روایت وزیر اطلاعات از نحوه دستگیری تروریست‌های دانشمندان هسته‌ای؛
ساعت ۱٢:٥٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۱ : توسط : حسینی
مجرای نفوذ به دستگاه‌های اطلاعاتی رژیم صهیونیستی را یافته‌ایم/
ردپای BBC در ترور دانشمندان

چند روز پیش و در آستانه برگزاری مذاکرات مسکو، وزارت اطلاعات در اطلاعیه اعلام کرد عوامل اصلی ترور شهیدان هسته‌ای ایران شهریاری، احمدی روشن و قشقایی شناسایی و در یک عملیات برق آسا دستگیر شده‌اند.

به گزارش رجانیوز، در حالی که برخی اخبار از تشدید فعالیت‌های جاسوسی واطلاعاتی سرویس‌های غربی علیه برنامه هسته‌ای ایران در هفته‌های اخیر و به بهانه برگزاری مذاکرات مسکو حکایت دارد، دستگاه امنیتی کشور در یک اقدام غافلگیر کننده عوامل موساد را که به صورت مستقیم در عملیات ترور شهیدان هسته‌ای ایران نقش داشته‌اند دستگیر کرد.

در همین راستا، حجت‌الاسلام حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان به ارائه جزئیاتی درباره نحوه اجرای این عملیات و اقدامات سربازان گمنام امام زمان(عج) پرداخته است:

 

ضمن تبریک به جنابعالی و سربازان گمنام امام زمان (عج)، اولین سوالم به اطلاعیه چند روز پیش وزارت اطلاعات مربوط است که در آن نه به زمان بازداشت‌ها، نه به مکان و نه به تعداد متهمین اشاره شده بود. آیا علت خاصی داشته؟ و آیا ممکن است در این سه مورد اطلاعات بیشتری بدهید؟

‌بنده هم این موفقیت را به رهبر معظم انقلاب اسلامی، ملت شریف ایران و به خانواه‌های داغدار شهدای هسته‌ای کشور تبریک عرض می‌کنم ضمنا معمولا فراموش می‌شود که آن چند عملیات تروریستی، جانبازانی هم داشته است. یکی همسر مکرمه و دانشمند شهید دکتر شهریاری که در صحنه حضور داشته و مجروح شدند و علاوه بر داغ همسر شهیدشان، هنوز هم با برخی آثار آن مجروحیت مواجهند که بنده برای سلامتی کامل ایشان دعا می‌کنم.

و دیگری برادر عزیز جناب آقای دکتر فریدون عباسی رئیس محترم سازمان انرژی اتمی که همزمان با شهید شهریاری ایشان هم ترور شدند اما به خواست خدا آسیبی به ایشان وارد نشد تا بمانند و به خدمات علمی خود به نظام مقدس جمهوری اسلامی ادامه دهند.

اما در مورد علت عدم صراحت در اطلاعیه وزارت، سوال شما درست است قطعا علت‌های متعدد و خیلی فنی دارد. زیرا این را در درجه اول رژیم اشغالگر قدس و آن سرویس‌های اطلاعاتی که در این ترور‌ها او را پشتیبانی می‌کردند، درک می‌کنند. شما توجه کنید به نوع اعلام خبر دستگیری‌ها در بی‌بی سی فارسی (که ارگان رسانه‌ای آن چند سرویس اطلاعاتی است).

در مورد زمان بازداشت‌ها بصورت کلی عرض می‌کنم وقتی متهمی بازداشت می‌شود، همیشه فقط خودش هدف دستگیری نیست و در بسیاری موارد از طریق او می‌خواهیم بقیه مرتبطین وی راپیدا کنیم. از طرف دیگر در بسیاری از موارد می‌خواهیم تا مدتی که ما نیاز داریم و عملی باشد، ارتباط قبلی متهمین با همدستانشان، یا با شبکه مورد نظر یا با سرویس اطلاعاتی حریف را ادامه دهیم. به اصطلاح اطلاعاتی، فرد را سفید نگه می‌داریم؛ و به جمع آوری اطلاعات از حریف ادامه می‌دهیم یا اطلاعات فریب به خورد حریف می‌دهیم.

به عبارت دیگر، وقتی طرف مقابل نداند که بازداشت شدگان از چه زمانی در اختیار ما بوده‌اند، عملا به این معناست که نخواهد دانست از چه زمانی تماس‌هایی که ظاهرا به این‌ها می‌گرفته، در عمل ما دریافت کنندگان پیام‌هایش بوده‌ایم و نمی‌داند از چه زمانی اطلاعاتی که به عنوان حاصل جمع‌آوری‌های متهمین دریافت می‌کرده، عملا اطلاعات فریبی بوده که از ما دریافت می‌کرده است.

در مورد مکان و مناطق بازداشت متهمین نیز پس از رفع محذورهایی که داریم، اعلام خواهیم کرد.

در مورد تعداد بازداشتی‌ها هم برای آنکه شما دست خالی برنگردید عرض می‌کنم در عملیات اخیر، حدود ۲۰ نفر بازداشت شده‌اند.

خواهش می‌کنم در مورد اتهامات این افراد هم اگر ممکن است بفرمایید که آیا اتهامات آن‌ها‌‌ همان است که در ا طلاعیه وزارت اطلاعات اشاره شده یا اتهامات دیگری هم هست؟

چون فعلا پرونده در دست تحقیق است لذا باید قدری صبر کرد تا سایر اتهامات کاملا محرز و کاملا مستند شود. اما اجمالا می‌توانم بگویم که اتهامات آن‌ها بیش از آن است که در اطلاعیه اخیر ما آمده بود. مثلا در ترور شهید دکتر علی محمدی قبلا فقط عامل اصلی بمب گذاری بازداشت شده بود و تیم همکاران او اعم از عناصر شناسایی و پشتیبانی را در آن مقطع دستگیر نکردیم. با پیگیری‌های بعدی و با تکمیل جمع‌آوری‌ها، بالاخره تعدادی از همکاران معدوم جمالی فشی را در شبکه‌های اخیر بازداشت کردیم.

وزارت اطلاعات در فروردین ماه نیز اعلام کرد یک شبکه تروریستی مرتبط با رژیم جعلی اسرائیل را در حالی که آماده انجام عملیات خرابکارانه بوده است، همراه با بمب‌های سنگین و سلاح‌های مختلف و سایر تجهیزات نظامی کشف کرده است. آیا این دو شبکه به هم مرتبط بوده‌اند؟

قطعا مرتبط بودند اما به معنای تماس مستقیم این دو شبکه با همدیگر آن هم در داخل کشور. ما نیز این تَرابُط را از طریق ارتباط مستقیم آن‌ها کشف نکردیم.

هم در اطلاعیه ۲۲/۱/۹۱ وزارت و هم در اطلاعیه اخیر تلویحا به کشیده شدن جمع آوری‌های اطلاعاتی وزارت به خارج از کشور اشاره شده، این جمع‌آوری‌ها چگونه است؟ آیا از بین این متهمین، کسی را هم در خارج دستگیر کرده و به داخل انتقال داده‌اید؟ و آیا اسرائیلی‌ها در اعزام این تروریست‌ها از امکانات و پشتیبانی کشورهای دیگر هم استفاده کرده‌اند؟

اولا در مورد کشیده شدن جمع‌آوری‌های اطلاعاتی به خارج، این را به تلویح نگفته‌ایم بلکه صریحا مورد اشاره قرار داده‌ایم. ثانیا علت کشیده شدن جمع‌آوری‌های اطلاعاتی به خارج آن است که اسرائیلی‌ها در اقدامات تروریستی گذشته مطلقا تنها نبوده‌اند. اسرائیلی‌ها فقط نقش یک نقاب را ایفا کرده‌اند و آن‌ها از اطلاعات و امکانات و آموزش و ارتباط دو سرویس CIA و MI۶ در چند عملیات گذشته بهره برده‌اند.

