تبریک میلادحضرت زهرا ( س)
ساعت ۱۱:٥۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٢/٢٢ : توسط : حسینی

میلاد حضرت زهرا (س) ، صدیقه کبری ، ام ابیها ،

 

عصمت کبری و روز مادر مبارک باد

  
روایت سرلشگر پاسدار حاج قاسم سلیمانی از بهشت گمشده انسانها
ساعت ۱۱:٥۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٢/٢٢ : توسط : حسینی

روایت سرلشگر پاسدار حاج قاسم سلیمانی

 

از بهشت گمشده انسانها

 


منبع :پژوهشگر انقلاب

 


 
رای بدهند یا تحریم کنند؟ اپوزیسیون روی اره نشسته!
ساعت ٩:٢۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/۱٤ : توسط : حسینی

پیشنهاد نقض سیاست تحریم انتخابات و شرکت در مرحله دوم، همچنان محل مجادلات بی مایه میان محافل اپوزیسیون است.
مهدی خزعلی با اشاره به رای دادن های پنهانی اصلاح طلبان در مرحله اول، خواستار کنار انداختن سیاست تحریم و دادن تک رای به علی مطهری شده بود و همین امر مجادلاتی را در محافل یاد شده برانگیخت. با این حال مسعود بهنود از پیشنهاد مهدی خزعلی استقبال کرد و ابراهیم نبوی هم که از سوی مجتبی واحدی متهم شده پیشنهاد شکست خورده «درازگوش تروا» در سال 88 شاهکار وی بوده، به دفاع از خزعلی نوشت: البته همه چیزمان به همه چیزمان باید بیاید، نمی شود که یک چیزمان به چیزهای دیگرمان نیاید. آقای خزعلی که همه مخالفان حکومت قربانش می رفتند و دورش می گشتند و تنها قهرمان مقاومت بود و اسطوره استقامت بود و حرفهایش را با آب طلا می نوشتند، یک اطلاعیه ای داده و گفته به علی مطهری رای بدهید. از طرف دیگر آقای واحدی مشت محکمی به دهان آقای خزعلی که تا قبل از آن خیلی گل و بلبل بود زده و گفته که نخیر نروید رای بدهید. آقای خزعلی! باباجان! قهرمان باید مرده باشد، چرا حرف حساب توی کله ات نمی رود؟ اگر وسط اعتصاب غذا مرده بودی، الان دوستت داشتند بخصوص این آقای ...[واحدی] که خیلی در سرنوشت ما نقش دارند.
نبوی پیش از این فاش کرده بود کسانی دست به یکی کرده بودند تا با شیر کردن اکبر گنجی، او را وادار به خودکشی کنند.
اما بالاترینی ها ابتکار به خرج دادند و کاریکاتوری از بهنود، خاتمی و خزعلی ساخته اند و آن را تحت عنوان سه کله پوک برای مهدی خزعلی ارسال کرده اند!
از سوی دیگر مجتبی واحدی دوباره دست به قلم شده و در گویانیوز نوشته است: آقای خزعلی سوابق برخی اصلاح طلبان و اقدام تاسف برانگیز آنها را در روز 12اسفند به رخ کشیده است. آیا او گمان می کند اکثریت مخالفان هم اکنون گوش خود را در اختیار برخی اصلاح طلبان از جمله سیدمحمد خاتمی قرار داده اند تا الگوی رفتار خود کنند؟ آقای مهدی خزعلی برای کاهش سهم خود در دعوت به شرکت در انتخابات دنبال شریک جرم است و به همین دلیل شرکت اصلاح طلبان در انتخابات را در بوق و کرنا می کند؛ همان ها که گروهی از آنان استاد جنگ روانی هستند! آیا وعده شکنی و تک روی و شرکت مخفیانه گروهی از اصلاح طلبان، معیاری برای موجه بودن اقدام آنان است.
وی خطاب به خزعلی افزود: شما برای من نوشته اید که «نمی دانید بازجوی من چه مانوری می داد که فلانی و فلانی و فلانی رای دادند.» آیا همین سخن، نشان نمی دهد که آنچه بازجوی شما و بالادستی های او را شادمان می کند گرم کردن تنور انتخابات و شرکت افرادی مثل شما در انتخابات است؟ آیا دل شما نمی لرزد که روز بعد از مرحله دوم انتخابات، بالای سر عبدالله مؤمنی، بهاره هدایت، محمد داوری، بهزاد نبوی و... بروند و بگویند «دیدید که حتی مهدی خزعلی هم به دعوت شما برای تحریم، وقعی ننهاد؟» من با برخی کسانی که ظاهرا با شما اعلام همراهی کرده اند کاری ندارم. از کسی که در اوج فشار بر نویسندگان مستقل ایرانی و در خزان مطبوعات، موفق می شود کتاب خود را با مجوز وزارت ارشاد در ایران تجدید چاپ کند هم دلخور نمی شوم. اما از شما توقع دیگری می رود.
گویانیوز در نوشته دیگری تصریح کرد: مخالفان از اصلاح طلبانی که رفتند و رای دادند، رنجیده اند اما آنها را اهل معامله می دانند نه الگوی اپوزیسیون.


 
حزب مشارکت و سازمان مجاهدین به تاریخ پیوستند
ساعت ٩:٢٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/۱٤ : توسط : حسینی

یک جامعه شناس نزدیک به اصلاح طلبان تأکید کرد سیاست تحریم انتخابات مجلس از سوی این طیف شکست خورد و احزابی نظیر مشارکت و سازمان مجاهدین انقلاب نیز به اعتبار همین عملکرد به تاریخ پیوسته اند.
تقی آزاد ارمکی در پاسخ به این سؤال «عصر ایران» که آیا به نظر شما تحریم انتخابات شکست خورد، گفت: بله. البته این سیاست برای گروه های تحریم کننده، منافعی در بر دارد اما این سیاست در این انتخابات شکست خورد. برای اینکه شما یا باید بازی کنید یا نباید بازی کنید. شما نمی توانید بگویید وقتی بازی به نفع من است بازی می کنم ولی اگر رقیبم برنده شود، بازی را خراب می کنم. ما اصلاً اجازه خراب کردن بازی را نداریم.
وی با بیان اینکه «این نقد متوجه اصلاح طلبان است» گفت: اپوزیسیون نقش چندانی در تصمیم گیری سیاسی مردم جامعه ایران نداشته است. نقد اصلی من متوجه کسانی است که یک خط در میان بازی می کنند. این استاد جامعه شناس دانشگاه تهران می افزاید: در جامعه ایران هر گروهی از دایره یا رأی خارج شود، بی اثر می شود. وقایع سالهای گذشته نیز این امر را به خوبی نشان داده است.
وی معتقد است: جریان اصلاح طلبان باید تکلیفش را با شرکت در بازی انتخابات روشن کند.
آزاد ارمکی با بیان اینکه خاتمی را طبقه متوسط روی کارآوردند و همان طبقه هم او را به زمین زدند، گفت: من در انتخابات مجلس با انگیزه ادامه حیات جامعه اسلامی و تحقق دموکراسی در ایران شرکت کردم. من همیشه رأی می دهم اما هیچ وقت نتوانسته ام به سی کاندیدا رأی بدهم. در انتخابات مجلس نهم مساله من این بود که به کی رأی بدهم؟ اما من معتقد به تحریم نیستم. من به مشارکت و ادامه بازی انتخابات در جامعه ایران اعتقاد دارم.
وی در پاسخ این سؤال که آیا به نظر شما تحریم انتخابات مجلس شکست خورد، گفت: بله، کاملاً. تحریمی ها به یک پدیده تاریخی بدل شدند.
آزاد ارمکی در پاسخ این سؤال که «یعنی حزب مشارکت و سازمان مجاهدین انقلاب مثل نهضت آزادی دیگر به تاریخ سیاست در ایران پیوستند؟» اظهار داشت: بله. مگر اینکه گونه جدیدی از آنها شکل بگیرد که بتواند به ساختار قدرت برگردد.


 
لیونی: اسرائیل با خطر مرگ روبه رو شده است
ساعت ٩:٢٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/۱٤ : توسط : حسینی

وزیر خارجه پیشین اسرائیل از نمایندگی پارلمان استعفا کرد. تزیپی لیونی به هنگام استعفا گفت: اسرائیل روی آتشفشان قرار گرفته است.
لیونی پیش از استعفا از کنست گفت: «اسرائیل روی آتشفشان قرار دارد و ساعت بین المللی زنگ می زند و موجودیت اسرائیل با خطر مرگ رو به روست».
وی افزود: «سالهاست مسئولان اسرائیلی سر خود را زیر برف کرده اند و سرگرم مانورهای سیاسی هستند و در همان حال خطراتی که اسرائیل را تهدید می کند در حال افزایش است».
لیونی از سرسخت ترین منتقدان بنیامین نتانیاهو نخست وزیر و کابینه ائتلافی راستگرای او است.
لیونی در زمان جنگ های 33 روزه لبنان و 22 روزه غزه، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی بود.
پیش از این هم مئیر داگان رئیس سابق موساد هشدار داده بود اسرائیل بر لبه پرتگاه قرار گرفته است.
طی هفته های اخیر مجادلات بی سابقه ای میان مقامات اطلاعاتی، نظامی و سیاسی اسرائیل پدیدار شده است.


 
فهرست و سوابق کاندیداهای جبهه پایداری انقلاب اسلامی
ساعت ٩:۱۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/۱٤ : توسط : حسینی

در فهرست جبهه پایداری در دور دوم انتخابات مجلس نهم، بر خلاف دیگر فهرست های انتخاباتی کوشش شده تا تخصص و تعهد کاندیداها بر گفتمان انقلاب اسلامی بر سهمیه بندی های حزبی و قبیله گرایی غلبه داشته باشد، به همین دلیل، تعدادی از اعضای این فهرست، به‌رغم سوابق مؤثر علمی و انقلابی، از دید رسانه های سیاسی و سیاسیون دور مانده اند.

بررسی کوتاه سوابق و تحصیلات اعضای فهرست جبهه پایداری انقلاب اسلامی نشان دهنده ویژگی های مهم تخصص و تعهد است. شاید در تاریخ انتخابات ها در جمهوری اسلامی ایران، حضور نزدیک به 20 نفر در لیست با سطح تحصیلات دکترای تخصصی بی نظیر باشد.

تنوع رشته های تخصصی اعضای جبهه پایداری از پزشکی، اقتصاد، علوم سیاسی، علوم تربیتی، فلسفه، مهندسی الکترونیک، مهندسی صنایع و... می تواند نوید دهنده یک مجلس تخصصی باشد.

همچنین در سوابق علمی و پژوهشی اعضای فهرست جبهه پایداری حضور در مناصب مهم آموزشی و پژوهشی مانند مرکز اسناد انقلاب اسلامی (روح الله حسنیان)، ریاست دانشکده مهندسی دانشگاه امام حسین و ریاست پژوهشگاه انرژی وزارت نقت (دکتر علی اصغر زارعی)، ریاست دانشکده دندان‎پزشکی دانشگاه شهید بهشتی (دکتر زهره طبیب زاده)، ریاست پژوهشگاه اندیشه سیاسی اسلامی (دکتر محمود نبویان)، ریاست سازمان پژوهش های صنعتی، معاونت آموزشی وزارت علوم و ریاست دانشگاه علم و صنعت (دکتر محمد سلیمانی) جانشین معاون آموزشی دانشگاه امام حسین (سردار حسن حمید زاده) مدیر قطب های فرا دانشگاهی طرح های ملی در حوزه انرژی و مدیر کل دفتر مطالعات و ارتباطات بین الملل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، رییس گروه نظارت و ارزیابی هیئت عالی جذب اعضای هیئت علمی (دکتر جواد محمدی)، رییس دانشکده حفاظت و بهداشت کار (دکتر حسین طلا)، دبیر شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده کشور (دکتر بتول نامجو)، ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان (مهندس سید مهدی هاشمی)، مدیر آموزش مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری (خانم زهره سادات لاجوردی) و... دیده می شود.

اکثر قریب به اتفاق اعضای فهرست جبهه پایداری از مدرسین دانشگاه های تهران هستند و در رده های مختلف مانند استاد تمام، دانشیار و استاد یار به فعالیت مشغول هستند. در فهرست جبهه پایداری انقلاب اسلامی، عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی (دکتر زهره طبیب زاده)، امیرکبیر (دکتر جوانمردی و دکتر کفایتی)، علم و صنعت (دکتر سلیمانی)، امام حسین علیه السلام (دکتر زارعی و حمیدزاده) و موسسه پژوهشی امام خمینی (دکترسقای بی ریا، دکتر نبویان، روانبخش، دکتر خلیلیان، دکتر دهقانی) و تربیت مدرس (دکتر کوچک زاده) حضور دارند که نقش مهمی در پیشبرد طرح های کلان علمی در کشور داشته اند.

به عنوان نمونه، دکتر محمد سلیمانی را می توان پدر دانش ماهواره در ایران دانست، دکتر زهره طبیب زاده و خانم زهره سادات لاجوردی طرح رحمت را برای آموزش میلون‎ها نفر از بانوان کشور طراحی و اجرا کردند، دکتر خلیلیان و دکتر محمود دهقانی نیز از مهم‎ترین تئورسین های برنامه پنجم توسعه در کشور بوده‌اند.

سوابق اجرایی کلان اعضای فهرست جبهه پایداری نیز در مقایسه با دیگر فهرست های انتخاباتی قابل توجه است، دکتر محمد سلیمانی (10 سال معاونت وزارت علوم و چهار سال وزارت ارتباطات)، مهندس سید مهدی هاشمی (معاون عمرانی وزارت کشور، سرپرستی وزارت کشور و قائم مقامی وزارت راه) دکتر طبیب زاده، دکتر سقای بی ریا، دکتر زارعی و حجت الاسلام و المسلمین روح الله حسینیان( مشاور رئیس جمهور در دولت نهم) ، فرمانداری تهران و ریاست شرکت دخانیات (دکتر حسین طلا) را از جمله سوابق اجرایی اعضای قهرست جبهه پایداری دانست.

تعدادی از اعضای جبهه پایداری نیز که در خارج از کشور تحصیلات‌شان را به پایان رسانده اند، منشأ خدمات گسترده ای در ورای مرزهای کشور بوده اند. دکتر سقای بی ریا نیز سرپرست مرکز تعلیمات اسلامی و امام جمعه در ایالت تگزاس و نماینده تام الاختیار مقام معظم رهبری درآمریکا بوده اند.

اما سوابق جهاد و مبارزه و ایثارگری اعضای فهرست جبهه پایداری اگر در تاریخ جمهوری اسلامی بی نظیر نباشد، قطعاً کم نظیر است. بدون احتساب حضور چهار نفر از بانوان انقلاب در فهرست جبهه پایداری و دو نفر از جوانان، همه 19 نفر باقی مانده در لیست سابقه حضور مستقیم در جبهه های خق علیه باطل را دارند که حجت الاسلام و المسلمین روح الله حسینیان از مبارزان دوران رژیم طاغوت است که سابقه دو بار دستگیری و شکنجه و جانبازی را دارد، حضور سردارانی مانند سردار محمد کوثری (84 ماه جبهه)، سردار علی رضا صفارزاده (90 ماه جبهه)، مهندس سیدمهدی هاشمی (100ماه جبهه)، دکتر علی اصغرزارعی(فرمانده یگان تخصصی و فنی جنگ الکترونیک در دفاع مقدس) و سردار حسن حمیدزاده نیز قابل توجه است.

در بین اعضای جبهه پایداری، خانم‎ها لاجوردی و نامجو فرزند شهید هستند و چهار نفر (، روح الله حسینیان، دکتر سلیمانی، فاطمه آلیا و دکتر نامجو) از خانواده های معظم شهدا هستند و برادران‌شان در دفاع مقدس به شهادت رسیده اند.

اما حضور جانبازان جنگ نیز در فهرست جبهه پایداری قابل توجه است: علی اصغرزارعی، حسین استادآقا، مهدی کوچک زاده، حمید رسایی، محمد کوثری، مهندس سید مهدی هاشمی، دکتر حسین طلا، مهندس حسن حمیدزاده، علی رضا صفارزاده و دکتر دهقانی از جمله جانبازان دوران دفاع مقدس هستند که در فهرست جبهه پایداری حضور دارند.

 

حجت‌الاسلام روح الله حسینیان

 

حجت‌الاسلام روح الله حسینیان

جانباز و برادر شهید

متولد 1334

حضور بسیجی در جبهه های نبرد حق علیه باطل

خارج فقه و اصول

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی (دوره هشتم)

رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی

رییس فراکسیون انقلاب اسلامی در مجلس هشتم

دو بار بازداشت در رژیم شاه به خاطر مسائل سیاسی و مجروح قبل از انقلاب اسلامی

دادستان انقلاب اسلامی استان سیستان و بلوچستان

دادستان ویژه و دادستان روحانیت تهران

رییس مرکز اسناد انقلاب اسلامی

مشاورسیاسی و امنیتی رییس جمهور در دولت نهم

تالیف 20 عنوان کتاب در موضوعات فقه و تاریخ انقلاب اسلامی
 

 دکتر علی اصغر زارعی

 

 دکتر علی اصغر زارعی

متولد 1335

حضور در جبهه های نبرد حق علیه باطل

دکتری مدیریت از دانشگاه تهران و مهندسی مخابرات

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی (دوره هشتم)

فرمانده یگان تخصصی و فنی جنگ الکترونیک در دفاع مقدس

رییس اداره مخابرات الکترونیک ستاد مشترک سپاه

رییس دانشکده فنی مهندسی و قائم مقام دانشگاه امام حسین(ع)

رییس سازمان بسیج اساتید دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور

مشاور رییس جمهور در امور آموزش عالی و پژوهشی کشور

نائب رییس کمیسیون شوراها

رییس مؤسسه مطالعات بین المللی انرژی

 

 حجت‌الاسلام و المسلمین قاسم روانبخش

 

حجت‌الاسلام و المسلمین قاسم روانبخش

متولد 1337

حضور بسیجی در جبهه های نبرد حق علیه باطل

دانشجوی دکتری مدرسی معارف گرایش انقلاب اسلامی

کارشناسی ارشد فلسفه، خارج فقه و اصول

عضو هیئت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)

عضو شورای مرکزی قرارگاه فرهنگی عمار

عضو شورای اسلامی شهر و ریاست کمیسیون فرهنگی

نایب رییس شورای کمیسیون های فرهنگی استان ها

عضو هیئت رییسه مجمع طلاب حوزه علمیه قم

تالیف چندین عنوان کتاب و صدها مقاله تحلیلی در زمینه های فرهنگی اجتماعی و سیاسی

مدرس طرح ولایت دانشجویی

از موسسین نشریه پرتو سخن و دبیر سیاسی آن 

 

حجت‎الاسلام و المسلمین دکتر محمد ناصر سقای بی ریا

 

حجت‎الاسلام و المسلمین دکتر محمد ناصر سقای بی ریا

متولد 1337

دکتری رهبری تربیتی و مطالعات فرهنگی از دانشگاه هوستون در ایالت تگزاس

کارشناسی ارشد از دانشگاه مک گیل، مونت رئال کانادا

از شاگردان آیت الله بهجت(ره) و آیت الله مصباح یزدی

ریاست دفتر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

رییس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم

مشاور رییس جمهور در امور روحانیت دوره نهم و دهم

عضو هیئت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)

سرپرست مرکز تعلیمات اسلامی و امام جمعه در ایالت تگزاس

نماینده تام الاختیار مقام معظم رهبری درآمریکا

 

دکتر محمد سلیمانی

 

دکتر محمد سلیمانی

برادر دو شهید

متولد 1333

دکتری الکترونیک فرکانس بالا از دانشگاه فرانسه

استاد تمام دانشگاه و استاد نمونه کشوری
وزیر ارتباطات و فنآوری اطلاعات در دولت نهم

معاون دانشجویی وزارت فرهنگ و آموزش عالی

رییس سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی

پایه گذار صنعت طراحی و ساخت ماهواره در کشور

معاون پژوهشیو استاد نمونه دانشگاه علم و صنعت

رییس مرکز تحقیقات عالی الکترونیک و مدیر صنعت سامانههای فضائی

عضو کمیته ارتباط دولت و مجلس

عضو هیئت امناء بیش از 6 دانشگاه و نویسنده 19 کتاب و 155 مقاله
 

 دکتر مهدی کوچک زاده

جانباز

دکتر مهدی کوچک زاده

متولد 1337

حضور بسیجی در جبهه های نبرد حق علیه باطل

دکتری مهندسی آبیاری

کارشناسی ارشد هیدرولیک

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی (دوره های هفتم و هشتم)

عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس

چاپ بیش از 60 عنوان مقاله در مجلات علمی و کنفرانس های بین المللی و داخلی

عضو شورای عالی آب کشور، عضو هیئت امنای دانشگاه یزدو پژوهشکده بیوتکنولوژی

نایب رییس کمیسیون اصل 90

عضو کارگروه مبارزه با مفاسد اقتصادی

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و کره شمالی

عضو شورای مرکزی قرارگاه فرهنگی عمار

 

زهره سادات لاجوردی

 

زهره سادات لاجوردی

فرزند شهید بزرگوار سید اسدالله لاجوردی

متولد 1343

کارشناسی ارشد علوم قرآن و حدیث از دانشگاه اصول الدین تهران

سطح دو حوزوی از جامعه الزهرا(س) قم

مدیر فرهنگی سیاسی مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری

مدیر آموزش مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری

عضو هیئت موسس انجمن همبستگی دختران جوان

مدرس دانشگاه

رییس هیئت مدیره انجمن حمایت از خانواده های قربانیان تروریسم

همکاری با شبکه های سیما و کارشناس شبکه قرآن

تالیف مقالات متعدد در زمینه علوم قرآنی

 

 

حجت‌الاسلام و المسلمین حمید رسایی

 

جانباز

متولد 1347

حضور بسیجی در جبهه های نبرد حق علیه باطل

خارج فقه و اصول

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی (دوره هشتم)

عضو کمیسیون فرهنگی و رییس کمیته رسانه و هنر مجلس

نویسنده بیش از 300 عنوان مقاله و 14 عنوان کتاب در موضوعات سیاسی و فرهنگی

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی(دولت نهم)

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم(دولت نهم)

صاحب امتیاز و مدیر مسئول هفته نامه 9 دی

عضو شورای مرکزی قرارگاه فرهنگی عمار

موسس و مدیر دفتر جریان شناسی تاریخ معاصر

محقق موسسه علمی پژوهشی دارالحدیث

 

 

حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر سید محمود نبویان

  

حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر سید محمود نبویان

متولد 1344

حضور بسیجی در جبهه های نبرد حق علیه باطل

دکتری فلسفه

عضو هیئت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)

قائم مقام پژوهشگاه اندیشه سیاسی اسلام

پژوهشگر برتر و مدرس در مراکز دانشگاهی

مدیر کارگروه فلسفه و عضو شورای کانون طلوع

تالیف و تدوین دهها کتاب در زمینه های دینی و فلسفی

طراح دوره های آموزشی و استاد برجسته طرح ولایت دانشجویان

 

سردار حسن حمیدزاده 

 

سردار حسن حمیدزاده

متولد 1335

حضور در جبهه های نبرد حق علیه باطل

مهندسی متالورژی از دانشگاه علم و صنعت

عضو هیئت علمی و جانشین معاون آموزشی دانشگاه امام حسین(ع)

نماینده ستاد کل نیروهای مسلح در مجلس شورای اسلامی

رییس اداره قوانین و امور حقوقی ستاد کل نیروهای مسلح

معاون امور مجلس ریاست قوه قضائیه

معاون امور مجلس فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

معاون امور مجلس و حقوقی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح

عضو هیئت منصفه مطبوعات و سردبیر مجله پیام انقلاب

مدرس درس انقلاب اسلامی در دانشگاه تهران

 

دکتر زهره طبیب زاده نوری

 

 

دکتر زهره طبیب زاده نوری

متولد 1339

دندانپزشک و متخصص در رشته جراحی لثه از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

فعال دانشجویی دهه 60

مشاور رییس جمهور و رییس مرکز امور زنان و خانواده در دولت نهم

رییس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

عضو سابق شورای اجتماعی کشور

دبیر شورای عالی زن و خانواده و عضو شورای فرهنگی اجتماعی زنان در دولت نهم

عضو شورای عالی سیاست گذاری برنامه پنجم توسعه

عضو هیئت امنای دانشگاه الزهرا(س)

دانشیار و مدیرگروه پریودنتولوژی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

 

 

فاطمه آلیا

 

فاطمه آلیا

خواهر شهید

متولد 1335

حضور بسیجی در جبهه های نبرد حق علیه باطل(امداد پزشکی و پشتیبانی)

کارشناسی ارشد علوم سیاسی

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی(دوره های هفتم و هشتم)

عضو هیئت عالی نظارت مجلس شورای اسلامی

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

مدرس مراکز تربیت معلم

20 سال سابقه تدریس و مدیریت در آموزش و پرورش

موسس و رییس فراکسیون حمایت از حقوق معلولان

موسس و رییس کمیته حقوق بشر مجلس

عضو کمیسیون فرهنگی و رییس کمیته زنان و خانواده مجلس هفتم

پژوهشگر و قائم مقام امور زنان در سازمان صدا و سیما

دکتر بتول نامجو

 

 

دکتر بتول نامجو

فرزند و خواهر شهید نامجو

متولد 1349

پزشک عمومی از دانشگاه علوم پزشکی کرمان

عضو شورای مرکزی بسیج جامعه پزشکی کشور

دبیر شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده کشور

عضو کمیته سلامت شورای فرهنگی اجتماعی زنان

عضو شورای اسلامی شهر کرمان و مسئول کمیسیون بهداشت

عضو هسته مرکزی گزینش دانشگاه علوم پزشکی کرمان

کارشناس وزارت بهداشت در مرکز توسعه شبکه معاونت سلامت

مسئول بهداشت خانواده استان کرمان

 

 

محمدحسین استادآقا

جانباز

محمدحسین استادآقا

متولد 1347

حضور بسیجی در جبهه های نبرد حق علیه باطل

کارشناسی ارشد مدرسی معارف اسلامی

خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم

حضور بسیجی در جبهه های نبرد حق علیه باطل

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم

مدیر عامل موسسه فرهنگی ولاء منتظر

معاون اداری مالی مرکز فرهنگ و معارف قرآن

دبیر کمیته علمی اجلاس دوسالانه امام مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف)

قائم مقام مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سیستان و بلوچستان

مسولیت مدرسه علمیه زابل

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت نهم

 

دکتر محمود دهقانی

 

 

دکتر محمود دهقانی

جانباز

متولد 1341

حضور بسیجی در جبهه های نبرد حق علیه باطل

پایان دوره آموزشی سطح چهار(دکتری) در فقهو کارشناسی ارشد اقتصاد

عضو شورای علمی مرکز مطالعات استراتژیک ریاست جمهوری

عضو ستاد تلفیق برنامه پنجم توسعه فرهنگی، اقتصادی اجتماعی و سیاسی کشور

مدیر گروه اقتصاد مرکز پژوهش‌های اسلامی صدا و سیما

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی برنامه پنجم توسعه کشور

مدیر مسئول و سردبیر هفته نامه پرتو سخن

عضو هیئت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)

تدریس در دانشگاه‌های مختلف تهران

عضو بسیج اساتید دانشگاههای کشور

 

 

دکتر محمد جمال خلیلیان اشکذری

 

متولد 1341

حضور بسیجی در جبهه های نبرد حق علیه باطل

دکتری اقتصاد

خارج فقه و اصول

عضو هیئت علمی موسسه آموزشیو پژوهشی امام خمینی(ره)

پژوهشگر و عضو شورای علمی مرکز بررسیهای استراتژیک ریاست جمهوری(زیر نظر آقای داودی)

عضو مدعو شورای عالی تدوین برنامه پنجم توسعه

عضو ستاد تلفیق و عضو کارگروه مشترک فرهنگی برنامه پنجم توسعه

تالیف پنج عنوان کتاب در حوزه اقتصاد اسلامی

همکار علمی با معاون اول رییس جمهور در دولت نهم

شرکت در کارگروه تدوین منشور جمهوری اسلامی ایران

 

مهندس سید مهدی هاشمی 

 

 

مهندس سید مهدی هاشمی 

جانباز

متولد 1342

دانشجوی دکتری مهندسی معماری

100ماه حضور بسیجی در جبهه های نبرد حق علیه باطل

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

رییس فدراسیون تیراندازی

مجری و طراح پروژه های دفاعی، فرهنگی و...

قائم مقام وزیر راه و ترابری

سرپرست وزارت کشور در دولت نهم

معاون عمرانی وزارت کشور

رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور

رییس ستاد تبصره 13

معاون امور مناطق شهرداری تهران

سرپرست شرکت واحد اتوبوسرانی تهران 

 

سردار محمد اسماعیل کوثری 
 

 

سردار محمد اسماعیل کوثری 

جانباز

متولد 1334

84 ماه حضور بسیجی در جبهه های حق علیه باطل

دانشجوی دکتری علوم دفاعی و امنیت ملی

کارشناسی ارشد مدیریت امور دفاعی

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی (دوره هشتم)

فرمانده لشکر 27 محمد رسول الله(ص) در طول دفاع مقدس

استاد دانشگاه امام صادق(ع) در امور دفاعی

جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله تهران و جانشین سپاه یکم ثارالله

فرمانده بسیج استان تهران و مسئول عملیات سپاه تهران

دکتر علی خطیبی شریفیه

 

 

دکتر علی خطیبی شریفیه

متولد 1358

دانشجوی دکتری بیوفیزیک دانشگاه تهران

کارشناسی ارشد فیزیک حالت جامد

عضو شورای سیاست‌گذاری دبیرخانه جنگ نرم در دانشگاه‌ها

مدیرعامل موسسه فرهنگی دفتر مطالعات تاریخ انقلاب اسلامی

مدیر مسئول هفته نامه آوای نهاد

مسئول کمیته سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تربیت معلم

مدیر پروژه تولید نانوذرات نیمه هادی

همکار پروژه ساخت LED با استفاده از نانوذرات نیمه‌هادی

 

دکتر جواد محمدی

 

 

دکتر جواد محمدی

متولد 1348

حضور بسیجی در جبهه های نبرد حق علیه باطل

دکتری ایمونولوژی و ژنتیک از دانشگاه کارولینسکای سوئد

دکتری پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

مدیر کل دفتر مطالعات و ارتباطات بین الملل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی

رییس گروه نظارت و ارزیابی هیئت عالی جذب اعضای هیئت علمی

عضو شورای تحول نظام آموزشی کشور و شورای تخصصی مهندسی فرهنگی کشور

عضو کمیسیون آینده نگاری تحولات علمی و فرهنگی دردبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی

مسئول امور بین الملل ستاد نماز جمعه تهران

 

دکتر حسین طلا

 

 

دکتر حسین طلا

جانباز

متولد 1348

حضور بسیجی در جبهه های نبرد حق علیه باطل

دکتری پزشکی

دانشجوی دکتری مدیریت در اقتصاد

رییس دانشکده حفاظت و بهداشت کار و عضو شورای عالی حفاظت فنی و مؤلف چندین کتاب

معاون استاندار و فرماندار تهران و فرماندار نمونه کشوری

سرپرست دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات تهران بزرگ در شورای نگهبان

مشاور معاون اجرایی شورای نگهبان

جانشین معاون سیاسی نمایندگی ولی فقیه در قرارگاه ثارالله

رییس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت دخانیات ایران

مشاور وزیر کار و امور اجتماعی و مدیر کل حراست

 

دکتر فرهاد جوانمردی

 

دکتر فرهاد جوانمردی

متولد 1337

فوق دکتری مهندسی هسته ای از ژاپن

کارشناسی ارشد مهندسی نیروگاه‌های هسته ایسازمان انرژی اتمی

مهندسی برق و الکترونیک از دانشگاه صنعتی امیرکبیر

مسئول ستاد دانشگاهی راهبردی انرژی

مدیر قطب های فرا دانشگاهی طرح های ملی در حوزه انرژی

مسئول حوزه وزارتی بسیج اساتید

مسئول وزارتی کارگروه مشترک انرژی هسته ای

کمیسیون انرژی شورای عالی علوم تحقیقات و فناوری

دبیر کل مجمع صنفی اساتید

مدیر کل انجمن‌های علمی و المپیادها

 

بیژن نوباوه

 

بیژن نوباوه

متولد 1338

حضور رسانه ای در جبهه های نبرد حق علیه باطل

کارشناسی ارشد رشته هنر و تلویزیون

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی(دوره هشتم)

خبرنگار صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد و شبه قاره هند
خبرنگار صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در کشور انگلستان

دارای مسئولیت‌های متعدد مدیریتی در معاونت سیاسی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

30سال خبرنگار در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

مدیر مسئول روزنامه عصر ایرانیان 

 

علیرضا صفارزاده

 

 علیرضا صفارزاده

جانباز

متولد 1340

90 ماه حضور بسیجی در جبهه های نبرد حق علیه باطل

کارشناسی ارشد مدیریت

رییس فدراسیون پهلوانی کشور

29 سال مدیریت در امر ورزش در بیش از 20 رشته ورزشی

موسس و مدیر عامل باشگاه فجر سپاه

موسس و اولین مدیر سازمان بسیج ورزشکاران

معاون تربیت بدنی نیروی مقاومت بسیج

عضو اتاق فکر طرح جامع ورزش کشور

مربی، داور و دان 5 ورزش‌های رزمی

مسئول تدوین سند راهبردی ورزش بسیج

عضو شورای راهبردی ورزش سپاه

 

دکتر محمد اسماعیل کفایتی

 

 

دکتر محمد اسماعیل کفایتی

متولد 1355

دکتری مهندسی شیمی گروه نانوفناوری دانشگاه تهران

کارشناسی ارشد بیوتکنولوژی دانشگاه صنعتی امیرکبیر

مدرس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در مقطع لیسانس و فوق لیسانس(دانشکده مهندسی نفت)

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه تفرش

مدیرکل انجمن های علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران

مسئول بسیج اساتید دانشگاه تفرش

عضو شبکه تحلیلگران تکنولوژی ایران

ارائه ده‌ها سخنرانی و مقاله علمی

تحقیق، توسعه و ایجاد دانش فنی در تولیدبرخی محصولات پیشرفته در حوزه نانو فناوری

مشاور رییس پژوهش‌گاه صنعت نفت


 
نگاه طنز حسین قدیانی به فتنه 88 با کتاب «آرکیو 88»
ساعت ٩:۱٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/۱٤ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: «آرکیو 88» کتاب طنزی درباره فتنه 88 نوشته «حسین قدیانی» در غرفه مرکز اسناد به مخاطبان نمایشگاه کتاب تهران عرضه می شود.

خبرگزاری فارس: نگاه طنز حسین قدیانی به فتنه 88 با کتاب  «آرکیو 88»

خبرگزاری فارس:  مدیرعامل موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی از انتشار کتاب طنز درباره فتنه 88 با عنوان «آرکیو 88» نوشته حسین قدیانی و کتاب «جلوه هایی از ادبیات سیاسی انقلاب اسلامی» اثر محمدرضا سرشار در نمایشگاه کتاب تهران خبر داد.

مهدی رمضانی، مدیرعامل موسسه فرهنگی هنری و انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی در گفت وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا»، بیان داشت: این موسسه بزودی آثاری را منتشر و برای نخستین بار در بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران روانه بازار نشر می کند.

وی اضافه کرد: رویکرد موسسه فرهنگی هنری اسناد انقلاب اسلامی از انتشار این آثار، رویکرد صرف تاریخ انقلاب به معنی تفسیری و پژوهشی نیست بلکه نگاه فرهنگی و به نوعی یک نگاه نرم تری برای جذب مخاطب، مشاهده شده است.

رمضانی ادامه داد: کتاب «آرکیو 88» کتاب طنزی درباره فتنه 88 نوشته «حسین قدیانی»، کتاب «جلوه هایی از ادبیات سیاسی انقلاب اسلامی» که نقد 10 رمان و داستان بعد از انقلاب با نگارش «محمدرضا سرشار» است بزودی منتشر و در بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران به مخاطبان، ارائه می شود.

وی با بیان اینکه بزودی یک کتاب درباره نقد ادبی از محمدرضا سرشار توسط سازمان اسناد انقلاب اسلامی روانه بازار نشر می شود، گفت: کتاب ترجمه «تسخیر وال استریت» درباره جنبش وال استریت بوده که این اثر از انگلیسی به زبان فارسی ترجمه شده و در اواخر سال 2011 توسط 60 نفر از فعالان این جنبش، کتاب فوق به نگارش در آمده و به نوعی این اثر توزیع جالبی درباره جنبش وال استریت است.

رمضانی ادامه داد: کتابی با عنوان سال 20012  «نجف اشرف پایتخت فرهنگی جهان اسلام» است که بزودی از سوی این مرکز منتشرو در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران روانه بازار نشر می شود.

به گفته وی، کتابی که در ابتدا به زبان فارسی و سپس به زبان عربی ترجمه خواهد شد مرکز اسناد انقلاب اسلامی آن را در سال 2012 منتشر خواهد کرد که به بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران خواهد رسید که عنوان آن «جنبش انتفاضه شعبانیه» نام دارد که درباره قیام شیعیان سال 1991 در کشور عراق است که اسناد دست اول را برای مخاطب نشان می دهد و این کار یک، کار نوعی است که حتی شاید به زبان عربی همچین کتابی مشابه وجود نداشته باشد.

این مدیر انتشارات معتقد است که در وهله نخست کتاب «جلوه هایی از ادبیات سیاسی انقلاب اسلامی» نوشته محمدرضا سرشار و سپس کتاب «آرکیو 88» با نگارش حسین قدیانی منتشر و تا 2 روز دیگر در غرفه مرکز اسناد انقلاب اسلامی واقع در راهروی شماره 25 غرفه 19 بیست و پنحجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برای نخستین بار روانه بازار نشر می شود.


 
همسر شهید آوینی به فارس گفت
ساعت ٩:۱٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/۱٤ : توسط : حسینی
کتاب‌هایی که خود شهید آوینی منتشر کرده بود پرفروش‌ترند

خبرگزاری فارس: همسر شهید آوینی گفت:کتابهای «فتح خون»، «آینه جادو(جلد 1)» و «فردایی دیگر» بیشترین استقبال را داشته است. نکته عجیب این است که این کتاب‌ مرتضی آوینی در زمان حیات منتشر کرده بود.

خبرگزاری فارس: کتاب‌هایی که خود شهید آوینی منتشر کرده بود پرفروش‌ترند

همسرشهید آوینی مدیر انتشارات واحه در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس گفت: امسال با مجموعه آثار شهید آوینی در نمایشگاه کتاب حضور داریم این آثار قبلا توسط ناشر دیگری چاپ شده است. ما در طی این یک سال همه این آثار را به طور کامل منتشر کرده ایم.

وی درباره میزان متفاوت تیراژ کتاب ها گفت: ما بر اساس استقبال مخاطبان تیراژ هر کتاب را متفاوت تعیین می کنیم. تا امروز کتاب «فتح خون» بیشترین استقبال را از سوی مخاطبان داشته است.

وی در پاسخ به این سئوال که فروش آثار در دوره جدید به نسبت قبل چه تغییری کرده است گفت: فکر می کنم هنوز برای قضاوت زود است. ما چهار عنوان از کتاب ها را بعد از عید منتشر کرده ایم. به همین خاطر به طور مشخص نمی توانم در این باره اظهار نظر کنم. باید مدتی با ساز و کار کنونی پیش برویم؛ آنچه مشخص است این است که کتابهای «فتح خون»، «آینه جادو(جلد 1)» و «فردایی دیگر» بیشترین استقبال را داشته است.

وی ادامه داد:نکته عجیب این است که این هر سه عنوان، کتاب‌هایی هستند که شهید آوینی خود در زمان حیات مطالب و مقالاتش را تنظیم و فصل بندی کرده و منتشر کرده است. بقیه عناوین که حاوی مقالاتی است که پس از شهادت ایشان به انتخاب ناشرین مختلف دسته‌بندی و چاپ شده فعلاً در رتبه دوم فروش قرار دارند.

امینی درباره هدف گذاری این انتشارات گفت: در وهله اول بنا است کتاب شهید آوینی را منتشر کنیم که الحمدلله این کار انجام شده است. در وهله دوم در پی چاپ کتاب‌هایی هستیم که به نوعی به شناخت تفکر و شخصیت ایشان مدد می‌رساند. البته منظورم جمع آوری و گردآوری نظرات مختلف نیست. اگر نویسنده‌ای دغدغه بسط و تحلیل آراء و افکار ایشان را داشته باشد ما استقبال خواهیم کرد. چاپ کتاب‌هایی در زمینه فلسفه و هنر نیز از اهداف ما دور نیست.

وی در خصوص طرح جلدهای جدید آثار گفت: چون این کتابها سال ها با آن شکل و شمایل خاص منتشر شده بود و حالا که ناشر عوض شده است به نظرم لازم است و جزء اصول حرفه ای کار است که طرح جلدها تغییر کند. ما نمی خواستیم تصویرسازی در این زمینه صورت بگیرد. با توجه  به مخاطبان جوان و حال و هوای امروز به نظرمان رسید که بهتر است طرح کارها کمی سبک تر باشد و مخاطب ارتباط صمیمی‌تری با آن برقرار کند.  

