردند. پدرم نظرش این بود که مهریه باید معقول و طوری باشد که اگر در شهرمان این مهریه باب شد، سایر مردم برای مهریه فرزندانشان متوقع نشوند. لذا با 500 سکه مهریه به عقد داریوش درآمدم. بین من و داریوش هیچ وقت صحبتی درباره مهریه نشد و حتی بارها شده بود که می‌خواستم کتباً مهریه‌ام را ببخشم، چون اعتقاد داشتم اگر قرار باشد زندگی خوب و شیرین باشد، مهریه نمی‌تواند آن را شیرین‌تر کند و قبل از شهادت داریوش مهریه را لفظی به او بخشیدم.

* آغاز زندگی مشترک در زیرزمین 40 متری

برای برگزاری مراسم عقدمان، فقط 90 هزار تومان هزینه کردیم. خرید عقد و عروسی هم نداشتم، فقط یک حلقه ازدواج آن هم بعد از عقد که به تهران آمدم، خریدم. چون خانواده ما به شدت مخالف خرید و فشار مالی به داریوش بودند. خودم نیز می‌دانستم اگر در آن دوران توقع بالایی از داریوش داشته باشم، بعداً در زندگی باید فشارهای اقتصادی را تحمل کنم.

من و داریوش زندگی مشترک‌مان را در 26 آذر 1380 در یک زیرزمین 45ـ40 متری در بلوار مرزداران آغاز کردیم. زندگی‌مان خیلی ساده بود. بعد از ازدواج یک سال پشت کنکور کارشناسی ارشد ماندم و سپس در دانشگاه علامه طباطبایی با رتبه 26 در رشته علوم سیاسی پذیرفته شدم.

* نمی‌دانستم داریوش چه کار می‌کند

در طول زندگی‌ خیلی به یکدیگر علاقمند بودیم و هیچ‌وقت از این ازدواج پشیمان نشدیم. بعد از یازده سال زندگی مشترک، من و داریوش از مسائل مختلفی که پیش می‌آمد، به خاطر هم با کمال میل می‌گذشتیم.

در طول دوران زندگی‌مان هیچ‌وقت مطلب یا موردی را از همدیگر مخفی نکردیم و تنها چیزی که داریوش هیچ‌وقت در مورد آن با من صحبت نکرد، مسئله کارش بود. حتی آدرس و شماره محل کار او را نداشتم و فقط می‌دانستم او در یک نهاد دولتی کار می‌کند؛ گاهی هم به من گوشزد می‌کرد تا در موارد مختلف احتیاط کنم.

گاهی که در رابطه با کارش از او سؤال می‌کردم، او می‌گفت «به نفعت است که ندانی و نپرسی که چه کار می‌کنم» که در این اواخر همکار داریوش شدم و فهمیدم چه کار می‌کند.

* نگاه شهید رضا‌یی‌نژاد به حضور زن در اجتماع

داریوش مرا در اجتماع دیده بود؛ از جایی که من دوست نداشتم فقط در خانه باشم، لذا با همکاری داریوش، علاوه بر ادامه تحصیل، در فعالیت‌های علمی ـ تحقیقاتی مشارکت داشتم. برای او هم خیلی مهم بود که من در اجتماع فردی موفق باشم.

بنده قبل از همکاری با داریوش، مدیر داخلی یک فصلنامه علمی ـ پژوهشی و اطلاعات ملی بودم که واقعاً از راهنمایی‌های داریوش استفاده کردم؛ اگر راهنمایی‌های او نبود، نمی‌توانستم موفق باشم.

در آن فصلنامه حقوق چندانی نداشتم اما برای داریوش مهم بود که فعالیت اجتماعی داشته باشم، به خصوص اینکه می‌گفت «دوست دارم مادر بچه‌ام یک آدم تحصیلکرده و آگاه به مسائل اطرافش باشد».

* هیچ وقت از وضعیت اقتصادی به داریوش گله نکردم

زندگی ما دانشجویی بود و هیچ‌وقت به داریوش در رابطه با مسائل اقتصادی گله نکردم؛ هر وقت که او به خاطر برخی مسائل از دستم ناراحت یا عصبانی می‌شد، می‌گفت «تنها حسن تو این است که آدم قانعی هستی». در عین حال، همیشه در زندگی احساس خوشبختی می‌کردم. گاهی اوقات در اطراف‌مان می‌دیدم کسانی در زندگی آسایش دارند اما آرامش ندارند و احساس خوشبختی نمی‌کنند، در حالی که من در زندگی هم آرامش داشتم و دلیلی نداشت برای مسائل مالی و سایر مسائل تلاش کنم.

* به دنیا آمدن آرمیتا؛ شیرین‌تر شدن زندگی

بعد از گذشت 5 سال از زندگی مشترک‌مان در حال آماده شدن برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا بودم که متوجه شدم قرار است مادر شوم؛ خیلی ناراحت شدم. اما خواست خدا بود و برای تربیت و سلامت فرزند از همان ابتدا مطالعات وسیعی را در این زمینه آغاز کردم تا اینکه آرمیتا ساعت 4 بعدازظهر 23 آذر 85 به دنیا آمد.

داریوش در ابتدا دوست داشت بچه‌مان پسر باشد، وقتی که آرمیتا به دنیا آمد، زندگی ما شیرین‌تر شد و به قول داریوش من در اولویت دوم برای او قرار گرفتم و او می‌گفت «دخترا بابایی هستن».

داریوش آدم فوق‌العاده شوخ‌طبعی بود و می‌گفت «تمام صحبت‌های مرا بگذار به حساب شوخی مگر اینکه خودم به شما بگویم که جدی صحبت می‌کنم». به عنوان مثال روزی که قرار بود دخترم به دنیا بیاید، داریوش خیلی مضطرب بود. بعد از به دنیا آمدن آرمیتا، خانم پرستار پیش داریوش رفت و گفت «دخترتان به دنیا آمد، خیلی نازه، اما اصلاً شبیه خانم‌تان نیست» داریوش هم در پاسخ گفته بود «خدا رو شکر». بعد از چند دقیقه آن پرستار با عصبانیت به اتاقم آمد و گفت «من به شوهرتان می‌گویم که بچه شبیه شما نیست، او می‌گوید خدا رو شکر، واقعاً که چقدر خودخواهند» من به این حرف پرستار می‌خندیم و او هم از اینکه من ناراحت نشدم، تعجب می‌‌کرد، چون می‌دانستم داریوش چه مدلی صحبت می‌کند.

* مهمترین وظیفه‌ام تربیت آرمیتا بود

یک ماه بعد از به دنیا آمدن آرمیتا، با کمک داریوش در همان فصلنامه فعالیتم را ادامه دادم. داریوش بعداز ظهرها به خانه می‌آمد، آرمیتا را نگه می‌داشت و من هم به دفتر فصلنامه می‌رفتم. آرمیتا هم اصلاً شیر پاستوریزه یا شیرخشک نمی‌خورد. یک بار که به محل کار رفته بودم، داریوش به من زنگ زد و گفت «خودت را زود برسان، آرمیتا از شدت گرسنگی خودش را هلاک کرد» 20 دقیقه طول کشید تا به خانه برسم. بعد از رسیدن به خانه دیدم که آرمیتا آن قدر گریه کرده که خوابش برده بود. بعد از این جریان تصمیم گرفتم که سر کار نروم، چون فرزندم برایم خیلی مهم‌تر بود. لذا آخرین فصلنامه زمستان را ارائه دادم و دیگر به آنجا نرفتم.

وقتی که آرمیتا 2 سال و 3 ماهه بود و می‌توانستم او را در مهدکودک بگذارم، کار پاره‌وقت در زمینه تحقیقات برایم فراهم شد و همکار داریوش شدم.

* اولین و آخرین هدیه‌ای که از داریوش گرفتم

من معمولاً ‌اهل هدیه گرفتن از داریوش نبودم، خودش هم می‌دانست. او گاهی برای من کتاب شعر و رمان می‌گرفت. سال گذشته قبل از شهادتش برای اولین و آخرین بار از داریوش برای روز زن هدیه گرفتم. علاقه‌ای به طلا و جواهر نداشتم. یکبار به همراه یکی از اقوام پشت ویترین یک فروشگاهی سرویس سنگی دیدم و از آن خیلی خوشم آمد اما گفتم «کیه که این همه پول برای یک سرویس سنگی بده». وقتی به خانه آمدیم، همچنان داشتیم درباره آن سرویس صحبت می‌کردیم که داریوش هم شنید و برای روز زن آن را به من هدیه داد و گفت «اگر سرویس طلا برایت بگیرم، در مواجه با مسائل اقتصادی مجبور می‌شوی آن را بفروشی و ترجیح دادم که هدیه‌ای بگیریم که آن را هیچ‌وقت نفروشی». الان وقتی دلم برای داریوش تنگ می‌شود آن سرویس را نگاه می‌کنم و کمی آرام می‌شوم، آرمیتا هم آن یادگاری را خیلی دوست دارد و به او گفته‌ام این را برای تو نگه داشتم.

* حقوق اضافه‌کاری را برای خودش حرام کرده بود

داریوش خیلی به بیت‌المال و روزی حلال اهمیت می‌داد؛ هنوز هم برگه آخرین کارکرد ماهانه او را دارم، او به هیچ عنوان اگر ضرورت نداشت، اضافه کار نمی‌ماند. اگر هم بنا به ضرورت در محل کار ساعت اضافه‌ای هم می‌ماند، بابت آن پول نمی‌گرفت. چون داریوش کارهایش را سریع انجام می‌داد و می‌گفت «وقتی می‌توانم در زمان انجام کار، تمام کارهایم را انجام دهم، لزومی ندارد اضافه کار بمانم».

داریوش از تلف نکردن وقت در اداره یا پرداختن به کارهای شخصی‌ همیشه پرهیز می‌کرد و می‌گفت «باید روزی حلال باشد تا اثر بدی روی بچه‌ام نگذارد».

داریوش خمس مال خود را هم پرداخت می‌کرد. او در بحث بیت‌المال هم حساسیت ویژه‌ای داشت. گاهی برای انجام کارهای تحقیقاتی خودش در منزل پرینتر نداشتیم، اگر قرار بود برای این کار شخصی از پرینتر اداره استفاده کند، حتماً برگه را از خانه می‌برد و از امکانات اداره استفاده نمی‌کرد چون نمی‌توانست به خاطر برخی مسائل محرمانه در خارج از محل کار پرینت بگیرد.

داریوش گاهی می‌گفت «میلیاردها تومان پول در اختیار من قرار می‌گیرد؛ اگر از آن سوءاستفاده کنم، ضرر آن را می‌کشم و یقین دارم که این پول‌ها خوردن ندارد و از آنچه که حقم است استفاده می‌کنم» از این جهت بود که زندگی‌مان هم واقعاً برکت داشت.

* برنامه‌ریزی داریوش برای بعد از ترورش

داریوش قبل از شهادتش، تعقیب و تلفن‌های مشکوک داشت و مشخص بود در خطر است. اوایل نمی‌خواست که من و آرمیتا بدانیم و نگران شویم اما برای اینکه ما را هم برای ترورش آماده کند، به من می‌گفت «اگر اتفاقی افتاد؛ زندگی در تهران برای تو سخت می‌شود پس بهتر است به آبدانان برگردی»، اما با توجه به کمبود امکانات در آبدانان و ایده‌هایی که در رابطه با آرمیتا داشتیم، فعلاً در تهران هستیم.

* ایمیل‌هایی که داریوش هیچ وقت به آن پاسخ نداد

صحبت ‌کردن در رابطه با مسئله‌ای که ممکن بود خیلی زودتر از انتظار اتفاق بیافتد، خیلی سخت بود. با اینکه من آمادگی این اتفاق و لحظه ترور داریوش را داشتم و می‌دانستم این اتفاق می‌افتد، اما به شدت نگران بودم.

قبل از شهادت داریوش حتی پیشنهادهای زیادی به او ‌شد تا برای ادامه تحصیل به کشورهای اروپایی برود؛ به طوری که این موضوع پس از ترور داریوش مورد بررسی‌ دستگاه‌های امنیتی قرار گرفت که در نتیجه فهمیدیم از حدود 5 سال قبل، کار بر روی داریوش شروع شده بود تا اگر بتوانند او را جذب یا تخلیه اطلاعاتی کنند و اگر هم نشد او را ترور کنند.

گاهی اوقات از دانشگاه‌های اسپانیا و آلمان برای داریوش ایمیل می‌فرستادند تا با تمام امکانات به همراه خانواده‌ به یکی از این کشورها برود. داریوش ایمیل‌ها را به من نشان می‌داد و من هم که بدم نمی‌آمد در خارج از کشور هم تجربه زندگی را داشته باشم، به او می‌گفتم «چرا قبول نمی‌کنی؟» او می‌گفت «امکان ندارد که بیشتر از یک سال دوری ایران را تحمل کنم».

* بازدید از نمایشگاه آزادسازی مهران

شهید رضایی‌نژاد به کارهای فرهنگی در ایلام از جمله برپایی نمایشگاه صنایع دستی یا نمایشگاه آزادسازی مهران خیلی اهمیت می‌داد. به عنوان مثال دو هفته قبل از ترورش نمایشگاهی به مناسبت آزادسازی مهران برپا شده بود که داریوش هم به ایلام رفت و حتی با دیدن یکی از دوستان قدیمی خود را که معاون استانداری ایلام بود، در رابطه به کارهای فرهنگی در این منطقه صحبت کرد.

* آخرین روزها در کنار داریوش

یک هفته قبل از شهادت داریوش، مراسم عقد خواهرش بود و ما هم به آبدانان رفتیم. در فروردین ماه آبدانان خیلی زیبا و سرسبز است، اما در اواخر تیرماه فضای آبدانان زردرنگ می‌شود. به همراه مادرم و داریوش به روستایی که خیلی از آنجا خاطره داشتم، رفتیم. داریوش در بین راه می‌گفت «ایام عید چقدر اینجا سبز و زیباست، اما الان می‌بینی چقدر زرد شده؟ اینجا مانند زندگی و مرگ آدم‌هاست، رویش گیاهان و دوباره زرد شدن، بهار اینجا سبز، تابستان زرد، پاییز کاملاً برهنه می‌شود و اینجا با زندگی آدم‌ها این تفاوت را دارد که وقتی این گیاهان در این دنیا می‌میرند، سال بعد زنده می‌شوند، اما ما در این دنیا وقتی می‌میریم دیگر برای سال بعد زنده نیستیم».

در همان هفته یکی از اهالی آبدانان که داریوش هم او را می‌شناخت بر اثر سانحه رانندگی از دنیا رفت. داریوش به پسرعمویش گفته بود «احسان! به نظر تو انسان موقع مرگ چقدر ناظر اطرافیان و حتی تشییع‌کنندگانش است؟» و باهم در این باره بحث کرده بودند. بعد از شهادت داریوش، تمام این حرف‌ها را در ذهنم مرور می‌کردم. انگار خودش می‌دانست که آخرین روزها را در کنار هم سپری می‌کنیم.

* آخرین خرید داریوش برای افطاری

اول مرداد به همراه داریوش، به محل کار ‌رفتیم. باهم در حال برگشت بودیم که خواستم مجله ویژه ماه مبارک رمضان بگیرم، داریوش به من گفت «هوا گرم است، تو پیاده نشو خودم مجله را می‌گیرم» وقتی که داریوش مجله را آورد، آن را ورق زدم و دیدم که منوی خیلی خوبی برای افطار دارد. مسیر را به سمت منزل ادامه دادیم. وقتی که به خانه رسیدیم، تروریست‌ها منتظر ما بودند، خیلی راحت نزدیک شدند و جلوی چشم من و آرمیتا شروع به شلیک کردند. نیم ساعت طول کشید تا آمبولانس به محل حادثه بیاید. خون داریوش دقایقی بعد روی همین مجله ریخت و دیگر هیچ‌وقت به دست من نرسید. زمانی هم که داریوش ترور شد همسایه‌ها آمدند و پرسیدند چه کسی با شما دشمنی داشته؟ من می‌دانستم چه کسی دشمن ما بوده، اما نمی‌توانستم جواب بدهم، این موضوع برایم خیلی دردناک‌تر بود.

* هنوز هم تلخی لحظه‌ شهادت داریوش را به کام دارم

روز شهادت داریوش، روز بسیار تلخی برای من است. یک سال از آن واقعه گذشته اما هنوز صحنه شهادتش از ذهنم پاک نشده. برای من خیلی آزاردهنده است، تصور اینکه عزیزترین شخص زندگی را جلوی چشم گلوله‌باران کنند و نتوانم کاری انجام دهم. در روزهای نخست شهادت داریوش خیلی عذاب وجدان داشتم که چرا خودم را سپر گلوله‌هایی که به داریوش شلیک می‌کردند، نکردم. من حتی فرصت عکس‌العمل نسبت به این اتفاق را نداشتم.

* منتظر روزی هستم که «زندگیم» را ببینم

خیلی کم پیش می‌آمد که من به همسرم بگویم «داریوش» و اکثراً به او می‌گفتم «زندگیم». داریوش واقعاً زندگی من بود که رفت، برای من خیلی دردناک بود لحظه‌ای که خبر شهادت داریوش را در بیمارستان به من دادند و من حس می‌کنم درست است که جسماً دارم در این دنیا زندگی می‌کنم، اما منتظر روزی هستم که دوباره داریوش را ببینم.

* مسئول بودن آرمیتا در قبال دنیا برای داریوش خیلی مهم بود

برای داریوش تربیت آرمیتا خیلی مهم بود. گاهی که در خیابان تیپ‌ و پوشش‌های خاصی را می‌دیدیم، خیلی نگران آرمیتا می‌شدیم. داریوش می‌گفت «اول باید خودمان رفتارمان را اصلاح کنیم، چون بچه از پدر و مادر الگو می‌گیرد».

موضوع دیگر این بود که داریوش می‌گفت «مادر سهم بسزایی در تربیت بچه دارد» و دعا می‌کرد که خداوند هیچ بچه‌ای را بی‌مادر نکند، بی‌پدر اشکالی ندارد، چون مادر نقش مهمی در تربیت بچه دارد و دلسوزانه بچه را بزرگ می‌کند؛ هر چند که داریوش یک پدر استثنایی بود.

برای داریوش مسئول بودن فرزند خیلی مهم بود. بعد از گذشت یک سال از شهادت داریوش، هنوز هم این دغدغه با من است که نکند آرمیتا را آن طور که داریوش خواسته، نتوانم تربیت کنم. مسئول بودن در قبال خانواده، اجتماع، کشور و حتی دنیا برای داریوش خیلی اهمیت داشت.

* هدیه‌ داریوش که در ایام سالگرد شهادتش به دستم رسید

داریوش سال گذشته پایان‌نامه‌ای برای دانشگاه خواجه نصیر نوشته بود، بعد از اتمام آن آمد و گفت «پایان‌نامه‌ای را تقدیم شما کردم و جمله‌ای در ابتدای آن نوشتم که از دیدنش خیلی خوشحال می‌شوی» هر چقدر به او گفتم بگو چه نوشته‌ای؟ او جوابی نداد. هفته گذشته به صورت کاملاً اتفاقی فلش داریوش را پیدا کردم، در ابتدای پایان‌نامه نوشته شده بود «ره میخانه و مسجد کدام است؛ که هر دو بر من مسکین حرام است؛ نه در مسجد گذارندم که رند است؛ نه در میخانه کین خمار خام است» و در ادامه نوشته بود تقدیم به همسرم که حاصل جمع تمام آیینه‌هاست و به فرزندم که محل جمع حسن و ملاحت است.

* بیت شعری که شهید رضایی‌نژاد برای تنها دخترش می‌خواند

داریوش همیشه برای آرمیتا این بیت را می‌خواند «حسنت به اتفاق ملاحت جهان گرفت؛ آری به اتفاق جهان می‌توان گرفت».

* احترام ویژه آرمیتا به همسایه پدرش

شهید «احمد غلامی» پسرعمه شهید رضایی‌نژاد است که در سال 67، پس از گذراندن خدمت سربازی داوطلبانه به جبهه رفت و شهید شد؛ داریوش از پسر عمه‌اش خیلی صحبت می‌کرد. مزار داریوش هم دقیقاً کنار مزار اوست. الان هم وقتی که به همراه آرمیتا سر مزار داریوش می‌رویم، آرمیتا مزار پسر عمه پدرش را هم می‌شوید و تأکید می‌کند که «این پسرعمه‌ی باباست».


 
تظاهرات مردمی در شرق عربستان و درخواست آزادی شیخ نمر
ساعت ۱:۱۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٥/۱ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: مردم عربستان عصر امروز با برگزاری تظاهرات گسترده در منطقه القطیف در شرق این کشور خواستار آزادی فوری شیخ "نمر باقر النمر" روحانی برجسته شیعه از زندان‌های رژیم سعودی شدند.

خبرگزاری فارس: تظاهرات مردمی در شرق عربستان و درخواست آزادی شیخ نمر

به گزارش فارس به نقل از رادیو النور، القطیف عصر امروز نیز شاهد تظاهرات گسترده مردمی در اعتراض به بازداشت شیخ نمر بود.

زنان القطیف نیز با برگزاری تظاهراتی شعارهایی مبنی بر آزادی فوری بازداشت‌شدگان و توقف خشونت و سرکوب علیه کسانی که خواهان آزادی و عدالت هستند، سر دادند.

در همین راستا مرکز حقوق بشر شرق عربستان اعلام کرد که نیروهای رژیم سعودی 3 تن از جوانان را به هنگام عبور از نزدیکی ایست بازرسی نیروهای امنیتی، به اتهام تحریک برای برگزاری تظاهرات در حرم شریف نبوی بازداشت کردند.

مرکز حقوق بشر شرق همچنین نگرانی عمیق خود را از برخی خبرها درباره شکنجه شدن شیخ نمر باقر النمر بعد از ربوده شدن در هشتم ماه جاری توسط نیروهای امنیتی سعودی ابراز داشت.

این مرکز به نقل از اعضای خانواده شیخ النمر اعلام کرد که آثار کبودی روی صورت و چشم های این روحانی برجسته مشاهده شده است و دندانهایش را کشیده اند.

مرکز حقوق بشر شرق افزود: شیخ النمر اعتصاب غذای نامحدود کرده است و وی را به تحت بیمارستان بسته و مجبور می کنند که غذا بخورد.


 
دو روایت متفاوت منابع سوری و فرانسوی از جزئیات انفجار اخیر دمشق
ساعت ۱:٠٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٥/۱ : توسط : حسینی
تراشه «C 4» عامل انفجار ساختمان امنیت
ملی سوریه یا بسته 50کلیویی؟+عکس

خبرگزاری فارس: یک منبع سوری با انتشار جزئیاتی از انفجار اخیر در ساختمان امنیت ملی سویه اعلام کرد که انفجار ناشی از کار گذاشته شدن ماده انفجاری سی‌فور (C-4) در محل جلسه سران بود اما منابع فرانسوی اعلام کردند که انفجار از منزل سفیر آمریکا هدایت شده است.

خبرگزاری فارس: تراشه «C 4» عامل انفجار ساختمان امنیت ملی سوریه یا بسته 50کلیویی؟+عکس

به گزارش فارس، روزنامه القدس العربی به نقل از یک منبع سوری اعلام کرد که انفجار دفتر شورای امنیت ملی سوریه ناشی از انفجار ماده انفجاری سی‌فور (C 4) بود.

انفجار دفتر شورای امنیت ملی سوریه صبح چهارشنبه ۲۸ تیرماه (18 جولای) رخ داد که بر اثر آن سپهبد داود عبدالله راجحه وزیر دفاع، آصف شوکت رئیس دستگاه اطلاعات سوریه، حسن تورکمانی رئیس اتاق بحران و هشام الاختیار رئیس دفتر شورای امنیت ملی سوریه کشته شدند و محمد الشعار وزیر کشور سوریه مجروح شد.

این مقام سوری که خواست نامش فاش نشود، اعلام کرد که این انفجار در اتاق جلسه‌ای رخ داد که مسئولان بلندپایه در آن نشست داشتند اما عاملی، تراشه‌های ماده سی‌فور (C 4) که بشدت انفجاری است وارد اتاق کرده بود که هر تراشه حجمی کوچکتر از یک گوشی همراه دارد که زیر میز اتاق جلسه تعبیه و چسبانده شده بود.

این مقام سوری افزود که این تراشه‌ها را یک جوان دانشجوی 30 ساله که با دفتر امنیت ملی چند سالی قرارداد داشته و مورد اطمینان و اعتماد هشام اختیار رئیس دفتر امنیت ملی بود، وارد کرده بود.

به گفته این مقام سوری، سرویس‌های اطلاعاتی خارجی شاید ترکیه یا اردن این جوان را به خدمت گرفته بودند تا این تراشه‌ها از طریق یک عامل که برای مخالفان خارجی سوریه فعالیت می‌کرد، به او برساند و این جوان نیز این تراشه‌ها را به مکان مناسب برساند.

این مقام سوریه افزود که تراشه‌های سی‌فور (C 4) از نوع پیشرفته آن است که جز سرویس‌های اطلاعاتی پیشرفته آن را در اختیار ندارند. این تراشه‌ها در خود تراشه‌هایی مغناطیسی دارد که دستور انفجار را از دستگاه کنترل از راه دور خود در هر زمان که عامل بخواهد، دریافت می‌کند.

القدس العربی افزود: ساختمان امنیت ملی سوریه ساختمانی سه طبقه است که با سفارتخانه ترکیه فقط یک ساختمان فاصله دارد که حد فاصل آن بیش از 40 متر نمی‌شود.

به نوشته القدس العربی،‌ این مقام سوریه از گفت‌وگو درباره سرنوشت این جوان دانشجو خودداری کرد.

روایتی دیگر؛ منابع فرانسوی: انفجار از منزل سفیر آمریکا کنترل و اجرا شد (عکس؛ پایین صفحه)

از طرفی دیگر، منابعی که پایگاه خبری الحقیقه آنان را منابع فرانسوی در دمشق اعلام کرد، تاکید کردند که «بدون شک و بلاتردید این عملیات، نتیجه برنامه‌ریزی و اجرای سرویس‌های اطلاعاتی غربی است که انفجار را از راه دور و از داخل منزل [رابرت فورد] سفیر [سابق] آمریکا در دمشق هدایت شد».

این منابع در واکنش به اینکه مخالفان سوریه دچار اختلاف هستند و هر یک به ادعای خود، مسئولیت انفجار را بر عهده گرفته‌اند، تاکید کرد: این بیچاره‌ها، خیلی ترحم‌برانگیز هستند. گاهی هم خیلی مضحک هستند. اینها در سطح انفجار یک خط لوله نفت یا یک پست برقی یا سرقت چند مرغ هستند. اینها بیشتر به دله‌دزدها شبیه‌اند تا چیزی دیگر.

این منابع تاکید کردند که فاصله منزل سفیر آمریکا در دمشق با ساختمان شورای امنیت ملی سوریه حدود 150 متر است و عامل انفجار پس از عملیات به منزل سفیر آمریکا رفته است.

الحقیقه اعلام کرد: با این حال هنوز نمی‌توانیم تایید کنیم که دمشق این عامل را که گفته می‌شود منشی دفتر هشام الاختیار رئیس دفتر امنیت ملی سوریه  بوده، بازداشت کرده یا وی هنوز در منزل سفیر آمریکاست.

این منابع فرانسوی مدعی شدند که منشی دفتر هشام الاختیار بسته‌های انفجاری را که مجموعا 40 تا 50 کیلوگرم شده است، چند روز قبل از نشست وارد محل جلسه کرده و آن را در سقف کاذب اتاق جلسه جاسازی کرده است.

این منابع همچنین گفتند که «منشی دفتر هشام الاختیار برای سرویس اطلاعاتی یک کشور [غربی] کار می‌کند و با مخالفان سوریه هیچ ارتباطی ندارد... بسته انفجاری شامل 10 بسته کوچک به هم بسته شده بود که وزن هر یک حدود 4 کیلوگرم است و به دستگاه انفجار کنترل از راه دور مجهز بود که مرحله مرحله وارد اتاق شده بود».

بنا بر ادعای این منابع، منشی دفتر هشام الاختیار کار روزانه خود را انجام می‌داده است تا اینکه روز جلسه فرا می‌رسد و وی پس از اطمینان از حضور افراد مذکور، ساختمان را ترک می‌کند و اشاره رمزی خود را به دیگر عاملان عملیات که در منزل سفیر آمریکا بودند، اعلام می‌کند.

این منابع مدعی شدند که این فرد پس از انفجار در منزل سفیر آمریکا در دمشق بوده است اما منابعی در دمشق تاکید کرده‌اند که وی بازداشت شده است.

بنا بر این گزارش، قرار دادن مواد منفجره در سقف، علت کشته نشدن همه افراد جلسه بوده است زیرا بیشترین نیروی انفجار به بالا رفته است و اگر در کف اتاق یا گوشه‌ای از اتاق می‌بود، این مقدار ماده منفجره برای کشتن دست‌کم 100 نفر در فضای بسته کافی می‌بود.

این منابع افزودند که از تابستان گذشته، منزل سفیر آمریکا مقر بیش از 20 معارض سوری شده است.

تصویر زیر،‌ تصویری است که پایگاه الحقیقه ادعا کرده است موقعیت ساختمان شورای امنیت ملی سوریه و منزل سفیر آمریکاست.