شما دقیقا‌‌ همان واقعیتی که در صحنه‌های سیاسی عملیاتی چند دهه گذشته می‌بینید، عین‌‌ همان را در چند عملیات تروریستی اخیر مشاهده می‌کنید. یعنی «جنگ نیابتی» توسط یک موجودیت جعلی موسوم به اسرائیل و «نقش حمایتی» آن هم حمایت تمام عیار توسط دولت‌های آمریکا و انگلیس. شما عین این واقعیت را در جنگ‌های پنهان، نبردهای اطلاعاتی و عملیات تروریستی رژیم اشغالگر قدس مشاهده می‌کنید. واضح‌ترین مصداقش را در چند عملیات انجام شده در کشور ما می‌بینید. این واقعیت را به خصوص ما که مجرای نفوذی به دستگاه‌های اطلاعاتی-امنیتی رژیم اشغالگر قدس یافته‌ایم، به عینه مشاهده کرده‌ایم و به وقتش افشا خواهیم کرد.

ثالثا علاوه بر برخورداری رژیم صهیونیستی از چنان حمایت‌هایی، آن رژیم حداکثر استفاده ممکن را از خاک و تسهیلات چندین کشور در این قبیل عملیات می‌نماید. در همین کشفیات مربوط به دو شبکه اخیر ملاحظه شد که رژیم اشغالگر قدس از خاک یک اقلیم مجاور خاک ما حداکثر بهره‌برداری را نموده است، حتی در آنجا پایگاه آموزش تروریستی و پادگان نظامی در اختیار دارند. ستاد عملیاتی مشترک آمریکا، انگلستان و رژیم اشغالگر قدس در همانجا مستقر است ‌وعلیه کشور ما سناریوهایی را طراحی و اجرا می‌کند.

البته یقین داریم که این وضعیت با اطلاع و با اجازه دولت زیربط مربوطه نمی‌باشد همچنین در اطلاعات جمع آوری شده در مورد دو شبکه اخیر ملاحظه شد که تروریست‌ها به راحتی و به فراوانی از خاک یک کشور همسایه برای رفت و آمد آزادانه به سرزمین‌های اشغالی و برای نقل و انتقال اسلحه و مواد انفجاری استفاده می‌کنند.

این واقعیت خیلی تلخی است که دولت‌های مورد نظر باید در نظر داشته باشند و مشکل را چاره کنند. این وضعیت برای هیچ همسایه‌ای قابل تحمل نیست. و البته قبلا هم بهره‌برداری مثلث خبیث آمریکا، انگلیس و اسرائیل از خاک بعضی دیگر از همسایگان کشف شده بود که قصد داریم از این پس هشدار لازم را به نحو مقتضی به آن‌ها بدهیم.


 
مذاکرات ایران و ۱+۵ فردا ساعت ۱۲دنبال می‌شود
ساعت ٩:۱۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۳/٢٩ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: مذاکرات ایران و ۱+۵ در مسکو فردا (سه شنبه) ساعت ۱۲ دنبال می‌شود.

خبرگزاری فارس: مذاکرات ایران و ۱+۵ فردا ساعت ۱۲دنبال می‌شود

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به مسکو، ادامه گفت و گو های ایران و 1+5 فردا (سه شنبه) در دور سوم از ساعت 12 پیگیری خواهد شد.

امروز (دوشنبه) مذاکرات در 2 دور صبح و عصر در محل هتل حلقه طلایی مسکو برگزار شد.

این گفت‌وگوها که هفتمین مرحله از مذاکرات ایران و 1+5 به شمار می‌رود از امروز ( دوشنبه) در مسکو آغاز شده است.


 
پیام ویدیویی پدر و مادر شهید «احمدی روشن» به دکتر جلیلی+ فیلم
ساعت ٩:۱٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۳/٢٩ : توسط : حسینی

اقای جلیلی هر گونه عقب نشینی در خصوص

 

انرژی هسته‌ای تضییع حقوق شهداست

خانواده‌ شهید احمدی روشن با اشاره به شهادت فرزندشان از تیم مذاکره کننده ایران می‌خواهند که از حق هسته‌ای ایران بویژه غنی سازی اورانیوم دفاع نمایند و هر گونه عقب‌نشینی در خصوص حق استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای را تضییع خون شهدا، بویژه شهدای هسته‌ای می‌دانند.

به گزارش تریبون مستضعفین پدر و مادر و همسر شهید مصطفی احمدی روشن امروز پیامی تصویری برای تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان ارسال کردند. در این پیام تصویری که در شبکه افسران منتشر شده است، خانواده‌ شهید احمدی روشن با اشاره به شهادت فرزندشان از تیم مذاکره کننده ایران می‌خواهند که از حق هسته‌ای ایران  بویژه غنی سازی اورانیوم دفاع نمایند و هر گونه عقب‌نشینی در خصوص حق استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای را تضییع خون شهدا، بویژه شهدای هسته‌ای می‌دانند.

پدر شهید احمدی روشن در این پیام ویدئویی می گوید: « آقای جلیلی ما از حقمان کوتاه نمی آئیم. از حقی که برای ملت ایران است کوتاه نخواهیم امد. هر چه هم شد باید بایستیم. بالاتر از سیاهی رنگی نخواهد بود.ماجنگ کردیم.تحریم شدیم. همه این مسائل را پشت سر گذاشته ایم.توقع ما این است که از حق همه ملت ایران که در این راه سرمایه گذاری های بزرگی انجام داده اند دفاع کنید.می دانم که مرعوب آنها نخواهی شد. چون مسلمان هستی .چون شیعه و حزب اللهی و مورد قبول رهبر انقلاب هستی.»

مادر شهید احمدی روشن نیز در این پیام تصویری می‌گوید: « آقای جلیلی خسته نباشی.عید مبعث را هم به شما تبریک می گویم.از شما می خواهم همانطور که نماینده رهبرانقلاب هستید نمایند ما و نماینده علی (فرزند شهید مصطفی احمدی روشن) هم باشید. انشاالله روزی با دست پر می گردید. انشالله روزی خواهد رسید که با اعلام خبر موفقیت تان نشان می دهید که از خون پدر علی دفاع کرده اید.»

 

دانلود


 
منابع غیررسمی اعلام کردند:
ساعت ٥:٢۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۳/٢٩ : توسط : حسینی
بزرگترین رزمایش خاورمیانه؛ روسیه، ایران، چین
 
 
 
 
 
 
 
 
و سوریه با 90 هزار نیرو تا یک‌ماه دیگر

خبرگزاری فارس: منابع غیررسمی اعلام کردند که بزرگ‌ترین رزمایش مشترک خاورمیانه با حضور 90 هزار نیرو از چهار کشور روسیه، ایران، چین و سوریه بزودی در خاک و آب‌های سوریه آغاز می‌شود.