غرفه انتشارات واحه در سالن ناشران عمومی، راهرو 31 غرفه 41 واقع شده است


 
درد دل‌های کودکانه فرزند شهید قشقایی در گفت‌وگو با فارس
ساعت ٩:٠٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/۱٤ : توسط : حسینی
دلم برای مهربانی‌های بابا تنگ شده/
 
به شهادت پدرم افتخار می‌کنم

خبرگزاری فارس: فرزند شهید «رضا قشقایی» گفت: از شهادت پدرم، یک احساس خوب نسبت به این موضوع دارم و یک احساس بد. احساس خوبم به خاطر این است که پدرم شهید شده و جای خوبی پیش خدا دارد و من به او افتخار می‌کنم؛ و احساس بدم برای این است که بابا دیگر پیشم نیست و خیلی دلم برایش تنگ می‌شود.

خبرگزاری فارس: دلم برای مهربانی‌های بابا تنگ شده/به شهادت پدرم افتخار می‌کنم

محمدحسین قشقایی تنها فرزند شهید رضا قشقایی که در حادثه تروریستی دی‌ماه سال گذشته به همراه شهید «مصطفی احمدی روشن» به شهادت رسید، در گفت‌وگو با خبرنگار ایثار و شهادت باشگاه خبری فارس «توانا»، با زبان کودکانه خود از پدری می‌گوید که حالا چند ماهی است سایه‌اش از سر او جدا شده و او در تنهایی‌هایش با پدر نجوا می‌کند.

محمدحسین که حالا 10 ساله و در مقطع چهارم ابتدایی مدرسه پیمان ظهیرآباد شهرری درس می‌خواند و با اینکه سن و سال کمی دارد اما بیان زیبا و شیوایی دارد. از او می‌خواهم از خاطرات در کنار پدر بودن بگوید که جواب می‌دهد چیز زیادی به یاد ندارم اما، چیزی که از بابا در خاطرم هست از دوران کودکستان است. 

بابا همیشه مرا صبح‌ها به کودکستان می‌برد و در طول راه با من بازی‌ هم می‌کرد؛ گاهی دنبال می‌دوید اما من همیشه از او جلوتر بودم. این برای من خیلی لذت‌ داشت که پدرم با من بازی می‌کرد.

محمدحسین ادامه می‌دهد: پدرم همیشه با اینکه مشغله کاری‌اش زیاد بود اما روز تولدم را که هفتم فروردین است فراموش نمی‌کرد و همیشه هدیه‌ای برای من می‌خرید و مرا خوشحال می‌کرد. اگر هم فراموش می‌کرد حتما یک جوری جبران می‌کرد و خاطره این مهربانی‌هایش را هرگز فراموش نمی‌کنم.

فرزند شهید قشقایی گفت: با اینکه گاهی شیطنت‌های کودکانه هم می‌کردم اما او هرگز عصبانی نمی‌شد و همیشه به من توصیه می‌کرد: "در انتخاب دوستانت خیلی دقت کن".

از شهادت پدرم، یک احساس خوب نسبت به این موضوع دارم و یک احساس بد. احساس خوبم به خاطر این است که پدرم شهید شده و جای خوبی پیش خدا دارد و من به او افتخار می‌کنم؛ و احساس بدم برای این است که بابا دیگر پیشم نیست و خیلی دلم برایش تنگ می‌شود.

امیرحسین گفت: حالا هر وقت احساس نبودنش را می‌کنم در گوشه‌ای می‌نشینم و با او درد دل می‌کنم.


 
لاریجانی در پاسخ به فارس عنوان کرد
ساعت ٩:٠۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/۱٤ : توسط : حسینی
مقام معظم رهبری نظر خود را درباره فاز دوم هدفمندی اعلام کرده‌اند

خبرگزاری فارس: رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مقام معظم رهبری نظر خود را در خصوص فاز دوم هدفمندی یارانه ها به سران قوا اعلام کرده‌اند.

خبرگزاری فارس: مقام معظم رهبری نظر خود را درباره فاز دوم هدفمندی اعلام کرده‌اند

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ظهر امروز در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوال خبرنگار فارس که از وی پرسید اخباری منتشر شده مبنی بر اینکه هیات عالی حل اختلاف بین قوا نظرش را در مورد نامه‌ای که شما به رهبری نوشتید رسما به سران قوا اعلام کرده، آیا به شما چیزی اعلام شده است اظهار داشت: بله، نظر مقام معظم رهبری در این زمینه اعلام شد.

وی افزود: هیات حل اختلاف جنبه مشورتی دارد که نظر این هیات به رهبری ارائه و ایشان هم نظرشان را اعلام کردند.

لاریجانی ادامه داد: فکر می‌کنم نظر مقام معظم رهبری مسئله را کاملاً روشن کرد و این جایگاه هم در قانون اساسی برای همین تعبیه شده تا اگر اختلاف نظری وجود داشت این مشکل رفع شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که نظر هیات حل اختلاف دیدگاه مجلس را تایید کرده یا دیدگاه دولت را؟ گفت:‌ در واقع کاملا روشن است که هر گونه تصمیم‌گیری برای پرداخت ها در کشور باید در بودجه سالانه باشد و با مصوبه مجلس شورای اسلامی انجام گیرد.

ادامه داد...


 
وزیر ارشاد در بیرجند خبر داد
ساعت ٩:٠٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/۱٤ : توسط : حسینی

برخی مخالف اکران قلاده‌های طلا بودند

خبرگزاری فارس: محدودیت برای تبلیغ کالاهای خارجی و مخالفت برخی از چهره‌ها با اکران قلاده‌های طلا از مهم‌ترین بخش‌های نشست خبری وزیر ارشاد در بیرجند بود.

خبرگزاری فارس: تبلیغ کالاهای خارجی محدود می‌شود / برخی مخالف اکران قلاده‌های طلا بودند

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، سید محمد حسینی ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران در بیرجند با اشاره به برگزاری جشنواره خلیج فارس در استان هرمزگان اظهار داشت: این جشنواره برای دومین بار در کشور برگزار شد که در سال‌های آتی تمامی استان‌های کشور را در این جشنواره دخیل خواهیم کرد.

*تکمیل زیرساخت‌ها زمینه رونق فعالیت‌های فرهنگی را بیشتر می‌کند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر تکمیل زیرساخت‌ها و تجهیز آنها در سطح کشور تأکید کرد و افزود: امید است با تکمیل و تجهیز زیرساخت‌های فرهنگی زمینه رونق فعالیت‌های فرهنگی و رسانه‌ای روز به روز بیشتر شود.

حسینی با بیان اینکه فعالیت‌های این وزارت در یک دامنه وسیع و گسترده است، افزود: فعالیت‌های قرآنی، کانون‌های مساجد، کتاب، مطبوعات، تئاتر، هنرهای تجسمی، موسیقی، سینما و بزرگداشت مشاهیر و مفاخر از جمله زمینه‌های فعالیت این وزارتخانه است.

وی با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب درباره پیوست فرهنگی که هر کار عمرانی، اقتصادی صنعتی در کشور باید با نگاه فرهنگی انجام شود، ادامه داد: بنابراین نیازهای فرهنگی باید در کنار تمامی کارهای دیگر انجام گیرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: در صورت اجرایی شدن مصوبه قانون برنامه پنجم که با ابلاغ رهبر معظم انقلاب بوده تحول شگرفی در کشور ایجاد خواهد شد و تمامی نگاه‌ها به سوی وزارت فرهنگ نخواهد بود بلکه هر دستگاه اجرایی نیازهای فرهنگی پروژه‌های خود را خودش تأمین خواهد کرد.

*ترویج کالای ایرانی نیازمند توجه سینما و کارهای هنری است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه حمایت از کالاهای ایرانی نیازمند فرهنگ‌سازی است، اذعان داشت: استفاده از کالاهایی با مارک خارجی به عنوان یک فرهنگ در سطح جامعه نهادینه شده که باید این مسئله در سینما و کارهای هنری ترویج شده و در سطح جامعه فرهنگ سازی شود.

حسینی با بیان اینکه در معاونت‌های ارشاد به تمامی رسانه‌ها تأکید شده که در زمینه ترویج استفاده از کالاهای داخلی اقدام کنند، بیان داشت: در حال حاضر پیگیر محدودیت برای تبلیغ کالاهای خارجی در سطح جامعه هستیم.

* قلاده‌های طلا و مخالفت با اکران آن

وزیر ارشاد همچنین در زمینه اکران فیلم قلاده‌های طلا گفت: در مورد داستان این فیلم بعضی مخالف آن بودند و گفته می‌شد که برای منافع ملی کشور مضر است و در حالی که به نظر می‌رسد این چنین نیست و این موضوع در گذشته نیز بوده است که گاهی اوقات یک فیلم مخالفانی را داشت و گفته می‌شد این فیلم به فرهنگ اصیل جامعه آسیب وارد می‌کند و این یک موضوع همیشگی و طبیعی است.

حسینی خواستار رعایت موازین اسلامی و مسائل اخلاقی از سوی فیلمسازان شد و گفت: چرا که فرهنگ و هنر باید محور صفا و صمیمیت و همدلی در جامعه شود و در تولیدات فرهنگی هنری باید صفا و صمیمیت را ترویج کرد.


 
کتاب «من مادر مصطفی» با حضور مادر شهید احمدی روشن فردا رونمایی می‌شود
ساعت ٩:٠٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/۱٤ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: کتاب «من مادر مصطفی» نوشته رحیم مخدومی فردا با حضور مادر شهیدمصطفی احمدی روشن در بخش «بیداری اسلامی» نمایشگاه کتاب تهران رونمایی می‌شود.

خبرگزاری فارس: کتاب «من مادر مصطفی» با حضور مادر شهید احمدی روشن فردا رونمایی می‌شود

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا»، در بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برخی از موسسات و انتشاراتی ها در بخش های جنبی به ارائه خدمات به بازدیدکنندگان می پردازند که از جمله آن می توان به موسسه رسول آفتاب اشاره کرد.

موسسه «رسول آفتاب» واقع در بخش «بیداری اسلامی» در نظر دارد تا فردا ساعت 17 الی 18 نشستی را با موضوع «شهدای هسته ای» برپا کند که از خانواده شهدای هسته‌ای اعم از خانواده شهید احمدی روشن، علی محمدی و شهریاری برای حضور در آن دعوت شده است.

کتاب «من مادر مصطفی» نوشته رحیم مخدومی فردا در غرفه مؤسسه «رسول آفتاب» با حضور مادر شهید احمدی روشن رونمایی می‌شود.

بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از 13 تا 23 اردیبهشت در مصلای امام خمینی (ره) پذیرای علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی است.


 
آخرین توصیه‌های انتخاباتی تمدن به مردم و نامزدها
ساعت ٩:٠٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/۱٤ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: استاندار تهران گفت: 4هزار و 168 حوزه اخذ رأی و 90 هزار نفر نیز برای برگزاری مرحله دوم انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی آمادگی کامل دارند.

خبرگزاری فارس: آخرین توصیه‌های انتخاباتی تمدن به مردم و نامزدها

مرتضی تمدن استاندار تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، با بیان اینکه 4هزار و 168 حوزه اخذ رأی و 90هزار نفر نیز برای برگزاری مرحله دوم انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی آماده هستند، اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود انتخابات باشکوهی را در دور دوم و در حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر داشته باشیم.

استاندار تهران با تأکید بر اینکه هیئت‌های اجرایی، نظارت و بازرسی تمام برنامه‌های خود را برای برگزاری یک انتخابات خوب و سالم مهیا کرده‌اند، تصریح کرد: باتوجه به فرمایش مقام معظم رهبری مردم در این مرحله همانند مرحله اول مردم حضور خوبی را خواهند داشت.

*مجریان انتخابات همانند دوره‌های گذشته بی‌طرفانه عمل می‌کنند

وی با بیان اینکه در حوزه انتخابیه تهران، ری‌، شمیرانات و اسلامشهر 25 نماینده هنوز به مجلس راه نیافته‌اند یادآور شد: از بین 50 داوطلب باید 25نفر از آنها به مجلس بروند.

تمدن بر همین اساس فضای اجتماعی و شرایط عمومی را برای برگزاری انتخابات کاملاً مهیا دانست و گفت: خوشبختانه در این دوره نیز شاهد یک رفتار منطقی از سوی داوطلبان در طی هفته گذشته بوده‌ایم.

استاندارد تهران درباره تخلفات صورت گرفته از سوی کاندیداهای نهمین دوره مجلس شورای اسلامی افزود: در این حوزه انتخابیه هیچ شکایت یا تخلف قابل توجهی که خلاف مسیر قانون صورت گرفته باشد، واصل نشده است.

وی ادامه داد: سبک تبلیغات و رفتار موقرانه‌ای که همه داوطلبان در این دوره از خود نشان دادند از نشانه‌های آشکار برگزاری یک انتخابات سالم است.

*برخورد با افرادی که رأی مورد نظر خود را بر دیگران تحمیل کنند

تمدن با تأکید بر اینکه برگزار کنندگان و مجریان انتخابات همانند دوره‌های گذشته بی‌طرفانه عمل خواهند کرد، افزود: به هیچ وجه اجازه نخواهیم داد کسانی در روز اخذ رأی بخواهند رفتاری از خود نشان دهند که بر روی رأی مردم تأثیر داشته باشد.

استاندارد تهران تأکید کرد: اگر در اطراف حوزه‌های اخذ رأی افرادی بخواهند برای مردم رأی بنویسند و یا به زور اسامی کاندیداهای مورد نظر خود را بر دیگران تحمیل کنند بازرسین ستاد انتخابات حتماً با آنها برابر قانون رفتار خواهند کرد.

*متولدین 15 اردیبهشت 1373 و قبل از آن می‌توانند در انتخابات شرکت کنند

وی با تأکید بر اینکه کسانی که در دور اول در حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر رأی داده‌اند در این دوره نیز می‌توانند در این حوزه این انتخابیه رأی دهند گفت: توصیه شده متولدین 15 اردیبهشت 1373 و قبل می‌توانند در انتخابات حضور داشته باشند.

*همراه داشتن شناسنامه و کارت ملی برای سهولت در امر رأی‌گیری

تمدن بر همین اساس به همراه داشتن شناسنامه و کارت ملی برای سهولت در انجام رأی‌گیری اشاره کرد و گفت: چگونگی و آموزش به مجریان در 50 شعبه اخذ رأیی که در آنها همه مراحل رأی‌گیری به صورت رایانه‌ای است داده شده است؛ البته در این حوزه‌ها همکاران ما کار سنگین‌تری را بر دوش دارند اما با آموزش‌هایی که دیده‌اند هیچ مشکلی نخواهند داشت.

*مشخصات کامل و کد کاندیداها در برگه اخذ رأی ذکر شود

استاندار تهران با تأکید بر اینکه افراد نام کاندیداها را با مشخصات کامل همراه با کد بنویسند چرا که در شمارش آراء به ما کمک خواهد کرد، گفت: هیچ داوطلبی حق ندارد در نزدیک یا داخل شعب اخذ رأی در روز اخذ رأی کار تبلیغاتی انجام و تحمیل آرا به مردم کند.

وی خاطرنشان کرد: ناظرین و اعضا صندوق‌ها کنترل‌های لازم را انجام خواهند داد؛ البته میزان کنترل ما در این دوره بیشتر خواهد شد چراکه باید ببینند چه کسانی در این حوزه انتخابیه رأی داده یا نداده‌اند؛ اما در مجموع همه توان و امکانات در خدمت مردم خواهد بود تا یک انتخابات خوب و ارزشمند و باشکوهی را برگزار کنیم.


 
عبور خاتمی و موسوی‌خوئینی‌ها از فتنه‌گران با چاشنی طلبکاری از نظام!
ساعت ٩:٥٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/۱۳ : توسط : حسینی
 
 
سید محمد خاتمی اخیراً در جلسه مجمع روحانیون مبارز ضمن اذعان به این نکته که تندروها هزینه‌های فراوانی را به اصلاحات وارد کرده‌اند، تأکید کرده باید سرنوشت خود را از آنها جدا کنیم.
چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۱ ساعت ۰۸:۰۱
یک منبع مطلع با اعلام این خبر به «جوان آنلاین» گفت: در جلسه مجمع روحانیون مبارز که با حضور موسوی‌خوئینی‌ها برگزار شده است، خاتمی درباره فلسفه حضور خود در انتخابات مجلس گفته است: همه به این نتیجه رسیدند که آمدن من به نفع اصلاحات بود و اصلاحات را نجاد داد. وی افزود: خیلی‌ها می‌گویند اگر شرکت نمی‌کردی اصلاحات می‌مرد. خاتمی در ادامه با تأکید بر اینکه ما باید زودتر از این به نظام برمی‌گشتیم، اذعان کرده که اکنون دو خطر پیش رو داریم: یکی آقایان تندرویی که هم‌اکنون در زندان هستند و هر از چند گاهی نامه‌ و بیانیه‌ای منتشر نموده و فضا را تند می‌کنند و دیگری سبز‌هایی که در خارج از کشور هستند و خود را نماینده اصلاح‌طلبان می‌دانند.
وی با بیان اینکه آنها نیز در تند کردن فضا نقش دارند، گفته است باید سرنوشت خود را از این دو طیف جدا کنیم، چرا که آنها هزینه‌های زیادی را به ما تحمیل کرده‌اند.
در ادامه این جلسه موسوی خوئینی‌ها نیز با اذعان به این نکته که آمدن ما در کف خیابان‌ها اشتباه بود،‌تصریح کرده است: باید اثبات کنیم که از این رویه بیزاریم ولی نباید از هول هلیم توی دیگ بیفتیم؛ در نقش مدعی ظاهر شده و گفته است نباید همه‌اش به نظام امتیاز بدهیم؛ باید از آنها تقاضای ارث هم داشته باشیم.
مواضع طلبکارانه خاتمی و موسوی‌خوئینی‌ها در حالی بیان می‌شود که تا چندی پیش خاتمی در آستانه انتخابات مجلس نهم با طرح پیش‌شرط‌هایی برای نظام، حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات را منوط به آزادی کسانی دانسته بود که امروز آنها را تندروهایی توصیف می‌کند که فضا را تند می‌کنند و به اصلاحات ضربه وارد می‌کنند. همان تندروهایی که با حمایت‌های پیدا و پنهان او و دوستانش مرتکب «جرم بزرگ» شدند. آقای سیدمحمد موسوی‌خوئینی‌ها هم گویا فراموش کرده‌اند که با امضای مجمع متبوع خود در بیانیه‌ای رسمی در ۲۸ خرداد ۸۸ از مردم برای حضور در اغتشاشات خیابانی دعوت کرد. این هم از لطیفه‌های روزگار است که امروز موسوی خوئینی‌ها اگر چه به حضور در کف خیابان اذعان و آن را اشتباه می‌داند ولی با این توصیف ادعای ارث و میراث از نظام هم دارد، بدون اینکه درباره جنایاتی که توسط فتنه‌گران با حمایت‌های آنها رقم خورد، خود را پاسخگو بدانند.

 
جملات قصار جدید هاشمی؛
ساعت ٩:٥٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/۱۳ : توسط : حسینی
وقتی‌اعتدال می‎شود «نه غزه، نه لبنان» ودفاع از
 
انقلاب،افراطی‌گری!
 

ناکامی افراطیون اصلاح‌طلب در سرد کردن فضای سیاسی کشور و کاستن از اقبال عمومی نسبت به حضور و مشارکت جدی و بانشاط در انتخابات مجلس نهم، سبب شده تا برخی از سران این جریان به دنبال احیای خط بازگشت به مواضع پیشین باشند و با تبیین دوگانه ای جدید بر محور "اعتدالگرایی"، زمینه را برای بازگشت مطرودین مردم به عرصه سیاسی و احتمالا انتخابات ریاست جمهوری آینده فراهم کنند.

به گزارش رجانیوز، پس از آنکه سیدمحمد خاتمی در ماه‌های اخیر پروژه اعتدالگرایی را کلید زد و یک نشریه افراطی اصلاح‌طلب هم هفته گذشته، استراتژی اصلاح‌طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری آینده را افشا کرد، روز گذشته هاشمی رفسنجانی که از او به عنوان یکی از تکیه گاه های حوادث پس از انتخابات یاد  می شود،  نیز در دیدار با برخی از اصلاح طلبان این مساله را بیان کرد و ضمن انتقاد از آنچه افراطی‌گری خوانده، خواستار التزام افراد و جریانات سیاسی به اعتدال و رفتار معتدل شد.

رفسنجانی در دیدار با جمعی از اعضای شورای هماهنگی اصلاحات، گفت: "راه برون‌رفت از معضلات و مشکلات کنونی بازگشت به اخلاق و اعتدال است. تاکید قرآن، اسلام و ائمه معصوم حرکت بر مبنای اعتدال است و ما پس از انقلاب از افراط و تفریط بسیار ضربه خورده‌ایم. بسیاری از کسانی که افراط‌گونه فکر و عمل می‌کنند، ممکن است نیاتی خوب در رسیدن زود و سریع به اهداف داشته باشند اما باید توجه داشته باشند که راه درست حرکت معتدلانه و پیوسته و بدون عجله به سمت اعتلای کشور و وحدت اقشار گوناگون مردم است."

سخن گفتن از "افراطی‌گری" و خطابه‌رانی در نقد و مذموم خواندن آن درحالی از سوی هاشمی بیان شده که باید او را کلید زننده رویکردهای افراطی پس از انتخابات دانست چنانکه اولین بار آنهم نه پس از انتخابات که چند روز مانده به انتخابات، در نامه بدون سلام و والسلام خود به رهبر انقلاب از "آتش‌های زیر خاکستری" سخن گفت که ممکنه است فوران کند و اینگونه تهدید کرد که  "سر چشمه شاید گرفتن به بیل، چو پر شد نشاید گرفتن به پیل".

اما این پایان تشویق به افراطی گری نبود، چنانکه عفت مرعشی همسر هاشمی رفسنجانی نیز در سخنانی که پس از اخذ رای خطاب به مردم می گفت از آنها خواست تا در صورتی که در انتخابات تقلب! شد به خیابان بریزند. و مهدی و فائزه هاشمی نیز در روزهای بعد به خوبی این توصیه مادر و نگرانی پدر را عملیاتی کردند. چنانکه این موضوع منجر به فرار مهدی به خارج از کشور و دستگیری فائزه در جریان دو َآشوب خیابانی شد. 

اما شاید نمونه های دیگری از افراطی گری را هم بتوان در این سال ها با محوریت هاشمی بازیابی کرد. نماز جمعه هاشمی در ۲۶ تیر ۱۳۸۸ شاید یکی از آنها باشد. آنجا که نمازگزاران تهرانی شاهد برگزاری نماز به صورت مختلط و همراه با سوت و کف و حرمت‌شکنی شعارهایی افراطی علیه اصل نظام و انقلاب بودند که در تاریخ انقلاب بی‌سابقه بود.

اگرچه با توجه به سخنان رهبر معظم انقلاب در نمازجمعه تاریخی ۲۹ خرداد، دیدگاه منفی و اعتراضی مردم نسبت به هاشمی رفسنجانی فروکش کرده بود و انتظار می‌رفت تا او هم با سخنان آرامش‌بخش خود، مهر پایانی بر آشوب‌های خیابانی بزند اما خطبه‌های هاشمی رفسنجانی نه تنها آرامش موجود را حفظ و فضای سیاسی را شفاف نکرد، بلکه وی با «بحرانی» خواندن وضع کشور و تکرار ادعاهایی که با توضیحات شورای نگهبان و تبیین هیات ویژه، حتی دیگر از سوی میرحسین موسوی هم دنبال نمی‌شد، آن‌ها را از تریبون مقدس نمازجمعه احیا کرد.

در این راستا، هاشمی حتی در خطبه‌هایش دست به کار حمایت از کسانی شد که پرونده آنان مطابق قانون در اختیار دستگاه قضا بود و خواستار آزادی بدون قید و شرط این دسته از زندانیان شد.

این اقدامات هنجارشکنانه و افراطی هاشمی در همراهی با جریان فتنه تا جایی پررنگ بود که پس از 8 ماه جسارت آشوب‌طلبان به مقدسات دینی مردم و توهین به مراسم ملی ایران، 9 دی روز واکنش جدی به عوامل فعال و حامی  فتنه بود. پلاکاردهای دست‌نویسی که از سوی خود مردم تهیه و نوشته شده بود، از عصبانیت افکار عمومی نسبت به مواضع هاشمی حکایت می‌کرد.

اکنون باید از هاشمی رفسنجانی پرسید تعریف و منظورش از افراطی‌گری پس از انقلاب چیست و آیا دفاع از کیان نظام اسلامی در برابر دشمنان سکولار و لیبرال را افراطی‌ بودن می‌داند؟ و آیا مخالفت با براندازان و کسانی که شعار "مرگ بر اصل ولایت فقیه" و "نه غزه نه لبنان" سر دادند، از منظر او افراطی گری است؟  اگر پاسخ به این سوالات مثبت باشد، یقینا باید لغتنامه‌های زبان فارسی را تجدیدچاپ کرد و معنی لغاتی نظیر "افراطی‌گری" و "اعتدال" را با عبارات دیگری غیر از آنچه در حال حاضر وجود دارد، تعویض کرد!

به نظر می‌رسد هاشمی در ماه‌های  اخیر به دنبال تعریف جدیدی از آرایش سیاسی در جبهه مخالفان نظام است تا مشروعیت از دست رفته اصلاحات را برگرداند. رئیس مجمع تشخیص در این زمینه به دنبال ایجاد یک «مرز ساختگی» بین جریان فتنه و طیف اصلاحات است تا از این طریق بتواند جریان متبوع خود را زیر تابلوی «اصلاح‌طلبان معتقد به چارچوب نظام» جمع کند.

وی در حالی تلاش می‌کند این جریان را از زیر «آوار فتنه ۸۸» هم بیرون بکشد که این سناریوی با موانع سختی مواجه است که شاید اعتقاد افکار عمومی مبنی بر تاثیرگذاری غیرقابل انکار وی در حوادث پس از انتخابات و مواضع وی در حمایت از آشوبگران هنوز پررنگ در حافظه مردم باقی مانده است.


 
«قلاده‌های طلا» به مرز سه میلیارد تومان رسید
ساعت ٩:٤٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/۱۳ : توسط : حسینی

فروش فیلم سینمایی «قلاده‌های طلا» ساخته ابوالقاسم طالبی در سینماهای تهران و شهرستان به مرز سه میلیارد تومان رسید.

«غلامرضا فرجی» مدیر پخش حوزه هنری در گفت‌وگو با فارس در مورد آمار فروش فیلم سینمایی «قلاده‌های طلا» ساخته ابوالقاسم طالبی، اظهار داشت: این فیلم در سینماهای تهران تا کنون یک میلیارد و 213 میلیون و 200 هزار تومان فروخته است.
 
وی در ادامه افزود: این فیلم در شهرستان‌ها هم تا کنون به فروش یک میلیارد و 635 میلیون تومانی دست پیدا کرده است.
 
فرجی در ادامه افزود: این فیلم در مجموع تهران و شهرستان به فروش دو میلیارد و 848 میلیون تومان و 200 هزار تومان دست پیدا کرده است.
 
بنابراین گزارش، فیلم سینمایی «قلاده‌های طلا» که لقب سیاسی‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران را به خود اختصاص داده، به کارگردانی ابوالقاسم طالبی و تهیه‌کنندگی محمد خزاعی ساخته شده است و در آن بازیگرانی چون امین حیایی، محمدرضا شریفی‌نیا، علیرام نورایی، حمیدرضا پگاه و محمود عزیزی ایفای نقش می‌کنند.

 
تاریخ اکران بهترین فیلم جشنواره فجر
ساعت ٩:٤٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/۱۳ : توسط : حسینی

فیلم سینمایی روزهای زندگی به کارگردانی پرویز شیخ طادی از 20 اردیبهشت در تهران و شهرستان ها اکران می شود.

به گزارش ایرنا، این اثر سینمایی روایت دو پزشک است که در واپسین روزهای جنگ در یک بیمارستان صحرایی در حال درمان مجروحان هستند و با اعلام آتش بس اتفاقات جدیدی برای آنان رقم می خورد.

 
براساس این گزارش، فیلم سینمایی روزهای زندگی که عنوان بهترین کارگردانی و بازیگر زن سی امین جشنواره فیلم فجر را به خود اختصاص داده در 20 سالن سینمایی در تهران و 12 سالن سینمایی در شهرستان ها اکران می شود.
 
تعداد سالن های نمایش دهنده این اثر سینمایی دفاع مقدس در هفته های دوم و سوم افزوده خواهد شد.
 
حمید فرخ نژاد، هنگامه قاضیانی، کریم اکبری مبارکه، کوروش سلیمانی، حسین سالار و آرینه سوکیاسیانس در این اثر سینمایی بازی می کنند.

 
گوگل رسماً شریک استراتژیک آمریکا شد
ساعت ٩:٤۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/۱۳ : توسط : حسینی

گوگل و یکی از شرکای تجاریش به نام Onix Networking با عقد قراردادی 35 میلیون دلاری با کاخ سفید توانستند مایکروسافت را در این زمینه ناکام بگذارند.

 به گزارش فارس به نقل از تک کرانچ، این قرارداد به منظور راه اندازی سرویس ایمیل کلود و سیستم همکاری کاری وزارت کشور آمریکا منعقد شده و موفقیت گوگل دراین زمینه این شرکت را به شریک استراتژیک دولت آمریکا مبدل کرده است.
 
پیش از این در سال 2010 هم وزارت کشور آمریکا قراردادی به ارزش 59.3 میلیون دلار با مایکروسافت منعقد کرده بود تا سیستم ایمیل و همکاری کاری آن را راه اندازی کند. اما استفاده از فناوری نوپای کلود در این سرویس بر عهده گوگل و نه مایکروسافت گذاشته شده است.
 
دو شرکت گوگل و مایکروسافت پیش از این برای جلب نظر مساعد دولت آمریکا برای عقد این قرارداد به شدت با یکدیگر درگیر شده بودند و حتی مایکروسافت گوگل را متهم کرده بود که در مورد ویژگی های سرویس خدمات کلود خود اغراق کرده و خدمات این سرویس در حدی که گوگل ادعا کرده نیست.
 
کارشناسان می گویند روند فزاینده همکاری های گوگل و دولت آمریکا امنیت و حریم شخصی کاربران سرویس های گوگل را به خطر خواهد انداخت.

 
نماینده ولی‌فقیه در سپاه: ساکتین زمان امام حسین(ع) یزیدی بودند
ساعت ٩:٤٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/۱۳ : توسط : حسینی

نماینده ولی‌فقیه در سپاه گفت: کسی که اصلاح‌طلبان را دوست داشته باشد و با آنها باشد، در عمل آنها شریک است.

به گزارش فارس، حجت‌الاسلام و المسلمین علی سعید نماینده ولی فقیه در سپاه در همایش اندیشه مطهر که به همت سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد، گفت: گسترده‌ترین مسأله‌ای که در همه نگرش، رفتار و عملکرد آحاد جامعه بعد از اعتقادات تأثیرگذار است، مسأله توالی و تبرا است که مهمترین اصل بعد از اصول اعتقادی است.
 
وی افزود: ولایت‌مدارترین فرد در تاریخ حیات انسانی حضرت زهرا(س) است و این می‌تواند الگویی برای همگان باشد.
 
نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران در خصوص عناصر ترکیبی ولایت خاطرنشان کرد: اولین عنصر، عنصر پیوستن و گسستن است، پیوستن به حق و ارتباط ارگانیک با محور و نماد حق و گسستن باطل و غیر حق، یعنی قرار گرفتن در جرگه ولایت الهی در هر زمان و مکانی.
 
وی ادامه داد: به عنوان مثال اگر روزی آقای کروبی پیوستگی به حق داشت و این پیوستگی امتداد نداشت و انقطاعی پیش آمد، در این زمان این فرد تحت ولایت طاغوت قرار می‌گیرد.
 
سعیدی ادامه داد: طرف یا حسینی است و اگر حسینی نبود، یزیدی است ولو ساکت باشد. منطقه بی‌طرف نداریم یعنی یا آدم در جرگه ولایت الهی است و اگر نبود در جرگه ولایت شیطان است و شکل سومی ندارد، حزب قائدین ولایت‌مدار نیستند.
 
نماینده ولی فقیه در سپاه در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ابعاد ولایت‌مداری تأکید کرد: پیوستن و گسستن اعتقادی از ابعاد ولایت‌مداری است یعنی باور به اینکه خدا ولی همه است. مهمترین مسأله در نگرش انسان این است که ولایت‌الله را بپذیرد و هنر شهید مطهری این بود که ولایت الهی را در دل مردم ایجاد می‌کرد و هنر عقیدتی، سیاسی نیز باید محکم‌کردن ولایت الله در دل بسیجیان و پاسداران باشد.
 
سعیدی با بیان اینکه محبت از دیگر ابعاد ولایت‌مداری است، گفت: وقتی پایه اعتقادی مستحکم شد عشق و محبت به ولایت پیش می‌آید. به عنوان مثال کسی که اصلاح‌طلبان را دوست داشته باشد و با آنها باشد، در عمل آنها شریک است و همینطور کسی که با اصولگرایان باشد، در عمل آنها شریک است و در انتخابات پای صندوق رأی به اصلاح‌طلبان رأی نمی‌دهد.
 
وی در ادامه در خصوص بعد رفتاری و عملیاتی ولایت‌مداری اظهار داشت: ما شاهد بوده‌ایم حزب‌اللهی‌ها با اعلام اینکه فلسطین 60سال زیر بار ظلم و جور است، اعلام کرده‌اند باید از آنها حمایت کرد ولی در طرف مقابل شاهد بودیم شعار نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران سر داده شد. این شعارها برخواسته از عمق اعتقادی است و بدون اعتقاد این شعارها صورت نمی‌گیرد.
 
نماینده ولی فقیه در سپاه با ذکر روایتی تأکید کرد: یکی از یاران امام صادق (ع) نزد ایشان رفت و گفت اگر بگویید که نیمی از این انار حلال و نیمی حرام است، نیمه حرام را بدون هیچ حرفی به دور خواهم انداخت ولی آیا منتظری نسبت به امام (ره) اینگونه بوده است و آیا آقایان فلان و فلان اینگونه‌اند؟
 
وی افزود: اگر تبعیت از ولی همانند تبعیت از رسول‌الله در حکومت اسلامی است، چرا شاهد برخی اظهارنظرها و اقدامات هستیم. رئیس‌جمهور و نمایندگان و مردم نیز باید با ولایت فقیه همراهی کنند.
 
سعیدی ادامه داد: مردم باید در انتخابات به آدمی رأی دهند که مواضعش نسبت به رهبری روشن باشد. در این چند روز ما آدم‌های عجیب و غریبی می‌بینیم. بنده فردی را دیده‌ام که دو نوع عکس تبلیغاتی انداخته بود، یکی برای شمال شهر و یکی برای جنوب شهر.
 
نماینده ولی‌فقیه در سپاه ادامه داد: برخی افراد یکی به نعل می‌زنند و یکی به میخ، یکبار چیزی می‌گویند که رأی خاکستری اصلاح‌طلبان را بگیرند و یک‌بار چیز دیگری می‌گویند که رأی اصولگرایان را بگیرند. نباید فریب این افراد را بخوریم.
 
سعیدی در پایان با بیان اینکه ولایت مداری مراتب مختلفی دارد، خاطرنشان کرد: البته برخی افراد در کنار امام(ره) و بعد از ایشان در کنار مقام معظم رهبری بوده‌اند و آفرین بر سپاه که در عصر ولایت امام(ره) در کنار امام و در عصر امام خامنه‌ای در کنار مقام معظم رهبری قرار دارد.

 
نخستین نشست فیلم‌سازان جشنواره عمار
ساعت ٩:٤۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/۱۳ : توسط : حسینی

نخستین نشست فیلم‌سازان جشنواره عمار با حضور محمدحسین نیرومند و برگزاری کارگاه آموزشی در دبیرخانه این جشنواره برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، دبیرخانه عمار سلسله نشست‌هایی را برای حمایت و همراهی اندیشه، رسانه و مخاطب با جریان تولید سینمای انقلاب اسلامی برگزار می‌نماید.
 
بنابر این گزارش، نخستین جلسه از این سلسله نشست‌ها جمعه 15/2/91 با حضور فیلم‌سازان جشنواره مردمی عمار و دیگر فیلم‌سازان انقلابی برگزار می‌نماید.
 
برنامه‌های اعلام شده برای این گردهمایی اکران مستند، کارگاه آموزشی زیبایی شناسی با نقد مستند «آذرخش» از برگزیدگان جشنواره عمار با حضور محمدحسین نیرومند، خاطره‌گویی یکی از هنرمندان جبهه فرهنگی انقلاب و گعده فیلم‌سازان است.
 
همچنین در حاشیه این برنامه، نمایشگاهی از عکس‌های اکران‌های مردمی فیلم‌های عمار برگزار می‌شود و تمامی فیلم‌سازان، علاقه‌مندان و اصحاب رسانه می‌توانند در این همایش شرکت کنند.
 
بنابر این گزارش این همایش 15 اردیبهشت از ساعت 9 تا 13 در تهران، خیابان 16 آذر، روبه روی خیابان پورسینا، پلاک 60، دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی برگزار می‌شود.
 
دبیرخانه جشنواره عمار در توضیحی که برای این سلسله نشست‌ها منتشر کرده، آورده است: «سینمای انقلاب اسلامی علاوه بر جریان تولید، نیازمند حمایت و همراهی اندیشه، رسانه و مخاطب است. جدایی و دورافتادن سینما و سینماگران انقلابی از اندیشه، مخاطب را از ایشان می‌گیرد، دوری از مخاطب سینما را از لازمه ذاتی‌اش منفک و دوری از رسانه، مخاطب را بی‌خبر، اندیشه را بی‌ثمر و سینما را معطل می‌کند. جشنواره عمار با اعتقاد به همراهی و حمایت این چهارضلع از یکدیگر کار خود را آغاز کرد و قصد دارد سلسله همایش هایی را با این محوریت برگزار نماید.»

 
عکس: حمایت از ایران در تظاهرات دیروز آمریکا
ساعت ٩:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/۱۳ : توسط : حسینی

به گزارش سایت اوباما، تظاهرات 1 می در آمریکا در حالی طی ساعات پیش به پایان رسید که معترضین آمریکایی پلاکاردهایی نیز در حمایت از ایران و حمله به دولت آمریکا به خاطر تهدید و تحریم علیه ایران و سوریه به همراه داشتند.  
این گروه از معترضین، همچنین با گروه نود و نه درصدی‌های ایران we99.ir نیز ابراز همبستگی کرده‌اند. 
 
تظاهرات 1 می در آمریکا که هرساله به مناسبت روز جهانی کارگر برگزار می‌شود، امسال و در اولین سال ظهور جنبش 99 درصد، با شور و هیجان بیشتری برگزار شد و تعداد معترضین به حدی بود که پلیس از ماشین‌های زرهی برای مقابله با آن‌ها استفاده کرد.

 

تصویر استفاده از ماشین زرهی برای مقابله با معترضین به تعداد دفعات زیادی توسط کاربران غربی بازنشر شده است

معترضین آمریکایی در ایالت‌های نیویورک، واشنگتن، اوکلند، لس آنجلس و دیگر ایالت‌های آمریکا، به خیابان‌ها آمدند و این تظاهرات که با درگیری، کتک زدن معترضین و دستگیری آن‌ها همراه بود، تا پاسی از شب ادامه داشت. 
 

اخبار تکمیلی و تصاویر بیشتری از این تظاهرات، متعاقباً ارسال می‌شود.

 
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار جمع‌ کثیری از معلمان:
ساعت ٩:۳٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/۱۳ : توسط : حسینی
ملت ایران روز جمعه بار دیگر بصیرت و موقع
 
 
شناسی خود را به دنیا نشان خواهد داد

خبرگزاری فارس: رهبر معظم انقلاب در دیدار با معلمان تصریح کرد: ملت ایران روز جمعه یکبار دیگر با حضور در صحنه، هوشیاری، بصیرت و موقع شناسی مثال زدنی خود را در دنیا به نمایش خواهد گذاشت.

خبرگزاری فارس: ملت ایران روز جمعه بار دیگر بصیرت و موقع شناسی خود را به دنیا نشان خواهد داد
گزارش تصویری مرتبط

-------------------------------

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار هزاران نفر از معلمان سراسر کشور، ضمن تبیین جایگاه رفیع و نقش بی بدیل معلم، در پایه ریزی جامعه ای سرآمد و مبتنی بر فضیلت های انسانی و علم و دانش، لزوم برنامه ریزی دقیق برای اجرای سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش را یادآور شدند و با اشاره به مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی تأکید کردند: ملت ایران روز جمعه یکبار دیگر با حضور در صحنه، هوشیاری، بصیرت و موقع شناسی مثال زدنی خود را به نمایش خواهد گذاشت.

رهبر انقلاب اسلامی در این دیدار که در ایام  بزرگداشت روز معلم برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید آیت الله مرتضی مطهری و تبریک روز معلم ، در بیان جایگاه والا و ارزشمند معلم افزودند: مهمترین ویژگی معلم این است که انسانهایی با استعدادها، عواطف، احساسات و ظرفیت های فراوان در اختیار او قرار دارند و تلاش و ابتکار معلم می تواند از این کودکان و نوجوانان، دانشمندان برجسته و انسانهای صالح، دانا و توانا بسازد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، آحاد مردم، آموزش و پرورش و خود معلمان را به قدرشناسی منزلت و جایگاه معلم توصیه و خاطرنشان کردند: عملکرد صحیح، با تدبیر، و دلسوزانه معلم، قطعاً می تواند بنیان مستحکمی را در جامعه پایه ریزی کند که بسیاری از مشکلات فرهنگی، اخلاقی و رفتاری، در آن حل شده، باشد.

ایشان همچنین با اشاره به فراگیری بی بدیل وزارت آموزش و پرورش در سراسر کشور و حتی در دورترین نقاط، مسئولیت این وزارتخانه را مضاعف دانستند و افزودند: در سالهای اخیر اقدامات قابل تقدیری در آموزش و پرورش انجام شده که مهمترین آنها تهیه سند تحول بنیادین است اما رسالت اصلی، اجرای این سند تحول است.