در تصویر، موقعیت سفارت ترکیه نیز دیده می‌شود در حالی که منبع سوری اعلام کرده بود که سفارت ترکیه حدود ۴۰ متر با ساختمان شورای ملی سوریه فاصله دارد اما این تصویر چیز دیگری ادعا می‌کند.

موقعیت ساختمان امنیت ملی سوریه و منزل سفیر آمریکا

 
بلغارستان:دلیلی بر دست داشتن حزب‌الله در انفجار بورگاس وجود ندارد
ساعت ۱:٠٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٥/۱ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: وزیر کشور بلغارستان اعلام کرد که دلیلی بر دست داشتن حزب‌الله در انفجار سه روز پیش بورگاس وجود ندارد.

خبرگزاری فارس: بلغارستان:دلیلی بر دست داشتن حزب‌الله در انفجار بورگاس وجود ندارد

به گزارش فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی "هاآرتص"، وزارت کشور بلغارستان اعلام کرد که هیچ دلیلی وجود ندارد که فرد انتحاری که با منفجر کردن اتوبوسی 7 اسرائیلی را کشت، از سوی حزب‌الله لبنان بوده است.

3 روز پس از این حادثه، وضعیت در بورگاس به حالت عادی خود بازگشته و به نظر می‌رسد که فرودگاه محلی به وضعیت عادی خود برگشته است.

در حالی که وزارت کشور بلغارستان وجود هرگونه دلیلی که نشان دهد حزب‌الله لبنان در انفجار 3 روز پیش بلغارستان دست داشته، اما پنتاگون روز جمعه اعلام کرد که نشانه‌هایی وجود دارد که نشان می‌دهند حزب‌الله در حادثه فرودگاه شهر بورگاس بلغارستان که در آن چند اسرائیلی پس از انفجار یک دستگاه اتوبوس کشته شدند، وجود دارد.

ملادنف، وزیر خارجه بلغارستان گفت: این اشتباه و نادرست است که در مرحله تحقیقات، انگشت اتهام را به سمت کشور و سازمان خاصی نشانه رفت. ما در ابتدای تحقیقات هستیم و نتیجه گیری بدون بررسی اشتباه است.

همچنین وزارت کشور بلغارستان نیز امروز اعلام کرد مردی که اتوبوس حامل سرنشینان اسرائیلی را منفجر رده است ملیّت خارجی داشته است و وزارت اطلاعات این کشور در حال انجام تحقیقاتی برای ارائه جزئیات بیشتری از هویت وی است


 
درسی که شهید رضایی‌نژاد به رئیس دانشگاه خواجه‌نصیر داد
ساعت ۱:٠٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٥/۱ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به بیان ابعاد علمی و شخصیتی شهید داریوش رضایی‌نژاد پرداخت.

خبرگزاری فارس: درسی که شهید رضایی‌نژاد به رئیس دانشگاه خواجه‌نصیر داد

مجید قاسمی رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، با اشاره به سالگرد شهادت داریوش رضایی‌نژاد فارغ‌التحصیل این دانشگاه و با بیان اینکه شهید رضایی‌نژاد از دانشجویان فعال دانشکده برق دانشگاه ما بود،‌ اظهار داشت: این دانشمند سال گذشته به دست کوردلان و منافقین که ایادی استکبار و صهیونیسم بودند، ترور شد و خدا را شاکریم دل ملت ایران و خانواده معظم آن شهید به وسیله سربازان گمنام امام زمان (عج) شاد شده و آن تروریست‌ها دستگیر شدند.

قاسمی با بیان اینکه شهید رضایی‌نژاد فعالیتش در دانشگاه علمی بود، تصریح کرد: این افتخار را پیدا کردیم که نام دانشگاه را با یک شهید دیگر مزین کنیم؛ همانطور که استحضار دارید در دوران دفاع مقدس بالغ بر 80 شهید در دانشگاه خواجه نصیر داشته‌ایم و خدا را شاکریم که دانشگاه ما از شهدای علم و فناوری هم یک شهید را داشته باشد.

رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی با اشاره به ترور شهید رضایی‌نژاد اظهار داشت: دشمن وقتی از جبهه‌ای ناامید می‌شود آن را رها کرده و به سراغ جبهه بعد می‌رود؛ آنچه مسلم است در بحث علم و تکنولوژی در سال‌های گذشته پیشرفت چشمگیری  داشته‌ایم.

وی ادامه داد: دشمن چون نتوانست در جبهه جنگ به صورت سخت افزاری با ما مقابله کند لذا به دنبال بحث نرم افزار و افراد فعال در این عرصه رفته است.

قاسمی با بیان اینکه دشمن چون نمی‌تواند ملت شریف ایران و دانشمندان‌مان را وادار به سازش کند به ترور رو می‌آورد، تصریح کرد: خوشحال هستیم که می‌بینیم دشمن ما با ترورهای خود عملی را انجام می‌دهد که در تمام دنیا محکوم بوده و باعث شکوفایی خون شهیدان شده و باعث شد که خود این کفار گیر افتاده و مورد سرزنش واقع شوند.

رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی با بیان اینکه هیچ جای دنیا با عالم این گونه برخورد نمی‌کند، اظهار داشت: اگر شما می‌بینید کشورهای که رژیم‌صهیونیستی در راس آن قرار دارد به این گونه اعمال شنیع دست می‌زنند، طبیعتشان بوده و کاملا برخلاف معمول دنیا در حال حرکت هستند وگرنه دانشمندان در هر جای دنیا و در هر علمی مورد تکریم و احترام است.

قاسمی افزود: کمترین کاری که دانشگاه می‌توانست در فرصت کوتاه انجام دهد این بود که مجموعه خوابگاه‌هایی را به نام شهید رضایی‌نژاد کند، همچنین شهید رضایی‌نژاد دکتری افتخاری‌‌اش را توسط همسرش از دانشگاه دریافت کرد.

وی با بیان اینکه وقتی یک نفر شهید می‌شود از خون او صدها هزار نفر مورد عنایت قرار می‌گیرد، اظهار داشت:‌ در دانشگاه خودمان عزم دانشجویان برای انجام کارهای علمی به مراتب بیشتر شده است؛ این نتیجه خون شهدا بود که هم دانشجویان و هم اساتید عزمشان را جزم کرده‌اند که در طرح‌‌های ملی به این نظام بیشتر کمک و دشمن را از کارشان بیشتر مایوس کنند.

رئیس دانشگاه خواجه نصیر با بیان اینکه افتخار داشتم دو بار با این شهید ملاقات داشته باشم، تصریح کرد: این شهید یکبار به دفتر بنده آمدند تا کارهای آموزشی و مشکلات دانشگاهیشان به عنوان یک دانشجو پیگیری کنند و امروز مشخص می‌شود که این شهدا چقدر بزرگوار هستند.

وی در پایان گفت: شهیدی با این همه علم و جایگاه، بسیار مودب بود و با طمأنینه صحبت می‌کرد و خواستار حل مشکلات دانشجویان بود تا دانشجویان بتوانند آزادانه به فعالیت‌های علمی برسند این رفتار و منش دانشجو برای من درسی شد زیرا که به من نشان داد جایگاه دانشجو، دانشگاه و علم در کشور ما چه جایگاه رفیعی است.


 
رهبر معظم ‌انقلاب در جمع قاریان و حافظان قرآن:
ساعت ۱٢:٥۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٥/۱ : توسط : حسینی
سکوت در قبال کشتار مسلمین میانمار نمونه
دروغ حقوق بشری غرب است

خبرگزاری فارس:رهبر معظم انقلاب اسلامی طی بیاناتی،سکوت در قبال کشتار هزاران انسان مسلمان در میانمار را نمونه بارز ادعاهای دروغین غرب درباره اخلاق و حقوق بشر دانستند.

خبرگزاری فارس: سکوت در قبال کشتار مسلمین میانمار نمونه دروغ حقوق بشری غرب است

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری،همزمان با اولین روز از ماه مبارک رمضان، ماه نزول قرآن، محفل انس با قرآن، عصر امروز (شنبه) در حضور حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار شد. در این محفل نورانی که سرشار از عطر و طراوت معنوی قرآن بود، قاریان، حافظان و اساتید قرآن، آیاتی از قرآن کریم را قرائت کردند و گروههای جمع خوانی نیز در فضیلت رمضان کریم، به مدح و ثنای پروردگار پرداختند.

حضرت آیت الله خامنه ای در سخنانی در این محفل قرآنی، داعیه جمهوری اسلامی ایران را برپایی تمدنی متکی بر معنویت ناشی از قرآن و هدایت الهی دانستند و با اشاره به استثمار انسانها بوسیله تمدن غرب بعنوان تمدنی مبتنی بر مادیت و بدور از اخلاق و معنویت تأکید کردند: نمونه بارز ادعاهای دروغین غرب درباره اخلاق و حقوق بشر، سکوت این مدعیان در قبال کشتار هزاران انسان مسلمان در میانمار است.

ایشان افزودند: تمدن غرب در طول قرنهای گذشته نیز، هرجا که پا گذاشته است، جز فساد و استثمار انسانها نتیجه ای نداشته است.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: عزت، رفاه، پیشرفت مادی و معنوی، اخلاق نیک و غلبه بر دشمنان، فقط از طریق عمل به معارف قرآنی بدست خواهد آمد.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به بیداری ملتهای اسلامی افزودند: اگر ملتهای اسلامی بتوانند تمدن مبتنی بر وحی الهی و معنویت و اخلاق را پایه گذاری کنند، بشر سعادتمند خواهد شد.

ایشان همچنین ترکیب عقل و عاطفه را در انس با قرآن بسیار سودمند خواندند و تأکید کردند: هنگامی که عقاید عقلانی قرآن با محبت عجین شود، زمینه عمل به قرآن فراهم و در نتیجه توفیقات جامعه اسلامی روزافزون خواهد شد.

رهبر انقلاب اسلامی با اظهار خرسندی از گسترش نهضت انس با قرآن در کشور بویژه در میان جوانان، بر لزوم تدبر و تأمل در مفاهیم قرآنی و عمل به آن تأکید کردند.


 
Myanmar
ساعت ۱٠:٥۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۳٠ : توسط : حسینی

Myanmar

للحق

طرح نوشت : میانمار، واژه ای که از اخبار نمی شنویم … فعلا نقل و انتقالات لیگ برتر را

عشق است! در فیس بوک و بالاترین و الخ، همه نگران مردم سوریه اند. اما هیچ کس از

خودش نپرسید که نسل کشی بی صدای مسلمانان در میانمار برای چیست. هیچ کس

گریبان چاک نکرد! اصلا عربستان و بحرین و میانمار به ما چه ؟! خدایا به ما انصاف و قوه

درک حقیقت عطا کن …

منبع : http://www.duelfa.com/ 
تبریک حلول ماه مبارک رمضان
ساعت ۱٠:٥٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۳٠ : توسط : حسینی

حلول ماه مبارک رمضان ، ماه

 

میهمانی خدا ماه ضیافت بر میهمانان

 

این ماه مبارک باد


 


 
«مرصاد» به روایت شهید صیاد شیرازی
ساعت ۱٠:٢۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۳٠ : توسط : حسینی
صیاد به دنبال شکار منافقین

خبرگزاری فارس: من در خانه بودم که ساعت 8:30 شب از ستاد کل به من زنگ زدند و گفتند که دشمن از سرپل ذهاب و گردنه پاتاق با سرعت جلو می‌آید، من گفتم خدایا، کدام دشمن از یک محور سرش را انداخته پایین میاید! این چه جور دشمنی است؟!

خبرگزاری فارس: صیاد به دنبال شکار منافقین

به گزارش گروه «حماسه و مقاومت» خبرگزاری فارس، سپهبد شهید صیاد شیرازی سال 1323 در شهرستان درگز از توابع استان خراسان متولد شد. شهید صیاد شیرازی در سال 1346 موفق به اخذ دانشنامه لیسانس دانشکده افسری شد و سپس دوره تخصصی توپخانه در آمریکا با درجه ستوان‏یکم را گذراند و با سمت استادی، در مرکز آموزش توپخانه اصفهان به تدریس پرداخت.

شهر سنندج با تشکیل ستاد عملیات مشترک ارتش و سپاه پاسداران توانست پس از 21 روز مقاومت و دفاع از سوی مدافعان خویش، کاملاً از تصرف و تسلط نیروهای ضد‌انقلاب خارج شود. پس از تحقق و اجرای موفق این طرح‌ها، شهید صیادشیرازی، با 2 درجه ارتقاء، با درجه سرهنگ تمامی به فرماندهی عملیات غرب کشور منصوب شد.

سپهبد علی صیاد شیرازی پس از خلع بنی صدر، برای پایان دادن به ناهماهنگی ارتش و سپاه در آن دوران، قرارگاه مشترک عملیاتی سپاه و ارتش را راه‌اندازی کرد و به‌عنوان فرمانده ارشد در آن قرارگاه مشغول به فعالیت شد.

او در مهر ماه سال 1360 به پیشنهاد رئیس شورای‌عالی دفاع از سوی امام خمینی به فرماندهی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی منصوب شد.

حضرت امام(ره) در حکم فرمانده جدید نیروی زمینی ارتش پیرامون خدمات آن شهید سرافراز چنین فرمودند: «با تقدیر از زحمت‏های طاقت فرسای سرکار سرهنگ صیادشیرازی که با تعهدکامل به اسلام و جمهوری اسلامی در طول دفاع مقدس از هیچ‏گونه خدمتی به کشور اسلامی خودداری نکرده و امید است در آینده نیز در هر مقامی باشد، موفق به ادامه خدمت‏های ارزنده خود شود.»

شهید صیاد شیرازی سپس در 18 اردیبهشت 1366 به همراه تعدادی دیگر از فرماندهان ارتش با پیشنهاد رئیس شورای‌عالی دفاع و موافقت امام خمینی به درجه سرتیپی ارتقای مقام یافت. آن شهید در مهرماه سال 1368 به درخواست رئیس ستاد فرماندهی کل نیروهای مسلح و موافقت مقام معظم ‏رهبری و فرماندهی کل‏قوا به سمت معاونت ‏بازرسی ستاد فرماندهی کل نیروهای مسلح منصوب شد.

امیر شجاع سپاه اسلام در شهریورماه سال 1372 با حکم فرماندهی معظم کل قوا به سمت جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح منصوب شد. صیاد شیرازی در 16 فروردین 1378 همزمان با عید خجسته غدیر با حکم مقام معظم فرماندهی کل قوا به درجه سرلشگری نایل آمد.

سرانجام این شهید عزیز روز شنبه 21 فروردین ماه 1378 در حوالی خانه‌اش مورد سوء قصد عوامل تروریستی منافقین قرار گرفت و به شهادت رسید.

متن پیش رو بخش‌هایی از سخنرانی شهید سپهبد صیاد شیرازی 125 روز قبل از شهادت ایشان و در تاریخ 15/9/1377 است که در جلسه شب خاطره مسجد جامع قلهک تهران ایراد شده است.

 

*سیر نبردهای رزمندگان اسلام در دو دوره خلاصه می‌شود، یک دوره جنگ با ضدانقلاب و منافقین و دشمنان داخلی و یک دوره هم دوره هشت ساله دفاع مقدس.

 

در کردستان با کمک رزمندگان ارتشی، سپاهی، بسیجی کرد مسلمان شهرهای سنندج، مریوان، ایوان پیشمرگان دره، سقز، بانه، سردشت و بعدش هم اشنویه و بوکان در دوران فرماندهی و مسئولیت بنده، آزاد کردیم. یعنی این شهرها کاملاً دست ضد انقلاب بود، جاده‌ها و پادگان‌ها محاصره بود، به لطف خدا همگی آزاد شدند.

 

در کردستان بودم که صداوسیما اعلام کرد که صیاد شیرازی شده فرمانده نیروی زمینی! آن موقع درجه حقیقی من سرگرد بود منتهی دو تا درجه افتخاری داده بودند که بتوانم فرماندهی بکنم. آمدم به جبهه جنوب، در جبهه جنوب اولین کاری که کردم در عرض دو سه روز قرارگاه کربلا را تشکیل دادیم، قرارگاه کربلا مرکز عملیات مشترک ارتش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود.

 

ما فهمیده بودیم که اگر بخواهیم پیروز شویم، باید همه با هم ید واحده باشیم، بلافاصله طرح‌هامان را ریختیم. به لطف خداوند عملیات‌ها را پشت سر هم شروع کردیم، عملیات طریق‌القدس و عملیات فتح المبین که دو هزار کیلومتر مربع از قلب رودخانه کرخه در شمال خوزستان آزاد شد، پادگان عین خوش و چنانه آنجا هم آزاد شد. حدود 16 هزار اسیر از دشمن در فتح المبین گرفتیم. عملیات بیت‌المقدس انجام شد که 6 هزار کیلومتر مربع از خاک ما آزاد شد، شهر خرمشهر هم آزاد شد و حدود 19 هزار و 600 نفر اسیر گرفتیم. تا حدود چهار، پنج سال با همین فرماندهی نیروی زمینی در جبهه بودم، بعد وضعیتی شد که من خودم تقاضا کردم که مسئولیتم را عوض کنند که شدم نماینده امام‌(ره) در شورای عالی دفاع. باز به جبهه می‌رفتم.

 

*سربازان ما را جارو کردند

 

به آخر جنگ که رسیده بودیم، چند روز قبل از عملیات مرصاد، دشمن سوء استفاده کرد و در حالی که تازه قطعنامه 598 شورای امنیت را پذیرفته بودیم، عراقی‌ها سوء استفاده کردند و ریختند از 14 محور در غرب کشور، آن‌هایی که با جغرافیا آشنا هستند از تنگ توشابه، بعد پاسگاه هدایت، پاسگاه خسروی، تنگ آب کهنه، تنگ آب نو، نفت شهر، خود سومار، سرنی بیاد به طرف مهران و تا خود مهران حدود 14 محور دشمن آمد حمله کرد و رزمندگان ما را دور زد. ما 40، 50 هزار تا اسیر از آن‌ها داشتیم آنها اسیر از ما کم داشتند یک دفعه تعداد بسیار زیادی اسیر گرفت. خیلی وحشتناک بود. از سوی دیگر دل‌های ما را غم گرفته بود، امام هم فرموده بود نجنگید، دیگر تمام شد، من در خانه بودم که ساعت 8:30 شب از ستاد کل به من زنگ زدند و گفتند که دشمن از سرپل ذهاب و گردنه پاتاق با سرعت جلو می‌آید، من گفتم خدایا، کدام دشمن از یک محور سرش را انداخته پایین میاید! این چه جور دشمنی است؟!

 

گفت: ما نمی‌دانیم، رسیده‌اند به کرند و آنجا را هم گرفتند. بعد هم حرکت کرده به سمت اسلام آباد غرب، بعد هم کرمانشاه و همین طور دارد جلو می‌آید!

گفتم: این چه دشمنی است؟ ما همچنین دشمنی ندیده بودیم که اینطور از یک جاده سرش را بیندازد پایین و بیاید جلو!

 

گفتند: به هر صورت ما نمی‌رسیم.

 

گفتم: خب حالا شما چه می‌خواهید؟

 

گفتند: شما بیایید برویم منطقه. حواسمان پرت شده بود که این دشمن چیست؟

 

گفتم: فقط به هواپیما بگویید آماده باشد که با هواپیما برویم به طرف کرمانشاه.

 

هواپیما را آماده کردند. ساعت 10:30 دقیقه به کرمانشاه رسیدیم. در کرمانشاه حالت فوق العاده‌ای بود، مردم از شدت وحشت بیرون از شهر ریخته بودند! جاده کرمانشاه پاتاق بستان که تقریباً حالت بلوار دارد، پر از جمعیت بود. ساعت 1:30 شب پاسدارها آمدند و گفتند که ما در اسلام آباد بودیم که دیدیم منافقین آمدند. تازه فهمیدم که اینها منافقین هستند که کرند و اسلام آباد غرب را گرفتند.

 

یک پادگانی در اسلام آباد بود که ارتشی‌ها آنجا نبودند. منافقین آمده بودند و پادگان ارتش را گرفتند. فرمانده پادگان که سرهنگ بود، مقاومت کرده بود، همانجا اعدامش کرده بودند. منافقین می‌خواستند به طرف کرمانشاه بیایند اما مردم از اسلام آباد تا کرما‌نشاه با هر وسیله‌ای که داشتند از تراکتور و ماشین آمده بودند در جاده و راه را بند آورده بودند. اولین کسی که جلوی اینها را گرفت، خود مردم بودند.

 

*خلبان‌ها فکر کردند منافقین خودی‌اند

 

آقای شمخانی آن موقع معاون عملیات ستاد کل بود و من وقتی به کرمانشاه رسیدم، آقای شمخانی آنجا بود. اول کار به من گفت: ما که کسی را نداریم که روی زمین دفاع کنیم، نیروهایمان همه توی جبهه‌های جنوب هستند. اینجا کسی را نداریم. به هوانیروز که پایگاهش همین نزدیکی است، زنگ بزن بگو ساعت 5 صبح آماده باشند که من بروم توجیهشان ‌کنم. با خلبان‌ها می‌رویم و حمله می‌کنیم؛ چون الآن روی زمین کسی را نداریم و با خلبانان حمله می‌کنیم.

 

آقای شمخانی زنگ زد به فرمانده هوانیروز و گفت که من شمخانی هستم. آن فرمانده هم جواب داد: من ارادت دارم به آقای شمخانی ولی از کجا بفهمم که شما شمخانی هستی و از منافقین نباشی؟

 

آقای شمخانی هر چه می‌گفت، آن فرمانده گوش نمی‌کرد. تلفن را داد به من، چون من با خلبان‌های هلیکوپترها مأموریت‌های زیادی رفته بودم، با اکثر آنها آشنا بودم. همین که زنگ زدم، آن فرمانده اسمش انصاری بود، گفتم: آقای انصاری صدای من را می‌شناسی؟ تا گفتم صدای من را می‌شناسی گفت سلام علیکم و احوالپرسی کرد. ساعت 5 صبح رفتیم. همه خلبان‌ها در پناهگاه آماده بودند. توجیهشان کردم که اوضاع در چه مرحله‌ای هست.

 

دو تا هلیکوپتر کبری و یک هلیکوپتر 214 آماده شدند که با من برای شناسایی برویم و بعد بقیه بیایند. این دو تا کبری را داشتیم؛ خودمان توی هلیکوپتر 214 جلو نشستیم.

 

گفتم: همین جور سر پایین برو جلو ببینیم، این منافقین کجایند. همین طور از روی جاده می‌رفتیم نگاه می‌کردیم، مردم سرگردان را می‌دیدیم. 25 کیلومتر که گذشتیم، رسیدیم به گردنه «چهار زبر» که الان، اسمش را گذاشته‌اند «گردنه مرصاد». من یک دفعه دیدم، وضعیت غیرعادی است، با خاک ریز جاده را بستند یک عده پشتش دارند با تفنگ دفاع می‌کنند. ملائکه و فرشتگان بودند! از کجا آمده بودند؟ کی به آنها مأموریت داده بود؟! معلوم نبود. هلیکوپتر داشت می‌رفت. یک دفعه نگاه کردم، مقابل آن طرف خاک ریز، پشت سر هم تانک، خودرو و نفربر همین جور چسبیده و همه معلوم بود مربوط به منافقین است و فشار می‌آورند تا از این خاک ریز رد بشوند.

 

به خلبان‌ها گفتم: دور بزنید و گرنه ما را می‌زنند. به اینها گفتم: بروید از توی دشت. یعنی از بغل برویم؛ رفتیم از توی دشت از بغل، معلوم شد که حدود 3 تا 4 کیلومتر طول این ستون است. من کلاه گوشی داشتم. می‌توانستم صحبت کنم: به خلبان گفتم: اینها را می‌بینید؟ اینها دشمنند بروید شروع کنید به زدن تا بقیه هم برسند. خلبان‌های دو تا کبری‌ها رفتند به طرف ستون، دیدم هر دویشان برگشتند. من یک دفعه داد و بیدادم بلند شد، گفتم: چرا برگشتید؟ گفت: بابا! ما رفتیم جلو، دیدیم اینها هم خودی اند. چی چی بزنیم اینهارا؟!

 

خوب اینها ایرانی بودند، دیگه مشخص بود که ظاهراً مثل خودی‌ها بودند و من هر چه سعی داشتم به آنها بفهمانم که بابا! اینها منافقند. گفتند: نه بابا! خودی را بزنیم! برای ما مسئله دارد؛ فردا دادگاه انقلاب، فلان. آخر عصبانی شدم، گفتم بنشین زمین. او هم نشست زمین. دیدیم حدوداً 500 متری ستون زرهی نشسته‌ایم و ما هم پیاده شدیم و من هم به خاطر این‌که درجه‌هایم مشخص نشود، از این بادگیرها پوشیده بودم، کلاهم را هم انداخته بودم توی هلیکوپتر. عصبانی بودم، ناراحت که چه جوری به اینها بفهمونم که این دشمن است؟! گفتم: بابا! من با این درجه‌ام مسئولم. آمدم که تو راحت بزنی؛ مسئولیت با منه.

 

گفت: به خدا من می‌ترسم؛ من اگربزنم، اینها خودی اند، ما را می‌برند دادگاه انقلاب. حالا کار خدا را ببینید!

 

ادامه دارد...

 

پاسداشت بیست و چهارمین سالگشت عملیات مرصاد در خبرگزاری فارس (12)


 
«مرصاد» به روایت شهید صیاد شیرازی
ساعت ۱٠:٢۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۳٠ : توسط : حسینی
صیاد به دنبال شکار منافقین

خبرگزاری فارس: من در خانه بودم که ساعت 8:30 شب از ستاد کل به من زنگ زدند و گفتند که دشمن از سرپل ذهاب و گردنه پاتاق با سرعت جلو می‌آید، من گفتم خدایا، کدام دشمن از یک محور سرش را انداخته پایین میاید! این چه جور دشمنی است؟!

خبرگزاری فارس: صیاد به دنبال شکار منافقین

به گزارش گروه «حماسه و مقاومت» خبرگزاری فارس، سپهبد شهید صیاد شیرازی سال 1323 در شهرستان درگز از توابع استان خراسان متولد شد. شهید صیاد شیرازی در سال 1346 موفق به اخذ دانشنامه لیسانس دانشکده افسری شد و سپس دوره تخصصی توپخانه در آمریکا با درجه ستوان‏یکم را گذراند و با سمت استادی، در مرکز آموزش توپخانه اصفهان به تدریس پرداخت.

شهر سنندج با تشکیل ستاد عملیات مشترک ارتش و سپاه پاسداران توانست پس از 21 روز مقاومت و دفاع از سوی مدافعان خویش، کاملاً از تصرف و تسلط نیروهای ضد‌انقلاب خارج شود. پس از تحقق و اجرای موفق این طرح‌ها، شهید صیادشیرازی، با 2 درجه ارتقاء، با درجه سرهنگ تمامی به فرماندهی عملیات غرب کشور منصوب شد.

سپهبد علی صیاد شیرازی پس از خلع بنی صدر، برای پایان دادن به ناهماهنگی ارتش و سپاه در آن دوران، قرارگاه مشترک عملیاتی سپاه و ارتش را راه‌اندازی کرد و به‌عنوان فرمانده ارشد در آن قرارگاه مشغول به فعالیت شد.

او در مهر ماه سال 1360 به پیشنهاد رئیس شورای‌عالی دفاع از سوی امام خمینی به فرماندهی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی منصوب شد.

حضرت امام(ره) در حکم فرمانده جدید نیروی زمینی ارتش پیرامون خدمات آن شهید سرافراز چنین فرمودند: «با تقدیر از زحمت‏های طاقت فرسای سرکار سرهنگ صیادشیرازی که با تعهدکامل به اسلام و جمهوری اسلامی در طول دفاع مقدس از هیچ‏گونه خدمتی به کشور اسلامی خودداری نکرده و امید است در آینده نیز در هر مقامی باشد، موفق به ادامه خدمت‏های ارزنده خود شود.»

شهید صیاد شیرازی سپس در 18 اردیبهشت 1366 به همراه تعدادی دیگر از فرماندهان ارتش با پیشنهاد رئیس شورای‌عالی دفاع و موافقت امام خمینی به درجه سرتیپی ارتقای مقام یافت. آن شهید در مهرماه سال 1368 به درخواست رئیس ستاد فرماندهی کل نیروهای مسلح و موافقت مقام معظم ‏رهبری و فرماندهی کل‏قوا به سمت معاونت ‏بازرسی ستاد فرماندهی کل نیروهای مسلح منصوب شد.

امیر شجاع سپاه اسلام در شهریورماه سال 1372 با حکم فرماندهی معظم کل قوا به سمت جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح منصوب شد. صیاد شیرازی در 16 فروردین 1378 همزمان با عید خجسته غدیر با حکم مقام معظم فرماندهی کل قوا به درجه سرلشگری نایل آمد.

سرانجام این شهید عزیز روز شنبه 21 فروردین ماه 1378 در حوالی خانه‌اش مورد سوء قصد عوامل تروریستی منافقین قرار گرفت و به شهادت رسید.

متن پیش رو بخش‌هایی از سخنرانی شهید سپهبد صیاد شیرازی 125 روز قبل از شهادت ایشان و در تاریخ 15/9/1377 است که در جلسه شب خاطره مسجد جامع قلهک تهران ایراد شده است.

 

*سیر نبردهای رزمندگان اسلام در دو دوره خلاصه می‌شود، یک دوره جنگ با ضدانقلاب و منافقین و دشمنان داخلی و یک دوره هم دوره هشت ساله دفاع مقدس.