خبرگزاری فارس: بزرگترین رزمایش خاورمیانه؛ روسیه، ایران، چین و سوریه با 90 هزار نیرو تا یک‌ماه دیگر

به گزارش فارس، چندی است که برخی منابع از بزرگ‌ترین رزمایش نظامی منطقه با حضور چهار کشور روسیه،‌ ایران، چین و سوریه خبر می‌دهند.

هنوز مقامی رسمی این خبر را تأیید نکرده است اما حدود دو هفته پیش یک مقام سوری که نام وی فاش نشد، اعلام کرد که رزمایش مشترکی با حضور این چهار کشور بزودی در خاک سوریه انجام می‌شود.

این خبر در همین حد باقی ماند تا اینکه اکنون جزئیات جدیدی از این رزمایش منتشر شده است.

بنا بر اعلام منابع مطلع، مقدمات این رزمایش این روزها بسرعت در حال فراهم کردن است. این منابع آن را بزرگ‌ترین رزمایش خاورمیانه می‌دانند.

بنا بر اعلام شام‌لایف، قرار است این رزمایش تا کمتر از یک ماه دیگر برگزار شود؛ یعنی اوایل ماه ژوئیه.

گفته می‌شود این رزمایش شامل نیروهای زمینی، دریای و هوایی و پدافند هوایی و موشکی می‌شود و چین موفق شده است موافقت رسمی مصر را برای عبور 12 ناو چینی از کانال سوئز بگیرد که حامل ادوات نظامی دریایی و هوایی خواهد بود که تا دو هفته دیگر به سواحل لاذقیه و طرطوس سوریه می‌رسد.

همزمان با این اقدام چین، ناو اتمی روسیه و ناو هواپیمابر و زیردریایی و مین‌روب روسیه و «نبردناو»ها و زیردریایی‌های ایران نیز وارد آب‌های سوریه خواهد شد.

بنا بر این گزارش، قرار است موشک‌های دفاع ساحلی و پدافند هوایی سوریه در این رزمایش آزمایش شود.

گفته می‌شود، 90 هزار نیروی نظامی از چهار کشور در این رزمایش حضور دارند و از 400 هواپیما و 1000 تانک و صدها موشک در این رزمایش استفاده خواهد شد.

این منبع خبری تاکید کرد که این رزمایش پس از پاکسازی کامل سوریه انجام خواهد شد؛ پاکسازی‌ای که هم‌اکنون چند روزی است در چندین شهر محل تجمع گروهک‌های مسلح آغاز شده است.

هنوز هیچ منبع رسمی در این چهار کشور برگزاری این رزمایش را تایید نکرده است.


 
پس از انحلال پارلمان مصر صورت گرفت
ساعت ٤:٤۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۳/٢٩ : توسط : حسینی
دومین کودتای خاموش/
اختیارات رئیس جمهور هم محدود شد

خبرگزاری فارس: شورای عالی نظامی مصر مکمل قانون اساسی این کشور را با هدف محدود کردن اختیارات رئیس جمهور صادر کرد تا براساس آن قدرت را همچنان در قبضه خود داشته باشد.

خبرگزاری فارس: دومین کودتای خاموش/ اختیارات رئیس جمهور هم محدود شد

به گزارش فارس، شورای عالی نظامی حاکم بر مصر روز گذشته مکمل قانون اساسی این کشور را صادر کرد.

آنچه در زیر می‌آید مشروح تعدیلات و اصلاحات صورت گرفته در قانون اساسی مصر است که شورای نظامی تحت عنوان مکمل قانون اساسی این کشور ارائه کرده است.

- ماده 56 قانون اساسی: براساس این ماده شورای عالی نظامی وظایف مذکور در بند یکم این ماده و اصلاح شده در 20 مارس 2011 را تا زمان برگزاری انتخابات پارلمانی جدید مجلس الشعب و تشکیل این پارلمان عهده‌دار می‌باشد.

- ماده 60 قانون اساسی: در صورتی مجلس موسسان تدوین قانون اساسی جدید مصر به هر دلیل تشکیل نشود، شورای عالی نظامی مصر ظرف یک هفته خود مجلس موسسان جدید را تشکیل خواهد داد تا ظرف سه ماه از تشکیل این مجلس پیش‌نویش قانون اساسی جدید مصر را تدوین کند.

پس از تدوین پیش‌نویس، این قانون به همه‌پرسی عمومی گذاشته خواهد شد و یک ماه پس از برگزاری همه پرسی و موافقت با قانون اساسی جدید ظرف یک ماه از زمان اعلام موافقت مقدمات برگزاری انتخابات پارلمانی جدید تدارک دیده خواهد شد.

مشروح مواد اصلاح شده به شرح زیر است:

- ماده یک: به مکمل اصلاحات قانون اساسی مصوب 30 مارس 2011 بندهای زیر اضافه می‌شود:

ماده 30: رئیس جمهوری جدید در برابر دادگاه عالی قانون اساسی مصر سوگند خواهد خورد.

ماده 53: شورای عالی نظامی مصر اداره تمام امور ارتش و نیروهای مسلح مصر را برعهده خواهد داشت و مدت زمان خدمت و فرماندهان مراکز نظامی را مشخص خواهد کرد. همچنین رئیس شورای عالی نظامی مصر اختیار تصویب قانون اساسی جدید پس از گذاشته شدن به همه‌پرسی و تصویب تمام لوایح و قوانین را نیز خواهد داشت.

بند یک ماده 53: رئیس جمهوری مصر اختیار اعلام جنگ با کشور دیگر پس از موافقت شورای عالی نظامی مصر با این امر را خواهد داشت.

بند دو ماده 53: رئیس جمهوری مصر اختیار استفاده از نیروهای مسلح برای برقراری ثابت و امنیت در کشور در صورت بروز ناآرامی و هرچ و مرج در کشور پس از موافقت شورای عالی نظامی مصر با این امر را دارد.

بالطبع ورود ارتش به عرصه برای برقراری آرامش براساس اختیارات داده شده به آن در قانون اساسی خواهد بود و استفاده از زور و قدرت و بازداشت و اختیارات قضایی را دارد.

ماده 60: در صورتی‌که به هر دلیل تشکیل مجلس موسسان تدوین قانون اساسی جدید مصر به تعویق بیافتد، شورای عالی نظامی مصر اختیار تشکیل مجلس موسسان جدید ظرف یک هفته را دارد.

مجلس موسسان جدیدی که تشکیل خواهد شد، موظف است که ظرف سه ماه از زمان تشکیل پیش‌نویس قانون اساسی جدید مصر را تهیه و تدوین کند و آن را ظرف 15 روز از زمان تدوین به همه‌پرسی بگذارد.

پس از تصویب قانون اساسی جدید مصر ظرف یک‌ماه می‌بایست مقدمات برگزاری انتخابات جدید پارلمان الشعب فراهم شود.

بند یکم ماده 60: در صورتی‌که رئیس جمهوری یا رئیس شورای عالی نیروهای مسلح مصر یا نخست وزیر یا 5 نفر از اعضای مجلس موسسان یا کمیته عالی هیئت‌های قضایی در پیش‌نویس قانون اساسی مصر بند یا ماده‌ای را ملاحظه کنند که با اهداف و اصول و مبادی اساسی انقلاب که تحقق منافع عالی کشور را مد نظر دارد یا با بندها و مواد قوانین اساسی سابق در تعارض و تضاد قرار دارد، هریک از این شخصیت‌ها اجازه دارند از مجلس موسسان درخواست بازنگری در این مواد را نهایتا تا 15 روز داشته باشند.