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: لازمه اجرای سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش، برنامه ریزی دقیق و تهیه نقشه راه و عمل به آن، تا رسیدن به اهداف تعیین شده، است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به اهمیت بسیار بالای آموزش و پرورش در کشور و نقش آن در تربیت صحیح جوانان و ترویج فضائل اخلاقی در جامعه، خاطرنشان کردند: آموزش و پرورش باید برای نوجوانان و جوانان الگو سازی کند که بهترین الگوها نیز نوجوانان و جوانان شهید هستند.

ایشان افزودند: باید رفتار و صفات ارزشمند شهدا از جمله غیرت، همت، صداقت، سلامت، فداکاری، بینش والا، رفتار نیک با مردم و پدر و مادر،‌ و همچنین دوستان در مقابل چشم نسل جوان امروز قرار داده شود.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: علاوه بر آموزش و پرورش، دستگاههای تبلیغاتی، صدا و سیما، دستگاههای دولتی و روحانیون نیز در معرفی الگوها و الگوسازی در جامعه، مسئولیت سنگینی بر عهده دارند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مرحله دوم انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی افزودند: ملت ایران همواره هوشیارانه و در لحظه لازم، کار به هنگام را انجام داده است که نمونه بارز آن حضور گسترده و درخشان مردم در مرحله اول انتخابات مجلس در اسفند ماه بود که این موقعیت شناسی تأثیر خود را هم گذاشت.

ایشان با اشاره به تمام نشدن کار انتخابات مجلس نهم، تأکید کردند: ملت ایران با قدم بلندی که در روز جمعه پانزدهم اردیبهشت برخواهد داشت و با حضور در پای صندوقهای رأی و کامل کردن مجلس نهم، بار دیگر موقع شناسی خود را به دنیا نشان خواهد داد.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه در شرایط کنونی جهان ملتها برای دستیابی به موفقیت باید هوشیارانه در صحنه باشند و ظرفیت های خود را به میدان بیاورند، افزودند: به لطف خداوند، ملت ایران، در صحنه حضور دارد و بصیر و موقع شناس است و دشمن خود را هم به خوبی می شناسد و فریب تظاهر ریاکارانه او به دوستی را نیز نمی خورد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، انتخابات را یکی از مظاهر حضور در صحنه دانستند و خاطرنشان کردند: در شرایط کشمکش میان قدرتهای مادی، ملت ایران برای اینکه بتواند از حقوق خود و نسلهای آینده دفاع کند، باید همواره حضور در صحنه و هوشیاری را حفظ کند.

ایشان با تأکید بر اینکه افق آینده برای ملت ایران بسیار روشن است، افزودند:‌ به فضل پروردگار قطعاً فردای ایران اسلامی بهتر از امروز خواهد بود.

در ابتدای این دیدار آقای حاجی بابایی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به تصویب سند تحول بنیادین گفت: برای اجرایی شدن این سند، 12 کار گروه تخصصی در مرکز و هفتصد و پنجاه ستاد در کشور تشکیل شده است.

وی با اشاره به تغییر ساختار در آموزش و پرورش و افزایش ظرفیت پرورشی افزود: تشکیل معاونت تربیت بدنی و سلامت، برنامه ریزی برای اجرای نهضت ملی حفظ قرآن، ساخت یکهزار سالن ورزشی، برنامه ریزی برای مراقبت از آسیب های اجتماعی، تکمیل پوشش آموزشی در همه روستاها، و توجه ویژه به دانش آموزان نخبه از جمله اقدامات انجام گرفته، است.


 
تصاویر منتشر نشده مربوط به مقام معظم رهبری
ساعت ٩:۳٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/۱۳ : توسط : حسینی

تصاویر منتشر نشده مربوط به مقام معظم رهبری

تبعدگاه ایرانشهر تابستان ۱۳۵۷

مشاهده ادامه تصاویر


 
وزیر کشور: نتیجه در حوزه‌های رایانه‌ای ۹۰ دقیقه‌ای اعلام می‌شود
ساعت ٩:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/۱۳ : توسط : حسینی
آمادگی ۲۱۵ هزار نفر برای برگزاری پرشور
 
 
انتخابات در سراسر کشور

خبرگزاری فارس: وزیر کشور ابراز امیدواری کرد که نتیجه انتخابات در حوزه‌های رایانه‌ای، ظرف 90 دقیقه مشخص شود. وی گفت: هم‌اکنون نزدیک به 215 هزار نفر در سطح کشور برای برگزاری پرشور انتخابات مجلس شورای اسلامی در حال فعالیت هستند.

خبرگزاری فارس: آمادگی ۲۱۵ هزار نفر برای برگزاری پرشور انتخابات در سراسر کشور

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، مصطفی محمدنجار وزیر کشور در حاشیه بازدید از ستاد انتخابات دومین دور از انتخابات مجلس شورای اسلامی با اشاره به آمادگی این وزارتخانه برای برگزاری انتخابات روز جمعه 15 اردیبهشت ماه، گفت: من امروز با استانداران حوزه‌های انتخابیه به صورت تصویری و از طریق ویدئو کنفرانس ارتباط برقرار کردم و از نزدیک در جریان آخرین وضعیت آمادگی این استان‌ها برای برگزاری انتخابات قرار گرفتم.

وی افزود: خوشبختانه آمادگی خوبی برای برگزاری این انتخابات وجود دارد و من شخصا در حال رصد شرایط برای اطمینان از استمرار این آمادگی هستم.

وزیر کشور ادامه داد: مهلت تبلیغات از ساعت 8 صبح روز پنجشنبه به پایان می‌رسد تا مردم فرصت داشته باشند برای یک انتخاب آگاهانه تحقیق و فرصت لازم را بیابند.

وزیر کشور با تشریح وضعیت آمادگی برای دومین دور از انتخابات ریاست جمهوری گفت: در دور اول انتخابات 223 نماینده انتخاب شده‌اند که اعتبارنامه‌های آنها به مجلس شورای اسلامی ارسال شده است.

نجار گفت: هم‌اکنون 65 نماینده از 33 حوزه انتخابی باقی مانده است که 25 نماینده متعلق به حوزه انتخابیه تهران است.

وزیر کشور با اشاره به برگزاری انتخابات به صورت رایانه‌ای در 1500 شعبه کشور گفت: در دوره گذشته تنها در 1400 شعبه انتخابات به صورت رایانه‌ای برگزار می‌شد اما در دومین دور از انتخابات 1500 شعبه افزوده شده است.

وی افزود: هم‌اکنون نزدیک به 215 هزار نفر در سطح کشور برای برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در حال فعالیت هستند.

نجار ابراز امیدواری کرد که نتیجه انتخابات در حوزه‌های رایانه‌ای ظرف 90 دقیقه مشخص شود.

وی در ادامه با ابراز امیدواری نسبت به حضور پرشور مردم در دومین دور از انتخابات مجلس افزود: مردم ما، مردم بسیار فهیم و موقعیت شناسی هستند و حساسیت زمان را درک می‌کنند از این رو امیدوارم در دور دوم انتخابات نیز مانند دور اول حضور پرشکوهی داشته باشند.

وزیر کشور همچنین از مردم خواست در موقع رأی‌گیری شناسنامه و کارت ملی را به همراه داشته باشند و تمام 25 انتخاب خود را در حوزه انتخابیه تهران انجام دهند.

نجار در ادامه با اشاره به تعداد رأی اولیه‌ها برای دومین دور از انتخابات مجلس گفت: کسانی که از حوزه زمانی 12 اسفند تا 15 اردیبهشت ماه به سن 18 سال کامل رسیده باشند می‌توانند در انتخابات شرکت کنند.

وی افزود: بر طبق آمار تعداد رای اولیه‌ها در این انتخابات بین 150 تا 160 هزار نفر در تمام کشور خواهد بود.


 
بررسی فاز دوم هدفمندی در جلسه امشب تلفیقی‌ها با رئیس‌جمهور
ساعت ٩:٢۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/۱۳ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: اعضای کمیسیون تلفیق امشب در دیداری با رئیس جمهور در مورد بودجه 91 و مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها مباحثی را مطرح می‌کنند.

خبرگزاری فارس: بررسی فاز دوم هدفمندی در جلسه امشب تلفیقی‌ها با رئیس‌جمهور

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، اعضای هیئت رئیسه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 91 به همراه تعدادی از اعضای این کمیسیون امشب با رئیس جمهور دیدار می‌کنند.

قرار است تلفیقی‌ها در این دیدار که در محل نهاد ریاست جمهوری برگزار می‌شود، در مورد بودجه 91 و مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها مباحثی را مطرح کنند


 
جدول آرایش انتخاباتی جبهه‌های فعال در مرحله دوم انتخابات مجلس تهران
ساعت ٩:٢٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/۱۳ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: خبرگزاری فارس: 130 نامزد برای تصاحب 65‌ کرسی نمایندگی در 33 حوزه انتخابیه در 18 استان در دور دوم انتخابات مجلس نهم، با یکدیگر در ۱5 اردیبهشت به رقابت خواهند پرداخت که 50 نفر از این افراد مربوط به 25 کرسی خالی حوزه انتخابیه تهران، شمیرانات، شهرری و اسلامشهر می‌باشد.

خبرگزاری فارس: جدول آرایش انتخاباتی جبهه‌های فعال در مرحله دوم انتخابات مجلس تهران

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، در دور دوم نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، جبهه‌ها و گروه‌های مختلف لیست‌ها و مواضع جداگانه‌ای را برای رقابت در این انتخابات ارائه کردند؛‌که با نزدیک شدن به پایان زمان رسمی تبلیغات نامزدهای راه یافته به دور دوم  و فرارسیدن زمان انتخاب نماینده اصلح در این گزارش به بررسی جدول آرایش انتخاباتی جبهه‌های فعال در مرحله دوم انتخابات مجلس می‌بپردازیم.

*فهرست نامزدهای مورد حمایت جبهه متحداصولگرایان مورد حمایت جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و جامعه روحانیت مبارز(مور حمایت آیت الله مهدوی کنی و آیت الله شیخ محمد یزدی)

1- علیرضا زاکانی

2- احمد توکلی

3- الیاس نادران

4- فاطمه رهبر

5- لاله افتخاری

6-مهرداد بذرپاش

7- ابراهیم انصاریان

8- حسین فدایی

9- زهره طبیب زاده نوری

10- پرویز سروری

11-مجتبی رحماندوست

12- زهره الهیان

13-الهام امین زاده

14- حجت‌الاسلام والمسلمین محمود نبویان

15- بیژن نوباوه

16- محمداسماعیل کوثری

17- حجت‌الاسلام والمسلمین کازرونی

18- مهندس محمدرضا باهنر

19-حسین مظفر

20- حجت‌الاسلام والمسلمین مصباحی مقدم

21- محمد نبی رودکی

22- علی‌اصغر خانی

23-اسدالله بادامچیان

24- حسین نجابت

25-محمدنبی حبیبی

 

*فهرست نامزدهای مورد حمایت جبهه پایداری دارای گرایش اصولگرا، مورد حمایت آیت‌الله محمد تقی مصباح یزدی و آیت الله خوشوقت

 

1-حجت‌الاسلام و المسلمین روح‌الله حسینیان

2- علی‌اصغر زارعی

3- حجت‌الاسلام و المسلمین نبویان

4- حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر ناصر سقای بی‌ریا

5- محمد سلیمانی

6-محمد اسماعیل کوثری

7-مهدی کوچک‌زاده

8-فاطمه آلیا

9-حجت‌الاسلام و المسلمین حمید رسایی

10-حجت‌الاسلام و المسلمین قاسم روانبخش

11-زهره طبیب‌زاده نوری

12-زهره لاجوردی

13-بتول نامجو

14-حسن حمیدزاده

15-بیژن نوباوه

16-سیدمهدی هاشمی

17-علی خطیبی شریفی

18-اسماعیل کفایتی

19-حجت‌الاسلام و المسملین دکتر خلیلیان

20- حسین طلا

21- جوانمردی

22- محمود دهقانی

23- محمدحسین استادآقا

24- جواد محمدی

25 -علیرضا صفارزاده

 

*فهرست 25 نفره ایثارگران دفاع مقدس در دور دوم انتخابات

 

آستانه برگزاری دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی و انتشار فهرست های مختلف از سوی گروه های سیاسی، فهرست 25 نفره ایثارگران دفاع مقدس در تهران نیز منتشر شد.

اعضای فهرست 25 نفره ایثارگران دفاع مقدس به این شرح است:

1- اسماعیل کوثری

2- پرویز سروری

3- بیژن نوباوه

4- محمد نبی رودکی

5- علیرضا زاکانی

6- حسین مظفر

7- حسین فدایی

8- حسن حمیدزاده

9- علی اصغر زارعی

10- احمد توکلی

11- سید محمود نبویان

12- سید مهدی هاشمی

13- الیاس نادران

14- مجتبی رحماندوست

15- محمد سلیمانی

16- زهره طبیب زاده

17- فاطمه رهبر

18- حسین نجابت

19- زهره الهیان

20- الهام امین زاده

21- محمد ناصر سقای بی ریا

22- محمد حسین استاد آقا

23- حسین طلا

24- مهرداد بذرپاش

25- غلامرضا مصباحی مقدم

 

 

 

 

*فهرست نامزدهای مورد حمایت جبهه ایستادگی دارای گرایش اصولگرا نزدیک به محسن رضایی

 

1- علی مطهری

2- حجت الاسلام مصباحی مقدم

3- محسن کازرونی

4- سلیمانی

5- لاله افتخاری

6- مهرداد بذرپاش

7- اسماعیل کوثری

8- حسین فدایی

9- حسین مظفر

10- پرویز سروری

11- الهام امین زاده

12- زهره الهیان

13- فاطمه رهبر

14- علی اصغر خانی

15- ابراهیم انصاریان

16- نبی الله حبیبی

17- محمد رضا باهنر

18- حسن غفوری فرد

19- محمد نبی رودکی

20- جواد محمدی

 

*فهرست نامزدهای مورد حمایت صدای ملت و خانه کارگر دارای گرایش اصلاح طلبانه

1- سهیلا جلودار زاده

2- علیرضا محجوب

3- علی مطهری

4- حسن غفوری فرد

 

حامیان ولایت

‏1- محمد نبی رودکی

‏2- علی اصغر خانی

‏3- محمد رضا باهنر

‏4- محسن کازرونی

‏5- علی مطهری‏

‏6- حسین مظفر

‏7- مهرداد بذرپاش

‏8- حسن غفوری فرد

‏9- پرویز سروری

‏10- علیرضا زاکانی

‏11- زهره الهیان

‏12- لاله افتخاری

‏13- الهام امین زاده

‏14- فاطمه رهبر

‏15- محمد اسماعیل کوثری

‏16- اسدالله بادامچیان

‏17- ابراهیم انصاریان

‏18- غلامرضا مصباحی مقدم

‏19- مجتبی رحماندوست

‏20- محمد نبی حبیبی

‏21- احمد توکلی

‏22- الیاس نادران

‏23- حسین نجابت

‏24- بیژن نوباوه وطن

‏25- سید محمود نبویان

فهرست نامزدهای مورد حمایت آبادگران جهادی داری گرایش اصولگرا و با سرلیستی محمد نبی رودکی

1- محمد نبی رودکی

‏2- احمد توکلی

‏3- محسن کازرونی

‏4- حسین مظفر

‏5- علی اصغر خانی

‏6- حسن غفوری فرد

‏7- غلامرضا مصباحی مقدم

‏8- علی مطهری

‏9- الهام امین زاده

‏10- ابراهیم انصاریان

‏11- الیاس نادران

‏12- زهره الهیان

‏13- علیرضا زاکانی

‏14- حسین فدایی

‏15- پرویز سروری

‏16- محمد نبی حبیبی

‏17- لاله افتخاری

‏18- محمد رضا باهنر

‏19- محمد اسمائیل کوثری

‏20- فاطمه رهبر

‏21- مهرداد بذرپاش

‏22- مجتبی رحماندوست

‏23- اسدالله بادامچیان

‏24- حسین نجابت

‏25- بیژن نوباوه وطن

*فهرست نامزدهای مورد حمایت حزب‌الله مسجد ارک (حاج منصور ارضی)است

1 - سید مهدی هاشمی

2 - اسماعیل کوثری

3 - مهرداد بذرپاش

4 - بیژن نوباوه

5 - علی اصغر زارعی

6 - محمد سلیمانی

7 - زهره طبیب زاده

8 - زهره الهیان

9 - فاطمه رهبر

10 - الهام امین زاده

11 - مجتبی رحماندوست

12 - حسین استاد آقا

13 - سید محمود نبویان

14 - روح الله حسینیان

15 - قاسم روانبخش

16 - حسین نجابت

17 - پرویز سروری

18 - حسین طلا

19 - حسین مظفر

20 - حسن حمید زاده

21 - جواد محمدی

22 - حمید رسایی

23 - محمد نبی رودکی

24 - سقا بی ریا

25 - مهدی کوچک زاده

 

جدول تفکیک تعداد آرای 50 نامزدی که از حوزه انتخابیه تهران به دور دوم انتخابات مجلس نهم راه یافتند

 

 ردیف  نام ونام خانوادگی                         تعداد
1 بیژن نوباوه وطن 498485
2 اسماعیل کوثری 492997
3 احمد توکلی 490398
4 علی مطهری 455303
5 روح الله حسینایان 441395
6 علی اصغر زارعی 418156
7 حسن مظفر 406005
8 علیرضا زاکانی 403793
9 زهره طبیب زاده نوری 401276
10 غلامرضا مصباحی مقدم 397696
11 محمد سلیمانی 396636
12 سید مهدی هاشمی 386364
13 سید محمود نبویان 377674
14 مهدی کوچک زاده 376630
15 حمید رسایی 359916
16 مهرداد بذرپاش 357145
17 الیاس نادارن 355874
18 لاله افتخاری 345931
19 مجتبی رحماندوست 342449
20 حسین فدایی آشتیانی 336635
21 محمد رضاباهنر 336391
22 پرویز سروری 330404
23 فاطمه آلیا 324448
24 فاطمه رهبر 321828
25 حسین نجابت 311078
26 قاسم روانبخش 293451
27 زهره الهیان 292324
28 محسن کازرون 275722
29 زهره سادات لاجوردی 273485
30 محمد ناصر سقای بی ریا 271011
31 الهام امین زاده 267898
32 حسین طلا 261792
33 اسدالله بادامچیان 259576
34 علیرضا محجوب 258670
35 حسن غفوری فرد 241298
36 حسن حمید زاده 236848
37 سهیلا جلو دار زاده 228605
38 محمد نبی رودکی 224020
39 محمد نبی حبیبی 220600
40 بتول نامجو 216855
41 محمد حسین استاد آقا 213325
42 فرهاد جوانمردی 203480
43 محمد جمال خلیلیان اشکذری 183707
44 علی اصغر خانی 181337
45 محمد اسماعیل کفایتی 180832
46 علیرضا صفارزاده 174677
47 جواد محمدی 173732
48 علی خطیبی شریفییه 160914
49 ابراهیم انصاریان 159937
50 محمود دهقانی محمود آبادی  156645 

 

 

 

جدول اشتراکات لیست های جریانات سیاسی در تهران

 

ردیف نام و نام خانوادگی جبهه متحد اصولگرایان ایثارگران دفاع مقدس جبهه پایداری جبهه ایستادگی آبادگران جهادی حامیان ولایت رزمندگان حزب‌الله صدای ملت و خانه کارگر
1 لاله افتخاری *     * * *    
2 زهره الهیان * *   * * * *  
3 الهام امین زاده * *   * * * *  
4 ابراهیم انصاریان *     * * *    
5 اسدالله بادامچیان *       * *    
6 محمد رضا باهنر *     * * *    
7 مهرداد بذرپاش * *   * * * *  
8 احمد توکلی * *     * *    
9 محمد نبی حبیبی *     * * *    
10 علی اصغر خانی *     * * *    
11 مجتبی رحماندوست * *     * * *  
12 محمد نبی رودکی * *   * * * *  
13 فاطمه رهبر * *   * * * *  
14 علیرضا زاکانی * *     * *    
15 پرویز سروری * *   * * * *  
16 زهره طبیب زاده * * *       *  
17 حسین فدایی * *   * *      
18 محسن کازرونی *     * * *    
19 اسماعیل کوثری * * * * * * *  
20 غلامرضا مصباحی مقدم * *   * * *    
21 حسین مظفر * *   * * * *  
22 الیاس نادران * *     * *    
23 سیدمحمود نبویان * * *   * * *  
24 حسین نجابت * *     * * *  
25 بیژن نوباوه * * *   * * *  
26 علی مطهری       * * *   *
27 حسن غفوری فرد       *   *   *
28 علیرضا محجوب               *
29 سهیلا جلودارزاده               *
30 روح الله حسینیان     *       *  
31 علی اصغر زارعی   * *       *  
32 ناصر سقای بی‌ریا   * *       *  
33 محمد سلیمانی   * * *     *  
34 مهدی کوچک زاده     *       *  
35 فاطمه آلیا     *          
36 حمید رسایی     *       *  
37 قاسم روانبخش     *       *  
38 زهره لاجوردی     *          
39 بتول نامجو     *          
40 حسن حمید زاده   * *       *  
41 سید مهدی هاشمی   * *       *

 

 

 
42 علی خطیبی شریفی     *          
43 اسماعیل کفایتی     *          
44 محمد جمال خلیلیان     *          
45 حسین طلا   * *       *  
46 فرهاد جوانمردی     *          
47 محمود دهقانی     *          
48 محمد حسین استاد آقا   * *       *  
49 جواد محمدی     * *     *  
50 علیرضا صفار زاده     *          

قابل ذکر است مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در تاریخ 15 اردیبهشت 91 در 18 استان ـ  33 حوزه انتخابیه  ـ برگزار می‌گردد.

همچنین افرادی که در مرحله اول در هریک از حوزه های وارد شده به مرحله دوم رای داده‌اند، باید در همان حوزه رای خود را به صندوق بی‌اندازند.

همچنین تابعین نظام جمهوری اسلامی که در فاصله 12 اسفند 90 تا 15 اردیبهشت 91 به سن 18 سال تمام رسیده اند یا افرادی که به هر دلیل نتوانسته اند در مرحله اول انتخابات شرکت کنند،‌ مجاز به رای دادن در هریک از حوزه های مجری انتخابات مرحله دوم هستند.

در شهرستان ها جبهه متحد با 16 کاندیدا، جبهه ایستادگی با 11 کاندیدا، جبهه پایداری با 5 کاندیدا و اصلاح طلبان با 2 کاندیدای اختصاصی در صحنه حضور دارند. همچنین بیشترین اشتراکات مانند دوره قبل مربوط به جبهه پایداری و متحد با 15 کاندیدا است.


 
50 نامزد راه یافته به دور دوم انتخابات را بهتر بشناسیم+عکس
ساعت ٩:٢٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/۱۳ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: سوابق 50 نامزد راه یافته به مرحله دوم نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی که قرار است 15 اردیبهشت برای کسب 25 کرسی خالی حوزه انتخابیه تهران، شمیرانات، شهرری و اسلامشهر به رقابت بپردازند.

خبرگزاری فارس: 50 نامزد راه یافته به دور دوم انتخابات را بهتر بشناسیم+عکس

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، سوابق 50 نامزد راه یافته به مرحله دوم نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی که قرار است 15 اردیبهشت برای کسب 25 کرسی خالی حوزه انتخابیه تهران، شمیرانات، شهرری و اسلامشهر به رقابت بپردازند به ترتیب میزان آرای بدست آورده در مرحله اول انتخابات و اطلاعات ارائه شده از سوی پایگاه های رسمی این داوطلبان تهیه شده است.

*بیژن نوباوه

 

متولد 1338

حضور رسانه ای در جبهه های نبرد حق علیه باطل

کارشناسی ارشد رشته هنر و تلویزیون

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی(دوره هشتم)

خبرنگار صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد و شبه قاره هند

خبرنگار صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در کشور انگلستان

دارای مشاغل متعدد مدیریتی در معاونت سیاسی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

 30سال خبرنگار در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

مدیر مسئول روزنامه عصر ایرانیان

 

*اسماعیل کوثری

 

محمد اسماعیل کوثری  که در حال حاضر نماینده دوره هشتم مجلس شورای اسلامی است، عضو گروه  توحیدی صف  قبل از انقلاب بود  و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و شروع جنگ تحمیلی  با حضور در جبهه های حق علیه  باطل و فرماندهی لشگر 27 محمد رسول الله  به افتخار جانبازی  70 درصد نائل  آمد.

وی  مسئول عملیات سپاه 11 قدر در دفاع مقدس بود. از دیگر سوابق کوثری می توان به جانشینی تیپ 20 زرهی رمضان، جانشینی فرمانده قرارگاه ثارالله تهران، جانشینی سپاه یکم ثارالله، فرماندهی بسیج استان تهران وریاست اداره امنیت ستاد کل نیروهای مصلح اشاره نمود.

اسمعیل کوثری دارای مدرک کارشناسی جغرافی سیاسی و کارشناسی ارشد مدیریت امور دفاعی است. وی در حال حاضر دانشجوی دکتری علوم دفاعی و امنیت ملی  و استاد دانشگاه امام صادق(ع) در امور دفاعی است.

کوثری  که  در راه پاسداری از دستاورد های انقلاب اسلامی در مقابله جدی با جریان انحراف و مفاسد مالی  در تلاش است، مفتخر به دریافت مدال درجه یک فتح از فرمانده  معظم کل قوا است.

 

*احمد توکلی

 

در سال 1330 در خانواده ای متوسط در بهشهر متولد شد. اولین سابقه مبارزاتی او در سن 17 سالگی رقم خورد.

در زمستان 1350 در میان تحصیل دانشگاهی در رشته مهندسی برق، وی به علت دو بار بازداشت در اثر فعالیت های سیاسی، از دانشگاه اخراج شد و بلا فاصله برای بار سوم بازداشت و به 8 ماه حبس محکوم گردید . پس از رهایی از زندان به منظور سربازی اجباری به کازرون اعزام شد؛ لیکن توسط ساواک دستگیر و تا اواخر اسفند 1355 در زندان ستمشاهی گرفتار حبس شد.

طی همین سال ها توکلی  نزد اساتیدی چون محمد رجبی دوانی، مرحوم قدسی خراسانی، مرحوم محمد تقی شریعتی و.. فلسفه غرب  و برخی علوم اسلامی همچون ادبیات عرب، تفسیر قران و نهج البلاغه را فرا گرفت.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی  به همراه مرحوم آیت الله شیخ محمد ایمانی، دادگاه انقلاب اسلامی بهشهر را تاسیس کرد و در سال 1358 نماینده مردم بهشهر در مجلس شورای اسلامی شد. وی عضو هیئت رئیسه مجلس اول و مخبر کمیسیون برنامه و بودجه بود.

توکلی در سال 1360 وزیر کار و سخنگوی دولت بود؛ اما در سال 1362 به علت اختلاف نظر مبنایی با نخست وزیر وقت، استعفا داد.

وی پس از آن با ملاحظه خالی بودن عرصه مطبوعات، از نقد و لزوم پاسداری از گوهر آزادی در نظام اسلامی، روزنامه رسالت را به همراه برخی از علما و سیاستمداران دیگر بنیان نهاد. احمد توکلی در سال 1360 تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته اقتصاد دانشگاه شهید بهشتی از سر گرفت وبعد از فراغت از کارشناسی اقتصاد در آزمون کارشناسی ارشد اقتصاد در دانشگاه اصفهان پذیرفته شد.

توکلی با ارسال مجموعه مقالات اقتصادی خود برای دانشگاه های  برترانگلستان،  توانست از دانشگاه ناتینگهام مدرک مستقیم دکتری کسب نماید. پس از اتمام این دوره ونگارش رساله در باره اقتصاد سیاسی، عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی شد. او در طول 5 سال اول عضویتش در هیئت علمی، سه کتاب درسی دانشگاهی منتشر کرد که یکی از آنها به عنوان کتاب سال دانشگاه تهران در رشته اقتصاد برگزیده شد.

احمد توکلی در سال 1375 با ملاحظه فقدان رسانه ای که نخبگان مخاطب آن باشند، روزنامه فردا را تاسیس کرد.

وی در دوره هفتم مجلس شورای اسلامی، منتخب مردم  تهران، شمیرانات، ری و اسلامشهر شد. در این دوره و در دوره هشتم، مسولیت مرکز پژوهش‌های مجلس نیز به او سپرده شد.

توکلی در ادامه فعالیت رسانه ای خود در سال 1384 سایت تحلیلی و خبری الف را تاسیس کرد.

 

*علی مطهری

 

متولد : 1336 در تهران

- دکترای فلسفه و کلام اسلامی از دانشگاه تهران

- تحصیل در رشته مهندسی مکانیک در دانشکده فنی دانشگاه تبریز و دانشگاه علم و صنعت ایران ( تا 81 واحد درسی و تغییر رشته پس از شهادت پدر)

- نماینده مردم تهران،ری،شمیرانات و اسلامشهر در دوره هشتم مجلس شورای اسلامی

- عضو هیئت علمی دانشگاه تهران

- مدیریت علمی انتشارات صدرا

- عضو هیئت امناء و هیئت مدیره« بنیاد علمی فرهنگی استاد شهید مطهری »

- تنظیم و تدوین و انتشار 63 اثر چاپ نشده شهید آیت الله مطهری

عملکرد در مجلس هشتم :

- رهبری استیضاح مرحوم کردان

- رهبری طرح سوال از رئیس جمهور

- همکاری در ارائه طرح اداره و نظارت بر سازمان صدا و سیما

- همکاری در ارائه طرح جامع رسانه

- ارائه طرح اصلاح تعطیلات رسمی کشور

- به تصویب رساندن طرح اصلاح ماده 12 قانون حمایت از مولفان و مصنفان و هنرمندان

- نماینده قوه مقننه در شورای نظارت بر صدا و سیما

- نماینده قوه مقننه در هیئت نظارت بر مطبوعات

 

*روح الله حسینیان

 

جانباز و برادر شهید

متولد 1334

حضور بسیجی در جبهه های نبرد حق علیه باطل

خارج فقه و اصول

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی(دوره هشتم)

رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی

رییس فراکسیون انقلاب اسلامی در مجلس هشتم

دوبار بازداشت دررژیم شاه به خاطرمسائل سیاسی و مجروح قبل از انقلاب اسلامی

دادستان انقلاب اسلامی استان سیستان و بلوچستان

دادستان ویژه و دادستان روحانیت تهران

رییس مرکز اسناد انقلاب اسلامی

مشاور سیاسی و امنیتی رییس جمهور در دولت نهم

تالیف 20 عنوان کتاب در موضوعات فقه و تاریخ انقلاب اسلامی

 

*علی اصغر زارعی

 

 

جانباز و برادر شهید

متولد 1335

حضور در جبهه های نبرد حق علیه باطل

دکتری مدیریت از دانشگاه تهران و مهندسی مخابرات

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی(دوره هشتم)

فرمانده یگان تخصصی و فنی جنگ الکترونیک در دفاع مقدس

رییس اداره مخابرات الکترونیک ستاد مشترک سپاه

رییس دانشکده فنی مهندسی و قائم مقام دانشگاه امام حسین(ع)

رییس سازمان بسیج اساتید دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور

مشاور رییس جمهور در امور آموزش عالی و پژوهشی کشور

نائب رییس کمیسیون شوراها

رییس مؤسسه مطالعات بین المللی انرژی

 

*حسین مظفر

 

حسین مظفر در سال 1331 در پاکدشت به دنیا آمد و به لحاظ سوابق مذهبی خانوادگی، همزمان با تدریس دروس آموزشی در قبل از انقلاب، به تعلیم مفاهیم انقلابی اهتمام ورزید.

مظفر در سال 1354 در زمانی که دانشجوی رشته راه و ساختمان در دانشگاه فنی و مهندسی کرمان بود،  به علت فعالیت انقلابی، تحت تعقیب ساواک کرمان قرار گرفت و با کمک عناصر انقلابی دانشگاه از دانشگاه متواری و مجبور به ترک تحصیل شد.

دکتر مظفر به علت ضرورت های اولیه انقلاب در تشکیل کمیته های انقلاب و همکاری با دادستانی انقلاب برای تثبیت پایه های انقلاب و سالم سازی کشور از عناصر وابسته به طاغوت و مقابله با منافقین و عناصر ضد انقلاب در شرق و غرب کشور اهتمام ورزید.

با شروع جنگ تحمیلی، با وجود مسئولیت های مهم و علی رغم محدودیت های ناشی از مسئولیت های ناشی از مسئولیت های کلیدی در آموزش و پرورش که داشت، بارها به جبهه های حق علیه باطل شتافت و به عنوان نیروی بسیجی و رزمی، رزمندگان اسلام را یاری می داد و پس از  چندین بار جراحت و شرکت در عملیات های مختلف، در یک حمله شبانه بر اثر انفجار مین دشمن به افتخار جانبازی  35 در صد نائل گردید.

مظفر در عملیلت مرصاد به همراه پدر و برادران خود در مقابله با منافقین کوردل شرکت نمود و در حالیکه پدر بزرگوارش 8 سال سابقه حضور در جبهه ها و توفیق شرکت در 14 عملیات رزمی را داشت  و مادر گرامیش نیز 18 ماه در پادگان علم الهدی اهواز رزمندگان اسلام را یاری می بخشید،3 تن از برادرانش به نام های حسن،علی و رضا در یک زمان و در کنار هم به شهادت می رسند و یکی از برادرانش هم در عملیات دیگر مجروح شیمیایی می گردد.

وی که دارای مدرک دکتری تخصصی در رشته برنامه ریزی و خط مشی گذاری است،  با داشتن 91 مقاله در زمینه های علمی، آموزشی، فرهنگی، سیاسی و مدیریتی  و شرکت در دهها کنفرانس  علمی داخل و خارج کشور، در حال حاضر عضو هیات علمی و استادیار دانشگاه است.

گزیده‌ای از مسولیت ها و سوابق مدیریتی

_وزیر آموزش و پرورش در دولت هفتم

_عضو منتخب رهبری  در مجمع تشخیص مصلحت نظام از سال 1380 تا کنون

_نماینده مردم تهران در مجلس هفتم

_رئیس شورای نظارت بر صدا و سیما

_عضویت در شورای عالی انقلاب فرهنگی

_عضو منتخب مردم تهران در شورای عالی هلال احمر ایران

 

*علیرضا زاکانی

 

 

شصت و دو ماه حضور داوطلبانه در جبهه ها، شرکت در پانزده عملیات بزرگ رزمندگان اسلام و افتخار جانبازی پنجاه درصد با مسئولیت هایی از جمله مسئول محور اطلاعات و عملیات قرارگاه نجف 3، مسئول محور عملیات و قائم مقام اطلاعات و عملیات و لشگر محمّد رسول ا... (ص)

- متخصص پزشکی هسته ای و عضو دانشگاه علوم پزشکی تهران، عضویت در هیات مدیره انجمن علمی پزشکی هسته ای ایران و کمیته مرکزی دهمین کنگره بین المللی آسیا و اقیانوسیه پزشکی هسته‌ای و بیولوژی

- 14 سال فعالیت در جنبش دانشجویی، عضوشورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه های تهران و علوم پزشکی تهران، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه های استان تهران و مسئول اسبق سازمان بسیج دانشجوئی کشور

- نماینده دوره هفتم و هشتم مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر و سابقه عضویت در هیئت رئیسه مجلس، هیئت رئیسه کمیسیون آموزش مجلس، شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان، مسئول دبیرخانه مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس و نایب رئیس کنونی کمیسیون اصل نود مجلس، مسئول حوزه قوه مجریه و کمیته اقتصادی این کمیسیون و مسئول انجام بزرگترین تحقیق و تفحص مجلس در دوره صد ساله خود با عنوان تحقیق و تفحص از نظام آموزش عالی کشور

- عضویت در کمیسیون ماده ده احزاب و دو دوره هیئت منصفه مطبوعات و عضو کنونی شورای عالی جمعیت هلال احمر کشور و مدیرمسئول هفته نامه پنجره

- دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی و مسئول ستاد جبهه متحد اصولگرایان کشور در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی

خلاصه آنکه دکتر علیرضا زاکانی در اوایل نوجوانی همزمان با وقوع انقلاب اسلامی پا به عرصه فعالیتهای اجتماعی گذاشت و به لطف الهی با آغاز تهاجم رژیم بعثی به ایران اسلامی، تا پایان جنگ در جبهه حضور داشت و پس از آن در صحنه علم و تحصیل، با حضور فعال چهارده ساله در جنبش دانشجویی و در ادامه فعالیت تخصصی در دانشگاه علوم پزشکی تهران و یا در کسوت نمایندگی مجلس شورای اسلامی و همچنین حضور در فعالیت های داوطلبانه از جمله شورای عالی هلال احمر و جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی و فعالیت فرهنگی رسانه ای تلاش کرد تا هیچگاه خدمت گزاری بر اساس نیازهای زمانه در عرصه های مختلف مورد نیاز کشور و انقلاب و نظام اسلامی را ترک نکند.

حضور بیش از پنج سال در دوران دفاع مقدس و آشنائی با تفکر ایثارگری، خودباوری و فداکاری همراه با شرکت فعال در عرصه جنبش دانشجوئی کشور و ارتباط نزدکی با قشر جوان و آگاه جامعه از یک سو، در کنار رابطه تنگاتنگ با حوزه و دانشگاه و ارتباط مؤثر با اساتید، نخبگان، گروهها و احزاب و اندوخته های دوران مسئولیتی و تخصصی وی به همراه دستاوردهای دوران نمایندگی مجلس، توشه ایست برای حضور در عرصه خدمت صادقانه به مردم شریف ایران که امید است این اندوخته، سرمایه ای در خدمت به آرمانهای انقلاب اسلامی قرار گیرد.

 

*زهره طبیب زاده نوری

 

زهره طبیب زاده نوری در سال  1339  به دنیا آمد و  فعالیت های سیاسی و مذهبی پیش از انقلاب را از دوران نوجوانی اغاز کرد. او در سال‌های 59 13تا 60 13مسئول فرهنگی مرکز تربیت معلم شهید باهنر ودر سال های 1368 تا 1372، رئیس آموزشکده بهداشت دهان و دندان دانشکده دندانپزشکی بود. وی فعالیت درمانی خود را از سال 1366 از درمانگاه  شهید شکری سپاه پاسداران  آغاز کرد و از سال 1368 تا کنون دانشیار و عضو بخش پریودونتولوژی  دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی  است.  طبیب زاده در سال 1373 در رشته دندانپزشکی عمومی  و تخصصی در رشته جراحی لثه از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی  فارق التحصیل شد و ریاست دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی در سال های1388 تا1390  را برعهده داشت.

سوابق علمی :

_ مسئول سابق بخش لیزر دانشکده دندانپزشکی در بدو تشکیل

_ مسئول سابق واحد ارزشیابی اساتید دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در بدو تشکیل

_ مشاور رئیس جمهور ورئیس مرکز امور زنان و خانواده در دولت نهم در سال های 84 تا 88

_ عضو شورای اجرایی جذب اعضای هیئت علمی  دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از بدو تاسیس

_ مدیر گروه پریودنتولوژی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در چند دوره در سال های اخیر

_ یک دوره  عضویت در هیئت امنای دانشگاه الزهرا(س) از سال 85 تا 89

سوابق علمی پژوهشی /تخصصی

_ عضو شورای سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت از سال 85 ت87

_  عضو هیئت ممیزه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در دو دوره اخیر

_ عضو شورای مشورتی بانوان فرهنگستان علوم پزشکی در بدو تشکیل

_ عضو هیئت تحریریه مجله نظام پزشکی از سال 1388 تا کنون

_ چاپ چهارده عنوان مقاله در مجلات و کنگره های داخلی و خارجی

_ انجام بیست و پنج پایان نامه و طرح تحقیقاتی

سوابق فعالیت سیاسی

_ عضو  تحریریه مجله زن روز در سال های 59 تا 60

_ عضو سابق شورای اجتماعی کشور در سال های 85 تا 88

_ عضو شورای فرهنگی و شورای اجتماعی دولت نهم

_ دبیر شورای  عالی خانواده در سال 87

_ عضو شورای فرهنگی اجتماعی زنان در سال های 85 تا 88

_عضو شورای سیاست گذاری برنامهه پنجم  توسعه ی کشور

_ از فعالین دانشجویی و از موسسین انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه مشهد و نماینده این دانشگاه و دانشگاه شهید بهشتی در دفتر تحکیم وحدت در سال های 58 تا 61

 

*غلامرضا مصباحی مقدم

 

در سال 1330 در مشهد مقدس و در خانوده‌ای مذهبی متولد شد. وی همزمان با اوج گرفتن انقلاب اسلامی به طور گسترده در راهپیمایی‌های مردمی علیه رژیم منحوس پهلوی حضور یافت. در خصوص دیگر مبارزات وی در آن دوران می توان به حضور در درگیری های طلاب با ساواک و نیروهای گارد شاهنشاهی در 19 دیماه سال 56 در مدرسه فیضیه قم اشاره کرد. همین فعالیت های انقلابی موجب شد تا دو بار به دستگاه اطلاعاتی رژیم پهلوی (ساواک) احضار شود که یکبار آن در شهر قم بوده و بار دوم در گچساران احضار شده است.