 

در کردستان با کمک رزمندگان ارتشی، سپاهی، بسیجی کرد مسلمان شهرهای سنندج، مریوان، ایوان پیشمرگان دره، سقز، بانه، سردشت و بعدش هم اشنویه و بوکان در دوران فرماندهی و مسئولیت بنده، آزاد کردیم. یعنی این شهرها کاملاً دست ضد انقلاب بود، جاده‌ها و پادگان‌ها محاصره بود، به لطف خدا همگی آزاد شدند.

 

در کردستان بودم که صداوسیما اعلام کرد که صیاد شیرازی شده فرمانده نیروی زمینی! آن موقع درجه حقیقی من سرگرد بود منتهی دو تا درجه افتخاری داده بودند که بتوانم فرماندهی بکنم. آمدم به جبهه جنوب، در جبهه جنوب اولین کاری که کردم در عرض دو سه روز قرارگاه کربلا را تشکیل دادیم، قرارگاه کربلا مرکز عملیات مشترک ارتش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود.

 

ما فهمیده بودیم که اگر بخواهیم پیروز شویم، باید همه با هم ید واحده باشیم، بلافاصله طرح‌هامان را ریختیم. به لطف خداوند عملیات‌ها را پشت سر هم شروع کردیم، عملیات طریق‌القدس و عملیات فتح المبین که دو هزار کیلومتر مربع از قلب رودخانه کرخه در شمال خوزستان آزاد شد، پادگان عین خوش و چنانه آنجا هم آزاد شد. حدود 16 هزار اسیر از دشمن در فتح المبین گرفتیم. عملیات بیت‌المقدس انجام شد که 6 هزار کیلومتر مربع از خاک ما آزاد شد، شهر خرمشهر هم آزاد شد و حدود 19 هزار و 600 نفر اسیر گرفتیم. تا حدود چهار، پنج سال با همین فرماندهی نیروی زمینی در جبهه بودم، بعد وضعیتی شد که من خودم تقاضا کردم که مسئولیتم را عوض کنند که شدم نماینده امام‌(ره) در شورای عالی دفاع. باز به جبهه می‌رفتم.

 

*سربازان ما را جارو کردند

 

به آخر جنگ که رسیده بودیم، چند روز قبل از عملیات مرصاد، دشمن سوء استفاده کرد و در حالی که تازه قطعنامه 598 شورای امنیت را پذیرفته بودیم، عراقی‌ها سوء استفاده کردند و ریختند از 14 محور در غرب کشور، آن‌هایی که با جغرافیا آشنا هستند از تنگ توشابه، بعد پاسگاه هدایت، پاسگاه خسروی، تنگ آب کهنه، تنگ آب نو، نفت شهر، خود سومار، سرنی بیاد به طرف مهران و تا خود مهران حدود 14 محور دشمن آمد حمله کرد و رزمندگان ما را دور زد. ما 40، 50 هزار تا اسیر از آن‌ها داشتیم آنها اسیر از ما کم داشتند یک دفعه تعداد بسیار زیادی اسیر گرفت. خیلی وحشتناک بود. از سوی دیگر دل‌های ما را غم گرفته بود، امام هم فرموده بود نجنگید، دیگر تمام شد، من در خانه بودم که ساعت 8:30 شب از ستاد کل به من زنگ زدند و گفتند که دشمن از سرپل ذهاب و گردنه پاتاق با سرعت جلو می‌آید، من گفتم خدایا، کدام دشمن از یک محور سرش را انداخته پایین میاید! این چه جور دشمنی است؟!

 

گفت: ما نمی‌دانیم، رسیده‌اند به کرند و آنجا را هم گرفتند. بعد هم حرکت کرده به سمت اسلام آباد غرب، بعد هم کرمانشاه و همین طور دارد جلو می‌آید!

گفتم: این چه دشمنی است؟ ما همچنین دشمنی ندیده بودیم که اینطور از یک جاده سرش را بیندازد پایین و بیاید جلو!

 

گفتند: به هر صورت ما نمی‌رسیم.

 

گفتم: خب حالا شما چه می‌خواهید؟

 

گفتند: شما بیایید برویم منطقه. حواسمان پرت شده بود که این دشمن چیست؟

 

گفتم: فقط به هواپیما بگویید آماده باشد که با هواپیما برویم به طرف کرمانشاه.

 

هواپیما را آماده کردند. ساعت 10:30 دقیقه به کرمانشاه رسیدیم. در کرمانشاه حالت فوق العاده‌ای بود، مردم از شدت وحشت بیرون از شهر ریخته بودند! جاده کرمانشاه پاتاق بستان که تقریباً حالت بلوار دارد، پر از جمعیت بود. ساعت 1:30 شب پاسدارها آمدند و گفتند که ما در اسلام آباد بودیم که دیدیم منافقین آمدند. تازه فهمیدم که اینها منافقین هستند که کرند و اسلام آباد غرب را گرفتند.

 

یک پادگانی در اسلام آباد بود که ارتشی‌ها آنجا نبودند. منافقین آمده بودند و پادگان ارتش را گرفتند. فرمانده پادگان که سرهنگ بود، مقاومت کرده بود، همانجا اعدامش کرده بودند. منافقین می‌خواستند به طرف کرمانشاه بیایند اما مردم از اسلام آباد تا کرما‌نشاه با هر وسیله‌ای که داشتند از تراکتور و ماشین آمده بودند در جاده و راه را بند آورده بودند. اولین کسی که جلوی اینها را گرفت، خود مردم بودند.

 

*خلبان‌ها فکر کردند منافقین خودی‌اند

 

آقای شمخانی آن موقع معاون عملیات ستاد کل بود و من وقتی به کرمانشاه رسیدم، آقای شمخانی آنجا بود. اول کار به من گفت: ما که کسی را نداریم که روی زمین دفاع کنیم، نیروهایمان همه توی جبهه‌های جنوب هستند. اینجا کسی را نداریم. به هوانیروز که پایگاهش همین نزدیکی است، زنگ بزن بگو ساعت 5 صبح آماده باشند که من بروم توجیهشان ‌کنم. با خلبان‌ها می‌رویم و حمله می‌کنیم؛ چون الآن روی زمین کسی را نداریم و با خلبانان حمله می‌کنیم.

 

آقای شمخانی زنگ زد به فرمانده هوانیروز و گفت که من شمخانی هستم. آن فرمانده هم جواب داد: من ارادت دارم به آقای شمخانی ولی از کجا بفهمم که شما شمخانی هستی و از منافقین نباشی؟

 

آقای شمخانی هر چه می‌گفت، آن فرمانده گوش نمی‌کرد. تلفن را داد به من، چون من با خلبان‌های هلیکوپترها مأموریت‌های زیادی رفته بودم، با اکثر آنها آشنا بودم. همین که زنگ زدم، آن فرمانده اسمش انصاری بود، گفتم: آقای انصاری صدای من را می‌شناسی؟ تا گفتم صدای من را می‌شناسی گفت سلام علیکم و احوالپرسی کرد. ساعت 5 صبح رفتیم. همه خلبان‌ها در پناهگاه آماده بودند. توجیهشان کردم که اوضاع در چه مرحله‌ای هست.

 

دو تا هلیکوپتر کبری و یک هلیکوپتر 214 آماده شدند که با من برای شناسایی برویم و بعد بقیه بیایند. این دو تا کبری را داشتیم؛ خودمان توی هلیکوپتر 214 جلو نشستیم.

 

گفتم: همین جور سر پایین برو جلو ببینیم، این منافقین کجایند. همین طور از روی جاده می‌رفتیم نگاه می‌کردیم، مردم سرگردان را می‌دیدیم. 25 کیلومتر که گذشتیم، رسیدیم به گردنه «چهار زبر» که الان، اسمش را گذاشته‌اند «گردنه مرصاد». من یک دفعه دیدم، وضعیت غیرعادی است، با خاک ریز جاده را بستند یک عده پشتش دارند با تفنگ دفاع می‌کنند. ملائکه و فرشتگان بودند! از کجا آمده بودند؟ کی به آنها مأموریت داده بود؟! معلوم نبود. هلیکوپتر داشت می‌رفت. یک دفعه نگاه کردم، مقابل آن طرف خاک ریز، پشت سر هم تانک، خودرو و نفربر همین جور چسبیده و همه معلوم بود مربوط به منافقین است و فشار می‌آورند تا از این خاک ریز رد بشوند.

 

به خلبان‌ها گفتم: دور بزنید و گرنه ما را می‌زنند. به اینها گفتم: بروید از توی دشت. یعنی از بغل برویم؛ رفتیم از توی دشت از بغل، معلوم شد که حدود 3 تا 4 کیلومتر طول این ستون است. من کلاه گوشی داشتم. می‌توانستم صحبت کنم: به خلبان گفتم: اینها را می‌بینید؟ اینها دشمنند بروید شروع کنید به زدن تا بقیه هم برسند. خلبان‌های دو تا کبری‌ها رفتند به طرف ستون، دیدم هر دویشان برگشتند. من یک دفعه داد و بیدادم بلند شد، گفتم: چرا برگشتید؟ گفت: بابا! ما رفتیم جلو، دیدیم اینها هم خودی اند. چی چی بزنیم اینهارا؟!

 

خوب اینها ایرانی بودند، دیگه مشخص بود که ظاهراً مثل خودی‌ها بودند و من هر چه سعی داشتم به آنها بفهمانم که بابا! اینها منافقند. گفتند: نه بابا! خودی را بزنیم! برای ما مسئله دارد؛ فردا دادگاه انقلاب، فلان. آخر عصبانی شدم، گفتم بنشین زمین. او هم نشست زمین. دیدیم حدوداً 500 متری ستون زرهی نشسته‌ایم و ما هم پیاده شدیم و من هم به خاطر این‌که درجه‌هایم مشخص نشود، از این بادگیرها پوشیده بودم، کلاهم را هم انداخته بودم توی هلیکوپتر. عصبانی بودم، ناراحت که چه جوری به اینها بفهمونم که این دشمن است؟! گفتم: بابا! من با این درجه‌ام مسئولم. آمدم که تو راحت بزنی؛ مسئولیت با منه.

 

گفت: به خدا من می‌ترسم؛ من اگربزنم، اینها خودی اند، ما را می‌برند دادگاه انقلاب. حالا کار خدا را ببینید!

 

ادامه دارد...

 

پاسداشت بیست و چهارمین سالگشت عملیات مرصاد در خبرگزاری فارس (12)


 
منتظر عصبانیت صهیونیست‌ها در قسمت‌های بعدی باشید
ساعت ۱٠:۱٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۳٠ : توسط : حسینی
عصبانیت صهیونیست‌ها از سریال کمدین مصری

خبرگزاری فارس: صهیونیست‌ها از سریال «عادل امام» کمدین مصری با نام «گروه ناجی عطااله» عصبانی شده‌اند و این کمدین نیز گفته است: تازه تیزر این سریال آنها را عصبانی کرده است، منتظر عصبانیت آنها در قسمت‌های مختلف سریال باشید.

خبرگزاری فارس: عصبانیت صهیونیست‌ها از سریال کمدین مصری

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری العربیه، عادل امام کمدین مصری که برای ماه رمضان سال جاری سریال کمدی «گروه ناجی عطااله» در سخره گرفتن قدرت پوشالی اسرائیل را دارد از عصبانیت اسرائیلی‌ها از تیزرهای پخش شده از این سریال خبر داده است.

بنابر این گزارش، عادل امام گفته است که روزنامه‌های اسرائیلی از جمله «یدیعوت آحارانوت» با چاپ مقاله‌ای درباره این سریال آن را توهین به این رژیم دانسته است.

وی با اشاره به عصابنیت اسرائیل از اینکه این رژیم در این سریال «اشغالگر» خوانده شده، افزوده است: این خیلی مضحک است مگر آنها «اشغالگر» نیستند؟!؛ این رژیم صلح‌طلب نیست که از سریال من خشمگین شده است.

این کمدین مصری تاکید کرده است: تازه تیزر این سریال آنها را عصبانی کرده است و ما برای آنها عصبانیت بیشتری در طول قسمت‌های سریال آماده کردیم و منتظر عصبانیت بیشتر آنها هستیم.

به گزارش فارس، داستان سریال »گروه ناجی عطااله» درباره افسر بازنشسته ارتش مصر با بازی «عادل امام» است که به عنوان یک کارمند اداری در سفارت مصر در تل‌آویو کار می‌کند و شاهد وحشی‌گری صهیونیست‌ها علیه فلسطینی‌هاست.

در این بین یکی از بانک‌های اسرائیل پول‌های او را بلوکه می‌کند و او به مصر برمی‌گردد و با 5 نفر از دانشجویانش در دانشگاه نظامی، تصمیم می‌گیرند اقدام به حرکتی علیه اسرائیل انجام دهند و توسط تونل‌های زیرزمینی در مرز مصر و غزه وارد اسرائیل می‌شوند و از یک بانک اسرائیلی سرقت می‌کنند و همه این اقدامات در ژانر کمدی رخ می‌دهد.

این سریال توسط «یوسف معاطی» نوشته شده و «رامی امام» فرزند «عادل امام» آن را کارگردانی کرده است و علاوه بر «عادل امام»، پسر دیگرش «محمد امام» در این سریال که پیش‌بینی می‌شود بیننده بسیاری داشته باشد، بازی می‌کند.


 
در آستانه ماه مبارک رمضان
ساعت ۱٠:۱٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۳٠ : توسط : حسینی
سازمان ملل: 2.5 میلیون نفر در سومالی هنوز
نیازمند کمک‌های بشردوستانه هستند + تصاویر

خبرگزاری فارس: نماینده سازمان ملل در سومالی اعلام کرد با وجود گذشت یکسال از وقوع قحطی در این کشور، بیش از 2.5 میلیون نفر هنوز نیازمند کمک‌های بشر‌دوستانه بیشتری هستند.

خبرگزاری فارس: سازمان ملل: 2.5 میلیون نفر در سومالی هنوز نیازمند کمک‌های بشردوستانه هستند + تصاویر

به گزارش مانیتورینگ فارس، «مارک باودن» مسئول هماهنگ‌کننده امور بشردوستانه سازمان ملل در سومالی با انتشار بیانیه ای هشدار داد از مجموع 7.5 میلیون نفر قحطی‌زده در سومالی، بیش از 2.5 میلیون نفر هنوز نیازمند دریافت کمک‌های بشر‌دوستانه بیشتری هستند.

در ادامه این بیانیه آمده است: "پس از گذشت یک سال (از وقوع قحطی در سومالی)، مردم این منطقه هنوز در شرایط نامناسب زندگی می‌کنند و با وجود کمک‌های گسترده سازمان‌های بین‌المللی و کشور‌های اسلامی نیازمند کمک‌های بشردوستانه هستند."

این مقام سازمان ملل با اشاره به اینکه امکان وخیم‌تر‌شدن وضعیت انسانی در سومالی پیش از بازیابی کامل این منطقه وجود دارد، افزود که شمار افراد نیازمند کمک‌های بشردوستانه در این کشور در نیمه دوم سال جاری میلادی افزایش خواهد یافت.

وی افزود: درحال حاضر در حدود 323 هزار کودک سومالیایی که یک پنچم آنها زیر پنج سال هستند؛ به  سوء تغذیه شدید دچار هستند.

این در حالی است که سازمان بهداشت جهانی (WHO)  نیز از احتمال شیوع بیماری وبا در شهر «کیسمایو» در جنوب سومالی ابراز نگرانی کرده است.

سازمان ملل متحد مرداد ماه سال گذشته برای اولین بار طی 19 سال گذشته در2 منطقه "باکول" و "شابله سفلی" در جنوب سومالی رسما اعلام قحطی زدگی کرد. این قحطی که طی نیم قرن گذشته بی‌سابقه بود بیش از 12 میلیون نفر از جمعیت سومالی را تحت تاثیر قرار داده بود.

در جریان قحطی شدید سال گذشته میلادی ده ها هزار نفر از مردم مناطق جنوبی سومالی که شاهد درگیری های داخلی بین نیروهای دولتی با شبه نظامیان گروه الشباب بودند بر اثر گرسنگی جان خود را از دست دادند.

بر اساس این گزارش با توجه به کمبود بارش باران و ادامه درگیری ها در سال جاری سومالی همچنان درمعرض خطر قحطی است.

در آستانه ماه مبارک رمضان، مردم سومالی بار دیگر  چشم‌انتظار کمک جامعه بین‌المللی برای تکرار نشدن قحطی زدگی در این کشور هستند.

 


 
استاندار تهران:
ساعت ۱٠:۱٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۳٠ : توسط : حسینی
سیاست رئیس‌جمهور از دیدار چهره به چهره
شکستن غرور کاذب است

خبرگزاری فارس: استاندار تهران با اشاره به دیدارهای چهره به چهره هیئت دولت و تاکیدات رئیس جمهور در این ملاقات‌ها گفت: یکی از سیاست‌های رئیس‌جمهور از دیدارهای چهره به چهره از بین رفتن غرور کاذب مسئولیت‌ها است.

خبرگزاری فارس: سیاست رئیس‌جمهور از دیدار چهره به چهره شکستن غرور کاذب است

به گزارش خبرگزاری فارس از جنوب استان تهران، مرتضی تمدن بعدازظهر امروز در جمع مردم قرچک با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: با فرا رسیدن بهار قرآن خداوند متعال توفیق داد یک بار دیگر حریم نورانی ماه ضیافت‌الله را شاهد باشیم و خدا بار دیگر ما را به حریم کبریایی خود دعوت کرده است.

استاندار تهران با تاکید بر خدمت‌رسانی به مردم شریف ایران اسلامی گفت: خدا عنایت فرموده تا ما در راستای وظیفه خدمتگذاری خود هر از گاهی در بین مردم باشیم و ضمن دیدار و گفت‌گو با آنها از خدمتگذارانی که به مردم غیور ایران اسلامی خدمت کرده‌اند تشکر کنیم.

وی در ادامه تشکر از مردم را تشکر از خداوند متعال خواند و خاطرنشان کرد: خداوند متعال مردمی به ایران اسلامی داده که نعمت هستند و باید از آنها قدردانی کنیم چرا که تشکر از مردم تشکر از خداوند متعال است.

تمدن ضمن تشکر از امام جمعه و فرماندار سخت‌کوش ورامین خطاب به همکاران خود عنوان کرد: هرگز نباید از مردم فاصله بگیریم، زمانی مسئولان موفق می‌شوند که در میان مردم باشند.

استاندار تهران خاطرنشان کرد: باید مراقبت کنیم که این مسئولیت‌ها ما را از مردم جدا نکند، مسئولان شرایطی را فراهم کنند تا مردم به راحتی بتوانند مشکلات خودشان را بازگو کنند و در دسترس مردم باشند.

وی در ادامه با اشاره به دیدارهای چهره به چهره رئیس جمهور با مردم یادآور شد: در دیدارهای چهره به چهره رئیس جمهور در یک ساختمان و وزراء در ساختمان دیگر با مردم ملاقات کرده و ضمن بررسی درخواست‌ها و مشکلات مردم دستورات لازم را صادر می‌کنند.

تمدن اضافه کرد: معمولا در این دیدارها رئیس جمهور همراهان خود را به ساختمان دیدار وزراء با مردم می‌فرستند تا از حضور یا غیبت وزراء، دیر و زود آمدن آنها و نحوه رسیدگی به مشکلات مردم مطلع شوند و در یکی از شهرستان‌های زمانی که رئیس جمهور همراه خود را برای بازدید فرستاد و پس از بازگشت گزارشی از وی خواست، همراه رئیس جمهور گفت فقط یکی از ارباب رجوع‌ها به یک وزیر پرخاش کردند و رئیس جمهور پرسیدند که وزیر در واکنش به آن فرد چه کردند؟ که پاسخ شنید که همراهان وزیر این شخص را بیرون کردند.

استاندار تهران افزود: رئیس جمهور از همراه خود خواست فرد مذکور را پیدا کرده و وزیر مربوطه در برابر حاضران در جلسه از وی عذرخواهی کرده و ارباب رجوع را برای حل مشکلش پیش من بیاورید.

وی در ادامه بیان داشت: یکی از سیاست‌های رئیس جمهور برای ملاقات مردمی وزراء با مردم این است که این غرورهای کاذب شکسته و بین مسئولان و مردم فاصله‌ای نیفتد.

استاندار تهران در پایان تصریح کرد: رئیس جمهور بارها تاکید داشتند که باید فضای را طوری فراهم کنیم که مردم بتوانند به راحتی با مسئولان دیدار و درد و دل خودشان را بگویند.


 
حضور هزاران سوری در تشییع پیکر وزیر دفاع سوریه +گزارش تصویری
ساعت ۱٠:۱٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۳٠ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: هزاران شهروند سوری در مراسم تشییع پیکر وزیر دفاع سوریه که دو روز پیش در انفجار تروریستی کشته شد، شرکت کردند.

خبرگزاری فارس: حضور هزاران سوری در تشییع پیکر وزیر دفاع سوریه +گزارش تصویری
گزارش تصویری مرتبط

-------------------------------

به گزارش فارس، هزاران شهروند سوری روز جمعه در مراسم تشییع پیکر سرتیپ "داود عبدالله راحجه" وزیر دفاع و "آصف شوکت" رئیس دستگاه اطلاعاتی سوریه شرکت کردند.

در این مراسم "فاروق الشرع" معاون بشار اسد و سرتیپ ستاد "ماهر اسد" از فرماندهان سوریه در این مراسم مشارکت داشتند.

در انفجار تروریستی روز چهارشنبه صبح (18 جولای/28 تیرماه) در ساختمان امنیت ملی سوریه به هنگام جلسه سران اطلاعاتی و امنیتی سوریه، داود راجحه وزیر دفاع، آصف شوکت رئیس دستگاه اطلاعات و معاون وزیر دفاع و حسن تورکمانی معاون معاون بشار اسد و رئیس اتاق بحران این کشور کشته شدند و محمد الشعار وزیر کشور مجروح شد.


 
بولتون خطاب به صهیونیست‌ها: به بهانه انفجار بورگاس به ایران حمله کنید
ساعت ۱٠:٠٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۳٠ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل حادثه انفجار فرودگاه بلغارستان که در آن فردی با اصلیت الجزایری به یک اتوبوس با سرنشینان اسرائیلی حمله کرد را بهانه مناسبی برای حمله رژیم صهیونیستی به ایران دانست.

خبرگزاری فارس: ‌بولتون خطاب به صهیونیست‌ها: به بهانه انفجار بورگاس به ایران حمله کنید

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری «نیوزمکس»، «جان بولتون» نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل و از سیاستمداران نو محافظه‌کار آمریکا، از اسرائیل خواسته است به تلافی آنچه او کشته شدن گردشگران اسرائیلی در حادثه انفجار تروریستی در فرودگاه بورگاس بلغارستان خوانده است، به ایران حمله کند.

وی گفته است وقت آن رسیده که اسرائیل از تهدید کردن دست بردارد و حمله به ایران را آغاز کند.

جان‌بولتن همچنین اظهار کرده است که اوضاع با توجه به آنچه در سوریه جریان دارد به نفع اسرائیل نیست و بنابراین توصیه کرده است که آمریکا با توجه به انفجار اتوبوس در فرودگاه شهر بورگاس که در آن 7 اسرائیلی کشته شدند هر چه زودتر فرصت را برای حمله به ایران مغتنم بشمارد:  «... اگر فرصتی برای تلافی مستقیم علیه ایران پیش آمده باشد، همین حالاست».

این اظهارات جان بولتن در حالی صورت می‌گیرد که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل هم امروز از اظهارات ضدایرانی قبلی خود درباره حادثه انفجار در فرودگاه شهر بورگاس یگ گام عقب نشست.

نتانیاهو امروز در مصاحبه با خبرنگاران گفت که این حزب‌الله است که به عنوان «بازوی ایران از راه دور» عمل می‌کند و این حمله را در واقع حزب‌الله انجام داده است.

«تلافی قدرتمندی» که نتانیاهو پیشتر از آن سخن گفته بود نیز تا جستجوی گسترده برای یافتن مجرمین و انتقام گرفتن از آنها تخفیف پیدا کرد.

روز چهارشنبه در حادثه انفجار یک دستگاه اتوبوس در فرودگاه بلغارستان که سرنشینان آن اسرائیلی بودند، 7 نفر کشته و 25 نفر زخمی شدند.

مقامات رژیم صهیونیستی در پی این حادثه بلافاصله ایران را به این حادثه تروریستی متهم کردند.

«بنیامین نتانیاهو» بلافاصله ایران را عامل انفجار این اتوبوس و سرنشینان آن ـ که به گفته وی گردشکران اسرائیلی بوده‌اند ـ دانست و گفت که اسرائیل «با قدرت به حملات تهران پاسخ می‌دهد».

از سوی دیگر «ایهود باراک» وزیر جنگ اسرائیل گفت که حمله به اتوبوس گردشگران اسرائیلی در بلغارستان سخت و خطرناک بوده و بخشی از جنگ اسرائیل با ایران و حزب‌الله است.

«نیکلای ملادنف» وزیر خارجه بلغارستان  در واکنش به این اظهارات مقامات رژیم صهیونیستی گفت که نشانه رفتن انگشت اتهام به سمت کشور یا سازمان خاصی درباره این انفجار "اشتباه" است.

در همین حال پلیس بلغارستان فیلم و عکسی را از مظنون به بمبگذاری در فرودگاخ بورگاس را منتشر کرد که بر اساس آن فردی به نام «مهدی غزالی» با اصلیت الجزایری و دانمارکی عامل انفجار این اتوبوس معرفی شده است.

پس از این اظهارات، نخست وزیر رژیم صهیونیستی مجبور شد مواضع قبلی‌اش در قبال ایران در این حادثه را تعدیل ـ هر چند نه اصلاح ـ کند.


 
تظاهرات میلیونی یمنی‌ها در جمعه "مطالبات ما تصمیمات سرنوشت‌سازند"
ساعت ۱٠:٠٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۳٠ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: میلون‌ها یمنی‌ امروز (جمعه) با تجمع در صنعا، پایتخت این کشور در تظاهرات میلیونی "مطالبات ما تصمیمات سرنوشت‌سازند" شرکت و بر ادامه روند انقلاب‌ خویش تاکید کردند.

خبرگزاری فارس: تظاهرات میلیونی یمنی‌ها در جمعه "مطالبات ما تصمیمات سرنوشت‌سازند"

به گزارش فارس به نقل پایگاه خبری المحیط، مردم انقلابی یمن از نخستین ساعات بامداد امروز (جمعه) برای شرکت در تظاهرات میلیونی و اعتراض‌آمیز "مطالبات ما تصمیمات سرنوشت‌سازند" در یکی از بزرگترین خیابان‌های صنعا، پایتخت این کشور و میدان التغییر تجمع کردند.

مردم انقلابی یمن با شرکت در این تظاهرات ضمن اعلام اینکه مطالبات آنها قابل چانه‌زنی نیستند و تصمیماتی سرنوشت‌سازند، تاکید کردند که انقلابشان همچنان ادامه دارد و قاتلان انقلابیون باید محاکمه شوند.

تظاهرات‌کنندگان یمنی همچنین تاکید کردند که طرح شورای همکاری خلیج فارس باید به اجرا گذاشته شود و ساختار ارتش این کشور براساس اصول ملی و به دور از طایفه‌گرایی مورد بازنگری قرار گیرد.

پیشتر جوانان انقلابی یمن با دادن ضرب‌ الاجل یک هفته‌ای خواهان برکناری نزدیکان علی عبدالله صالح، دیکتاتور سابق این کشور از مناصب و پست‌های خود شده بودند.


 
منابع خبری فاش کردند
ساعت ۱٠:٠۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۳٠ : توسط : حسینی
عملیات ترور وزیر دفاع سوریه، ماموریت محرمانه
کلینتون در خاورمیانه

خبرگزاری فارس: منابع آگاه فاش کردند، وزیر خارجه آمریکا در سفر اخیر خود به منطقه که چند روز پیش از انفجار دمشق صورت گرفت، از همه جزئیات این عملیات آگاه بود و در حقیقت این توطئه با تایید وی به اجرا در آمد.

خبرگزاری فارس: عملیات ترور وزیر دفاع سوریه، ماموریت محرمانه کلینتون در خاورمیانه

به گزارش فارس، پایگاه خبری اسلام تایمز به نقل از منابع خبری نوشت، انفجاری که دو روز گذشته در دمشق به وقوع پیوست در حقیقت توطئه بین المللی علیه ملت سوریه به شمار می‌آید.

این پایگاه خبری در ادامه افزود: اهداف دشمنان سوریه از اجرای این توطئه تضعیف روحیه مردم و مسئولان نظامی و نیروهای امنیتی سوری بود که با اقتدار در برابر تروریست‌های مسلح اعزامی از رژیم‌های حاشیه خلیج فارس به این کشور ایستادگی می کنند.

اسلام تایمز در ادامه گزارش خود می‌نویسد: بر اساس آخرین اطلاعات بدست آمده از منابع آگاه "هیلاری کلینتون"، وزیر خارجه آمریکا که آغاز هفته گذشته وارد خاورمیانه شد، اگر چه در ظاهر سفری دوره‌ای به مصر و سرزمین‌های اشغالی داشت، اما در حقیقت در این سفر ماموریت سری و مهم دیگری داشت که در هماهنگی با کشورهای مخالف و توطئه‌گر علیه سوریه جهت اجرای عملیات ترور وزیر دفاع و دیگر مقامات امنیتی این کشور نمود پیدا می‌کرد.