در صورت تاکید و پافشاری مجلس موسسان بر ابقای بندهای مورد اختلاف و عدم دستیابی به توافق درباره آنها، اختلاف نظر به دادگاه عالی قانون اساسی مصر ارجاع داده خواهد شد تا این دادگاه در این ارتباط تصمیم‌گیری کند و بالطبع حکمی که توسط دادگاه عالی قانون اساسی مصر صادر می‌شود، برای هر دو طرف مورد اختلاف لازم الاجراست.

همچنین حکم دادگاه عالی قانون اساسی مصر در سه نوبت در روزنامه رسمی مصر چاپ و منتشر خواهد شد و پس از آن بار دیگر مواد اصلاح شده به همه‌پرسی گذاشته می‌شود.

بند دوم ماده 60: ماده 38 مکمل قانون اساسی مصر مصوب در 20 مارس 2011 به شرح زیر اصلاح می‌شود: قانون نحوه برگزاری و نام نویسی در انتخابات دو پارلمان الشعب و شورا به نحوی که اعلام خواهد شد، برگزار می‌شود.

بند سوم ماده 60: مکمل قانون اساسی مصر در روزنامه رسمی مصر منتشر خواهد شد.


 
دو ناو جنگی روسیه تا ساعتی دیگر در سوریه پهلو می‌گیرند
ساعت ٤:۳۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۳/٢٩ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: منابع خبری اعلام کردند که دو ناو جنگی روسیه تا ساعتی دیگر در بندر "طرطوس" سوریه پهلو می گیرند.

خبرگزاری فارس: دو ناو جنگی روسیه تا ساعتی دیگر در سوریه پهلو می‌گیرند

به گزارش مانیتورینگ فارس به نقل از شبکه الجزیره، دو ناو جنگی روسیه قرار است تا چند ساعت دیگر در بندر طرطوس در غرب سوریه پهلو بگیرند.

بنابر این گزارش این دو ناو جنگی بخشی از ناوگان دریایی روسیه در دریای سیاه است که حامل تعداد زیادی از نیروهای تفنگدار نیروی دریایی این کشور است.

خبرگزاری اینتر فاکس‌ نیز با تائید این خبر به نقل ستاد فرماندهی نیروهای نظامی روسیه اعلام کرده که این ناوها دارای ماموریتی ویژه از طرف نیروی دریای این کشور است.

این منبع اعلام کرد که تصمیم برای اعزام این ناوهای جنگی به طور ناگهانی و برای دفاع از منافع روسیه در منطقه بوده است.

دو روز قبل خبرگزاری ایتارتاس نیز به نقل از یک منبع آگاه خبر داده بود که ناوگان ارتش روسیه در دریایی سیاه در آماده باش قرار دارد.

این منبع تاکید کرد: چندین کشتی نظامی ناوگان دریایی سیاه روسیه از جمله کشتی‌های انتقال یگان‌های پیاده دریایی در آماده‌باش کامل هستند تا حرکت کنند .

این اقدامات روسیه به نظر می‌رسد در قبال تحرکات تهدید آمیز آمریکا در منطقه باشد که تهدیدهای خود را غیرمستقیم علیه سوریه تشدید کرده است.


 
مجموعه مستند روشنگری
ساعت ۳:٤٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۳/٢٩ : توسط : حسینی

مجموعه مستند روشنگری

 

نام کلیپ

توضیحات

اجرا فرمت

حجم
(KB)

1 قسمت 1 wmv 4,908
2 قسمت 2 wmv 5,831
3 قسمت 3 wmv 6,972 

منبع : http://www.aviny.com


 
ستاد تبلیغاتی محمد مرسی: مرسی با 52.5 درصد آرا رئیس جمهور مصر شد
ساعت ٢:٢٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۳/٢٩ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: ستاد تبلیغات انتخاباتی "محمد مرسی" نامزد اسلامگرای مصر لحظاتی پیش از پیروزی قطعی نامزد این حزب در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری مصر خبر داد.

خبرگزاری فارس: مرسی با 52.5 درصد آرا رئیس جمهور مصر شد

به گزارش فارس به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره قطر، ستاد تبلیغات انتخاباتی محمد مرسی لحظاتی پیش در نشست مطبوعاتی پیروزی قطعی نامزد این حزب در انتخابات ریاست جمهوری را اعلام کرد.

بر اساس این گزارش محمد مرسی با کسب 52.5 درصد آرا در مقابل 47.5 درصد آرای احمد شفیق به پیروزی رسیده است.

با آغاز شمارش آرا و اعلام نتایج اولیه، محمد مرسی با فاصله زیادی از رقیبش جلوتر بود اما با ادامه شمارش آرا، فاصله دو نامزد کمتر شد.


 
مستند نقاب پاره
ساعت ٢:٢۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۳/٢٩ : توسط : حسینی

مستند نقاب پاره

 

زمانی که ملت در حال مهیا شدن برای شرکت در هفتمین دوره

انتخابات مجلس شورای اسلامی بودند، تحصن نمایندگان مجلس

ششم جنجالی دوباره آفرید. این اقدام آنها در راستای جلوگیری

ازرد صلاحیت یاران متخلف خود بود که به دلایل گوناگون توسط

شورای نگهبان رد صلاحیت شده بودند. این فیلم توسط یکی از

افراد شرکت کننده در  جلسات نمایندگان خائن متحسن کننده

منتشرشده است .

قسمت اول :

دانلود

قسمت دوم

دانلود

منبع : http://www.roshangari.ir


 
اعتراف بزرگ
ساعت ٢:۱۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۳/٢٩ : توسط : حسینی

اعتراف بزرگ، با موضوع نسبت القاعده با آمریکا

 

 

دانلود


 
رهبر انقلاب: ایران به الگوی زنده ایستادگی و مقاومت ملت‌ها تبدیل شده است
ساعت ٢:٠٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۳/٢٩ : توسط : حسینی
ملت‌ها با مقاومت در برابر سلطه گران
سرنوشت خویش را رقم بزنند

خبرگزاری فارس: رهبر معظم انقلاب تصریح کردند:در 33 سال گذشته ملت ما، بی وقفه در معرض توطئه همه قدرتهای جهانی بوده است تا شاید این نمونه زنده ایستادگی و پیشرفت، در چشم دیگر ملتها، الگو نشود اما به فضل الهی، تلاش همه سلطه گران ناکام خواهد ماند.

خبرگزاری فارس: ملت‌ها با مقاومت در برابر سلطه گران سرنوشت خویش را رقم بزنند

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز(دوشنبه) در خجسته سالروز عید مبعث پیامبر عظیم الشأن اسلام، در دیدار مسئولان نظام، سفیران و نمایندگان کشورهای اسلامی و جمعی از خانواده های معظم شهدا تأکید کردند: از میان رشته های بیشمار نور بعثت، جامعه بشری امروز به 2 مسئله نیاز مبرم دارد: یکی «برانگیخته شدن فکر و اندیشه» و دیگری «تهذیب اخلاق».

رهبر انقلاب اسلامی با تبریک عید بزرگ مبعث به ملت عزیز ایران و امت اسلام افزودند: رویکرد پرطراوت ملتهای مسلمان به دین محمدی (ص) نشان می دهد ملتها در سایه تجربه های متمادی دریافته اند که مکتبهای مادی شرقی و غربی، در برآوردن نیازهای حقیقی بشر، ناتوان و عقیمند و فقط تعالیم بعثت می تواند بشر را به سعادت و پیشرفت واقعی برساند.