حجت الاسلام والمسلمین مصباحی مقدم با شروع جنگ تحمیلی به جبهه های جنگ حق علیه باطل شتافت و به مدت 6 ماه در کنار سایر رزمندگان کشورمان به مقابله با دشمن متجاوز بعثی پرداخت. با این حال، فعالیت های انقلابی، وی را از تحصیل در مدارج بالای علمی بازنداشت. این روحانی انقلابی در سال 1362 در رشته اقتصاد کارشناسی ارشد گرفته و سه سال بعد به عضویت شورای عالی آموزش و پرورش درآمد که این عضویت تاکنون ادامه دارد. ریاست مرکز تحقیقات اسلامی سپاه پاسداران و همچنین ریاست گروه اقتصاد پژوهشگاه حوزه و دانشگاه در قم را می توان از دیگر فعالیت های علمی حجت الاسلام مصباحی مقدم در دهه60 ذکر کرد.

از جمله فعالیت های علمی - تحقیقاتی حجت الاسلام مصباحی مقدم دردهه 70 می توان به مواردی چون ریاست دانشکده الهیات دانشگاه تهران در سال های 75 تا 77، معاونت پژوهشی دانشگاه امام صادق(ع)، عضویت در هیات امنای پژوهشگاه علوم انسانی  و مطالعات فرهنگی طی دو دوره چهارساله و ریاست بر گروه اقتصاد شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی دانشگاه ها از سال 75 اشاره کرد که تاکنون ادامه دارد.

علاوه بر این ها حجت الاسلام مصباحی مقدم فعالیت های تحقیقاتی پژوهشی بسیاری را پیگیری کرده است که برخی از آنها برای اولین بار توسط ایشان کلید خورده است. در این زمینه مواردی چون تالیف 9 کتاب تحقیقی تخصصی در خصوص اقتصاد اسلامی، ارائه بیش از سی مقاله آموزشی تحقیقاتی در مجلات معتبر کشور و یا در کنفرانس های خارجی، راه اندازی دو دوره فقه الاقتصاد در دانشگاه امام صادق (ع)  و راهنمایی حدود سی رساله دکتری، بیش از پنجاه پایان نامه کارشناسی ارشد و تدریس در دانشگاه امام صادق(ع) با رتبه دانشیاری را می توان نام برد.

گفتنی است وی در سال 1378 به عضویت در شورای مرکزی تشکل انقلابی و باسابقه جامعه روحانیت مبارز درآمد .

 

*محمد سلیمانی

 

برادر دو شهید

متولد 1333

دکتری الکترونیک فرکانس بالا از دانشگاه فرانسه

استاد تمام دانشگاه و استاد نمونه کشوری

وزیر ارتباطات و فنآوری اطلاعات در دولت نهم

معاون دانشجویی وزارت فرهنگ و آموزش عالی

رییس سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی

پایه گذار صنعت طراحی و ساخت ماهواره در کشور

معاون پژوهشیو استاد نمونه دانشگاه علم و صنعت

رییس مرکز تحقیقات عالی الکترونیک و مدیر صنعت سامانههای فضائی

عضو کمیته ارتباط دولت و مجلس

عضو هیئت امناء بیش از 6 دانشگاه و نویسنده 19 کتاب و 155 مقاله

 

*سید مهدی هاشمی

 

جانباز

متولد 1342

دانشجوی دکتری مهندسی معماری

100ماه حضور بسیجی در جبهه های نبرد حق علیه باطل

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

رییس فدراسیون تیراندازیمجری و طراح پروژه های دفاعی، فرهنگی و...

قائم مقام وزیر راه و ترابری

سرپرست وزارت کشور در دولت نهم

معاون عمرانی وزارت کشور

رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور

رییس ستاد تبصره 13

معاون امور مناطق شهرداری تهران

سرپرست شرکت واحد اتوبوسرانی تهران

 

*سید محمود نبویان

 

 

متولد 1344

حضور بسیجی در جبهه های نبرد حق علیه باطل

دکتری فلسفه

عضو هیئت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)

قائم مقام پژوهشگاه اندیشه سیاسی اسلام

پژوهشگر برتر و مدرس در مراکز دانشگاهی

مدیر کارگروه فلسفه و عضو شورای کانون طلوع

تالیف و تدوین دهها کتاب در زمینه های دینی و فلسفی

طراح دوره های آموزشی و استاد برجسته طرح ولایت دانشجویان

 

*مهدی کوچک زاده

جانباز

متولد 1337

  حضور بسیجی درجبهه های نبرد حق علیه باطل

دکتری مهندسی آبیاری

کارشناسی ارشد هیدرولیک

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی(دوره های هفتم و هشتم)

عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس

چاپ بیش از 60 عنوان مقاله در مجلات علمی و کنفرانس های بین المللی و داخلی

 عضو شورای عالی آب کشور، عضو هیئت امنای دانشگاه یزدو پژوهشکده بیوتکنولوژی

    نایب رییس کمیسیون اصل 90

عضو کارگروه مبارزه با مفاسد اقتصادی 

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و کره شمالی

عضو شورای مرکزی قرارگاه فرهنگی عمار

  

*حمید رضا رسایی

 

متولد 1347

حضور بسیجی در جبهه های نبرد حق علیه باطل

خارج فقه و اصول

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی(دوره هشتم)

عضو کمیسیون فرهنگی و رییس کمیته رسانه و هنر مجلس

نویسنده بیش از 300 عنوان مقاله و 14 عنوان کتاب در موضوعات سیاسی و فرهنگی

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی(دولت نهم)

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم(دولت نهم)

صاحب امتیاز و مدیر مسئول هفته نامه 9 دی

عضو شورای مرکزی قرارگاه فرهنگی عمار

موسس و مدیر دفتر جریان شناسی تاریخ معاصر

محقق موسسه علمی پژوهشی دارالحدیث

 

 

 

*مهرداد بذرپاش

 

مهرداد بذر پاش ، فرزند شهید منصور بذر پاش و متولد تهران است. او در سال 1377 در رشته مهندسی صنایع وارد دانشگاه صنعتی شریف شد و پس از اخذ مدرک کارشناسی در سال 1383 در مقطع کارشناسی ارشد رشته مدیریت اجرایی با گرایش برنامه ریزی استراتژیک، به دانشگاه علامه طباطبایی وارد و در سال 1385 فارغ ا لتحصیل شد.علاوه بر این، وی  دوره های  آموزشی علمی و کاربردی  مختلفی  گذرانده و سمینارهای موفقی  در زمینه مدیریت اجرایی و برنامه ریزی استراتژِک  برگزار کرده است.

معاونت رئیس جمهور و رئیس سازمان ملی جوانان، مشاور اجتماعی رئیس جمهور، نایب رئیس هیات مدیره و مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا،ریاست هیات مدیره ومدیر عامل شرکت پارس خودرو، مشاور شهردار تهران، مشاور مدیر عامل صندوق مهر امام رضا(ع) در امور کار آفرینی، عضو یت  در هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران ،ریاست فرهنگسرای خاوران  از سوابق مدیریتی بذر پاش است.

از بین سوابق فرهنگی اجتماعی وی می توان بهمسئول بسیج دانشجوئی دانشگاه صنعتی شریف،عضویت شورای فرهنگی دانشگاه صنعتی شریف، عضویت شورای مرکزی مجمع صنعتی نشریات دانشجویی کشور، مدیر مسئول نشریه دانشجویی بهاران(دارنده عنوان نخست نشریات دانشجویی)، عضو هیئت رئیسه فدراسیون تیراندازی جمهوری اسلامی ایران، عضو هیئت رئیسه فدراسیون اتومبیلرانی و موتورسواری جمهوری اسلامی ایران اشاره نمود.

سوابق مدیریتی :

1-       معاون رئیس جمهور ورئیس سازمان ملی جوانان

2-      مشاور اجتماعی رئیس جمهور

3-     دبیرشورای عالی جوانان

4-       نایب رئیس هیات مدیره و مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا

5-       رئیس هیأت مدیره  و مدیرعامل شرکت پارس خودرو

6-       رئیس هیات مدیره انجمن خودروسازان ایران

7-      رئیس فرهنگسرای خاوران (جوان)

8-     عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران

9-      عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران

10-    مشاور شهردار تهران

11-    صاحب امتیاز و مدیر مسئول روزنامه وطن امروز

12-   عضو هسته مرکزی گزینش نهاد ریاست جمهوری

13-  مشاورمدیرعامل صندوق مهرامام رضا (ع)در امور کارآفرینی

14-   عضو هیات امنای پژوهشکده شهید رجایی وابسته به دانشگاه صنعتی شریف

سوابق فرهنگی اجتماعی:

1-    مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف

2-   عضو شورای فرهنگی دانشگاه صنعتی شریف

3-  عضو شورای مرکزی مجمع صنعتی نشریات دانشجویی کشور

4-   عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور

5-   مدیر مسئول نشریه دانشجویی بهاران (دارنده عنوان نخست نشریات دانشجویی)

6-   عضو هیئت رئیسه فدراسیون تیراندازی جمهوری اسلامی ایران

7-  عضو هیئت رئیسه فدراسیون اتومبیلرانی و موتورسواری جمهوری اسلامی ایران

 

*الیاس نادارن

 

 

متولد 1334شاهرود، دوران ابتدایی و دبیرستان را در شهرهای علی آباد کتول گرگان و قم به پایان رساندو در سال 1350در رشته عمران در دانشگاه سیستان و بلوچستان پذیرفته شد.

نادران به علت شرکت در تظاهرات 16آذر همان سال از دانشگاه اخراج شد و  در تظاهرات مردمی در شب عاشورای 1357 در شهرستان علی آباد کتول در اثر انفجار نارنجک های دست ساز، به مقام رفیع جانبازی نایل آمد.

نادران مجددا در کنکور شرکت کرد و از سال 1356در دانشگاه اقتصاد دانشگاه تهران پذیرفته شد.  اخذ مدرک کارشناسی وی به علت فعالیت های انقلابی علیه رژیم پهلوی وشرایط انقلاب فرهنگی به سال 1364 موکول شد.

الیاس نادران  در مقطع کارشناسی ارشد در رشته مذکور در دانشگاه تهران ادامه تحصیل داد و در سال 1367 به عنوان دانش آموخته ممتاز رشته اقتصاد برگزیده شد.

او در سال 1369 از طریق بورس دانشگاه تهران، پس از آزمون اعزام برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا، راهی فرانسه شد.

نادران در سال 1375 پس از اخذ مدرک دکترا از فرانسه به عنوان عضو هیئت علمی دانشگاه اقتصاد دانشگاه تهران مشغول به ادامه کار شد.

سوابق علمی پژوهشی ایشان حاوی  ده ها عنوان مقاله علمی، پژوهشی و دو جلد کتاب درسی به صورات ترجمه و یک جلد کتاب تالیفی و پژوهش های علمی برای دستگاه های اجرایی است.

سوابق کاری: از سال 60 به عنوان عضو رسمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مشغول به خدمت شد. در سال 1368 از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به دانشگاه تهران منتقل و به عنوان مدیر امور دانشجویی دانشکده اقتصاد دانشکده تهران مشغول به فعالیت شد. وی از آن زمان تا سال 1383 یعنی ورود به مجلس هفتم و پس از آن در مجلس هفتم و هشتم مسئولیت های زیر را بر عهده داشته است.

-          معاون اداری مالی و معاون آموزشی دانشکده اقتصاد

-          دبیر کمیسیون اقتصاد کلان مجمع تشخیص مصلحت نظام

-          سرپرست مؤسسه توسعه و تحقیقات اقتصادی دانشگاه تهران

-          رئیس کمیسیون ویژه اصل 44 که مورد تقدیر مقام معظم رهبری قرار گرفته است

-          نائب رئیس کمیسون تلفیق برنامه چهارم توسعه

-          نائب رئیس کمیسون تلفیق بودجه سال 1384

-          عضو کمیسون تلفیق بودجه سال 1391

-          عضو کمیسون انرژی و کمیسون اقتصادی در مجلس هفتم

-          عضو کمیسون اقتصادی در مجلس هشتم

نادران در تدوین و تصویب لوایح و طرح های اساسی اقتصادی مانند قانون مالیات بر ارزش افزوده، قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و قانون گمرکی نقش اساسی ایفا کرده است.

 

*لاله افتخاری

 

در سال 1338 در شهرستان شاهرود در خانوده ای مذهبی و اهل علم متولد شد. وی علیرغم اشتیاق به تحصیل و اخذ رتبه اول تحصیلی، بدلیل اعمال محدودیت های دینی و نامناسب بودن فضای آموزشی، ا نزد مادر به فراگیری  علوم حوزوی پرداخت. در سن 16 سالگی به راهنمایی پدر و مادر با عزیمت به سمنان ، در حوزه علمیه آن شهر به تدریس و اداره آنجا مشغول گردید ولی پس از چند ماه بر اثر مزاحمتها واشکال تراشی های ساواک مجبور به بازگشت به شهر خود شد.

در زمان جنگ تحمیلی پدر و همسر او به فرمان امام (ره) به جبهه های جنگ عزیمت  و هر دو درسال 1365 در عملیات کربلای  4 به درج رفیع شهادت نائل گردیدند. پس از شهادت دو عزیز ، وی از پایه سوم دبیرستان به ادامه تحصیل پرداخت و پس از عزیمت به شهرهای مشهد و تهران ، جهت تحصیل در مقاطع عالیه ضمن انتخاب به عنوان دانشجوی نمونه کشور ، در سال 80 مدرک دکترای علوم قرآن و حدیث خود را با درجه عالی از دانشگاه تهران اخذ نمود و پس از پایان تحصیل به تدریس و تحقیق در حوزه و دانشگاه مشغول گردید.

دکتر افتخاری در سالهای 82  و 86 با عضویت در حزب آبادگران ایران اسلامی و جبهه متحد اصولگرایان،از سوی مردم شریف تهران، ری، اسلامشهر و لواسانات به نمایندگی مجلس شورای اسلامی انتخاب شد.

فعالیت های علمی ، آموزشی و نخبگان :

• 1/5 سال مدیریت گروه الهیات دانشگاه شاهد و احیا و بازسازی آن

• راه اندازی گروه علوم قرآنی و فقه در دانشگاه شاهد

• عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش وتحقیقات در مجلس هشتم

• عضو هیت جذب اساتید دانشگاه شاهد

• استادیار دانشگاه شاهد

• عضو کمیسیون موارد خاص دانشگاه شاهد

• سابقه تدریس در حوزه از سال 1352

• مسئول حوزه علمیه خواهران شهرستان سمنان در سال 1355 (درسن17 سالگی)

• تدریس در دانشگاه های شاهد، علوم حدیث، اصول الدین و علامه طباطبایی (ره)

• عضو شورای متخصصین زبان عربی دانشکده علوم حدیث

• مؤسس و رئیس فراکسیون حمایت از مخترعان، نخبگان، نوآوران مجلس شورای اسلامی (دوره هفتم و هشتم )

• عضو کمیسیون پژوهشهای قرآنی شورای عالی انقلاب فرهنگی

• رئیس کمیته پیگیری امور دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج از کشور

• عضو کمیته آموزش عالی مجلس شورای اسلامی

• عضو شورای مرکزی رشد مرگز فناوری نخبگان پارک فناوری پردیس

 

*مجتبی رحماندوست

 

در سال 1333 در همدان در خانواده ای متدین به دنیا آمد. او تحصیلات دبیرستان خود را تا سال پنجم ریاضی در همدان گذراند و دیپلم ریاضی را از دبیرستان دکتر هشترودی تهران اخذ نمود. او در سال 1352 در رشته مهندسی عمران دانشکده فنی دانشگاه تهران پذیرفته شد و در سال 1358 مدرک مهندسی خود را اخذ نمود. بعد از فارغ التحصیلی  برای تحصیل در حوزه علمیه قم، راهی این شهر مقدس گشت.

شوق حضور در جبهه های حق علیه باطل، باعث شد او به صورت بسیجی عازم جبهه های جنگ شود. در سال 1362 مجروحیت شدید در منطقه دارخوین نزدیک آبادان باعث قطع یک دست و یک پای وی شد و او را از حضور در خط مقدم جبهه ها باز داشت. او تحصیلات حوزوی و دانشگاهی خود را ادامه داده و در سال 1373 موفق به اخذ مدرک دکتری ادبیات شد و هم اکنون عضو هیأت علمی(دانشیار) دانشگاه تهران است. دکتر رحماندوست با وجود مشغله های متعدد هیچگاه از مبارزه و پیکار در سنگر علم و دانش غافل نشده است گزیده آثار او عبارتند از:

مفتاح التفاسیر

تفاسیر قرآن کریم

تفسیر به رأی

کلید های قرآن و حدیث

مسافر (داستان بلند)

یک جفت و نیم (مجموعه داستان)

مفقود سوم (مجموعه داستان)

اشک فولاد(مجموعه داستان)

میل لیلی(مجموعه داستان)

سلطان قصه نویس(ترجمه داستان نوجوانان)

سفر غریب (سفر نامه حج)

نگهبان غار (ترجمه)

سه پدیده در آینه رمان (نقد ادبی)

گل لبخند(مجموعه شعر)

روشی نو در آموزش صرف و نحو

از دکتر رحماندوست در مجموع 300 عنوان مقاله، یادداشت و ... در مجلات علمی- پژوهشی و روزنامه ها چاپ شده است.

اهم مسئولیت ها

رئیس شورای مشاوران وزار در امور ایثارگران

دبیر کل جمعیت دفاع از ملت فلسطین

مشاور فرهنگی رئیس جمهور در دولت های هفتم و هشتم

مشاور رییس جمهور در امور ایثارگران در دولت های هفتم، هشتم، نهم و دهم

مدیرکل مرکز مطالعات و تحقیقات فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از سال 1375 تا 1376

معاون فرهنگی و اجتماعی بنیاد جانبازان و قائم مقام معاونت از سال 1367 تا 1371

مدیر گارگاه قصه و رمان حوزه هنری از سال 1374تا 1380

رئیس مرکز آفرینش های ادبی حوزه هنری از سال 1380 تا 1385

مسئول دفتر هنر و ادبیات بیداری حوزه هنری

قائم مقام مرکز ساخت قطعات مورد نیاز جنگ در تهران

معاون اموزشی سازمان عقیدتی – سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران در 1358 تا 1361

مدیر مسئول مجله روایت ایثار

مدیر مسئول انتشارات قبله اول

 

*حسین فدایی آشتیانی

 

حسین فدایی در سال 1334 در شهرستان ری  در خانواده ای مذهبی متولد شد.  وی قبل از پیروزی انقلاب  به همراه تعدادی از جوانان معتقد در راه اندازی گروه توحیدی بدر شرکت داشت  و در اثنای مبارزه، به دلیل تکیه بر نقش محوری روحانیت در فعالیت سیاسی، با حجت الاسلام شاه آبادی همراه شد و درجهت مبارزه با رژیم  شاه، چندین بار به زندان افتاد ودر نهایت در روز 22 بهمن 1357 توسط مردم،  از زندان آزاد شد.

وی در اوایل انقلاب با هدف جذب جوانان و کادر سازی برای انقلاب "اتحادیه انجمن های اسلامی شهرستان ری "را تشکیل داد.

حسین فدایی از موسسین و اعضای شورای اصلی سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی تا سال 65 بود که در این سازمان به همراه آیت الله راستی کاشانی نماینده امام(ره) در جهت تثبیت خط ولایت و فقاهت گام برداشت و در مقابل طیف انحرافی این سازمان مقاومت کرد و در این سازمان نقش جدی در انهدام گروهک فرقان و برخی گروهک های التقاطی داشت.

ضرورت ارتباط گسترده فرماندهی سپاه و وزیر سپاه با مجلس شورای اسلامی و تعیین نماینده ای مشترک که مورد اعتماد در امور ذی ربط باشد ،منجر به نمایندگی وی  از سوی مسولان سپاه در امور مجلس شورای اسلامی گردید.

حسین فدایی پس از پایان جنگ، به مدیر کلی بنیاد مستضعفان و جانبازان انقلاب اسلامی استان تهران منصوب گردید. سازماندهی ماموریت ها، رسیدگی به نیازهای عاجل جانبازان، راه اندازی بخش مشاوره و مددکاری جانبازان و برنامه ریزی جهت ایجاد اشتغال جانبازان و توسعه کمی و کیفی فعالیت های بنیاد استان از جمله اقدامات مدیریت وی در این دوران است.

در جهت ساماندهی نیروهای انقلاب، فدایی به همراه مرحوم حجت الاسلام علی اکبر ابوترابی، داود دانش جعفری، علی دارابی و مجتبی شاکری "جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی "را تاسیس کرد که این جمعیت نقش محوری در توجه جریان اصولگرا به مفاهیم اساسی مهمی چون "تحول خواهی "،"گردش نخبگان"،"احترام به خرد جمعی"و.. داشت.

وی که دانش آموخته اقتصاد بازرگانی  و صاحب مقالات و تحقیقات گوناگون در امور اعتقادی و سیاسی، اخلاقی و ولایت فقیه است ، در دور هفتم و هشتم مجلس شورای اسلامی نماینده مردم تهران ،ری،شمیرانات و اسلامشهر بود.

سوابق سیاسی و مدیریتی:

_رئیس هیئت نظارت بر انتخابات سومین دوره شوراهای شهر و روستا

_مدیر کل بنیاد مستضعفان و جانبازان تهران

_معاون مرکز جهانی علوم اسلامی

_دبیر کل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی

_موسس جمعیت ایثارگران

_نائب رئیس کمیسیون اصل 90

_عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصاد

 

*محمدرضا باهنر

 

متولد سال 1331 در کرمان  است. فعالیت سیاسی ضد نظام شاهنشاهی را از دوره دانشجویی اغاز کرد که منجر به دستگیری و حبس وی توسط ساواک شد. او که دارای مدرک مهندسی معماری از دانشگاه علم و صنعت و فوق لیسانس برنامه ریزی اقتصادی از دانشگاه علامه طباطبایی است، در حال حاضر نماینده مجلس دوره هشتم مجلس شورای اسلامی است.

باهنر در دوره دوم ریاست جمهوری حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) در روز تحلیف، سخنرانی مهمی درباره دولت و قوه قضاییه وقت انجام داد و حرف های صریحی عنوان کرد که تا سال ها بعد مورد بحث محافل بود.

وی معتقد است مجلس، فریاد بلند، بالاترین مرکز خردجمعی و تهیه کننده نقشه راه کشور است.

سوابق مدیریتی:

_ معاون استاندار کرمان

_نماینده مجلس 6 دوره(دور دوم  نماینده بافت کرمان،دور 3،4،5،6،8نماینده تهران دور هفتم نماینده کرمان)

_عضو هیات رئیسه و نایب رییس مجلس شورای اسلامی

_معاون نظارت مجلس شورای اسلامی

_عضو کمیسیون اجتماعی مجلس

_رییس کمیسیون تلفیق برنامه پنجم

_عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام 2 دوره

فعالیت سیاسی:

عضو شورای  مرکزی حزب جمهوری اسلامی

_عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین

_نایب رییس جبهه پیروان خط امام و رهبری

_دبیر کل جامعه  اسلامی مهندسین

_رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس هفتم

_ نایب رییس فراکسیون  اصولگرایان مجلس هشتم

_عضو شورای مرکزی جبهه متحد اصولگرایان

_مسئول تشکیلات استان تهران حزب جمهوری اسلامی با حکم حضرت آیت الله خامنه ای

_عضو موسس شورای هماهنگی نیروهای انقلاب

_طی ادوار مختلف نمایندگی، عضویت در کمیسیون های عمران، اقتصاد، اجتماعی

_در کمیسیون بودجه های سالیانه، نایب رییس یا عضو کمیسیون بودجه

_دوره 4 و5 عضو هیات رییسه مجلس

_دوره هفتم و هشتم نایب رییس مجلس

_عضویت همزمان در 2 کمیسیون زیربنایی و سیاسی- امنیتی مجمع تشخیص مصلحت نظام

_عضو کمیسیون تدوین سند چشم انداز بیست ساله در مجمع تشخیص

از مجلس چهارم به بعد عضو ارشد فراکسیون اصولگرایان مجلس

_فعالیت مستمر سیاسی طی سال های متمادی از حزب جمهوری، تشکل های همسو با روحانیت و…

_شرکت در اجلاس های مختلف بین المللی به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران بویژه اجلاس بین المجالس

 

*پرویز سروری

 

پرویز سروری 5 اسفند 1338 در همدان دیده به جهان گشود و در سال 1338 همراه والدین خود به تهراه عزیمت و در یکی از محلات جنوب تهران ساکن شد.

وی فعالیت های فرهنگی و مذهبی را با شرکت در جلسات مختلف و هیئت های مذهبی با فراگیری تعالیم اسلامی آغاز کرد و در سن 15 و 16 سالگی در برخی هیات مذهبی و مساجد و جلسات محلی شروع به سخنرانی نمود.

فعالیت های فرهنگی و مذهبی او از سال 54 تا 55 سبقه سیاسی گرفت و حضور در سخنرانی ها و آشنایی با کتب استاد مطهری ،شهید مفتح و دکتر شریعتی فصل جدیدی در زندگی سیاسی او باز نمود.

سروری با پیروزی انقلاب اسلامی در کمیته های انقلاب ، جهاد سازندگی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به خدمت پرداخت و توسط سپاه پاسداران مامور تشکیل جلسات فرهنگی و مذهبی در مدارس و مساجد شهر کرمان شد ، سپس مسئول فرهنگی منطقه 7 کشوری سپاه پاسداران در استان های ایلام ، کردستان ، همدان و کرمانشاه شد و در اعزام به کردستان همراه گروه دانشجویی مفتخر به آشنایی با شهید بروجردی گردید.

از سال 1356 به همراه شهید پیچک و دکتر شیردل و سایر دوستان اقدام به تشکیل جلسات و تیم مطالعاتی نمود که به حول قوه الهی بسیاری از عزیزان شرکت کننده در آن جلسات از موثرترین نیروهای انقلاب اسلامی و نقش آفرینان انقلاب بوده و هستند.  سردار سروری در سال 1359 ازدواج نمود و دارای چهار فرزند      می باشد

در طول31 ماه حضور در دوران دفاع مقدس افتخار انجام وظیفه در عملیات های فراوانی را یافت از جمله عملیات بیت المقدس ، کردستان ، سردشت و ....

پس از بازگشت از عملیات های منطقه کردستان مسئول تبلیغات و انتشارات سپاه تهران شد که منجر به تشکیل مراکز فرهنگی هنری و تبلیغی مرکز تهران گردید.

مسئولیت تشکیل سپاه غرب تهران(مقداد) ، وبعد از ان فرمانده سپاه غرب تهران که قرین اعزام بزرگ به جبهه ها بود از جمله اعزام سپاه    محمد (ص) به وی محول شد.

مسئولیت تبلیغات و انتشارات منطقه یک ثارا... و اعزام به سوریه و لبنان به عنوان مسئول تبلیغات و انتشارات سپاه و جانشین شهید موسوی (مسئول کمیته تبلیغات، انتشارات و فرهنگی حزب ا... لبنان) از  دیگر مسولیت های سردار بود.

در زمان تشکیل نیروی هوایی سپاه به عنوان جانشین معاونت فرهنگی و سپس به سمت مسئول فرهنگی نیروی هوایی سپاه منصوب شد. سروری دارای مدرک  کارشنا سی مدیریت دولتی از دانشگاه تهران و کارشناسی ارشد علوم دفاعی است . وی  علاوه برنمایندگی مردم تهران،ری،شمیرانات و اسلامشهر در دوره هفتم و هشتم مجلس شورای اسلامی،عضو کمیسیون فرهنگی مجلس،عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس  و دبیر مجمع نمایندگان شهر تهران در مجلس شورای اسلامی است.

پرویز سروزی عضو هیئت موسس و شورای مرکزی جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی و قائم مقام دبیر کل و دبیر استان تهران این جمعیت که دکتر زاکانی دبیرکل جمعیت هستند و عزیزانی چون حاج آقای مهدی طائب ، دکتر نادران و....  عضو شورای مرکزی جمعیت رهپویان می باشند.

سروری ریاست کمیته ویژه مجلس در بررسی حوادث پس از انتخابات سال 1388 ،ریاست کمیته بررسی موضوع کهریزک و سخنگویی هیئت دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی در بررسی حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری سال 1388 را بر عهده داشت.

سوابق مدیریتی و سیاسی:

_مسئول هماهنگ کننده حوزه نمایندگی نیروی هوایی  

_فرمانده سپاه غرب تهران

_مسئول بازرسی سپاه منطقه تهران

_معاون هماهنگ کننده نیروی مقاومت بسیج منطقه تهران

_فرمانده بسیج وزارتخانه ها و ادارات کل کشور

_مسئول معاونت اداری، کارگری و اصناف کل کشور نیروی مقاومت بسیج

_مدیر مسئول مجله کشوری فرهنگ جاودان

_عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در دوره هفتم

_عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس هشتم

_دبیر مجمع نمایندگان تهران با تصویب نمایندگان شهر تهران در مجالس هفتم و هشتم

_ریاست کمیته امنیت داخلی کمسیون امنیت مل و سیاست خارجی در مجلس هشتم

_عضو موسس دانشگاه پیام نور تهران ، اسلامشهر و چهار دانگه

_عضو هیئت رئیسه فدراسیون ورزشهای باستانی و پهلوانی

_عضو هیئت عالی نظارت استان تهران در سومین دوره انتخابات شورای شهر تهران

_ ریاست کمیته ویژه مجلس در بررسی حوادث پس از انتخابات سال 1388

_ریاست کمیته بررسی موضوع کهریزک

_عضو ستاد جبهه متحد اصولگرایان تهران

_عضو هیئت امناء هیئت رزمندگان غرب تهران

_ سخنگویی هیئت دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی در بررسی حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری سال 1388

 

*فاطمه آلیا

 

 

 

خواهر شهید

متولد 1335

حضور بسیجی در جبهه های نبرد حق علیه باطل(امداد پزشکی و پشتیبانی)

کارشناسی ارشد علوم سیاسی

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی(دوره های هفتم و هشتم)

عضو هیئت عالی نظارت مجلس شورای اسلامی

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

مدرس مراکز تربیت معلم

20 سال سابقه تدریس و مدیریت در آموزش و پرورش

موسس و رییس فراکسیون حمایت از حقوق معلولان

موسس و رییس کمیته حقوق بشر مجلس

عضو کمیسیون فرهنگی و رییس کمیته زنان و خانواده مجلس هفتم

پژوهشگر و قائم مقام امور زنان در سازمان صدا و سیما

 

*فاطمه رهبر

 

متولد سال 1343 در تهران و دانش آموخته کارشناسی ارشد ارتباط تصویری دانشکده هنر و معماری است که از نوجوانی با شرکت در تظاهرات و راهپیمایی های دانش آموزی و عمومی بر علیه رژیم منحوس پهلوی،  پا در عرصه فعالیت سیاسی گذاشت. از دیگر سوابق فعالیت های سیاسی،علمی، فرهنگی و اجتماعی وی می توان   به عضویت در  7 دوره شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی از سال 1377، موسس واحد خواهران حزب موتلفه اسلامی سال 1375، تدریس هنرجویان دانشکده هنر از سال 1374اشاره کرد. 

سوابق فعالیت های سیاسی، علمی، فرهنگی و اجتماعی در کشور

-        حضور در تظاهرات و راهپیمایی‌های دانش‌آموزی و عمومی بر علیه رژیم منحوس پهلوی در سنین نوجوانی

-        فعالیت در دفتر امور تربیتی و انجمن اسلامی و بسیج دانش‌آموزی

-        فعالیت در بسیج دانشجویی دانشکده هنر و معماری از سال 1368

-        عضو جامعه زینب(س) از سال 1368

-        عضو 7 دوره شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی از سال 1377

-        موسس واحد خواهران حزب موتلفه اسلامی 1375

-         تدریس هنرجویان هنرستان گرافیک در تهران از سال 1374

-        تدریس هنرجویان دانشکده هنر از سال 1374

-         مدیر نمونه در سال 1382 سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی «سال نهضت خدمت‌رسانی به مردم»

-        مدیر تولید شبکه جهان بین سازمان صدا و سیما از سال 1376-1379

-         دبیر شورای عالی سیاست‌گذاری اینترنت سازمان صدا و سیما از سال 1379-1383

-         مدیر طرح و توسعه سیستمهای رایانه‌ای حوزه ریاست سازمان صدا و سیما از سال 1379-1383

-        مدیر باشگاه اینترنتی جوان از سال 1381 تا 1383

-         نماینده 2 دوره هفتم و هشتم مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر

-         نائب رئیس و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در دوره هفتم و هشتم مجلس شورای اسلامی

-         رئیس کمیته رسانه‌ها و هنر در دوره هفتم مجلس شورای اسلامی

-        رئیس کمیته زنان و خانواده در دوره هشتم مجلس شورای اسلامی

-        عضو هیأت عالی نظارت بر دستگاه‌های اجرایی دوره هفتم مجلس شورای اسلامی

-    عضو ناظر از طرف مجلس شورای اسلامی در شورای فرهنگی اجتماعی زنان (شورای عالی انقلاب فرهنگی) با معرفی ریاست محترم مجلس شورای اسلامی دوره هشتم و صدور حکم توسط ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

-         عضو ناظر از طرف مجلس شورای اسلامی در دبیرخانه ساماندهی مد و لباس (وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)

-        ناظر نمونه در دوره هفتم مجلس شورای اسلامی

-         نائب رئیس فراکسیون قرآن و عترت دوره هفتم و هشتم مجلس

-         عضو فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی

 

*حسین نجابت

 

متولد 1332 در شیراز

سوابق علمی:

_اخذ مدرک  دیپلم در رشته ریاضی فیزیک از دبیرستان خرد شیراز در سال 1350

_اخذ مدرک کارشناسی در رشته فیزیک از دانشگاه شیراز  در سال 1354

_اخذ مدرک کارشناسی ارشد در رشته فیزیک از دانشگاه دورهام انگلیس در سال 1356

_اخذ مدرک دکترا در رشته  فیزیک هسته ای از دانشگاه دورهام انگلیس در سال 1358

_گذراندن دوره تخصصی برنامه ریزی و مدیریت سیستمی در دانشگاه نیوکاسل انگلیس در سال 1358

سوابق اموزشی:

_تدریس در دروس "اختر فیزیک" ،"فلسفه  علم"،"نجوم"،"فلسفه کوانتوم مکانیک"،ذرات بنیادی"و "زبان تخصصی" در دانشگاه های تهران و قم(دولتی و ازاد) از سال 1364 الی 1390

_تدریس در دروس "مدیریت سیستمی "،"انسان و علوم انسانی در اسلام"،"مدیریت تعاونی ها"  "روانشناسی اجتماعی"و "روش تحقیق" در دانشگاههای تهران و قم (دولتی و غیر انتفاعی)از سال 1365 الی 1383

_راهنمایی و مشاوره در تعدادی پایان نامه کارشناسی ارشد فیزیک در دانشگاه  ازاد قم

سوابق اجرایی:

_عضو دفتر فرهنگستان علوم اسلامی قم از سال 1359 الی 1367 به صورت تمام وقت و از سال 1367 الی 1383 به صورت پاره وقت

_مشاور  وزیر کشاورزی از سال 1370 الی1379

_مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره سازمان تعاون روستایی کشور از سال 1371 الی 1374

_نماینده مجلس و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در دور هفتم مجلس شورای اسلامی

رئیس کمیسیون ویژه جهاد اقتصادی مجلس هشتم_

_قائم مقام مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی از سال 1388

 

 

*قاسم روانبخش

 

متولد 1337

حضور بسیجی در جبهه های نبرد حق علیه باطل

دانشجوی دکتری مدرسی معارف گرایش انقلاب اسلامی

کارشناسی ارشد فلسفه، خارج فقه و اصول

عضو هیئت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)

عضو شورای مرکزی قرارگاه فرهنگی عمار

عضو شورای اسلامی شهر و ریاست کمیسیون فرهنگی

نایب رییس شورای کمیسیون های فرهنگی استان ها

عضو هیئت رییسه مجمع طلاب حوزه علمیه قم

تالیف چندین عنوان کتاب و صدها مقاله تحلیلی در زمینه های فرهنگی اجتماعی و سیاسی

مدرس طرح ولایت دانشجویی

از موسسین نشریه پرتو سخن و دبیر سیاسی آن

 

*زهره الهیان

 

متولد کرمانشاه و دارای مدرک دکترای تخصصی بیماری های داخلی از دانشگاه علوم پزشکی تهران است. در حال حاضر به طبابت در بیمارستانهای بقیه الله و نجمیه  اشتغال دارد و نماینده مجلس شورای اسلامی در دوره هشتم است.

سوابق علمی پژوهشی/تخصصی:

• مدرک دکترای تخصصی بیماریهای داخلی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

• مسلط به زبان انگلیسی و مکالمه

• ارائه مقاله تحقیقاتی  به کنگره بین المللی EDTA  کانادا با موضوع نقش  TRANSFIUOSION TRANSMITTED VIRUS) TTV) در بیماران همودیالیزی HCV مثبت

• انجام تحقیقات به عنوان شیوع علائم بالینی بیماران مبتلا به کوشینگ ، مرکز غدد بیمارستان شریعتی

گذراندن دوره های تخصصی

سوابق مدیریتی :

• مسوول خواهران در سازمان بسیج دانشجویی کشور

• مدیر عامل کانون مشکات اندیشه (NGO)

• مدیر عامل کانون وفا گستران زنان مسلمان (NGO)

سوابق فعالیت سیاسی - اجتماعی:

• عضو هیأت رئیسه کمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

• عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی

• رئیس فراکسیون سازمانهای مردم نهاد(NGO) مجلس شورای اسلامی

• رئیس کمیته حقوق بشر مجلس شورای اسلامی

• عضو شورای مرکزی بسیج جامعه پزشکی

• 15سال سابقه  فعالیت و همکاری با تشکلهای مطرح دانشگاهی در حوزه های سیاسی اجتماعی

• عضو سابق شورای مرکزی شبکه ارتباطی سازمانهای غیر دولتی زنان متشکل از 600 سازمان غیر دولتی و دارای مقام مشورتی از سازمان ملل .

• عضو هیئت امنای کانون بشری(NGO)

• عضو هیئت مؤسس و هیئت مدیره بنیاد جوانه صلح(NGO)

• عضو هیئت مؤسس و هیئت مدیره کانون سیمرغ پارسی(NGO)

• عضو هیئت مؤسس و هیئت مدیره انجمن رهپویان ایران فرهنگی (NGO)

• پشتیبانی درراه اندازی سایت COM.   WWW.MIDEAST DESK توسط بنیاد جوانه صلح

• پشتیبانی از طرح"رصد وبارگزاری دیتا و درج در جوامع مجازی و تولید تحلیل و محتوا به زبان عربی و انگلیسی و بارگزاری در اینترنت" توسط بنیاد جوانه صلح

• پشتیبانی از طرح ایجاد سایت یوتیوپ اختصاصی انقلابهای منطقه

• ارتباط مستمر و گسترده با فعالان مسائل زنان در حوزه و دانشگاه و مدیران ومسئولان و اشخاص حقوقی و حقیقی

•  نماینده مجلس شورای اسلامی دوره هشتم

• رئیس کمیته حقوق بشر مجلس شورای اسلامی

 

*محسن کازرونی

 

 

حجت الاسلام و المسلمین محسن کازرونی متولد  1339 درتهران است. دوران طفولیت و نوجوانی وی همراه با مصاحبت  عالم ربانی شیخ محمد باقر اصفهانی امام جماعت مسجد محل که از نیکان و صاحبان نفس بود، سپری شد. در سال 1353 پس از اتمام  دوره راهنمایی  به سفارش آن عالم بزرگوار، به مدرسه آیت الله مجتهدی در تهران وارد شد و در این مدرسه به تحصیل علوم دینی از قبیل صرف و نحو و فقه و اصول  ابتدایی مشغول شد.    

در سال 1358  به قصد تکمیل علوم حوزوی به شهر مقدس قم مهاجرت کرد و از محضر اساتیدی چون آیات عظام ستوده، اعتمادی، انصاری شیرازی، وحید خراسانی وشیخ جواد تبریزی بهره برد. تلمذ وی در محضر آیت الله تبریزی به مدت هفده سال به طول انجامید که حاصل این حضور، تقریر یک دوره کامل اصول و خارج فقه مکاتب شیخ انصاری می باشد.

در خلال همین سال ها ، آشنایی با افراد انقلابی مثل شهید محمد کچوئی و عده ای از اعضاء  هیئت موتلفه، فضای ذهن وی رابه سمت مسائل سیاسی  سوق داد و با سیل خروشان مردم انقلابی همراه شد. علاوه بر مبارزات سیاسی، تدریس و تحقیق و پژوهش، سر لوحه کارهای  وی بود که نتیجه آن، پرورش شاگردانی در حوزه و تالیف کتبی است که برخی از آنها عبارتند از:

کوثر قرآن، امامت و ولایت، سیمای پر فروغ سید الشهدا(ع) ،شرح چهل حدیث از امام هشتم همراه با شرح قصیده دعبل بن علی خزایی، خلوتگه راز، تفسیر حکیم ، نگاهی گذرا به حیات فقهی شیخ صدوق و ..

حجت الاسلام و المسلمین کازرونی پس از تکمیل علوم حوزوی و رسیدن به اجتهاد، به تهران بازگشت و در مدرسه آیت الله مجتهدی و مدرسه مروی تهران به تدریس سطوح عالی پرداخت. همراه با تدریس، مدیر و معاون علمی دائره المعارف انقلاب اسلامی نیز بود که در وزارت ارشاد اسلامی در زمان تصدی مهندس میر سلیم در حال شکل گیری بود.

وی از سال 1384 تا کنون بنا به دستور مقام معظم رهبری، امامت جمعه کرج و نمایندگی معظم له را در کارنامه خود دارد و از بدو ورود به کرج، علاوه برکارهایی که لازمه امامت جمعه می باشد، به تدریس در حوزه علمیه امام صادق(ع) مشغول است و تا کنون 700 ساعت نوارهای تدریس خارج اصول و فقه و رجال، آماده برای طلاب و روحانیون می باشد.