به گفته این منابع وزیر خارجه آمریکا کاملا از نشست‌های مسئولان دستگاه‌های اطلاعاتی و جاسوسی عربستان سعودی، قطر، ترکیه و رژیم صهیونیستی مطلع بود. این در حالی است که مسئولان اسرائیلی در جریان دیدار با کلینتون با قاطعیت اعلام کردند که حکومت بشار اسد در آستانه سقوط قرار دارد.

حتی فرماندهان سیاسی و امنیتی صهیونیستی تدابیر امنیتی شدید اتخاذ کردند که از جمله آن استقرار نظامیان این رژیم در مرزهای مشترک با سوریه بود. این تدابیر حدود سه روز قبل از وقوع این انفجار و در روز ورود کلینتون به تل‌آویو انجام شد.

منابع مذکور در ادامه اذعان کردند که نشست‌های محرمانه توطئه‌گران سوریه علیه بشار اسد با ریاست "بندر بن سلطان" از شاهزادگان سعودی که طی چند ساعت اخیر به عنوان رئیس دستگاه جاسوسی عربستان برگزیده شد و "حمد بن جاسم" نخست وزیر و وزیر خارجه قطر برگزار شد.

همچنین منابع خبری از تماس‌های محرمانه "حمد بن جاسم" با یک مقام امنیتی بلندپایه صهیونیستی حدود یک هفته قبل خبر دادند که در این تماس وزیر خارجه قطر از آن مقام صهیونیستی خواست تا اسرائیل از همه امکانات و وسایل برای فتنه انگیزی و انجام عملیات تروریستی در سوریه استفاده کند.

این منابع همچنین تاکید کردند که "سعد حریری" و "سمیر جعجع" از سران 14 مارس نیز در توطئه علیه سوریه مشارکت دارند.

این انفجار تروریستی علیه مقامات امنیتی و نظامی دمشق آنقدر برای توطئه‌گران مهم بود که تصور می‌کردند، بعد از وقوع آن بی‌هیچ تردیدی حکومت بشار اسد سقوط خواهد کرد و همین موضوع هیلاری کلینتون را به منطقه کشاند، هر چند که در ظاهر سفرهایی به دیگر مناطق خاورمیانه داشت، اما در حقیقت هدف اصلی و پنهان سفر وی همان‌طور که ذکر شد، اجرای این عملیات بود.

در انفجار دو روز گذشته دمشق "سپهبد داود راجحه" وزیر دفاع و چند نفر دیگر از مقامات امنیتی و نظامی سوریه کشته شدند.

این بمب 50 کلیوگرمی توسط یک انتحاری طلب در سالن محل برگزاری نشست ستاد بحران این کشور منفحر شد که در آن شماری از وزیران و فرماندهان تشکیلات امنیتی سوریه حضور داشتند.

در این انفجار همچنین"آصف شوکت" همسر خواهر "بشار اسد" و "حسن ترکمانی" دستیار معاون رئیس جمهوری سوریه نیز کشته شدند.


 
عکس: فرق بین ارتش سوریه و ارتش آزاد سوریه!
ساعت ٧:٤۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۳٠ : توسط : حسینی

در تصاویر منتشره زیادی، شورشیان سوری که نام "ارتش آزاد سوریه" را برای خود انتخاب کرده‌اند، از کودکان و نوجوانان سوری به عنوان سپرهای انسانی استفاده کرده‌اند.

به گزارش سایت اوباما،  گروه ارتش آزاد سوریه که به القاعده نیز نزدیک است، تلاش می‌کند با کشتن غیرنظامیان، مسئولیت این جنایات را به گردن دولت سوریه بیندازد.

شورشیان سوری در جنایت الحوله و ده ها جنایت دیگر از این دست، با کشتار قابل توجه غیرنظامیان، تلاش کرده‌اند دولت اسد را مسئول این جنایات نشان دهند و این در حالی است که کاملاً واضح است که این جنایات کاملاً به ضرر دولت سوریه و به نفع مواضع اپوزیسیون سوری است.

تصویر زیر، ارتش آزاد سوریه را در سمت راست و در حالی نمایش داده است که از کودکی به عنوان سپر دفاعی استفاده کرده و این در حالی است که در سمت چپ، ارتش سوریه در حال محافظت از کودک بی دفاع از چنگ اقدامات تروریستی شورشیان است. 
مستندی درباره مردم مسلمان میانمار + فیلم
ساعت ٧:٤۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۳٠ : توسط : حسینی

فارس- مسلمانان میانمار سال‌هاست که از ظلم حکومت کودتایی و نظامی این کشور رنج می‌برند.

 
کشوری که مسلمانان «روهینگا» در منطقه «آرکان» را با قدمتی تاریخی در این منطقه زندگی می‌کردند شهروند این کشور نمی‌داند و با ظلم و ستم کوچ اجباری آنان را در دستور کار خود قرار داده است.
 
این اتفاق البته از سال‌ها پیش رخ داده و همچنان ادامه دارد و در آخرین نمونه هزار مسلمان میانماری کشته و صدها هزار نفر آواره شده و در مرزهای میانمار و بنگلادش بدون کمک کشور بنگلادش و مجامع بین‌المللی سرگردان هستند.
 

آنچه در زیر می‌آید مستندی از مسلمانان میانمار با نام «روهین

مشاهده فیلم


 
روزنامه سوییسی:
ساعت ٧:٢۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۳٠ : توسط : حسینی

سازمان سیا به مخالفان بشار

اسد مشاوره می دهد

وین - یک روزنامه سوییسی با اشاره به تحولات سوریه نوشت که سازمان اطلاعات مرکزی امریکا ( سیا ) به مخالفان بشار اسد مشاوره می دهد.

1391/04/30 - 00:50

به گزارش ایرنا، روزنامه سوییسی 'باسلر تسایتونگ' نوشت: پس از مکالمه تلفنی باراک اوباما با ولادیمیر پوتین همتای روسی خود و تلاش رییس جمهوری آمریکا برای قانع کردن رییس جمهوری روسیه برای حمایت نکردن از رژیم بشار اسد، سریعا از سوی کاخ سفید اعلام شد که روسیه و آمریکا در خصوص بحران سوریه اختلاف نظردارند.

این روزنامه در عین حال افزود: البته در دولت آمریکا موضوع حمله نظامی علیه سوریه مطرح نیست هر چند که جمهوریخواهان از جمله مک کین خواهان آن است.

روزنامه سوییسی تصریح کرد: امروز برنامه دولت اوباما در خصوص سوریه، 'عبور حساب شده ' است. از یک سو آمریکا اصرار دارد که اسد را راضی به رفتن به تبعید کند که به ندرت چنین برنامه ای به واقعیت در می آید و از سوی دیگر،خواستار آن است که مذاکراتی بین برخی از سران میانه رو اپوزیسیون با افراد درجه دوم در رژیم بشار اسد برای توافق در خصوص آینده این کشور بوجود آید.

'باسلر تسایتونگ' تاکید کرد: البته تنها موضوعی که کاخ سفید تلاش می کند از تکرار آن جلوگیری کند، نمونه عراق است. در عراق پس از سقوط رژیم صدام حسین یک خلاء قدرت بزرگی بوجود آمد که در نهایت به وضعیتی مانند جنگ داخلی تبدیل شد.

این روزنامه یادآور شد: سوریه هم دقیقا مانند عراق دارای اقلیت های مذهبی و قومی زیادی است.

روزنامه سوییسی خاطرنشان کرد که با توجه به این وضعیت پیچیده در سوریه که یکی از کشورهای مهم خاورمیانه است ، دولت اوباما را بر آن داشته که یک راه غیر از جنگ را برای آن پیدا کند.

این روزنامه نوشت: به همین دلیل سازمان سیای آمریکا چند هفته ای است که با اپوزیسیون سوریه همکاری می کند و با آن در تماس است و از نظر فنی ، لجستیکی و ارتباطاتی به آن مشاوره می دهد.

روزنامه سوییسی یادآور شد: کاخ سفید این موضوع را که مخالفان دولت سوریه از طریق سازمان سیا سلاح دریافت می کند، اکیدا تکذیب کرده است.

'باسلر تسایتونگ' افزود: کاخ سفید و سازمان سیا در این همکاری بیش از همه می خواهند بدانند که القاعده چه نقشی در سوریه دارد.


 
مدیر شورای مفتی های روسیه: جهان اسلام برای نجات مسلمانان میانمار وارد عمل شود
ساعت ٧:٢۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۳٠ : توسط : حسینی

مسکو - 'نفیق الله آشیروف' مدیر شورای مفتی های روسیه با اشاره به ابعاد بسیار گسترده فاجعه انسانی در میانمار اعلام کرد: جهان اسلامی باید برای نجات مسلمانان میانمار از نسل کشی به طور جدی وارد عمل شود.

1391/04/30 - 00:50

'آشیروف' امروز (جمعه) در گفت و گو با خبرنگار ایرنا خاطرنشان کرد: هزاران مسلمان مظلوم در جنوب میانمار توسط افراط گرایان بودایی فقط به جرم مسلمان بودن شهید شده اند و این یک جنایت ضدبشری است.

وی افزود: این جنایت ها که در حال حاضر هم ادامه دارد، در شرایطی صورت می گیرد که غرب ادعای دفاع از حقوق بشر دارد و به بهانه کشته شدن چند نفر یک کشور را مورد تحریم قرار می دهد، اما در برابر فاجعه بزرگ انسانی میانمار سکوت اختیار کرده است.

آشیروف با بیان اینکه غرب علاقمند است که مشکلات کشورهای اسلامی افزایش بیابد و آنها همواره درگیر مسایل داخلی باشند، اظهار داشت: نباید انتظار داشت غربی ها در مسایلی همچون میانمار موضع سازنده ای به نفع مسلمانان اتخاذ کند.

مدیر شورای مفتی های روسیه گفت: سازمان ملل هم که مسئولیت حفظ آرامش و امنیت انسانها را در نقاط مختلف جهان برعهده دارد، متاسفانه کوچکترین اقدامی برای توقف کشتار مسلمانان میانمار انجام نمی دهد.

وی افزود: چرا به مساله سوریه این همه توجه می شود اما کشتار مسلمانان میانمار کاملا نادیده گرفته می شود و شورای امنیت حتی قطعنامه ای در این خصوص صادر نمی کند.

آشیروف ادامه داد: طبیعی است که منافع ژئوپلیتیکی غرب ایجاب می کند که در این شرایط نه تنها کوچک ترین گامی برای جلوگیری از نسل کشی مسلمانان برداشته نشود، بلکه برای رسوایی دولت سوریه در سطح جهانی تلاش شود و برای این منظور جهان غرب منسجم شده و برخی سران کشورهای عربی هم که از ملت های خود فاصله گرفته اند با آنها همسو شده اند.

رهبر مسلمانان روسیه خاطرنشان کرد: متاسفانه تفرقه موجود میان کشورهای اسلامی برای مسلمانان جهان بسیار گران تمام می شود و ما در مساله میانمار شاهد هستیم که بسیاری از کشورهای مسلمان به مسایل و منافع خود توجه می کنند.

وی اضافه کرد: مطمئنا چنین موضعی مغایر با نص صریح قرآن کریم است که مسلمانان را به یاری و کمک به یکدیگر و توجه به مشکلات جامعه اسلامی دعوت می کند.

مدیر شورای مفتی های روسیه خاطرنشان کرد: اگر کشورهای اسلامی در عرصه جهانی متحد رفتار کنند هیچگاه شاهد حوادثی همچون فاجعه میانمار نخواهیم بود.

وی افزود: دفاع از حقوق مسلمانان وظیفه هر کشور اسلامی است و کاملا بدیهی است که کشورهای اسلامی به تنهایی نمی توانند بطور موثر از حقوق جوامع اسلامی در کشورهای مختلف دفاع کنند.

رهبر مسلمانان روسیه در ادامه این مصاحبه با انتقاد شدید از تحریم های ظالمانه کشورهای غربی به سرکردگی آمریکا گفت: آنها به بهانه واهی ملت ایران را مورد تحریم قرار می دهند و سعی می کنند برای آن مشکلات جدید بیافرینند.

وی گفت: متاسفانه در این شرایط هم شاهد هستیم که شماری از کشورهای اسلامی در برابر سیاست های خصمانه و تحریم های آمریکا و غرب درباره ایران سکوت اختیار می کنند که این گونه موضع گیری به هیچ وجه شایسته یک کشور اسلامی نیست.

آشیروف خاطرنشان کرد: امیدوارم روزی فرا برسد که مشکلات کشورهای اسلامی در یک مجموعه واحد همچون سازمان همکاری اسلامی مطرح و بطور واقعی برای حل آنها تلاش شود و در آن زمان مطمئنا وضعیت مسلمانان بهتر از حال خواهد بود


 
نگاهی به کارنامه رئیس جدید دستگاه امنیت سعودی
ساعت ٧:٢٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۳٠ : توسط : حسینی
«بندر بن سلطان» کیست و ماموریت او چیست؟+عکس

خبرگزاری فارس: سابقه طولانی بندر بن سلطان(مشهور به بندر بن بوش) در پیروی مطلق از سیاست های آمریکا و زیرکی و عطش وی برای قدرت می تواند زمینه ساز کودتای نرم در عربستان سعودی در دوره بعد از مرگ عبدالله بن عبدالعزیز باشد.

خبرگزاری فارس: «بندر بن سلطان» کیست و ماموریت او چیست؟+عکس

به گزارش فارس، رسانه های عربی روز گذشته اعلام کردند که شاهزاده "بندر بن سلطان بن عبدالعزیز" طی حکمی از سوی عبدالله بن عبدالعزیز پادشاه عربستان به عنوان رئیس اطلاعات عربستان منصوب شد. این پست با حفظ سمت قبلی بندر به عنوان دبیر شورای امنیت ملی عربستان به وی اعطا شده است.

بررسی سوابق فعالیت های بندر بن سلطان به عنوان یک مهره کلیدی آمریکا در ساختار سیاسی دولت پادشاهی سعودی و مسئول هماهنگی گروه‌های تروریستی سلفی در منطقه نشان از خطرناک بودن تصمیم ریاض در این انتصاب دارد و ثابت می کند که آل سعود ، عزم جدی برای مقابله با محور مقاومت در منطقه و همچنین جلوگیری از انتقال موج بیداری اسلامی به این کشور از طریق مقابله در خارج از مرزها با این انقلاب ها دارد، اما دقت در این انتصاب به راحتی می تواند دست های خارجی در تحمیل وی به سران ریاض و انگیزه های خارجی این انتصاب را نشان دهد.

زندگینامه

بندر بن سلطان بن عبدالعزیز آل سعود در ماه مارس سال 1949 متولد شد. وی بین سال‌های 1983 تا 2005 به عنوان سفیر عربستان در آمریکا فعالیت می‌کرد، شاید بتوان گفت که هیچ سفیر عرب یا شاید هیچ سفیری تا به حال به اندازه شاهزاده بندر وابسته به واشنگتن نبوده است. بندر به مدت 23 سال سفیر عربستان سعودی در آمریکا بود و در این مدت ارتباطات گسترده‌ای را با نومحافظه‌کاران آمریکایی و لابی‌های صهیونیستی در این کشور برقرار کرده است.

وی در 16 اکتبر 2005 توسط عبدالله بن عبدالعزیز ششمین پادشاه عربستان سعودی به عنوان دبیر عالی شورای امنیت ملی این کشور منصوب شد.

بندر بن سلطان تشنه قدرت

بازگشت بندر به عربستان سعودی درست چند هفته قبل از مرگ ملک فهد پنجمین پادشاه عربستان صورت گرفت. به دنبال بازگشت وی به عربستان شایعاتی منتشر شد مبنی بر آنکه بندر در تلاش است تا در دولت جدید منصبی را کسب کند، این در حالی است که کناره گیری وی از سمت سفارت عربستان در آمریکا بنا به "دلایل شخصی" اعلام شد.

بندر بن سلطان در برهه‌ای بسیار سعی کرد تا سیاست خارجه عربستان سعودی را در دست بگیرد، اما موفق به انجام این مهم نشد. وی در زمان بیماری ملک فهد شاه سابق عربستان سعودی به این کشور بازگشت، اما در جنگ قدرت پس از مرگ ملک فهد نتوانست به رده‌ای بالاتر از ریاست شورای امنیت ملی عربستان سعودی دست یابد.

در آگوست سال 2009 روزنامه فایننشال تایمز انگلیس در گزارشی از تلاش امیر بندر بن سلطان برای کودتا در عربستان سعودی خبر داد. این روزنامه با تاکید بر صحت این خبر نوشت که البته این خبر قدیمی است و در سال 2008 روی داده است.

به نوشته این گزارش، هدف از این کودتا، تنها کودتای نظامی علیه ملک عبدالله نبوده، بلکه وی قصد داشت تا کل نظام را تغییر دهد، وی در پی این اقدام قصد داشت تا خود قدرت در عربستان را در دست بگیرد. این کودتا قرار بود از پایگاه هوایی ریاض انجام شود.

ارتباطات بندر با غرب و رژیم صهیونیستی

وی در سال 1983 به عنوان سفیر عربستان در آمریکا منصوب شد و به مدت 23 سال این سمت را در دست داشت. بندر در مدت طولانی که مسئولیت سفارت این کشور در آمریکا را بر عهده داشت، با 5 رئیس جمهور آمریکایی، 10 وزیر امور خارجه این کشور، 11 مشاور امنیت ملی، 16 جلسه کنگره آمریکا و صدها سیاستمدار دیگر آمریکایی رابطه برقرار کرده است.

صبری انوشه تحلیلگر مسایل عربستان می گوید که وی نقش مهمی در مناسبات عربستان سعودی با آمریکا دارد و بعد از ایجاد بحران میان روابط دو کشور در پی اتفاقات 11 سپتامبر این بندر بن سلطان بود که توانست این مناسبات را بهبود بخشد. ارتباط وی با لابی صهیونیستی نیز باعث شد تا تغییرات خاصی در رویکرد منطقه‌ای سیاست خارجه عربستان سعودی ایجاد شود.

شاهزاده بندر با چندین رئیس جمهور آمریکایی به ویژه جرج بوش پدر و پسر روابط نزدیکی را برقرار کرد و رابطه وی با جرج بوش پسر به اندازه‌ای نزدیک بود که نام مستعار وی "بندر بوش" شد. به طور کلی هر جایی که آمریکا می‌خواهد تحرکی از خود نشان دهد و نیاز به پول دارد، باید بندر بن سلطان ظاهر شود، چون وی پشتیبان مالی وزارت خارجه آمریکا و منتقل کننده گرایش‌های آمریکایی به خاندان پادشاهی آل سعود است . وی طراح یا مجری بسیاری از نقشه‌های آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا بوده است.

شاهزاده بندر تا اندازه ای رابطه نزدیکی با “جرج بوش پدر” “جرج بوش پسر” و اعضای ارشد دولت بوش از جمله "جیمز بیکر"، "دیک چنی" و ژنرال "کالین پاول" برقرار کرد که جزئی از دولت آمریکا محسوب می‌شد. بندر در دوران سفارت خود به کاخ سفید راه پیدا کرد و گفته می‌شود که وی اولین سفیر سعودی در آمریکاست که از جزئیات امنیتی وزارت امور خارجه آمریکا مطلع بود.

این نفوذ تا حدى است که باب وودوارد (روزنامه‌نگار مشهور آمریکایى که نقش اصلى را در افشاى رسوایى واترگیت ایفا کرد) در کتاب «طرح حمله» ادعا مى‌کند که پرزیدنت بوش پیش از آن که تصمیم خود مبنى بر حمله به عراق را با کالین پاول، وزیر امور خارجه وقت خود در میان بگذارد، آن را به اطلاع بندر بن سلطان رساند.

"اسکات مک‌لئود" رئیس دفتر مجله تایم در قاهره نیز که در بیست و دو سال اخیر به پوشش وقایع خاورمیانه و شمال آفریقا براى این مجله مشغول بوده است، درباره بندر بن سلطان مى‌نویسد: اگر بگوییم بندر بن سلطان در جهت‌گیرى‌هاى خاورمیانه‌اى سیاست آمریکا به اندازه کاندولیزا رایس نقش دارد، چندان اغراق نکرده‌ایم.

بندر در راضی کردن سریع عربستان برای موافقت با شرکت در مذاکرات مستقیم با رژیم صهیونیستی نقش اساسی دارد. وی زمینه را برای ورود به مذاکرات مستقیم با رژیم صهیونیستی که گام اول در عادی‌سازی روابط بین عربستان و اسرائیل محسوب می‌شود، موفق شده است. به عنوان مثال در کنفرانس مادرید به رغم اینکه عربستان قرار نبود حاضر شود و تصمیم بر این بود که عبدالله بشاره، نماینده شورای همکاری خلیج فارس در آن شرکت کند، بندر به نمایندگی از عربستان حاضر شد. حضور بندر در این نشست همه اعضای شرکت کننده از جمله رژیم صهیونیستی را غافلگیر کرد.

بندر در پیشبرد مذاکرات قرارداد تسلیحاتی “یمامه” انگلیس با عربستان سعودی در سال 1985 کمک بسیاری کرد. قرارداد 80 میلیارد دلاری یمامه انگلیس شامل فروش بیش از 100 کلاهک های هسته ای انگلیس به عربستان می‌شود.

انگلیس پس از امضای قرارداد برای دلالی در این قرارداد، مبلغ 2 میلیارد دلار به حساب سفارت عربستان سعودی واریز کرد که البته بندر مبالغ واریزی انگلیس را برای استفاده‌های شخصی به کار برد.

بندر طراح و مجری اقدامات تروریستی منطقه

از سال 2005 به بعد می توان بندر بن سلطان را مجری تمامی طرح‌های تروریستی در منطقه دانست که زیر نظر ریاض دنبال شده است، اغراق نیست اگر بگوییم که تمامی گروه های تروریست سلفی در منطقه تحت اشراف مستقیم وی فعالیت می کنند. وی حتی انتصاب‌های مختلف در سازمان هایی نظیر القاعده را نیز مستقیما خود بر عهده دارد، در همین راستا پایگاه خبری عراقی "براثا " سندی را منتشر کرد که نشان می‌داد بندر دو سال پیش شخصا فرمانده جدید القاعده در عراق را تعیین کرده و عناصر آن را با سلاح و پول تجهیز نموده است.

در این سند دبیرکل شورای امنیت ملی عربستان سعودی ابوسلیمان را به عنوان جانشین ابوعمر البغدادی و ابوایوب المصری که در عراق کشته شدند، به ریاست گروهک تروریستی "دولت اسلامی عراق " که شاخه القاعده در عراق است، انتخاب کرد.

"انیس نقاش" تحلیلگر مسایل منطقه ای در این زمینه می‌گوید: اقدامات بندر در حمایت آشکار و پنهان از اعضای گروه‌های تروریستی منطقه نظیر القاعده برخاسته از سیاست خارجی عربستان سعودی است و وی در این زمینه به عنوان رئیس شورای امنیت ملی این اقدامات را انجام می‌دهد.

این کارشناس مسایل منطقه‌ای اختلاف افکنی میان شیعه و سنی را یکی از مهم‌ترین اولویت‌های بندر در حمایت از گروهک‌های تروریستی در منطقه دانست و تاکید کرد که وی به نمایندگی از دولت وهابی عربستان سعی دارد تا ریشه‌های مقاومت شیعی را خشکانده و مانع از گسترش نفوذ مقاومت منطقه در این کشور شود.

بندر و دشمنی با محور مقاومت

نزدیکی بندر با لابی صهیونیستی و نومحافظه‌کاران افراطی در آمریکا موجب شده است تا وی خصومتی دیرینه از ایران و محور مقاومت در منطقه در دل خود جای دهد. وی اقدامات زیادی را در راستای دشمنی خود با ایران و محور مقاومت انجام داده است که سازماندهی جریان های تروریستی و افراط گرای اسلامی برای مقابله ایدئولوژیک و نظامی با مقاومت تنها بخشی از این فعالیت هاست.

دست داشتن در ترور "عماد مغنیه" از فرماندهان نظامی حزب الله لبنان با همکاری سازمان های جاسوسی رژیم صهیونیستی و تلاش برای ترور سید محمد حسین فضل الله مرجع فقید شیعیان در لبنان از دیگر تلاش های وی در راستای سیاست های ریاض در منطقه بوده است. اسناد موجود نشان می دهد که امیر بندر مسئولیت تامین مالی پروژه ترور عماد مغنیه را بر عهده داشته و به نوعی این عملیات را کارگردانی کرده است.

پایگاه خبری المنار در گزارشی نوشت که در سال 2006 خبری از دیدار محرمانه بین ایهود اولمرت نخست وزیر وقت رژیم صهیونیستی و بندر بن سلطان آل سعود، سفیر سابق عربستان در واشنگتن در هتلی در بخش غربی قدس فاش کرده بود که این دیدار در اوج حملات اسرائیل به خاک لبنان و مبارزات حزب الله صورت گرفت.

در این دیدار بندر بن سلطان به اولمرت پیشنهاد داده بود هر چقدر پول برای تامین هزینه جنگ علیه حزب الله می خواهد، می دهد اما جنگ علیه حزب الله را تا سرنگونی این حزب مقاومت متوقف نکند.

بندر بن سلطان پس از آن سرزمین‌های اشغالی را ترک کرد تا ماموریتی را که اسرائیل بر عهده وی گذاشته بود آغاز کند و این ماموریت جمع‌آوری اطلاعات درباره فرمانده نظامی حزب‌الله با نام عماد مغنیه بود. بندر بن سلطان در این راه عناصر سعودی و غیرسعودی و همچنین شبه نظامیان وابسته به سعد الحریری، رهبر جریان المستقبل و "سمیر جعجع"، رهبر حزب نیروهای لبنانی موسوم به فالانژیست ها را به خدمت گرفته بود و اسرائیل را در جریان اطلاعات درباره عماد مغنیه قرار می داد؛ اطلاعاتی که به اسرائیل در ترور مغنیه در خاک سوریه کمک شایانی کرد.

پایگاه خبری المنار در ادامه نوشت: بندر بن سلطان در ترور عماد مغنیه دست داشت و پس از آن مقامات سعودی با طرفهای زیادی تماس تلفنی برقرار می کردند تا بر نقش عربستان و به طور ویژه بر نقش بندر که دست پرورده سرویس های جاسوسی آمریکا و رژیم صهیونیستی است، سرپوش گذارند.

وی همچنین نقش عمده ای در تشدید ناآرامی های موجود در سوریه دارد، هفته نامه فلسطینی المنار اخیرا فاش کرد که مسئولیت تماسهای ریاض با ترکیه، آمریکا، فرانسه و اسرائیل به منظور ادامه تلاش‌های مشترک برای جمع‌آوری حمایت بین المللی لازم به منظور اجرای عملیات نظامی علیه ارکان قدرت ارتش سوریه با هدف تضعیف کردن آن بویژه یگانهای مسئول حفاظت از پایتخت سوریه در برابر حملات تروریست‌ها را بر عهده دارد.

این هفته‌نامه به نقل از برخی منابع فاش کرد که یک هیئت امنیتی و نظامی ترکیه اخیرا با سفر به عربستان سعودی با بندر و برادرش خالد بن سلطان ملاقات کرد و این هیئت در جریان حضورش در ریاض درباره افزایش اقدامات تحریک‌آمیز و تروریسم علیه ملت سوریه و استفاده از سناریوهای جدید برای ایجاد گسست بین مردم و رهبری سوریه در پرتو شکست سناریوهای توطئه آمیز بحث و گفت‌وگو کرد.

حدود پنج ماه پیش نیروهای امنیتی سوریه "ناصر العریفی" سرهنگ سعودی و دیپلمات سابق سفارت عربستان در دمشق را به اتهام مشارکت با تروریست ها در ارتکاب جرم علیه ملت سوریه بازداشت کردند. این فرد اطلاعاتی، تحت امر بندر بن سلطان کار می کرد و اذعان کرده که برای ریختن خون مردم بی گناه سوریه از بندر دستمزد گرفته است. بنا بر این گزارش، العریفی پیش از این در مقام یک دیپلمات در سفارت عربستان در دمشق فعالیت کرده است و ماموریت او در سال 2009 به پایان رسیده بود. العریفی به بهانه تحصیل فرزندان خود در مدارس سوریه در سوریه مانده و در شهر حمص اقامت گزیده بود.

وی به تسهیل تردد افسران اطلاعاتی سعودی به شهر حمص سوریه و نقش جنایتکارانه عربستان و به ویژه بندر بن سلطان در سوریه و همکاری با سرویس‌های اطلاعاتی غربی علیه سوریه اعتراف کرده است.

نقش بندر بن سلطان برای مقابله با موج بیداری اسلامی

با آغاز موج بیداری اسلامی در  کشورهای عربی و به خطر افتادن منافع و موجودیت حاکمیت ریاض در سایه انقلاب های عربی، بندر به عنوان مهره اصلی مقابله با این موج مردمی انتخاب شد، وی فعالیت های گسترده ای را در راه مقابله با این روند دنبال کرد و البته در این راستا مانند سایر رویکردهای قبل به صورت کامل سناریوهای غرب را در تحولات منطقه دنبال می کرد، عمده دخالت‌های عربستان سعودی در موج انقلاب های مردمی بویژه در مصر ، یمن و بحرین و همچنین دست داشتن این کشور در بروز ناآرامی و بحران در سوریه از سیاست های بندر بن سلطان است، وی با ابزار سازمان های تروریستی که در اختیار دارد، به خوبی در این زمینه ایفای نقش می کند و از دلارهای نفتی سعودی نیز در این راستا کمک می گیرد، نقش بندر بن سلطان زمانی در تحولات بیداری اسلامی پررنگ تر شد که غرب به این نتیجه رسید که تنها با جریان های انحرافی و افراط گرای اسلامی است که می تواند با موج بیداری اسلامی برگرفته از اسلام ناب به مقابله بپردازد.