حضرت آیت الله خامنه ای، ریشه مشکلات جامعه بشری را دوری از دو مسئله اساسی بعثت یعنی: «فکر و اندیشه» و «تزکیه نفس» دانستند و افزودند: نجات انسان از گرفتاریها و ضعفهای اخلاقی، هدف بزرگ بعثت است که تحقق آن، زمینه ساز حل مشکلات اساسی ملتهاست.

رهبر انقلاب اسلامی احیای نیروی خرد و تفکر را از دیگر اهداف اساسی و مهم بعثت پیامبران برشمردند و افزودند: جامعه بشری، امروز بشدت نیازمند اندیشیدن، خردورزی، تفکر و ریشه یابی مشکلاتی است که از هر سو ملتها را احاطه کرده است.

ایشان با یادآوری مرگ آفرینی و ظلم آشکار قدرتهای زورگو در برخی کشورهای منطقه، افزودند: در نگاه سیاه ستمگران جهانی، «بشر» اصولاً جایی و جایگاهی ندارد همچنانکه در قضیه مشکلات اقتصادی کشورهای غربی نیز دنیا شاهد است که قدرتهای مسلط در پی حل مشکلات صاحبان بانکها و کمپانی های سرمایه داری هستند نه حل مشکلات مردم.

حضرت آیت الله خامنه ای، با دعوت مجدد از ملتها برای تفکر در این واقعیات آشکار، خاطرنشان کردند: منشأ همه این مشکلات، تسلط نظام سلطه بر جهان و وجود دو قطب سلطه گر و سلطه پذیر است که راه حل آن نیز، خروج ملتها از موضع سلطه پذیری و بی تحرکی است.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به تلاش بی وقفه زورگویان جهانی برای کنترل و منحرف کردن انقلابهای ملتهای منطقه افزودند: ملتها با تکیه بر گنجینه خدادادی تفکر و خرد، و حسن ظن به وعده های نصرت پروردگار، روی پای خود بایستند و با مقاومت در برابر سلطه گران، سرنوشت خویش را رقم بزنند.

ایشان، عزت و اقتدار ملت بزرگ ایران را نمونه روشنی از نتایج ایستادگی و مجاهدت خواندند و با اشاره به همدستی زورگویان جهانی برای مقابله با جمهوری اسلامی افزودند: در 33 سال گذشته ملت فهیم و کشور عزیز ما، بی وقفه در معرض توطئه همه قدرتهای جهانی بوده است تا شاید این نمونه زنده ایستادگی و پیشرفت، در چشم دیگر ملتها، الگو نشود اما به فضل الهی، تلاش همه سلطه گران برای خارج کردن ملت ایران از صحنه، این بار نیز قطعاً و یقیناً ناکام خواهد ماند.

حضرت آیت الله خامنه ای، تحقق وعده های یاری پروردگار را نیاز مجاهدت، حرکت و خطرپذیری دانستند و با استناد به آیات قرآنی افزودند: صرف مؤمن بودن برای تحقق وعده پیروزی، کافی نیست بلکه مجاهدت و صبر می خواهد.

ایشان به دشمنان نظام تأکید کردند: از تجربه های ناکام مقابله با ملت مجاهد و صبور ایران درس بگیرند و بدانند که تکبر، خود بزرگتر بینی و توقعات بیجا، در مقابل ملتی که ایستادگی و وحدت را از قرآن آموخته و خود را شناخته است راه به جایی نمی برد.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به سیاست دشمنان اسلام برای ترساندن شیعه و سنی از یکدیگر وحدت را نیاز مبرم دنیای اسلام برشمردند و با انتقاد شدید از تفرقه انگیزی برخی عناصر افزودند: کسانی که اصلاً اسلام را قبول ندارند و تشیع و تسنن را اصولاً نمی شناسند براساس خواست سرویسهای جاسوسی سلطه گران، از توسعه تشیع ابراز نگرانی می کنند و آتش تفرقه می افروزند.

حضرت آیت الله خامنه ای در پایان سخنانشان، ملتهای مسلمان را به خردورزی و اتحاد و ایستادگی توصیه و ابراز امیدواری کردند در پرتو عنایات پروردگار، امت اسلام بر دشمنان پیروز و اهداف بعثت کاملاً محقق شود.

در آغاز این دیدار که رئیس جمهور، رئیس مجلس، رئیس قوه قضاییه و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در آن حضور داشتند آقای احمدی نژاد با تبریک عید بعثت نبی گرامی اسلام گفت: بشر، امروز بیش از هر زمان دیگر، به معارف الهی و پیامهای بعثت پیامبر خاتم نیازمند است.

رئیس جمهور با اشاره به اثبات ناتوانی قدرتهای مادی در تأمین نیازهای جامعه بشری گفت: براساس وعده های مبارک الهی، و در پرتو آگاهی و مجاهدت ملتها، بساط مستکبران و صهیونیستها حتماً برچیده و راه برای صلح و آرامش و سعادت و پیشرفت بشر گشوده خواهد شد.


 
حاشیه‌نگاری خبرنگار فارس از مجلس ترحیم استاد حسن کسایی
ساعت ۱:۱٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۳/٢٩ : توسط : حسینی
حال علیرضا افتخاری از ازدحام فراوان
مشتاقانش دگرگون شد

خبرگزاری فارس: ازدحام جمعیت برای استقبال از علیرضا افتخاری که برای مراسم زنده‌یاد استاد حسن کسایی حضور یافته بود به اندازه‌ای بود که وی از فشار جمعیت حال جسمی‌اش منقلب شد.

خبرگزاری فارس: حال علیرضا افتخاری از ازدحام فراوان مشتاقانش دگرگون شد

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، مراسم فاتحه استاد کسایی با حاشیه‌هایی پررنگ‌تر از متن نیز روبه‌رو بود که از آن جمله می‌توان به حضور هنرمندان و اساتید بزرگ آواز و موسیقی همچون استاد علیرضا افتخاری، استاد حسن ناهید، استاد حمیدرضا نوربخش، استاد محمدرضا لطفی و اشاره کرد و تعداد زیاد جمعیتی که آمده بودند تا ضمن ادای احترام به مقام استاد کسایی با هنرمندانی که گمان حضور آنها در این مراسم می‌رفت، دیدار کنند و یا عکس یادگاری بگیرند.

در این مراسم علیرضا افتخاری یکی از محبوب‌ترین و بنام‌ترین اساتید آواز ایران حضور یافت و با دو تاج بزرگ گل وارد مسجد سید اصفهان شد.

پس از خروج علیرضا افتخاری از مسجد و ازدحامی که مردم در کنار وی به وجود آوردند، اجازه مصاحبه را به خبرنگاران نداد، اما افتخاری در چند کلمه به بزرگی استاد کسایی اشاره کرد و در نهایت گفت: در جایگاهی نیستم که بتوانم در مورد استاد سید حسن کسایی صحبت کنم اما وی هنرمندی بزرگ بود.

مردم یک لحظه از وی جدا نمی‌شدند و در خارج از مسجد نیز هر شخصی به عنوان دوستدار و علاقه‌مند به وی نزدیک و درخواست امضا یا عکس یادگاری می‌شد.

شلوغی در اطراف علیرضا افتخاری به حدی رسید که دگرگونی روحی در چهره وی هویدا می‌شد، اما صبورانه با آنان گفت‌و‌گو می‌کرد.