حجت الاسلام و المسلمین کازرونی از سال 1385 از طرف جامعتین _جامعه روحانیت مبارز وجامعه مدرسین حوزه علمیه قم، با رای بالغ بر هفتصد هزار از استان تهران به عضویت مجلس خبرگان در آمد و همزمان نیز عضویت جامعه روحانیت مبارز تهران را که به دبیر کلی آیت الله مهدوی کنی می باشد پذیرفت.

 

*زهره سادات لاجوردی

 

فرزند شهید بزرگوار سید اسدالله لاجوردی

متولد 1343

کارشناسی ارشد علوم قرآن و حدیث از دانشگاه اصول الدین تهران

سطح دو حوزوی از جامعه الزهرا(س) قم

مدیر فرهنگی سیاسی مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری

مدیر آموزش مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری

عضو هیئت موسس انجمن همبستگی دختران جوان

مدرس دانشگاه

رییس هیئت مدیره انجمن حمایت از خانواده های قربانیان تروریسم

همکاری با شبکه های سیما و کارشناس شبکه قرآن

تالیف مقالات متعدد در زمینه علوم قرآنی

 

*محمد ناصر سقای بی ریا

 

متولد 1337

دکتری رهبری تربیتی و مطالعات فرهنگی از دانشگاه هوستون در ایالت تگزاس

کارشناسی ارشد از دانشگاه مک گیل، مونت رئالکانادا

از شاگردان آیت الله بهجت(ره) و آیت الله مصباح یزدی

ریاست دفتر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

رییس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم

مشاور رییس جمهور در امور روحانیت دوره نهم و دهم

عضو هیئت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)

سرپرست مرکز تعلیمات اسلامی و امام جمعه در ایالت تگزاس

تدریس کلاس های تربیتی اسلامی برای جوانان و بزرگسالان

نماینده تام الاختیار مقام معظم رهبری درآمریکا

 

*الهام امین زاده

 

 

 

دکترای حقوق بین الملل، دانشگاه گلاسگو انگلستان

فوق لیسانس حقوق بین الملل، دانشگاه شهید بهشتی

لیسانس حقوق قضائی، دانشگاه شهید بهشتی

سوابق فعالیت های مذهبی و سیاسی

دوسال تحصیل در حوزه های علمیه

عضویت در انجمن  اسلامی دانشگاه شهید بهشتی

عضویت در انجمن های اسلامس دانشجویان اروپا و امریکا

سوابق دانشگاهی

عضو هیئت علمی دانشکده حقوق دانشگاه تهران – معاون پژوهشی دانشکده

تدریس در دانشکده روابط بین الملل وزارت امور خارجه ، دانشگاه امام صادق (ع)  ، دانشگاه علامه طباطبائی  ، دانشکده علوم قضائی و اداری قوه قضائیه

سوابق پارلمانی

نماینده مردم تهران، ری، اسلام شهر و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی (1383-1387)

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی (1383- 1387)

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی (1383-1385)

نایب رئیس کمیته سیاست خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی (1385-1387)

عضو منتخب مجلس شورای اسلامی در شورای اجرائی بین المجالس (1383-1385)

نایب رئیس فراکسیون حمایت از ایرانیان خارج از کشور (1384-1387)

عضو هیئت رئیسه گروه دوستی ایران و فلسطین (1383- 1387)

عضو هیئت رئیسه گروه دوستی ایران و فنلاند (1383- 1387)

عضو ایرانی منتخب مجلس شورای اسلامی در مجمع مجالس آسیائی APA (1386-1387)

سوابق اجرائی

عضو شورای اجرائی انجمن مجالس آسیائی برای صلح AAPP در اجلاس های فیلیپین، پاکستان و تایلند (1383- 1385)

عضو هیئت همراه وزیر امور خارجه در کشور مصر (1383)

عضو هیئت پارلمانی اعزامی به کشور هلند (1384)

عضو هینت پارلمانی همراه رئیس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل متحد-نیویورک (1384)

رئیس هیئت ایرانی و عضو گروه کاری تدوین منشور حقوق بشر آسیائی – کامبوج (1384)

رئیس کمیته سیاسی انجمن مجالس آسیائی برای صلح و تدوین کننده اسناد کارگروه های صلح و امنیت، اقتصادی اجتماعی، دموکراسی، زنان و جوانان (1385)

رئیس منتخب کشور های قاره آسیا در کارگاه زنان و جوانان مجمع مجالس آسیائی برای صلح در اجلاس های پاکستان و تایلند (1384- 1385)

رئیس کارگاه صلح و امنیت انجمن مجالس آسیائی برای صلح - تهران (1385)

رئیس کمیته تدوین معاهده دوستی در مجلس شورای اسلامی- تهران (1385-1386)

عضو کمیته تدوین سند تنوع فرهنگی آسیا در مجلس شورای اسلامی (1385- 1386)

رئیس کمیته معاهده دوستی مجمع مجالس آسیائی (1386)

رئیس کمیته تدوین سند مبارزه با فساد مجمع مجالس آسیائی-تهران (1386)

رئیس هیئت پارلمانی اعزامی به پارلمان فنلاند و سخنران مدعو در انستیتو روابط بین الملل فنلاند (1385)

عضو هیئت پارلمانی همراه وزیر امور خارجه به کشورهای سوئد، نروژ و دانمارک (1386)

رئیس هیئت پارلمانی اعزامی به پارلمان نروژ (1387)

رئیس هیئت پارلمانی مدعو به کمیسیون سیاست خارجی پارلمان سوئد (1387)

سایر فعالیت های اجرائی

رئیس کمیته پژوهشی انجمن حمایت از مصدومین شیمیائی (1382 تا کنون)

رئیس کمیته حقوقی جمعیت دفاع از ملت فلسطین (1385 تاکنون)

دبیر اولین همایش بین المللی حقوق فضا – تهران (1386)

مجری طرح تاسیس رشته حقوق انرژی در دانشگاه تهران (1387)

مجری طرح بررسی کنوانسیون های بین المللی پنجگانه حقوق فضا (1387)

برخی از سخنرانی های علمی

"اسراییل و مسئله آب در خاور میانه "، مجموعه مقالات همایش مسئله فلسطین از منظر حقوق بین الملل، دانشگاه شهر کرد، 1386

"اصلاح ساختار سازمان ملل متحد"، دانشکده حقوق دانشگاه علامه طباطبایی، 1377

"تغییر ساختار سازمان ملل متحد"، دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه، 1378

"ترروریسم و حق تعیین سرنوشت"، سمینار تروریسم، دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه، 1379

"جامعه بین الملل و مقابله با تروریسم"، پردیس قم، دانشگاه تهران، 1380

"انفجار برجهای تجارت جهانی و جنگ در افغانستان"، دانشگاه امام صادق (ع)، 1380

"دفاع مشروع و تروریسم"، دانشکده علوم قضایی و اداری قوه قضاییه، 1382

"حق شرط در معاهدات حقوق بشری"، پژوهشگاه علوم انسانی، 1382

"بررسی اقدامات نظامی دولتهای ائتلافی در عراق"، همایش ایران و حقوق بین الملل، دانشگاه اصفهان، 1382

"ابعاد حقوقی اشغال عراق"، ددفتر مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه، 1383

"سلاحهای شیمیایی و حقوق بین الملل"، همایش ملی کاربرد سلاحهای شیمیایی، تهران 1384

"ایران، معاهده ان-پی-تی و پروتکل الحاقی"، دانشگاه تربیت مدرس،1383

"آسیا و حق تعیین سرنوشت برای ملتهای تحت اشغال"، مجمع پارلمانهای آسیا برای صلح، مانیل، فیلیپین، 1384

"ضرورت همگرایی آسیایی"، مجمع پارلمانهای آسیا برای صلح، اسلام آباد، پاکستان، 1385

"تاسیسات بین المللی حقوق زن و موضع جمهوری اسلامی ایران"، همایش سازمانهای مردم نهاد، شیراز، 1386

"ایران و حقوق بین الملل فضا"، اولین همایش بین المللی حقوق فضا، تهران، 1386

 

*حسین طلا

 

جانباز

متولد 1348

حضور بسیجی در جبهه های نبرد حق علیه باطل

دکتری پزشکی

دانشجوی دکتری مدیریت در اقتصاد

رییس دانشکده حفاظت و بهداشت کار و عضو شورای عالی حفاظت فنی و مؤلف چندین کتاب

معاون استاندار و فرماندار تهران و فرماندار نمونه کشوری

سرپرست دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات تهران بزرگ در شورای نگهبان

مشاور معاون اجرایی شورای نگهبان

جانشین معاون سیاسی نمایندگی ولی فقیه در قرارگاه ثارا...

رییسهیئت مدیره و مدیرعامل شرکت دخانیات ایران

مشاور وزیر کار و امور اجتماعی و مدیر کل حراست

 

*اسدالله بادامچیان

 

در سال 1320 در خانواده ای مذهبی  در تهران به دنیا آمد. بادامچیان ازدوران نوجوانی، همواره در مساجد و حسینیه ها حضوری پر رنگ داشت و ازهمان زمان در بسیاری از حوادث و اتفاقات مهم کشور حاضر بود.

وی  از همان زمان با گروه شیعیان و فدائیان اسلام آشنا شد و همکاری خود را با این گروه شروع کرد. همکاری دکتر بادامچیان با گروه ها و تشکل های مبارز اسلامی باعث شد وی سه بار توسط رژیم ستمشاهی دستگیر و به زندان رفته و حتی در کمیته مشترک ضد خرابکاری توسط ساواک بارها شکنجه شود. بادامچیان عضو هیات موسس حزب موتلفه اسلامی بوده و اکنون نیز به عنوان قائم مقام این حزب مشغول فعالیت است.

بادامچیان در زمان پیروزی انقلاب اسلامی عضو شورای مرکزی هفت نفره کمیته استقبال از امام خمینی(ره) بود که توانستند با مدیریت خود یکی از روزهای تاریخی را در اذهان ملت به بهترین شکل اجرا کنند.

بادامچیان در حزب جمهوری اسلامی در کنار بزرگانی همچون آیت الله شهید بهشتی، آیت الله خامنه ای و دیگران عضو شورای مرکزی حزب جمهوری اسلامی بوده و همواره در کنار این بزرگان فعالیت های سیاسی خود را انجام داده است.

اسدالله بادامچیان فوق لیسانس علوم سیاسی و دکترای روابط بین الملل دارد و با علوم حوزوی در حد سطح آشناست.

بادامچیان تاکنون حدود 50 جلد کتاب تالیف نموده که اکثر آنها به چاپ رسیده است . لازم به ذکر است دکتر بادامچیان پس از پیروزی انقلاب اسلامی عهده دار مسئولیت های ذیل بوده است:

•          دبیر اجرائی حزب جمهوری اسلامی، مسئول استان ها و شهرستان های حزب، مسئول تبلیغات حزب.

•          عضو موسس و شورای مرکزی جامعه اسلامی فرهنگیان

•          نماینده دوره های دوم و هشتم مجلس شورای اسلامی. نایب رئیس و مخبر کمیسیون اقتصاد و دارائی، عضو کمیسیون اجتماعی، نماینده ناظر مجلس در اندوخته اسکناس، عضو کمیسیون احزاب مجلس، عضو هیئت عالی نظارت مجلس شورای اسلامی

•          معاون سیاسی و مشاور امور اجتماعی رئیس قوه قضائیه

•          رئیس کمیسیون ماده 10 احزاب

•          نایب رئیس اول خانه احزاب

•          عضو موسس، شورای مرکزی، دبیر اجرائی، رئیس مرکز امور سیاسی و قائم مقام دبیر کل حزب موتلفه اسلامی و مدیر مسئول هفته نامه شما.

•          تدریس در دانشگاه و حوزه علمیه

•          رئیس کمیسیون فرهنگی سازمان تربیت بدنی

 

*علیرضا محجوب

 

سال تولد : 1337

- لیسانس تاریخ از دانشگاه تهران

- اشتغال به کار در پروژه شهرک اکباتان و تلاش برای ایجاد دانشگاه کارگری در سال های قبل از انقلاب

- عضویت در شورای مرکزی حزب جمهوری اسلامی

- عضویت در دفتر حزب جمهوری اسلامی

- دبیر کل خانه کار

- مشاور و بازرس ویژه امور کارگری

- عضو شورای عالی تأمین اجتماعی

- نماینده مردم تهران،ری،اسلام شهر و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون کار و امور اجتماعی در دوره پنجم

- نماینده مردم تهران،ری،اسلامشهر و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی در دوره ششم ( منتخب میان دوره ای ) عضو کمسیون اجتماعی و رئیس کارگروه اشتغال

- نماینده مردم تهران،ری،اسلامشهر و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی در دوره هفتم،عضو کمیسیون اجتماعی و رئیس کارگروه اشتغال و روابط کار

- نماینده مردم تهران،ری،اسلامشهر و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی دوره هشتم،عضو کمیسیون اجتماعی و رئیس کار گروه اشتغال و روابط کار و رئیس فراکسیون کارگری

 

*حسن غفوری فرد

 

سال تولد : 1322

 - دکتری فیزیک هسته ای از دانشگاه کانزاس لارنس آمریکا

- گذراندن دوره مقدمات تحصیلات حوزوی

- عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی امیر کبیر تهران

- ریاست دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)

- راه اندازی پنج دوره دکتری دانشگاه صنعتی امیر کبیر و یک دوره کارشناسی ارشد برای اولین بار در ایران در دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)

- تأسیس و عضویت در هشت انجمن تخصصی علمی ایران و بین المللی

- استاندار خراسان درکابینه شهید رجایی (1360 -1358 )

- نماینده مردم مشهد در اولین دوره مجلس شورای اسلامی (1360 )

- وزیر نیرو (1364-1360 )

- رئیس کمیته ملی المپیک ( 1366-1360 )

- معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان تربیت بدنی ( 1372 -1368 )

- نماینده مردم تهران در پنجمین دوره مجلس شورای اسلامی و عضو هیئت رئیسه دوره اول،پنجم،هفتم و هشتم

- عضو هیئت رئیسه فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران از 1370 تا اکنون

- عضو شورای مرکزی حزب جمهوری اسلامی

- عضو مؤسس و رئیس دوم خانه احزاب ایران

- نایب رئیس اول جبهه پیروان خط امام و رهبری

- نامزد انتخابات ریاست جمهوری دوره سوم و هفتم

 

 

*حسن حمید زاده

 

 

متولد 1335

حضور در جبهه های نبرد حق علیه باطل

مهندسی متالورژی از دانشگاه علم و صنعت

جانشین عضو هیئت علمی و معاون آموزشی دانشگاه امام حسین(ع)

نماینده ستاد کل نیروهای مسلح در مجلس شورای اسلامی

رییس اداره قوانین و امور حقوقی ستاد کل نیروهای مسلح

معاون امور مجلس ریاست قوه قضائیه

معاون امور مجلس فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

معاون امور مجلس و حقوقی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح

عضو هیئت منصفه مطبوعات و سردبیر مجله پیام انقلاب

مدرس درس انقلاب اسلامی در دانشگاه تهران

 

*سهیلا جلو دار زاده

 

سال تولد : 1337

- لیسانس مهندسی نساجی از دانشگاه امیر کبیر

- نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در دوره های پنجم و ششم و میان دوره ای هفتم

- عضو شورای مرکزی خانه کارگر

- عضو جمعیت زنان جمهوری اسلامی ایران

- مدیر کل مدارس خارج از کشور

- مسئول تدوین سیاست های کلان نظام در مورد خانواده در کمیته بانوان مجمع تشخیص مصلحت نظام

 

*محمد نبی رودکی

 

در سال 1337 در شهر شیراز متولد شد. وی در خانواده ای مذهبی رشد کرد. رودکی پس از اخذ مدرک دیپلم، عازم خدمت سربازی شد . در همان دوران نیز مبادرت به پخش اعلامیه های انقلابی در محیط پادگان می نمود. وی بعد از صدور فرمان امام(ره) مبنی بر فرار سربازان از خدمت ، در سال 1356 از پادگان فرار نمود و در کنار نیروهای انقلابی و برای سازماندهی تظاهرات مردمی در مسجد جامع شیراز به فعالیت مشغول شد.

وی بعد از تشکیل دولت موقت انقلاب، در تیرماه سال 1358 وارد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی استان فارس گردید. با شروع آشوب در غرب کشور و محاصره شهید چمران در شهر پاوه ، به فرمان امام خمینی (قدس سره) ، جهت مقابله با ضد انقلاب به کمک مردم کرد شتافت.

وی از سال 58 در مناطق مختلف کرد نشین از قبیل مهاباد ، کِرِند و سنندج به مبارزه با ضد انقلاب پرداخت و از ناحیه دو پا مجروح شد.

با شروع جنگ تحمیلی در شهریور 1359 عازم مناطق جنگی شد . در همان روزهای اول جنگ در جریان مقاومت غرور آفرین خرمشهر، برادرش صمد رودکی به فیض عظمای شهادت نائل گردید. خبر شهادت برادر، زمانی به وی رسید که در جبهه ایلام مشغول نبرد بود .

وی در ابتدای جنگ به عنوان فرمانده تیپ امام سجاد (ع) استان فارس و در سال 1361 به عنوان فرمانده لشکر 19 فجر منصوب گردید و در کنار فرماندهان شهیدی چون حاج ابراهیم همت (فرمانده لشکر 27 محمد رسول الله) ، حاج مهدی باکری ( فرمانده لشکر 31 عاشورا) ، حاج حسین خرازی (فرمانده لشکر 14 امام حسین (ع) )، مهدی زین الدین ( فرمانده لشکر 17 علی ابن علی طالب (ع))، و بسیاری از فرماندهان و رزمندگان شهید، در 8 سال دفاع مقدس انجام وظیفه نمود .

پس از پایان دوران دفاع مقدس مفتخر به کسب مدال های فتح با عناوین شجاعت و مدیریت از دست مقام معظم رهبری گردید.

وی با شرکت در انتخابات مجلس هفتم و کسب 114 هزار رای مردم شریف شیراز و با بالاترین رای ممکن در تاریخ انتخابات مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه شیراز، به مجلس راه یافت و با سمت نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس مشغول به فعالیت گردید.

محمد نبی رودکی پس از پایان دوره هفتم مجلس به عنوان مشاور عالی شهردار تهران منصوب گردید.

 

*محمد نبی حبیبی

 

محمد نبی حبیبی در سال 1324 در ورامین به دنیا آمد. وی در دوران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در تمامی تظاهرات ها فعال بوده و علیه رژیم ستمشاهی فعالیت های سیاسی داشته است.

وی همواره مقلد امام خمینی (ره) بوده و در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی در بسیاری از استان های کلیدی ایران استاندار بوده است.

وی استانداری تهران، فارس، خراسان بزرگ را در کارنامه سوابق خود دارد. محمد نبی حبیبی که دارای فوق لیسانس جامعه شناسی از دانشگاه تهران است، در دوره ای به عنوان شهردار تهران خدمات بسیاری را نصیب این کلان شهر می کند که از جمله آن می توان به متروی تهران اشاره کرد که آغاز ساخت این پروِه از زمان شهرداری وی شروع شد و امروز خدمات زیادی را به شهروندان تهرانی ارائه کرده است.

وی اکنون به عنوان دبیر کل حزب موتلفه اسلامی مشغول فعالیت است .

دیگر سوابق محمد نبی حبیبی به شرح ذیل است:

-         قائم مقام بنیاد بین المللی غدیر

-         مدیر عامل شرکت پست جمهوری اسلامی

-         معاون وزیر راه و ترابری

-         رئیس سازمان هواپیمایی کشور

-         معاون وزیر بازرگانی

-         قائم مقام رئیس بنیاد مستضعفان و جانبازان

-         رئیس ستاد اقامه نماز تهران

-         معاون سیاسی استاندار کرمان

به عقیده وی، حفظ ارزش های انقلاب و اجرای قانون اساسی و تبعیت از ولی فقیه، در درجه اول اهمیت فعالیت های مجلس نهم قرار دارد و همچنین به نظر وی پس از آن، پرداختن مجلس به امور اقتصاد مقوله بسیار مهمی است.

 

*بتول نامجو

 

 

 

فرزند و خواهر شهید نامجو

متولد 1349

پزشک عمومی از دانشگاه علوم پزشکی کرمان

عضو شورای مرکزی بسیج جامعه پزشکی کشور

دبیر شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده کشور

عضو کمیته سلامت شورای فرهنگی اجتماعی زنان

عضو شورای اسلامی شهر کرمان و مسئول کمیسیون بهداشت

عضو هسته مرکزی گزینش دانشگاه علوم پزشکی کرمان

کارشناس وزارت بهداشت در مرکز توسعه شبکه معاونت سلامت

مسئول بهداشت خانواده استان کرمان

 

*محمد حسین استاد آقا

 

 

جانباز

متولد 1347

حضور بسیجی در جبهه های نبرد حق علیه باطل

کارشناسی ارشد مدرسی معارف اسلامی

خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم

حضور بسیجی در جبهه های نبرد حق علیه باطل

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم

مدیر عامل موسسه فرهنگی ولاء منتظر

معاون اداری مالی مرکز فرهنگ و معارف قرآن

دبیر کمیته علمی اجلاس دوسالانه امام مهدی(عجل الله تعالی فرجه الشریف)

قائم مقام مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سیستان و بلوچستان

مسولیت مدرسه علمیه زابل

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت نهم

 

*فرهاد جوانمردی

 

متولد 1337

فوق دکتری مهندسی هسته ای از ژاپن

کارشناسی ارشد مهندسی نیروگاههای هسته ایسازمان انرژی اتمی

مهندسی برق و الکترونیک از دانشگاه صنعتی امیرکبیر

مسئول ستاد دانشگاهی راهبردی انرژی

مدیر قطب های فرا دانشگاهی طرح های ملی در حوزه انرژی

مسئول حوزه وزارتی بسیج اساتید

مسئول وزارتی کارگروه مشترک انرژی هسته ای

کمیسیون انرژی شورای عالی علومتحقیقات و فناوری

دبیر کل مجمع صنفی اساتید

مدیر کل انجمنهای علمی و المپیادها

 

 

*محمد جمال خلیلیان اشکذری

 

متولد 1341

حضور بسیجی در جبهه های نبرد حق علیه باطل

دکتری اقتصاد

خارج فقه و اصول

عضو هیئت علمی موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)

پژوهشگر و عضو شورای علمی مرکز بررسیهای استراتژیک ریاست جمهوری(زیر نظر آقای داودی)

عضو مدعو شورای عالی تدوین برنامه پنجم توسعه

عضو ستاد تلفیق و عضو کارگروه مشترک فرهنگی برنامه پنجم توسعه

تالیف 5 عنوان کتاب در حوزه اقتصاد اسلامی

همکار علمی با معاون اول رییس جمهور در دولت نهم

شرکت در کارگروه تدوین منشور جمهوری اسلامی ایران

 

*علی اصغر خانی

 

دارای دکترای افتخاری و مدرک کارشناسی ارشد در رشته مدیریت

پژوهشگر و تحلیلگر مسائل استراتژیک سیاسی، فرهنگی واجتماعی

شهردار نمونه بین مناطق 22گانه شهر تهران در سالهای 1388 و 1389

بیش از 30 سال سابقه مدیریتی و فرماندهی دفاع مقدس

رئیس و عضو شورای سیاست گذاری جامعه ایمن

رئیس هیات مدیره سازمان نوسازی و رئیس ستاد بحران منطقه

فرمانده سپاه تهران و فرماندهی قرارگاه سازندگی استانهای سمنان و چهارمحال و بختیاری تیپهای 12 قائم آل محمد(عج) و قمر بنی هاشم(ع) استان چهارمحال و بختیاری

فرماندهی ارشد سپاه استان سمنان

قائم مقام لشکر27 محمد رسول الله(ص) تهران

ریاست هیات مدیره باشگاه ورزشی فرهنگی میثاق تهران

حضور در جبهه و افتخار جانبازی

علی اصغر خانی با بیش از 30 سال سابقه مدیریتی و فرماندهی دفاع مقدس از زمره شهرداران مردمی و موفق مناطق تهران بوده و بین مناطق 22گانه شهر تهران در سالهای 1388 و 1389 به عنوان شهردار نمونه برگزیده شده است.  او به عنوان یکی از فرماندهان افتخار آفرین دوران حماسه ساز هشت سال دفاع مقدس، کوله باری از شایستگی های مدیریت اثربخش را برای خدمت به مردم در مدیریت شهری بکار گرفت و با روحیه ای جهادی، تحولی درخشان را در ارتقای سطح کیفیت زندگی و توسعه پایدار شهری در منطقه 11 رقم زد. او همچنین پژوهشگر و تحلیلگر مسائل استراتژیک سیاسی، فرهنگی و اجتماعی و دارای دکترای افتخاری و مدرک کارشناسی ارشد در رشته مدیریت و مدرس دانشگاه است. وی که خود از زمره خانواده معزز و معظم شهداست، از روزهای آغازین جنگ تحمیلی به مدت 92 ماه در جبهه حضور داشت و به افتخار جانبازی نائل آمد و مدال افتخار و ایثار عملیات های فتح المبین، بیت المقدس، رمضان، والفجر 3 ، ولفجر 4 ، والفجر  8، خیبر ، بدر ، کربلای 4، کربلای 5 ، نصر 8 ، ماهوت ، مرصاد و غیره را بر سینه دارد.

خانی از مدیران تحول گرا و خوش فکری است که از دیگر مسؤولیت های مدیریتی وی می توان به رئیس و عضو شورای سیاست گذاری جامعه ایمن، رئیس هیات مدیره سازمان نوسازی و رئیس ستاد بحران منطقه 11 اشاره کرد. او همچنین قائم مقام فرمانده لشکر27 محمد رسول ا... (ص) تهران ، جانشین فرمانده سپاه تهران و فرمانده قرارگاه سازندگی استانهای سمنان و چهارمحال و بختیاری بوده است و فرماندهی تیپهای 12 قائم آل محمد (عج) و قمر بنی هاشم (ع) استان چهارمحال و بختیاری و فرماندهی ارشد سپاه استان سمنان را در کارنامه خود دارد. خانی  مدرس دانشگاه و نویسنده مقالاتی تحلیلی در حوزه مدیریت استراتژیک و سیاست بین الملل است.

 

 

 

 

*محمد اسماعیل کفایتی

 

متولد 1355

دکتری مهندسی شیمی گروه نانو فناوری دانشگاه تهران

کارشناسی ارشد بیوتکنولوژی دانشگاه صنعتی امیرکبیر

مدرس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در مقطع لیسانس و فوق لیسانس(دانشکده مهندسی نفت)

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه تفرش

مدیرکل انجمن های علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران

مسئول بسیج اساتید دانشگاه تفرش

عضو شبکه تحلیلگران تکنولوژی ایران

ارائه دهها سخنرانی و مقاله علمی

تحقیق، توسعه و ایجاد دانش فنی در تولیدبرخی محصولات پیشرفته در حوزه نانو فناوری

مشاور رییس پژوهشگاه صنعت نفت

 

*علیرضا صفارزاده

 

 

جانباز

متولد 1340

90 ماه حضور بسیجی در جبهه های نبرد حق علیه باطل

کارشناسی ارشد مدیریت

رییس فدراسیون پهلوانی کشور

29 سال مدیریت در امر ورزش در بیش از 20 رشته ورزشی

موسس و مدیر عامل باشگاه فجر سپاه

موسس و اولین مدیر سازمان بسیج ورزشکاران

معاون تربیت بدنی نیروی مقاومت بسیج

عضو اتاق فکر طرح جامع ورزش کشور

مربی، داور و دان 5 ورزشهای رزمی

مسئول تدوین سند راهبردی ورزش بسیج

عضو شورای راهبردی ورزش سپاه

 

*جواد محمدی

 

متولد 1348

حضور بسیجی در جبهه های نبرد حق علیه باطل

دکتری ایمونولوژی و ژنتیک از دانشگاه کارولینسکای سوئد

دکتری پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

مدیر کل دفتر مطالعات و ارتباطات بین الملل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی

رییس گروه نظارت و ارزیابی هیئت عالی جذب اعضای هیئت علمی

عضو شورای تحول نظام آموزشی کشور و شورای تخصصی مهندسی فرهنگی کشور

عضو کمیسیون آینده نگاری تحولات علمی و فرهنگی دردبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی

سرپرست رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سوئد

مسئول امور بین الملل ستاد نماز جمعه تهران

 

*علی خطیبی شریفیه

 

متولد 1358

دانشجوی دکتری بیوفیزیک دانشگاه تهران

کارشناسی ارشد فیزیک حالت جامد 

رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها

عضو شورای سیاستگذاری دبیرخانه جنگ نرم در دانشگاه‌ها

مدیرعامل موسسه فرهنگی دفتر مطالعات تاریخ انقلاب اسلامی

مدیر مسئول هفته نامه آوای نهاد

مسئول کمیته سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تربیت معلم تهران

مدیر پروژه تولید نانوذرات نیمه هادی

همکار پروژه ساخت LED با استفاده از نانوذرات نیمه‌هادی

 

*ابراهیم انصاریان

 

ظهر روز "عید قربان" سال 1337 در تهران متولد شد. پدر وی، مرحوم حاج محمد باقر انصاریان، مردی سخت کوش و اهل کسب در بازار تهران بود که به لحاظ سیاسی، از هواداران مرحوم شهید نواب صفوی، مرحوم آیت الله کاشانی و از همراهان هیأت های مؤتلفه اسلامی بود. وی تربیت شده مرحوم حجه الاسلام و المسلمین حاج علی اکبر برهان، امام جماعت مسجد لرزاده بود. از خصوصیات برجسته وی، مطالعه کتب دینی و بهره بردن از منابر بزرگانی چون سید مهدی قوام، حاج انصاری قمی، مرحوم فلسفی، شهید مطهری و سید مرتضی شبستری است.

ابراهیم انصاریان تحصیلات خود را در دبیرستان موسوی به مدیریت حجت الاسلام و المسلمین حاج نورالله شاه آبادی  و دبیرستان جعفری اسلامی در رشته ریاضی ادامه داد.

وی پس از تأسیس دانشکده علوم قضایی توسط شهید بهشتی، با توصیه ایشان به تحصیل در رشته حقوق در دانشکده علوم قضایی در سطح کارشناسی پرداخت و پس از آن، کارشناسی ارشد خود را در رشته فقه و مبانی حقوق از دانشگاه تهران اخذ کرد.

همچنین همزمان با تحصیلات آکادمیک، بعد از ظهرها به مدرسه آیت الله مجتهدی می رفت و تا سال 60 13دروس حوزوی را تا پایان دروس سطح درآن مدرسه، مدرسه عالی شهید مطهری و حوزه علمیه مروی ادامه داد.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی به توصیه شهید رجایی به آموزش و پرورش منطقه 14 تهران رفت و امور تربیتی منطقه را تاسیس نمود و تا سال 1365 با سمت های معلم، دبیر و مدیر مدرسه مشغول به انجام وظیفه بود و طی این مدت در مراکز تربیت معلم نیز به تدریس می پرداخت.

ابراهیم انصاریان از سال 1367 تا 1371 در سازمان امور اداری و استخدامی (سابق) فعالیت داشت و پس از آن به وزارت امور خارجه منتقل گردید که تاکنون در حال خدمت در این وزارتخانه است.

گزیده ای از فعالیتهای اجرایی:

1-  همکاری با آموزش و پرورش مناطق 12 و 14

2-  همکاری با بخش گزینش و فرهنگی کمیته انقلاب اسلامی

3- تدریس در مراکز تربیت معلم

4- مدیر کل امور اداری و مالی سازمان اموراداری و استخدامی

5-  مشاور وزیر امور خارجه

6- مدیر  اداره امور اجتماعی وزارت امور خارجه

7-  کارشناس حقوقی و کنسولی وزارت امور خارجه

8-  کارشناس ارشد حقوقی وکنسولی وزارت امور خارجه

9-   عضو هسته گزینش وزارت امور خارجه

10- عضو هیات مرکزی گزینش سازمان فرهنگ وارتباطات

11-  تدریس در دانشکده علوم قضایی به مدت 10 سال

12-  انجام تحقیقات و چاپ مقالات حقوقی متعدد

 

*محمود دهقانی محمود آبادی

جانباز

متولد 1341

حضور بسیجی در جبهه های نبرد حق علیه باطل

پایان دوره آموزشی سطح چهار(دکتری) در فقه و کارشناسی ارشد اقتصاد

عضو شورای علمی مرکز مطالعات استراتژیک ریاست جمهوری

عضو ستاد تلفیق برنامه پنجم توسعه فرهنگی، اقتصادی اجتماعی و سیاسی کشور

مدیر گروه اقتصاد مرکز پژوهشهای اسلامی صدا و سیما

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی برنامه پنجم توسعه کشور

مدیر مسئول و سردبیر هفته نامه پرتو سخن

عضو هیئت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)

تدریس در دانشگاههای مختلف تهران

عضو بسیج اساتید دانشگاههای کشور


 
فهرست نامزدهای جبهه پایداری انقلاب اسلامی درتهران در دور دوم انتخابات مجلس شورای
ساعت ٩:۱٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/۱۳ : توسط : حسینی
 
 

 


 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جبهه پایداری انقلاب اسلامی ؛ همانگونه که قبلا نیز اعلام شده ؛ انتخاب این افراد جهت نامزدی مجلس شورای اسلامی بر اساس شاخصه های گفتمانی جبهه پایداری انقلاب اسلامی (تعبد به اسلام، تعهد به آرمان های امام و انقلاب اسلامی، تبعیت از ولایت مطلقه فقیه و قانون اساسی، موضع گیری در مقابل جریان فتنه و جریان انحرافی) صورت پذیرفته است.

در همین راستا ؛ فهرست نامزدهای جبهه پایداری انقلاب اسلامی درتهران در دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی ، به شرح ذیل اعلام می گردد:


استان تهران

نام و نام خانوادگی

شهر

حجت الاسلام والمسلمین روح ا... حسینیان

تهران

دکتر علی اصغر زارعی

تهران

حجت الاسلام والمسلمین قاسم روانبخش

تهران

دکتر محمد سلیمانی

تهران

حجت الاسلام والمسلمین سید محمود نبویان

تهران

حجت الاسلام والمسلمین محمد ناصر سقای بی ریا

تهران

دکتر مهدی کوچک زاده

تهران

حجت الاسلام والمسلمین حمید رضا رسائی

تهران

مهندس حسن حمیدزاده

تهران

بیژن نوباوه

تهران

مهندس سید مهدی هاشمی

تهران

فاطمه آلیا

تهران

زهره طبیب زاده نوری

تهران

زهره سادات لاجوردی

تهران

دکتر بتول نامجو

تهران

اسماعیل کوثری

تهران

علی خطیبی شریفیه

تهران

محمد حسین استاد آقا

تهران

دکتر محمد اسماعیل کفایتی

تهران

حجت الاسلام دکتر محمد جمال اشکذری

تهران

دکتر حسین طلا

تهران

علی رضا صفار زاده

تهران

محمود دهقانی

تهران

دکتر جواد محمدی

تهران

دکتر فرهاد جوانمردی

تهران


 
لیست نامزدهای جبهه پایداری انقلاب اسلامی جهت دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی
ساعت ٩:۱٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/۱۳ : توسط : حسینی
 
 زارعی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی جبهه پایداری انقلاب اسلامی عنوان کرد: لیست نامزدهای مورد حمایت جبهه پایداری انقلاب اسلامی در 12 استان کشور منتشر شد

 


 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جبهه پایداری انقلاب اسلامی ؛ دکتر علی اصغر زارعی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی جبهه پایداری انقلاب اسلامی عنوان داشت: لیست نامزدهای مورد حمایت جبهه پایداری انقلاب اسلامی در استان های کشور؛ در دومین دور انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی بررسی و اعلام شد.

بنا براین گزارش؛ به گفته دکتر زارعی، لیست منتشر شده جبهه پایداری در استان های کشور به شرح ذیل می باشد:

 

 

نامزدهای دور دوم جبهه پایداری انقلاب اسلامی؛ مرحله دوم دوره نهم مجلس شورای اسلامی

استان آذربایجان شرقی

تبریز

حجت الاسلام رسول جلیل زاده


محمد اسماعیل سعیدی

استان اردبیل

اردبیل ، نمین و نیر

مصطفی افضلی فرد

استان اصفهان

سمیرم

بهروز جعفری

استان چهارمحال بختیاری

اردل و فارسان و کوهرنگ

علی یوسف پور

استان خراسان رضوی

مشهد و کلات

جواد کریمی قدوسی

استان خوزستان

آبادان

غلامرضا شرفی

دزفول

محمدعلی قاسمی

اهواز

ناصر سودانی


شکرخدا موسوی


جعفر فلسفی

دشت آزادگان

هاشم سواری

استان فارس

شیراز

حجت الاسلام محسن مکارم شیرازی


سید حسین ذوالانوار

استان لرستان

پلدختر

علی کائیدی

بروجرد

بهرام بیرانوند

استان گیلان

رشت

علی آقازاده


نظرعلی علیزاده

تالش و رضوانشهر و ماسال

محمود شکری

استان گلستان

گرگان و آق قلا

عبدالحسین ناصری

استان همدان

همدان

سیدکاظم حجازی


ابرهیم کارخانه ای

استان یزد

بافق و مهریز و ابرکوه و خاتم

کاظم فرهمند

کرمانشاه

کرمانشاه

محمد رزم

مرکزی

تفرش ، آشتیان و فراهان


 

محمدکاظم سپاسی آشتیانی


 
فهرست نامزدهای جبهه متحد اصولگرایان در سراسر کشور
ساعت ٩:۱۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/۱۳ : توسط : حسینی
جبهه متحد اصولگرایان با صدور بیانیه ای ضمن تقدیر از حضور پرشو و شعور مردم در دور اول انتخابات مجلس نهم، عموم امت حزب الله را به حضور گسترده در مرحله دوم دعوت کرده و اسامی مورد حمایت این جبهه در سراسر کشور را اعلام کرد.
 
متن کامل بیانیه جبهه متحد اصولگرایان به این شرح است:

حضور بی بدیل و حماسی مردم غیور ایران و امت حزب الله در انتخابات 12 اسفند سال 90، برگ زرین دیگری بر تاریخ پرافتخار ملت قهرمان ایران افزود و بار دیگر پیوند وثیق امت و رهبری را به جهانیان نشان داد و توطئه آفرینی های دشمنان را ناکام ساخت.

اکنون و در این برهه حساس تاریخی که ملت رشید ایران قصد دارد تا بار دیگر با حضور گسترده خود حماسه 12 اسفند سال 1390 را تمام کند، جبهه متحد اصولگرایان به پشتوانه خرد جمعی و حمایت و راهبری علمای حوزه علمیه و روحانیت مبارز و انقلابی، فهرستی از نامزدهای اصلح اصولگرا  که در دور اول انتخابات مجلس نهم به مردم متدین و حزب الله معرفی کرده بود را برای مرحله دوم انتخابات بار دیگر به محضر ملت ایران معرفی نموده و علاوه برآن  در حوزه های جدید نیز ستاد مرکزی جبهه متحد هر استان نامزدهای انتخاباتی را معرفی کرده است. 

امید است ملت غیور و سرافراز ایران روز 15 اردیبهشت هم با حضور گسترده در انتخابات مرحله دوم مجلس نهم، بیعتی مجدد با آرمانهای امام(ره) و شهدا و فرامین رهبر معظم انقلاب داشته باشند و با انتخاب نامزدهای معرفی شده، مجلسی بر محور کارآمدی و عقلانیت، عدالت و پیشرفت در سایه ولایت را تشکیل دهند.