بندر در این راستا ، هماهنگی های زیادی را با محور توطئه گر غرب در منطقه انجام داده است، هفته‌نامه فلسطینی المنار تابستان گذشته و در اوج انقلاب مصر نوشت که بندر بن سلطان و "حمد بن جاسم" در دوحه با یک تیم چهار نفره آمریکایی که سه نفر از آنها از دستگاه‌های امنیتی و یک نفر نیز مسئول بلندپایه وزارت خارجه آمریکا بود، دیدار و درباره اوضاع مصر و کنار زدن این کشور از نقش‌آفرینی در منطقه گفت‌وگو کردند.

بن سلطان و بن جاسم در این دیدار گزارشی از طرح‌های عربستان و قطر برای ایجاد فتنه و آشوب در مصر و کارشکنی در برابر برقراری ثبات در این کشور ارائه کردند. در این طرح عربستان و قطر بر تداوم حمایت‌های مالی دوحه و ریاض از ایجاد فتنه و آشوب در مصر به منظور سرگرم کردن نهادهای دولت این کشور به اوضاع داخلی تاکید کردند.  بر اساس این گزارش دوحه و ریاض همچنین در تماس دائمی با گروهای محلی مصر هستند تا فتنه و آشوب در این کشور تداوم یابد و به این ترتیب مانع بازگشت آرامش و ثبات به مصر شوند.

در این گزارش همچنین به نقش سفارتخانه‌های عربستان و قطر و ارتباط آنها با سفارت آمریکا در قاهره به منظور تحقق اهداف مشترک ایجاد ناامنی در مصر اشاره شده است. در همین راستا بود که مدتی بعد مردم انقلابی مصر با حمله به سفارت عربستان سعودی در قاهره سعی در تصرف آن داشتند.

منابع اطلاع رسانی همچنین فاش کردند که نیروهای اشغالگر سعودی در بحرین نیز با دستور بندر بن سلطان کار می کند و در این کشور اقدام به آزار و اذیت شیعیان بحرین نمودند، اسلام تایمز نوشت که در پی دستور "بندر بن سلطان بن عبدالعزیز" نیروهای سعودی اقدام به آزار و اذیت شیعیان نموده و آنان را مجبور به ترک منازل خود نمودند.

آیا انتصاب بندر سیاست های ریاض را تغییر می دهد

سوابق بندر بن سلطان نشان می‌دهد که انتصاب وی به عنوان رئیس سازمان اطلاعات عربستان سعودی پیام مهمی برای کشورهای منطقه به شمار می رود، شاه سعودی با این اقدام نشان داد که همچنان به دنبال ضربه زدن به موج بیداری اسلامی در کشورهای عربی برای جلوگیری از انتقال این موج به عربستان سعودی است، علاوه بر اینکه عزم جدی عربستان برای مداخله جویی های بیشتر در بحران سوریه را نیز به اثبات می رساند، چرا که بندر در سالهای اخیر به عنوان مهره اصلی عربستان برای دخالت در اوضاع داخلی سوریه فعالیت کرده است، برخی رسانه های منطقه با اشاره به همین موضوع اعلام کردند که اعطای سمت جدید به بندر بن سلطان در راستای موفقیت‌های وی در جبهه مقابله با محور مقاومت بویژه سوریه در سالهای اخیر بوده است که تازه ترین موارد آن را می‌توان در انفجار مقر امنیت ملی سوریه  و کشته شدن سه نفر از نزدیکان بشار اسد در این انفجار دید.

این انتصاب همچنین می تواند سیاست‌های ریاض را بیش از پیش به آمریکا نزدیک کند و وابستگی مقامات آل سعود به توطئه های کاخ سفید در منطقه را افزایش دهد، عبدالله بن عبدالعزیز با این انتصاب ثابت کرد که نمی تواند زیر فشارهای آمریکا برای دادن اختیارات بیشتر به مهره های مد نظر کاخ سفید  طاقت بیاورد و باید به دیکته های واشنگتن در امور داخلی خود تن دهد. البته شاید بتوان گفت که  این انتصاب بی ارتباط با پشت صحنه انتخاب ولیعهد جدید برای عربستان سعودی نیز نبوده است، چرا که گفته می شود کاخ سفید از رسیدن بندر بن سلطان به این سمت حمایت می کرد، اما عبدالعزیز بنا به دلایلی از جمله وصیت عبدالعزیز بن آل سعود موسس خاندان سعودی موفق به اجرای این خواسته آمریکا نشد.

سمت جدید بندر می تواند عربستان سعودی را یک گام دیگر به عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی نزدیک کند، چرا که وی سابقه همکاری‌های امنیتی متعددی با اسرائیلی ها داشته و افشای دیدارهای وی با مقامات صهیونیستی می‌تواند خاندان آل سعود را به افشای روابط خود با اسرائیل ترغیب کند. این همان چیزی است که غرب و اسرائیل از این انتصاب به دنبال آن بودند.

انتخاب بن سلطان و کودتای نرم در عربستان

البته با وجود تمایل ریاض به این انتصاب، تمامی مولفه های این انتصاب نشان می دهد که این اقدام یک انتصاب غربی و صهیونیستی بوده و با توصیه آمریکا صورت گرفته است، چرا که بندر که یک سر و گردن زبده تر و زیرک تر از شاهزاده های تن پرور سعودی است، می تواند بیش از پیش سیاست های کاخ سفید را در عربستان و منطقه اجرا کند

 

پایگاه نهرین نت در این باره نوشت که آمریکا بعد از گذشت سالها به طور مستقیم پرونده امنیتی را در عربستان به دست گرفته است و انتخاب بندر بن سلطان به ریاست سازمان اطلاعات این کشور زیر فشار و به دستور کاخ سفید بوده است.

 

 از سوی دیگر در صورت مرگ عبدالله بن عبدالعزیز شاه سعودی با تمایل شدیدی که بندر به افزایش قدرت دارد و با در دست داشتن دو بازوی امنیتی در عربستان که همان شورای امنیت ملی و سازمان اطلاعات این کشور است، به راحتی می تواند با اجرای کودتایی نرم تحت حمایت آمریکا و اروپا، سلمان بن عبدالعزیز را سومین ولیعهد ناکام سعودی لقب دهد و خود به جای عبدالله بر تخت پادشاهی بنشیند.


 
جنگ شایعه علیه دمشق ادامه دارد
ساعت ٧:٢۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۳٠ : توسط : حسینی
مسکو: شایعه ورود همسر اسد به روسیه
ارزش پاسخگویی ندارد

خبرگزاری فارس: در ادامه شایعات عجیب علیه سوریه، وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که شایعه ورود همسر رئیس جمهوری سوریه به روسیه صحت ندارد.

خبرگزاری فارس: مسکو: شایعه ورود همسر اسد به روسیه ارزش پاسخگویی ندارد

به گزارش فارس، همانطور که یک مقام نظام سوریه پس از انفجار چهارشنبه در دمشق و ترور سران امنیتی و اطلاعاتی سوریه اعلام کرد و درباره آغاز جنگ شایعات علیه دمشق هشدار داد، اکنون شایعاتی عجیب از جانب مخالفان سوریه مطرح می‌شود.

در حالی که ساعاتی پیش خبرگزاری فرانسه به نقل از الکساندر اورلوف سفیر روسیه در پاریس مدعی شد که بشار اسد در شرایطی خاص آماده کناره‌گیری از قدرت است، وزارت خارجه سوریه دقایقی پیش یک شایعه دیگر را تکذیب کرد.

مجهر خبر داد:‌ وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که شایعات درباره ورود خانم اسماء الاسد همسر بشار اسد رئیس جمهوری سوریه به مسکو صحت ندارد.

وزارت خارجه روسیه تاکید کرد:‌ این شایعه کمین رسانه‌های و تبلیغاتی و اقدامی کثیف است که ارزش پاسخگویی نیز ندارد.

وزارت خارجه روسیه همچنین اعلام کرد که در خصوص شایعه‌ای که درباره کناره‌گیری اسد از قدرت از خبرگزاری فرانسه بیان شد، سخنان سفیر روسیه در پاریس تحریف شده است.

پیش از این نیز وزارت اطلاع‌رسانی و رسانه‌های سوریه اعلام کرد که این خبر (سخنان منسوب به سفیر روسیه) کاملا نادرست است و هیچ اساسی ندارد.

این اخبار در حالی منتشر می‌شود که یک مقام نظامی سوریه پس از انفجار اخیر دمشق و کشته شدن سران امنیتی و اطلاعاتی سوریه، هشدار داد که در چنین فضایی جنگ شایعه و اخبار نادرست علیه سوریه شدت خواهد گرفت.

در حالی که صبح امروز منطقه المیدان منطقه امن و پاکسازی شده از تروریست‌ها اعلام شد، خبرگزاری رویترز نیز دقایقی پیش مدعی شد که المیدان دمشق زیر گلوله‌باران ارتش سوریه است.


 
وزیر خارجه انگلیس:
ساعت ٧:٢٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۳٠ : توسط : حسینی
حالا که قطعنامه وتو شد،
از شورشیان سوری حمایت می‌کنیم

خبرگزاری فارس: پس از شکست غرب در تصویب قطعنامه ضدسوری در شورای امنیت، مقامات غربی از فعالیت خارج از چارچوب کاری شورای امنیت و کمک بیشتر به شورشیان مسلح خبر دادند.

خبرگزاری فارس: حالا که قطعنامه وتو شد، از شورشیان سوری حمایت می‌کنیم

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، "ویلیام هیگ" وزیر خارجه انگلیس امروز اعلام کرد که از آنجا که روسیه و چین قطعنامه پیشنهادی غرب به شورای امنیت علیه سوریه را وتو کرده‌اند، کشورش از شورشیان سوری حمایت خواهد کرد.

هیگ در مصاحبه با رادیو بی‌بی‌سی گفته است که روسیه از اقدامات خود پشیمان خواهد شد، چراکه این اقدامات به اهداف بلندمدت این کشور در منطقه لطمه خواهد زد.

او در این مصاحبه گفت: همه ما خارج از شورای امنیت کار کرده و فعالیت خود برای حمایت از مخالفان سوری را افزایش می‌دهیم.

هرچند که هیگ منکر کمک‌های مخرب و تسلیحاتی شده، اما عنوان کرده است که لازم است تا کمک‌هایی عملی و کاربردی به مخالفان انجام شود. همچنین افزایش کمک‌های امدادی از دیگر مواردی است که وی بدان اشاره کرده است.

هیگ اوایل این هفته در سفر خود به اردن اذعان کرده بود که مخالفان سوری آشکارا از خارج سلاح دریافت می‌کنند، اما مدعی شده بود که انگلیس تاکنون سلاحی برای مخالفان تامین نکرده است.

او گفته است: ارسال سلاح به داخل سوریه مورد موافقت ما نیست، اما این چیزی است که در حال انجام است.

هیگ در صحبت‌های امروز خود همچنین از شورای امنیت نیز انتقاد کرده و عنوان کرده است که این شورا وظایفی را که باید، انجام نمی‌دهد.

روز گذشته چین و روسیه قطعنامه پیشنهادی کشورهای غربی که در آن راه برای اعمال فشار بیشتر به سوریه و استفاده از فصل 7 منشور سازمان ملل باز شده بود را وتو کردند، که این امر موجب عصبانیت کشورهای غربی شده است.


 
«مرصاد» به روایت عضو سابق شورای مرکزی منافقین
ساعت ۱:۱٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۳٠ : توسط : حسینی
سوغاتی‌هایی که هیچ وقت به تهران نرسید

خبرگزاری فارس: خیلی از آنها تمامی امکانات مالی شان را که طی سالیان جمع کرده فروخته و برای اقوام و آشنایان خود سوغاتی خریده بودند.

خبرگزاری فارس: سوغاتی‌هایی که هیچ وقت به تهران نرسید

به گزارش گروه «حماسه و مقاومت» خبرگزاری فارس، وقتی قرار بود عملیات آغاز شود همه نیروهای مسعود رجوی که مدتی با فریب های فرماندهانشان خیالبافی های زیادی کرده بودند هنگام حمله فکر می کردند تا چند ساعت دیگر در قلب تهران جشن پیروزی خواهند گرفت. اما وقتی وارد معرکه شدند خواب هایشان به کابوس هایی مبدل شد که فکرش را هم حتی در دورترین افق های ذهنی شان نکرده بودند.

آنچه مشاهده خواهید کرد نوشته ای است از علی اکرامی عضو سابق شورای مرکزی منافقین که قبل و بعد از عملیات مرصاد را این گونه تعریف می کند:

 

*تاکنون عملیات موسوم به «فروغ جاویدان» از ابعاد مختلف و در زمینه های نظامی سیاسی آن از سوی جریانات و طیف های مختلف سیاسی مورد نقد و بررسی قرار گرفته است ولی آنچه تا کنون کمتر به آن پرداخته شده و یا اصلا به آن اشاره ای نشده است ابعاد فاجعه انسانی یا همان تراژدی جاویدان آن است. من بر عکس آقای رجوی که گفته بود باید برای درک عظمت و شکوه عملیات موسوم به «فروغ جاویدان» از آن فاصله گرفت. اعتقاد دارم که اتفاقا برای عمق جنایات و فهم این بزرگترین تراژدی که در حق بهترین سرمایه های این مردم در مرداد داغ و کوه و دشت و صحراهای مرز ایران و عراق بدست ایشان رقم خورد، باید هرچه بیشتر و از زاویه انسانی و عاطفی به آن نزدیک شد.

آن دسته از افراد سازمان که همانند من از نزدیک این تراژدی را با پوست و گوشت لمس کرده باشند بخوبی می توانند زوایای پنهان آن را که اتفاقا رجوی علیرغم تبلیغات کر کننده و چاپ دهها کتاب اصلا به آن نپرداخته است را برای اذهان عمومی اشکار کنند. از همین زاویه هر چه زمان می گذرد عمق خیانت رجوی برای ما بیشتر خود رانشان می‌دهد. اما ابتدا باید برای فهم این تراژدی سیاه به این سوال پاسخ داد که چرا رجوی دست به عملیات فروغ به اصطلاح جاویدان زد. خودش در این رابطه در آن جلسه توجیهی قبل از عملیات چنین می گوید:

«ما در مقابل توطئه ارتجاعی - استعماری قرار گرفته ایم. می خواهند با تحمیل آتش بس ما را برای سالیان در عراق قفل کنند و بگویند ما زائیده جنگ ایران و عراق بودیم پس باید این توطئه را درهم بشکنیم.»

اگر بخواهیم این صحبتهای رجوی را به زبان ساده ترجمه کنیم خلاصه اش این است که با پذیرش آتش بس استراتژی ما که برمبنای استفاده از شکاف جنگ ایران و عراق و استفاده از تمامی امکانات آموزشی- پرسنلی و سلاح و تجهیزات رژیم عراق بپا شده بود و در تحلیل هایمان هیچگاه باور نداشتیم که روزی میان این دو کشور آتش بس صورت گیرد به بن بست خورده است و باید همانند غریقی که در آخرین لحظات غرق شدن به هر خس و خاشاکی دست میزند با قسم و آیه دولت عراق را قانع کنیم تا چند روز دیگر مسئله را کش بدهد و از پذیرش آتش بس خودداری کند تا بلکه ما بتوانیم بختمان را که اکنون به ما پشت کرده بیازماییم.

بقول یکی از افسران شیعه عراق که در آن زمان با وی برخوردی داشتم، آقای صدام با پذیرش عملیات فروغ با یک تیر دو نشان زد و با وجود اینکه به هیچ وجه اعتقادی به پیروزی این عملیات نداشت هم خودش از شر آنها راحت می شد و هم اینکه بعنوان یک گام، حسن نیت خود را به دشمن سابق خود ایران نشان می داد و آنها را دو دستی و با رضایت خودشان تحویل ایران می داد.

آری تحلیل های غلط رجوی از شرایط عینی جامعه و مسئله جنگ که باعث شد دست به یک پرواز تاریخ ساز به جوار کاخ صدام بزند و تمامی امکانات انسانی و مالی را سالیان در قرارگاهی موسوم به اشرف و در رویای سرنگونی به هرز بدهد وقتی که شرایط بر عکس تحلیل های او رقم خورد به جای پذیرش اشتباهاتی که مرتکب شده و تصحیح آن در اوج غرور ناشی از قدرت طلبی محض و بدون محاسبه شرایط عینی نظامی و سیاسی دست به این حماقت بزرگ زد.

برای او فقط یک چیز مهم و آن هم کسب قدرت بود. براساس همین باور مالیخولیایی زمینه فروغ به اصطلاح جاویدان را فراهم کرد. یک هفته دولت عراق برای شروع عملیات وقت داده بود. رجوی با بسیج تمامی نیروها در خارج هر روزه دهها جوان بخت برگشته را که کوچکترین آشنایی به مسائل نظامی نداشتند را از طریق فرودگاهها و راه زمینی ترکیه از خارج از کشور وارد عراق می‌کرد و روی این افراد چنان تبلیغات وسیع صورت گرفته بود که همه فکر می‌کردند دارند به ایران برای پیک نیک می‌روند. خیلی از آنها تمامی امکانات مالی شان را که طی سالیان جمع کرده فروخته و برای اقوام و آشنایان خود سوغاتی خریده بودند کوله های آنها مملو از اسباب بازی و عروسکان قشنگ برای بچه هایی بود که آنها تا کنون ندیده بودند. عکسهای پدران و مادران سالخورده و بعضاً زنان و فرزندان و برخی از آنها که جوان تر بودند شوق داشتند که با رفتن به ایران بعد ازسالیان زندگی مجردی بتوانند سر سفره عقد نشسته و کانون گرمی تشکیل دهند.

آری عمق این تراژدی که گفته بودم و تاکنون به آن پرداخته نشده همین است. روابط عمومی دروغ پرداز به خوبی روغنکاری شده رجوی در خارج کشور به هیچ وجه حرفی با این بیچاره ها که ممکن است گوشت دم توپ شوند نزده بودند و تنها روی احساسات و عواطف خانوادگی آنها کار کرده بودند و حتی در مضحکترین شکل آن این بخت برگشته ها را توجیه کرده بودند که پاسپورت هایشان را هم با خود داشته باشند چون باید آنجا تعویض شده و مهر جمهوری دمکراتیک اسلامی بخورد. رجوی اینگونه و با این شیوه و با دست زدن به رذیلانه ترین بازی یعنی با عواطف و احساسات پاک هزاران بخت برگشته که عشق و آرزویی به جز آزادی میهن نداشتند آنها را برای عملیات به اصطلاح فروغ جاویدان به خاک عراق کشاند به دلیل وقت کم عمدتاً ازاین افراد برای کارهای پشتیبانی استفاده شد و آنها ازساعت اولیه صبح که مارش عذاب آور بیدار باش نواخته می‌شد تا نیمه های شب مشغول بار زدن مهمات و یا مواد غذایی بودند. علیرغم فشارهای جسمی ناشی از سنگینی کار بخاطر شوق رفتن به ایران و دیدار با خانواده ها بعد از سالیان سر از پا نمی شناختند.

تا اینکه روز حرکت فرا رسید. همه نفرات در یگانهای مشخص شده سازماندهی و به سمت مرز خانقین حرکت کردند تا عملیات آزادسازی ایران را آغاز کنند. قبل از آن هرکس تا آنجا که توانست وسیله شخصی، عکسها و ... را به همراه خود برد ما بقی را به دوستانشان که در قرارگاه مانده بودند سپردند تا بعد به آدرسشان پست کنند. بچه ها قبل از حرکت از اشرف آدرس های محل سکونت خود را تبادل می کردند و یکدیگر را دعوت می‌کردند. چنان جوی ساخته شده بود که هیچ کس به موقعیت عملیات و بازگشت به ایران بعد از سالیان شک نمی‌کرد ستونها از مرز وارد ایران شدند و بعد از درگیریهای پراکنده هر ستون به تنگه چهار زبر رسید. همه در شوق دیدار آشنایان لحظه شماری می‌کردند ولی اولین شلیک موشک های آرپی جی ازبالای تنگه چهارزبر به تانک های جلودار اصابت کرد همه را از خواب رویایی بیدار کرد و بعد ادامه درگیریها و آمار کشته و زخمی هایی که چون برگ روی زمین افتاده بودند.

واقعیت انکار ناپذیر ماهیت رجوی را برایشان برملا کرد. بسیاری از آنها که با فضای جنگ آشنایی نداشتند بشدت می گریستند و خواهان بازگشت بودند. بخصوص وقتی اجساد دوستانشان را که تا چند روز پیش با آنها زندگی می کردند را می دیدند. انبوه اجساد سوخته و جزغاله شده که قابل شناسایی نبودند. یگانها یکی بعد از دیگری از تنگه عقب نشینی می کردند ولی در بازگشت توسط مهدی ابریشمچی دوباره علیرغم میل باطنی شان برگشت داده می شوند. در اوج درگیریها فرماندهان رجوی برای بالا بردن روحیه نفرات به دروغ قلمداد می‌کردند که چند تیپ از تنگه عبور کرده و به نزدیکی کرمانشاه رسیده اند.

هرج و مرج عجیبی بوجود آمده بود. فرمانده هان خشکشان زده و هیچ کنترلی روی نیروها نداشتند آنها هم در حقیقت درگیر این مسئله بودند که چقدر ساده لوحانه به دام نقشه های رجوی افتاده اند. خودروها یک به یک در آستانه ورود به دهانه تنگه مورد اصابت موشک و راکتها قرار می‌گرفتند و با کلیه نفرات به هوا می‌رفتند. در اطراف تنگه اجساد پراکنده بودند و بعضاً خودروها به هنگام عقب نشینی از روی اجساد عبور می‌کردند. درنزدیکی تنگه در زیر پل اجساد روی هم انباشته شده بود و مابقی نفرات بهت زده و سرگردان بدنبال پیدا کردن سنگر و جان پناهی بودند فروغ جاویدان رجوی به یک تراژدی بزرگ تبدیل شده بود.

دستور عقب نشینی از سوی فرماندهی کل به سوی خاک عراق صادر شد البته نه بصورت منظم بلکه هر کس جانش را بدست گرفته و با هر وسیله ای که در دستش بود خود را به خاک عراق می رساند. از خیل فرماندهان زن و مرد رجوی خبری نبود و فرماندهی کل هم بساطش را جمع کرد و دست از پا درازتر به بغداد عقب نشینی کرده بود.

نیروهای سردرگم در بیابانهای اطراف در زیر شلیک سهمگین نیروی مقابل بدنبال راهی برای خروج از این جهنم آتش بودند. ارتش آزادی بخش رجوی کاملاً از هم پاشیده بود. خیلی از نیروها مسیر بازگشت را نمی دانستند. نیروهای جدیدالورودی که شبهای آخر قبل از شروع عملیات آمده بودند مات و مبهوت خشکشان زده بود. برخی از آنها هنوز کوله های پشتی خود رابه همراه سوغاتی ها حمل می کردند. کمی دورتر از آنها چند کامیون مهمات به همراه نفراتشان در آتش می سوختند. آنها را کسی نمی شناخت چه بسا از خیل بخت برگشتگانی بودند که به امید بازگشت به آغوش گرم خانواده و دیدار با عزیزان شهرهای اروپا را با همه زیبایی های ظاهرش رها کرده بودند.

نیروها یک به یک سلاح را به گوشه ای می انداختند و هرکس به فکر نجات جان خود بود. خیل مجروحان که در گوشه ای افتاده و قادر به حرکت نبودند و با نا امیدی و حسرت به همرزمان خود می نگریستند که از کنار آن می‌گذرند و قادر به انجام هیچ کاری برای نجات آنها از این جهنم نیستند. تعداد زیادی مجروح که بعضا دست و پاهای خود را از دست داده از درد به خود می پیچیدند به حال خود رها شده بودند. شب آخر نشست توجیهی رجوی بیادم آمد که رجوی با غرور خاصی از تصرف شهر تهران سخن می گفت و انبوه نیروهایی که بی خبر از سرنوشت محتومشان شور و فتوح می کردند چهره تک تک همرزمانم که برای آخرین بار همدیگر را می دیدیم از مقابلم رژه رفت باز به صحنه برگشتم.

کامیونهای مهماتی که همچنان در آتش می سوخت. اجساد سوخته در زیر پل تنگه چهارزبر. نگاههای ملتمسانه صدها مجروح که هر کدام از درد به خود می پیچیدند. و انبوه نیروهای آواره و سرگردان که خسته و تشنه و گرسنه در بیابانهای اطراف اسلام آباد و کرند در جستجوی راهی برای خروج از زیر سهمگین ترین آتشبارها بودند. درمسیر بازگشت به جسد سوخته یکی از نیروها برخورد کردم. از شدت سوختگی قابل شناسایی نبود. کمی دورتر کوله پشتی او به زمین افتاده بود شاید این کوله پشتی که عروسکی را در خود جا داده بود متعلق به یکی از آن هزاران نفری بود که فرصت این راپیدا نکرده که سوغاتی خود را به دست عزیزانش بسپرد.

و از این نقطه تراژدی فروغ جاویدان آغاز می‌شود و وجدانهای بیدار بشریت در پشت غبار مسائل نظامی یا بند و بست های سیاسی به آنها نهیب می زند که در مقابل رجوی بعنوان نخستین مسئول این تراژدی ساکت ننشینند و اجساد متلاشی شده و سوخته صدها نفر درتنگه چهارزبر و دشت حسن آباد وجدانهای خفته آنها را به قضاوت می طلبد.

 

پاسداشت بیست و چهارمین سالگشت عملیات مرصاد در خبرگزاری فارس (14)


 
اشعاری برای مردم مسلمان مظلوم میانمار
ساعت ۱:٠۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۳٠ : توسط : حسینی
در مساجد ویران برمه اذان سرخ می‌گویند

خبرگزاری فارس: شاعران فارس‌زبان این بار نیز پرچمدار حمایت از هم‌کیشان و هم‌نوعان خود شده‌اند و اشعاری را درباره مظلومیت مردم مسلمان میانمار سروده‌اند.

خبرگزاری فارس: در مساجد ویران برمه اذان سرخ می‌گویند

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس،‌این روزها جهان در سکوت معنادار خود کشتار مسلمانان مظلوم میانمار را به دست بوداییان افراطی نظاره می‌کنند و هیچ حقوق بشری در اینجا از نظر آنان پایمال نمی‌شود اما شاعران فارس‌زبان این بار نیز پرچمدار حمایت از هم‌کیشان و هم‌نوعان خود شده‌اند و اشعاری را درباره مظلومیت امت رسول‌الله سروده‌اند. پیش از این نیز بیش از 190 شاعر فارس‌زبان در بیانیه‌ای این کشتار مهلک را محکوم‌ کرده‌اند.

 

در ذیل بخشی از این اشعار می‌آید:

 

 

به کدامین گناه سوزانده شدم؟؟

 

اینجایی که من نشسته ام میانمار نیست

کرج است

آسمان هم آبی ست

ولی دلم سخت طوفانی و سرخ است

بوی سوختن می آید انگار

از حوالی دلی که هم پای قلم‌اش آتش گرفته و می‌سوزد و می‌نویسد!

هم پای تویی که بی گناه سوزانده شدی

در قتلگاهی که تا بد بوی آتش می‌دهد

تو سوزانده شدی

تنها به جرم اینکه مسلمان بودی

و تنها بودی

و چه تنهاست ... مسلمان

سوزانده شدی

و قبل سوختن‌ات

 

من به چشم خود دیدم 

که فخلع نعلیک کرده بودی

در آن وادی سوزان 

که طوی جانت شد و

گلستان ایمانت 

سوزانده شدی

به دست رقصندگان بی غیرتی که 

شمشیرشان را

برای وجود بی پناه  تو تیز می‌کنند

 

و به دور سر پیرزنی لاری می چرخانند 

که صفیر پیک بدستان بی آبروی واشنگتن است

و من دیگر 

حالم بهم می‌خورد

از بوی عود هر بودایی 

اینجایی که من نشسته‌ام

میانمار نیست

و می‌شنوم صدای تو را

که  تا همیشه تاریخ

در میان آتش و دود

فریاد می‌زنی 

به کدامین گناه سوزانده شدم؟

 

 

مریم توفیقی

 

*************

سینا شهیدا

 

با پای اشک تا مساجد ویران برمه

شعرهایم واژه واژه می‌خندند

به این جهل و جنون درندگان میانمار

بودا را آنان به گونه‌ای تفسیر کردند

که اینان – سلفی‌ها – محمد(ص) را

با – نستجیر بالله – خون، کینه و انتقام

و عروسکان کلیسا ، مسیح علیه السلام را

در مساجد ویران برمه

اذان سرخ می‌گویند

این اسلام است

که آخرین رمق استعمار را گرفته است 

و این روح الله است 

که نامش را به جنوب شرق آسیا سوغات برده‌اند 

مثل تونس، مثل لیبی و مثل مصر 

باید شعری به این مضمون برایشان سرود: 

ما را نیز کشتند 

ولی نمردیم 

چون امام برایمان چیزی بنام مرگ 

تعریف نکرده بود 

اگر با کشتن،  کار کفر پیش رفته بود 

اُحُد ، سقیفه، کربلا و خرمشهر پایان کار پیامبر(ص)،علی(ع)، حسین(ع) و امام(ره) بود

 

*****************

سعید تاج محمدی

 

به دردهای خواهران کوچکم در میانمار/قتلگاه آدمیت

 

بسم الله القاصم الجبارین 

بسم الله العادل البصیر  

به دردهای خواهران کوچکم در میانمار:  

نمی دانم 

به چشم های قرمزت نگاه کنم

 

 

یا قرآنی که محکم در بغل گرفته ای؟! 