جهانگیر بهشتی (استاد موسیقی) از همراهان علیرضا افتخاری بود که منتظر فرصت مناسب برای جداسازی وی از بین مردم بود تا بتواند با اتومبیل شخصی خود افتخاری را راهی منزل کند.

گروه‌های مردمی فاصله‌ای طولانی را با علیرضا افتخاری تا جایگاه اتومبیل طی کردند تا بالاخره به درخواست اطرافیان افتخاری، این استقبال به پایان رسید.

اگرچه امروز اصفهانی‌ها و بهتر آنکه ایرانیان در غم از دست دادن استادی شهیر و نی‌نوازی بی‌بدیل به سوگ نشسته بودند اما نوع استقبال و رفتار آن‌ها با هنرمندان فرهیخته ای چون افتخاری نشان از عمق ارادت و عشق آن‌ها به هنرمندان ایران زمین دارد که عاشقانه در کشور و وطن خود می‌مانند و شور و نوای موسیقی و آواز ایرانی را در این مرز و بوم طنین‌انداز می‌کنند.


 
دیدار مسئولان نظام و سفرای کشورهای اسلامی با مقام معظم رهبری
ساعت ۱٢:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۳/٢٩ : توسط : حسینی
لجاجت ، تکبر و توقعات بی‌جا مقابل ملت ایران به جایی نخواهد رسید

خبرگزاری فارس: مسئولان نظام و سفرای کشورهای اسلامی صبح امروز به مناسبت عید مبعث با مقام معظم رهبری دیدار کردند.

خبرگزاری فارس: لجاجت ، تکبر و توقعات بی‌جا مقابل ملت ایران به جایی نخواهد رسید

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس،  فرازهایی  از سخنان  مقام معظم رهبری در این دیدار بدین شرح است:

 

* مقابل ملت ایران، لجاجت ، تکبر و خودبزرگ‌بینی و توقعات بی‌جا داشتن به جایی نخواهد رسید/ این ملت ایستاده و خود را شناخته است

 

* بشریت به دو جریان ناشی از بعثت نیاز تام دارد، یکی بر انگیخته شدن فکر و اندیشه و دیگری تهذیب اخلاق.

*پیروزی بدون مجاهدت و بدون حرکت و خطرپذیری امکان ندارد و خدای متعال وعده پیروزی بدون حرکت به کسی نداده است.

*یکی از نقاطی که دشمنان روی آن کار می‌کنند برافروختن اختلاف بین شیعه و سنی و اختلافات مذهبی است. سیاست استکبار ترساندن مسلمانان از یکدیگر است.


 
مذاکرات ایران و ۱+۵ آغاز شد
ساعت ۱٢:۳٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۳/٢٩ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: مذاکرات ایران و ۱+۵ لحظاتی پیش در هتل "حلقه طلایی" در مسکو آغاز شد.

خبرگزاری فارس: مذاکرات ایران و ۱+۵ آغاز شد

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به مسکو، مذاکرات ایران و گروه 1+5 ساعت 11 به وقت تهران (11:30 به وقت مسکو) با حضور هئیت‌هایی از ایران، 1+5 (آلمان، انگلیس، آمریکا، فرانسه، روسیه و چین) و کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در هتل "حلقه طلایی" مسکو آغاز شد.

این مذاکرات امروز و فردا در این محل برپاست.

سعید جلیلی دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران ریاست هیئت ایرانی در این نشست را برعهده دارد.

علی باقری معاون دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران و لی یو چنگ معاون وزیر خارجه چین هم دیروز در محل سفارت ایران در مسکو دیدار و گفت وگو کردند.

باقری در این دیدار خواستار پایبندی اعضای 1+5 به توافقات استانبول 2 و بغداد شد.

تیر ماه 1387، مهر ماه  1388، آذر ماه 1389 به ترتیب مذاکرات ژنو یک، دو و سه برگزار و استانبول بهمن 1389 و همچنین 26 فروردین ماه 1391 میزبان دور بعدی گفت‌وگوها بود. مذاکرات بغداد نیز سوم و چهارم خرداد ماه 1391 در این شهر برگزار شد.


 
سردار شهید دکتر مصطفی چمران به روایت تصویر
ساعت ۱٢:۳٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۳/٢٩ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: سخن گفتن از شهید دکتر مصطفی چمران، این مرد عمل و نه مرد سخن، با ابعاد گوناگون، ‌از اسوه‏ای که جمع اضداد بود، ‌از شیر بیشه‌ی نبرد و عارف شب‏های قیرگون، از پدر یتیمان و دشمن سرسخت کافران، بسیار سخت بلکه محال است.

خبرگزاری فارس: سردار شهید دکتر مصطفی چمران به روایت تصویر

به گزارش گروه «حماسه و مقاومت» خبرگزاری فارس، دکتر مصطفی چمران در سال 1311 در تهران، خیابان پانزده خرداد، بازار آهنگرها، سرپولک متولد شد.

وی تحصیلات خود را در مدرسه انتصاریه، نزدیک پامنار آغاز کرد و در دارالفنون و البرز دوران متوسطه را گذراند؛ در دانشکده فنی دانشگاه تهران ادامه تحصیل داد و در سال 1336 در رشته‌ی الکترومکانیک فارغ‏التحصیل شد و یک‏سال به تدریس در دانشکده‌ی‌ فنی پرداخت.

وی در همه‌ی دوران تحصیل شاگرد اول بود. در سال 1337 با استفاده از بورس تحصیلی شاگردان ممتاز به امریکا اعزام شد و پس از تحقیقات‏علمی در جمع معروف‏ترین دانشمندان جهان در دانشگاه کالیفرنیا و معتبرترین دانشگاه امریکا- برکلی- با ممتازترین درجه‌ی علمی موفق به اخذ دکترای الکترونیک و فیزیک پلاسما گردید.

 

از 15سالگی در درس تفسیر قرآن مرحوم آیت‏الله طالقانی، در مسجد هدایت، و درس فلسفه و منطق استاد شهید مرتضی مطهری و بعضی از اساتید دیگر شرکت می‏کرد و از اولین اعضاء انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران بود. در مبارزات سیاسی دوران دکتر مصدق از مجلس چهاردهم تا ملی شدن صنعت‏نفت شرکت داشت و از عناصر پرتلاش در پاسداری از نهضت‏ملی ایران در کشمکش‏های مرگ و حیات این دوره بود. بعد از کودتای ننگین 28 مرداد و سقوط حکومت دکتر مصدق،‌ به نهضت مقاومت ملی ایران پیوست و سخت‏ترین مبارزه‏ها و مسئولیت‏های او علیه استبداد و استعمار شروع شد و تا زمان مهاجرت از ایران بدون خستگی و با همه قدرت خود، علیه نظام طاغوتی شاه جنگید و خطرناک‏ترین مأموریت‏ها را در سخت‏‏ترین شرایط با پیروزی به انجام رسانید.

در امریکا، با همکاری بعضی از دوستانش، برای اولین‏بار انجمن اسلامی دانشجویان امریکا را پایه‏ریزی کرد و از مؤسسین انجمن دانشجویان ایرانی در کالیفرنیا و از فعالان انجمن دانشجویان ایرانی در امریکا به شمار می‏رفت که به دلیل این فعالیت‏ها بورس تحصیلی شاگردممتازی وی از سوی رژیم شاه قطع شد. پس از قیام خونین 15 خرداد سال 1342 و سرکوب ظاهری مبارزات مردم مسلمان به رهبری امام‏خمینی(ره) دست به اقدامی جسورانه و سرنوشت‏ساز می‏زند و همه پل‏ها را پشت‏سر خود خراب می‏کند و به همراه بعضی از دوستان مؤمن و هم‏فکر، رهسپار مصر می‏شود و مدت دو سال در زمان عبدالناصر سخت‏ترین دوره‏های چریکی و جنگ‏های پارتیزانی را می‏آموزد و به عنوان بهترین شاگرد این دوره شناخته می‏شود و فوراً مسئولیت تعلیم چریکی مبارزان ایرانی به عهده‌ی او گذارده می‏شود.