نامزدهای جبهه متحد اصولگرایان در حوزه انتخابیه تهران:

1- دکتر لاله افتخاری
2- دکتر زهره الهیان
3- دکتر الهام امین‌زاده
4- ابراهیم انصاریان
5- دکتر اسدالله بادامچیان
6- مهندس محمدرضا باهنر
7- مهندس مهرداد بذرپاش
8- دکتر احمد توکلی
9- محمدنبی حبیبی
10- دکتر علی اصغر خانی
11- دکتر مجتبی رحماندوست
12- محمدنبی رودکی
13- فاطمه رهبر
14- دکتر علیرضا زاکانی
15- پرویز سروری
16- دکتر زهره طبیب‌زاده
17- حسین فدایی آشیانی
18- حجت الاسلام و المسلمین دکتر محسن کازرونی
19- اسماعیل کوثری
20- حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا مصباحی مقدم
21- دکتر حسین مظفر
22- دکتر الیاس نادران
23- حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمود نبویان
24- دکتر حسین نجابت
25- بیژن نوباوه وطن


نامزدهای مورد نظر  جبهه های استانی

حوزه انتخابیه

استان

 

Calibri">1-      حجه الاسلام رسول جلیل زاده

Calibri">2-      آقای محمد اسماعیل سعیدی

Calibri">3-      خانم عشرت شائق

 

تبریز ، اذر شهر و اسکو

آذربایجان شرقی

 

 آقای مصطفی افضلی فرد

اردبیل

اردبیل

 

 

اصفهان

کوهکن

لنجان

آقایان همتی و شوهانی

ایلام

ایلام

آقای دوست محمدی

دهلران

جهت ایجاد فضای بهتر انتخاباتی و حضور حداکثری نامزدی معرفی نشد

اهواز

خوزستان

  1-غلامرضا شرفی

  2- محمد سعید انصاری

آبادان

سید هادی طباطبایی

ایذه و باغملک

سکوت

بهبهان

قاسمی

دزفول

ناصر صالحی نسب

دشت آزادگان

1-جواد آرین منش

2- محمدحسین حسین زاده بحرینی

مشهد و کلات

خراسان رضوی

علی یوسف پور

اردل و فارسان

چهار محال و بختیاری

سید حسین ذوالانوار

شیراز

فارس

رحیم زارع

آباده

جهت ایجاد فضای بهتر انتخاباتی و حضور حداکثری نامزدی معرفی نشد

سنندج

Calibri; mso-fareast-font-family: Calibri; mso-hansi-font-family: Calibri" lang=AR-SA>کردستان

محمد رزم

کرمانشاه

Calibri; mso-fareast-font-family: Calibri; mso-hansi-font-family: Calibri" lang=AR-SA>کرمانشاه

جهت ایجاد فضای بهتر انتخاباتی و حضور حداکثری نامزدی معرفی نشد

گرگان

گرگان

1- نظرعلی علیزاده    و   2- سید علی آقازاده

رشت

گیلان

محمود  شکری

تالش و رضوانشهر و ماسال

بهرام بیرانوند

بروجرد

لرستان

جهت ایجاد فضای بهتر انتخاباتی و حضور حداکثری نامزدی معرفی نشد

درود و ازنا

علی کائیدی

پلدختر

حمایت از هر دو نامزد: آقا محمدی و ملکشاهی

خرم آباد

جهت ایجاد فضای بهتر انتخاباتی و حضور حداکثری نامزدی معرفی نشد

زابل و زهک

سیستان و بلوچستان

کاظم سپاسی آشتیانی

تفرش و آشتیان

مرکزی

جهت ایجاد فضای بهتر انتخاباتی و حضور حداکثری نامزدی معرفی نشد

تویسرکان

همدان

جهت ایجاد فضای بهتر انتخاباتی و حضور حداکثری نامزدی معرفی نشد

ملایر

جهت ایجاد فضای بهتر انتخاباتی و حضور حداکثری نامزدی معرفی نشد

همدان

حمایت از هر دو نامزد: کاظم فرهمند و دخیل عباس زارع

بافق و مهریز و ابرکوه و خاتم

یزد


 
آیت الله جوادی آملی : هدف شهید مطهری بیداری اسلامی بود
ساعت ٩:٤٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/٩ : توسط : حسینی
 

 

آیت الله جوادی آملی گفت:مهمترین هدف شهید مطهری ترویج علوم

اسلامی برای تحول در جهان اسلام بود.

 

بصیرت: به گزارش واحد مرکزی خبر، آیت الله جوادی آملی در دیدار اعضای ستاد بزرگداشت.سی و سومین سالگرد شهادت استاد آیت الله مطهری ، تحول در جهان اسلام را که اکنون به عنوان بیداری اسلامی در خاورمیانه مطرح است هدف شهید مطهری بیان کرد و افزود : تنها عامل بیداری خاورمیانه ، عقل ، استدلال و اسلام خواهی است. او با اشاره به نقش تفکر عقلی و فلسفی در عنصر بیداری و جایگاه مهم حوزه و به ویژه دانشگاه در این تفکر و بیداری داخلی و خارجی گفت : دانشگاه وقتی بیدار می شود که اسلامی شود و هنگامی اسلامی می شود که علوم آن اسلامی باشد.

 آیت الله جوادی آملی افزود: شهید مطهری اگر امروز بود مهمترین تلاشش ترویج علوم اسلامی بود که باید ادامه یابد . وی شهید مطهری را عالمی حق محور و با استعدادی بالغ و نابغ نامید که فتنه‌ها و شبهات را می شناخت وفتنه را در نطفه خفه و شبهات را درمان می کرد. آیت الله جوادی آملی همچنین بر گسترش بهره مندی عمومی مردم ، از آثار ارزشمند شهید مطهری و افزایش فعالیت‌های تحقیقی و علمی بنیاد علمی - فرهنگی شهید مطهری درباره این آثار تاکید کرد.


 
خشم صهیونیستها ازیک کاریکاتور+تصویر
ساعت ٩:٤٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/٩ : توسط : حسینی

 

منابع رژیم صهیونیستی اعلام کردند: ایران در روز یادبود هولوکاست، کارتون هایی با مضمون انکار ان منتشر کرده است.

 

 
 

 پخش چند کارتون از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در سالگرد واقعه ای که هولوکاست نام گذاری شده خشم اسرائیلی ها را بر انگیخت.منابع رژیم صهیونیستی اعلام کردند: ایران در روز یادبود هولوکاست، کارتون هایی با مضمون انکاران منتشر کرده است.به گزارش اخبار شبکه دو تلویزیون اسرائیل در شب چهارشنبه، همزمان با روز یادبود هولوکاست در اسرائیل، ایران کارتونهایی با مضمون انکار هولوکاست از تلویزیون سراسری خود پخش کرد.این کارتون ها در قالب کاریکاتورهایی یهودیان را نشان می‌دهند که داستان‌هایی درباره ظلم و ستم نازی‌ها و مرگ شش میلیون یهودی جعل می‌کنند و از هولوکاست برای غنی کردن خود و همچنین راندن اعراب از فلسطین استفاده می‌کنند.


 
شوک تازه حزب الله به اسرائیل
ساعت ٩:٤٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/٩ : توسط : حسینی

نیروهای حزب الله لبنان به هواپیماهای نظامی بدون سرنشین مجهز شده اند.

روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت با انتشار این خبر نوشت: حزب الله از هواپیماهای بدون سرنشین در صورت هرگونه درگیری نظامی با اسرائیل استفاده خواهد کرد.

به گزارش «قدسنا»، روزنامه مذکور می افزاید: این نوع هواپیماها که جمهوری اسلامی ایران در اختیار حزب الله قرار داده، قادر به حمل ده ها کیلوگرم موادمنفجره هستند. یدیعوت آحارونوت با اشاره به نگرانی اسرائیل در این زمینه تاکید کرد: احتمالا حزب الله از این هواپیماها برای حمله به اهداف متعددی در شمال اسرائیل [سرزمینهای اشغالی] استفاده خواهد کرد.

منابع نظامی و اطلاعاتی رژیم صهیونیستی پیش از این هم برآوردهای متعددی از قدرت نظامی حزب الله منتشر کرده اند حاکی از این که ارتش حزب الله دارای دست کم 10 هزار فروند موشک قدرتمند است. (برخی منابع صهیونیستی این رقم را تا 40 هزار فروند هم عنوان کرده اند) بنابراین گزارش ها حزب الله با این قدرت موشکی پیشرفته می تواند مراکزی نظیر تاسیسات دیمونا، پایتخت اسرائیل (تل آویو) و هر مرکز سیاسی، نظامی و امنیتی صهیونیستی را در سراسر فلسطین اشغالی مورد حمله قرار دهد.

یادآور می شود این گزارش ها در حالی منتشر می شود که حزب الله تمام قدرت دفاعی و تهاجمی خود را آشکار نکرده و به همین دلیل از قدرت غافلگیری بالایی برخوردار است. در جریان جنگ 33 روزه (تابستان سال 2006) حزب الله با استفاده از همین قدرت غافلگیری اقدام به انهدام ده ها فروند تانک مرکاوا، بالگرد آپاچی و ناوچه پیشرفته ساعر 5 کرد. حزب الله همچنین در آن جنگ تا نزدیکی های تل آویو را مورد حملات موشکی قرار داد و این در حالی است که جنبش مقاومت 6 سال پیش، از قدرت نظامی امروز برخوردار نبود.


 
دیدار انتخاباتی خاتمی با هاشمی رفسنجانی
ساعت ٩:٤٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/٩ : توسط : حسینی

 سیدمحمد خاتمی در ادامه فعالیت های خود برای احیای اصلاح طلبان مذاکراتی را با برخی چهره ها انجام داده است.به گزارش«محدوده»،این مذاکرات که بیشتر حول یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و منسجم کردن اصلاح طلبان در این محور صورت گرفته تا بدان حد جدی بوده که خاتمی خواستار روشن ساختن تکلیف اصلاح طلبان تا خردادماه شده است.در همین زمینه گفته می شود خاتمی دیداری را اخیرا با هاشمی رفسنجانی داشته وبحث های انتخاباتی را با وی طرح و بیان کرده است.


 
آژانس اتمی ازسرگیری دور جدید مذاکرات هسته‌ای با ایران را تائید کرد
ساعت ٩:٤۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/٩ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از سرگیری دور جدید مذاکرات هسته‌ای با ایران در اواسط ماه مه سال جاری میلادی را تائید کرد.

خبرگزاری فارس: آژانس اتمی ازسرگیری دور جدید مذاکرات هسته‌ای با ایران را تائید کرد

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری "رویترز"، آژانس بین المللی انرژی اتمی به عنوان دیده بان هسته ای سازمان ملل امروز شنبه ازسرگیری دور جدید مذاکرات با ایران در اواسط ماه مه میلادی در وین خبر داد.

"گیل تودور" سخنگوی آژانس بین المللی انرژی اتمی در این باره اعلام کرد که نشست هسته ای با ایران در روزهای 14 و 15 ماه مه سال جاری در نمایندگی دائم ایران در وین پایتخت اتریش برگزار خواهد شد؛ تودور در ادامه گفت که هدف ادامه مذاکراتی است که اوایل سال جاری میلادی آغاز شده است.

تائیدیه آژانس درباره ازسرگیری مذاکرات هسته ای با ایران در شرایطی گزارش می شود که "علی اصغر سلطانیه" نماینده ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز شامگاه جمعه 8 اردیبهشت اعلام کرد: به منظور نشان دادن حسن نظر و عزم سیاسی در همکاری با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و اثبات بی اساس بودن برخی ادعاها درباره فعالیت‌های هسته‌ای کشورمان، دور بعدی مذاکرات در 24 و 25 اردیبهشت ماه در نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در وین برگزار خواهد شد.

تیم آژانس آخرین بار در روزهای در روزهای 1 و 2 اسفند 1390 (20 و 21 فوریه 2012) به سرپرستی هرمان ناکارتس معاون مدیر کل در امور پادمان به تهران آمد، اما مذاکرات این تیم با ایران به دلیل کارشکنی‌های یوکیا آمانو ناتمام ماند.

اختلاف اصلی ایران و آژانس در آن است که ایران عقیده دارد هرگونه دسترسی به پارچین باید پس از نهایی شدن یک مدالیته جامع بین ایران و آژانس انجام شود.

دور جدید مذاکرات آژانس بین المللی انرژی اتمی با ایران در شرایطی گزارش می شود که تهران و گروه 1+5 شامل کشورهای آمریکا، انگلیس، فرانسه،‌ روسیه، چین و آلمان برای برگزاری دور دوم مذاکرات هسته ای خود در تاریخ 23 ماه مه سال جاری در بغداد پایتخت عراق آماده می شوند.


 
افشاگری جدید از وضعیت زندان‌های سعودی
ساعت ٩:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/٩ : توسط : حسینی

شیخ سلمان الرشودی، نویسنده و وکیل معارض عربستانی که اخیرا و تحت فشار سازمان عفو بین الملل از زندان‌های رژیم سعودی آزاد شده از وضعیت زندان‌های رژیم سعودی و آنچه بر وی گذشته، می‌گوید.

 
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری التغییر نوشت: شیخ "سلمان الرشودی" از جمله معارضان رژیم سعودی که به اتهام نوشتن مقالات و مطالب علیه رژیم سعودی در بازداشت بسر‌می‌برد، سرانجام و تحت فشار سازمان عفو بین الملل از زندان‌های رژیم سعودی آزاد شد.
 
 
وی پس از آزادی درباره اوضاع جاری در زندان‌های این کشور و نحوه برخورد نیروهای امنیتی و زندانبانان رژیم سعودی چنین می‌گوید:
 
پس از ورود به زندان فورا به دلیل ابتلا به بیماری فشار خون بالا مرا به بیمارستان "عرفان" در جده منتقل کردند، اما به جای بخش مراقبت‌های مردان مرا در بخش زنان و زایمان بستری کردند.
 
این اقدام تعجب بسیار مرا برانگیخت اما بعد دریافتم، این اقدام نیروهای امنیتی به این جهت صورت گرفت تا از هرگونه ارتباط من با دوستانم جلوگیری کنند، به ویژه آنکه من به دلیل شغلم که وکالت است، از زندان‌های رژیم سعودی و نقض حقوق بشر صورت گرفته در آن بسیار می‌دانستم.
 
پس از آن مرا به زندان منتقل کردند و چهل ماه یعنی بیش از 3 سال را در زندان انفرادی بسربردم و این سرنوشت تمام زندانیان عربستانی است که به جنایات‌هایی که در زندان‌های رژیم سعودی صورت می‌گیرد، آگاه هستند و می‌دانند تمام آنها نقض آشکار حقوق بشر است.
 
یک شب هنگامی که پس از نماز روی تخت دراز کشیده بودم، درب سلولم باز شد و دو زندانبانم گفتند که می‌خواهند دست‌های مرا ببندند، هرچه فکر کردم به دلیل آن پی نبردم.
 
به ناچار تسلیم شدم و آنها هم دست‌ها و هم پاهای مرا بستند و سپیده دم برای نماز صبح بازگشتند، این بار نیز در دست آنها طناب‌هایی دیدم تعجب کردم و پرسیدم اینها برای چیست؟ گفتند که می‌خواهیم تو را به تخت ببندیم.
 
به این اقدام آنها بسیار اعتراض کردم که بی‌فایده بود، آنها مرا به تخت بستند و یک‌ماه به این ترتیب به تخت بسته شده بودم و پس از آن بود که فرج حاصل شد و مرا به زندان "الحائر" در ریاض منتقل کردند.
 
سازمان عفو بین الملل اخیرا در گزارشی تحت عنوان "سرکوب به نام امنیت در عربستان" اقدام به انتشار مطالب و اسناد و مدارک جدیدی از موج جدید سرکوب‌ها در عربستان به دست رژیم سعودی علیه اصلاح طلبان این کشور کرده است.

 
قبل از موسیقی به خودسازی باید پرداخت،به تخریب‌ها عادت کرده‌ام
ساعت ٩:۳۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/٩ : توسط : حسینی
گلایه افتخاری از بی‌اخلاقی برخی سایت‌ها در انتساب
 
سخنانش به شخصی خاص

خبرگزاری فارس: علیرضا افتخاری با ارسال یادداشتی به فارس نسبت به بی‌اخلاقی برخی سایت ها در انتساب سخنانش به شخصی خاص گلایه کرد.

خبرگزاری فارس: گلایه افتخاری از بی‌اخلاقی برخی سایت‌ها در انتساب سخنانش به شخصی خاص

به گزارش خبرنگار موسیقی فارس علیرضا افتخاری خواننده پرآوازه کشورمان چندی پیش در گفت‌وگویی با خبرگزاری فارس به بیان مطالبی درباره موسیقی امروز پرداخت و در ضمن سخنانش درباره برخی معضلات در این حوزه مواردی را بیان کرد. متاسفانه برخی سایت‌ها که در تخریب و جو سازی علیه افراد موجه ید طولایی دارند با نسبت دادن حرف های وی به شخص خاصی سبب حرف و حدیث هایی را بوجود آوردند.

به همین دلیل افتخاری با ارسال یادداشتی به خبرگزاری فارس نکاتی را در این مورد ارائه کرد.

متن این یادداشت به شرح زیر است:

چندی پیش در گفت‌وگوی مشروحی که با خبرگزاری فارس داشتم بر اهمیت اخلاق و لزوم توجه به خانواده‌ نکاتی را به دوستان هنرمند یادآور شدم. در آنجا عنوان کردم که اساتید ما در روزگار گذشته بیش از همه چیز به اخلاق پایبند بودند و حرمت فعالیتی را که انجام می دادند نگه می داشتند و اتفاقا همین مساله موجبات ماندگاری آنها را در دل مردم فراهم نمود. در آنجا عنوان کردم که هنرمندی که اهل تزکیه باشد سکوتش هم مخاطب را مجذوب می کند.

این مساله امروز بیش از زمانهای دیگر باید مورد توجه قرار گیرد چراکه متاسفانه علیرغم وجود افراد ریشه‌دار در این عرصه برخی مصادیقی که امروز دیده و شنیده می شود نشان از توجه کمتر به میراثی است که از گذشته در این عرصه به ما رسیده است.

این هشداری است که از سر درد و دلسوزی برای جوانهایی عنوان کردم که قرار است صدای ساز و آوازشان مردم را تحت تاثیر قرار دهد. به همین خاطر گفتم که برخی‌ها با «اولین آلبوم» خود زن‌شان را طلاق می‌دهند و این یک معضلی است که باید نسبت به آن حساس و هشیار بود.

پس از انتشار این درددل، برخی سایت‌ها به جای توجه به این هشدار و تلاش برای همفکری برای حل این معضل با ترفندهای ژورنالیستی به برداشت های ناصواب از سخنانم پرداختند و حرفهایم را به فرد و افراد خاصی نسبت دادند؛ در صورتی‌که این گفته‌ها به شخص یا اشخاص خاصی برنمی‌گردد و هدف اصلاح مشکلی بوده که به گمانم دامن جوانترهای ما را گرفته است.

باید بدانیم کار موسیقی بسیار دشوار و بازی با آتش است و افرادی که نیت ورود به این عرصه(و هر عرصه دیگر) را دارند باید قبل از موسیقی به خودسازی بپردازند تا با افزایش توجه مردم پایشان نلغزد.

اگرچه به توهین‌ها و آزار برخی که بدون توجه به عمق مطالب تنها در صدد تخریب شخصیت انسانها هستند آشنایم و به آن عادت کرده ام اما باید بگویم که این هشداری بود که از سر درد بیان کردم و به آن نیز اعتقاد راسخ دارم.


 
یک مقام آگاه در گفت‌وگو با فارس خبر داد
ساعت ٩:۳٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/٩ : توسط : حسینی
دستور رئیس‌جمهور برای پیگیری پاداش 100 میلیونی یک مدیرعامل

خبرگزاری فارس: یک مقام آگاه از دستور رئیس جمهور برای پیگیری پرداخت پاداش 100 میلیون تومانی به صابر فیضی مدیر عامل شرکت مخابرات ایران خبر داد.

خبرگزاری فارس: دستور رئیس‌جمهور برای پیگیری پاداش 100 میلیونی یک مدیرعامل

این مقام آگاه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس تصریح کرد که پرداخت پاداش 100 میلیون تومانی به فیضی در سال گذشته بر اساس مصوبه مجمع قبلی این شرکت صورت گرفت.کمااینکه در سال 89 نیز مبلغ 50 میلیون تومان پاداش به وی پرداخت شده بود.

وی افزود: این در حالی است که تعداد زیادی از مدیران عامل مخابرات استانها و بعضاً مدیران هم سطح ایشان که در دیگر استانها و یا حتی در مناطق محروم تر و یا حتی مناطق مرزی خدمت می نمایند ، پاداش بسیار ناچیزی دریافت می نمایند که اصلاً با این رقم قابل مقایسه نیست.

وی گفت: کارکنان شرکت مخابرات ایران که بسیاری از آنها  پس از خصوصی شدن حقوقشان کم شده است و این گونه تبعیض ها را ظلم آشکار می دانند و از صاحبان سهام درخواست دارند تا مجدانه این موضوع را پیگیری نمایند. آنها در درخواستشان طرح و تصویب اینگونه موارد را در مجمع و هیأت مدیره مخابرات ایران غیر متعارف و ناعادلانه می دانند.

انتظار می رود دستگاههای نظارتی ، مسئولین دولت و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نسبت به این عمل خاص واکنشی نشان دهند و موجبات نارضایتی کارکنان دولت و مردم را برطرف سازند.


 
اگر آتشی شعله‌ور شود قبل از همه "امارات" آسیب‌ جدی می‌بیند
ساعت ٩:۳٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/٩ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: یک مقام مسئول در نیروهای مسلح با اشاره به اظهارات اخیر رییس پلیس امارات درخصوص ایران گفت: مایه تأسف است که سیاست‌های دفاعی و امنیتی امارات را پلیس این کشور تعیین می‌کند.

خبرگزاری فارس: اگر آتشی شعله‌ور شود قبل از همه "امارات" آسیب‌ جدی می‌بیند

یک مقام مسئول در نیروهای مسلح در گفتگو با خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، در پاسخ به اظهارات رئیس پلیس امارات مبنی بر اینکه: "اگر امارات به دنبال جنگ بود، تر و خشک و همه چیز سه جزیره را با هم می‌سوزاند"، گفت: موضوع جزایر سه‌گانه و تعلق قطعی آن به ایران موضوعی نیست که رئیس پلیس امارات بخواهد برای آن تعیین تکلیف کند و اگر آتشی از سوی بدخواهان شعله‌ور شود قبل از هر چیزی کشور امارات دچار آسیب‌های جدی خواهد شد.

وی افزود: مایه تأسف است که سیاست‌های دفاعی و امنیتی امارات را پلیس این کشور تعیین می‌کند، توصیه ما این است که ایشان به فکر امنیت داخلی امارات باشد تا اظهار‌نظر پیرامون اینگونه امور.

این مقام دفاعی تأکید کرد: البته مقامات سیاسی این کشور باید جلوی اینگونه اظهارات غیردوستانه و جنگ‌طلبانه را بگیرند.


 
سخنان مهم و تاریخی علامه مصباح یزدی در جمع کاندیداهای جبهه پایداری + عکس
ساعت ٩:۳۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/٩ : توسط : حسینی
اخلاص و متانت مهمترین عوامل پیروزی جبهه‎پایداری در مرحله اول/
 
 آزمون‎های دشوارتری در راه است

 در آستانه برگزاری دومین دور از انتخابات مجلس شورای اسلامی، آیت الله مصباح یزدی، در دیدار با اعضای شورای مرکزی و کاندیداهای جبهه پایداری در شهر تهران، با بیان مطالب مهمی پیرامون انتخابات مجلس، پیروزی‌های اخیر در این انتخابات را به دلیل حرکت خالصانه نیروهای انقلاب دانسته و به تبیین امتحانات پیچیده پیش رو در عرصه سیاسی و اجتماعی پرداختند.

 
به گزارش رجانیوز، در این دیدار که بیش از سه ساعت به طول انجامید، پس از بیان نظرات حاضرین در جلسه، علامه مصباح یزدی در سخنانی مهم و تاریخی، به تبیین چارچوب حرکت جبهه پایداری در دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی پرداخته و نسبت به شرایط حساسی که نیروهای انقلاب اسلامی در آینده پیش رو دارند، هشدار دادند.
 
رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) در این دیدار با تبیین عوامل پیروزی جبهه پایداری در انتخابات مجلس، به امکانات و زمان اندک جبهه پایداری برای فعالیت انتخاباتی اشاره کرده و اخلاص در تشکیل این جبهه و اخلاق متینی که این جبهه در قبال دیگر رقبا داشت را از مهمترین عوامل پیروزی جبهه پایداری با وجود این کاستی‌ها بر شمردند.
 
علامه مصباح یزدی در ادامه به بیان شرایط سخت امتحان در زمان صدر اسلام پرداخته و نکات مهمی را پیرامون امتحانات حساسی که در آینده جامعه شاهد آن خواهد بود بیان فرمودند.
 
با توجه به اهمیت سخنان حضرت علامه مصباح یزدی، رجانیوز در ادامه متن کامل سخنان ایشان در جمع اعضای جبهه پایداری انقلاب اسلامی را منتشر می‌کند:
 
 
 بسم الله الرحمن الرحیم، الحمد لله رب العالمین و الصلوة و السلام علی سیدالأنبیاء و المرسلین حبیب اله العالمین ابی‌القاسم محمد و علی آله الطیبین الطاهرین المعصومین
 
 
 
عوامل پیروزی در انتخابات
 
داستان انتخابات اخیر و پیروزی‌هایی که دشمنان هم به آنها اعتراف کردند یکی از نمونه‌های نصرت الهی است که در طول تاریخ برای پیروان حق و به خصوص مسلمانان اتفاق افتاده و هر وقت مردم قدردان این نعمت‌های الهی، مخصوصا نعمت‌هایی که همراه با مددهای غیر عادی بوده، شکر کردند خدا بر نعمت‌شان افزوده و موفقیت‌های بیشتری نصیب‌شان کرده است. ما هم به همین دلیل در مقام شکر الهی برمی‌آییم و به فرمایش مقام معظم رهبری ـ‌دامت برکاته‌ـ جبهه خضوع بر آستان ربوبی می‌ساییم که این موفقیت را نصیب جامعه ما کرد و کشور و ملت ما در مقابل دشمنان سرفراز شدند.
 
عامل این نعمت و پیروزی در درجه اول شخص مقام معظم رهبری ـ‌مد ظله العالی‌ـ بودند؛ این، هم بر دوست و هم بر دشمن مخفی نیست. هر چند کسانی دوست ندارند این امر ابراز و به آن پرداخته شود؛ ولی دوست و دشمن می‌دانند که تدبیرهای حکیمانه ایشان و دلسوزی، صداقت و اخلاص‌شان در برابر خدای متعال و انجام وظایف، بزرگ‌ترین عامل برای موفقیت‌هایی است که در طول مدت قریب به ربع قرن که ایشان پرچم ولایت را به دست دارند، نصیب مردم ایران شده و این انتخابات هم نمونه‌ای از این پیروزی‌ها بود. البته در درجات پایین‌تر کسانی که بیشتر از نعمت وجود ایشان و همین طور از سایر نعمت‌های الهی قدردانی کردند استحقاق نعمت‌های بیشتر را پیدا کردند و امیدواریم که در آینده هم عنایات الهی روزافزون شود.
 
ارتباط مسأله انتخابات با تشکیل جبهه پایداری و وظایفی که مقتضای پیدایش این پدیده است ایجاب می‌کند که در چند جهت تأمل کنیم: اول اصل موفقیت چشمگیری که حاصل شد؛ این پیروزی واقعا برای دوستان جبهه پایداری و برای بسیاری از دوستان دیگر بیش از حد انتظار بود؛ مخصوصا با توجه به امکانات ضعیفی که در اختیار نامزدهای این جبهه بود و فرصت کمی که از زمان تشکیل جبهه پایداری تا زمان انتخابات وجود داشت؛ در مقایسه با کسانی که بیش از سی سال سابقه و تجربه داشتند، مردم آنها را بیشتر می‌شناختند، در طول دوران نهضت و بعد از پیروزی انقلاب پست‌های حساس داشتند؛ هم‌چنین سایر امتیازات که آنها داشتند در مقابل چند نفری که به عنوان جبهه پایداری حرکتی را شروع کردند، در حالی‌که موقعیت‌شان نسبت به آن‌ها خیلی ضعیف‌تر بود؛ هم امکانات مادی‌شان و هم فرصت کمتری در اختیار داشتند. با توجه به این نقطه‌ها که به یک معنا نقطه‌های ضعف است، موفقیت‌هایی که نصیب این جبهه شد خیلی بیش از حد انتظار بود.خدا را باید در مقابل این نعمت شکر کنیم و ببینیم چه عواملی موجب این موفقیت شده است؛ چون خدای متعال نعمتش را بدون استحقاق به افراد نمی‌دهد و چنین نیست که هر کسی لیاقت هر نعمتی را پیدا کند. باید ببینیم چه عوامل و چه نقطه‌های مثبتی در این گروه بوده که استحقاق چنین نعمتی را پیدا کرده‌اند؛ باید این نقاط مثبت را شناسایی کنیم و آنها را تقویت کنیم.
 
به نظر من مهم‌ترین عامل روح اخلاص عزیزانی است که اقدام به تشکیل این جبهه و فعالیت‌های انتخاباتی اخیر کردند. با مراجعه به منابع دینی و مشاهده تجربه‌های تاریخی، به خصوص در زمان حاضر با ملاحظه ویژگی‌های حضرت امام ـ رحمه‌الله ‌ـ و مقام معظم رهبری ـ‌دامت برکاته‌ـ ‌و دیگرانی که از این حیث به ایشان شبیه‌تر بودند، نقش اخلاص را در موفقیت‌هایشان می‌بینیم. ما هم باید از این موضوع درس بگیریم و هر کس سعی کند این عامل را در خودش تقویت کند. این یک تعارف یا شعار سیاسی نیست؛ بلکه حقیقتی است. هر کس با خدا معامله کند و خالص‌تر باشد، خدا هم بیشتر به او کمک می‌کند. این نقطه مثبتی است که ما باید به آن توجه داشته باشیم و آن را در خودمان تقویت کنیم.
 
عامل دیگر برخورد متینی بود که این دوستان با دیگران داشتند. همه می‌دانیم کسانی که با این جبهه موافق نبودند چند گروه کاملا متفاوت بودند: از یک سو اصلاح‌طلبان، از سوی دیگر طرفداران جریان انحرافی، بعضی از دوستان اصول‌گرا هم تصور می‌کردند رقیب جدیدی برایشان پیدا شده که موجب اختلاف در جبهه اصول‌گرایی می‌شود، از جهت دیگری با این گروه مخالفت می‌کردند و گاهی این مخالفت‌ها به صورتی دور از انتظار انجام می‌شد. تا جایی که من اطلاع دارم برخورد دوستان با این مخالفت‌ها در مقام مقایسه با دیگران خیلی متین‌تر و منطقی‌تر بود و همین امر مردم را بیشتر به این گروه علاقه‌مند کرد. مردم از درگیری‌های سیاسی و گروهی خسته شده‌اند، طبع آدمیزاد هم چنین برخوردهایی را نمی‌پسندد. اما منطق و استدلال و برخورد مؤدبانه و متین انگیزه بیشتری برای گوش دادن و تحت تأثیر واقع شدن ایجاد می‌کند. به نظر من این هم عامل مثبتی بود که باید تقویت شود. گاهی شنیده می‌شد که کمی تندی یا عصبانیت در گوشه و کنار وجود داشته، به نظر من بهتر است که ما در صدد تقویت متانت و منطق باشیم. اگر نقطه‌های ضعفی هم در جریان کار بوده باید آنها را هم بشناسیم و اصلاح کنیم. اما آن‌چه به نظر بنده می‌رسد که در این جلسه روی آن تأکید کنم فراتر از این مسایل است.
 
 
 
آزمون‌های الهی، مراتب و دشواری‌ها
 
بدون شک بعثت پیغمبر اکرم ـ‌صلی الله علیه و آله‌ـ نقطه عطفی در تاریخ بشریت بود که دوران بعد از آن با ماقبلش بسیار متفاوت است. اما معنای این حرف این نیست که آن‌چه در زمان خود پیغمبر اکرم ـ‌صلوات‌الله‌علیه‌ـ اتفاق افتاد نقطه اوج این حرکت بود؛ بلکه نقطه شروع بود. با مشاهده حرکتی که از بعثت شروع شود، به وسیله ائمه اطهار ـ‌صلوات‌الله‌علیهم‌اجمعین‌ـ مدارج تکامل را پیمود و نهایتا به دست مبارک ولی عصر ‌ـ‌عجل‌الله‌فرجه‌الشریف‌ـ به نقطه اوج خود خواهد رسید، متوجه می‌شویم که این حرکت از روز اول توأم با مبارزه و سختی‌ها بوده و این مبارزه تا روز آخر ادامه خواهد یافت. با این تفاوت که در ابتدا پیغمبر اکرم ـ‌صلی‌الله‌علیه‌ـ با گروهی بت‌پرستِ جاهل، بی‌منطق و مبتلا به خرافات مواجه بودند که معرفت و شعور آنها در این حد بود که بتی را که خودشان از کشک و خرما درست کرده بودند، می‌پرستیدند و وقتی گرسنه‌شان می‌شد همان بت‌ها را می‌خوردند! ناگفته پیداست که چنین کسانی با پیغمبر اکرم(ص) برخوردهای غیرانسانی، نامعقول و بی‌ادبانه‌ای داشتند و همین برخوردها به بیش از هشتاد غزوه و سریه منجر شد. زندگی مسلمانان بعد از تشکیل جامعه اسلامی در مدینه کلا به جنگ گذشت و این یعنی حرکت پیامبر(ص) از ابتدا با مبارزه توأم بود.
 
 
 
رویارویی یاران قدیمی با رهبر جامعه
 
حلقه دوم این مبارزه از روز رحلت پیغمبر اکرم(ص) شروع شد تا دوران 25 سال خلافت خلفا هم گذشت و سرانجام مردم خسته و ناامید از دیگران، به در خانه علی هجوم آوردند و اظهار کردند که حالا ما فهمیدیم که باید از شما اطاعت کنیم. در این‌جا مرحله جدیدی شروع شد که امید می‌رفت حضرت امیر(ع) بتوانند خطاهای گذشته را جبران کنند و قدم‌های بلندی در مسیر تکامل جامعه اسلامی بردارند. ولی چند روزی نگذشت که جنگ جمل را به راه انداختند و امیرالمؤمنین(ع) مجبور شد ناخواسته جنگی را تحمل کند. اما این جنگ با جنگ‌های پیغمبر(ص) خیلی متفاوت بود. پیامبر اکرم(ص) با بت‌پرستانی می‌جنگید که دختران‌شان را زنده به‌گور می‌کردند و بت‌هایی را که خودشان می‌ساختند، می‌پرستیدند؛ اما جنگ علی(ع) با پسر عمه خودش و بعضی دیگر از اصحاب پیغمبر(ص) بود؛ با کسانی که سال‌ها در جبهه‌‌های جنگ شرکت کرده بودند، در رکاب رسول‌الله(ص) مجاهدت‌ها کرده بودند، هزینه‌هایی پرداخته بودند، فداکاری‌هایی کرده بودند، بسیاری از آنها نور چشمی‌‌های جامعه اسلامی بودند. این نوع دیگری از مبارزه بود.
 
حلقه سوم این مبارزات توسط سیدالشهدا ـ‌صلوات‌الله‌علیه‌ـ انجام شد و این زنجیره مبارزات تا زمان ظهور ولی عصر ـ‌عجل‌الله فرجه الشریف‌ـ ادامه دارد. اما هر کدام از این حلقه‌ها، یا به تعبیری دیگر آزمایش‌هایی که برای جامعه اسلامی پیدا شد، ویژگی‌های خاصی داشت و هر یک سخت‌تر از آزمایش قبلی بود.
 
اساسا طبیعت آزمایش و امتحان همین است. دانش‌آموز دوره ابتدایی را در یک سطح آزمایش می‌کنند؛ دانش‌آموز دوره راهنمایی را در سطح دیگری؛ در مقطع دبیرستان هم در سطح بالاتر و... هر مرحله از آزمون‌ها سخت‌تر و پیچیده‌تر از امتحان‌های قبلی می‌شود. تاریخ اسلام هم گواه همین امر است. بعضی از کسانی که در رکاب امیرالمؤمنین(ع) با معاویه می‌جنگیدند و به اصطلاح از آزمون‌شان سربلند بیرون آمده بودند، در کربلا با امام حسین(ع) جنگیدند؛ نه فقط در صف مقابل آن حضرت قرا گرفتند، بلکه قاتل سیدالشهداء(ص) شدند! این سنت الهی است که هر روز امتحان‌ها سخت‌تر و پیچیده‌تر می‌شود. چون روز به‌روز سطح فهم، شعور، توقعات، قدرت‌ و توانایی انسان بالاتر می‌رود؛ نوع برخوردها هم با متفاوت می‌شود. کسانی که دیروز هم‌سنگر بودند، امروز رویاروی هم قرار می‌گیرند.
 
 
 
رویارویی عالمان با امام زمان(عج)
 
در روایت معتبری نقل شده که حضرت بقیة‌الله الاعظم ـ‌اروحنافداه‌ـ بعد از ظهور، مبارزه‌ای سخت‌تر از همه جنگ‌ها و درگیری‌های عالم خواهند داشت که علاوه بر خونریزی‌های فراوانی که خواهد شد، ابزار‌های نظامی پیشرفته و تعداد زیاد افرادی که در جنگ با آن حضرت به‌کار گرفته می‌شوند و هم‌چنین موقعیت متفاوت خود امام ـ‌عجل‌الله‌فرجه‌الشریف، ایشان با کسانی مواجه می‌شوند که به وسیله آیات قرآن با آن حضرت محاجه می‌کنند؛ یعنی با امام زمان بحث و مناظره می‌کنند و مدعی می‌شوند که آن حضرت بر حق نیست!
 
زمان پیغمبر(ص) و مقابله ایشان با گروهی بت‌پرست را مقایسه کنید با کسانی که خطاب به امام زمان ـصلوات‌الله‌علیه‌ـ می‌گویند اصلا تو قرآن را نمی‌فهمی؛ معنی آیه چیزی است که من می‌گویم! ببینید امتحان چه‌قدر سخت می‌شود؟ آن گروه بت‌پرست به راحتی با استدلال قانع یا محکوم می‌شدند؛ اما با کسانی که برای مقابله با امام زمان ـصلوات‌الله‌علیه‌ـ به قرآن استدلال می‌کنند و می‌گویند معنای آیه همان است که من می‌گویم یا می‌گویند فهم تو برای خودت حجت است و من چیزی غیر از آن می‌فهمم، با چنین کسی چگونه می‌توان بحث کرد؟ چه‌قدر موقعیت برای ولی‌عصر ـ‌صلوات‌الله‌علیه‌ـ سخت است؟ پیامبر به بت‌پرستان می‌گفت: «أَتَعْبُدُونَ مَا تَنْحِتُونَ؟»1 آیا چیزی را که به دست خودتان می‌تراشید، می‌پرستید؟ آنها هم جوابی نداشتند. نهایتا می‌گفتند: پدران ما چنین می‌کردند، ما هم از آنها تبعیت می‌کنیم. اما کسی که به محاجه با امام زمان ـ‌صلوات‌الله‌علیه‌ـ‌ می‌پردازد، می‌گوید: قرآن درست است، پیغمبر راست گفته، ولی معنی آیه قرآن ‌چیزی است که من می‌گویم و آنچه تو می‌گویی درست نیست! چنین کسانی افراد بی‌سوادی نیستند؛ که امام(ع) به آنها بگوید بروید درس بخوانید؛ آنها ملا و عالم هستند؛ اما به خودشان حق می‌دهند که با امام زمان ـ‌عجل‌الله‌فرجه‌الشریف‌ـ محاجه کنند و به آن حضرت بگویند تو نمی‌فهمی!
 
 
 
دشواری‌های دوران غیبت
 
این موقعیت خیلی سختی است؛ ولی آخرین حلقه از مبارزات مردان خداست. از زمانی که حضرت ولی‌عصر ـ‌عجل‌الله‌فرجه‌الشریف‌ـ غیبت کردند تا زمان ظهور، جامعه باید مراحل مختلفی را بگذراند تا به این حد برسد. ما باید این حقیقت را درک کنیم و هر روز آماده پیچیده‌تر شدن موقعیت معرفتی جامعه باشیم؛ روزبه‌روز مطالب پیچیده‌تر و ابهام‌ها بیشتر می‌شود، حرف‌های تازه و اشکالات جدیدی مطرح می‌شود که حل کردن آن‌ها و قانع کردن طرف مقابل مشکل‌تر است؛ ولی این واقعیتی است و ما باید با تصحیح فهم‌مان، رشد معرفت‌مان و تقویت ایمان‌مان خود را برای چنین شرایطی آماده کنیم و منتظر چنین مشکلاتی باشیم. این مسایل برای همه ممکن است رخ بدهد. خدا با کسی تعارف ندارد و هیچ کس هم از امتحان مستثنی نیست. همه امتحان خواهند شد؛ البته هر کسی به اندازه ظرفیت خودش و امروزه بالاترین و سخت‌ترین امتحانات برای مقام معظم رهبری ـ‌دامت برکاته‌ـ است. هم‌چنان طبق روایات در زمان ظهور ولی‌عصر ـ‌عجل‌الله‌فرجه‌الشریف‌ـ بالاترین سختی‌ها و مشکلات برای شخص امام زمان ـ‌صلوات‌الله‌علیه‌ـ است. امروز یکی از وظایف ما این است که هر روز و شب تا جایی که می‌توانیم برای موفقیت و تأییدات مقام معظم رهبری دعا کنیم که خدا ایشان را از همه آفات و بلیات حفظ کند، علوم و معارف الهی را به قلب مبارک‌شان الهام کند، در انجام وظایف موفق‌شان بدارد، یاران‌شان را زیاد کند و مددهای غیبی‌اش را به ایشان بیشتر کند. علاوه بر این‌که باید خودمان را هم برای مراحل سخت‌تر امتحان آماده کنیم.
 
 
 
جریان انحرافی،‌ خطری سخت‌تر از فتنه‌های پیشین
 
برای درک بهتر این مطلب خوب است نگاهی به جریانات و حوادث پس از پیروزی انقلاب تا کنون بیاندازیم. از حضور لیبرال‌ها در رأس حکومت به سرکردگی بنی‌صدر که صریحا مخالفتشان را با افکار و اندیشه امام اظهار می‌کردند؛ بعد از آن، شهادت بزرگانی مثل شهید بهشتی، رجایی، باهنر و ... بعد از آن حضور کسانی که حرف‌های لیبرال‌های را با پوشش و لعابی از اسلام و انقلابی‌گری در جامعه مطرح می‌کردند. تا کار به جایی رسید که در دوره اصلاحات ارز‌ش‌های اسلامی رسما مورد توهین قرار می‌گرفت و این روند تاکنون ادامه داشته و بعد از این هم فتنه‌ها به صورت‌های دیگری پدیدار خواهد شد؛ ما هم باید منتظر فتنه‌های جدید باشیم. فتنه‌هایی که طلیعه آن در چند سال گذشته ظاهر شد؛ جریانی که با تظاهر به اسلام و تشیع و تمسک به نام مبارک امام زمان ـ‌صلوات‌الله‌علیه‌ـ در باطن تیشه به ریشه اسلام می‌زند. بعضی از مسئولان هم متوجه نیستند که بالقوه چه خطری در پیش است که شاید از همه خطرهای گذشته سخت‌تر و سنگین‌تر باشد. هر چند ـ‌الحمدلله‌ـ این جریان بالفعل آبرویی ندارند؛ اما اگر خدای نکرده از آنها غفلت شود و بتوانند فرصتی برای ترویج افکار خود پیدا کنند خطرشان از همه خطرهای گذشته بیشتر است.
 