 

به جنازه ی پدرت

 

یا روسری پاره پاره ات...

 

مادرت مانده است

 

چشم به تو بدوزد

 

یا به خانه ی در حال سوختنش... 

پدرت...آه...

 

دیگر پدری نمانده است

در این قتلگاه آدمیت

باران های موسمی

این بار گلوله با خود آوردند

و سیل خون براه انداختند 

گریه کن خواهرم!

گریه کن! 

مانند خواهرانت در بحرین

 

مانند مادران داغدار غزه

 

یا دختران بوسنی...

 

امّا آرام گریه کن!

مانند کودکان قطیف

 

این ها رسم شان زنده به گور کردن است...

چه فرقی می کند؟

نتانیاهو باشد یا آل سعود؟

آل خلیفه باشد یا تین سین؟

 

کلینتون باشد یا بریتانیا...

شما حق اعتراض ندارید!

این ها جایزه ی صلح نوبل را

در پرونده ی قطور جنایاتشان دارند

شما تنها حق داری 

فردا که می آید 

فریاد بزنید:

 

" بأی ذنبٍ قتلت؟ "


 
گزارش خبرنگار فارس از جدیدترین تحولات سوریه
ساعت ۱:٠٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۳٠ : توسط : حسینی
تروریست‌های مسلح در بوکر و وادی الجوز در
حماة دستگیر شدند

خبرگزاری فارس: آخرین اخبار حاکی است تعدادی از تروریست‌های مسلح در حماة دستگیر شده‌اند، تعدادی از انبارهای اسلحه نیز در این منطقه کشف و ضبط و چندین منطقه در دمشق نیز از تروریست‌ها پاکسازی شد.

خبرگزاری فارس: تروریست‌های مسلح در بوکر و وادی الجوز در حماة دستگیر شدند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دمشق، بازگشت "مناف طلاس" به دمشق ضربه سختی برای مخالفان نظام سوریه بود.

آخرین اخبار حاکی است تعدادی از تروریست های مسلح در بوکر و در منطقه وادی الجوز در حماة دستگیر شده‌اند. همچنین تعددی از انبارهای اسلحه نیز در این منطقه کشف و ضبط شد. 

ارتش سوریه اعلام کرد که منطقه المیدان در شهر دمشق کاملاَ از وجود عناصر تروریستی پاکسازی شده و این منطقه در امنیت کامل به سر می‌برد.

ارتش سوریه همچنین کنترل مجدد البوکمال واقع در شرق سوریه در نزدیکی مرز عراق را به دست گرفته است. همچنین منطقه باب الهوی در شمال سوریه از وجود عناصر تروریستی کاملاَ پاکسازی شده است.

پاکسازی مناطق مختلف سوریه از عناصر تروریستی با قدرت هرچه یبشتر توسط ارتش در حال اجراست و پیش‌بینی می‌شود ظرف چند روز آینده توان تروریست‌ها در سوریه بسیار ضعیف شود.


 
افشاگری شاهزاده بحرینی اختلافات در خاندان خلیفه بالا گرفته است
ساعت ۱:٠٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۳٠ : توسط : حسینی
شاه بحرین ظالم و ناتوان از حل بحران است

خبرگزاری فارس: یکی از شاهزادگان بحرینی از ورود اختلاف شدید در درون خاندان حاکم در کشورش خبر داد و گفت که شاه بحرین فردی ظالم و ناتوان از حل بحران کشور است.

خبرگزاری فارس: اختلافات در خاندان خلیفه بالا گرفته است/ شاه بحرین ظالم و ناتوان از حل بحران است

به گزارش فارس به نقل از پایگاه "الجزیره العربیه"، شیخ عبدالله نوه شیخ عبدالله بن احمد الفاتح آل خلیفه فاش کرد که اختلاف شدیدی در جناح های حکومت در جریان است و دولت در پس پرده بحران اوضاع در کشورش می باشد.

برپایه این گزارش، این شاهزاده بحرینی شیخ حمد بن عیسی آل خلیفه پادشاه بحرین را فردی ظالم و ناتوان از حل بحرانی دانست که منامه در آن دست و پا می زند.

وی تصریح کرد: مشکل اساسی بحرین در دستگاه حاکمه است که به دیدگاه مخالف احترام نمی گذارد.

این شاهزاده افزود: من با شیوه ناسالمی که دستگاه حاکمه در بحرین در پیش گرفته است، مخالفم و ما با دستگاهی که وزیر دفتر پادشاهی آن را هدایت می کند، هرگز همکاری نخواهیم کرد.

عبدالله آل خلیفه همچنین اقدام دولت در سلب حقوق مردم را محکوم کرد و گفت: در همه کشورها مخالفتی از سوی مردم علیه شیوه حکومت داری وجود دارد به غیر از بحرین که به هرکسی که مخالف دیدگاه آنها باشد، اتهام می زنند.

کشور بحرین از یکسال پیش صحنه انقلاب مردمی برای دستیابی به آزادی و دموکراسی و عدالت اجتماعی است.

این انقلاب با موج سرکوبگری رژیم آل خلیفه با همدستی نیروهای اشغالگر سعودی همراه شده است.


 
وقتی تیر ایران هراسی صهیونیستها به سنگ می خورد
ساعت ۱:٠۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۳٠ : توسط : حسینی
بلغارستان: متهم کردن کشوری خاص به دست
داشتن در انفجار بورگاس اشتباه است

خبرگزاری فارس: وزیر خارجه بلغارستان در واکنش به اتهام افکنی نخست وزیر رژیم صهیونیستی علیه ایران درباره انفجار فرودگاه بورگاس گفت: نشانه رفتن انگشت اتهام به سمت کشور یا سازمانی خاص در زمینه این انفجار "اشتباه" است، ما در ابتدای مرحله تحقیقات هستیم.

خبرگزاری فارس: بلغارستان: متهم کردن کشوری خاص به دست داشتن در انفجار بورگاس اشتباه است

به گزارش فارس به نقل از هاآرتص، "نیکلای ملادنف"، وزیر خارجه بلغارستان در واکنش به اظهارات نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره انفجار اتوبوس حامل اسرائیلی ها در فرودگاه بورگاس بلغارستان که ایران و حزب الله را متهم کرده بود، گفت که نشانه رفتن انگشت اتهام به سمت کشور یا سازمان خاصی درباره این انفجار "اشتباه" است.

در همین حال پلیس بلغارستان فیلم و عکسی را از مظنون به بمبگذاری در فرودگاخ بورگاس را منتشر کرد.

بنابر این گزارش دوربین‌های مراقبت فرودگاه و پارکینگ خودروها از این فرد که یک ساعت قبل از انفجار در حال گشت زنی در فرودگاه و پارکینگ خودروها بوده، فیلمبرداری کرده‌اند. در این عکس فردی با چهره قفقازی و با موهای بلند که لباس اسپرت به تن کرده است دیده می شود.

تصویر منتشر شده از عامل انفجار بورگاس

بر اساس این گزارش، این فرد گواهینامه رانندگی صادر شده از میشیگان آمریکا را با خود داشته است.

ملادنف گفت: این اشتباه و نادرست است که در مرحله تحقیقات، انگشت اتهام را به سمت کشور و سازمان خاصی نشانه رفت. ما در ابتدای تحقیقات هستیم و نتیجه گیری بدون بررسی اشتباه است.

وی افزود: تحقیقات برای کشف فردی که در پشت این ماجرا قرار دارد ادامه خواهد یافت. آنچه که ما در این مرحله می دانیم این است عامل بمبگذاری ظاهری خارجی و یک گواهینامه رانندگی از میشیگان دارد.

رسانه‌های خبری بلغارستان نیز پیشتر به نقل از "بویکو بوریسوف" نخست‌وزیر این کشور گزارش دادند که تحقیقات اولیه نشان می‌دهد یک فرد انتحاری با انجام عملیاتی موجب انفجار اتوبوس حامل اسرائیلی‌ها شده است و این فرد دارای گواهینامه آمریکایی است.

در همین حال، گزارش هایی در رسانه های بلغارستانی منتشر شد مبنی بر اینکه عامل بمبگذاری فردی به نام "مهدی محمد غزالی"، شهروند سوئدی و با اصلیت الجزایری و دانمارکی است. هر چند که برخی اخبار این موضوع را به نقل از مقامات بلغاری این موضوع را تکذیب کردند. 

مهدی محمد غزالی، شهروند سوئدی (با اصلیت الجزایری و دانمارکی) که رسانه های بلغاری او را عامل انفجار عنوان کردند

روز چهارشنبه در حادثه انفجار اتوبوسی در فرودگاه بلغارستان که سرنشینان آن اسرائیلی بوده‌اند، دست‌کم 7 نفر کشته و 25 نفر زخمی شدند.

پس از این حادثه، "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی، ایران را عامل حادثه انفجار اتوبوس توریست‌های اسرائیلی در بلغارستان دانست و گفت که اسرائیل "با قدرت به حملات تهران پاسخ می‌دهد".

وی طی بیانیه‌ای مدعی شد:"تمامی علایم ایران را نشان می‌دهد. اسرائیل با قدرت به ترور ایرانیان جواب خواهد داد."

از سوی دیگر "ایهود باراک" وزیر جنگ اسرائیل گفت که حمله به اتوبوس گردشگران اسرائیلی در بلغارستان، سخت و خطرناک بوده و بخشی از جنگ اسرائیل با ایران و حزب‌الله است.

از سوی دیگر، تلویزیون رژیم صهیونیستی مدعی شد که تمامی نشانه‌ها در حمله به گردشگران اسرائیلی در بلغارستان، به حزب‌الله و ایران اشاره دارد.

سفارت ایران در بلغارستان طی بیانیه ای ادعاهای رژیم صهیونیستی درباره حملات انتحاری به اتوبوس حامل اسرائیلی‌ها در بلغارستان را رد و تاکید کرد: موضوعاتی که از سوی مقامات رژیم صهیونیستی درباره احتمال مشارکت ایران در این انفجارها بوده، بی اساس است و این رویکر معمول صهیونیست‌ها بوده که از آن اهداف سیاسی را دنبال می‌کنند و دلیل ضعف افرادی است که این اتهامات را مطرح می‌کنند.


 
نهرین نت فاش کرد:آمریکا پرونده امنیتی را درعربستان بدست گرفت
ساعت ۱٢:٥٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۳٠ : توسط : حسینی
انتخاب بندر بن سلطان به دستور کاخ سفید بود

خبرگزاری فارس: پایگاه نهرین نت فاش کرد که آمریکا بعد از گذشت سالها به طور مستقیم پرونده امنیتی را در عربستان به دست گرفته است و انتخاب بندر بن سلطان به ریاست سازمان اطلاعات این کشور زیر فشار و به دستور کاخ سفید بوده است.

خبرگزاری فارس: آمریکا پرونده امنیتی را درعربستان بدست گرفت/ انتخاب بندر بن سلطان به دستور کاخ سفید بود

به گزارش فارس، پایگاه خبری نهرین نت نوشت: انتخاب شاهزاده بندر بن سلطان به ریاست سازمان اطلاعات عربستان بیانگر افزایش نفوذ سازمان اطلاعاتی آمریکا در مدیریت پرونده های امنیتی و سیاسی عربستان و وجود کشمکش و درگیری اعضای خاندان حاکم سعودی بر سر پست ها و مناصب است.

شاه سعودی دیروز با تغییر و جابجایی مهره های خود شاهزاده بندر بن سلطان را به ریاست سازمان اطلاعات و شاهزاده مقرن بن عبدالعزیز را به عنوان مشاور و فرستاده خود منصوب کرد.

برخی منابع در کشورهای عرب حوزه خلیج فارس به پایگاه نهرین نت گفتند: تعیین بندر بن سلطان به ریاست سازمان اطلاعات عربستان تصمیم آمریکا بود که بر عبدالله بن عبدالعزیز شاه سعودی تحمیل شد بویژه که نفوذ بندر بن سلطان که یکی از مهمترین شخصیت ها سعودی دارای روابط مستحکم با سازمان اطلاعات آمریکا است، در سالهای اخیر بویژه بعد از برکناری او از سمت سفیر عربستان در ریاض در سال 2005 میلادی بعد از گذشت 22 سال، درحال افول بود.

بندر بن سلطان از سال 1987 تا سال 2005 میلادی به مدت 22 سال سفیر عربستان در آمریکا بود.

به نوشته نهرین نت، بندر بن سلطان در اکتبر سال 2005 میلادی به سمت دبیرکل شورای ملی عربستان منصوب شد که در آن زمان سمتی تشریفاتی توصیف شد که برای اولین بار برای راضی کردن بندر به سلطان جهت رها کردن سمت سفیر عربستان در واشنگتن، ایجاد شد.

این منابع در کشورهای عرب حوزه خلیج فارس افزودند: شاه سعودی با تعیین بندر بن سلطان به ریاست سازمان اطلاعات مخالفت می کرد بویژه که مقرن بن عبدالعزیز به این سمت چنگ زده بود و راضی به صرف نظر کردن از آن نبود اما آمریکایی ها شاه سعودی را مجبور کردند تا با واگذاری پست ریست سازمان اطلاعات عربستان به بندر بن سلطان موافقت کند.

این منابع تصریح کردند: سپردن پست ریاست سازمان اطلاعات به بندر بن سلطان بعد از دخالت مستقیم سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در جریان سفر اخیر دیوید پترائوس رئیس سیا به ریاض در دهم ماه جاری میلادی صورت گرفت و وی تمایل آمریکا و سازمان سیا برای سپرده پست ریاست سازمان اطلاعات عربستان به بندر به سلطان را به شاه سعودی ابلاغ کرد و شاه سعودی نیز به این درخواست بعد از شنیدن شرح مفصل پترائوس درباره مراحل حساس منطقه و چالش های پیش روی رژیم سعودی بعد از سرنگونی رژیم های همپیمان و آغاز انقلاب های بیداری اسلامی با به لرزه درآوردن ثبات رژیم سعودی تن داد چرا که وضعیت هماهنگی بیشتری بین سازمان سیا و عربستان ایجاب می کند.

در این دیدار علاوه بر شاه سعودی و پترائوس، مقرن بن عبدالعزیز رئیس سازمان اطلاعات، بندر بن سلطان دبیرکل شورای امنیت ملی، محمد بن نایف بن عبدالعزیز معاون وزیر کشور در امور امنیتی، عبدالعزیز بن عبدالله بن عبدالعزیز معاون نخست وزیر، عادل بن احمد الجبیر سفیر سعودی در آمریکا و توماس ولیام کاردار سفارت آمریکا در ریاض حضور داشتند.

منابع یاد شده گفتند: تعیین بندر بن سلطان به ریاست سازمان اطلاعات عربستان به منزله آغاز مرحله جدیدی در سیاست عربستان درقبال حوادث منطقه از منظر سازمان سیا است و این بدان معناست که این سازمان برای اولین بار از چند دهه مدیریت پرونده امنیتی در عربستان را به طور مستقیم بدست گرفته است بویژه که عربستان شاهد رشد اختلافات بین اعضای خاندان حاکم خصوصا بین نسل دوم و به طور مشخص بعد از مرگ دو نفر از ارکان رژیم سعودی یعنی سلطان بن عبدالعزیز ولیعهد اسبق و نایب بن عبدالعزیز ولیعهد سابق در طول هشت ماه اخیر است.

نهرین نت نوشت: ناظران امور عربستان پیش بینی می کنند که تعیین بندر بن سلطان به ریاست سازمان اطلاعات باعث افزایش نفوذ او شود بویژه که نقش بزرگی در مهندسی سیاست خارجی و امنیتی سعودی – قبل از آنکه خودش را از عرصه داخلی عربستان از سال 2005 میلادی غایب ببند- ایفا می کرد و ماموریت پرونده های منطقه خاورمیانه - به کمک تجربه سالهای طولانی مدیریت پرونده های متعدد امنیتی و روابط قدیمی با سازمان سیا از نمیه دهه هشتاد قرن گذشته – به وی سپرده شده بود تا جائیکه مخالفان رژیم سعودی بندر بن سلطان را مامور سازمان سیا می دانستند.

نهرین نت افزود: نام بندر بن سلطان چند سال پیش در جریان تحقیقات درباره میلیاردها دلار متعلق به قرارداد مشهور سلاح به نام "الیمامه" با انگلیس مطرح شده بود و وی همچنین متهم به دست داشتن در طرح آمریکا برای تغییر نظام در سوریه و حمایت از گروههای وهابی مسلح در لبنان وسوریه است.


 
حقیقت سوریه
ساعت ۳:٥٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۳٠ : توسط : حسینی

حقیقت سوریه


دانلود


 
رییس سازمان انرژی ایران:
ساعت ۳:٤٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۳٠ : توسط : حسینی

ترور دانشمندان ایرانی نشانه عجز دشمنان است

آبدانان، ایلام- رییس سازمان انرژی اتمی ایران گفت:ترور دانشمندان هسته ای ایران نشانه ضعف مطلق و زبونی دشمنان نظام و انقلاب اسلامی است.

1391/04/29 - 22:42

به گزارش ایرنا،دکتر'فریدون عباسی'عصرپنجشنبه درآیین نخستین سالگرددانشمند شهید'داریوش رضایی نژاد 'در آبدانان افزود:نظام جمهوری اسلامی ایران بر مبنای اعتقادهای اسلامی و استقلال ملی برپا شده است و تارسیدن به قله های رفیع پیشرفت و توسعه براین صراط مستقیم مستحکم و استوار خواهدماند.

وی شهدا را مایه عزت و افتخار ملی دانست و اظهارداشت:تثبیت موقعیت سرزمینی در دفاع مقدس، اقتدار سیاسی درعرصه های ملی وجهانی و استقلال و خودکفایی علمی و اقتصادی کشور مدیون خون پاک شهیدان است.

معاون رییس جمهوری اسلامی ایران،شهید داریوش رضایی نژاد را نماد ایثار و فدارکاری ملت ایران و استان ایلام در هشت سال دفاع مقدس دانست و بیان کرد:این شهید گرانقدر،یکی از کارشناسان خبره و از مشاوران معتمد سازمان انرژی اتمی ایران بود که با پشت پا زدن به مادیات تمام فکر و ذکر خود را برای اعتلا و توسعه کشور در طبق اخلاص گذاشت.

عباسی از شهید'داریوش رضایی نژاد'به عنوان نخبه عرصه علمی و دفاعی کشور یادکرد و ادامه داد:حضور پر برکت و معنادار مردم در عرصه های مختلف نظام و انقلاب اسلامی، بهترین پاسداری از خون شهیدان و تسلی بخش قلب خانواده های معظم شهداست.

رییس سازمان انرژی اتمی ایران ضمن قدردانی و سپاس از تلاش دستگاه های امنیتی و انتظامی در شناسایی و دستگیری عوامل ترور دانشمندان هسته ای افزود: شهید رضایی نژاد، دانشمندی متعهد و متخصص بود که با معرفت الهی، خود را به زینت معنویت آراست و با روحی مملو از عشق الهی به درجه رفیع شهادت نایل آمد.

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان انرژی هسته ای ایران گفت:باوجود اقدام های غیرانسانی و ددمنشانه آمریکا و اسراییل در شهادت ناجوانمردانه دانشمندان شهیر این آب وخاک،به فضل الهی و به همت جوانان با غیرت ایران اسلامی این انقلاب با سرعت زیاد در راه رسیدن به همه هدف های مقدس خود در حرکت است.

عباسی از مردم ایلام به عنوان سرمایه ماندگار انقلاب یادکرد و اظهارداشت:داریوش رضایی نژاد،نمونه ای روشن و گویا از روح فدا کاری و ولایتمداری استان غیور و شهیدپرور ایلام است.

به گزارش ایرنا،دراین آیین که گروه های مختلف مردم و مدیران دستگاه های اجرایی استان حضور داشتند، استاندار ایلام نیز در سخنانی،داشمندان را ذخایر ماندگار قافله بشریت دانست و گفت:دانشمندان شهید، در قلب و جان جامعه جاودانه شده اند و عالم را برای همیشه تاریخ، ر شن و منور می سازند.

'مجتبی اعلایی'افزود:دشمنان ایران اسلامی اکنون بر عرشه تانک نمی نشینند که به جنگ اسلام روانه شوند ، بلکه بر بال امواج سوار شده اند و باعبور از همه استحکامات، وارد جان و روح جوانان شده تا شاید عقیده و ایمان آنان را خدشه دار کنند.

استاندار ایلام با گرامیداشت نام و یاد شهید رضایی نژاد، از جوانان غیور خواست که با تحصیل علم و دانش، را ه نورانی این شهید جاوید را ادامه دهند


 
سوء قصد به جان رهبران مسلمان تاتارستان
ساعت ۳:٤٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۳٠ : توسط : حسینی

مسکو - 'ولی الله یعقوب اف' معاون مفتی جمهوری تاتارستان در جریان یک سوء قصد کشته و 'ایلدوز فایض اف' مفتی این جمهوری مسلمان نشین نیز در حادثه دیگری بر اثر انفجار خودروی حامل وی مجروح شد.

1391/04/30 - 01:02

به گزارش ایرنا به نقل از گزارش ریانووستی، 'یعقوب اف' روز پنجشنبه در جریان تیراندازی افراد ناشناس به وی در نزدیکی خانه اش به قتل رسید.

'ولادیمیر مارکین' سخنگوی کمیته بازپرسی دادستانی روسیه به این خبرگزاری گفت: یعقوب اف در خودروی خود در خیابان 'ساوتسکی' قازان (پایتخت جمهوری تاتارستان) هدف تیراندازی قرار گرفت و کشته شد.

در همین حال خودروی حامل 'ایلدوز فایض اف' مفتی جمهوری تاتارستان هم بر اثر انفجار به شدت آسیب دید و این مقام مذهبی عالی مجروح و در بیمارستان بستری شد.

به گزارش رسانه های خبری روسیه، این دو نفر مواضع ضدافراط گرایی داشته و ممکن است سوء قصد به آنها در این ارتباط انجام گرفته باشد.

جمهوری مسلمان نشین تاتارستان با سه میلیون و 800 هزار نفر جمعیت در منطقه ولگای روسیه واقع شده است.


 
اتاق عملیات افراد مسلح در جنوب دمشق کشف و منهدم شد
ساعت ۳:٤٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۳٠ : توسط : حسینی

دمشق- نیروهای نظامی و امنیتی سوریه در ادامه عملیات خود علیه افراد مسلح در منطقه 'المیدان' در جنوب دمشق عصر پنجشنبه اتاق عملیات و مرکز هماهنگی و هدایت آنان را کشف و منهدم کردند.

1391/04/30 - 01:02

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری سوریه (سانا)، همراه با کشف این محل یک انبار و مرکز نگهداری سلاح افراد مسلح نیز در میدان 'السخانه' در المیدان کشف شد.

در این انبار مقادیر زیادی سلاح از جمله مسلسل و مهمات، بمب های دست ساز و ارزهای خارجی شامل دلار و یورو و علامت های نظامی ارتش سوریه بدست آمده است.

به دنبال منهدم شدن این مرکز عملیات از عصر امروز آرامش برقرار و از شدت آن بسیار کاسته شده است.

منطقه المیدان از مناطق قدیمی و مستضعف نشین دمشق است که دارای کوچه های تنگ و باریک می باشد.

در منطقه تشرین در نزدیک منطقه القابون نیز نیروهای سوری به عملیات خود برای تعقیب، شناسایی و سرکوب افراد مسلح ادامه دادند که در جریان آن شماری از این افراد کشته شدند.

به دنبال کشته شدن افراد مزبور سایر افراد مسلح نیز اقدام به آتش زدن اجساد خارجی های حاضر در درگیری با نیروهای سوری با هدف از بین بردن آثار آنان کرده اند.

در همین حال بر اساس اعلام یک منبع رسمی شماری از افراد مسلح به دنبال از هم پاشیده شدن گروه های آنان خود را همراه با سلاح تسلیم نیروهای امنیتی کردند.

در منطقه بصری شام در نزدیک شهر درعا در جنوب سوریه و نزدیک مرز این کشور با اردن نیز نیروهای سوری با افراد مسلح که اقدام به حمله به نیروهای حفظ نظام کرده بودند ، درگیر شدند.

در این درگیری نیز خسارت های زیادی به این افراد وارد شد.

مرزبانان سوری نیز در منطق تلکلخ در استان حمص از نفوذ افراد مسلح از لبنان به سوریه جلوگیری کردند.

این افراد قبل از ورود اقدام به گلوله باران مناطق مرزی و محل های استقرار نیروهای سوری با استفاده از مسلسل، خمپاره و موشک کرده بودند.

این برای چندمین بار در یک هفته گذشته است که تلاش افراد برای نفوذ به سوریه با ناکامی مواجه می شود.

در منطقه الاربعین در نزدیک شهر حماه نیز نیروهای سوری با افراد مسلح که اقدام به حمله و آزار و اذیت مردم می کردند، درگیر شدند.

در جریان این درگیری نیز یک مخفیگاه افراد مسلح همراه با بیمارستان آنان کشف و منهدم شد.

از این مخفیگاه مقادیری سلاح و قرص های روان گردان بدست آمده است.


 
رییس ستاد تبلیغات دفاعی کشور:
ساعت ۳:٤٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۳٠ : توسط : حسینی

مردم ایران تحریم‌کنندگان را مجازات خواهند کرد

تهران - رییس ستاد تبلیغات دفاعی کشور با بیان اینکه ملت ایران همواره تهدید را به فرصت تبدیل کرده است،‌ تاکید کرد که این ملت تحریم‌کنندگان را مجازات خواهند کرد.

1391/04/29 - 16:13

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از سپاه نیوز، سردار سیدمسعود جزایری پیرامون تاثیر‌گذار نبودن تحریم‌های کشورهای غربی علیه کشورمان اظهار داشت: هر روز که می‌گذرد ابعاد تازه‌ای از فشارهای استکبار جهانی، رژیم‌های سلطه و زیاده خواه و در راس آنها آمریکا و صهیونیست‌ برای مردم جمهوری اسلامی ایران آشکار می‌شود.

وی افزود: بی‌جهت نیست که در بررسی‌ها و نظرسنجی‌ها به طور دایم بر کینه ملت ایران نسبت به دشمنان قسم خورده خود افزوده می‌شود؛ به طوری که اکنون نسبت به دهه گذشته نفرت مردم در مورد شیطان بزرگ آمریکا، انگلیس و بویژه رژیم صهیونیستی بیشتر شده است.

معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح افزود: مردم ایران ابعاد تحریم‌ها را می‌شناسد و میزان فشارهایی که از این ناحیه بر رفاه، بهداشت، سلامت و سایر عرصه‌های زندگی فردی و گروهی جامعه ایران از ناحیه دشمن وارد می‌شود را درک می‌کنند.

وی تاکید کرد که ملت ایران مصمم هستند زوگویی و زیاده خواهی بیگانگان را نپذیرند؛ همانطور که در طول تاریخ پرشکوه نظام جمهوری اسلامی ایران این چنین بوده است.

سردار جزایری با بیان اینکه ملت ایران همواره تهدید را به فرصت تبدیل کرده است،‌ افزود: این مساله در زمینه ابتکار، خلاقیت، نوآوری، ایثارگری و فداکاری در بسیاری از امور فناوری و دفاعی قابل شمارش نیست.

وی ادامه داد: هر اندازه که خداوند دشمنان ما را از احمق‌ها قرار داده، ملت ایران با هوشمندی، عملکرد و رفتار دشمن را زیر نظر دارد.

رییس ستاد تبلیغات دفاعی کشور تاکید کرد: برای همه روشن است که فشارها و تحریم‌ها و قطعنامه‌هایی که کشورهای بیگانه تحت امیال شیطانی آمریکا علیه مردم ایران وارد می‌کنند و یا به تصویب خودشان می‌رسانند نه صرفا به خاطر دستیابی ایران به برخی پیشرفت‌ در تکنولوژی و صنعت و امور دفاعی و غیره بلکه ابر سرمایه‌داری و مافیای صهیونیزم جهانی اصولا با ذات و جوهره انقلاب اسلامی مخالف است.

وی خاطرنشان کرد که ترس اصلی آنها مشاهده افول خود و رشد انقلاب اسلامی در جهان است.


 
نیروگاه هسته ای بوشهر مرداد ماه بطور کامل راه اندازی می شود
ساعت ۳:٤٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۳٠ : توسط : حسینی

مسکو- 'والری لینارنکو' رییس شرکت روسی 'آتم انرگو پرویکت'وابسته به'آتم استروی اکسپورت'پیمانکار اصلی نیروگاه هسته ای بوشهر اعلام کرد این واحد نیروگاهی ماه اوت امسال ( اواخر مرداد ماه جاری) بطور کامل راه اندازی می شود.

1391/04/29 - 16:13

به گزارش ایرنا به نقل از گزارش خبرگزاری ریانووستی، لینارنکو روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران گفت: طبق برنامه ریزی انجام شده، نیروگاه هسته ای بوشهر در ماه اوت با 100 درصد ظرفیت خود راه اندازی می شود.