به علت برخورداری از بینش عمیق مذهبی، از ملی‏گرایی ورای اسلام گریزان بود. وقتی در مصر مشاهده کرد که جریان ناسیونالیسم عربی، باعث تفرقه‌ی مسلمین می‏شود، به جمال عبدالناصر اعتراض کرد و ناصر ضمن پذیرش این اعتراض گفت که جریان ناسیونالیسم عربی آن‌قدر قوی است که نمی‏توان به راحتی با آن مقابله کرد و با تأسف تأکید می‏کند که ما هنوز نمی‏دانیم که بیشتر این تحریکات از ناحیه‌ی دشمن و برای ایجاد تفرقه در بین مسلمانان است. به دنبال آن، به چمران و یارانش اجازه می‏دهد که در مصر نظرات خود را بیان کنند.

 

بعد از وفات عبدالناصر، ایجاد پایگاه چریکی مستقل برای تعلیم مبارزان ایرانی ضرورت پیدا می‏کند و لذا دکتر چمران رهسپار لبنان می‏شود تا چنین پایگاهی را تأسیس کند.

او به کمک امام موسی‏صدر، رهبر شیعیان لبنان، حرکت محرومین و سپس جناح نظامی آن، سازمان «امل» را براساس اصول و مبانی اسلامی پی‏ریزی کرده که در میان توطئه‏ها و دشمنی‏های چپ و راست، با تکیه بر ایمان به خدا و با اسلحه‌ی شهادت، خط راستین اسلامِ انقلابی را پیاده می‏کند و علی‏گونه در معرکه‏های مرگ و حیات، به آغوش گرداب خطر فرو می‏رود و در طوفان‏های سهمناک سرنوشت، حسین‏وار به استقبال شهادت می‏تازد و پرچم خونین تشیّع را در برابر جبارترین ستمگران روزگار، صهیونیزم اشغالگر و همدستان خونخوار آن‌ها، راست‏گرایان «فالانژ»، به اهتزاز درمی‏آورد و از قلب بیروت سوخته و خراب تا قله‏های بلند کوه‏های جبل‏عامل و در مرزهای فلسطین اشغال شده از خود قهرمانی‏ها به یادگار گذاشته؛ در قلب محرومین و مستضعفین شیعه جای گرفته و شرح این مبارزات افتخارآمیز با قلمی سرخ و به شهادت خون پاک شهدای لبنان، بر کف خیابان‏های داغ و بر دامنه‌ی کوه‏های مرزی فلسطین برای ابد ثبت گردیده است.

دکتر چمران با پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، بعد از حدود 20 سال هجرت، به وطن باز می‏گردد. همه تجربیات انقلابی و علمی خود را در خدمت انقلاب می‏گذارد؛ خاموش و آرام، فعالانه و قاطعانه به سازندگی می‏پردازد و همه‌ی تلاش خود را صرف تربیت اولین گروه‏های پاسداران انقلاب در سعدآباد می‏کند. سپس در شغل معاونت نخست‏وزیر در امور انقلاب، شب و روز خود را به خطر می‏اندازد تا سریع‏تر و قاطعانه‏تر مسئله‌ی کردستان را فیصله دهد. تا این‌که بالاخره در قضیه‌ی فراموش ناشدنی «پاوه» قدرت ایمان و اراده‌ی آهنین و شجاعت و فداکاری او بر همگان ثابت می‏گردد.

در آن شب مخوف پاوه، همه‌ی امیدها قطع شده بود و فقط چند پاسدار مجروح، خسته و دل‏شکسته در میان هزاران دشمن مسلح به محاصره افتاده بودند. اکثریت پاسداران قتل‏عام شده بودند و همه‌ی شهر و تمام پستی و بلندی‏ها به دست دشمن افتاده بود و موج نیروهای خونخوار دشمن لحظه به ‏لحظه نزدیک‏تر می‏شد. باران گلوله می‏بارید و می‏رفت تا آخرین نقطه مقاومت نیز در خون پاسداران غرق گردد. ولی، دکتر چمران با شهامت و شجاعت و ایثارگری فراوان توانست این شب هولناک را با پیروزی به صبح امید متصل کند و جان پاسداران باقی‏مانده را نجات دهد و شهر مصیبت‏زده را از سقوط حتمی برهاند.

آنگاه فرمان انقلابی امام‏خمینی(ره) صادر شد. فرماندهی کل قوا را به دست گرفت و به ارتش فرمان داد تا در 24 ساعت خود را به پاوه برساند و فرماندهی منطقه نیز به دکتر چمران واگذار شد.

رزمندگان از جان گذشته انقلاب، اعم از سرباز و پاسدار به حرکت درآمدند و همه‌ی تجارب انقلابی، ایمان، فداکاری، شجاعت، ‌قدرت رهبری و برنامه‏ریزی دکتر چمران در اختیار نیروهای انقلاب قرار گرفت و عالی‏ترین مظاهر انقلابی و شکوهمندترین قهرمانی‏ها به وقوع پیوست و در عرض 15 روز شهرها و راه‏ها و مواضع استراتژیک کردستان به تصرف نیروهای انقلاب اسلامی درآمد و کردستان از خطر حتمی نجات یافت و مردم مسلمان کُرد با شادی و شعف به استقبال این پیروزی رفتند.

دکتر چمران بعد از این پیروزی بی‏نظیر به تهران احضار شد و از طرف رهبر عالیقدر انقلاب، امام‏خمینی(ره)، به وزارت دفاع منصوب گردید.

در پست جدید، برای تغییر و تحول ارتش از یک نظام طاغوتی، به یک سلسله برنامه‏های وسیع بنیادی دست زد که پاک‏سازی ارتش و پیاده کردن برنامه‏های اصلاحی از این قبیل است تا به یاری خدا و پشتیبانی ملت، ارتشی به وجود آید که پاسدار انقلاب و امنیت  استقلال کشور باشد و رسالت مقدس اسلامی ما را به سرمنزل مقصود برساند.

دکتر مصطفی چمران در اولین دور انتخابات مجلس شورای اسلامی، از سوی مردم تهران به نمایندگی انتخاب شد و تصمیم داشت در تدوین قوانین و نظام جدید انقلابی، بخصوص در ارتش،‌ حداکثر سعی و تلاش خود را بکند تا ساختار گذشته‌ی ‌ارتش به نظامی انقلابی و شایسته ارتش اسلامی تبدیل شود. در یکی از نیایش‏های خود بعد از انتخاب نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی، این‌سان خدا را شکر می‏گوید: «خدایا، مردم آنقدر به من  محبت کرده‏اند و آنچنان مرا از باران لطف و محبت خود سرشار کرده‏اند که به راستی خجلم و آنقدر خود را کوچک می‏بینم که نمی‏توانم از عهده آن بر آیم. خدایا، تو به من فرصت ده، توانایی ده تا بتوانم از عهده برآیم و شایسته‌ی این همه مهر و محبت باشم.»