 
 
بهره‌گیری از تجربیات گذشته در آزمون‌های الهی
 
چنان‌که گفته شد، سنت الهی بر امتحان است؛ هر روز هم امتحانات پیچیده‌تر خواهد شد و ما باید منتظر امتحانات سخت‌تری باشیم. در چنین شرایطی وظیفه هر یک از ما چیست؟ شرایط مختلف اجتماعی تکالیفی را برای جامعه ایجاد می‌کند که این تکالیف به تکالیف فردی منحل می‌شود. چون جامعه وجود حقیقی مستقلی از وجود افراد ندارد. بر همین اساس هر امتحان یا تکلیفی که برای یک جامعه پیش می‌آید در واقع امتحان و تکلیف برای افراد آن جامعه است و با توجه به این‌که افراد از لحاظ فهم‌، شناخت، مراتب ایمان، موقعیت اجتماعی، برخورداری از امکانات و ... متفاوت هستند، با توجه به این تفاوت‌ها هر یک از آنها وظایف خاصی خواهند داشت. بدون شک این سختی‌ها و دشواری‌ها در آینده هم برای ما تکرار خواهد شد و ما باید از تجربه گذشته برای آینده استفاده کنیم؛ باید ببینیم چه نقاط ضعفی داشتیم، آنها را اصلاح کنیم؛ چه نقاط قوتی داشتیم، آن‌ها را تقویت کنیم. تجربه‌ای که این فراز و نشیب‌ها به ما آموخته و قرآن هم آن را تأیید می‌فرماید این است که شرایط جامعه به قدری تغییر و نوسان پیدا می‌کند که گاهی حتی مؤمنین خاص هم مشرف به یأس و ناامیدی می‌شوند؛ «حَتَّى إِذَا اسْتَیْأَسَ الرُّسُلُ وَظَنُّواْ أَنَّهُمْ قَدْ کُذِبُواْ»2؛ «‌ام حَسِبْتُمْ أَن تَدْخُلُواْ الْجَنَّةَ وَلَمَّا یَأْتِکُم مَّثَلُ الَّذِینَ خَلَوْاْ مِن قَبْلِکُم مَّسَّتْهُمُ الْبَأْسَاء وَالضَّرَّاء وَزُلْزِلُواْ حَتَّى یَقُولَ الرَّسُولُ وَالَّذِینَ آمَنُواْ مَعَهُ مَتَى نَصْرُ اللّهِ»3؛ این آیه خطاب به پیامبر(ص) و یارانش می‌فرماید: آیا گمان می‌کنید صرفا با ادعای ایمان کار تمام شد؟! تمام سختی‌هایی که به پیشنیان رسیده، به شما هم خواهد رسید، تا جایی که متزلزل می‌شوید و می‌گویید: پس خدا کی ما را یاری خواهد کرد. وقتی کار به این‌جا رسید، آن زمان است که می‌فرماید: «أَلا إِنَّ نَصْرَ اللّهِ قَرِیبٌ.»
 
 
 
اعتماد به خداوند، زمینه‌ساز نصرت الهی
 
ما هم باید توجه داشته باشیم که امتحاناتی در پیش داریم که ما را هم به چنین موقعیت‌هایی خواهد رساند؛ شرایط به‌قدری زیر و رو می‌شود و ما را به جایی می‌رساند که فریادمان بلند می‌شود که: «مَتَى نَصْرُ اللّهِ!» زمانی‌که امیدمان از همه جا قطع شد و چشم امید به چیزی غیر از خدا نداشتیم، به نیروی خودمان، به فکر و پولمان و به قدرت و تجربه‌مان نبالیدیم و از همه چیز قطع امید کردیم، آن‌گاه خدا می‌گوید: «أَلا إِنَّ نَصْرَ اللّهِ قَرِیبٌ.»
 
اگر کسانی بتوانند از ابتدا تمرین کنند که به چیزی غیر از خدا اعتماد نکنند، برای چنین کسانی همیشه إِنَّ نَصْرَ اللّهِ قَرِیبٌ است. اشکال کار ما این است که در ایمان، معرفت‌ و اعتمادمان به خدا ضعف داریم؛ به زبان می‌گوییم که رزق و روزی ما دست خداست، اما در دل می‌گوییم باید برای روز مبادا پول را نگه داریم! پس خدا کو؟! باید سعی کنیم در هر حالی به‌گونه‌ای باشیم که به هیچ چیز غیر از خدا اعتماد نداشته باشم. البته خداوند وظایفی را برای ما قرار داده که باید آنها را انجام بدهیم؛ باید شبانه‌روز تلاش کنیم؛ اما نباید فراموش کنیم که خداوند می‌فرماید زمانی‌ که مؤمنین از همه جا مأیوس شدند، ما ملائکه را برای کمک‌شان فرستادیم؛ اما مبادا تصور کنید که ملائکه مومنین را پیروز می‌کنند؛ بلکه «وَمَا جَعَلَهُ اللّهُ إِلاَّ بُشْرَى لَکُمْ وَلِتَطْمَئِنَّ قُلُوبُکُم؛»4 فرشته‌ها را فرستادیم تا شما آرامش پیدا کنید؛ اما «وَمَا النَّصْرُ إِلاَّ مِنْ عِندِ اللّهِ الْعَزِیزِ الْحَکِیمِ.»
 
هر فردی سهمی از ایمان و معرفت دارد و هر فردی خودش باید برای تقویت معرفت و تکامل ایمان و اعتقادش تلاش کند. ما نیز باید سعی کنیم در هر حالی اعتماد اصلی‌مان به خدا باشد. در روایتی نقل شده که مؤمن زمانی از ایمان واقعی برخوردار است که اعتمادش به آن‌چه نزد خداست بیش از چیزی باشد که در اختیار دارد.5 ما در جریان اخیر و صدها مورد نظیر آن تجربه کردیم و فهمیدیم که خدا به ما کمک کرده است؛ اما هم‌چنان اعتماد قلبی‌مان به اسباب است؛ فلان‌کس چه بگوید، چه کسی از ما تعریف ‌کند، چه کسی مخالفت کند، با چه کسی بند و بست کنیم و از کجا اسباب و وسایلی برای تقویت خودمان فراهم کنیم. غافلیم از این‌که زمانی مؤمن واقعی هستیم که فقط آن‌چه را خدا گفته، چون او گفته انجام دهیم و فقط متکی به او باشیم و وجود و عدم اسباب و وسایل برای ما مساوی باشد. وقتی ما از هر چه غیر خداست قطع امید کردیم آن زمان است که نصرت الهی نزدیک است. اگر پای «اما» و «اگر» و «شاید» و «ان قلت» به میان آمد، باید آن‌قدر در بوته حوادث پایین و بالا بشویم تا خالص شویم. اما اگر از همان ابتدا باور کردیم که امید و اعتماد ما نباید به غیر خدا باشد فاصله‌ها کوتاه و فرج نزدیک می‌شود. 
 
خداوند دو نوع امداد به بندگان دارد: یک دسته امدادهای عمومی که هیچ پیش‌شرطی ندارد و هر کس، در هر موقعیتی اعم از مؤمن و کافر از آنها بهره‌مند می‌شود؛ «کُلاًّ نُّمِدُّ هَـؤُلاء وَهَـؤُلاء مِنْ عَطَاء رَبِّکَ وَمَا کَانَ عَطَاء رَبِّکَ مَحْظُورًا.»6 اما دسته دیگری از امدادهای الهی مخصوص مؤمنین است و هر کس به اندازه ایمان و اعتمادش به خدا از آن بهره‌مند می‌شود. ما در مقابل قدرت‌های بزرگ دنیا چه داشتیم و داریم؟ اما خدا نشان داد جامعه‌ای که در آن با نفس گرم یک مرد الهی اعتماد به خدا زنده شود و افراد آن به لطف خدا ایمان پیدا کنند، می‌توانند با امدادهای غیبی خدا بر دشمنان قدرتمند خود پیروزشان شوند. این مسأله را از ابتدای انقلاب در جریانات مختلف تجربه کرده‌ایم؛ یکی از آنها همین انتخابات اخیر و پیروزی دوستان جبهه پایداری است.
 
لزوم پایداری بر اخلاص و متانت
 
ما باید از این جریانات درس بگیریم و فراموش نکنیم که پیروزی‌هایی که به دست آمده به خاطر ایکس و ایگرگ نبوده است؛ بلکه به همان میزانی که ایمان و توکل به خدا داشتیم خدا کمک کرده است. نشانه چنین باوری این است که رفتار ما با رفتار دیگران متفاوت خواهد بود؛ با چنین باوری به کسی تهمت نمی‌زنیم، به کسی بی‌احترامی نمی‌کنیم، تخریب نمی‌کنیم. اگر زمانی به اقتضای وظیفه و برای حفظ اصل نظام روشنگری و افشاگری لازم باشد، ‌گریزی از آن نیست؛ اما در برابر رقیبی که اشتراکات زیادی با ما دارد ضرورتی ندارد مثل یک برانداز با او برخورد کنیم؛ بلکه با رعایت ادب، احترام، متانت و منطق حرف‌مان را می‌زنیم. کسی که حسابش با خدا صاف باشد، اصلا لحن کلامش تغییر می‌کند و نفسش اثر دیگری دارد؛ برخلاف کسی که با تظاهر قصد فریب دیگران را دارد، ممکن است چند نفر فریفته شوند، اما چنین کسی زود رسوا خواهد شد. می‌بینید چگونه دوست و دشمن تحت تأثیر کلام مقام معظم رهبری ـ‌دامت برکاته‌ـ قرار میگیرند؟ امام راحل ـ ‌رحمةالله‌علیه‌ ـ هم، چنین بود؛ بیانی ساده‌، خودمانی که در آن از اصطلاحات علمی و سیاسی خبری نبود، ولی در اعماق دل‌ها اثر می‌کرد و همه صداقتش را درک می‌کردند.
 

 
پیغام‌های انحرافی برای راضی کردن مهدی هاشمی به بازگشت؛
ساعت ٩:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/٩ : توسط : حسینی

مانندپرونده فائزه برخورد حداقلی صورت می‌گیرد!

حجم برخی پیغام‌های انحرافی برای مهدی هاشمی به منظور متقاعد کردن او به بازگشت به کشور افزایش یافته و با یادآوری پرونده فائزه هاشمی به او خاطرنشان شده است که مانند همان پرونده حداقل برخورد با او صورت می‌گیرد.

به گزارش رجانیوز، دادستان کل کشور در آخرین نشست مطبوعاتی خود (21 فروردین) از قطعی شدن حکم محکومیت فائزه هاشمی خبر داد و تأکید کرد که این حکم به اجرای احکام رفته است و اگرچه نمی‌توان زمان دقیق اجرا را گفت اما نباید خیلی طول بکشد.

با این حال، حکم محکومیت فائزه هاشمی به شش ماه زندان و پنج سال محرومیت از فعالیت های سیاسی، فرهنگی و مطبوعاتی تنها مربوط به یکی از اتهامات او (مصاحبه با سایت ضد انقلابی روزآنلاین) بود و به‌رغم گذشت حدود سه سال از جریان فتنه هنوز به سایر موارد اتهامی او حتی اتهام‌های آشکار مانند چندین بار حضور در تجمع‌های غیرقانونی، تبلیغ علنی علیه نظام و اقدام علیه امنیت ملی رسیدگی نشده و سؤال‌های جدی در این زمینه برای افکار عمومی مطرح است. (برای مشاهده فهرست سایر فعالیت‌های غیر قانونی و مجرمانه فائزه هاشمی که تا کنون به آن‌ها رسیدگی نشده اینجا کلیک کنید)

در عین حال، با توجه به اینکه بر اساس گزارش‌های رسیده، تلاش زیادی برای متقاعد کردن مهدی هاشمی برای بازگشت به کشور در جریان است که البته با تکیه بر برخی هماهنگی‌ها و پیش‌بینی حداقل برخورد با وی (مشابه خواهرش) او را مجاب به بازگشت کنند، افکار عمومی حتی بخشی از منتقدین دولت، بر خلاف فرض مذکور به‌طور جدی خواستار اجرای عدالت و رسیدگی به تمام اتهامات مهدی هاشمی هستند و از دستگاه‌های امنیتی و قضایی مطالبه می‌کنند که با اهتمام جدی قوه قضائیه، نقائص پرونده فائزه هاشمی در رسیدگی کامل به اتهامات مهدی هاشمی جبران شود.

رجانیوز هفته گذشته در خبری از جوسازی جدید مهدی هاشمی علیه قوه قضائیه خبر داده و عنوان کرد که وی اخیراً به چند تن از عناصر جریان فتنه در خارج از کشور گفته است که پدرش با مسئولین قوه قضائیه هماهنگی‌های لازم را کرده که در صورت بازگشت وی به کشور در فرودگاه به‌طور صوری از وی تحقیق به عمل آمده و در همان فرودگاه، تفهیم اتهام و با وثیقه آزاد شود. وی مدعی شده که بر اساس این هماهنگی‌ها در ادامه نیز اتهامات او مورد پیگیری واقعی قرار نخواهد گرفت.

این ادعاهای کذب در حالی از سوی مهدی هاشمی مطرح می‌شود که قوه قضائیه حکم جلب او را صادر کرده و این حکم در اختیار نیروهای امنیتی قرار دارد، به‌طوری که وی بلافاصله پس از ورود به کشور بازداشت خواهد شد.

همچنین، مرتبطین جرایم سیاسی و مالی وی همگی پیش از این، بازداشت و محکوم شده و اکنون در حال سپری کردن دوران محکومیت خود در زندان هستند.

بر اساس شنیده‌ها، علت اصلی تلاش مهدی هاشمی برای بازگشت به کشور این است که اخیراً از سوی چند دادگاه در خارج از کشور تحت تعقیب قرار گرفته و احتمال بازداشت وی وجود دارد.

یک مقام امنیتی با تأکید بر بازداشت مهدی هاشمی به محض ورود به کشور تأکید کرد که بازداشت این متهم و رسیدگی به اتهامات او شاه کلید بسیاری از پرونده‌های سال‌های اخیر است.

مهدی هاشمی از شهریور ماه سال 88 به‌دنبال حوادث مرتبط با جریان فتنه با پوشش سرکشی به واحدهای دانشگاه آزاد و ادامه تحصیل از کشور خارج شد و به‌رغم احضارهای قضایی برای رسیدگی به اتهاماتش حاضر به بازگشت نشد. در پی حضور نیافتن این متهم در موعد مقرر برای رسیدگی به اتهامات، قرار بازداشت وی آن‌چنان که پیش از این مقام‌های قضایی تصریح کرده‌اند، صادر شده و در بدو ورود او به کشور بازداشت خواهد شد.

حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای در نشست خبری 2 آذر سال 89 خود تأکید کرده بود که اتهامات مهدی هاشمی "مالی" و "امنیتی" است.


 
مشروح گزارش همایش بانوان جبهه پایداری با حضور دکتر علی مصباح یزدی+ عکس
ساعت ٩:٢٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/٩ : توسط : حسینی

افزایش تخریب‌هابدلیل ترس از گسترش گفتمان جبهه‎پایداری

 

صبح دیرور همایش بانوان جبهه پایداری با عنوان پایداری فاطمی تا ظهور با حضور ده ها تن از بانوان انقلابی در سالن تفاهم تهران برگزار شد.

به گزارش رجانیوز در این همایش حجت الاسلام و المسلمین دکتر علی مصباح یزدی، استاد برجسته حوزه و دانشگاه و چندین نفر از کاندیداهای جبهه پایداری انقلاب اسلامی حضور داشتند. دکتر علی اصغر زارعی، حجت الاسلام حمید رسایی، سردار حسن حمیدزاده، حجت الاسلام و المسلمین روانبخش، خانم ها فاطمه آلیا، دکتر زهره طبیب زاده، زهر سادات لاجوردی و دکتر بتول نامجو از جمله حاضرین در این همایش بودند. حضور آیت الله موسوی اصفهانی تولیت مسجد موسی بن جعفر(ع) و ذکر مصیبت اهل بیت از دیگر نکات ویژه همایش بانوان جبهه پیداری بود.

در ابتدای این همایش، مستندی درباره نقش خواص مردود در فتنه88 پخش شد و در ادامه حجت الاسلام و المسلمین دکتر علی مصباح یزدی به سخنرانی پرداخت. او در سخنان صریحی به بیان مبانی تئوریک جبهه پایداری انقلاب اسلامی پرداخت.

دکتر مصباح یزدی که بنای بحثش را بر مبانی مشروعیت قوای سه گانه گذاشته بود، در ابتدای سخنانش به ایام فاطمیه اشاره کرد و گفت: امام خمینی(ره) درباره حضرت زهرا (س) فرمودند: اگر ایشان زن نبودند قطعا پیامبر می‌شدند لذا با توجه به مقام بسیار بالای حضرت زهرا (س) فدا شدن چنین شخصیتی برای ولایت کافی است تا ما به اهمیت و نقش ولایت در هستی پی ببریم.

 

دکتر علی مصباح یزدی  ولایت را تابعیت معصوم و اطاعت از آن عنوان کرد و ادامه داد: در اسلام آنچه برای مردم تعیین تکلیف می‌کند و می‌تواند ما را در رفتارهایمان کنترل کند خدای متعال است.

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه آزادی از ولایت طاغوت و نفس بستگی به این دارد که زیر ولایت الهی قرار بگیریم، خاطرنشان کرد: تنها خداست که می‌تواند برای جامعه قانون و حاکم تعیین کند و در واقع این امر در مقام ربوبیت تشریعی قرار دارد.

وی ادامه داد: روشن است که خداوند برای رساندن دستورات خود به انسان‌ها و برای پیاده شدن این دستورات در جامعه افرادی را از میان خود انسان‌ها برگزیند بنابراین از میان مردم تنها کسانی این حق را دارند که خداوند آنها را تعیین کرده باشد وگرنه کسی به خودی خود ولایت ندارد.خداوند به پیامبر و ائمه معصومین چنین حقی داده است لذا آنچه برای زمان ما مطرح است این است که ما در زمان غیبت قرار داشته و به ائمه معصومین دسترسی نداریم از این رو باید ببینیم وظیفه ما چیست.

دکتر مصباح یزدی با بیان اینکه برخی معتقدند در زمان غیبت کار باید به مردم واگذار شود، اظهار داشت: قطعا خداوند دست از خدایی بر نمی‌دارد و برای دوران غیبت امام معصوم نیز برنامه دارد. به برکت آموزه‌های تشیع انقلاب اسلامی و بینش جامع حضرت امام (ره) امروز برای کمتر کسی این سوال باقی است که آنچه در زمان غیبت اتفاق می‌افتد جدا از طرحی که خداوند برای بشریت ریخته نیست.

دکتر علی مصباح یزدی با طرح این پرسش که در چنین فضایی که ولایت محور برنامه‌ها و عمل اجتماعی است جایگاه دستگاه‌های مختلف نظام سیاسی کجا تعریف می‌شود متذکر شد: در اینجا نیز این سوال مطرح می‌شود که اگر اختیارات مسائل سیاسی با ولی فقیه است چه نیازی به انتخابات ریاست جمهوری و مجلس داریم و آیا این امر کپی‌ برداری از نظام‌های سکولار غربی نیست؟

این استاد حوزه و دانشگاه در پاسخ به این مسئله توضیح داد: جواب این سوال در همان چارچوب نظام ولایی است که ما در اسلام و در زمان غیبت داریم و در واقع به ولایت فقیه منتهی می‌شود، قابل یافتن است. اگر ما به حکومت حضرت امیر علیه‌السلام توجه کنیم می‌بینیم که حکومت 4 ساله ایشان به عنوان تنها الگوی حکومت اسلامی بعد از پیامبر مطرح است لذا حکومت ایشان تنها الگوی ماست. در زمان حکومت امیرالمومنین علیه‌السلام که 1400 سال قبل برپا شده بود با توجه به محدود بودن کشورهای اسلامی و همچنین ساده بودن روابط اجتماعی حضرت به عنوان یک معصوم در راس حکومت اسلامی والیانی را منصوب کردند تا قوانین اسلام را اجرا و به مسائل مردم در زمینه‌های مختلف رسیدگی کنند. معنای این مدل این است که یک حکومت با یک فرد شکل نمی‌گیرد هرچند آن فرد معصوم باشد از این رو برای اداره یک جامعه نیاز به افرادی داریم که به مسائل مردم رسیدگی کنند و از جانب ولی فقیه مسائل کشور را پیش ببرند.

حجت‌الاسلام  و المسلمین دکتر علی مصباح یزدی با بیان اینکه در شرایط امروز و با وسعت و پیچیدگی‌های جامعه اسلامی و روابط اجتماعی علاوه بر اینکه در راس حکومت ما از امام معصوم برخوردار نیستیم اظهار داشت: بنابراین صرفا وجود یک ولی فقیه در راس کافی نیست چرا که یک نفر نمی‌تواند تمام مسائل کشور را اداره کند.

این استاد حوزه با تاکید بر اینکه برای اداره یک جامعه نیاز است شخصی که در راس حکومت قرار دارد از بازوهای اجرایی نیز برخوردار باشد تصریح کرد: در این نظام سیاسی که به شکل هرم است و در راس آن ولی فقیه قرار دارد بازوهای اجرایی به صورت خوشه‌ای برای جامعه تصمیم‌گیری می‌کنند. اولین بازوهایی که منتسب به ولایت فقیه است قوای سه‌گانه محسوب می‌شود، مسائل قضایی، اجرایی و قانونگذاری ویژگی‌های خاص خود را دارد که قوا باید در این زمینه عمل کند. قوای سه‌گانه اجرا کننده و تنظیم کننده سیاست‌های ولی فقیه در جامعه هستند بنابراین سیاست‌های کلی نظام را ولی فقیه تعیین می‌کند و بقیه مسئولان باید آن را اجرا کنند.

وظیفه ماست که در انتخابات کسانی را انتخاب کنیم که بازوی ولی فقیه باشند نه بازوی آن را قطع کنند

دکتر علی مصباح یزدی با تاکید بر اینکه آنچه به قوای سه‌ گانه مشروعیت می‌دهد عمل در چارچوب سیاست‌های ولی فقیه است خاطرنشان کرد: چون ولی فقیه آنها را منصوب کرده این مسئولان حق قانونگذاری و تصمیم‌گیری در مسائل اجرای را دارند. متاسفانه در طول چند سال گذشته ما برحه‌های متعددی داشته‌ایم که قوای سه‌گانه در این چارچوب عمل نکرده است و طبق اقتضای نظام ولی فقیه همچنان از آنها حمایت کرده است. لذا به دلایل مختلف افرادی که در چارچوب ولایت فقیه حرکت نمی‌کنند در جامعه حضور دارند اما این وظیفه ماست که با حضور در انتخابات کسانی را انتخاب کنیم که بازوی ولی فقیه باشند نه اینکه بازوی آن را قطع کنند.

نماینده با وجود اینکه می‌داند ولی فقیه از یک کاری راضی نیست نباید طبق تشخیص خود عمل کند

حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر علی مصباح یزدی با تاکید بر اینکه تمام همت یک نماینده باید اجرا و قانونگذاری سیاست و منویات مقام معظم رهبری باشد خاطرنشان کرد: نماینده با وجود اینکه می‌داند ولی فقیه از یک کاری راضی نیست نباید طبق تشخیص خود عمل کند و  بگوید من طبق قانون اجازه اظهار‌نظر دارم؛ نظر چنین شخصی مشروعیت ندارد چرا که در مقابل نظر ولی فقیه قرار می‌گیرد.

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه مغز تصمیم‌گیر نظام اسلامی ولی فقیه است و بازوها باید طبق دستورات آن عمل کنند گفت: بنابراین آنچه ما از الگوی فاطمی درس می‌گیریم پایداری بر ولایت است.

جبهه پایداری حزب نیست که به شخصی که اعتقاد ندارد رای بدهد

حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر علی مصباح یزدی با اشاره به انتخابات تصریح کرد: پایداری بر ولایت یعنی اینکه اولین معیار انتخاب ما ولایتمداری نمایندگان باشد از این رو اگر یک متخصص اقتصادی یا امنیتی ولایتمداری ضعیفی داشته باشد به درد نظام اسلامی نمی‌خورد.

وی مهمترین معیار برای کارگزاران نظام را ولایتمداری و پایداری بر اصول دانست و افزود: اگر کسی اهل معامله بر سر اصول باشد کاری برای نظام انجام نمی‌دهد و اگر ضرری نرساند سودی نیز نخواهد داشت.

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه مسئولیت جبهه پایداری این است که چنین فکری را در جامعه منتشر کند گفت: جبهه پایداری مثل یک حزب نیست که به شخصی که اعتقاد ندارد رای دهد چرا که چنین حزبی در اسلام نیز مورد قبول نیست. گفتمان جبهه پایداری باید در جامعه عمومی شود و هر فردی در جامعه بر اساس اصول فکر و تصمیم‌گیری کند.

حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر علی مصباح یزدی در پایان خاطرنشان کرد: اگر یک نماینده مجلس نماینده گفتمان پایداری است باید گفتمان جبهه پایداری را در حیطه اختیاراتش پیاده کند.

خطبیه فدکیه حضرت زهرا درباره فتنه ها

سخنرانی بعدی این همایش خانم فاطمه آلیا مسئول کمیته بانوان جبهه پایداری انقلاب اسلامی بود که او نیز با اشاره عنوان همایش «پایداری فاطمی تا ظهور» اظهار داشت: حضرت فاطمه زهرا(س) در مقابل کسانی که به اسلام لطمه می‌زدند روشنگری ،‌مبارزه و پایداری کرد.

 

آلیا با اشاره به خطبه فدکیه حضرت زهرا(س) گفت: در خطبه فدکیه وقتی حضرت فاطمه(س) به مباحث فتنه می‌رسند می‌گویند بی تفاوت‌ها و غایبان و آنانی که ما را یاری نکردند بر اساس مصلحت اندیشی و اینکه چه کسی در میدان پیروز می‌شود، وارد میدان می‌شوند و خار و خاشاک نفاق آنان مشخص شد.

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به فتنه‌هایی که هر چند سال یکبار در ایران برپا می‌شود، تصریح کرد: در کشور ما آنهایی که زمانی شعار می‌دادند، در هنگام بروز فتنه سکوت کردند.

آلیا با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص انتخابات و رقابت‌های سالم افزود:‌ کسانی که خود جزء تخریب‌کنندگان هستند فریاد سر می‌دهند که ما تخریب می‌شویم ولی بدانند که مردم بصیر هستند و حرف‌های بیهوده شما را گوش نمی‌دهند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مفهوم پایداری فاطمی، اظهار داشت: مفهوم پایداری فاطمی را درک کنیم و ثابت قدم باشیم چرا که پیروز عرصه‌های مختلف، افراد پایدار و ثابت قدم هستند.

حسینیان چون سکوت نمی کند تخریب می شود

وی امام خمینی(ره) و شهید مدرس را نمونه‌های محکم پایداری و ثابت قدمی خواند و افزود: از نظر جبهه پایداری، انتخابات یک ایستگاه است اما طبق مرام‌نامه این جبهه، اعضا خود را ملزم به موثر بودن در انتخابات و روشنگری می‌دانند.

نماینده مردم تهران در مجلس با تأکید بر دقت مردم در انتخاب کاندیداها گفت: مردم دقت کنند که افراد منتصب به کانون‌های قدرت و ثروت را انتخاب نکنند.

مسئول کمیته بانوان جبهه پایداری اما در سخنانش گریزی هم به تخریب های شدید علیه جبهه پایداری هم زد و با اشاره به این که در روزهای گذشته نوک نیزه، هجمه‌ها و اتهامات علیه روح الله حسینیان است، تصریح کرد:‌ چون حسینیان سکوت نمی‌کند و امروز ناجوانمردانه ترین تخریب ها علیه وی به کار گرفته می‌شود.

فاطمه آلیا در انتها بر لزوم ولایتمداری مجلس، تأکید و خاطرنشان کرد: جبهه پایداری به عنوان یک گفتمان به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهد و فرهنگ پایدار فاطمی را در جامعه ترویج می‌کند.

 

عدالت اقتصادی در دوران سازندگی و اصلاحات فراموش شد/ امام خمینی و آیت الله خامنه ای زندگی زاهدانه مسئولین را واجب می دانستند

پس از سخنان فاطمه آلیا، به دعوت مجری خانم دکترزهره طبیب زاده مشاور سابق رئیس جمهور و عضو ارشد جبهه پایداری در جایگاه سخنرانی قرار گرفت و بحث اصلی اش را موضوع عدالت قرار داد.

عضو فهرست انتخاباتی جبهه پایداری با اشاره به دیدگاه‌های جدیدی که امام خمینی(ره) با عنوان حکومت اسلامی در انقلاب مطرح کردند، اظهار داشت: بعد از دهه اول انقلاب، تغییراتی در مباحث اصیل اعتقادی که امام(ره)‌ تبیین کرده بودند به وجود آمد و در دوران اصلاحات و سازندگی، طبقه جدیدی تحت عنوان متدینین ثروتمند با استفاده از رانت‌ها،‌ شرکت‌‌ها و امکانات دولتی شکل گرفت.

وی به انحرافات واضح در دوران سازندگی و اصلاحات از سیاست‌های امام(ره)‌ و مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری، زندگی زاهدانه‌ای را بر اساس برقراری عدالت اقتصادی در همه جوانب آن برای مسئولین، ضروری می‌دانند اما متأسفانه این مهم، در این دو دوره به دست فراموشی سپرده شد.

عضو جبهه پایداری انقلاب اسلامی، سیاست تسامح در مباحث فرهنگی را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: امام(ره)‌ فرمودند "مسکن و نان شعار ما نیست" اما افرادی در صحنه حضور پیدا کردند که همه تلاش خود را برای توسعه سیاسی و اقتصادی به کار گرفتند و مسائل فرهنگی به جایی رسید که اکنون شاهد اکران فیلم‌هایی هستیم که در دوره اصلاحات و سازندگی از وزارت ارشاد اجازه اکران نگرفتند.

 وی به برخوردهای انفعالی دولت‌های سازندگی و اصلاحات در زمینه سیاست خارجی اشاره کرد و اظهار داشت:‌ دولت نهم با گفتمان اصولگرایی، برخی از این بدعت‌ها را تصحیح کرد که از جمله آنها برخورد محکم و غیرانفعالی در سیاست خارجی، بحث ورود کارگزاران نظام به متن اجرا و ورود آنان در استان‌ها و تقسیم امکانات و عدالت اقتصادی در بین محرومین بود.

 دکتر طبیب‌زاده با بیان اینکه دولت نهم به دلیل نفوذ جریانات انحرافی در داخل خود دچار مشکلاتی شد که همان تداوم تسامح در ارتباط با مفاهیم فرهنگی بوده است، گفت: آنچه که در حال حاضر بر جامعه می‌گذرد ناشی از رویکرد غلط غیردینی و یا عدم خلوص دینی در مسئولین سردمدار این مسئله است. هر چند پاشنه آشیل جمهوری اسلامی ایران مسائل فرهنگی است.

مجلس باید سپر بلای رهبر انقلاب باشد/ سوال از رئیس جمهور چنین پاسخی را می طلبید!

 دکتر طبیب‌زاده  در خصوص وظایف مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس باید سپر بلای انحرافات و کج‌روی‌هایی که در نظام بوجود می‌آید و همچنین سپر بلای مقام معظم رهبری باشد.

عضو فهرست جبهه پایداری ‌یکی از وظایف نمایندگان را دادن رأی اعتماد به وزرا عنوان کرد و افزود: دغدغه ما مسائل فرهنگی است و با هیچ کسی سر مسائل فرهنگی مماشات نمی‌کنیم چرا که انقلاب اسلامی به سختی به دست آمده و نباید دستاوردهای فرهنگی انقلاب، آماج تمایلات فردی افراد شود.

این عضو جبهه پایداری با انتقاد از اینکه مجلس شورای اسلامی وزرا را به طور دائم استیضاح می‌کند گفت: ‌دولت امور خود را انجام می‌دهد و اینکه مدام، وزرا به مجلس فراخوانده و استیضاح می‌شوند کار صحیحی نیست چرا که در طول تاریخ، مجالس گذشته این همه استیضاح نداشته‌اند.

دکتر زهره طبیب زاده همچنین به شدت از عملکر مجلس در برخورد سیاسی با سوال از رئیس جمهور به خصوص در موضوع عفاف و حجاب انتقاد کرد و گفت که جا داشت این سوال چندین سال جلوتر به طور جدی از رئیس جمهور مطرح می شد.
 
شدت گرفتن روند تخریب ها علیه جبهه پایداری
 
در ادامه این همایش حجت الاسلام و المسلمین قاسم روانبخش، عضو هیات علمی موسسه امام خمینی نیز در سخنانی از شدت گرفتن روند تخریب های علیه جبهه پایداری خبر داد و آن را نشانه ترس از گسترش گفتمان این جبهه دانست.
 
حجت‌الاسلام روان‌بخش با تاکید بر اینکه هر جبهه و گروهی صرفا باید به بیان توانمندی‌ها و کمالات خود بپردازد، اظهار داشت: این روش که بخواهیم با تخریب طرف مقابل کمالات آنها را زیر سوال ببریم و گروهی را از چشم مردم بیندازیم، خلاف اخلاق و دستورات ولایت است.
 
 
وی افزود: خط تخریبی که امروز علیه جبهه پایداری در پیش گرفته شده است، این مطلب را در ذهن تداعی می‌کند که با توجه به موفقیت جبهه پایداری در دور اول انتخابات علی‌رغم تبلیغات بسیار محدود و حجم بالای تخریب‌ها برخی دوستان بیم آن را دارند که این گفتمان اصیل انقلاب در مرحله دوم نیز به پیروزی برسد از این رو اقدام به تخریب کرده‌اند.
این استاد موسسه امام خمینی (ره) همچنین به شدت اتهام ارتباط با جریان انحرافی را رد کرد  و آن را نشانه دهنده تدام بی اخلاقی ها دانست.
 
در انتها این همایش خانم زهره سادات لاجوردی در سخنانی کوتاه از حاضرین به خصوص خانم دکتر نامجو که به علت ضیق وقت فرصت سخنرانی نیافت تکرد و سرفصل های برنامه های کمیته بانوان جبهه پایداری را توضیح داد.
 

 
تدارک برای بازداشت مهدی هاشمی به محض ورود به کشور
ساعت ٩:٢٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/٩ : توسط : حسینی
جوسازی‎ جدید مهدی‌ هاشمی برای زیر سوال‌ بردن قوه‌ قضائیه
 

مهدی هاشمی که بدلیل در جریان بودن پرونده اقداماتش در ایام فتنه، مورد پیگرد دستگاه قضایی قرار داشته و از هراس برخورد قضایی در سال های اخیر از ایران متواری بوده است، اخیراً به چند تن از عناصر جریان فتنه در خارج از کشور گفته است که پدرش با مسئولین قوه قضائیه هماهنگی‌های لازم را کرده که در صورت بازگشت وی به کشور در فرودگاه به‌طور صوری از وی تحقیق به عمل آمده و در همان فرودگاه تفهیم اتهام و با وثیقه آزاد شود.

به گزارش رجانیوز، وی مدعی شده که بر اساس این هماهنگی‌ها در ادامه نیز اتهامات او مورد پیگیری واقعی قرار نخواهد گرفت.

این ادعاهای کذب در حالی از سوی مهدی هاشمی مطرح می‌شود که قوه قضائیه حکم جلب او را صادر کرده و این حکم در اختیار نیروهای امنیتی قرار دارد، به‌طوری که وی بلافاصله پس از ورود به کشور بازداشت خواهد شد.

همچنین، مرتبطین جرایم سیاسی و مالی وی همگی پیش از این، بازداشت و محکوم شده و اکنون در حال سپری کردن دوران محکومیت خود در زندان هستند.

بر اساس شنیده‌ها، علت اصلی تلاش مهدی هاشمی برای بازگشت به کشور این است که اخیراً از سوی چند دادگاه در خارج از کشور تحت تعقیب قرار گرفته و احتمال بازداشت وی وجود دارد.

رجانیوز 10 روز پیش با انتشار خبری از احتمال بازگشت مهدی هاشمی به کشور پس از گذشت نزدیک به سه سال از آماده باش دستگاه‌های امنیتی برای بازداشت وی در بدو ورود به ایران خبر داد و به نقل از یک مقام امنیتی اظهار امیدواری کرد که بازداشت این متهم و رسیدگی به اتهامات او شاه کلید بسیاری از پرونده‌های سال‌های اخیر است.

مهدی هاشمی از شهریور ماه سال 88 به‌دنبال حوادث مرتبط با جریان فتنه با پوشش سرکشی به واحدهای دانشگاه آزاد و ادامه تحصیل از کشور خارج شد و به‌رغم احضارهای قضایی برای رسیدگی به اتهاماتش حاضر به بازگشت نشد. در پی حضور نیافتن این متهم در موعد مقرر برای رسیدگی به اتهامات، قرار بازداشت وی آن‌چنان که پیش از این مقام‌های قضایی تصریح کرده‌اند، صادر شده و در بدو ورود او به کشور بازداشت خواهد شد.


 
یک نشریه اصلاح طلب استراتژی جریان داخلی حامی فتنه را لو داد؛
ساعت ٩:٢۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/٩ : توسط : حسینی
یخی که به سرعت آب شد؛
 
 
روایتی از استراتژی اصلاح‌طلبان درباره انتخابات ریاست جمهوری

 

گروه سیاسی: نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری سبب شده تا برخی جریانات سیاسی که در حوادث فتنه ۸۸ نقش محوری داشتند و به همین دلیل از سوی افکار عمومی به شدت مورد انتقاد قرار گرفتند و از سوی مردم طرد شدند، اکنون به دنبال بازیابی هویت تشکیلاتی خود با بیان اظهارات نادمانه باشند و حتی در این راستا، بخش مهمی از بدنه حامیان خود در خارج از کشور را نادیده بگیرند و در صدد بازگشت به عرصه سیاسی کشور به هر نحو ممکن باشند.

در همین راستا یک مجله اصلاح‌طلب در هفته جاری تیتر و عکس نخست خود را به این مساله اختصاص داد و ضمن انتشار مصاحبه‌ای با عبدالله نوری، از چهره‌های تندروی حامی فتنه، دست به تحلیل اوضاع سیاسی کشور در مسیر برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال 92 زده و خواستار بازیابی وضعیت نابسامان بدنه داخلی حامی فتنه و برنامه‌ریزی برای حضور در این انتخابات شد.

از سوی دیگر، سید محمد خاتمی که با وجود تلاش‌های گسترده خود برای نشان دادن چهره ای مستقل از میرحسین موسوی و مهدی کروبی، در میان مردم به عنوان یکی از سران اصلی فتنه شناخته می‌شود، در ماه‌های اخیر و همچنین به طور کلی دو سال گذشته سخنانی را مطرح کرده که اگرچه از سوی فعالان سیاسی داخل کشور به عنوان تلاش برای به فراموشی سپردن نقش وی در جریان آشوب‌های خیابانی سال ۸۸ ارزیابی شد اما جریان اپوزیسیون در خارج از کشور را نیز به واکنش تند و گسترده علیه او واداشت؛ واکنشی که در آن، خاتمی به سوءاستفاده از این افراد و قدرت طلبی متهم شده است.

این در حالی است که شرکت خاتمی در انتخابات مجلس نهم که بنا به گفته اصلاح‌طلبان قرار بود از سوی این طیف سیاسی مورد تحریم قرار بگیرد، عزم جدی خاتمی برای ترمیم جبهه اصلاحات و برعهده گرفتن نقش رهبری این طیف با هدف بازگشت به عرصه سیاسی را نمایان کرد.

خاتمی همچنین در یکی از سخنان خود سال گذشته خود با اشاره به حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری دهم، خواستار فراموشی این وقایع شده و گفته بود: اگر ظلمی شده است که شده است همه بیاییم عفو کنیم و به آینده نگاه کنیم و اگر به نظام و رهبری ظلم شده است به نفع آینده از آن چشم پوشی شود و ملت هم از ظلمی که بر او و فرزندانش رفته است می‌گذرد.

این مساله از آنجایی مورد توجه فعالان سیاسی قرار گرفته که وی از روزهای نخستین شکل‌گیری جریان فتنه به دنبال آن بود تا خود را رهبر اصلاحات و این جریان معرفی کند و با کمرنگ جلوه دادن نقش میرحسین موسوی و مهدی کروبی، زمینه را برای حضور مجدد خود – پس از دوران ریاست جمهوری - در معادلات قدرت فراهم کند؛ موضوعی که با انتشار چندین باره برخی اخبار پیرامون درگیری شدید لفظی او با موسوی بر سر رهبری جریان موسوم به سبز، رنگ واقعیت به خود گرفت.

به نظر می رسد محمد خاتمی در دو سال اخیر به دنبال تعریف جدیدی از آرایش سیاسی در جبهه مخالفان نظام است تا مشروعیت از دست رفته اصلاحات را برگرداند. رئیس بنیاد باران در این زمینه به دنبال ایجاد یک «مرز ساختگی» بین جریان فتنه و طیف اصلاحات است تا از این طریق بتواند جریان متبوع خود را زیر تابلوی «اصلاح‌طلبان معتقد به چارچوب نظام» جمع کند و با معرفی خود به عنوان «ناجی» اصلاح‌طلبان، نه تنها از حذف این جریان جلوگیری کند که زمینه حضور مجدد آن را در عرصه سیاسی کشور فراهم کند.