رییس شرکت 'آتم انرگو پرویکت' همچنین تاکید کرد که تمامی شرایط برای راه اندازی نیروگاه هسته ای بوشهر مهیا می باشد.

'والری لیمارنکو' اواسط خرداد ماه نیز به ریانووستی گفته بود که مقدمات برای بهره برداری صد درصدی از نیروگاه هسته ای بوشهر آغاز شده است و مقام های اتمی روسیه امیدوارند که بهره برداری صنعتی از نیروگاه هسته ای بوشهر تا پایان سال جاری میلادی انجام گیرد.

وی افزود: کار اصلی تولید تجاری برق در نیروگاه هسته ای در قالب آزمایش ماشین آلات امسال انجام می گیرد، ولی به احتمال زیاد امضای اسناد و مدارک مرتبط با آن به سال بعد موکول خواهد شد.

یک مقام آگاه در 'اتم استروی اکسپورت' پیمانکار اصلی نیروگاه هسته ای بوشهر نیز پیش تر اعلام کرد: منتظر اجازه ایران برای راه اندازی کامل و 100 درصدی نیروگاه هسته ای بوشهر هستیم.

شرکت اتم استروی اکسپورت نیز اوایل سال جاری شمسی در اطلاعیه ای اعلام کرد: در حال حاضر نیروگاه هسته ای بوشهر با 75 درصد ظرفیت اسمی خود برق تولید می کند و ظرفیت اسمی آن یکهزار مگاوات است.

در این اطلاعیه به نقل از 'ولادیمیر پاولوف' معاون امور احداث نیروگاه هسته ای بوشهر در ایران، گفته شده بود: در جریان آزمایش های برنامه ریزی شده تجهیزات نیروگاه هسته ای بوشهر در اول ماه می توان تولید برق آن تا را 90 درصد افزایش داد.

پاولوف خاطرنشان کرد: مسایل ایمنی در احداث نیروگاه های هسته ای در درجه اول اهمیت قرار دارد و به همین دلیل همه مراحل آزمایش های قبل از راه اندازی کامل نیروگاه هسته ای بوشهر با دقت فراوان انجام می گیرد و تمام شرایط رعایت خواهد شد.

در اطلاعیه شرکت روسی تاکید شده بود: احداث نیروگاه هسته ای بوشهر کاملا مطابق با معیارهای بین المللی و قوانین روسیه و مفاد نظام منع انتشار سلاح های هسته ای انجام گرفته است و تحت کنترل آژانس بین المللی انرژی اتمی قرار دارد.

قرارداد تکمیل ساخت واحد اول نیروگاه اتمی بوشهر، ژانویه 1995 در تهران امضا و روسیه موظف شد که یک راکتور آبی-آبی و سوخت هسته ای مورد نیاز آن را به ایران عرضه کرده و متخصصان ایرانی را آموزش دهد.

ارزش این قرارداد حدود یک میلیارد دلار ارزیابی می شود که از این میان قیمت نیروگاه نزدیک 850 میلیون دلار است و پیمانکار کل کارهای ساخت و مونتاژ واحد اول نیروگاه، موسسه روسی 'اتم استروی اکسپورت' است.

در ماه فوریه 1998 فدراسیون روسیه و ایران توافق کردند که مسکو نه تنها در تجهیز نیروگاه به ایران کمک کند، بلکه ساخت آن را تکمیل کند.

روز 28 ژانویه 2009 اتم استروی اکسپورت از پایان عرضه سوخت هسته ای برای اولین نیروگاه اتمی ایران خبر داد و سوخت هسته ای طبق مقررات شش ماه قبل از راه اندازی نیروگاه به آن عرضه شد.

اواخر ژانویه 2011 اتم استروی اکسپورت مرحله نوبتی راه اندازی فیزیکی نیروگاه بوشهر را انجام داد که به معنای پایان مرحله آزمایش های تمام سیستم های واحد تولید انرژی نیروگاه اتمی است و سپس بارگذاری سوخت هسته ای و تولید برق در آن شروع می شود.

واحد تولید انرژی نیروگاه اتمی بوشهر روز 8 ماه مه 2011 در حداقل سطح ظرفیت قابل کنترل خود قرار گرفت و این رویداد یکی از مهم ترین مراحل در راه اندازی نیروگاه اتمی بوشهربرای تولید برق بود.


 
گزارش کامل فارس از تجمع دانشجویان مقابل دفتر سازمان ملل در تهران
ساعت ٢:۱٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۳٠ : توسط : حسینی
اعتراض به جنایات ضدبشری در میانمار و انتقاد
از انفعال دستگاه دیپلماسی

خبرگزاری فارس: جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های کشور در اعتراض به کشتار مسلمانان میانمار امروز (پنج‌شنبه) مقابل دفتر سازمان ملل متحد در تهران تجمع کردند.

خبرگزاری فارس: اعتراض به جنایات ضدبشری در میانمار و انتقاد از انفعال دستگاه دیپلماسی

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های کشور در اعتراض به کشتار مسلمانان میانمار از ساعت 16 امروز(پنج‌شنبه)  مقابل دفتر سازمان ملل متحد در تهران تجمع کردند.

دانشجویان دست‌ نوشته‌هایی با مضمون "یا ایها المسلمون اتحدوا اتحدوا"، "نسل‌کشی بس است" و "مجامع بین‌المللی به داد میانماری‌ها برسید" در دست داشتند و شعارهایی همچون " یا ایها المسلمون اتحدوا اتحدوا"، مسلمان میانمار حمایتت می‌کنیم"، "سکوت هر مسلمان، خیانت است به قرآن"، "مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر اسرائیل" انزجار خود را نسبت به نسل‌کشی مردم مسلمان میانمار توسط بودایی‌ها و دولت میانمار اعلام کردند.

این تجمع به دلیل ممانعت نیروی انتظامی از حضور دانشجویان در مقابل دفتر نمایندگی سازمان ملل در تهران، در خیابان‌های اطراف سازمان ملل برگزار شد و در نهایت با قرائت 2 بیانیه توسط دانشجویان در ساعت 17:30 پایان یافت.

در حاشیه این تجمع دانشجویان به گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پرداختند؛ و نظرات خود را از  جنایات‌هایی که علیه شیعیان اتفاق می‌افتد، اعلام کردند.

سیدمحسن میرحاجی، دانشجوی دانشگاه تهران به عدم صدور مجوز برای این تجمع از سوی شورای امنیت ملی اشاره کرد و گفت: به هیچ وجه رویه شورای امنیت ملی و عملکرد نیروی انتظامی قابل قبول و پذیرش نیست.

وی می‌گوید: وقتی دانشجویان می‌خواهند اعتراض خود را نسبت به رخدادهای بین‌المللی اعلام کنند، چرا به آنها مجوز داده نمی‌شود؟!

این فعال دانشجویی با اشاره به اینکه در 6 ماه گذشته مجوزی برای جنبش دانشجویی برای اعلام اعتراض خود صادر نشده است، اظهار داشت: از این رو، برای جنبش دانشجویی سئوال است که اعتراض دانشجویان برای فجایعی که در بحرین و نسل‌کشی‌ای که در میانمار رخ می‌دهد، چه ضرری برای دستگاه‌های جمهوری اسلامی دارد؟

مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه تهران در مورد اقدامات دستگاه دیپلماسی کشور نیز گفت: در چند روز اخیر شاهد منفعلانه عمل کردن دستگاه دیپلماسی بودیم و وزارت خارجه هیچ عکس‌العملی از خود نشان نداده است.

وی در مورد مطالبه دانشجویان از دستگاه دیپلماسی تصریح کرد: وزارت خارجه سفیر میانمار در تهران را احضار کند و اعتراض جمهوری اسلامی ایران را از  نسل‌کشی در میانمار به مقامات آن کشور اعلام کند.

سیدعلی موسوی از دیگر دانشجویانی که در تجمع اعتراضی مقابل دفتر نمایندگی سازمان ملل متحد حضور داشت به گفت‌وگو با فارس پرداخت و گفت: امروز همه دانشجویان تشکل‌های دانشجویی مقابل دفتر سازمان ملل جمع شدند تا به جامعه جهانی اعلام کنند که از مردم مسلمان میانمار حمایت می‌کنند.

وی افزود: همچنین دانشجویان با این تجمع انزجار خود را از دولت و بودایی‌هایی که در میانمار نسل‌کشی می‌کنند، اعلام می‌دارند.

این فعال دانشجویی نسل‌کشی در میانمار را یک هولوکاست واقعی دانست و اظهار داشت: جنبش دانشجویی از سازمان‌های مدعی حقوق بشر می‌خواهد که وضعیت حقوق بشر در میانمار را حداقل در حد یک بیانیه محکوم کنند.

دبیرتشکیلات اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در مورد مطالبه دانشجویان از دستگاه‌های دیپلماسی کشور نیز گفت: وزارت خارجه موضع خود را نسبت به نسل‌کشی مردم مسلمان میانمار هر چه سریعتر اعلام کند.

 

* چرا سازمان ملل به بریدن سرهای کودکان یک‌ساله در میانمار واکنشی نشان نمی‌دهد؟

 

همچنین در این تجمع، سیدایمان میرزاده نماینده اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور طی سخنانی به فجایع و نسل‌کشی مردم مسلمان میانمار اشاره کرد و اظهار داشت: این 50 هزار نفری که در میانمار کشته شده‌‌اند مگر جزء انسان‌ها بشر به شمار می‌آیند؛ پس نباید به خاطر این کشتار بزرگ شورای امنیت جلسه‌ای را برای جلوگیری از آن برگزار کند.

 

وی افزود: بانکی‌مون که همیشه ادعای حقوق بشر دارد و خواست حقوق و بشری وی گوش جهانیان را پر کرده است، چرا در فجایع میانمار سکوت اختیار کرده است؟

 

میرزاده با بیان اینکه بانکی‌ مون به دلیل واهی مسلح بودن مردم سوریه حرکتی انجام نمی‌دهد، اضافه کرد: آیا مسلمانان میانمار نیز مسلح بودند و یا القاعده در میانمار وجود دارد که همچنان سکوت کرده‌اید.

 

وی افزود: همین که مردم میانمار مظلومانه کشته می‌شوند آیا نباید برای حمایت از آنها کاری انجام دهید.

 

در ادامه سیدمحمد سادات اخوی عضو شورای عمومی دفتر تحکیم وحدت در جمع تجمع‌کنندگان با بیان اینکه این تجمع در اعتراض به کشتار مردم میانمار برای اولین‌بار در دنیا برگزار شده است، اظهار داشت: این نسل‌کشی سبقه‌ای چندین ساله دارد و در چند روز اخیر شدت این نسل‌کشی بیشتر شده است تا جایی که تا 50 هزار نفر در میانمار کشته شده‌اند.

 

سادات اخوی با نشان دادن عکس‌های از کشتار وحشیانه مردم میانمار تصریح کرد: کسانی که بریدن سرهای کودکان یکساله و دوساله در میانمار را مشاهده می‌کنند، چگونه می‌توانند در مقابل این جنایات وحشیانه سکوت کنند.

 

این فعال دانشجویی به مواضع بانوی صلح در میانمار اشاره کرد و گفت: بانوی صلح اعلام می‌کند ما در میانمار مسلمان نداریم و اگر داشته باشیم باید به اردوگاه برود و یا کشته شود.

 

* کشتار وحشیانه مسلمانان میانمار یادآور جنایات اسرائیل علیه فلسطینیان است

 

در این تجمع بیانیه اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور قرائت شد که متن کامل آن به شرح زیر است:

 

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

 

چرا در خانه خدا و در راه مردان و زنان و کودکانی که به دست ستمگران تضعیف شده‌اند، پیکار نمی‌کنید، همان افراد ستمدیده‌ای که می‌گویند، خدایا ما را از این شهر که اهل آن ستمگرند، بیرون ببر و برای ما از طرف خود سرپرست قرار ده و برای ما از طرف خود یار و یاوری تعیین فرما.

 

دین اسلام دین صلح و آرامش و عدالت است و مسلمانان در پرتو آموزه‌های و حیانی اسلام همواره در تعامل و صلح با سایر اقوام و ادیان زیسته‌اند.

 

اما دولت‌هایی که از آموزه‌های ادیان و صلح بهره‌ای نبرده‌اند، بدون پذیرش حق حضور تمام تفکرات، رفتارهایی از خود نشان می‌دهند که هراس آنان را از ظهور و حضور دین الهی اسلام نشان می‌دهد.

 

کشتار وحشیانه مسلمانان بی‌دفاع توسط تندروان و دولت میانمار خشم مسلمانان جهان و خصوصا دانشجویان ایران را برانگیخته است. کشتار هزاران نفر بی‌گناه که یادآور جنایات اسرائیل جنایتکار علیه مردم مظلوم فلسطین است و قتل عام مردم و علمای این کشور درحالی انجام می‌شود که شاهد بی‌تفاوتی دولت‌های غربی و رسانه‌های وابسته با آنان هستیم.

 

سازمان‌های بین‌المللی درحالی هرجا منابع آنها اقتضاء کند با صدور قطعنامه‌های متفاوت و ارسال ناظران حقوق بشر، به رصد اوضاع کشورها می‌پردازند که در کشوری نظیر میانمار که قتل عام گسترده مسلمانان در آن بر کسی پوشیده نیست موضع سکوت اختیار می‌کنند.

 

آیا وقت آن نرسیده که سازمان ملل با شکستن سکوت خود جلوی این رفتار وحشیانه که در تضاد کامل با حقوق بشر است، را بگیرد.

 

دانشجویان ایران از روشنفکران و آزادگان سراسر دنیا می‌خواهند که این اقدام وحشیانه را با دقت زیرنظر داشته باشند.

 

دولت‌های غربی و رسانه‌های وابسته درحالی همواره درصدد القای تروریست بودن مسلمانان هستند که شدید‌ترین جنایات در اقصی نقاط عالم علیه مسلمانان مظلوم در حال انجام است و این امر در کنار سکوت غرب نه تنها به معنی دروغ واضع آمریکا و دولت‌های غربی است بلکه مؤید حمایت آنان از تروریست سازمان‌یافته در جهان می‌باشد.

 

امروز این وظیفه مسلمانان و غیر مسلمانان آزاده است که به سازمان‌های بین‌المللی برای جلوگیری از ادامه این کشتار وحشیانه فشار بیاورند تا دولت برمه نتواند جنایتی نظیر آنچه در فلسطین می‌گذرد، را که به آواره شدن انسان‌های مظلوم منجر شد، تکرار نماید.

 

اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور


 
چگونگی ظهور و افول غائله 18 تیر 1378
ساعت ۱:۳۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۳٠ : توسط : حسینی

چگونگی ظهور و افول غائله 18 تیر 1378

غائله ابتر ۱۸ تیر ۷۸ هر چند با تلفیقی از رفتارهای مخرب سیاستمداران ، تهییج دانشجویان و برخی اقدامات خودسرانه شکل گرفت و با درایت رهبر انقلاب و حضور مردم ایران پایان یافت اما وقایع سال ۸۸ نشان داد که چشم فتنه همچنان فعال بوده و مترصد فرصتی برای ضربه زدن به انقلاب و کشور است.
این تهدید همیشگی ضرورت بصیرت افزایی همگانی را بیش از پیش مسجل کرده و لازم ساخته تا مسئولان و خدمتگزاران با پرهیز از تفرقه ، ضمن تلاش در مسیر رشد و آبادانی ایران طمع بدخواهان از ایران اسلامی را قطع کنند و بستر تحقق آرامش و امنیتی پایدار را در کشور فراهم کنند.

 

اطلاعات فایل دریافتی :

حجم : 14 مگابایت | فرمت flv

زمان : 06:47

دانلود - Direct Download Link


 
ترفند استفاده از یونیفورم گارد ریاست جمهوری لو رفت
ساعت ۱:٢٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۳٠ : توسط : حسینی

افشای توطئه جدید تروریست‌ها برای کشتار مردم سوریه

 

مدیر دفتر شبکه خبری العالم در دمشق از وجود افراد مسلح در محله های التضامن و

 

المیدان که یونیفورم گارد ریاست جمهوری سوریه را بر تن کرده اند، خبر داد.

به گزارش مجله شبانه باشگاه خبرنگاران، حسین مرتضی مدیر دفتر شبکه خبری العالم در دمشق روز پنجشنبه گفت: افراد مسلح که یونیفورم گارد ریاست جمهوری بر تن دارند، قصد دارند دست به عملیات یا کشتار بزنند و اینگونه وانمود کنند گارد ریاست جمهوری این عملیات را انجام داده لذا به مردم در این باره هشدار داده شده است.

وی افزود: برنامه های شبکه تلویزیونی سوری "الدنیا" از ماهواره های عرب ست و نایل ست قطع شده است. این اقدام در چارچوب سناریویی است که تلاش می شود از خارج بر سوریه فشار وارد شود.

مرتضی ادامه داد: ارتش سوریه عملیات گسترده ای در چندین منطقه در ریف دمشق و نزدیک باغهای کفرسوسه در دمشق انجام داده است. گروه های مسلحی در منطقه التل در ریف دمشق مرکز حزب بعث در آنجا را به آتش کشیدند.

وی گفت: ارتش سوریه در حال عملیات پاکسازی دمشق از گروه های مسلح طی 72 ساعت است،که از دیروز آغاز شده است.

مرتضی افزود: ارتش از اهالی منطقه الحجیره خواسته است منطقه را تخلیه کنند تا به تعقیب گروه های مسلح بپردازد. برخی گروه های مسلح وارد بیمارستانی در منطقه سیده زینب (ع) شده و به ارعاب بیماران و پزشکان پرداخته اند و هنوز در آنجا هستند. ارتش تلاش می کند به این مساله رسیدگی کند.

وی گفت: همچنین امروز انفجاری در محله المیدان روی داد و بر اساس مشاهدات، افراد مسلح به ساختمانی شلیک کرده اند و صدای تیراندازی گهگاه شنیده می شود.

مدیر دفتر العالم در دمشق تصریح کرد: بر اساس آخرین اطلاعات یکی از گروه های مسلح که ارتش سوریه آنرا در منطقه القابون محاصره کرد، خود را تسلیم کرده است.

مرتضی تاکید کرد: درخواست های مردمی از چند روز پیش از ارتش سوریه برای پایان دادن به حضور افراد مسلح افزایش یافته است.

وی گفت: افراد مسلح شهروندان را در برخی مناطق ارعاب و تهدید می کنند و از مردم می خواهند خانه های خود را تخلیه کنند وگرنه آنها را به آتش می کشند. این اقدامات درخواست های مردمی از ارتش را برای مقابله جدی تر با گروه های مسلح را افزایش داده است و اکنون این تحرک به شدت جریان دارد.

مدیر دفتر العالم در دمشق با اشاره به این که از ساختمان امنیت ملی بازدید کردم و صحنه انفجار دیروز را دیدم، خاطرنشان کرد: کسانی که می گویند افراد ناشی و ناوراد عامل این انفجار بوده اند، بسیار در اشتباه هستند.

مرتضی افزود: دستگاه های اطلاعاتی در این انفجار دست دارند. نوع مواد منفجره بکار رفته نوع خاصی است که در اختیار گروه های کوچک نیست.

وی گفت: فردی بمب را در سالنی که قرار بود نشست در آن برگزار شود گذاشته و آنرا از دور منفجر کرده است.

مرتضی افزود: تا کنون زمان تشییع شهدا که دیروز به شهادت رسیدند مشخص نیست. نیروهای مسلح باید رسما آنها را تشییع کنند چون این شهدا عضو نیروهای مسلح سوریه بودند.


 
حاج منصور ارضی-دعای وداع شعبان
ساعت ۱:۱٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۳٠ : توسط : حسینی

دعای شب‌آخرماه شعبان با صدای

حاج‌منصور ارضی 
سخنرانی سیدحسن نصرالله مناسبت ششمین سالگرد پیروزی جنگ 33 روزه
ساعت ۱٢:٥٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۳٠ : توسط : حسینی

سخنرانی سیدحسن نصرالله مناسبت ششمین

 

سالگرد پیروزی جنگ 33 روزه

 

دانلود


 
برای آرمیتا رضایی نژاد............
ساعت ۱٢:٥٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۳٠ : توسط : حسینی

بـرای آرمیتا رضایی نژاد ............


دانلود


 
روزنامه روسی کامرسانت گزارش داد
ساعت ۱٢:٤٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۳٠ : توسط : حسینی

روسیه اس 300 را به ایران تحویل ندهد

 

 

 

 

خسارت 4میلیارد دلاری در انتظار اوست

روسیه نگران تصمیم دادگاه ژنو در مورد شکایت ایران بخاطر عدم تحویل موشک های »اس-300» است که می تواند روسیه را مجبور به پرداخت جریمه سنگین 4 میلیاردی دلار کند، مگر اینکه مسکو حاضر به تحویل این سلاح به ایران شود.
روزنامه «کامرسانت» اعلام کرد که اطلاعاتی بدست آورده است که رهبران روسیه به این نتیجه رسیده اند که خطر موفقیت دادگاه حکمیت ژنو در خصوص شکایت ایران از شرکت «راس آبارون اکسپورت» و درخواست خسارات مالی 4 میلیارد دلاری از طرف روسی بخاطر عدم تحویل سامانه های دفاع ضدموشکی «اس-300» به این کشور، عملا جدی است. تصمیم این دادگاه در موافقت با دیدگاه طرف ایرانی می تواند به اعتبار روسیه آسیب جدی وارد کند.
یک منبع خبری روزنامه «کامرسانت» در دولت روسیه اعتراف کرده است که وضعیت شکایت ایران به دادگاه ژنو بسیار جدی است.
وی توضیح داد: متاسفانه ما دلیلی نداریم باور کنیم که دادگاه در هنگام تصمیم گیری در مورد این شکایت، تمامی زوایا و وضعیت پیچیده در خصوص ایران را در نظر بگیرد. این خطر وجود دارد که روسیه مجبور به پرداخت خسارت مالی سنگینی شود.
4 میلیارد دلار ، تقریبا یک سوم ارزش کلی قرارداد فروش این نوع تجهیزات نظامی به ایران است که بر اساس اطلاعات سرویس فدرال همکاری های نظامی-فنی روسیه، در سال 2011 ارزش آن 2/13 میلیارد دلار اعلام شده بود.
دادگاه ژنو یکی از دادگاه های حکمیت بین المللی (به همراه دادگاه استراسبورگ و دادگاه لندن) است و بر اساس کنوانسیون نیویورک مربوط به سال 1958 روسیه (به عنوان جانشین حقوقی اتحاد جماهیر شوروی سابق) موظف به اجرای تصمیمات اتخاذ شده در این دادگاه است.
امکان پرداخت خسارتی معادل 4 میلیارد دلار مسئله ای نیست که باعث خرسندی رهبران روسیه شود. بر اساس اطلاعات این روزنامه، در چنین شرایطی مقامات مسکو قصد دارند از مقامات تهران بخواهند تا از شکایت خویش صرف نظر کنند. در صورت عدم موفقیت، روسیه بعید نیست با تحویل موشک های «اس-300» به ایران موافقت کند.
به گفته یک مقام آگاه نزدیک به سرویس فدرال همکاری های نظامی-فنی روسیه، این موضوع در جریان سفر اخیر هیئت روسی به تهران مورد بررسی طرفین قرار گرفته است. ولی برای ادامه رایزنی ها در این خصوص طرف روسی از مقامات تهران خواست تا از شکایت خود صرف نظر کنند.
یه گزارش فارس ، در عین حال «رجب صفروف» مدیر مرکز روسی مطالعه ایران معاصر معتقد است: ایران فقط در صورت تحویل موشک های «اس-300» به این کشور، از شکایت خود صرف نظر می کند و اعمال فشار بر مقامات تهران تنها نتیجه معکوس خواهد داشت.


 
هیس! کسی نباید بفهمه که تحریم ایران پژو را ورشکست کرده
ساعت ۱٢:٤۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۳٠ : توسط : حسینی

تحلیلگر رادیو فردا اذعان کرد قطع همکاری شرکت پژو با ایران بار سنگینی بر دوش این شرکت بوده و در اخراج 8 هزار کارگر این شرکت فرانسوی نقش داشته است.
فریدون خاوند در مصاحبه با رادیوفردا البته تلاش داشت تا تعیین کنندگی قطع همکاری پژو با ایران در اخراج 8 هزار کارگر این شرکت را کمرنگ کند. وی با این وجود گفت: ایران دومین بازار پژو بعد از فرانسه بود. می توان گفت که بدون قطع ارتباط با ایران هم «پژو» دچار مشکل می شد و چاره ای جز بازسازی ساختارهایش نداشت. ولی بازار ایران هم، بار سنگین تازه ای بود که بر دوش این شرکت گذاشته شد و این را نمی توان نفی کرد. وقتی حدود دو هفته قبل «پژو» اعلام کرد قصد دارد دو سایت مهم اش را در حومه پاریس و شهر رن تعطیل کند، بعضی از سندیکاها بلافاصله موضوع ایران را پیش کشیدند، با این استدلال که رها کردن بازار ایران با بحران شرکت فرانسوی بی ارتباط نبوده است.
وی افزود: شرکت «پژو» مشکل ساختاری دارد، اشتباهات بزرگ استراتژیک مرتکب شده و قافیه را به خصوص به شرکت های آلمانی باخته و این دلیل اصلی بحران این شرکت است نه قطع رابطه اش با ایران. ولی به هر حال پیامدهای این قطع رابطه را هم نمی توان انکار کرد و مسلما این رویداد بر وضعیت «پژو» تاثیر منفی گذاشته. البته نه آن قدر که بعضی از رسانه های جمهوری اسلامی می گویند. می توان گفت که بدون قطع ارتباط با ایران هم «پژو» دچار مشکل می شد و چاره ای جز بازسازی ساختارهایش نداشت. ولی بازار ایران هم، بار سنگین تازه ای بود که بر دوش این شرکت افتاد.
تحلیلگر رادیو فردا خاطر نشان کرد: پژو در کنار «رنو» یکی از دو غول بزرگ اتوموبیل سازی فرانسه است و بحران آن یک زمین لرزه بزرگ را هم برای جامعه کارگری و هم برای فرانسوا اولاند رئیس جمهوری سوسیالیست فرانسه به وجود آورده است، به خصوص از این لحاظ که چپ های فرانسوی با شعار «تغییر» به قدرت رسیدند و برای آنها دشوار است ببینند که یک شرکت خصوصی تصمیم می گیرد یک جا هشت هزار نفر از کارگران اش را بیرون کند.
وی درباره این خبر که شرکت رنو قصد دارد در ایران بماند و حتی جای پژو را بگیرد، گفت: این خبر همین روزها به رسانه های فرانسوی درز کرده و بعید نیست که سر و صدا هم راه بیندازد. این پرسش مطرح شده که چرا «پژو»، شرکت کاملا خصوصی فرانسوی، خاک ایران را زیر فشار تحریم های بین المللی ترک می کند، حال آنکه «رنو»، به رغم سهم پانزده درصدی دولت فرانسه در این شرکت، اعلام نکرده است که قصد دارد به حضور خود در ایران پایان بدهد.
یادآور می شود اعلام قطع همکاری شرکت پژو با ایران در تامین قطعات یدکی چند ماه پیش و به دنبال خبر اتحاد این شرکت با شرکت آمریکایی جنرال موتورز صورت گرفت. جنرال موتورز در حالی 7 درصد از سهام پژو را خرید که خود از سال 2008 در شرایط بسیار بحرانی قرار گرفت به نحوی که مجبور به دریافت یارانه های سنگین از دولت آمریکا شد و متقابلا 32 درصد سهام خود را به دولت واگذار کرد.
با این حال اتحاد پژو سیتروئن با جنرال موتورز چندان هم خوش یمن نبود و چند ماه بعد از این همکاری و ترک بازار ایران، پژو مجبور شد اخراج 8 هزار کارگر را در دستور کار قرار دهد. مطبوعات فرانسه از وضعیت فعلی پژو به عنوان غرق شدن تایتانیک یاد کرده اند.
ظاهرا در این میان جناب تحلیلگر رادیو فردا قصد دارد با کمرنگ نشان دادن نقش تحریم ضد ایرانی در این ورشکستگی، مدال افتخار غرق تایتانیک پژو را به سینه شرکت دولتی آمریکایی بیاویزد.


 
سواستفاده وزیردفاع آمریکا ازحوادث دمشق
ساعت ۱٢:٤٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۳٠ : توسط : حسینی

«لئون پانتا» با دست آویز قرار دادن انفجارهای تروریستی دمشق خواستار فشار بیشتر بر

بشار اسد شد.

مهر به نقل از شبکه تلوزیونی «بی‌بی‌سی»، «لئون پانتا» وزیر دفاع آمریکا در واکنش به انفجارهای تروریستی دمشق بدون محکوم کردن این اقدام تروریستی گفت: اوضاع در سوریه به سرعت در حال خارج شدن از کنترل است.

وی خواستار کناره گیری «بشار اسد» از قدرت برای انتقال قدرت در این کشور شد.


 
اهانت به انجیل در کنست رژیم صهیونیستی
ساعت ۱٢:۳٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۳٠ : توسط : حسینی

اقدام میخائیل بن آری، نماینده تندروی کنست رژیم صهیونیستی در پاره کردن یک

نسخه انجیل و بیان سخنان تحریک آمیز علیه کتاب مقدس مسیحیان، در داخل اراضی

اشغالی جنجال ساز شد.