وی سپس به نمایندگی رهبر کبیر انقلاب اسلامی در شورایعالی دفاع منصوب شد و مأموریت یافت تا بطور مرتب گزارش کار ارتش را ارائه کند.

گروهی از رزمندگان داوطلب، به گِرد او جمع شدند و او با تربیت و سازماندهی آنان، ستاد جنگ‏های نامنظم را در اهواز تشکیل داد.

سخنش تمام شد، با همه رزمندگان خداحافظی و دیده‏بوسی کرد، به همه سنگرها سرکشی نمود و در خط مقدم، در نزدیک‏ترین نقطه به دشمن، پشت خاکریزی ایستاد و به رزمندگان تأکید کرد که از این نقطه که او هست، دیگر کسی جلوتر نرود، چون دشمن به خوبی با چشم غیرمسلح دیده می‏شد و مطمئناً دشمن هم آنها را دیده بود. آتش خمپاره که از اولین ساعات بامداد شروع شده بود و علاوه بر «رستمی» قربانی‏های دیگری نیز گرفته بود، دکتر چمران دستور داد رزمندگان به سرعت از کنارش متفرق شوند واز هم فاصله بگیرند. یارانش از او فاصله گرفتند و هر یک در گودالی مات و مبهوت در انتظار حادثه‏ای جانکاه بودند که خمپاره‏ها در اطراف او به زمین خورد و با اصابت یکی از خمپاره‏های صدامیان، یکی از نمونه‏های کامل انسانی که مایه‌‌ی مباهات خداوند است، یکی از شاگردان متواضع علی(ع) و حسین(ع)، یکی از عارفان سالک راه حق و حقیقت و یکی از ارزشمندترین انسان‏های علی‏گونه و یکی از یاران باوفای امام‏خمینی(ره) از دیار ما رخت بربست و به ملکوت اعلی پیوست.

ترکش خمپاره دشمن به پشت سر دکتر چمران اصابت کرد و ترکش‏های دیگر صورت و سینه‌ی دو یارش را که در کنارش ایستاده بودند، شکافت و فریاد و شیون رزمندگان و دوستان و برادران باوفایش به آسمان برخاست. او را به سرعت به آمبولانس رساندند. خون از سرش جاری بود و چهره ملکوتی و متبسم و در عین‏حال متین و محکم و موقر آغشته به خاک و خونش، عمیقاً، سخن‏ها داشت، ولی دیگر با کسی سخن نگفت و به کسی نگاه نکرد! شاید در آن اوقات، همانطوری که خود آرزو کرده بود، حسین(ع) بر بالینش بود و او از عشق دیدار حسین(ع) و رَستن از این دنیای پر از درد و پیوستن به روح، به زیبایی، به ملکوت اعلی، به دیار مصفای شهیدان، فرصت نگاهی و سخنی با ما خاکیان را نداشت.

«سرانجام، زندگی سراسر تلاش و مبارزه‌ی خالصانه و عارفانه در راه خدای او آغاز گشت و این‏چنین در کربلای خوزستان در جهاد و نبرد رویاروی علیه باطل، حسین‏گونه به خاک شهادت افتاد و به ملکوت اعلی عروج کرد و به آرزوی دیرین خود که قربانی شدن عاشقانه در راه خدا بود، نائل گشت. خدایش رحمت کند و او را با حسین(ع) و شهدای کربلا محشور گرداند.

چمران عزیز با عقیده‌ی پاک خالص، غیر وابسته به دستجات و گروه‌های سیاسی و عقیده به هدف بزرگ الهی، جهاد را در راه آن، آغاز کرد و به پایان رساند. او در حیات، با نور معرفت و پیوستگی به خدا قدم نهاد و در راه آن به جهاد برخاست و جان خود را نثار کرد. او با سرافرازی زیست و با سرافرازی، با شهادت، به حق پیوست. هنر آن است که بی هیاهوهای سیاسی و خودنمایی‌های شیطانی، برای خدا به جهاد برخیزد؛ و خود را فدای هدف کند نه هوا؛ و این هنر مردان خداست. او در پیشگاه خدای بزرگ با آبرو رفت. روانش شاد و یادش بخیر.»

 

برای دیدن تصاویر شهید دکتر مصطفی چمران ابنجا را کلیک کنید.


 
پاسخ بازیگر قلاده‌ها به خبرنگار ضدانقلاب
ساعت ۱٢:۱٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۳/٢٩ : توسط : حسینی

داریوش اسدزاده بازیگر فیلم سینمایی «قلاده‌های طلا» درخصوص تماس تلفنی خبرنگار ضد انقلاب با او توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش فارس، مراسم تقدیر وزیر ارشاد از عوامل فیلم سینمایی «قلاده‌های طلا» امروز در دفتر وزیر ارشاد برگزار شد.
 
بنابر این گزارش، در بخشی از این مراسم داریوش اسد‌زاده یکی از بازیگران فیلم قلاده‌های طلا گفت: من 90 سال دارم و 70 سال است که در عرصه هنر فعالیت می‌کنم، سه نسل سینمایی را در این مدت دیده‌ام. همواره در سینما رقابت‌ها، مخالفت‌ها و حسادت‌ها وجود دارد. همیشه یک عده راستی بودند و یک عده چپی. همیشه یک عده موافق هستند و یک عده مخالف و این دو گروه همواره به یکدیگر حمله می‌کنند.
 
وی ادامه داد: پس از بازی در فیلم «قلاده‌های طلا» در منزل نشسته بودم که تلفن ما زنگ خورد، من گوشی را برداشتم یک خانم پشت خط بود، او به من گفت آقای اسد‌زاده شما چرا در این فیلم بازی کردید؟ و من گفتم چه عیبی دارد. من یک هنرمندم، یک نقاشم. پس از آن دیدم که این گفت‌وگوی من از شبکه‌های ماهواره‌ای پخش شد و حرف و حدیث‌های زیادی پشت سر من درست شد.
 
در ادامه برنامه،‌ اکبر سنگی یکی از بازیگران فیلم قلاده‌های طلا گفت: در این مراسم ممکن است برخی تصور کنند که ما می‌خواهیم از کار خودمان تعریف کنیم اما ما از تولیدی تعریف می‌کنیم که بسیاری از رسانه‌ها به صورت دقیق و صحیح به آن نپرداختند. ما انواع نقد داریم که نقد غرض‌ورزانه یکی از آن‌هاست اما اگر قرار باشد این فیلم جوانمردانه نقد شود باید بگویم فیلم «قلاده‌های طلا» باعث روشنگری در بسیاری از مسائل شد و دلیل این حرف من فروش فیلم است. ما مثل خیلی از سازندگان فیلم‌ها دانش‌آموزان را سوار اتوبوس نکردیم تا بروند و فیلم ببینند. افراد خود به سالن‌های سینما آمدند و فیلم قلاده‌های طلا را دیدند.
 
در بخش دیگری از این مراسم علیرضا علویان؛ صداگذار فیلم قلاده‌های طلا گفت: همکاری در ساخت قلاده‌های طلا در طول تمام سال‌هایی که کار صداگذاری را انجام می‌دهم باعث افتخار من است.

 
عکس: نماز سعیدجلیلی در پرواز تهران-مسکو
ساعت ۱٢:۱٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۳/٢٩ : توسط : حسینی

عکس: نماز سعیدجلیلی در پرواز تهران-مسکو