وی در عین حال تلاش می‌کند خود را از زیر «آوار فتنه ۸۸» هم بیرون بکشد و همچون موسوی و کروبی به مرگ سیاسی تن ندهد. این سناریوی مطلوب خاتمی اما، با موانع سختی مواجه است. یکی از این موانع جدی این است که محمد خاتمی همچنان از سوی افکار عمومی به عنوان یکی از اضلاع مثلث سران فتنه شناخته می‌شود و مواضع وی و حزب متبوعش (مجمع روحانیون مبارز) در جریان اغتشاشات سال گذشته در فهرست اتهامات سنگین او به چشم می‌خورد.

بر این اساس، خاتمی به همراه مجمع روحانیون به هدایت فتنه ۸۸، صدور بیانیه خونین روز شنبه ۳۰ خرداد ۸۸، حمایت از شعارهای انحرافی «نه غزه، نه لبنان» و «جمهوری ایرانی»، دفاع از جریان هتاک به روزعاشورا و بنیانگذار جمهوری اسلامی و... متهم است. او همچنین به اقدامات ضدانقلاب علیه نظام که زیر پرچم اصلاحات انجام شد، مشروعیت بخشید. رئیس بنیاد باران با وجود این واقعیت‌ها و در شرایطی که تا امروز حاضر به عذرخواهی و عقب نشینی از مواضع پیشین خود نشده، قصد دارد سناریوی ایجاد مرزبندی در جریان فتنه را پیش ببرد.

از سوی دیگر، فعالان سیاسی معتقدند روند ابراز برائت از سران فتنه که سال گذشته و پس از حوادث پراکنده ۲۵ بهمن روند شتابانی به خود گرفته، امسال نیز ادامه پیدا خواهد کرد؛ موضوعی که با سخنان ابراهیم یزدی در آغازین روزهای سال ۹۰ کلید خورد و اکنون به خاتمی رسیده است.

این کار‌شناسان معتقدند اکنون سیاسیون می‌دانند که با توجه به تنفر عمومی جامعه نسبت به سران فتنه، اگر خواستار ادامه فعالیت سیاسی در چارچوب نظام و جناح‌های مختلف هستند، حتما باید از این افراد دوری و این موضوع را هم رسما اعلام کنند؛ مساله‌ای که پایانی تلخ را برای تمامی اقدامات میرحسین موسوی و مهدی کروبی رقم زده است.

تناقض و دیگر هیچ

واکاوی سخنان و اظهارات خاتمی و همفکرانش در دو سال گذشته، نشان از یک تناقض عمیق و معنادار در مواضع جریان نزدیک به مجمع روحانیون مبارز دارد؛ تناقضی که از همراهی با راهیپمایی 25 بهمن 88 شروع شده و به اعلام عذرخواهی از نظام و رهبری رسیده است.

البته نگاه آماری به سخنان خاتمی، منتجب‌نیا، سعید شریعتی و امثالهم در جبهه اصلاحات مشخص می‌کند که اعلام موضع این افراد تابعی از حوادث و رویدادهای جامعه است و سران اصلاحات تلاش می‌کنند تا با همراهی با امواج مردمی، زمینه را برای بازگشت آرام خود به عرصه سیاسی آنهم بدون عذرخواهی و جبران خطاهای بزرگی که در فتنه 88 مرتکب شده اند، فراهم کنند.

17 اردیبهشت 88

خاتمی: باید تلاش کنیم تعداد شرکت کنندگان در انتخابات بالا برود و احساس مسؤولیت را در مردم برای به صحنه آمدن بیشتر کنیم

1 خرداد 88 – مصاحبه با نیوزویک

خاتمی: من فکر نمی کنم که در انتخابات ایران تقلب به معنی خاص کلمه وجود داشته باشد یا بتواند تاثیرگذار باشد.

25 خرداد 88

خاتمی: من مصمم بودم در اجتماع مسالمت آمیز امروز شما شرکت کنم و با شما سخن بگویم و اعتراض عملی خود را نسبت به جفایی که در حق مردم و انقلاب می شود اعلام دارم

25 خرداد 88 – در میان تظاهرات کنندگان

خاتمی: انتخابات مشکوک است و دلایل و شواهد کافی مانع از اعتماد به نتایج اعلام شده آن می گردد

30 خرداد 88

مجمع روحانیون مبارز بدون توجه به هشدار مقام معظم رهبری مبنی بر پایان دادن به لشگرکشی‌های خیابانی، از حامیان میرحسین موسوی خواست تا به خیابان‌ها بیایند که نهایتا منجر به کشته شدن تعدادی از هم وطنان شد

8 تیر 88

خاتمی: به هر حال یک حادثه‌ای رخ داده و مردم به آن اعتراض دارند؛ باید اشکالات را رفع و مردم را قانع کرد

28 تیر 88

خاتمی: من به صراحت می گویم اتکا به آراء مردم و برگزاری همه پرسی قانونی تنها راه برون رفت نظام از بحران فعلی است. این همه پرسی را باید نهادهای بی طرفی نظیر مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار کنند و از مردم سؤال شود آیا آنچه پیش آمده، مطلوب و رضایتبخش است؟ اگر اکثریت مردم این وضع را قبول داشته باشند، ما هم تسلیم هستیم

29 آذر 88

منابع خبری از ارسال نامه محرمانه خاتمی به رهبر معظم انقلاب و ابراز پشیمانی وی از اقدامات و مواضع خود در جریان آشوب‌های خیابانی خبر دادند

11 بهمن 88

خاتمی: هیچگونه ساختار شکنی و خشونتی مورد تأیید ما نیست و امیدواریم با مردم هم با خشونت رفتار نشود

6 فروردین 89:

خاتمی: مسئولین و دولتمردان باید همه تلاش خود را مصروف سازند تا مردم را نسبت به عملکرد خود قانع کنند. چرا که اگر این اتفاق نیافتد با رخ دادن حادثه‌ای اقتصادی احتمال شعله ور شدن آتش زیر خاکستر هست

1 شهریور 89 (روز قدس)

منتجب‌نیا: معتقدم شعارهایی که سال گذشته مطرح شد از جریان اصلاحات نبود و بسیار اشتباه بود. در همین حال شعار اشتباهی را که سرداده شد نیز باید بررسی کرد. روز قدس یادگار امام(ره) برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین است.

4 مهر 89

خاتمی: معتقدم دل اکثریت ملت با حرف‌هایی است که ما می‌زنیم

5 دی 89

خاتمی: کف خواست اصلاح‌طلبان، آزادی زندانیان، پایبندی همگان به قانون اساسی، فراهم آوردن ساز و کار برگزاری انتخابات سالم است

21 دی 89

خاتمی: در یک فضای آزاد، مناظره و بحث بین طرفین برگزار شود و اگر اشتباهی از هر کدام از طرفین بوده در آن مناظره به آن اعتراف شود.

21 دی 89

خاتمی: در انقلاب ما فقط مسلمان و شیعه نبودند که در صحنه آمدند همه مردم امدند وگفتند جمهوری اسلامی می‌خواهیم.این هدف انقلاب ما بود و بحمدالله این جمهوریت مستقر شد و همه باید از آن دفاع کنیم.

26 بهمن 89

منتجب‌نیا: اگر قانون شکنی باب شود در کشور افرادی هستند که بعضاً اساس نظام و انقلاب را قبول ندارند و از آب گل‌آلود ماهی می‌گیرند. این نوع حرکات (حوادث 25 بهمن) جز زیان برای کشور و ملت چیز دیگری در بر نخواهد داشت و به نفع بیگانگان است.

10 فروردین 90

منتجب‌نیا: مسائل شخصی مهدی کروبی ربطی به حزب اعتمادملی ندارد و ما طبق اساسنامه بر اصول قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کنیم

27 فروردین 90

خاتمی: در سالی که بیش از همیشه نیاز به نشاط و حضور ملت داریم باز هم پیشنهاد ما این است که حصرها برداشته شود و زندانیان آزاد شوند، فضای سیاسی و رسانه ای جامعه طبق موازین و قانون باز شود، حضور و فعالیت احزاب و تشکل ها ممکن و امن گردد و به سوی انتخابات آزاد و سالم حرکت کنیم

22 اردیبشهت 90

خاتمی: اگر ظلمی شده است که شده است همه بیاییم عفو کنیم و به آینده نگاه کنیم و اگر به نظام و رهبری ظلم شده است به نفع آینده از آن چشم پوشی شود و ملت هم از ظلمی که بر او و فرزندانش رفته است می گذرد و آن وقت همه به آینده بهتر رو خواهیم آورد

7 خرداد 90

خاتمی: این نیروها وانرژی هایی که بخصوص در این دو سال برای دفع و حذف یکدیگر؛صرف شده است اگر صرف تکامل وضع روحی خودمان و بهبود وضع زندگی و رسیدگی و خدمت به انقلاب و کشور و حرکت در جهت آرمان های والای ملت می شد ؛مطمئنا امروز وضعی به مراتب بهتر از انچه هست داشتیم

7 خرداد 90

منتجب نیا (درباره برخی اظهارات خاتمی و شرط‌گذاری‌های وی برای حضور در انتخابات): طرف را به ده راه نمی‌دادند، سراغ کدخدا را گرفت

28 خرداد 90

خاتمی: خواستهای ما در این مقطع حساس برای حضور در انتخابات، آزادی زندانیان، ایجاد فضای باز و سالم و امن سیاسی و حرکت به سوی انتخابات سالم و مطلوب است

و اما 15 اسفند 90، پس از شرکت در انتخابات مجلس نهم که با اعتراض برخی از اطرافیانش روبرو شد

خاتمی: من براساس راهبرد اصلاح طلبانه به آشتی ملی و بازگشت به آرمان‌های اصیل انقلاب و قانون اساسی و ایجاد فضای همدلی و مشارکت همگان دعوت کرده و می‌کنم و انتظار داشته و دارم که همه با اسیر نماندن در گذشته و با نگاه به آینده روند تازه‌ای را در کشور آغاز کنند. تأکید اصلاح طلبی بر روند‌ها و اقدام‌های قانونی و غیر خشونت آمیز به این معنا نیست که اصلاح امور کشور بدون پرداخت هزینه می‌سر است. اما در هر اقدام سیاسی در نظر گرفتن مصالح و شرایطی که نیروهای فعال در داخل کشور با آن مواجه‌اند ضرورت دارد. در مورد انتخابات مشارکت فعال و معرفی نامزد طبعاً در گرو وجود شرایط مناسب است. مصالح بزرگ‌تر کشور و اصلاحات مقدم بر ملاحظات شخصی است و اقتضائات خاص خود را دارد. تعیین استراتژی عدم معرفی نامزد و ارائه لیست هیچگاه به معنی تحریم انتخابات نبود و می‌بایست این امر را در عمل اثبات کنیم تا با گرفتن هرگونه بهانه‌ای از بدخواهان روزنه‌ای برای امکان مفاهمه بیشتر با تکیه بر حقوق و مصلحت مردم و پیشرفت واقعی کشور باز شود.


 
در قالب نامه‌ای سرگشاده به فرهاد رهبر صورت گرفت:
ساعت ٩:۱۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/٩ : توسط : حسینی
انتقاد شدیدبسیج دانشگاه تهران از فضای غیرسیاسی این
 
 
دانشگاه و لغو اکران "قلاده‎های طلا"

بسیج دانشجویی دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران با انتشار نامه‌ای سرگشاده ای خطاب به ریاست این دانشگاه از اقدام فرهاد رهبر در ممانعت از اکران فیلم "قلاده های طلا " در این دانشگاه انتقاد کرد.

به گزارش رجانیوز، در این نامه نسبت به اعمال محدودیت‌های غیر متعارف از سوی مسئولین دانشگاه تهران بر تشکل‌های دانشجویی مختلف و از بین رفتن فضای سیاسی دانشگاه، همکاری نکردن ریاست دانشگاه جهت برگذاری کرسی های آزاد اندیشی و در مقابل  پررنگ شدن برنامه های سرگرمی و  بعضا غیراخلاقی در محیط دانشگاه انتقاد شده است.


بسیج دانشجویی دانشگاه تهران در این نامه سرگشاده با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر لزوم وجود نشاط سیاسی در فضای دانشگاه به مخالفت رئیس دانشگاه تهران نسبت به اکران فیلم "قلاده‌های طلا" استناد کرده و می‌نویسد: فراموش نکرده ایم که رهبری بزرگوار در دوران موسوم به سازندگی از چه تعبیری برای دستانی که در غیر سیاسی کردن دانشگاه می­کوشند، استفاده کردند: " خدا لعنت کند آن دست‌هایی را که تلاش کرده‌اند و می‌کنند که قشر جوان و دانشگاه ما را غیر سیاسی کنند. کشوری که جوانانش سیاسی نباشند، اصلاً توی باغ مسائل سیاسی نیستند، مسائل سیاسی دنیا را نمی‌فهمند، جریان‌های سیاسی دنیا را نمی‌فهمند و تحلیل درست ندارند. مگر چنین کشوری می‌تواند بر دوش مردم، حکومت و حرکت و مبارزه و جهاد کند؟!"

در ادامه متن کامل این بیانیه را که نسخه‌ای از آن در اختیار رجانیوز قرار گرفته است می‌خوانید:

بسم الله الرحمن الرحیم

در محیط دانشگاه، بایستی به این نکته خیلی توجه کرد؛ آنگاه روحیه ی انقلابی دانشجویان را در نظر گرفت.این دانشجویان بایستی مثل قشر دانشجو در همه جای دنیا، کسانی باشند که جزو پیشبرندگان انقلاب و جزو پایه های اصلی انقلاب باشند و نسبت به مسایل انقلابی هرگز احساس سردی نکنند...روحیه ی انقلابی اینها در دانشگاه نباید ضربه بخورد. "رهبر معظم انقلاب"

دانشگاه از دیرباز قلب تپنده ی فعالیت های سیاسی  و الهام بخش جامعه بوده و به تعبیر شهید مظلوم انقلاب اسلامی نقش موذنی برای امت اسلامی را ایفا می‌کند که باید بیدار باشد تا نماز امت قضا نشود. نقش دانشجویان در ایفای رسالت خود مبنی بر مطالبه‌گری و عدالتخواهی و روشنگری فضای جامعه و پاسداری از آرمان ها و مرزبانی از ارزش ها ی اصیل  بوده که انقلاب اسلامی را در عبور از گذرگاه های مهم و حساس یاری کرده است.

در طول انقلاب اسلامی نیز تاکیدات مکرری از طرف امام امت و رهبر معظم انقلاب مبنی بر لزوم سیاسی بودن دانشجویان،اهمیت این امر را بیشتر آشکار ساخته است.

در این بین دانشگاه تهران به عنوان نماد آموزش عالی ایران، از دیرباز موطن اصلی و مامن جنبش دانشجویی بوده و نقش ویژه‌ای را در رخدادهای دانشجویی کشور داشته است. اما این نقش متاسفانه به علت برخورد نادرست مسئولین دانشگاه و شیوه مدیریت حاکم بر آن روز به روز روبه افول و خاموشی می‌رود.

پس از  حوادث سال 88 طبیعی بود که با دانشجونمایانی که فضای بازِ دانشگاه را محلی برای سوء استفاده دیده  و با تبدیل شدن به بازوی اجرایی جریان فتنه و ضد انقلاب،دانشگاه را به آشوب کشانده بودند و یا افرادی که دانشجو بودن خود را محملی قرار داده و در فضای جامعه فتنه گری می‌کردند برخوردهایی صورت بگیرد تا فضای دانشگاه حالت قبلی خود را بازیابد.

اما در این مسیر خطایی اساسی رخ داد. مشخصاً در دانشگاه تهران، نگرشی مورد توجه مسئولان دانشگاه قرار گرفت که به بهانه حفظ آرامش عملاً فضا را برای هر گونه فعالیت سیاسی ناهموار می‌کند. مسئولین امر به جای برخورد با اقدامات سیاسی فتنه گران،تصمیم گرفتند صورت مساله را پاک کرده و با اِعمال محدودیت‌های روزافزون، دانشگاه را از لحاظ سیاسی به وضعیتی کرخت و منفعل رهنمون شوند.

محدودیت‌های اعمال شده نظیر محدود کردن مهمانان برنامه ها به اعضای هیات علمی دانشگاه تهران،سخت گیری در اعطای مجوز به برنامه های سیاسی و ... تنها بخشی از محدودیت‌های اعمال شده در دانشگاه است که دامنگیر همه‌ی تشکل‌های دانشجویی شده است.


ریاست محترم دانشگاه، آقای دکتر فرهاد رهبر، در مقاطع مختلف و به بهانه­های متعدد با تشبث به خزانۀ پایان ناپذیرِ «ترس از آن داریم که ...» و «خبر موثق داریم که ...» با اقدامات عادی و طبیعی تشکل‌های دانشجویی مخالفت می‌نمایند. مخالفتی که به جهت شیوۀ فردی و متکی بر شخص ایشان در دانشگاه معنایی جز به تعطیلی کشاندن فضای فعالیت‌های سیاسی دانشجویی ندارد.

در این شرایط نظرات شخص ریاست دانشگاه است که میزان و معیار عمل قرار می‌گیرد، نه قواعد و ضوابط. مثلا شخص ایشان تصمیم می‌گیرند که مجوز برنامه‌ای لغو شود و یا مهمانان برنامه‌ای ممنوع الورود شوند. در حالی که همین مهمانان در دیگر دانشگاه‌های کشور مانعی برای سخنرانی ندارند و بعضاً از ارکان ثابت برنامه‌های صدا و سیمای جمهوری اسلامی هستند.
بارها و بارها دانشجویان این جمله را از ایشان شنیده‌اند که "من تصمیم می گیرم که..." و یا "به نظر من صلاح نیست". آخرین نمونه‌ی این اقدامات، مخالفت شخص ریاست دانشگاه با اکران فیلم "قلاده‌های طلا" است که به رغم برگزاری جلسات اکران آن در بسیاری از دانشگاه‌های کشور به دلایلی نامعلوم از پخش آن در دانشگاه تهران جلوگیری شده است. جالب اینجاست است که حتی برخی مدیران میانی دانشگاه در گفتگوهای خصوصی اذعان به موافقت خود با برنامه مذکور دارند ولی مخالفت آقای رئیس فصل‌الخطاب همه‌ی این خواسته‌ها است!

در مقابل آنچه رخ می دهد چیزی نیست جز تسهیل برگزاری برنامه های مبتذل و سخیف توسط مسئولین دانشگاه. برنامه هایی نظیرنمایش مختلط در برنامه ی آیین ورودی های سال 90، تئاتر مبتذل "پابرهنه در پارک" در دانشکده ادبیات، برگزاری برنامه ی "شب چله" در دانشکده حقوق در ایام عزاداری سالار شهیدان، برنامه ی " رخدادهای بزرگداشت عید نوروز" در دانشکده علوم و برنامه ی "مچ اندازی" بین هواداران تیم های استقلال، پیروزی و تراکتور!  تنها بخشی از این برنامه هاست.

ظاهرا مسئولین دانشگاه، دانشگاه را آرام می خواهند، حتی اگر بهای آن رخوت جنبش دانشجویی و غیر سیاسی شدن دانشگاه باشد. و گویی که چنین دانشگاهی مطلوب مدیریت دانشگاه است. دانشگاهی که در عمل به مثابه یک دبیرستان مختلط باشد و نهایت دغدغه دانشجویان را روابط شخصی خودشان تشکیل بدهد. فراموش نکرده‌ایم که رهبری بزرگوار در دوران موسوم به سازندگی از چه تعبیری برای دستانی که در غیر سیاسی کردن دانشگاه می‌کوشند، استفاده کردند: "خدا لعنت کند آن دست‌هایی را که تلاش کرده‌اند و می‌کنند که قشر جوان و دانشگاه ما را غیر سیاسی کنند. کشوری که جوانانش سیاسی نباشند، اصلاً توی باغ مسائل سیاسی نیستند، مسائل سیاسی دنیا را نمی‌فهمند، جریان‌های سیاسی دنیا را نمی‌فهمند و تحلیل درست ندارند. مگر چنین کشوری می‌تواند بر دوش مردم، حکومت و حرکت و مبارزه و جهاد کند؟!" 12 آبان 72

ممکن است این شیوۀ مدیریت و سکوت و آرامش مصنوعی حاصل از آن در کوتاه مدت به مذاق‌ها خوش آید، اما آیا چنین آرامشی در بلند مدت پایدار است؟ آیا این به معنای پاک کردن صورت مسئله نیست؟ آیا رهبر فرزانه انقلاب از محافظه‌کاری به مثابه قتلگاه انقلاب یاد نکرده‌اند؟

 آیا دانشگاهی با چنین فضایی، امکان تحقق کرسی‌های آزاد اندیشی را دارد؟ آیا مسئولین دانشگاه آنقدر که دغدغه‌ی اجراکردن طرح دانشگاه تهران 2 را دارند، برای محقق ساختن کرسی‌های آزاداندیشی مد نظر رهبر معظم انقلاب دغدغه داشته اند؟ جالب آنکه هرگاه در هریک از زمینه ها از مسئولین دانشگاه خصوصا شخص ریاست دانشگاه سوال و مطالبه ای صورت می گیرد،دست پیش را می‌گیرند و طلبکارانه می پرسند" شما دانشجویان چه کرده اید؟"

جناب آقای دکتر رهبر!

این برخوردهای سلیقه‌ای و برخاسته از نظرات شخصی شما تا کجا ادامه خواهد داشت؟ تا کی قرار است به اسم تشخیص مصلحت و مصلحت سنجی،"تعیین مصلحت" و "منفعت سنجی" کنید؟

اگر دانشجو که تجسم روح آرمانگرایی جامعه است با عملکرد مدیرانی چون شما به سستی و رخوت بیافتد، اگر آنجا که لازم است فریاد بزند و با ظلم و فساد در جامعه به مقابله برخیزد از بیم هزینه‌های آن سکوت کند ، دیگر باید فاتحه آرمانگرایی را در کلیت فضای جامعه خواند و مجلس ختم آرمان‌ها را برگزار کرد.

جناب دکتر رهبر!

سیره‌ی معصومین(علیهم السلام) و رهنمودهای امام راحل و رهبر معظم انقلاب، همه و همه بر پاسخگو بودن مسئولین تاکید دارند. دربارۀ مسائل و حوزه‌های مختلف عملکرد حضرتعالی و شرایط فعلی دانشگاه سؤال‌های مختلفی قابل طرح است. اما به بهانۀ مسأله اخیر از شما می‌پرسیم که برای تحقق کرسی های آزاد اندیشی که بارها و سالها از جانب رهبر عزیز انقلاب بر آن تاکید شده چه کارکرده اید؟آیا بسترهای لازم را فراهم کرده اید؟ آیا دانشگاه تحت مدیریت شما مبدا هیچ تحولی هست؟

تا به کی قصد دارید که جنبش دانشجویی را محدود کرده و با براه انداختن بروکراسی اداری آرمان‌های خالص دانشجویان انقلابی را در پله‌های دانشگاه محبوس دارید؟

و در آخر به شما یادآوری می‌کنیم که فرزندان کوچک حضرت روح الله در دانشگاه آماده‌اند تا برای بازگشت روح آرمانگرایانه و انقلابی دانشجویی به دانشگاه تهران هزینه‌های لازم را پرداخت نموده و ضامن اجرای فرامین و انتظارات پیر طریق هدایت روح الله بزرگ و نائب برحقش امام ومرجع مان حضرت آیت الله خامنه‌ ای در محیط دانشگاه باشند.

 

                                                                                                                  والسلام

                                                                                               بسیج دانشجویی دانشگاه تهران


 
تلاوت‌ زیبا و نادر مرحوم عبدالباسط
ساعت ٢:٤۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/۱ : توسط : حسینی

تلاوت‌ زیبا و نادر مرحوم عبدالباسط

«عبدالباسط محمد عبدالصمد» در سال 1349 هجری قمری ( 1307 هجری شمسی) در روستای ارمنت از توابع استان قنا در جنوب مصر که با قاهره تقریباً 700 کیلومتر فاصله دارد به دنیا آمد.
در 10 سالگی قرآن را حفظ کرد و به گفته خود عاشق قرآن بود و از خدا می‌خواست تا یک قاری مشهور بشود.

او درباره تلاشش برای رسیدن به این هدف می‌گوید: شیخ «محمد رفعت» دو بار در هفته در روزهای دوشنبه و جمعه در رادیو تلاوت داشت و چون در روستای ما رادیو وجود نداشت، سه کیلومتر راه را پیاده طی می‌کردیم تا به صدای شیخ رفعت گوش بسپاریم.

قرآن را در 10 سالگی و قرائات سبعه را در 12 سالگی و عشره را در 14 سالگی آموخت.

علاوه بر حفظ قرآن، معانی را هم فرا می‌گرفت که در این باره می‌گوید: علم به معانی در رعایت وقف و دیگر قواعد لازم است.

وی گرایش خود را بیشتر به قرائت قرآن و برگزاری لیالی قرآنی و دعوت‌های شخصی از کشورهای اسلامی و ضبط رادیویی و تلویزیونی اعلام می‌کرد و در ماه یکبار در رادیو تلاوت داشت.

به گفته خود در تلاوت از برخی قاریان از جمله «شیخ مصطفی اسماعیل»، «شیخ شعشاعی» و «شیخ رفعت» نیز تاثیراتی پذیرفته است، اما در نهایت سبک منحصر به خود داشته و عمر تقلید را کوتاه می‌دانسته است.

او در کشورهایی همچون عربستان سعودی، لبنان، سوریه، فلسطین (مسجدالأقصی)، عراق، قطر، سودان، پاکستان، هند، سنگال، مالزی، اوگاندا ،پاکستان، آفریقای جنوبی، 14 ایالت از ایالات متحده آمریکا که در آنها مراکز مسلمین وجود داشت، به تلاوت قرآن پرداخت که در لس‌آنجلس 6 نفر و در اوگاندا 92 نفر پس از شنیدن تلاوت او اسلام آوردند.

مرحوم عبدالباسط درباره سفر حج خود نیز چنین می‌گوید: یک بار در روضه شریف نبوی قرآن می‌خواندم، در آنجا سوره مزمل را تلاوت می‌کردم و حالت عجیبی داشتم؛ گویا در بهشت قرآن می‌خواندم؛ به یاد حدیث پیامبر بودم که فرمود: «بین محراب و منبر من بوستانی از باغ‌های بهشت است».

وی همچنین درباره عشق خود به تلاوت قرآن با اشاره به اینکه درهمه اوقات دوست دارد قرآن بخواند و در طول روز هرگز از آن بی نیاز نمی‌شود گفته است: چون با قرآن انس گرفته‌ام و به آن عشق می ورزم؛ قرآن نگهدار من و همه چیز من است؛ ساعاتی که صفا و معنویت بر آن حاکم است در قبل از سپیده دم بر من رخ می دهد. وی در این باره افزوده است: انسان باید همواره قرآن بخواند؛ اگر او قرآن را رها کند، قرآن هم رهایش می‌کند.

 

اطلاعات فایل دریافتی :

حجم : 10،7 مگابایت | فرمت flv

زمان : 03:13

دانلود - Direct Download Link

منبع : http://www.ansarclip.ir


 
ماندگارترین تلاوت «مصطفی غلوش» در ایران
ساعت ٢:۳٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/۱ : توسط : حسینی

ماندگارترین تلاوت «مصطفی غلوش» در ایران

تلاوت سوره احزاب «راغب مصطفی غلوش» ماندگارترین اجرای این استاد تلاوت در ایران است و طی آن، مقام صبا با ظرافت خاصی اجرا می‌شود. این تلاوت با آیه شریفه «یَا أَیُّهَا النَّبِیُّ إِنَّا أَرْسَلْنَاکَ شَاهِدًا وَمُبَشِّرًا وَنَذِیرًا» (45/احزاب) آغاز می‌شود.

 

اطلاعات فایل دریافتی :

حجم : 5،15 مگابایت | فرمت flv

زمان : 04:34

دانلود - Direct Download Link

منبع : http://www.ansarclip.ir


 
ماندگارترین تلاوت «مصطفی غلوش» در ایران
ساعت ٢:۳٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/۱ : توسط : حسینی

ماندگارترین تلاوت «مصطفی غلوش» در ایران

تلاوت سوره احزاب «راغب مصطفی غلوش» ماندگارترین اجرای این استاد تلاوت در ایران است و طی آن، مقام صبا با ظرافت خاصی اجرا می‌شود. این تلاوت با آیه شریفه «یَا أَیُّهَا النَّبِیُّ إِنَّا أَرْسَلْنَاکَ شَاهِدًا وَمُبَشِّرًا وَنَذِیرًا» (45/احزاب) آغاز می‌شود.

 

اطلاعات فایل دریافتی :

حجم : 5،15 مگابایت | فرمت flv

زمان : 04:34

دانلود - Direct Download Link

منبع : http://www.ansarclip.ir


 
هراس شیرین عبادی از سفر همسرش به لندن
ساعت ٢:٢٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/۱ : توسط : حسینی

جواد توسلیان همسر شیرین عبادی در اواخر سال گذشته ، در حالی کشور را به مقصد کانادا و آمریکا ترک نمود که شیرین عبادی تلاش های زیادی برای منصرف نمودن او از سفر به خارج از کشور به عمل آورده بود.


به گزارش باشگاه خبرنگاران یکی از اقوام نزدیک جواد توسلیان در حالیکه از زورگویی های شیرین عبادی نسبت به همسرش بشدت خشمگین بود ، طی تماسی با یکی از خبرنگاران ما اظهار داشت: از آنجا که پیش از این خانم عبادی در محافل مختلف فتنه گران و ضد انقلاب و در دیدار با بسیاری از دیپلمات های اروپایی و آمریکایی ،‌شوهرش را ممنوع الخروج و گروگان دولت ایران معرفی کرده بود ، لذا خروج توسلیان از کشور موجب آشکار شدن دروغ بزرگ عبادی می گردید.

نامبرده افزوده است : شیرین عبادی پس از چند بار نهی جدی همسرش از سفر به خارج ، وقتی به نتیجه نمی رسد ، از فرزندانش برای منصرف کردن آقای توسلیان کمک می گیرد و در مرحله بعدی به تعدادی از بستگان متوسل می شود. اما وقتی که بطور غیرمنتظره ای از حضور توسلیان در خارج مطلع می شود ، بشدت برآشفته شده و ضمن پرخاش و فحاشی های رکیک به همسرش از او می خواهد که لااقل به لندن نرود و هرچه سریعتر به ایران بازگردد. این درحالی است که آقای توسلیان قصد داشته به دیدار برادرش برود ( برادری که مدت هاست ساکن لندن است و سالهاست که او را ندیده).


شایان ذکر است که شیرین عبادی از مقطع فتنه 88 لندن نشین شده و نگران است که رفت و آمدهای آزادانه همسرش به لندن ، او را نزد دیگر عوامل ضد انقلاب زیر سوال ببرد.

این عضو خانواده توسلیان اضافه کرد که اگر شیرین عبادی همچنان از رفتن توسلیان به لندن ممانعت به عمل بیاورد یا اگر این اظهارات را تکذیب کند ، اطلاعات دیگری در مورد او را افشا خواهد کرد.


 
با اشاره به بیانات و مطالبات مقام معظم رهبری
ساعت ٢:۱٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/۱ : توسط : حسینی
حدادعادل: مجلس نهم باید مجلس کار و تولید باشد

خبرگزاری فارس: منتخب اول مردم تهران در انتخابات مجلس نهم گفت:مجلس نهم باید بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب مجلس حمایت از تولید داخلی و کار و سرمایه ایرانی باشد.

خبرگزاری فارس: حدادعادل: مجلس نهم باید مجلس کار و تولید باشد

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، غلامعلی حداد عادل ظهر امروز در حاشیه جلسه تعدادی از فرهنگیان استان خراسان رضوی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سخنان رهبری سخنان ملت ایران بوده و باید به خاطر داشتن چنین رهبر حکیمی شکر گذار خداوند باشیم.

وی با تاکید بر این که رهبر فرزانه انقلاب با دلسوزی فوق‌العاده خود برای ملت، کشور را به اقتدار رسانیده‌اند، افزود: مسئولان قوای سه‌گانه نیز باید با تعامل مناسب خود شکر گذار این نعمت باشند.

مشاور عالی مقام معظم رهبری با اشاره به نامگذاری امسال به نام سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی توسط رهبر فرزانه انقلاب ابراز داشت: در همین راستا فضای مجلس آتی نیز باید بر روی همین امر استوار باشد.

وی متذکر شد:هر چه تولید ملی بالاتر رود قدرت ایران در مقابله با دشمنان مختلف نیز بیشتر می‌شود.

حداد عادل توضیح داد: رهبر معظم انقلاب از ابتدای امسال چه در سخنرانی خود در حرم مطهر رضوی و چه در سایر سخنرانی‌هایشان موضوع حمایت از تولید کنندگان داخلی و کار و سرمایه ایرانی را مورد تاکید قرار دادند.

وی خاطر نشان کرد: مجلس نهم باید بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب مجلس حمایت از تولید داخلی باشد.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان این که حضور مردم در انتخابات 12 اسفندماه سال گذشته بسیار پر شور بود، اعلام کرد: این حضور تاثیر جدی خود را در روند مذاکرات ایران با 1+5 در استانبول ترکیه بر جای گذاشت.

وی تاکید کرد: قطعا اگر این حضور مردمی نبود مذاکرات جلیلی با اشتون سمت و سوی دیگری پیدا می‌کرد.

حداد عادل با اشاره به حضور بیش از 65 درصدی مردم در انتخابات اخیر مجلس یادآور شد: در همین راستا در برخی از شهر های کشور انتخابات به دور دوم کشیده شده که مردم این شهرها باید یک گام دیگر برای اقتدار هر چه بیشتر این مرز و بوم بردارند.

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی نیز در حاشیه این مراسم گفت: به فرموده مقام معظم رهبری مجلس هشم به لحاظ قانون‌گذاری یکی از دوران‌های باشکوه برای کشور و ملت ایران به حساب می‌آید.

جواد آرین‌منش عنوان کرد: انتخابات اخیر مجلس سبب اقتدار هر چه بیشتر نظام در عرصه‌های بین‌المللی برای دفاع از حقوق ملت ایران شد.


 
گلوله های جنگی برای مسابقات فرمول 1 آماده شده اند
ساعت ۱:٤٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/۱ : توسط : حسینی
اعتراف افسر انگلیسی درباره دخالت دولت
بریتانیا در جنایات آل خلیفه

خبرگزاری فارس: یک افسر انگلیسی ناظر بر نیروهای پلیس و دستگاههای امنیتی بحرین از دست داشتن کشورش در سرکوبگری رژیم آل خلیفه و جنایت‌های این رژیم پرده برداشت.

خبرگزاری فارس: اعتراف افسر انگلیسی درباره دخالت دولت بریتانیا در جنایات آل خلیفه

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری نهرین نت، "جان بیتس" افسر انگلیسی که درخدمت رژیم آل خلیفه برای سرکوبگری مردم بحرین در آمده است در گفتگو با روزنامه انگلیس گاردین از امکان بکارگیری گلوله های جنگی علیه معترضان در جریان برگزاری مسابقات اتومبیلرانی فرمول یک سخن گفت.

ناظران معتقدند که این اعتراف مستقیم افسر انگلیسی درباره امکان استفاده از گلوله های جنگی و مصاحبه او در روزنامه گاردین از دست داشتن مستقیم انگلیس در طرح رژیم آل خلیفه حکایت دارد؛ رژیمی که به خاطر کشتار و بازداشت و شکنجه وحشیانه در سطح بین المللی محکوم شده است.

به گفته این ناظران، اعتراف مستقیم این افسر انگلیسی همچنین از دست داشتن سیاسی انگلیس در کمک به یک رژیم سرکوبگر، دیکتاتوری و خونریز حکایت دارد زیرا قوانین انگلیس عقد قرارد داد یا کار هر یک از افسران نیروهای مسلح انگیلس و دستگاههای امنیتی پلیس یا سازمان اطلاعات این کشور با یک کشور خارجی را ممنوع کرده و اجازه این کار را فقط منوط به موافقت مستقیم وزیران دفاع و کشور انگلیس کرده است.

این وضعیت نشان می دهد که "امانت دادن یک افسر امنیتی برای نظارت بر دستگاههای امنیتی و سرکوبگر در کشوری نظیر بحرین که کشتار و بازداشت و شکنجه روزانه مرتکب می شود، به معنای دست داشتن مستقیم در کشتار و سرکوب در بحرین است.

برپایه این گزارش، نقش جان بیتس گرته برداری شده از نقش ژنرال اندرسون انگلیسی است که فرمانده مستقیم نیروهای امنیتی بود و نقش خطرناک او در پیگرد مخالفان و بازداشت و شکنجه آنها با کمک مشاوران امنیتی اردنی در 30 سال پیش شناخته شده بود.


 
آغاز تظاهرات"جمعه سرنوشت"در مصر
ساعت ۱:٤٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/۱ : توسط : حسینی
انقلابیون: تا تحقق اهداف انقلاب از پا نمی‌نشینیم

خبرگزاری فارس: مردم مصر امروز در تظاهرات گسترده خود با عنوان "جمعه سرنوشت مصر" بار دیگر بر تحقق اهداف انقلاب مردمی این کشور تاکید کرده و مخالفت خود را با حضور بقایای رژیم گذشته در حیات سیاسی کشورشان را اعلام داشتند.

خبرگزاری فارس: آغاز تظاهرات"جمعه سرنوشت"در مصر/ انقلابیون: تا تحقق اهداف انقلاب از پا نمی‌نشینیم

به گزارش فارس، این تظاهرات هم اکنون از شبکه تلویزیونی الجزیره قطر به طور مستقیم در حال پخش است و مردم پرچم های مصر و پلاکاردهایی را در حمایت از انقلاب و مطالبات مشروع خودشان در دست دارند.

آنها همچنین با سردادن شعارهای مختلف بر اهداف انقلاب و برآورده شدن خواسته های مشروع خود تاکید می کنند که از آن جمله جلوگیری از مشارکت نامزدهای وابسته به رژیم مبارک در انتخابات ریاست جمهوری، آزادی فوری بازداشت‌شدگان سیاسی و توقف محاکمه غیرنظامیان در دادگاه‌های نظامی است.

اصلاح ماده 28 قانون انتخابات که هرگونه اعتراض به تصمیم‌های کمیته عالی مستقل انتخابات را رد می‌کند، توافق نظر بر نحوه تشکیل مجلس موسسان تدوین قانون اساسی جدید مصر و پاکسازی دستگاه‌های اداری و دولتی از بازماندگان رژیم سابق از دیگر خواسته های مردم در تظاهرات امروز است.

این تظاهرات به درخواست جنبش‌های سیاسی و ائتلاف‌های انقلابی مصر  درحال برگزاری است.

50 جنبش سیاسی و ائتلاف انقلابی مصر از چند روز پیش با دادن فراخوان از مردم این کشور دعوت کرده بودند که در تظاهرات امروز با عنوان "جمعه سرنوشت مصر" شرکت کنند.

ائتلاف جوانان انقلاب، اتحاد انقلاب، جنبش جوانان 6 آوریل، سوسیالیست‌های انقلابی، حزب الوفد، ائتلاف مردمی، التجمع، آزادی و عدالت، النور و جماعت اسلامی از جمله این جنبش ها و ائتلاف ها بودند.


 
آغاز تظاهرات"جمعه سرنوشت"در مصر
ساعت ۱:٤٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/۱ : توسط : حسینی
انقلابیون: تا تحقق اهداف انقلاب از پا نمی‌نشینیم

خبرگزاری فارس: مردم مصر امروز در تظاهرات گسترده خود با عنوان "جمعه سرنوشت مصر" بار دیگر بر تحقق اهداف انقلاب مردمی این کشور تاکید کرده و مخالفت خود را با حضور بقایای رژیم گذشته در حیات سیاسی کشورشان را اعلام داشتند.

خبرگزاری فارس: آغاز تظاهرات"جمعه سرنوشت"در مصر/ انقلابیون: تا تحقق اهداف انقلاب از پا نمی‌نشینیم

به گزارش فارس، این تظاهرات هم اکنون از شبکه تلویزیونی الجزیره قطر به طور مستقیم در حال پخش است و مردم پرچم های مصر و پلاکاردهایی را در حمایت از انقلاب و مطالبات مشروع خودشان در دست دارند.

آنها همچنین با سردادن شعارهای مختلف بر اهداف انقلاب و برآورده شدن خواسته های مشروع خود تاکید می کنند که از آن جمله جلوگیری از مشارکت نامزدهای وابسته به رژیم مبارک در انتخابات ریاست جمهوری، آزادی فوری بازداشت‌شدگان سیاسی و توقف محاکمه غیرنظامیان در دادگاه‌های نظامی است.

اصلاح ماده 28 قانون انتخابات که هرگونه اعتراض به تصمیم‌های کمیته عالی مستقل انتخابات را رد می‌کند، توافق نظر بر نحوه تشکیل مجلس موسسان تدوین قانون اساسی جدید مصر و پاکسازی دستگاه‌های اداری و دولتی از بازماندگان رژیم سابق از دیگر خواسته های مردم در تظاهرات امروز است.

این تظاهرات به درخواست جنبش‌های سیاسی و ائتلاف‌های انقلابی مصر  درحال برگزاری است.

50 جنبش سیاسی و ائتلاف انقلابی مصر از چند روز پیش با دادن فراخوان از مردم این کشور دعوت کرده بودند که در تظاهرات امروز با عنوان "جمعه سرنوشت مصر" شرکت کنند.

ائتلاف جوانان انقلاب، اتحاد انقلاب، جنبش جوانان 6 آوریل، سوسیالیست‌های انقلابی، حزب الوفد، ائتلاف مردمی، التجمع، آزادی و عدالت، النور و جماعت اسلامی از جمله این جنبش ها و ائتلاف ها بودند.