واحد مرکزی خبر: ریون ریولین رئیس کنست به طور رسمی از طرف خود و کنست از جامعه مسیحیان عذرخواهی کرد و محمد برکت و مسعود غنایم دو عضو عرب کنست نیز رفتار میخائیل بن آری را محکوم کردند.
به گزارش پایگاه اینترنتی روزنامه المصری الیوم، موشه کوهن، سخنگوی وزارت دادگستری اسرائیل هم اعلام کرد ( مناحیم مزور) دادستان کل اسرائیل از پلیس خواسته است درباره این حادثه تحقیق کند.
اما نسیم زئیف از فراکسیون حزب تندروی شاس در کنست از این اقدام دفاع کرد و با اعتراض به واکنش رئیس کنست، گفت: « مبلغان مسیحی انجیل را خانه به خانه توزیع می کنند و اگر ما نتوانیم در سرزمین یهودیان از یهود دفاع کنیم پس چه کسی باید این ماموریت را انجام دهد؟».
با توجه به جنجال به پا شده از رفتار اهانت آمیز میخائیل بن آری ، این نماینده کنست نه تنها از اقدامش پشیمان نشد بلکه سکوت رئیس کنست در برابر تبلیغات مسیحیان در اسرائیل را انتقاد آمیز دانست و گفت: « پاسخ من به این تحرکات به موقع بوده است».
میخائیل بن آری از حزب اتحاد ملی در کنست، روز سه شنبه نسخه ای از انجیل را که با پست برای او ارسال شده بود پاره کرد و در سخنانی با توهین به کتاب مقدس مسیحیان گفت: این کتاب در دوران تفتیش عقاید سبب کشته شدن میلیون‌ها یهودی شد. 
عامل انفجار دمشق بازداشت شد
ساعت ۱٢:۳٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۳٠ : توسط : حسینی

دستگاه‌های امنیتی سوریه عامل انفجار دمشق که منجر به کشته شدن وزیر دفاع و برخی

فرماندهان امنیتی این کشور شد را بازداشت کردند

روسیا الیوم نوشت: عامل این حمله تروریستی، کارمند ساختمان شورای امنیت ملی

سوریه و از آوارگان ارتفاعات اشغالی جولان است.

منابع سوری هنوز نام عامل این انفجار تروریستی را اعلام نکرده‌اند.


 
هولوکاست واقعی" در میانمار
ساعت ۱٢:۳٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۳٠ : توسط : حسینی

جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های کشور در اعتراض به کشتار مسلمانان میانمار امروز

(پنج‌شنبه) مقابل دفتر سازمان ملل متحد در تهران تجمع کردند.

 فارس: جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های کشور در اعتراض به کشتار مسلمانان میانمار از ساعت ۱۶ امروز(پنج‌شنبه) مقابل دفتر سازمان ملل متحد در تهران تجمع کردند.

دانشجویان دست‌ نوشته‌هایی با مضمون "یا ایها المسلمون اتحدوا اتحدوا"، "نسل‌کشی بس است" و "مجامع بین‌المللی به داد میانماری‌ها برسید" در دست داشتند و شعارهایی همچون " یا ایها المسلمون اتحدوا اتحدوا"، مسلمان میانمار حمایتت می‌کنیم"، "سکوت هر مسلمان، خیانت است به قرآن"، "مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر اسرائیل" انزجار خود را نسبت به نسل‌کشی مردم مسلمان میانمار توسط بودایی‌ها و دولت میانمار اعلام کردند.

این تجمع به دلیل ممانعت نیروی انتظامی از حضور دانشجویان در مقابل دفتر نمایندگی سازمان ملل در تهران، در خیابان‌های اطراف سازمان ملل برگزار شد و در نهایت با قرائت ۲ بیانیه توسط دانشجویان در ساعت ۱۷:۳۰ پایان یافت.

در حاشیه این تجمع دانشجویان به گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پرداختند؛ و نظرات خود را از جنایات‌هایی که علیه شیعیان اتفاق می‌افتد، اعلام کردند.

سیدمحسن میرحاجی، دانشجوی دانشگاه تهران به عدم صدور مجوز برای این تجمع از سوی شورای امنیت ملی اشاره کرد و گفت: به هیچ وجه رویه شورای امنیت ملی و عملکرد نیروی انتظامی قابل قبول و پذیرش نیست.

وی می‌گوید: وقتی دانشجویان می‌خواهند اعتراض خود را نسبت به رخدادهای بین‌المللی اعلام کنند، چرا به آنها مجوز داده نمی‌شود؟!

این فعال دانشجویی با اشاره به اینکه در ۶ ماه گذشته مجوزی برای جنبش دانشجویی برای اعلام اعتراض خود صادر نشده است، اظهار داشت: از این رو، برای جنبش دانشجویی سئوال است که اعتراض دانشجویان برای فجایعی که در بحرین و نسل‌کشی‌ای که در میانمار رخ می‌دهد، چه ضرری برای دستگاه‌های جمهوری اسلامی دارد؟

مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه تهران در مورد اقدامات دستگاه دیپلماسی کشور نیز گفت: در چند روز اخیر شاهد منفعلانه عمل کردن دستگاه دیپلماسی بودیم و وزارت خارجه هیچ عکس‌العملی از خود نشان نداده است.

وی در مورد مطالبه دانشجویان از دستگاه دیپلماسی تصریح کرد: وزارت خارجه سفیر میانمار در تهران را احضار کند و اعتراض جمهوری اسلامی ایران را از نسل‌کشی در میانمار به مقامات آن کشور اعلام کند.

سیدعلی موسوی از دیگر دانشجویانی که در تجمع اعتراضی مقابل دفتر نمایندگی سازمان ملل متحد حضور داشت به گفت‌وگو با فارس پرداخت و گفت: امروز همه دانشجویان تشکل‌های دانشجویی مقابل دفتر سازمان ملل جمع شدند تا به جامعه جهانی اعلام کنند که از مردم مسلمان میانمار حمایت می‌کنند.

وی افزود: همچنین دانشجویان با این تجمع انزجار خود را از دولت و بودایی‌هایی که در میانمار نسل‌کشی می‌کنند، اعلام می‌دارند.

این فعال دانشجویی نسل‌کشی در میانمار را یک هولوکاست واقعی دانست و اظهار داشت: جنبش دانشجویی از سازمان‌های مدعی حقوق بشر می‌خواهد که وضعیت حقوق بشر در میانمار را حداقل در حد یک بیانیه محکوم کنند.

دبیرتشکیلات اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در مورد مطالبه دانشجویان از دستگاه‌های دیپلماسی کشور نیز گفت: وزارت خارجه موضع خود را نسبت به نسل‌کشی مردم مسلمان میانمار هر چه سریعتر اعلام کند.

* چرا سازمان ملل به بریدن سرهای کودکان یک‌ساله در میانمار واکنشی نشان نمی‌دهد؟

همچنین در این تجمع، سیدایمان میرزاده نماینده اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور طی سخنانی به فجایع و نسل‌کشی مردم مسلمان میانمار اشاره کرد و اظهار داشت: این ۵۰ هزار نفری که در میانمار کشته شده‌‌اند مگر جزء انسان‌ها بشر به شمار می‌آیند؛ پس نباید به خاطر این کشتار بزرگ شورای امنیت جلسه‌ای را برای جلوگیری از آن برگزار کند.

وی افزود: بانکی‌مون که همیشه ادعای حقوق بشر دارد و خواست حقوق و بشری وی گوش جهانیان را پر کرده است، چرا در فجایع میانمار سکوت اختیار کرده است؟

میرزاده با بیان اینکه بانکی‌ مون به دلیل واهی مسلح بودن مردم سوریه حرکتی انجام نمی‌دهد، اضافه کرد: آیا مسلمانان میانمار نیز مسلح بودند و یا القاعده در میانمار وجود دارد که همچنان سکوت کرده‌اید.

وی افزود: همین که مردم میانمار مظلومانه کشته می‌شوند آیا نباید برای حمایت از آنها کاری انجام دهید.

در ادامه سیدمحمد سادات اخوی عضو شورای عمومی دفتر تحکیم وحدت در جمع تجمع‌کنندگان با بیان اینکه این تجمع در اعتراض به کشتار مردم میانمار برای اولین‌بار در دنیا برگزار شده است، اظهار داشت: این نسل‌کشی سبقه‌ای چندین ساله دارد و در چند روز اخیر شدت این نسل‌کشی بیشتر شده است تا جایی که تا ۵۰ هزار نفر در میانمار کشته شده‌اند.

سادات اخوی با نشان دادن عکس‌های از کشتار وحشیانه مردم میانمار تصریح کرد: کسانی که بریدن سرهای کودکان یکساله و دوساله در میانمار را مشاهده می‌کنند، چگونه می‌توانند در مقابل این جنایات وحشیانه سکوت کنند.

این فعال دانشجویی به مواضع بانوی صلح در میانمار اشاره کرد و گفت: بانوی صلح اعلام می‌کند ما در میانمار مسلمان نداریم و اگر داشته باشیم باید به اردوگاه برود و یا کشته شود.

* کشتار وحشیانه مسلمانان میانمار یادآور جنایات اسرائیل علیه فلسطینیان است

در این تجمع بیانیه اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور قرائت شد که متن کامل آن به شرح زیر است:

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

چرا در خانه خدا و در راه مردان و زنان و کودکانی که به دست ستمگران تضعیف شده‌اند، پیکار نمی‌کنید، همان افراد ستمدیده‌ای که می‌گویند، خدایا ما را از این شهر که اهل آن ستمگرند، بیرون ببر و برای ما از طرف خود سرپرست قرار ده و برای ما از طرف خود یار و یاوری تعیین فرما.

دین اسلام دین صلح و آرامش و عدالت است و مسلمانان در پرتو آموزه‌های و حیانی اسلام همواره در تعامل و صلح با سایر اقوام و ادیان زیسته‌اند.

اما دولت‌هایی که از آموزه‌های ادیان و صلح بهره‌ای نبرده‌اند، بدون پذیرش حق حضور تمام تفکرات، رفتارهایی از خود نشان می‌دهند که هراس آنان را از ظهور و حضور دین الهی اسلام نشان می‌دهد.

کشتار وحشیانه مسلمانان بی‌دفاع توسط تندروان و دولت میانمار خشم مسلمانان جهان و خصوصا دانشجویان ایران را برانگیخته است. کشتار هزاران نفر بی‌گناه که یادآور جنایات اسرائیل جنایتکار علیه مردم مظلوم فلسطین است و قتل عام مردم و علمای این کشور درحالی انجام می‌شود که شاهد بی‌تفاوتی دولت‌های غربی و رسانه‌های وابسته با آنان هستیم.

سازمان‌های بین‌المللی درحالی هرجا منابع آنها اقتضاء کند با صدور قطعنامه‌های متفاوت و ارسال ناظران حقوق بشر، به رصد اوضاع کشورها می‌پردازند که در کشوری نظیر میانمار که قتل عام گسترده مسلمانان در آن بر کسی پوشیده نیست موضع سکوت اختیار می‌کنند.

آیا وقت آن نرسیده که سازمان ملل با شکستن سکوت خود جلوی این رفتار وحشیانه که در تضاد کامل با حقوق بشر است، را بگیرد.

دانشجویان ایران از روشنفکران و آزادگان سراسر دنیا می‌خواهند که این اقدام وحشیانه را با دقت زیرنظر داشته باشند.

دولت‌های غربی و رسانه‌های وابسته درحالی همواره درصدد القای تروریست بودن مسلمانان هستند که شدید‌ترین جنایات در اقصی نقاط عالم علیه مسلمانان مظلوم در حال انجام است و این امر در کنار سکوت غرب نه تنها به معنی دروغ واضع آمریکا و دولت‌های غربی است بلکه مؤید حمایت آنان از تروریست سازمان‌یافته در جهان می‌باشد.

امروز این وظیفه مسلمانان و غیر مسلمانان آزاده است که به سازمان‌های بین‌المللی برای جلوگیری از ادامه این کشتار وحشیانه فشار بیاورند تا دولت برمه نتواند جنایتی نظیر آنچه در فلسطین می‌گذرد، را که به آواره شدن انسان‌های مظلوم منجر شد، تکرار نماید.

اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور 
مطالبات رهبر انقلاب از عرصه فرهنگ نشر
ساعت ۱٢:۳۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۳٠ : توسط : حسینی

فارس به نقل از khamenei.ir ، یکسال از دیدار مسئولان کتابخانه‌های بزرگ و عمومی و جمعی از کتابداران سراسر کشور با رهبر انقلاب اسلامی می‌گذرد. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این دیدار که در ۲۹ تیرماه ۱۳۹۰ برگزار شد، به نکات مهمی درباره فرهنگ نشر و کتاب‌خوانی اشاره و مطالباتی را در این حوزه بیان کردند. در سالروز برگزاری این دیدار بازخوانی این مطالبات خالی از لطف نیست.

مطالبات رهبر انقلاب در دیدار کتابداران

۱- به کتاب اهتمام بورزیم!

۲- ترویج کتابخوانی توسط دستگاه‌های مسئول

۳- تبلیغات رسانه‌های عمومی برای کتابخوانی

۴- کتاب در سبد کالاى مصرفى خانواده‌ها

۵- کتابداران کتابخوانان را راهنمایی کنند

۶- کتاب‌های فکری هم بخوانیم

۷- سیر مطالعاتی درست کنید

۸- از نشر و توزیع کتب مضر جلوگیری شود

۹- جایگاه جهانی ایران در نشر و مطالعه کتاب را بالا ببریم

۱۰- تولیدکنندگان کتاب به خلاءها و نیازهای جامعه توجه کنند

۱۱- کتابخانه‌ها و انتشارات‌ها تغذیه معنوی سالم را در جامعه منتشر کنند

۱۲- حرکتی همگانی برای تجدید مطلع مسئله کتاب کشور انجام شود

۱۳- تیراژها باید خیلی بالاتر از این باشد

۱۴- سرانه مطالعه کتاب افزایش پیدا کند

۱۵- احتیاج انسان به کتاب در سطح عمومی فهمانده شودمتن این مطالبات به شرح زیر است:۱. به کتاب اهتمام بورزیم!

اگر درصدد هم‌افزائى آحاد خودمان، از لحاظ فکر و تجربه و ذوق و هنر هستیم، بایستى ارتباط خودمان را با کتاب بیشتر کنیم. کتاب مجموعه‌اى است از محصولات یک فکر، یک اندیشه، یک ذوق، یک هنر؛ مجموعه‌اى است از یافته‌هاى یک یا چند انسان. ما خیلى باید مغتنم بشمریم که از محصول فکر آحاد گوناگون بشر استفاده کنیم؛ این کارى است که کتاب به ما تقدیم میکند، هدیه میکند؛ این هدیه‌ى کتاب به ماست. لذا کتاب یک پدیده و یک موجود ذى‌قیمت است؛ همیشه اینجور بوده است، در آینده هم همین جور خواهد بود. لذاست که به کتاب بایستى اهتمام ورزید.۲. ترویج کتابخوانی توسط دستگاه‌های مسئول

اهتمام به کتاب در واقع قوامش به اهتمام به کتابخوانى است. در جامعه باید سنت کتابخوانى رواج پیدا کند. فایده‌ى سوادآموزى این است. اثر حرکت و نهضتى که در کشورها براى ریشه‌کن کردن بیسوادى انجام میگیرد، عبارت است از همین، که بتوانند از این مجموعه‌ى عرضه‌کننده‌ى فکر و ذوق و استعدادِ دیگران استفاده کنند؛ این بدون کتابخوانى امکان‌پذیر نیست. به گمان من یکى از بدترین و پرخسارت‌ترین تنبلى‌ها، تنبلى در خواندن کتاب است. هرچه هم انسان به این تنبلى میدان بدهد، بیشتر میشود. کتابخوانى باید در جامعه ترویج شود؛ و این کار بر عهده‌ى همه‌ى دستگاه‌هائى است که در این زمینه مسئولند؛ از مدارس ابتدائى بگیرید - که برنامه‌هائى باید باشد که کودکان ما را از اوان کودکى به خواندن کتاب عادت بدهد؛ خواندن با تدبر، خواندن با تحقیق و تأمل - تا دستگاه‌هاى ارتباط‌جمعى، تا صدا و سیما، تا وسائل تبلیغاتى گوناگون.۳. تبلیغات رسانه‌های عمومی برای کتابخوانی

یکى از کارهاى بزرگ و مهم در سطح جامعه این است که تبلیغات کتابخوانى همه‌گیر شود. ما امروز مى‌بینیم براى کالاهاى کم‌اهمیت که تأثیرى هم در زندگى انسانها ندارند، صاحبانش تبلیغات رنگینِ عجیب و غریبى را متصدى میشوند، مباشر میشوند؛ دستگاه‌هاى ارتباط‌جمعى، مطبوعات، صدا و سیما آنها را پخش میکنند؛ در حالى که آن محصولات هیچ ضرورتى ندارند، هیچ لزومى ندارند، یک چیز اضافى در زندگى هستند؛ گاهى بودنشان مفید است، گاهى بودنشان حتّى مفید هم نیست؛ شاید مضر هم هست. محصولى با عظمت کتاب، با ارزش کتاب، درخور این است که تبلیغ بشود؛ تشویق بشوند کسانى که میتوانند کتاب را بخوانند؛ این را ما باید به صورت عادت در بیاوریم.۴. کتاب در سبد کالاى مصرفى خانواده‌ها

ما در کشورمان، در جامعه‌ى خودمان، از واقعیتى که در این زمینه وجود دارد، راضى نیستیم. بله، درست است؛ امروز حجم کتاب‌هائى که تولید می‌شود، با گذشته خیلى تفاوت کرده است؛ گاهى چند برابر کتاب منتشر می شود، یا تیراژ کتاب‌ها بالا میرود؛ لیکن این کافى نیست؛ اینها براى کشور ما خیلى کم است. باید جورى بشود که در سبد کالاى مصرفى خانواده‌ها، کتاب یک سهم قابل قبولى پیدا کند و کتاب را بخرند براى خواندن، نه براى تزئین اتاق کتابخانه و نشان دادن به این و آن.۵. کتابداران کتابخوانان را راهنمایی کنند

نفس کتابدارى، یک کار انسانىِ فرهنگىِ برجسته‌اى است؛ منتها کتابدار صرفاً آن کسى نیست که خدمتِ آوردن و دادن کتاب را به عهده میگیرد؛ کتابدار میتواند منبع و منشأ و مرجعى باشد براى راهنمائى مراجعه کنندگان به کتاب.

یکى از کارهاى مهم این است که ما ذهن را عادت بدهیم به نظم در مطالعه. گاهى مراجعه‌ى به یک کتاب اگر در جاى خود قرار بگیرد؛ یعنى قبل از این کتاب، کتابهاى دیگرى که متناسب با این موضوع است، خوانده شده باشد، بعد این کتاب مطالعه شود، تأثیر بمراتب بیشتر و عمیق‌ترى خواهد داشت از این که این کتاب بدون ملاحظه‌ى آنچه که مرتبط با آن است، دیده شده باشد. خب، این راهنمائى میخواهد.۶. کتاب‌های فکری هم بخوانیم

بعضى از ذهنها اهل کتابند؛ منتها کتاب آسان، کتابى که احتیاج به فکر کردن نداشته باشد. عیبى ندارد، این هم کتاب خواندن است، نفى نمیکنیم؛ اما بهتر از این شیوه‌ى کتابخوانى، این است که انسان در مجموعه‌ى کتابخوانىِ خود بتواند بیامیزد کتاب آسان را - فرض کنید رمان را، خاطره را، کتابهاى تاریخى آسان را - با کتابهائى که احتیاج دارد به فکر کردن، مطالعه کردن؛ این نوع کتابها را باید وارد مقوله‌ى کتابخوانى کرد. ذهن را عادت بدهیم به این که اهل تأمل باشد، اهل تدقیق باشد؛ ذهن کار کند، در مواجهه‌ى با کتاب فعالیت کند.۷. سیر مطالعاتی درست کنید

یکى از چیزهائى که ما امروز خیلى احتیاج داریم، برنامه‌هاى مطالعاتى براى قشرهاى مختلف است. بارها اتفاق مى‌افتد که جوانها را، نوجوانها را به کتابخوانى تشویق میکنیم؛ مراجعه میکنند، میگویند آقا چه بخوانیم؟ این سؤال یک جواب ندارد؛ احتمالاً جوابهاى متعددى دارد. مجموعه‌ى متصدیان امر کتاب - چه در وزارت ارشاد، چه در مجموعه‌ى کتابخانه‌ها - روى این مسئله باید کار جدى بکنند؛ در بخشهاى مختلف، براى قشرهاى مختلف، به شکلهاى مختلف، با تنوع متناسب، سیر مطالعاتى درست کنند؛ اول این کتاب، بعد این کتاب، بعد این کتاب. وقتى که جوان، نوجوان، یا کسى که تاکنون با کتاب انس زیادى نداشته است، وارد شد، حرکت کرد، راه افتاد، غالباً مسیر خودش را پیدا خواهد کرد.۸. از نشر و توزیع کتب مضر جلوگیری شود

یک نکته‌ى دیگر، انتخاب و گزینش کتاب است. کتاب، محصول فکر و مغز و تجربه و هنر و ذوق یک کسى است یا کسانى است که این کتاب را تهیه و تولید کرده‌اند. لزوماً هر کتابى مفید نیست و هر کتابى غیرمضر نیست. بعضى کتابها مضر است. مجموعه‌اى که متصدى امر کتاب است، نمیتواند با اتکاء به این فکر که ما آزاد میگذاریم، خودشان انتخاب کنند، هر کتاب مضرى را وارد بازار کتابخوانى کند - همچنان که داروهاى مسموم را، داروهاى خطرناک را، داروهاى مخدر را متصدیان امور این داروها آسان و بى‌قید در اختیار همه نمیگذارند؛ از دسترس دور نگه میدارند؛ گاهى هشدار میدهند - این یک خوراک معنوى است؛ اگر فاسد بود، اگر مسموم بود، اگر مضر بود، ما به عنوان ناشر، به عنوان کتابدار، به عنوان کتابخانه‌دار، به عنوان متصدى پخش - به هر عنوانى که با کتاب ارتباط دارد - حق نداریم این را در اختیار افرادى قرار بدهیم که آگاه نیستند، ملتفت نیستند؛ که این در فقه اسلام، یک فصل مخصوص به خود دارد. پس باید مراقبت کرد. باید کتاب خوب را، کتاب سالم را در اختیار گذاشت. بیشتر هم باید توجه کرد به این که آن کتاب بتواند هم پرورش فکرى بدهد، هم راه درست را در اختیار بگذارد.۹. جایگاه جهانی ایران در نشر و مطالعه کتاب را بالا ببریم

ما به عنوان ملت ایران و به عنوان یک ملت مسلمان، ارتباطمان با کتاب، ارتباط بنیانى و عمیق و کهن است. ما امروز و دیروز با مقوله‌ى کتاب آشنا نشده‌ایم. در کشور ما، بخصوص بعد از انتشار اسلام، کتابخانه‌هاى عظیم، مجموعه‌هاى علمى، مکتوبات باارزش، یک سابقه‌ى کهن تاریخى دارد. ما ملتى هستیم که با کتاب خیلى سابقه داریم؛ در طول قرنهاى متمادى با کتاب انس داشته‌ایم. البته آن روزها دسترسى به کتاب آسان نبود. استنساخ کتابهاى خطى دشوار بود، اما در عین حال کسانى که اهل بودند، شایسته براى استفاده‌ى از کتاب بودند، چه مجاهدتها میکردند. خوانده‌ایم و مکرر شنیده‌ایم که کسانى به یک کتاب احتیاج داشتند، دارنده‌ى کتاب بخل میورزیده و نمیداده است؛ بعد با التماس، با زحمت، یک شب، دو شب این کتاب را امانت گرفتند، شب و روز نخوابیدند، استراحت نکردند، براى اینکه این کتاب را استنساخ کنند و یک نسخه‌ى آن را در اختیار خودشان داشته باشند. از این قبیل فراوان است. امروز این موانع برطرف شده است. پیشرفت علم، تولید کتاب، تکثیر کتاب، انتشار کتاب را آسان کرده. ما امروز بایستى با توجه به این سابقه‌ى کهن، جایگاه خودمان را در نشر کتاب، در استفاده‌ى از کتاب، بالا ببریم.۱۰. تولید کنندگان کتاب به خلاءها و نیازهای جامعه توجه کنند

تولیدکنندگان کتاب هم بایستى به این معنا توجه کنند. در تولید کتاب - چه تولید به معناى ایجاد کتاب، چه تولید به معناى ترجمه‌ى کتاب، چه تولید به معناى نشر کتاب و در اختیار این و آن قرار دادن - به نیازها و خلأهاى جامعه نگاه کنند؛ خلأهاى فکرى را، نیازهاى فکرى را بشناسند، انتخاب کنند، سراغ آنها بروند.۱۱. کتابخانه‌ها و انتشارات‌ها تغذیه معنوی سالم را در جامعه منتشر کنند

ما مى‌بینیم در مجموعه‌ى کتاب و بازار کتاب، گاهى اوقات هدایتهاى همراه با انحراف را دنبال میکنند؛ بخصوص سراغ مسائلى میروند که براى ذهنیت جامعه، براى ذهنیت کشور، چه از لحاظ جنبه‌هاى اخلاقى، چه از لحاظ جنبه‌هاى دینى و اعتقادى، چه از لحاظ جنبه‌هاى سیاسى، زیانبخش است. انسان بوضوح مشاهده میکند که در بازار کتاب، در مجموعه‌ى کتاب، دستهائى فعالند؛ یک چیزهائى را وارد کنند، ترجمه‌هائى را به وجود بیاورند، با مقاصد سیاسى؛ ظاهرش هم فرهنگى است، اما باطنش سیاسى است. به شما عرض کنم؛ بسیارى از کارهائى که در مقوله‌ى فرهنگ در کشور ما از سوى بیگانگان، دشمنان، معارضان اسلام و نظام اسلامى ترویج میشود، ظاهرش فرهنگى است، اما باطنش سیاسى است؛ این را انسان مشاهده میکند. مجموعه‌ى دست‌اندرکاران امر کتاب - چه شما که کتابدارید، چه مدیریت کتابخانه‌ها، چه آن کسانى که در وزارت ارشاد مسئول این کارند، چه خود ناشران محترم - باید توجه کنند که مواد تغذیه‌ى معنوى سالم، مفید و مقوى بایستى در سطح جامعه منتشر شود.۱۲. حرکتی همگانی برای تجدیدمطلع مسئله کتاب کشور انجام شود

من از این اجتماعى که امروز هست، میخواهم این استفاده را بکنم که یک تجدید مطلعى بشود در مسئله‌ى کتاب و کتابخوانى و کتاب خوب و کتاب مفید و کتاب سالم؛ یک حرکتى را همه‌ى مسئولان در کشور آغاز کنند؛ از آنهائى که برنامه‌ریزى میکنند، تا آنهائى که تولید میکنند، تا آنهائى که تبلیغ میکنند، تا مخاطبان کتاب، جوانها و غیر جوانها که کتاب را میخوانند، یک نگاه جدیدى داشته باشیم.۱۳. تیراژها باید خیلی بالاتر از این باشد

تیراژهاى هزار و دو هزار و سه هزار و اینها شایسته‌ى کشورِ هفتاد و پنج میلیونى ما با این همه جوان، با این همه انگیزه نیست؛ باید تیراژها خیلى بالاتر باشد. حالا در بعضى از موارد خوشبختانه انسان مى‌بیند دفعات چاپ کتابها خیلى بالاست؛ لیکن در عین حال در مجموع که نگاه میکنیم، نه، راضى کننده نیست، قانع کننده نیست؛ باید یک حرکتى آغاز شود.۱۴. سرانه مطالعه کتاب افزایش پیدا کند

من، هم تشکر میکنم از مجموعه‌ى مسئولان امر کتاب، و هم خواهش میکنم که به مسئله‌ى کتاب به شکل جدى‌ترى نگاه شود. کارى کنیم که کتابخوانى یک امر رائج بشود و کتاب از دست جوان ما نیفتد. این که گفته میشود در شبانه‌روز سرانه‌ى مطالعه‌ى کتاب فلان مقدار است، اینها آمارهاى راضى کننده‌اى نیست؛ خیلى بیشتر از این باید باشد. هیچ وقت انسان از کتاب مستغنى نیست.۱۵. احتیاج انسان به کتاب در سطح عمومی فهمانده شود

از دوران نوجوانى، از اول سوادآموزى تا آخر عمر، انسان احتیاج دارد به کتاب؛ احتیاج دارد به درک مسائل و جذب مواد تغذیه‌ى معنوى و روحى و فکرى؛ این بایستى در سطح عموم جامعه فهمیده شود و دنبال شود و اقدام شود.


 
آغاز موج واکنش‌های غافلگیر کننده مقاومت به طراحان حادثه دمشق
ساعت ۱٢:٢٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۳٠ : توسط : حسینی
حمله به وزیر دفاع اسرائیل ساعاتی پس از ترور وزیر دفاع سوریه/
نتانیاهو: حمله به یهودیان در بلغارستان کار ایران است!

 ساعاتی پس از هدف قرار گرفتن وزیر دفاع سوریه در یک انفجار تروریستی در شهر دمشق، ایهود باراک وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نیز در مرزهای سوریه مورد هدف خمپاره‌های «هاون» قرار گرفت تا به این ترتیب بلافاصله اثرات حمله به شخصیت‌های تراز اولیه سوریه، نمایان شود.